منو اصلی
آموزش ترفند های استفاده از آیفون 10

آموزش ترفند های استفاده از آیفون 10

  • 21 آذر 1396
  • 1601
آموزش ترفند های استفاده از آیفون 10

آیفون 10 (آیفون X) موبایل انقلابی اپل در سال 2017 است که بسیاری از نظر ها را به خود جلب کرده است. این آیفون به دلیل تغییرات ساختاری مانند حذف دکمه فیزیکی Home و یکپارچه شدن صفحه نمایش برخی ترفند های جدید را برای استفاده میطلبد. آموزش ترفند های استفاده از آیفون 10 را با موبایل اول همراه باشید تا بتوانید راحت تر از گوشی خود استفاده و لذت ببرید:

 

آموزش ترفند های استفاده از آیفون 10

 

تلاش مجدد Face ID برای بررسی چهره کاربر:

اگر فیس‌آی‌دی به هر دلیلی نتوانست چهره شما را تشخیص دهد، می‌توانید کلید مجازی هوم را کمی بالا و سپس پایین بکشید تا فیس‌آی‌دی دوباره عمل کند.

 

ترفند Face ID آیفون X

 

مشاهده درصد شارژ باطری:

در تنظیمات iOS با رفتن به قسمت باتری می‌توان گزینه نمایش درصد باتری را فعال کرد؛ ولی در آیفون ۱۰ این امکان وجود ندارد. با این حال شما می‌توانید با پایین کشیدن سمت راست بریدگی، درصد باتری باقی‌مانده را در قسمت بالا و راست صفحه ببینید.

 

آموزش درصد باطری آیفون 10

 

قابلیت Reachability برای استفاده با یک دست:

1- بسیاری از کاربران آیفون ۱۰ از قابلیت Reachability استفاده می‌کنند تا به آسانی بتوانند دستگاه را با یک دست کنترل کنند. مسیر فعال‌سازی این گزینه Settings > Accessibility > Reachability است.

پس‌از فعال‌سازی، به‌سادگی و با سوایپ به سمت پایین روی Gesture Bar، صفحه‌ی نمایش کاملا به سمت پایین کشیده می‌شود و کاربر تنها با یک دست می‌تواند به بالای صفحه دسترسی داشته‌باشد. با استفاده از Gesture Bar می‌توان روش قدیمی‌تر (دو مرتبه لمس کلید هوم) را جایگزین کرد.

2- از پایین صفحه به سمت بالا سوایپ کنید (درست مثل App Switcher) به محض این‌که پنجره برنامه فعال شد، خود را تا اندازه کارت App Switcher کوچک می‌کند، بدون برداشتن انگشت از روی صفحه، به سمت پایین سوایپ کنید تا حالت Reachability ظاهر شود (انجام این روش به کمی مهارت نیاز دارد).

 

ترفند Reachability آیفون 10

 

تعویض سریع بین برنامه ها:

برای برگشت به آخرین اپلیکیشن استفاده‌شده، پایین صفحه و در محدوده‌ی Indicator به راست سوایپ کنید و تا زمانی که Swiping انجام شود، به کشیدن ادامه دهید.

 

قابلیت Attention Aware:

آیا تاکنون به این نکته توجه کرده‌اید که در هنگام زنگ هشدار وقتی به آیفون ۱۰ نگاه می‌کنید صدای هشدار کم می‌شود؟

باورکردن این مطلب کمی سخت استِ اما کاملا حقیقت دارد و اپل این قابلیت را Attention Awareness Feature می‌نامد؛ البته با نگاه کردن به گوشی در هنگام تماس تلفنی نیز صدای زنگ تلفن کم می‌شود.

برای دسترسی به این ویژگی جالب آیفون ۱۰ می‌توان از مسیر Settings > General > Accessibility > Face ID & Attention آن را فعال یا غیر فعال کرد.

 

قابلیت Attention Aware آیفون 10

 

آیکون چراغ قوه و دوربین در صفحه قفل:

آیکون‌های چراغ قوه و دوربین که در آیفون ۱۰ (iPhone X) قفل‌شده مشاهده می‌کنید زینتی نیست بلکه کاملا کاربردی است. این آیکون‌ها با لمس عادی، لمس طولانی یا سوایپ کار نمی‌کنند.

برای روشن کردن چراغ‌قوه باید آیکون آن را کمی محکم‌تر از حالت عادی فشار دهید؛ با این کار چراغ‌قوه روشن می‌شود و آیکون آن به رنگ سفید درمی‌آید، با تکرار این عمل چراغ‌قوه خاموش می‌شود.

برای باز کردن اپلیکیشن دوربین نیز می‌توان همین کار را انجام داد؛ ولی برای بستن آن باید Gesture Bar را به سمت بالا سوایپ کرد.

منبع موبایل اول

همچنین بخوانید