PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه شناسایی اصل بودن گوشی های نوکیا توسط کد IMEI

mr-hamed
2009-07-02, 02:20 PM
شماره سریال جهانی گوشی IMEI

IMEI چیست ؟

یک شماره سریال 15 رقمی منحصر به گوشی می باشد که این سریال در چهار قسمت مختلف نوشته شده است :

1 - قاب پشت گوشی
2 - جعبه گوشی
3 - برگه گارانتی
4 - داخل یکی از آی سی های نرم افزاری که با زدن کد زیر در صفحه نمایشگر ظاهر می شود .

کد:
#06#*

نکات بسیار مهم در مورد IMEI گوشی در هنگام خرید گوشی سریال این چهار قسمت باید حتما با هم یکی باشد در غیر این صورت گوشی سرقتی یا مورد دار می باشد .

اگر سریال جهانی این گوشی با عدد 3 - 4 - 5 ( بصورت مجزا ) شروع شود گوشی دو یا سه بانده بوده و به راحتی در شبکه مخابراتی ایران با انجام تغییر باند کار می کند و اگر این سریال با عدد صفر شروع شود ، گوشی تک باند بوده و به سفارش یک کشور خاص ساخته می شود و به هیچ عنوان در ایران آنتن نمی دهد .

روش تغییر سریال IMEI :
این کار غیر قانونی می باشد ولی برای انجام این کار توسط نرم افزار ( Box ) سریال گوشی را تغییر داده و به هیچ عنوان شبکه مخابراتی پیدا نمی کند . اگر کد جهانی با کد یک گوشی دیگر هم یکی باشد کار می کند .

نکته :
در گوشی های سری جدید اطلاعات IMEI را درون IC UEM می ریزند و دیگر با نرم افزار تغییر باند نمی شود و تغییر باند باید از راه سخت افزار انجام گیرد.

نکته :
در حال حاضر از دو روش برای تغییر سریال گوشی در بازار استفاده می شود :

» از راه نرم افزاری مانند اکثر گوشی های سامسونگ ، موتورولا ، سونی اریکسون ، زیمنس

» از راه سخت افزاری برای تمامی گوشی های نوکیا ( در تمامی گوشی های سری جدید نوکیا از یک IC سخت افزاری به نام UEM استفاده شده است که سریال جهانی گوشی های نوکیا توسط کارخانه بر روی این آی سی ریخته می شود که برای تغییر سریال تمامی گوشی های نوکیا ابتدا باید IC خام UEM را از بازار تهیه کرده و بر روی گوشی سوار و مجدد آن را برنامه ریزی بکنیم ) .

نکته :
اگر یک گوشی در یک شبکه مخابراتی یا در یک منطقه آنتن بدهد و در مناطق دیگر دچار مشکل عدم آنتن دهی بشویم به مخابرات منطقه مورد نظر مراجعه کرده و سریال جهانی گوشی را در آن منطقه ثبت می کنیم .

نکته :
طریقه شناسایی اصل بودن گوشی های نوکیا توسط کد IMEI :
اگر شماره 7 و 8 یا بین دو ممیز 10 بود یعنی نوکیا اصل فنلاند می باشد .
( منظور شمارش این عدد از چپ به راست میباشد ، یعنی هفتمین و هشتمین عدد )

فنلاند = 10
مجارستان یا چین = 00
آلمان = 20
بازار مشترک = 70

=================================================

توضیحات روان تر و ساده تر !

شناسايی كشور سازنده و کارآیی گوشی

ابتدا کد

کد:
*#06#

را وارد و دکمه ی call ( دکمه ی سبز رنگ ) را بزنید . شما عددی 15 رقمی (مانند زير ) خواهید دید :
( از راست به چپ در اینجا ! )

1 3 5 5 9 3 00 6 7 8 3 4 9 6

مد نظر من شماره های هفتم و هشتم است . به ترتیب این شماره ها را در زیر ذکر کرده ام :

* اگر این اعداد 13 باشد ، گوشی شما مونتاژ كشور آذربایجان و خیلی بی کیفیت بوده و برای سلامتي نیز بسيارخطرناك است .

