PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : bada کم کم در حال لو رفتنه(جدیدترین اخبار سیستم عامل سامسونگ)

Roostaamir
2009-12-27, 04:06 PM
سلام به همه ی دوستان.
توی این تاپیک می خوام براتون جدید ترین اخبار bada یعنی سیستم عامل اختصاصی سامسونگ رو بذارم.
با چیزایی که در موردش خوندم کم کم دارم عاشق این سیستم عامل میشم.
به عنوان اولین مطلب جالبه بدونید که bada به زبان کره ای به معنی اقیانوس هستش.
در حال حاضر دو جور خبر در مورد این سیستم عامل و اولین گوشی بادا موجوده.یکی اونایی که معلومه و شکی درش نیست(مستند).یکی اخباری که روی زبونا گشته و گشته تا رسیده به ما(غیر مستند)که توی متن مشخصه(هر جا نوشته شده احتمالا خبر غیرمستند هستش

اول از خبر های مستند شروع میکنیم.

سامسونگ قصد داره با دور انداختن سیمبین؛این سیتم عامل رو روی گوشی های خودش سوار کنه.اولین گوشی هایی که با این سیتسم عامل بیرون میان همه دارای 3g ,wi-fi ,gps و صفحه های مولتی تاچ(قبلیت تشخیص چند نقطه به طور همزمان)با رزلوشن wvga و به احتمال زیاد از نوع AMOLED خواهند بود.بعضی جاها هم گفته شده که اولین گوشی با این سیستم عامل مثل omnia hd برای خودش غولی خواهد بود و احتمالا دارای یه پردازنده ی 1 گیگا هرتزه(که خودم این قسمتشو خیلی قبول ندارم)
اینترفیس این گوشی از نسخه ی جدید رابط کاربری Tochwiz استفاده می کنه(یعنی جدیدتر از اون چیزی که در گوشی های فعلی سامسونگ هست).
همونطور که میدونید سامسونگ یه جایزه ی 2.7 میلیون دلاری برای بهترین نرم افزاری که برای این گوشی ساخته میشه قرار داده که امیدواره با این کارش تا زمان عرضه ی اولین گوشیش ؛برنامه با اندازه ی کافی وجود داشته باشه.جالبه بدونید که برنامه های اینسیستم عامل رو میشه با زبان ++c نوشت.پس باید حجم نرم افزار های زیادی رو انتظار داشته باشیم(چون معمولا هر برنامه نویسی ++c رو بلده)
و اما در مورد بخشی که من عاشقشم.یعنی بازی های این سیستم عامل.نمیدونم بدونبد یا نه،سامسونگ با gameloft,Electronic arts,capcom به طور رسمی قرار داد بسته که براش بازی درست کنن.متاسفانه نمونه ی بازی هاش رو نتونستم پیدا کنم(هنوز چیزی منتشز نشده)ولی با وجود یه صفحه ی مولتی تاچ wvga به احتمال خیلی خیلی زیاد بازی هاش کپ آیفون(شاید هم بهتر)خواهند بود.
یه چیز جالب دیگه هم اینه که هوز هیچی نشده یه کانسپت از اولین گوشی مجهز به این سیستم عامل ساخته شده که عکسش رو براتون گذاشتم.معلومه که یکی از طرفدار های سامسونگ اونو ساخته.
خب دوستان فعلا این بود.اگه شما هم مطلب جدیدی داشتنین همینجا بذارید .
موفق باشید

meshki1
2009-12-27, 04:19 PM
آقا من تصاویر رو نمی بینم !!!

HosSein
2009-12-27, 05:23 PM
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=52676

Roostaamir
2009-12-27, 10:06 PM
آقا من تصاویر رو نمی بینم !!!

دوست عزیز ضمیمه مشکلی نداره.الان تستش کردم.
مشکلتون چیه؟

Roostaamir
2009-12-27, 10:06 PM
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=52676

حسین عزیز.اون تاپیک فقط معرفی این سیستم عامل هستش.من دارم جدیدترین اخبارشو میذارم.
بازم ممنون.

