منو اصلی

آموزش مدیریت کنترل سنتر در iOS

  • 29 اردیبهشت 1397
  • 3726

آموزش مدیریت کنترل سنتر در iOS برای استفاده و مدیریت آسان برخی از کارها از قبیل: خاموش و روشن کردن WiFi ، Bluetooth ، Airplane Mode ، چرخش خودکار صفحه ، تنظیم شدت نور صفحه و صدا و … می باشد. با کشیدن دست از پایین به بالا صفحه نمایش، نمایش داده می شود.

 

 

آموزش مدیریت کنترل سنتر در iOS

 

 

کنترل سنتر در iOS معمولا مورد استفاده زیادی از کاربران در طول روز قرار می گیرد. این قابلیت نسبت به نسل های قبل خود که در iOS 9 وجود داشت تغییرات زیادی کرده است که در iOS 11 می توان گفت کاملا تکمیل شده است.

به طور مثال پشتیبانی از تاچ سه بعدی (3D Touch): اگر شما مانند تصویر بر روی آیکون میانبر دوربین فشار دهید گزینه های بیشتری برای شما نمایش داده می شود که از آن ها میتوانید خیلی سریع و ساده استفاده کنید.

 

 

آموزش مدیریت کنترل سنتر در iOS

 

 

به همین منظور در آموزش مدیریت کنترل سنتر در iOS به توضیح مختصر این قابلیت و آموزش اضافه کردن آیتم های مختلف که در iOS 11 به آن اضافه شده است می پردازیم.

تفاوت نسل های قبل کنترل سنتر نسبت به iOS 10 ، iOS 11 علاوه بر تغییرات ظاهری زیبا، می توان آیتم های مختلفی به آن اضافه کنید. مانند: Low Power Mode باتری ، ضبط فیلم از صفحه گوشی ، هشدار ساعت (Alarm) ، ضبط صدا (Voice) ، ماشین حساب ، چراغ قوه و … .

 

استفاده از Contorol Center در آیفون

 

 

برای تنظیمات مخصوص این قابلیت به مسیر زیر بروید:

Settings < Control Center

– Access Within Apps: هنگامی که این قابلیت فعال باشد شما میتوانید در هر کجای منوی گوشی که هستید از کنترل سنتر استفاده کنید. اگر این گزینه را غیرفعال کنید شما تنها در صفحه اصلی (Home Screen) میتوانید از کنترل سنتر استفاده کنید.

 

 

Customize Control

 

 

– Customize Controls:

  • در قسمت include آیتم هایی که در کنترل سنتر شما وجود دارند را خواهید دید که با  تپ کردن علامت قرمز رنگ می توانید آن ها را حذف کنید. با نگه داشت علامت سه خط سمت راست، ترتیب آن ها را جابجا کنید.

 

 

آموزش کامل کنترل سنتر در iOS 11

 

 

  • در قسمت More Controls با تپ کردن علامت سبز رنگ می توانید آیتم های انتخابی خود را به لیست اضافه کنید.

 

 

آموزش اضافه کردن آیتم به کنترل سنتر در آی او اس

 

 

منبع موبایل اول

همچنین بخوانید