PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلیه خبر ها مباحث و سوالات مربوط به وایمکس

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10

Nova view
2010-12-25, 12:23 AM
اسپادان ماه آینده وایمکس واگذار می کند

مدیرعامل اسپادان از واگذاری سرویس وایمکس در اصفهان تا ماه آینده خبر داد.

شهرام ستایشی در گفت وگو با خبرنگار موبنا با بیان اینکه درحدود پنج ماه است که قابلتیت واگذاری وجود دارد اظهارداشت: این سرویس تا ماه آینده در اصفهان واگذار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه قرار یود این اقدام در دوفاز انجام شود، افزود: هم اکنون اپراتور اسپادان فاز دو این پروژه را شروع کرده است.
وی گفت: فاز اول پوشش دهی کامل اصفهان بود که انجام شد فاز دوم شهر های دیگر این استان و پوشش صد درصدی اصفهان است.
وی گفت: بس از اخذ تایید امنیتی سیستم ها وتجهیزات امنیت شبکه، تجهیزات جانبی وارد شبکه شود که هم اکنون تقریبا در مراحل نهایی قرارداریم.
شرکت مبین نت در 30 استان، ایرانسل – ام تی ان در شش استان، شرکت مشارکتی اصفهان در استان اصفهان و شرکت رایانه دانش گلستان در استان گلستان پروانه وایمکس را اخذ کردند. آبان ماه سال 87 سازمان تنظیم مقررات شرکت مبین نت را در تمام استان ها، ایرانسل را در شش استان تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان ، شرکت مشارکتی سیار اصفهان (اسپادان) را در اصفهان و شرکت رایانه دانش گلستان را در استان گلستان به عنوان برندگان مزایده وایمکس معرفی کرد.
براساس شرایط پروانه، این شرکت ها باید سرویس دهی خود را پس از 9ماه از زمان دریافت پروانه آغاز کنند.
وایمکس، سیستم دیجیتال ارتباط بی سیم بوده و جایگزینی مناسب شبکه های adsl و بی سیم کوتاه برد نواحی شهری است.

iran100
2010-12-26, 02:52 PM
سلام دوستان
وایمکس نیوز یک سایت خبری IT می باشد، که تمرکز آن بیشتر در حوزه وایمکس می باشد.
آدرس سایت:
wimaxnews.ir

موفق باشید
iran100

petr-cech
2010-12-27, 02:54 PM
سلام دوستان
وایمکس نیوز یک سایت خبری IT می باشد، که تمرکز آن بیشتر در حوزه وایمکس می باشد.
آدرس سایت:
wimaxnews.ir

موفق باشید
iran100

و البته همون طور که میدونید این سایت ماله مبین نت هست ...

dada11
2010-12-27, 05:21 PM
با درود
چند سوال در رابطه با مودم wi-fi ایرانسل دارم:
-ایا میتوان این مودم را برای سایر اپراتورها استفاده کرد.مثلا اکانت را از مبین نت گرفت و از مودم ایرانسل استفاده کرد؟
-ایل میتوان مودم wi-fi ایرانسل را فقط با کابل به سه کامپیوتر وصل کرد بدون استفاده از وایرلس؟(شبکه داخلی درست کرد)
-ایا میشود با یک مودم wi-fi ایرانسل برای یک اپارتمان 4 واحدی استفاده کرد و هر واحد اشتراک مجزا و مربوط به
خود داشته باشد.البته فقط با استفاده از کابل.(و همزمان هم هر ** به اینترنت وصل باشد)
ممنون بخاطر پاسختان

Nova view
2010-12-27, 06:57 PM
با درود
-ایا میتوان این مودم را برای سایر اپراتورها استفاده کرد.مثلا اکانت را از مبین نت گرفت و از مودم ایرانسل استفاده کرد؟
-ایل میتوان مودم wi-fi ایرانسل را فقط با کابل به سه کامپیوتر وصل کرد بدون استفاده از وایرلس؟(شبکه داخلی درست کرد)
-ایا میشود با یک مودم wi-fi ایرانسل برای یک اپارتمان 4 واحدی استفاده کرد و هر واحد اشتراک مجزا و مربوط به
خود داشته باشد.البته فقط با استفاده از کابل.(و همزمان هم هر ** به اینترنت وصل باشد)
ممنون بخاطر پاسختان

با درود خدمت شما دوست عزیز

1.بنده شرایط مبین نت را نمی دانم، اما اگر شماره شناسایی مودم در شبکه مبین نت ثبت شود می توان چنین استفاده ای کرد، ولی به دلیل رقابت مبین نت با ایرانسل مسلما مبین نت تصور نمی کنم چنین ثبتی را انجام دهد، مخصوصا اینکه مودم های ایرانسل برنامه ریزی برای استفاده در شبکه وایمکس ایرانسل شده اند، در صورت تغییر اپراتور به مشکل بر می خورند.

2. مودم بیسیم فقط امکان اشتراک از طریق وایرلس را دارد، مگر اینکه شما یک سیستم را سرور و از طریق سیستم خودتان عملیات شبکه کردن را انجام دهید.

3.برای این منظور ایرانسل در ساختمان های مسکونی به صورت انبوه با یک مودم خارجی کار اشتراک دهی به واحد ها را با تسهیلات ویژه انجام می دهد.
جهت اطلاعات بیشتر با 707 از خط ایرانسل خود تماس بگیرید.

+Amin
2010-12-27, 07:04 PM
با سلام.

شرایط اخذ سرعت های بالای 128 چیه؟

iran100
2010-12-27, 08:37 PM
با سلام.

شرایط اخذ سرعت های بالای 128 چیه؟

دوست عزیز
اصولا افراد حقوقی و دانشجو می توانند از اینترنت بالای 128 کیلوبیت استفاده نمایند.
اطلاعات بیشتر:http://www.cra.ir/

موفق باشید.
iran100

g900
2010-12-28, 06:25 PM
نوشته اصلي بوسيله dada11 http://www.ir-tci.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?p=836629#post836629)
با درود

در جواب دوست خوبمون در رابطه با استفاده همزمان 4 واحد آپارتمان بايد عرض كنم كه بله همچين امكاني در موده هاي wifi گنجانده شده است . اين مودم ها قابليت استفاده 36 كاربر را به صورت همزمان دارند . 4 كاربر با كابل و 32 كاربر بدون كابل . به همين خاطر براي 4 كاربري كه مي خواهند همزمان وبا كابل به اينترنت وصل شوند نيازي به استفاده از ruter نيست .

اگر سوال خاصي در اين زمينه داشتيد حتماٌ پاسخگو هستم

dada11
2010-12-29, 12:29 AM
با سپاس به شما
لطفا اگر امکان دارد به سوال 1 و 2 هم پاسخ دهید .ممون ار توجهتان

g900
2010-12-29, 10:02 PM
دوست من سلام
در جواب سوال اولت بايد بگم كه خير چون mac adress مودم ايرانسل فقط در شبكه ايرانسل شناخته شده است و بزودي در تمام شبكه MTN
اما در جواب به سوال دوم : اگر جواب قبلي منو به دقت مي خوندي اين سوالت هم جواب داده ميشد . مودم هاي واي فاي مدل BM635 داراي 4 پورت Lan يا شبكه هستند . اما در مدل BM632w 1 پورت شبكه تعبيه شده كه اگر بخواي بيشتر از يك كامپيوتر را با كابل وصل كني حتما به تجهيزاتي مثل هاب سويچ و ... احتياج داري

g900
2010-12-31, 03:47 AM
با سلام
دوستاني كه درباره مودم هاي وايمكس سوال خاصي دارند حتماً همينجا مطرح كنند تا جواب داده بشه .

