ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید(تومان)
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
تغییر نام کاربری
بازار خرید و فروش

حمایت از موبایل اوّل

اطلاعیه ها

تغییر نام کاربری امکان تغییر نام کاربری به صورت اتوماتیک فعال شده است.
سیستم مدال اعطای مدال به برترین های انجمن
صفحه 1 از 18 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 174
  1. Top | #1

Old Moderator
    میزان امتیاز
    210711
    نمایش سایر مشخصات

پیش فرض آموزش آنلاک کردن و نصب Official Roms و Cooking Roms سری (BlackStone (Touch HD ا

در این تاپیک به آموزش کامل آنلاک (Unlock) کردن و نصب رامهای رسمی (Official) و غیر رسمی (Cook) سری BlackStone میپردازیم که رایج ترین آن در ایران فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند است.

قبل از هر اقدام حتما تاپیک زیر رو مطالعه کنید:

شما برای آپدیت رام نرم افزارهای زیر را نصب کنید:

- اگر از ویندوز XP استفاده میکنید حتما آخرین نسخه نرم افزار ActiveSync را از فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند دریافت و روی کامپیوتر خود نصب کنید.
    - اگر از ویندوز Vista استفاده میکنید حتما آخرین نسخه نرم افزار WMDC را از فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند دریافت و روی کامپیوتر خود نصب کنید.
    - برای ادامه کار حتما آخرین نسخه نرم افزار Net FrameWork. را از فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند دریافت و بر روی گوشی خود نصب کنید.

نکات زیر را حتما رعایت کنید:

- حتما گوشیتون بالای 50% شارژ داشته باشد.
    - در طولفقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند هرگز کابل را از گوشی جدا نکنید.
    - در حین انجام آپگرید برای اطمینان برنامه دیگری را اجرا نکنید.
    - در حین انجام آپگرید حتما دقت کنید که کامپیوترتون به حالت StandBy نرود.

طريقه بردن گوشي هاي سري BlackStone به حالت BootLoader :

ابتدا درب گوشي را برداشته و دكمه Volume Down را نگه داريد و با قلم گوشي را ريست كنيد و تا بالا آمدن صفحه 3 رنگ Volume Down را رها نكنيد.

طریقه ریختن رام های رسمی (Official) :

برای ریختن رام رسمی باید دستورالعمل زیر را اجرا کنید:

گوشی خود را بوسیله فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند یا فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند با کامپیوتر متصل کنید و بعد از دریافت رام رسمی، آن را اجرا کرده و در محیط (RUU (Rom Upgrade Utility دستورات موجود رو اجرا کرده و رام خود را نصب کنید.
    بعد از نصب گوشی به صورت اتوماتیک Reset شده و بعد از راه اندازی دوباره از رام جدید خود لذت ببرید.

*پيشنهاد ميشود قبل از نصب گوشي به كامپيوتر آنرا به حالت BootLoader ببريد و بعد با كامپيوتر Sync كنيد تا كلمه USB روي صفحه 3 رنگ ديده شود.

طریقه ریختن رام های غیر رسمی (Cook) :

برای ریختن رام های غیر رسمی همون طور که در تاپیک راهنما مطالعه کردید گوشی باید آنلاک (Unlock) شود تا رام های غیر رسمی بر روی گوشی نصب شود.

طریقه آنلاک (Unlock) کردن سری BlackStone و نصب رام :

*نكته خيلي مهم: اين روش فقط براي SPL 1.54 به پايين عملي است و براي 1.54 به بالا عمل نميكند.

1- فایل BlackStone (Touch HD)-HardSPL-OliNex رو از ضمیمه دریافت و در کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کنید.
    2- سپس برنامه Blackstone-HardSPL-RUU.exe رو اجرا کنید.
    3- صفحه زیر برایتان نمایان میشود، تیک قسمتی که در شکل زیر مشخص شده را بزنید و بر روی Next کلیک کنید.

4- در صفحه بعد نيز تيك خواسته شده را بزنيد و بر روي Next كليك كنيد.
    5- در صفحه بعد روی گزینه Update کلیک کنید و بر روی Next کلیلک کنید.
    6- در اين موقع گوشي به صفحه سه رنگ BootLoader ميرود كه بر روي صفحه SPL را 1.07.OliNex نشان ميدهد كه به صورت موقت است.
    6- در این صفحه نیز بر روی Next کلیلک کنید.
    7- در این صفحه آپدیت شروع میشود ، صبر کنید تا %100 کامل شود و بر روی Finish کلیک کنید.
    * بعد از اين مرحله گوشي يك دور Reset شده و بايد در حالت BootLoader در SPL عدد 1.14.OliNex را مشاهده كنيد.
    8- بعد از اطمينان از Hard SPL ، گوشي را با كامپيوتر اتصال دهيد و رام غير رسمي خود را با RUU نصب كنيد.

