PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلیه خبر ها مباحث و سوالات مربوط به وایمکس

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

dhosseind
2011-08-24, 12:01 AM
توی سایت واسه بروز رسانی فقط همین رو گذاشته
آره دوست عزیز
این آپدیت که من میخوام قبلا توی سایت ایرانسل بود اما مدتی پیش از سایت برداشته شده و من این فایل رو از دوستانی که قبلا این فایل را دانلود کردن و الان دارن، بهم بدن ممنون میشم

XPERIA
2011-08-24, 02:08 AM
سلام دوستان
امیدوارم حالتون خوب باشه

ببخشید من چند مدت پیش وارد قسمت config مودمم شدم تغییراتی اعمال کردم مودمم تنظیماتش به هم ریخته
دوستان این تنظیمات شامل MAC Address بود که از کنسول Telnet به دستگاه وصل شدم بود.
قبلا ایرانسل یک فایل برا آپدیت کردن دستگاه روی سایتش قرار داده بود میخواستم ببینم کسی اون فایل رو داره بهم بده
مودم من BM632 همون مودم زرد هست

ممنون

با تشکر

دوست عزیز مودم شما دکمه ی Reset نداره که تنظیماتش درست شه یا تو تنظیمات چیزی به نام Reset To Factory Setting نیست؟

مصطفی.ر
2011-08-24, 11:30 AM
سلام دوستان به این عکس نگاه کنید و لطفا منو راهنمایی کنید:
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Tariff/three-cities-fa.jpg
اگر کسی روزی 3ساعت وبگردی داشته باشه در طول 1 ماه حدودا چه مقدار از حجم اینترنتیش مصرف میشه؟
راستش میخوام بدونم اگه این طرح رو استفاده کنیم با این میزان وبگردی(3 ساعت در روز) ایا چیزی از 1 گیگ واسه دانلود هم باقی میمونه یا خیر؟
ممنون

مطمئن باش اگه این طرحو بگیری آخر ماه نرسیده حجم کم میاری

اصلا ایرانسل این طرح رو با سیاستی خرید بعد از اتمام حجم گذاشته

مگه اینکه خیلی مصرف پایینی داشته باشی و یا بتونی خودتو واسه دانلود کردن کنترل کنی
دوست عزیز به قسمت اول سوالم هم اگه پاسخ بدی ممنون میشم
حدودی هم بگید کافیه

اگر کسی روزی 3ساعت وبگردی داشته باشه در طول 1 ماه حدودا چه مقدار از حجم اینترنتیش مصرف میشه؟
ممنون
دوستان یه سوال دیگه
شما چه مودمی رو پیشنهاد میکنید؟ لطفا با ذکر دلیل
مرسی

.:Samiaviper:.
2011-08-24, 02:34 PM
دوست عزیز به قسمت اول سوالم هم اگه پاسخ بدی ممنون میشم
حدودی هم بگید کافیه

دوستان یه سوال دیگه
شما چه مودمی رو پیشنهاد میکنید؟ لطفا با ذکر دلیل
مرسی

واسه وبگردی البته اگه دانلود نداشته باشی فکر کنم 1 تا 2 گیگابایت به راحتی نیاز شما رو جواب بده

مودم هم از همه معمول تر و بی ایرادتر مودم BM632W هستش

koorosh.sh
2011-08-26, 02:58 AM
دوستان عزیزم سلام
من یک سوال داشتم.
من سرویس 512 طرح پایه دارم,چند ساعت پیش فعالش کردم.
فقط احساس میکنم که از حجمم داره زیادی کم میکنه.
من همش 2 ساعت هست که اکتیوش کردم,باهاش فقط وبگردی کردم,حتی دانلود هم نکردم.
الان که رفتم حسابمو چک میکنم نیبینم مانده ترافیکمو زده تقریبا 3.6 گیگ...!!!!!:ohno:
آخه چجوری میشه در عرض 2 ساعت اونم فقط وبگردی اینجوری بشه.
خواستم ببنیم آیا این مشکل رو کسی داره یا داشته تا حالا..
ممنونم.

goody_good
2011-08-26, 03:17 AM
سلام

من مودم BM635) Wi-Fi) دارم.... توی قسمت راهنمای تنظیمات نوشته که انگار میشه یه کاری کرد که ecare رو بدون وارد کردن شناسه و رمز برای هر بار باز کنه.... ولی من نفهمیدم این حالت IP-CS کجاست و چجوری باید تنطیمش کرد.... توی فایل PDF که از قسمت تنظیمات مودم دانلود کردم که نبود

میشه راهنماییم کنین؟؟؟ خیلی ممنون میشم

2011-08-26, 03:19 AM
دوستان عزیزم سلام
من یک سوال داشتم.
من سرویس 512 طرح پایه دارم,چند ساعت پیش فعالش کردم.
فقط احساس میکنم که از حجمم داره زیادی کم میکنه.
من همش 2 ساعت هست که اکتیوش کردم,باهاش فقط وبگردی کردم,حتی دانلود هم نکردم.
الان که رفتم حسابمو چک میکنم نیبینم مانده ترافیکمو زده تقریبا 3.6 گیگ...!!!!!:ohno:
آخه چجوری میشه در عرض 2 ساعت اونم فقط وبگردی اینجوری بشه.
خواستم ببنیم آیا این مشکل رو کسی داره یا داشته تا حالا..
ممنونم.

احتمالا خود ویندوز و یا نرم افزاری در ویندوز داره مرتب آپدیت میشه که همین باعث مصرف ترافیک میشه

شما اول ببین آپدیت ویندوز فعاله یا نه؟

بعدش دنبال یه نرم افزاری باش که احتمال میدی در حال آپدیت باشه

dhosseind
2011-08-26, 09:14 AM
دوست عزیز مودم شما دکمه ی Reset نداره که تنظیماتش درست شه یا تو تنظیمات چیزی به نام Reset To Factory Setting نیست؟

چرا دکمه RESET داره ولی این دکمه برای راه اندهزی مجدد دستگاه هست من تنظیمات دستگاه رو تغییر دادم که باعث شد از کار بیفتد.

و تنها راه بازگردانی دستگاه به حالت اول استفادخ از همان آپدیت که توسط ارانسل ارائه شد هست.
این فایل در ساییت نیست و تنها کسانی میتونن این فیل رو بهم بدن که قبلا دانلود کرده باشن

با تشکر از شما دوست گرامی

HosseinGTX
2011-08-26, 09:47 AM
سلام
دوستان يه سوال داشتم ممنون ميشم راهنماييم کنيد

من ميخوام يه وايمکس بگيرم سرعتش 512 باشه من در روز شايد 500 مگا مصرف کنم به نظر شما چه طرحي رو بگيرم بهتره يا اصلا وايمکس نگيرم؟ و اينکه شبا دانلود رايگان داره يا نه؟

مرسي.

aminkhan20
2011-08-26, 11:09 AM
با سلام
من میخام از اینترنت پرسرعت فقط برای وبگردی و شاید کمی دانلود استفاده کنم و تا حالا نه ADSL داشتم نه وایمکس،نمیخام خرج علکی کنم و بعد پشیمون بشم و علکی پول نصب و.. بریزم دور،میخام حالا خرج کنم و تا چند سال راحت و بدون قطعی ودغدغه از اینترنت استفاده کنم.نظر دوستان کدامش هست و چرا؟من شیراز، شهرک گلستان هستم و طبق سایت ایرانسل اونجا وایمکس ایرانسل را پوشش میده،ولی مبین نت را نمیدونم،کدامش بهتره؟ من چون زیاد اطلاع ندارم، بخاطر که وایمکس جدیدتره،نظرم روی وایمکس هست،دوستان منو راهنمایی کنند.راستی وایمکس ایرانسل هزینه نصب وابونمان و.. که مثل رانژه برای ADSL هست چقدر و چجوری حساب میکنه و بنظرتون وایمکس بصرفه تره یا ADSL (منطقه مون هر جفتش را پوشش میده)؟هزینه جانبی دیگری بغیر از مودم و نصب اولیه هم داره؟
راستی برای من که پوشش را از نظر فضای داخلی توی ایرانسل زده خوب،چه مودمی بهتره؟USB بدرد میخوره یا WIFI و فرقشون چیه؟من از PC استفاده میکنم و کامپیوترم از مودمهای قدیمی دیال آپ روش هست،مشکلی پیش نمیاد؟اصلا نظرتون در مورد مودم چیه توی بازار بهتره بخرم یا از ایرانسل؟چه مدلی را پیشننهد میدهید؟
راستی کاربران از سرعت 128 و 256 ایرانسل راضی هستند؟سرعت دانلود و صفحه باز کردنش چجوریه؟شما برای وبگردی چه طرحی بهم پیشنهاد میدهید که هم سرعت پیج باز کردنش خوب باشه و هم بصرفه باشه و مودم ارزونتر پام بیوفته؟پیشاپیش از راهنماییتون ممنون،ببخشید طولانی شد

2011-08-26, 04:16 PM
سلام
دوستان يه سوال داشتم ممنون ميشم راهنماييم کنيد

من ميخوام يه وايمکس بگيرم سرعتش 512 باشه من در روز شايد 500 مگا مصرف کنم به نظر شما چه طرحي رو بگيرم بهتره يا اصلا وايمکس نگيرم؟ و اينکه شبا دانلود رايگان داره يا نه؟

مرسي.

با این مصرفی که شما در روز دارید اصلا وایمکسُ به شما پیشنهاد نمی کنم

چون وایمکس بیشتر واسه جاهایی هستش که امکان سیم کشی مستقیم به هر دلیلی وجود نداره

بنابراین شما بهتره از یکی از سرویس دهنده هایADSL اشتراک خود را تهیه کنید

سيدحميد
2011-08-26, 04:22 PM
با سلام
من میخام از اینترنت پرسرعت فقط برای وبگردی و شاید کمی دانلود استفاده کنم و تا حالا نه ADSL داشتم نه وایمکس،نمیخام خرج علکی کنم و بعد پشیمون بشم و علکی پول نصب و.. بریزم دور،میخام حالا خرج کنم و تا چند سال راحت و بدون قطعی ودغدغه از اینترنت استفاده کنم.نظر دوستان کدامش هست و چرا؟من شیراز، شهرک گلستان هستم و طبق سایت ایرانسل اونجا وایمکس ایرانسل را پوشش میده،ولی مبین نت را نمیدونم،کدامش بهتره؟ من چون زیاد اطلاع ندارم، بخاطر که وایمکس جدیدتره،نظرم روی وایمکس هست،دوستان منو راهنمایی کنند.راستی وایمکس ایرانسل هزینه نصب وابونمان و.. که مثل رانژه برای ADSL هست چقدر و چجوری حساب میکنه و بنظرتون وایمکس بصرفه تره یا ADSL (منطقه مون هر جفتش را پوشش میده)؟هزینه جانبی دیگری بغیر از مودم و نصب اولیه هم داره؟
راستی برای من که پوشش را از نظر فضای داخلی توی ایرانسل زده خوب،چه مودمی بهتره؟USB بدرد میخوره یا WIFI و فرقشون چیه؟من از PC استفاده میکنم و کامپیوترم از مودمهای قدیمی دیال آپ روش هست،مشکلی پیش نمیاد؟اصلا نظرتون در مورد مودم چیه توی بازار بهتره بخرم یا از ایرانسل؟چه مدلی را پیشننهد میدهید؟
راستی کاربران از سرعت 128 و 256 ایرانسل راضی هستند؟سرعت دانلود و صفحه باز کردنش چجوریه؟شما برای وبگردی چه طرحی بهم پیشنهاد میدهید که هم سرعت پیج باز کردنش خوب باشه و هم بصرفه باشه و مودم ارزونتر پام بیوفته؟پیشاپیش از راهنماییتون ممنون،ببخشید طولانی شد

سلام همونطوری که گفتی واسه وبگردی میخوای پس از همون وایمکس استفاده کن تلویزیون هم همینطوری تعرفه های جدیدو معرفی میکنه اما بهتر بود یه نظرسنجی میذاشتی

2011-08-26, 04:23 PM
با سلام

چون قصد هزینه زیاد رو ندارید سرویس های ADSL کمی ارزان تر هستند

مبین نت و ایرانسل فرق زیادی با هم ندارند فقط مبین نت دانلود شبانه داره و ایرانسل امکانات و طرح های بیشتر

مود های USB و WIFI از نظر آنتن دهی هیج تفاوتی با هم ندارند و شما باید مطابق استفاده ای که دارید یکی از آنها را انتخاب کنید

مودم های دیال آپ مشکلی برای وایمکس شما ایجاد نمی کنند

تمام سرویس های وایمکس سرعت خود را مطابق قانون و با نوسان خیلی کمتری ارایه میدند ولی درنظر داشته باشید که یک سرویس 128 ADSL در 99 درصد موارد سرعت بالاتری نسبت به یک سرویس 512 وایمکس را دارا می باشد

koorosh.sh
2011-08-26, 04:50 PM
احتمالا خود ویندوز و یا نرم افزاری در ویندوز داره مرتب آپدیت میشه که همین باعث مصرف ترافیک میشه

شما اول ببین آپدیت ویندوز فعاله یا نه؟

بعدش دنبال یه نرم افزاری باش که احتمال میدی در حال آپدیت باشه
دوست عزیزم ممنونم که جواب دادی.
والا آپدیتم که فعال نیست,آنتی ویروس هم Disable کردم آپدیتشو.
آخه بنظرم اگر هم مشکل از همچین چیزی باشه بازم خیلی زیاده.
برای 2 ساعت یا کمتر بین 300 تا 400 مگ بنظرم خیلی زیاده.
چند وقت پیش یکی از دوستان میگفت با وایمکس ایرانسل وقتی از چیز پی ان استفاده کنیم تقریبا ترافیک دو برابر حساب میشه,شما در این رابطه اطلاعی دارید که آیا همچین چیزی هست یا نه؟
بازم ممنونم از وقتی که گذاشتید.

2011-08-26, 05:10 PM
دوست عزیزم ممنونم که جواب دادی.
والا آپدیتم که فعال نیست,آنتی ویروس هم Disable کردم آپدیتشو.
آخه بنظرم اگر هم مشکل از همچین چیزی باشه بازم خیلی زیاده.
برای 2 ساعت یا کمتر بین 300 تا 400 مگ بنظرم خیلی زیاده.
چند وقت پیش یکی از دوستان میگفت با وایمکس ایرانسل وقتی از چیز پی ان استفاده کنیم تقریبا ترافیک دو برابر حساب میشه,شما در این رابطه اطلاعی دارید که آیا همچین چیزی هست یا نه؟
بازم ممنونم از وقتی که گذاشتید.

ممکنه هنگام استفاده چیز پی ان ، ترافیک 2 برابر مصرف بشه ولی من اینو امتحان نکردم

در کل تنها راهی که میشه ترافیک شما بیشتر از حد معمول مصرف بشه آپدیت های پنهان هستش یعنی من راه دیگه ای به نظرم نمیاد

fpga777
2011-08-27, 09:20 AM
http://1.pendora.host56.com/images/e96be832cf8b.jpg
این هم مودم جدید مبین نت همون BM632w معروف که همه میشناسن
تفاوت قیمت رو در نظر داشته باشید ایرانسل 40.000 تومان مبین نت 110.000 تومان

درسته قیمت مودمهای مبین نت بیشتر هست ولی وقتی شما جهت ثبت نام تماس میگیرین اولین چیزی که بهتون پیشنهاد میکنن استفاده از طرحهای یکساله هست که روشون یک مودم رایگان ارائه میشه واینجوری برای مصرف کننده بصرفه تر میشه بعنوان مثال الان طرح 128k و512k یکساله با مودم wi-fi 200000تومان وبا مودم BM631 156000 تومان میباشد
من خودم قبلا 128 ایرانسل داشتم والان 512 مبین نت وخیلی هم راضی هستم دانلودهامم شبها یا جمعه ها انجام میدم که ترافیکم هدر نره. ایرانسل شعارهای قشنگی میده ولی راههای .... زیادی هم داره که در نهایت به ضرر مشتری میشه.

شاهنامه
2011-08-27, 12:05 PM
باسلام و خسته نباشید به nova viewحرف شما کاملا درست هست به خاطر همین بنده adslمودم خودم رو خریداری کردم فقط میخاستم بدو نم که با شرکت مخابرات بگم که adslyکنه یا به شرکت خصوصی بگم ممنون میشم به سوال بنده جواب بدین

سلام
چند روزه که این پست را گذاشته ام ولی کسی جواب نداده ممنون میشم که جواب بدید

2011-08-27, 02:02 PM
باسلام و خسته نباشید به nova viewحرف شما کاملا درست هست به خاطر همین بنده adslمودم خودم رو خریداری کردم فقط میخاستم بدو نم که با شرکت مخابرات بگم که adslyکنه یا به شرکت خصوصی بگم ممنون میشم به سوال بنده جواب بدین

اگه واست ترافیک ماهانه مهمه از مخابرات بگیر ( چون سرویس های مخابرات ترافیک نامحدود داره)

اگه سرعت رو به ترافیک ترجیح میدی از سرویس دهنده های خصوصی بگیر

سوالی بود در خدمتم

ohogaty
2011-08-27, 02:19 PM
به نظرم واسه خونه adsl بهتره من 256 پارس انلاين مي گيرم.موقعي كه ترافيك كمه سرعت دانلود به 200 كيلو بايت هم ميرسه.اگه لپ تاپ داريد وايمكس بگيريد.

من امسال مي خواستم اول وايمكس بگيرم حدود يك ماه!! تحقيق كردم.

XPERIA
2011-08-27, 11:33 PM
چرا این PN/\ ها اینطوری شدن تو این 2-3 روزه؟
خیلی عذاب آور شده حتی گوگل هم به زور باز میشه با 512

2011-08-28, 03:12 AM
چرا این PN/\ ها اینطوری شدن تو این 2-3 روزه؟
خیلی عذاب آور شده حتی گوگل هم به زور باز میشه با 512

منم این مشکلو دارم ولی فکر می کردم که مشکل از طرف من باشه

ولی اینطور که میگید مسئولین دارن یه کارهایی می کنند

hpx70
2011-08-28, 03:26 AM
به هیچ عنوان وای مکس مبین نت رو نگیرید، 5 ماه پیش که رفتم درخواست سرویس دادم صبحش بهم گفتن یک سال مودم مثلا رایگان (که در اصل پولشو تو قرارداد در اومدن) با 40 گیگ ترافیک شبها 2-8 و حمعه ها 24 ساعت خارج از ترافیک با سرعت 512
همون روز عصر ترافیک به 20 گیگ کاهش پیدا کرد و الا که ترافیکم رو چک کردم دیدم 1 گیگ مونده در صورتی که من فقط تو ساعت های ترافیک آزاد استفاده می کردم.
با شرکت تماس گرفتم در کمال پر رویی بهم میگن که دیگه جمعه ها 24 ساعته نیست و ما یه طرفه قرارداد رو تغییر دادیم
شما رو نمی دونم اما من به این میگم دزدی و کلاهبرداری!

ضمنا گول تبلیغ مودم رایگان این شرکتا رو هم نخورید ، اون مودمی که می گن 80 تومنه اما ما تو طرح نصف قیمت یا رایگان به شما میدیم قیمت واقعیش 20 تومن هم نمیشه.

XPERIA
2011-08-28, 12:48 PM
منم این مشکلو دارم ولی فکر می کردم که مشکل از طرف من باشه

ولی اینطور که میگید مسئولین دارن یه کارهایی می کنند
مسئولین دیگه کی هستند؟

به هیچ عنوان وای مکس مبین نت رو نگیرید، 5 ماه پیش که رفتم درخواست سرویس دادم صبحش بهم گفتن یک سال مودم مثلا رایگان (که در اصل پولشو تو قرارداد در اومدن) با 40 گیگ ترافیک شبها 2-8 و حمعه ها 24 ساعت خارج از ترافیک با سرعت 512
همون روز عصر ترافیک به 20 گیگ کاهش پیدا کرد و الا که ترافیکم رو چک کردم دیدم 1 گیگ مونده در صورتی که من فقط تو ساعت های ترافیک آزاد استفاده می کردم.
با شرکت تماس گرفتم در کمال پر رویی بهم میگن که دیگه جمعه ها 24 ساعته نیست و ما یه طرفه قرارداد رو تغییر دادیم

ضمنا گول تبلیغ مودم رایگان این شرکتا رو هم نخورید ، اون مودمی که می گن 80 تومنه اما ما تو طرح نصف قیمت یا رایگان به شما میدیم قیمت واقعیش 20 تومن هم نمیشه.

شرکت مبین نت تو قرار داد با شما ذکر نکرده که جمعه ها ر ایگانه و این فقط حالت تشویقی داره و هر موقع بخواد میتونه Cancel کنه این طرح رو.
این جوابی هست که به شما داده میشع از طرف مبین نت یا شرکت کذایی تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

Mr French
2011-08-28, 07:15 PM

داداش برای ادعای خودت راجع به قیمت مودم مدرکی هم داری؟ :hmm:

hpx70
2011-08-29, 01:47 AM
http://www.alibaba.com/product-gs/483798854/MAX_200M1_WiMAX_IEEE_802_16e.html
این مودم زایکسل (ZyXEL) با این مشخصات که خودش هم روتره هم فایروال هم VOIP ، برای مشتری (تنها 1 عدد) مستقیم از چین بدون هزینه ی پست به قیمت 40 دلار ارسال میشه. حالا اگه از سایتی لینکش رو گذاشتم بخوای عمده خرید کنی بسته به تعداد سفارش تخفیف خیلی بالایی میگیری.
حالا این شرکت مبین نت ساده ترین نوع CPE با تنها امکان پایه رو 80 میفروشه در صورتی که اینا این مودم ها رو به شرکت هوواوی سفارش دادن و اونقدر تعداد بالا بوده که کلا مودم ها ریبرند شدن و با جعبه و آرم مبین نت فروخته میشن.
حالا شما امکانات اون مودم زایکسل رو با این سطل آشغالی که مبین به مشترکاش قالب میکنه مقایسه کن ببین به نظرت مبین نت مغز ... خورده که مودم 80 تومنی رو مجانی بده یا قیمتش کلا یه چیزه دیگست؟

aminkhan20
2011-08-29, 06:06 AM
چون قصد هزینه زیاد رو ندارید سرویس های ADSL کمی ارزان تر هستند

مبین نت و ایرانسل فرق زیادی با هم ندارند فقط مبین نت دانلود شبانه داره و ایرانسل امکانات و طرح های بیشتر

مود های USB و WIFI از نظر آنتن دهی هیج تفاوتی با هم ندارند و شما باید مطابق استفاده ای که دارید یکی از آنها را انتخاب کنید

مودم های دیال آپ مشکلی برای وایمکس شما ایجاد نمی کنند

تمام سرویس های وایمکس سرعت خود را مطابق قانون و با نوسان خیلی کمتری ارایه میدند ولی درنظر داشته باشید که یک سرویس 128 ADSL در 99 درصد موارد سرعت بالاتری نسبت به یک سرویس 512 وایمکس را دارا می باشد

منظورتون از کم خرجی ADSLچیه؟من که توی شهرمون 2گیگابایتADSL128 صبانت برای 3 ماه میشه22 هزار تومن،وایمکس ایرانسل که تعرفه هاش خیلی ارزونتره،مبین نت تعرفه هاش چجوریه؟.قیمت مودم ADSL و وایمکس چجوریه؟ در ضمن واقعا سرعت وایمکس 512 از ADSL28 خیلی کمتره؟پس وایمکس بغیر از بینیازی به خط تلفن، بدرد چی میخوره؟ببخشید جسارت نشه اگر بدرد نمیخوره،خود شماها برای چی خریدین؟؟؟؟با 128 و 256 و 512 وایمکس سرعت دانلود را چقدر میده؟

در ضمن ADSL اگر بعد از تمام شدن اعنبار،شارژ وتمدید نشه،آیا از طرف مخابرات قطع میشه و دوبار باید 10 تومن هزینه نصب را داد؟چون آسا تک برای کارمندان یکی از نهادهای دولتی میداد و میگفت اگر بعد از 15 روز شارژ نشه،خط جمع آوری میشه و دوبار باید هزینه نصب داد.آیا همشون اینجورین؟ایرانسل چی اگر چند وقت استفاده نکنی و شارژش نکنی،مشکل پیش نمیاد؟قطعش نمیکنن؟؟؟؟؟

hpx70
2011-08-29, 06:36 AM
تنها مزیت وای مکس بی نیاز بودن از خط تلفنه وگرنه بقیش اگه ضرر نباشه نفع نیست.
من در طول سال 9 ماه تهرانم که تو هر هفتش 3 روز یه گوشه تهرانم 3 روز یه گوشه دیگه 2 روز هم یه جا دیگه! تابستونم خونه خودمونم. تنها راه حل مناسب برای امثال من وای مکسه که بتونم با یه اشتراک از همه جا بدون نیاز به تلفن وصل بشم.
من سرویس 512 دارم که تستش کردم 512Kbps واقعی هست که میشه حدود 80KBPS که دانلودم هم واقعا با همین سرعته
اما پارسال از پارس آنلاین ADSL 128 Kbps گرفتم ولی در واقع با 140KBps دانلود میکردم! یعنی 1 مگابیت بر ثانیه! تو 3 ماه فقط با ترافیک آزاد که از 1 تا 6 صبح بود 85 گیگ دانلود داشتم.

فقط خواستم به 2 تا از سوالات جواب بدم

Nova view
2011-08-29, 12:04 PM
منظورتون از کم خرجی ADSLچیه؟من که توی شهرمون 2گیگابایتADSL128 صبانت برای 3 ماه میشه22 هزار تومن،وایمکس ایرانسل که تعرفه هاش خیلی ارزونتره،مبین نت تعرفه هاش چجوریه؟.قیمت مودم ADSL و وایمکس چجوریه؟ در ضمن واقعا سرعت وایمکس 512 از ADSL28 خیلی کمتره؟پس وایمکس بغیر از بینیازی به خط تلفن، بدرد چی میخوره؟ببخشید جسارت نشه اگر بدرد نمیخوره،خود شماها برای چی خریدین؟؟؟؟با 128 و 256 و 512 وایمکس سرعت دانلود را چقدر میده؟

در ضمن ADSL اگر بعد از تمام شدن اعنبار،شارژ وتمدید نشه،آیا از طرف مخابرات قطع میشه و دوبار باید 10 تومن هزینه نصب را داد؟چون آسا تک برای کارمندان یکی از نهادهای دولتی میداد و میگفت اگر بعد از 15 روز شارژ نشه،خط جمع آوری میشه و دوبار باید هزینه نصب داد.آیا همشون اینجورین؟ایرانسل چی اگر چند وقت استفاده نکنی و شارژش نکنی،مشکل پیش نمیاد؟قطعش نمیکنن؟؟؟؟؟

با درود خدمت شما دوست عزیز

همانطور که نام بردید، سرعتها مشخص هست. 128 256 و 512 کیلوبیت در ثانیه، به ترتیب 16 32 و 64 کیلوبایت در ثانیه حداکثر سرعت دارند.
حال این بین برخی شرکت ها قصد دور زدن قانون محدودیت سرعت برای بخش خانگی را دارند و با نام 128 که حداکثر سقف خانگی هست سرعت بالاتر می دهند، با این کار این شرکتها نفع خواهند برد که وارد این قضیه نمی شوم.
به طور کلی زمانیکه اشتراک خریداری می کنید، سرویس دهنده موظف هست حداکثر سرعت نامی اشتراک شما را ارائه دهد.
وایمکس به دلیل بهره بردن از آخرین تکنولوژی ارتباطات بیسیم یعنی نسل چهارم سرعت پایدار تری دارد و به همین دلیل تقریبا حداکثر سرعت اشتراک خود را با کمترین نوسان خواهید داشت.

همانطور که به درستی اشاره شد، هزینه تجهیرات مخابراتی نگهداری خط پورت کابل کشی و ... در بسیاری مناطق گزاف تمام می شود و این هزینه از مشترک دریافت می شود.
به همین دلیل برای مناطقی که ضعف مخابراتی دارند و یا ظرفیت اینترنت کابلی محدود هست، همچنین برای افرادی که نیاز به اینترنت پرسرعت به طور سیار دارند وایمکس بهترین گزینه هست.

در مورد شارژ، در میان طرحهای متنوع وایمکس ایرانسل اگر مصرف شما اندک هستمی توانید از طرح بدون هزینه ماهیانه استفاده کنید، یعنی نیازی به پرداخت هزینه نیست و فقط به ازای میزان مصرف خود طبق جدول تعرفه آزاد هزینه خواهید پرداخت.
با این روش هیچگاه ارتباط شما قطع نمی شود و هزینه ماهانه نیز نخواهید پرداخت.
جدول تعرفه آزاد را در زیر ملاحظه می فرمایید:
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Tariff/Bolt-on-Far.jpg

2011-08-29, 05:00 PM

فقط همین قدر بگم که یک ADSL 128 سرعتش 2 برابر یک وایمکس 512 هستش ( که خودمم دارم)

بقیشو خودتون تا آخر بخونید

amir_homaf
2011-08-29, 09:12 PM
دوستان من خودم هم ایرانسل دارم ، هم ADSL از 3 شرکت مختلف و به دلایل زیر میگم که ایرانسل افتضاحه:

1.وایمکس ایرانسل قیمتش بالاست هر طور که حساب کنی قیمتش گرون میفته نسبت به شرکتهای دیگر.
2.وایمکس ایرانسل فضاهای کمی رو تحت پشتیبانی امواج وایمکس داره.یعنی اگر داخل آپارتمان باشی و روی نقشه منطقه شما رو سبز هم نشون بده آنتن دهی افتضاحی داره تا اونجایی که اصلان کانکت نمیشی.
3.وایمکس ایرانسل زیاد دیسکانکت میشه و این اشتباهه که میگن اگر امواج رو بگیره ول نمیکنه و پیوسته امواج میگیره و قطعی درش وجود نداره،حتی در صورتی که آنتن مودم هم داشته باشیم این مشکل (قطعی) کماکان پابرجاست.
4.اگر به مشکلی برخورد کنی پشتیبانی وایمکس ایرانسل اولا که خدمات خوبی نمیده و دوما 1 جور سرسری میخواد مشکل رو حل کنه و اگر حل نشد میده به پشتیبانی و پشتیبانی هر وقت که دوست داره با شما تماس میگیره(که اگر تماس بگیره)
5.پشتیبانی وایمکس ایرانسل زمانی با شما تماس میگیره (که اگر بگیره) که مودم و یا کامپیوتر در دسترستون نیست یعنی بطور مثال شما تو تاکسی یا اتوبوس یا مترو یا خارج از شهر هستید.
6.اگر مشکل حل نشه میگن ایراد یا از کامپیوترتونه یا از ویندوزتون.اینم 1 جور از زیر خدمات در رفتن و بی احترامی به مشترکه
7.شکایتها پیگیری نمیشه و علتش رو از شما به هیچ عنوان و هیچ وقت نخواهند پرسید.
8.سرعت داده شده سرعت واقعی نیست.
خلاصه دوستان وایمکس ایرانسل هر چی مشترکینش بیشتر میشه بجای اینکه خدمات بیشتری برسونه خدمات و پشتیبانیش که بدتر میشه هیچ بدهکار هم میشی.من خودم بارها و باره این اتفاقات برام افتاده و موارد رو براتون مطرح کردم.
حال تصمیم با شماست.

.:ماهان:.
2011-08-30, 10:25 AM
سلام دوستان
میخاستم از بزرگان بپرسم کی ایرانسل میخاد وایمکس خودشو تو شهر ها دیگه راه اندازی کنه؟؟
واقعا از شرعت های زغالی اینترنت خسته شدیم.
مرسی

Nova view
2011-08-30, 03:02 PM
دوستان من خودم هم ایرانسل دارم ، هم ADSL از 3 شرکت مختلف و به دلایل زیر میگم که ایرانسل افتضاحه:

1.وایمکس ایرانسل قیمتش بالاست هر طور که حساب کنی قیمتش گرون میفته نسبت به شرکتهای دیگر.
2.وایمکس ایرانسل فضاهای کمی رو تحت پشتیبانی امواج وایمکس داره.یعنی اگر داخل آپارتمان باشی و روی نقشه منطقه شما رو سبز هم نشون بده آنتن دهی افتضاحی داره تا اونجایی که اصلان کانکت نمیشی.
3.وایمکس ایرانسل زیاد دیسکانکت میشه و این اشتباهه که میگن اگر امواج رو بگیره ول نمیکنه و پیوسته امواج میگیره و قطعی درش وجود نداره،حتی در صورتی که آنتن مودم هم داشته باشیم این مشکل (قطعی) کماکان پابرجاست.
4.اگر به مشکلی برخورد کنی پشتیبانی وایمکس ایرانسل اولا که خدمات خوبی نمیده و دوما 1 جور سرسری میخواد مشکل رو حل کنه و اگر حل نشد میده به پشتیبانی و پشتیبانی هر وقت که دوست داره با شما تماس میگیره(که اگر تماس بگیره)
5.پشتیبانی وایمکس ایرانسل زمانی با شما تماس میگیره (که اگر بگیره) که مودم و یا کامپیوتر در دسترستون نیست یعنی بطور مثال شما تو تاکسی یا اتوبوس یا مترو یا خارج از شهر هستید.
6.اگر مشکل حل نشه میگن ایراد یا از کامپیوترتونه یا از ویندوزتون.اینم 1 جور از زیر خدمات در رفتن و بی احترامی به مشترکه
7.شکایتها پیگیری نمیشه و علتش رو از شما به هیچ عنوان و هیچ وقت نخواهند پرسید.
8.سرعت داده شده سرعت واقعی نیست.
خلاصه دوستان وایمکس ایرانسل هر چی مشترکینش بیشتر میشه بجای اینکه خدمات بیشتری برسونه خدمات و پشتیبانیش که بدتر میشه هیچ بدهکار هم میشی.من خودم بارها و باره این اتفاقات برام افتاده و موارد رو براتون مطرح کردم.
حال تصمیم با شماست.

اینگونه هم می فرمایید نیست

1.حق با شماست، مسلما تعداد کاربران ADSL و عمر این سرویس بسیار بیشتر از Wimax هست.
اما توجه داشته باشید اختلاف در حد ناچیزی هست و بسیار نیست.
همچنین دسترسی به خط تلفن و ADSL در همه مناطق کشور امکان پذیر نیست و در این شرایط Wimax بهترین گزینه هست.

2.اصطلاح پوشش داخلی یعنی پوشش در داخل ساختمان، هم اکنون با همین تعداد آنتن فعلی به طور مثال در پایتخت 75 درصد مناطق امکان استفاده از مودم USB بدون سامانه تقویت کننده وجود دارد.
3. تصور می کنم شما وایمکس را در منطقه ای تست کردید که آنتن دهی بسیار ضعیف بوده، همچنین مدتها قبل این تجربه هارا داشته اید.
قطعی به هیچ عنوان در وایمکس ایرانسل در حال حاضر وجود ندارد و در صورتیکه بالای 30 درصد سیگنال داشته باشید ارتباط شما کاملا پایدار خواهد بود، اگر قطعی مربوط به مشکل در شبکه اینترنت کل کشور باشد مسئله جداگانه ای هست.