جديدترين مدل مودم ها مدل BM632w همراه با امكان wifi

g900
2011-01-01, 02:07 AM
با سلام
طي تست هاي گوناگوني كه بر روي انواع مودم هاي وايمكس انجام دادم متوجه شدم كه گيرندگي سيگنال در مودم هاي USB به ميزان 10db از ديگر مودم هاي داخلي ارائه شده كمتر است . اين تست در شرايطي انجام شد كه هر سه مدل مودم را در كنار هم و در شرايط يكسان قرار دادم . نتيجه اين تست نشان ميدهد كه اگر قصد استفاده از مودم هاي داخلي را داريد البته در صورتي كه قصد جابجايي نداريد اصلا از مودم USB استفاده نكنيد .

dada11
2011-01-01, 12:40 PM
با درود
من احتییاج به اینترنت دائم و بدون اشغالی خط تلفن دارم.حدلکثر میزان استفاده در ماه هم 300 مگا بایت است.
حداکثر هزینه ای که میتوانم بکنم ماهی 3-4 هزار تومان است نه بیشتر.
لطفا شما دوستان که در اشتراک اینترنت تجربه دارید راهنمایی کنید که من از چه سرویسی و چه شرکتی
میتوانم استفاده کنم (با شرایط بالا).
در شهرستان هستم.هم وایمکس ایرانسل هست و هم adsl . ولی متاسفانه هزینه اشتراک با شرایط من جور نیست.
gprs هم با بوجه جور نیست.لطفا راهنمایی بفرمایید.
با سپاس از همگی

petr-cech
2011-01-01, 01:59 PM
با درود
من احتییاج به اینترنت دائم و بدون اشغالی خط تلفن دارم.حدلکثر میزان استفاده در ماه هم 300 مگا بایت است.
حداکثر هزینه ای که میتوانم بکنم ماهی 3-4 هزار تومان است نه بیشتر.
لطفا شما دوستان که در اشتراک اینترنت تجربه دارید راهنمایی کنید که من از چه سرویسی و چه شرکتی
میتوانم استفاده کنم (با شرایط بالا).
در شهرستان هستم.هم وایمکس ایرانسل هست و هم adsl . ولی متاسفانه هزینه اشتراک با شرایط من جور نیست.
gprs هم با بوجه جور نیست.لطفا راهنمایی بفرمایید.
با سپاس از همگی

خوب با ماهی 3-4 تومن که وایمکس نمی تونید بگیرید.
وایمکس ایرانسل با سرعت128kbps ماهی 12 هزار تومان هست .

neomn
2011-01-01, 02:30 PM
خوب با ماهی 3-4 تومن که وایمکس نمی تونید بگیرید.
وایمکس ایرانسل با سرعت128kbps ماهی 12 هزار تومان هست .

اگه امکان داره لطفا پهنای باند بخش خانگی با تعرفه هاش رو بنویسید

petr-cech
2011-01-01, 02:52 PM

بله بفرمایید:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Autumn/Farsi/Tariff-Table-postpaid-Far-big.gif

petr-cech
2011-01-01, 02:54 PM
و این هم طرح های ویژه زمستان به همراه مودم رایگان
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Sixmonth/tariff_fa.jpg

g900
2011-01-01, 03:37 PM

با تشكر از دوست خوبم كه ليست همه تعرفه ها رو گذاشته بايد يه نكته بهش اضافه كنم كه هر فصل تعرفه هاي خاص خودش رو داره .اما مثلا كسي تو همين فصل از يكي از سرويس هاي اين فصل انتخاب كنه حتي اگه فصل بعد اون سرويس گرون تر بشه باز هم ميتونه از تعرفه فصل قبل استفاده كنه . ولي شرايطي كه اعلام ميشه مثل مودم رايگان در صورت ... مخصوص همان فصل بوده و در فصل بعد شرايط عوض ميشه .
براي سرويس خانگي فعلا فقط 128 ميدن . اما اگه بتوني يه نامه از يه شركتي (خصوصي - دولتي -حتي كاغذي) يا دانشگاهي نامه بگيري تا 2m هم بهت ميدن

ebeli
2011-01-02, 09:49 AM
سلام و خسته نباشید
می خواستم بدونم که تز مودم wifi و سامانه تقویت کنندش می شه برای وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد ؟
من می خوام یه اشتراک wifi بگیرم که گفتن که به مودم و تقویت کننده هم نیاز هست ، می خواستم بدونم اگر من این اشتراک رو بگیرم و مودم رو خریداری کنم میشه از همون مودم بعدا برای اتصال به اینترنت وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد یا اینکه مودم های ایرانسل فرق می کنه ؟
با تشکر

g900
2011-01-02, 02:44 PM
می خواستم بدونم که تز مودم wifi و سامانه تقویت کنندش می شه برای وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد ؟
من می خوام یه اشتراک wifi بگیرم که گفتن که به مودم و تقویت کننده هم نیاز هست ، می خواستم بدونم اگر من این اشتراک رو بگیرم و مودم رو خریداری کنم میشه از همون مودم بعدا برای اتصال به اینترنت وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد یا اینکه مودم های ایرانسل فرق می کنه ؟

دوست من سلام
سوالت خيلي گنگه . اگه سوالت رو واضح تر بگي حتما بهش جواب ميدم .

g900
2011-01-02, 02:46 PM
يه لطفي بكن اول قضيه اين تز مودم wifi توضيح بده . بعد هم منظورتو از قسمت دوم سوالت مشخص كن

hesam.sh
2011-01-02, 02:48 PM
سلام نوا جان
من به تازگی اشتراک 256 کیلو بیت (32 کیلو بایت) وایمکس از ایرانسل گرفتم
سرعت دانلودم تو روز حداکثر 25 کیلو بایت و شب هم حداکثر 20 کیلوبایت میشه.
جاهای مختلف هم امتحان کردم و بازم نتیجه همین بود.
آیا و ضعیت خوب و ایده ال و بدون اختلال از وایمکس اینه؟!!!

ebeli
2011-01-02, 03:01 PM
خیلی ممنون g900 (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=178385) عزیز
اون "تز " اشتباهی تایپی هست ، منظورم "از" بود
می خواستم بدونم که مودم های wifi و سامانه ی تقویت کننده که در بازار هست و برای سایر isp های دیگر که اکانت wifi می دهند قابل استفاده هست ، می شه برای اینترنت وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد ؟
منظورم اینه مودم ها فرق می کنن که از ایرانسل اینترنت گرفته باشی یا از یه شرکت دیگه ؟
باز هم گنگه ؟

petr-cech
2011-01-02, 03:11 PM
خیلی ممنون g900 (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=178385) عزیز
اون "تز " اشتباهی تایپی هست ، منظورم "از" بود
می خواستم بدونم که مودم های wifi و سامانه ی تقویت کننده که در بازار هست و برای سایر isp های دیگر که اکانت wifi می دهند قابل استفاده هست ، می شه برای اینترنت وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد ؟
منظورم اینه مودم ها فرق می کنن که از ایرانسل اینترنت گرفته باشی یا از یه شرکت دیگه ؟
باز هم گنگه ؟

با اجازه از استاد g900

باید خدمتتون بگم که نه این مودم ها امواج وایمکس رو دریافت می کنه و به صورت wi-fi پخش می کنه ...

اون سامانه ی تقویت کننده هم ماله مودم USB هست ...

nikan4host
2011-01-02, 03:18 PM
با سلام

این موبیلتی چیه؟ کسی میتونه توضیح بده؟

آخه اپراتور های وایمکس هم منتظر اپراتور 3 هستن که بیاد و بعد 2 سال موبیلتی ارائه کنن
هر کسی میدونه یه توضیح بده ممنون

ebeli
2011-01-02, 03:18 PM
petr-cech (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=113043) عزیز اون قسمت رو متوجه شدم
در واقع من می خواهم یک اکانت wifi از یه شرکت بگیرم ، ولی اونجایی که من هستم امواج wifi شکسته می شه که به من گفتن برای این علاوه بر خرید مودم wifi باید یک دستگاه تقویت کننده ی امواج wifi هم بگیرم . فقط نمی دونم که اون مودم و دستگاه تقویت کننده که من اونا رو می خرم می شه برای وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد ؟ یعنی من بعدا که وایمکس ایرانسل گرفتتم دیگه مجبور نباشم موردم و دستگاه تقویت کننده بخرم و از همونا استفاده کنم

petr-cech
2011-01-02, 03:28 PM
petr-cech (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=113043) عزیز اون قسمت رو متوجه شدم
در واقع من می خواهم یک اکانت wifi از یه شرکت بگیرم ، ولی اونجایی که من هستم امواج wifi شکسته می شه که به من گفتن برای این علاوه بر خرید مودم wifi باید یک دستگاه تقویت کننده ی امواج wifi هم بگیرم . فقط نمی دونم که اون مودم و دستگاه تقویت کننده که من اونا رو می خرم می شه برای وایمکس ایرانسل هم استفاده کرد ؟ یعنی من بعدا که وایمکس ایرانسل گرفتتم دیگه مجبور نباشم موردم و دستگاه تقویت کننده بخرم و از همونا استفاده کنم

اون مودمی که برای wi-fi می گیرید باید وایمکس رو هم ساپورت کنه یعنی قابلیت دریافت امواج وایمکس رو داشته باشه ...

چون فرکانس wimax با wireless فرق می کنه ...

petr-cech
2011-01-02, 03:35 PM
با سلام

این موبیلتی چیه؟ کسی میتونه توضیح بده؟

آخه اپراتور های وایمکس هم منتظر اپراتور 3 هستن که بیاد و بعد 2 سال موبیلتی ارائه کنن
هر کسی میدونه یه توضیح بده ممنون

استفاده از وایمکس در حال حرکت یا به عبارتی وایمکس سیار ...