Roostaamir
2009-12-28, 06:55 PM
سلام دوستان.
یه سری عکس های جدید از اینترفیس این سیستم عامل پیدا کردم که براتون میذارم.(عکس های قدیمی تر رو میتونید از تاپیک معرفی بادا توی تاپیک جدیدترین اخبار ببینید.)
معلومه که هنوز کلی تغییر خواهد کرد.(عکس های قبلی خیلی وقت نیست منتشر شدن)

http://xs.to/image-7D0A_4B38C5A6.jpg (http://xs.to/share-7D0A_4B38C5A6.html)

http://xs.to/image-7AE0_4B38C5A6.jpg (http://xs.to/share-7AE0_4B38C5A6.html)

http://xs.to/image-F0A5_4B38C5A6.jpg (http://xs.to/share-F0A5_4B38C5A6.html)

امیدوارم خوشتون اومده باشه.

f.a.r.i
2009-12-28, 06:58 PM
ممنونم واقعا ممنون از زحماتتون
منم واقعا از این سیستم عامل خوشم اومد. اگه میشه یه نمونه از بازی هاشو که گرافیک بالایی داره برای مشاهد گرافیک قرار بدهید.
ممنون

f.a.r.i
2009-12-28, 09:26 PM
سلام من یه عکس فکر نکنم کانسپت باشه رو از یک سایت بسیار نزدیک به سایت اصلی سامسونگ پیدا کردم فکر کنم این اولین گوشی باشه که با این سیستم عامل ارائه میشه !
ظاهر و دیزاینش که عالیه !
جالب تر از ان اینکه گفته شده این گوشی امکانات حیرت انگیز : ضبط فیلم با کیفیت HD و پردازنده 800 مگاهرتزی و شتاب دهنده گرافیکی HW
و صفحه نمایش 3.5 با رزولیشن wvga ازنوع OLED رو داره اما باید تا از راه رسیدن گوشی صبر کنیم. و بعد از ان منتظر تایید امکانات ان از FFC باشیم.
اگه چیز جدیدی پیدا کردم براتون قرار میدم.
ببخشید به دلیل بزرگ بودن سایز عکس مجبور شدم کوچکترش کنم.

Roostaamir
2009-12-28, 11:50 PM
ممنون دوست عزیز.عجب تاپیکی داره میشه.من واقعا دارم عاشق این سیستم عامل میشم.به نظر میرسه اینم یه جور کانسپت باشه .منظورم اینه که گوشی که میده بیرون یه چیزی شبیه اینه.وقتی که پلتفورمش در عرض دو هفته زیر رو رو میشه.احتمالا شکلش هم عوض خواهد شد.ولی بازم ممنون
متاسفانه هنوز عکسی از بازی هاش پیدا نکردم.پیدا کردم حتما میذارم.

Roostaamir
2009-12-29, 11:58 AM
این عکس (http://www.slashgear.com/wp-content/uploads/2009/12/Samsung_bada_smartphone_platform_1-540x296.jpg) رو پیدا کردم.که توی همایش معرفی بادا از روی پرده عکس گرفته شده.همون رزیدنت اویل 4 آیفونه!!!!!!d:

f.a.r.i
2009-12-29, 01:10 PM
منم واقعا منتظر گوشی های سامسونگ با این سیستم عامل هستم
هر چه اطلاعات راجب این سیستم عامل پیدا کردم به کمک رستمیار عزیز براتون میزام.
فقط خدا کنه این سیستم عامل جدید تم بخوره اونوقت دیگه از ایفون هم محبوبتر میشه

shylord
2009-12-29, 01:24 PM
فکر کنم تو گرافیکم حرفی برای گفتن داشته باشه

dastan2
2009-12-29, 01:47 PM
قابل توجه دوستان مطمئن باشید .شرکتهایی مثل نوکیا و سونی اریکسون هم در این پروژه پیشتاز هستند
شما شاید یادتان نباشد چند سال پیش هم پکیج پاناسونیک به بازار آمد و قیمت آن هم در سال 74 شمسی 900 هزار تومان بود و یک چیزی مثل پلی استیشن بود این پروژه در دست سونی بود و پاناسونیک سعی کرد زودتر آن را به بازار بیاورد .دیدیم که چی شد حتی شاید شما دوستان اسم دستگاه پاناسونیک (منظورم مارک نیست ) گیم است .. یادتان نباشد ولی سونی ادامه داد و پیروز شد .همیشه قدرتمندان پیروز هستند چون با برنامه کار میکنند ...