4 و 5 و 6 و 7 انصافا پشتیبانی وایمکس گسترش بسیاری داشته و همانند مرکز خدمات بخش GSM بزرگترین مرکز خاورمیانه هست و این قضاوت شما بدور از انصاف هست.
روزانه از طیف های مختلف با مرکز خدمات تماس می گیرند در این بین افراد متخصص کامپیوتر هستند تا کسانی که حتی بلد نیستند کامپیوتر را ریستارت کنند.
خیلی موارد پیش می آید که مشکلات نرم افزاری و مربوط به سیستم خود مشترک هست، زمانیکه شما مشکل را اعلام می کنید ابتدا وضعیت ارتباط اشتراک شما چک می شود، اگر مودم شما سیگنال داشته باشد در شبکه کاملا مشخص هست،
حال این بین باز مشکل حل نمی شود، مطمئنا اشکال از سیستم هست و از پای تلفن قابل حل نیست.

8. اتفاقا سرعت های ارائه شده در وایمکس کاملا واقعی هست، سرعت هایی که در ADSL مشاهده می کنید غیر واقعی هست و برای اتمام زودتر حجم اینگونه تنظیم می شود.

سلام دوستان
میخاستم از بزرگان بپرسم کی ایرانسل میخاد وایمکس خودشو تو شهر ها دیگه راه اندازی کنه؟؟
واقعا از شرعت های زغالی اینترنت خسته شدیم.
مرسی
دوست عزیز
ایرانسل فقط در برخی استانها مجوز دارد.
در سایر شهرها باید از اپراتور سراسری مبین نت استفاده کنید.

Nova view
2011-08-30, 07:37 PM
تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت عید سعید فطر

فقط با ۶۹۹.۰۰۰ ريال:

طرح ویژه عید – تعرفه ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و مودم Wi-Fi یا USBه(۵۰% تخفیف ویژه)

به همراه «هدایای ویژه»*:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/ramadan/bonus-fa.jpg

* «هدایای ویژه» به مدت ۳۰ روز معتبر خواهند بود.

به مناسبت عید سعید فطر، با ثبت نام در تاریخ ۹ و ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۰، از هدایای ویژه بهره‌مند شوید...

• کاربران جدیدی که طرح ویژه عید – ۱۲۸کیلوبیت بر ثانیه پایه را انتخاب کنند، از تمامی هدایای فوق بهره‌مند خواهند شد.

• به کاربران جدیدی که تمایل دارند سایر طرح‌های تعرفه را انتخاب کنند، ۵۰% تخفیف در قیمت مودم‌های USB و Wi-Fi تعلق می‌گیرد.

لطفا توجه داشته باشید که مراحل ثبت نام و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۳ روز از زمان ثبت‌نام انجام شود.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/tabriz/tabriz_cpe-fa.jpg

بیش از ۶۰۰.۰۰۰ ريال تخفیف بگیرید!

برای ثبت نام سرویس وایمکس می‌توانید:

• به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) مراجعه کنید؛
• روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» در صفحه اصلی پورتال وایمکس کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید؛ یا
• از طریق شماره‌های ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس وایمکس ارتباط برقرار کرده و ثبت نام نمایید.

تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت عید سعید فطر
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=292)

Mr French
2011-08-31, 04:01 PM
1-جناب نوا میشه الان طرح 128 رو انتخاب کنم و در ماه های بعد با بردن مدارک دانشگاه طرح دیگه رو انتخاب کنم؟

2. کامپیوتر من پورت لن نداره ایا می تونم از مودم وای فای استفاده کنم؟:worried:

Borna Fire
2011-09-01, 01:11 PM
دوستان من میخوام یه شناسه وایمکس بخرم، و چون برادرم هم وایمکس داره میخوام از مودم اون استفاده کنم و مودم جدا برای خودم نخرم! الان فقط توی یه چیزی مشکوک هستم و اونم اینه که آیا میشه که به صورت همزمان هم من و هم برادر به اینترنت وصل بشیم و از اون استفاده کنیم؟ یعنی چه جوری مودم تشخیص میده که کی از کدوم حساب باید استفاده کنه؟!

Nova view
2011-09-01, 09:58 PM
1-جناب نوا میشه الان طرح 128 رو انتخاب کنم و در ماه های بعد با بردن مدارک دانشگاه طرح دیگه رو انتخاب کنم؟

2. کامپیوتر من پورت لن نداره ایا می تونم از مودم وای فای استفاده کنم؟:worried:

1. شما در هر دوره می توانید طرح خود را تغییر دهید و مشکلی وجود ندارد.
2. معمولا بهترین راه ارتباط مودم با سیستم شبکه LAN هست، با قیمت بسیار کم می توانید یک کارت شبکه برای سیستم خریداری کنید.

دوستان من میخوام یه شناسه وایمکس بخرم، و چون برادرم هم وایمکس داره میخوام از مودم اون استفاده کنم و مودم جدا برای خودم نخرم! الان فقط توی یه چیزی مشکوک هستم و اونم اینه که آیا میشه که به صورت همزمان هم من و هم برادر به اینترنت وصل بشیم و از اون استفاده کنیم؟ یعنی چه جوری مودم تشخیص میده که کی از کدوم حساب باید استفاده کنه؟!

این کار معمولا بر روی مودم های فضای باز و برای واحد ها انجام می شود.
مودم وایمکس وسیله ارتباطی هست، برخلاف مودم های ADSL و وایرلس شما در هر رایانه می توانید با شناسه های مختلف وایمکس بدون کاهش سرعت و تقسیم پهنای باند متصل شوید.
اما اینکه این تنظیم بر روی مودم های دیگر صورت گیرد نیاز به ثبت مودم در هر کدام از اکانتها هست. البته بنده ندیدم این کار بر روی سایر مودم ها انجام شود چون نیاز به سوئیچ تقسیم بعد از مودم هست.
برای اطلاعات بیشتر با 707 تماس بگیرید.

Borna Fire
2011-09-01, 10:09 PM

این کار معمولا بر روی مودم های فضای باز و برای واحد ها انجام می شود.
مودم وایمکس وسیله ارتباطی هست، برخلاف مودم های ADSL و وایرلس شما در هر رایانه می توانید با شناسه های مختلف وایمکس بدون کاهش سرعت و تقسیم پهنای باند متصل شوید.
اما اینکه این تنظیم بر روی مودم های دیگر صورت گیرد نیاز به ثبت مودم در هر کدام از اکانتها هست.
البته بنده ندیدم این کار بر روی سایر مودم ها انجام شود چون نیاز به سوئیچ تقسیم بعد از مودم هست.
برای اطلاعات بیشتر با 707 تماس بگیرید.

شهداد جان ممنون از پاسخگوییت!
ولی به نظر خودت همچین چیزی امکان داره که از یه مودم Wi-Fi دو تا شناسه به صورت همزمان استفاده کنن؟؟؟

Nova view
2011-09-01, 10:15 PM
ولی به نظر خودت همچین چیزی امکان داره که از یه مودم Wi-Fi دو تا شناسه به صورت همزمان استفاده کنن؟؟؟

عرض کردم، نیاز به تقسیم هست.
در مورد امکان پذیر بودن باید از بخش وایمکس سوال شود، چون تا جایی که بنده اطلاع دارم چنین طرحی برای مودم های معمولی اجرا نمی شود.

2011-09-03, 12:14 AM

نه دوست عزیز امکان نداره البته توی این مودم های معمولی امکانش نیست

شما میتونید از یه مودم و 2 تا اکانت استفاده کنید و ولی امکان استفاده همزمان 2 تا اکانت وجود نداره

parsa.f
2011-09-04, 07:56 PM
دوستان کدوم مودم بهتره یا اصلا فرقی دارن؟
WIXFBR-105 یا BM632w

2011-09-04, 08:14 PM
دوستان کدوم مودم بهتره یا اصلا فرقی دارن؟
WIXFBR-105 یا BM632w

به نظر من BM632w تا الان بهتر جواب داده

من خودم هم از همین استفاده می کنم

Mr French
2011-09-04, 08:16 PM
به نظر من مودم USB از بقیه بهتر و قوی تره!:)

راستی اعتبار طرح 128 عید فطر 3 گیگ نیست و به نسبت روز های باقی مانده روز شمار حساب می شه!!!!!!!(اینهم یه دروغ دیگه از ایرانسل)

XPERIA
2011-09-04, 08:41 PM
به نظر من مودم USB از بقیه بهتر و قوی تره!:)

راستی اعتبار طرح 128 عید فطر 3 گیگ نیست و به نسبت روز های باقی مانده روز شمار حساب می شه!!!!!!!(اینهم یه دروغ دیگه از ایرانسل)

من گرفتم . 3 گیگ خودش که روزشمار حساب میکنه اما 3 گیگ بهم هدیه داد که دارم استفاده میکنم

mem977
2011-09-04, 08:42 PM
من وایمکس موبین نت گرفتم خیلی خوبه طرح تابستانی گرفتم سالی 200 هزار 20g سرعتشم512 بامودم وایلس داره

Nova view
2011-09-04, 09:25 PM
جدول تست برترین سرویس دهندگان اینترنت در کشور:

http://www.ictna.ir/news/archives/ده%20تايي%20هاي%20برتر_1315055264656. png

برای دوستانی که از اینترنت کم سرعت استفاده می کنند می توانند جدول را از فایل ضمیمه دانلود کنند.

Mr French
2011-09-06, 08:11 AM
راستی این سیمکارت هدیه ی وایمکس چه طوری فعال می شه؟
هنوز هم 3 گیگابایت هدیه به حساب من واریز نشده!!!:grrr:

XPERIA
2011-09-06, 10:35 AM
راستی این سیمکارت هدیه ی وایمکس چه طوری فعال می شه؟
هنوز هم 3 گیگابایت هدیه به حساب من واریز نشده!!!:grrr:

سیم کارت من هم هنوز فعال نشده. زنگ هم میزم 700 انگار با یه بچه دارن صحبت میکنن میگن تا فردا صبر کن درست میشه. بعضی مواقع هم میگن ثبت نامش بسته نشده. فقط چرت و پرت تحویلم میدن

3 گیگابایت هم باید 72 ساعت بعد از فعالسازی واریز شه

™Ali Gsm
2011-09-06, 11:12 AM
تطبيق‌گر شبکه‌ وايمکس

شرکت نکساريا تطبيق‌گري به نام هاناماکس براي شبکه‌هاي وايمکس توليد کرده است که تازه‌ترين راهکار مسيردهي نکساريا است.
هاناماکس داراي آنتن يکپارچه‌اي با بهره‌13 DB است که درون بسته‌اي ضد دستکاري تعبيه شده است. اين آنتن پربهره به تقويت سيگنال کمک مي‌کند، نويز را کاهش مي‌دهد و دسترسي پرسرعت و قابل اطمينان به شبکه‌هاي وايمکس را ميسر مي‌کند.
امکانات مديريتي و امنيتي درون‌ساز هاناماکس امکان مي‌دهد که نقش مسيرياب اصلي را بازي کند يا به صورت بي‌درنگ جانشين خطوط معيوب شبکه‌ بي‌سيم، کابلي،T1 وDSL شود.
استفاده از بسامدهاي بالا در وايمکس سبب مي‌شود تا پوشش‌دهي سيگنال در مقايسه با فناوري‌هاي نسل سوم کم‌تر باشد و با توجه به آن که وايمکس‌هاي کنوني متکي به دکل‌هاي کنوني ارتباطات سيار نسل سوم هستند بسياري از مشتريان از دايره‌ پوشش خدمات وايمکس بيرون مي‌مانند. اما فراهم‌آوران خدمات وايمکس، بازفروشندگان خدمات وايمکس و يکپارچه‌سازان سامانه‌ها مي‌توانند با اتکا به آنتن پربهره‌ هاناماکس راهکارهاي تجاري کاملي به آن دسته از مشتريان عرضه کنند که خواستار راهکارهايي پوشش‌دهنده‌ خدمات پايه و زيرساخت‌هاي شبکه‌اي متنوع هستند. در واقع نکساريا به موقع اين محصول را عرضه کرده است زيرا تقاضاي فزاينده‌اي در بازار وجود دارد.
در هاناماکس تمام اجزاء لازم در بدنه‌اي محکم جمع شده است که مسيرياب وايمکس و آنتن پربهره‌ي غيرفعال جهت‌مند از جمله‌ي آن‌ها است.
برخي از جالب‌ترين امکانات هاناماکس عبارتند از افزونگي 100 درصد سخت‌افزار مسيرياب از طريقVRRP ، همسازي کامل با مسيرياب‌هاي سيسکو و جونيپر، تضمين ايمني اطلاعات مشترکين و بهينه‌سازي اتصالات وايمکس براي بالاترين سرعت‌ها.

Nova view
2011-09-06, 03:02 PM
منطقه دزفول نیز به طور کامل تحت پوشش وایمکس ایرانسل قرار گرفت:

http://upload.ir-tci.org/files/203/dezfoul.jpg

برای مشاهده نقشه دقیق تر به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

دزفول
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=294)

Mr French
2011-09-07, 11:59 AM
سلام دوستان. ایا با برداشتن محدودیت حجمی سرویس های اینترنتی سرعت اینترنت شدیدا افت نمی کنه؟:ohno:

XPERIA
2011-09-07, 09:51 PM
سلام دوستان. ایا با برداشتن محدودیت حجمی سرویس های اینترنتی سرعت اینترنت شدیدا افت نمی کنه؟:ohno:

اون طرح برای ADSL هست نه وایمکس
اگه وایمکس هم باشه انقدر پهنای باند داره که اکثر مناطق مشکل ایجاد نمیکنه

amircji
2011-09-08, 12:35 PM
سلام
دوستان عزیز یه مشاوره می خواستم
کدوم سرعت (تعرفه) و کدوم مدل مودم وایمکس ایرانسل ار بقیه مناسب تره؟

یه سوال دیگه:
چرا ایرانسل برای سرعت های 1و2 مگابیت بر ثانیه هیچ طرح تشویقی در نظر نمیگیره؟
حالا که میشه فقط با یه کارت دانشجویی این سرعت ها رو گرفت ، به نظر من بهتره برای این سرعت ها هم طرح تشویقی بزارن و تخفیف هم بدن. خدا رو چه دیدید شاید با استقبال مشترکین مواجه شد...

.::H.A.M.E.D::.
2011-09-09, 04:21 PM
یه سوال این وایمکس کی قراره برای شهرستان ها ارایه بشه؟

Mr French
2011-09-09, 05:00 PM
یه سوال این وایمکس کی قراره برای شهرستان ها ارایه بشه؟
خوب مبین نت برای شهرستانها هست دیگه::cool:
اینهم نقشه ی نواحی تحت پوشش:

http://mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=1&ContentID=13

Nova view
2011-09-10, 01:23 PM
سلام
دوستان عزیز یه مشاوره می خواستم
کدوم سرعت (تعرفه) و کدوم مدل مودم وایمکس ایرانسل ار بقیه مناسب تره؟

یه سوال دیگه:
چرا ایرانسل برای سرعت های 1و2 مگابیت بر ثانیه هیچ طرح تشویقی در نظر نمیگیره؟
حالا که میشه فقط با یه کارت دانشجویی این سرعت ها رو گرفت ، به نظر من بهتره برای این سرعت ها هم طرح تشویقی بزارن و تخفیف هم بدن. خدا رو چه دیدید شاید با استقبال مشترکین مواجه شد...

مناسب بودن تعرفه بستگی به میزان مصرف شما در ماه دارد.
اگر فقط وبگردی دارید و کم مصرف هستید تعرفه 128 یک گیگابایت مناسب هست.
اگر مصرف شما بالاتر هست از تعرفه های حجمی می توانید استفاده کنید و اگر دانلود بسیار دارید تعرفه نامحدود مناسب خواهد بود.
باید بررسی بفرمایید که از یک اشتراک اینترنت چه مصرفی دارید.

در مورد سرعت های بالاتر، به دلیل محدودیت 128 کیلوبیت در ثانیه برای مصارف خانگی سرعت های بالاتر تجاری محسوب می شود.
به همین دلیل طرح تشویقی برایشان در نظر گرفته نشده است.

در مطالعات اولیه وایمکس ایرانسل، قبل از در نظر گرفتن محدودیت 128، قرار بود سرعت ها از 2 مگابیت تا 12 مگابیت در ثانیه ارائه شود که متاسفانه فعلا بحث محدودیت مطرح هست.

Mr French
2011-09-10, 01:35 PM
مناسب بودن تعرفه بستگی به میزان مصرف شما در ماه دارد.
اگر فقط وبگردی دارید و کم مصرف هستید تعرفه 128 یک گیگابایت مناسب هست.
اگر مصرف شما بالاتر هست از تعرفه های حجمی می توانید استفاده کنید و اگر دانلود بسیار دارید تعرفه نامحدود مناسب خواهد بود.
باید بررسی بفرمایید که از یک اشتراک اینترنت چه مصرفی دارید.

در مورد سرعت های بالاتر، به دلیل محدودیت 128 کیلوبیت در ثانیه برای مصارف خانگی سرعت های بالاتر تجاری محسوب می شود.
به همین دلیل طرح تشویقی برایشان در نظر گرفته نشده است.

در مطالعات اولیه وایمکس ایرانسل، قبل از در نظر گرفتن محدودیت 128، قرار بود سرعت ها از 2 مگابیت تا 12 مگابیت در ثانیه ارائه شود که متاسفانه فعلا بحث محدودیت مطرح هست.

:grrr::angry::(:ohno::hmm:
خوب این 12 مگابیت به چه کسایی ارائه می شد؟ (با این محدودیت هایی که هست)

Nova view
2011-09-10, 01:45 PM
:grrr::angry::(:ohno::hmm:
خوب این 12 مگابیت به چه کسایی ارائه می شد؟ (با این محدودیت هایی که هست)

عرض کردم در مطالعات این طرح بود.
اگر به پست های اولیه مراجعه بفرمایید جدول اولیه تعرفه از 64 کیلوبیت تا 4 مگابیت بود اما از آنجایی که حداکثر سرعت معمول خطوط اینترنت در کشور 2 مگابیت بود با انواع و اقسام تهدید ها روبه رو شد که به ناچار سقف همان 2 مگابیت تنظیم شد.

اگر این قانون فعلی برداشته شود وایمکس ایرانسل سرعت های نجومی به همراه طرح های تشویقی مناسب ارائه خواهد داد.

™Ali Gsm
2011-09-10, 04:22 PM
مدیرعامل همراه اول: مبین نت امسال باید 200 هزار مشترک وایمکس جذب کند

وایمکس نیوز- 19 مرداد سال 1373 اولین زنگ تماس تلفن همراه در کشور با همت مدیران وقت طنین انداز شد.

در آن زمان هیچ ** فکر نمی‌کرد این فناوری که در آن روزها به واسطه قیمت های میلیونی یک خط سیم کارت بسیار لوکس به نظر می رسید، روزی به عنوان جزیی جدایی ناپذیر از زندگی شهروندان ایرانی تبدیل شود. 17 سال از اولین تماس تلفن همراه گذشت و همراه اول شمع 18 سالگیش را همزمان با روز خبرنگار 1390 فوت کرد. اکنون با وجودی که هنوز اپراتور سوم در کشور آغاز به کار نکرده همراه اول سودای تجهیز شبکه اش را به آخرین فناوری موجود در دنیا که امروزه به نام LTE از آن در دنیا نامبرده می شود در سر می پرواند. به منظور بررسی مشکلات موجود و برنامه های همراه اول برای نوسازی و باز طراحی شبکه اش گفت و گویی با وحید صدوقی مدیرعامل همیشه در صحنه رسانه اپراتور اول کشور رفتیم که می خوانید.

از آنجا که این روزها مقداری تماس های مشترکان با مشکل مواجه شده گفت و گو را با همین موضوع آغاز می کنیم.

در حال حاضر همراه اول به منظور نوسازی و توسعه شبکه در حال پیاده سازی و نصب تجهیزات مدرن است تا بتواند در آینده ای نزدیک به تمامی خواسته‌های مشترکان پاسخ دهد و در همین جا از تمامی مشترکان می خواهم که ما را در این راه همچون گذشته همراهی کنند.

همراه اول اقدام به خرید 60 میلیون سافت سوییچ کرده است. این تجهیزات از کدام وندورها خریداری شده است؟

قبلا چهار وندور نوکیا، زیمنس، هوواوی و zte در شبکه ما فعال بودند، اما در حال حاضر به دو وندور یکی اروپایی و دیگری چینی رسیده ایم که از این دو وندور در مناطق مختلف شبکه مستقل استفاده کرده‌ایم.

همراه اول یک فرآیند چهار ساله طی کرد تا به این تصمیم برسد و از همان زمان سعی کردیم در شبکه از تکنولوژی سافت سوییچ استفاده کنیم و از وندورها خواستیم همه پایلوت نصب کنند که تنها پایلوت هوواوی و NSN نصب شد و ZTE دیر اقدام کرد و اریکسون در آن مقطع نتوانست پایلوت را نصب کند. همان طور که می دانید پایلوت شرایط خاصی دارد، به نحوی که تمامی مراحل به صورت رایگان انجام می شود و همراه اول بابت آن چیزی پرداخت نکرد. پس از نصب پایلوت ما نزدیک به یک سال تست های لازم را انجام دادیم و بعد از تایید نهایی از وندورها قیمت گرفتیم و دو مرحله خرید انجام دادیم که در نهایت در مرحله سوم خرید عمده انجام شد.

در خرید تجهیزات همراه اول، مستقیم وارد عمل شد یا نه و آیا با توجه به اینکه حجم خرید بسیار بالاست آیا به انتقال دانش فنی هم در این زمینه توجه کرده اید ؟

سافت سوییچ در واقع سوییچ های نرم افزاری است. یک سرور وجود دارد و در کنار آن نرم افزار. به عنوان مثال قبلا در یک سوییچ 200K نزدیک به 14 کابلت رک نصب می شد اما در سافت سوییچ ها تنها دو رک نصب می شود آن هم با ظرفیت نزدیک به 5/2 میلیون مشترک. در سخت افزار و سرورها هم از تجهیزات معروف SAN، HP و IBM استفاده می شود و نرم افزای که وندورها در آن استفاده کرده اند. بازار در این بخش بسیار محدود است و نمی شود با این وضعیت روی R&D متمرکز شد. در این حوزه تنها می توانیم روی بخش نرم افزاری کار کنیم و تجربه ای که خودمان در این حوزه داشته‌ایم و خیلی هم حمایت کردیم موضوع تولید گوشی بود.

شرکت ها در ایران روی تولید گوشی کار کردند اما به صراحت می گویم که ما گوشی ایرانی در کشور نداریم به این معنی که اگر IMEI را چک کنیم که این گوشی تولید کدام کشور، شرکت و در کجا تولید می شود. در IMEIهایی که در شبکه همراه اول تاکنون ثبت شده ما هیچ IMEI رسمی ثبت ایران نداریم اما در همین گوشی ما می توانیم روی نرم افزارهای کاربردی کار کنیم.

در تولید گوشی می توانیم سخت افزار را از خارج خرید کنیم و با توجه به اینکه خوشبختانه سیستم  های گوشی تلفن همراه هم اپن سورس هست می توانیم روی نرم افزارهای آن کار کنیم و خیلی از شرکت هایی ایرانی وجود دارند که روی همین نرم افزارها کار می کنند. همراه اول نیز به دنبال این است با وندورهای تولید کننده گوشی مشارکت کند و نرم افزار گوشی را برای کاربران ایرانی تقویت کنیم. از نظر ما این موضوع توجیه دارد و ما نیز در این بخش نقطه قوت داریم. اما در تولید LCD گوشی، برد و بدنه آن که در حال حاضر میلیاردی تولید می‌شود نمی توانیم با تولید یک میلیون در این بازار
رقابت کنیم.

به همین خاطر هم ما از چهار سال قبل در راه ندازی آزمایشگاه سرویس های ارزش افزوده دانشگاه شریف سرمایه گذاری کردیم و یکی از وندورها نیز در کنار ما در این آزمایشگاه سرمایه گذاری کرده است.

یکی دیگر از نمونه هایی که می توان در این بخش نام برد شرکت زیمنس با 70 سال سابقه کار در حوزه مخابرات است.

در حال حاضر ما هیچ محصولی در شبکه به نام زیمنس نداریم با اینکه تا سه سال قبل 40 درصد شبکه ما، سوییچ یا BTS ها زیمنس بود که البته هنوز هم تعدادی از آنها در شبکه وجود دارد. کل کارخانه زیمنس اکنون تعطیل شده و با وجودی که در شرکت نوکیا ادغام شده الان دیگر خبری از تولید تجهیزات زیمنس نیست. زیمنس با 70 سال سابقه در فضای رقابتی موجود در دنیا از صحنه تولید تجهیزات مخابراتی محو شد.

حتی وندورهای اول تا چهارم دنیا در حال حاضر به سمت ارایه خدمات رفته‌اند، چرا که معتقدند تنها با این روش می توانند شرکت‌های‌شان را پایدار نگاه دارند.

در گذشته تامین تجهیزات تنها از دو وندور با توجه به مسایل اقتصادی و سیاسی درست به نظر نمی رسید. همراه اول با توجه به اینکه تصمیم دارد کل شبکه اش را با دو وندور یکی اروپایی و دیگری چینی نوسازی کند، در خصوص ضمانت های مورد نیاز برای دریافت خدمات پشتیبانی در آینده چگونه عمل کرده است؟

قطعا یکی از بررسی هایی که ما در انتخاب وندور داریم، ثبات، سهم بازار، توسعه، رشد و فضای کاری آینده اش است. همه اینها به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

ما برای بررسی های لازم، نزدیک به سه تا چهار سال وقت گذاشتیم و از پایلوت تجهیزات نصب شده تا تست های لازم در کیفیت و پایداری سرویس را تماما انجام دادیم و در خرید نیز در سه فاز سفارش را انجام دادیم. اولین مرحله خرید تجهیزات برای تهران بود. مرحله دوم هشت مرکز SC بود و فاز سوم که سه ماه قبل بود برای کل کشور خرید را انجام دادیم.

سهم فروش تجهیزات در دو وندور اروپایی و چینی چقدر است؟

تقریبا هر دو 50 درصد در اختیار دارند.

مبلغ ریالی که همراه اول صرف نوسازی شبکه‌اش کرده است به چه میزان است؟

نمی توانیم قیمت را باز کنیم، اما ادعا داریم که پایین ترین قیمت خرید در کل منطقه از این دو وندور، از آن همراه اول است.

در خرید تجهیزات آیا مستقیم وارد عمل شدید یا توسط واسطه ها اقدام کردید؟

شرکت ارتباطات سیار ایران از پنج سال گذشته حداقل 80 درصد از خریدهای خارجی اش را مستقیم انجام داده است.

حتی در زمان دولتی بودن؟

بله، مصوبه شورای اقتصاد می گرفتیم و دلیل آن هم محدود بودن تعداد تولیدکنندگان است. در بخش رادیویی و سوییچ تنها سه وندور در دنیا فعال بود به همین خاطر در مناقصه محدود استعلام قیمت گرفته می شد و با تاییدیه شورای اقتصاد اقدام به خرید تجهیزات می‌کردیم. اینکه در مقطعی عنوان می شد که همراه اول خریدهایی خارج از قوانین مناقصات انجام می داد، درست نبود و با مصوبه شورای اقتصاد با ترک تشریفات اقدام به خرید تجهیزات از این شرکت ها کرده‌ایم.

چند روز پیش اعلام کردید نوسازی شبکه نزدیک به هشت ماه زمان می برد. این زمان از چه تاریخی کلید خورده است؟

ما از سال قبل خرید تجهیزات را انجام داده ایم و 90 درصد از تجهیزات وارد کشور شده است. بخشی از تجهیزات نیز تاکنون نصب شده که در حال راه‌اندازی هستیم. قسمت اصلی خرید هم یک ماه قبل انجام شده که احتمالا تا یکی دو ماه آینده تجهیزات وارد کشور خواهد شد و فاز سه نوسازی سوییچ حداکثر تیرماه سال آینده شروع خواهد شد که احتمالا کل نوسازی شبکه یک سال زمان خواهد برد.اما در هشت ماه آینده بیش از 80 درصد نوسازی و توسعه شبکه انجام خواهد شد.

نظر شما در خصوص این اقدام بزرگ همراه اول چیست؟

بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت این خرید با توجه به این که تجهیزات از دو وندور خریداری شده، خرید آخرین ورژن محصولات مورد تقاضا بوده و از آنجا که تجهیزات از دو وندور است، در راه اندازی و به روز رسانی تجهیزات بسیار راحت تر از گذشته عمل خواهیم کرد.

تجهیزاتی که خریداری کرده‌اید، امکان ارایه سرویس های LTE را هم دارد؟

در یک سال گذشته هر خریدی را که انجام می‌دهیم از نظر استاندارد و پروتکل ها مطابق با استانداردهای LTE بوده است.

با این وجود در صورت ارایه مجوز از سوی رگولاتوری پس از گذار از دوران حفاظت از اپراتور سوم، همراه اول اقدام به ارایه سرویس های نسل چهارم “LTE” خواهد کرد؟

در صورت دریافت مجوز از سازمان تنظیم مقررات اقدام به ارایه آخرین سرویس های جدید موجود در دنیا خواهیم کرد.

با وقفه در ارایه پروانه به مجری پس از یک سال نیم از مزایده نسل سوم و پس از آن عملکرد ضعیف مجری در واگذاری سیم کارت، جدای از مباحث فناوری و ضایع شدن حقوق کاربران به سایر اپراتورها نیز لطمات اقتصادی فراوان وارد می‌شود، نظر شما در این باره چیست؟

در پروانه ای که به تامین تلکام ارایه شده، دو سال به عنوان دوره حفاظت در نظر گرفته شده است که این موضوع در پروانه ما نیز تاکید شده است. خواهش من این است که متولیان امر در وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات این موضوع را بررسی کنند که ما برای ارایه سرویس های جدید باید کشور را معطل نگه داریم یا از اپراتورهای موجود بخواهیم که سریع‌تر سرویس‌های جدید را آماده واگذاری کنند؟

بنده حتی توصیه ام این است که از هم اکنون تنظیم مقررات از ما بخواهد که پس از دوران انحصار اپراتور سوم، سایر اپراتورها چه سرویس هایی را می خواهند ارایه کنند و تا کنون چه اقداماتی انجام داده اند.

بالاخره ما پس از دوران حفاظت قطعا سرویس های جدید را ارایه خواهیم کرد و روال نباید به این صورت باشد که ما به دنبال سازمان تنظیم مقررات باشیم که بخواهیم مجوز بگیریم، بلکه سازمان تنظیم مقررات باید از اپراتورها بخواهد که برنامه‌های‌شان را برای ارتقای شبکه ارایه دهند.

شبکه همراه اول دارای 20 هزار سایت BTS است، در حال اضافه کردن شش هزار سایت دیگر هستیم و تقریبا در برنامه توسعه‌ای امسال از اپراتور سوم و دوم در تهران و سایر نقاط کشور بیشتر توسعه خواهیم داشت و حجم توسعه ای شبکه ما بی سابقه است. شبکه ای با این گستردگی را قطعا نمی توان یک شبه ارتقای نسل داد و یک فرآیند دو ساله را باید طی کرد که ما از یک سال قبل این کار را آغاز کرده ایم و تا یک سال آینده امیدواریم کل توسعه و ارتقای نسل را در شبکه همراه اول انجام دهیم.

البته BTS هایی که خرید کرده ایم سعی کرده ایم از BTSهایی باشد که توانایی ارایه سرویس های همزمان نسل دو، سوم و چهارم را داشته باشد.

اما چندی پیش رگولاتوری اعلام کرد که بدون مجوز این سازمان، اپراتورها نمی توانند اقدام به آزمایش سرویس های نسل های جدید کنند.

ما در ارایه سرویس باید از رگولاتوری مجوز بگیریم. اما اینکه برای انجام آزمایش نسل‌های جدید بخواهیم از رگولاتوری مجوز بگیریم، در چارچوب پروانه چنین موضوعی وجود ندارد و شرکت می تواند خود را برای ارایه سرویس های جدید آماده کند.

به سراغ وایمکس و شراکت 40 درصدی همراه اول با اپراتور مبین نت برویم. چه عامل جذابی در فناوری وایمکس وجود داشت که همراه اول حاضر به سرمایه گذاری در مبین نت شد؟

در پروانه مبین نت یک سری مجوزهایی وجود دارد. قبل از خرید سهام مبین نت از طریق مخابرات در چند نوبت اقدام به دریافت پروانه مستقیم از رگولاتوری کردیم که متاسفانه در زمان ارایه پروانه وایمکس به دلیل دولتی بودن مخابرات اجازه حضور در مزایده را به ما ندادند. پس از خصوصی شدن نیز دوباره درخواست دریافت پروانه وایمکس را دادیم که باز هم به این علت که مجوزهای وایمکس داده شده بود و امکان ارایه مجوز جدید وجود نداشت نتوانستیم مستقیما اقدام به خرید پروانه وایمکس بکنیم.بر همین اساس همراه اول از طرف شرکت مخابرات ایران اقدام به خرید سهام مبین نت کرد.

عامل اصلی هم که ما را در سرمایه گذاری در وایمکس ترغیب می‌کرد، امکان Backhaul بود که در کنار آن وایمکس یک سرویس مکمل برای مجموعه همراه اول به شمار می رود.
از نظر اقتصادی وایمکس جذابیت های لازم را برای همراه اول داشت؟

در پروانه وایمکس مجوز واگذاری چهار سرویس VOIP، ***، ارایه اینترنت به صورت بی سیم و اریه سرویس تلفن ثابت وجود داشت که در پروانه مخابرات ایران نبود. اینها موجب شد که همراه اول اقدام به سرمایه گذاری در وایمکس بکند.

یک سال از آغاز به کار مبین نت می گذرد. ارزیابی شما از عملکرد این شرکت چیست؟

توسعه ای که در سال قبل و پنج ماه اول امسال انجام داده است قابل قبول بوده و کار به سرعت در حال انجام است. وقفه ای در آغاز به کار مبین نت وجود داشت که اکنون با حضور همراه اول و ارایه خدماتی همچون سایت شیرینگ و استفاده از امکانات همراه اول، کار بسیار سرعت گرفته است.

با این وجود شما روند توسعه مبین نت را مثبت ارزیابی می کنید؟

با سرعتی که در توسعه شبکه وجود دارد به نظر می رسد مبین نت بتواند به تعهداتش عمل کند.

کدام تعهدات؟
رسیدن به 200 هزار مشترک.
در چه مدتی؟
تا پایان امسال.

چرا ارتباطات سیار ایران از برند همراه اول در فروش وایمکس مبین نت استفاده نکرده است؟

منتظریم تا کیفیت وایمکس مبین نت به حد قابل قبولی برسد و در آن زمان ما از برند خودمان نیز استفاده خواهیم کرد.