البته تا جایی که من میدونم ...

g900
2011-01-02, 05:25 PM
با تشكر از دوست خوبم petr-cech كه همه توضيحات رو خيلي خوب دادند
اما در جواب

سلام نوا جان

بايد خدمتت عرض كنم كه ريت دانلود به صورت استاندارد به اين صورته كه هر سرعتي كه ميگيري اگه تقسيم بر 8 كني ميشه ميانگين سرعت دانلودت يا استاندارد سرعت دانلودت . بعضي وقتا (مخصوصا تو ايران) سرعت دانلودي كه از همون فرمول بالا گفتم درست در نمياد چون كلا پهناي باندي كه سازمان مقررات راديويي در اختيار سرويس دهنده ها ميزاره مرتب دستخوش تغييره (حالا به هر دليل) پس اين چيزا عاديه . خيلي خودتو اذيت نكن .
يه توصيه بهت ميكنم اول انجام بده بعد حتما جوابشو برام بزن . مودمتو بردار برو يه جاي ديگه كه وايمكس پوشش داره و اونجا تست كن

g900
2011-01-02, 05:35 PM

فعلا تنها مودمهايي كه از خود ايرانسل خريده بشه تو شبكه ايرانسل جواب ميده . چون بايد mac مودمت تو شبكه شناخته شده باشه

hesam.sh
2011-01-04, 01:05 AM
با تشكر از دوست خوبم petr-cech كه همه توضيحات رو خيلي خوب دادند
اما در جواب

سلام نوا جان

بايد خدمتت عرض كنم كه ريت دانلود به صورت استاندارد به اين صورته كه هر سرعتي كه ميگيري اگه تقسيم بر 8 كني ميشه ميانگين سرعت دانلودت يا استاندارد سرعت دانلودت . بعضي وقتا (مخصوصا تو ايران) سرعت دانلودي كه از همون فرمول بالا گفتم درست در نمياد چون كلا پهناي باندي كه سازمان مقررات راديويي در اختيار سرويس دهنده ها ميزاره مرتب دستخوش تغييره (حالا به هر دليل) پس اين چيزا عاديه . خيلي خودتو اذيت نكن .
يه توصيه بهت ميكنم اول انجام بده بعد حتما جوابشو برام بزن . مودمتو بردار برو يه جاي ديگه كه وايمكس پوشش داره و اونجا تست كن

ممنونم دوست خوبم از جوابت
این گفته شما در صورتی درسته که سرعت همیشه کم باشه ولی من به توصیه شما رفتم جای دیگه هم امتحان کردم و با اینکه آنتنم اونجا خیلی ضعیف بود،ولی سرعتم خیلی بهتر بود.اینجا که سرویس گرفتم،با اینکه آنتن خیلی قوی هست و به آنتن خیلی نزدیک هستیم (5 تا چراغ روشنه) ولی سرعتم خیلی کمه.
قدرت آنتن،تنها معیار کیفیت خوب نیست و مثل موبایل،شلوغی شبکه هم مهمه.
مدتها بود که مونده بودم چرا مبین نت تو منطقه ما چندتا آنتن نزدیک به هم گذاشته ولی ایرانسل فقط یه آنتن گذاشته!
حالا متوجه شدم که مبین نت رو کیفیت شبکه اش خیلی بهتر از ایرانسل داره کار میکنه و مثل ایرانسل فقط به فکر پوشش نیست و من هم چه کلاهی سرم رفت با خرید از ایرانسل!
گویا ایرانسل تو شبکه وایمکس هم مثل شبکه موبایلش تو ظرفیت و کیفیت و رضایت مشترکینش کم کاری داره میکنه!

Nova view
2011-01-04, 02:30 PM
ممنونم دوست خوبم از جوابت
این گفته شما در صورتی درسته که سرعت همیشه کم باشه ولی من به توصیه شما رفتم جای دیگه هم امتحان کردم و با اینکه آنتنم اونجا خیلی ضعیف بود،ولی سرعتم خیلی بهتر بود.اینجا که سرویس گرفتم،با اینکه آنتن خیلی قوی هست و به آنتن خیلی نزدیک هستیم (5 تا چراغ روشنه) ولی سرعتم خیلی کمه.
قدرت آنتن،تنها معیار کیفیت خوب نیست و مثل موبایل،شلوغی شبکه هم مهمه.
مدتها بود که مونده بودم چرا مبین نت تو منطقه ما چندتا آنتن نزدیک به هم گذاشته ولی ایرانسل فقط یه آنتن گذاشته!
حالا متوجه شدم که مبین نت رو کیفیت شبکه اش خیلی بهتر از ایرانسل داره کار میکنه و مثل ایرانسل فقط به فکر پوشش نیست و من هم چه کلاهی سرم رفت با خرید از ایرانسل!
گویا ایرانسل تو شبکه وایمکس هم مثل شبکه موبایلش تو ظرفیت و کیفیت و رضایت مشترکینش کم کاری داره میکنه!

تعداد سایت های مبین نت در سطح کشور به 50 تا نیز نمی رسد. مشترکان آن نیز 100 نفر نیز نیستند. این اپراتور تعداد انگشت شماری سایت در برخی شهر ها نصب کرده که بیشتر به دلیل ضعف پوشش باید از مودم فضای باز استفاده شود.
طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات رادیویی این پهنای باند برای سرویس 256 کیلوبیت در ثانیه دریافت می کنید به طور متوسط استاندارد است.

توجه داشته باشید 32 کیلوبایت در ثانیه حداکثر می باشد. طبق قانون سرعت شما باید در یک رنجی متغیر باشد نه اینکه تا سقف سرعت همواره باشد! این در همه سرویس های اینترنت اعم از ADSL وایرلس و .. است و مختص وایمکس نیست.

اما در حالت کلی لطفا با 707 تماس بگیرید و با ذکر منطقه خودتان موضوع را اطلاع دهید.
دوستان حتما بررسی خواهند کرد که بتوانید در تمامی ساعات سرعت به حداکثر پهنای باند نزدیک باشد.

دقت داشته باشید در کلیه خطوط حتی ADSL به طور مثال 128 سرعت شما روی 16 هیچگاه نیست و همیشه از آن مقداری پایین تر است.
هر چقدر سرعت افزایش پیدا کند این فاصله بیشتر می شود.
بنده از سرویس 2مگابیت در ثانیه استفاده می کنم و باید طبق گفته شما سرعتی در حد 256کلیوبایت در ثانیه داشته باشم اما بسته به ساعت اتصال منطقه اتصال و ترافیک شبکه حداقل 230 تا حداکثر متغیر است. این مورد هم در ADSL هم در وایمکس وجود دارد.

g900
2011-01-04, 11:22 PM
در راستاي صحبتهاي دوست خوبم Nova
ما اينجا قصد ندارم كه يكطرفه به قضاوت بريم . يعني فرضا مبين رو بكوبيم و ايرانسل رو بالا ببريم . صحبت شما (hesam) مبني بر اينكه مبين چند دكل داره و ايرانسل يك دكل پس مبين بهتره اصلا علمي و منطقي نيست . اولا بايد بگم كه هر BTS كه شما ميبيني وايمكس روش نيست . دوما تعداد زياد فرستنده ها هميشه خوب نيست چون ايجاد اختلال ميكنه و مودم شما رو تو سرگردوني ميزاره كه حالا از كدوم يكي سيگنال بگيره . حتما تو اين زمينه مطالعاتتو بيشتر كن . اگه بازم قانع نشدي بگو تا مفصل قضيه BTS ها رو واست توضيح بدم و بهت صابت كنم كه قرار گرفتن چند BTS نزديك هم نه تنها مفيد نيست بلكه كاملا عملكرد منفي دارد .
در مورد چراغ هاي مودم هم بايد بگم كه هميشه نميشه بهشون اعتماد كرد . چون ممكنه آنتنت كاذب باشه ولي چراغها به شما بگن كه آنتن خوبه .
در اين زمينه هم اگه توضيح بيشتر خوستي بگو تا مفصل برات توضيح بدم .

g900
2011-01-04, 11:28 PM
اما در مورد :قدرت آنتن،تنها معیار کیفیت خوب نیست و مثل موبایل،شلوغی شبکه هم مهمه
بايد بگم كه مطمئن باش هنوز مشتركاي وايمكس تو ايران به قدري نرسيده كه يه نفر بگه پهناي باند BTS نزديك من پر شده و پهناي باند اختصاص يافته به هر BTS به قدري هست كه تمام مشتركاي دور و برشو كاملا پوشش بده

g900
2011-01-04, 11:46 PM
(اینجا که سرویس گرفتم،با اینکه آنتن خیلی قوی هست و به آنتن خیلی نزدیک هستیم (5 تا چراغ روشنه) ولی سرعتم خیلی کمه.)