سامسونگ در صنعت موبایل رتبه خوبی ندارد . این راآمار نشان میدهد

metalsoft
2009-12-29, 01:54 PM
اسکرین شات های این سیستم عامل رو دیده بودم ولی گوشی هایی که گذاشتید برام جدید بودن، کلا خیلی دوست دارم با این سیستم عامل کار کنم، مسلما باید سامسونگ حرفی برای گفتن داشته باشه که تو این شلوغی سیستم عامل ها داره رو به سیستم عامل جدید میاره

Roostaamir
2009-12-29, 01:57 PM
قابل توجه دوستان مطمئن باشید .شرکتهایی مثل نوکیا و سونی اریکسون هم در این پروژه پیشتاز هستند
شما شاید یادتان نباشد چند سال پیش هم پکیج پاناسونیک به بازار آمد و قیمت آن هم در سال 74 شمسی 900 هزار تومان بود و یک چیزی مثل پلی استیشن بود این پروژه در دست سونی بود و پاناسونیک سعی کرد زودتر آن را به بازار بیاورد .دیدیم که چی شد حتی شاید شما دوستان اسم دستگاه پاناسونیک (منظورم مارک نیست ) گیم است .. یادتان نباشد ولی سونی ادامه داد و پیروز شد .همیشه قدرتمندان پیروز هستند چون با برنامه کار میکنند ...

سامسونگ در صنعت موبایل رتبه خوبی ندارد . این راآمار نشان میدهد

خیلی معذرت میخوام دوست عزیز.ولی این تعصبی ترین حرفی بود که تا حالا توی این انجمن شنیدم.شما آماراتونو از کجا میارید.آماری که ما میدونیم و توی gsm arena و سایت های خبری می بینیم.داره میگه که سامسونگ توی این 3 ماهی سوم سال 2009 ؛21 درصد از سهام بازار موبایل رو در دست گرفته. این یعنی اینکه بعد از نوکیا بیشترین سهام دست سامسونگه.اونوقت شما میگید که در صنعت موبایل رتبه ی خوبی نداره؟؟؟؟چه طور؟

Roostaamir
2009-12-29, 02:01 PM
منم واقعا منتظر گوشی های سامسونگ با این سیستم عامل هستم
هر چه اطلاعات راجب این سیستم عامل پیدا کردم به کمک رستمیار عزیز براتون میزام.
فقط خدا کنه این سیستم عامل جدید تم بخوره اونوقت دیگه از ایفون هم محبوبتر میشه

فکر کنم تم بخوره.چون این سیستم عامل اوپن سورس هستش میشه توش تغییراتی انجام داد.از جمله عوض کردن ظاهر گوشی.که حالا اگه هم به صورت برنامه نباشه به صورت های دیگه مثل پچ یا یه چیزی مثل تم های آندروید براش نوشته میشه.(خدا کنه)

icall
2009-12-29, 02:33 PM
سامسونگ این سیستم عامل را در 10 نوامبر 2009 رسما برای اسمارت فون هایش معرفی کرد.و اعلام کرد که اولین گوشیها بر پایه این سیتم عامل تا نیمه اول 2010 راهی بازار می شوند.بر طبق گفته کمپانی کار با این سیستم عامل بر پایه اینترفیس TOUCHWIZ ، ساده و جذاب می باشد و کاربر محیطهای گرافیکی جالبی را تجربه خواهد کرد .
همچنین این سیستم عامل از نسل بعدی framework UI استفاده خواهد کرد .و از فایل های فلش پشتیبانی میکند و امکاناتی نظیر motion sensing،vibration controlوface detection دارد.

Roostaamir
2010-01-01, 12:06 PM
سلام دوستان
یه خبر شاید بد ولی خوشبختانه فعلا غیر مستنده.
توی بعضی جاها نوشته شده با توجه به عکس های اینترفیس این سیستم عامل؛این گوشی multi tasking رو ساپورت نمیکنه.یعنی دو تا برنامه رو به هم اجرا نمیکنه.(مثل آیفون).ولی از اونجایی که از روی اینترفیس نتیجه گیری شده به نظر من یکی نمیتونه خیلی نتیجه گیری خوبی باشه؟منظورم اینه که شما با عکس های ایترفیس رو که گذاشتم میتونید همچین نتیجه ای رو بگیرید؟

Roostaamir
2010-01-04, 06:48 PM
دوستان دو تا خبر خوب.
یکی اینکه نبود مولتی تسکینگ که اعلام شده بود,یک خبر کاملا غیر مستند بوده یعنی کسی که این خبر رو داده,از توی عکس های منتشر شده این نتیجه رو گرفته.در این مورد هنوز هیچی معلوم نیست
و یه خبر غیر مستند دیگه اما خوب اینه که این گوشی layer ها رو ساپورت میکنه که همون تم خودمونه.
موفق باشید دوستان

