منو اصلی

آموزش فعال کردن Night Shift در iOS

  • 10 خرداد 1397
  • 1110

همه ی انسان ها برای بقای زندگی خود و همچنین برای انجام هر کاری نیاز به استراحت و خواب آرام و کافی دارند. خوابیدن در آرامش و به اندازه کافی باعث بالا بردن توانایی انسان در امور روزانه خود می شود، به همین دلیل پزشکان همواره افراد را به خوابی آرام و کافی توصیه می کنند. در آموزش فعال کردن Night Shift در iOS به این ویژگی خواهیم پرداخت.

شرکت اپل قابلیتی به دستگاه های خود اضافه کرده است که به شما این امکان را میدهد که خوابی آرام داشته باشید. این قابلیت که Night Shift نام دارد، نور آبی که از تمامی نمایشگر ها نظیر تلویزیون ها، تبلت و موبایل های هوشمند ساطع می شود و باعث ایجاد مشکلات در سلامتی افراد می شود را کم کرده و از نورهای گرم تر استفاده می کند.

وجود نور آبی در نمایشگر ها در هنگام روز و نور خورشید باعث بهتر دیده شدن صفحه نمایش می شود، ولی در هنگام شب این نور باعث ایجاد اختلال در سیستم بدن و کاهش ترشح هرمون خواب در مغز انسان می شود. توصیه می شود قبل از خواب از وسایل دارای این نوع نمایشگرها استفاده نکنید.

Night Shift با تبدیل رنگ آبی به قرمز  و شبیه سازی به رنگ غروب آفتاب باعث ایجاد آرامش قبل از خواب می شود.

 

آموزش فعال کردن Night Shift در iOS:

این ویژگی از طریق Control Center در دسترس خواهد بود و شما می توانید با لمس صفحه نمایش از پایین به بالا کنترل سنتر را باز کنید. با فشار بر روی تنطیم نور صفحه (3D Touch)، گزینه Night Shift را مشاهده کنید.

 

 

آموزش فعال کردن Night Shift در iOS

 

 

برای استفاده از این قابلیت به مسیر زیر بروید:

Settings > Display & Brightness > Night Shift

 

 

Night Shift-Scheduled

 

 

Scheduled: با فعال کردن این آیتم شما می توانید به دستگاه، ساعت شروع و پایان بدهید، که در چه ساعتی از روز این قابلیت فعال شود و در چه زمانی خاموش شود. برای اینکه نخواهید هر بار این قابلیت را به صورت دستی فعال و غیر فعال کنید. به طور مثال شما میتوانید تنظیم کنید که در ابتدای شب فعال شود و صبح غیر فعال شود.

 

 

تنظیم خودکار Night Shift در iOS

 

 

Manually Enable Until Tomorrow: شما می توانید با فعال کردن این آیتم این قابلیت را به صورت دستی تا صبح فردا روشن کنید زیرا دستگاه برای بهتر دیده شدن صفحه نمایش این ویژگی را غیر فعال می کند.

 

 

فعال کردن دستی Night-Shift

 

 

COLOR TEMERATURE: همچنین می توانید شدت گرمی و سردی Night Shift را تنظیم کنید. Less Warm: گرمای کمتر More Warm: گرمای بیشتر

 

 

تنظیم شدت نایت شیفت در آیفون

 

 

منبع موبایل اول

همچنین بخوانید