نزديك بود اينو يادم بره بگم . يه اشكالي كه ميشه از گيرنده به كار رفته در كليه مودم هاي وايمكس (Indoor,Outdoor) گرفت اينه كه زماني كه خيلي نزديك فرستنده سيگنال باشند با مشكل مواجه شده و خروجي خوبي نميدهند . من خودم اين قضيه رو روي انواع مودم هاي وايمكس تست كردم و گفته من كاملا تست شده است . ولي براي رفع اين مشكل يه راهكار هم ميدم كه باز هم 100% تست شده و عمليه . اگه شما هم با اين مشكل مواجه شديد حتما دقت كنيد . اگه مودمتون داخلي باشه تا جايي كه واستون مقدوره از موقعيت آنتن دورش كنيد و اگه مودمتون خارجيه مودمتون رو پشت به دكل قرار بدين و يك تكه فويل پشت مودمتون ببندين تا قدرت سيگنال رو بگيره .

Nova view
2011-01-05, 05:20 PM
http://www.ictna.ir/news/archives/Untitled.jpg
با عرض سلام خدمت استاد گرامیNova view

شما بر چه اساسی می گویید مبین نت 50 سایت دارد ، در صورتی که مبین نت در سراسر کشور 200 سایت دارد.
-شما بر چه اساسی می گویید مبین نت 100 مشترک هم ندارد. در صورتی که مشترکین این اپراتور وایمکس (مبین نت) از 4000 هزار نفر هم فراتر رفته است.
مبین نت تنها اپراتور وایمکس است که مجوز ارائه وایمکس را در کل کشور دارا می باشد.

اگر قبول ندارید می توانید منابع رسمی خبری IT زیر را هم ببینید:
http://www.ictna.ir/news/archives/029675.html

http://www.ictna.ir/news/archives/028714.html

http://www.itiran.com/?type=news&id=13243

Nova viewشما از ایرانسل طرفداری می کنید، و تا این حد که با ارائه آمار اشتباه ، تلاش می کنید که ایرانسل را بهتر نمایش دهید.
شما باید پاسخ منطقی و رسمی درباره ی این پست خود بدهید، در غیر این صورت از سایت www.ir-tci.org (http://www.ir-tci.org) که یک سایت رسمی است به علت ارائه آمار اشتباه طبق قوانین جرایم رایانه شکایت خواهد شد.

موفق باشید
iran100

ظاهرا شما خیلی به آمار های زیبای اینگونه شرکت ها اعتماد دارید.

بنده نیز از هیچ شکایتی نمی ترسم چون خودشان هم بهتر می دانند که حقیقت چیست و تا چه حد فعالیت کردند.
همانطور که می دانید مبین نت از شرکت های تابع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

همین ابتدا کاملا مشخص است یک نهاد نظامی بخواهد در حوزه تخصصی مخابرات آنهم نسل چهارم وارد شود سرنوشت چگونه خواهد بود.
بر فرض آمار اخبار ها درست باشد.

واژه نصب کردن با واژه استفاده و در سرویس بودن متفاوت است.
ایرانسل هم اکنون بالای 300 سایت نصب شده دارد اما به دلیل عدم دریافت مجوز فعال نیستند و در شبکه قرار ندارند!

جهت اطمینان شما دوست عزیز به این سایت سر بزنید:
http://www.mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=1&ContentID=13
لیست شهر ها و نقاط پوشش این اپراتور است.
کاملا از روی نقشه و مناطق تحت پوشش می توان فهمید که چند سایت فعال دارد.
به طور مثال در استان اصفهان این پوشش وایمکس این اپراتور است:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Isfehan_In.jpg

کاملا مشخص است مبین نت در اصفهات فقط عدد 4 سایت فعال دارد! جالب است، علاوه بر این، این نقشه را پوشش داخلی اعلام کرده، در صورتیکه از نظر فنی هر سایت نمی تواند تا این حد پوشش داخلی مناسب داشته باشد مگر اینکه تعداد مشترکانش فقط در حد انگشت شمار باشد!
با افزایش برد هر سایت میزان نفوذ پذیری آن کاهش پیدا می کند، به همین دلیل در بسیاری از مناطق امکان استفاده در داخل منزل نیست، چون سقف و دیوار ها امواج را به راحتی منحرف و جذب می کنند.

ارومیه 5 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Orumieh_In.jpg

اردبیل 2 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Ardebil_In.jpg

ایلام 3 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Ilam_In.jpg

بیرجند 3 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Birjand_In.jpg

بجنورد 3 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Bojnurd_In.jpg

زاهدان فقط 2 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Zahedan_In.jpg

جزیره کیش که به قول خودشان بیشترین استقبال در مناطق آزاد صورت گرفته فقط 3 سایت!:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Kish_In.jpg

قشم 2 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Qeshm_In.jpg

بندر عباس 2 سایت:
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Bandar-abbas_In.jpg
و ....

مبین نت حتی برای نقشه گیری از گوگل مپ استفاده می کند و کاملا دستی است که واقعا برای یک اپراتور سراسری خنده دار است. به همین دلیل یک منطقه تحت پوشش را سبز و کاملا و یک دست نشان داده در صورتیکه اصلا پوشش وایمکس به صورت یک دست نیست و کاملا رگه رگه در واقعیت می شود.
ایرانسل تمامی نقشه های پوشش را ماهواره ای و با بالاترین دقت تهیه می کند، به همین دلیل است که به واقعیت بسیار نزدیک تر است.
مدیر هر شرکتی هر آماری بخواهد می تواند به خبرگزاری ها بدهد، اما وقتی حقیقت چیز دیگری باشد آن آمار فقط در حد رقم باقی می ماند و هیچ ارزشی ندارد.
علاوه بر این بسیاری از این سایت ها خاموش است و فقط برای ظاهر تصویری از پوشش آن داده شده که بتوانند پیشرفت خودشان را در حد پروانه فعالیت نشان بدهند و این تعداد سایت های نصب شده تازه هستند.

بنده از ایرانسل طرفداری نمی کنم، فقط حقیقت را بیان می کنم. مطمئنا اگر مبین نت سرویس بهتری داشت بنده از ضعف های ایرانسل هم می گفتم.
همواره سعی بر حفظ انصاف را دارم.
اما مواردی وجود دارد که شاید خیلی از دوستان به آن دقت ندارند و به راحتی مطالب خبرگزاری ها را می پذیرند در صورتیکه طبق سایت رسمی خودشان با یک حساب ساده می توانید تعداد سایت های مبین نت در سطح کشور را بشمرید.

g900
2011-01-05, 09:30 PM
با تشكر از كليه دوستان
در تاييد Nowa بايد بگم كه هيچ كس در اين تاپيك قصد ندارد اپراتوري را بكوبد و اپراتور ديگري را بالا ببرد .
اين حرفي را كه ميزنم مستند ميزنم و هر كس كه شك داشت بگه تا بهش ثابت كنم . ايرانسل از ورژن خاصي از گوگل ارث استفاده ميكنه كه به سفارش شركت MTN تمام BTS هاشو بهش نشون ميده . اين نرم افزار كاملا محرمانس و فقد با مجوز خاص اون هم از توي خود شركت ميشه باهاش كار كرد . اما مبين نت همچين نرم افزار يا مشابه اونو نداره .چون گوگل واسه ايران كار نميكنه

علی هاله
2011-01-05, 10:58 PM
اقایان دعوا نکنید!وایمکس همدان که توسط شرکت مبین نت ارایه میشه/اگه کسی گرفته یه خبری بده بدونیم خوبه بده/اینجا که وایمکس ایرانسل نداره

Nova view
2011-01-05, 11:12 PM
اقایان دعوا نکنید!وایمکس همدان که توسط شرکت مبین نت ارایه میشه/اگه کسی گرفته یه خبری بده بدونیم خوبه بده/اینجا که وایمکس ایرانسل نداره