Roostaamir
2010-01-09, 11:05 AM
سلام دوستان.اگر چه اصلا از این تاپیک استقبال نمیشه ولی بازم من اخبار رو میذارم شاید یکی دلش خواست نگاه کنه.
اسم اولین گوشی بادا هم لو رفت (تقریبا مستند) که s8200 هستش و احتمالا دوربینش همون 5 مگاپیکسل هستش.
موفق باشید

Roostaamir
2010-01-09, 11:36 AM
خبر های جدید.اولین گوشی در حدود 15-18 فبریه معرفی میشه.و طبق قاعده 1 تا سه ماه بعدش میاد توی بازار.
قیمتش هم حدود 400 دلار تخمین زده شده(واقعا عالی به نظر میاد با افت قیمتی که خواهد کرد خیلی قیمتش مناسب میشه)
موفق باشید

Roostaamir
2010-01-11, 01:32 PM
دوستان اخبار جدید
صفحه نمایش اولین گوشی احتمالا 3.7 اینچ هستش (amoled) و پردازنده ی 1 گیگاهرتزی داره.دوربینش 5 هستش و قیمتش حدود 570 دلار میشه(اون قیمت بالاییه یورو بوده من فکر کردم دلاره)

Roostaamir
2010-01-13, 02:10 PM
یه ویدیو از مراسم معرفی بادا دیدم جالب بود که نماینده های twitter ,gameloft,capcam,electronic arts کلی از سامسونگ طرفداری کردن.یعنی یه فول ساپورت واقعی.
یه چیز دیگه رو هم که متوجه شدم پشتیبانی رابط کاربری از فلش بود که حالا اینو شما هم میدونستید ولی نکته ی اصلی اینجاست که همین فلش توی رابط کاربری و برنامه ها خیلی کمک به زیبایی باز و بسته شدن منو ها میکنه.پس یعنی دست نویسندگان برنامه ها رو کاملا باز گذاشته.(هم به خاطر داشتن فلش هم پشتیبانی از c++)

Roostaamir
2010-02-15, 07:44 PM
بالاخره گوشی بادای سامسونگ به طور رسمی معرفی شد.البته دوستان بهتون بگم که درباره ی اسم این گوشی همه سر کار بودیم.

اسم این گوشی s8500 wave هستش.که دارای یک دوربین 5 مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری 720p ,صفحه نمایش 3.3 اینچی ***** AMOLED (این اسم به خاطر اینه که صفحش خیلی شفافه حتی از AMOLED هم بیشتر) با رزلوشن wvga ,پردازنده ی 1 گیگاهرتز,طراحی بسیار باریک(10.9),دارای جی پی اس و وای فای و یه امکان جدید و با حال دیگه:bluetooth 3

اینم عکسا:

http://www.freeimagehosting.net/uploads/6d0a1a6df3.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

http://www.freeimagehosting.net/uploads/11bf3d1356.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)

ببخشید دوستان دو تا عکس دیگه هست,upload نمیشن.در اسرع وقت براتون میذارمشون

Roostaamir
2010-02-15, 08:27 PM
راستی یه چیز دیگه رو یادم رفت بگم.اونم اینه که این گوشی قابلیت multitasking رو داره.برخلاف چیزی که لو رفته بود.پخلاصه خیلی چیز باحالیه
درضمن خوانایی صفحه ی این گوشی زیر نور خورشید بسیار عالیه.

MasoudSAMSUNG
2010-02-15, 10:51 PM
اولین Beda سامسونگ در MWC
-----------------------------------

ُمدل S8500 Wave که از سیستم عامل BEDA انحصاری سامسونگ بهره میگیرد اولین گوشی بود که معرفی شد.