نكته 1: اگر با روش بالا گوشي به صفحه خاكستري نرفت، از ضميمه ها BlackStone (Touch HD)-SSPL-Manual رو دريافت كرده و TouchHD-SSPL-Manual.exe رو درون گوشي اجرا كنيد و بعد از ورود به صفحه خاكستري مراحل بالا را طي كنيد.
    نكته 2: اگر در مراحل بالا پيغامي مبني بر اينكه قصد Hard Reset را دارد مشاهده كرديد، آن را تاييد كنيد.
    نكته 3: اگر در مراحل بالا با پيامي مواجه شديد كه گفت مدت زمان عمليات 10 دقيقه است آن را تاييد كنيد چون چند دقيقه بيشر طول نميكشد.
    نكته 4: اگر در انجام عمليات ارتباط USB و دستگاه قطع شد مهم نيست صبر كنيد تا باز هم كلمه USB نمايان شود و اگر ارتباط بر قرار نشد USB را جدا كنيد و باز هم اتصال دهيد.
    *بعد از مرحله حالا اگر به BootLoader برويد ورژن SPL شما بايد تغيير كرده باشد.
    *باز هم پيشنهاد ميكنم نصب رام را در حالت BootLoader انجام دهيد.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط Reza WM : 2009-07-04 در ساعت 11:57 AM
    نیستم، اما هستم و میبینم...

هر قدیس گذشـــته‌ای دارد و هــــر گنــــاهکار آینـــــده‌ای...

2. Top | #2

Old Moderator
    میزان امتیاز
    210711
    نمایش سایر مشخصات

پیش فرض روش انلاك كردن SPL 1.54 به بالا

توي پست قبل آنلاك كردن براي SPL 1.54 به پايين رو آموزش داديم اما حالا براي SPL 1.54 به بالا رو هم اموزش ميدهيم:

*نكته خيلي مهم: اين روش فقط براي SPL 1.54 به بالا عملي است

1- فایل BlackStone (Touch HD)-HardSPL-1.56 OliNex رو از ضمیمه دریافت و در کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کنید.
    2- سپس برنامه Blackstone-HardSPL 1.56 OliNex-RUU.exe رو اجرا کنید.
    3- صفحه زیر برایتان نمایان میشود، تیک قسمتی که در شکل زیر مشخص شده را بزنید و بر روی Next کلیک کنید.

4- در صفحه بعد نيز تيك خواسته شده را بزنيد و بر روي Next كليك كنيد.
    5- در صفحه بعد روی گزینه Update کلیک کنید و بر روی Next کلیلک کنید.
    6- در اين موقع گوشي به صفحه سه رنگ BootLoader ميرود كه بر روي صفحه SPL را 1.07.OliNex نشان ميدهد كه به صورت موقت است.
    6- در این صفحه نیز بر روی Next کلیلک کنید.
    7- در این صفحه آپدیت شروع میشود ، صبر کنید تا %100 کامل شود و بر روی Finish کلیک کنید.
    * بعد از اين مرحله گوشي يك دور Reset شده و بايد در حالت BootLoader در SPL عدد 1.56.OliNex را مشاهده كنيد.
    8- بعد از اطمينان از Hard SPL ، گوشي را با كامپيوتر اتصال دهيد و رام غير رسمي خود را با RUU نصب كنيد.

نكته 1: اگر با روش بالا گوشي به صفحه خاكستري نرفت، از ضميمه ها BlackStone (Touch HD)-SSPL-Manual رو دريافت كرده و TouchHD-SSPL-Manual.exe رو درون گوشي اجرا كنيد و بعد از ورود به صفحه خاكستري مراحل بالا را طي كنيد.
    نكته 2: اگر در مراحل بالا پيغامي مبني بر اينكه قصد Hard Reset را دارد مشاهده كرديد، آن را تاييد كنيد.
    نكته 3: اگر در مراحل بالا با پيامي مواجه شديد كه گفت مدت زمان عمليات 10 دقيقه است آن را تاييد كنيد چون چند دقيقه بيشر طول نميكشد.
    نكته 4: اگر در انجام عمليات ارتباط USB و دستگاه قطع شد مهم نيست صبر كنيد تا باز هم كلمه USB نمايان شود و اگر ارتباط بر قرار نشد USB را جدا كنيد و باز هم اتصال دهيد.
    *بعد از مرحله حالا اگر به BootLoader برويد ورژن SPL شما بايد تغيير كرده باشد.
    *باز هم پيشنهاد ميكنم نصب رام را در حالت BootLoader انجام دهيد.
    ویرایش توسط Reza WM : 2009-04-25 در ساعت 02:12 PM

