منو اصلی
هوآوی P9

احتمال عدم آپدیت هوآوی P9 به اندروید 8 اوریو

  • 3 تیر 1397
  • 1268
هوآوی P9

در حالی که انتظار می‌رفت هوآوی P9 به زودی به نسخه نهایی اندروید 8 اوریو ارتقا یابد، خبر رسید که انتشار تازه‌ترین سیستم عامل اندروید برای این گوشی احتمالا منتفی شده است.

هوآوی تقریبا دو ماه پیش نسخه آزمایشی بتای اندروید 8 اوریو را برای برخی گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر خود ازجمله Huawei P9 و P9 Plus منتشر کرد اما اخیرا یکی از کارمندان بخش پشتیبانی آن ادعا کرده است که نسخه نهایی اندروید اوریو برای مدل P9 منتشر نخواهد شد.

 

آپدیت اندروید 8 هوآوی P9

 

این داستان از جایی شروع شد که یکی از مشتریان انگلیسی هوآوی به تیم پشتیبانی این کمپانی در کشور انگلیس ایمیل فرستاد و پرسید که اندروید 8.0 اوریو نهایی قرار است چه زمانی برای گوشی مدل P9 منتشر شود. تیم پشتیبانی هم در پاسخ اعلام کرد که برخی محدودیت‌های سخت افزاری این گوشی باعث ایجاد مشکلاتی شده است که به مصرف بیش از حد باتری دستگاه و همچنین هنگ کردن آن می‌انجامد. هوآوی هم به همین خاطر تصمیم گرفته است اندروید 8.0 اوریو را برای گوشی P9 خود منتشر نکند.

این موضوع بسیار عجیب است چراکه ظاهرا هوآوی روند توسعه اندروید اوریو را برای گوشی P9 آغاز کرده بود و حالا در آخرین مراحل تصمیم گرفته است آن را لغو کند. از طرفی همچنین ممکن است که اطلاعات تیم پشتیبانی چندان کامل نباشد. امیدواریم دومین احتمال صحیح باشد چراکه گوشی P9 دو سال پیش عرضه شد و عمر زیادی ندارد. این گوشی در طول دو سال اخیر تنها یک بار موفق به دریافت به روزرسانی نرم افزاری اصلی شد که آن هم اندروید 7.0 نوقا بود در حالی که سایر رقیبانش از زمان عرضه تا به حال حداقل دو به روزرسانی عمده را دریافت کرده‌اند.

اندروید 8 هوآوی P9

در حال حاضر خبری درباره احتمال انتشار اندروید 8.0 اوریو برای P9 Plus و P9 Lite نیست اما از آنجا که به نظر می‌رسد محدودیت‌های سخت افزاری مشکل عمده آن‌ها باشد، هر دو نسخه مذکور ممکن است به سرنوشت P9 اصلی دچار شوند.

منبع جی اس ام

همچنین بخوانید