پوشش وایمکس مبین نت در همدان طبق سایت رسمی به اینصورت است
http://www.mobinnet.ir/maps/images/Hamedan_In.jpg
اگر در منطقه پوشش قرار دارید
از طریق لینک زیر می توانید درخواست اشتراک خود را ارسال بفرمایید:
http://www.mobinnet.ir/browse.aspx?CatID=3&ContentID=31

arsinnn
2011-01-06, 07:40 AM
دقت داشته باشید در کلیه خطوط حتی ADSL به طور مثال 128 سرعت شما روی 16 هیچگاه نیست و همیشه از آن مقداری پایین تر است.
هر چقدر سرعت افزایش پیدا کند این فاصله بیشتر می شود.
بنده از سرویس 2مگابیت در ثانیه استفاده می کنم و باید طبق گفته شما سرعتی در حد 256کلیوبایت در ثانیه داشته باشم اما بسته به ساعت اتصال منطقه اتصال و ترافیک شبکه حداقل 230 تا حداکثر متغیر است. این مورد هم در ADSL هم در وایمکس وجود دارد.[/QUOTE]
درود.دوست عزیز این برای تبلیغ ایرانسل نیازی نیست امار های غلط به مردم بدهید.ای دی اس ال 128 بنده سه سال استفاده کردم سرعت دانلودم متوسط 35 تا 40 بود در ساعاتی از روز به 50 حتی 55 هم میرسید.دوستم هم که وایرلس 128 داره بالای 50 سرعت دانلود داره.کی گفته 128 سرعت زیر 16 داره؟؟؟ وایمکس سرعتش افتضاحه اینو همه کسانی که ای دی اس ال هم قبلا داشتن میدونند.اگه قرار بر سرعت 16 هست پس همون اینترنت موبایل که بهتره سرعتش هم بالای 16 هست .ارزون تره هزینه مودم هم نداره:wac:

AMIRWWE619
2011-01-06, 11:49 AM
درود.دوست عزیز این برای تبلیغ ایرانسل نیازی نیست امار های غلط به مردم بدهید.ای دی اس ال 128 بنده سه سال استفاده کردم سرعت دانلودم متوسط 35 تا 40 بود در ساعاتی از روز به 50 حتی 55 هم میرسید.دوستم هم که وایرلس 128 داره بالای 50 سرعت دانلود داره.کی گفته 128 سرعت زیر 16 داره؟؟؟ وایمکس سرعتش افتضاحه اینو همه کسانی که ای دی اس ال هم قبلا داشتن میدونند.اگه قرار بر سرعت 16 هست پس همون اینترنت موبایل که بهتره سرعتش هم بالای 16 هست .ارزون تره هزینه مودم هم نداره:wac:

دوست عزیز ماکزیمم سرعتی که میشه با 128kb دانلود کرد 16 کیلوبایت هست، اگه سرعت دانلود شما و دوستتون بالاست به خاطر اینکه ISP خودش سرعت رو برده بالا تا شما زودر ترافیکتون تموم بشه تا دوباره برید ترافیک بخرید

Nova view
2011-01-08, 01:24 PM

سرعت استاندارد 128 کیلوبیت در ثانیه نهایتا 16 کیلوبایت در ثانیه پهنای باند می تواند داشته باشد.

بنده بر روی یک خط تلفن برای تست سرویس 128 کیلوبیت محدود از یکی از این شرکت های خدمات اینترنت نیز فعال کردم، اما پهنای باند 2مگابیت در ثانیه یعنی 256 کیلوبایت در ثانیه است.
طبق قانون سرویس بالاتر از 128 اداری است و برای بخش خانگی نباید ارائه شود، اما شرکت ها این قانون به را حق نادیده می گیرند.
برخی ISP ها نمی توانند رسما اعلام کنند که ما سرویس 512 یا 1 یا 2 مگابیت ارائه می کنیم.

128کیلوبیت حداکثر 16 کیلوبایت در ثانیه
256 کیلوبیت حداکثر 32 کیلوبایت در ثانیه
512 کیلوبیت حداکثر 64 کیلوبایت در ثانیه
1مگابیت حداکثر 128 کیلوبایت در ثانیه
و 2مگابیت حداکثر 256 کیلوبایت در ثانیه پهنای باند می تواند در اختیار شما قرار دهد.
خیلی از دوستان به غلط می گویند من سرویس 128 از فلان شرکت گرفتم سرعتم به طور مثال 50 کیلوبایت در ثانیه است.
پس 128 این شرکت بهتر از 128 آن شرکت است.

در صورتیکه چنین نیست دوست عزیز
بنده اکثر سرعت ها را برایتان تبدیل کردم.
شما ذکر کردید سرعتتان در ساعاتی به 50 و 55 می رسد، بنابراین سرویس شما 512 کیلوبیت در ثانیه است و حداکثر می توانید تا 64 کیلوبایت پهنای باند داشته باشید.
همانطور که می بینید فاصله شما تا حداکثر پهنا یعنی 64 کمی زیاد است و طبق قانون شرکتی که از آن سرویس می گیرید به شما سرعت مناسبی عرضه نمی کند. اما چون اسما 128 است شما نمی توانید متاسفانه شکایت کنید.
حق با شما دوست عزیز است. متاسفانه موردی است که بسیاری از شرکت ها از این خلا قانونی و نبود اطلاعات به نفع خودشان سواستفاده می کنند.

arsinnn
2011-01-09, 07:41 AM
دوست عزیز ماکزیمم سرعتی که میشه با 128kb دانلود کرد 16 کیلوبایت هست، اگه سرعت دانلود شما و دوستتون بالاست به خاطر اینکه ISP خودش سرعت رو برده بالا تا شما زودر ترافیکتون تموم بشه تا دوباره برید ترافیک بخرید
این حرف شما که غیر منطقیه گیرم که شرکت این کارو کرده باشه کار بدی نکرده .اگه اینه که شما میگید پس سرعت بالا بده چون ترافیک زودتر تموم میشه !!! پس چرا مردم پول بیشتر میدن سرعت بالا میگیرند؟سرعت بالا که چیز بدی نیست البته مسلمه ترافیک زودتر تموم میشه.منظور من اینه که اینتر نت سیمی خیلی بهتر و پر سرعت تر از وایمکس هست .

arsinnn
2011-01-09, 07:59 AM
شما ذکر کردید سرعتتان در ساعاتی به 50 و 55 می رسد، بنابراین سرویس شما 512 کیلوبیت در ثانیه است و حداکثر می توانید تا 64 کیلوبایت پهنای باند داشته باشید.
همانطور که می بینید فاصله شما تا حداکثر پهنا یعنی 64 کمی زیاد است و طبق قانون شرکتی که از آن سرویس می گیرید به شما سرعت مناسبی عرضه نمی کند. اما چون اسما 128 است شما نمی توانید متاسفانه شکایت کنید.
حق با شما دوست عزیز است. متاسفانه موردی است که بسیاری از شرکت ها از این خلا قانونی و نبود اطلاعات به نفع خودشان سواستفاده می کنند.[/QUOTE]
درود.من نفهمیدم چه شرکت چه سواستفادهی داره میکنه به نفع خودش؟؟؟یا من درست نفهمیدم یا شما متوجه نیستی چی داری میگی.بنده سرویس 128 گرفتم و پول 128 رو هم دارم پرداخت میکنم یعنی ماهانه 7هزار تومن.سرویس 512 ماهانه نزدیک 13 هزار تومن قیمتش هست.شما میگی شرکت داره سرویس 512 بهم ارائه میکنه خوب خدا پدرش رو بیامرزه این دیگه سو استفاده کجاش هست؟؟چرا باید ازش شکایت کرد؟یعنی شما میگید سرعت دانلود 16 بهتر است از سرعتدانلود 50 در حالی که هردو هم سرویس 128kbs هستند؟؟مسئله و حرف من اینه که اینتر نت های سیمی سرعت های به مراتب بهتری با قیمت مناسب تر از وایمکس ارائه میکنند و به دوستان توصیه میکنم وایمکس را به عنوان اخرین گزینه انتخاب کنند .

petr-cech
2011-01-09, 01:26 PM
درود.من نفهمیدم چه شرکت چه سواستفادهی داره میکنه به نفع خودش؟؟؟یا من درست نفهمیدم یا شما متوجه نیستی چی داری میگی.بنده سرویس 128 گرفتم و پول 128 رو هم دارم پرداخت میکنم یعنی ماهانه 7هزار تومن.سرویس 512 ماهانه نزدیک 13 هزار تومن قیمتش هست.شما میگی شرکت داره سرویس 512 بهم ارائه میکنه خوب خدا پدرش رو بیامرزه این دیگه سو استفاده کجاش هست؟؟چرا باید ازش شکایت کرد؟یعنی شما میگید سرعت دانلود 16 بهتر است از سرعتدانلود 50 در حالی که هردو هم سرویس 128kbs هستند؟؟مسئله و حرف من اینه که اینتر نت های سیمی سرعت های به مراتب بهتری با قیمت مناسب تر از وایمکس ارائه میکنند و به دوستان توصیه میکنم وایمکس را به عنوان اخرین گزینه انتخاب کنند . شما هم درست می فرمایید ولی حق افرادی که خط تلفنشون pcm هست و فقط می تونن از مخابرات بگیرن چی میشه ؟
آیا مخابرات هم port هارو باز می کنه تا سرعت بره رو 50-60 ؟
در ضمن مخابرات فقط رو بعضی از خطوط pcm خدمات ADSL ارائه میده.
گرفتن سرعت های بالا هم که مشمول قوانین سازمان ارتباطات رادیویی هست .
پس این یک جور دور زدن قانون هست و افرادی که به دلیل pcm بودن خطوط و نبودنport خالی نمی تونن از شرکت ها ADSL بگیرند حقشون خورده میشه.

