منو اصلی

ترفند های کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در iOS

  • 30 فروردین 1396
  • 1804

کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در iOS (آیفون و آیپد) , با این چند روش که در زیر توضیح خواهیم داد مصرف دیتای سیم کارت خود را بهینه کنید.

 

– آپدیت برنامه ها را از طریق اینترنت سیم‌کارت غیرفعال کنید.

اگر برنامه iOS به شکل خودکار آپدیت می‌شوند، مطمئن شوید که این اتفاق فقط در شرایطی می‌افتد که به اینترنت Wi-Fi وصل باشید. به این شکل مانع از آپدیت برنامه ها به صورت خودکار با دیتای موبایل‌ می‌شوید. برای این کار به بخش Settings بروید و در iTunes & App Stores بخش Use Cellular Data را غیرفعال نمایید.

آپدیت برنامه از طریق اینترنت سیم کارت

 

– آپدیت برنامه ها در پس‌زمینه را غیرفعال کنید.

اپلیکیشن‌ iOS می‌توانند در پس‌زمینه گوشی در حالی که باز نیستند اما فعال هستند هم بروزرسانی شوند. به این‌ترتیب می‌توانند جدیدترین خبرها یا محتواها را نمایش دهند. برای غیر فعال‌کردن این امکان، به آدرس Settings> General> Background App Refresh  بروید و این قابلیت را کاملا غیرفعال کنید. راه دیگر این است که از لیستی که در تصویر زیر می‌بینید و انتخاب کنید که می‌خواهید کدام اپ در پس‌زمینه بروزرسانی شود.

آپدیت برنامه ها در پس زمینه

 

– قابلیت Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید.

Wi-Fi Assist یک قابلیت مفید در گوشی‌ آیفون است که باعث می‌شود زمانی که سیگنال اینترنت Wi-Fi ضعیف می‌شود به کمک بیاید و با کمک دیتا مانع قطع‌شدن اینترنت یا کم‌شدن سرعت‌ شود. اما خیلی وقت‌ها واقعا نیازی به استفاده از اینترنت موبایل‌ ندارید و ممکن است اینترنت موبایل بیش از حد به Wi-Fi کمک برساند طوری که بخش عمده ‌مصرف‌ از طریق دیتا اتفاق بیافتد. برای پرهیز از این اتفاق باید Wi-Fi Assist را هر چه سریع‌تر غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن این قابلیت راه آسانی در پیش‌ دارید. به بخش Settings بروید و در بخش Cellular کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا بتوانید Wi-Fi Assist را غیرفعال کنید.

WiFi Asist

 

– اینترنت سیم‌کارت را برای استفاده iCloud Drive غیرفعال کنید.

اگر اسناد و فایل‌های مختلف‌ را در سرویس ابری iCloud قرار می‌دهید، استفاده اینترنت این بخش را Wi-Fi Only کنید. به آدرس Settings> iCloud> iCloud Drive بروید و استفاده از دیتای موبایل را غیرفعال کنید.

اینترنت سیم کارت iCloud Drive

 

– به جای استریم‌کردن، دانلود کنید.

استریم موسیقی و پادکست برای مدت طولانی وقتی به اینترنت Wi-Fi  دسترسی  ندارید می‌تواند به سرعت حجم‌قابل توجهی از اینترنت موبایل‌تان را کم کند. اغلب‌ اپ‌های موسیقی و پادکست (مثل اسپاتیفای و اپل موزیک) این امکان را دارند که استریم‌کردن را فقط به Wi-Fi محدود کنید، این امکان باعث می‌شود عادت کنید وقتی به Wi-Fi دسترسی ندارید به جای اینکه خیلی ساده در همه شرایط به استریم بپردازید، مجبور شوید که موسیقی یا پادکست مورد نظرتان را دانلود کنید. این اقدام می‌تواند مستقیما بر میزان مصرف‌تان تاثیر قابل‌توجهی بگذارد. برای مثال در تصویر زیر می‌توانید شیوه غیرفعال کردن استفاده از دیتا در اپلیکیشن اپل موزیک را ببینید:

استریم موزیک

برای غیرفعال کردن این امکان در اپل موزیک به بخش Setting> Music بروید. در بخش Streaming و Downloads گزینه Use Cellular Date را غیرفعال کنید. اگر این اقدام خیلی برای‌تان سخت است و فکر می‌کنید شاید گاهی به استفاده از اینترنت سیم‌کارت برای استریم‌کردن نیاز پیدا کنید، بگذارید گزینه اول فعال بماند اما گزینه High Quality on Cellular را غیرفعال کنید تا زمانی که به Wi-Fi دسترسی ندارید موسیقی با کیفیت پایین‌تری پخش شود و حجم کمتری مصرف کنید. برای اپ پادکست هم به بخش Setting> Podcasts بروید و Cellular Data را غیرفعال کنید.

همچنین بخوانید