منو اصلی

آموزش فعالسازی آیفون و تنظیمات اولیه

  • 10 تیر 1397
  • 7421

بعد از خرید یکی از محصولات شرکت اپل و یا ریستور(نصب مجدد سیستم عامل) برای شروع استفاده و انجام یکسری تنظیمات، دستگاه نیاز به فعالسازی دارد که در آموزش فعالسازی آیفون و تنظیمات اولیه به آن خواهیم پرداخت.

آموزش فعالسازی آیفون و تنظیمات اولیه:

1- سیمکارت خود را داخل دستگاه قرار دهید.

2- دستگاه خود را با یکبار فشار دادن دکمه Power و کمی نگه داشتن آن روشن نمایید.

 

 

آموزش فعالسازی آیفون و تنظیمات اولیه

 

 

3- بعد از چند ثانیه بر روی صفحه نمایش، کلمه Hello را به زبان های مختلف مشاهده می کنید و در قسمت پایین آن عبارت Press Home To Open نمایش داده می شود. برای ورود به مرحله بعدی دکمه Home را فشار دهید.

 

 

آموزش راه اندازی آیفون جدید

 

 

4- در این بخش کشور محل سکونت خود را انتخاب نمایید. انتخاب این محل بر روی شیوه نمایشگر زمان، تاریخ (شمسی و میلادی)، زبان صفحه کلید و… تاثیر دارد. پیشنهاد می شود گزینه United States را انتخاب نمایید.

 

 

تنظیمات انتخاب کشور در آیفون جدید

 

 

5- در این مرحله باید به اینترنت متصل شوید. برای این کار نام شبکه وای فای مورد نظر خود را انتخاب کرده و رمز آن را وارد کنید. و یا با انتخاب گزینه Use Cellular Connection از اینترنت سیمکارت خود استفاده نمایید.

 

 

انتخاب شبکه اینترنت در تنظیمات اولیه آیفون

 

 

6- مرحله بعدی باید تنظیمات مربوط به سرویس مکان یاب آیفون خود را تنظیم کنید. شما می‌توانید سرویس مکان‌یاب دستگاه خود را فعال یا غیرفعال کنید. این سرویس را بعد از فعالسازی هم می توانید از طریق مسیر زیر فعال یا غیر فعال کنید:

Settings < Privacy < Location Services

 

 

فعال کردن Location Services در آیفون

 

 

7-  در این مرحله می توانید اگر قبلا از دستگاه خود از طریق iTunes یا iCloud بکاپ (نسخه پشتیبان) تهیه کردید آن را به دیوایس برگردانید اما اگر اولین باری است که دیوایس را خریداری کرده اید گزینه Set up as new iphone را انتخاب کنید.

 

 

آموزش Restor Backup در آیفون جدید

 

 

8- در این مرحله باید Apple ID را وارد کنید، اگر از قبل اپل آیدی دارید آن را وارد کنید و برای ساخت اپل آیدی جدید یا بازگردانی مجدد رمز اپل آیدی خود می توانید گزینه ?Dont have an appleid or forget it را انتخاب کنید، یا اگر تمایل دارید بعدا این کار را انجام دهید گزینه ?Use different appleid for icloud & itunes را انتخاب کنید.

توجه: برای ساخت اپل آیدی می توانید از صفحه آموزش ساخت اپل آیدی رایگان کمک بگیرید.

توجه: برای خرید اپل آیدی معتبر امریکا به سایت AppleID9.com مراجعه نمایید.

 

 

وارد کردن اپل آیدی در آیفون جدید

 

 

9- در این مرحله باید با شرایط و ضوابط استفاده از دستگاه های اپل موافقت کنید. این مرحله با Terms and Conditions شناخته می‌شود. به پایین صفحه رفته و Agree را انتخاب کنید.

 

 

آموزش مراحل ابتدایی راه اندازی آیفون

 

 

10- در این مرحله باید موافقت یا عدم موافقت خود را برای استفاده از سرویس iCloud اعلام کنید، گزینه Use iCloud در صورت موافقت و در صورت عدم موافقت بر روی گزینه Don’t Use iCloud تپ نمایید.

 

11- اگر در مرحله قبل سرویس iCloud را فعال کرده باشید، وارد مرحله iMessage and Face Time می شوید، در این مرحله سوالاتی در مورد iMessage و Face time پرسیده می شود که بنا به نیاز خود به آن ها پاسخ دهید.

 

12- به مرحله فعالسازی یا عدم فعالسازی iCloud Drive می رسید، این مرحله مربوط به ذخیره سازی اسناد و مدارک است، پیشنهاد می شود از این قسمت استفاده نکنید و بر روی گزینه Not Now کلیک نمایید.

 

 

آموزش راه اندازی اولیه آیفون

 

 

13- – در این مرحله تنظیم اثرانگشت خود و رمز دستگاه می رسید، در این قسمت می توانید با نگه داشتن انگشت مورد نظر بر روی دکمه هوم آن را فعال و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید و یا با انتخاب گزینه Set up Touch ID later این کار را بعدا انجام دهید (برای این منظور می توانید از آموزش قراردادن پسورد پیشرفته در iOS کمک بگیرید)

 

 

تنظیمات تاچ آیدی آیفون

 

 

14- در این مرحله تنظیمات مربوط به فعال یا غیر فعال کردن سیری (siri) را مشاهده می کنید، این ویژگی یک دستیار هوشمند صوتی است که به شما کمک می کند با فعال کردن آن با صحبت کردن با دستگاه خود اکثر کار های خود نظیر جستجو در اینترنت، شماره گیری تلفن و یا حتی ارسال پیام ایمیل و مسیج و … به راحتی انجام دهید.

 

 

آموزش فعالسازی سیری در راه اندازی آیفون جدید

 

 

15- اکنون تنظیمات اولیه دستگاه شما به پایان رسیده است و با انتخاب گزینه Get Started  می توانید از دستگاه خود استفاده نمایید.

 

 

آموزش تنظیمات ابتدایی گوشیه جدید اپل

 

منبع موبایل اول

همچنین بخوانید