در ادامه برخی قابلیت ها و عکس از این مدل قرار دادم:
نقل قول:

صفحه نمایش 3.3 اینچی AMOLED
دوربین 5 مگاپیکسلی، با فو اتوماتیک و فلش
حافظه داخلی 2 گیگابایت
درگاه کارت حافظه MicroSD
پشتیبانی از HSDPA / Wifi
سیستم عامل Beda
رابط اینترفیس TouchWize 3
پردازنده 1 گیگاهرتز
خروجی جک 3.5 میلیمتری
بدنه آلومینیومی
باتری با ظرفیت 1500mAh
پشتیبانی از Divx
ضخامت 10.9mm

http://img.club2m.com/image-2362_4BD6F624.jpg

mosi-big
2010-02-15, 11:01 PM
ترکونده سامسونگ.فقط سیستم عاملش باید دید چه جوابی پس میده

Roostaamir
2010-02-16, 04:08 PM
حداقل از یه کار سامسونگ خوشم اومد.اونم اینه که از کسانی که براش برنامه مینویسن پشتیبانی میکنه و تشویقشون میکنه.
مثلا نوکیا همینجور اومد گفت من یه سیستم عامل جدید زدم.اگه هم برنامه برای این سیستم عامل نوشتید وظیفتونه.

Roostaamir
2010-03-06, 11:30 AM
دوستان بازم خبر جدید.این گوشی مانند سونی اریکسون ویواز (vivaz)روی فیلم ها هم auto focus داره.یعنی اگه شما زوم کردید,دوربین میاد روی نقطه ی زوم کرده ی شما focus میکنه.که این یعنی شما دیگه با زوم کردن کیفیت فیلمبرداری رو از دست نمیدید.

Roostaamir
2010-03-06, 11:58 AM
گفتم شاید بخواید یه کم راجع به بادا و wave بیشتر بدونید.یه کم راجع بهش توضیح میدم.البته هنوز هم این اخبار در حد preview هستن و ممکنه یه کم تغییر کنن.

خب این حرفا رو ول کنیم.
مشخصات عمومی رو که همتون خوب میدونید.ولی تلاش اصلی من برای توضیح و توصیف اینترفیس این گوشی یعنی touch wiz 3 هستش.

دوستان به سیستم عامل بادا سلام کنید.

Roostaamir
2010-03-06, 12:20 PM
اگر چه این ورژن tochwiz شباهت های بسیاری با ورژن های قبلی داره ولی تفاوت هاشون قابل ملاحظه هستش.

تفاوت های tochwiz 3 با ورژن های قبلی از این قراره:

-شما توی این ورژن میتونید به جای سه صفحه ویجت در صفحه ی اصلی ,10 صفحه ی ویجت داشنه باشید.آره درست شنیدیدتو10 صفحه.

-توی ورژن های قبلی ویجت ها رو میتونستید از یه نوار باریک کنار صفحه انتخاب کنید.ولی توی این ورژن شما این نوار رو در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد.

-یه چیز جالب دیگه توی این ورژن قسمت notification bar هستش.notification bar همون نوار ابزاریه که اون بالا چیزایی مثل باتری و میزان آنتن دهی و اینا رو نشون میده.ولی نکته ی جالب اینجاست.وقتی شما این نوار ابزار رو پایین میکشید شما با یه لیست مواجه میشید که حاوی اصلاعات و گزینه های مافاوتی هستش.علاوه بر اینکه این نوار ابزار event هایی رو که بیشترین اسفاده رو دارن رو شون میده یا برای مثال موزیک پلیر مینیمایزد شده رو,این نوار ابزار سه دکمه ی مجازی هم داره که برای روشن و خاموش کردن wi-fi ,bluetooth,و صدای alert ها هستند.

در قسمت بعد به توصیف این اینترفیس میپردازیم.

Roostaamir
2010-03-20, 10:06 PM
در ابتدا شما سه صفحه در منوی اصلی میبینید که آیکون های 3*4 در اون ها قرار دارند.این آیکون ها برنامه ها و شرتکات های برنامه ها هستند.که شما میتونید 7 صفحه ی دیگه هم به این سه صفحه اضافه کنید.همچنین شما میتونید همه جور تغییری رو توی این منو ها بدید.مثلا میتونید آیکون مورد نظرتون رو از پایین بیرید بالا یا حتی توی یه صفحه ی دیگه.
از اونجایی که این گوشی یک smartphone هستش پس حتما از قابلیت multitasking پشتیبانی میکنه.taskmanager این گوشی رو میتونید اون در آخرین عکس ضمیمه شده ببینید.

Online_new
2010-04-08, 07:33 PM
واقعا سیستم عامل قدرتمندی هستش، سامسونگ با این پروژه سعی کرده که همانند سیستم عامل مک اپل بصورت اختصاصی عمل کنه البته با نهایت زیبایی، کارایی و خلاقیت، یکی از مشکلات سیستم عامل سیمبین این بود که قابلیت مولتی تاچ نداشت که این سیستم عامل کاملا این نقص رو رفع کرده، پیش بینی میشه که در دراز مدت به یکی از بهترین سیستم عامل های گوشی تبدیل بشه.

Roostaamir
2010-04-22, 10:24 PM
یه خبر خوب.این گوشی به بازار های اینترنتی با قیمت 450 یورو راه پیدا کرد.ساموسنگ قول داده بود که این گوشی رو توی ماه مه عرضه کنه.ولی دیگه زیادی خوش قولی کرد و اونو امروز توی اینترنت به فروش گذاشت.پس به زودی شاهد حضور wave در بازار جهانی خواهیم بود.

amirfarid
2010-04-25, 11:42 AM
واقعا سامسونگ با این کار پرچمشو برده بالا.صفحه ی این گوشی هم su.per amoled هست که هم شفافتره هم مشکله خوانایی ضعیف زیر نور خورشید توش حل شده.
هم چنین اولین گوشیه مجهز به بلوتوث3 هستش که توی gsmarena نوشته بود 8برابر سریعتر از نسخه قبلیه یعنی2.
اینم لینکه بازیه asphalt 5 که gameloft واسه Wave ساخته.برید حالشو ببرید!:flower:
http://www.youtube.com/watch?v=myliFc36KW4&feature=related

http://www.gsmarena.com/showpic2.php3?sImg=reviewsimg/mwc-10-samsung/new/gsmarena_001.jpg

Roostaamir
2010-04-25, 02:45 PM
لینک دیگه ای ازش ندارید؟چون همونجور که میدونید این سایت ف.ی.ل.ت.ره.یا راهی که بشه فیلمشو نگاه کرد.خیلی میخوام ببینمش.میشه یه کاریش بکنید؟شما خودتون چه جوری دیدنش؟

Roostaamir
2010-04-25, 05:33 PM
روی آیفون کم خواهد شد.خود آسفالت 5 آیفونه البته با عملکرد بهتر و صفحه ای شفاف تر.این لینک ف.ی.ل............... نیست.میتونید ببینید.
http://vimeo.com/10604617

saeid1371
2010-04-28, 02:00 PM
نرم افزار هاش رو از کجا می شه پیدا کرد؟

Roostaamir
2010-04-28, 02:17 PM
وایسید گوشیه بیاد بعد به فکر نرمافزار هاش باشید.ولی یه توضیح کلی راجع به نرمافزارش:

نمیدونم میدونید یا نه که سیستم عامل بادا یک سیستم عامل بازه.سیستم عامل باز یعنی اینکه شما میتونید نرمافزار هایی بسازید که حتی روی خود سیستم عمل هم تاثیر میذاره.(نمیدونم با لینوکس آشنایی دارید یا نه ولی این سیستم عامل که یک سیستم عامل باز هستش از لحاظ نرمافزاری از ویندوز قویتره.مثلا یه برنامه براش ساختن که میتونه فایل های ویندوز رو بخونه)این یه نکته.نکته ی دوم اینه که سامسونگ برای این سیستم عاملش یه برنامه ی برنامه نویسی مخصوص ساخته(sdk اختصاصی خودش)که این برنامه خیلی خیلی برنامه قویی هستش و البته روون و آسون برای برنامه نویسی.اینا رو از خودم نمیگما.قدرتش رو که خودتون میتونید از لینک بالا که آسفالت 5 هستش رو ببینید.هیچ فرقی با آیفون نداره(تازه شاید بهتر هم باشه).آسونیشو هم میگم خدمتتون.توی یکی از همین فیلم هایی که توی وب پیدا کردم یه شرکتی یه برنامه به نام weatherbug نوشته بود.برنامه ی خیلی خیلی کاملی بود.توی کل کره ی زمین انواع و اقسام ویژگی های آب و هوایی رو میگفت و پیشبینی میکرد.بعد از معرفی برنامه طرف از سیستم عامل بادا کلی تعریف کرد.میگفت که ما دو هفته طول کشید که با برنامه ی سامسونگ آشنایی پیدا کنیم و فقط دو هفته طول کشید که این برنامه رو نوشتیم.یعنی توی دو هفته میشه یه برنامه به این کاملی نوشت.تازه اینا گروه کوچیکی بودن.
و اما در مورد دسترسی به نرمافزار ها.همونطور که میدونید ملت بیخود نرمافزار نمینویسن.برنامه مینویسن که بفروشن.شما میتونید خیلی راحت به appstore بادا برید و برنامه بخرید.ولی از اونجایی که کسانی آمادهخور همیشه وجود دارن(که ایرانی ها در راسشونن)این برنامه ها باید کرک بشن.که به نظر من با توجه به سطح نرمافزاری و علاقه ای که هنوز با نیومدن این سیستم عامل ایجاد شده؛خیلی زود کرکر هایی هم برای بادا پیدا میشن.
ولی نظر شخصی منه که هنوز اینترفیس این سیستم عامل نیاز به کار داره.به نظر من نسبت به این قدرت ساپورت نرمافزاری افکت های اینترفیس و گرافیکش یه کم پایینه(نظر شخصی منه)و من خیلی علاقه دارم که سامسونگ ورژن های بعدی این سیستم عامل رو بزنه.

amirfarid
2010-04-28, 03:00 PM
به نظره من بعد از این همه سال جدی ترین رقیبه mac همین سیستم عامله!!!:wow:

Roostaamir
2010-04-28, 05:57 PM
مک به خاطر قدرت نرمافزاریش و گرافیکش از بقیه جلو بود.وگرنه اشکال هم توش هست..با این سیستم عامل یکی اومد که قدرت مساوی (یا شاید هم بهتر(به دلیل باز بودن این سیستم عامل))توی نرمافزار داره.و اما گرافیکش.قبول دارم که بادا هنوز اون گرافیک محشر رو نداره.ولی گرافیکش هم حداقل نسبت به سیمبین بهتره.ولی گوشی های سامسونگ یه چیزی دارن که اپل نداره.اونم صفحه ی supe.er AMOLED هستش که گوشی هر چقدر هم گرافیکش بیخود باشه با این صفحه عالی به نظر میرسه.در ضمن social hub سامسونگ که روی این سیستم عامل پیاده شده قدرت ارتباطی این سیستم عامل رو خیلی زیاد کرده(که آیفون به گرد پاش هم نمیرسه)

amirfarid
2010-04-30, 10:20 AM
social hub مثل همون people تو آندرویده؟

Roostaamir
2010-04-30, 10:47 AM
social hub یه سیستم ارتباطی هست که سامسونگ اونو طراحی کرده و چند جنبه ی مختلف داره.
یکی از مهمترین جنبه هاش قسمت کانتکت ها هست.شما وقتی یکی رو توی کانتکت هاتون اد میکنید،یوزر فیسبوک،ایمیل،مسنجر های مختلف رو بهش میدید.حالا شما وقتی میرید توی کانتکت ها تمام اطلاعات مربوط به اون شخص در اختیار شما قرار میگیره(توی یه چند تا آیکون کوچولو کنار اون کانتکت.).یعنی بهتون میگه که مثلا الان یارو توی فیسبوک هست یا نه.یا مثلا توی فلان مسنجر آنلاینه یانه.یا این کار شما لازم نیست برای هر کدوم از اینا یه برنامه ی جدا داشته باشید.حتی برای ارسال اس ام اس هم کافیه انگشت رو روی کانتکت مورد نظر به سمت چپ بکشیم (مثل باز کردن قفل آیفون)تا یه آیکون new massege بیاد.اگر هم بخواید به طرف زنگ بزنید انگشتتون رو به سمت راست میکشید.حالا اگه وارد یه کانتکت بشید بازم اطلاعات کامل اون یارو منتها با یه چیزای اضافه بهتون میده.از چیزای اضافه یکیش history هست که شما هر کاری با کانتکت کرده باشید اینجا ثبت میشه.از چیزای دیگش مدیا هست که درست یادم نیست چطوری بود.یه آیکون دیگه هم داشت که یادم نیست.
حالا این مال کانتکتش بود.توی جی پی اس هم میتونید توی هر شهری هستید دوستتون رو پیدا کنید و باهاش قرار بذارید.یعنی روی صفحه ی گوشی شما موقعیت دوستتون مشخصه و دوستتون هم موقعیت شما رو داره.

پس دیدید حالا عجب چیز جالبیه.کدوم سیستم عامل همچین چیزایی رو داره.

Roostaamir
2010-05-07, 10:02 PM
خبرای خوب.wave تا آخر همین ماه.یعنی 27 روز دیگه وارد بازار میشه.من یکی که منتظرشم.

moslem47
2010-05-13, 06:16 PM
کسی خبر نداره s8500 دقیقا که وارد میشه

Roostaamir
2010-05-22, 11:50 AM
ایران رو نمیدونم ولی به طور کلی تا آخر این ماه میاد توی بازار جهانی.

amirfarid
2010-07-08, 09:14 AM
بابا دمتون گرم دیگه wave حالا که اومده تو ایران تاپیک خلوت شد؟؟

Roostaamir
2010-07-08, 11:14 AM
دوست عزیز به زودی قراره یه انجمن جدا برای بادا تشکیل بشهکه دیگه همه ی مطالب یه باره اونجا باشه.البته بادا هم دیگه لو رفت.این تاپیک فکر نکنم بیشتر از این جلو بره.

kont
2010-07-10, 11:59 AM
دوستان بادا همون آندرویده؟
نرم افزارهای اندروید به بادا میخوره؟
یا با هم فرق دارن؟

میشه زودتر جواب بدین؟

moslem47
2010-07-11, 12:01 AM
دوستان بادا همون آندرویده؟
نرم افزارهای اندروید به بادا میخوره؟
یا با هم فرق دارن؟

میشه زودتر جواب بدین؟
خیر
بادا سیستم عامل که توسط سامسونگ طراحی شده ولی اندروید سیستم عامل شرکت گوگل است.

kont
2010-07-11, 11:38 AM
من خیلی از گوشی 8500 سامسونگ خوشم اومده اما اگه سیستم عاملش اینجوریه خریدش فایده نداره

حیف شد

Roostaamir
2010-07-13, 01:09 AM
دوست عزیز تا حالا توی این مدت کم کلی برنامه و بازی و نرمافزار برای بادا اومده.خود سیستم عامل هم به نظرم از آندروید گوگل خیلی باحال تر و جذابتره.
در ضمن برای داداشم این گوشی رو گرفتیم برای تولدش فعلا یه کم باهاش ور رفتم خیلی باحال بود.البته هنوز بهش ندادیم.پس لطفا نگید فلان چیزش رو تست کن چون فعلا قایمش کردم

kont
2010-07-15, 05:09 PM
نرم افزاراشو ... از کجا میشه گرفت؟
اندروید و پشتیبانی نمیکنه؟

hnikdel1
2010-07-16, 10:52 AM
نرم افزاراشو ... از کجا میشه گرفت؟
اندروید و پشتیبانی نمیکنه؟
ميتونيد تمام نرم افزارها و بتزيها و موارد ديگه مربوط به اين سيستم عامل رو از سايت زير دانلود كنيد
www.samsungapps.com
بعد از ورود به سايت در قسمت application مي تونيد برنامه هاي عرضه شده براي اين سيستم عامل حرفه اي رو ببينيد و دانلود كنيد البته بعضي از نرم افزارها هم پولي هستند.
فر نمي كنم نرم افزارهاي آندرويد رو بخونه چون اصلاً اينها دو سيستم عامل از دو شركت مجزا هستند

در ضمن من خودم قصد دارم يك s8500 wave بگيرم چون اين سيستم عامل واقعاً سيستم عامل كامل و جامعيه و روز به روز هم نرم افزارهاي منطبق بر اون زياد ميشن.

afshin kas
2010-08-16, 10:26 PM
اتفاقا چند روزه که تلوزیون داره این گوشی و گالاکسی رو تبلیغ میکنه
نمیدونم ارزش خرید داره یا نه
البته از سماسونگ راضی بودم
چون نیاز مخاطب رو میشناسه

رضا محمودی
2010-08-20, 07:51 PM
سلام من یک هفته ای هست که این گوشی رو خریده ام از عالی هم عالی تره ولی برای دانلود از سایتش در هنگام دانلود جاوا با خطا روبرو میشوم لطفا مرا راهنمایی کنید هرچه سریعتر؟
با تشکر رضا از شوشتر

Roostaamir
2010-08-20, 10:10 PM
ببخشید من متوجه منظورتون نشدم؟
با مرورگر خود گوشی میخواید برید و جاوا دانلود کنید یا اینکه توی مرورگر کامپیوتر هنگام دانلود اروری مربوط به جاوا دریافت میکنید؟
میشه متن کامل ارور رو بگید؟
ممنون