نظر شما به عنوان مدیر اپراتوری که اینترنت نیز ارایه می‌کند در خصوص قیمت اینترنت چیست؟

با وجودی که شرکت زیرساخت خودش ژهنای باند را ارزان می خرد با قیمتی که بابت هزینه انتقال به آن اضافه می کند و در اختیار اپراتورها قرار می دهد نسبت به سایر کشورها خیلی گران است. همین عامل موجب شده تا انتقال ترافیک بین المللی از مسیر ایران به هیچ وجه مقرون به صرفه نباشد.

یکی از اختلافات همراه اول با رگولاتوری در خصوص حق السهم دولت از محل درآمدهای پیامک بود. این موضوع به کجا انجامید؟

در جلسه ای که با حضور آقای سبوحی برگزار شد ایشان اعلام کردند که دولت از محل درآمد پیامک های ایرانسل هیچ مبلغی دریافت نمی کند. حال چرا از ایرانسل نمی‌گیرند به دلیل بندی از پروانه است که در پروانه همراه اول هم وجود دارد. در پروانه تعاریفی داریم که در بند 21-1 به آن اشاره شده است. در این بند از پروانه خدمات ارزش افزوده مشخص شده و اشاره می کند هر گونه خدمات مخابراتی و ارتباطات داده به غیر از خدمات صوتی پایه در تلفن ثابت و تلفن همراه که در اختیار عموم قرار می گیرد، خدمات ارزش افزوده نامیده می شود. بعد خدمات صوتی پایه را تعریف می کند به نحوی که خدمات مخابراتی که طی آن مکالمه دوطرفه همزمان " پیامک همزمان نیست" به وسیله شبکه تحت پروانه انجام می شود، بدون آنکه هیچ گونه خدمات اضافی در رابطه با مکالمه دوطرفه همزمان ارایه شود و هیچ گونه خدمات افزایش عمدی در محتوای اطلاعات مکالمات دو طرف همزمان به عمل آید.
خدمات صوتی پایه خدمات انتظار مکالمه و انتقال مکالمات را نیز در بر می گیرد.

پس در این بند پروانه کاملا روشن است که خدمات ارزش افزوده یعنی کل خدمات ارتباط داده به غیر خدمات ارتباطی صوتی پایه محسوب می شود. یک سوال مطرح است، خدمات ارزش افزوده تعریف دارد و باید در پروانه بابت آن سهم تعیین شده باشد، سهمش چند درصد است؟ صفر درصد. رگولاتوری اگر از ایرانسل چیزی بابت این موضوع دریافت نمی‌کند بابت همین موضوع است. می گویند ارزش افزوده در ایرانسل صفر درصد است پس داده هم جزو ارزش افزوده است، پس نیازی به دریافتش نیست.

در پروانه مخابرات ایران چون پروانه تلفن ثابت نیز وجود داشته، برای آن بخش شفاف گفته اند 5 درصد مخابرات باید بابت خدمات ارتباطات داده ای به دولت پرداخت کند.

در آخرین جلسه مجمع شرکت ارتباطات سیار ایران حتی شما اعلام کرده اید که حاضر هستید بابت پیامک مبلغ پنج درصدی به دولت بپردازید.

به دلیل اینکه ما تلاش می کنیم وارد حاشیه ها نشویم و کارها را سریع انجام دهیم در هیات مدیره تصمیم گرفتیم که از درآمد پیامک پنج درصد به دولت بپردازیم که متاسفانه باز هم رگولاتوری رضایت نداد و در حال حاضر نیز این موضوع را از طریق دستگاه های مرتبط که در پروانه به آنها اشاره شده، پیگیری می‌کنیم.

مجموعه مخابرات ایران پیشنهادات خود را به منظور عادلانه کردن نرخ مکالمات تلفن ثابت به سازمان تنظیم مقررات ارایه داده اما چرا نتایج آن هنوز مشخص نشده است؟

تغییر تعرفه مکالمات تلفن ثابت شش ماه قبل از خصوصی سازی مخابرات به رگولاتوری ارایه شد که نزدیک به دو سال از زمان ارایه اولین پیشنهاد می‌گذرد. ولی در یکی دو ماه اخیر روند رسیدگی سازمان تنظیم مقررات با فرمولی که شورای رقابت ارایه کرد، سرعت گرفته و جلسه خوبی دو سه هفته گذشته برگزار شد که امیدوارم در جلسه بعدی این موضوع به جمع بندی برسد.

ما منتظر اعلام خبر خوش از سوی سازمان تنظیم مقررات در خصوص اصلاح نظام تعرفه خدمات مخابراتی هستیم و فکر می کنم مردم بیشترین نفع را در رابطه با اصلاح نظام تعرفه ها خواهند داشت.

هم کد شدن تلفن های ثابت در چه حدی از سوی مخابرات پیشنهاد شده است، منظور کل کشور است؟

در خصوص هم کد شدن برای کل کشور پیشنهاد ارایه شده است.

همراه اول تصمیمی برای کاهش تعرفه مکالماتش ندارد؟

اخیرا مخابرات ایران گزارشی در زمینه تعرفه مکالمات تلفن همراه و ثابت در مقایسه با سایر کشورها تهیه کرده است و ایران در 15 درصد آخر لیست در تعرفه موبایل و تلفن ثابت از نظر گرانی قرار دارد. این نشان می‌دهد که نرخ مکالمات تلفن همراه در کشور نسبت به خیلی از کشورهای دنیا ارزان تر است.

پس با این وجود برنامه ای برای کاهش تعرفه های موبایل ندارید؟

چرا برنامه هایی داریم. دو تا سه جلسه در هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار برای بررسی کل تعرفه‌ها مخصوصا در حوزه سیم کارت های اعتباری داشته‌ایم که با استفاده از مشاور سعی داریم نظام تعرفه ای موبایل را برای مشترکان ساده تر کنیم.

تعرفه پیامک چطور، آیا برنامه ای برای کاهش آن دارید؟

تعرفه پیامک که ارزان شد.

به نظر ما ارزان که نشد گران هم شد؟

در خصوص تعرفه پیامک از آنجا که کانال های سیگنالینگ شبکه واقعا محدود است. یعنی USSD، SMS و نامبرینگ در این حوزه قرار می گیرد به نحوی که زمانی که ما می خواهیم تماس برقرار کنیم از کانال سیگنالینگ این تماس برقرار می شود.

این موضوع از این جهت اهمیت دارد که ظرفیت کانال سیگنالینگ ما یک صدم ظرفیت ترافیک ماست و اگر آن یک درصد مشغول شود کل 99 درصد باقی مانده بلااستفاده می شود.

دقیقا بر همین اساس است که می‌گوییم پیامک گران است، چرا که همراه اول برای برقراری تماس تا زمانی که مخاطب گوشی را برندارد، هزینه ای برای مشترک شارژ نمی کنید.

البته در خیلی از مناطق دنیا به همین علتی که گفتم اپراتورها از همان زمان آغاز شماره گیری مشترکان را شارژ می کنند و نظام تعرفه ای آنها نظام دقیقه است؛ چرا که آنها معتقدند زمانی که سیگنالینگ برقرار می‌شود، هزینه سنگینی به اپراتور تحمیل می‌شود و اگر تماس قطع شد و برقرار نشد ما هزینه کردیم حال مشترک می توانست از این فرصت استفاده کند.

آماری از اپراتورهایی که اینگونه مشترکان را شارژ می کنند، دارید؟

آماری ندارم. اما در همین زمینه می توان تحقیقی انجام داد و بررسی کرد چه تعداد از اپراتورها به این گونه عمل می کنند.

ما از سوالمان پشیمان شدیم لطفا شما بررسی نکنید. نگران شدم همچون پیامک که ما خواستار ارزان شدنش بودیم مجدد اتفاق دیگری بیفتد.

در واقع همین موضوع برای اپراتور هزینه است و در ایران از ابتدا در تلفن ثابت تعرفه به صورت پالس بوده و در موبایل ثانیه ای. این هزینه به عنوان هزینه سربار در کل هزینه های شرکت سرشکن می شود.

در مجلس اخیرا موضوعی در خصوص زمان شارژ نشدن مشترکان تا سه ثانیه اول مطرح شد و نمایندگان معتقدند که این زمان باید افزایش یابد. نظر شما در این باره چیست؟

این مصوبه برای چهار سال قبل بود. در آن زمان قطع مکالمات همراه اول بیش از سه درصد بود، مخصوصا در زمان های کوتاه. در آن زمان مجمع تصویب کرد که همراه اول برای مکالمات کمتر از سه ثانیه مشترکان را شارژ نکند.

پس این مصوبه توسط مجمع مخابرات تصویب شد، نه اینکه دولت آن را ابلاغ کرده باشد.

بله مجمع مخابرات تصویب کرد. این مصوبه توسط شرکت ارتباطات سیار اجرایی شد اما آخرین آماری که به مجمع رفت و مورد بررسی قرار گرفت که در آن زمان مخابرات هنوز دولتی بود میزان قطعی مکالمات فوق العاده کم و نزدیک به صفر بود. در حال حاضر قطعی ما در تهران در حد یک درصد است و از آنجا که قطعی مکالمات به حداقل ممکن رسیده و در حد استاندارد و پروانه است، این مصوبه دیگر ادامه پیدا نکرد.

طبق پروانه همراه اول قطعی مکالمات در سال چهارم باید به یک درصد برسد این در حالی است که ما در مقطع فعلی بین دو تا یک درصد مجاز هستیم که در حال حاضر نیز ما همان یک درصد قطعی را داریم.

پس در حال حاضر بابت مکالمات زیر 3 ثانیه از مشترکان هزینه دریافت می شود.

بله، از یک سال و نیم تا دو سال قبل مصوبه دیگر تمدید نشد و مشترکان شارژ می شوند.

در صورتی که رگولاتوری مجوز آغاز به کار اپراتورهای مجازی را ارایه کند، همراه اول از این طرح استقبال خواهد کرد؟

ما در چارچوب پروانه آماده همه گونه همکاری هستیم و فروش ایر تایم به سایر اپراتورها به نوعی به فروش ما هم کمک می‌کند. البته چارچوب ها و شاخص هایی که برای این موضوع در نظر گرفته می‌شود، خیلی مهم است.

نظر شما در خصوص جابه جایی شماره ها بین اپراتورها چیست؟

ما با توجه به سیستمی که در همراه اول داریم، این موضوع فعلا عملی نیست زیرا ما براساس نامبرینگ شارژ می کنیم و از آنجا که تعرفه یکسان نداریم، این موضوع فعلا قابلیت اجرا ندارد.

تصمیمی برای برداشتن هزینه جابه جایی ندارید؟

نرخ تعرفه جابه جایی ما داخل استان و بین استانی است. به همین دلیل در سیم کارت های اعتباری بابت هرگونه جابه جایی در داخل استان، مشترکان هزینه ای پرداخت نمی کنند

سرانجام سرویس جیرینگ همراه اول به کجا انجامید؟ قرار بود پس از تست های لازم از ابتدای امسال این سرویس در اختیار مشترکان قرار بگیرد، آیا اختلافاتی در این رابطه با بانک مرکزی دارید؟

تعامل خیلی خوبی با بانک مرکزی داریم و در یک تعامل سازنده دغدغه های بانک مرکزی را برطرف می کنیم. امیدواریم به زودی نتیجه های خوبی در خصوص ارایه سرویس جیرینگ از بانک مرکزی دریافت کنیم.

این سرویس از چه زمانی عرضه می شود؟
در این خصوص باید از بانک مرکزی سوال پرسید و آنچه را که همراه اول در زمینه اعتماد سازی و ارایه اطلاعات باید انجام می داده به بانک مرکزی ارسال شده و به محض دریافت مجوز از سوی این نهاد ما آمادگی عرضه سرویس را داریم.

عملکرد سهام همراه اول را در فرابورس چگونه ارزیابی می کنید؟

همراه اول در چهار ماهه ابتدای امسال عملکرد بسیار خوبی داشته است. کلیه تعهدات در چارچوب بودجه در شرکت انجام شده و حتی فراتر از پیش بینی عمل کرده‌ایم. شرکت در راستای درآمد در چهار ماهه اول امسال 25 درصد نسبت به سال قبل در کل رشد داشته است که از این میزان هفت درصد درآمد مشترکان دایمی و حدودا 50 درصد رشد درآمد سیم‌کارت های اعتباری بوده است. این در حالی است که هزینه های شرکت 8/18 درصد نسبت به چهار ماه اول سال گذشته رشد کرده است که این خبر خیلی خوبی است.

امسال تعداد مشترکان‌مان با رشد قابل توجهی رو به رو بوده به نحوی که 8/2 میلیون مشترک فعال در چهار ماهه اول سال به شبکه همراه اول پیوستند. ما در برنامه خودمان جذب سه میلیون مشترک را برای امسال داشتیم که طی چهار ما بیش از 90 درصد برنامه را عملی کرده ایم و با ارایه صورت های مالی شش ماهه خبرهای خوشی را قطعا به سهامداران‌مان ارایه خواهیم کرد.

سهام همراه اول یکی از سهم های با ارزش و باثبات بازار بورس کشور است و حتی رکود اقتصادی اخیری که در اروپا اتفاق افتاد تقریبا سهام همراه اول کمتر از یک درصد کاهش یافت و نشان داد که این سهم از ثبات قابل قبولی برخوردار است.

سود خالص شرکت در چهار ماه امسال 11 درصد بیشتر از سود خالص شش ماه اول سال گذشته بوده است.

اخیرا همراه اول شرکت سرمایه گذاری در بورس تاسیس کرده، اگر می شود در خصوص جزییات آن توضیح دهید.

این شرکت با نام سرمایه گذاری نور دنا در بورس فعالیت می کند و بخشی از منابع شرکت را در بورس مدیریت می کند.

همراه اول قرار بود پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات در بازارهای مخابراتی کشورهای دیگر فعالیت کند اما تاکنون نتیجه مشخصی در این باره ارایه نشده است.

در یک مزایده شرکت کردیم که در نهایت آن مزایده ابطال شد. واقعیت قضیه این است که 17 سال از راه اندازی شبکه همراه اول می گذرد و متاسفانه ما تنها در بازار داخلی متمرکز بوده ایم. در این خصوص باید حداقل از 10 سال قبل در سایر کشور ها حضور می داشتیم که به خاطر دغدغه‌های توسعه در داخل صرفا به خودمان رسیدیم و با وجودی که در حال حاضر بزرگ‌ترین اپراتور منطقه هستیم، رتبه خوبی در برخی از شاخص‌ها در دنیا نداریم چون در معیارهای ارزیابی یک اپراتور حضور در سایر کشورها خیلی امتیاز دارد. باید یا با برخی از اپراتورها در این زمینه مشارکت کنیم یا به صورت مستقیم وارد شویم. در این زمینه در حال پیگیری هستیم و در صورتی که به نتیجه برسیم، قطعا اعلام خواهیم کرد.

در پایان اگر مطلبی در سوالات ما وجود نداشت و می خواهید به آن اشاره کنید، بفرمایید.

نکته ای که به عنوان دغدغه مدیران و هیات مدیره و کارکنان شرکت بوده موضوع ارایه سرویس های جدید و ارتقای شبکه همراه اول است. در این زمینه به مشترکان نوید می دهیم که با تمام توان و بهترین شکل ممکن این موضوع در حال پیگیری است. تلاش می کنیم پس از نوسازی شبکه کیفیت قابل قبولی به مشترکان در تمامی زمینه ها ارایه کنیم.
نکته دیگری که وجود دارد همکاری مردم در توسعه شبکه همراه اول در بخش رادیویی است و همیشه این موضوع به عنوان یکی از دغدغه های اصلی ما بوده است. طبق برنامه ما باید امسال در تهران حدود 400 سایت BTS نصب کنیم که از این 400 سایت حدود 168 سایت را ما تملک کرده‌ایم و آماده اخذ مجوز هستیم. امسال توانستیم مجوز نصب تنها 50 سایت را از شهرداری دریافت کنیم و در این زمینه خیلی موفق نبودیم. امیدواریم در این زمینه با همکاری شهردای تا دو ماه آینده این مجوزها اخذ شود و امیدواریم مردم هم در این خصوص با همراه اول همکاری بکنند.

Mr French
2011-09-10, 11:15 PM
مثل اینکه سرعت توسعه در همراه اول خیلی کمتر از ایرانسله! شاید به دلیله دولتی بودن همراه اوله.
راستی مبیننت چه ربطی به همراه اول داره؟ من شنیدم مبیننت برای چهار پاهه:D؟

armin39
2011-09-11, 06:16 PM
من 1 سوال فنی دارم از کسانی که میدونند خواهشا پاسخ بدید...من قصد دارم دو تا اشتراک دو مگابیت تهیه کنم...از اونجا که ایرانسل اشتراک 4 مگ نداره...حالا میخوام بدونم چیکار کنم که بتونم این دو تا 2 مگ رو با هم ادغام کنم؟؟؟یعنی میخوام با 1 سیستم همزمان بتونم با سرعت 500 دانلود کنم...خیلی برام مهمه..

حالا من زنگ زدم ایرانسل و گفت که میشه همچین کاری کرد...به من گفت شما 1 مودم اشتراکی تهیه کنید به همراه 2 تا اکانت 2 مگ.

میخوام بدونم واقعا به همین راحتی میشه این کار رو کرد؟؟؟

بعد منظور از مودم اشتراکی چی هست؟؟؟

بعد سوال دیگه این که تو شبکه راحت میشه از وایمکس استفاده کرد و بین چند سیستم شیر کرد؟؟؟

™Ultimate
2011-09-11, 06:40 PM
من 1 سوال فنی دارم از کسانی که میدونند خواهشا پاسخ بدید...من قصد دارم دو تا اشتراک دو مگابیت تهیه کنم...از اونجا که ایرانسل اشتراک 4 مگ نداره...حالا میخوام بدونم چیکار کنم که بتونم این دو تا 2 مگ رو با هم ادغام کنم؟؟؟یعنی میخوام با 1 سیستم همزمان بتونم با سرعت 500 دانلود کنم...خیلی برام مهمه..

حالا من زنگ زدم ایرانسل و گفت که میشه همچین کاری کرد...به من گفت شما 1 مودم اشتراکی تهیه کنید به همراه 2 تا اکانت 2 مگ.

بعد سوال دیگه این که تو شبکه راحت میشه از وایمکس استفاده کرد و بین چند سیستم شیر کرد؟؟؟

بله امکان پذیره !
منظور از مودم اشتراکی اینه که یک مودم بر روی بام خانه(فضای باز) نصب کرده و تا خانه شما کابل کشیده خواهد شد و ساکنین ساختمان میتوانند به طور مشترک و فقط با حساب جداگانه از اینترنت استفاده کنند .
امکان شیر وجود دارد .ولی سرعت افت خواهد داشت در ضمن استفاده از 2 سرویس 2 مگ به صرفه نیست و میتوان با خرید سرویس 2 مگ adsl با سرعت بیش از 600 KB دانلود کنید! بنده با سرویس 128 شا++ با سرعت 240 کیلوبایت( با idm) دانلود میکنم!

HosseinGTX
2011-09-11, 07:07 PM
کسی از ping این وایمکس اطلاعاتی داره؟

در چه حده؟ کمه یا زیاده به ما هم بگین :D

XPERIA
2011-09-11, 07:23 PM
کسی از ping این وایمکس اطلاعاتی داره؟

در چه حده؟ کمه یا زیاده به ما هم بگین :D

http://speedtest.net/result/1441120556.png
پینگش در حد ADSL هست. با چند میلی ثانیه کمتر یا گاهی اوقات بیشتر

HosseinGTX
2011-09-11, 07:57 PM
منکه موندم چی بگریم ای خدا :(

Mr French
2011-09-11, 08:23 PM
منکه موندم چی بگریم ای خدا :(
خوب وایسا تا موقعی که تخفیف بدن (احتمالا اوائل مهر ماه) برو ثبت نام کن! مودم USB بگیر!:santa:

armin39
2011-09-11, 08:56 PM
بله امکان پذیره !
منظور از مودم اشتراکی اینه که یک مودم بر روی بام خانه(فضای باز) نصب کرده و تا خانه شما کابل کشیده خواهد شد و ساکنین ساختمان میتوانند به طور مشترک و فقط با حساب جداگانه از اینترنت استفاده کنند .

یعنی شما هم میگید که میتونم 2 تا اکانت رو با هم شیر کنم و با 500 دانلود کنم..خوب چطوری...میشه توضیح بده یکی

بعد من نامحدود میخوام تهیه کنم ..اینکه میگید ای دی اس ال بگیرم اکانت 2 مگ اون 200 پولشه...محدود هست که سرعت رو باز میزارن

Borna Fire
2011-09-11, 09:11 PM

آرمین جان!
یعنی با این چیزی که تو میگی میتونیم همزمان از دو تا اشتراک استفاده کنیم؟!

Nova view
2011-09-11, 09:23 PM
مثل اینکه سرعت توسعه در همراه اول خیلی کمتر از ایرانسله! شاید به دلیله دولتی بودن همراه اوله.
راستی مبیننت چه ربطی به همراه اول داره؟ من شنیدم مبیننت برای چهار پاهه:D؟

همراه اول 40 درصد سهام مبین نت را خریداری کرده و از این پس در این پروژه حضور خواهد داشت.

بله امکان پذیره !
امکان شیر وجود دارد .ولی سرعت افت خواهد داشت در ضمن استفاده از 2 سرویس 2 مگ به صرفه نیست و میتوان با خرید سرویس 2 مگ adsl با سرعت بیش از 600 KB دانلود کنید! بنده با سرویس 128 شا++ با سرعت 240 کیلوبایت( با idm) دانلود میکنم!
دوست عزیز
زوج سیم مسی با این شبکه مخابرات فعلی کشور، از نظر فنی حداکثر با بهینه سازی حدود 2.7 مگابیت یعنی حدود 340 کیلوبایت در ثانیه ظرفیت دارد و بیش از این امکان پذیر نیست.
بنابراین اگر سرعت بالا نیاز دارید کلا تکنولوژی قدیمی خطوط ADSL را باید فراموش کنید.

از نظر سیستم ویندوز این مورد امکان پذیر نیست. اینگونه شما با چند خط دایل آپ باید بتوانید سرعتی در حد ADSL داشته باشید که عملا غیر ممکن است.
سیستم ویندوز تا جایی که بنده اطلاع دارم به طور نرمال توانایی تفکیک و ادغام دو اتصال را ندارد و نمی تواند همزمان از دو کانال اینترنت استفاده کند.
بنابراین این تئوری را باید فراموش کنید که سرعت دو اکانت به روی هم جمع شود.

وایمکس تا یک گیگابیت در ثانیه! ظرفیت اشتراک دارد.
در حوزه مصارف غیر تجاری حداکثر 40 مگابیت. اما در کشور ما سرعت محدود شده.

با توجه به ظرفیت نجومی وایمکس، امکان استفاده اشتراکی از یک مودم برای چندین کاربر بدون افت سرعت! به خوبی فراهم هست.
همچنین بواسطه تکنولوژی نسل چهارم ارتباطات رادیویی وایمکس امکان تعریف چند آی پی مجزا نیز بر روی یک مودم هست و به همین دلیل می توان از یک مودم چندین اشتراک فوق سرعت بدون کاهش کیفیت دریافت کرد.
تا اینجا بحث فنی بود،
اما در کشور ما چیزی که فعلا تحت عنوان وایمکس و با همه محدودیت ها ارائه می شود فقط برای ساختمان ها و منازل مسکونی امکان نصب یک دستگاه مودم فضای باز بر روی پشت بام بطور رایگان هست و با سوئیچ و کابل از پشت بام به منازل یک شبکه کامل با شبکه وایمکس ایجاد می شود و هر تعداد واحد می تواند فقط با اتصال کابل شبکه به وایمکس با اشتراک شخصی خود دسترسی داشته باشد.
این کار نیز شرایط اقتصادی خاصی دارد که جزییات آن در سایت ایرانسل قابل مشاهده هست:

خدمات وایمکس ایرانسل ویژه برج‌ها و مجتمع های تجاری و مسکونی (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=227)

خارج از این طرح با مودم های داخلی فعلا طرحی برای استفاده اشتراکی همزمان در یک مودم داخلی وجود ندارد.

در نتیجه اگر سرعت بالاتر می خواهید باید با مخابرات هماهنگ کنید تا خط اختصاصی فیبر نوری و یا ارتباط ماهواره ای برای شما وصل شود.
اگر مصرف تجاری دارید علاوه بر مخابرات می توانید با بستن قرار داد با ایرانسل از وایمکس بدون محدودیت های فعلی با سرعت 40 مگابیت استفاده کنید.
هم اکنون چند شرکت بین المللی قرار داد دارند که ایرانسل سیستم یکپارچه وایمکس برای آنها نصب کرده و امکان ویدئو کنفرانس در تمامی مناطق تحت پوشش وجود دارد.

amircji
2011-09-12, 04:08 PM
همراه اول: در حال نصب تجهیزات نسل چهارم (LTE) هستیم
رگولاتوری: شما غلط کردید که دارید نسل چهارم نصب می کنید!!!

ایرانسل: اگر مجوز بدن ما میتونیم وایمکس با سرعت های نجومی (2 تا 40 مگابیت بر ثانیه) به مشترکین بدیم
رگولاتوری: شما غلط کردید میخواید سرعت بالا بدید به مردم ، ایرانی ها همین 128 هم از سرشون زیاده!!!

اپراتور سوم (تامین تله کام): اپراتور مورد نظر در دسترس نیست !!!! لطفا مزاحم نشوید!!!!

اخبار روز جهان:
گوگل اینترنت یک گیگابیت بر ثانیه خود را به مشترکین عرضه می کند!!!
سرعت اینترنت در کره جنوبی از مرز 100 مگابیت بر ثانیه هم عبور کرد!!!

و ایران هنوز اندر خم یک کوچه است که مجوز بده یا نده؟؟؟!!!!

gamer3000
2011-09-12, 06:32 PM
دوستان یه سوال دارم...
این وایمکس ایرانسل خیلی محدوده!! یعنی فقط شهرهای بزرگ و مراکز استان رو تحت پوشش قرار میده..مگه بقیه شهرستان ها آدم نیستن...
من خودم شهرستان اندیمشک هستم ولی متاسفانه وایمکس شهر ما رو تحت پوشش نداره...در حالی که خیلی از دوستام و همچنین خودم دوست داریم از وایمکس ایرانسل استفاده کنیم...
...........
میشه بگین دقیقا چند سال دیگه این امکان برای شهرستان ها فراهم میشه؟؟؟!!!

Nova view
2011-09-12, 08:37 PM
دوستان یه سوال دارم...
این وایمکس ایرانسل خیلی محدوده!! یعنی فقط شهرهای بزرگ و مراکز استان رو تحت پوشش قرار میده..مگه بقیه شهرستان ها آدم نیستن...
من خودم شهرستان اندیمشک هستم ولی متاسفانه وایمکس شهر ما رو تحت پوشش نداره...در حالی که خیلی از دوستام و همچنین خودم دوست داریم از وایمکس ایرانسل استفاده کنیم...
...........
میشه بگین دقیقا چند سال دیگه این امکان برای شهرستان ها فراهم میشه؟؟؟!!!

ایرانسل به جهت مطالعات و توانایی فنی جغرافیایی فقط در آذربایجان اصفهان البرز تهران خراسان رضوی خوزستان و فارس مجوز دریافت کرده است.
اگر در این استانها هستید در نهایت کلیه مناطق تحت پوشش وایمکس قرار خواهد گرفت. اما اینکه این زمان کی هست به خیلی شرایط و عوامل بستگی دارد و عملا قابل تخمین نیست.

gamer3000
2011-09-12, 10:10 PM
ایرانسل به جهت مطالعات و توانایی فنی جغرافیایی فقط در آذربایجان اصفهان البرز تهران خراسان رضوی خوزستان و فارس مجوز دریافت کرده است.
اگر در این استانها هستید در نهایت کلیه مناطق تحت پوشش وایمکس قرار خواهد گرفت. اما اینکه این زمان کی هست به خیلی شرایط و عوامل بستگی دارد و عملا قابل تخمین نیست.

بله من در خوزستان(شهرستان اندیمشک) هستم...ظاهرا دزفول هم تحت پوشش وایمکسه...فاصله اندیمشک تا دزفول کمتر از ده دقیقس...
یعنی میشه امیدوار بود که وایمکس به شهر ما هم بیاد...؟؟؟

Nova view
2011-09-12, 11:50 PM
بله من در خوزستان(شهرستان اندیمشک) هستم...ظاهرا دزفول هم تحت پوشش وایمکسه...فاصله اندیمشک تا دزفول کمتر از ده دقیقس...
یعنی میشه امیدوار بود که وایمکس به شهر ما هم بیاد...؟؟؟

صد در صد!
دزفول البته همین هفته با 4 آنتن به شبکه وایمکس متصل شده.
عرض کردم در نهایت کل استان تحت پوشش خواهد بود.

2011-09-13, 11:40 AM
صد در صد!
دزفول البته همین هفته با 4 آنتن به شبکه وایمکس متصل شده.
عرض کردم در نهایت کل استان تحت پوشش خواهد بود.

آبادان چه طور ؟ وایمکسش تا الان وصل شده ؟

اگه وصل نشده ، امکانش هست که به تا چند ماه دیگه وصل بشه یا هنوز هیچی معلوم نیست؟

Abbasgh72
2011-09-13, 12:33 PM
دوستان كسي ميدونه سيستم3Gايرانسل كي فعال ميشه

Mr French
2011-09-13, 01:02 PM
دوستان كسي ميدونه سيستم3Gايرانسل كي فعال ميشه

باید بهش مجوز بدن! فعلا از این فکرا نکن!!!:D این یارو تامین تلکام که مجوز داشت مرد!:grrr:

Nova view
2011-09-15, 10:54 AM
آبادان چه طور ؟ وایمکسش تا الان وصل شده ؟

اگه وصل نشده ، امکانش هست که به تا چند ماه دیگه وصل بشه یا هنوز هیچی معلوم نیست؟

خیر هنوز تحت پوشش قرار نگرفته، اما با توجه به پر اهمیت بودن این بخش جز اولیت ها قرار خواهد گرفت.

armin39
2011-09-15, 04:16 PM
نوا جان میخوام بدونم اسلامشهر در حال حاظر سرویس بدون مشکل ارایه میشه؟؟؟من نمایندگی رفتم گفت نمیشه و اصلا تو منطقه راه نیفتاده ولی یکی هست داره استفاده میکنه..حالا زنگ زدم 707 گفت با خیال راحت استفاده کنید.
ممنون میشم نظر شما رو هم بدونم...من میخوام ثبت نام کنم...یعنی میتونم با خیال راحت ثبت نام کنم؟؟
در ضمن پوشش منطقه ای که ما هستیم هم سبز هست..

Nova view
2011-09-15, 06:19 PM
نوا جان میخوام بدونم اسلامشهر در حال حاظر سرویس بدون مشکل ارایه میشه؟؟؟من نمایندگی رفتم گفت نمیشه و اصلا تو منطقه راه نیفتاده ولی یکی هست داره استفاده میکنه..حالا زنگ زدم 707 گفت با خیال راحت استفاده کنید.
ممنون میشم نظر شما رو هم بدونم...من میخوام ثبت نام کنم...یعنی میتونم با خیال راحت ثبت نام کنم؟؟
در ضمن پوشش منطقه ای که ما هستیم هم سبز هست..

هیچ مشکلی در اسلامشهر وجود ندارد، اصولا هر قسمتی که نقشه ماهواره ای از آن بر روی سایت قرار داده می شود تست ها را گذرانده و آماده سرویس دهی می باشد.

LinuxBox
2011-09-15, 11:49 PM
سرویس وایمکس بنده شاید در ماه 3 یا 2 دفعه دیسکانکت میشد و واقعا ثبات خوبی داشت اما از 3 روز پیش روزی نزدیک به 20 مرتبه ( شاید هم بیشتر ) ارتباط قطع میشه و مودم شروع به up شدن میکنه. مقدار rssi و cinr تفاوتی نکرده و مکان مودم هم دقیقا همان جایی هست که در چند ماه گذشته بوده است. برق مودم به هیچ عنوان قطع نمیشه و Device Up Time من در حال حاضر 10 روز هست پس نمیتونه از برق باشه. پشتیبانی جواب خاصی نداده و مرتبه اول گفت فردا تماس بگیرید و مرتبه دوم گفت مشکل از ویندوز هست! ( حالا شما بگرد دنبال ارتباط کامپیوتر خاموش و دیس شدن مودم ) و بعد از اینکه طرف خودش فهمید چه حرف خنده داری زده در آخر 1 فرم پیگیری برای بنده پر کرد و فعلا منتظر تماس پشتیبانی هستیم.

Mr French
2011-09-15, 11:58 PM
یعنی وایمکس هم به این زودی قاط زد ...:ohno:

LinuxBox
2011-09-16, 05:55 PM
مشکل مدام دیس شدن بنده هنوز حل نشده و امروز 1 مشکل جدید پیدا شد. امروز بعضی از سایت ها رو نمیتونم باز کنم که برای مثال سایت همین انجمن و سایتی مثل filehippo و چند تای دیگه باز نمیشه اما به محض وصل شدن به PN/\ تمام سایت ها باز میشند.

Shimimobil
2011-09-16, 07:07 PM
سلام من وقتی باموبایل میخوام به وایمکس وصل شم رمزمیخوادمنمرمزعبوری روکه وایمکس ایرانسل واسم فرستاده رو میدم اما میگه اشتباهه لطفا بگیدکدام رمز رابایدبدم

XPERIA
2011-09-16, 07:24 PM
سلام من وقتی باموبایل میخوام به وایمکس وصل شم رمزمیخوادمنمرمزعبوری روکه وایمکس ایرانسل واسم فرستاده رو میدم اما میگه اشتباهه لطفا بگیدکدام رمز رابایدبدم

رمز مودم وایمکس رو میخواد. (رمز WiFi)
کارشناس ایرانسل باید براتون تنظیم کرده باشه اما اگر نکرده این رو به عنوان رمز بزن:
1234567890

arashw960
2011-09-16, 10:29 PM
آقا من با وایمکس چند روز مشکل دارم همه سایتیو باز می کنه به جز برنامه یاهو مسنجر سایت یاهورم باز میکنه اما yahoo/mail رو باز نمیکنه.ecare irancellam باز نمیشه که حسابمو چک کنم:angry::crying::crying::crying::crying:

™Ali Gsm
2011-09-17, 06:26 PM
تعداد شهرهای تحت پوشش وایمکس ایرانسل به 25 شهر رسید

با پیوستن شهرهای اندیشه، اسلامشهر، ورامین، شورآباد، شاهین شهر، محمودآباد، دزفول و گلستان به شبکه وایمکس ایرانسل، تعداد شهرهای تحت پوشش خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم از طریق وایمکس ایرانسل به 25 شهر رسید.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومي ايرانسل، در حال حاضر، دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم از طریق وایمکس ایرانسل در 25 شهر تهران، شهرقدس، شهریار، قرچک، اندیشه، اسلامشهر، ورامین، شورآباد، اصفهان، خمینی شهر، خوراسگان، نجف آباد، شاهین شهر، محمودآباد، کرج، فردیس، تبریز، شهرک صنعتی چرمشهر، شهرک صنعتی اطلس، مشهد مقدس، شهرک صنعتی طوس، اهواز، دزفول، شیراز و گلستان با پهنای باند 128کیلوبیت بر ثانیه تا 2مگابیت بر ثانیه، براساس درخواست، امکان پذیر است.

