PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای تصویری و فعال سازی gprs و mms همراه اول

JoKeR
2008-11-22, 01:56 AM
راهنمای تصویری فعال سازی GPRS همراه اول

[Only registered and activated users can see links]*******.com/2jdrplu.png

بالاخره بعد از بار ها تاخیر و بد قولی ، سرویس GPRS همراه اول به صورت آزمایشی شروع به کار کرده و برای مشترکین تهرانی در ساعات محدود در دسترس است. برای فعال سازی آن باید مراحل ساده‌ای را طی کنید که در زیر به طور کامل و همراه با تصویر شرح داده شده است.

تعرفه‌ی GPRS همراه اول:

از ۸ صبح تا ۱۱ شب به ازای هر کیلو بایت ترافیک حداکثر ۱۴.۸ ریال
از ۱۱ شب تا ۸ صبح به ازای هر کیلوبایت ترافیک حداکثر ۴ ریال

ساعات قابل استفاده (موقت)
روز های عادی از ۱۱ شب لغایت ۸ صبح
تعطیلی های رسمی به طور ۲۴ ساعته

وارد سایت MCI.IR ([Only registered and activated users can see links]) شوید و روی عبارت ثبت نام GPRS کلیک کنید. (گوشه پایین چپ)

[Only registered and activated users can see links]*******.com/sglv8k.png

حالا وارد «مرحله‌ی ۱:ملاحظه» شده‌اید و باید شرایط را پذیرفته و روی «ورود به مرحله‌ ۲» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/34e4vet.png

نکاتی که همراه اول در این صفحه یادآور می‌شود:

ساعات استفاده از سرویس GPRS در مرحله آزمایشی، برای روزهای عادی از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح و برای روزهای تعطیل رسمی کلیه ساعات شبانه روز می باشد.

در این مرحله از واگذاری، این سرویس تنها برای تعداد محدودی از مشترکین استان تهران قابل ارائه بوده و ثبت نام فقط از طریق پرتال همراه اول مقدور می باشد.

حالا وارد «مرحله ۲: تکمیل فرم ثبت نام» شده‌اید و باید مشخصات خود را وارد کنید و روی «ورود به مرحله ۳» کلیک کنید:

(مشخصات درج شده در سند سیم کارت مورد نظر)

من برای اینکه این یک آموزشه نام امیر قعله نویی رو انتخاب کردم.( سروره )

ولی شما باید مشخصات کامل خودم رو وارد کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/314pc94.png

حالا وارد «مرحله ۳: تنظیمات گوشی» شده‌اید ، روی «ارسال تنظیمات گوشی برای استفاده از سرویس GPRS» کلیک کنید. در صفحه‌ی باز شده روی «تنظیمات GPRS» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/m82zgy.png

[Only registered and activated users can see links]*******.com/33tnytf.png

حالا شماره موبایل تان وارد کنید (به اولش ۹۸ اضافه کنید) و روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/30hyetz.png

حالا کارخانه سازنده گوشی تان را انتخاب کنید ( من برای مثال نوکیا رو انتخاب کردم):

[Only registered and activated users can see links]*******.com/5c0d1f.png

حالا باید مدل گوشی را انتخاب کنید (مثلا ۶۶۳۰):

[Only registered and activated users can see links]*******.com/68a8f7.png

اگر مدل گوشی تان را نمی‌دانید می‌توانید از روی عکس آن یا بوسیله‌ی سریال گوشی (IMEI) هم مدل آن را پیدا کنید.

حالا باید نوع تنظیمی که قرار است برای شما در قالب پیامک فرستاده شود را انتخاب کنید. بهتر است همان گزینه‌ی اول را انتخاب کنید و روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/mwbns3.png

حالا تنظیمات برای تایید به شما نمایش داده می‌شود ، گوشی خود را آماده‌ی دریافت پیامک و روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

با صفحه‌ی تشکر روبرو می‌شوید و پیام حاوی تنظیمات برایتان ارسال می‌شود.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/241to2d.png

(تصاویر زیر مربوط به گوشی Nokia 6630 است)

[Only registered and activated users can see links]*******.com/rvc5kk.jpg[Only registered and activated users can see links]*******.com/e03h3q.jpg

حالا می‌توانید از مرورگر گوشی‌تان در صورت امکان برقراری ارتباط صفحات اینترنتی را مرور کنید.

ویرایش شده توسط SIYA_KHAN

به نقل از زنگوله

موفق و پیروز باشید. :flower:

+.HIV
2008-12-01, 08:47 PM
تمام اینکار ها را انجام دادم اما وقتی میخوام برم تو اینترنت میگه پروفایلت اشکال داره! ): پروفایلم رو mcc تنظیمه

Nova view
2008-12-02, 08:58 AM
با درود خدمت دوست عزیز جنابaryan_2
شما برای استفاده از اینترنت باید Access point: MCCI Internet را انتخاب کنید و فقط در ساعات غیر پیک وصل شوید.
موفق باشید

-reza-
2008-12-08, 08:12 PM
این چه قیمتیه . این که از dial up هم گرونتره....
یه ایمیل چک کنیم سر ماه باید خونرو بذاریم برا فروش !
حالا این بهترم میشه بعدا یا اصلا ربطی به آزمایشی بودنش نداره.

.::H.A.M.E.D::.
2008-12-08, 08:18 PM
اين سرويس فقط در تهران قابل استفاده است من تمام مراحل را مي روم مي نويسد در شهر شما فعال نشده است كي فعال مي شود اگه كسي مي دونه بگه ما هم بدونيم من از تبريز!

Nova view
2008-12-08, 09:16 PM
دوست عزیز جناب-reza-
متاسفانه در تایپ و کپی کردن از منبع اصلی، دقت روی عکس شدن اعداد نداشتن!!!!
تعرفه اصلی در ساعات پیک 8.14 و در ساعات غیر پیک 4 ریال به ازای هر کیلوبایت است که خیلی هم بالا نیست.
این تعرفه هم تعرفه اصلی است و آزمایشی نیست!
گفتن در آینده امکان ارزانتر شدن هست ولی فقط گفتن!!!

دوست عزیز جنابh.malekpour
به گفته مسئولین تا پایان سال کل کشور تحت پوشش GPRS قرار می گیرد.

موفق باشید

Nova view
2008-12-08, 09:19 PM
راستی خبر خوش....
Mms همراه اول از اول دی!!!!!

hacker_pak
2009-01-25, 03:25 PM
همراه اول:happy:اخه اینم شد سرویس هزار رحمت به ایرانسل یه هفته خدمو الاف کردم که فقط شبا برم تو اینترنت اونم با این قیمتش واقعا پیشنها میکنم هیچکدوم از دوستان فعال نکنن:not:

iran100
2009-02-05, 12:54 PM
سرویس MMS+GPRS همراه اول

همراه اول پيوستن شما را به جمع کاربران GPRS ارج مي نهد
( ‎‎‎‎‎‎‎‎GPRS ‎‎‎‎‎‎‎‎- ‎‎‎‎‎‎‎‎ (General Packet Radio Service ‎‎‎‎‎‎‎‎سرويسي است که توسط اپراتور شما ، همراه اول ، در اختيار شما قرار گرفته است. GPRS جايگزين دسترسي Dial up به اينترنت در گوشيهاي موبايل ( مثل سرويس ديتا در GSM) است که مرور سريعتر وب را ممکن ساخته و سرويسهاي Online را با سرعت بيشتري در اختيار قرار مي دهد. در مقايسه با يک اتصال GPRS ، Dial up به جاي استفاده از يک شماره تلفن براي اتصال ، از يک (APN (Access Point Node استفاده مي کند که بايد در گوشي تنظيم شود. تنظيم اين پارامتر و ساير پارامترهاي لازم براي اتصال به GPRS توسط سرويس OTA انجام مي گردد. سرور OTA پس از دريافت درخواست شما از طريق لينکهاي ذيل، اين تنظيمات را در قالب يک پيام کوتاه براي شما ارسال مي کند. پس از باز کردن پيام و زدن کد 1234، تنظيمات به طور خودکار در گوشي قرار خواهد گرفت و يا با ارسال مدل گوشي بصورت انگليسي به شماره 8008 تنظيمات GPRS را دریافت نمایید. چنانچه به هر دليل اين کار با مشکل مواجه شود ابتدا درخواست خود را تکرار کنيد. در صورت عدم موفقيت مجدد ‎‎‎‎‎‎‎‎ با مرکز پاسخگويي همراه اول به شماره 09990 ‎‎‎‎‎‎‎‎ جهت حل مشکل تماس حاصل نموده يا طبق راهنماي زير پارامترها را به طور دستي در گوشي خود ‎‎‎‎‎‎‎‎ تنظيم نماييد.
نقاط تحت ‎‎‎‎‎پوشش:شهرهای تهران، مشهد، شیراز، بندرعباس، گرگان، اردبیل، همدان، سمنان، قزوین، زنجان، سنندج، تبریز، اصفهان، اهواز، زاهدان، چابهار و استانهای گیلان و مازندران
**شهر های دیگر در آینده فعال می شود.**
برای فعال سازی روی لینک زیر کلیک کنید. تا به سایت همراه اول بروید.

‎برای ثبت نام روی اینجا کلیک کنید GPRS ([Only registered and activated users can see links])
([Only registered and activated users can see links])
**اما برای فعال سازی MMS باید به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید**

هزینه خدمات:
هزينه استفاده از سرویس GPRS عبارت است از:

در زمان اوج ترافیک (peak) از ساعت 8 الی 23 به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات8.14 ریال

در زمان غیر ‎اوج ترافیک ( off peak) از ساعت 23 الی 8 روز بعد و همچنين روزهای تعطیل به ازاء هر کیلو بایت تبادل اطلاعات 4 ریال
هزينه استفاده از سرویس MMS عبارت است از:
این سرویس در بسته های 50 و 100 کیلوبایتی ارسال می گردد که هزینه آن عبارت است از:

هر بسته50 کیلوبایتی 50 تومان
هر بسته 100 کیلوبایتی 100 تومان در نظر گرفته شده است و تا حجم های مذکور می توان متن، صدا و تصویر ارسال کرد.