* اگر این اعداد 02 یا 20 باشد ، گوشی شما مونتاژ امارات متحده عربی بوده و کیفیت آن خیلی بد است .

* اگر این اعداد 08 یا 80 باشد ، گوشی شما در آلمان تولید شده است و کارکرد آن متوسط است .

* اگر این اعداد 01 یا 10 باشد ، گوشی شما تولید فنلاند است و کاركرد آن خوب است .

* اگر این اعداد 00 باشد، گوشی شما ساخت كارخانه اصلی و دارنده نشان (مارک) خود گوشی است و دارای بهترین کيفيت است . (مانند مثال بالا )

دکمه تشکر هم همین پایینه http://www.ir-tci.org/forum/images/smilies/Smile%20(29).gif

RezaPDA
2009-07-02, 05:06 PM
سلام
من سريال يك گوشي مجارستاني 3120 را چك كردم عدد هفتم و هشتم آن 10 بود !
و يك گوشي مجارستاني ديگر 5630 را نيز چك كردم 02 بود!
به نظر نميايد كه بتوان از روي IMEI‏ تشخيص داد

به هر حال دستت درد نكنه كه زحمت اين آموزش را كشيديد و منتظر آموزشهاي جديد شما هستيم

باتشكر فراوان

mr-hamed
2009-07-02, 05:26 PM
سلام
من سريال يك گوشي مجارستاني 3120 را چك كردم عدد هفتم و هشتم آن 10 بود !
و يك گوشي مجارستاني ديگر 5630 را نيز چك كردم 02 بود!
به نظر نميايد كه بتوان از روي IMEI‏ تشخيص داد

به هر حال دستت درد نكنه كه زحمت اين آموزش را كشيديد و منتظر آموزشهاي جديد شما هستيم

باتشكر فراوان

دوست عزیز این دلیل نمیشه شاید لیبیل رو عوض کرده باشن:dont:

EN-Com
2009-07-02, 05:30 PM
شما چرا
اولا بین نوشته هاتون تناقض وجود داره؟؟؟؟ مثلا یه جا نوشتین 00 مال چینه یه جای دیگه نوشتین 00 مال کارخونه اصلیه؟؟؟ یعنی نوکیا اصلش چینه؟:happy::Smile (31):
دوما این پست تا حالا چندین بار تکرار شده و نیازی به تکرار مجددش نیست!!!!:dont:
پس لطفا پست تکراری ندید!!!!!

RezaPDA
2009-07-02, 05:53 PM
دوست عزیز این دلیل نمیشه شاید لیبیل رو عوض کرده باشن:dont:

اين دو مدلي كه چك كردم در همه جاي ايران به مدلهاي مجارستاني معروفند و حتي روي جعبه و زير باطري هم اسم مجارستان را ميتويد ببينيد
و به قول en-com‏ عزيز اين مطلب تاحالا چند باره كه تكرار شده
روش ديگري نيز قبلا جهت شناسايي اصل و غير اصل بودن مطرح شده بود كه مربوط به گوشي هاي سيمبيان s60‎ v3 ميشد و در آن گفته شده بود كه زماني كه صفحه كليد قفل است سه بار عدد 9 را فشار دهيد و اگر سه تا عدد 9 نمايش داده شد گوشي اصل است كه اون هم روي گوشي هاي مجارستاي چك كردم و سه عدد 9 را نشان داد !
من به اين نتيجه رسيدم كه اگر سه عدد 9 را نشان ميدهد يعني ساخت سري اول ميباشد حالا فرقي نميكنه كدام كشور !

باتشكر

mr-hamed
2009-07-02, 06:29 PM
اين دو مدلي كه چك كردم در همه جاي ايران به مدلهاي مجارستاني معروفند و حتي روي جعبه و زير باطري هم اسم مجارستان را ميتويد ببينيد
روش ديگري نيز قبلا جهت شناسايي اصل و غير اصل بودن مطرح شده بود كه مربوط به گوشي هاي سيمبيان s60‎ v3 ميشد و در آن گفته شده بود كه زماني كه صفحه كليد قفل است سه بار عدد 9 را فشار دهيد و اگر سه تا عدد 9 نمايش داده شد گوشي اصل است كه اون هم روي گوشي هاي مجارستاي چك كردم و سه عدد 9 را نشان داد !
من به اين نتيجه رسيدم كه اگر سه عدد 9 را نشان ميدهد يعني ساخت سري اول ميباشد حالا فرقي نميكنه كدام كشور !