بنابر اعلام، اطلاعات بيش‌تر درخصوص فن‌آوري وايمكس، نقشه مناطق تحت پوشش، نحوه ثبت‌نام، ثبت‌نام آنلاين، طرح‌هاي تعرفه متنوع، نحوه پرداخت هزينه‌ها، بسته‌هاي افزايشي، نحوه تهيه مودم، طرح های تعرفه بلندمدت، اشتراک با سرعت‌های 128 و 256کیلوبیت بر ثانیه بدون هزینه اشتراک ماهیانه و خدمات ویژه برج‌ها و مجتمع‌های تجاری و مسکونی به همراه فهرست فروشندگان مجاز خدمات وايمكس ايرانسل در وب‌سايت رسمي اين شركت به نشاني www.irancell.ir قابل مشاهده است.

همچنين، كارشناسان مركز تماس وايمكس ايرانسل با شماره تلفن 707 براي تماس از خطوط ايرانسل و 09377070000 براي تماس از ساير خطوط، در تمامي ساعات شبانه روز و هفت روز هفته آماده پاسخگويي به سوالات متقاضيان و مشترکین خدمات وايمكس ايرانسل هستند.

براساس اين گزارش، وايمكس، يك فن‌آوري نوين براي انتقال بي‌سيم و پرسرعت اطلاعات است كه با بهره گيري از مناطق وسيع تحت پوشش دكل‌هاي وايمكس، شهرها، شهرك‌هاي صنعتي و مناطق راهبردي را پوشش مي‌دهد و اينترنت پرسرعت را براي سازمان‌ها، موسسات و شركت‌هاي تجاري و همچنين منازل مسكوني، در هر نقطه‌اي از اين مناطق فراهم مي‌آورد. بدين ترتيب، كاربران قادر خواهند بود در هر لحظه، حتي در ساير شهرهاي تحت پوشش شبكه وايمكس ايرانسل، توسط رايانه شخصي خود و بدون نياز به خط تلفن و يا تجهيزات ديگر و تنها از طريق يكي از انواع مودم‌هاي وايمكس، به اينترنت پرسرعت بي‌سيم متصل شوند.

arashw960
2011-09-17, 09:10 PM
آقا یکی جواب مارو بده

™Ali Gsm
2011-09-17, 10:21 PM
آقا من با وایمکس چند روز مشکل دارم همه سایتیو باز می کنه به جز برنامه یاهو مسنجر سایت یاهورم باز میکنه اما yahoo/mail رو باز نمیکنه.ecare irancellam باز نمیشه که حسابمو چک کنم:angry::crying::crying::crying::crying:

آقا یکی جواب مارو بده

دوست عزیز اگر برای استفاده از ایمیل دچار مشکل هستید. میتوانید از یک واسطه برای این منظور استفاده کنید.

arashw960
2011-09-18, 12:12 AM
دوست عزیز اگر برای استفاده از ایمیل دچار مشکل هستید. میتوانید از یک واسطه برای این منظور استفاده کنید.

آقا میل رو هم از dial up میرمومسنجر چی؟؟؟؟؟؟من 1 سره تو مسنجرم با دیال آپ که نمیشهواز وقتی از نرم افزار u l t r a s u r f استفاده کردم اینطوری شد الان 1 هفتست

™Ali Gsm
2011-09-18, 12:22 AM
آقا میل رو هم از dial up میرمومسنجر چی؟؟؟؟؟؟من 1 سره تو مسنجرم با دیال آپ که نمیشهواز وقتی از نرم افزار u l t r a s u r f استفاده کردم اینطوری شد الان 1 هفتست

دوست عزیز تنظیمات پ ر ا ک سی مرورگر internet explorer را بررسی کنید و این گزینه را غیرفعال کنید همچنین از کارکرد این مرورگر مطمئن شوید.

arashw960
2011-09-18, 02:11 AM
دوست عزیز تنظیمات پ ر ا ک سی مرورگر internet explorer را بررسی کنید و این گزینه را غیرفعال کنید همچنین از کارکرد این مرورگر مطمئن شوید.

بررسی کردم غیر فعال بودوبا dial up میتونم برم تو یاهو اما با وایمکس نه.lan رو هم چک کردم پ ر و ک س :(:(:(:(ی خاموشه ویندوز کامپوترم عوض کردم درست نشد

™Ali Gsm
2011-09-18, 02:32 PM
گوشی‌های وایمکس دار ایرانی عرضه شد

مدیرعامل شرکت ارتباط همراه اروند گویا از عرضه گوشی‌های ایرانی ارزان قیمت که از فناوری وایمکس پشتیبانی می‌کند، خبر داد.

رضا مریداوی در گفت و گو با خبرنگار وایمکس نیوز ما با اشاره به تولید و عرضه گوشی های هوشمند خود که از فناوری وایمکس پشتبانی می کند، گفت: این گوشی ها به دلیل قابلیت های بالای خود با میانگین قیمت 300 هزار تومان در بازار عرضه شده است.
وی گفت: به دلیل اینکه در شرایط حاضر فناوری وایمکس در بین مردم در حال رواج پیدا کردن است، افزود: تولید گوشی هایی با میانگین قیمت 100 هزار تومان که از فناوری اینترنت بی سیم پرسرعت پشتیبانی می‌کند یکی از برنامه‌های این شرکت است.
مریداوی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 70 درصد از گوشی هایی که از بهای بالای 100 هزار تومان برخوردارند قابلیت پیشتیانی از اینترنت را دارا هستند، ادامه داد: به دلیل اینکه این گوشی‌ها مورد استفاده تمامی اقشار جامعه قرار بگیرد با قیمت زیر صد هزار تومان آنها را وارد بازار خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه این نوع گوشی های جی ال ایکس در مقایسه با سایر برندهای معروف از کیفیت قابل قبولی برخوردارند، ادامه داد: بازار هدف این گوشی ها در مرحله نخست تهران و سپس دیگر شهرستان های کشور است.

™Ali Gsm
2011-09-18, 02:36 PM
بررسی کردم غیر فعال بودوبا dial up میتونم برم تو یاهو اما با وایمکس نه.lan رو هم چک کردم پ ر و ک س :(:(:(:(ی خاموشه ویندوز کامپوترم عوض کردم درست نشد

شما میتوانید با شماره 707 تماس بگیرید و این مشکل را مطرح کنید.
موفق باشید.

armin39
2011-09-19, 08:08 PM
سلام.من ثبت نام کردم حالا که میخوام وارد حساب من بشم از ecare کلا این صفحه بالا نمیاد که بخوام پرداخت رو انجام بدم....اگه میشه کمک کنید که چطوری واریز کنم تا زودتر بیان برای نصب...ممنون میشم

MTNI
2011-09-19, 09:38 PM
سلام.من ثبت نام کردم حالا که میخوام وارد حساب من بشم از ecare کلا این صفحه بالا نمیاد که بخوام پرداخت رو انجام بدم....اگه میشه کمک کنید که چطوری واریز کنم تا زودتر بیان برای نصب...ممنون میشم

ادرس کنترل حساب اینترنتی تغییر کرده:
http://ecare.mtnirancell.ir/StartUp

Nova view
2011-09-20, 12:06 PM
عرضه‌ي‌ نيم‌بهاي مودم، تخفيف در اشتراک وايمکس و دقايق رايگان مکالمه‌ ايرانسل به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

ايرانسل از عرضه نيم بهاي مودم‌هاي USB و Wi-Fi، تخفيف در اشتراک وايمکس، اعطاي هدایای ویژه و دقايق رايگان مکالمه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) روابط عمومي ايرانسل اعلام كرد: تخفيف 50 درصدي مودم‌هاي وايمکس ايرانسل مشمول آن دسته از مشتركيني مي‌شود كه در تاريخ هاي 30 و 31 شهریور 90 نسبت به ثبت نام سرويس وايمكس (به جز طرح های تعرفه مصرف آزاد) با مودم Wi-Fi يا USB اقدام و از زمان ثبت نام، مراحل مربوط به آن و عمليات پرداخت خود را حداكثر ظرف مدت 3 روز انجام دهند.

در اين بازه زماني، مودم‌هاي داخلي با امكانات Wi-Fi و مودم USB به همراه سامانه تقويت كننده وايمكس ايرانسل با 50 درصد تخفيف به قيمت 403 هزار و 400 ريال عرضه خواهند شد.

همچنين در همين بازه زماني، متقاضيان مي‌توانند با 600 هزار ريال تخفيف و پرداخت 699هزار ريال، يک مودم Wi-Fi يا USB، اشتراک وايمکس با سرعت 128kbps به همراه 6 گيگابايت ترافيک، يک سيم کارت اعتباري به همراه 500 پيام کوتاه داخل شبکه، 40 دقيقه مکالمه رايگان داخل شبکه با شرايط ويژه، يک گيگابايت ترافيک رايگان GPRS و يک آهنگ پيشواز با اعتبار یکماهه دريافت کنند.

از سوی دیگر طرح تعرفه جدید وایمکس ایرانسل با سرعت 128کیلوبیت بر ثانیه به همراه یک گیگابایت ترافیک رایگان با هزینه اشتراک ماهیانه 50هزار و 500 ریال و انتخاب مودم دلخواه به متقاضیان ارائه شده است.

ثبت نام وايمكس ايرانسل از طريق وب‌سايت رسمي اين شركت به نشاني www.irancell.ir، فروشندگان مجاز منتخب ايرانسل كه اسامي آن‌ها در وب‌سايت ايرانسل آمده، مراكز خدمات ايرانسل و يا تماس با مركز تماس شبانه روزي وايمكس ايرانسل به شماره 707 براي تماس از خطوط ايرانسل و 09377070000 براي تماس از ساير خطوط ممكن است.

بنا بر اعلام، درحال حاضر خدمات اينترنت پرسرعت بي‌سيم از طريق وايمكس ايرانسل، با پهناي باند بين 128 کیلوبیت تا دو مگابيت بر ثانيه و براساس تقاضا، در 25 شهر اصفهان، انديشه، اهواز، تبريز، تهران، خميني شهر، خوراسگان، نجف آباد، شاهين شهر، شور آباد، محمودآباد، شهر قدس، شهرک‌ صنعتي اطلس، شهرک صنعتي چرمشهر، شهرک صنعتي طوس، شهريار، شيراز، فرديس، قرچک، کرج، اسلام شهر، ورامين، دزفول، گلستان و مشهد مقدس ارائه مي‌شود.

هم‌چنين ايرانسل به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، به تمامي مشتركان سيم‌كارت‌هاي اين شركت كه در تاریخ 31 شهریور 90 اولين تماس را از سيم‌كارت خود برقرار كنند، 20 دقيقه مكالمه رايگان با اعتبار يك‌ماهه هديه مي‌دهد.

علاوه بر اين، يک سيم کارت هديه، 100 کيلوبايت ترافيک رايگان GPRS، 20 پيام الکترونيکي رايگان پستچي، 10 نوبت استفاده رايگان از خدمات نما، 10 نوبت استفاده رايگان از پيشخوان و پنج محصول رايگان ايرانسل با فرصت استفاده 30 روزه به مشترکين جديد ايرانسل تعلق مي گيرد.

اطلاعات بيش‌تر درباره هدايا، تخفيف‌ها و محصولات ويژه ايرانسل به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در وبسايت رسمي اين شرکت به نشاني www.irancell.ir قرار گرفته است.

تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت هفته دفاع مقدس (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=296)

Nova view
2011-09-20, 12:07 PM
زیرساخت: اختلال دو روز اخير در شبكه اينترنت ربطي به ما ندارد

مديركل روابط عمومي شركت ارتباطات زير ساخت ، اختلال دو روز اخير در شبكه اينترنت كشور را مربوط به مشكلات ايجاد شده در شبكه مخابرات عنوان كرد و گفت: اين اختلالات رابطي به شركت زير ساخت ندارد .

' محمد رضا فرنقي زاد ' روز دوشنبه در پاسخ به اين سوال ايرنا كه از وي پرسيد ' آيا باز هم پاس كاري بين شركت زير ساخت و شركت مخابرات ادامه دارد ؟ ' توضيح داد : بررسي هاي لازم در شركت زير ساخت صورت گرفته و اطمينان مي دهم كه مشكلي در شبكه زير ساخت وجود ندارد .
وي افزود: آزمايش كردن اين موضوع كه مشكل اختلال در شبكه اينترنت از زير ساخت است يا مخابرات آسان است و كاربران اينترنت خودشان نيز مي تواند اين مسئله را بررسي كنند .
فرنقي زاد گفت: در حال حاضر كاربراني كه اينترنت خود را از طريق خط تلفن مي گيرند بعني كاربران داراي خط adsl و دايل آپ مشكل دارند، اما كاربراني كه از طريق وايمكس به اينترنت دسترسي دارند ، مشكلي ندارند ، بنابر اين مشكل از مخابرات است .
وي افزود: اگر مشكل اختلال اينترنت از زير ساخت بود تمام شبكه اينترنت دچار اختلال مي شود ، در حاليكه الان فقط مشتريان مخابرات مشكل دارند .
لازم به گفتن است كه تماس خبرنگار ايرنا براي برقراري ارتباط با مديران شركت مخابرات بي نتيجه بود .

Nova view
2011-09-20, 12:28 PM
اقتدار وايمكس در برابر ADSL: مروری بر تعرفه های وایمکس در ایران

خدمات اينترنتي مبتني بر استاندارد 802.16 IEEE در اختيار چند شركت داراي پروانه بوده كه تعرفه‌هايي نسبتا مشخص و ثابت را در اختيار دارند.

به گزارش ایسنا روند فزاينده بهره‌برداري از ارتباطات الكترونيكي وجود برخي ابزارها و تجهيزات تسهيل‌كننده را در اين مسير محرز كرده است به گونه‌اي كه بسياري از كاربران حوزه ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات نيز با رغبت نشان دادن به اين بسترها زمينه گسترش و فراگيري آن‌ها را باز گذاشته‌اند.

ارتباطات بي‌سيم مبتني بر وايمكس نيز در حيطه اين تكنولوژي‌ها قرار مي‌گيرد چرا كه حركت جهاني ارتباطات اشتياق خود را به آن نشان داده است و همين موضوع باعث به وجود آمدن نوعي نياز بر سر راه ارائه خدمات در ديگر كشورها شده است تا جايي كه اگر در شرايط كنوني زيرساخت‌هاي برخي فن‌آوري‌ها مهيا نشود، كشورها توان رقابت و يا حتي حضور در عرصه بين‌المللي را از دست خواهند داد.

مطالعات اوليه رگولاتور كه در سه ماهه دوم سال 86 پيرامون اين موضوع شكل گرفته بود و سرانجام متن پروانه در سال 87 تنظيم و فراخوان خريد اسناد مزايده از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي منتشر شد.

شركت‌هايي همچون مبين ‌نت، ايرانسل، داتك، رايانه دانش گلستان، اسپادان و لايزر درصدد دريافت مجوز براي ارائه خدمات وايمكس برآمدند تا جاييكه مبين نت، با وجود اپراتور همراه اول در ليست سهام‌داران آن، از شبكه‌اي توانمند و تقريبا آماده بهره برد.

شركت لايزر نيز بر اساس راي دادگاه عمومي تهران و تاييد آن در دادگاه تجديد نظر استان تهران ادعاي شركت لايزر مبني بر عدم شمول مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در خصوص آن شركت رد شد و از مشتركان اين شركت خواسته شد به منظور جلوگيري از قطع ارتباط و اختلال در شبكه خود به شركت‌هاي داراي پروانه مراجعه كنند.

حال با وجود انواع متعدد روش‌هاي برقراري ارتباطات اينترنتي از قبيل WiFi، XDSL ،Dial-Up چرا رغبت و رقابت بر سر دريافت مجوز ارتباطات مبتني بر وايمكس زياد است، تنها دليل آن ارائه خدمات بي‌سيم است كه در اين خصلت با واي فاي نقطه اشتراك دارد اما چيزي كه آن را برتر مي‌سازد، پوشش‌دهي و برد بيش‌تر به نسبت واي‌فاي است چراكه محدوده پوشش‌دهي ارتباطات واي فاي در حد يك ساختمان است اما وايمكس قادر است يك شهر را پوشش امواج بدهد.

تكنولوژي وايمكس كه در حال حاضر با دو زير مجموعه از استاندارد‌هاي 802.16 IEEE به نام‌هاي 802.16d (ارتباطات وايمكس ثابت) و 802.16e (ارتباطات وايمكس سيار) فعاليت مي‌كند، در حالت اول تنها محدود به مكان ثابتي است و بر مبناي آن ارتباطات بي‌سيم برقرار مي‌شود اما در حالت دوم كه ايده‌آل فرض شده اين تكنولوژي نيز هست، ارتباطات قابليت جابه‌جايي دارند و اصطلاحا با عنوان وايمكس سيار شناخته مي‌شوند.

خصلت‌هاي ويژه‌اي كه آوازه وايمكس را روز به روز بيش‌تر و ميل افراد را براي بهره‌گيري از خدمات ارزش‌زايي همچون *** و VOIP است؛ هرچند كه پشتيباني از تجهيزات و توسعه شبكه اين تكنولوژي نيز بسيار كم‌هزينه‌تر از سير خدمات است.

بهره‌گيري از وايمكس تنها باوجود يك مودم سيار در سراسر مرزهاي جغرافيايي تعريف شده براي اپراتور ارائه‌دهنده خدمات از جمله ويژگي‌هاي بارز اين تكنولوژي است كه عموم مردم و كاربران را مورد خطاب خود قرار مي‌دهد تا بدون محدوديت مكاني از اينترنت و برخي خدمات ديگر آن بهره ببرند كه البته با در نظر گرفتن راهكارهاي امنيتي جاي هيچ سؤال و شبهه‌اي را براي آن‌ها نمي‌گذارد چراكه رمزنگاري داده‌ها و مشخص كردن نام‌هاي كاربري و رمز ورود مسير دسترسي‌هاي غير قانوني به شبكه را تا حد ممكن مسدود مي‌كند.

تعرفه‌هاي در نظر گرفته شده اپراتورها براي اين تكنولوژي با يكديگر متفاوت است كه اين تفاوت بر حسب نوع خدماتي كه عرضه مي‌كنند، متغير است كه به عنوان مثال در طرح زمرد مبين نت سرويس 128Kbps با محدوديت حجمي 5 گيگابايت شارژي معادل 15 هزار تومان بايد پرداخت شود در حاليكه همين سرويس با حجم 3 گيگابايت در وايمكس ايرانسل شارژي معادل 12 هزار و 480 تومان و اسپادان نيز با حجم 3 گيگابايت مبلغ 11 هزار تومان هزينه شارژ دارد.

مبين نت طرح‌هاي خود را مبني بر كم‌مصرف، مصرف عادي و پرمصرف به 3 بخش زمرد، ياقوت و برليان تنظيم كرده است كه در زمرد براي سرعت 128 و براي محدوديت‌هاي 5 ،10 ،15 گيگابايت براي مدت‌ زمان‌هاي يك، سه و شش ماه به ترتيب رقم‌هاي 15 ،35 ،35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در طرح ياقوت براي سرعت 1 مگابايت و حجم‌هاي 10 و 20 گيگابايتي به مدت يك ماه رقم‌هاي 35 ،45 هزار تومان براي شارژ درنظر گرفته شده است و در آخرين طرح نيز (برليان) نيز براي همين سرعت اما با محدوديت‌هاي 40 و 60 گيگابايت، 55 و 80 هزار تومان اتخاذ شده است.

ايرانسل نيز ارائه خدمات خود را تحت دو سرويس اعتباري و دائمي دارد كه در شيوه اعتباري نيازي به پرداخت صورتحساب در پايان دوره نيست بلكه اعتبار كاربران به ميزان دلخواه شارژ مي‌شود اما در شيوه دائمي كاربران به راحتي از سرويس‌ها استفاده مي‌كنند و در پايان دوره با پرداخت صورتحساب به تسويه حساب مي‌پردازند.

در سرويس اعتباري و در طرح 128kbps با ترافيك ماهانه 3 گيگابايت و نامحدود رقم‌هاي 12 هزار و 480 و 45 هزار و 760 تومان، در طرح 256kbps با ترافيك قبلي رقم‌هاي 15 هزار و 600 و 49 هزار و 920 تومان، در طرح 512kbps با ترافيك ماهانه 4 گيگابايت و نامحدود مبالغ 20 هزار و 800 و 61 هزار و 360 تومان و براي سرعت‌هاي 1 و 2 مگابيت بر ثانيه براي ترافيك نامحدود نيز به ترتيب مبالغ 82 هزار و 160 و 130 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در سرويس ثابت نيز در طرح 128kbps با ترافيك ماهانه 3 گيگابايت و نامحدود رقم‌هاي 12 هزار و 480 و 45 هزار و 760 تومان، در طرح 256kbps با ترافيك قبلي رقم‌هاي 15 هزار و 600 و 49 هزار و 920 تومان، در طرح 512kbps با ترافيك ماهانه 4 گيگابايت و نامحدود مبالغ 20 هزار و 800 و 61 هزار و 360 تومان و براي سرعت‌هاي 1 و 2 مگابيت بر ثانيه براي ترافيك نامحدود نيز به ترتيب مبالغ 82 هزار و 160 و 130 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

شركت مخابرات سيار اصفهان (اسپادان) كه در جرگه ارائه‌دهندگان وايمكس قرار دارد، سرويس‌هاي خود را در 4 بخش يك ماهه، سه ماهه، شش ماهه و يكساله ارائه مي‌دهد كه در طرح يك‌ماهه آن براي پهناي باندهاي 128kbps و 256kbps با ترافيك 3 گيگابايت مبلغ 11 و 14 هزار تومان، پهناي باند 512kbps با ترافيك 4 گيگابايت 19 هزار تومان، پهناي باند 1 مگابايت با ترافيك 8 گيگابايت 50 هزار تومان و براي پهناي باند 2 مگابايت با ترافيك 10 گيگابايت 60 هزار تومان درنظر گرفته شده است.
خدمات وايمکس داتک تلکام تحت 3 شاخه كاربران كم مصرف،پرمصرف و سرويس نامحدود ارائه مي‌شود كه در شاخه کاربران کم مصرف با محدويت حجمي 3 گيگابايت و پهناي باند 128kbps مبلغ 15 هزار تومان، 128/256 كيلو بيت مبلغ 20 هزار تومان و 128/512 كيلوبيت مبلغ 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

در شاخه كاربران پرمصرف براي پهناي باند 128/128كيلوبيت با حجم 7 گيگابايت مبلغ 22 هزار تومان، پهناي باند 128/256 كيلوبيت با حجم 7 گيگابايت مبلغ 27 هزار تومان و براي پهناي باند 128/512 كيلوبيت با حجم 10گيگابايت مبلغ 40 هزار تومان اتخاذ شده است.

سرويس نامحدود وايمکس اين شركت نيز سرويس 128/128 كيلوبيت را با قيمت 38 هزار و 900تومان، 128/256 كيلوبيت را با قيمت 56 هزار و 900 تومان و 128/512 كيلوبيت را 93 هزار و 900 تومان ارائه مي‌دهد.

armin39
2011-09-21, 12:06 AM
الان در حال حاظر من میخوام ثبت نام کنم مودم همون قیمت قبلی محاسبه میشه...این چطوری هست؟؟؟الان 30شهریور هست و باید 40 هزار حساب بشه....بایدتخفیف همین جا حساب بشه یا نه چطوریه؟

XPERIA
2011-09-21, 04:57 PM
الان در حال حاظر من میخوام ثبت نام کنم مودم همون قیمت قبلی محاسبه میشه...این چطوری هست؟؟؟الان 30شهریور هست و باید 40 هزار حساب بشه....بایدتخفیف همین جا حساب بشه یا نه چطوریه؟

باید 38000 تومن حساب کنه
همین الان امتحان کردم برای من درست حساب کرد

Mr French
2011-09-22, 02:12 PM
سلام. ایا با معرفی نامه ی دانشگاه (مقطع کارشناسی ارشد) می شه تعرفه های 512 و 1 مگ رو انتخاب کرد؟

amircji
2011-09-22, 02:54 PM
سلام. ایا با معرفی نامه ی دانشگاه (مقطع کارشناسی ارشد) می شه تعرفه های 512 و 1 مگ رو انتخاب کرد؟

این طور که بچه ها تو این تاپیک گفتن با کارت دانشجویی هم میشه سرعت های بالاتر از 128 رو گرفت و نیازی به معرفی نامه نیست.
برای اطمنیان بیشتر با 707 تماس بگیر و اطلاعات بیشتر رو بگیر.

Nova view
2011-09-22, 09:21 PM
جشنواره پاییز وایمکس

اینترنت پرسرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل

تجربه ای نو برای دوستداران اینترنت!

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Wimax/Wimax_Promotion.jpg

وایمکس ایرانسل، اینترنت پر سرعت را با کیفیتی مطلوب در اختیار شما قرار می دهد. برای استفاده از این سرویس، شما می‌توانید تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از رایانه خود، به اینترنت بی سیم دسترسی یابید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این سرویس، نیازی به خط تلفن ثابت و یا سیم‌کارت‌های ایرانسل ندارید. با این سرویس منحصر به فرد، شما همیشه و در هر مکانی که پوشش شبکه موجود باشد، به اینترنت، با سرعت و استانداردی مناسب دسترسی خواهید داشت. در حال حاضر خدمات اینترنت از طریق وایمکس ایرانسل، در اکثر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس ارائه
می گردد.

مزایا و برتری های وایمکس عبارتند از:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg ثبت نام آسان
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg پهنای باند بین ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه تا ۲ مگا بیت بر ثانیه، بر اساس http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpgنوع درخواست کاربر
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg عدم تداخل امواج و امنیت بالای شبکه
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در اندازه بسیار کوچک و قابل حمل
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن

جشنواره پاییز ۹۰ وایمکس ایرانسل

۱ مهر تا ۳۰ آذر

یک مودم رایگان با پرداخت اشتراک یک‌ساله!

در جشنواره پاییز ایرانسل تمامی شما عزیزان می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه، از اشتراک یک ساله طرح های تعرفه زیر و همچنین یک مودم رایگان USB یا Wi-Fi بهره‌مند شوید. جزئیات این طرح در جدول زیر آمده است:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Wimax/wimax_tb_fa_1.jpg

اینترنت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و ۱ گیگابایت ترافیک ماهانه فقط با ۵۰۵۰۰ ریال!

بر اساس این طرح، شما متقاضیان وایمکس می‌توانید با پرداخت هزینه استثنایی اشتراک ماهانه تنها ۵۰.۵۰۰ ریال (با احتساب ۴% مالیات بر ارزش افزوده) و انتخاب مودم دلخواه خود، از خدمات وایمکس ایرانسل بهره‌مند شوید.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Wimax/wimax_tb_fa_2.jpg

یک مودم رایگان با پرداخت اشتراک ۳ ماهه!

شما علاقه‌مندان به استفاده از وایمکس ایرانسل می‌توانید، در فاصله زمانی ۱ مهر تا ۳۰ آذر ۹۰، با انتخاب طرح تعرفه نامحدود با سرعت ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک ۳ ماه اول در هنگام ثبت نام، علاوه بر ۵% تخفیف در هزینه اشتراک خود، از یک دستگاه مودم رایگان USB یا Wi-Fi بهره‌مند شوید.

جدول قیمت تعرفه‌های وایمکس ایرانسل:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Wimax/wimax_tb_fa_3.jpg

- هزینه نصب و راه اندازی مودم (با احتساب مالیات) ۸۳۲۰۰ ریال می باشد.
- کلیه قیمت‌های فوق با احتساب ۴% مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.
- ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

توجه:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg سرویس‌های بلندمدت ۳ و ۱۲ ماهه تنها مختص کاربران جدید است.
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg پیش از اتمام دوره ۳ یا ۱۲ ماهه مذکور، تغییر طرح تعرفه و انتخاب سایر گزینه‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg کاربرانی که مایل باشند طرح‌های ۳ یا ۱۲ ماهه خود را تمدید نمایند می‌بایست پیش از اتمام دوره، مبلغ اشتراک مربوطه را پرداخت کنند. در غیر این صورت، تعرفه آنها به صورت خودکار به طرح ماهانه معادل تغییر خواهد کرد.

• به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) مراجعه کنید؛
• روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» در صفحه اصلی پورتال وایمکس کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید؛ یا
• از طریق شماره‌های ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس وایمکس ارتباط برقرار کرده و ثبت نام نمایید.

روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی
• برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "صورتحساب اینترنتی" کلیک نمایید و سپس به قسمت "پرداخت قبض" مراجعه کنید.

۲. خرید کارت شارژ
• برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "حساب" کلیک نمایید و سپس به قسمت " شارژ مجدد " مراجعه کنید.
• برای بارگذاری کارت شارژ می توانید با مرکز تماس ایرانسل، تماس حاصل فرمایید.

٣. مراجعه حضوری به شعب بانک
• پرداخت بايد طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

جشنواره پاییز وایمکس (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=295)

Abbasgh72
2011-09-22, 10:32 PM
يعني من كه وايمكس ندارم هم ميتونم باخريدبسته جي پي اراس صاحب مودم رايگان بشم؟ لطفا بيشترتوضيح بدين

amircji
2011-09-22, 10:47 PM
ایرانسل این همه طرح های قشنگ قشنگ میزاره!!!
حداقل قیمت بسته های افزایشی رو هم یه کم پایین بیاره آدم زورش میاد واسه 1 گیگ بره 6700 تومن پول بده!

XPERIA
2011-09-22, 11:52 PM
يعني من كه وايمكس ندارم هم ميتونم باخريدبسته جي پي اراس صاحب مودم رايگان بشم؟ لطفا بيشترتوضيح بدين

شما میشه بیشتر توضیح بدی؟ بسته GPRS چه کار به وایمکس داره؟
کلا سیستم وایمکس ایرانسل با سیم کارت هاش مجزا هست و هیچ ربطی به هم ندارن

R0yalC0d3r
2011-09-23, 06:53 PM
جشنواره پاییز وایمکس

جشنواره پاییز ۹۰ وایمکس ایرانسل

۱ مهر تا ۳۰ آذر

یک مودم رایگان با پرداخت اشتراک یک‌ساله!

در جشنواره پاییز ایرانسل تمامی شما عزیزان می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای مقرون به صرفه، از اشتراک یک ساله طرح های تعرفه زیر و همچنین یک مودم رایگان USB یا Wi-Fi بهره‌مند شوید. جزئیات این طرح در جدول زیر آمده است:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Wimax/wimax_tb_fa_1.jpg

یک مودم رایگان با پرداخت اشتراک ۳ ماهه!

شما علاقه‌مندان به استفاده از وایمکس ایرانسل می‌توانید، در فاصله زمانی ۱ مهر تا ۳۰ آذر ۹۰، با انتخاب طرح تعرفه نامحدود با سرعت ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک ۳ ماه اول در هنگام ثبت نام، علاوه بر ۵% تخفیف در هزینه اشتراک خود، از یک دستگاه مودم رایگان USB یا Wi-Fi بهره‌مند شوید.

جدول قیمت تعرفه‌های وایمکس ایرانسل:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Wimax/wimax_tb_fa_3.jpg

جشنواره پاییز وایمکس (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=295)

میگم یه کم بیشتر میشه نوضیح بدین که چطوری میگین مودم رایگان میدیم ؟!

مثلا برای 512 :

12 ماه ضربدر 2 گیگ میشه = 24 گیگ و هر گیگ رو اگه 5000 تومان حساب کنیم میشه 120000 تومان

به اضافه 80000 تومان پول کامل برای مودم که میشه جمعا 200000 تومان

اگه جایی اشتباه میگم بگین !؟

سوال دوم و کاملا جدا از سوال اولم هم اینکه من دانشجو هستم و الان 128 دارم میخوام یه 512 بگیرم.

میشه دقیق بگین چه مدرکی باید از دانشگاه بگیرم و کجا تحویل بدم ؟

ممنون.

Nova view
2011-09-23, 11:50 PM
میگم یه کم بیشتر میشه نوضیح بدین که چطوری میگین مودم رایگان میدیم ؟!

مثلا برای 512 :

12 ماه ضربدر 2 گیگ میشه = 24 گیگ و هر گیگ رو اگه 5000 تومان حساب کنیم میشه 120000 تومان

به اضافه 80000 تومان پول کامل برای مودم که میشه جمعا 200000 تومان

اگه جایی اشتباه میگم بگین !؟

سوال دوم و کاملا جدا از سوال اولم هم اینکه من دانشجو هستم و الان 128 دارم میخوام یه 512 بگیرم.

میشه دقیق بگین چه مدرکی باید از دانشگاه بگیرم و کجا تحویل بدم ؟

ممنون.

بسته افزایشی طبق جدول زیر هست:

مورد دیگر حجم اگر شما پرداخت اشتراک داشته باشید تعرفه آزاد نیست. زیرا ارتباط شما تضمین شده و پایدار هست و بابت ارتباط نیز طبق قانون مخابرات که برای ADSL هم هست آبونمان باید بپردازید. این آبونمان نیز طبق سرعت دریافتی شما جدول استانداردی دارد که توسط رگلاتوری اعلام می شود.
با اینگونه محاسبه شما نباید تفاوتی در قیمت سرعتهای مختلف باشد. 128 نیز هر گیگابایت 5 هزار تومان و همان محاسبه خواهد بود که در حقیقت اینچنین نیست.

در مورد سرعت نیز بسیاری موارد با ارائه کارت دانشجویی سرعت بالاتر داده شده، اما باز از دوستان بخش وایمکس 707 سوال بفرمایید تا مشکلی بوجود نیاید.

R0yalC0d3r
2011-09-24, 09:13 AM

بسته افزایشی طبق جدول زیر هست:

مورد دیگر حجم اگر شما پرداخت اشتراک داشته باشید تعرفه آزاد نیست. زیرا ارتباط شما تضمین شده و پایدار هست و بابت ارتباط نیز طبق قانون مخابرات که برای ADSL هم هست آبونمان باید بپردازید. این آبونمان نیز طبق سرعت دریافتی شما جدول استانداردی دارد که توسط رگلاتوری اعلام می شود.
با اینگونه محاسبه شما نباید تفاوتی در قیمت سرعتهای مختلف باشد. 128 نیز هر گیگابایت 5 هزار تومان و همان محاسبه خواهد بود که در حقیقت اینچنین نیست.

در مورد سرعت نیز بسیاری موارد با ارائه کارت دانشجویی سرعت بالاتر داده شده، اما باز از دوستان بخش وایمکس 707 سوال بفرمایید تا مشکلی بوجود نیاید.

ممنون از توضیحتون .

میشه نحوه محاسبه رو کاملتر بگین که این مودم رایگان کاملا مشخص باشه !

ممنون میشم.

Nova view
2011-09-24, 12:51 PM
ممنون از توضیحتون .

میشه نحوه محاسبه رو کاملتر بگین که این مودم رایگان کاملا مشخص باشه !

ممنون میشم.