Nova view
2011-01-10, 12:06 AM
حق با شما دوست عزیز است. متاسفانه موردی است که بسیاری از شرکت ها از این خلا قانونی و نبود اطلاعات به نفع خودشان سواستفاده می کنند.[E]
درود.من نفهمیدم چه شرکت چه سواستفادهی داره میکنه به نفع خودش؟؟؟یا من درست نفهمیدم یا شما متوجه نیستی چی داری میگی.بنده سرویس 128 گرفتم و پول 128 رو هم دارم پرداخت میکنم یعنی ماهانه 7هزار تومن.سرویس 512 ماهانه نزدیک 13 هزار تومن قیمتش هست.شما میگی شرکت داره سرویس 512 بهم ارائه میکنه خوب خدا پدرش رو بیامرزه این دیگه سو استفاده کجاش هست؟؟چرا باید ازش شکایت کرد؟یعنی شما میگید سرعت دانلود 16 بهتر است از سرعتدانلود 50 در حالی که هردو هم سرویس 128kbs هستند؟؟مسئله و حرف من اینه که اینتر نت های سیمی سرعت های به مراتب بهتری با قیمت مناسب تر از وایمکس ارائه میکنند و به دوستان توصیه میکنم وایمکس را به عنوان اخرین گزینه انتخاب کنند .

دوست عزیز
سواستفاده اش را شما نمی بینید، همین که از مخابرات پهنای باند بیشتر می گیرد ولی کیفیت و سرعت مناسب ارائه نمی دهد بسیار سود عاید این شرکت می کند.
هزینه و سختی کار در ارائه سرویس با کیفیت است، در غیر اینصورت پهنای باند را می توان بین چندین کاربر تقسیم کرد و هزینه ها را کاهش و سود را افزایش داد.
شما نیز بعنوان کاربر نمی توانید اعتراض کنید چون اسما سرویس شما 128 است.

g900
2011-01-10, 11:29 AM
دوستان سلام
دقيقا حق با Nova . شما كه اطلاع نداري كه قيمت هر گيگابايت پهناي باندي كه مخابرات به ISP ها ميده چقدره . شما فقط ميگي من 128 دارم و ريت دانلودم 55 . من ديگه توضيحات Nova رو تكرار نميكنم ولي بهت بگم كه دوست من فكر كردي اين شركت ها به نفع شما كار ميكنن . اگه همچين فكري ميكني سخت در اشتباهي . به تازگي هم سازمان مقررات راديويي اين كلكشون رو فهميده و با شركتايي كه اين كارو ميكردن برخورد كرده . اول هم از پارس آنلاين شروع كرده و بزودي به اين حرف من ميرسي و مرد باش اون روز بيا و اينجا كامنت بزار. دقيقا چند وقت ديگه ميبيني كه ريت دانلودت از 16 بيشتر نميشه .
اينترنت پر سرعت حق همه است ولي متاسفانه تو ايران در حد حرفه . چون مثلا براي يه سرويس 2MG بايد اقلا 130000 تومن خرج كني كه دقيقا مشابه همين سرويس (تازه با يه خط تلفن كه مكالمش تو كشور رايگانه) تو آلمان 30 يورو هستش .
پس ميبيني كه هيچكس از اين وضع اينترنت راضي نيست ولي كار اون شركت ها هم يه جور كلاه برداري بوده و هست

Black.Hawk
2011-01-10, 11:38 AM
من با arsinnn موافقم
چون که الان ما داریم ماهی 10 تا 13 تومن واسه اینترنت adsl پول میدیم و سرعت دانلود 50 تا 65 هم داریم ( بعضی مواقع هم 150 !!! )
ولی ایرانسل همون پول رو میگیره و سرعت دانلود 16 کیلو بایت رو میده . شما کاری نداشته باش واست 128 یا 512 وصل میکنن ( چه واقعی چه دروغی )
ببین با پولی که میدی ( تقریبا مساوی) کدوم سرعتت بیشتره . adsl یا wimax ؟ حالا شما میگی adslاین کار رو میکنه که ترافیکت تموم شه خوب ایرانسل هم همین کار رو بکنه مطمئن هم باشه مردم این حالت رو بیشتر می پسندن

g900
2011-01-10, 12:18 PM
Blach-Hawk عزيز شما يا نوشته آخر منو نخوندي يا درست متوجه نشدي .
هيچكس منكر نيست كه در حال حاظر سرعت دانلود سرويس ADSL تو خيلي از ISP ها بيشتر از سرعت دانلود وايمكس ايرانسله . بحث سر چيزي ديگه است .
هيچكس از سرعت بالا بدش نمياد . اما سازمان مقررات راديويي كه كار نظارت به سرويس دهنده هاي اينترنت تو كل كشور رو داره به تازگي به همه ISP ها اخطار كتبي داده كه طبق قرارداد عمل كنند . اولين شركتي هم كه اين اخطار رو جدي گرفته پارس آنلاينه . اگر هم تو صحت حرف من شك داري يه تماس با شركت پارس آنلاين بگير .
ايرانسل هم داره طبق قراردادي كه با مشترك ميبنده عمل ميكنه . حلا اگه غير از اون عمل كرده باشه اونوقت حق با شماست .
مطمئن باش كه تو چند روز آينده سرويس شما هم دستخوش اين تغييرات ميشه

g900
2011-01-10, 12:31 PM
با سلام به كليه دوستان
ديگه مشكل تنظيم مودم هاي وايمكس حل شد . ايرانسل يه فيلم آموزشي درست كرده كه من لينكشو براتون ميزارم .
http://wimax.irancell.ir/video/config_video.html (http://wimax.irancell.ir/video/config_video.html)

Black.Hawk
2011-01-10, 03:01 PM
Blach-Hawk عزيز شما يا نوشته آخر منو نخوندي يا درست متوجه نشدي .
هيچكس منكر نيست كه در حال حاظر سرعت دانلود سرويس ADSL تو خيلي از ISP ها بيشتر از سرعت دانلود وايمكس ايرانسله . بحث سر چيزي ديگه است .
هيچكس از سرعت بالا بدش نمياد . اما سازمان مقررات راديويي كه كار نظارت به سرويس دهنده هاي اينترنت تو كل كشور رو داره به تازگي به همه ISP ها اخطار كتبي داده كه طبق قرارداد عمل كنند . اولين شركتي هم كه اين اخطار رو جدي گرفته پارس آنلاينه . اگر هم تو صحت حرف من شك داري يه تماس با شركت پارس آنلاين بگير .
ايرانسل هم داره طبق قراردادي كه با مشترك ميبنده عمل ميكنه . حلا اگه غير از اون عمل كرده باشه اونوقت حق با شماست .
مطمئن باش كه تو چند روز آينده سرويس شما هم دستخوش اين تغييرات ميشه

صحبت شما رو متوجه شدم . فعلا که خبری نیست . سرعت ها هم چنان بالا مونده . تازه اگر هم چیزی که شما میگی اتفاق بیفته تازه با وایمکس مساوی میشه ( که من بعید میدونم این اتفاق بیفته )

g900
2011-01-11, 12:48 AM
حالا از ما گفتن بود خواه بپذير , خواه ...

Nova view
2011-01-11, 05:22 PM
وایمکس نیوز:استفاده از یک سرویس وایمکس در تمامی شهرهای تحت پوشش

به گفته مدیرعامل شرکت مبین نت هم‌اکنون کاربران وایمکس در کشور از قابلیت جابه‌جایی اینترنت از مکانی به مکان دیگر را دارند به نحوی که حتی این امکان برای استفاده یک سرویس از شهری به شهر دیگر هم در صورت تحت پوشش بودن آن در شبکه وایمکس مبین نت وجود دارد.

محمد تقی خاکی، در گفت و گو با خبرنگار ما در پاسخ به این سوال که با توجه به تاخیر اپراتور سوم در واگذاری سیم کارت‌هایش تکلیف وایمکس سیار چه می‌شود، گفت: ‌ما در سرویس‌مان به دلیل اینکه امکان واگذاری تلفن را هم داریم بحث سیار بودن آن مسئله است ولی در ارایه خدمات اینترنت سیار موضوع کمی متفاوت است و این کار در حال حاضر در وایمکس انجام می‌شود و اینترنت را به صورت سیار ارایه می‌دهیم.
وی افزود: وقتی شما می‌توانید اینترنت را از یک محل به محل دیگری برده و استفاده کنید مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت و فقط در بحث ارتباطات تلفنی موضوع سیار بودن مطرح می‌شود و طبیعی است تا زمانی که ما مجوز نگیریم امکان اینکه بتوانیم سرویس تلفن سیار را بدهیم وجود ندارد.
مدیر‌عامل شرکت مبین نت با تاکید بر اینکه جابه‌جایی اینترنت جزو تکالیف کاری ما محسوب می‌شود گفت: در شبکه وایمکس وابستگی به شبکه کابل وجود ندارد بنابراین در جاهایی که امکان ارایه خدمات ADSL به دلیل وابستگی آن به تجهیزات کابلی وجود ندارد از وایمکس استفاده می‌شود.
خاکی افزود: در حال حاضر شرکت ارتباطات مبین نت در تمامی مراکز استان‌ها اقدام به ارایه سرویس وایمکس کرده است.

