ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید(تومان)
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
تغییر نام کاربری
بازار خرید و فروش

حمایت از موبایل اوّل

اطلاعیه ها

تغییر نام کاربری امکان تغییر نام کاربری به صورت اتوماتیک فعال شده است.
سیستم مدال اعطای مدال به برترین های انجمن
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
  1. Top | #1

عضو
    میزان امتیاز
    1574
    نمایش سایر مشخصات

Java حل مشکل عدم نصب بعضی بازی و برنامه های جاوا روی گوشی های سامسونگ

با سلام
    در اینجا روش هایی برای اجرای برنامه های جاوا که به طور عادی در گوشی های سامسونگ با System Encoding: ISO_8859_1 نصب نمی شوند قرار دادم .لازم به ذکر است که این روش ها تجربیات خودم هستند و روی گوشی S5233T با ISO_8859_1 تست شده و هیچ ضمانتی برای اجرا در گوشی های دیگر نیست.

1.1. اگر پسوند فایل jar ، با حروف بزرگ نوشته شده باشد (example.JAR) اینکدینگ گوشی (encoding : ISO_8859_1) قادر به خواندن فایل jarنیست. بنابراین باید با PC پسوند را به حروف کوچک تبدیل کنید.

1.2. همچنین نام فایل هم نباید با حروف بزرگ باشد.EXAMPLE.JAR

1.3. سعی کنید در کنار فایل jar حتما فایل jad هم باشد درغیر اینصورت ممکن است بعضی از برنامه ها اصلا نصب یا اجرا نشوند. اگر فایل jad را نداشتید میتوانید با استفاده از برنامه ی jad maker ، فایل jad برنامه ی جاوای مورد نظر را بسازید. برنامه ی jad maker را می توانید از خیلی سایت ها به صورت رایگان دانلود کنید.( نام فایل های jar و jad یکی باشند) (example.jar و example.jad)

1.4. توجه کنید نام فایلjar نباید به طور کامل بصورت عددی باشد (درغیر اینصورت پسوند در گوشی با حروف بزرگ نشان داده میشود (12345.JAR) در حالی که در اصل بصورت حروف کوچک است و ممکن است بعضی از برنامه ها اصلا نصب یا اجرا نشوند. با عوض کردن نام فایل ازعدد به حروف لاتین ، پسوند هم خودبخود درست میشود) . حدالامکان اصلا هیچ عددی نداشته باشد. (مواظب باشید پسوند فایل باید همون (.jar)باشه ، موقع تغییر نام پاک یا عوضش نکنید. برای jad هم همون jad باحروف کوچک).

1.5. نام فایل نباید تماما کارکتر های نمایشی ( @#$()%^& ) باشد.

1.6. میتوانید برای نام فایل ازحروف فارسی استفاده کنید برای من مشکلی نداشت.

1.7. ممکن است این گوشی فایل های با حجم بالای4 یا 5 مگ نصب یا اجرا نشه که نمیشه کاریش کرد بخاطر محدودیت حجمیه برنامه های جاواست که براش اینطوری تعریف شده.
    1.8. روش آخر: اگر هیچ کدام از این روش ها جواب نداد فایل را به گوشی انتقال بدهید و با گوشی نام فایل را تغییر بدهید (لازم نیست اسم با معنا بذارید چند حرف دلخواه بذارید) بعد ذخیره و نصب کنید اگر نشد این کار را با اسم های مختلف تکرار کنید.
    1.9. درصورتی که هیچ کدام جواب ندادند چند احتمال وجود دارد :
    1. گوشی شما از این روش ها پشتیبانی نمی کند.
    2. فایل برنامه خراب است .
    3. برنامه نیاز به سخت افزار یا نرم افزار خاصی دارد که گوشی شما ان را پشتیبانی نمیکند (مثل برنامه هایی که منحصرا با GPS کارمی کنند در حالی که گوشی شما سخت افزار آن را ندارد و یا برنامه هایی که به حافظه ی اضافی نیاز دارند)
    4. و . . .
    در کل این گوشی خیلی از برنامه های جاوا رو اجرا میکنه ، خیلی بیشتر از اون چیزی که بعضی ها درموردش بد میگن ، تقریبا 90% برنامه هایی که من نصب کردم اجرا کرده ، تنها تعداد خیلی محدودی از برنامه ها را اجرا نمیکند وبزرگترین مشکلش همون محدودیت حجمیه ، که برنامه های خیلی سنگین رو اجرا نمیکنه که ممکنه با روش هایی بشه این محدودیت را برداشت مثل بعضی گوشی های نوکیا وسونی اریکسون که البته فعلا چنین روشی ندیدم . ممکنه با عوض کردن فریمور بشه این کارو انجام داد .البته من توصیه میکنم حالا به هر روشی (اگه پیدا کردین) این محدودیت را برندارید چون با حذف این محدودیت ممکن است به سخت افزار گوشیتون صدمه ی جدی وارد شود که قابل جبران نباشد.

