منو اصلی
آموزش استفاده و تنظیمات برنامه Vero

آموزش استفاده و تنظیمات برنامه Vero ویرو

  • 25 اسفند 1396
  • 2150
آموزش استفاده و تنظیمات برنامه Vero

شبکه اجتماعی جدید Vero ویرو از سال 2015 وارد بازار شده است اما از اواخر سال 2017 میلادی با توجه به تبلیغات گسترده برای آن و همچنین تزریق سرمایه برای معرفی Vero در سایت ها و انجمن های تکنولوژی باعث رشد چشمگیر و فراگیر شدن این برنامه موبایل شد. آموزش استفاده و تنظیمات برنامه Vero را در این مطلب مشاهده خواهید کرد.

 

ویرو (Vero) نوع جدیدی از شبکه های اجتماعی است که به شما اجازه می دهد محتوای خود را با مجموعه ی خاصی از دوستان به اشتراک بگذارید، بدون تبلیغات است و بر خلاف اینستاگرام، انتشار پست ها در آن بر اساس الگوریتمی صورت نمی گیرد و دارای ترتیب زمانی است.

 

آموزش نصب و راه اندازی برنامه Vero

 

ابتدا برنامه ویرو را از Google Play یا App Store دانلود کنید.

پس از باز کردن برنامه برای ثبت نام دکمه Sign up و برای وارد شدن با ایمیل و پسورد دکمه Login را بزنید:

 

آموزش نصب Vero

 

برای ثبت نام برنامه ویرو از شما یک نام و ایمیل و تایپ مجدد ایمیل و یک رمز عبور با حداقل 6 حرف یا عدد می خواهد:

 

 

آموزش راه اندازی Vero

 

مانند اکثر شبکه های اجتماعی، ویرو با استفاده از شماره موبایل شما فعال می شود. شماره موبایل خود را وارد نمایید و منتظر باشید تا پیامک حاوی کد برای شما ارسال شود:

 

پیامک فعال سازی Vero

 

شبکه اجتماعی Vero با موفقیت نصب شده است.

 

توسعه دهندگان Vero آن را اینطور توصیف کرده اند:

 

Vero، اشتراک‌گذاری در فضای مجازی را شبیه‌ به زندگی واقعی ما می‌کند. مهم نیست که قصد اشتراک‌گذاری کتاب، موسیقی، رستوران، فیلم یا عکس را دارید؛ با Vero می‌توانید انتخاب کنید که چه کسی پست‌هایتان را ببیند.

 

آموزش تنظیمات و نحوه استفاده از Vero

 

آیکون های بالای صفحه برای جستجو، پروفایل کاربر، مجموعه ها، اعلان ها و چت است. هنگامی که آغاز به فعالیت و پست محتوا می کنید، فید شما در اینجا ظاهر می شود. در ویرو شما می توانید به راحتی کتاب، عکس، فیلم و حتی لینک های اینترنتی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای این کار از این طریق اقدام کنید:

 

اشتراک عکس در Vero

 

داشبورد Vero به شما اجازه می دهد که مشخصات خود را مشاهده کرده و تغییر دهید. شما می توانید عکس پروفایل اضافه کنید، یک متن کوتاه بنویسید و اتصالات (همانند چت و ارتباط با افراد دیگر به سبک Vero) خود را مشاهده کنید:

 

پیدا کردن دوست در Vero

 

کلیک بر روی دکمه Connections در این صفحه، بهترین روش برای پیدا کردن افرادی است که می دانید که از Vero استفاده می کنند. شما تمام اتصالات فعلی خود در Vero را که در اینجا آورده شده مشاهده خواهید کرد:

 

شبکه اجتماعی ویرو

 

در کنار ردیف بالایی آیکون ها، در کنار نشانگر پروفایل، قسمت Collections قرار دارد. همه چیزهایی که با شما به اشتراک گذاشته شده است در این صفحه بر اساس موضوع مرتب شده و ذخیره می شود:

 

Collection برنامه Vero

 

آیکون جستجو Vero شما را به یک صفحه مشابه با Explore در اینستاگرام منتقل می کند. در اینجا شما هشتگ های محبوب، کاربران مشهور، برترین ها از نگاه توسعه دهنده و محصولاتی را که می توانید لیست و خریداری کنید پیدا خواهید نمود:

 

جستجو Vero

 

حباب های گفتاری در گوشه بالا سمت راست صفحه، شما را به قسمت چت برنامه می برد، جایی که می توانید پیام های مستقیم به دیگر کاربران ارسال کنید:

 

چت در برنامه Vero

در سمت چپ آن آیکون اعلان ها است. اگر کسی شما را در Vero اضافه کند، اینجا نشان می دهد. شما می توانید درخواست دنبال کردن شخصی را بپذیرید و تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن شخص را دنبال کنید یا خیر:

 

Notification Vero

اینجا جایی است که Vero شروع به تمایز از دیگر شبکه های اجتماعی می کند. هنگامی که یک درخواست دوستی را می پذیرید یا یک ارتباط جدید در Vero ایجاد می کنید، می توانید تصمیم بگیرید که چطور می خواهید این اتصالات را طبقه بندی کنید:

 

دسته بندی دوستان Vero

مانند اینستاگرام در ویرو هم امکان آپلود و ویرایش عکس برای شما فراهم شده است:

 

آپلود و ویرایش عکس در Vero

 

وقتی آماده ارسال هستید، می توانید تصمیم بگیرید که چه کسی پست شما را می بیند. این چیزی شبیه همان چیزی است که فیس بوک ارائه می دهد، اما در اینستاگرام موجود نیست. پست های Vero می توانند کاملا خصوصی، کاملا عمومی و یا با گروه های انتخاب شده از دوستان به اشتراک گذاشته شوند:

 

انتخاب حالت اشتراک مطلب

 

تنظیمات اشتراک در Vero

آموزش استفاده و تنظیمات برنامه Vero

مزایای Vero نسبت به اینستاگرام:

دلیل اصلی این که مردم را در مورد Vero بسیار راغب کرده، این است که هنگامی که شما چیزی را پست کنید، آن چیز در فید شما به ترتیب زمانی نمایش داده می شود و نه با استفاده از یک الگوریتم مانند نمایش آنچه که در اینستاگرام شاهدیم.

Vero می گوید که اجازه نمی دهد تبلیغات در برنامه را نمی دهد و به جای آن تکیه بر الگوی اشتراکی(subscription) دارد. با این حال، Vero در حال ارائه یک اشتراک رایگان مادام العمر برای یک میلیون کاربر اول است.

همچنین بخوانید