PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فرق سیستم عامل آندریود - ویندوز - لینوکس با هم دیگر چیست ؟؟

reza6966
2010-04-24, 11:29 PM
فرق سیستم عامل آندریود - ویندوز - لینوکس با هم دیگر چیست ؟؟
از دوستان خواهش می کنم مزایا و معایب هر کدوم رو بگید ....:beel:

metalsoft
2010-04-24, 11:35 PM
دوست عزیز این بررسی خیلی طولانی خواهد بود! من فکر نمیکنم جای این سوال توی این انجمن باشه ....

amir_80
2010-04-25, 12:23 AM
wooooooooooooowwwwwwww

دوست عزیز اگه بخوایم فرقشون رو الان یکی یکی برات بگیم که باید یه چند سالی بشینیم مطلب بنویسیم

بیخیال

reza6966
2010-04-25, 03:37 PM
به صورت مختصر بگو خب
کدوم برتری داره ؟؟ در کل کدوم بهتره ؟؟؟

Javadn
2010-04-25, 03:44 PM
برتری خوب با Windows هستش چون نرم افزار های بیشتری براش هست !
پشتیبانی بیشتری داره !
برنامه نویساش بیشترن و خیلی چیر های دیگه !
اما آندروید جدید ه !و افراد کمی باهاش آشنایی دارن !
امنیت Linux بالا تره ( به شخصه گوشی ای ندیدم که Linux باشه روش )

metalsoft
2010-04-26, 10:14 PM
پشتیبانی بیشتری داره !

دوست عزیز تا جایی که من میدونم نوکیا N900 که اسم سیستم عامل روش رو MAEMO گذاشتن در حقیقت داره از لینوکس استفاده میکنه و پایه ی اصلی این سیستم عامل همون لینوکس هست.
گوشی های موتورولا هم اکثرا بر پایه ی لینوکس هستن اما از نظر توان سیستم عامل خیلی با خود لینوکس متفاوتن
اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن لطفا :papa:

shylord
2010-04-26, 10:16 PM
دوست عزیز تا جایی که من میدونم نوکیا N900 که اسم سیستم عامل روش رو MAEMO گذاشتن در حقیقت داره از لینوکس استفاده میکنه و پایه ی اصلی این سیستم عامل همون لینوکس هست.
گوشی های موتورولا هم اکثرا بر پایه ی لینوکس هستن اما از نظر توان سیستم عامل خیلی با خود لینوکس متفاوتن
بله حرف شما درسته

MOHAMMAD WM
2010-04-27, 09:06 PM

به شخصه تایید میکنم:(

mamadfexar
2010-04-27, 09:20 PM
اگه علاقه و حوصله داريد اين مقاله رو حتما بخونيد:

iphone vs android vs webos vs blackbery vs windows mobile vs symbian (http://www.maximumpc.com/article/features/iphone_vs_android_vs_webos_vs_blackbery_vs_windows _mobile_vs_symbian)

مقايسه خوب و مختصري در مورد سيستم عاملهاي موبايل

mamadfexar
2010-04-27, 10:00 PM
براي يك مقايسه مختصر مفيد
الانه تو دنيا چون شبكه هاي اجتماعي مثل توييتر و ... خيلي متداول شده پس سيستم هايي كه پشتيباني بهتر از اونا كنن برنده اند همچنين شركتهايي مثل مايكروسافت در آن واحد تو چند ميدون (ويندوز و آفيس و تبليغات آنلاين و...) با رقباي خودش در حال جنگه و از طرف ديگه پيشرفت خيلي سريعتر پروژه هاي اوپن سورس همراه با تكنولوژي روز استقبال بهتري ميشه از گوشي هاي با اين تكنولوژي يعني گوشيهاي Android دليل مدعاي بنده هم روي آوردن برندها به توليد گوشيهاي گران قيمت و لوكس با سيستم عاملَ Android , symbian, ...

mamadfexar
2010-04-27, 10:00 PM
البته اين صرفا نظر كارشناسي بنده بود :beel:

Reza WM
2010-04-27, 10:34 PM
پشتیبانی بیشتری داره !

منظور از linux همون open source بودن هست!