باتشكر
این ترفند که روی تمام گوسی ها جواب میده،چه اصل چه غیر اصل
اصلا ربطی به اصل بودن گوشی هو نداره چون مربوط میشه به ورژن گوشی

RezaPDA
2009-07-02, 07:21 PM
این ترفند که روی تمام گوسی ها جواب میده،چه اصل چه غیر اصل
اصلا ربطی به اصل بودن گوشی هو نداره چون مربوط میشه به ورژن گوشی

من هم عرض كردم كه سه عدد 9 براي گوشيهاي مجارستاني هم نشان ميده يعني فرقي نداره كدام كشور
مرسي بابت توضيح
منتظر آموزشهاي جديد شما هستيم

ADEL GOL
2009-07-02, 07:37 PM

IMEI چیست ؟

یک شماره سریال 15 رقمی منحصر به گوشی می باشد که این سریال در چهار قسمت مختلف نوشته شده است :

1 - قاب پشت گوشی
2 - جعبه گوشی
3 - برگه گارانتی
4 - داخل یکی از آی سی های نرم افزاری که با زدن کد زیر در صفحه نمایشگر ظاهر می شود .

کد:
#06#*

نکات بسیار مهم در مورد IMEI گوشی در هنگام خرید گوشی سریال این چهار قسمت باید حتما با هم یکی باشد در غیر این صورت گوشی سرقتی یا مورد دار می باشد .

اگر سریال جهانی این گوشی با عدد 3 - 4 - 5 ( بصورت مجزا ) شروع شود گوشی دو یا سه بانده بوده و به راحتی در شبکه مخابراتی ایران با انجام تغییر باند کار می کند و اگر این سریال با عدد صفر شروع شود ، گوشی تک باند بوده و به سفارش یک کشور خاص ساخته می شود و به هیچ عنوان در ایران آنتن نمی دهد .

روش تغییر سریال IMEI :
این کار غیر قانونی می باشد ولی برای انجام این کار توسط نرم افزار ( Box ) سریال گوشی را تغییر داده و به هیچ عنوان شبکه مخابراتی پیدا نمی کند . اگر کد جهانی با کد یک گوشی دیگر هم یکی باشد کار می کند .

نکته :
در گوشی های سری جدید اطلاعات IMEI را درون IC UEM می ریزند و دیگر با نرم افزار تغییر باند نمی شود و تغییر باند باید از راه سخت افزار انجام گیرد.

نکته :

» از راه نرم افزاری مانند اکثر گوشی های سامسونگ ، موتورولا ، سونی اریکسون ، زیمنس

» از راه سخت افزاری برای تمامی گوشی های نوکیا ( در تمامی گوشی های سری جدید نوکیا از یک IC سخت افزاری به نام UEM استفاده شده است که سریال جهانی گوشی های نوکیا توسط کارخانه بر روی این آی سی ریخته می شود که برای تغییر سریال تمامی گوشی های نوکیا ابتدا باید IC خام UEM را از بازار تهیه کرده و بر روی گوشی سوار و مجدد آن را برنامه ریزی بکنیم ) .

نکته :
اگر یک گوشی در یک شبکه مخابراتی یا در یک منطقه آنتن بدهد و در مناطق دیگر دچار مشکل عدم آنتن دهی بشویم به مخابرات منطقه مورد نظر مراجعه کرده و سریال جهانی گوشی را در آن منطقه ثبت می کنیم .

نکته :

فنلاند = 10
مجارستان یا چین = 00
آلمان = 20
بازار مشترک = 70

ابتدا کد

کد:
*#06#

را وارد و دکمه ی call ( دکمه ی سبز رنگ ) را بزنید . شما عددی 15 رقمی (مانند زير ) خواهید دید :

مد نظر من شماره های هفتم و هشتم است . به ترتیب این شماره ها را در زیر ذکر کرده ام :

* اگر این اعداد 13 باشد ، گوشی شما مونتاژ كشور آذربایجان و خیلی بی کیفیت بوده و برای سلامتي نیز بسيارخطرناك است .