دوست عزیز
به طور مثال برای سرویس 512 کیلوبیت در ثانیه مبلغ 200 هزار تومان به ازای هر ماه حدود 16 هزار و 600 تومان خواهد بود.
جدول تعرفه های پایه به صورت زیر هست:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Tariff/tariff_fa.jpg

امکان ذکر درصد اشتراک و حجم وجود ندارد زیرا جز اسرار هر شرکتی هست.
اما با مقایسه این تعرفه با تعرفه پایه همچنین با سایر ارائه دهندگان اینترنت مانند ADSL متوجه می شوید 16 هزار تومان در ماه برای این سرعت و این ترافیک دقیق هست و مبلغ و یا قسطی برای مودم در این هزینه وجود ندارد.

R0yalC0d3r
2011-09-24, 01:02 PM
دوست عزیز
به طور مثال برای سرویس 512 کیلوبیت در ثانیه مبلغ 200 هزار تومان به ازای هر ماه حدود 16 هزار و 600 تومان خواهد بود.
جدول تعرفه های پایه به صورت زیر هست:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Tariff/tariff_fa.jpg

امکان ذکر درصد اشتراک و حجم وجود ندارد زیرا جز اسرار هر شرکتی هست.
اما با مقایسه این تعرفه با تعرفه پایه همچنین با سایر ارائه دهندگان اینترنت مانند ADSL متوجه می شوید 16 هزار تومان در ماه برای این سرعت و این ترافیک دقیق هست و مبلغ و یا قسطی برای مودم در این هزینه وجود ندارد.

ممنون فقط یه چیز اینکه تو جدول بالا 12 تا 4 گیگ میشه 48 گیگ اما با طرح پاییز 12 تا 2 گیگ میشه 24 گیگ یعنی

ترافیک نصف شده !!!

Nova view
2011-09-24, 01:13 PM
ممنون فقط یه چیز اینکه تو جدول بالا 12 تا 4 گیگ میشه 48 گیگ اما با طرح پاییز 12 تا 2 گیگ میشه 24 گیگ یعنی

ترافیک نصف شده !!!

صحیح هست، اما هزینه پایه ماهیانه 20800 تومان و در جشنواره پاییز حدود 16600 تومان و ارزانتر هست.

R0yalC0d3r
2011-09-24, 01:17 PM
من دقیق تر بگم.

ببینید اگه شما طبق جدول بالا حساب کنید برای یک سال میشه :

48 گیگ ترافیک + 80000 ت برای مودم + 206000* ت = ت286000

*(206000=2*103000) 2 تا 6 ماه : توضیح

اما برای طرح پاییز برای یکسال :

24 گیگ ترافیک + مودم رایگان + 200000 ت= 200000 ت

یعنی اختلاف اینها 86000 ت میشه برای 24 گیگ هست یعنی هر گیگ 3500 ت !!!

پس نتیجه اینکه مورد اول بهتره نه ؟!!

R0yalC0d3r
2011-09-24, 01:32 PM
نوا جان اگه اشتباه میکنم بگین بهم.

تا من از این سردرگمی در بیام !!!

:flower:

Nova view
2011-09-24, 01:42 PM
من دقیق تر بگم.

ببینید اگه شما طبق جدول بالا حساب کنید برای یک سال میشه :

48 گیگ ترافیک + 80000 ت برای مودم + 206000 ت = ت286000

اما برای طرح پاییز :

24 گیگ ترافیک + مودم رایگان + 200000 ت= 200000 ت

یعنی اختلاف اینها 86000 ت میشه برای 24 گیگ هست یعنی هر گیگ 3500 ت !!!

پس نتیجه اینکه مورد اول بهتره نه ؟!!

دوست عزیزم
در محاسبات شما اشکال وجود دارد،
برای تعرفه پایه 512 کیلوبیت در ثانیه با 4 گیگابایت ترافیک هر ماه مبلغ 20800 تومان هست، در 12 ضرب شود حاصل 249600 تومان برای یکسال خواهد بود نه 206000 تومان. 80680 تومان نیز مبلغ بدون تخفیف مودم به آن اضافه می شود. حاصل 330280 تومان خواهد شد نه 286000 تومان!

در جشنواره پاییز سرویس 512 کیلوبیت در ثانیه با 2 گیگابایت ترافیک هر ماه حدود 16600 تومان که برای 12 ماه یا یکسال در جدول 200 هزار تومان ذکر شده تازه با یک مودم رایگان! حجم نصف هست اما اختلاف 130 هزار و 280 تومان هست.
به قول شما برای 24 گیگابایت ترافیک بیشتر در یکسال 130 هزار و 280 تومان یعتی برای هر گیگابایت 5428 تومان!

همانطور که می بینید جشنواره پاییز بسیار ارزانتر خواهد بود. زیرا در حالت پرداخت آبونمان ترافیک باید بسیار با تعرفه حجم آزاد اختلاف داشته و کمتر باشد.
اگر امکان داشت درصد ها نیز ذکر شود دقیق مشاهده می کردید که هزینه مودم در طرح پاییز وجود ندارد.

R0yalC0d3r
2011-09-24, 01:55 PM
دوست عزیزم
در محاسبات شما اشکال وجود دارد،
برای تعرفه پایه 512 کیلوبیت در ثانیه با 4 گیگابایت ترافیک هر ماه مبلغ 20800 تومان هست، در 12 ضرب شود حاصل 249600 تومان برای یکسال خواهد بود نه 206000 تومان. 80680 تومان نیز مبلغ بدون تخفیف مودم به آن اضافه می شود. حاصل 330280 تومان خواهد شد نه 286000 تومان!

در جشنواره پاییز سرویس 512 کیلوبیت در ثانیه با 2 گیگابایت ترافیک هر ماه حدود 16600 تومان که برای 12 ماه یا یکسال در جدول 200 هزار تومان ذکر شده تازه با یک مودم رایگان! حجم نصف هست اما اختلاف 130 هزار و 280 تومان هست.
به قول شما برای 24 گیگابایت ترافیک بیشتر در یکسال 130 هزار و 280 تومان یعتی برای هر گیگابایت 5428 تومان!

همانطور که می بینید جشنواره پاییز بسیار ارزانتر خواهد بود. زیرا در حالت پرداخت آبونمان ترافیک باید بسیار با تعرفه حجم آزاد اختلاف داشته و کمتر باشد.
اگر امکان داشت درصد ها نیز ذکر شود دقیق مشاهده می کردید که هزینه مودم در طرح پاییز وجود ندارد.

خیلی آقایی ممنون که جواب دادی اما محاسبه من طبق جدول بالا بود که برای 6 ماه برای 512 :

103000 تومان میشد یعنی تخفیف داده پس برای یکسال میشه 2*103000=206000

درسته ؟

پس 24 گیگ اضافه میشه 86000 تومان برای هر گیگ 3500 تومان !

درست میگم ؟

R0yalC0d3r
2011-09-24, 02:15 PM
نوا جان کجایی ؟ رفتی دوست من ؟

راستی من قبل از پاسخ شما پست رو ویرایش کرده بودما ! و سعی کردم توضیحات رو دقیق تر بگم .

http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=1156922&postcount=1364

از بچه ها کسی نظری نداره ؟ خوشحال میشم بشنوم .

Black.Hawk
2011-09-24, 02:21 PM
سلام
ایرانسل ترافیک رایگان شبانه و آخر هفته هم داره؟ اگه داره چه ساعت هایی هست؟

XPERIA
2011-09-24, 02:50 PM
سلام
ایرانسل ترافیک رایگان شبانه و آخر هفته هم داره؟ اگه داره چه ساعت هایی هست؟

خیر نداره

Mr French
2011-09-24, 06:30 PM
این پیام یعنی باید چه کار کنم؟

Karbare mohtaram, servise shenase WiMAX shoma ta 2 ruze ayande ghat mishavad. Lotfan etebare hesabe khod ra afzayesh dahid

Nova view
2011-09-24, 07:33 PM
خیلی آقایی ممنون که جواب دادی اما محاسبه من طبق جدول بالا بود که برای 6 ماه برای 512 :

103000 تومان میشد یعنی تخفیف داده پس برای یکسال میشه 2*103000=206000

درسته ؟

پس 24 گیگ اضافه میشه 86000 تومان برای هر گیگ 3500 تومان !

درست میگم ؟

ببینید،
هرجایی که شما کالایی را زیاد خریداری کنید بیشتر تخفیف می گیرید، به جای ماهیانه سالیانه بپردازید تخفیف بیشتری می گیرید.
همچنین اگر حجم بیشتری خریداری کنید ترافیک برای شما ارزانتر خریداری خواهد شد.
شما 48 گیگابایت ترافیک با خریداری یکجا با 24 گیگابایت با خریداری یکجا مقایسه می کنید!
این مورد کاملا واضح هست، اگر 96 گیگابایت به طور مثال خریداری کنید مسلما هر گیگابایت از 48 گیگابایت ارزانتر تمام می شود! هر چه بیشتر نیاز داشته باشید و مصرف بالاتر باشد ارزانتر تمام خواهد شد.
تازه جدول تعرفه پایه مربوط به قبل هست، اگر در آن تخفیف یکساله نیز لحاظ می شد اختلاف بیشتر از این مشاهده می فرمودید که مورد طبیعی هست.

شما اصلا نامحدود را در نظر بگیرید، 512 نامحدود ماهیانه 61360 تومان هست، در یک ماه با سرعت 64 کیلوبایت در ثانیه محاسبه کنید اگر فقط روزانه 12 ساعت دانلود داشته باشید حدود 80 گیگابایت می توانید در یک ماه دانلود کنید!
80 را در 12 ضرب کنید حاصل 960 گیگابایت برای یکسال می شود!
12 ماه مبلغ 61360 تومان مبلغ 736320 هزار تومان خواهد شد.
اختلاف آن با طرح 200 هزار تومانی پاییزی 536320 هزار تومان هست، برای 936 گیگابایت ترافیک بیشتر،
با تقسیم هر گیگابایت حدود 570 تومان خواهد شد!!
حال می توانیم بگوییم سرویس نامحدود از همه سرویس ها به صرفه تر هست!

عرض کردم هر چه حجم بیشتر باشد مسلما هر گیگابایت ارزانتر تمام خواهد شد، این ارزانتر بودن در اکسل یک سال آنقدر هست که هزینه مودم را نیز پوشش دهد.
اما درصد بسیار بسیار اندکی از مشترکان توانایی چنین پرداختی را دارند، همین 200 هزار تومان شاید حقوق یکماه یک خانواده باشد! به همین دلیل این اشتراکات ارزانتر در جشنواره پاییز ارائه شده.

Borna Fire
2011-09-24, 07:53 PM
این پیام یعنی باید چه کار کنم؟

Karbare mohtaram, servise shenase WiMAX shoma ta 2 ruze ayande ghat mishavad. Lotfan etebare hesabe khod ra afzayesh dahid

با اجازه شهداد خان!
این پیغام مال موقعیه که اول ماه میشه و برای تعرفه وایمکسی که انتخاب کردیم، هزینه تعرفه رو توی حساب نداشته باشیم.
من خودم چند بار برام این پیغام نشون داده شده که با شارژ کردن حسابم دیگه این پیغام هم برطرف شد.

XPERIA
2011-09-24, 09:53 PM
با این قانون جدید در ADSL ها در حق ما ظلم میشه.
من این رو نمیدونستم
http://upload20.ir/upload/1316888570981108907.PNG

Nova view
2011-09-26, 07:23 PM
با این قانون جدید در ADSL ها در حق ما ظلم میشه.
من این رو نمیدونستم
http://upload20.ir/upload/1316888570981108907.PNG

با درود فراوان
امکانش هست بیشتر توضیح بفرمایید؟

XPERIA
2011-09-26, 09:37 PM
با درود فراوان
امکانش هست بیشتر توضیح بفرمایید؟

با قانون جدید سازمان تنظیم مقررات که باید شرکت های ADSL فقط اینترنت نامحدود با قیمت پایین اما اشتراک 1 به 10 بدن خیلی ها فکر میکنن کیفیت اینترنت میاد پایین!
اما وایمکس ما که 1 به 8 هست و تازه محدود و قیمت بالا برای ما ظلم نمیشه؟
1 به 8 مگه چقدر با 1 به 10 فرق داره؟

Nova view
2011-09-27, 12:47 PM
با قانون جدید سازمان تنظیم مقررات که باید شرکت های ADSL فقط اینترنت نامحدود با قیمت پایین اما اشتراک 1 به 10 بدن خیلی ها فکر میکنن کیفیت اینترنت میاد پایین!
اما وایمکس ما که 1 به 8 هست و تازه محدود و قیمت بالا برای ما ظلم نمیشه؟
1 به 8 مگه چقدر با 1 به 10 فرق داره؟
ببینید، در خطوط ADSL به دلیل محدودیت فنی زوج سیم مسی بحث اشتراکی بودن مهم جلوه می کند زیرا حداکثر پهنای باند قابل انتقال از طریق خطوط کابل مسی در حد 3 مگابیت در ثانیه است، اگر نسبت اشتراک بالا باشد سرعت افت پیدا می کند، اما در وایمکس پهنای باند فوق العاده بالاست و حتی اگر نسبت اشتراک بیش از این شود هیچ تاثیری بر کیفیت اشتراک ندارد.
در وایمکس بیشتر یکی بودن IP مطرح است که به دلیل خرید اشتراک اختصاصی تا حد ممکن باید IP نیز اختصاصی باشد.

™Ali Gsm
2011-09-27, 07:18 PM
رگولاتوری: تعداد مشترکان وایمکس ایران تا پایان سال به ۲۵۰هزار مشترک خواهد رسید

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي اعلام كرد: شركت‌هاي داراي پروانه ارائه خدمات ارتباطات بي‌سيم مبتني‌بر فناوري wimax از ابتداي سال تاكنون در تعداد مشتركين 5/131 درصد و در مقدار پهناي باند فروخته شده 5/182 درصد رشد داشته‌اند.
به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي حسن رضواني با اشاره به روند رشد بالاي شركت‌هاي دارنده پروانه wimax گفت: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در زمينه بهبود كيفيت نظارت بر اپراتورهاي اين بخش و ساماندهي ساختارهاي نظارتي، نوع تكنولوژي و تمايل بهره‌برداران به دريافت اين سرويس پيش‌بيني مي‌شود تا پايان سال‌جاري تعداد مشتركين اين سرويس در سراسر كشور به بيش از 250 هزار مشترك برسد.

وي ماهيت ارائه خدمات ارتباطات مبتني‌بر فناوري wimax مانند بهره‌برداري سريع، سرعت بالاي انتقال داده، كيفيت خدمات و امنيت بالا، پوشش وسيع و بي‌نياز از سرمايه‌گذاري در استفاده از امكانات سيمي و كابلي و امكان ارائه خدمات VOIP، IPTV ،VOD ، Backhaul و ..... را از عواملي برشمرد كه در گسترش اين فناوري تاثيرگذار است.

™Ali Gsm
2011-09-27, 10:51 PM
عرضه نیم بهای مودم‌های وایمکس ایرانسل به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه (س)

ایرانسل از عرضه نیم بهای مودم‌های USB و Wi-Fi وایمکس به مناسبت خجسته ایام زاد روز حضرت معصومه (س) و روز دختران خبر داد.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، روابط عمومی ایرانسل اعلام کرد: تخفیف ۵۰ درصدی مودم‌های وایمکس ایرانسل مشمول آن دسته از مشترکینی می‌شود که در تاریخ های ۶ و ۷ مهر ۹۰ نسبت به ثبت نام سرویس وایمکس با مودم Wi-Fi یا USB اقدام و از زمان ثبت نام، مراحل مربوط به آن و عملیات پرداخت خود را حداکثر ظرف مدت ۳ روز انجام دهند.
در این بازه زمانی، مودم‌های داخلی با امکانات Wi-Fi و مودم USB به همراه سامانه تقویت کننده وایمکس ایرانسل با ۵۰ درصد تخفیف به قیمت ۴۰۳ هزار و ۴۰۰ رال، عرضه خواهند شد.
از سوی دیگر طرح تعرفه جدید وایمکس ایرانسل با سرعت ۱۲۸کیلوبیت بر ثانیه به همراه یک گیگابایت ترافیک رایگان با هزینه اشتراک ماهیانه ۵۰هزار و ۵۰۰ ریال و انتخاب مودم دلخواه به متقاضیان ارایه شده است.
ثبت نام وایمکس ایرانسل از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت به نشانی www.irancell.ir، فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل که اسامی آن‌ها در وب‌سایت ایرانسل آمده، مراکز خدمات ایرانسل و یا تماس با مرکز تماس شبانه روزی وایمکس ایرانسل به شماره ۷۰۷ برای تماس از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ برای تماس از سایر خطوط ممکن است.
بنا بر اعلام، درحال حاضر خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل، با پهنای باند بین ۱۲۸ کیلوبیت تا دو مگابیت بر ثانیه و براساس تقاضا، در ۲۵ شهر اصفهان، اندیشه، اهواز، تبریز، تهران، خمینی شهر، خوراسگان، نجف آباد، شاهین شهر، شور آباد، محمودآباد، شهر قدس، شهرک‌ صنعتی اطلس، شهرک صنعتی چرمشهر، شهرک صنعتی طوس، شهریار، شیراز، فردیس، قرچک، کرج، اسلام شهر، ورامین، دزفول، گلستان و مشهد مقدس ارایه می‌شود.

Nova view
2011-09-29, 06:12 PM
تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س)

۵۰ %تخفیف ویژه مودم‌های وایمکس!

به مناسبت خجسته ایام زادروز حضرت معصومه (س)، با ثبت‌نام در تاریخ ۶ و ۷ مهر ۱۳۹۰، از ۵۰ درصد تخفیف ویژه در قیمت مودم‌های Wi-Fi و USB بهره‌مند شوید.

لطفا توجه داشته باشید که مراحل ثبت نام و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۳ روز از زمان ثبت‌نام انجام شود.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/CPE_Tables/banner_wimax_fa.jpg

روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی
• برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "صورتحساب اینترنتی" کلیک نمایید و سپس به قسمت "پرداخت قبض" مراجعه کنید.

۲. خرید کارت شارژ
• برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بر روی "حساب" کلیک نمایید و سپس به قسمت " شارژ مجدد " مراجعه کنید.
• برای بارگذاری کارت شارژ می توانید با مرکز تماس ایرانسل، تماس حاصل فرمایید.

• پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

armin39
2011-09-30, 01:26 PM
من الان اشتراک 2 مگ نامحدود دارم نوا جان...میخوام بدونم در ماه چقدر میتونم دانلود داشته باشیم/؟؟از اپراتور که پرسیدم گفتن نگران نباشید و حتی 600 گیگ در ماه هم دانلود داشته باشید کاری با شما نداریم...

Nova view
2011-09-30, 01:35 PM
من الان اشتراک 2 مگ نامحدود دارم نوا جان...میخوام بدونم در ماه چقدر میتونم دانلود داشته باشیم/؟؟از اپراتور که پرسیدم گفتن نگران نباشید و حتی 600 گیگ در ماه هم دانلود داشته باشید کاری با شما نداریم...

حتی اگر تمام یکماه 24 ساعته دانلود داشته باشید شامل قانون ذکر شده نمی شوید و حدود 632 گیگابایت هم می توانید با این سرعت در یکماه دریافت داشته باشید.
بنابراین نگران نباشید و سرویس شما کاملا نامحدود هست.

R0yalC0d3r
2011-10-01, 06:25 PM
با سلام .

من میخوام با وایمکس و با اکانت وی پی ان دانشگاهمون وصل بشم. اما به مشکل بر میخورم : Error 800

حتی تنظیمات ****** سرور دانشگاهمون رو هم ست کردم اما نشد!

من چی کار کنم ؟

لطفا راهنمایی کنید.

rezareza20
2011-10-01, 11:41 PM
آقای Nova view عزیز
شرکت کی قراره که مودم bm635w وارد کنه ؟ الان چند وقته که می خوام وایمکس ثبت نام کنم ولی دست نگه داشتم تا مودم های bm635w رو بیاره چون مثل اینکه مودم های wixfbr-105 مشکلات عمده ای دارند.
راستی فرق بین مودم wixfbr-105 با wixfmm-130 چیه ؟

ممنون

R0yalC0d3r
2011-10-02, 02:25 PM
با سلام .

من میخوام با وایمکس و با اکانت وی پی ان دانشگاهمون وصل بشم. اما به مشکل بر میخورم : Error 800

من چی کار کنم ؟

لطفا راهنمایی کنید.

آقا کسی نیست به ما کمک کنه ؟

من هر راهی رو که بلد بودم رفتم اما نشد.!:angry::grrr:

iran100
2011-10-02, 09:13 PM
با سلام .

من چی کار کنم ؟

لطفا راهنمایی کنید.

آقا کسی نیست به ما کمک کنه ؟

من هر راهی رو که بلد بودم رفتم اما نشد.!:angry::grrr:

دوست عزیز

http://up4.*************/images/7q8tmivfz0cq7ig1urku.jpg

Error 800 : نشان دهنده اين است كه سيستم شما قادر به برقراری ارتباط با Server دانشگاه نمي باشد. شايد Local Area Connection (کارت شبکه) شما در قسمت Network Connection غیرفعال شده باشد و یا متصل به اینترنت نیستید و يا يك نرم‌افزار (Firewall) مانع از برقراری اتصال سيستم شما با سرور دانشگاه مي شود و یا سرور دانشگاه به اینترنت متصل نیست.

راه حل:
-اگر از طریق پرتال ایرانسل به اینترنت وصل می شوید لطفا اول در پرتال وارد شده و به اینترنت متصل شوید و بعد دوباره تست نمایید.
-باید حتما درگاههای مربوط به سرویس *** از طرف سرویس دهنده شما باز باشد. در صورت بسنه بودن درگاه (Port) مربوط به این سرویس شما با خطای 800 روبرو خواهید شد.
-بررسی کنید که سرور دانشگاه در اینترنت آنلاین باشد.
-اگر دارای نرم افزار ضد ویروس با قابلیت فایروال هستید حتما تنظیمات مربوط به فایروال را چک نمایید.
-یک اکانت *** دیگر را تست کنید.
-روتر وایمکس خود را به سیستم دیگری متصل کنید و دوباره تست نمایید.

موفق باشید.

bigbang2
2011-10-02, 09:23 PM
دوستان من یه وایمکس ایرانسل دارم، میخوام اسمشو به همراه پسوردشو عوض کنم، قدیم یادمه یه سایتی بود که اسمش عدد بود، مثل پورتال ورو که 172.46.15.45 هستش! اما الان آدرسش رو یادم رفته، دوستانی که میدونند میشه کمک کنن؟! لطفا رفتن به سایت ecare.irancell.ir رو پیشنهاد ندید که سر کاریه!

iran100
2011-10-02, 09:34 PM
دوستان من یه وایمکس ایرانسل دارم، میخوام اسمشو به همراه پسوردشو عوض کنم، قدیم یادمه یه سایتی بود که اسمش عدد بود، مثل پورتال ورو که 172.46.15.45 هستش! اما الان آدرسش رو یادم رفته، دوستانی که میدونند میشه کمک کنن؟! لطفا رفتن به سایت ecare.irancell.ir رو پیشنهاد ندید که سر کاریه!

دوست عزیز شما می توانید از طریق آدرس های زیر به پرتال وارد شوید:
https://172.23.2.41:8443/portal/default.portal[/URL]
[URL]https://172.23.130.41:8443/portal/default.portal (https://172.23.2.41:8443/portal/default.portal)
موفق باشید.

bigbang2
2011-10-03, 07:19 PM
دوست عزیز شما می توانید از طریق آدرس های زیر به پرتال وارد شوید:
https://172.23.2.41:8443/portal/default.portal
https://172.23.130.41:8443/portal/default.portal
موفق باشید.
آقا دستت درد نکنه ولی اینو که همه میدونن، شما اشتباه متوجه شدید، من میگم چجوری میشه پسوردمو عوض کنم؟! اسم وایرلسم و پسوردشو میخوام عوض کنم! قدیم یکبار این کار رو کردم ولی الان یادم نیست چه سایتی بود. ولی یادمه آدرسش شبیه سایت پورتال بود. متشکر!

R0yalC0d3r
2011-10-03, 07:31 PM
دوست عزیز

http://up4.*************/images/7q8tmivfz0cq7ig1urku.jpg

Error 800 : نشان دهنده اين است كه سيستم شما قادر به برقراری ارتباط با Server دانشگاه نمي باشد. شايد Local Area Connection (کارت شبکه) شما در قسمت Network Connection غیرفعال شده باشد و یا متصل به اینترنت نیستید و يا يك نرم‌افزار (Firewall) مانع از برقراری اتصال سيستم شما با سرور دانشگاه مي شود و یا سرور دانشگاه به اینترنت متصل نیست.

راه حل:
-اگر از طریق پرتال ایرانسل به اینترنت وصل می شوید لطفا اول در پرتال وارد شده و به اینترنت متصل شوید و بعد دوباره تست نمایید.
-باید حتما درگاههای مربوط به سرویس *** از طرف سرویس دهنده شما باز باشد. در صورت بسنه بودن درگاه (Port) مربوط به این سرویس شما با خطای 800 روبرو خواهید شد.
-بررسی کنید که سرور دانشگاه در اینترنت آنلاین باشد.
-اگر دارای نرم افزار ضد ویروس با قابلیت فایروال هستید حتما تنظیمات مربوط به فایروال را چک نمایید.
-یک اکانت *** دیگر را تست کنید.
-روتر وایمکس خود را به سیستم دیگری متصل کنید و دوباره تست نمایید.

موفق باشید.

سلام و ممنون که جواب دادین .منم زدم رو تشکر :)اما ببین دوست من :

همه چیز درسته . هم من به اینترنت وصلم و هم تنظیمات فایروال و غیره درسته و هم سایت دانشگاه آنلاینه.

مشکل اینجاست :
بعضی صفحات سایت دانشگاه فقط در داخل دانشگاه قابل مشاهده هست نه از بیرون !

که البته من قبلا با adsl می تونستم اون صفحات رو از بیرون ببینم .چطوری ؟ خوب با ست کردن تنظیمات ****** سرور دانشگاه روی pc خودم.

اما من الان وایمکس دارم نه adsl !

نمیدونم کجا باید تنطیماتو ست کنم ؟!

R0yalC0d3r
2011-10-03, 07:39 PM
آقا دستت درد نکنه ولی اینو که همه میدونن، شما اشتباه متوجه شدید، من میگم چجوری میشه پسوردمو عوض کنم؟! اسم وایرلسم و پسوردشو میخوام عوض کنم! قدیم یکبار این کار رو کردم ولی الان یادم نیست چه سایتی بود. ولی یادمه آدرسش شبیه سایت پورتال بود. متشکر!

ببین شما نباید بری سایت خاصی !

باید به روتر خودت وصل بشی :

تو مرورگر بزن : 192.168.1.1

بعد یوزر رو بزن admin و بعد پسوورد رو بزن.

برو تو قسمت basic بعد برو تو wlan

اونجا روبروی SSID اسم وایرلست رو انتخاب کن

و جلوی WPA Pre-Shared Key رمزت رو بزن.

به همین سادگی.:flower::cool:

XPERIA
2011-10-03, 09:37 PM
این هم تست سرعت با سرور تهران!
پینگ رو باور کنید
http://speedtest.net/result/1514830924.png

™Ali Gsm
2011-10-04, 11:34 AM
آخرین وضعیت اینترنت پرسرعت بی سیم

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دو برابر شدن تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت بی سیم وایمکس و رشد 131 درصدی این فناوری در کشور در شش ماهه نخست امسال خبر داد اما با این حال به نظر می رسد وایمکس هنور نتوانسته در سبد خانوار ایرانی جای گیرد.
به گزارش مهر، گسترش بخش ارتباطات بی سیم کشور از جمله اهداف برنامه پنجم توسعه است که طی آن مقرر شده تا پایان سال 95 بیش از 60 درصد ارتباطات خانگی و ادارات به اینترنت پرسرعت تجهیز شوند.

با وجود فعالیت چندین ساله شرکتهای اینترنت پرسرعت ضریب نفوذ ADSL در کشور آن طور که باید چشمگیر نیست و آخرین آمارها نشان می دهد که تنها نزدیک به 2 میلیون مشترک از این فناوری استفاده می کنند که با این وجود باید به افزایش ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت از طریق اینترنت وایمکس امیدوار بود.

هم اکنون "وایمکس" به یکی از پرطرفدارترین فناوریهای موجود در جهان برای توسعه اینترنت پرسرعت تبدیل شده به گونه ای که بعضی از شهرهای بزرگ جهان با این فناوری توانسته اند پوشش کاملی را برای دسترسی به اینترنت شهروندان در هر نقطه ای که باشند فراهم کنند.

در کشور ما نیز که امکانات فیبرنوری تا درب منازل وجود ندارد و سیستم های ADSL نیز تاکنون موفقیت چندانی نداشته اند پیش بینی می شود دسترسی از طریق وایمکس یکی از اساسی ترین ابزارهای مورد نیاز برای تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور باشد. براین اساس تلاش برای راه اندازی فناوری وایمکس در کشور یکی از راههای اساسی افزایش ضریب نفوذ اینترنت و فراگیر شدن این تکنولوژی محسوب می شود.

ورود وایمکس به ایران و تلاش برای ورود به سبد خانوار

به گزارش مهر، عرضه خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم برپایه فناوری وایمکس در سال 1387 در ایران مطرح شد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق روال پروژه‌های دیگر فراخوان تعیین اپراتورهای آن را منتشر کرد که پس از ماهها بررسی چهار شرکت توانستند پروانه اپراتوری وایمکس را کسب کنند.

براین اساس شرکت ارتباطات مبین نت برای سراسر کشور، ایرانسل بر 7 استان، اسپادان در اصفهان و رایانه دانش گلستان برای استان گلستان به عنوان چهار اپراتور اینترنت بی سیم معرفی شدند و مهلت 9 ماهه ای به این اپراتورها داده شد تا بتوانند وایمکس را هر کدام در هر منطقه‌‌ای که در پروانه آنها قید شده بود، راه‌اندازی کنند.

مشکلات فراوانی از جمله مشکلات شبکه و تجهیزاتی که این چهار اپراتور باید در وضعیت تحریم ایران خریداری و وارد کنند موجب تاخیر در راه‌اندازی تکنولوژی وایمکس در کشور شد و هم اکنون با گذشت نزدیک به 3 سال از آن تاریخ ، بررسی ها نشان می دهد که وایمکس هنوز در سبد خانوار ایرانی جای نگرفته است.

هم اکنون اپراتور ایرانسل و مبین نت نسبت به سرویس دهی برای متقاضیان اقدام کرده اند و اپراتور اسپادان نیز در اصفهان فعالیت خود را آغاز کرده اما تاکنون خبری از سرویس دهی اپراتور رایانه دانش در استان گلستان نیست.

شمار مشترکان وایمکس 2 برابر می شود

به گزارش مهر، آمارهای ارائه شده نشان می دهد که شرکت‌های دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطات بی‌سیم مبتنی ‌بر فناوری وایمکس از ابتدای سال تاکنون در تعداد مشترکان 131.5 درصد و در مقدار پهنای باند فروخته شده 182.5 درصد رشد داشته‌اند.

حسن رضوانی - معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در گفتگو با مهر به روند رو به رشد شرکتهای دارنده پروانه وایمکس اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه بهبود کیفیت نظارت بر اپراتورهای این بخش و ساماندهی ساختارهای نظارتی، نوع تکنولوژی و تمایل بهره‌ برداران به دریافت این سرویس پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال تعداد مشترکان این سرویس در سراسر کشور به بیش از 250 هزار مشترک برسد.

وی با اشاره به آنکه شمار مشترکان وایمکس در کشور نسبت به سال گذشته دو برابر شده است، اضافه کرد: ماهیت ارائه خدمات ارتباطات مبتنی‌ بر فناوری وایمکس مانند بهره‌برداری سریع، سرعت بالای انتقال داده، کیفیت خدمات و امنیت بالا، پوشش وسیع و بی‌نیاز از سرمایه‌گذاری در استفاده از امکانات سیمی و کابلی و امکان ارائه خدمات VOIP،IPTV ،VOD وBackhaul از عواملی هستند که می تواند در گسترش این فناوری تاثیرگذار باشد.

آمار شکایات از سرویس وایمکس در ایران

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام برخی معایب و کاستی های وایمکس در ایران به مهر گفت: ارائه دهندگان وایمکس در ابتدای کار خود با مشکلاتی همچون عدم آشنایی و آگاهی مشترکان و بهره ‌برداران از سرویس مذکور، کمبود فضاهای زیرساختی برای نصب آنتن‌های BTS و افزایش ظرفیت مواجه هستند که تا حدی این موارد طبیعی است.

رضوانی با بیان اینکه به رغم کاستی‌ها و نواقصی که ارائه دهندگان سرویس وایمکس با آنها مواجه هستند تعداد شکایاتی که از این سرویس دریافت شده انگشت شمار است، تاکید کرد که مشترکان وایمکس می‌توانند موارد و مشکلات احتمالی را به سازمان رگولاتوری اطلاع دهند.

به گفته وی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بررسی موارد و مشکلات موجود در ارائه این سرویس با رعایت اصول رقابت، شفافیت و قواعد رگولاتوی در راستای اهداف خود در حال انجام وظایف نظارتی است که بازدیدهای دوره ‌ای از امکانات و تجهیزات و سایت‌های اپراتورهای وایمکس و همچنین انجام تست‌های میدانی دوره ‌ای مختلف برای بررسی و اندازه‌ گیری کیفیت شبکه از جمله فعالیت‌های این سازمان است.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: رگولاتوری برای رفع معایب و کاستی‌های موجود جلسات متعددی با دارندگان پروانه وایمکس برگزار می‌کند که مشترکان می‌توانند موارد و مشکلات احتمالی خود را برای مطرح کردن در این جلسات از طریق سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کنند.

ارائه خدمات وایمکس سیار در صورت افزایش مشترکان

به گزارش مهر، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اواخر سال گذشته از صدور مجوز برای ارائه اینترنت پرسرعت بی سیم سیار با رقابتی شدن بازار این فناوری خبر داد.

محمد کرم پور با اشاره به فعالیت اپراتورهای وایمکس در کشور و اعطای مجوز فعالیت برای ارائه سرویس وایمکس ثابت تاکید کرد که با افزایش شمار مشترکان وایمکس در کشور و ایجاد بازار رقابتی برای این فناوری، ارائه مجوز فعالیت در حوزه وایمکس سیار را نیز خواهیم داد.البته تا زمانی که اطمینان حاصل نشود که رقابت پایدار در میان اپراتورها با توجه به جذب تعداد مشترک در حال انجام است مجوز وایمکس سیار را صادر نخواهیم کرد.

وی گفت: پیش بینی زمان انجام کار در این خصوص امکان پذیر نیست و زمان اعطای مجوز به نیاز و درخواست مشترکان و نیز کاربردی شدن استفاده از فناوری وایمکس مربوط می شود.

