منو اصلی
محبوب ترین تبلت

اپل آیپد: محبوب ترین تبلت دنیا

  • 17 اردیبهشت 1396
  • 1456
محبوب ترین تبلت

محبوب ترین تبلت

محبوب ترین تبلت دنیا آی‌پد در حال حاضر ۲۴٫۵ درصد بازار تبلت دنیا را گرفته است. آی‌پد پرو اپل، اکنون در صدر بازار تبلت‌های جداشدنی است که در مقابل گوشی‌های موبایل قرار دارد. باید یادآوری کنیم سرفیس پرو ۴ در این گروه تبلت از پرفروش‌های بازار است که ویندوز بر آن‌ به‌صورت پیش‌فرض نصب شده است.

بااینکه در سه ‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ نسبت به سال گذشته ۱۳درصد کمتر آی‌پد راهی بازار کرد اما همچنان محبوب‌ترین تبلت‌های دنیا هستند.

هواوی ۷٫۴ درصد بازار تبلت و آمازون ۶ درصد را در اختیار گرفته‌اند. مجموعا در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷ تقریبا ۳۶٫۲ میلیون تبلت وارد بازارهای جهانی شده است. این مقدار نسبت به سال گذشته (۳۹٫۶ میلیون) ۸٫۵ درصد کاهش داشته است.

تبلت‌های سامسونگ بعد از آی‌پد در رده‌ی دوم فروش قرار دارند. سامسونگ در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۱۷ حدود ۶ میلیون تبلت به بازارهای جهانی فرستاده است.  شرکت سامسونگ ۱۶٫۵ درصد بازار تبلت را در دست دارد.

بازار تبلت‌ها کم رونق تر می‌شود. شاید دلیل کاهش فروش این باشد که تبلت‌ها برعکس گوشی‌های هوشمند کمتر آپدیت می‌شوند و همچنین بزرگ شدن صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند کاربرد تبلت‌ها را کمتر کرده است.

منبع Phonearena

همچنین بخوانید