دزسته android نرم افزار های کمی با پشتیبانی های کمتری داره اما برتری که نسبت به وبندوز موبایل داره سرعت پیشرفت فوق العادشه که اون هم دلیلش متن باز بودنش هست که باعث پیشرفتش میشه اما win mo تنها کسترش دهندش خود مایکروسافت هستش

amir_80
2010-04-28, 02:58 AM
دوستان در مورد سیستم عامل ها حالا که بحث شد خوبه منم یه خورده بحث رو بیشتر باز کنم

در مورد برنامه های موجود برای سیستم عامل ها الان ایفون با 185000 برنامه در app store در رده اول و اندروید با 50000 برنامه در رده دوم و بقیه با اختلاف زیادی در رده های بعدی قرار میگیرن

در مورد اپن سورس بودن هم اندروید کاملآ اوپن سورسه و هر ... میتونه واسش برنامه بنویسه

این سیستم عامل بر پایه لینوکس نوشته شده و فعلآ جدی ترین رقیب ایفون هستش

همه میدونیم که همه روزه کمپانی های بزرگی مثل htc و sony ericsson و motorola و dell و ... دارن بر اساس اندروید گوشی تولید میکنن

Reza WM
2010-04-29, 10:21 PM
در مورد برنامه های موجود برای سیستم عامل ها الان ایفون با 185000 برنامه در app store در رده اول و اندروید با 50000 برنامه در رده دوم و بقیه با اختلاف زیادی در رده های بعدی قرار میگیرن

نوع کیفیت برنامه ها هم مهمه نه فقط تعداد اونها

amir_80
2010-05-03, 11:27 AM
نوع کیفیت برنامه ها هم مهمه نه فقط تعداد اونها

بله دوست عزیز

کیفیت برنامه هم تاپیر داره

ولی تا اونجا که من میدونم کیفیت برنامه ها هیچ مشکلی ندارن

قبلنا مشکل بازی بود ولی اان با ورود بازی های با گرافیک و جذاب مثل asphalt 5 این مشکلم داره حل میشه

erfan web
2010-08-24, 03:40 PM
سيستم عامل ويندوز به سيستم عامل هايي گفته ميشه كه توسط شركت ماكروسافت توليد ميشه وبه خاطر برنامه هاي پنجره مانندنام گذاري شده اين شركت براي دستگاه هاي مختلف سيستم عامل قدرتمند خود را توليد كرده مانند :ويندوز موبايل و به تازگي وينفون كه براي تلفن همراه و ويندوزويستا و7 براي رايانه و ويندوز نت براي ويندوز انلاين و.... كه از قدرت زيادي بر خوردارند نرم افزارها و بازي هاي زيادي براي اين سيستم عامل وجود دارند اما اين سيستم عامل اپن سورس نيست و قابليت دسترسي همه به قسمت هاي مختلف ان را ندارد وفقط برنامه نويسان حرفه اي از اين امكان بر خوردارند
سيتسم عامل لينوكس به سيستم عاملي گفته مي شه كه منبع باز (اپن سورس)بوده اين سيستم عامل به راحتي قابل ويرايش است و به همين خاطر نگارش هاي مختلفي از اون وجود داره و بيشتر براي بومي سازي هست معروفترين انها گنوم,اوبنتو و...است
شركت خاصي ندارد و هر كسي در هر كجاي دنيا مي تونه اون را تغيير بده يا بازي ونرم افزار بنويسه.
همون طور كه مي دونيد اين سيستم عامل به خاطر امكان بومي سازي توسط دانشگاه صنعتي شريف نسخه لينوكس شريف به طور كامل فارسي شده است.
هسته ي لينوكس به گونه هست كه قابل اجرا بر روي هسته قوي ويندوز هست
اندروييد هم نوعي لينوكس است (لينوكس اندروييد)پس اين سيستم عامل نيز منبه باز است
اندروييد نوعي لينوكس است كه توسط شركت گوگل براي اسمارت فون ها(گوشي هوشمند) ارايه شده حتي قابليت اجرا بر روي لوح(تبلت)ها
و رايانه ها را دارد به خاطر لينوكس بودن هر كس با علم كم براي ان بر نامه بنوسه!
البته برنامه نويسي براي سيستم عامل ويندوز نيز چندان مشكل نيست.
ايفون هم توسط جابز رييس شركت مكينتاش appleابداع شده كه بازي هاي ان از گرافيك بالايي بر خوردارند
و....
سعي كردم به طور خلاصه توضيح بدم.