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صورت تصمیم برای صدور مجوز وایمکس سیار اولویت ارائه سرویس با اپراتورهایی است که دارای امکانات هستند و شبکه ای در این زمینه نیز ایجاد کرده اند اما ممکن است برای ارائه این سرویس از طریق مناقصه نیز اقدام کنیم.

iran100
2011-10-04, 02:59 PM
دوست عزیز
تنها راه تغییر رمز عبور شناسه وایمکس، کنترل حساب اینترنتی می باشد.
http://ecare.mtnirancell.ir/StartUp
موفق باشید

R0yalC0d3r
2011-10-04, 06:57 PM
من همچنان مشکلم برطرف نشده ! :hmm::ohno:

یعنی یک دانشجو که از وایمکس استفاده کنه تو این سایت به این بزرگی نیست ؟!

پس من کجا باید مشکلمو حل کنم ؟!

نه مسئول شبکه دانشگاهمون میدونه نه وایمکس میدونه نه هیچکس دیگه ؟!!!!!!!!!!!

اگه کسی جای من بود چیکار میکرد ؟!!:angry:

Nova view
2011-10-04, 07:13 PM
آقای Nova view عزیز
شرکت کی قراره که مودم bm635w وارد کنه ؟ الان چند وقته که می خوام وایمکس ثبت نام کنم ولی دست نگه داشتم تا مودم های bm635w رو بیاره چون مثل اینکه مودم های wixfbr-105 مشکلات عمده ای دارند.
راستی فرق بین مودم wixfbr-105 با wixfmm-130 چیه ؟

ممنون

مودم های WIXFBR-105 و WIXFMM-130 در کاربری و استفاده تفاوتی ندارند و فرق آنها در میزان تعداد اشتراک دهی بیسیم آنهاست.
بنده شخصا اشکالی از این دو مدل نشنیدم و اتفاقا این مدل با شبکه نصب شده وایمکس ایرانسل سازگاری بیشتری دارد.
مودم BM632W مودم قدیمی تر و از استانداردهای قبلتر استفاده می کند، به همین دلیل سفارش آن کمتر داده می شود و بیشتر برای مودم وایرلس از سری WIX استفاده می شود.

iran100
2011-10-05, 05:05 AM
من همچنان مشکلم برطرف نشده ! :hmm::ohno:

یعنی یک دانشجو که از وایمکس استفاده کنه تو این سایت به این بزرگی نیست ؟!

پس من کجا باید مشکلمو حل کنم ؟!

نه مسئول شبکه دانشگاهمون میدونه نه وایمکس میدونه نه هیچکس دیگه ؟!!!!!!!!!!!

اگه کسی جای من بود چیکار میکرد ؟!!:angry:
دوست عزیز
طبق آخرین اخبار سرویس V-P-N توسط شرکت زیرساخت غیر فعال شده است، و بخاطر همین امکان استفاده از سرویس V-P-N در هیچ یک از نقاط کشور وجود ندارد.
این مسدودیت همچنین باعث اختلال در ارتباطات V-P-N موسسات ، سازمان ها ، دانشگاه ها شده است.
شرکت زیر ساخت عامل اصلی ارائه پهنای باند اینترنت و اینترانت به شرکت های اینترنتی می باشد.
پیام وزیر محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات در رابطه با مسدویت سرویس V-P-N:
http://www.tct.ir/home/fa/search.php?idnews=18867 (http://www.tct.ir/home/fa/search.php?idnews=18867)
وزير ارتباطات در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود قطعي V-P-N به خاطر شبكه ملي اينترنت است، گفت: اين دو موضوع با هم ارتباطي ندارند و اساسا V-P-N و استفاده از آن يك اقدام خلاف قانون است كه اين موضوع نيز ابلاغ شده است.
به گزارش خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رضا تقي‌پور در حاشيه جلسه هيات دولت با بيان اينكه همه‌ي كشورها براي استفاده از اينترنت مقررات خاصي دارند و در كشور ما بحث پالايش و فيلترينگ نيز از طرف نهادهاي خاصي اعمال مي‌شود و در اين ارتباط كارگروهي وجود دارد، گفت: همانطور كه گفتم اساسا V-P-N خلاف قانون بوده و اكنون برابر قانون اقدام شده است.

١١/٧/١٣٩٠

T Y S O N
2011-10-05, 06:40 PM
سلام
مودم از صبح تا حالا چراغ های نمایشگر انتن چشمک میزنه و no internet access هستش
مشکل از مودمه یا چیز دیگه؟
یه راهنمایی کنید ممنون میشم دوستان

R0yalC0d3r
2011-10-05, 07:43 PM
دوست عزیز
طبق آخرین اخبار سرویس V-P-N توسط شرکت زیرساخت غیر فعال شده است، و بخاطر همین امکان استفاده از سرویس V-P-N در هیچ یک از نقاط کشور وجود ندارد.
این مسدودیت همچنین باعث اختلال در ارتباطات V-P-N موسسات ، سازمان ها ، دانشگاه ها شده است.
شرکت زیر ساخت عامل اصلی ارائه پهنای باند اینترنت و اینترانت به شرکت های اینترنتی می باشد.
پیام وزیر محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات در رابطه با مسدویت سرویس V-P-N:
http://www.tct.ir/home/fa/search.php?idnews=18867 (http://www.tct.ir/home/fa/search.php?idnews=18867)
وزير ارتباطات در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود قطعي V-P-N به خاطر شبكه ملي اينترنت است، گفت: اين دو موضوع با هم ارتباطي ندارند و اساسا V-P-N و استفاده از آن يك اقدام خلاف قانون است كه اين موضوع نيز ابلاغ شده است.
به گزارش خبرنگار فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رضا تقي‌پور در حاشيه جلسه هيات دولت با بيان اينكه همه‌ي كشورها براي استفاده از اينترنت مقررات خاصي دارند و در كشور ما بحث پالايش و فيلترينگ نيز از طرف نهادهاي خاصي اعمال مي‌شود و در اين ارتباط كارگروهي وجود دارد، گفت: همانطور كه گفتم اساسا V-P-N خلاف قانون بوده و اكنون برابر قانون اقدام شده است.

١١/٧/١٣٩٠

دوست من ممنون که جواب دادین اما این موضوع من ارتباطی با شرکت زیرساخت و مسدود کردن V-P-N نداره !

من که نمیخوام کار غیر قانونی بکنم عزیز من :)

مسئله من به تنظیمات ****** سرور دانشگاه مربوط میشه نه چیز دیگه.!

تازه هم این مسدود کردن بعضی از سرویس های V-P-N رو بسته نه همه رو !!!

به دلیل اینکه ممکنه اگه بیشتر و مفصل بخوام دربارش توضیح بدم سبب میشه که این سایت خوب ف-ی-ل-ت-ر بشه

بهتره چیزی نگم. وگرنه برای من که چیزی مسدود نیست و همه چیز برای عبور از تحریم ها مهیاست :)

چون من ازین سرویس برای امنیت بیشتر و عبور از تحریم استفاده میکنم یعنی استفاده مثبت .

دوستان هم خواهشن PM ندن که چطوری ؟ ! خودتون بگردین !

R0yalC0d3r
2011-10-05, 07:47 PM
سلام
مودم از صبح تا حالا چراغ های نمایشگر انتن چشمک میزنه و no internet access هستش
مشکل از مودمه یا چیز دیگه؟
یه راهنمایی کنید ممنون میشم دوستان

سلام دوست من .

آیا شما اخیرا تنظیمات مربوط به روتر خودت رو تغییر دادی ؟

مثلا تنظیمات مربوط به فایروال یا غیره ؟

T Y S O N
2011-10-05, 08:32 PM
سلام دوست من .

آیا شما اخیرا تنظیمات مربوط به روتر خودت رو تغییر دادی ؟

مثلا تنظیمات مربوط به فایروال یا غیره ؟

رمز عبور وایمکس رو عوض کرده بودم
دیشب کار میکرد
امروز قاطی کرده بود که حل شد
ممنون دوست عزیز

iran100
2011-10-05, 09:18 PM
دوست من ممنون که جواب دادین اما این موضوع من ارتباطی با شرکت زیرساخت و مسدود کردن V-P-N نداره !

من که نمیخوام کار غیر قانونی بکنم عزیز من :)

مسئله من به تنظیمات ****** سرور دانشگاه مربوط میشه نه چیز دیگه.!

تازه هم این مسدود کردن بعضی از سرویس های V-P-N رو بسته نه همه رو !!!

به دلیل اینکه ممکنه اگه بیشتر و مفصل بخوام دربارش توضیح بدم سبب میشه که این سایت خوب ف-ی-ل-ت-ر بشه

بهتره چیزی نگم. وگرنه برای من که چیزی مسدود نیست و همه چیز برای عبور از تحریم ها مهیاست :)

چون من ازین سرویس برای امنیت بیشتر و عبور از تحریم استفاده میکنم یعنی استفاده مثبت .

دوستان هم خواهشن PM ندن که چطوری ؟ ! خودتون بگردین !
دوست عزیز
تمام نقل و انتقالات دیتا اینترانت و اینترنت شرکت های ISP,ISDP,PAP,...etc توسط شرکت زیرساخت انجام می شود در محدودیتی که اخیرا برای سرویس وی - پی - ان اعمال شده است، نه تنها سرویس وی - پی - ان های خارجی مسدود شده اند، بلکه احتمالا شبکه وی پی ان های دانشگاه ها ، سازمان ها و..... که برای مصارف صحیح میباشد هم مسدود شده است.
-اگر سرور دانشگاه شما در دیتا سنترهای خارج از کشور میزبانی شود احتمال مسدود شدن آن زیاد است.
-از طریق غیر از وایمکس به اینترنت متصل شوید و دوباره تست نمایید. تا معلوم شود اشکال از شبکه وایمکس می باشد و یا از هسته اصلی شرکت زیرساخت می باشد.
پیروز باشید.

R0yalC0d3r
2011-10-06, 01:53 PM
دوست عزیز
تمام نقل و انتقالات دیتا اینترانت و اینترنت شرکت های ISP,ISDP,PAP,...etc توسط شرکت زیرساخت انجام می شود در محدودیتی که اخیرا برای سرویس وی - پی - ان اعمال شده است، نه تنها سرویس وی - پی - ان های خارجی مسدود شده اند، بلکه احتمالا شبکه وی پی ان های دانشگاه ها ، سازمان ها و..... که برای مصارف صحیح میباشد هم مسدود شده است.
-اگر سرور دانشگاه شما در دیتا سنترهای خارج از کشور میزبانی شود احتمال مسدود شدن آن زیاد است.
-از طریق غیر از وایمکس به اینترنت متصل شوید و دوباره تست نمایید. تا معلوم شود اشکال از شبکه وایمکس می باشد و یا از هسته اصلی شرکت زیرساخت می باشد.
پیروز باشید.

ممنون دوست من اما من از سرویس خاصی از وی-پی-ان استفاده میکنم که فعلا مسدود نشده.

سرور دانشگاه ما تو خود دانشگاه میزبانی میشود نه از بیرون.

من از طریق غیر از وایمکس یعنی دیال آپ و ADSL تست کردم.همگی جواب داد.

نمیشه گفت اشکال از شبکه وایمکسه . فقط من نمیدونم روی این وایمکس خراب شده کجا باید تنظیماتو ست کنم ؟

هیچ کی هم پاسخ گو نیست ؟!

Nova view
2011-10-07, 07:26 PM
ممنون دوست من اما من از سرویس خاصی از وی-پی-ان استفاده میکنم که فعلا مسدود نشده.

سرور دانشگاه ما تو خود دانشگاه میزبانی میشود نه از بیرون.

من از طریق غیر از وایمکس یعنی دیال آپ و ADSL تست کردم.همگی جواب داد.

نمیشه گفت اشکال از شبکه وایمکسه . فقط من نمیدونم روی این وایمکس خراب شده کجا باید تنظیماتو ست کنم ؟

هیچ کی هم پاسخ گو نیست ؟!

دوست عزیز
بخاطر برخی مسائل پروتکل هایی که وی پی ان از آنها برای اتصال استفاده می کند مسدود محدود و بعضا کنترل می شوند.
شما مشخص نکردید مشکل با وی پی ان دارید یا ******؟
این دو کاملا از هم جدا هستند.

™Ali Gsm
2011-10-07, 07:50 PM
عرضه نيم بهاي مودم هاي وايمکس ايرانسل و دقايق رايگان مکالمه به مناسبت سالروز ولادت حضرت امام رضا (ع)

ايرانسل از عرضه نيم بهاي مودم‌هاي USB و Wi-Fi وايمکس و اهداي دقايق رايگان مکالمه به مناسبت خجسته ايام زاد روز حضرت امام رضا (ع) خبر داد.

روابط عمومي ايرانسل اعلام كرد: ايرانسل به تمامي مشترکيني که در روز يکشنبه 17 مهر 90 ثبت نام سيم کارت ايرانسل خود را تکميل، مدارک شناسايي خود را به ايرانسل ارسال کرده و در همين روز اولين تماس را از سيم کارت خويش برقرار کنند 20 دقيقه مکالمه رايگان با اعتبار يک ماهه اهدا مي کند. همچنين تخفيف 50 درصدي مودم‌هاي وايمکس ايرانسل مشمول آن دسته از مشتركيني مي‌شود كه در تاريخ هاي 16 و 17 مهر 90 نسبت به ثبت نام سرويس وايمكس با مودم Wi-Fi يا USB اقدام و از زمان ثبت نام، مراحل مربوط به آن و عمليات پرداخت خود را حداكثر ظرف مدت 3 روز انجام دهند.

در اين بازه زماني، مودم‌هاي داخلي با امكانات Wi-Fi و مودم USB به همراه سامانه تقويت كننده وايمكس ايرانسل با 50 درصد تخفيف به قيمت 403 هزار و 400 ريال عرضه خواهند شد.

از سوي ديگر طرح تعرفه جديد وايمکس ايرانسل با سرعت 128کيلوبيت بر ثانيه به همراه يک گيگابايت ترافيک رايگان با هزينه اشتراک ماهيانه 50هزار و 500 ريال و انتخاب مودم دلخواه به متقاضيان ارائه شده است.

ثبت نام وايمكس ايرانسل از طريق وب‌سايت رسمي اين شركت به نشاني www.irancell.ir، فروشندگان مجاز منتخب ايرانسل كه اسامي آن‌ها در وب‌سايت ايرانسل آمده، مراكز خدمات ايرانسل و يا تماس با مركز تماس شبانه روزي وايمكس ايرانسل به شماره 707 براي تماس از خطوط ايرانسل و 09377070000 براي تماس از ساير خطوط ممكن است.

بنا بر اعلام، درحال حاضر خدمات اينترنت پرسرعت بي‌سيم از طريق وايمكس ايرانسل، با پهناي باند بين 128 کيلوبيت تا دو مگابيت بر ثانيه و براساس تقاضا، در 25 شهر اصفهان، انديشه، اهواز، تبريز، تهران، خميني شهر، خوراسگان، نجف آباد، شاهين شهر، شور آباد، محمودآباد، شهر قدس، شهرک‌ صنعتي اطلس، شهرک صنعتي چرمشهر، شهرک صنعتي طوس، شهريار، شيراز، فرديس، قرچک، کرج، اسلام شهر، ورامين، دزفول، گلستان و مشهد مقدس ارائه مي‌شود.

Nova view
2011-10-07, 07:55 PM
تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت ولادت امام رضا (ع)

۵۰ %تخفیف ویژه مودم‌های وایمکس!

به مناسبت خجسته ایام زادروز حضرت امام رضا (ع)، با ثبت‌نام در تاریخ ۱۶ و ۱۷ مهر ۱۳۹۰، از ۵۰ درصد تخفیف ویژه در قیمت مودم‌های Wi-Fi و USB بهره‌مند شوید.

لطفا توجه داشته باشید که مراحل ثبت نام و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۳روز از زمان ثبت‌نام انجام شود.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/CPE_Tables/banner_wimax_fa.jpg

روش های پرداخت هزینه ثبت نام وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی
• برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «پرداخت» کلیک نمایید.

۲. خرید کارت شارژ
• برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «شارژمجدد» کلیک کنید.

• پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت ولادت امام رضا (ع) (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=296)

R0yalC0d3r
2011-10-08, 10:34 AM
دوست عزیز
بخاطر برخی مسائل پروتکل هایی که وی پی ان از آنها برای اتصال استفاده می کند مسدود محدود و بعضا کنترل می شوند.
شما مشخص نکردید مشکل با وی پی ان دارید یا ******؟
این دو کاملا از هم جدا هستند.

دوست من اگه شما پست های قبلی منو یه نگاه میکردی متوجه میشدید که مشکل من ست کردن ****** برای

استفاده از وی - پی - ان خودم تو دانشگاهمونه. این وی- پی -ان که اون وی-پی-انی که شما فکر میکنی نیست!

اون بحث وی - پی - ان بیرونی که مسدود شده رو کاربر iran100 به عنوان مشکل احتمالی مطرح کرده بود که من توضیح

دادم ربطی نداره!

iran100
2011-10-09, 01:25 AM
دوست من اگه شما پست های قبلی منو یه نگاه میکردی متوجه میشدید که مشکل من ست کردن ****** برای

استفاده از وی - پی - ان خودم تو دانشگاهمونه. این وی- پی -ان که اون وی-پی-انی که شما فکر میکنی نیست!

اون بحث وی - پی - ان بیرونی که مسدود شده رو کاربر iran100 به عنوان مشکل احتمالی مطرح کرده بود که من توضیح

دادم ربطی نداره!
دوست عزیز

-با اینترنتی غیر از وایمکس تست کنید.
1.اگر مشکل حل شد مشکل از وایمکس است.
2.اگر مشکل حل نشد، مشکل از سرور و یا اتصال سرور می باشد.
موفق باشید.

iran100
2011-10-09, 01:29 AM
ام‌تی‌ان خرید امتیاز وایمکس آیبرست را تکذیب کرد
http://wimaxnews.ir/Images/News/Smal_Pic/15-7-1390/IMAGE634536620230992500.jpg (http://wimaxnews.ir/Images/News/Larg_Pic/15-7-1390/IMAGE634536620230992500.jpg)
شرکت ام‌تی‌ان که در آفریقا مستقر است شایعات خرید شرکتی به نام آیبرست(iBurst) را که اپراتور شبکه‌ وایمکس در آفریقای جنوبی است تکذیب کرد ولی انجام گفت و گوهایی در این زمینه را تکذیب نکرد. (http://wimaxnews.ir/Images/News/Larg_Pic/15-7-1390/IMAGE634536620230992500.jpg)
کارل پینار، مدیر عامل ام‌تی‌ان تایید کرد که ام‌تی‌ان گفت و گوهایی با آیبرست انجام داده بود اما خریدن این شرکت را بسیار نامحتمل خواند.
هدف اصلی چنین خریدی دست یافتن به طیف رادیویی است که برای راه‌اندازی شبکه‌ LTEتوسط ام‌تی‌ان مورد نیاز است. ام‌تی‌ان راجع به این موضوع با سایر مالکان طیف و سازمان تنظیم مقررات نیز صحبت کرده است.
آیبرست طیفی در باند 1800 مگاهرتز را در اختیار دارد که با طیف مورد نیاز ام‌تی‌ان برای آزمایش شبکه‌ LTE در ناحیه‌ گاوتنگ انطباق دارد.

iran100
2011-10-09, 03:47 PM
اینترنت وایمکس مبین‌نت ip ثابت نمی‌دهد اینترنت وایمکس شرکت مبیننت که تنها ارایه کننده خدمات وایمکس به صورت کشوری است در حال حاضر به کاربرانی که نیاز به آیپی ثابت دارند، آیپی نمی دهد.
به گزارش عصرارتباط، کاربران شرکتی که در حال حاضر از اینترنت وایمکس مبین‌نت استفاده می‌کنند در صورتیکه بخواهند از آدرس‌های ip معتبر در شبکه خود استفاده کنند به دلیل مشکلات فنی مودم‌های بیرونی(outdoor) ارایه شده توسط شرکت مبین‌نت نمی‌توانند از آی‌پی ثابت استفاده کنند. طبق بررسی‌های صورت گرفته مودم‌های وایمکس مبین‌نت در حالت بریج (bridge) کار نمی‌کنند.
یکی از کارکنان بخش پشتیبانی شرکت مبین‌نت در این خصوص به خبرنگار ما گفت: «مودم‌های وایمکس مبین‌نت در حالت بریج به مشکل بر می‌خورد و پس از 20 دقیقه اینترنت مشترکان قطع می‌شود ازهمین‌رو کاربران باید از این مودم‌ها در حالت روتر استفاده کنند.»

Nova view
2011-10-11, 10:04 PM
دوستان عزیز ساکن منطقه شهرری
نقشه پوشش ماهواره ای بروز رسانی و پوشش وایمکس ایرانسل در این منطقه تقویت شده
نمای کلی نقشه پوشش را در زیر مشاهده می فرمایید.

http://upload.ir-tci.org/files/203/shahrerey.jpg

برای مشاهده جزییات نقشه به لینک زیر مراجعه بفرمایید:

شهرری (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=299)

فهرست فروشندگان شهرری (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=298)

T Y S O N
2011-10-12, 12:29 PM
چجوری میتونم میزان حجم مصرفی و باقی مانده رو ببینم؟؟؟
برای گرفتن سرعت 512 دقیقا چه نامه ای باید از دانشگاه بگیرم؟؟؟
گواهی اشتغال به تحصیل کافیه؟؟
ممنون میشم جواب بدین دوستان

™Ali Gsm
2011-10-12, 02:46 PM
چجوری میتونم میزان حجم مصرفی و باقی مانده رو ببینم؟؟؟
برای گرفتن سرعت 512 دقیقا چه نامه ای باید از دانشگاه بگیرم؟؟؟
گواهی اشتغال به تحصیل کافیه؟؟
ممنون میشم جواب بدین دوستان

دوست عزیز برای دریافت سرعت بالاتر از 128 کیلوبایت از وایمکس ایرانسل باید معرفی نامه با سرعت مورد درخواست از دانشگاه دریافت نمایید. از طریق کنترل حساب الکترونیکی میتوانید جزئیات حساب خود را مشاهده نمایید.

T Y S O N
2011-10-12, 10:33 PM
دوست عزیز برای دریافت سرعت بالاتر از 128 کیلوبایت از وایمکس ایرانسل باید معرفی نامه با سرعت مورد درخواست از دانشگاه دریافت نمایید. از طریق کنترل حساب الکترونیکی میتوانید جزئیات حساب خود را مشاهده نمایید.

میشه دقیقا بگید کجاشه؟؟
چون من پیدا نکردم
ممنون میشم دقیق تر بگید

Borna Fire
2011-10-12, 10:54 PM
میشه دقیقا بگید کجاشه؟؟
چون من پیدا نکردم
ممنون میشم دقیق تر بگید

دوست عزیز برای این کار باید به
قسمت حساب بری و بعد در پائین صفحه روی لینک جلوی مشاهده جزئیات حساب های ویژه کلیک کنی!!!

Nova view
2011-10-15, 09:45 PM
وایمکس نیوز: شهرهای درجه دو استان‌ها به زودی تحت پوشش وایمکس مبین نت قرار می‌گیرند

مدیرعامل شرکت همراه ارتباطات امروز که مسوولیت نظارت و کنترل پروژه شبکه وایمکس ارتباطات مبین نت را برعهده گرفته است در مورد توسعه چشم‌گیر پوشش این شبکه در تمامی مراکز استان های کشور گفت: شبکه سراسری مبین نت به زودی شهرهای درجه دو را نیز تحت پوشش قرار می دهد.

هوشنگ همتی در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه قراردادی با شرکت ارتباطات مبین نت برای در اختیار گرفتن مسوولیت نظارت، کنترل پروژه و مدیریت برنامه شبکه – PMO – شبکه وایمکس سراسری مبین نت صورت گرفته است، گفت: شبکه سراسری مبین نت هم اکنون تمامی مراکز استان های کشور را پوشش داده و به زودی نیز شهرهای درجه دوم استان های کشور تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه در برخی نقاط کشور، شبکه وایمکس مبین نت دارای نقاط پوشش 100 درصدی نیز است، گفت: مشترکان این اپراتور طبق بررسی های انجام شده از کیفیت سرویس دهی وایمکس مبین نت رضایت کامل دارند.
مدیرعامل شرکت همراه ارتباطات امروز با اشاره به بهره برداری و توسعه همزمان شبکه وایمکس مبین نت از استفاده از توان فنی مهندسی داخلی در بخش تجهیزات جانبی این شبکه خبرداد و گفت: مبین نت تاکنون موفق به راه اندازی و بهره برداری 380 سایت BTS در 30 استان کشور شده است که این سایت ها هم اکنون در حال کار است.
وی در زمینه قرارداد شرکت همراه ارتباطات امروز با مبین نت تاکید کرد که این شرکت مسوولیت کنترل کیفی عملیات اجرایی مبین نت را به عنوان ناظر برعهده گرفته است و نظارت بر پیشرفت کار و مدیریت برنامه ها و یکپارچه سازی آن با توجه به برنامه های زمان بندی از دیگر وظایف این شرکت برای پروژه اینترنت پرسرعت بی سیم مبین نت در نظر گرفته شده است.
به گفته همتی، شرکت همراه ارتباطات امروز نخستین شرکت ایرانی در کشور است که مسوولیت اجرای پروژه PMO را به عنوان عامل کنترل پروژه مبین نت برعهده گرفته است.

android.
2011-10-19, 03:43 PM
سلام
من ميخوام ٢مگ نامحدود بگيرم. شما كه داريد خوبه؟سرعت دانلودش چنده؟
من دزفولم هنوز پول پرداخت نكردم با توجه به اينكه من الان ماهي ٨٠ تومن ميدم برا ٢٥٦نامحدود وايرلس سرعت دانلود ٣٠ وايمكس بگيرم يا نه اگه ميشه عكس هم از سرعتش بزاريد

™Ali Gsm
2011-10-19, 04:20 PM
سلام
من ميخوام ٢مگ نامحدود بگيرم. شما كه داريد خوبه؟سرعت دانلودش چنده؟
من دزفولم هنوز پول پرداخت نكردم با توجه به اينكه من الان ماهي ٨٠ تومن ميدم برا ٢٥٦نامحدود وايرلس سرعت دانلود ٣٠ وايمكس بگيرم يا نه اگه ميشه عكس هم از سرعتش بزاريد

با سلام
هزینه اشتراک 2 مگابیت ماهیانه نامحدود 130 هزار تومان است و سرعت دانلود حدود 250 کیلوبایت میباشد.

*ABEDIN*
2011-10-19, 11:24 PM
سلام دوستان وایمکس ایرانسل چه استانهایی روپوشش میده?

amircji
2011-10-20, 12:12 AM
سلام دوستان وایمکس ایرانسل چه استانهایی روپوشش میده?
سلام
مناطق تحت پوشش وایمکس ایرانسل شامل استان های:
تهران
البرز
خوزستان
آذربایجان شرقی
اصفهان
خراسان رضوی
فارس
هستند.

موفق باشید.

*ABEDIN*
2011-10-20, 11:43 AM
سلام
مناطق تحت پوشش وایمکس ایرانسل شامل استان های:
تهران
البرز
خوزستان
آذربایجان شرقی
اصفهان
خراسان رضوی
فارس
هستند.

موفق باشید.

همین چنتااستان هستش ایرانسل این همه تبلیغ میکنه
پس مبین نت خیلی سرترهست

Mr French
2011-10-20, 01:09 PM
ادرس ایمیل وایمکس ایرانسل برای فرستادن مدارک رو کسی می دونه؟:worried:

Nova view
2011-10-21, 09:48 AM
همین چنتااستان هستش ایرانسل این همه تبلیغ میکنه
پس مبین نت خیلی سرترهست

در زمان برگزاری مناقصه مطالعات دوستان در بخش وایمکس به این نتیجه رسید که در این شهر ها زیرساخت و شرایط مناسب تری برای ارائه وایمکس هست و در خواست مجوز در این شهر ها داده شد.
هدف بخش وایمکس ایرانسل به هیچ عنوان کمیت نیست و زیرساخت شبکه که احداث شده بستر بسیار پرظرفیتی را برای نسل های بعدی کشور فراهم کرده است.
در صورت نیاز و مشاهده شرایط مناسب در سایر شهرها درخواست مجوز برای سایر شهر ها نیز داده می شود.

Nova view
2011-10-21, 09:51 AM
تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت سالروز راه اندازی شبکه ایرانسل

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Autumn/Airtime/Wimax_Celebrity.jpg

%۵۰ تخفیف ویژه مودم‌های وایمکس!

به مناسبت پنجمین سالروز راه اندازی شبکه ایرانسل، با ثبت‌نام در تاریخ ۲۹ و ۳۰ مهر ۱۳۹۰، از ۵۰ درصد تخفیف ویژه در قیمت مودم‌های Wi-Fi و USB بهره‌مند شوید.

توجه :

- مراحل ثبت نام و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۳ روز از زمان ثبت‌نام انجام شود؛
- در طول دوره این پیشنهاد تخفیفی، هر نفر تنها می‌تواند یک حساب وایمکس ثبت نام نماید؛
بدیهی است در صورت ثبت نام برای بیش از یک حساب، ثبت نام های اضافی ملغی می‌گردد.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Modems/banner_wimax_fa.jpg

برای ثبت نام سرویس وایمکس می توانید:

به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) مراجعه کنید؛
روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» در صفحه اصلی پورتال وایمکس کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید؛ یا
از طریق شماره‌های ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس وایمکس ارتباط برقرار کرده و ثبت نام نمایید.

۱. پرداخت اینترنتی
برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «پرداخت» کلیک نمایید.

۲. خرید کارت شارژ
برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «شارژمجدد» کلیک کنید.

پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت سالروز راه اندازی شبکه ایرانسل (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=296)

SAEEDBG
2011-10-22, 12:31 AM
متاسفانه همیشه همین بوده،هر وقت میخوان یه چیز جدید ارائه بدن به شهرهایی که امکاناتشون مناسب هست میدن،و به جاهای دیگه که اصلا هیچ چیزی وجود نداره اصلا فکر هم نمیکنند،خوب بقیه هم انتظار دارن،اونوقت میان میگن چرا همه دارن به سمت شهر های بزرگ هجوم میارن،خوب وقتی اینگونه برخورد میشه،دیگه هرچیزی پیش میاد.
در کل همیشه همین بوده .متاسفانه ما حتی برای ثبت نام دانشگامون باید ساعت 4 صبح بریم تو سایتش!!!چرا چون سرعت اینترنت پایینه،که اینم با صد تا مشکل همراهه

امیدوارم یه روزی همه چی خوب بشه

vision89
2011-10-22, 03:51 PM
پس کی قراره تو بندر ماهشهر راه اندازی کنید؟

Nova view
2011-10-22, 08:59 PM
تغییر نوع پرونده

تغییر نوع کاربری:

کاربران وایمکس ایرانسل می توانند نوع کاربری خود را تغییر داده و با توجه به آن تعرفه هایی با سرعت بالاتر و یا پایین تر را انتخاب نمایند (در زمان درخواست، کاربران تنها می توانند نوع کاربری خود را تغییر داده و همان تعرفه قبلی را انتخاب کنند) .

به طور مثال، كاربر خانگی كه از تعرفه ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه پایه استفاده می کند، در صورت تمایل به استفاده از اینترنت پرسرعت وایمکس با سرعت بالاتر، می تواند نوع كاربری خود را به «شركتی حقیقی (و یا حقوقی)» تغییر دهد و از تعرفه های بالاتر از ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه استفاده نماید.

در حال حاضر درخواست تغییر نوع کاربری برای تمامی کاربران فعال (دائمی و اعتباری) امکان پذیر است.

درخواست برای تغییر نوع کاربری در هر زمانی امکان پذیر است اما پردازش و اجرای آن به ابتدای دوره بعد موکول می‌شود (کاربران طرح های بلندمدت می توانند در طول دوره تعرفه خود، برای تغییر نوع کاربری درخواست دهند و اجرای آن پس از پایان دوره تعرفه بلندمدت یعنی در ابتدای دوره بعد خواهد بود).

در زمان اجرای درخواست لازم است مبلغ کافی برای تغییر طرح تعرفه در حساب کاربر موجود باشد؛ در غیر این صورت سرویس به حالت تعلیق در می آید (طرح تعرفه و نوع کاربری تغییر می کند).

لطفا توجه داشته باشید که پردازش و اجرای درخواست تغییر نوع کاربری تنها با تایید درخواست توسط ایرانسل و پس از ارائه مدارک لازم از سوی کاربر صورت خواهد گرفت.

نکته :

تغییر نوع کاربری از مشترک خانگی به شرکتی حقیقی و بالعکس از طریق تماس با مرکز تماس وایمکس امکان پذیر خواهد بود.

برای درخواست تغییر نوع کاربری از مشترک خانگی یا شرکتی حقیقی به شرکتی حقوقی یا بالعکس (از شرکتی حقوقی به خانگی یا شرکتی حقیقی)، مشترک می بایست درخواست خود را در قالب یک نامه رسمی سربرگ دار ممهور به مهر شرکت به نشانی پست الکترونیکی corporatesales@mtnirancell.ir ارسال نماید.

Nova view
2011-10-22, 09:06 PM
متاسفانه همیشه همین بوده،هر وقت میخوان یه چیز جدید ارائه بدن به شهرهایی که امکاناتشون مناسب هست میدن،و به جاهای دیگه که اصلا هیچ چیزی وجود نداره اصلا فکر هم نمیکنند،خوب بقیه هم انتظار دارن،اونوقت میان میگن چرا همه دارن به سمت شهر های بزرگ هجوم میارن،خوب وقتی اینگونه برخورد میشه،دیگه هرچیزی پیش میاد.
در کل همیشه همین بوده .متاسفانه ما حتی برای ثبت نام دانشگامون باید ساعت 4 صبح بریم تو سایتش!!!چرا چون سرعت اینترنت پایینه،که اینم با صد تا مشکل همراهه

پس کی قراره تو بندر ماهشهر راه اندازی کنید؟

برای شروع یک سرویس همواره از مناطق مرکزی و پرجمعیت شروع می شود که متقاضی بیشتر هست، زمانیکه استقبال صورت گرفت شرکت نیز قدرت پیدا می کند سرویس خود را گسترش دهد.
در حال حاضر ایرانسل در مرحله گسترش هست.
برای استان خوزستان درخواستها بسیار داده شده، اما کمی موارد سیاسی دخیل هم شده.

کمی بردبار باشید بزودی وایمکس ایرانسل به منطقه شما نیز خواهد آمد.

amircji
2011-10-22, 10:26 PM
نکته :

تغییر نوع کاربری از مشترک خانگی به شرکتی حقیقی و بالعکس از طریق تماس با مرکز تماس وایمکس امکان پذیر خواهد بود.