Black.Hawk
2011-01-11, 06:08 PM
وایمکس نیوز:استفاده از یک سرویس وایمکس در تمامی شهرهای تحت پوشش

این شد یه خبر خوب !!!:D
خدا کنه ایرانسل هم زودتر این امکان رو فراهم کنه !

g900
2011-01-11, 10:43 PM
بمب خبر از شبكه خبري خودم:
به زودي ايرانسل وي پي ان رو براي بعضي از كاربراش به صورت تست برقرار ميكنه . البته اين خبر هنوز رسانه اي نشده و من از يه جاي معتبر خبرم رو گرفتم .
ظاهرا قراره بعد از تست اي امكان براي همه مشتركين فعال بشه.

petr-cech
2011-01-12, 10:15 PM
بمب خبر از شبكه خبري خودم:
به زودي ايرانسل وي پي ان رو براي بعضي از كاربراش به صورت تست برقرار ميكنه . البته اين خبر هنوز رسانه اي نشده و من از يه جاي معتبر خبرم رو گرفتم .
ظاهرا قراره بعد از تست اي امكان براي همه مشتركين فعال بشه.

بله من هم شنيدم ولي فقط ميشه نرم افزار شركت هايي كه ايران رو تحريم كردن آپديت كرد.

g900
2011-01-13, 01:43 PM
دوست عزيزم petr-cech
وي پي اني كه قراره روي وايمكس بياد كاملا با اون چيزي كه شما ميگي متفاوته . اين سيستم مثل يك تونل عمل كرده و ميتونه مثلا ارتباط امن چند شعبه از يك بانك رو برقرار كنه . اگه نياز به توضيح بيشتر هست بگو تا مطلب رو كاملا باز كنم.

petr-cech
2011-01-13, 01:54 PM
دوست عزيزم petr-cech
وي پي اني كه قراره روي وايمكس بياد كاملا با اون چيزي كه شما ميگي متفاوته . اين سيستم مثل يك تونل عمل كرده و ميتونه مثلا ارتباط امن چند شعبه از يك بانك رو برقرار كنه . اگه نياز به توضيح بيشتر هست بگو تا مطلب رو كاملا باز كنم.

نه اون رو ميدونم

چون براي چند كاربر اين حالتي كه خودم گفتم پيش اومده بود گفتم شايد منظور شما هم همين باشه ...

iran100
2011-01-13, 05:50 PM
تا انتهای سال 90 حدود 200 شهر تحت پوشش وایمکس مبین نت قرار می گیرد.
مدیر عامل شرکت مبین نت:
شبکه وایمکس، شبکه ایمنی است/ تا انتهای سال 90 حدود 200 شهر تحت پوشش وایمکس مبین نت قرار می گیرد
طبق برنامه ریزی های انجام شده تا انتهای سال 90 حدود 200 شهر تحت پوشش شبکه وایمکس قرار می گیرد.
مهندس خاکی، مدیر عامل شرکت مبین نت در گفت و گو با خبرنگار سیتنا با بیان این که شبکه وایمکس به نسبت شبکه های دیگر شبکه امن تری است، اظهار داشت: شرکت مبین نت تجهیزات خود را از شرکت های معتبر هواوی، ZTEو سامسونگ تامین می کند.
وی گفت: این شرکت ها هر کدام مطرح ترین سازندگان تجهیزات مبتنی بر فناوری وایمکس در دنیا هستند.
وی در ارتباط با توسعه شبکه وایمکس گفت: این شرکت براساس جدید ترین تجهیزات منطبق با استاندارد های روز اقدام به طراحی و راه اندازی شبکه وایمکس سراسر خود کرده است و تا کنون بخش اعظمی از آن تحقق یافته است.
خاکی تصریح کرد: تا کنون در صد بالایی از مناطق پرجمعیت کشور که مشتمل بر مراکز استان ها است تحت پوشش شبکه قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت مبین نت در پایان خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده سرعت توسعه شبکه با سرعت فزاینده ای در حال افزایش است.

آدرس سایت مبین نت: http://mobinnet.ir/
تلفن فروش و پشتیبانی: 83868 - 021

موفق باشید.
iran100

علی هاله
2011-01-15, 10:17 PM
دوستان عزیزی که از وایمکس مبین نت استفاده میکنن لطف کنن حداکثر سرعت و کیفیت اونو با ذکر اسم شهرشون بگن بلکه ما هم مشتری شیم/تا اینجا که بیشتر مطالب درباره وایمکس ایرانسل بوده!/شروع کنین دیگه؟!

Nova view
2011-01-19, 12:21 AM
وایمکس نیوز: ممنوعیت موبیلیتی وایمکس اردیبهشت سال 92 برداشته می‌شود

معاون فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سوال که اگر اپراتور سوم با تاخیر به تعهدات خود عمل کند تکلیف واگذاری وایمکس سیار چه می شود، گفت:‌ اگر این موضوع با تاخیر انجام شود به نظر می‌آید طبق پروانه اپراتورهای وایمکس می‌توانند کار خود را آغاز کند.

لطف‌الله سبوحی، معاون فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بیان این مطلب افزود: طبق برنامه‌ریزی و مطابق پروانه، اپراتورهای وایمکس می‌توانند اواخر اردیبهشت سال 92 وایمکس سیار را ارایه دهند.
وی با تاکید بر اینکه زمان انحصار سر جای خود قرار دارد و اگر اپراتور سوم فعالیت خود را با تاخیر آغاز کند، فرصت سوزی کرده است گفت: براساس تعهدات پروانه اپراتور سوم این اپراتور باید سیم کارت‌های خود را در اردیبهشت ماه سال آینده واگذار کند؛ تاریخ لازم الاجرا شدن پروانه اپراتور سوم سی ام مرداد ماه سال جاری بود که 9 ماه بعد از این تاریخ این اپراتور باید بهره‌برداری تجاری خود را آغاز کند که 30 اردیبهشت سال 90 خواهد بود.
سبوحی ادامه داد: اگر اپراتور دلایل کافی و موجهی برای تاخیر خود نداشته باشد سازمان حتی می‌تواند پیشنهاد جریمه ارایه کند و در بحث تخلفات در مفاد پروانه مواردی عنوان شده است؛ البته ما عملکرد این اپراتور را پیگیری می‌کنیم و آنها نیز حرکاتی انجام دادند و امیدواریم اپراتور سوم به موقع بتواند به تعهدات خود عمل کند که ما وارد فاز جریمه نشویم.

petr-cech
2011-01-19, 12:51 AM
سرویس منم فعال شد.

128kbps

BM632w

shey2nak
2011-01-22, 10:46 PM
ميشه از خط ايرانسل اعتبار انتقال داد به وايمكس ؟

بهمن و کیا
2011-01-22, 11:05 PM
ببخشید من اصلا نمیتونم فایلهامو اپولود کنم راهنماییم کنید

Nova view
2011-01-23, 12:51 PM
ميشه از خط ايرانسل اعتبار انتقال داد به وايمكس ؟
با درود
تا جایی که اطلاع دارم در حال حاضر چنین موردی امکان پذیر نیست، حساب وایمکس با حساب خط همراه شما متفاوت است.