voabbc
2010-08-31, 12:46 AM
سلام
روی گوشیهای windows mobile میشه اندروید نصب کرد یا نه ؟ اگه میشه چطوری؟

.::EHSAN_GOLpesar::.
2010-08-31, 01:12 AM
سلام
روی گوشیهای windows mobile میشه اندروید نصب کرد یا نه ؟ اگه میشه چطوری؟
بله میشه..
به این لینک مراجعه کنین:
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=65143

cycyl
2010-10-17, 11:42 AM
salam
man etela'te jameee az fargh sistem amelhaye windos mikham,age emkan dare vasam meil konid
me300000000

mreza001
2010-10-17, 12:04 PM
سلام. روی گوشی که سیستم عامل اندروید داره می شه ویندوز موبایل نصب کرد؟

K.O.R.O.S.H
2010-10-17, 03:04 PM
سلام. روی گوشی که سیستم عامل اندروید داره می شه ویندوز موبایل نصب کرد؟

خیر این امکان وجود نداره .

موفق باشید.:flower:

aghamostaf
2010-10-18, 09:42 AM
خوب یکی از ویژگیهای فوق العاده ویندوز اینه که قابلیت ارتقا داره (آپدیت نه آپگرید) یعنی میشه ورژن ویندوز گوشی رو تغییر داد و اگه گوشی از نظر سخت افزاری در حد مطلوبی باشه این کار به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد ولی در سیستم عاملهای دیگه چنین قابلیتی وجود نداره و در واقع همینه که هست میخوای بخواه نمیخوای نخواه!!!!! تازه میشه روی این گوشیها سیستم عاملهای دیگه رو هم نصب کرد .گوشی iphone فقط و فقط برنامه های گرافیکی قوی ای روش نصب میشه که اکثرا کاربرد خاصی ندارن و فقط واسه غرتی بازی و اینا به درد میخورن و از اونجایی که این گوشی هیچ کیبرد سخت افزاری ای نداره حتی بازی کردن هم باهاش حال نمیده. من یکیشو داشتم فقط به درد کلاس گذاشتن میخوره همین و بس. آندروید هم که هنوز امتحان خودشو پس نداده و زوده که در موردش قضاوت بشه هر چند احتمال زیاد آینده روشنی داره. ولی در کل و روی هم رفته ویندوز همه چیزش از همه سرتره و بعد از اون به نظرم سیمبیان از بقیه بهتره ولی شاید در آینده نزدیک در مقابل آندروید کم بیاره

vahidaaa
2010-10-18, 04:27 PM
خوب من باید یه چیزایی رو روشن کنم برای همه هر ** فکر میکنه اشتباه میگم میتونه بگه
نمیخوام زیاد پارتی بازی کنمو چون گوشیم ویندوز موبایله از ویندوز موبایل پشتیبانی کنم ولی باید حقیقت رو پذیرفت

بهترین سیستم عامل آندرویده که تعادلو بین بازی ها و نرم افزارهاش حفظ کرده نه مثل ویندوز موبایل که فقط روی نرم افزار و مثل آیفون که روی بازی تمرکز دارند

نرم افزار های آندروید کیفیت و ارزش نصب رو دارن نه مثل نرم افزار های داغونه ویندوز موبایل و آیفون

در روز کلی نرم افزار ها توسط گوگل ساخته و پشتیبانی میشه ولی نرم افزارهای ویندوز موبایل باید صبر کنیم یکی یه خلاقیتی نشون بده بسازه و از طرف microsoft پشتیبانی خوبی وجود نداره این واضحه

آندروید تونست در مدت کوتاهی که راه اندازی شد نرم افزارها و بازی هاش رو به سرعت گسترش بده و حالا که این همه نرم افزار داره ولی مایکروسافت چکار کرد ! نرم افزارهای جدیدی که میان توسط افراد ساخته میشن و اصلا ارزش نصب رو نداره از بس بیخودن

من الان آندروید رو روی گوشیم ریختم دارم کلی حال میکنم واقعا که نرم افزار هایی هر روز میده بیرون که ارزش نصب رو دارن