برای درخواست تغییر نوع کاربری از مشترک خانگی یا شرکتی حقیقی به شرکتی حقوقی یا بالعکس (از شرکتی حقوقی به خانگی یا شرکتی حقیقی)، مشترک می بایست درخواست خود را در قالب یک نامه رسمی سربرگ دار ممهور به مهر شرکت به نشانی پست الکترونیکی corporatesales@mtnirancell.ir ارسال نماید.
فقط باید نامه شرکت باشه یا اگر نامه از دانشگاه بگیریم هم قبول میکنن؟

nasrin26
2011-10-22, 10:41 PM
دوستان این وایمکس ایرانسل سرعتش خیلی کمی حدودا 10 کیلوبایت از سرعت gprs زیاده است به مظر من کارایی زیادی تو شهر تبریز که نداره من اشتراکشو دارم ولی از 100 بهش 10 میدم اصلا راضی نیستم با اون همه تبلیغاتی که میکنه ای دی اسل بهتر از اینه

Borna Fire
2011-10-23, 10:48 PM
برای مصرف خانگی حد اکثر چه سرعتی رو میشه استفاده کرد و آیا بیشتر از 256 هم برای اشتراک خانگی میشه خرید ؟!

+Amin
2011-10-23, 11:28 PM
برای مصرف خانگی حد اکثر چه سرعتی رو میشه استفاده کرد و آیا بیشتر از 256 هم برای اشتراک خانگی میشه خرید ؟!

حداکثر 128 کیلوبیت و بیشتر از آن با باید مجوز داشته باشید یا دانشجو باشید

Borna Fire
2011-10-24, 06:47 PM

ممنون امین جان!:flower::blush:
میدونم که اگه دانشجو باشیم میتونیم بالای 128 کیلو بیت بگیریم!
فقط یخواستم ببینم که با برگه ای که از دانشگاه میگیریم، دیگه محدودیتی برای انتخاب سرعتش نداریم و میشه مثلا 2 مگابیت هم بگیریم یا 1 مگابیت؟!

+Amin
2011-10-24, 07:08 PM
ممنون امین جان!:flower::blush:
میدونم که اگه دانشجو باشیم میتونیم بالای 128 کیلو بیت بگیریم!
فقط یخواستم ببینم که با برگه ای که از دانشگاه میگیریم، دیگه محدودیتی برای انتخاب سرعتش نداریم و میشه مثلا 2 مگابیت م بگیریم یا 1 مگابیت؟!

آره دیگه
تا 2 مگابیت میدن

™Ali Gsm
2011-10-24, 07:54 PM
وایمکس نیوز:
95 درصد اصفهان تحت پوشش وایمکس قرار می‌گیرد

مدیرعامل اپراتور اسپادان با اعلام اینکه هم اکنون 80 درصد شهر اصفهان تحت پوشش سرویس وایمکس این اپراتور قرار دارد، اعلام کرد: تا پایان سال، 95 درصد این شهر تحت پوشش این سرویس قرار می‌گیرد.
حمید رضا ابوطالبی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه با نصب 100 آنتن BTS، پوشش وایمکس اپراتور اسپادان در سراسر استان اصفهان کامل می‌شود، گفت: هم اکنون در حدود 70 درصد نصب آنتن‌ها صورت گرفته است.
وی با اشاره به استقبال اصفهانی‌ها از سرویس وایمکس گفت: در شرایط حاضر استقبال کاربرهای سازمانی از سرویس وایمکس در مقایسه با کاربرهای خانگی بیشتر بوده، ولی در مجموع این سرویس در اصفهان از استقبال مناسبی برخوردار است.
ابوطالبی همچنین از کاهش ارتفاع آنتن های BTS تا چندی دیگر خبر داد و اعلام کرد: با کاهش ارتفاع این آنتن ها قدرت سیگنال افزایش می یابد در نتیجه کیفیت سرویس دهی نسبت به گذشته قوی تر می‌شود.
وی گفت: پوشش شبکه با توجه به کاهش ارتفاع آنتن های BTS و افزایش تعداد این آنتن‌ها تغییر نمی‌کند و همانند سابق است.

amircji
2011-10-24, 09:23 PM
سلام
من دانشجو هستم و میخوام وایمکس ایرانسل بگیرم با سرعت 1 مگابیت.
برای این کار فقط داشتن کارت دانشجویی کافیه یا باید گواهی اشتغال به تحصیل هم بگیریم؟
یه راهنمایی کامل بکنید.
دمتون گرم.

Borna Fire
2011-10-24, 09:27 PM
سلام
برای این کار فقط داشتن کارت دانشجویی کافیه یا باید گواهی اشتغال به تحصیل هم بگیریم؟
یه راهنمایی کامل بکنید.
دمتون گرم.

برای این کار باید از دانشگاهت یه برگه (که میشه بهش گفت معرفی نامه بگیری) که مثلا اینترنت پر سرعت رو برای کار های پژوهشی میخوای و بعد که مأمور نصب ایرانسل اومد باید مدارکت رو به مأمور بدی!!

+Amin
2011-10-24, 09:27 PM
سلام
یه راهنمایی کامل بکنید.
دمتون گرم.

تا اونجا که من میدونم باید اشتغال به تحصیل بگیرید

Cheric
2011-10-25, 03:30 PM
سلام دوستان
چطور میتونم امکان استفاده از مودم wi fi وایمکسو در ویندوز xp فراهم کنم
یعنی وایرلسشو فعال کنم تا همانند ویندوز سون درایوش اضافه بشه در نوار وظیفه

ممنون میشم کمکم کنید:flower:

jadval
2011-10-26, 07:59 PM
یه متن نامه مختصر و مفید می تونید بزارید برای درخواست سرعت بالای 128 . برای خودم از شرکت

mosi_alfa
2011-10-26, 08:38 PM
وضعیت وایمکس بجنورد چطوره؟

Borna Fire
2011-10-26, 08:47 PM
وضعیت وایمکس بجنورد چطوره؟

دوست عزیز!
فکر نکنم که هنوز سرویس وایمکس به طور رسمی توی بجنورد راه اندازی شده باشه چون توی خود قسمت وایمکس سایت ایرانسل هنوز توی مناطق تحت پوشش (http://wimax.irancell.ir/Layer1/?id=175) اسمی از بجنورد برده نشده!!!

iran100
2011-10-30, 12:21 AM
پوشش وایمکس ایرانسل در کاشان چه زمانی فعال خواهد شد؟
من از تهران رفتم به کاشان،ولی اینجا پوشش نداره!
استان اصفهان که در پروانه ایرانسل هست!
مبین نت هم کاشان آمده.
نوا جان کاشان رو فراموش نکنید. لطفا خبرش رو بدید، چون نمی دونم حسابم رو شارژ کنم یا نه؟

mrmostafa
2011-10-30, 01:36 PM
دوستان الان ايرانسل تو ليست مودم هاش براي سفارش Bm632 رايگان هم زده و Fmm130 رايگان. كدوم رو انتخاب كنم؟؟؟ ممنون ميشم سريع جواب بدين.

Nova view
2011-10-30, 07:39 PM
پوشش وایمکس ایرانسل در کاشان چه زمانی فعال خواهد شد؟
من از تهران رفتم به کاشان،ولی اینجا پوشش نداره!
استان اصفهان که در پروانه ایرانسل هست!
مبین نت هم کاشان آمده.
نوا جان کاشان رو فراموش نکنید. لطفا خبرش رو بدید، چون نمی دونم حسابم رو شارژ کنم یا نه؟

دوست عزیز
در نهایت کلیه مناطق دارای مجوز تحت پوشش داخلی وایمکس ایرانسل قرار خواهند گرفت.

دوستان الان ايرانسل تو ليست مودم هاش براي سفارش Bm632 رايگان هم زده و Fmm130 رايگان. كدوم رو انتخاب كنم؟؟؟ ممنون ميشم سريع جواب بدين.

با هم تفاوت زیادی ندارند، اما به نظر BM632W بهتر پاسخ داده.

jadval
2011-10-30, 08:14 PM
یه متن نامه مختصر و مفید می تونید بزارید برای درخواست سرعت بالای 128 . برای خودم از شرکت

amircji
2011-10-30, 10:20 PM
سلام
دوست عزیز یعنی همینجوری خودمون یه نامه بنویسیم که سرعت بالای 128 میخوایم ایرانسل قبول میکنه؟؟ یا من منظور شما رو درست متوجه نشدم؟؟

الان من میخوام وایمکس 1 مگابیت بر ثانیه نامحدود بگیرم ، سرعت دانلودم باید طبق فرمول 128 باشه که البته سرعت اسمی. البته اگر 100 هم باشه برای من کافیه. میخوام ببینم سرعت دانلود ایرانسل تو تعرفه 1 مگابیت بر ثانیه نامحدود چقدره؟
دوستان یه راهنمایی بکنید من ممنون میشم.

Nova view
2011-10-30, 10:36 PM

با درود
نیاز به متن خاصی نیست، فقط برگه ای ممهور به مهر دانشگاه و یا شرکت و سازمان حاوی درخواست اینترنت پرسرعت باشد کافی هست.

سلام
دوست عزیز یعنی همینجوری خودمون یه نامه بنویسیم که سرعت بالای 128 میخوایم ایرانسل قبول میکنه؟؟ یا من منظور شما رو درست متوجه نشدم؟؟

الان من میخوام وایمکس 1 مگابیت بر ثانیه نامحدود بگیرم ، سرعت دانلودم باید طبق فرمول 128 باشه که البته سرعت اسمی. البته اگر 100 هم باشه برای من کافیه. میخوام ببینم سرعت دانلود ایرانسل تو تعرفه 1 مگابیت بر ثانیه نامحدود چقدره؟
دوستان یه راهنمایی بکنید من ممنون میشم.

با درود
سرعت تعرفه یک مگابیت وایمکس ایرانسل دقیقا 128 کیلوبایت در ثانیه هست.

Hos$ein
2011-10-31, 12:10 AM
سلام.
مشکل شبکه وامکس ایرانسل معلوم نیست کی درست میشه ؟
بعد این بسته های افزایشی قیمتشون چطوره من برا بار اول 5گیگ زدم فعال بشه , نیان بگن سند خونتو بیار بدهکار ایرانسلی :-L

Nova view
2011-10-31, 09:19 AM
سلام.
مشکل شبکه وامکس ایرانسل معلوم نیست کی درست میشه ؟
بعد این بسته های افزایشی قیمتشون چطوره من برا بار اول 5گیگ زدم فعال بشه , نیان بگن سند خونتو بیار بدهکار ایرانسلی :-L

با درود
منظور شما چه مشکلی هست؟

Hos$ein
2011-10-31, 07:20 PM
با درود
منظور شما چه مشکلی هست؟

بیشتر مواقع از پنج شنبه به اینور ریاستارت میشه و بعضی مواقع کامل قطع میشه (آنتن پیدا نمیشه چشمک زن میمونه ) با 707 روز جمعه تماس گرفتم گفتن شبکه مشکل داره چند ساعت دیگه ! دوشنبه شد چند ساعت تموم نشد !!!!!!!؟
بعد این بسته ها افزایشی و قضیه نصف قیمت شدنش رو تو جشواره پاییزی که میگن توضیح بدید ممنون میشم !

™Ali Gsm
2011-10-31, 09:11 PM
پوشش شبکه وایمکس مبین نت به 40 شهررسید

با راه اندازی شبکه وایمکس مبین نت در شهرهای خوی، ری، لواسان، تربت جام و سبزوار پوشش شبکه وایمکس مبین نت، 40 شهر بزرگ کشور را در برگرفت.

وایمکس نیوز - نیما ****جاتیان، معاون فنی شرکت ارتباطات مبین نت با اعلام این خبر گفت: پیش از این مبین نت 31 شهر مرکز استان و 4 شهر کیش، قشم، چابهار و بابل را تحت پوشش خود داشت که با اضافه شدن شهرهای خوی، شهر ری، لواسان، تربت جام و سبزوار تعداد این نقاط به 40 شهر رسید.
وی افزود: این 5 شهر جدید در راستای اجرایی کردن فاز دوم توسعه پوشش مبین نت بوده است.
****جاتیان گفت: مرحله دوم ایجاد شبکه درشهرهای بزرگ کشور آغاز شده است و هرگاه پوشش هریک از شهرهای مذکور تکمیل شود، از سوی روابط عمومی این شرکت اطلاع رسانی خواهد شد.

fpga777
2011-11-01, 10:09 AM

دوست عزیز ایرانسل فقط با دید تجاری داره کار میکنه و خیلی وقتها مشتریانش باید تاوان سنگینی بدن. اگه دسترسی دارین یه سری به امور مشترکین ایرانسل (مثلا تو متروصادقیه یا امام حسین )بزنین تا ببینید چقدر مراجعه کنندگانی که با مشکلات عجیب وغریب مواجه شدن زیاده وبعد خودتون قضاوت کنید.
من خودم قبلا وایمکس ایرانسل داشتم ولی الان مبین نت دارم وخیلی هم راضی ام . با توجه به تعرفه هاش وسرعتش به نظر من لااقل تومنطقه ما که خیلی بهتره(کرج). حتی توساعات ترافیک رایگان هم سرعت دانلودم از 60 k پایینتر نمیاد(512)

fpga777
2011-11-01, 10:14 AM
http://www.speedtest.net/result/1566643239.png (http://www.speedtest.net)

http://www.speedtest.net/result/1566645903.png (http://www.speedtest.net)

مبین نت 1390/8/10

Nova view
2011-11-02, 06:03 PM
بیشتر مواقع از پنج شنبه به اینور ریاستارت میشه و بعضی مواقع کامل قطع میشه (آنتن پیدا نمیشه چشمک زن میمونه ) با 707 روز جمعه تماس گرفتم گفتن شبکه مشکل داره چند ساعت دیگه ! دوشنبه شد چند ساعت تموم نشد !!!!!!!؟
بعد این بسته ها افزایشی و قضیه نصف قیمت شدنش رو تو جشواره پاییزی که میگن توضیح بدید ممنون میشم !
دوست عزیز
لطفا شناسه وایمکس خودتان را برای بنده ارسال بفرمایید.

Nova view
2011-11-02, 07:27 PM
عرضه مودم جیبی وایمکس توسط مبین نت

http://mobinnet.ir/images/PocketModem.jpg

شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان تنها ارائه دهنده خدمات ارتباطی بی سیم با فناوری وایمکس در کلیه استان های کشور، اعلام کرد آخرین فناوری روز دنیا را برای اولین بار در ایران عرضه نماید.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) براساس اعلام این شرکت اینترنت شخصی با مودم جیبی، خدمتی جدید از مبین نت است که مشترکین می توانند با تهیه یک مودم قابل حمل که به اندازه یک دستگاه تلفن همراه می باشد، در اکثر نقاط شهر به شبکه وایمکس مبین نت متصل شوند.

براساس این گزارش مودم جیبی وایمکس مبین نت را نه تنها می توان در نقاط مختلف شهر خود استفاده کرد بلکه می توان در سفر به همراه خود داشته و در تمامی شهرهای تحت پوشش مبین نت نیز (در حال حاضر حدود ۶۰شهر) از آن استفاده کرد.

این مودم دارای باطری مناسب با طول زمان شارژ اتصال دائم سه ساعت می باشد که علاوه بر امکان تغذیه توسط آداپتور، قابلیت شارژ با USB را نیز داراست.
با روشن نمودن مودم جیبی ابتدا مودم به جستجوی شبکه وایمکس می پردازد و پس از روشن شدن و ثابت ماندن چراغ WiMAX می توان اطمینان حاصل نمود که پوشش در آن نقطه مناسب بوده است.
پس از برقراری ارتباط با شبکه وایمکس مبین نت، مودم جیبی، اینترنت پرسرعت را بصورت WiFi در اختیار قرار می دهد که می توان با استفاده از رایانه، نوت بوک، تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله دیگر که امکان ارتباط با اینترنت بصورت بی سیم WiFi را داشته باشد، از خدمات پرسرعت مبین نت در مکان های مختلف استفاده نمود.

اینترنت شخصی با مودم جیبی در حال حاضر بعنوان تنها راهکار برای آن دسته از افرادی می باشد که به شدت در طی روز، در خارج از منزل و یا محیط کار، در خیابانها، پارکها، بانکها، اماکن عمومی و ... به اینترنت احتیاج دارند. لذا راهکار اینترنت شخصی با مودم جیبی وایمکس مبین نت پدیده ای نو در خدمات ارتباطی بی سیم در ایران می باشد که مورد استفاده مشترکین ADSL و وایمکس از شرکت های مختلف می تواند باشد.

براساس اعلام مبین نت اینترنت شخصی با مودم جیبی با یک طرح پیش فرض ارائه می شود و برای درخواست این مودم می توان با تکمیل فرم ثبت نام و رجوع به بخش اشتراک خدمات وبسایت مبین نت این مودم را خریداری نمود.

براساس اعلام مبین نت مشابه تلفن های همراه که در برخی نقاط امکان آنتن دهی وجود ندارد، مودم جیبی نیز در برخی مناطق شهر امکان برقراری ارتباط با شبکه وایمکس مبین نت را ندارد و لذا در صورت عدم آنتن دهی در یک خیابان و یا یک ناحیه، امکان برگشت مودم وجود ندارد.

مودم جیبی وایمکس مبین نت مدت اعتبار ۲ساله، پهنای باند ۱۲۸کیلوبیت بر ثانیه و محدودیت حجم ۳۰ گیگابایت برای دوسال ۲۹۹هزار تومان قیمت گذاری شده است.

لازم به ذکر است جهت تهیه این مودم ها تنها لازم است به عوامل فروش مدارک احراز هویت ارائه گردد و نیازی به پرداخت هزینه نصب و راه اندازی برای این مودم ها نمی باشد.

براساس این گزارش خدمات اینترنت شخصی با مودم جیبی وایمکس مبین نت بصورت حجم ترافیک ارسال و دریافت محدود در یک بازه زمانی مشخص ارائه می گردد که مشابه سایر طرح های اینترنت پرسرعت بی سیم وایمکس مبین نت با حجم محدود استفاده در ساعات دو الی هشت صبح رایگان می باشد و حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی در این محدوده های زمانی محاسبه نخواهد گشت.

ضمن آنکه در کلیه طرح های فوق پس از برقراری ارتباط CPE با شبکه یک آدرس IP نامشخص معتبر، به مشترک اختصاص داده می شود.

ایرانسل نیز از پاییز سال گذشته مودم وایمکس USB در ابعاد یک فلش مموری با قیمت ۸۰هزار تومان به بازار عرضه کرده است.

™Ali Gsm
2011-11-02, 08:26 PM
رونمایی از خدمات جدید مبین نت در نمایشگاه تلکام 2011

شرکت ارتباطات مبین نت تنها اپراتور سراسری وایمکس در ایران برای سومین سال متوالی با حضور در نمایشگاه تلکام 2011 ، اقدام به رونمایی از خدمات جدید این شرکت می کند.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) مدیر روابط عمومی مبین نت در گفت و با خبرنگار ستاد خبری گروه مخابرات ایران ، درباره هدف این شرکت برای حضور در نمایشگاه تلکام 2011 ،گفت: معرفی مبین نت بعنوان یک برند (نشان تجاری) معتبر در عرصه خدمات اینترنت بی سیم و شناساندن محصولات و خدمات متنوع وایمکس مبین نت بعنوان اپراتور ملی از اهداف اصلی ما برای حضور در بزرگترین نمایشگاه صنایع مخابراتی کشور است .
چهرقانی افزود: در این نمایشگاه ،مبین نت به معرفی پوشش شبکه و شهرهای تحت پوشش ، خدمات اینترنت بی سیم ، خدمات تلفن بین الملل ( VOP)، خدمات ***، خدمات امــور مشتــرکان می پردازد
وی افزود: نظر سنجی و دریافت نکته نظرات مردم و مشترکین ، پیش ثبت نام برای سرویس های مبین نت و برگزاری مسابقه همراه با جایزه از دیگر برنامه های مبین نت در نمایشگاه تلکام 2011 است .
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه تلکام طی روزهای 24 تا 27 آبان ماه ، گفت: مبین نت در سـالن شمـاره 7 نمایشگاه بین المللی تهران در یک فضای 150 متری برند خود را به بازدید کنندگان معرفی خواهد کرد.
مدیر روابط عمومی مبین نت سپس ادامه داد :درمحیط بیرونی نمایشگاه نیز یک فضای 160 متری اختصاص به معرفی محصولات و سرویس های کاربردی مبین نت خواهد داشت تا از متقاضیان درخواست خدمات وایمکس مبین نت پیش ثبت نام بعمل بیاورد .
به گفته ی چهرقانی ،در حال حاضر 31 مرکز استان باضافه 9 شهر دیگر ، تحت پوشش وایمکس مبین نت است که مرتب به تعداد این شهرها اضافه می شود .
وی در مورد برنامه های آتی شرکت مبین نت ، اظهار داشت: برنامه آینده شرکت توسعه شبکه و تحت پوشش قرار دادن شهرهای دارای فرمانداری است .
چهرقانی در مورد همکاری مبین نت با شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) بعنوان سهامدار عمده این شرکت ، گفت: هر جا که امکان استفاده از آنتن های همراه اول وجود داشته باشد ، مبین نت از آنها بهره می گیرد.
لازم به یــادآوری است که 40 درصد سهــام شرکت مبیـن نت متعلق به شـرکت ارتباطات سیــار ایـران (همراه اول) است .
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام 2011) از 24 تا 27 آبان‌ماه امسال در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران برگزار می‌شود.

M@$OUD
2011-11-03, 12:42 AM
دوستان معلوم نیست کی مودم های ایرانسل دوباره نصف قیمت میشه؟

jadval
2011-11-03, 10:12 AM

از عید قربان تا عید غدیرخم

Nova view
2011-11-04, 10:48 AM

عرضه نیم بهای مودم‌های وایمکس ایرانسل و اعطای دقایق رایگان مکالمه به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان

http://www.ictna.ir/news/archives/WiMAX-Dongle-with-laptop-20-Oct-10-thumb.jpg

ایرانسل از عرضه نیم بهای مودم‌های USB و Wi-Fi وایمکس و اهدای دقایق رایگان مکالمه به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان خبر داد.

روابط عمومی ایرانسل اعلام کرد: ایرانسل به تمامی مشترکینی که در روزهای 15 و 16 آبان ۹۰ ثبت نام سیم کارت ایرانسل خود را تکمیل، مدارک شناسایی خود را به ایرانسل ارسال کرده و در همین روز اولین تماس را از سیم کارت خویش برقرار کنند ۲۰ دقیقه مکالمه رایگان با اعتبار یک ماهه اهدا می‌کند.

ضمن آنکه این دسته از مشترکین، از یک سیم کارت هدیه، یک آهنگ پیشواز رایگان، 10فرصت استفاده از خدمات نما، شارژ شگفت انگیز 25درصدی و همچنین 100کیلوبایت GPRS رایگان یک ماهه نیز بهره‌مند خواهند شد.

همچنین تخفیف ۵۰ درصدی مودم‌های وایمکس ایرانسل مشمول آن دسته از مشترکینی می‌شود که در تاریخ‌های 14، 15 و 16 آبان ۹۰ نسبت به ثبت نام سرویس وایمکس با مودم Wi-Fi یا USB اقدام و از زمان ثبت نام، مراحل مربوط به آن و عملیات پرداخت خود را حداکثر ظرف مدت ۳ روز انجام دهند.

در این بازه زمانی، مودم‌های داخلی با امکانات Wi-Fi و مودم USB به همراه سامانه تقویت کننده وایمکس ایرانسل با ۵۰ درصد تخفیف به قیمت ۴۰۳ هزار و ۴۰۰ رالا عرضه خواهند شد و در طول دوره این پیشنهاد تخفیفی، هر فرد تنها می تواند یک حساب وایمکس ثبت نام کند و در صورت ثبت نام برای بیش از یک حساب، ثبت نام های اضافی ملغی می‌گردند.

ثبت نام وایمکس ایرانسل از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت به نشانی www.irancell.ir، فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل که اسامی آن‌ها در وب‌سایت ایرانسل آمده، مراکز خدمات ایرانسل و یا تماس با مرکز تماس شبانه روزی وایمکس ایرانسل به شماره ۷۰۷ برای تماس از خطوط ایرانسل و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ برای تماس از سایر خطوط ممکن است.
پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل از طریق پرداخت اینترنتی به وسیله سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care)، خرید کارت شارژ و بارگذاری اینترنتی، خرید کارت شارژ و بارگذاری از طریق سیم کارت ایرانسل از طریق شماره گیری کد دستوری و مراجعه حضوری به شعب بانک های عامل امکان پذیر است.

بنا بر اعلام، درحال حاضر خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل، با پهنای باند بین ۱۲۸ کیلوبیت تا دو مگابیت بر ثانیه و براساس تقاضا، در 26 شهر اصفهان، اندیشه، اهواز، تبریز، تهران، خمینی شهر، خوراسگان، نجف آباد، شاهین شهر، شور آباد، محمودآباد، شهر قدس، شهرک صنعتی اطلس، شهرک صنعتی چرمشهر، شهرک صنعتی طوس، شهریار، شیراز، فردیس، قرچک، کرج، اسلام شهر، ورامین، دزفول، گلستان، ری و مشهد مقدس ارائه می‌شود.

Borna Fire
2011-11-04, 03:04 PM
میخواستم ببینم اگه الان من یه وایمکس 512 بخرم بعد میتونم اونو به سرعت بالاتری ارتقاء بدم؟!
و اینکه آیا دیگه برای افزایش اون برگه جدیدی نمیخواد که برای ایرانسل ببرم که به سرعت بالاتری (مثلا 2 مگ) احتیاج دارم؟!

amircji
2011-11-04, 09:40 PM
من فردا میخوام ثبت نام کنم
مودم BM632W بهتره یا WIXFMM-130 ؟

Borna Fire
2011-11-04, 09:49 PM
من فردا میخوام ثبت نام کنم
مودم BM632W بهتره یا WIXFMM-130 ؟

طبق گفته شهداد جان

با هم تفاوت زیادی ندارند، اما به نظر BM632W بهتر پاسخ داده.

amircji
2011-11-05, 02:29 PM
من ثبت نام رو انجام دادم و شناسه وایمکس رو برام اس ام اس کرد ولی سایت ecare.mtnirancell.ir باز نمیشه و پیغام خطا میده!!!
من چیکار کنم؟؟؟

amircji
2011-11-05, 02:59 PM
من ثبت نام رو انجام دادم و شناسه وایمکس رو برام اس ام اس کرد ولی سایت ecare.mtnirancell.ir باز نمیشه و پیغام خطا میده!!!
من چیکار کنم؟؟؟
مشکل حل شد و پرداخت رو هم اینترنتی انجام دادم ، اس ام اس تایید پرداخت رو هم گرفتم ، چند روز طول میکشه از ایرانسل برای نصب مودم بیان؟

miladsabz
2011-11-05, 04:40 PM

به مناسبت عید سعید قربان، با ثبت‌نام در تاریخ ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آبان ۱۳۹۰، از ۵۰ درصد تخفیف ویژه در قیمت مودم‌های Wi-Fi و USB بهره‌مند شوید.

توجه :

- در طول دوره این پیشنهاد تخفیفی، هر نفر تنها می‌تواند یک حساب وایمکس ثبت نام نماید؛

به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) مراجعه کنید؛

روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» در صفحه اصلی پورتال وایمکس کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید؛ یا

از طریق شماره‌های ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) و ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط) با مرکز تماس وایمکس ارتباط برقرار کرده و ثبت نام نمایید.

۱. پرداخت اینترنتی
برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care (http://ecare.mtnirancell.ir/)) شوید و روی گزینه «پرداخت» کلیک نمایید.
۲. خرید کارت شارژ
برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care (http://ecare.mtnirancell.ir/)) شوید و روی گزینه «شارژمجدد» کلیک کنید.

پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/bank-acc.jpgو يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت عید سعید قربان (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=296)

™Ali Gsm
2011-11-06, 11:27 AM
مدیرعامل شرکت داتک: رگولاتوری تعرفه ای جامع برای سرویس وایمکس ارایه کند

مدیرعامل شرکت داتک گفت: بهتر است سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعرفه‌ای جامع برای استفاده از سرویس وایمکس تنظیم و ارایه کند.

وایمکس نیوز - فرید بختیاروند در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه این شرکت در کنار ارایه اینترنت پرسرعت، سرویس وایمکس نیز ارایه می کند، گفت: برای دسترسی همگان به اینترنت پرسرعت در حال مذاکره با سازمان تنظیم مقررات هستیم تا سرویس وایمکس با تعرفه مناسب در اختیار کاربران قرار گیرد.
با توجه به اینکه مردم در شرایط حاضر با سرویس ها و فناوری جدید به تدریح آشنا می شوند، در حال انجام فرهنگ سازی برای شناساندن این سرویس جدید هستیم.
وی با بیان اینکه نمی توان تکنولوژی ها را با یکدیگر مقایسه کرد، گفت: سرویس وایمکس متقاضیان خود را دارد و در شرایط حاضر از اینترنت پرسرعت بی سیم بیشتر استقبال می‌شود.
وی با بیان اینکه کاربر از سرویس وایمکس می‌تواند در تمامی نقاطی که تحت پوشش شبکه داتک است، استفاده کند، اعلام کرد: این امتیاز اساسی ترین فرق سرویس وایمکس و اینترنت پرسرعت ADSL این شرکت است.

™Ali Gsm
2011-11-06, 11:34 AM
میخواستم ببینم اگه الان من یه وایمکس 512 بخرم بعد میتونم اونو به سرعت بالاتری ارتقاء بدم؟!
و اینکه آیا دیگه برای افزایش اون برگه جدیدی نمیخواد که برای ایرانسل ببرم که به سرعت بالاتری (مثلا 2 مگ) احتیاج دارم؟!

دوست عزیز برای ارتقای سرعت باید در معرفی نامه سرعت درخواستی جدید ذکر شده باشد.

amircji
2011-11-06, 07:18 PM
دوستان یه راهنمایی به من بدن
الان اومدن مودم وایمکس ایرانسل رو به من تحویل دادن ، منتها تو اتاق من اصلا آنتن نداد ، کارشناس ایرانسل بهم گفت باید یه Access Point بگیرم تا مشکل حل بشه.
میخواستم بپرسم Access Point برای تمام مدل های مودم وایمکس یکجوره یا برای هر مودم یه Access Point خاص وجود داره.
مدل مودم من: BM632W است.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

yaprak
2011-11-06, 07:28 PM
وایمکس تو کدوم شهرهای ایران هست؟

+Farhad
2011-11-06, 10:25 PM
وایمکس تو کدوم شهرهای ایران هست؟

شهر اصفهان، اندیشه، اهواز، تبریز، تهران، خمینی شهر، خوراسگان، نجف آباد، شاهین شهر، شور آباد، محمودآباد، شهر قدس، شهرک صنعتی اطلس، شهرک صنعتی چرمشهر، شهرک صنعتی طوس، شهریار، شیراز، فردیس، قرچک، کرج، اسلام شهر، ورامین، دزفول، گلستان، ری و مشهد

Borna Fire
2011-11-07, 11:34 AM
دوستان یه راهنمایی به من بدن
الان اومدن مودم وایمکس ایرانسل رو به من تحویل دادن ، منتها تو اتاق من اصلا آنتن نداد ، کارشناس ایرانسل بهم گفت باید یه Access Point بگیرم تا مشکل حل بشه.
میخواستم بپرسم Access Point برای تمام مدل های مودم وایمکس یکجوره یا برای هر مودم یه Access Point خاص وجود داره.
مدل مودم من: BM632W است.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

دوست عزیز!
اگر برای استفاده از وایمکس از لپ تاپ استفاده میکنید که مشکلی برای وصل شدن به اینترنت ندارید و میتونید از Wi-Fi استفاده کنید،
ولی اگه از کامپیوتر استفاده می کنید پیشنهاد میکنم که یه کارت شبکه وایرلس سری n خریداری کنید، و مودم رو جایی که آنتن دهی داره بذارید و با استفاده از کارت وایرلس به اینترنت وصل بشید!!

Borna Fire
2011-11-07, 11:48 AM
دوست عزیز برای ارتقای سرعت باید در معرفی نامه سرعت درخواستی جدید ذکر شده باشد.

ممنون دوست عزیز!
یعنی اینطور که شما میگید ومن هم متوجه شدم برای اینکه هر بار سرعت وایمکس رو افزایش بدیم باید بریم و برگه معرفی نامه با درخواست سرعت جدید بگیریم؟!:eh:

™Ali Gsm
2011-11-07, 01:19 PM
ممنون دوست عزیز!
یعنی اینطور که شما میگید ومن هم متوجه شدم برای اینکه هر بار سرعت وایمکس رو افزایش بدیم باید بریم و برگه معرفی نامه با درخواست سرعت جدید بگیریم؟!:eh:

درست متوجه شدید مثلا اگر سرعت فعلی شما 256 کیلوبیت باشد برای افزایش سرعت به 2 مگابیت سرعت مذکور باید در معرفی نامه باشد.

™Ali Gsm
2011-11-07, 09:50 PM
شركت ارتباطات مبين نت در نمايشگاه تلكام امسال مودم هاي جيبي (packet modem) خود را رونمايي مي كند.

ساسان کمیلی زاده، معاون بازاریابی و فروش شركت ارتباطات مبين نت با اعلام اين خبر گفت: مشترکان با استفاده از مودم هاي جيبي مبين نت كه ابعادشان به اندازه يك گوشي تلفن همراه است، مي توانند در محیط های بیرونی و اماکن عمومی از خدمات اينترنت پرسرعت بی سیم وایمکس مبین نت استفاده كنند.
وي افزود: متقاضیان اين فناوری روز دنیا می توانند در نمايشگاه تلكام در غرفه های داخلی و بیرونی مبین نت ثبت نام كرده و ظرف مدت کمتر از سه روز مودم را دریافت كنند.
وي در مورد ساير ويژگي هاي اين محصول گفت: مودم های جیبی نيازي به پاور(برق) ندارند و از باطری های شارژی در آنها استفاده شده است که علاوه بر آداپتور با استفاده از USB نیز می توان آنها را مجددا شارژ كرد.
وی افزود: براي اتصال به اينترنت پرسرعت بی سیم كافي است مودم جيبي روشن شود تا به صورت wifi به شبکه وایمکس مبین نت وصل شود.
وي با بيان اينكه كوچكي، سبكي، قابلیت حمل در سطح شهر، قابلیت جابه جایی در شهرهای مختلف تحت پوشش وایمکس مبین نت(که تا انتهای سال به بیش ازیکصد شهر خواهد رسید) و بي نيازي به برق شهري، اصلي ترين مزيت این محصول جدید وایمکس مبین نت به شمارمي آيد، گفت: با استفاده از اين مزيت ها مشترکان مي توانند به راحتي مودم خود را جابه جا كرده و در اکثر مكان هایی که تحت پوشش شبکه وایمکس مبین نت است از اينترنت پرسرعت بی سیم استفاده كنند.
کمیلی زاده گفت: این محصول مناسب ترین ابزار ارتباطی شخصی برای طیف وسیعی از اقشارمختلف جامعه اعم از مدیران، مدرسان، دانشجویان، کارشناسان، خبرنگاران و غيره خواهد بود.

soroosh23
2011-11-07, 11:22 PM
با سلام
من دیروز رفتم وایمکس ایرانسل ثبتنام کردم
فقط یک سوال واسم پیش اومده
واسم اس ام اس زدن که قبل از پرداخت مبلغ مورد نظر منتظر تماس تلفنی ایرانسل باشید
حالا من باید صبر کنم یا مبلغ رو پرداخت کنم؟

™Ali Gsm
2011-11-08, 12:01 AM
با سلام
من دیروز رفتم وایمکس ایرانسل ثبتنام کردم
فقط یک سوال واسم پیش اومده
واسم اس ام اس زدن که قبل از پرداخت مبلغ مورد نظر منتظر تماس تلفنی ایرانسل باشید
حالا من باید صبر کنم یا مبلغ رو پرداخت کنم؟

دوست عزیز باید طبق پیامک ارسال شده اقدام نمایید.

