منو اصلی
Battery Health iOS

آموزش تشخیص سلامت باتری در iOS 11.3 و بالاتر

  • 8 اردیبهشت 1397
  • 6934
Battery Health iOS

سلامت باتری میتواند در زمان اوج مصرف، میزان عملکرد دستگاه را بهبود ببخشد. در ادامه تشخیص سلامت باتری در iOS را بررسی میکنیم:
در iOS 11.3 ویژگی مدیرت عملکرد اضافه شده است که می تواند در هنگام بروز اختلال و خاموش شدن ناگهانی دستگاه به علت کارکرد نامناسب باتری فعال شود و عملکرد دستگاه را با میزان مصرف انرژی مدیرت کند. مدل های iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X از طراحی سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته تر استفاده می کنند که تخمین دقیق هر دو نیاز انرژی و توان قدرت باتری را به حداکثر رسانده است. ولی با گذشت زمان، باتری های قابل شارژ در تمامی مدل های آیفون ظرفیت و عملکرد شان کاهش می یابد و در نهایت باید جایگزین شوند.

از آیفون 6 به بعد اپل ویژگی مدیرت عملکرد را برای نشان دادن سلامت باتری ارائه داده است که توصیه می کند در هنگام نیاز باتری را جایگزین کنید دسترسی به این ویژگی از طریق زیر امکان پذیر می باشد:
(Setting > Battery > Battery Health(beta

 

 

 

 

Your battery’s maximum capacity : حداکثر ظرفیت باتری شما

 

 

 

 

Performance is normal : عملکرد طبیعی است
هنگامی که وضعیت باتری عملکرد مناسبی در شرایط اوج مصرف را دارد و ویژگی های مدیریت عملکرد را نداشته باشد، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

 

 

 

 

مدیریت عملکرد اعمال شد
هنگامی که ویژگی های مدیریت عملکرد اعمال می شود، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این آیفون خاموش شدن غیر منتظره ای را تجربه کرده است، زیرا باتری قادر به ارائه توان لازم نیست. مدیریت عملکرد برای جلوگیری از این اتفاق دوباره به کار گرفته شده است.

توجه داشته باشید که اگر مدیریت عملکرد را غیرفعال کنید، نمیتوانید آن را دوباره فعال کنید. اگر خاموش شدن غیرمنتظره رخ دهد، دوباره به طور خودکار روشن خواهد شد. گزینه غیرفعال نیز در دسترس خواهد بود.

 

 

 

 

سلامت باتری ناشناخته است
اگر سیستم عامل iOS قادر به تعیین سلامت باتری دستگاه شما نباشد، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این آی فون قادر به تعیین سلامت باتری نیست. با مراجعه به نمایندگی های Apple می توانید باتری را تعویض کنید.

این حالت ممکن است به دلیل داشتن یک باطری نامناسب نصب شده باشد.

 

 

 

 

مدیریت عملکرد خاموش است
اگر ویژگی مدیریت عملکرد فعال شده را غیرفعال کنید، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این آیفون خاموش شدن غیر منتظره ای را تجربه کرده است، زیرا باتری قادر به ارائه توان لازم نیست. شما مانع مدیریت دستیابی به عملکرد دستی شده اید.

اگر دستگاه یک خاموش شدن غیرمنتظره دیگر را تجربه کند، ویژگی های مدیریت عملکرد دوباره اعمال خواهد شد و گزینه غیرفعال نیز در دسترس خواهد بود.

 

 

 

 

سلامت باتری تضعیف شده است
اگر وضعیت سلامتی باتری به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند، پیام زیر نیز ظاهر خواهد شد:

سلامت باتری شما به طور قابل توجهی کاهش یافته است. نمایندگی Apple می تواند باتری را جایگزین کند تا عملکرد و ظرفیت کامل را بازیابی گردد.

این پیام یک مسئله ایمنی را نشان نمی دهد و باتری شما هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، ممکن است مشکلات باتری را تجربه کنید. یک باتری جایگزین مشل شما را حل خواهد کرد.

 

 

 

 

اگر سلامت باتری آیفون شما زیر ۸۰٪ باشد، همچنین اگر شما مشکلات عملکردی را در کارکرد آیفون متوجه شدهاید، وقت آن رسیده باتری آیفون را تعویض کنید.

 

 

منبع موبایل اول

همچنین بخوانید