3. Top | #3

Old Moderator
    میزان امتیاز
    210711
    نمایش سایر مشخصات

پیش فرض بازگرداندن SPL اورجينال Touch HD بعد از HardSPL

همانطور كه ميدانيد بعد از Hard SPL براي رسم رامهاي غير رسمي گوشي ما به دليل شكسته شدن CID از گارانتي خارج ميشود، اما با روش زير ميتوانيم SPL گوشي را به حالت اصلي خود برگردانيم:

اگر HD شما SPL 1.54 به پايين ميباشد از ضميمه RUU اول (BlackStone (Touch HD)-HardSPL-OliNex) و SPL هاي اورجينال Restore Stock SPL 1.13 & 1.14 & 1.15 استفاده كنيد.

و اگر HD شما SPL 1.54 به بالا ميباشد از ضميمه RUU چهارم (BlackStone (Touch HD)-HardSPL-1.56 OliNex) و SPL اورجينال Restore Stock SPL 1.54 استفاده كنيد.

پیشنيازها:

1- بايد رام خود را به يكي از رام هاي رسمي دانگريد كنيد
    2- بايد راديو رام خود را نيز به يكي از راديو هاي رامهاي اصلي دانگريد كنيد

*ترجيها از رام اصلي همراه با راديو موجود در CD همراه گوشي استفاده كنيد.

مراحل كار: ( SPL 1.54 به پايين)

1- فايل ضميمه BlackStone (Touch HD)-HardSPL-OliNex را دريافت و Blackstone-HardSPL-RUU.exe و رو اجرا ميكنيد بعد از اجرا پنجره اي محاوره اي را مشاهده ميكنيد.در حالي كه اين پنجره محاوره اي باز است به دايركتوري كه Blackstone-HardSPL-RUU.exe را اجرا كرده ايد برويدو ميبينيد كه يك سري فايل هاي ديگر نيز مانند شكل موجود ميباشد.

2- سپس يكي از SPL هاي اورجينال Restore Stock SPL 1.13 & 1.14 & 1.15 رو از ضميمه دريافت و فايل RUU_Signed.nbh رو از داخل ضميمه به داخل پوشه اي كه در بالا اشاره شد انتقال داده و جايگزين شود.(مانند شكل بالا)

3- در ادامه به پنجره محاورهاي برگشته و مراحل كار با چند Next زدن طي ميكنيم و برنامه شروع به كار ميكند و بعد از اتمام صفحه گوشي سياه شده و گوشي ريستارت ميشود.(End)

مراحل كار: ( SPL 1.54 به بالا)

1- فايل ضميمه BlackStone (Touch HD)-HardSPL-1.56 OliNex را دريافت و Blackstone-HardSPL 1.56 OliNex-RUU.exe و رو اجرا ميكنيد بعد از اجرا پنجره اي محاوره اي را مشاهده ميكنيد.در حالي كه اين پنجره محاوره اي باز است به دايركتوري كه Blackstone-HardSPL 1.56 OliNex-RUU.exe را اجرا كرده ايد برويدو ميبينيد كه يك سري فايل هاي ديگر نيز مانند شكل موجود ميباشد.

2- سپس يكي از SPL اورجينال Restore Stock SPL 1.54 رو از ضميمه دريافت و فايل RUU_Signed.nbh رو از داخل ضميمه به داخل پوشه اي كه در بالا اشاره شد انتقال داده و جايگزين شود.(مانند شكل بالا)

3- در ادامه به پنجره محاورهاي برگشته و مراحل كار با چند Next زدن طي ميكنيم و برنامه شروع به كار ميكند و بعد از

اتمام صفحه گوشي سياه شده و گوشي ريستارت ميشود.(End) :Smile (40):

نكته: بعد از بازگرداندن SPL اصلي اگر گوشي را به BootLoader ببريد نام OliNex كنار شماره SPL بايد حذف شده باشد.

كپي برداري از اين مطلب فقط با نام ذكر منبع فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند مجاز است.
    ویرایش توسط Farbod : 2009-04-26 در ساعت 03:14 PM

4. 22 کاربر به خاطر ارسال مفید Reza WM از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

5. Top | #4

عضو
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

پیش فرض اموزش جدیدترین روش انلاک برای TOUCH HD

مقدمه:
    با توجه به اینکه تمام رام های جدید از spl جدید استفاده می کنند.لذا انلاک کردن گوشی با spl ناسازگار با رام جدید می تواند باعث بروز مشکلات زیادی شود.از این رو کسانی که قصد انلاک کردن گوشی و نصب رام های کوک شده را دارند توصیه می شود از روش زیر برای انلاک کردن گوشی خود استفاده نمایند که راحت و بی دردسرتر از روش های قبلی بوده با ریسک کمتری همراه می باشد.