LinuxBox
2011-11-08, 12:11 AM
نزدیک به 1 هفته هست که مودم بنده بطور میانگین 2 بار در هر ساعت reboot میکنه و در تمام طول روز این مشکل پابرجاست. چون مودم reboot میکرد فکر کردم مشکل از مودم و یا برق مودم باشه که برق مودم رو از پریز دیگه ای تامین کردم اما مشکل برطرف نشد. مشکل از ویندوز هم نیست چون هم روی pc و هم روی لپتاپ تفاوتی نمیکنه. این رو هم بگم که Authentication Method روی EAP-TTLS تنظیم شده و مودم دائما وصل هست. 1 ماه پیش مشکل دیسکانکتی مودم FBR-105 رو داشتم که بعد از 1 هفته مرتفع شد اما الان مودم reboot میشه و Device Up Time ریست میشه در صورتی که ماه پیش مودم reboot نمیشد و فقط دیسکانکت میشد و Connection Time ریست میشد اما Device Up Time ریست نمیشد.
با توجه به مطالب بالا بیشترین احتمال خرابی مودم هست اما جالب اینجاست که در طول روز ساعتی 2 مرتبه reboot دارم در صورتی که 2 شب پیش ساعت 3 نزدیک به 3 ساعت reboot نداشتم در نتیجه شبها از ساعت 2 به بعد اوضاع reboot شدن مودم بهتر میشه.
4 مرتبه با پشتیبانی تماس گرفتم و فرم پیگیری فنی برام پر شد ولی کلا 1 دفعه با من تماس گرفته شد که ساعت 10 صبح بود و از شانس من همون لحظه که چک کردم مودم 2:30 دقیقه reboot نشده بود و فکر کردم مشکل حل شده و پشتیبانی هم گفت اگر بازهم مشکل بود تماس بگیرید. متآسفانه بعد از اون در 3 روز گذشته هیچ تماسی با من گرفته نشده و مشکل همچنان پابرجاست.

Hos$ein
2011-11-08, 12:24 AM
نزدیک به 1 هفته هست که مودم بنده بطور میانگین 2 بار در هر ساعت reboot میکنه و در تمام طول روز این مشکل پابرجاست. چون مودم reboot میکرد فکر کردم مشکل از مودم و یا برق مودم باشه که برق مودم رو از پریز دیگه ای تامین کردم اما مشکل برطرف نشد. مشکل از ویندوز هم نیست چون هم روی pc و هم روی لپتاپ تفاوتی نمیکنه. این رو هم بگم که Authentication Method روی EAP-TTLS تنظیم شده و مودم دائما وصل هست. 1 ماه پیش مشکل دیسکانکتی مودم FBR-105 رو داشتم که بعد از 1 هفته مرتفع شد اما الان مودم reboot میشه و Device Up Time ریست میشه در صورتی که ماه پیش مودم reboot نمیشد و فقط دیسکانکت میشد و Connection Time ریست میشد اما Device Up Time ریست نمیشد.
با توجه به مطالب بالا بیشترین احتمال خرابی مودم هست اما جالب اینجاست که در طول روز ساعتی 2 مرتبه reboot دارم در صورتی که 2 شب پیش ساعت 3 نزدیک به 3 ساعت reboot نداشتم در نتیجه شبها از ساعت 2 به بعد اوضاع reboot شدن مودم بهتر میشه.
4 مرتبه با پشتیبانی تماس گرفتم و فرم پیگیری فنی برام پر شد ولی کلا 1 دفعه با من تماس گرفته شد که ساعت 10 صبح بود و از شانس من همون لحظه که چک کردم مودم 2:30 دقیقه reboot نشده بود و فکر کردم مشکل حل شده و پشتیبانی هم گفت اگر بازهم مشکل بود تماس بگیرید. متآسفانه بعد از اون در 3 روز گذشته هیچ تماسی با من گرفته نشده و مشکل همچنان پابرجاست.

دوست من مودم من و خیلی های دیگه هم همین مشکل رو داره و بخاطر شرایط جوی هست . چندبار منم زنگ زدم همین رو گفتند . زیاد توجه نکنید خودتون اذیت میشید .

Solh56
2011-11-08, 12:56 AM
بعید هم نیست که کنترل بشید

amircji
2011-11-09, 01:20 AM
دوستان من توصیه اکید میکنم بی خیال وایمکس ایرانسل بشید
من شنبه همین هفته با کلی ذوق و شوق رفتم 512 نامحدود سه ماهه با مودم داخلی وایرلس ثبت نام کردم و روز یکشنبه هم مودم رو آوردن و دوشنبه هم فعال شد اما مودم اصلا تو هیچ جای خونه ما آنتن نداد !!! زنگ زدم 707 گفتم مشکل زیر ساخت و این چرت و پرتا. گفت درست میشه ولی درست نشد منم فرم ضمانت بازپرداخت رو پر کردم تا پولمو پس بگیرم حالا نمیدونم چند روز طول میکشه پولمو بدن. تازه خونه ما تو منطقه سبز نقشه هم هست!!! حتما میخوان کارشناس بفرستن و ... ولی چشم من آب نمیخوره ....
واقعا من موندم این همه تبلیغ واسه چی؟؟؟
وقتی وسط تهران وایمکس ایرانسل آنتن نداره وای به حال بقیه شهرا!!!

™Ali Gsm
2011-11-09, 05:30 PM
اشکال از زیرساخت، عذرخواهی از مبین نت

شرکت ارتباطات مبین نت از کلیه کاربران وایمکس به ویژه در شهرهای کیش، چابهار، تبریز، شهرکرد، بندرعباس و ایلام به خاطر قطعی‌های مکرر وایمکس عذرخواهی کرد.

وایمکس نیوز - به گزارش روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین نت در طول روزهای گذشته تعدادی از کاربران این شبکه در استفاده از اینترنت پرسرعت بی سیم دچار اشکالاتی شده‌اند که علت آن اختلال در شبکه زیرساخت ارتباطات کشور بوده است.
بر اساس این گزارش شبکه مبین نت در هیچ یک از شهرهای تحت پوشش مشکلی ندارد و این اشکالات از شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت ناشی می‌شود.
مسوولان شرکت ارتباطات مبین نت امیدوارند شرکت ارتباطات زیرساخت هر چه سریع‌تر در رفع اشکالات شبکه اقدام کند تا اپراتورها بتوانند سرویس باکیفیت در اختیار کاربران قرار دهند.
با این حال مبین نت از کاربرانی که این روزها با مشکل قطعی و اختلال در اینترنت مواجه شده‌اند عذرخواهی می‌کند و امیدوار است به زودی شرایط مطلوبی برای اینترنت کشور فراهم شود.

boy33
2011-11-09, 07:12 PM
سلام

شماره فکس وایمکس ایرانسل کسی می داند چه شماره ای هست ؟

soroosh23
2011-11-10, 08:17 PM
با سلام
من 4روز پیش رفتم وایمکس ایرانسل ثبتنام کردم
هنوز مودم رو تحویل ندادن ولی من رفتم داخل سایت و اشتباهی دکمه تایید رو زدم
الان شناسه کاربریم فعال شده جالب اینجاست که ادرس مک مودم هم دارم که مربوط به همون مدلی هست که درخواست داده بودم
میخواستم بینم تو روند تحویل مودم مشکلی برام پیش نمیاد؟

N ! M A
2011-11-10, 08:34 PM
با سلام
من 4روز پیش رفتم وایمکس ایرانسل ثبتنام کردم
هنوز مودم رو تحویل ندادن ولی من رفتم داخل سایت و اشتباهی دکمه تایید رو زدم
الان شناسه کاربریم فعال شده جالب اینجاست که ادرس مک مودم هم دارم که مربوط به همون مدلی هست که درخواست داده بودم
میخواستم بینم تو روند تحویل مودم مشکلی برام پیش نمیاد؟

اتفاقا روند کار همینه !!!!!
یعنی اگر تایید نکرده بودید ادامه ی کار صورت نمیگرفت.
این تاییده ،برای تایید اطلاعات وارد شده هست .
با تایید کردن ادامه ی مراحل پیش میره.
حالا بعد 24 ال 48 ساعت قسمت پرداخت فعال میشه.
موفق باشید

LinuxBox
2011-11-11, 01:45 PM

نزدیک به 10 مرتبه با پشتیبانی تماس گرفتم و 3 یا 4 دفعه برام فرم پیگیری جدید پر شده اما هنوز طی 7 8 روز گذشته هیج تماسی با من گرفته نشده است.
سرویس جدیدی رو هم که عید قربان برای مکان دیگه ای ثبت نام کرده بودم کنسل کردم. با این وضعیت سرویس خودم رو هم سر ماه دیگه تمدید نمیکنم و قصد دارم مبین نت رو امتحان و امیدوارم وضعیت اون بهتر باشه.

™Ali Gsm
2011-11-12, 07:15 PM
شركت ارتباطات زيرساخت ادعاي مبين نت را رد كرد/زیرساخت: مبین نت در شهرهای مورد ادعا اینترنت خود را از طریق ما تامین نمیکند

شركت ارتباطات زيرساخت ادعاي مبين نت مبني بر اختلال در شبكه ارتباطات زيرساخت را رد كرد .

دفتر روابط عمومي و امور بين الملل شركت ارتباطات زيرساخت در ادامه تاكيد كرده است : طي روز هاي اخير هيچگونه اعلان خرابي و قطعي از سوي شركت مبين نت به مراكز نگهداري و مديريت شبكه شركت ارتباطات زيرساخت در خصوص قطع اينترنت شهر هاي كيش ، چابهار ، تبريز ، شهركرد ،بندر عباس وايلام اعلام نشده است. چرا كه اصلا مبين نت اينترنت خود را در شهرهاي ياد شده از شركت ارتباطات زيرساخت دريافت نمي كند .

دفتر روابط عمومي و امور بين الملل شركت ارتباطات زيرساخت در ادامه آورده است :طبيعي است كه شركت مبين نت به دليل نوپا بودن غالبا در طراحي و مهندسي شبكه خود دچار اشكالات اوليه باشد، از همين رو شركت ارتباطات زيرساخت آمادگي خود را در راستاي بهبود طراحي شبكه شركت مبين نت با عرضه خدمات فني و مهندسي و سرويسهاي مختلف و به روز خود اعلام كرده است .

Nova view
2011-11-13, 08:07 PM
وایمکس نیوز: تلفن اینترنتی وایمکس ایرانسل راه اندازی شد

اپراتور ایرانسل در آستانه آغاز به کار دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران تله کام 2011 ، از سرویس های جدید در حوزه وایمکس رونمایی کرد.

محصولات و خدمات جدید وایمکس ایرانسل امروز شنبه در نشست خبری معرفی شد که از جمله این محصولات می توان به سرویس تلفن اینترنتی وایمکس، چتر وایمکس ایرانسل، مودم بی سیم جیبی و سرویس ارزش افزوده تلفن اینترنتی وایمکس اشاره کرد.
سرویس تلفن اینترنتی ایرانسل یا VOIP که با فناوری تبدیل سیگنال های آنالوگ صوتی به داده های دیجیتال و انتقال آن از طریق بستر وایمکس عمل می کند، از جمله محصولات نوین ایرانسل است که امروز رونمایی شد.
این سرویس با ویژگی هایی چون بی نیازی به خط تلفن و یا سیم‌کارت و پرداخت هر گونه هزینه فعالسازی، امکان برقراری تماس های تلفنی داخلی و بین المللی مقرون به صرفه را برای کاربران وایمکس ایرانسل فراهم می کند.
VoIP علاوه بر امکان نصب بر روی گوشی تلفن ثابت، از طریق تلفن نرم افزاری ایرانسل نیز ارتباط تلفنی به همراه انتقال متن و تصویر را امکانپذیر می کند.
این سرویس دارای امکانات ارزش افزوده از جمله اختصاص شماره داخلی، کنفرانس تلفنی(تصویری، صوتی و متنی)، انتقال تماس، خط گروهی و انتظار مکالمه برای کاربران تجاری است.
ایرانسل همچنین در میان محصولات مرتبط با وایمکس خود، محصولی به نام " چتر وایمکس ایرانسل" را رونمایی کرد. که این سرویس می تواند خلاء موجود در امکان دسترسی به اینترنت پر سرعت بی سیم در محیط های عمومی را برطرف کرده و گام جدیدی در توسعه شاخص های ارتباطی کشور بردارد.
چتر وایمکس ایرانسل قرار است در محیط هایی چون رستوران ها و کافی شاپ ها، مراکز آموزشی و دانشگاهی، و حتی ادارات و بیمارستان ها، امکان اتصال به اینترنت پرسرعت را برای کاربران فراهم کند.
این سرویس به دو صورت اتصال از طریق حساب کاربری وایمکس و یا اتصال از طریق حساب شخصی که به شناسه و رمز عبور وایمکس نیاز دارد، امکان اتصال به اینترنت را بدون نیاز به خرید مودم وایمکس برای کاربران فراهم می کند.
ایرانسل همچنین از مودم بی سیم جیبی که قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وایمکس بدون نیاز به برق شهری را برای کاربران فراهم می کند رونمایی کرد که به زودی به بازار عرضه خواهد کرد.
این مودم قدرت گیرندگی بالا، قابلیت استفاده همزمان چندین کاربر با استفاده از وای فای، سهولت در حمل و نقل، قابلیت شارژ از طریق رابط USB و قدرت بالا در دریافت و ارسال اطلاعات را به همراه دارد.
همچنین رونمایی از خدمات ارزش افزوده بر بستر تلفن اینترنتی وایمکس ایرانسل به عنوان جایگزین سیستم سنتی تلفن داخلی شرکت ها، جنبه های تجاری نوینی از اینترنت بی سیم را در کانون توجه فعالان اقتصادی قرار داد.
این سرویس، رفع نیاز مشترکان تجاری به خرید سخت افزارPBX ، کاهش چشمگیر هزینه مکالمات، طبقه بندی شماره گیری داخلی، ارتباطات داخلی بین شعب و نمایندگی ها، تماس با شماره داخلی یا شناسه وایمکس و غیره جنبه های نوینی از قابلیت های تجاری و شرکتی وایمکس را به کاربران عرضه می کند.

Nova view
2011-11-13, 08:08 PM
از این به بعد علاوه بر مرکز خدمات وایمکس، ایمیل زیر برای مشترکان وایمکس جهت دریافت و رسیدگی به شکایات و مشکلات حوزه وایمکس در دسترس می باشد.

wimax@mtnirancell.ir

jadval
2011-11-14, 12:30 PM
الان این خط تلفن voip برقراره؟

Nova view
2011-11-14, 09:20 PM
الان این خط تلفن voip برقراره؟

در نمایشگاه به طور آزمایشی ارائه می شود.

Nova view
2011-11-14, 09:23 PM
تخفیف ویژه وایمکس ایرانسل به مناسبت عید سعید غدیر و نمایشگاه ایران تله کام ۲۰۱۱

به مناسبت عید سعید غدیرخم و همزمان با برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله کام ۲۰۱۱)، با ثبت‌نام در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ آبان ۱۳۹۰، از ۵۰ درصد تخفیف ویژه در قیمت مودم‌های Wi-Fi و USB بهره‌مند شوید.

توجه :

۱. پرداخت اینترنتی
برای استفاده از سامانه پرداخت الکترونیکی لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «پرداخت» کلیک نمایید.

۲. خرید کارت شارژ
برای بارگذاری کارت شارژ لازم است وارد سیستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و روی گزینه «شارژمجدد» کلیک کنید.

پرداخت بايد با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانكي روبرو صورت گيرد: بانک ملت به شماره حساب و يا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

™Ali Gsm
2011-11-17, 07:03 PM
ارائه سرويس چتر وايمکس ايرانسل در تلكام 2011

همزمان با دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي ايران تلکام 2011، ايرانسل از محصولات و سرويس‌هاي جديد خود در حوزه تلفن همراه و وايمکس رونمايي کرد.

به گزارش ايسنا، ايرانسل اعلام كرد كه اين محصولات و خدمات جديد علاوه بر آنکه براي نخستين بار در ايران به عرصه صنعت ارتباطات و مخابرات عرضه شده، با طبقه‌بندي بر اساس مشترکين عادي و مشترکين تجاري، رونمايي و معرفي شدند.

يكي از اين سرويس‌ها چتر وايمکس ايرانسل است.

به اعتقاد کارشناسان، اين سرويس مي تواند خلاء موجود در امکان دسترسي به اينترنت پر سرعت بي سيم در محيط هاي عمومي را برطرف کرده و گام جديدي در توسعه شاخص هاي ارتباطي کشور بردارد.

چتر وايمکس ايرانسل قرار است در محيط هايي چون رستوران ها و کافي شاپ ها، مراکز آموزشي و دانشگاهي، و حتي ادارات و بيمارستان‌ها، امکان اتصال به اينترنت پرسرعت را براي کاربران فراهم کند.

بر اساس اعلام شرکت ايرانسل، اين سرويس به دو صورت اتصال از طريق حساب کاربري وايمکس و يا اتصال از طريق حساب شخصي که به شناسه و رمز عبور وايمکس نياز دارد، امکان اتصال به اينترنت را بدون نياز به خريد مودم وايمکس براي کاربران فراهم مي کند.

Nova view
2011-11-21, 01:38 PM
مودم های جیبی ایرانسل بزودی قابل سفارش گیری خواهند بود.

تعداد بسیاری از این نوع مودم ها با کیفیت و قدرت گیرندگی بالا با برند ایرانسل سفارش داده شده که بزودی تحویل گرفته می شود.

از مزیت های مودم جیبی وایمکس ایرانسل حجم بسیار کم و قابل حمل بودن آن در اندازه کف دست و یا یک گوشی تلفن همراه، دارای باتری داخلی قابل شارژ از طریق ارتباط USB، اشتراک گذاری اینترنت وایمکس از طریق WIFI با چند سیستم پیرامون به صورت سیار.
گیرندگی این نوع مودم بالاتر از مودم USB هست به همین دلیل نیازی به سامانه تقویت کننده ندارد.

vision89
2011-11-23, 11:27 AM
دوستان ایرانسل بندر ماهشهریها همچنان منتظر ورود وایمکس به این شهر هستند! شخصا حداقل پنج نفر میشناسم که به محض ورود سفارش میدن
برادر نوا قیمت این مودم چقدر هست؟
یک سوال تخصصی هم داشتم!
اینکه برای شهری مثل بندر ماهشهر و ناحیه صنعتی چند عدد آنتن نصب میشه؟ در واقع هر آنتن چند کیلومتر پوشش مفید دارد؟

Nova view
2011-11-23, 12:30 PM
دوستان ایرانسل بندر ماهشهریها همچنان منتظر ورود وایمکس به این شهر هستند! شخصا حداقل پنج نفر میشناسم که به محض ورود سفارش میدن
برادر نوا قیمت این مودم چقدر هست؟
یک سوال تخصصی هم داشتم!
اینکه برای شهری مثل بندر ماهشهر و ناحیه صنعتی چند عدد آنتن نصب میشه؟ در واقع هر آنتن چند کیلومتر پوشش مفید دارد؟

با درود
محدوده پوشش هر آنتن وایمکس در فضای باز بدون مانع 10 کیلومتر هست.

در شهرهای بزرگ مانند تهران معمولا با تعداد آنتن های موبایل برابری می کند زیرا طراحی بر اساس وایمکس سیار هست و جابجایی باید با استحکام ارتباط همراه باشد.
در مناطق صنعتی چون مصرف خانگی نیست و ساختمان کم هست معمولا با 2 BTS پوشش داخلی مناسب ایجاد می شود.
بستگی به مساحت منطقه دارد.
قیمت مودم های جیبی هنوز تعیین نشده اما گرانتر از مودم های ساده هست اما با ورود انبوه قیمت آن شکسته خواهد شد.

™Ali Gsm
2011-11-25, 10:33 AM
شمار مشترکان وایمکس به 270 هزار نفر رسید

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به افزایش شمار کاربران اینترنت پرسرعت در کشور گفت: طی 8 ماه گذشته تعداد کاربران وایمکس از 50 هزار به 270 هزار افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کرم پور امروز چهارشنبه در پنجمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل (C4I) راهبرد و توسعه ملی پایدار با بیان اینکه هم اکنون پنج اپراتور وایمکس در 38 نقطه کشور( 31 استان) فعال هستند، اظهار داشت: شماره مشترکان وایمکس هم اکنون به 270 هزار نفر افزایش یافته و 54 میلیون نفر نیز در کشور از تلفن همراه استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ موبایل هم اکنون 73 درصد است که این رقم با حضور اپراتور سوم و تا پایان برنامه پنجم توسعه به 110 درصد خواهد رسید، تصریح کرد: افزایش تعداد استفاده کنندگان تلفن همراه و اینترنت پرسرعت بی سیم نیازمند افزایش تعداد اپراتورهاست که این امر از نظر امنیتی و اجتماعی در حوزه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار دارد.

کرم پور گفت: تا سال گذشته تنها امکان پایش 3 گیگاهرتز پهنای فرکانس کشور وجود داشت که این میزان هم اکنون به 40 هزار گیگاهرتز رسیده و سال آینده به 60 هزار گیگاهرتز افزایش خواهد یافت.

وی از راه اندازی رادیوآماتوری و ساماندهی فضای نامبرینگ به عنوان اقدامات انجام شده در حوزه فرماندهی و کنترل انجام شده نام برد و با اشاره به واگذاری فضای بازار در حوزه C4I از سوی دولت به بخش خصوصی، ادامه داد: به دلیل اهمیت بخش مخابرات در انتقال اطلاعات، مخابرات به یکی از ارکان بحث فرماندهی و کنترل تبدیل شده و اپراتورهای تلفن همراه و دیگر اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در این حوزه قرار دارند.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه امروزه بحث فرماندهی و کنترل تنها محدود به حوزه نظامی نبوده و دیگر حوزه ها را نیز در برمی گیرد، تصریح کرد: هم اینک مدل سنتی انقلاب های رنگی تغییر کرده و با امکانات ICT هر کاربر قادر به رسانه سازی است به همین دلیل به منظور حفظ امنیت ملی، حوزه C4I بیش از پیش از اهمیت برخوردار است.

Nova view
2011-11-25, 07:37 PM
تعداد مشترکان مبین نت به 100 هزار نفر رسید

مدیرعامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت با بیان اینکه تعداد مشترکان این اپراتور به 100 هزار نفر رسیده، اعلام کرد: هم اکنون این اپراتور 60 شهر کشور را تحت پوشش قرار داده است.

ناصر حسین اصفهانی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنابابیان اینکه براساس برنامه قرار است تا پایان سال شهرهای تحت پوشش این اپراتور دو برابر شود،اظهار داشت: همه مراکز استان‌های کشور از سال گذشته تحت پوشش شبکه وایمکس مبین‌نت بوده‌اند.
وی با بیان اینکه مبین نت برای واگذاری این سرویس به میزان تقاضا توجه دارد، ادامه داد: بسیاری از شهرها به اندازه فرمانداری نیستند اما درآنجا بازار مناسبی وجود دارد برهمین اساس مبین نت سرویس دهی خود را درآنجا آغاز می کند.
وی در خصوص افزایش وضعیت تعداد مشترکان مبین نت در آینده،اظهار داشت: تعداد مشترک هم خیلی تابع تقاضای بازار است و امیدواریم تعداد مشترکان‌ مبین نت نیز تا آخر سال حداقل به بیش از 150 هزار نفر برسد.
هم اکنون "وایمکس" به یکی از پرطرفدارترین فناوریهای موجود در جهان برای توسعه اینترنت پرسرعت تبدیل شده به گونه ای که بعضی از شهرهای بزرگ جهان با این فناوری توانسته اند پوشش کاملی را برای دسترسی به اینترنت شهروندان در هر نقطه ای که باشند فراهم کنند.
در همین حال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دو برابر شدن تعداد مشترکان اینترنت پرسرعت بی سیم وایمکس و رشد 131 درصدی این فناوری در کشور در شش ماهه نخست امسال خبر داد.
عرضه خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم برپایه فناوری وایمکس در سال 1387 در ایران مطرح شد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طبق روال پروژه‌های دیگر فراخوان تعیین اپراتورهای آن را منتشر کرد که پس از ماهها بررسی چهار شرکت توانستند پروانه اپراتوری وایمکس را کسب کنند.
براین اساس شرکت ارتباطات مبین نت برای سراسر کشور، ایرانسل بر 7 استان، اسپادان در اصفهان و رایانه دانش گلستان برای استان گلستان به عنوان چهار اپراتور اینترنت بی سیم معرفی شدند و مهلت 9 ماهه ای به این اپراتورها داده شد تا بتوانند وایمکس را هر کدام در هر منطقه‌‌ای که در پروانه آنها قید شده بود، راه‌اندازی کنند.
مشکلات فراوانی از جمله مشکلات شبکه و تجهیزاتی که این چهار اپراتور باید در وضعیت تحریم ایران خریداری و وارد کنند موجب تاخیر در راه‌اندازی تکنولوژی وایمکس در کشور شد و هم اکنون با گذشت نزدیک به 3 سال از آن تاریخ ، بررسی ها نشان می دهد که وایمکس هنوز در سبد خانوار ایرانی جای نگرفته است.

™Ali Gsm
2011-11-28, 05:22 PM
مدیر استاندارد و تایید نمونه رگولاتوری: تجهیزات اپراتورهای وایمکس تایید شده است

مدیر استاندارد و تایید نمونه اداره تدوین استاندارد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تجهیزات اپراتورهای بزرگ وایمکس همچون مبین نت و ایرانسل از ابتدا تایید نمونه را اخذ کرده اند، اعلام کرد: تجهیزات جدید این اپراتور دایما مورد تست قرار می گیرد.

وایمکس نیوز - غلامرضا خاکسار، در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه انجام مراحل تایید نمونه و اخذ مجوز برای نصب و راه‌اندازی تجهیزات در شبکه‌های ارتباطی مانند وایمکس ضروری است، گفت: برخی تجهیزات از قبل در کشور وجود داشته و تایید نمونه را اخذ کرده اند ولی برخی دیگر از تجهیزات نیازمند طی مراحل تایید نمونه در سازمان تنظیم مقررات هستند.
وی افزود: فرایند زمان بندی تایید نمونه تجهیزات برای اپراتورهای بزرگ در رگولاتوری به گونه ای است که پروژه های آنها با تاخیر روبرو نشود.

وی گفت: تاکنون مشکلی از بابت تست این تجهیزات برای اپراتورهای وایمکس ایجاد نشده و تمامی آنها تایید نمونه را دریافت کرده‌اند.
بر اساس آیین‌نامه تایید نمونه تجهیزات ارتباطی مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، کلیه تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات که در داخل کشور تولید شده و یا از طریق مبادی ورودی و گمرکات به هر تعداد وارد کشور می‌شوند، نیاز به اخذ گواهی تایید نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دارند.
در فرآیند تایید نمونه برای تجهیزات مذکور، انجام آزمایش هایی به منظور تایید صحت عملکرد این تجهیزات در شرایط مختلف ضروری است. از جمله این آزمایش ها می‌توان به آزمون‌های کارایی(Performance)، ایمنی(Safety)، سازگاری الکترومغناطیسی(EMC) و شرایط محیطی اشاره کرد که هرکدام از این آزمون‌ها صرفنظر از روال‌های اداری معمول، همانند دیگر کشورها نیاز به زمانی جهت بررسی مشخصات و مدارک تجهیزات، هماهنگی‌های لازم با آزمایشگاه‌های مربوطه، مکاتبات با آزمایشگاه‌ها از طرف سازمان، فرآیند انجام آزمون‌ها مطابق استانداردها، بررسی نتایج آزمون و تهیه گزارش آزمایش دارد که نهایتا پس از گذشت تمامی این مراحل و در صورت نبود مشکل در هیچ یک از مراحل مذکور گواهی تایید نمونه از طرف سازمان صادر می‌شود.

™Ali Gsm
2011-12-01, 09:17 PM
استفاده اشتراکی مبین نت از 100 سایت همراه اول

مدیر عامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت اعلام کرد: این اپراتور به منظور تکمیل پوشش دهی خود در حدود صد سایت مشترک با اپراتور اول در سراسر کشوردارد.

حسین اصفهانی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا با بیان اینکه طراحی شبکه‌ مبین نت کاملا مجزا است و ارتباطی به همراه اول و سایراپراتورها ندارد، اظهار داشت: بر اساس طراحی شبکه اقدام به شناسایی سایت و سایت‌یابی کردیم.
وی با بیان این امکان برای مبین نت فراهم شد که از سایت‌های همراه اول که با شبکه اپراتورما تطبیق دارند، استفاده کند، ادامه داد:برای استفاده از سایت های همراه باید ارتفاع سایت ها و برخی موارد دیگر مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: همراه اول چند هزار سایت دارد، اما تعداد سایت‌هایی که به صورت مشترک استفاده می‌کنیم، خیلی محدود است.
اصفهانی با اشاره به اینکه همچنان امکان اینکه از سایت‌های همراه اول استفاده کنیم، موجود است، ادامه داد: در بسیاری از مناطق که امکان استفاده از سایت‌های همراه اول ممکن نیست و مبین نت خوداقدام به جذب سایت‌های مشخص می‌کند.
شرکت ارتباطات مبین نت با توجه به دریافت پروانه ارائه خدمات ارتباطات بی سیم مبتنی بر فناوری WiMAX در کلیه استان های کشور آمادگی ارائه خدمات زیر را به کلیه اشخاص حقیقی و شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی داراست.
از مهم ترین اهداف شرکت ارتباطات مبین نت بالابردن ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت که از مهم ترین شاخص های توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یک کشور به حساب می آید، می باشد. خدمات ارتباطی مبین نت با توجه به عدم وابستگی به زیرساخت های سیم مسی و مخابرات های منطقه ای به راحتی امکان اتصال مشترکین به شبکه اینترنت را با سرعت های 128 کیلوبیت بر ثانیه تا دو مگابیت بر ثانیه فراهم می سازد
با واگذاری تلفن با پیش شماره 0944 شرکت ارتباطات مبین نت خدمات تلفن اینترنتی ثابت را جهت مکالمه مشترکین در داخل شبکه مبین نت ارائه می نماید. در ضمن همزمان با همکاری و انعقاد قرارداد با شرکت ارتباطات زیرساخت و سایر اپراتورهای تلفن همراه این مشترکین امکان مکالمه با سایر شماره ها را نیز خواهند داشت.
شرکت ارتباطات مبین نت با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت های بین المللی مدیریت ترافیک تلفن اینترنتی، به مشترکین خود خدمات تماس تلفنی بین المللی با کلیه اپراتورهای تلفن ثابت و همراه را با حداقل قیمت (80% ارزان تر از مخابرات ایران) و حداکثر کیفیت ارائه می کند
با راه اندازی و بهینه سازی شبکه WiMAX در نقاط مختلف ایران، بستر ارتباطی مناسب و قابل اطمینانی جهت اتصال ساختمان ها و دفاتر شرکت ها و سازمانهایی که گستردگی جغرافیایی شهری و یا کشوری دارند (از جمله بانک ها، بیمه ها، شهرداری ها و ... ) فراهم می باشد.برهمین اساس شرکت ارتباطات مبین نت با ارائه خدمات شبکه اختصاصی مجازی لایه دو و لایه سه، مناسب ترین گزینه را در اختیار این طیف از مشترکین که به شدت نیاز به شبکه ای مستقل از مخابرات دارند، می گذارد.

™Ali Gsm
2011-12-02, 01:30 PM
مدیرکل نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان: شکایتی از مشترکان وایمکس به رگولاتوری ارایه نشده است

به گفته مدیرکل نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در هفته‌های اخیر شکایتی در خصوص سرویس وایمکس ارایه شده توسط اپراتورها نداشته‌ایم.

وایمکس نیوز - علیرضا اصغریان در گفت و گو با خبرنگار ما با تاکید بر نظارت روی تمامی سرویس های ارتباطی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در حال حاضر هر شکایتی از کاربران سرویس های ارتباطی وجود داشته است رسیدگی شده و در رابطه به سرویس فروخته شده وایمکس شکایتی از مشترکان به رگولاتوری اعلام نشده است.
وی با بیان اینکه کاربران سرویس های ارتباطی و فناوری اطلاعات باید در مرحله نخست شکایت خود را از سرویس و نحوه سرویس دهی به اپراتور موردنظر ارجاع دهند، گفت: مراجعه به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و درج شکایت باید در مرحله بعدی قرار گیرد که کاربر از اپراتور موردنظر پاسخ مناسب و موثر را دریافت نکرده باشد.
وی با اشاره به کنترل دفتر نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات رگولاتوری از طریق بازرسی‌های از راه نزدیک و سیستم دسترسی آنلاین بر فعالیت اپراتورهای ارتباطی، در مورد وضعیت فعلی سرویس وایمکس و نحوه نظارت بر اپراتورهای این سرویس گفت: در بحث وایمکس آنچه مشخص است و باید از سوی اپراتورهای این سرویس رعایت شود مبادله SLA با مشترکان است که اگر اپراتورها از این وظیفه عدول کنند باید خسارت آن را بپردازند.
اصغریان با تاکید براینکه در سیستم نظارت آنلاین تمامی جزییات سرویس ها و سرویس دهنده ها واضح و مشخص است، ادامه داد: در صورت بروز قطعی مربوط به شبکه، اپراتور ملزم به جبران خسارت است و برخی مواقع نیز قطعی اینترنت می تواند از زیرساخت، مخابرات و حتی شرکت های ارایه دهنده سرویس نیز باشد که در هر صورت سرویس نظارت آنلاین رگولاتوری بر آن نظارت خواهد داشت.
مدیرکل نظارت بر سرویس های فناوری اطلاعات رگولاتوری با بیان اینکه هدفمان این است که هر کاربر روزی ناظر بر سرویس خود شود از وجود 260 هزار کاربر اینترنت پرسرعت بی سیم – وایمکس – و 1.5 میلیون کاربر ADSL در کشور خبرداد و گفت: رگولاتوری کنترل خود را بر سرویس دهنده‌ها انجام می‌دهد اما انتظار می رود کاربران نیز به عنوان ناظر بر سرویس دریافتی خود، از حق و حقوق خود آگاه باشند و آن را مطالبه کنند.
وی با تاکید بر اینکه این امر مستلزم افزایش آگاهی و اطلاع کاربران از چگونگی سرویس و مسایل فنی است، افزود: کاربران سرویس های اینترنتی باید دانش چک کردن سرویس خود را داشته باشند و به این ترتیب در مورد کیفیت سرویس دریافتی خود اطلاع حاصل کنند.