2.1. اگه توجه کرده باشید با اجرای بعضی برنامه های جاوا یک صفحه کلید مجازی در پایین صفحه ظاهر میشود. این صفحه کلید در بعضی از برنامه ها که از قابلیت لمسی پشتیبانی نمی کنند خیلی موثر و کارامد است. ولی در بعضی برنامه ها که ازاین قابلیت پشتیبانی می کنند و یا حتی یک صفحه کلید مجزا در خود برنامه دارند ایجاد دردسر میکنند و فضای اضافی اشغال میکند. در زیر روشی 100% عملی برای حذف این صفحه کلید در گوشی 5233S قرار میدهم که البته ممکن است روی مدل های دیگه سامسونگ عمل کند ولی این روش بر روی S5233T با موفقیت تست شده :

" روش کار خیلی راحته باید فایل جاوا تون رو تو کامپیوترتون با winrar باز کنید در داخل پوشه META-INF ، فایل MANIFEST.MF رو با notepad باز کنید
    و عبارت MIDlet-Touch-Support: True را به اخر متن اضافه کنید وبعد فایلتون رو ذخیره کنید.
    بعد از این کار سعی کنید حتما فایل jad برنامه ی تغییر یافته را با jad maker بسازید و با فایل jar به گوشی انتقال داده وسپس نصب کنید. برای نصب گوشی به فایل jad نیاز دارد (برای بعضی از برنامه ها)

منبع اصلی این روش:

فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند

فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند

درصورت پیدا شدن روشهای جدید در همین تاپیک گذاشته میشود .
    ویرایش توسط saeed_kh20 : 2011-05-16 در ساعت 10:32 PM

2. 7 کاربر به خاطر ارسال مفید saeed_kh20 از ایشان سپاسگزاری کرده اند :

3. Top | #2

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

سلام
    همه ی مراحل رادرست رفتم وinstall هم اومد ولی این ارور را میده :
    java error io exception چیکار کنم ؟
    لطفا کمکم کنید
    نام گوشی u600
    ویرایش توسط ramin14774 : 2011-05-20 در ساعت 12:18 AM دلیل: نام گوشی

4. Top | #3

عضو
    میزان امتیاز
    1574
    نمایش سایر مشخصات

Java

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin14774 نمایش پست ها
    سلام
    همه ی مراحل رادرست رفتم وinstall هم اومد ولی این ارور را میده :
    java error io exception چیکار کنم ؟
    لطفا کمکم کنید
    نام گوشی u600
    سلام دوست عزیز همون طور که گفتم این روش ها فقط روی گوشی هایی با System Encoding: ISO_8859_1 اجرا میشود من نمی دونم System Encoding گوشی شما چیه ولی اگه روش های بالا رو دقیق انجام دادید احتمالا به دلیل یکی از مشکلاتی که در بالا اشاره کردم این برنامه روی گوشیتون اجرا نمیشه .ولی با چیزی شما گفتید من احتمال میدم که اشکال از برنامه باشه حالا اگه خواستید میتونی برنامه رو آپ کنی تا ببینم مشکل از برنامه است یا گوشی شما ؟
    البته اگه حجمش کمه.

5. کاربر زیر به خاطر ارسال مفید saeed_kh20 از ایشان سپاسگزاری کرده است :

6. Top | #4

کاربر
    میزان امتیاز
    86
    نمایش سایر مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_kh20 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز همون طور که گفتم این روش ها فقط روی گوشی هایی با System Encoding: ISO_8859_1 اجرا میشود من نمی دونم System Encoding گوشی شما چیه ولی اگه روش های بالا رو دقیق انجام دادید احتمالا به دلیل یکی از مشکلاتی که در بالا اشاره کردم این برنامه روی گوشیتون اجرا نمیشه .ولی با چیزی شما گفتید من احتمال میدم که اشکال از برنامه باشه حالا اگه خواستید میتونی برنامه رو آپ کنی تا ببینم مشکل از برنامه است یا گوشی شما ؟
    البته اگه حجمش کمه.
    سلام این system incoding رو از کجا می فهمی ؟ چون گوشی منم s5233t هست.
    زدن دکمه تشکر و دادن امتیاز مایه دلگرمی ماست

7. Top | #5

عضو
    میزان امتیاز
    1574
    نمایش سایر مشخصات

Java

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSENNASR نمایش پست ها
    سلام این system incoding رو از کجا می فهمی ؟ چون گوشی منم s5233t هست.
    بعضی برنامه ها مثل MemoryUP اطلاعات کامل گوشی را میدهند. در ضمن System Encoding گوشی شما همان ISO_8859_1 است و روش های بالا باید روی گوشی شما جواب بده.

8. Top | #6

عضو تازه وارد
    میزان امتیاز
    10
    نمایش سایر مشخصات

سلام به همه ی شما مشکل من اینه که برنامه مثل نیمباز یا یوسی براوزر یه کیبورد مجازی دارند این کیبورد روی گوشی من مثل اپرا کار نمیکنه و مجبورم از کیبورد گوشیم استفاده کنم که طی 2 مرحله ی کلیک > صحفه ی آبی > و در نهایت کیبورد سیستم میاد گوشیم هم samsung s5233a است ممنون میشم که جوابم رو بدید اگه بلد هستید ؟ یا به ایمیلم بفرستید فقط اعضا می توانند لینک ها را ببینند