* اگر این اعداد 02 یا 20 باشد ، گوشی شما مونتاژ امارات متحده عربی بوده و کیفیت آن خیلی بد است .

* اگر این اعداد 08 یا 80 باشد ، گوشی شما در آلمان تولید شده است و کارکرد آن متوسط است .

* اگر این اعداد 00 باشد، گوشی شما ساخت كارخانه اصلی و دارنده نشان (مارک) خود گوشی است و دارای بهترین کيفيت است . (مانند مثال بالا )

دکمه تشکر هم همین پایینه http://www.ir-tci.org/forum/images/smilies/Smile%20(29).gif
دوست عزیز این چیزهایی که نوشتین مربوط یه گوشی نوکیا هستش در ضمن گوشی های نوکیا شماره سریالشون تغییر نمیکنه حتا با باکس هم تغییر نمی کنه

mr-hamed
2009-07-03, 03:22 AM
خوب من هم برای گوشی نوکیا نوشتم دوست عزیز

delnavaz
2009-07-09, 01:37 AM
من نمیتونم نظری کارشناسانه درمورد رد یا قبول صحبتای بالا بدم!! اما میتونم یه سایتو بهتون معرفی کنم که با وارد کردن شماره سریال گوشیتون ، به راحتی میتونید از اصل و فرع بودنش خاطر جمع بشید و اطلاعات گوشیتون را ملاحظه و بررسی کنید.
لطفا از لینک زیر کمک بگیرید:
http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

EN-Com
2009-07-09, 02:14 AM
من نمیتونم نظری کارشناسانه درمورد رد یا قبول صحبتای بالا بدم!! اما میتونم یه سایتو بهتون معرفی کنم که با وارد کردن شماره سریال گوشیتون ، به راحتی میتونید از اصل و فرع بودنش خاطر جمع بشید و اطلاعات گوشیتون را ملاحظه و بررسی کنید.
لطفا از لینک زیر کمک بگیرید:
http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

از کجا از اصل یا فرع بودنش با خبر بشیم؟؟؟؟؟
کارخونه سازنده رو نمیده

aydy
2009-07-09, 07:10 PM

باتشكر
شرمنده برادر جان اون 3تا 9 که نشون میده مال EMRGENCY CALLهستش وربطی به اصل بودن گوشی نداره
همه یگوشی ها این گونه اند:student:

mansour05
2009-07-13, 02:33 PM
سلام دوستان من پچ تغییر سریال رو لا باکس برای نوکیا 3120 میخوام:dont:

elm1373
2010-04-26, 10:09 AM
مزخرف اندر مزخرف من گوشیم n78 و رقم 7و8 آن هم 02 و به قول ایشان گوشیم باید فوق العاده مزخرف کار کنه که این طور نیست و عالی کار می کنه

roooooh
2010-05-15, 05:18 PM
به نظر من اشتباه هستش من n95 8gb دارم که رقم 7و 8 ان 02 هستش خیلی هم عالی کار میکنه...!!!!!:not:

P3y man
2011-03-05, 11:50 PM
سلام دوستان
کسی میتونه اطلاعاتی درباره گوشی بنده بده ؟
شماره سریال : 355379043024008
Nokia C7 مجاری
اصل یا تقلبی ؟

حمید تنها
2011-05-30, 11:40 PM
چرا روی اعصاب مردم راه میرید اصلا این حرفها درست نیست فقط با برنامه فونیکس یا جف میشه فهمید نه از طریق سریال - گوشی من ان 96 است و تازه وارد ایران شده بود که من گرفتم و فنلاند میباشد اما با روش این دو.ستمون من 500 هزارتومن دادم یه شلوارک خریدم چون سریال من 02 ا ست :angry:

hfnm1
2011-07-05, 04:17 PM
سلام شرمنده داداش مال ما 16 یا 61 هست حالا چی

uventusali
2011-07-12, 05:01 PM

IMEI چیست ؟

1 - قاب پشت گوشی
2 - جعبه گوشی
3 - برگه گارانتی

کد:
#06#*

روش تغییر سریال IMEI :

نکته :

نکته :

نکته :

نکته :

فنلاند = 10
مجارستان یا چین = 00
آلمان = 20
بازار مشترک = 70

ابتدا کد

کد:
*#06#

اصلا این رو قبول ندارم چون مال من 02 n82 هست ولی به بهترین کیفیت الان 3 ساله که دارم بدون هیچ مشکلی دارم ازش کار میکشم

AMIN
2011-07-12, 05:27 PM
5800
اعداد ۷ و ۸
۴۴
يعنى چى؟مال من ساخت فيليپينه؟!

ahmadgh99
2011-07-13, 01:05 AM
بزرگواران گوشیم N96هست چندساله دارمش_فوق العاده هست ولی اینجوری که دوستمون گفتند ازماکه 02هست بایدافتضاح میبود ولی معرکه س _این حرفایی دررابطه باسریال فرمودند صحت نداره

hamed soot
2011-07-13, 01:20 AM
سلام برای منمن از خانه نوکیا خریدم c6 04 هستش مال چینم هست ولی خوب چون تحت لیسانسه کیفیتشم خوبه

keepsake
2011-09-13, 02:10 PM
اول سلام
خوب ببینید دوستان بزرگوار؛ من کلی راجع به سریال ها تحقیق کردم و اورجینال بودن گوشی اما به جرات میتونم بگم که به غیر از سریال 01 هیچ سریالی رو نمیشه شناسایی کرد، حالا یعنی چی این؟ یعنی اینکه عدد هفتم و هشتم 01 باشه میشه گفت کشور سازندش فنلانده حدود 99 % و این که کیفیت عالی هم دارره! اما بقیه سریال ها رو اصلا!!! اصلا نمیشه فهمید کدوم سریال مال کدوم کشوره(یعنی کسی دقیق نمیدونه کدوم کشور فلان سریال رو زده، مثلا 02 هرکی یه کشور رو براش معرفی می کنه، و این که این روزا حدود 70 درصد گوشی های که داره میاد تو ایران و حتی خود نوکیا ایران گرانتی میکنه سریالشون 04 هست، که فکر کنم کمتر کسی راجع به این سریال بحثی کنه و اطلاعاتی داشته باشه یا شاید اهمیت نده، اما نظر شخصی من اینه که سریال 04 مال کشور چین هست و تحت لیسانس فنلاند ساخت میشه، باز جای نگرانی نیست، اما انتظار نداشته باشین مثل کارخونه فنلاند جواب بده! یعنی عمر بعضی قطعاتشون و خرابیاشون شاید کمتر از یک سال و نیم هم نرسه، واضح تر این که مطمعنا کمتر از یک سال و نیم یه خرج سخت افزاری داره براتون، اما فنلاند رو میشه باهاش چندین سال با خیال آسوده کار کرد و هیچ مشکلی نداشته باشی، حالا این کار گوشی چین و فنلاند رو که میگم به چه صورته؟ کاری رو که میگم اینه که ضربه بخوره، خیس بشه و بیفته از دستتون و غیره..(اتفاقات احتمالی) واستفاده زیاد از اینترنت به وسیله کامپیوتر از طریق گوشی و کلی استفده های معمول دیگه، تو این حالت عمر کار گوشی های فنلاند خیلی بالاتر از چین هست و هر کشور سازنده ی دیگه. اینایی رو که گفتم تجربیات شخصی خودم و سایر مصرف کندگان نوکیا و تحقیقات زیادی رو که تو وب انجام دادم بوده، و اين که با ارئه تجربه ها و تحقيقات شما هست که درست و يا نادرست بودنش معلوم ميشه.

نکته: گوشی n8 اگه سریال هفتم و هشتمش 04 باشه اگه عدد بعدیش هم 0 بود احتمالا فنلانده،درستی یا نادرستیشو نمیدون!! منبع در زیر
(منبع:http://www.**********/phones/comments-36063-nokia-n8.aspx)
در ضمن این سایت رو هم که معرفی کرده بودین کار نمیکرد، یعنی با زدن دکمه آنالیز فقط میگفت همچین سریالی رو که وارد کردین اسم مارکش چیه مشخصاتش چیه و اینا و یه دکمه داشت که این سریال رو با مشخصاتی که خودت وارد میکردی اد میکرد!(http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr (http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr))
و در نهایت این که از همتون تشکر می کنم که نظرات و تجربیات خودتون رو برا ما کاربران و ببیندگان این سایت به ارمغان میارید.

Koorosh.R
2011-10-23, 02:07 AM
سلام به همه

کل نظرات رو خوندم بعضی ها درست بعضی ها هم طبعا نادرست بود منم چیزی رو میگم که تجربه کردم .

ببینید شماره سریال نمی تونه دلیل محکمی باشه واسه اصل یا غیر اصل بودن دلیلش رو هم الان میگم اول اینکه قایل تغییر هست و 100 % دیدم حتی اینجا ما یه بابایی داریم به اسم افشین Refresh معروفه که همه گوشی های دزدی و مشکل دارو میبرن پیش این و چه از تو گوشی چه از پشتش چه رو کارتنش واست جعل میکنه عین روز اول پس نمیشه از رو شماره سریال کیفیت گوشی رو سنجید.

این شماره ها مربوط به سری های ساخت هست . به جز چند توع گوشی خاص که خودم دیدم اکثر 00 ها وارد ایران نشدن که واقعا کاراییشون حرف نداشت تو ایران سری دوم تولید یعنی 01 بیشتر پیدا میشه که از اونا هم داشتم و چیزی کم نداشتن

با این تفاسیر نمیشه گفت که این سری مال ساخت کدوم کشور هست ، شاید بشه بگی به سفارش کدوم کشور مثلا n79 یه مدل داشت که طرح قابش و تمش و چند مورد دیگش فرق داشت که به سفارش امارات زده بودن و اتفاقا 02 بود.

یه راه دیگه واسه تشخیص که یه مدت مد شده بود وارد کردن اطلاعات بارکد کارتون گوشی تو یه برنامه جار بود که میزد این بارکد مال چه کشوریه که باز اونم قابل جعل هست و اونم دلیل محکمی نمیشه مثلا گوشی چینی باشه بارکد کارتنش رو فنلاند زده باشن از کجا میشه فهمید ؟؟؟

در کل وقتی که دیدم امثال افشین Refresh چه کارهایی میکنن دیگه اصلا پیگیر موضوع اصل یا غیر اصل نشدم . این بحث هم تمومی نداره تنها راه اینکه کیفیت یه گوشی رو بفهمیم استفاده کردن از اونه که اونم ممکن نیست قبل از خریدش

از همه دوستان هم بایت نظراتشون تشکر میکنم .

S@MAN M5
2011-10-23, 02:15 AM
دوست عزیز نوکیا ساخت 2 کشور که طرح اولیه ساخت چند نمونه اولیه رو کشور فلاند انجام میده بعد طرح رو میده ب کشور چین تا از روی اون منتاژ کنه طبق قردادی امتیازی که به چین داده طرح اصلی همون فنلاند فقط تفاوت در لیبل هست که مال فلاند رقم 7و8 همیشه 0و1 هستش

őяëñå§
2012-06-15, 08:18 PM

IMEI چیست ؟

1 - قاب پشت گوشی
2 - جعبه گوشی
3 - برگه گارانتی

کد:
#06#*

روش تغییر سریال IMEI :

نکته :

نکته :

نکته :

نکته :

فنلاند = 10
مجارستان یا چین = 00
آلمان = 20
بازار مشترک = 70

ابتدا کد

کد:
*#06#

دکمه تشکر هم همین پایینه http://www.ir-tci.org/forum/images/smilies/Smile%20%2829%29.gif

دوست عزیز اگه رقم 8 و 9 و 10 سریال گوشی من به ترتیب 4 و 5 و 0 باشه، گوشی من ساخت کدوم کشوره؟ و آیا اصل یا چینی؟! :ph34r2:

:welove:

őяëñå§
2012-06-16, 09:58 PM
دوست عزیز اگه رقم 8 و 9 و 10 سریال گوشی من به ترتیب 4 و 5 و 0 باشه، گوشی من ساخت کدوم کشوره؟ و آیا اصل یا چینی؟! :ph34r2:

کسی نیست جواب بده؟! :(