آیفون رو در بازی واقعا شاخ میدونم

پاکت پی سی رو هم برای تنوع خوبی که در نرم افزار داره خوب میدونم

در کل فقط آندروید بدون شک

سیمبیان هم که جزء آدم نیست

martin1350
2010-10-18, 10:41 PM
دوست عزیز کم لطفی به سیمبیان بی انصافی نیست!!!؟؟؟

vahidaaa
2010-10-19, 07:26 AM
خدایی سیمبیان چی داره تا یک ماه باهاش کار میکنی دیگه میره تو هنگ از گوشی های s60 v3 ,5 گرفته تا بقیشون یک سیستم عامل اهد بوق که از سال 2000 تا الان مردم رو گیر آورده این واقعیته و فقط به خاطر نام مثلا نوکیا برای خودش قد علم کرده
علت اینکه سیمبیان پیشرفت کرد فقط به خاطر اینکه اولین سیستم عامل بعد از جاوا بود ولی تا کی میخواد همین جور بمونه معلوم نیست
خودت مثلا n97 رو با hd2 مقایسه کن ببین چقدر فرق دارن با قیمت تقریبا یکسان

hd2 با اون همه امکانات و نصب آندروید و نصب ویندوز 7
حالا n97 یا n6 هنوز همون منو ها . هون کارایی و همون ...
دیگه چیزی ندارم بگم
با تشکر

aghamostaf
2010-10-19, 09:05 AM
من که قبول ندارم سیمبیان اینقدر افتضاح باشه. در مورد نحوه ارتباط برقرار کردن و سیستم مسیجینگ و خیلی چیزای دیگه واقعا خیلی قویه. مخصوصا uiq3 که متاسفانه دیگه به دیار باقی شتافته!! در عین سادگی تمام امکانات مورد نیازت رو در اختیارت میذاره. ولی این مسلمه که از نظر قدرت نرم افزاری به پای ویندوز نمیرسه. در مورد آندروید هم چون اطلاعات زیادی ندارم چیزی نمیتونم بگم. ولی من که با ویندوز موبایل خیلی حال میکنم. آدم انگار یه لپتاپ کوچیک داره. از اسمش هم معلومه "کامپیوتر جیبی" نه مثلا گوشی هوشمند و اینا.

saeedalipo
2010-10-19, 10:17 AM
خدایی سیمبیان چی داره تا یک ماه باهاش کار میکنی دیگه میره تو هنگ از گوشی های s60 v3 ,5 گرفته تا بقیشون یک سیستم عامل اهد بوق که از سال 2000 تا الان مردم رو گیر آورده این واقعیته و فقط به خاطر نام مثلا نوکیا برای خودش قد علم کرده
علت اینکه سیمبیان پیشرفت کرد فقط به خاطر اینکه اولین سیستم عامل بعد از جاوا بود ولی تا کی میخواد همین جور بمونه معلوم نیست
خودت مثلا n97 رو با hd2 مقایسه کن ببین چقدر فرق دارن با قیمت تقریبا یکسان

hd2 با اون همه امکانات و نصب آندروید و نصب ویندوز 7
حالا n97 یا n6 هنوز همون منو ها . هون کارایی و همون ...
دیگه چیزی ندارم بگم
با تشکر

به نظرم شما خلي لطف مي كنيد كه n97 رو كه سيستم عامل سيمبين داره رو با HD2 مقايسه مي كنيد. :not:
اخه من اين گوشي رو با X1 خودم مقايسه نمي كنم. :happy:
x1 ميتونه 4 تا سيستم سيستم عامل متفاوت رو اجرا كنه( اندرويد و ويندوز موبايل و لينوكس و ويندوز 98) :coca:
حالا n97 چي؟؟ :lol:
n97 تو همون سيمبين گير كرده و هنگ ميكنه. :mixed:
حالا اگه و اگه x1 ويندوز 7 رو هم پشتيباني كنه كه ديگه اخرش هست.