iran100
2009-02-05, 01:10 PM
سرویس mms

سرویس mms به عنوان نسل بعدی sms و به منظور بر طرف کردن محدودیت های موجود در آن و ارائه سرویس مناسب تر به کاربران شبکه تلفن همراه ارائه و ایجاد شده است.به عبارت دیگر این سرویس ،با ایجاد امکان ارسال پیام های بدون محدودیت در اندازه و همچنین بدون محدودیت در نوع محتویات ،امکان بسیار مناسبی را برای کاربران فراهم میکند.mms یک سرویس ذخیره سازی و ارسال چند رسانه ای بین دو مشترک mms است که در حد خود ،همان عملی را انجام می دهد ک هر sms رای پیام ها انجام میدهد.
Mms می تواند سرویس هایی نظیر متن ،عکس ،صوتی،ویدیویی یا ترکیبی از این موارد را پشتیبانی کند.
Mms این امکان را داردکه یک فایل چند رسانه ای را به یک یا چند گیرنده ارسال کند.
نحوه دریافت سرویس mms :
- برای دریافت این سرویس فقط باید به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه و فرم مربوطه و تعهد نامه را تکمیل فرمائید.
-برای تکمیل فرم توسط اشخاص حقیقی نام،نام خانوادگی ،شماره ملی و شماره تلفن همراه و برای اشخاص حقوقی نام و شماره ثبت شرکت مورد نیاز است.
-پس از فعال شدن سرویس ،پیامک فعال سازی موفقیت آمیز برای شما ارسال می شود.
نحوه تنظیمات گوشی :
برای استفاده از سرویس mms گوشی شما نیز باید تنظیم شود.بر این اساس از طریق گزینه اعلام شده در سایت با وارد کردن شماره تلفن ،انتخاب مدل گوشی تنظیمات لازم از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.همچنین ارسال اتوماتیک تنظیمات یا دریافت آن با در خواست مشترک (از طریق ارسال پیامک به شماره 8008) امکان پذیر است .
-تعرفه mms به قرار زیر است :
الف-از 1 کیلو بایت الی 50 کیلو بایت 500 ریال
ب - از 51 کیلو بایت الی 100 کیلو بایت 1000 ریال
-نکته :فعال سازی این سرویس رایگان است و آبونمان ماهیانه ندارد.

iran100
2009-02-05, 01:19 PM
[Only registered and activated users can see links]درخواست فعال سازی GPRS ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ‎‎‎‎‎‎‎‎تنظيمات GPRS ([Only registered and activated users can see links]) ‎‎‎‎‎‎‎‎و ([Only registered and activated users can see links]) MMS ([Only registered and activated users can see links])
Gprs&‎‎‎‎‎‎‎‎MMS Settings ([Only registered and activated users can see links]) ‎‎‎‎‎‎‎‎[Only registered and activated users can see links]
[Only registered and activated users can see links] ‎‎‎‎‎‎‎‎راهنما ([Only registered and activated users can see links])
Help ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ‎‎ ‎‎معرفي سرويس ‎‎پیام چند رسانهای ‎‎ ([Only registered and activated users can see links]) ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎ ‎‎‎‎‎‎‎‎سوالات متداول ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Nova view
2009-02-05, 05:59 PM
ضمن تشکر فراوان از دوست عزیز جناب iran100 بابت مطلب جامع و کامل ایشان،

پستهای تکراری حذف شد!

لطفا قبل از زدن تاپیک جدید، حتما ببینید که موضوع تکراری نباشد!!!

با سپاس
موفق باشید

boy33
2009-02-05, 09:43 PM
وای من فقط چند دقیقه تو اینترنت چرخ زدم بعد قبظ موبایل اومد 29 هزار تومان آدم میلیاردرم باشه اینقد پول نمی ده واسه اینترنت اونم چند دقیقه . همراه اول فقط بلده مردم بچاپه !!

lonely_boy
2009-02-15, 03:43 PM
من همه ي اين کار ها رو بارها انجام دادم ام نميشه ميگه پروفايلت مشکل داره اگه ممکنه بگيد مشکل از کجاست .ضمنا گوشي من k800 است

Nova view
2009-02-15, 06:58 PM
با درود خدمت شما دوست عزیز
تنها دلیلی که ممکن است ارور از پروفایل اینترنت بدهد، اشتباه وارد کردن APN است!
یعنی شما اگر حتی یک پروفایل جدید و بدون هیچ تنظیمی بسازید و در قسمت APN عبارت mcinet را وارد کنید، به سادگی با آن پروفایل می توانید به اینترنت وصل شوید.

lonely_boy
2009-02-28, 04:15 PM
با سلام من يک مشکلي که دارم اين که حالا ميتونم به اينترنت وصل بشم اما با مرورگر موب و با مرورگر opera نميتونم

Nova view
2009-02-28, 09:49 PM
چرا؟!؟! فقط کافیست که به مرورگر اپرا اجازه دسترسی به اینترنت را بدهید، فکر نکنم مشکلی باشد!

alitorke
2009-03-17, 11:37 PM
هزینه ارسال ام ام اس چه جوریه؟
1 کیو بایت با 100 کیلو بایت قیمتش یکیه؟

Nova view
2009-03-18, 09:49 AM
با درود خدمت شما دوست عزیز جناب alitorke
ارسال هر MMS تا سقف 50 کیلوبایت 50 تومان و تا سقف 100 کیلوبایت، 100 تومان می باشد.

یعنی ارسال MMS از حجم 0 تا 50 کیلوبایت، 50 تومان، و از حجم 50 تا 100 کیلوبایت، 100 تومان هزینه خواهد داشت.

موفق باشید

mohamad ho
2009-03-28, 01:02 PM
من میتونم فقط تا صفحه ی اول برای فعال سازی (GPRS برم توش باید چیکار کنم؟ کسی میتونه برام فعال کنه؟

luckydude
2009-03-28, 04:58 PM
سلام به همه
من یه مشکلی برام پیش اومده
موقع ثبت نام GPRS مینویسه شماره مورد نظر مجاز به ثبت نام نمی باشد
میخاستم بدونم کسی میتونه کمکم کنه بگه عیب از کجاس
به اپراتور یعنی شماره 09990 هم زنگ زدم گفت ما نمی دونیم !!!

Nova view
2009-03-28, 09:18 PM
شبکه همراه اول شبکه خیلی شلوغی است.
ایجاد ظرفیت کافی برای سرویس GPRS هم زمان بر هم هزینه بر و هم مشکل است.
بر اساس منطقه بندی مخابراتی(کدها مثلا 0912 و 0913 و ...) ظرفیت ها ایجاد می شود.

اگر پیش شماره شما غیر از 0912 است، باید بررسی شود که ظرفیت ها برای پیش شماره شما ایجاد شده یا خیر.
که با پیغامی که شما در سایت مشاهده کردید، معلوم است که هنوز این امکان برای شماره شما میسر نمی باشد.

باز باید صبر کنید.

last_king
2009-04-08, 03:06 PM
برای من هم خطای پروفایل میده

Amir2085
2009-04-08, 07:25 PM
برای من هم خطای پروفایل میده

كجا به شما خطاي پروفايل مي ده لينك فعال سازي كه الان 3 هفته ست خرابه
[Only registered and activated users can see links]

2009-04-08, 08:49 PM
[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] مشترک گرامی [Only registered and activated users can see links] مشترک گرامی

در حال حاضر شماره وارد شده مجاز به ثبت نام نمی باشد.
[Only registered and activated users can see links] صفحه اصلی ([Only registered and activated users can see links]). . .

اين اخطار چيست

Amir2085
2009-04-09, 12:41 AM
[Only registered and activated users can see links] [Only registered and activated users can see links] مشترک گرامی [Only registered and activated users can see links] مشترک گرامی

در حال حاضر شماره وارد شده مجاز به ثبت نام نمی باشد.
[Only registered and activated users can see links] صفحه اصلی ([Only registered and activated users can see links]). . .

اين اخطار چيست

احتمالا براي مركزي كه سوييچ شما اونجاست gprs فعال نشده
پ ن:فاميلامون از جنوب امده بودن گيلان مي خواستم فعال كنم براشون همين پيغامو مي داد(گيلان به طور كامل فعال شده)

Nova view
2009-04-10, 12:41 PM
دوستان عزیز
علیرغم انتشار خبر آپدیت سایت و حل شدن مشکل ثبت نام، همانطور که خودتان هم مشاهده کردید، این مشکل هنوز پا برجاست!
این وسط یک عدم هماهنگی وجود دارد، بین قسمت فنی و قسمت مدیریت سایت!
به این ترتیب که ممکن است پوشش GPRS در یک شهری فعال شده باشد، اما به دلیل اینکه منطقه بندی مخابراتی با منطقه بندی مرزی بین استان ها متفاوت است، در سایت برای شماره های آن شهر، اجازه ثبت نام نمی دهد!
یعنی مثلا کد 091X برای چند استان هست، و تا در همه آن چند استان فعال نشود، اجازه ثبت نام هم داده نمی شود.

2009-04-10, 12:49 PM
اين اينترنت شهر ما كي فعال ميشه شما گفته بودي اوايل فروردين 88پس چي شد؟

shimaa
2009-05-18, 10:32 PM
سلام
من با همراه اول می تونم برم اینترنت ولی مثلا نمی تونم به آیدی یاهوم سر بزنم.
no internet connection
your internet setting must be activated for java applications or try again later

ولی با ایرانسل همچین پیغامی نمی ده

چی کار باید بکنم؟!

GREEN BERET
2009-05-19, 12:13 AM
با سلام به شما
به احتمال خيلي بالا گوشي شما سوني اريكسون هستش كه به اين مشكل بر خورديد . چون نوكيا موقع connect شدن سوال ميكنه . براي اينكه مشكلت حل بشه بايد اين راه رو بري :
menu>settings>connectivity>settings for java

توي اون قسمت بايد تغيير پروفايل بدي و از irancell-gprs به mci-gprs تغييرش بدي تا مشكلت حل بشه .
اگر هم كه مدل گوشيت سوني نيست باز بگو تا توضيح بدم .

shimaa
2009-05-23, 10:48 PM
سلام!

بله سونی اریکسونه
ممنون

البته هنوز امتحان نکردم!
ولی فک کنم درست بشه!

مرسی!

amkkdd
2009-05-25, 01:15 AM
سلام من 5320نوکیا دارم تنظیماتو گرفتم ولی وصل نمیشه هی میگه :
packet data not avilable
کاریش نمیشه کرد؟ تا حالا کسی با این گوشی وصل شده؟

Nova view
2009-05-26, 10:17 AM
با درود خدمت دوست عزیز جناب amkkdd
مشکل از گوشی شما نیست
این پیغام یعنی در منطقه ای که شما قرار دارید، پوشش GPRS موجود نمی باشد.
در صورت تمایل باید در مناطقی که دارای پوشش این سرویس هستند تست کنید.
موفق باشید

amkkdd
2009-05-27, 12:52 AM
ممنون از دوست گرامی Nova view
ولی داداشم k800 داره گوشیا کنار همن از اون راحت وصل میشه از من نه برا همین فک میکنم تقصیره تنظیماته
ایرانسلم روی گوشیم با تنظیمات خودش وصل نمیشد از سایت نوکیا تنظیماتشو گرفتم راحت وصل شد ولی الان سایت نوکیا بدلیل تحریم ایران رو از سرویس ارسال تنظیماتش حذف کرده

satan88
2009-05-27, 06:25 AM
ممنونم ولی میگه سیم کارت معتبر نیست

Nova view
2009-05-27, 12:39 PM
در کدام مرحله چنین پیغامی مشاهده می کنید؟
آیا شما چک کرده اید که در منطقه شما این سرویس فعال شده باشد؟
چون در خیلی از جاها همچنان پوشش GPRS وجود ندارد.