اموزش جدیدترین روش انلاک برای TOUCH HD

ابتدا باید فایل HSPL 1.56 رو بگیرید (فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند)

1. فایل HSPLWrapper_Blackstone_156OliNex.exe رو از اجرا کنید . ( دوستانی که ویندوز ویستا دارند ، این فایل رو به صورت Run As Admin باز کنند . )

2. گوشی خودتون رو با کابل USB وصل کنید و وقتی که وصل شد ، طبق دستورات فایل عمل کنید ( در این مرحله گوشی در حالت عادی هستش و نه Bootloader )

3. در پایان میبینید که گوشی Restart میشه و صفحه Bootloader بالا میاد و اونجا نوشته شده SPL.1.07.OliNex .

4. در اینجا هنوز کار برنامه تموم نشده و هنوز ادامه داره .

5. وقتی که وارد صفحه Bootloader شدید و اون SPL رو دیدید ، یا برنامه شروع به کار میکنه و یا بهتون ارور میده .

6. اگه برنامه شروع به کار کرد ، بر روی صفحه گوشی یک درصد پر میشه و تا 100 میره و زمان کمی هم میگیره و بعدش گوشی Restart میشه .

7. حال اگه برنامه ارور داد ، این ارور مربوط به قطع شدن ارتباط USB هستش و مشکلی پیش نمیاد و کافی همونطور که گوشی در حالت Bootloader هستش ، یک بار کابل رو در بیارید و دوباره بزنید و برنامه رو هم دوباره اجرا کنید و از این مطمئن بشید که در زیر صفحه Bootloader عبارت USB بعد از وصل کردن کابل نوشته شده و ادامه کار مثل مرحله 6 میشه .

8. گوشی شما الان HSPL شده و آماده برای ریختن رام هستش .

گوشی رو خاموش کنید و دکمه Volume Down رو نگه دارید و گوشی رو روشن کنید و تا وقتی که صفحه Bootloader بالا نیامده دکمه Volume Down رو رها نکنید .

وقتی که صفحه Bootloader بالا اومد ، شما باید عبارت SPL 1.56.OliNex رو ببینید و اگر این رو ندیدید ، یک جای کار در مراحل بالا اشتباه کردید .

حالا برنامه BlackstoneRUUWrapper.exe رو در فایل آپدیت که میگیرید رو اجرا کنید و رام رو آپدیت کنید .

بعد از آپدیت رام ، حداقل 2 بار Hard Reset انجام بدید .
    ویرایش توسط Reza WM : 2009-07-16 در ساعت 11:27 AM

6. Top | #5

Old Moderator
    میزان امتیاز
    210711
    نمایش سایر مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط KING-KING نمایش پست ها

اموزش جدیدترین روش انلاک برای TOUCH HD
    ممنون از پستتون اما این آموزش دقیقا برای رام های 1.56 هست که من توی پست دوم این تاپیک گفتم

روشی هم که برای کمک واسش سه نقطه میزاشتم؟ .... یادتونه گفتم میترسم بدتر شه دقیقا این بود که شما از اون یکی hard-spl استفاده کنید یعنی 1.56 به بالا

حالا خودتون اون رو قرار دادید

اما اینکه بعد از آپگرید دو بار hard-sol انجام بدیدش واسم خیلی تعجب دارهف چرا؟ چرا 2 بار؟ چرا بعد از اپگرید رام؟

7. 5 کاربر به خاطر ارسال مفید Reza WM از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

8. Top | #6

عضو
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza WM نمایش پست ها
    ممنون از پستتون اما این آموزش دقیقا برای رام های 1.56 هست که من توی پست دوم این تاپیک گفتم

روشی هم که برای کمک واسش سه نقطه میزاشتم؟ .... یادتونه گفتم میترسم بدتر شه دقیقا این بود که شما از اون یکی hard-spl استفاده کنید یعنی 1.56 به بالا