vahidaaa
2010-10-19, 10:24 AM
گوشی قبلی من w960 uiq3 بود خیلی سریع سرعتش رو از دست میداد فایلای بلوتوث شده معلوم نیست چرا میرفت تو میسجش :dont:
همینه که میگم عقب موندست
نمیدونم با کدوم گوشی سیمبیان کار کردی که میگی خوبه ولی مفت نمی ارزه
آندروید خیلی شاخه آندروید رو روی گوشیت بریز بعد حالشو ببر تو پیام خصوصی برات میزارم حالشو ببری

aghamostaf
2010-10-21, 11:20 AM
دستت درد نکنه. ولی من به این نتیجه رسیدم که هیچی رام خود گوشی نمیشه پس عمرا آندروید رو گوشیم نمیریزم. در ضمن من p1 داشتم که خیلی زیاد ازش راضی بودم. نمیگم میشه با ویندوز یا آندروید مقایسش کرد ولی اونقدری که شما میگی هم افتضاح نیست. در ضمن مشکل ذخیره شدن فایلهای بلوتوثی توی مسیجها با نصب یه نرم افزار خیلی کم حجم حل میشه و به مموری کارت گوشی منتقل میشه.

chao rash
2010-10-21, 11:56 AM
با سلام به دوستان
من با تمام احترامي كه براي سيمبيان قائلم متاسفانه بايد بگم عمر سيمبيان رو به اتمامه مخصوصا بعد از ازهم پاشيدن بنياد سيمبيان و جداي سامسونگ و سوني اريكسون ، الان خود نوكيا هم به فكر ارائه يه سيستم عامل جديد هست ( توجه كنيد به N900 با سيستم عامل Maemo )
همچنين سامسونگ هم با سيستم عامل جديدش ( bada ) در راه هست هرچند هنوز زوده كه ازش حساب برد ولي فعلا بايد صبر كرد ، در حال حاضر بيشترين پتانسيل رشد و پيشرفت رو سيستم عامل آندرويد داره كه اگر بقيه با سيستم عامل هاشون نجنبند حتما از اون عقب خواهند موند....
هر چند اكثر كمپاني ها هم گوشيهايي با اين سيستم عامل ارائه كردن...
به نظر من در آينده برد با آندرويد هست ...:beel:

saeedalipo
2010-10-23, 03:09 PM

لينوكس خودش يك سيستم علمل نيست در حقيقت هسته هست(كرنل) وهسته بخش اصلي يك سيستم عامل هست.
الانه سيستم عامل هاي زياده روي هسته لينوكس هست
پس maemo هيچ ربطي به سيستم عامل هايي كه بر روي هسته ي لينوكس برا pc ها نوشته شده اند نداره
از سيستم عامل هاي الينوكس براي موبايل ها :
linux ezx براي گوشي ها ي موتورولا a1200 و E6 و...
آندرويد براي گوشي هاي :TATOO , X10,I9000و...
MAEMO براي N900
LINUX Ubuntu لینوکس اوبونتو براي گوشي هاي HD2 و X1 و... :wow:
البته اين آخريش براي PC هست ولي بعد ها توسط بچه هاي گل XDA براي برخي از گوشي هاي ويندوز موبايل پورت شده. :coca:

Ali.Hot
2010-10-24, 12:56 AM
خوب سیستم عامل آندروید گوگل یک سیتم عامل منبع بازه که در سال 2008 توسط open Handset Alliance معرفی شد و برای رقابت با

سیتم عامل هایی مثله ویندوز موبایل و سیمبین و مکینتاش اپل ساخته شده .ویندوز موبایل مایکروسافت هم در سال2000 ساخته و

معرفی شده و تا الان نسخه های مختلفی ازش منتشر شده که آخرین ورژن ساخته شدش ویندوز موبایل 7 می باشد .لینوکس در کل یه

هسته یا سورس باز است که روی هر سخت افزاری مثله تبلت و کامپیوتر و یا کنسول های بازی مثله(PS3 Sony) و یا گوشی موتورولا

ZN5 , A1200 ساخت شده این هسته متن باز در سال 1991 بوجود آمده است .

Ali.Hot
2010-10-24, 01:11 AM
به نظرم سیستم عاملی مثله آندورید داره با پیشرفت خوبی در حال رشد و سبقت گرفتن از ویندوز موبایل اینجور که سهام این سیستم

عامل نشون میده هر روز سود و درصد بالا رفتن کاربرای اون بیشتر میشه ولی یک نکته در مورد گوشی N900 نوکیا این گوشی در اصل یک

تبلت یا یک کامپیوتر جیبی به حساب میاد با مشارکت دو غول بزرگ یعنی Intel & Nokia این دو کمپانی با ترکیب پلتفرم های خود که

Maemo , Moblin هست سیستم عامل مشترک MeeGo! بوجو اومد که کسایی که n900 Nokia دارن می تونن نصب کنن.

Mr.zeus WM
2010-10-24, 08:27 PM
جدای بحث شما کسی linux programing بلده؟ در حد ساخت کرنل ؟؟

saeedalipo
2010-10-25, 03:01 PM
جدای بحث شما کسی linux programing بلده؟ در حد ساخت کرنل ؟؟

ميشه بگي منظورت از linux programing چي هست؟
منظورت اينكه مي خواي از روي كرنل لينوكس يه سيستم عامل جديد بسازي؟ :Smile (31):
اگه اين منظورت اين باشه بايد بگم كه به خاطر پيوستگي كامل اين هسته خيلي سخت هست كه توش تغييراتي داد. :not:
اگه كسي بخواد تغييري بده بايد مهارت كامل تو برنامه نويسي داشته باشه. :coca:
چون وقتي يه تغيير ساده تو يه سطر از برنامه كه ميدي بايد كل هسته رو برسي كني كه تغيير ايجاد شده باعث اختلال تو سطرهاي ديگه نشه.

roxandn
2010-10-27, 07:04 AM
با تمام تفاسیری که از سیستم عاملهای موبایل دیدم بدون شک انتخاب بعدی من آندروید خواهد بود...
دوستان ممکنه یه گوشی آندروید با قیمت مناسب معرفی کنن؟
آرزونترین گوشی اندرویدی که در بازار ایران موجود هست چی هست؟

roxandn
2010-10-27, 07:04 AM
با تمام تفاسیری که از سیستم عاملهای موبایل دیدم بدون شک انتخاب بعدی من آندروید خواهد بود...

2010-10-27, 11:44 AM

سلام دوست عزیز..
اولاسوال شما مربوظ میشه به بخش مشاوره..
دوما یک بار سوالتون رو مظرح کنین و منتظر جواب بمونین..
ممنون..

rtin@
2010-10-27, 12:22 PM
باسلام
میشه هم اندروید و هم wm رو با هم hd2 نسب کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2010-10-27, 12:35 PM
باسلام
میشه هم اندروید و هم wm رو با هم hd2 نسب کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله میشه روی ویندوز موبایل ها البته بعضی هاش اندرویید نصب کرد که روی اج دی2 خیلی خوب جواب میده..

Mr.zeus WM
2010-10-27, 06:03 PM
ميشه بگي منظورت از linux programing چي هست؟
منظورت اينكه مي خواي از روي كرنل لينوكس يه سيستم عامل جديد بسازي؟ :Smile (31):
اگه اين منظورت اين باشه بايد بگم كه به خاطر پيوستگي كامل اين هسته خيلي سخت هست كه توش تغييراتي داد. :not:
اگه كسي بخواد تغييري بده بايد مهارت كامل تو برنامه نويسي داشته باشه. :coca:
چون وقتي يه تغيير ساده تو يه سطر از برنامه كه ميدي بايد كل هسته رو برسي كني كه تغيير ايجاد شده باعث اختلال تو سطرهاي ديگه نشه.

دقیقا منظورم همین هست. شروع به کار کردیم. پست منو تو گوگل آندروید برای اکثر گوشی ها ببین

eslamnejad
2011-03-14, 08:47 PM
من ميخام يه اچ تي سي بگيرم به نظر شما كدام يك از انواع اين گوشيها خوبه به طوري كه مقرون به صرفه هم باشه و بتونم سيستم عامل هاي متفاوت هم روش بزارم

eslamnejad
2011-03-14, 08:48 PM
من ميخام يه اچ تي سي بگيرم به نظر شما كدام يك از انواع اين گوشيها خوبه به طوري كه مقرون به صرفه هم باشه و بتونم سيستم عامل هاي متفاوت هم روش بزارم

Yar_66
2011-03-14, 09:01 PM
دوست عزیز سوالتون رو در بخش مشاوره بپرسید دوستان راحت راهنماییتون میکنن. گوشیه htc smart خیلی خوبه با قیمت زیر 200 تومن .سیستم عامل آندرویید داره .

pedramsr
2011-03-17, 10:50 PM
نظر شخصي من:
1: آندرويد
MAC os Iphone :2
Windows Mobile :3
.
.
.
.
.
Symbian