GREEN BERET
2009-05-27, 02:12 PM
سلام من 5320نوکیا دارم تنظیماتو گرفتم ولی وصل نمیشه هی میگه :
packet data not avilable
کاریش نمیشه کرد؟ تا حالا کسی با این گوشی وصل شده؟

با سلام . شما يكبار تنظيماتتو پاك كن و دوباره بگير

شما اين مسير رو توي گوشيت برو ببين پوشش شبكه رو داري يا نه :

menu>tools>settings>connection>packet data>packet data conn در اين قسمت اون رو باز ميكني و از حالت when needed به حالت when available تغييرش بده حالا بايد زير آنتن گوشيت علامت اينترنت كه همون 2 تا فلش هست ظاهر بشه كه نشان دهنده پوشش شبكه gprs هستش .

GREEN BERET
2009-05-27, 02:15 PM
و احتمال داره كه اگر شما از هر دو سيم كارت استفاده ميكني . از تنظيمات جابجا براي connect شدن استفاده ميكني كه در اين صورت هم اين پيغام ظاهر ميشود .

Iranncell
2009-06-16, 04:16 PM
فعال سازی اینترنت همراه اول در pc
همراه اول :
در مورد همراه اول تنظیمات کمی ساده تر است :
1- ابتدا تا شماره هفتم از روش بالا را عیناً دنبال کنید.
2- در شماره هفتم در جلوی Enter a name for connection تایپ کنید : MCCI Internet
3- در شماره هشتم برای عبارت Acces point name وارد کنید : mcinet
4- شماره نهم را هم اجرا کنید و به چیز دیگری دست نزنید.تنظیمات برای همراه اول در همین مرحله تمام می شود.
5- برای اطمینان از عملکرد درست یکبار گوشی را ری استارت کنید.
چند نکته :
. وضیعت GPRS کاملاً بستگی به محلی دارد که سعی می کنید از آنجا وصل شوید. بطور مثال GPRS همراه اول در پاسدارن مثل بنز کار می کند ولی در تهرانپارس ممکن است حتی وصل نشود.
. قطع شدن ارتباط در همراه اول به وفور یافت می شود !
. GPRS یک سرویس حجمی است . به این معنی که زمان وصل بودن به آن مهم نیست بلکه حجم اطلاعاتی که به گوشی شما وارد می شود هزینه دارد. پس می توانید با خیال راحت 24 ساعته به آن وصل باشید.

GREEN BERET
2009-06-17, 02:04 PM
دوستان براي انجام تنظيمات گوشي هاي PPC ابتدا بايد مرحله يك گفته شده توسط كاربر Iranncell از لينك زير انجام دهيد .

پست شماره 8

PowerVu
2009-07-03, 03:48 PM
دوستان سلام

من خیلی کارم گیره بی نهایت ممنون میشم افراد مطلع از گوشی های n79 راهنماییم کنند.

من شدیدا احتیاج دارم جهت کاری فوری با گوشیم به اینترنت همراه اول gprs متصل بشم اما از اونجایی که گوشی رو تاره خریدم و با مراجعه به وبسایت همراه اول و ناکارامد بودن تنظیمات انجا به خاطر تفاوت منوهای گوشی من با اطلاعات مندرج در اون سایت و به دلیل اینکه پس از گذشت 72 ساعت هیچ sms تنظیماتی از 8008 دریافت نکردم، احتیاج دارم که یکی از دوستان بزرگواری کنه و دقیقا و مو به مو تنظیماتی که در نهایت gprs رو روی گوشیم فعال میکنه توضیح بدن. من قبلا روی وبسایت مخابرات ثبت نام کردم و با گوشی قدیمیم اینترنت داشتم اما این n79 کاملا منوهاش متفاوته.

به تاپیک های مربوطه در وبسایت های مختلف هم سر زدم اما جوابی نگرفتم.

خیلی از لطف شما سپاسگزارم

Nova view
2009-07-09, 07:33 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب ******
سایت همراه اول هنوز ظرفیتش بروز رسانی نشده و تا اطلاع ثانوی اجازه ثبت نام GPRS به هیچ شماره ای نمی دهد.
چاره ای جز صبر نیست.
موفق باشید

sami56
2009-07-27, 11:21 AM
دوستان به نظرتون 10MB دانلود با این تعرفه ها که میگید چقدر میشه. من از اولین کسایی بودم که فعالش کردم.
حالا قبض اومده نوشته هزینه ی اینتر نت 141420 ریال !!:atten::Smile (49)::p من باید چکار کنم :cry: یکی برام حساب کنه

Nova view
2009-07-27, 02:58 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب sami56
متاسفانه سیستم بیلینگ همراه اول بخصوص در زمینه GPRS دارای درصد خطای بالایی هست!

البته باید توجه داشته باشید که مقدار ارسال و دریافت دیتا با هم جمع و محاسبه می شود.
تعرفه هم در ساعات پیک 8.14 و غیر پیک 4 ریال به ازای هر کیلوبایت هست.

به همین دلیل اگر واقعا فکر می کنید اشتباهی در محاسبه هزینه اینترنت شما صورت گرفته حتما تقاضای ریز مکالمات و پیگیری را به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی بدهید.

2009-07-28, 07:33 PM
چه طوري مي تونم ام ام اس همراه اول را فعال كنم چه مداركي مي خواهد؟

Nova view
2009-07-28, 08:12 PM
چه طوري مي تونم ام ام اس همراه اول را فعال كنم چه مداركي مي خواهد؟

با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی و ارائه مدرک شناسایی مالک و قبض پرداخت شده، فرم تعهد را نیز باید تکمیل و امضا کنید و بعد از طی مراحل این سرویس برای خط شما فعال خواهد شد.

hamid zare
2009-08-09, 01:55 PM
سلام من هر كاري ميكنم براي ورود به مرحله ي 3 خطا ميده طورو خدا يكي كمممممممممممك كنه

™ARASH
2009-08-13, 06:07 PM
سلام . ببخشید یه سوال دارم ولی سوال من با همه کاربران فرق میکنه اونا میخوان GPRS گوشیشون رو فعال کنن اما من میخوام غیر فعالش کنم میشه بگید چه جوری غیر فعال میشه چون کمرمو شکسته از بس هزینه اش بالاست حتی وقتی ازش استفاده نمیکنم هزینه ای میاد که اصلا نمیدونم چیه مثل آبونمان 1200 تومان واسم میاد

Nova view
2009-08-13, 11:58 PM
سلام . ببخشید یه سوال دارم ولی سوال من با همه کاربران فرق میکنه اونا میخوان GPRS گوشیشون رو فعال کنن اما من میخوام غیر فعالش کنم میشه بگید چه جوری غیر فعال میشه چون کمرمو شکسته از بس هزینه اش بالاست حتی وقتی ازش استفاده نمیکنم هزینه ای میاد که اصلا نمیدونم چیه مثل آبونمان 1200 تومان واسم میاد

البته خود GPRS هیچ آبونمانی ندارد و فقط بابت استفاده هزینه دریافت می شود.
در گام اول شما می توانید تنظیمات موجود را از گوشی خود حذف کنید تا دیگر دسترسی به GPRS نداشته باشید، که با این کار مشکل شما حل می شود.
اما اگر هم خواستید می توانید با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی درخواست قطع سرویس بدهید.
موفق باشید

MEAYSAM
2009-11-24, 01:33 PM
ببخشید من امروز یک اعتباری همراه اول با تعهد ودرخواست فعالسازی GPRS ‎ وMMS ‎ گرفتم چقدر طول می کشد تا فعال شوند وMMS دایم چقدر طول کشد تافعال شود؟

*K!nG*
2009-11-24, 02:08 PM
1 روز

MEAYSAM
2009-11-24, 06:07 PM
من الان ازطریق سایت هم درخواست فعالسازیGPRSاعتباری دادم فعال نشد مشکل چیه چون توسایت پیغام فعال شدن داد؟

86_msb
2009-11-25, 11:14 AM
من اون 3 مرحله ي اول را انجام دادم. وقتي شمارمو را واسه تنظيمات وارد ميكنم اين پيام را ميده:
مشترک گرامی: سرویس دیتای شما فعال نبوده و لذا قادر به دریافت تنظیمات نمی باشید لطفا برای اطلاعات بیشتر با 09990 تماس بگیرید.
يعني چه؟؟؟؟؟

alyy
2009-11-25, 03:20 PM
این همراه اول به درد عمش میخوره
من چند روزه میخوام gprs خطمو فعال کنم قسمتی که باید مشخصات رو وارد کنی وقتی کد امنیتی رو وارد میکنم میگه لطفا متن داخل شکل را درست وارد کنید حتی اگه ده بار هم کد رو درست وارد کنم باز هم همینو میگه کسی میونه مشکل کجاست

vogle
2009-11-25, 03:29 PM
امد وارم اينترنت تمامي شهر ها زود تر فعال بشه؟

Nova view
2009-11-26, 01:57 PM
من اون 3 مرحله ي اول را انجام دادم. وقتي شمارمو را واسه تنظيمات وارد ميكنم اين پيام را ميده:
مشترک گرامی: سرویس دیتای شما فعال نبوده و لذا قادر به دریافت تنظیمات نمی باشید لطفا برای اطلاعات بیشتر با 09990 تماس بگیرید.
يعني چه؟؟؟؟؟

با درود
این پیغام به این معنی است که این سرویس برای منطقه مخابراتی شما فعال نشده است و امکان فعال سازی GPRS برای این خط در حال حاضر وجود ندارد.

این همراه اول به درد عمش میخوره
من چند روزه میخوام gprs خطمو فعال کنم قسمتی که باید مشخصات رو وارد کنی وقتی کد امنیتی رو وارد میکنم میگه لطفا متن داخل شکل را درست وارد کنید حتی اگه ده بار هم کد رو درست وارد کنم باز هم همینو میگه کسی میونه مشکل کجاست
با درود
از مرورگر های دیگری برای دسترسی به پرتال استفاده کنید.

امد وارم اينترنت تمامي شهر ها زود تر فعال بشه؟
با درود
متاسفانه به دلیل عدم استقبال از GPRS همراه اول، در حال حاضر برای همه مشترکان فعال نیست.

اخیرا همراه اول اقدام به ارائه بسته های GPRS کرده که هزینه این سرویس را تا حد بسیار خوبی کاهش می دهد.
امید است با این عمل کمی از طرفیت های خالی GPRS همراه اول استفاده شود و این امکان به همه مشترکین عرضه شود، اما متاسفانه تاثیر این اقدام خیلی پایدار نخواهد بود، چون اپراتور دوم در این زمینه تعدیل تعرفه های GPRS خود اقداماتی در دستور کار دارد.

A M I N
2009-12-16, 05:33 PM
سیم کارتهای ir-tci رو هم شامل میشه؟

Nova view
2009-12-17, 10:36 PM
سیم کارتهای ir-tci رو هم شامل میشه؟

با درود
بله، شامل می شود.

RMEEN
2010-05-04, 07:33 PM
:mixed:یکم وصل کردش با مشکل مواجه ولی ارزشش را از لهاز الی نداره ولی سرعتش خیلی عالیه اصلا نمیشه با ایرنسل مقایسه کنی:mixed:
دوستانی هم که اعتباری دارن یکه دیر ممکنه واسشون وصل بشه

swot
2010-05-07, 11:06 PM
دوستان سلام/من مدتی از اینترنت همراه اول استفاده کردم ولی دیدم هزینه اش خیلی زیاده /الان میخوام غیر فعالش کنم /چند ماهی هست که استفاده نمی کنم ولی برام هزینه میاد /چه جوری میتونم اون را غیر فعال کنم و از شررش راحت بشم/خودم تنضیمات را به حالات اولیه برگردوندم ولی باز هم علامت E در گووشیم ظاهر میشه /خواهش می کنم راهنمایی کنید گوشی من سامسونگ F480 هست

Nova view
2010-05-13, 09:12 PM
دوستان سلام/من مدتی از اینترنت همراه اول استفاده کردم ولی دیدم هزینه اش خیلی زیاده /الان میخوام غیر فعالش کنم /چند ماهی هست که استفاده نمی کنم ولی برام هزینه میاد /چه جوری میتونم اون را غیر فعال کنم و از شررش راحت بشم/خودم تنضیمات را به حالات اولیه برگردوندم ولی باز هم علامت E در گووشیم ظاهر میشه /خواهش می کنم راهنمایی کنید گوشی من سامسونگ F480 هست

اگر از GPRS استفاده نکنید هیچ گونه هزینه اضافی برای شما نخواهد داشت.
حتما گوشی شما متصل می شود که هزینه کارکرد دارد.
برای غیر فعال سازی باید به امور مشترکین مراجعه بفرمایید.

ask60
2010-05-21, 01:45 PM
سلام من امنیا i900 دارم تنظیمات gprsرو گرفتم از mci.ir ولی کانکت نمیشه
دستی هم وارد میکنم ولی باز کانکت نمیشه
میتونید کمکم کنید؟
ممنون

MEAYSAM
2010-05-21, 02:20 PM
باید اول ثبت نام کنی ازطریق همان سایت همراه اول

petr-cech
2010-05-24, 04:10 PM
تنظيمان gprs رو از كدوم قسمت سايت همراه اول بايد بگيريم

من كه پيدا نكردم

Nova view
2010-05-24, 04:23 PM
تنظيمان gprs رو از كدوم قسمت سايت همراه اول بايد بگيريم

من كه پيدا نكردم

از این صفحه استفاده فرمایید:

petr-cech
2010-05-24, 04:30 PM
از این صفحه استفاده فرمایید:

حالا كه تنظيمات را گرفتم وقتي مي خواهم به اينترنت با گوشي متصل بشوم مينويسه اتصال انجام نشد با اينكه تنظيماتش رو هم دريافت و نصب كردم

Nova view
2010-05-24, 04:38 PM
حالا كه تنظيمات را گرفتم وقتي مي خواهم به اينترنت با گوشي متصل بشوم مينويسه اتصال انجام نشد با اينكه تنظيماتش رو هم دريافت و نصب كردم

قبل از دریافت تنظیمات آیا شما برای فعال سازی GPRS ثبت نام کرده اید؟

petr-cech
2010-05-24, 07:57 PM
قبل از دریافت تنظیمات آیا شما برای فعال سازی GPRS ثبت نام کرده اید؟

درست شد

اون تنظيماتي رو كه براي من فرستاده بودند آ ي پ ي و port نداشت بعد از تنظيمات دستي استفاده كردم كه درست شد.

Nikon
2010-06-02, 05:23 PM
من امروز GPRS گوشي ام را فعال كردم و ايميل فعالسازيش امد ولي اس ام اس نيومد.كي فعال ميشه؟چون الان نميتونم برم روي نت .چكار كنم؟راستي فعالسازي كه هزينه نداره؟!ممنونم.

vvlo
2010-06-04, 02:11 AM
سلام من امنیا i900 دارم تنظیمات gprsرو گرفتم از mci.ir ولی کانکت نمیشه
دستی هم وارد میکنم ولی باز کانکت نمیشه
میتونید کمکم کنید؟
ممنون

با سلام
من هم همين مشكل رو با i900 دارم
رو 2 تا گوشي هم امتحان كردم
هارد ريست كردم بعد تنظيم كردم باز نشد
از تنشيماتي كه همراه اول ميفرسته استفاده كردم نشد
دستي هم نشد
پايي هم نشد :not:
درضمن سيم كارت رو p990 به خوبي كانكت ميشه \ يعني فعاله
رو i900 وقتي ميخواد صفحه اي رو باز كنه يه لحظه علامت g مياد و باز ميره
از دوستان اگه كسي تا حالا تونسته با i900 به gprs وصل بشه بگه تا ما هم استفاده كنيم :dont:

SHAHABE2
2010-06-04, 04:02 AM
آقا اصلآ بنظر منم بیخیالش بشید بهترتره! صد هزار مرتبه ایران... بهتر بنظر میاد من که یه سیم کارتشو دارم گذاشتم تو یگوشی کار درست وهر وقت به اینترنت احتیاج دارم مثل چک کردن ایمیل و آپدیت کردن برنامه هام .... ازش خیلی راحت استفاده میکنم به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم

moghad
2010-07-04, 02:49 PM
گوشی من c905 تنظیماتو دریافت کرده اما هر کاری میکنم به شبکه متصل نمیشه. کمکم کنید

m2-badboy
2010-07-07, 01:41 AM
خوب عزیزم شما باید به همه نکات باید دقت کنی که سریعتر به هدف برسی

bebasat
2010-07-29, 06:31 PM
من امروز يك بسته يك ماه جي پي ار اس خريدم داخل گوشي به اينترنت وصل ميشه ولي به كامپيوتر كه گوشي رو وصل مي كنم كانكت نمي شه مدل گوشي من سامسونگ s5233 starهستش ولي قبلا از اينكه از همراه اول اين بسته رو بخرم يك ماه از ايرانسل خريدم و راحت به كامپيوتر كانكت مي شد مشكل از كجاست با تشكر

mygood
2010-07-29, 06:41 PM
این کارا رو واسه 5230 انجام دادم فعال نشد . مشکل چیه ؟؟؟؟؟

carte siba
2010-08-07, 09:33 PM
من گوشی ویواز دارم اصلا gprs ایرانسل و همراه اول نصب نمیشه راهنمایی کنید

ashkan_ara
2010-08-24, 11:19 AM
واسه i8910 چطوریه

hamid3pnn
2010-09-16, 10:10 PM
تصاویر صفحه اول باز نمیشن

و دوستان تو کدوم تاپیک آموزش استفاده از اینترنت ایرانسل یا همراه اول برای دانلود یا آپدیت

خود گوشی و..... هست؟

EDRIS_KIA
2010-09-21, 12:21 PM
سلام

من برای استفاده از اینترنت باید از کدوم یک استفاده کنم :

MCCI WAP GPRS

MCCI INTERNET

MCCI MMS

من با هر سه اینها میتونم وصل بشم همراه اول داءم هم دارم فقط نمیدونم کدوم یک ارزون تر یا مفتی حساب میشه

ممنون میشم راهنماییم کنید

پیشاپیش سپاسگذارم:flower::flower::flower::flower: :flower:

Nova view
2010-09-21, 03:09 PM
سلام

من برای استفاده از اینترنت باید از کدوم یک استفاده کنم :

MCCI WAP GPRS

MCCI INTERNET

MCCI MMS

من با هر سه اینها میتونم وصل بشم همراه اول داءم هم دارم فقط نمیدونم کدوم یک ارزون تر یا مفتی حساب میشه

ممنون میشم راهنماییم کنید

پیشاپیش سپاسگذارم:flower::flower::flower::flower: :flower:

تفاوتی در هزینه ندارد و یکی است.
MMS را باید برای پیام چند رسانه تنظیم بفرمایید.

test84
2010-10-06, 06:57 PM
میشه کمک بفرمایید چطوری GPRS ـه همراه اول رو روی Samsung s8500 Wave راه بندازم؟ با پیامک سرویس رو راه انداختم ولی هرچی مدل گوشی رو میفرستم نمیشناسه، احتمالا چون گوشی جدیده.

دهنش1363
2010-10-06, 09:25 PM
من همه این مراحل رو مو به مو به صورت صحیح پیش رفتم . پس چرا بعد از باز کردن و وارد کردن آدرس در موروگر , هیچ اتفاقی نمی افته ؟

Siamak64
2010-10-07, 01:38 AM
اگه میشه تنظیمات N93/N73 رو هم توضیح بدین

honey66
2010-12-07, 09:35 PM
سلام دوستان
سوالی دارم.فعال سازی اولیه GPRSو دریافت تنظیمات همراه اول هزینه ای داره؟یا مثل ایرانسل رایگانه؟
ممنون

sky5
2010-12-08, 07:21 PM
دوستانی که از اینترنت همراه اول استفاده میکنند ایا تو این چند روزی کسی اینترنت رو فعال کرده

Nova view
2010-12-08, 11:39 PM
سلام دوستان
سوالی دارم.فعال سازی اولیه GPRSو دریافت تنظیمات همراه اول هزینه ای داره؟یا مثل ایرانسل رایگانه؟
ممنون

با درود
بلی، رایگان می باشد.

honey66
2010-12-09, 11:42 AM
با درود
بلی، رایگان می باشد.

با سلام و تشکر
خواستم بپرسم حالا باید چطوری فعال کنم؟
ممنون

*Armin*
2010-12-09, 12:39 PM
با سلام و تشکر
خواستم بپرسم حالا باید چطوری فعال کنم؟
ممنون

از طریق این لینک ([Only registered and activated users can see links]) gprs رو فعال کنید بعد از طریق این لینک ([Only registered and activated users can see links]) تنظیمات رو برای گوشی دریافت کنید

honey66
2010-12-09, 08:49 PM
از طریق این لینک ([Only registered and activated users can see links]) gprs رو فعال کنید بعد از طریق این لینک ([Only registered and activated users can see links]) تنظیمات رو برای گوشی دریافت کنید

سلام
پس از اینکه سرویس gprs رو در سایت [Only registered and activated users can see links] فعال میکنم ، اس ام اسی برای تنظیمات ارسال نمیشه
و وقتی هم برای دریافت تنظیمات میرم میگه که:
"سرویس دیتای شما فعال نبوده و لذا قادر به دریافت تنظیمات نمیباشید"
من تو سنندج هستم.GPRS همراه اول اصلا توی سنندج پشتیبانی میکنه؟

*Armin*
2010-12-09, 08:54 PM
سلام
پس از اینکه سرویس gprs رو در سایت [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) فعال میکنم ، اس ام اسی برای تنظیمات ارسال نمیشه
و وقتی هم برای دریافت تنظیمات میرم میگه که:
"سرویس دیتای شما فعال نبوده و لذا قادر به دریافت تنظیمات نمیباشید"
من تو سنندج هستم.GPRS همراه اول اصلا توی سنندج پشتیبانی میکنه؟

اگر بالای انتن گوشی علامت g یا edge هست نشون میده که اونجا تحت پوشش هستش,اگر تنظیمات نیومد چندین بار امتحان کنید حتما میاد برای خودم دفعه سوم ارسال شد
در ضمن تا فعال نکنید تنظیمات فرستاده نمیشه
پس چندین بار فعالش کنید تا جواب بده

vogle
2010-12-09, 10:02 PM
یه مشکل من gprsرا فعال می کنم وتنظیماتش را برای خودم می فرستم اما به اینترنت نمی تونم برم آیا اینترنت برای تمامی شهرستانها فعال شده یا نه؟

*Armin*
2010-12-10, 12:56 AM
یه مشکل من gprsرا فعال می کنم وتنظیماتش را برای خودم می فرستم اما به اینترنت نمی تونم برم آیا اینترنت برای تمامی شهرستانها فعال شده یا نه؟

kamaro7
2011-01-10, 11:13 PM
سلام.من nokia N8 دارم.متاسفانه هرکاری میکنم تنظیمات GPRS رو نمیتونم روش انجام بدم.از همراه اول هم استفاده میکنم.کارهای زیر رو هم انجام دادم:
1- ارسال مدل گوشی به 8008 که مینویسه مدل شناسایی نشد.
2- تماس با همراه اول که اونام نمیدونستن و میگفتن این فایل هارو خود نوکیا واسمون میفرسته.
3- پرسش از خدمات ارتباطی ها که اونام بلد نبودن.
4- تنظیمات دستی که جواب نداد.
5- فرستادن یه مدل دیگه به 8008 مثل n97 و n80 و... که نصب اونام جواب نداد.
حالا آیا کسی هست که کامل بلد باشه و کامل راش انداخته باشه؟لطفا به ما هم بگه.

zeppenin
2011-01-26, 10:08 AM
سلام شما یه سر به سایت خود همراه اول بزنید از اونجا در خواست بدید

™Ali Gsm
2011-01-26, 01:09 PM
سلام.من nokia N8 دارم.متاسفانه هرکاری میکنم تنظیمات GPRS رو نمیتونم روش انجام بدم.از همراه اول هم استفاده میکنم.کارهای زیر رو هم انجام دادم:
2- تماس با همراه اول که اونام نمیدونستن و میگفتن این فایل هارو خود نوکیا واسمون میفرسته.

احتمال زیاد سرویس gprs شما غیر فعاله میتونید از طریق سایت همراه اول این سرویسو فعال کنید و تنظیمات هم از طریق همین سایت دریافت کنید

سربنان
2011-01-26, 01:21 PM

با سلام

احتمالا سیم کارت گوشی شما مال شهریست که امکانات فعال سازی gprs را ندارد.(شناسنامه سیم کارت را کنترل کن)

catie
2011-01-28, 01:49 AM
اولین چیزی که می خواهم درباره موبایل بگوییم این است که هیچ وقت نگذاریم باطری موبایل این قد کم شود که موبایل خاموش شود چون هم به ضرر موبایل است هم باطری موبایل

catie
2011-01-28, 01:54 AM
نام گوشی سونی اریکسور 810

h.hakan
2011-03-01, 10:37 PM
:flower:
مرسي خسته نباشي

راهنمای تصویری فعال سازی GPRS همراه اول

[Only registered and activated users can see links]*******.com/2jdrplu.png

بالاخره بعد از بار ها تاخیر و بد قولی ، سرویس GPRS همراه اول به صورت آزمایشی شروع به کار کرده و برای مشترکین تهرانی در ساعات محدود در دسترس است. برای فعال سازی آن باید مراحل ساده‌ای را طی کنید که در زیر به طور کامل و همراه با تصویر شرح داده شده است.

تعرفه‌ی GPRS همراه اول:

از ۸ صبح تا ۱۱ شب به ازای هر کیلو بایت ترافیک حداکثر ۱۴.۸ ریال
از ۱۱ شب تا ۸ صبح به ازای هر کیلوبایت ترافیک حداکثر ۴ ریال

ساعات قابل استفاده (موقت)
روز های عادی از ۱۱ شب لغایت ۸ صبح
تعطیلی های رسمی به طور ۲۴ ساعته

وارد سایت MCI.IR ([Only registered and activated users can see links]) شوید و روی عبارت ثبت نام GPRS کلیک کنید. (گوشه پایین چپ)

[Only registered and activated users can see links]*******.com/sglv8k.png

حالا وارد «مرحله‌ی ۱:ملاحظه» شده‌اید و باید شرایط را پذیرفته و روی «ورود به مرحله‌ ۲» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/34e4vet.png

نکاتی که همراه اول در این صفحه یادآور می‌شود:

ساعات استفاده از سرویس GPRS در مرحله آزمایشی، برای روزهای عادی از ساعت ۲۳ لغایت ۸ صبح و برای روزهای تعطیل رسمی کلیه ساعات شبانه روز می باشد.

در این مرحله از واگذاری، این سرویس تنها برای تعداد محدودی از مشترکین استان تهران قابل ارائه بوده و ثبت نام فقط از طریق پرتال همراه اول مقدور می باشد.

حالا وارد «مرحله ۲: تکمیل فرم ثبت نام» شده‌اید و باید مشخصات خود را وارد کنید و روی «ورود به مرحله ۳» کلیک کنید:

(مشخصات درج شده در سند سیم کارت مورد نظر)

من برای اینکه این یک آموزشه نام امیر قعله نویی رو انتخاب کردم.( سروره )

ولی شما باید مشخصات کامل خودم رو وارد کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/314pc94.png

حالا وارد «مرحله ۳: تنظیمات گوشی» شده‌اید ، روی «ارسال تنظیمات گوشی برای استفاده از سرویس GPRS» کلیک کنید. در صفحه‌ی باز شده روی «تنظیمات GPRS» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/m82zgy.png

[Only registered and activated users can see links]*******.com/33tnytf.png

حالا شماره موبایل تان وارد کنید (به اولش ۹۸ اضافه کنید) و روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/30hyetz.png

حالا کارخانه سازنده گوشی تان را انتخاب کنید ( من برای مثال نوکیا رو انتخاب کردم):

[Only registered and activated users can see links]*******.com/5c0d1f.png

حالا باید مدل گوشی را انتخاب کنید (مثلا ۶۶۳۰):

[Only registered and activated users can see links]*******.com/68a8f7.png

اگر مدل گوشی تان را نمی‌دانید می‌توانید از روی عکس آن یا بوسیله‌ی سریال گوشی (IMEI) هم مدل آن را پیدا کنید.

حالا باید نوع تنظیمی که قرار است برای شما در قالب پیامک فرستاده شود را انتخاب کنید. بهتر است همان گزینه‌ی اول را انتخاب کنید و روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/mwbns3.png

حالا تنظیمات برای تایید به شما نمایش داده می‌شود ، گوشی خود را آماده‌ی دریافت پیامک و روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

با صفحه‌ی تشکر روبرو می‌شوید و پیام حاوی تنظیمات برایتان ارسال می‌شود.

[Only registered and activated users can see links]*******.com/241to2d.png

(تصاویر زیر مربوط به گوشی Nokia 6630 است)

[Only registered and activated users can see links]*******.com/rvc5kk.jpg[Only registered and activated users can see links]*******.com/e03h3q.jpg

حالا می‌توانید از مرورگر گوشی‌تان در صورت امکان برقراری ارتباط صفحات اینترنتی را مرور کنید.

ویرایش شده توسط SIYA_KHAN

به نقل از زنگوله

موفق و پیروز باشید. :flower:

محمدhashem
2011-03-02, 11:14 PM
اولین چیزی که می خواهم درباره موبایل بگوییم این است که هیچ وقت نگذاریم باطری موبایل این قد کم شود که موبایل خاموش شود چون هم به ضرر موبایل است هم باطری موبایل

ممنون از راهنمایی تون
ولی اینجا جای این مطلب نبود که

Silent TR
2011-03-06, 11:48 PM
gprs همراه اول اصلا بدرد نمیخوره ! باز ایرانسل یک چیزی ! ولی این همراه اول مفت نمی ارزه

pimp66
2011-03-22, 05:54 AM
دستت درد نکنه. عالی بود.

mina.amb
2011-03-22, 09:21 AM
چرا هنگام ارسال ام ام اس علاوه بر کم کردن هزینه ام ام اس هزینه میزان کیلو بایتی که رد و بدل شده هم کم میکنه

G h a s e m
2011-03-22, 12:14 PM
چرا هنگام ارسال ام ام اس علاوه بر کم کردن هزینه ام ام اس هزینه میزان کیلو بایتی که رد و بدل شده هم کم میکنه
با سلام
دوست عزیز هزینه ام ام اس به میزان کیلوبایتی که ارسال میشود بستگی دارد....
به طور مثال هزینه یک ام ام اس با حجم 25 کیلوبایت با هزینه ام ام اس با حجم 300 کیلوبایت متفاوفت است!

taji
2011-04-18, 06:47 PM
آقا خیلی عالی بود بهره بردیم

x10 mini
2011-04-26, 02:21 PM
مشکل همراه اول این هست که دولتیه خصوصی بشه شاید ارتقا پیداکنه

masuod1320
2011-05-14, 08:26 PM
سلام به همگی
کد فعال سازی GPRS

milad1993i
2011-05-14, 08:45 PM
واقعا ایرانسل کلاهبردار توی این زمینه مثل اینکه قوی تر عمل کرده...

G h a s e m
2011-05-14, 09:05 PM
سلام به همگی
کد فعال سازی GPRS
با سلام
برای فعالسازی GPRSهمره اول ارسال پیام بدون متن به 8088
برای دریافت تنظیمات مربوط به GPRS ارسال مدل گوشی به 8008

واقعا ایرانسل کلاهبردار توی این زمینه مثل اینکه قوی تر عمل کرده...
دوست عزیز اینجا بخش مربوط به تنظیمات MMS و GPRS همراه اول میباشد!
موفق باشید

vahidgood
2011-05-14, 09:08 PM
سلام :flower:
کد فعال سازی بسته های نامحدود همراه اول رو می خواستم...

vahidgood
2011-05-14, 09:15 PM
برای دریافت تنظیمات مربوط به GPRS ارسال مدل گوشی به 8008
برای ارسال مدل گوشی ...مثلا سونی اریکسون K750
فرستادن K750 کافیه؟

Hichkas.m
2011-05-14, 09:26 PM
فرستادن K750 کافیه؟

وحيد جان اينطورى Sony Ericsson K750

G h a s e m
2011-05-14, 09:53 PM
فرستادن K750 کافیه؟
همانطور که Hichkas.m عزیز گفتن .
اگر تنظیمات را دریافت نکردید سریال گوشی را به 8008 ارسال کنید!
برای مشاهده شماره سریال گوشی: #06#*

miad.6767
2011-06-30, 01:17 AM
سلام :flower:
کد فعال سازی بسته های نامحدود همراه اول رو می خواستم...

سلام.به ادرس زیر برید.در این پایین صفحه مربع بالای گزینه مرحله بعد رو تیک بزن و روی مرحله بعد کلیک کن.بعدش شمارتو به همراه بسته ای که میخوای فعال بشه رو وارد کن روی تایید کلیک کن.بعد یه اس ام اس فعال سازی برات میاد که باید یه اس ام اس خالی به همون شماره(8087) بفرستی تا فعال بشه.

hamid3pnn
2011-07-27, 08:37 PM
سلام دوستان عزیز واسه من پیام هم میاد و install هم میکنم ولی به اینترنت وصل نمیشه لطفا راهنمایی کنید

گوشی من سامسونگ s5660 هست و اینکه برای دیسکانکت کردن گوشی از اینترنت باید چکار کرد؟

G h a s e m
2011-07-27, 09:09 PM
سلام دوستان عزیز واسه من پیام هم میاد و install هم میکنم ولی به اینترنت وصل نمیشه لطفا راهنمایی کنید

گوشی من سامسونگ s5660 هست و اینکه برای دیسکانکت کردن گوشی از اینترنت باید چکار کرد؟
اگه وصل نمیشه احتمالا مشکل از منطقه میتونه باشه.با 09990 تماس بگیرید.
برای دیسکانکت شدن از برنامه مرورگر گوشی خارج شوید.

hamid3pnn
2011-07-27, 10:06 PM
ممنون یعنی مثلا اگه از مرورگر خارج بشیم مثلا دیگه با دانلود منیجر گوشی نمیشه چیزی دانلود کرد؟

مطمئنید فقط باید مرورگر رو بست؟

G h a s e m
2011-07-29, 01:35 PM
ممنون یعنی مثلا اگه از مرورگر خارج بشیم مثلا دیگه با دانلود منیجر گوشی نمیشه چیزی دانلود کرد؟

مطمئنید فقط باید مرورگر رو بست؟
خیر دوست عزیز
اگر از مرورگر خود خارج شوید اتصال شما از اینترنت قطع خواهد شد.

mnp18
2011-08-21, 10:56 PM
هیچ کدوم از این پستها بدرد نمی خوره از مدیریت درخواست دارم این قسمت رو کلا پاک سازی کنه و مطالب مفید رو بذاره. با تشکر از همه دوستان

G h a s e m
2011-08-21, 11:34 PM
هیچ کدوم از این پستها بدرد نمی خوره از مدیریت درخواست دارم این قسمت رو کلا پاک سازی کنه و مطالب مفید رو بذاره. با تشکر از همه دوستان
با عرض سلام
کدام یک از پست ها مطلوب نیستند؟
در این تاپیک به مشکلات دوستان هم رسیدگی میشود.
قرار نیست تمامی پست ها مفید باشد.هدف کمک و راهنمائی برای فعالسازی تنطیمات مربوط به سرویس GPRS و MMS میباشد.

aleofnnas
2011-08-22, 03:27 PM
سلام دوستان

همراه اول edge هست یا فقط gprs هست ؟؟؟

سرعتش چنده ؟؟؟

ممنون

G h a s e m
2011-08-22, 03:51 PM
سلام دوستان

همراه اول edge هست یا فقط gprs هست ؟؟؟

سرعتش چنده ؟؟؟

ممنون

سلام
مناطقی که تحت پوشش EDGE همراه اول باشد میتوانید از EDGE استفاده بفرمائید.
البته مانند ایرانسل پوشش سراسری EDGE ندارد.
سرعت هم بین 25 تا 30 کیلوبایت بر ثانیه در شرایط مطلوب.

masy152
2011-08-25, 10:59 AM
سلام به همه ی دوستان.من امورمشترکین رفتم واینترنتم فعال کردم ولی ام ام اسم فعال نمیشه چرا؟؟درضمن چی پی اسمم فعال..من بخاطرمدل گوشیم حتما باید پیام تصویریم فعال بشه,اخه اگراسمس بیشتراز3 تابشه به پیام تصویری تبدیل میشه وارسال نمیشه...چیکارکنم تافعال بشه؟برای دادن پیام تصویری چی پی اس باید روشن باشه؟؟؟؟ممنون مبشم راهنماییم کنید:ohno:

G h a s e m
2011-08-25, 11:23 AM
سلام به همه ی دوستان.من امورمشترکین رفتم واینترنتم فعال کردم ولی ام ام اسم فعال نمیشه چرا؟؟درضمن چی پی اسمم فعال..من بخاطرمدل گوشیم حتما باید پیام تصویریم فعال بشه,اخه اگراسمس بیشتراز3 تابشه به پیام تصویری تبدیل میشه وارسال نمیشه...چیکارکنم تافعال بشه؟برای دادن پیام تصویری چی پی اس باید روشن باشه؟؟؟؟ممنون مبشم راهنماییم کنید:ohno:
برای فعالسازی سرویس MMS باید فرم تعهد نامه تکمیل گردد.
جی پی اس ربطی به ام ام اس نداره.

ayyoob110
2011-09-09, 04:27 PM
5800 دارم همه کارهای تنظیمات gprs رو انجام میدم اس ام اس اول که میگه تنظیمات برای شما ارسال خواهد شد 1234 رو بزنید... میاد اما خود تنظیمات نمیاد!! به صورت دستی هم انجام میدم کانکشن ایجاد میشه اما کانکت نمیشه!
قبلا که همراه اول اعتباری داشتم مشکلی نبود از وقتی 912 انداختم تو گوشی اینطوری شده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

2011-09-09, 05:19 PM
برای فعال سازی mmsباید کجا برم وآیا هزینه ای داره؟

™Ultimate
2011-09-09, 05:52 PM
هزینه ای نداره!
1. ارسال نوع و مدل گوشی یا شماره سریال گوشی (IMEI) ازطریق پیام کوتاه به شماره 8008

1.1. با وارد نمودن کد دستوری # 06 #* ، سریال گوشی 15 رقمی (IMEI) روی صفحه نمایشگر درج می گردد.

1.2. شماره سریال 15رقمی گوشی (IMEI) را از طریق پیام کوتاه به شماره 8008 ارسال نمائید.

2. مراجعه به [Only registered and activated users can see links] و وارد کردن شماره خود و دریافت تنظیمات mms & Gprs

yaasser
2011-11-19, 03:39 PM
من تعدنامه رو هم امضا کردم.ام ام اس هم فعاله.ولی وقتی به سیم کارت ایرانسل میفرستم ارسال نمیشه!!

کلا این شکلیه؟؟

+Farhad
2011-11-19, 03:44 PM
من تعدنامه رو هم امضا کردم.ام ام اس هم فعاله.ولی وقتی به سیم کارت ایرانسل میفرستم ارسال نمیشه!!

کلا این شکلیه؟؟

دوست عزیز MMS فقط به داخل شبکه خوده اپراتوری که ازش استفاده میکنی ارسال میشه.
MMS بین اپراتور متاسفانه ارسال نمیشه!!

G h a s e m
2011-11-19, 10:50 PM
5800 دارم همه کارهای تنظیمات gprs رو انجام میدم اس ام اس اول که میگه تنظیمات برای شما ارسال خواهد شد 1234 رو بزنید... میاد اما خود تنظیمات نمیاد!! به صورت دستی هم انجام میدم کانکشن ایجاد میشه اما کانکت نمیشه!
قبلا که همراه اول اعتباری داشتم مشکلی نبود از وقتی 912 انداختم تو گوشی اینطوری شده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
برای دریافت تنظیمات از طریق سایت درخواست را ارسال بفرمائید.

برای فعال سازی mmsباید کجا برم وآیا هزینه ای داره؟
فعالسازی MMS تنها با پر نمودن فرم مورد نظر در امور مشترکین تلفن همراه به صورت رایگان صورت می پذیرد.

در ضمن همانطور که دوست عزیزمان گفتند ارسال MMS فقط داخل شبکه ای هست.

hgkg45sd
2011-11-23, 04:53 AM
وای من فقط چند دقیقه تو اینترنت چرخ زدم بعد قبظ موبایل اومد 29 هزار تومان آدم میلیاردرم باشه اینقد پول نمی ده واسه اینترنت اونم چند دقیقه

nimakalat
2012-01-29, 12:20 AM
سلام لطفا در باره تنظیمات خود گوشی بیشتر توضیح بدین .

G h a s e m
2012-01-29, 09:58 AM
وای من فقط چند دقیقه تو اینترنت چرخ زدم بعد قبظ موبایل اومد 29 هزار تومان آدم میلیاردرم باشه اینقد پول نمی ده واسه اینترنت اونم چند دقیقه
حتما قبل از استفاده از اینترنت, از بسته ها استفاده نمائید.

سلام لطفا در باره تنظیمات خود گوشی بیشتر توضیح بدین .

درگاه دریافت مربوط به تنظیمات خودکار همراه اول در سایت همراه اول موجود میباشد.
همچنین میتوانید با ورود شماره سریال گوشی تنظیمات را دریافت نمائید.

miladfg
2012-02-25, 01:19 AM
اصلا به این چیزا نیست ی اسمسه خالی به 8080 بفرست خودش دستور عملو برات میفرسته بعدش ی اسمس به 8008میفرستی مدله گوشی رو مینویسی تنضیمات رو برات میفرسته این کارا ماله ساله بوق بود عوض شده الان

farid02
2012-02-27, 05:41 PM
سلام
mms
رو چطور فعال کنم

+Farhad
2012-02-27, 08:28 PM
سلام
mms
رو چطور فعال کنم

اول باید بری دفتر خدمات ارتباطی فرم مربوط به فعال سازی MMS رو تکمیل کنی و بعد از طریق این لینک میتونی تنظیمات رو دریافت کنی!

kia822
2012-03-31, 12:51 AM
چگونه باید از اینترنت موبایل استفاده کرد؟؟

kia822
2012-03-31, 12:54 AM
اول باید بری دفتر خدمات ارتباطی فرم مربوط به فعال سازی MMS رو تکمیل کنی و بعد از طریق این لینک میتونی تنظیمات رو دریافت کنی!
دوست عزیز ظاهرا فعال شده ولی چگونه استفاده کنم

+Farhad
2012-03-31, 01:37 AM
چگونه باید از اینترنت موبایل استفاده کرد؟؟

تنظیمات مربوط به گوشیت رو دریافت کن و بعد از طریق مرورگر گوشی یا هر مرورگر دیگه ای میتونی به اینترنت وصل بشی!

دوست عزیز ظاهرا فعال شده ولی چگونه استفاده کنم

باید تنظیمات رو دریافت کنی بعدش میتونی MMS بفرستی.

amsh1373
2012-04-22, 11:27 PM
سلام. گوشی X2-02 دارم میخام تنظیمات ACCESS POINT رو دستی وارد کنم،اما اصلا نمیشه تو این گوشی تنظیمات رو دستی وارد کرد. چیکار باید بکنم؟ هیچ برنامه ای حتی MAIL خود گوشی هم به اینترنت وصل نمیشه.........

G h a s e m
2012-04-23, 09:55 AM
سلام. گوشی X2-02 دارم میخام تنظیمات ACCESS POINT رو دستی وارد کنم،اما اصلا نمیشه تو این گوشی تنظیمات رو دستی وارد کرد. چیکار باید بکنم؟ هیچ برنامه ای حتی MAIL خود گوشی هم به اینترنت وصل نمیشه.........

سلام
چرا دستی؟؟

تنظیمات خودکار داره

fatimaz63
2012-04-26, 01:38 PM
سلام. من گوشی سونی اریکسون X10 میخوام ام ام اس رو فعال کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

G h a s e m
2012-04-26, 02:07 PM
سلام. من گوشی سونی اریکسون X10 میخوام ام ام اس رو فعال کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون

سلام
اگه میخواین گوشیتونو تنظیم کنید به اینجا ([Only registered and activated users can see links]) یه سر بزنید.

ولی اگه میخواین MMS خط رو فعال کنید به امور مشترکین مراجعه کنید.

momo000000
2012-05-19, 06:39 AM
با سلام
دوستان عزیز دوست من یهHTC ONE X گرفته هر کاری میکنم نمیتونم با همراه اول باهاش برم تو اینترنت
زنگ زدم 9990 گفت باید تنظیمات دستی بدید من هم همینکار رو کردم ولی بازم درست نشد
چیکار کنم

G h a s e m
2012-05-19, 11:45 AM
با سلام
دوستان عزیز دوست من یهHTC ONE X گرفته هر کاری میکنم نمیتونم با همراه اول باهاش برم تو اینترنت
زنگ زدم 9990 گفت باید تنظیمات دستی بدید من هم همینکار رو کردم ولی بازم درست نشد
چیکار کنم

وقتی دستی تنظیم کردین یبار گوشی رو ری استارت کنین.

momo000000
2012-05-19, 04:50 PM
منظورتون خاموش و روشن کردن گوشی هست ؟؟؟
اینکار رو 10 دفعه انجام دادم ولی نمیشه

m sooo
2012-05-26, 03:07 PM
تو سایت ثبت نام کردم اس برام اومد gprs شما فعال شد برای دریافت تنظیمات مدل گوشی را بفرستید و فرستادم این پیغام را داد
تنظیمات قابل شناسایی نیست تنظیمات قابل استفاده برای شما internet wap mms می باشد
گوشیم samsung b5722 هست
یعنی چه؟ چیکارش بکنم ؟

+Farhad
2012-05-26, 03:32 PM
تو سایت ثبت نام کردم اس برام اومد gprs شما فعال شد برای دریافت تنظیمات مدل گوشی را بفرستید و فرستادم این پیغام را داد
تنظیمات قابل شناسایی نیست تنظیمات قابل استفاده برای شما internet wap mms می باشد
گوشیم samsung b5722 هست
یعنی چه؟ چیکارش بکنم ؟

احتمالا تنظیمات گوشی شما در سیستم همراه اول موجود نیست!
از طریق این لینک امتحان کن اگه نشد باید دستی تنظیم کنی!

m sooo
2012-05-26, 09:23 PM
احتمالا تنظیمات گوشی شما در سیستم همراه اول موجود نیست!
از طریق این لینک امتحان کن اگه نشد باید دستی تنظیم کنی!

آره عزیز همین لینگ را رفتم تا به این مرحله رسیدم

+Farhad
2012-05-26, 10:13 PM
آره عزیز همین لینگ را رفتم تا به این مرحله رسیدم

با توجه به این اطلاعات دستی تنظیم کنید!

G h a s e m
2012-05-27, 10:32 PM
دوستان حتما" بعد از تنطیم نمودن گوشی یکبار گوشی رو ری استارت کنید.

madanchi11
2012-06-14, 05:54 PM
سلام و عرض ادب

برای باقی مانده gprs باید چیکار کنم؟

باتشکر

+Farhad
2012-06-14, 11:24 PM
سلام و عرض ادب

برای باقی مانده gprs باید چیکار کنم؟

باتشکر

سلام
باقی مانده حجم رو نمی تونید متوجه بشید فقط با ارسال عدد 0 به 8080 روز و ساعت پایان بسته رو اعلام می کنه!

J A F A R
2012-06-22, 04:11 PM
سلام
من سیم کارتم دایمی دارم و مال یه شهرستانه که تحت پوشش نیست MMs اون شهر
حالا یه سوال
من میتونم MMs خطم رو فعال کنم؟؟؟ چون الان خودم تو شهر دیگه هستم و تحت پوششه این شهر ...یعنی میشه فعالش کنم و ازش استفاده کنم یا حتما سیم باید مال شهر هایی باشه که تحت پوششن
چون از یه دفتر خدماتی پرسیدم گفت نمیشه...یا نمیدونست یا واقعا نمیشه؟؟؟

+Farhad
2012-06-22, 04:14 PM
سلام
حالا یه سوال
من میتونم MMs خطم رو فعال کنم؟؟؟ چون الان خودم تو شهر دیگه هستم و تحت پوششه این شهر ...یعنی میشه فعالش کنم و ازش استفاده کنم یا حتما سیم باید مال شهر هایی باشه که تحت پوششن

سلام
مشکلی نداره! شما میتونید MMS خط رو فعال کنید و هر کجا تحت پوشش بود استفاده کنید.

J A F A R
2012-06-22, 04:17 PM
ممنون
مدارک لازم چی میخواد برای فعال سازی و بعد چه مدت وصل میشه؟؟؟

G h a s e m
2012-06-22, 10:10 PM
سلام
حالا یه سوال

سلام
مشکلی نداره! شما میتونید MMS خط رو فعال کنید و هر کجا تحت پوشش بود استفاده کنید.

ممنون
مدارک لازم چی میخواد برای فعال سازی و بعد چه مدت وصل میشه؟؟؟

سلام
اگه سیم کارتتون واسه استانی هست که تحت پوشش MMS نیست دیگه تو هیچ استان و یا شهری نمیتونید فعالش کنید.
یعنی در واقع هنگام فعالسازی سیستم ممیزی خدمات رو برگشت میزنه و قادر به فعالسازیش نیست.درسته توی شهری هستید که تحت پوشش هست ولی نمیتونید اصلا فعالش کنید.

مدارک برای فعالسازی سرویس MMS هم فقط داشتن کارت ملی الزامی هست که دیگه شامل حال شما نمیشه.
مدت زمانش هم 10 دقیقه ای فعال میشه.

J A F A R
2012-06-22, 11:03 PM
ممنون
فقط همراه اول دیگه توسعه نمیده ام ام اس اش رو؟

Sent from my ST18i using Tapatalk 2

PHPsource
2012-07-01, 12:23 PM
دائمي همراه اول اصلا وصل نميشه تنضيماتش براي اپل 4s

سايت mci هم رفتم فقط گفته بود يك گزينه رو وارد كن.

خواهشا تنضيمات دستي رو واسه اپل بگيد ممنون مي شم.

+Farhad
2012-07-01, 01:33 PM
دائمي همراه اول اصلا وصل نميشه تنضيماتش براي اپل 4s

سايت mci هم رفتم فقط گفته بود يك گزينه رو وارد كن.

خواهشا تنضيمات دستي رو واسه اپل بگيد ممنون مي شم.

Value
Item
MCI-GPRS
Connection name
GSM-GPRS/GPRS
Bearer
Mcinet
APN
[Only registered and activated users can see links] //mci.ir
Home page
192.168.194.073
wap*****
9201
port
192.168.194.73
Http *****
8080
Port

salarmelli
2012-07-02, 02:45 PM
به غیر قیمت بسته ی مثلا یک روزه آیا هزینه های دیگری هم داره؟
ممنون

+Farhad
2012-07-02, 02:59 PM
به غیر قیمت بسته ی مثلا یک روزه آیا هزینه های دیگری هم داره؟
ممنون

خیر هزینه دیگری نداره!

وارتان
2012-07-24, 07:35 PM
سلام خسته نباشید.گوشی htc sensation رو حالت اولیه تنظیمات gprs mms راحت میگرفت و کار میکرد شرکت یاس اپدیت کرد به اندرویید 4 کل تنظیمات عوض شده هر کاری میکنم درست نمیشه ک نمیشه میشه کمک کنید فقط اندروید 4 نه اندروید 2.3

+Farhad
2012-07-24, 07:41 PM
سلام خسته نباشید.گوشی htc sensation رو حالت اولیه تنظیمات gprs mms راحت میگرفت و کار میکرد شرکت یاس اپدیت کرد به اندرویید 4 کل تنظیمات عوض شده هر کاری میکنم درست نمیشه ک نمیشه میشه کمک کنید فقط اندروید 4 نه اندروید 2.3

سلام
اگر تنظیمات رو دریافت نمی کنید باید به صورت دستی تنظیمات رو وارد کنید.
برای تنظیم دستی در انجمن مربوط به گوشی خودتون سوال کنید.

azdrd
2012-08-10, 01:27 AM
شاید برای شما هم این مشکل پیش اومده که نتونستید با استفاده از کدهای USSD اپراتورها، تنظیمات MMS و GPRS رو بر روی گوشی هاتون دریافت کنید. این مشکل بیشتر یه این خاطر رخ میده که اپراتور تنظیمات مستقیم برای مدل گوشی شما رو نداره یا اینکه از "رام"های کاستوم استفاده می کنید.

اگر شما هم مشکل مشابهی دارید و نمی خواهید بصورت دستی این تنظیمات رو انجام دهید به ابن تاپیک سر بزنید :

Set GPRS ، تنظيم كننده خودكار MMS & GPRS

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

safayian
2012-09-13, 11:58 PM
این ام ام اس بالاخره فعال میشه یا نه؟

+Farhad
2012-09-14, 11:51 AM
این ام ام اس بالاخره فعال میشه یا نه؟

نیاز نیست با این فونت پست بزنید با فونت نرمال هم پست شما دیده میشه.
بله فعال ميشه مشكلي نداره.

jaki110
2012-09-19, 11:41 AM
سلام من به تازگی سیم کارت های اعتباری همراه اول رو خریدم می خواستم بدونم این سیم کارت ها موقع خرید ام ام اس فعال یا باید بازم رفت به دفتر امور مشترکین این سوال رو پرسیدم به خاطره بسته های جایزه که همراه این سیم کارتا ارایه میشه و وقتی من بسته ی چی پی ار اس رو می خرم اس میاد که فلان ایتم ام ام اس هدیه گرفتین

+Farhad
2012-09-19, 12:01 PM
سلام من به تازگی سیم کارت های اعتباری همراه اول رو خریدم می خواستم بدونم این سیم کارت ها موقع خرید ام ام اس فعال یا باید بازم رفت به دفتر امور مشترکین این سوال رو پرسیدم به خاطره بسته های جایزه که همراه این سیم کارتا ارایه میشه و وقتی من بسته ی چی پی ار اس رو می خرم اس میاد که فلان ایتم ام ام اس هدیه گرفتین

سلام
بله باید حتما فرم مربوط به MMS تکمیل و امضا کنید.

G h a s e m
2012-09-19, 11:38 PM

سلام
توجه داشته باشید قسمت use packet data در قسمت wireless & network فعال باشد.

elixir
2012-09-21, 04:02 PM
سلام دوستان ، وقت شما بخیر . . .
دوستان من سیم کارت اعتباری همراه اول دارم و MMS اون رو فعال کردم و بدون هیچ مشکلی باهاش کار میکردم تا اینکه یه مدت وقتی کسی برای من عکس میفرسته به جای اینکه توی گوشی ذخیره بشه داخل سایت [Only registered and activated users can see links] ذخیره میشه . . .
ممنون میشم اگر راهنمائی کنید منو!
میخوام عکس توی گوشی ذخیره بشه . . .
من توی ارسال عکس هیچ مشکلی ندارم

+Farhad
2012-09-21, 04:06 PM
دوستان من سیم کارت اعتباری همراه اول دارم و MMS اون رو فعال کردم و بدون هیچ مشکلی باهاش کار میکردم تا اینکه یه مدت وقتی کسی برای من عکس میفرسته به جای اینکه توی گوشی ذخیره بشه داخل سایت [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ذخیره میشه . . .
میخوام عکس توی گوشی ذخیره بشه . . .
من توی ارسال عکس هیچ مشکلی ندارم

سلام
تنظیمات MMS که بر روی گوشیتون هست رو پاک کنید و مجدد از طریق این لینک تنظیمات رو دریافت کنید اگر باز هم مشکل وجود داشت با 9990 تماس بگیرید.

vahid_itc
2012-12-26, 02:56 PM
دوستان ارزش داره mms همراه اول رو فعال کنیم

zartsht
2013-03-05, 10:22 AM
من كه تو بوشهر هستم ام ام اس همراه اولم ارسال نميشه اون هم با يك بدبختي يه موقع ارسال ميشه مگه نگفتن شبكه همراه اول اماده نسل 3 و4 ميباشد ؟كو؟

tapesh95
2013-03-13, 03:42 AM
سلام من یه گوشی بلک بری دارم
متاسفانه تنظیمات gprs برای گوشی های بلکبری وجود نداره از اساتیدی که وارد هستن میخوام که یه کمکی به ما بکنند
ما بلک بری دارها یه چیزی داریم تو گوشی به نام service book که اگه واسه ایران تنظیم بشه مشکلمون حل میشه من با هزار بار گشتو گذار تونستم برنامه ادیت این سرویس بوک هارو گیر بیارم اما نحوه تنظیم رو بلد نیستم کسی میتونه کمک کنه ؟

رحیم شریفی
2013-03-21, 06:20 AM
دوستان من سیم کارت اعتباری همراه اول دارم و MMS اون رو فعال کردم و بدون هیچ مشکلی باهاش کار میکردم تا اینکه یه مدت وقتی کسی برای من عکس میفرسته به جای اینکه توی گوشی ذخیره بشه داخل سایت [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) ذخیره میشه . . .
میخوام عکس توی گوشی ذخیره بشه . . در ضمن با اینکه تنظیمات رو دریافت کردم وقتی عکسی رو میخوام بفرستم این پیغام رو میده امکان ارسال پیام وجود ندارد

calirbg
2013-05-23, 12:25 PM
درود بر شما
یکی از دوستان من gprs گوشیش را با تغییر پورت و ای پی مجانی کرده
خط اش هم همراه اول هست, اگه میشه لطفا راهنمایی کنید چطور میشه اینکارا کرد ؟؟

G h a s e m
2013-05-27, 09:51 AM
درود بر شما
یکی از دوستان من gprs گوشیش را با تغییر پورت و ای پی مجانی کرده
خط اش هم همراه اول هست, اگه میشه لطفا راهنمایی کنید چطور میشه اینکارا کرد ؟؟

فعلا پورت رایگانی واسه همراه اول نداریم.
شاید بسته اینترنتی داشته که شما رو فریب داده که رایگان داره استفاده میکنه.

ssm12839
2013-08-04, 12:56 PM
سلام من یه گوشی بلک بری دارم
متاسفانه تنظیمات gprs برای گوشی های بلکبری وجود نداره از اساتیدی که وارد هستن میخوام که یه کمکی به ما بکنند
ما بلک بری دارها یه چیزی داریم تو گوشی به نام service book که اگه واسه ایران تنظیم بشه مشکلمون حل میشه من با هزار بار گشتو گذار تونستم برنامه ادیت این سرویس بوک هارو گیر بیارم اما نحوه تنظیم رو بلد نیستم کسی میتونه کمک کنه ؟

دوست عزیز به لینک زیر برید شاید کمکتون کنه:santa:

Arioman
2013-08-05, 01:04 AM
دوستان من یه گوشی آرک اس دارم هر چی سعی کردم تنظیمات رو با ارسال اس ام اس مدل گوشی به 8008 بگیرم نشد . الان هم که دستی میخوام Access point تعریف کنم بعد از اینکه همه رو تعریف می کنم و Save میکنم ، هیچ گزینه ای اضافه نمشه و Access point همچنان خالیه

چکار باید بکنم ؟

G h a s e m
2013-08-05, 10:19 AM
دوستان من یه گوشی آرک اس دارم هر چی سعی کردم تنظیمات رو با ارسال اس ام اس مدل گوشی به 8008 بگیرم نشد . الان هم که دستی میخوام Access point تعریف کنم بعد از اینکه همه رو تعریف می کنم و Save میکنم ، هیچ گزینه ای اضافه نمشه و Access point همچنان خالیه

چکار باید بکنم ؟

سلام
از این روش امتحان کن ببین میشه

اگه نشد سریال گوشی رو به 8008 ارسال کن.

pokker
2013-08-06, 05:55 AM
سلام
ممنون ميشم تنظيماتُ برای NOKIA 5610 هم بفرمائيد چون انگار برای سری 40 تنظيمات بايد دستی انجام بشه

Arioman
2013-08-07, 01:20 AM
سلام
از این روش امتحان کن ببین میشه

اگه نشد سریال گوشی رو به 8008 ارسال کن.

مرسی دوست عزیز

اینکار رو هم کردم ، شماره سریال گوشی رو به 8008 اس ام اس کردم یه اس ام اس میاد که تازه اونم به جای اینکه مدل گوشی رو Xperia ArcS تشخیص بده گوشی رو I mobile میزنه مدلش رو

حالا من به همونم راضی بودم ، بعدش میگه کلمه بله رو ارسال کن تا تنظیمات فرستاده بشه و بعدش ک میفرستم دیگه هیچ خبری نمیشه

از طریق سایت هم اقدام کردم شمارم رو دادم و مدل گوشی رو مشخص کردم ولی بازم هیچ اس ام اس تنظیماتی ارسال نشد

مثل خر موندم تو گل :(

pokker
2013-08-08, 04:35 PM
سلام
ممنون ميشم تنظيماتُ برای NOKIA 5610 هم بفرمائيد چون انگار برای سری 40 تنظيمات بايد دستی انجام بشه
اساتيد خواهشا جواب بديد

G h a s e m
2013-08-09, 05:06 PM
اساتيد خواهشا جواب بديد

سلام

سلام
برو تو سایت همراه اول از قسمت تنظیمات اینترنت و ام ام اس شمارتو برن تنظیمات واست ارستل بشه. بعد برو تو گوشی قسمت تنظیمات پیام و . پیام چند رسانه ای قسمت پیکربندی . بعد ام ام اس رو اتخاب کن درست میشه

G h a s e m
2013-08-09, 05:07 PM
مرسی دوست عزیز

اینکار رو هم کردم ، شماره سریال گوشی رو به 8008 اس ام اس کردم یه اس ام اس میاد که تازه اونم به جای اینکه مدل گوشی رو Xperia ArcS تشخیص بده گوشی رو I mobile میزنه مدلش رو

حالا من به همونم راضی بودم ، بعدش میگه کلمه بله رو ارسال کن تا تنظیمات فرستاده بشه و بعدش ک میفرستم دیگه هیچ خبری نمیشه

از طریق سایت هم اقدام کردم شمارم رو دادم و مدل گوشی رو مشخص کردم ولی بازم هیچ اس ام اس تنظیماتی ارسال نشد

مثل خر موندم تو گل :(

اینکه میگی بعد از تنظیمات دستی تنظیمات سیو نمیشه احتما گوشیت ویروسی شده. یبار گوشیتو ریست کن. البته فقط ریست تنظیمات که اطلاعاتت حذف نشه. بعد اون تنظیمات دستی رو انجام بده مطمینا سیو میشه

DANOSH
2013-11-23, 01:45 AM
سلام و خسته نباشید عرض میکنم خدمت دوستان. گوشیه من sony ericsson xperia ray هست هر کاری میکنم اس ام اس ععال سازی ارسال نمیشه همه راهارو رفتم و وقتی اس ام اس میاد که بله باید بفرستم میزنم اس ام اس دیگه ای نمیاد و هیچ اتفاقی نیمفته لطفا راهنمایی کنید. با نشکر

hadiesmati
2014-04-30, 01:25 PM
اطلاعات دستی تنظیم کن?

kiaop
2014-10-04, 11:30 AM
سلام
من یه آیفون 5s دارم
مشکلم اینه که تنظیمات رو وارد کردم ولی علامت E رو بالای صفحه نشون نمیده و اصلا وصل نمیشه به اینترنت
چکار کنم؟