ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید(تومان)
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
تغییر نام کاربری
بازار خرید و فروش

حمایت از موبایل اوّل

اطلاعیه ها

تغییر نام کاربری امکان تغییر نام کاربری به صورت اتوماتیک فعال شده است.
سیستم پاداش نقدی جهت حمایت از توسعه دهندگان و تلاش افراد در فضای مجازی
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
  1. Top | #1

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    3695
    نمایش سایر مشخصات

Thumbs up دیکشنری فرانسوی به فارسی برای اندروید + برنامه های کاربردی مرتبط با زبان فرانسه

1) دیکشنری فرانسوی به فارسی همراه با تلفظ

دوستان عزیز علاقه مند به زبان فرانسه یا اونهایی که مثل من علاقه زیادی ندارند ولی جهت مصاحبه کبک زبان فرانسوی می خونن ، یک دیکشنری از دیکشنریهای بابیلون رو بنام AJ FRANCAISE-PERSAN که آقای جهانشیری (jahanshiri.ir ) زحمتشو قبلا کشیده بودن تبدیل به فرمت MDX کردم و قرار دادم.
    خوبی این دیکشنری اینه که تقریبا کامله و البته هنوز هم در حال کامل تر شدن هست.
    برای استفاده از این دیکشنری باید از برنامه Bluedict استفاده کنید که لینکش رو براتون قرار دادم. بعد از نصب برنامه Bluedict درمموری کارتتون فولدری به نامBlueDict ایجاد خواهد شد. وارد این فولدر شده و در فولدر Dicts فایل دوم ضمیمه شده را کپی کنید.
    حالا وارد برنامه شوید و از منوهای برنامه دیکشنری AJ را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از نصب ممکن است با اجرای اول برنامه در پیدا کردن برخی لغات مشکل داشته باشد و در اینصورت باید گوشی را حتما ریستارت کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دیکشنری های Bludict و برای استفاده از دیکشنری های خوب فرانسه به فرانسه و اضافه کردن تلفظ می توانید آموزشهای فارسی مربوط به bluedict را در اینترنت جستجو کنید و اگر سوال یا مشکلی در نصب داشتید من در خدمتم. اگر نظر من رو بخواهید نصب دو تا دیکشنری خوب کافی هست مثلا من خودم دو تا دیکشنری نصب کردم AJ و دیکشنری Larouse و واقعا نیازی به نصب دیکشنری دیگری نخواهید داشت.

2) برنامه ای بسیار کاربردی جهت صرف افعال فرانسوی:
    برنامه بسیار کاربردی دیگر که پیشنهاد میکنم دانلود و نصب کنید برنامه Le Conjugueur هست که بسیار کاربردی هست و در این برنامه صرف تمام افعال فرانسوی در تمام زمانها حتی منفی و دو ضمیره انجام شده. بعد از نصب برای دیدن تمام حالتهای صرف از قسمت variante استفاده کنید. لینک سوم مربوط به برنامه Le Conjugueur هست.

3)دیکشنری فرانسوی به انگلیسی و بالعکس:

اما برنامه سوم که مخصوص گوشی های روت شده هست بهترین و کاملترین دیکشنری فرانسه به انگلیسی و بالعکس هست که خصوصا برای دوستانی که انگلیسی شون خوب هست بسیار کاربردی هست. میتونید دیکته کلمات رو در این برنامه چک کنید و اگر کلمه ای رو در انگلیسی بدونید میتونید فرانسه اش را پیدا کنید. برای هر لغت تعریف کامل اون + ضرب المثل ها و کاربردهای لغات در جمله هم آورده شده و خلاصه بسیار کامل هست. پس از نصب برنامه باید data کامل دیکشنری ها را دانلود کنید (2 دیکشنری یکی انگلیسی به فرانسه و دیگری فرانسه به انگلیسی). توجه کنید که در هنگام دانلود ممکن هست بارها و بارها قطع بشود و باید چندین بار دانلود را retry کنید تا یک درصد یک درصد جلو برود و کامل بشود. بعد از دانلود بصورت offline میتونید کار کنید. فایل چهارم مربوط به این دیکشنری هست.
    امیدوارم از این برنامه ها و دیکشنری ها استفاده کامل را ببرید.
    Bon Courage
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    • نوع فایل: png 1.png (90.8 کیلو بایت, 112 نمايش)
    • نوع فایل: png 2.png (107.3 کیلو بایت, 54 نمايش)
    • نوع فایل: png 3.png (54.7 کیلو بایت, 47 نمايش)
    • نوع فایل: png 4.png (90.5 کیلو بایت, 42 نمايش)
    • نوع فایل: png 5.png (108.6 کیلو بایت, 60 نمايش)
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط hnoorbakhs : 2012-07-10 در ساعت 09:55 PM
    SAMSUNG GALAXY SIII -----> عاشقتم