حالا خودتون اون رو قرار دادید

اما اینکه بعد از آپگرید دو بار hard-sol انجام بدیدش واسم خیلی تعجب دارهف چرا؟ چرا 2 بار؟ چرا بعد از اپگرید رام؟
    این اموزش ترجمه وچکیده ی روش جدید انلاک HD هست که در سایت XDA منتشر شده.همونطور که در اموزش هم گفته شده رام های جدید همه بر اساس +spl 1.56 ساخته می شه. واگر کسی با استفاده از spl زیر 1.54 انلاک کنه.همان مشکلی که برای من و یکی از کاربران دیگر سایت براش پیش اومد برای اون هم اتفاق خواهد افتاد.در مورد 2 بارhard sph کردن اینکار به راحتی از طریق قسمت clear storage موجود در ستینگ گوشی انجام می شه اما علت دو بار انجامش:
    راستش من این مطلب رو در یک سایت خارجی دیدم.شاید علت اون کمک به تنظیم درست رام جدید با سخت افزار و تنظیم مجدد و بهتر گوشی باشه
    ویرایش توسط KING-KING : 2009-07-16 در ساعت 02:31 PM

9. 4 کاربر به خاطر ارسال مفید KING-KING از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

10. Top | #7

Old Moderator
    میزان امتیاز
    210711
    نمایش سایر مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط KING-KING نمایش پست ها
    این اموزش ترجمه وچکیده ی روش جدید انلاک HD هست که در سایت XDA منتشر شده.همونطور که در اموزش هم گفته شده رام های جدید همه بر اساس spl 1.56 ساخته می شه. واگر کسی با استفاده از spl زیر 1.54 انلاک کنه.همان مشکلی که برای من و یکی از کاربران دیگر سایت براش پیش اومد برای اون هم اتفاق خواهد افتاد.در مورد 2 بارhard sph کردن اینکار به راحتی از طریق قسمت clear storage موجود در ستینگ گوشی انجام می شه اما علت دو بار انجامش:
    راستش من این مطلب رو در یک سایت خارجی دیدم.شاید علت اون کمک به تنظیم درست رام جدید با سخت افزار و تنظیم مجدد و بهتر گوشی باشه
    در واقع همون پست دومه دیگه
    ممنون

11. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید Reza WM از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

12. Top | #8

کاربر متخصص
    نام
    محمدرضا
    میزان امتیاز
    952617
    نمایش سایر مشخصات

Question کمک در مورد آنلاک کردن HD

سلام خسته نباشید
    من گوشیم HD هست و میخوام آنلاکش کنم که رام 6.5 رو روش بریزم از هر دو پست این صفحه یعنی 1 و 4 برای آنلاک کردن استفاده کردم اما در مرحله 7 مشکل دارم چون اون صفحه که از یک تا 100% قرار هست پر بشه روی صفر میمونه و ارور میده که ارور در انتها نوشتم (این ارور رو برای هر دو تای اون برنامه ها میده ) اگه راهنماییم کنید ممنون میشم آخه خیلی ضروریه .
    (در ضمن SPL 1.14هست)

ERRPR [262] : UPDATE ERROR

The Rom Update Utility has encountered communication errors during the update process . The program will guide you step-by-step to recover from the errors so you con continue with the update .

13. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید .::reza.com::. از ایشان سپاسگزاری کرده است :

14. Top | #9

Old Moderator
    میزان امتیاز
    210711
    نمایش سایر مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط 0015351971 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من گوشیم HD هست و میخوام آنلاکش کنم که رام 6.5 رو روش بریزم از هر دو پست این صفحه یعنی 1 و 4 برای آنلاک کردن استفاده کردم اما در مرحله 7 مشکل دارم چون اون صفحه که از یک تا 100% قرار هست پر بشه روی صفر میمونه و ارور میده که ارور در انتها نوشتم (این ارور رو برای هر دو تای اون برنامه ها میده ) اگه راهنماییم کنید ممنون میشم آخه خیلی ضروریه .
    (در ضمن SPL 1.14هست)

ERRPR [262] : UPDATE ERROR

The Rom Update Utility has encountered communication errors during the update process . The program will guide you step-by-step to recover from the errors so you con continue with the update .
    یه دور گوشی رو هارد ریست کنید و دوباره تست کنید کابلتونم حواستون باشه دست نخوره

15. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید Reza WM از ایشان سپاسگزاری کرده است :

16. Top | #10

کاربر متخصص
    نام
    محمدرضا
    میزان امتیاز
    952617
    نمایش سایر مشخصات

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza WM نمایش پست ها
    یه دور گوشی رو هارد ریست کنید و دوباره تست کنید کابلتونم حواستون باشه دست نخوره
    آقا رضا همه این کارها رو همون طور که گفتی انجام دادم هارد ریست کردم ولی باز هم همون ارور 262 رو میده
    چیکار کنم ؟

17. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید .::reza.com::. از ایشان سپاسگزاری کرده است :

صفحه 1 از 18 1234511 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع