PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب رام هاي رسمي (Official) و غير رسمي (Cook) بر روي Omnia I900 ا

صفحه ها : [1] 2

Reza WM
2009-04-24, 12:43 PM
نصب رام های کوک شده و رسمي بر روی امنیا

Install Custom Cook ROM & Official ROM On Omnia

در قسمت اول اين تاپيك قصد آموزش ريختن رام هاي كوك شده و رسمي بر روي گوشي Omnia را داريم:

در اين گوشي حالتي به نام CID Lock وجود ندارد پس براي نصب رام هاي كوك شده نيازي به شكستن اين قفل و در اصطلاح HardSPL نيست.

در مرحله اول نرم افزار Samsung Modem Driver-XP رو از ضميمه ها دريافت و بر روي كامپيوتر خود نصب كنيد

*اگر قبل از نصب رام این نرم افزار را نصب نکنید نصب رام ناتمام می ماند و گوشی شما عملا دیگه به هیچ دردی نمیخورد و DEAD میشود.
*پیشنهاد میکنم برای Update فقط از ویندوز XP نسخه های عادی استفاده کنید مثلا این سرویس پک 3 های بیخودی استفاده نکنید.

پس از نصب Samsung Modem Driver-XP بر روی ویندوز XP (حتما قبل نصب این نرم افزار ActiveSync 4.5 نصب باشد) رام مورد نظر را دانلود كنيد و آن را با دستورات ساده موجود جلو ببريد و نصب كنيد.

در مراحل نصب 3 نکته و يك تیک وجود دارد:
نكته ها:
1- درحالی که گوشی با ActiveSync کامل وصل است گوشی را خاموش کنید.
2- گوشی را در حالی که به USB وصل است گوشی را روشن کنید.
3- تا مراحل شناسایی کاملا تمام شد کلید Start روشن میشود ، حالا بر روی Start کلیک کنید و مواظب باشید تا آخرین مرحله نصب رام که مینويسد JOB DONE ارتباط گوشی به هیچ وجه قطع نشود.
تيك مورد نظر:
تیک مورد نظر نوشته که مموری 16 گیگابایت هم Format شود یا نه که اصولا لزومي ندارد

راهنمایی در مورد مشکلات احتمالی (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=378033&postcount=34)

Reza WM
2009-04-24, 02:26 PM
روش آپگرید رامهای غیراصلی به رام اصلی سامسونگ I900

این آموزش در دو مرحله برای کسانی که ویندوز Vista دارن و ویندوز XP دارن قابل استفاده هست:

1- در مرحله اول به آدرس http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp برید و در قسمت Country، عبارت (UAE (ENG و در قسمت بعد ویندوز خودتون رو انتخاب کنید.
2- در قسمت بعد عبارت JVHI1 رو وارد کنید و در صفحه بعد رام رو دانلود کنید.
3- حالا باید چک کنید ببینید کشور شما با کشور رام موردنظر یکسان هست یا خیر؟
برای اینکار کد #*1546792#* رو شماره گیری کنید و بعد عبارت Preconfiguration رو انتخاب کنید و کد #*81230#* رو شماره گیری کنید.
حالا بررسی کنید که کشور شما یکی از این کشورهاي زير باشد:
الجزایر ، مصر ، ایران ، عراق ، کویت ، مراکش ، نیجریه ، عمان ، پاکستان ، عربستان ، آفریقای جنوبی ، سوریه ، تونس و ترکیه.

اگر یکی از این کشورها باشه شما میتونید رام جدید رو نصب کنید. در غیر اینصورت کشور خودتون رو به ایران تغییر بدید و ok کنید.

*دقت کنید که با اینکار همه چیز روی گوشی شما پاک میشود پس حتما قبلا BackUp گرفته باشید!
4- برنامه Registry Editor v0.9 رو که در ضميمه قرار دادم دانلود کنید و روی گوشیتون اجرا کنید. به قسمت HKey Current User\Control Panel\Version\CustomVersion برید و ورژن گوشی خودتون رو به JVHI1 تغییر بدید.

*توجه داشته باشید که حروف بزرگ و کوچیک رو هم حتما رعایت کنید.

5- حالا باید تغییراتی رو در رامی که دانلود کردید بدید. اینجای کار کمی بین کاربران Vista و XP متفاوت هست:

Vista

کاربران ویستا کار خاصی احتیاج نیست انجام بدند و مستقیما برن سراغ فایلی که Extract کردند و نامش هم i900JVHK1_upgrader_vista.exe هست.

XP

کاربران XP باید فایل i900JVHK1_upgrader_xp.exe رو اجرا کنن. پس از اینکه اجرا شد برنامه رو نبندید و به آدرس C:\Documents and Settings\<Your Account Name>\Local Settings\Temp برید.

در این محل فولدر IXP000.TMP رو کپی کرده و بر روی دستکتاپ بریزید. (اگر نتونستید این فولدر رو پیدا کنید، کامپیوترتون رو برای فایلی به اسم update.exe جستجو کنید. این فایل آیکون دایره ای زرد رنگی داره که داخلش نوشته شده mit. بعد فولدری رو که این فایل دورن اون قرار داره به دستکتاپ کپی کنید).

حالا به کمک برنامه Hex Editor XVI32 كه در ضميمه قرار دادم ، باید فایل update.exe رو که روی دستکتاپ آوردید، تغییر بدید. برای اینکار، این فایل رو در برنامه Hex Editor XVI32 باز کنید و بعد اسکرول رو از سمت راست برنامه کاملا پایین بکشید تا به انتهای فایل برسید. حالا به دنبال عبارت i900jv بگردید و عبارت "jv" رو با ورژن فعلی رام گوشیتون عوض کنید.(مثلا اگر i900DXHH1 دارید، باید عبارت jv رو با dx عوض کنید. با اینکار شما فایل اصلی رام رو مجبور میکنید که رام فعلی شما رو به عنوان رام مجاز بشماره!!!)

6- حال بعد از Save کردن تغییراتی که روی فایل Installer دادید، میتونید به راحتی رام جدید رو نصب کنید!

با تشکر از Farnaz و Hatamovich و Vagrik و Masih

siavash_67
2009-05-03, 02:40 PM
خوب با تغییر رام چه اتفاقی میفته ؟ مثلاً میتونیم گوشی رو فارسی کنیم ؟

Reza WM
2009-05-03, 03:03 PM
خوب با تغییر رام چه اتفاقی میفته ؟ مثلاً میتونیم گوشی رو فارسی کنیم ؟

فارسي ساز روي هر رامي امكان پذيره رام روي چيز هاي ديگه هم تاثير ميزاره كه در قسمت پرسش و پاسخ جواب دادم بهتون

borzookhan
2009-06-25, 11:47 AM
سلام
ببخشید میشه لطف کنید و طرز انتقال رام های کوک شده ای را که پسوند آنها .7z است را شرح دهید.ممنون میشم.

Reza WM
2009-06-25, 11:58 AM
سلام
ببخشید میشه لطف کنید و طرز انتقال رام های کوک شده ای را که پسوند آنها .7z است را شرح دهید.ممنون میشم.

سلام به انجمن خوش اومديد
رام شما كوك شده هستش و براي كم شدن حجم اومدن با برنامه 7-zip فشردش كردن

برنامه رو از اينجا www.7-zip.org دريافت كن و از فشرده در بيار حله

BAL
2009-06-29, 06:16 PM
سلام رضا جان ممنون از پاسخی که دادی . من چجوری باید رام گوشی ام که اصلی هم هست عوض کنم؟(صفحه اوی رو خوندم ولی زیاد متوجه نشدم چون من از کامپیوتر و برنامه های نرم افزاری سردر نمیارم). 1 رام کوک اصلی یا غیر اصلی ؟2 رام اصلی اسمش چیه ؟ 3 من رام اصلی الان ری گوشی دارم(jvhi2) رام غیر اصلی بزارم گوشی مشکلی براش پیش نمیاد؟4 ویندوز 6.5 که جدید هست رو میشه رو ای 900 نصب کرد وایا کارایی بیشتری به گوشی میده و از مصرف باتری کم میکنه؟5 برای اپگرید رام حتما باید ویندوز xp 2 باشه تا نصب انجام بشه اگه ویستا یا xp3باشه برای گوشی مشکل پیش میاد؟ در ضمن توضیحی از نصب رام های اصلی به غیر اصلی بدین . متشکرم

Reza WM
2009-06-29, 06:36 PM
سلام رضا جان ممنون از پاسخی که دادی . من چجوری باید رام گوشی ام که اصلی هم هست عوض کنم؟(صفحه اوی رو خوندم ولی زیاد متوجه نشدم چون من از کامپیوتر و برنامه های نرم افزاری سردر نمیارم). 1 رام کوک اصلی یا غیر اصلی ؟2 رام اصلی اسمش چیه ؟ 3 من رام اصلی الان ری گوشی دارم(jvhi2) رام غیر اصلی بزارم گوشی مشکلی براش پیش نمیاد؟4 ویندوز 6.5 که جدید هست رو میشه رو ای 900 نصب کرد وایا کارایی بیشتری به گوشی میده و از مصرف باتری کم میکنه؟5 برای اپگرید رام حتما باید ویندوز xp 2 باشه تا نصب انجام بشه اگه ویستا یا xp3باشه برای گوشی مشکل پیش میاد؟ در ضمن توضیحی از نصب رام های اصلی به غیر اصلی بدین . متشکرم

xp باید باشه من خودم با sp3 انجام دادم و مشکلی نبوده

رام دو نوع داریم رسمی که شرکت میده و کوک که دولوپرها میسازنش (نه کوک اصلی و غیر اصلی)

همیشه آپگرید رام ریسک داره حتی رسمی با شرکتش که همیشه اینو میگیم که اگه اتفاقی افتاد کاربرها شاکی نشن

و در مورد رام برای omnia من 6.1 کوک شده رو میپسندم

اما بازم شما مایلید که چی بریزید 6.5 هم اومده که هم خودشو و هم اسکرین شاتش رو توی قسمت آپگرید راو و زیر مجموعه دانلود قرار دادم میتونید ببینید خوشتون اومد نصب کنید اما اگه رام کوک شده خواستید از نوع 6.1 بگید قرار بدم

و اینکه رام 6.1 رسمش خواستید توی کلوپ اومنیا رو ببینید اونجا یه لینک هست که باید از اون لینک وارد شید و مشخصات گوشی رو بزنید و رام رسمی بگیرید
الالم چون با گوشیم نمیتونم لینکشو بدم
توضیح نصب هم پست های 1 و 2 این تاپیک هستند

BAL
2009-06-29, 08:38 PM
مرسی رضا جون . من الان رامی که دارم jvhi2رسمی هست اگر بخوام ارتقا بدم چه رامی بهتر این هست غیر رسمی منظورم هست چون رسمی اون از سایت خود سامسونگ میگیرن. البته از اون رام اطلاعی ندارم شما اطلاع دارید که اون رام نسبت به رامی که دارم در مصرف باتری بهتر باشه

Reza WM
2009-06-29, 09:11 PM
مرسی رضا جون . من الان رامی که دارم jvhi2رسمی هست اگر بخوام ارتقا بدم چه رامی بهتر این هست غیر رسمی منظورم هست چون رسمی اون از سایت خود سامسونگ میگیرن. البته از اون رام اطلاعی ندارم شما اطلاع دارید که اون رام نسبت به رامی که دارم در مصرف باتری بهتر باشه

آپگريد رسمي هم ميتونه توي باتري كمك كنه،چرا كه نه

بهتر از اين اگه پيدا كردي من استعفا ميدم

رام كوك شده ي 6.1 : - DIAX5/QB06

http://rapidshare.com/files/203758267/i900-IA5_QB06M-IA2.7z با مانيلا

http://rapidshare.com/files/203741970/i900-IA5_QB06-IA2.7z بدون مانيلات

samsung modem driverيادت نره

BAL
2009-06-29, 09:45 PM
ممنون رضا جون . با مانیلا و بدون مانیلات چی ؟ من نفهمیدم

vampanize
2009-07-30, 09:20 PM
ببخشید میشه در مورد این رامی که معرفی کردین یکم بیشتر توضیح بدین؟(لینک اولم کار نمیکنه)

Reza WM
2009-07-30, 10:27 PM
ببخشید میشه در مورد این رامی که معرفی کردین یکم بیشتر توضیح بدین؟(لینک اولم کار نمیکنه)

جفت لينكا سالمه

و رام كوك شدهي 6.1 هستش و روونترين و كم مصرف ترين شونه

درباره چي توضيح ميخوايد؟

vampanize
2009-07-31, 01:07 AM
بله حق با شماس در اون لحظه rapidshare مشکل داش من نصبش کردم و دارم استفاده میکنم واقعا عالیه با تشکر از شما به همه توصیه میکنم نصبش کنن فقط می خواستم بدونم میشه samsung onlinewidget روش نصب کرد؟

BAL
2009-08-03, 12:40 AM
سلام خدمت رضا جون . من ایه بار خدمت شما عرض کردم که رام jvhk1 رو دانلود و نصب کردم . میخواستم بگم رام diax5 بهتر هستش یا اون رام فیلپینی dzia5 (نمیدونم درست اسمش گفتم یا نه )و با توجه به اینکه رامی که الان دارم با این دوتا رام فرق میکن میشه طریق بی خطر نصب این دوتا که نام برم رو بگید . متشکرم

Reza WM
2009-08-03, 10:10 AM
سلام خدمت رضا جون . من ایه بار خدمت شما عرض کردم که رام jvhk1 رو دانلود و نصب کردم . میخواستم بگم رام diax5 بهتر هستش یا اون رام فیلپینی dzia5 (نمیدونم درست اسمش گفتم یا نه )و با توجه به اینکه رامی که الان دارم با این دوتا رام فرق میکن میشه طریق بی خطر نصب این دوتا که نام برم رو بگید . متشکرم

اول اینکه سوال کردید صبر کنید من حتما بیام جواب میدم اگه میبینید جوای نمیدم مطمئن باشید نیستم، پس دیگه پیغام خصوصی در مورد این چیزها ندید
طریقه بی خطری نداره اینهایی که میگید رسمیند و هیچ فرقی با اون قبلی که دانلود و نصب کردید ندارند
مثل قبلیست

ما همیشه به کاربرهای میگیم که آپگرید رام ریسکیه اما من به شخصه تاحالا واسم پیش نیومده اما اومدیم و شانس شما بودو اشتباهی پیش امد یا بدون اشتباه دستگاهتون بریک کرد اما اگه قبلی رو سالم ریختید این رو هم مثل همون عمل کنید و قشنگ ریخته میشه

در باره مقایسشون هم باید بگم با رامهای اومنیا زیاد آشنا نیستم، جفتش رو نصب کنید خودتون اون چیزایی که واستون مهمه رو توشون تست و مقایسه کنید

اما پیشنهاد میکنم فیلیپینیه رو بیخیال شید

وارد سایت بشید مشخات بزنید و جدیدترین رو از خود سامسونگ بگیرید

BAL
2009-08-04, 09:37 PM
اقا رضا سپاسگزارم . شما به درستی جواب من رو ندادین عزیز برادر. پس گفته های بنده رو درستی بخونید که بهتر بتونید جوابم رو بدین . عرض کنم خدمت شما رامی که روی گوشی حقیر بود jvhi2 بود ومن بدلیل مصرف بالای باتری رام جدید jvhk2 رو نصب کردم که الان راضی هستم . و با توجه به تعریف هایی از رام dzia5 شنیدم قصد نصب اون رام رو داشتم و همینجور رامی که خود جنابعالی گفتی (diax5) . حالا از شما این سوال دارم که نصب این دوتا رام چجوری باید انجام داد؟ چون این دوتا رامی که گفتم از نظر کشور با رام هایی که قبلا روی گوشی دارم فرق میکنه . ویه چیزی شبیه نصب رام های غیر اصلی به اصلی هست . ایا نرم افزار خاصی لازم هست جهت نصب این دو رام ؟ با سپاس .

Reza WM
2009-08-04, 11:44 PM
اقا رضا سپاسگزارم . شما به درستی جواب من رو ندادین عزیز برادر. پس گفته های بنده رو درستی بخونید که بهتر بتونید جوابم رو بدین . عرض کنم خدمت شما رامی که روی گوشی حقیر بود jvhi2 بود ومن بدلیل مصرف بالای باتری رام جدید jvhk2 رو نصب کردم که الان راضی هستم . و با توجه به تعریف هایی از رام dzia5 شنیدم قصد نصب اون رام رو داشتم و همینجور رامی که خود جنابعالی گفتی (diax5) . حالا از شما این سوال دارم که نصب این دوتا رام چجوری باید انجام داد؟ چون این دوتا رامی که گفتم از نظر کشور با رام هایی که قبلا روی گوشی دارم فرق میکنه . ویه چیزی شبیه نصب رام های غیر اصلی به اصلی هست . ایا نرم افزار خاصی لازم هست جهت نصب این دو رام ؟ با سپاس .

من دقيقا يادم نمياد اين رامي كه گفتم رسمي بوده يا غير رسما كه الان نصب كرديد اما سوال شما يه كم بيهودست در حالي كه من توي دو پست اول هر دو تا حالتي كه براي شما ممكنه اتفاق بيوفته يعني رام كوك شده ريختن و يا از كوك شده رسمي ريختن رو آموزش دادم حالا ديگه بستگي به خودتون داره كردوم رام رو با توجه به مشخصاتي كه دانلود كرديد بپسنديد و نصب كنيد

اينكه براي كدوم كشور هست اصلا مهم نيست، فقط براي برزيل يه مدت رامش خطر آفريد بود كه در حال حاضر رام هاي شما براي كشور هاي ديگه اي هست

بازم ميگم نرم افزار خاصي نميخواد بايد بسته به رامي كه داريد و به اوني كه ميخوايد مهاجرت كنيد بر اساس دو پست اول عمل كنيد
اگه بازم جاي سواليه بپرسيد

abeklari
2009-08-05, 01:46 PM
آقا من میتونم با ویستا رام نصب کنم ؟
از کجا میشه فهمید که من احتیاج به رام دارم ؟ یعنی این رامهائی که معرفی شده رو شاید رو گوشیم باشه
راستی این رامهای جدیدی که معرفی شده ظرفیت داخلیش (برای نصب نرم افزار چقدره ؟)
ممنون

BAL
2009-08-05, 07:42 PM
سپاسگزارم رضا جون . ولی من با اون روش رامهای غیر اصلی به اصلی تا حالا کار نکردم و میترسم گوشیم از بین بره

Reza WM
2009-08-06, 09:01 AM
آقا من میتونم با ویستا رام نصب کنم ؟
از کجا میشه فهمید که من احتیاج به رام دارم ؟ یعنی این رامهائی که معرفی شده رو شاید رو گوشیم باشه
راستی این رامهای جدیدی که معرفی شده ظرفیت داخلیش (برای نصب نرم افزار چقدره ؟)
ممنون

زماني كه از رامتون راضي منباشيد و نياز هاي شمارو بر آورده نكنه ، ننياز داريد
معمولا بايد ببينيد توي اطلاعات رام چقدر نوشته داخلي داره البته كوك شده هارو اطلاعات دقيق مينويسند اما رسمي ها اين اطلاعات دقيق رو ندارند

سپاسگزارم رضا جون . ولی من با اون روش رامهای غیر اصلی به اصلی تا حالا کار نکردم و میترسم گوشیم از بین بره

ديگه اون مشكل شماست عزيزم:flower:

obama2008
2009-09-05, 10:59 AM
سلام دوستان من امروز رفتم ببینم رام جدید برای امنیا اومده به رام i900DZIA5که برای سنگاپور هست بر خوردم با حجمه 244 مگابایت هنوز دارم دانلودش میکنم آیا کسی از این رام خبری داره یعنی کسی تا حالا نصبش کرده ؟؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------
Microsoft to Deliver New Generation of Windows Phones on Oct. 6 (http://www.microsoft.com/presspass/press/2009/sep09/09-01windowsphoneavailablepr.mspx)

adnan49
2009-09-13, 05:23 PM
سلام . من 2 هفته پیش گوشی رو گرفتم و رام DXHG3 روش نصب بود . اما بیشتر وقتا گوشی هنگ میکنه و مصرف باطری هم تقریبا بالاست . آاین رام مشکلش چیه ؟ آیا لازمه آپگرید کنم ؟ بین ا.ون دو تا رام که معرفی کردین کدوم مطمیئتره ؟ :dont:

obama2008
2009-09-13, 08:07 PM
سلام دوست عزیز من خودم الان رامه DZIA5 را نصب کردم و ازش رازیم

برای نصب این رام و هر رام رسمی و غیر رسمی میتونی از این آموزش استفاده کنید

1:اگر این آموزش را درست انجام دهید به هیچ مشکلی بر نمیخورید (خودم تا حالا با همین برنامه 5 تا I900 را رامشونو تغییر دادم ) ولی اگر اشتباه کنید شاید به مشکل بر بخورید(پس با دقت این کار را انجام دهید)
2: حتما حتما حتما !! SamsungModemرا نصب کنید و منتظر پیغامی بمانید که تائید میکنه دراو نصب شده (بهتر بعداز نصب کامپیوتر را ریست کنید)
3: در ضمن اول آموزش را تا ـخر بخونید بعد انجام دهید
اینم لینک دانلود :http://hotfile.com/dl/12362531/e8aa842/i900-Update.zip.html

اگر در هنگام دانلود به پیغام File is still being processed.
بر خوردید نگران نشوید چون فایلو در تاریخ (22/6/88 ) آپلود کردم(شاید شما موقعی برای دانلود بروید که فایل همنوز چک نشده)
مشکلی داشتید خبرم کنید
موفق باشید

Reza WM
2009-09-13, 11:32 PM
سلام . من 2 هفته پیش گوشی رو گرفتم و رام DXHG3 روش نصب بود . اما بیشتر وقتا گوشی هنگ میکنه و مصرف باطری هم تقریبا بالاست . آاین رام مشکلش چیه ؟ آیا لازمه آپگرید کنم ؟ بین ا.ون دو تا رام که معرفی کردین کدوم مطمیئتره ؟ :dont:

سلام دوست عزیز من خودم الان رامه DZIA5 را نصب کردم و ازش رازیم

برای نصب این رام و هر رام رسمی و غیر رسمی میتونی از این آموزش استفاده کنید

1:اگر این آموزش را درست انجام دهید به هیچ مشکلی بر نمیخورید (خودم تا حالا با همین برنامه 5 تا I900 را رامشونو تغییر دادم ) ولی اگر اشتباه کنید شاید به مشکل بر بخورید(پس با دقت این کار را انجام دهید)
2: حتما حتما حتما !! SamsungModemرا نصب کنید و منتظر پیغامی بمانید که تائید میکنه دراو نصب شده (بهتر بعداز نصب کامپیوتر را ریست کنید)
3: در ضمن اول آموزش را تا ـخر بخونید بعد انجام دهید
اینم لینک دانلود :http://hotfile.com/dl/12362531/e8aa842/i900-Update.zip.html

اگر در هنگام دانلود به پیغام File is still being processed.
بر خوردید نگران نشوید چون فایلو در تاریخ (22/6/88 ) آپلود کردم(شاید شما موقعی برای دانلود بروید که فایل همنوز چک نشده)
مشکلی داشتید خبرم کنید
موفق باشید

بله با تعویض رام حل میشه از راهنمایی های دوستتون هم که نقل قول شده کمک بگیرید

adnan49
2009-09-14, 12:25 AM
ممنون که واب دادین ، ام حالا بین این 3 تا رام که معرفی کردین (DIAX5/QB06/DZIA5 )کدوم یکی رو نصب کنم ؟!!! تو گوشیم برنامه زیاد هست ، کدوم بهتر جواب میده ؟

Reza WM
2009-09-14, 01:40 AM
ممنون که واب دادین ، ام حالا بین این 3 تا رام که معرفی کردین (DIAX5/QB06/DZIA5 )کدوم یکی رو نصب کنم ؟!!! تو گوشیم برنامه زیاد هست ، کدوم بهتر جواب میده ؟

متاسفانه رام هاي اومنيا رو زياد وارد نيستم اما به طبع اوني كه ريليز جديديتري هستش بهتره

obama2008
2009-09-14, 07:34 PM
سلام شما DZIA5 را نصب كنيد تمام مشكلاتتون حل ميشه در ضمن اين رام امكانات اضافه تر هم داره
----------
همانا پيروزي با صبر است

nogolo1
2009-09-17, 10:02 AM
با سلام و خسته نباشيد وضع گوشيم خرابه من كشور خودمو كه ايران انتخاب كردم كوشي فرمت شد و بعد كه اومد بالا تا جايي كه آرم ويندوز موبايل رو نشون ميده جلو رفت و همونجا وايساد اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد

Reza WM
2009-09-18, 03:42 PM
با سلام و خسته نباشيد وضع گوشيم خرابه من كشور خودمو كه ايران انتخاب كردم كوشي فرمت شد و بعد كه اومد بالا تا جايي كه آرم ويندوز موبايل رو نشون ميده جلو رفت و همونجا وايساد اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد

سلام
اول اینکه ربطی به این نداره که شما کشور رو ایران بزنی ریست کنه
چارش هارد ریسته
اما گوشیتون چیه؟

nogolo1
2009-09-22, 04:43 PM
سلام
اول اینکه ربطی به این نداره که شما کشور رو ایران بزنی ریست کنه
چارش هارد ریسته
اما گوشیتون چیه؟
درسته متوجه شدم ولي حالا يه مشكله بزرگتر برام پيش اومده و اون اينكه وقتي رام 6.1 رسمي سامسونگ رو نصب كردم تا مرحله 5 پيش رفت كه تو اون مرحله خواست كه حدودا" 2 دقيقه دستگاه رو خاموش نكنم منم همين كار رو كردم و مرحله بعد پيغام داد آپگريد با موفقيت انجام شد بعد گوشي ريست شدو ديگه بالا نيومد لطفا" راهنماييم كنيد چي كار بايد بكنم.خيلي ممنون

H-Pianist
2009-09-27, 01:02 AM
درسته متوجه شدم ولي حالا يه مشكله بزرگتر برام پيش اومده و اون اينكه وقتي رام 6.1 رسمي سامسونگ رو نصب كردم تا مرحله 5 پيش رفت كه تو اون مرحله خواست كه حدودا" 2 دقيقه دستگاه رو خاموش نكنم منم همين كار رو كردم و مرحله بعد پيغام داد آپگريد با موفقيت انجام شد بعد گوشي ريست شدو ديگه بالا نيومد لطفا" راهنماييم كنيد چي كار بايد بكنم.خيلي ممنون
برای منم همینطور شد. روی Samsung Omnia میمونه.
توضیح اینکه گوشی شارژ میشه و Led گوشی هم قرمز و سبز میشه.
Dead شد؟ یا با فلشی چیزی درست میشه؟ Hard Reset هم نشد.

ویرایش : بعد از سر و کله زدن و آزمون و خطا و سرچ در اینترنت درست شد!! :p :D

Reza WM
2009-09-27, 11:57 AM
برای منم همینطور شد. روی Samsung Omnia میمونه.
توضیح اینکه گوشی شارژ میشه و Led گوشی هم قرمز و سبز میشه.
Dead شد؟ یا با فلشی چیزی درست میشه؟ Hard Reset هم نشد.

ویرایش : بعد از سر و کله زدن و آزمون و خطا و سرچ در اینترنت درست شد!! :p :D

شما مثل بقیه دوستان روش درست کردنشو بزارید بقیه استفاده کنند

H-Pianist
2009-09-27, 11:05 PM
شما مثل بقیه دوستان روش درست کردنشو بزارید بقیه استفاده کنند
والا برای من این مراحل رو طی کرد :

ویندوز = Vista
رام = i900-IA5_QB06M-IA2
متود نصب در این پست :

http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=367937&postcount=24اول از همه که کل درایور هارو نصب کردم. مراحل نصب رو همونطور که در آموزش گفته شده انجام دادم و گوشی رو خاموش کردم.
Eboot که دانلود شد زد PDA Device Not Found!!!! و مرخص شدن گوشی!!
فقط میومد روی Logo گوشی Samsung Omnia گیر میکرد.
چند بار اومد رام رسمی و غیر رسمی تست کردم بازم درست نشد (با خودم گفتم اگه تا الان Dead نشده بود دیگه شد!!!)
یه بار سیستمم رو Restart کردم و دوباره تست کردم.
ایندفعه گوشی رو پیدا کرد و دریچه امیدی باز شد!! اما باز سر Port 11 گیر کرد :|
رفتم Windows Mobile Device Center رو باز کردم و Connection Setting رو زدم و تمام تیک هارو برداشتم. دوباره تست کردم. تمام مراحل خوب پیش میرفت که دوباره آخر کار Jump Failed میزد!!!
یه سرچ کردم تو نت فهمیدم این Jump Failed مشکل حادی نیست و تمامی مراحل انجام شده.
گوشی رو ریستارت کردم ولی لوگو دیگه نمیاد جاش یه عکس گوشی با یه تابلو اخطار زرد رنگ میاد. که البته مسئله ای نیست و دوباره دکمه Power گوشی رو زدم ویندوز خیلی راحت و سریع بالا اومد.
خیلی خیلی بهتر از قبل شده. مخصوصا که Manilla ش خیلی خیلی خوشگله :دی.... رمش هم که خیلی خیلی بهتر شده. سرعت خیلی بالاتر رفته. در کل ماه شد!!! :دی

معنی واقعیه آزمون و خطا رو فهمیدم!! :دی
این تجربه کلی من بود نتیجه اش به غیر از مسئله مورد بوت اول موفقیت بود.

فکر کنم اصل موضوع سر Restart کردن درست ویندوز بعد از نصب Samsung Modem Driver بود که ظاهرا سیستمم درست Restart نشده بود. چون بار اول سیستم هنگ کرده بود ریست دستی کردم.

اینم بگم که اولین بارم بود رام نصب میکردم.

obama2008
2009-10-05, 09:49 AM
سلام دوست عزيز اين رام يك رام غير رسمي است شما اگه به رام اصلي آپديت كنيد درست ميشه آموزش را براتون توي پست هاي قبلي گزاشتم كه بايد دانلود كنيد

hamed-1515
2009-10-09, 12:40 PM
سلام به همه دوستان
آيا سامسونگ رام رسمي 6.5 براي امنيا معرفي كرده؟و اگه هست از كجا مي تونم دانلود كنم
راستش دوربين گوشي من همه عكسارو با كمي تاري ميندازه كه مطئنم از تنظيمات نيست ممكنه با تعويض رام درست بشه؟اصلا همچين چيزي امكان پذيره :بهبود سخت افزار با اپديت نرم افزار؟
يه سوال ديگه من ميخواستم از طريق اينترنت و نرم افزار Phone_Software_Update-Windows_Mobile_IF4 گوشي رو آپديت كنم ، ولي نشد و گزينه استارت روشن نميشه از Microsoft_ActiveSync_4.5 هم استفاده ميكنم!لطفا اگه كساني اطلاعي دارن راهنمايي كنين ممنون مي شم.

sigaret
2009-10-13, 12:27 PM
واسه منم وقتی عکس رو میگیرم یکم تار میشه. همیشه برام سوال بوده ک مشکل از کجاست!؟ کسی میدونه؟

من رام فیلیپین رسمی دارم DXIA5 .
از نظر مصرف شارژ میگفتن خوبه. ولی من هر شب باید شارژش کنم. نمیدونم مصرف من بالاست یا این زود شارژ میخوره یا باطری مورد داره.
میخواستم دوستان بگن از چه رامی استفاده میکنن و چند وقت چند وقت شارژ میکنن. چقدر مصرف دارن. ممنون میشم.

obama2008
2009-10-13, 01:54 PM
سلام فكر نكنم كه ويندوز موبايل 6.5 رسمي براي i900 بياد دوست عزيز شما بايد اول فكوس كني بعد عكس بگيري يعني اول دكمه دوربين را آروم فشار ميدي تا بهت تائييد بده و كارد گوچك تصوير سبز بشه بعد كه سبز شد دكه را تا آخر فشار ميدي يعني نبايد بعد از سبز شدن ول كني يعد بگيري بايد همنون ادامه بدي درست ميشه در ضمن يادت باشه كه رزوليشن هم روي حد اكثر بزاري به نظر من رام DZIA5 را نصب كنيد خيلي بهتر آموزش نصبشو در صفحه هاي قبل نوشتم

درضمن ميتوني از power saving استفاده كني كه مصرف باطري را كم ميكنه مسيرش اينه
start-->settings-->system-->power-->power saving
بعد تيك كنار enable Power Saving mode را فعال كن
بهتر كه بعد از اين كار يك بار سافت ريست كنيد
اگه مشكلي بود مطرح كنيد تا با همديگر حلش كنيم!!!
---------------------------
راستي در اين ستارگان شهرهايي مانند شهرهاي شما وجود دارد
حضرت علي عليه السلام

BAL
2009-10-15, 09:32 PM
من رام غیر رسمی i900_dxid_21921_r6.5v1m نصب کردم و بعد از 1ساعت صدای گوشی قطع شد( البته فقط صدای زنگ تماسها ) اومدم هارد ریست کردم باز دوباره همین مشکل پیش اومد برای بار دوم همون رام رو آپگرید کردم بازم صدای زنگخور رو ندارم میشه لطفا بگید که عیب کار کجاست ایا از رامی هست که نصب کردم؟ اگر رام غیر رسمی که مصرف باتری بهتری داشته باشه سراغ دارید لطفا معرفی کنید با سپاس از همگی شما

mojar
2009-10-19, 09:15 PM
سلام
من یک گوشی I900 امنیا دارم میخواستم بدونم راه حلی که بتوان یک فایل اکسل 2007را که تعداد 2000عدد شماره تلفن های مورد نیازم در ان میباشد را بتوانم به کتابچه تلفن همراهم منتقل کنم چیست؟

Reza WM
2009-10-19, 09:42 PM
سلام
من یک گوشی I900 امنیا دارم میخواستم بدونم راه حلی که بتوان یک فایل اکسل 2007را که تعداد 2000عدد شماره تلفن های مورد نیازم در ان میباشد را بتوانم به کتابچه تلفن همراهم منتقل کنم چیست؟

فكر نميكنم راهي باشه مگر اينكه توي hاوت لوك داشته باشيد و داخل گوشي وارد كنيد

يه راه ديگه اي كه هست نرم افزاري كه فربد قرار داده به نام jeyo اونو نصب كنيد از طريق PC با كپي پيست وارد گوشي كنيد

Mersad WM
2009-10-29, 06:06 PM
یکی لطف کنه چندتا رام خوب برای امنیا بزاره بد گیرش هستم هر جایی که این رو می گم کسی نمی زاره
:feel::feel::feel:

Reza WM
2009-10-29, 06:39 PM
یکی لطف کنه چندتا رام خوب برای امنیا بزاره بد گیرش هستم هر جایی که این رو می گم کسی نمی زاره
:feel::feel::feel:

6.5 یا 6.1 عزیز؟

Mersad WM
2009-10-29, 07:10 PM
6.5 یا 6.1 عزیز؟

6.5 باشه بهتره لینک های تاپیکتون کار نمی کرد تو انجمن ها فقط یکی بود که لینکش سالم بود که دانلود کردم خیلی مشکل داشت .تمام مشکلاش رو نوشتم
اگه اون 6.1 که گفتید touch flo 3D داره هم بزارید ممنون می شم

Mersad WM
2009-10-31, 12:30 PM
آپگريد رسمي هم ميتونه توي باتري كمك كنه،چرا كه نه

بهتر از اين اگه پيدا كردي من استعفا ميدم

رام كوك شده ي 6.1 : - DIAX5/QB06

http://rapidshare.com/files/203758267/i900-IA5_QB06M-IA2.7z با مانيلا

http://rapidshare.com/files/203741970/i900-IA5_QB06-IA2.7z بدون مانيلات

samsung modem driverيادت نره

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

آقا رضا واقعا این رامی که گزاشتید طبق حرف خودتون خیلی عالی بود به گوشی یه سرعت معرکه ای می ده . من که تعجب کردم که این گوشی خودمه در ضمن بیشتر برنامه های مزخرفه سامسونگ هم پاک شده بود
TnX

pooya_30
2009-11-08, 04:31 PM
سلام
بهترین راه کپی کردن شماره هات توی آوت لوک و سپس sync کردن گوشیت با کامپیوتره .

mahyar2011
2009-11-11, 07:20 PM
1. با توجه به اینکه من تا به حال رام آپگرید نکردم برای نصب رام wm6.5 کاره خاصی نباید بکنم یعنی قفل شسکتن یا به خاطره اینکه میخوام یک رام کوک رو روی یک رام رسمی نصب کنم مشکله خاصی وجود نداره ؟

با توجه به این که رام های wm6.5 ورژن های مختلی داره برای هر گوشی میخواستم درخواست کنم یک ورژن خوب جدید برای i900 Omnia تست شده برام قرار بدین

ممنون میشم

mahyar2011
2009-11-12, 10:38 PM
ما همچنان منتظریم

Reza WM
2009-11-13, 03:48 PM
ما همچنان منتظریم

1. با توجه به اینکه من تا به حال رام آپگرید نکردم برای نصب رام wm6.5 کاره خاصی نباید بکنم یعنی قفل شسکتن یا به خاطره اینکه میخوام یک رام کوک رو روی یک رام رسمی نصب کنم مشکله خاصی وجود نداره ؟

با توجه به این که رام های wm6.5 ورژن های مختلی داره برای هر گوشی میخواستم درخواست کنم یک ورژن خوب جدید برای i900 Omnia تست شده برام قرار بدین

ممنون میشم

شما نيازي نيست منتظر باشي پست اول رو اگه ميخوندي كارت راه مي افتاد امنيا بوت لودر و spl نداره كه بخواد آنلاك شه اما روشي كه توي دو پست اول گفته شده رو انجام بديد ميتويد كوك يا رسمي بريزي حالا چه كوكش 6.1 باشه چه 6.5

mahyar2011
2009-11-13, 08:28 PM
شما نيازي نيست منتظر باشي پست اول رو اگه ميخوندي كارت راه مي افتاد امنيا بوت لودر و spl نداره كه بخواد آنلاك شه اما روشي كه توي دو پست اول گفته شده رو انجام بديد ميتويد كوك يا رسمي بريزي حالا چه كوكش 6.1 باشه چه 6.5

دوست عزیز ممنون از جوابت ولی قسمت دوم درخواستم چی
یه رام جدید و ....!!!!

Reza WM
2009-11-14, 11:02 AM
دوست عزیز ممنون از جوابت ولی قسمت دوم درخواستم چی
یه رام جدید و ....!!!!

اون هم توی قسمت دانلود ۀپگرید رام بخش موجوده

SAEID
2009-11-19, 09:11 PM
ba salam. lotfan rveshe nasbe rom roye win 7 ham tozih bedid mamnun

H-Pianist
2009-11-20, 01:06 AM
ba salam. lotfan rveshe nasbe rom roye win 7 ham tozih bedid mamnun
اول از همه سلام. طبق قوانین فارسی تایپ کنید عزیز جان.
جواب :
تمامی راهکارها و توضیحات لازم داخل این تاپیک و مطالب اضافه این تاپیک رو مطالعه کن. ویندوز سون خیلی راحت تر بود. من با ویندوز سون خیلی راحت تر کار کردم تا ویستا. فقط یه نکته. سعی کن به اینترنت وصل باشی تا درایوری لازم شد وسط نصب سریع دانلود بشه. اینم بدون که اگه بعد از نصب image نصب نا تموم بمونه گوشی از بین نمیره و اصطلاحا dead نمیشه. فقط یه بار دیگه از اول باید نصب کنی.
اینم یه راهکار جدید ولی به انگلیسی که من ازش استفاده کردم و خیلی راحت رام عوض میکنم. الان هم ویندوز موبایل 6.5 نصب کردم خواستید لینکش و مشخصاتش رو براتون میذارم. (ولی در هر صورت ریسکش پای خودتونه هیچ کسی نمیتونه تضمینی بده)

IN DEVICE MANAGER YOUR PHONE WILL BE IN THE NETWORK ADAPTER TAB AND WILL BE CALLED WINDOWS MOBILE REMOTE ADAPTER!

IF ON THE LAST STEP IT SAYS JUMP FAILED DONT WORRY...IT IS DONE JUST TURN ON YOUR DEVICE AND IT WILL BOOT

I HAVE TESTED THIS METHOD, I USE THIS METHOD!

other than the official samsung website there was no way to update the omnia by vista but now there is a solution.

just download all the attached files (virus free... according to bit defender <- best anti virus i think?) then follow the instructions.

1. study the i780 vista usb installation instructions.
2. update your phones driver by using these instructions and by appling the driver software given in the vistaRUU folder. use the "wceusbsh.sys" file.in device manager your device is in the network adapter tab and is called " windows mobile remote adapter" (normally)
4. download any omnia rom update (ANY)
5. open i900 EXEcutor and click the dissasmble tab
6. press the button with 3 dots and find the rom updater file you downloaded.
7. click "go" and make a note of the output file.
8. once you have dissasembled the rom, the rom would have been split into individual components that are stored in the file you made note of.
9. open up grand prix and enter the parts into the loaders as shown below\/

LOADER - eboot
PDA - pda
CSC - customer.csc (or leave blank as nothing has to be put there)
MULTILANG - LEAVE THIS PART BLANK!!! PUT NOTHING IN THERE
PHONE - phone (or leave blank as it does not have to be updated)

phone may boot with a picture of a phone and ! but if you wait for 5 seconds it will then boot properly FIXED JUST LEAVE THE PHONE AND CSC PART BLANK.
hope this helps... ask questions if needed.
also this is at your own risk (but it 100% worked for me)

این فایلها رو هم ضمیمه کرده بود داخل تاپیکش که منم براتون میذارم.

pouria_haz
2009-11-22, 12:30 PM
گوشی i900 صفحه سیاه شد چه کنم؟تو مرحله ریبوت موند خیلی فوریه

Reza WM
2009-11-22, 02:19 PM
گوشی i900 صفحه سیاه شد چه کنم؟تو مرحله ریبوت موند خیلی فوریه

توضیح بدید رام رسمی یا غیر رسمی؟؟!!
و از روش پست اول یا دو پست قبل رفتید؟!!

pouria_haz
2009-11-24, 10:06 AM
توضیح بدید رام رسمی یا غیر رسمی؟؟!!
و از روش پست اول یا دو پست قبل رفتید؟!!

رام رسمی از همون پست اول الان گوشی بالا نمیاد فقط چراغ پاور قرمزه

sad123
2009-11-30, 10:06 PM
سلام من رام 23064 sector را نصب کردم
کامل نصب شده
ولی دیگه نمیتونم روی گوشیم هیچ رامی بریزم
و ارور pda device not found را میده
اون موقع با ویستا نصب کردم ولی الان که نصب می کنم این ارور را میده
گوشیم omnia
با usdl آپدیت کردم
لطفا کمکم کنید

SAEID
2009-12-03, 08:56 PM
لطفا یه رام 6.5 تست شده واسه i900 omnia بزارید (تپل باشه لطفا)

mojar
2009-12-04, 10:58 PM
اقا رضا سلام میشه لطف کنید لینک رام کوک شده ای 6.1-DIAX5/QB06که
خود شما برای نصب بر روی امنیاi900توصیه کرده بودید رامجددا بذارید چون لینک قبلی از کار افتاده درضمن برای 6.5چه رامی را توصیه میکنید درصورت امکان لینک انرا هم بذارید

Saeed WM
2009-12-05, 04:46 AM
اقا رضا سلام میشه لطف کنید لینک رام کوک شده ای 6.1-DIAX5/QB06که
خود شما برای نصب بر روی امنیاi900توصیه کرده بودید رامجددا بذارید چون لینک قبلی از کار افتاده درضمن برای 6.5چه رامی را توصیه میکنید درصورت امکان لینک انرا هم بذارید

این ها مخصوص ویندوز 6.5 هستند .
دو لینک دومی مانیلا نیز دارد

QB06/QB06M Release:
http://rapidshare.com/files/203741970/i900-IA5_QB06-IA2.7z
http://www.mediafire.com/?jwwhjl4vtrj

Manila Lite ROM:
http://rapidshare.com/files/203758267/i900-IA5_QB06M-IA2.7z
http://www.mediafire.com/?5mmnyngmgy5

این هم ورژن جدید تر :
QB07/QB07M Release:
http://rapidshare.com/files/230237368/i900-ID1_QB07-ID1.7z
http://www.mediafire.com/?mjijmkkkemm

Manila Lite ROM:
http://rapidshare.com/files/230233490/i900-ID1_QB07M-ID1.7z
http://www.mediafire.com/?1mzm3j0wmjh

sad123
2009-12-05, 06:41 PM
سلام من رام 23064 sector را نصب کردم
کامل نصب شده
ولی دیگه نمیتونم روی گوشیم هیچ رامی بریزم
و ارور pda device not found را میده
اون موقع با ویستا نصب کردم ولی الان که نصب می کنم این ارور را میده
گوشیم omnia
با usdl آپدیت کردم
لطفا کمکم کنید

سلام
دوستان راهی برای این مشکل بنده پیدا نکردید؟

mojar
2009-12-05, 10:07 PM
اقا سعید خیلی ممنون ولی من لینک DIAX5/QB06 را هم میخواستم امکانش هست بذارید

sad123
2009-12-06, 04:04 PM
سلام
دوستان راهی برای این مشکل بنده پیدا نکردید؟

مشکل حل شد:god::wow:
روش:ابتدا samsung modem driver-vista را نصب کرده و با USDL_GrandPrix_v1.5.2_VISTA برای ریختن رام استفاده کنید
154622

154623
توجه:برای این روش از windows vista sp1 استفاده کنید.
موفق باشید

Mersad WM
2009-12-19, 02:18 PM
این هم آخرین ورژن وین موبایل 6.5 برای امنیا
همراه با مانیلا

Changelog:
- update os to 28014 (new builds based on 23090),
- added WindowsLive, Bing, Messenger
- changed ROM look http://www.modaco.com/style_emoticons/default/smile.gif
- added FTouchSL and improved touch sensitivity (if you have some problems try to switch of FTouchSL in Windows/_FTouchSL.lnk)
- updated CleanRAM to v1.9
- added to M2D full screen weather pictures,
- Titanium is back in M2D version
- repaired lockscreen non showing new sms/calls
- and so on.... http://www.modaco.com/style_emoticons/default/smile.gif

Only M2D ver. for now

Change log:
- removed Favorite settings,
- removed Opera Browser (you can install that version that you wont)
- new menu look (thanks for Sector!)
- new Wi-Fi Router

Download (http://www.mediafire.com/?23nh3zioozz)
Dl pass : omnia
size ~ 86mb
هر کسی دانلود کرد به ما هم خبر بده خوبه یا نه . اسکرین شات هم بزارید چون جایی بیدا نکردم خودمم هنوز دانلودش نکردم
تشکر و امتیاز یادتون نرههههههههههههههههههههههه هههههه

SAEID
2009-12-23, 11:24 PM
http://www.freeimagehosting.net/uploads/484fcfd685.png (http://www.freeimagehosting.net/)http://www.freeimagehosting.net/uploads/f53285b64d.png (http://www.freeimagehosting.net/)http://www.freeimagehosting.net/uploads/b469625b30.png (http://www.freeimagehosting.net/)http://www.freeimagehosting.net/uploads/0701057e46.pnghttp://www.freeimagehosting.net/uploads/d18bf3a134.png (http://www.freeimagehosting.net/)
رامی که مرساد جون گزاشته خیلی عالیه حتما دانلودش کنید.من فقط با فارسی کردنش مشکل داشتم که با کمک دوستم reza wm حلش کردم
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=32034
(تشکر یادتون نره)

S1277
2009-12-31, 08:50 AM
با كدوم روش نصب كردي--پست 1 -- يا-- پست 2---- راحت نصب شد-ممنون ميشم جواب بدي

SAEID
2009-12-31, 04:22 PM
با كدوم روش نصب كردي--پست 1 -- يا-- پست 2---- راحت نصب شد-ممنون ميشم جواب بدي
پست 1 عزیز. پست 2 مربوط به آپگرید رام هستش نه نصب رام
اصلا نگران نباش از اون چیزی که فکر میکنی ساده تره:student:

SAEID
2009-12-31, 04:53 PM
این هم یکی از آخرین ورژن های رام 6.5 واسه i900 که امیدوارم حالشو ببرید
http://www.mediafire.com/?xnmvym1tntk (http://www.mediafire.com/?xnmvym1tntk)
Changes in 23053:

- Top bar works in M2D
- Icons are full size again in M2D Favourites tab
- Kept some WM6.5 widgets
- Added Notepad (thanks Bgill55)
- Removed Office.Works better when installed as cab in my storage + you get the file associations tongue.gif . Just drop into XDA_UC\SD
- Added Midomi (thanks to Sector)

Kept/Added:

Removed Voice command
Themes now work
.net 3.5 + flash 3.1
Advanced config Tool
Black Russian Skins
Bluetooth Icon
Chobit Smart Lock
Clear Temp Disabled
Error Reporting, Dialer Skin, Security (Doesn’t warn on unsigned cabs).
Disabled Screen Calibration at startup (Thanks to Shokka9)
EverApp (to stop programs Auto Close)
Favourite Settings
Finger Keyboard
FM Radio
Google Maps 3.2 Layers
HTC Task Manager
HTC Emupanel (updated and working in new builds thanks to speleomaniac)
Internet Sharing
M2DC + M2D app Launcher
Mortscript 4.2
NEO Titanium (Thanks to Blazingwolf)
No Data
Office (removed One note)
PIM Backup
psShutXP (NuclearEMP skin)
Remote Desktop
SD Tuneup
Shake and Save
Smart Converter
Smart Reader
Solitaire
Task switcher (swipe finger from bottom of screen to the top)
TFDetacher
Toggle Bluetooth
Torch Button
TV Out
Windows Live
http://www.freeimagehosting.net/uploads/ab3fcea2dd.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)http://www.freeimagehosting.net/uploads/9482959c6c.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)
رامه خوبیه حتما دانلود کنید
(تشکر یادتون نره)

S1277
2010-01-01, 06:57 AM
ميبخشيد-يه سوال ساده مي خوام بپرسم-رم گوشي من به اسم JPID1-ايران-اصليه؟--دوم--بعد از نصب رم مشكلي با نصب برنامه هاي قديم پيدا نميكنه--راحت تر بگم بازم مثل قديمش همه برنامه هارو ساپورت ميكنه--چيزي كمتر از قبل نميشه----ممنونم از اينكه وقت ميزاري و جواب پستهارو ميدي--راستي اون رم بالا رو چطوري ميشه دانلود كرد

SAEID
2010-01-01, 10:13 AM
ميبخشيد-يه سوال ساده مي خوام بپرسم-رم گوشي من به اسم JPID1-ايران-اصليه؟--دوم--بعد از نصب رم مشكلي با نصب برنامه هاي قديم پيدا نميكنه--راحت تر بگم بازم مثل قديمش همه برنامه هارو ساپورت ميكنه--چيزي كمتر از قبل نميشه----ممنونم از اينكه وقت ميزاري و جواب پستهارو ميدي--راستي اون رم بالا رو چطوري ميشه دانلود كرد
اینها همش به رامی که نصب میکنی بستگی داره
اگر رامی که نصب میکنی رامه خوبی باشه باگ هم نداشته باشه حتی از رامهای اصلی امنیا هم بهتر جواب میده
با نصب این رامها دیگه نیازی به خیلی از برنامه هایی که قبلا نصب میکردی هم نخواهی داشت
تو نصب برنامه ها هم فکر نمیکنم به مشکل خاصی بر بخوری
ما که تا هالا بر نخوردیم
الا یه مورد (تو رامی که مرساد جون گزاشته core player جواب نمیده) به جز این ازهمه نظر کامله
در مورد لینک دانلود هم آدرسشو گزاشتم
(تشکر یادتون نره)

S1277
2010-01-02, 11:01 AM
منو ميبخشي كه خيلي سوال ميپرسم-بار اول دييگه-رمي كه من نصب ميكنم آيا روي برنامه هاي فابريك samsung .گوشيم تاثير گذاره--(مثل نوار كناري سمت چپ در today -يا 2حالت منوي اصلي samsung و يا tuch phayer و غيره..) و ممنون ميشم اگه بگي كه زماني كه من برنامه samsung modem driver نصب كردم و خواستم برم برنامه رم مورد نظر نصب كنم- رم تو گوشي بزارم يا به كامپيوتر انتقال بدم-بعد خودش اتومات تشخيص ميده يا من بايد به صورت دستي نصبش كنم--واقعا كمك بزرگي ميكني بهم--تشكر-واسه سلامتيش :god:

Mersad WM
2010-01-03, 01:16 AM
منو ميبخشي كه خيلي سوال ميپرسم-بار اول دييگه-رمي كه من نصب ميكنم آيا روي برنامه هاي فابريك samsung .گوشيم تاثير گذاره--(مثل نوار كناري سمت چپ در today -يا 2حالت منوي اصلي samsung و يا tuch phayer و غيره..) و ممنون ميشم اگه بگي كه زماني كه من برنامه samsung modem driver نصب كردم و خواستم برم برنامه رم مورد نظر نصب كنم- رم تو گوشي بزارم يا به كامپيوتر انتقال بدم-بعد خودش اتومات تشخيص ميده يا من بايد به صورت دستي نصبش كنم--واقعا كمك بزرگي ميكني بهم--تشكر-واسه سلامتيش :god:

1. رام جدیدی که شما می خوایین نصب کنید اگر رسمی باشه تمام برنامه هایی که در هنگام خرید روشه روی اون هم هست اما یه نکته در مورد رام های کوک شده اینه که سازنده ی این رام ها یا همون کوکر ها رام رو برای گوشی به صورتی که دوست دارند می سازند و بودن و نبودن برنامه های جانبی ویندوز به سلیقه ی اونا بستگی داره شما می تونید رام کوک شده ایی که به سلیقتون می خوره رو نصب کنید . رام های کوک شده مثل ویندوز های دستکاری شده برای کامپیوتر هستند

2. نصب کردن یک رام روی گوشی می شه گفت سادست اما احتیاط زیاد می خواد ولی اگر به طور کاملا ساده بخوام توضیح بدم برای امنیا 1.samsung modem driver رو نصب کن 2. رام دانلود شده که یه فایل اجرایی یا .exe هست باز کن 3.گوشی رو همون طوریکه به کامپیوتر وصله خاموش کن 3. گوشی رو روشن کن و از توی برنامه رام start رو بزن و صبر کن تا job done بزنه
به همین سادگی بود اما شاید توضیحات تاپیک اول به این دلیل برات پیچیده بود که کامل توضیح داده بود و جامع هست و باید دوباره از آقا رضا تشکر کنم بخاطر تاپیکشون

3. رام باید روی کامپیوتر باشه

4. تمام مراحل می شه گفت اتوماتیکه تنظیم دستی وجود نداره

5. در ضمن عزیز رام درسته نه رم
Smile (50)

S1277
2010-01-04, 04:15 PM
واقعا ممنونم از راهنمايي بسيار خوبت كمك بزرگي كردي-در مورد غلط املايي هم مرسي كه گفتي -به خدا تند تند نوشتم--سر كارم بودم خسته--راستي رام فعلي گوشي من JPID1 به نظر شما (نظرت واسم مهمه) رام خوبيه--آيا واسه دانلود همين رام ميتونم تو نت پيدا كنم-بهترين رام پيشنهادي شما wm6.5 چيه؟ ممنون ميشم با لينك باشه-------------تشكر -اين بار 3 بار :god:واسه سلامتيش

S1277
2010-01-07, 07:52 PM
حاجي جواب مارو نداديا--mersad ما كماكان منتظريم

SAEID
2010-01-10, 03:08 PM
واقعا ممنونم از راهنمايي بسيار خوبت كمك بزرگي كردي-در مورد غلط املايي هم مرسي كه گفتي -به خدا تند تند نوشتم--سر كارم بودم خسته--راستي رام فعلي گوشي من JPID1 به نظر شما (نظرت واسم مهمه) رام خوبيه--آيا واسه دانلود همين رام ميتونم تو نت پيدا كنم-بهترين رام پيشنهادي شما wm6.5 چيه؟ ممنون ميشم با لينك باشه-------------تشكر -اين بار 3 بار :god:واسه سلامتيش

اگه دنبال رام خوب میگردی تو همین تاپیک رامی رو که مرساد جون گزاشته رامه سبک و خوبیه
رامی رو که خودم هم گزاشتم رامه نسبتا سبکیه فضایه متفاوتی هم داره
هر رامی رو که بخوای میتونی از همین انجمن، xda-developers یا modaco پیدا و دانلود کنی
ولی سعی کن رامهایه تست نشده رو امتحان نکنی:student:
(تشکر یادتون نره)

9092303801
2010-01-12, 12:47 AM
سلام به همگی خسته نباشید
اقا یه سوال
من اول رام 6.1 dixa5 داشتم به یه رام ویندوز 6.5 ارتقائ دادم
حالا می خوام دوباره برگردم به همون رفتم تو سایت سامسونگ یه رام dixa5 با حجم 223 مگ داشتش حالا میخوام دان کنم با دیدن ای تاپیک مطمئن نیستم که incorect version رو میده یا نه
حالا اگه میشه یه راهنمایی میکنید که با رام 6.5 چجوری باید دانگرید بکنم چون تو صفحه اول درباره یه رام دیگه صحبت شده بود .

Reza WM
2010-01-12, 01:53 AM
سلام به همگی خسته نباشید
اقا یه سوال
من اول رام 6.1 dixa5 داشتم به یه رام ویندوز 6.5 ارتقائ دادم
حالا می خوام دوباره برگردم به همون رفتم تو سایت سامسونگ یه رام dixa5 با حجم 223 مگ داشتش حالا میخوام دان کنم با دیدن ای تاپیک مطمئن نیستم که incorect version رو میده یا نه
حالا اگه میشه یه راهنمایی میکنید که با رام 6.5 چجوری باید دانگرید بکنم چون تو صفحه اول درباره یه رام دیگه صحبت شده بود .

دقیقا این آموزش طریقه نصب رام رسمیه عزیزم
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=268644&postcount=2

amin dd
2010-01-12, 01:54 AM
رام من JPIA3 هست .
رام DZIA5(مالزی) رو از سایت سامسونگ گرفتم
میخوام اپدیت کنم میگه:
incorrect software version. please check the device
چیکار کنم؟؟؟؟

Mersad WM
2010-01-12, 07:29 PM
رام من JPIA3 هست .
رام DZIA5(مالزی) رو از سایت سامسونگ گرفتم
میخوام اپدیت کنم میگه:
incorrect software version. please check the device
چیکار کنم؟؟؟؟

دوست عزیز آقا رضا درست می گن تمام توضیحات تو لینکی که دادن هست
در ضمن اگه بخوام ساده بگم فقط یه تغییر ورژن تو رجیستری نیازه

Mersad WM
2010-01-12, 07:53 PM

واقعا ببخشید گیره امتحانات بودم اینترنت نیومدم
من خیلی از رام های رسمی و غیر رسمی تست شده و نشده رو نصب کردم اما بهترین رام هایی که تاحالا برخورد کردم برای امنیا وین 6.1 رام کوک شده ایی که آقا رضا گذاشته بودن که تو بست های قبلی بیداش می کنی و وین 6.5 اونی که تو چند بست بیش خودم گزاشتم

9092303801
2010-01-13, 02:41 PM
دقیقا این آموزش طریقه نصب رام رسمیه عزیزم
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=268644&postcount=2

سلام تشکر از اینکه وقت میذاری
راستش سوال توی ذهنم این بود که گفته بودی توی رجیستری باید jvhi1 بزنیم بعد اون دوست عزیزمون گفت که اسم رامی که دانلود کردیم رو باید زد

راستی یه سوالی رام فیلیپینی که 223 مگ هستش چه فرقی با رام uae داره ؟ اخه چرا اینقدر سنگینه ؟
البته خودم داشتمش ولی فرقشو نمی دونم .
دوم اینکه اگه بخوام رام فیلیپینی بریزم چه کشوری رو روی گوشیم انتخاب بکنم ؟
ممنون

Norton
2010-01-18, 09:10 AM
salam
2 soal dashtam aya bara nasb rom cook shode roye vista mishe az post 1 estefade kard?
agar nemishe bara nasb ro vista che barnamei niaz hast?
sharmande systemam farsi type nemikone

Reza WM
2010-01-18, 10:47 AM
salam
2 soal dashtam aya bara nasb rom cook shode roye vista mishe az post 1 estefade kard?
agar nemishe bara nasb ro vista che barnamei niaz hast?
sharmande systemam farsi type nemikone

برای فارسی سازی سیستمتون به regional and language برید و از اونجا زبان فارسی رو اضاضفه کنید

و برای پست اول مهمه درایور هایی هست که گوشی رو به دستگاه بشناسونه حالا اسمش xp داره اما احتمالا باید جواب بده عزیزم

omrani
2010-01-29, 10:00 AM
تعویض رام حتما باید روی ویندوز ویستا باشه؟
روی xpجواب نمیده؟
مهمه....

SAEID
2010-01-30, 09:19 AM
روی xpجواب نمیده؟
مهمه....
بله نه تنها با ویندوز xp هم میشه رام عوض کرد بلکه به نظر من راحتتر هم هست
روشش رو هم میتونی از پست اول یاد بگیری:student:

SHAHROOZ S2
2010-01-30, 01:03 PM
روی xpجواب نمیده؟
مهمه....
اگه می خوای از ویستا یا 7 استفاده کنی از روش زیر برای تعویض رام استفاده کن
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=367937&postcount=24

Mersad WM
2010-02-03, 12:20 PM
برای فارسی سازی سیستمتون به regional and language برید و از اونجا زبان فارسی رو اضاضفه کنید

و برای پست اول مهمه درایور هایی هست که گوشی رو به دستگاه بشناسونه حالا اسمش xp داره اما احتمالا باید جواب بده عزیزم

برای دایور ویستا & Seven باید هم دراور اکس پی و هم درایور ویستا که ضمیمه کردم نصب بشه

ksc_64
2010-02-04, 01:39 PM
سلام آقا mersad 7 عزیز

من اون رام که تو پستهای قبلی گذاشتین رو نصب کردم ولی یه مشکل بزرگ دارم
هیچ کلیپ تصویری رو نمیتونم ببینم ، موقع اجرا این پیغام رو میده

There is no application associated with " faclip 1120 -3gp". Run the application firste , then opem this file from within the application.

برنامه core player هم نصب میشه ولی هیچی رو اجرا نمیکنه !!!! :dont:

Mersad WM
2010-02-05, 05:59 PM
سلام آقا mersad 7 عزیز

من اون رام که تو پستهای قبلی گذاشتین رو نصب کردم ولی یه مشکل بزرگ دارم
هیچ کلیپ تصویری رو نمیتونم ببینم ، موقع اجرا این پیغام رو میده

There is no application associated with " faclip 1120 -3gp". Run the application firste , then opem this file from within the application.

برنامه core player هم نصب میشه ولی هیچی رو اجرا نمیکنه !!!! :dont:

من این رام رو الان رو گوشیم دارم و مشکلی نداره
شما برنامه ی Resco Explorer که تو انجمن هست نصب کنید و روی فایل تصویری که می خوایین اجرا کنید انگشتتون رو نگه دارید که منو باز بشه و گزینه ی open with رو بزنید از توی لیست core player رو انتخاب کنید رو هر دو مربع پایین رو تیک بزنید (enclose path in double quotes و always use this program to open this file type( و گزینه ی Done رو بزنید . حالا هر موقع رو این فرمت فایل کلیک کنی راحت برات باز می شه

mehdiest
2010-02-05, 06:06 PM
سلام رضا جان

عزیزم شرمنده این سوال پیش و پا افتاده رو می پرسم.

می خواستم بدونم که رام اصلی یا کوک شده ویندوز 6.5 هم وجود داره؟ از کجا میتونم دانلود کنم؟

من رام JVHI2 با ویندوز 6.1 روی گوشیم دارم. می خواستم 6.5 روش نصب کنم، بایداز روی پست های 1 و 2 این تاپیک عمل کنم؟

ممنون

Mersad WM
2010-02-05, 06:59 PM
سلام رضا جان

عزیزم شرمنده این سوال پیش و پا افتاده رو می پرسم.

می خواستم بدونم که رام اصلی یا کوک شده ویندوز 6.5 هم وجود داره؟ از کجا میتونم دانلود کنم؟

من رام JVHI2 با ویندوز 6.1 روی گوشیم دارم. می خواستم 6.5 روش نصب کنم، بایداز روی پست های 1 و 2 این تاپیک عمل کنم؟

ممنون

با عرض معذرت از آقا رضا که بجاشون جواب میدم
جواب دادم که کاره این دوستمون سریع تر بشه
----------------------------------------------------------
رام اصلی برای امنیا نیست اما کوک شده خیلی پیدا میشه
تو انجمن تو قسمت رام 6.5 و رام امنیا رام هاش هست
بله باید از همون پست که مربوط به نصب رام کوک شده هست عمل کنید

amin_relax
2010-02-23, 02:23 PM
واقعا ببخشید گیره امتحانات بودم اینترنت نیومدم
من خیلی از رام های رسمی و غیر رسمی تست شده و نشده رو نصب کردم اما بهترین رام هایی که تاحالا برخورد کردم برای امنیا وین 6.1 رام کوک شده ایی که آقا رضا گذاشته بودن که تو بست های قبلی بیداش می کنی و وین 6.5 اونی که تو چند بست بیش خودم گزاشتم
مرسی مرصاد میشه بگی بین این 2 تا رامی که گفتی
کدومشون سرعت بهتر و مصرف بانری کمتری دارن
ممنون میشم:flower:

ksc_64
2010-02-24, 06:48 PM
با عرض معذرت از آقا مرصاد عزیز من جواب این دوستمون رو میدم
رام آقا مرصاد که تو پست 64 گذاشته خیلی رام خوبیه ، هم سبکه هم سرعتش خلی خوبه
من که پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنین !
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=34152&page=7

amin_relax
2010-02-24, 11:42 PM
مرسی لطف کردین
شما آن رام دیگه رو که 6.1هست نصب کردی
فکر کنم از این رام 6.5 احتمالا سرعتش باید بیشتر باشه
میخاستم از کسی که 2 تا رام رو نصب کرده بپرسم
شما چی رو پیشنهاد میکنی مرسی :flower:

Mersad WM
2010-02-25, 03:55 PM
مرسی مرصاد میشه بگی بین این 2 تا رامی که گفتی
کدومشون سرعت بهتر و مصرف بانری کمتری دارن
ممنون میشم:flower:

رام 6.1 هم سبک تره و هم سرعت بیشتری داره اما رام 6.5 هم سرعتش نسبت به اینکه 6.5 هست و در 6.5 امکانات و ... زیادی اضاف شده سرعت خوبی داره اگه می خوایی هم امکانات و برنامه های زیادی داشته باشی 6.5 مناسب تره اما اگه فقط سرعت رو بخوای 6.1 بهتره

Mersad WM
2010-02-25, 03:58 PM

خواهش می کنم عزیز

مرسی لطف کردین
شما آن رام دیگه رو که 6.1هست نصب کردی
فکر کنم از این رام 6.5 احتمالا سرعتش باید بیشتر باشه
میخاستم از کسی که 2 تا رام رو نصب کرده بپرسم
شما چی رو پیشنهاد میکنی مرسی :flower:

من هر دو رو نصب کردم و جوابی که تو پست قبلی دادم و خودم تجربه کردم

amin_relax
2010-02-26, 01:09 AM
خواهش می کنم عزیز

من هر دو رو نصب کردم و جوابی که تو پست قبلی دادم و خودم تجربه کردم
مرسی
مصرف باتری کدوم بهتره
ضمنا چه عجب آمدی داداش :mad:

Mersad WM
2010-02-26, 03:12 PM
مرسی
مصرف باتری کدوم بهتره
ضمنا چه عجب آمدی داداش :mad:

خواهش می کنم وظیفه بود
اون 6.1 مصرف باتریش بهتره چون خیلی clean یا ultra lite هستش
ببخشید این ADSl قطع شده مدتی با کارت میام

amin_relax
2010-02-26, 06:18 PM
خواهش می کنم وظیفه بود
اون 6.1 مصرف باتریش بهتره چون خیلی clean یا ultra lite هستش
ببخشید این ADSl قطع شده مدتی با کارت میام
بعد به نظرت با مانیلا یا بدون مانیلا
البته من فرقش رو زیاد نمیدونم:lol:

Mersad WM
2010-02-26, 11:05 PM
بعد به نظرت با مانیلا یا بدون مانیلا
البته من فرقش رو زیاد نمیدونم:lol:

می شه گفت مانیلا همون touch flo گوشی های HTC هست به نظر من یه اینترفیس خوبی مخصوصا ورژن جدیدش

javad1313
2010-03-08, 10:13 AM
سلام
میشه این آموزش رو برای امنیا2 هم بدید؟
ممنون

SAEID
2010-03-08, 11:32 AM
سلام
میشه این آموزش رو برای امنیا2 هم بدید؟
ممنون

دوست من
یکم صبر کن
دارم روششو یاد میگیرم به زودی تاپیکش رو هم ایجاد میکنم
اما جای درخواستت اینجا نیست
موفق باشی

javad1313
2010-03-08, 11:33 AM
ممنونم

amin dd
2010-03-14, 12:20 AM
1.سلام

3. رام من jpid1 هست مال کجاس؟ 4.چطوری میشه رام اصلی رو ریخت؟ 2.آخرین ورژن اومده چیه؟

w700a
2010-03-14, 04:08 PM
سلام دوستان!
من تازه گوشی گرفتم و رامم ، رام اصلی خود گوشی هستش!
اما می خوام عوضش کنم!
می تونید یه رامی که تست کردید خودتون و باگ نداره و سرعتش خوبه و مصرف شارژش هم خوب باشه و رم کمی هم اشغال کنه بهم معرفی کنید؟؟؟
میدونم همه چیز زو با هم خواستم!!ا
البته الویتم بی باگ بودن ، باطری و رم هستش!!
راستی نگید رو دارم ، اما رامی هستش که این ویژگی ها رو داشته باشه و کمی هم گرافیکی باشه و قشنگ باشه؟؟؟
و یه سوال دیگه!
من گوشیم به طور خودکار وقتی هارد ریست می کنم و بالا میاد ، زبان عربی رو نصب میکنه ، حالا اگه رام رو عوض کنم این عربی یا همون پارسی خودمون ، نمی پره؟؟
و یه نکته ی دیگه !
غیر از نصب بودن درایور گوشی و اتصال دائم گوشی و آپدیت با لب تاپ ( برای جلو گیری از قطع برق ناگهانی!) چه کارهای دیگه ای باید انجام بدم که یه وقت یهو گوشی نمیره؟؟؟!!!
دمتون گرم!

amirtp2
2010-03-15, 10:06 AM
سلام به دوستای گلم.آقا من خواستم رام مرصاد جون و بریزموتو step 1 گیر میکنه و نوشته downloading image 0%
همه رام ها رو هم تست کردم.اما همش همینطور بوووووددددددد.کمکم کنید!

SAEID
2010-03-15, 08:57 PM
سلام به دوستای گلم.آقا من خواستم رام مرصاد جون و بریزموتو step 1 گیر میکنه و نوشته downloading image 0%
همه رام ها رو هم تست کردم.اما همش همینطور بوووووددددددد.کمکم کنید!

رام i900 رو نصب کردید دیگه؟!!!
بخاطر اطلاعات عمومیتون میگم
نکنه رو پرو 2 نصب کردید؟!!!

w700a
2010-03-16, 02:41 PM
سلام دوستان!
هیچکی جواب ما رو نداد!

من گوشی امنیا I900 رو تازه گرفتم و فارسی (عربی) اصلی هم روش هست!
اما چند تا مشکل داره!
1-شارزش کم دوامه!
2- چند تا برنامه که روش نصب می کنه رمش پر میشه!
3- بعضی نرم افزار ها روش به خوبی اجرا نمیشه (مثل Resco Explore)
4- صداش کمه

حالا من بعد از کلی خوندن تاپیک های مختلف به این نتیجه رسیدم که گوشیم رو آپدیت کنم تا این مشکلات حل بشه!
اما توی انتخاب رام موندم!
بین این رام ها شما کدوم رو پیشنهاد می کنید که باگ نداشته باشه ، مصرف باطریش خوب باشه ، رم کمی بگیره و سرعتش خوب باشه و والبته قشنگ هم باشه!!
و شما خودتون هم امتحانش کرده باشید!!

و اگه با این آموزشی که توی سایت هست پیش برم که مشکلی پیش نمی آد؟؟

نکنه یهو گوشیم بشه آجر؟؟!!!!

راستی با آپدیت رام ، زبان فارسی (عربی ) هم می پره؟؟
از رام کوک شده به رام اصلی سخته بخوام برش گردونم؟؟
یه چند جا خوندم دنگ و فنگ داره!!

از این رام ها که در انجمن دیدم شما کدوم رو پیشنهاد می کنی؟
DIAX5/QB06 رام کوک شده 6.1
DZIA5
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=503486&postcount=25
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=475823&postcount=16
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=280870&postcount=2
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=280874&postcount=3
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=292047&postcount=4

راستی شما الان خودتون چه رامی روی گوشیتون دارید؟؟
کلا 6.1 بهتره یا 6.5؟؟
از نظر باطری ، سرعت ، صدا و گرافیک!!

ممنون میشم که دوستانی که با تجربه هستند کمکم کنند!
دمتون گرم!

SAEID
2010-03-16, 03:04 PM
سلام دوستان!
هیچکی جواب ما رو نداد!

من گوشی امنیا I900 رو تازه گرفتم و فارسی (عربی) اصلی هم روش هست!
اما چند تا مشکل داره!
1-شارزش کم دوامه!
2- چند تا برنامه که روش نصب می کنه رمش پر میشه!
3- بعضی نرم افزار ها روش به خوبی اجرا نمیشه (مثل Resco Explore)
4- صداش کمه

حالا من بعد از کلی خوندن تاپیک های مختلف به این نتیجه رسیدم که گوشیم رو آپدیت کنم تا این مشکلات حل بشه!
اما توی انتخاب رام موندم!
بین این رام ها شما کدوم رو پیشنهاد می کنید که باگ نداشته باشه ، مصرف باطریش خوب باشه ، رم کمی بگیره و سرعتش خوب باشه و والبته قشنگ هم باشه!!
و شما خودتون هم امتحانش کرده باشید!!

و اگه با این آموزشی که توی سایت هست پیش برم که مشکلی پیش نمی آد؟؟

نکنه یهو گوشیم بشه آجر؟؟!!!!

راستی با آپدیت رام ، زبان فارسی (عربی ) هم می پره؟؟
از رام کوک شده به رام اصلی سخته بخوام برش گردونم؟؟
یه چند جا خوندم دنگ و فنگ داره!!

از این رام ها که در انجمن دیدم شما کدوم رو پیشنهاد می کنی؟
DIAX5/QB06 رام کوک شده 6.1
DZIA5
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=503486&postcount=25
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=475823&postcount=16
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=280870&postcount=2
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=280874&postcount=3
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=292047&postcount=4

راستی شما الان خودتون چه رامی روی گوشیتون دارید؟؟
کلا 6.1 بهتره یا 6.5؟؟
از نظر باطری ، سرعت ، صدا و گرافیک!!

ممنون میشم که دوستانی که با تجربه هستند کمکم کنند!
دمتون گرم!

دوست عزیز سوالتون رو یکجا مطرح کنید و منتظر جواب باشید

1- خاموش بزنش تو شارز و به محض شارژ شدن از شارژ بکشش تا شارژرت صدمه نبینه
2-i900 همینطوره .رمش پایینه
3-از Resco Explore ورزن 2008 استفاده کن
4-صداش همینه ولی با بعضی ترفندها میشه صداشو زیاد کرد اما واسه گوشی ضرر داره و کیفیتشم کم میکنه
5- با نصب رام مناسب مشکلات 1 2 و3 حل میشه
آموزشی که تو سایت گذاشته شده بسیار کامله و اگر مو به مو انجام بشه مشکلی پیش نخواهد آمد (سامسونگ مودم درایور فراموش نشه)
نترس از اونی که فکر میکنی ساده تره
درضمن یکی از اون رامها که گذاشته بودی ماله hd2 هستش
اگه رام یه گوشی دیگه رو نصب کنی گوشیت بریک میشه
به نظر من بهترین و کاملترین رام موجود در انجمن که از رام اصلی هم چیزی کم نداره این (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=435478&postcount=64) هستش
موفق باشید

w700a
2010-03-16, 08:55 PM
آقا ممنون!
این رامی که شما گفتید ، مصرف باطریش چه طوره؟
در ضمن ، امکانش هست یه جای دیگه آپلود کنی؟
medifire بازهم ف*یلتر شده!!!

rasoul111
2010-03-17, 05:12 PM
سلام
من 1هفته ست امنیا گرفتم.
رامی که آقا مرصاد گزاشته رو دانلود کردم با همون روشی که توی پست 1 هست نصب کردم وjob done هم زد.
الان یه لوگو بالا میاد که نوشته samsun omnia من باید چی کار کنم گووشیم بالا نمیارهه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SAEID
2010-03-18, 11:37 AM
آقا ممنون!
این رامی که شما گفتید ، مصرف باطریش چه طوره؟
در ضمن ، امکانش هست یه جای دیگه آپلود کنی؟
medifire بازهم ف*یلتر شده!!!

مصرف باطریش خوبه اما همونطور که قبلا گفتم ازش انتظار معجزه نداشته باش
مدیا فایر هم باز شد

w700a
2010-03-24, 03:31 AM
سلام دوستان!
ببخشید که باز هم مزاحمتون شدم!
خداییش خیلی آقایید!
من رامی که دوستمون دراین پست (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=435478&postcount=64)گذاشته بودند رو نصب کردم ، اما با فارسی کردنش مشکل دارم!
از این تاپیک (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=32034)هم استفاده کردم اما نشد!
خواهش می کنم کمک کنید!
دمتون گرم و ممنون!

kral001
2010-04-08, 09:06 AM
این هم یکی از آخرین ورژن های رام 6.5 واسه i900 که امیدوارم حالشو ببرید
http://www.mediafire.com/?xnmvym1tntk (http://www.mediafire.com/?xnmvym1tntk)
Changes in 23053:

- Top bar works in M2D
- Icons are full size again in M2D Favourites tab
- Kept some WM6.5 widgets
- Added Notepad (thanks Bgill55)
- Removed Office.Works better when installed as cab in my storage + you get the file associations tongue.gif . Just drop into XDA_UC\SD
- Added Midomi (thanks to Sector)

Kept/Added:

Removed Voice command
Themes now work
.net 3.5 + flash 3.1
Advanced config Tool
Black Russian Skins
Bluetooth Icon
Chobit Smart Lock
Clear Temp Disabled
Error Reporting, Dialer Skin, Security (Doesn’t warn on unsigned cabs).
Disabled Screen Calibration at startup (Thanks to Shokka9)
EverApp (to stop programs Auto Close)
Favourite Settings
Finger Keyboard
FM Radio
Google Maps 3.2 Layers
HTC Task Manager
HTC Emupanel (updated and working in new builds thanks to speleomaniac)
Internet Sharing
M2DC + M2D app Launcher
Mortscript 4.2
NEO Titanium (Thanks to Blazingwolf)
No Data
Office (removed One note)
PIM Backup
psShutXP (NuclearEMP skin)
Remote Desktop
SD Tuneup
Shake and Save
Smart Converter
Smart Reader
Solitaire
Task switcher (swipe finger from bottom of screen to the top)
TFDetacher
Toggle Bluetooth
Torch Button
TV Out
Windows Live
http://www.freeimagehosting.net/uploads/ab3fcea2dd.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)http://www.freeimagehosting.net/uploads/9482959c6c.jpg (http://www.freeimagehosting.net/)
رامه خوبیه حتما دانلود کنید
(تشکر یادتون نره)

ساسا 31- منم از شما به خاطر این رام تشکر میکنم...یه نظری هم داشتم...اگه میشه یکی از دوستان مقبول زحمت بشه کل این مجموعه های امنیاروگلچین کنه بزنه به یه سی دی هر کی خواست واسش پست کنه بیاد. یه شماره حسابی هم بده. ما هزینه هر چی هست بریزیم به حساب...نه اینکه فکرکنین زرنگ بازی یا تنبلیه.
خود شخص من الان تو شهرستان مشکل شبکه دارم هر روز لینکهارو ازدست میدم ...اگه اینجا یه انجمن واسه حل مشکلات دوستانه. خوب اینم یه نوع مشکله...ما هم خیلی ممنون میشیم ...

kral001
2010-04-08, 09:20 AM
همراه با مانیلا

Changelog:
- added FTouchSL and improved touch sensitivity (if you have some problems try to switch of FTouchSL in Windows/_FTouchSL.lnk)

Only M2D ver. for now

Change log:
- new Wi-Fi Router

size ~ 86mb
هر کسی دانلود کرد به ما هم خبر بده خوبه یا نه . اسکرین شات هم بزارید چون جایی بیدا نکردم خودمم هنوز دانلودش نکردم

مرساد عزیز--- از شماهم به خاطر این رام تشکر میکنم...یه نظری هم داشتم...اگه میشه یکی از دوستان مقبول زحمت بشه کل این مجموعه های امنیاروگلچین کنه بزنه به یه سی دی هر کی خواست واسش پست کنه بیاد. یه شماره حسابی هم بده. ما هزینه هر چی هست بریزیم به حساب...نه اینکه فکرکنین زرنگ بازی یا تنبلیه.
خود شخص من الان تو شهرستان مشکل شبکه دارم هر روز لینکهارو ازدست میدم ...اگه اینجا یه انجمن واسه حل مشکلات دوستانه. خوب اینم یه نوع مشکله...ما هم خیلی ممنون میشیم ...
http://www.ir-tci.org/forum/images/statusicon/user_online.gif http://www.ir-tci.org/forum/images/buttons/reputation.gif (http://www.ir-tci.org/forum/reputation.php?p=538917) http://www.ir-tci.org/forum/images/misc/progress.gif http://www.ir-tci.org/forum/images/buttons/edit.gif (http://www.ir-tci.org/forum/editpost.php?do=editpost&p=538917)

omrani
2010-04-09, 01:09 PM
وارد سایت بشید مشخات بزنید و جدیدترین رو از خود سامسونگ بگیرید[/QUOTE]

سلام
این کاری رو که گفتی انجام دادم :
مشخصات گوشیمو دادم و آپگرید رو دانلود کردم حجمشم کم نبود 218.38MB
حالا راهنمایم میکنی که باید چی کار کنم؟
لطفا...

omidnn
2010-04-09, 03:03 PM
سلام
من رام گوشی و دیشب آپدیت کردم . وقتی داشت PDA رو نصب میکرد تو 37% یه خطا داد و اومد بیرون. گوشی دیگه روشن نمیشه. گوشی Dead شده؟ اگه آره باید چیکار کنم؟
لطفا سریعا جواب بدین!!!!

SAEID
2010-04-09, 03:11 PM
سلام
من رام گوشی و دیشب آپدیت کردم . وقتی داشت PDA رو نصب میکرد تو 37% یه خطا داد و اومد بیرون. گوشی دیگه روشن نمیشه. گوشی Dead شده؟ اگه آره باید چیکار کنم؟
لطفا سریعا جواب بدین!!!!

گوشی روشن نمیشه یا روشن میشه ولی بالا نمیاد؟
مودم درایور رو نصب کرده بودی؟

SAEID
2010-04-09, 03:14 PM
سلام
این کاری رو که گفتی انجام دادم :
مشخصات گوشیمو دادم و آپگرید رو دانلود کردم حجمشم کم نبود 218.38MB
حالا راهنمایم میکنی که باید چی کار کنم؟
لطفا...

از صفحه اول همین تاپیک استفاده کنید

omidnn
2010-04-09, 03:56 PM
روشن میشهو صفحاش که اصلا چیزی نمی آد، فقط از چرا قرمز بالای گوشی می فهمم روشن شده
درایور مودم وسیتا رو نصب کرده بودم ولی همون موقع که نیاز بود ازش استفاده که auto play & plage win فعال شد و خاص درایور نصب شده رو بشناسه و تو اون صفحه که درصد پیشرفت و نشون نمی داد نوشت
Retry - 25
Retry - 24
.
.
Retry - 0
بعد fail شد و گوشی همونجوری موند.
میشه کاری کرد؟ امیدی هست؟
مرسی

Mersad WM
2010-04-09, 06:37 PM
مرصاد عزیز--- از شماهم به خاطر این رام تشکر میکنم...یه نظری هم داشتم...اگه میشه یکی از دوستان مقبول زحمت بشه کل این مجموعه های امنیاروگلچین کنه بزنه به یه سی دی هر کی خواست واسش پست کنه بیاد. یه شماره حسابی هم بده. ما هزینه هر چی هست بریزیم به حساب...نه اینکه فکرکنین زرنگ بازی یا تنبلیه.

عزیز من و بیشتر بچه ها این رام ها رو دارند و شما بیغام خصوصی بدید و ببینید کی همه رو داره بعد امکان اینکه براتون بست کنه زیاده دوستان همه خیلی لطف دارند
من همه رو دارم اما این دوتا آخری رو دان نکردم

omrani
2010-04-09, 10:21 PM
از صفحه اول همین تاپیک استفاده کنید

بالاخره آپگریدش کردم...
یه سری برنامه اضافه شده-کاربردی هم هستند...
با تشکر

omidnn
2010-04-10, 10:09 PM
روشن میشهو صفحاش که اصلا چیزی نمی آد، فقط از چرا قرمز بالای گوشی می فهمم روشن شده
درایور مودم وسیتا رو نصب کرده بودم ولی همون موقع که نیاز بود ازش استفاده که auto play & plage win فعال شد و خاص درایور نصب شده رو بشناسه و تو اون صفحه که درصد پیشرفت و نشون نمی داد نوشت
Retry - 25
Retry - 24
.
.
Retry - 0
بعد fail شد و گوشی همونجوری موند.
میشه کاری کرد؟ امیدی هست؟
مرسی

کسی نیست جواب بده؟؟؟

SHAHROOZ S2
2010-04-10, 11:01 PM
کسی نیست جواب بده؟؟؟
شما از کدوم روش برا نصب استفاده کردید؟

masoodteh
2010-04-11, 12:59 AM
سلام دوستام من یه i900 دارم که خود به خود خاموش روشن میشد. به توصیه یکی از دوستانی که همینجا بود، گفت که Hard reset کن.

منم رفتم تو قسمت هارد ریست و مموری رو ریست کردم.

خاموش شد و وقتی که روشن شد روی قسمت ویندوز که همون صفحه سبزه هست ایست میکنه و بالاتر نمیره.

بعدشم که کلیک میکنم، یه صفحه دیگه میاد که روش نوشته tap the target firmly and accurately at each location on the screen. the target will continue to move until the screen is aligned.

جان من یکی که وارده کمکم کنه. کابل گوشی رو هم ندارم. کمک :cry:

الان 2 روزه که گوشی ندارم . کمک

sami8051
2010-04-11, 01:15 PM
باید صفحه موبایلت رو کالیبره کنی. برای این کار روی علامت مثبت وسط صفحه کلیک کن بعد جاش عوض میشه دوباره روش کلیک کن تا این مرحله رو رد کنی. اگر دقت کنی اون پیغام هم همینو نوشته.

omidnn
2010-04-11, 03:23 PM
شما از کدوم روش برا نصب استفاده کردید؟
مگه کلا چند تا روشه؟؟
فایل گوشی و دانلود میکنی از سایت سامسونگ بعد با برنامه i900_EXEcutor فایلهای css , pda , phono , ... رو در میاری. بعدش با برنامه USDL_GrandPrix فایلا رو تو گوشی میریزی.
3 روزه بی گوشی موندم:cry:

SHAHROOZ S2
2010-04-11, 03:42 PM
مگه کلا چند تا روشه؟؟
فایل گوشی و دانلود میکنی از سایت سامسونگ بعد با برنامه i900_EXEcutor فایلهای css , pda , phono , ... رو در میاری. بعدش با برنامه USDL_GrandPrix فایلا رو تو گوشی میریزی.
3 روزه بی گوشی موندم:cry:
منم مشکل شما رو داشتم
شما فایل phone رو تو برنامه usdl grandprix نریز و دوباره رام رو نصب کن مشکلت به راحتی حل میشه.

omidnn
2010-04-11, 03:54 PM
منم مشکل شما رو داشتم
شما فایل phone رو تو برنامه usdl grandprix نریز و دوباره رام رو نصب کن مشکلت به راحتی حل میشه.
پس phono کجا بریزم. میشه دقیق راهنماییم کنید. ممنون میشم

omidnn
2010-04-11, 03:58 PM
SHAHROOZ S2 جان میتونی آیدی یاهوتو بدی؟ اگه زحمت نباشه.

SHAHROOZ S2
2010-04-11, 05:11 PM
پس phono کجا بریزم. میشه دقیق راهنماییم کنید. ممنون میشم
اصلا phone رو نذار همین اروری که میگی میاد به خاطر phone هست ولی eboot pda customers رو بذار

mehdi-p
2010-04-20, 08:02 PM
سلام
من میخواستم رام گوشیم رو عوض کنم
اونی که تو پست 64 هست رو دانلود کردم و طبق آموزش شروع کردم ولی همون اول ارور میده
pda device not found
درایور مودم سامسونگ ویستا رو هم نصب کردم
کسی میتونه راهنمایی کنه
در ضمن ویندوزم هم سون 7 هستش
اینم مشخصات رام فعلی
PDA : i900DXHJ1/DXHJ1
PHONE : I900DXHJ1

ممنون میشم راهنماییم کنید

Mersad WM
2010-04-20, 08:19 PM
سلام
من میخواستم رام گوشیم رو عوض کنم
اونی که تو پست 64 هست رو دانلود کردم و طبق آموزش شروع کردم ولی همون اول ارور میده
pda device not found
درایور مودم سامسونگ ویستا رو هم نصب کردم
کسی میتونه راهنمایی کنه
در ضمن ویندوزم هم سون 7 هستش
اینم مشخصات رام فعلی
PDA : i900DXHJ1/DXHJ1
PHONE : I900DXHJ1

ممنون میشم راهنماییم کنید

طبق آموزش کاملا عمل کردید ؟؟
اگر 64 بیت باشه اذیت می کنه
کدوم درایور های سامسونگ رو نصب کردید ؟؟ فقط درایور xp ??

mehdi-p
2010-04-20, 09:18 PM
64 نیست
من درایور سامسونگ مودم ویستا رو نصب کردم
Windows Mobile Device Center
این رو هم رو سیستمم دارم
بعد آپدیت رو هم دانلود کردم
گوشی رو خاموش کردم
بعد با کابل وصلش کردم
بعد روشنش کردم
چند تا ارور
time out
و در آخر یکی که میگه گوشیت پیدا نشد

sad123
2010-04-21, 12:24 AM
64 نیست
من درایور سامسونگ مودم ویستا رو نصب کردم
Windows Mobile Device Center
این رو هم رو سیستمم دارم
بعد آپدیت رو هم دانلود کردم
گوشی رو خاموش کردم
بعد با کابل وصلش کردم
بعد روشنش کردم
چند تا ارور
time out
و در آخر یکی که میگه گوشیت پیدا نشد

سلام دوست عزیز
شما باید به windows mobile device center>mobile device settings>connection settings بروید و همه تیک ها رو بردارید
آن وقت شروع به تعویض رام کنید

mehdi-p
2010-04-21, 08:52 PM
سلام من همه تیکها رو هم برداشتم
اینم نتیجش

http://www.upic.ir/image-FB5A_4BCF25D3.jpg (http://www.upic.ir/share-FB5A_4BCF25D3.html)

m.black
2010-04-28, 05:35 PM
سلام بچه ها دست همتون درد نکنه من با خوندن مطالب مفیدی که نوشته بودید و با دانلود رام قشنگ مرصاد جان تونستم براحتی رام گوشیمو عوض کنم.

m.black
2010-04-28, 05:43 PM
میخوام بدونم رام تست شده 6.5 از این(M2D-28014)جدیدتر هم اومده؟

Mersad WM
2010-04-28, 06:32 PM
سلام بچه ها دست همتون درد نکنه من با خوندن مطالب مفیدی که نوشته بودید و با دانلود رام قشنگ مرصاد جان تونستم براحتی رام گوشیمو عوض کنم.

خواهش می کنم اما از دکمه اضافه کردن امتیاز هم استفاده کن

میخوام بدونم رام تست شده 6.5 از این(M2D-28014)جدیدتر هم اومده؟

فکر کنم 28025 هم اومده باشه بررسی می کنم اگه جدیدتر پیدا کردم می زارم

mehdi-p
2010-04-28, 08:27 PM
ببخشید من این 28014 رو دانلود کردم ولی هر کاری میکنم نمیتونم انتقال بدم
ارور میده
PDA DEVICE NOT FOUND
یعنی کسی نیست راهنمایی کنه

Mersad WM
2010-04-28, 08:30 PM
ببخشید من این 28014 رو دانلود کردم ولی هر کاری میکنم نمیتونم انتقال بدم
ارور میده
PDA DEVICE NOT FOUND
یعنی کسی نیست راهنمایی کنه

samsung modem driver ها رو کامل نصب کردید ؟؟
ویندوز پی سی شما چیه ؟؟
راهنمای نصب رو کامل مطالعه کردید ؟؟ اشتباهی نکرید ؟؟

mehdi-p
2010-04-29, 07:13 PM
سامسونگ مودم درایور رو نصب کردم
هم ایکس پی و هم ویستا رو نصب کردم
ویندوز من سون 32 بیت هست
راهنما رو هم کامل مطالعه کردم
ولی بازم همون ارور رو میده

mehdi-p
2010-04-30, 03:47 PM
اقا من رو ایکس پی همه مراحل رو دنبال کردم

job done

هم داد ولی گوشی روشن نمیشه چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mersad WM
2010-05-01, 10:12 AM
اقا من رو ایکس پی همه مراحل رو دنبال کردم

job done

هم داد ولی گوشی روشن نمیشه چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عزیز روشن که می شه چی نشون می ده ؟؟ اصلا روشن نمی شه ؟؟
احتمالا مشکل از رامی که نصب کردید باید باشه

PC Hunter
2010-05-03, 05:46 PM
بچه ها کسی می دونه این ورژن مال کدوم کشوره ؟ کوک شدست یا رسمی ؟ جواب بدید ممنون می شم .:flower:
PDA : JPHI5

Mersad WM
2010-05-04, 08:46 PM
بچه ها کسی می دونه این ورژن مال کدوم کشوره ؟ کوک شدست یا رسمی ؟ جواب بدید ممنون می شم .:flower:
PDA : JPHI5

عزیز تمام رام های کوک شده بر پایه ی رام های اصلی هستند . شما منبعی که رام رو ازش گرفتید بگید بهتره

MZZ
2010-05-09, 11:01 PM
همراه با مانیلا

Changelog:

Only M2D ver. for now

Change log:
- new Wi-Fi Router

size ~ 86mb

من دانلود کردم درایور ویستا و7 هم ریختم اما میزنه pda device not fond
در ضمن طبق تایپک 2 ورژن گوشی رو از طریق ریجستری تغییر دادم ویندوزم 7 هست
ورژن dxhh3 که من jvhi1
کجای کارم مشکل دلره

m.black
2010-05-10, 08:54 PM
سلام بچه ها من رامی(28014-6.5) که آقا مرصاد گذاشته بود رو بدون هیچ مشکلی نصب کردم اما گوشی هنگ میکنه میخواستم ببینم اگر دوباره همونو نصب کنم مشکلی پیش نمی یاد؟ آیا میتونم الان 6.1 نصب کنم.

m.black
2010-05-10, 09:01 PM
در ضمن اگه کسی 6.5 از این (28014)جدیدتر داره یا 6.1 تست شده خوب داره بزاره ممنون میشم.

SAEID
2010-05-10, 09:06 PM
سلام بچه ها من رامی(28014-6.5) که آقا مرصاد گذاشته بود رو بدون هیچ مشکلی نصب کردم اما گوشی هنگ میکنه میخواستم ببینم اگر دوباره همونو نصب کنم مشکلی پیش نمی یاد؟ آیا میتونم الان 6.1 نصب کنم.

در ضمن اگه کسی 6.5 از این (28014)جدیدتر داره یا 6.1 تست شده خوب داره بزاره ممنون میشم.

بله
هم میتونی دوباره همینو نصب کنی و هم 6.1 بریزی
امکانش خیلی زیاده که مشکل هنگ کردن گوشی شما با نصب دوباره همین رام حل بشه
رام 6.1 خوب هم توی پستهای اول همین تاپیک هستش

tcs9800
2010-05-10, 09:12 PM
دوستان برای سامسونگ b7300 امینا لایت هم میشه زد

SAEID
2010-05-10, 09:14 PM
دوستان برای سامسونگ b7300 امینا لایت هم میشه زد

دوست عزیز رام هر گوشی مخصوص خودش هشتش و درصورت نصب رام یه گوشی دیگه ،گوشی شما بریک خواهد شد

MZZ
2010-05-10, 09:30 PM
من دانلود کردم درایور ویستا و7 هم ریختم اما میزنه pda device not fond
در ضمن طبق تایپک 2 ورژن گوشی رو از طریق ریجستری تغییر دادم ویندوزم 7 هست
ورژن dxhh3 که من jvhi1
کجای کارم مشکل دلره

کسی نیست جوابده

SAEID
2010-05-10, 09:36 PM
کسی نیست جوابده

پیشنهاد میکنم با xp امتحان کنید
ریسکش خیلی کمتره و 100 درصد جواب میده

MZZ
2010-05-10, 09:52 PM
پیشنهاد میکنم با xp امتحان کنید
ریسکش خیلی کمتره و 100 درصد جواب میده

من سیستمی تدارم که روش XP نصب بشه لپتابم که اصلا ساپورت نمیکنه چون CPU جدیده
رو PC هم اصلا نصب نمیکنه فقط 7 یا ویستا میتونم کار کنم
راه حلی نیست آخرین ورژن win de ce رو گرفتم
ممنون میشم جواب بدید
درایور دیگه ای هم میخاد یانه

SAEID
2010-05-10, 10:05 PM
من سیستمی تدارم که روش XP نصب بشه لپتابم که اصلا ساپورت نمیکنه چون CPU جدیده
رو PC هم اصلا نصب نمیکنه فقط 7 یا ویستا میتونم کار کنم
راه حلی نیست آخرین ورژن win de ce رو گرفتم
ممنون میشم جواب بدید
درایور دیگه ای هم میخاد یانه

دوست عزیز شما برای داشتن ویندوز xp روی pcتون باید ابتدا وین xp رو در درایو اصلی pc (درایوC ) نصب کنید و بعد وین 7 یا ویستا رو توی دیگر درایو ها نصب کنید چون این یه قاعده نرم افزاری هستش که اگر کسی ورژن های جدید برنامه یا سیستم آملی رو نصب کنند دیگه به این راحتی نمیتونند بطور همزمان از ورژن های قدیمی هم استفاده کنید
البته این مطلب رو از اونجا که به گوشی مربوط میشد عنوان کردم
اگر هم همچنان به نصب رام با وین7 تاکید دارید کمی تامل کنید تا دیگر دوستان پاسخگو باشند

MZZ
2010-05-10, 11:54 PM
دوست عزیز شما برای داشتن ویندوز xp روی pcتون باید ابتدا وین xp رو در درایو اصلی pc (درایوC ) نصب کنید و بعد وین 7 یا ویستا رو توی دیگر درایو ها نصب کنید چون این یه قاعده نرم افزاری هستش که اگر کسی ورژن های جدید برنامه یا سیستم آملی رو نصب کنند دیگه به این راحتی نمیتونند بطور همزمان از ورژن های قدیمی هم استفاده کنید
البته این مطلب رو از اونجا که به گوشی مربوط میشد عنوان کردم
اگر هم همچنان به نصب رام با وین7 تاکید دارید کمی تامل کنید تا دیگر دوستان پاسخگو باشند

یه سرچ کردم این برنامه رو پیدا کردم USDL GrandPrix v1.6.4 VISTA
تونستم نصب کنم رام رو
خیلی راحت بود اگه دوست داشتید بگید تایپک آموزش رو بزارم
هم تو XP و هم تو 7 و همینطور ویستا
ممنون از کسایی که راهنمایی کردن

MZZ
2010-05-11, 04:45 PM
من رام رو عوض کردم قسمتی گه ترک پد رو به عنوان موس انتخاب میکرد حذف شده راهی هست بشه به عنوان موس استفاده کرد
در ضمن ویدجت سامسونگ رو از کجا میتونم پیدا کنم برای to date و همچنین تنظیمات TVخروجی
یه سوال مبتدی من چون تاز وین موبایل گرفتم نمیدونم چطوری آهنگ مورد نظرم رو به عنوان زنگ بزارم تو قسمت تنظیمات صدا فقط چند تا آهنگ پیش فرض داره ممنون میشم راهنماییم کنید

SHAHROOZ S2
2010-05-11, 07:45 PM
من رام رو عوض کردم قسمتی گه ترک پد رو به عنوان موس انتخاب میکرد حذف شده راهی هست بشه به عنوان موس استفاده کرد
در ضمن ویدجت سامسونگ رو از کجا میتونم پیدا کنم برای to date و همچنین تنظیمات TVخروجی
یه سوال مبتدی من چون تاز وین موبایل گرفتم نمیدونم چطوری آهنگ مورد نظرم رو به عنوان زنگ بزارم تو قسمت تنظیمات صدا فقط چند تا آهنگ پیش فرض داره ممنون میشم راهنماییم کنید
رام های غیر رسمی موس ندارن
برای اینکه اهنگ رو به عنوان زنگ بذاری باید اهنگتو تو my documents کپی کنی

SAEID
2010-05-11, 07:47 PM

در رام 6.5 موس i900 حذف شده
در بعضی از رامها هم هنوز وجود داره اما باگ داره و درست جواب نمیده
معمولا اگر در اکسپلورر خود گوشی روی آهنگ مورد نظر چند لحظه دستتون رو نگه دارید پنجره ای باز میشه و شما set as ringtone رو انتخواب میکنید
اما اگر رام شما این گذینه رو نداره آهنگ مورد نظرتونو در my document--->my ringtone کپی کنید و از همون قصمت آهنگهای دیفالت انتخوابش کنید
ویدجت رو هم از today تب دومی انتخوابش کن
today رو هم از یکی از آدرسهای زیر میتوانی پیدا کنی
start--->settings--->today
start--->settings--->personal--->today

MZZ
2010-05-11, 08:03 PM
در رام 6.5 موس i900 حذف شده
در بعضی از رامها هم هنوز وجود داره اما باگ داره و درست جواب نمیده
معمولا اگر در اکسپلورر خود گوشی روی آهنگ مورد نظر چند لحظه دستتون رو نگه دارید پنجره ای باز میشه و شما set as ringtone رو انتخواب میکنید
اما اگر رام شما این گذینه رو نداره آهنگ مورد نظرتونو در my document--->my ringtone کپی کنید و از همون قصمت آهنگهای دیفالت انتخوابش کنید
ویدجت رو هم از today تب دومی انتخوابش کن
today رو هم از یکی از آدرسهای زیر میتوانی پیدا کنی
start--->settings--->today
start--->settings--->personal--->today

ممنون ویدجت رو تو رامی که ریختم نداشت از تو فروم گرفتم ریختم
در مورد آهنگ هم تو mydocument ریختم ولی تو اون قسمت نیومد
در مورد fxplorer رو set as rin درست شد رامی که ریختم اینه
ock_Premium_23541_2
چند تا رام رو ریختم اما از یکی بیشتر خوشم اومد فقط بدیش این بود که زبان عربی رو برعکس مینوشت که با برنامهMOBiDIV مخصوص 6.5 حل شد فقط main memory 78.57 مگش پره 44.54 مگ خالیه نمیشه فضای خالیش رو کمتر کرد فقط فلش لایت و ویدجت توش نصبه با برنامه های اصلی رام
در ضمن تنظیمات خروجی تلوزیون حذف شده چیکار کنم
تو گارمین هم موقعی که میرم تو remot gps برنامش هنگ میکنه ورژن گوشی من travell pak 24g مخصوص GPS برنامه rout66 رو تو جعبه گوشی هست ولی واسه اروپاست کسی تونسته آریو اقلیم رو کرک کنه یا نه
smart2go هم مپ رو نمیخونه برنامه دیگه ای مثل نوکیا مپ هست یانه غیر از navitel
در ضمن این رام چطوره از سایت سامسونگ گرفتم
\i900JVHK1_upgrader_vista.exe وین 6.5 داره یا نه هنوز نریختم چون حال و حوصله دوباره نصب کردن برنامه ها و ریختن گالری رو ندارم راه حلی هم برای نگه داشتن برنامه ها و فایلام هست یا نه
ببخشید کلی گفتم ممنون میشم راهنماییم کنید

SAEID
2010-05-11, 08:29 PM
ممنون ویدجت رو تو رامی که ریختم نداشت از تو فروم گرفتم ریختم
در مورد آهنگ هم تو mydocument ریختم ولی تو اون قسمت نیومد
در مورد fxplorer رو set as rin درست شد رامی که ریختم اینه
ock_Premium_23541_2
چند تا رام رو ریختم اما از یکی بیشتر خوشم اومد فقط بدیش این بود که زبان عربی رو برعکس مینوشت که با برنامهMOBiDIV مخصوص 6.5 حل شد فقط main memory 78.57 مگش پره 44.54 مگ خالیه نمیشه فضای خالیش رو کمتر کرد فقط فلش لایت و ویدجت توش نصبه با برنامه های اصلی رام
در ضمن تنظیمات خروجی تلوزیون حذف شده چیکار کنم
تو گارمین هم موقعی که میرم تو remot gps برنامش هنگ میکنه ورژن گوشی من travell pak 24g مخصوص GPS برنامه rout66 رو تو جعبه گوشی هست ولی واسه اروپاست کسی تونسته آریو اقلیم رو کرک کنه یا نه
smart2go هم مپ رو نمیخونه برنامه دیگه ای مثل نوکیا مپ هست یانه غیر از navitel
در ضمن این رام چطوره از سایت سامسونگ گرفتم
\i900JVHK1_upgrader_vista.exe وین 6.5 داره یا نه هنوز نریختم چون حال و حوصله دوباره نصب کردن برنامه ها و ریختن گالری رو ندارم راه حلی هم برای نگه داشتن برنامه ها و فایلام هست یا نه
ببخشید کلی گفتم ممنون میشم راهنماییم کنید

تمام این مشکلات که گفتی به رامی که ریختی و باگهاش مربوط میشه
درمورد gps هم ozi رو امتحان کن
این (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=435478&postcount=64)رام از همش بهتره و باگهاشم خیلی کمتره و main memory هم 19.73 اشغال میکنه
اون رامی رو هم که گفتید متاسفانه بنده نمیشناسم اما توسیه میکنم تنها رامهای تست شده توسط بچه های همین انجمن رو تست کنید
واسه فایلهاتونم موقع نصب تیک فرمت مموری 16gb رو بردارید
pm bacup هم میتونه کمکتون کنه

MZZ
2010-05-11, 08:40 PM
تمام این مشکلات که گفتی به رامی که ریختی و باگهاش مربوط میشه
درمورد gps هم ozi رو امتحان کن
این (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=435478&postcount=64)رام از همش بهتره و باگهاشم خیلی کمتره و main memory هم 19.73 اشغال میکنه
اون رامی رو هم که گفتید متاسفانه بنده نمیشناسم اما توسیه میکنم تنها رامهای تست شده توسط بچه های همین انجمن رو تست کنید
واسه فایلهاتونم موقع نصب تیک فرمت مموری 16gb رو بردارید
pm bacup هم میتونه کمکتون کنه

ممنون از پاسختون
این رامی که گفتید تست کرده بودم
در ضمن من رام رو از تو انجمن گرفته بودم تو قسمت جدیدترین رام امنیاock_Premium_23541_2
اونیکی رو از سایت سامسونگ رفتم هنوز نریختم میخاستم بدونم کسی ریخته یا نهi900JVHK1_upgrader_vista.exe حدود250مگه
من با برنامهUSDL GrandPrix v1.6.4 VISTA رام رو میریزم هیچ گزینه برای غیر فعال کردن فرمت 16گیگ رو نداره
ozi هم فقط نقشه های کاغذی اسکن شده رو نشون میده وکتور نیست ایمیج هست برنامه های که نقشه هاشون وکتوری هست قابلیت مسیر یابی ولیبل گذاری هست حتی قابلیت جستجو هم دارن مثل GArmin و نوکیا مپ
ARC pad هم تست میکنم اگه جواب داد میگم فقط تهیه نقشه هاش یه زره سخته و با برنامه ARCgis درست میشه

SAEID
2010-05-11, 08:44 PM
من با برنامهUSDL GrandPrix v1.6.4 VISTA رام رو میریزم هیچ گزینه برای غیر فعال کردن فرمت 16گیگ رو نداره

واسه همینه که من میگم با xp کار کن
چون کاملتره
موفق باشی

MZZ
2010-05-11, 11:04 PM
من میخاستم به رام اصلی آپگرید کنم قسمت CustomVersion تو ریجستری گوشیم پاک شده رام فعلیم همock_Premium_23541_2
این هست چه جوری بسازم CustomVersion
رو new >key به اسم CustomVersion میسازم ولی درست نمیکنه

MZZ
2010-05-13, 01:39 PM
من میخاستم به رام اصلی آپگرید کنم قسمت CustomVersion تو ریجستری گوشیم پاک شده رام فعلیم همock_Premium_23541_2
این هست چه جوری بسازم CustomVersion
رو new >key به اسم CustomVersion میسازم ولی درست نمیکنه

چرا فرووم اینجوری شده من تو هر مرورگری میومدم میگفت همچین سایتی وجود نداره
در کل تونستم به رام اصلی برگردم
رام رو عوض کردم باهمون رام کم حجممی که گفته بودید
کشور اپراتور رو فیلیپین کردم(چون رامی که گفتید فیلیپینی بود
بعد با ریجستری custom version رو به همون ورژنی که رام ازش استخراج شده بود تبدیل کردم تازه فهمیدم این رامها وین6.5 نیستند همون 6.1 اما با اینترفیس 6.5
خلاصه یه هارد ریست + سافت ریست+ ریجستری custom version رو به همون ورژنی که رام ازش استخراج شده بود
بعد رام فیلیپینی که از سایت سامسونگ گرفته بودم گوشی رو آپدیت کردم حدود 10 دقیقه طول کشید
این رام فقط35 مگ از مضای رم رو گرفته +ویدجتهای جدید + امکان دانلود جدیدتر
خیلی سریعه
اما هنوز مشکل gps رو دارم

MOHAMMAD WM
2010-05-13, 11:16 PM
برای GPS من Ozi رو پیشنهاد میکنم یه تست کن.
اگه گوشیت Qiuck GPS داره اپدیت کن.

MZZ
2010-05-18, 09:24 AM
چرا فرووم اینجوری شده من تو هر مرورگری میومدم میگفت همچین سایتی وجود نداره
در کل تونستم به رام اصلی برگردم
رام رو عوض کردم باهمون رام کم حجممی که گفته بودید
کشور اپراتور رو فیلیپین کردم(چون رامی که گفتید فیلیپینی بود
بعد با ریجستری custom version رو به همون ورژنی که رام ازش استخراج شده بود تبدیل کردم تازه فهمیدم این رامها وین6.5 نیستند همون 6.1 اما با اینترفیس 6.5
خلاصه یه هارد ریست + سافت ریست+ ریجستری custom version رو به همون ورژنی که رام ازش استخراج شده بود
بعد رام فیلیپینی که از سایت سامسونگ گرفته بودم گوشی رو آپدیت کردم حدود 10 دقیقه طول کشید
این رام فقط35 مگ از مضای رم رو گرفته +ویدجتهای جدید + امکان دانلود جدیدتر
خیلی سریعه
اما هنوز مشکل gps رو دارم

ممونو از همه کسایی که مشکلم رو حل کردن GPS مشکلش برطرف شده گارمین ریجستر نشده بود
ناویتل هم ریختم به دوستان پیشنهاد میکنم تو جاده با ناویتل رانندگی نکنن چون به راحتی پلیس میتونه ردتون رو بزنه تو سرعت بالا تو جاده داشتم میرفتم تمام GPS های که تو اتوبوس و کامیون خطی ها کار گذاشته بودن رو پلیس نشون(آیکون ماشین پلیس) میداد خود پلیس هارو به صورت استیشن یا نقطه اصلی نشون میداد

dresi
2010-05-21, 12:16 PM
سلام من برای اولین بار اومدم رام نصب کنم، همه مراحل انجام شد یعنی 100 در صد شد ولی آخرش در Downloading phone ارور داد : Phone USB detect Failed . روی گوشی اون خطهای سبز پایین کامل شده بودن . گوشی رو ریستارت کردم الان بالا اومده. لازمه دوباره رام نصب کنم؟ یعنی ممکنه رام کامل نصب نشده باشه و بعدا ایرادی پیدا کنه؟

Mersad WM
2010-05-22, 09:43 AM
سلام من برای اولین بار اومدم رام نصب کنم، همه مراحل انجام شد یعنی 100 در صد شد ولی آخرش در Downloading phone ارور داد : Phone USB detect Failed . روی گوشی اون خطهای سبز پایین کامل شده بودن . گوشی رو ریستارت کردم الان بالا اومده. لازمه دوباره رام نصب کنم؟ یعنی ممکنه رام کامل نصب نشده باشه و بعدا ایرادی پیدا کنه؟

اگه 100 درصد شد و گوشی بالا میاد مشکلی دیگه نیست اما مشکل شما که اون ارور رو داد این بوده که samsung modem driver کامل نصب نبوده یا usb از گوشی تون قطع شده
اما مشکلی ندارید و موفق باشید

dresi
2010-05-22, 04:11 PM
اگه 100 درصد شد و گوشی بالا میاد مشکلی دیگه نیست اما مشکل شما که اون ارور رو داد این بوده که samsung modem driver کامل نصب نبوده یا usb از گوشی تون قطع شده
اما مشکلی ندارید و موفق باشید

خیلی ممنون از جوابتون. :flower:

رام قبلی من jvih2 رسمی بود. رامی که نصب کردم dxia5 کوک شده هست، همونی که آقا رضا تو این تاپیک گذاشته،

در حال حاضر ورژن رام برای pda عوض شده (dxia2)، ولی ورژن phone همون jvhi2 هست، فکر میکنم رام به صورت ناقص نصب شده ( یعنی اون قسمت از رام که مربوط به pda هست نصب شده ولی رام phone نصب نشده ) .
وقتی هم که گوشی رو روشن میکنم اول یه چند ثانیه ای علامت تعجب کنار گوشی میاد.

تو نت هم یه سرچ کردم موارد مشابه گزارش شده بود. دارم بیشتر مطالعه میکنم تا مطمئن بشم مشکل از چیه بعد اصلاحش کنم.

ولی تا اینجا دو تا علت میتونه داشته باشه: 1. فایروال و انتی ویروس رو غیر فعال نکرده بودم 2. یه جا دیدم نوشته بود موقع نصب باید توی اکتیو سینک تو قسمت connection settings باید تیک allow usb connection برداشته بشه.

نتایج جستجو و رامهای جالبی هم که پیدا کردم براتون اینجا میذارم .

ولی عجب کار پر دردسر و پر از معمائیه این تعویض رام. توصیه میکنم کسایی که مثل من در این زمینه بی تجربه هستن بدون مشورت و کمک دست به اینکار نزنن مخصوصا در مورد رامهای کوک شده ، سرتاسر نت پر از گوشیهائیه که حین تعویض رام بریک شدن همش هم به خاطر اشتباهات و غفلت از نکته های ظریف و نغزی که باید تو گوشی و کامپیوتر مد نظر باشن. حداقلش اینه که باید یه چند روزی وقتتونو توی این فرومهای هندی و روسی و ... تلف کنین.

تازه من خوش شانس بودم که گوشیم هنوز سالمه.

omrani
2010-05-22, 10:58 PM
اونیکی رو از سایت سامسونگ رفتم هنوز نریختم میخاستم بدونم کسی ریخته یا نهi900JVHK1_upgrader_vista.exe حدود250مگه

من نصبش کردم

1-37% از حافظه رو اشغال میکنه
2-مصرف باطری هم ای بگی نگی بد نیست
3-چند تا برنامه خوب بهش اضافه شده از جمله weather,cnn...
4-قسمت sitting بهینه شده
...
بد نشده

Mersad WM
2010-05-23, 07:58 PM
خیلی ممنون از جوابتون. :flower:

رام قبلی من jvih2 رسمی بود. رامی که نصب کردم dxia5 کوک شده هست، همونی که آقا رضا تو این تاپیک گذاشته،

در حال حاضر ورژن رام برای pda عوض شده (dxia2)، ولی ورژن phone همون jvhi2 هست، فکر میکنم رام به صورت ناقص نصب شده ( یعنی اون قسمت از رام که مربوط به pda هست نصب شده ولی رام phone نصب نشده ) .
وقتی هم که گوشی رو روشن میکنم اول یه چند ثانیه ای علامت تعجب کنار گوشی میاد.

تو نت هم یه سرچ کردم موارد مشابه گزارش شده بود. دارم بیشتر مطالعه میکنم تا مطمئن بشم مشکل از چیه بعد اصلاحش کنم.

ولی تا اینجا دو تا علت میتونه داشته باشه: 1. فایروال و انتی ویروس رو غیر فعال نکرده بودم 2. یه جا دیدم نوشته بود موقع نصب باید توی اکتیو سینک تو قسمت connection settings باید تیک allow usb connection برداشته بشه.

نتایج جستجو و رامهای جالبی هم که پیدا کردم براتون اینجا میذارم .

ولی عجب کار پر دردسر و پر از معمائیه این تعویض رام. توصیه میکنم کسایی که مثل من در این زمینه بی تجربه هستن بدون مشورت و کمک دست به اینکار نزنن مخصوصا در مورد رامهای کوک شده ، سرتاسر نت پر از گوشیهائیه که حین تعویض رام بریک شدن همش هم به خاطر اشتباهات و غفلت از نکته های ظریف و نغزی که باید تو گوشی و کامپیوتر مد نظر باشن. حداقلش اینه که باید یه چند روزی وقتتونو توی این فرومهای هندی و روسی و ... تلف کنین.

تازه من خوش شانس بودم که گوشیم هنوز سالمه.

دوست عزیز برای امنیا نیازی به اتصال به اینترنت وجود نداره که مشکلتون از فایروال باشه و اون کاری که گفتید هم نیازی نیست که تو اکتیو ساینک دستکاری کنید

ksc_64
2010-05-23, 08:37 PM
سلام خدمت دوستان عزیز
کسی رام جدید نداره ؟

amintabi
2010-05-24, 01:00 AM
سلام ببخشيد روي i900 ويندوز 6.5 مي شه نصب كرد؟
اگه مي شه تاپيك مورد نظر يا توضيحاتي كه بتونه كمك كنه رو بديد.
ممنون از لطف همه.....

MOHAMMAD WM
2010-05-24, 01:05 AM
سلام ببخشيد روي i900 ويندوز 6.5 مي شه نصب كرد؟
اگه مي شه تاپيك مورد نظر يا توضيحاتي كه بتونه كمك كنه رو بديد.
ممنون از لطف همه.....

شما پست های اول همین تایپیک رو بخونی متوجه میشی.

برای انواع رام 6.5 هم به این تایپیک مراجعه کنید.
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=35625

mehdi-p
2010-05-28, 11:44 AM
سلام من رام پست شماره 64 رو نصب کردم خیلی خوبه
فقط یه ایراد داره
اونم اینکه فایلهای 3gp رو پخش نمیکنه
کسی میدونه چیکار کنم

MOHAMMAD WM
2010-05-28, 12:49 PM
از پلایر های دیگه استفاده کن.
بهترینش Core Player V1.3.6

khmehr
2010-05-29, 11:38 PM
برای داونگرید از 6.5 به 6.1 چکار کنم؟

satyr
2010-05-30, 02:40 PM
با سلام.:flower:
رام بنده DTHJ5 ( غیر رسمی ) هستش و میخوام به DZIA5 ( رسمی ) ارتقا بدم...
کشور با کد #*1546792#* و #*81230#* به مالزی تبدیل کردم، فقط تنها سوالی که دارم اینه که مستقیم میتونم از DTHJ5 به DZIA5 برم یا نه...
اگه جایی آموزش تصویری تحت XP هم باشه بذارید ممنون میشم....:flower:

dresi
2010-05-30, 05:43 PM

فایر وال انتی ویروس رو غیر فعال کردم و دوباره رام رو نصب کردم. این دفعه کامل نصب شد. ورژن رام گوشی رو که چک کردم ایندفعه هم pda و هم phone آپگرید شده بودن. یه سری باگ هم که تو نصب همین رام قبلا ایجاد شده بودن از بین رفتند .دانلود رام روی گوشی اینجوری که من فهمیدم دو مرحله داره اول رام pda نصب میشه بعد رام phone . در مورد رامهای کوک بعد ازین دو مرحله یه سری تغییرات هم که سازنده رام ایجاد کرده اعمال میشه. موقع نصب رام phone یه پورت سریال از نوع com ایجاد میشه برای ارتباط با گوشی که فایروالها این پورتها رو میبندن. بنابراین باید موقع نصب فایروال غیر فعال باشه. البته شاید این بسته به نوع فایروال یا ورژن ویندوز تفاوت کنه.

یه دستورالعمل کامل برای نصب رام اومنیا هم پیدا کردم که سر فرصت ترجمش میکنم همینجا میزارم. گرچه حالا دیگه شاید برای اینکار خیلی دیر باشه.

dresi
2010-05-30, 05:48 PM
برای داونگرید از 6.5 به 6.1 چکار کنم؟

یه رام 6.1 نصب کنید مثلا رامی که آقا رضا گذاشته، یا رام رسمی از سایت سامسونگ دانلود کنین و نصب کنین طبق دستورالعمل پست دوم که آقا رضا زحمتشو کشیده .

dresi
2010-05-30, 06:20 PM
با سلام.:flower:
رام بنده DTHJ5 ( غیر رسمی ) هستش و میخوام به DZIA5 ( رسمی ) ارتقا بدم...
کشور با کد #*1546792#* و #*81230#* به مالزی تبدیل کردم، فقط تنها سوالی که دارم اینه که مستقیم میتونم از DTHJ5 به DZIA5 برم یا نه...
اگه جایی آموزش تصویری تحت XP هم باشه بذارید ممنون میشم....:flower:

شما براحتی میتونین از روشی که اقا رضا گذاشته استفاده کنید. مستقیم و غیر مستقیم هعم نداره

روش آپگرید رامهای غیراصلی به رام اصلی سامسونگ I900

این آموزش در دو مرحله برای کسانی که ویندوز Vista دارن و ویندوز XP دارن قابل استفاده هست:

1- در مرحله اول به آدرس http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp برید و در قسمت Country، عبارت (UAE (ENG و در قسمت بعد ویندوز خودتون رو انتخاب کنید.
2- در قسمت بعد عبارت JVHI1 رو وارد کنید و در صفحه بعد رام رو دانلود کنید.
3- حالا باید چک کنید ببینید کشور شما با کشور رام موردنظر یکسان هست یا خیر؟
برای اینکار کد #*1546792#* رو شماره گیری کنید و بعد عبارت Preconfiguration رو انتخاب کنید و کد #*81230#* رو شماره گیری کنید.
حالا بررسی کنید که کشور شما یکی از این کشورهاي زير باشد:
الجزایر ، مصر ، ایران ، عراق ، کویت ، مراکش ، نیجریه ، عمان ، پاکستان ، عربستان ، آفریقای جنوبی ، سوریه ، تونس و ترکیه.

اگر یکی از این کشورها باشه شما میتونید رام جدید رو نصب کنید. در غیر اینصورت کشور خودتون رو به ایران تغییر بدید و ok کنید.

*دقت کنید که با اینکار همه چیز روی گوشی شما پاک میشود پس حتما قبلا BackUp گرفته باشید!
4- برنامه Registry Editor v0.9 رو که در ضميمه قرار دادم دانلود کنید و روی گوشیتون اجرا کنید. به قسمت HKey Current User\Control Panel\Version\CustomVersion برید و ورژن گوشی خودتون رو به JVHI1 تغییر بدید.

*توجه داشته باشید که حروف بزرگ و کوچیک رو هم حتما رعایت کنید.

5- حالا باید تغییراتی رو در رامی که دانلود کردید بدید. اینجای کار کمی بین کاربران Vista و XP متفاوت هست:

Vista

کاربران ویستا کار خاصی احتیاج نیست انجام بدند و مستقیما برن سراغ فایلی که Extract کردند و نامش هم i900JVHK1_upgrader_vista.exe هست.

XP

کاربران XP باید فایل i900JVHK1_upgrader_xp.exe رو اجرا کنن. پس از اینکه اجرا شد برنامه رو نبندید و به آدرس C:\Documents and Settings\<Your Account Name>\Local Settings\Temp برید.

در این محل فولدر IXP000.TMP رو کپی کرده و بر روی دستکتاپ بریزید. (اگر نتونستید این فولدر رو پیدا کنید، کامپیوترتون رو برای فایلی به اسم update.exe جستجو کنید. این فایل آیکون دایره ای زرد رنگی داره که داخلش نوشته شده mit. بعد فولدری رو که این فایل دورن اون قرار داره به دستکتاپ کپی کنید).

حالا به کمک برنامه Hex Editor XVI32 كه در ضميمه قرار دادم ، باید فایل update.exe رو که روی دستکتاپ آوردید، تغییر بدید. برای اینکار، این فایل رو در برنامه Hex Editor XVI32 باز کنید و بعد اسکرول رو از سمت راست برنامه کاملا پایین بکشید تا به انتهای فایل برسید. حالا به دنبال عبارت i900jv بگردید و عبارت "jv" رو با ورژن فعلی رام گوشیتون عوض کنید.(مثلا اگر i900DXHH1 دارید، باید عبارت jv رو با dx عوض کنید. با اینکار شما فایل اصلی رام رو مجبور میکنید که رام فعلی شما رو به عنوان رام مجاز بشماره!!!)

6- حال بعد از Save کردن تغییراتی که روی فایل Installer دادید، میتونید به راحتی رام جدید رو نصب کنید!

با تشکر از Farnaz و Hatamovich و Vagrik و Masih

اگه هم تصویری بخواین تو فروم ********** هست ...:not:

satyr
2010-05-31, 03:25 AM
داداش رام نصبوندم فقط یه مشکل کوچیک دارم...
رام i900DZIA5_Updater_Xp 230,394
PDA : DXIA5/DZIA5
PHON : DXIA2
تحت ویندوز XP بدون مشکل نصب کردم، الان تنها مشکلی که دارم وقتی زنگ واسم میاد در حالی که تو قسمت ring type : ring فعاله ولی زنگها همه بصورت increasing ring میاد، هرچی جابجاشون کردم فایده نداشت...یعنی ممکن از رام یا نحوه نصبش باشه یا مشکل از خود رامه ؟؟؟
از روش دوم یعنی برنامه USDL_GrandPrix استفاده کردم...

mehdi-p
2010-05-31, 09:46 PM
سلام من رام پست 64 رو نصب کردم
میخوام بدونم میشه به همون رام اصلی گوشی برگردم یا نه
و از موقعی که گوشی رو تغییر رام دادم دیگه از طریق active sync به کامپیوتر نصب نمیشه میشه راهنمایی کنین
یا اینکه آموزشی واسه دانگرید واسم بزارین

Mersad WM
2010-06-01, 07:45 PM
و از موقعی که گوشی رو تغییر رام دادم دیگه از طریق active sync به کامپیوتر نصب نمیشه میشه راهنمایی کنین

از setting - connection - usb to pc رو گزینه ی active synce رو فعال کن
من که تا الان دانگرید کردم مشکلی نداشته

SAEID
2010-06-02, 03:24 PM
داداش رام نصبوندم فقط یه مشکل کوچیک دارم...
رام i900DZIA5_Updater_Xp 230,394
PDA : DXIA5/DZIA5
PHON : DXIA2
تحت ویندوز XP بدون مشکل نصب کردم، الان تنها مشکلی که دارم وقتی زنگ واسم میاد در حالی که تو قسمت ring type : ring فعاله ولی زنگها همه بصورت increasing ring میاد، هرچی جابجاشون کردم فایده نداشت...یعنی ممکن از رام یا نحوه نصبش باشه یا مشکل از خود رامه ؟؟؟
از روش دوم یعنی برنامه USDL_GrandPrix استفاده کردم...

خیر
مشکلی نداره بلکه این مساله یکی از ویژگیهای این رام در i900 هستش
البته این مورد ( زنگ افزایشی ) در رامهای اصلی هم معمولا وجود داره

اون رام تست شده و هیچ مشکلی نداره
همونطور که گفته شد از usb to pc تیک active sync رو بگذار

اما اگر اسرار دارید ...

روش آپگرید رامهای غیراصلی به رام اصلی سامسونگ I900 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=268644&postcount=2)

mehdi-p
2010-06-02, 11:06 PM
رام خوبیه ولی من میخواستم به قبلی بگردم
ممنون بابت راهنماییتون

S70
2010-06-15, 11:16 AM
سلام دوستان.لطفا یه آموزش قدم به قدم از قبل از ابتدا تا بعد از انتها واسه تعویض رام رو معرفی کنید که نکته ای کم و کسر نداشته باشه مثل فول شارژ بودن گوشی یا هرچیز دیگه که ریسک کار پایین بیاد.ممنون از همگی:wow:

MOHAMMAD WM
2010-06-15, 11:57 AM
رام 7 نیومده.

برای این کار دو تا پست اول رو بخونید متوجه میشید که چه کار هایی رو باید انجام بدید.

اینم برای رام 6.5 :
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=35625

S70
2010-06-24, 05:59 PM
آیا میتونیم برای تعویض رام با ویندوز Seven کامپیوتر،از Vista modem driver استفاده کنیم؟

kalantar19
2010-07-21, 05:06 PM
رام ویندوز 7 برای امنیا اومده؟

SAEID
2010-07-21, 05:16 PM
رام ویندوز 7 برای امنیا اومده؟

اگر منظورتون ویندوز فون 7 هست باید بگم خیر
این سیستم عامل هنوز حتی به صورت گسترده بر روی اسمارت فونها ارائه نشده
احتمال اینکه کسی بتونه این سیستم عاملو واسه i900 کوک کنن هم تقریبا صفر هستش
در این باره در انجمن اطلاعات مفیدی هست که اگر اطلاعات کاملتری میخواید بهتره در انجمن جستجو کنید تا بهتر متوجه بشد

mojar
2010-07-26, 12:14 AM
دوستان واساتید محترم ایا توی انجمن اموزش نصب رام بر روی گوشی امنیا بصورت قدم به قدم ویا بصورت تصویری وجود داره؟در صورت امکان لینک مربوطه را معرفی کنید ممنون میشوم

Mersad WM
2010-07-26, 12:22 AM
دوستان واساتید محترم ایا توی انجمن اموزش نصب رام بر روی گوشی امنیا بصورت قدم به قدم ویا بصورت تصویری وجود داره؟در صورت امکان لینک مربوطه را معرفی کنید ممنون میشوم
بفرمایید
نصب رام هاي رسمي (Official) و غير رسمي (Cook) بر روي Omnia I900 ا (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=34152)

mojar
2010-07-26, 07:39 AM
مرصادجان ممنون از راهنمائیت ولی امثال شما واقا رضا وسایردوستانی که استاد هستید واکثرا اعضا انجمن را راهنمائی میکنیدباید قبول داشته باشید که نصب رام بر روی گوشی برای اعضا جدید که تازه گوشی ویندوزموبایل خریده اند کارریسک پذیروسختییه واگرراهنمائیهای شما نباشه این دوستان نمیتونن در این کارموفق باشند.من اطلاعات اون لینکی که شما معرفی کردی را قبلا مطالعه کرده بودم ولیکن بنظرم اون اموزش برای دوستانی که برای اولین بار میخواهند اینکارو انجام بدهند زیاد گویا وکاربردی نیست وشما اساتید نگاه به دانستهای خودتان نکنید که نصب رام برایتان کار بسیار ساده ای میباشد شما تصور کنید دوستان تازه عضو شده اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند وبه کمک شما نیاز دارند تا در این زمینه تجربه کسب کنند بهرحال من ضمن تشکرمجدد ازتمامی اساتید ومدیران انجمن که زحمت میکشند خواهشمندم در صورتیکه صلاح میدانند درزمینه نصب رام اموزش قدم به قدم ودرصورت امکان بصورت تصویری برای امثال من که دراین زمینه ناوارد هستم درانجمن قرار بدهندکه دوستان دیگر هم بتوانند استفاده کنندبهرحال قبول کنید که این انجمن بایستی بهترین باشه.با تشکرازشما

Mersad WM
2010-07-26, 08:37 AM
مرصادجان ممنون از راهنمائیت ولی امثال شما واقا رضا وسایردوستانی که استاد هستید واکثرا اعضا انجمن را راهنمائی میکنیدباید قبول داشته باشید که نصب رام بر روی گوشی برای اعضا جدید که تازه گوشی ویندوزموبایل خریده اند کارریسک پذیروسختییه واگرراهنمائیهای شما نباشه این دوستان نمیتونن در این کارموفق باشند.من اطلاعات اون لینکی که شما معرفی کردی را قبلا مطالعه کرده بودم ولیکن بنظرم اون اموزش برای دوستانی که برای اولین بار میخواهند اینکارو انجام بدهند زیاد گویا وکاربردی نیست وشما اساتید نگاه به دانستهای خودتان نکنید که نصب رام برایتان کار بسیار ساده ای میباشد شما تصور کنید دوستان تازه عضو شده اطلاعات زیادی در این زمینه ندارند وبه کمک شما نیاز دارند تا در این زمینه تجربه کسب کنند بهرحال من ضمن تشکرمجدد ازتمامی اساتید ومدیران انجمن که زحمت میکشند خواهشمندم در صورتیکه صلاح میدانند درزمینه نصب رام اموزش قدم به قدم ودرصورت امکان بصورت تصویری برای امثال من که دراین زمینه ناوارد هستم درانجمن قرار بدهندکه دوستان دیگر هم بتوانند استفاده کنندبهرحال قبول کنید که این انجمن بایستی بهترین باشه.با تشکرازشما

دوست عزیز حرف شما رو کامل قبول دارم
توضیحات و شما هیچ مشکلی ندارید تنها مشکل کاربران تازه وارد بالا بودن ریسک این کار است که اعتماد به نفس رو پایین میاره
برای آپگرید امنیا در xp ( ویندوز xp پیشنهاد می شه )
1. سامسونگ درایور رو نصب کنیدSamsung Modem Driver-XP [Ir-Tci.Org].rar (http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=86225&d=1240560816)
2. رام دانلود شده رو رو اجرا کرده و گوشی تون رو به صورت خاموش با کابل به پی سی وصل کنید
3. گوشی رو روشن کنید تا start برنامه ی رام باز بشه و start رو بزنید
4.صبر کنید تا عملیات تمام بشه و job done بده
به همین سادگی

mojar
2010-07-27, 07:24 AM
بهرحال من از مطالعه مطالب داخل انجمن ونیازی که در این زمینه مشاهده میشود(اموزش نصب رام بصورت قدم به قدم) به این جمع بندی رسیدم ودوستان دیگر هم میتوانند دراین زمینه نظر بدهند.

Mersad WM
2010-07-27, 10:05 AM
بهرحال من از مطالعه مطالب داخل انجمن ونیازی که در این زمینه مشاهده میشود(اموزش نصب رام بصورت قدم به قدم) به این جمع بندی رسیدم ودوستان دیگر هم میتوانند دراین زمینه نظر بدهند.

حق با شما به آموزش ساده تری نیاز است اما درسته آموزش انجمن خیلی ساده نیست اما خیلی کامل است

mojar
2010-07-30, 12:21 PM
اساتید محترم من الان توی نصب رام کوک شده به مشکل خوردم مرحله نصب100%انجام شده ولیکن توی شناسائی نهائی پورتهاfailedداده نوار سبز پائین گوشی تا انتهاست لطفا راهنمائی کنید که گوشیمو خاموش وروشن کنم یا کامپیوترم رو ریستات کنم ؟

Amir
2010-07-30, 07:34 PM
سلام آقا رضا
یه سوالی داشتم
اونم این که پیرو پست 1 شما مبنی بر نحوه نصب رام روی گوشی
من رام رو دانلود کردم
اول باید رام را اجرا کنم بعد گوشی رو خاموش و روشن کنم یا نه
اول گوشی و خاموش و روشن کنم بعد فایل رام را اجرا کنم

Mr.zeus WM
2010-07-30, 08:26 PM
سلام آقا رضا
یه سوالی داشتم
من رام رو دانلود کردم

اول گوشی رو خاموش کن. حالا دکمه ی power و volume down رو نگه دار تا بره تو بوت لودر. hard spl کن (از pc).دوباره برو تو بوت لودر و رامو از کامپیوتر اجرا کن

Mersad WM
2010-08-01, 11:29 AM
سلام آقا رضا
یه سوالی داشتم
من رام رو دانلود کردم
اول رام رو اجرا کرده و گوشی رو با اکتیو ساینک به پی سی متصل کن بعد گوشی رو خاموشی کن و دکمه ی روشن رو بزن تا گزینه ی شروع در برنامه ی رام گوشی فعال بشه

اول گوشی رو خاموش کن. حالا دکمه ی power و volume down رو نگه دار تا بره تو بوت لودر. hard spl کن (از pc).دوباره برو تو بوت لودر و رامو از کامپیوتر اجرا کن
به این چیزا اصلا نیاز نیست چون امنیا نه بوت لودر داره نه اس پی ال
قبل از جواب دادن آموزش ها رو مطالعه کن چون تمام گوشی ها مثل هم نیستند

Amir
2010-08-05, 08:23 PM
آقا خسته نباشین
برنامه samsung Modem Driver برای ویستا نیست ؟
الان من میخوام از سایت سامسونگ رام رو دانلود کنم و نصب کنم
اما درایور مودم برای ویستا نمیبینم

Amir
2010-08-07, 02:46 AM
آقا من رام DZIA5 رو دانلود کردم حدود 240 مگ بود
الان رو گوشیم که میخوام نصب کنم Incorrect Version میده
حتی روشی رو که آقا رضا نوشته بود رو مو به مو انجام دادم اما نمیشه
چون رام dzia5 رو داملود کردم توی گوشیم کشور رو مالزی انتخاب کردم و بعدشم توی فایل اپدیت با همون روش تغییرات دادم
اما نشد
چه کنیم ؟

mojar
2010-08-07, 09:07 PM
اساتید محترم لطفا در صورت امکان لینک مربوط به این رام را معرفی کنید نتونستم پیداش کنم
i900dxia5/dzia5

divio
2010-08-11, 02:30 AM
سیستم من فقط ویندوز 7 داره
2 سالی هست که امنیا دارم و هیچ ارتقایی زوش ندادم
میخوام از 6.5 استفاده کنم
ریز به ریز مراحل نیاز دارم
اکتیو سینک و نصب کردم اماده ارتقام
الان ویندوز 6.1 روشه
بهترین و ساده ترین راه لطفا

mojar
2010-08-12, 07:43 PM
اساتید محترم لطفا در صورت امکان لینک مربوط به این رام را معرفی کنید نتونستم پیداش کنم
i900dxia5/dzia5
ممنون میشوم راهنمائی کنید

divio
2010-08-13, 08:07 AM
لینک دانلود پاک شده
لینک جدید هست؟

MohammadWM
2010-08-16, 01:37 AM
سلام دوستان خسته نباشید

آموزش کامل نصب رامهای اصلی و کوک شده بر روی i900 به صورت تصویری

موفق باشید :flower:

kojoo
2010-08-17, 06:58 PM
سلام .
موفتخرم جیدیترین رام برای گوشی omnia i900 رو معرفی کنم .این رام آخرین رام کوک شده توسط آقای ock میباشد که با رفع باگهای ورژن قبلی یک رام خوب و استثنایی رو برای این گوشی بسازه.
از جمله تغییراتش میشه به رفع مشکل لند اسکیب کردن گوشی در هوم اسکرینش اشاره کرد.تاچ بسیار حساستر و تمهای بسیار زیبای اونم جزو مزایای جیدید این رام.
اطلاعات بیشتر در لینک روبرو ببینید http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/297396/ocks-wm6-5-roms-premium-m2d-m2d-classic-titanium-ultralite/

http://lh5.ggpht.com/_MfZws3K1xoo/TGQG8u2uB0I/AAAAAAAABWU/hOjNukF-T24/ockPremium%2023129%20header.jpg

اینم لینک دانلود مستقیم Mediafire (http://www.mediafire.com/file/rb4v1u3uj6czeen/ock_Premium_23129.7z) | Mirrors by xavierf (http://www.multiupload.com/L58IVJSL6H) (100 MB)

تشکر یادت نره

er1992
2010-08-19, 01:29 AM
من براي آپگريد به سايت اصلي سامسونگ رفتم نياز به ورژن گوشي داشت ولي مشكل اينجاست كه ورژن گوشي رو وقتي وارد ميكنم ميگه غلطه.

I900JVHI2 چرا اين ورژن غلطه و چطور ميتونم حلش كنم؟

ممنون

Mersad WM
2010-08-19, 01:38 AM
من براي آپگريد به سايت اصلي سامسونگ رفتم نياز به ورژن گوشي داشت ولي مشكل اينجاست كه ورژن گوشي رو وقتي وارد ميكنم ميگه غلطه.

ممنون

این اررور زمانی داده می شه که کشوری که انتخاب کردید گوشیتون سفارش همون کشور نبوده
با کشور های دیگه امتحان کنید حل می شود

kojoo
2010-08-19, 10:20 AM
کسی این آخرین ورژن نصب کرده؟ نظرتون چیه؟

er1992
2010-08-19, 12:06 PM
این اررور زمانی داده می شه که کشوری که انتخاب کردید گوشیتون سفارش همون کشور نبوده
با کشور های دیگه امتحان کنید حل می شود

خيلي ممنون از پاسختون ولي:
1- از كجا بايد بفهمم ساخت كجاست.همه جاي گوشي و جعبه و همه و همه رو گشتم ولي چيزي ننوشته بود فقط باتريش ماله چينه!!!!!!!!! و از كجا بايد اصلا كشور رو تغيير بدم.اگر بذارم ايران توي آپگريد براي i900 اصلا خاليه و هيچ لينكي وجود نداره.
2- اگر بخوام از طريق معمولي بدون سايت سامسونگ به ورژن بالاتر آپگريد كنم(چون تا حالا انجام ندادم و اصلا آنايي ندارم) ممكنه براي گوشي خطرناك باشه؟

ببخشيد از سوال طولاني.ممنون

jb.pooya
2010-08-19, 12:59 PM
salam kojoo joon.dadash in rometo ke gozashti nasb kardam.jb done ham zad.vali gooshi roo oon safe meshkie ke minevise samsung omnia gir karde.chikar konam.komak!!!!

MOHAMMAD WM
2010-08-19, 03:06 PM
salam kojoo joon.dadash in rometo ke gozashti nasb kardam.jb done ham zad.vali gooshi roo oon safe meshkie ke minevise samsung omnia gir karde.chikar konam.komak!!!!

لطفا طبق قوانین فارسی تایپ کنید.

اول گوشی رو هارد ریست کن.
آموزش نحوه Hard Reset انواع پاکت پی سی (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=7385)

اگر باز هم ویندوز بوت نشد رام رو دوباره بریز. اگر با انجام این مراحل باز هم به مشکل برخوردید باید رام دیگه ای رو امتحان کنید.

MohammadWM
2010-08-19, 07:14 PM

ممنون

سلام خسته نباشید

بعد از ورود به سایت (http://www.samsungmobile.com/support/omnia/index.jsp) در قسمت انتخاب کشور سنگاپور را انتخاب کنید وبعد نوع سیستم عامل را انتخاب کنید .

اگر از Windows 7 استفاده میکنید از قسمت انتخاب سیستم عامل Vista را انتخاب کنید

و بعد قوانین را قبول کنید و بر روی Enter کلیک کنید با این کار دیگر نیازی به وارد کردن ورژن رام وجود ندارد و مستقیما

ورژنDXIA5 /DZIA5 را برای دانلود به شما میدهد .

این رام بهترین رام رسمی برای سامسونگ I900 میباشد

موفق باشید:flower:

ahmad122
2010-08-27, 07:19 PM
سلام reza wm مدیر محترم انجمن . من رام كوك شده ي 6.1 : - Dxia5/QB06 شما را نصب کردم فون را هم از jvhk1 به dxia2 تغییر داد . اگه بعدا به رام دیگهای آپ کنم مشکلی نداره ودیگه اینکه این رام در حال حاضر هم بهترین رام 6.1 هستش. اگر رام از این بهتر سراغ دارید لطفا بزارید.

Mersad WM
2010-08-28, 01:23 AM
سلام reza wm مدیر محترم انجمن . من رام كوك شده ي 6.1 : - Dxia5/QB06 شما را نصب کردم فون را هم از jvhk1 به dxia2 تغییر داد . اگه بعدا به رام دیگهای آپ کنم مشکلی نداره ودیگه اینکه این رام در حال حاضر هم بهترین رام 6.1 هستش. اگر رام از این بهتر سراغ دارید لطفا بزارید.

خیر برای تعویض رام هیچ مشکلی ندارید اما برای استفاده از رام رسمی باید از آموزش های صفحه ی اول استفاده کنید

f6rhad
2010-08-29, 04:03 PM
سلام دوستان
من یه سالی هست که رو گوشیم رام dxia5 هست
دیگه می خوام از وین مو 6.5 استفاده کنم
قبلنا می گفتن تو وین مو 6.5 نمیشه از قابلیت موس i900 استفاده کرد..هنوزم همینطوره؟
یه رم کوک شده خوب و مطمئن میشه پیشنهاد بدین؟

ksc_64
2010-09-09, 06:04 AM
سلام دوستان عزیز
جدیدترین رام مخصوص امنیا

Updated: 3rd September 2010

ock Eclipse 23118(TouchInput)
Free Storage: 90 MB
Free memory:54 MB
Download: Direct Link (http://www.ock2.hostinstall.com/ROMS/ock_Eclipse_23118_TouchInput_Edition.7z) | Mediafire (http://www.mediafire.com/file/1xkj15cikcvnczc/ock_Eclipse_23118_TouchInput_Edition.7z) (99 MB)

ock Eclipse 23118 (OmniaKeyboard)
Free Storage: 92 MB
Free memory:54 MB
Download: Direct Link (http://www.ock2.hostinstall.com/ROMS/ock_Eclipse_23118.7z) | Mediafire (http://www.mediafire.com/file/pwqjnjrqxcn3x54/ock_Eclipse_23118.7z) (98 MB)

ock Eclipse 23118 (Lite)
No S2U2, Notification & launcher bars, OmniaLite apps, keyboard included
Free Storage: 133 MB
Free memory:57 MB
Download: Direct Link (http://www.ock2.hostinstall.com/ROMS/ock_EclipseLite_23118.7z) | Mediafire (http://www.mediafire.com/file/jgbgrpkx13gxs5i/ock_EclipseLite_23118.7z) (79 MB)

آدرس سایت مرجع :
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/297396/ocks-wm6-5-roms-premium-m2d-m2d-classic-titanium-ultralite/ (http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/297396/ocks-wm6-5-roms-premium-m2d-m2d-classic-titanium-ultralite/)

i901
2010-09-15, 04:27 PM
سلام رضا جان . تو پست 1 و 2 گفتی که ورژن گوشی رو باید به jvhk1 تبدیل کنیم ولی گشی من خودش شرکتی همین ورژن روشه باید ادامه اون کارهارو انجام بدم یا اینکه کار دیگه ای باید انجام بدم .؟ لطفا راهنمایی کنید .

walie
2010-09-15, 11:52 PM
يكي از بهترين رامهايي كه تا بحال امتحان كردم

Screenshots:-

http://img826.imageshack.us/img826/2335/allkn.png
Details:

ROM Version :

ROM Version : i900XBIJ1/Yonn
OS Version : 6.5.3.0
Released Date : 14/09/2010

OS Version :

Windows Mobile 6.5.3 Professional
CE OS 5.2.23138 ( Build 23138.5.3.9 )

- Based on Manila2D Sense Version 2.0.2016.3224 "Latest" [NEW]

New bar layout
+ New Home layout
+ Extended Message tab preview "Show most part of long messages"
+ Little change in Favorite tab "Icons"
+ Added Calender tab "Used free calendar plugins to suite forum rules - Fully customizable" ...
+ New Remix Theme ...

- New TodayPage 0.33 "support latest M2D version"
- OmniaLITE apps Ported from JG1 ROM": Calender, Dialer, Call log, AudioNote, FM radio, Volume Control, SimToolkit, ...
- 3 Dialers with switcher to change in between "Yonn Armani-Skinned Mini-Lite dialer", OmniaLITE Dialer, and MS default dialer"
- e-Native showcase replaced with MMTaskManager v2.0.1
- WOWHD, installed by CAB during first boot "can be uninstalled later"
- XDA_UC support
- Ezinput 2.1 WQVGA Full layouts and languages "Added Russian - Works but with registry changes to fully support"
- S2U2 V2.43 with M2D Skin
- Totally new MMS software > Comviva JMMS 4.5.108 WQVGA + Script in Utilities to auto configure Profile after running operator settings.

Since Some Manila2d Applications "Audio Manager" don't work with some OmniaLITE drivers, this ROM is mainly based on I900 Drivers... Do to that it contains the original Comviva JMMS software... Fully compatible with 6.5.x/6.5 ROMs "...

This ROM highly dependent on Manila2d Today Plugin, so make sure not to disable it and if it somehow disappear then just reapply it"

Again, For MMS settings just run "Activate MMS Settings" in Utilities Folder after running operator settings... To activate WAP just enable profile using "Dial-up En-Dis" in Communication Folder ... In case you can't update weather in home tab just run "Home Weather Update" in utilities folder ... The new Task manager "MMTask Manager" can opened by running the empty space in taskbar ... The lockscreen is taken over by S2U2 if you don't want it just disable it or change it settings... You can add/change/remove home tab shortcuts but press and hold the icon > You have 3 pages to play with and some have animated icons like wifi wink.gif ...

Download links

http://rapidshare.com/files/419000138/Yonn_i900_M2D_XPR_STD_23138.7z.html
Mirror
http://www.multiupload.com/25K2JQA1P8

roki
2010-09-16, 01:08 PM
سلام خوبین . من windows 6.5 23118 را روی گوشیم نصب کردم اما هر کاری میکنم نمیتونم فارسی ساز و کیبورد فارسی روش نصب کنم . اگه لطف کنین فارسی ساز مربوطه رو برام بذارید ممنون میشم .

Mersad WM
2010-09-16, 01:36 PM
سلام خوبین . من windows 6.5 23118 را روی گوشیم نصب کردم اما هر کاری میکنم نمیتونم فارسی ساز و کیبورد فارسی روش نصب کنم . اگه لطف کنین فارسی ساز مربوطه رو برام بذارید ممنون میشم .

فارسی ساز Mersad سریع ترین و هماهنگ ترین فارسی ساز پاکت پی سی نسخه (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=87530)1.5 بیلد 122 (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=87530)

کیبورد رسکو 6 فیکس فارسی و لایت همراه با تنها کیجن اختصاصی (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=83146)

roki
2010-09-17, 01:21 PM
کدوم رام رو برای i900 توصیه میکنین 23118 یا 23129 ؟
یه سوال دیگه : رام 23118 رو روی گوشیم نصب کردم هی هنگ میکنه چیکار باید کنم ؟

walie
2010-09-18, 01:29 AM
کدوم رام رو برای i900 توصیه میکنین 23118 یا 23129 ؟
یه سوال دیگه : رام 23118 رو روی گوشیم نصب کردم هی هنگ میکنه چیکار باید کنم ؟

از اين استفاده كن
Yonn i900 Manila2d Sense Remix ROM 23138
سريع و عالي

roki
2010-09-18, 11:56 AM
قسمت آب و هوا رو چطور میتونم آپدیت کنم ؟ هربار برای آپ میزنک ارور میده .

tenacious
2010-09-19, 12:25 AM
این آموزش مخصوص ویندوز xp هست.
من که ویندوز 7 دارم چه طور می تونم رام گوشیمو عوض کنم؟

ksc_64
2010-09-20, 10:38 AM
قسمت آب و هوا رو چطور میتونم آپدیت کنم ؟ هربار برای آپ میزنک ارور میده .

برای آپدیت کردن باید تنظیمات اینترنت رو از قبل انجام بدی و یک کانکشن درست کنی

setting -->connections -->connections --> add new modem connection

ksc_64
2010-09-20, 10:47 AM
این آموزش مخصوص ویندوز xp هست.
من که ویندوز 7 دارم چه طور می تونم رام گوشیمو عوض کنم؟

دوست عزیز از این تایپیک استفاده کن :

http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=367937&postcount=24 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=367937&postcount=24)

ramin2020
2010-09-30, 01:52 PM
از اين استفاده كن
Yonn i900 Manila2d Sense Remix ROM 23138
سريع و عالي
من برای اولین بار می خوام رام گوشیمو عوض کنم. می ترسم
شما از این رام که پیشنهاد دادی مطمئنی؟ هیییییییییچ مشکلی نداره؟
راستی بعد از ریختن این رام بازم فایل های divx پخش میشه؟ چون پلیر سامسونگ فقط اینو پخش میکرد
طرز آپدیت همونیه که در پست یک اومده؟
مرسی
یه لینک بهتر واسه دانلود نداری؟ مثلا مستقیم باشه. یکیش که *****ه، رپید هم اذیت میکنه

walie
2010-10-02, 12:05 AM
يك سري به اينجا بزن
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/297396/ocks-wm6-5-roms-premium-m2d-m2d-classic-titanium-ultralite/

ramin2020
2010-10-03, 03:37 PM
يك سري به اينجا بزن
http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/297396/ocks-wm6-5-roms-premium-m2d-m2d-classic-titanium-ultralite/
من هر کاری کردم نتونستم این فایل را دانلود کنم. توی اینترنت هم گشتم هر سایتی اینو داشت ***** شده بود
اگه این رام رو داری یه جای خوب واسه ما آپ کن ما بتوینم بگیریمش
مرسی

SAEID
2010-10-03, 05:26 PM
من برای اولین بار می خوام رام گوشیمو عوض کنم. می ترسم
شما از این رام که پیشنهاد دادی مطمئنی؟ هیییییییییچ مشکلی نداره؟
راستی بعد از ریختن این رام بازم فایل های divx پخش میشه؟ چون پلیر سامسونگ فقط اینو پخش میکرد
طرز آپدیت همونیه که در پست یک اومده؟
مرسی
یه لینک بهتر واسه دانلود نداری؟ مثلا مستقیم باشه. یکیش که *****ه، رپید هم اذیت میکنه

دوست من اصلا نترس من هم روز اول که میخواستم رو i900 رام بریزم خیلی میترسیدم اما بعد متوجه شدم از اونی که فکر میکردم خیلی ساده تره
فقط همه مراحل رو مو به مو دنبال کن تا به نتیجه مطلوب برسی
برای اجرای دایویکس هم میتونی از پلیر های دیگه استفاده کنی مثلا کر پلیر
نحوه آپگرید پست یک کامل و شیواست بارها هم تست شده همونو دنبال کن

من هر کاری کردم نتونستم این فایل را دانلود کنم. توی اینترنت هم گشتم هر سایتی اینو داشت ***** شده بود
اگه این رام رو داری یه جای خوب واسه ما آپ کن ما بتوینم بگیریمش
مرسی

لینک از مدیا فایر (http://www.mediafire.com/?mwxxizqo14c622x)

ramin2020
2010-10-03, 10:56 PM
انجام دادم، راحت بود
این فایل که آدرسشو دادی با اون فرق می کنه. مال تو 23118 هست و ock ولی اون نه. اینو ریختم زیاد به دلم ننشست
اگه اونی که این رفیقمون میگه داری لطفا آدرس اونو بده
مرسی

دو تا سوال، هر کی می دونه جواب بده:
1-واسه اومنیا رام رسمی wm 6.5 نیومده، نه؟
2-آخرین رام رسمی که برای اومنیا هست چیه که من دانلود کنم از سایتش؟
مرسی

SAEID
2010-10-03, 11:29 PM
انجام دادم، راحت بود
این فایل که آدرسشو دادی با اون فرق می کنه. مال تو 23118 هست و ock ولی اون نه. اینو ریختم زیاد به دلم ننشست
اگه اونی که این رفیقمون میگه داری لطفا آدرس اونو بده
مرسی

دو تا سوال، هر کی می دونه جواب بده:
1-واسه اومنیا رام رسمی wm 6.5 نیومده، نه؟
2-آخرین رام رسمی که برای اومنیا هست چیه که من دانلود کنم از سایتش؟
مرسی

اون لینکو من از همون منبعی که دوستمون معرفی کرد برداشتم

1-نه
2-آخرین ورژنی که اومده و بدرد شما میخوره 6.1 همرا با زبان عربی هستش مشخصات بیشترش رو هم از خود سامسونگ میتونی بگیری

ramin2020
2010-10-04, 05:34 PM
میدونم 6.1 هست. منظورم ورژنی هست که موقع گرفتن رام رسمی از سایت سامسونگ می پرسه. ورژنی رو می خوام که از همه جدیدتره و آپدیت شده هست

hessam1
2010-10-08, 02:25 PM
سلام دوستان من يه رام براي امينا لايت دانلود كردم ولي توش 4 تا فايل بود و فايل بوت توش نيست 3تاش پسوند csc داره كه فكر كنم مال زبان و 1 هم nb0
همين خواهش ميكنم كمك كنيد چطور با همين فايلا فلش كنم اگه نميشه باقي فايلارو از كجا بگيرم اگه دارين لطف كنين اپ كنيد
لطفا كمك كنيد

ramin2020
2010-10-09, 10:55 PM
لطفا یه متخصص آموزش تغییر رام از غیر اصلی به اصلی رو بده.
اونی که در صفحه اول هست مثل اینکه قدیمیه. چون بعضی چیزهاش نمی خونه. من خودم اومدم انجام بدم ولی دیدم نمیشه. مثل عدم وجود custom version در رجیستری
مرسی

mojt
2010-10-11, 09:55 AM
یکی از دوستان از یه رام که نصب کرده اظهار نارضایتی کرده که 3gp پخش نمی کنه.
منم همین مشکل رو با رام جدیدم دارم اصلا برای حل کردنش نیاز به نصب برنامه جدید نیست کافیه ویندوز مدیا پلیر رو اجرا کنیم و open file رو بزنیم و فایل رو از اونجا بیاریم.
بنابراین مشکل این رام file association هست وگرنه پخش می تونه بکنه.

mojt
2010-10-11, 10:00 AM
یه مسئله ای که اصلا به فکرم نرسیده بود و بعد از آپگرید رام متوجهش شدم اینه که برنامه هایی که در storage card نصب شدن بعد از تعویض رام و نصب مجدد نیازی به رجیستر ندارن چون اطلاعات رجیستر روی همون استورج مونده. اینو گفتم که دوستانی که مثل من تنبلی شون می آد رام عوض کنن تشویق شن.

mojt
2010-10-11, 10:06 AM
رام های غیر رسمی موس ندارن
برای اینکه اهنگ رو به عنوان زنگ بذاری باید اهنگتو تو my documents کپی کنی

نیازی به این کار نیست اگر تو storage card تو شاخه اصلی کپی کنن هم تو زنگاشون می آد

maysen
2010-10-11, 07:57 PM
با سلام ورژن گوشي ما AEHH2 هست و زبانش فرنسوي هستش مي خواستم بدونم چطور بايد اين رو انگليسي كنم

g3nius69
2010-10-17, 03:57 AM
salam:coca:

asrezaman
2010-10-21, 02:32 AM
سلام خدمت دوستان

من ورژن گوشیم dxid1 هست الانه دنبال یه Official ROM برا گوشیم می گردم اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم

راستی این رامی که نصب هست Cook ROM و ازش راضی نیستم و هر چی می خوام آپدیتش کنک نمیشه
با تشکر

cupid7
2010-10-22, 12:54 AM
سلام دوستان.
من داشتم رام نصب میکردم.
این پیغام اومد.
Step 1. Eboot image Downloading
Downloading EBOOT...
EBOOT image downloaded.
PDA Reboot to download Eboot twice!!!
بعد دیدم خیلی طول کشید خودم usb رو در آوردم.
الان گوشی روشن نمیشه.
یعنی dead شده؟
کسی میتونه کمکم کنه.:cry::cry:

ramin2020
2010-10-22, 02:16 PM
سلام خدمت دوستان

من ورژن گوشیم dxid1 هست الانه دنبال یه Official ROM برا گوشیم می گردم اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم

راستی این رامی که نصب هست Cook ROM و ازش راضی نیستم و هر چی می خوام آپدیتش کنک نمیشه
با تشکر
منم همینو ریختم و راضی نیستم. دو تا رام رسمی ریختم ولی همشون باگ align screen دارن. یعنی برای بار اول که روشن میشن صفحه کالیبره هیچ جوره نمیره. من زیاد توی اینترنت گشتم تا بالاخره یه جوری این صفحه رو رد کردم ولی بازم کالیبر مشکل داشت. دو تا رام رو هم امتحان کردم: هم امارات و هم سنگاپور
اصلا تغییر رام کار اشتباهیه، از اول نباید این کار رو می کردم:not:

cupid7
2010-10-28, 03:51 PM
آقایون الکی گوشیتونو به **** ندین.
مایکروتل هم براتون رام میریزه.