منو اصلی

آموزش فعالسازی قابلیت Emergency SOS در iOS

  • 19 اردیبهشت 1397
  • 942

قابلیتی در سیستم عامل iOS آیفون وجود دارد که در آموزش فعالسازی قابلیت Emergency SOS در iOS به آن می پردازیم. که چطور می توان در هنگام بروز خطر به سرعت با خدمات اضطراری تماس یگیرید. و یا با اضافه کردن یک مخاطب ضروری در قسمت Health موبایل، سریعا با آن تماس برقرار شود.

این قابلیت در اپل واچ نیز وجود دارد. شما با فعال کردن آن میتوانید سریعا با خدمات اضطراری و با شماره منتخب خود تماس بگیرید.

 

 

فعالسازی قابلیت Emergency SOS در iOS

 

 

شماره تماس در خدمات اضطراری در کشور های مختلف متفاوت هستند نظیر 110 در کشور ایران، ولی همه گوشی های موبایل با برقراری تماس به شماره 911 که به صورت پیشفرض در نظر گرفته شده است، حتی هنگامی که دستگاه در حالت قفل قرار دارد به خدمات اضطراری کشور وصل خواهند شد.

 

نحوه فعال کردن Emergency SOS :

به مسیر زیر بروید و گزینه Auto Call را در حالت فعال قرار دهید.

Settings > Emergency SOS

 

 

 

آموزش فعالسازی قابلیت Emergency SOS در iOS

 

 

در این منو گزینه Countdown Sound نیز وجود دارد. که با فعال کردن، هشدار صوتی قبل از برقراری تماس پخش خواهد شد. که اگر به اشتباه Emergency Call را فعال کردید بتوانید قبل از برقراری تماس آن را غیر فعال کنید.

ممکن است شما در شرایطی خاص قرار داشته باشید که پخش این هشدار با صدای بلند برای شما مفید نباشد، زیرا افرادی که اطراف شما هستند از مکان و تماس شما با خدمات اضطراری به علت صدای بلند هشدار، مطلع شوند.

 

گزینه Setup Emergency در این صفحه قرار دارد که با تپ کردن بر روی آن به قسمت Health گوشی هدایت می شوید. و یک سری از مخاطبین خود را برای برقراری تماس اضطراری انتخاب کنید. تا در شرایط خاص با آن ها سریعا تماس گرفته شود.

 

نحوه استفاده از Emergency SOS در آیفون:

پس از فعال سازی این قابلیت، شما تنها با فشار دادن 5 بار پشت سر هم دکمه قفل یا Power دستگاه می توانید در مواقع ضروری از این سرویس اپل استفاده نمایید.

 

 

همچنین بخوانید