2. 26 کاربر به خاطر ارسال مفید hnoorbakhs از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

3. Top | #2

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    3695
    نمایش سایر مشخصات

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi_666 نمایش پست ها
    امشو شو شه لیپَ لی لی لونه
    بفرمایید دوست عزیز
    لینک لاروس :
    فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند

لینک petit robert 2007:

لینک فایلهای تلفظ که باید در فولدر sdcard/bluedict/audiolib بریزید:
    قسمت۱:
    قسمت ۲:
    قسمت ۳:

منبع: forum.**********.net

4. 8 کاربر به خاطر ارسال مفید hnoorbakhs از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

5. Top | #3

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    3695
    نمایش سایر مشخصات

من نزدیک به ۲۰۰ مگابایت فایل آپلود کردم تا همه لینکهای دیکشنریها رو اصلاح کنم، اما نمیتونم ویرایش انجام بدم و حتی به پیام خصوصی مدیران هم نمیتونم جواب بدم چون میگه باید ۲۰ تا پیام مفید داشته باشید. اگه واقا فروم اینه که یک تاپیک رو خود نویسنده اش نتونه آپدیت کنه و فقط مدیرا بتونن اینکارو انجام بدن پس دیگه کار نکنیم برای فروم ، چه اجباریه؟ هر کسی هرچی داره واسه خودش نگه داره

6. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید hnoorbakhs از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

7. Top | #4

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

واقعا خوب بود چون این مشکل کسانی که در ایران زبان فرانسه میخونن بود وقتی انگلیسی بلد نیستی و میخواهی از دیکشنری فارسی استفاده کنی نمیتونی یه دیکشنری خئب پیدا کنی این خیلی خوبه ولی اگر امکانش است لغاتشو سریعتر زحمت کامل شدنش و بکش دوست عزیز چون واقعا کم لغت داره من دیشروز نصب کردم در 5 سرچ اولم 2تا لغت نبود البته معنی لغت acheter میشود خریدن که معنای مترادفش بود ولی واقعا دستت درد

8. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید hadi1976 از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

9. Top | #5

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    3695
    نمایش سایر مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1976 نمایش پست ها
    واقعا خوب بود چون این مشکل کسانی که در ایران زبان فرانسه میخونن بود وقتی انگلیسی بلد نیستی و میخواهی از دیکشنری فارسی استفاده کنی نمیتونی یه دیکشنری خئب پیدا کنی این خیلی خوبه ولی اگر امکانش است لغاتشو سریعتر زحمت کامل شدنش و بکش دوست عزیز چون واقعا کم لغت داره من دیشروز نصب کردم در 5 سرچ اولم 2تا لغت نبود البته معنی لغت acheter میشود خریدن که معنای مترادفش بود ولی واقعا دستت درد
    دوست عزیز این مشکل رو چند نفر دیگه هم گفتن به من، لطفا دقت کنید در وارد کردن کلمات حتما باید از اکسانها استفاده کنید مثلا اگر به جای é از e استفاده کنید کلمه پیدا نمیشه، البته این یه مزیته که شما بتونید دیکته صحیح کلمات رو هم چک کنید. برای تایپ اکسانها تو کیبورد معمولا با نگهداشتن انگشت روی حرف e میتونید اکسان دلخواه رو تایپکنید، من خودم از smart keyboard استفاره میکنم و براش دیکشنری فرانسه هم دانلود کردم تا خودش لغات رو حدس بزنه ;-)

10. 2 کاربر به خاطر ارسال مفید hnoorbakhs از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

11. Top | #6

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

سلام
    واقعا دستتون درد نکه
    شرمنده واقعا کسی هست که این لاروس رو فرانسه به فرانسه شو داشته باشه؟

12. Top | #7

عضو
    میزان امتیاز
    -914
    نمایش سایر مشخصات

فایل های صوتی که ژاپنی هست ! فایل های صوتی رو از کجا می شه گیر اورد؟

13. Top | #8

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

با سلام و تشکر از جناب عالی
    در گوشی من که HTC هستش جواب ها رو به صورت حروف قطع شده و بر عکس میاره ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

14. Top | #9

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

سلام و تشکر
    خیلی وقت بود دنبال همچین چیزی می گشتم مرسی
    میشه نحوه تبدیل یا نرم افزار تبدیل دیکشنری های بابیلون به این دیکشنری را توضیح دهید ؟

15. Top | #10

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

سلام خوب بید خدا ایشالله آدمای اینجوری رو زیاد کنه!

کلمات کلیدی این موضوع