ببخشید من اصلا نمیتونم فایلهامو اپولود کنم راهنماییم کنید

منظور شما آپلود فایل بر روی سرور های مختلف از طریق وایمکس است؟
بر روی کدام سرور این کار را انجام می دهید.

g900
2011-01-23, 04:57 PM
نوشته اصلي بوسيله shey2nak http://www.ir-tci.org/forum/images/buttons/viewpost.gif (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?p=872912#post872912)
ميشه از خط ايرانسل اعتبار انتقال داد به وايمكس

دوست من سلام
فعلا امكان شارژ اشتراك وايمكس از طريق كد هاي دستوري امكان پذير نيست . ولي به زودي اين امكان نيز فراهم مي شود .

amircji
2011-01-23, 11:08 PM
برنامه پنجم توسعه هم به دولت ابلاغ شد.
تو این برنامه محدودیت سرعت 128 رو برداشتن.
این مصوبه چه زمانی به ایرانسل و دیگر شرکت ها ابلاغ میشه؟
بالاخره امسال میتونیم سرعت بالای 128 از ایرانسل بگیریم یا نه؟

Nova view
2011-01-24, 04:52 PM
برنامه پنجم توسعه هم به دولت ابلاغ شد.
تو این برنامه محدودیت سرعت 128 رو برداشتن.
این مصوبه چه زمانی به ایرانسل و دیگر شرکت ها ابلاغ میشه؟
بالاخره امسال میتونیم سرعت بالای 128 از ایرانسل بگیریم یا نه؟

دوست عزیز
هر زمان رگلاتوری به شرکت اعلام کند مطمئن باشید بلافاصله اجرا خواهد شد.

miladsabz
2011-01-28, 08:57 PM
تخفیف 50 درصدی مودم‌های وایمکس ایرانسل به مناسبت دهه فجر

http://mobna.net/Files/News/Images/700_394.jpg

اپراتور وایمکس ایرانسل قیمت مودم های وای فای و USB خود را همزمان با فرا رسیدن دهه فجر به 50 درصد قیمت گذشته کاهش داد.

آرش کریم بیگی مدیر روابط عمومی ایرانسل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عرضه نیم‌ بهای مودم‌های وایمکس ایرانسل در دهه فجر گفت: مودم های Wi-Fi و USB وایمکس ایرانسل با 50 درصد تخفیف ویژه از فردا شنبه نهم بهمن تا 22 بهمن ماه به بهای 39 هزار و 950 تومان فروخته می شود.

وی با تاکید بر اینکه این فروش ویژه تنها تا پایان دهه فجر اعتبار دارد و پس از اتمام این دوره، قیمتهای گذشته مودم های ایرانسل پابرجا خواهد بود اضافه کرد: نرخ مودم های وای فای و USB وایمکس ایرانسل پس از این فروش ویژه، 79 هزار و 900 تومان و مودم های فضای باز 199 هزار و 900 تومان است.

کریم بیگی در مورد تعرفه خطوط وایمکس ایرانسل نیز گفت: مشترکان استفاده از وایمکس ایرانسل تا پایان امسال می توانند با انتخاب طرح های تعرفه ای نامحدود با سرعت های 128، 256 و 512 کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک 6 ماه اول در هنگام ثبت نام از تخفیف ویژه در هزینه اشتراک و همچنین یک دستگاه مودم رایگان بهره مند شوند.

وی ادامه داد: مشترکان علاقه مند به اسـتفاده از سرویس اعتباری وایمـکس ایرانسل نیز می توانند با انتخاب طرح های تعرفه پایه با سرعت های 128 و 256 کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت 6 ماه اشتراک به صورت یکجا از 25 درصد تخفیف ویژه در هزینه اشـتراک ماهیانه خود استفاده کنند و کاربـران سرعتهای بـالاتر نیز با انتخاب طرح تعرفه پایه 512 کیلوبیت بر ثانیه از 17 درصد تخفیف در هزینه اشتراک ماهیانه سرویس خود بهره مند می شوند.

به گزارش مهر، هم اکنون ارتباط اینترنت پرسرعت بی سیم از طریق وایمکس ایرانسل با پهنای باند بین 128 کیلوبیت تا 2 مگا بیت بر ثانیه در 12 شهر اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، کرج، مشهد، شهریار، خمینی شهر، شهر قدس، قرچک و خوراسگان ارائه شده است.

dada11
2011-02-04, 01:51 AM
با درود
منطقه ما در پوشش زرد رنگ نقشه وایمکس ایرانسل قرار دارد.میخواهم یک مودم وای فای داخلی بگیرم.ایا به نظر شما انتن میدهد.
برای مطمعن شدن چگونه با یک کارشناس ایرانسل ارتباط برقرار کنم؟
ممنون

petr-cech
2011-02-04, 02:27 AM
با درود
منطقه ما در پوشش زرد رنگ نقشه وایمکس ایرانسل قرار دارد.میخواهم یک مودم وای فای داخلی بگیرم.ایا به نظر شما انتن میدهد.
برای مطمعن شدن چگونه با یک کارشناس ایرانسل ارتباط برقرار کنم؟
ممنون

با شماره 707 از خط ايرانسل مي تونيد با كارشناسان وايمكس ايرانسل ارتباط برقرار كنيد.
و در اين مورد شما رو راهنمايي مي كنن.

و همچنين مي تونيد ثبت نام كنيد و پول رو واريز كنيد ، در صورت سيگنال ندادن در منطقه شما پولتون رو پس مي دهند.

miladsabz
2011-02-05, 09:33 PM
گفت وگو با محمد تقي خاکي مديرعامل شرکت مبين نت: سر سفره اينترنت همه برنده اند
مديرعامل شرکت مبين نت معتقد است که مشتريانش آن را به خوبي مي شناسند و نام کمتر شنيده شده شرکتش تاثيري در رويکرد مشتريان ندارد. با اين حال مرد اول اپراتور وايمکس کشور معتقد است که مبين نت تمرکز خود را روي سرويس هاي خاص و کاربران خاص قرار داده است. اما حتي مبين نت که بخشي از سهامش را به مخابرات ايران داده نيز چندان احساس امنيت نمي کند هر چند معتقد است بازار اينترنت کشور آنقدر بزرگ است که همه مي توانند با مقداري هوشمندي به سود قابل توجهي برسند. محمدتقي خاکي در يك روز سرد برفي پاسخگوي سوالات دنياي اقتصاد بود.

مصاحبه را با يک سوال اقتصادي شروع کنيم. يکي از انتقاداتي که به سرويس هاي مبين نت وارد است، گران بودن هزينه سرويس هاي اين شرکت نسبت به ديگر شرکت هاي فعال در اين حوزه است...

http://www.magiran.com/ppic/3360/2289/25-2.jpg

اين گران بودن را شما نسبت به چي مي سنجيد؟
تعداد شرکت هايي که در حوزه وايمکس فعاليت مي کنند زياد نيست و از اين بين هم تنها دو شرکت به صورت گسترده فعاليت مي کنند. در اين شرايط اگر جدول قيمت خدمات مبين نت و ايرانسل را کنار هم قرار دهيم مي بينيم که قيمت سرويس هاي مبين نت در مقايسه با ايرانسل بين 10 الي 20 هزار تومان گرانتر است.

غير از ايرانسل شما چه مقايسه ديگري داريد تا توضيح دهم.
شايد اگر شما تعداد مشترکان خود را بگوييد راهي براي مقايسه وجود داشته باشد.

فرض کنيد ما 50 هزار مشترک داريم چه برداشتي شما از اين قضيه مي خواهيد داشته باشد؟
اگر هم مقايسه اي وجود نداشته باشد، اما با اين حال قيمت سرويس هاي مبين نت به مراتب گران تر از سرويس هاي شرکت هاي ديگر است.
بالاخره بايد تفاوتي بين اپراتوري که سراسري است با اپراتوري که محدود است وجود داشته باشد. ما ناگزير هستيم براي سرويسي که به مشترک در تهران ارائه مي دهيم، همان سرويس را در ديگر شهرها هم به او ارائه کنيم. در واقع ناگزيريم براي يک مشترک تهراني در تمام کشور سرويس دهي و افزايش ظرفيت فراهم کنيم. پس براي اين افزايش ظرفيت طبعا هزينه هايي بايد متقبل شويم. به تناسب همين افزايش قيمت هم ، سرويسي که مشترکت مبين نت دريافت مي کند از ديگر سرويس هاي اين حوزه باکيفيت تر است.

اين متفاوت بودن را چگونه ثابت مي کنيد.
چگونه ثابت کنم! همين که يک مشترک مودم خود را در کيفش مي گذارد و به هر شهري مي رود مي تواند از خدمات ما استفاده کند.

يعني ايرانسل اين قابليت را ندارد؟
ايرانسل در تعداد شهرهاي محدودي اين امکان را دارد. هر اپراتوري متناسب با قابليت هايي که دارد سعي مي کند قيمت را با حداقل امکان ارائه کند تا بتواند مشتري بيشتري جذب کند. طبيعي است کسي که سرمايه گذاري کمتري مي کند در مقابل سرويس خود را با قيمت کمتري نيز به مشترکان خود عرضه مي کند. دليلي وجود ندارد که سرمايه گذاري بيشتري انجام دهد در مقابل سرويس را هم با قيمت پايين تري ارائه کند.

يعني علت گراني سرويس هاي شما در مقايسه با ديگر شرکت ها تنها به اين دليل است که شما تمام شهرهاي کشور را تحت پوشش خود قرار مي دهيد؟
ممکن است يک بخش از اين افزايش قيمت به اين موضوع بازگردد.

پس مشترک تهراني بايد براي يک سرويس 10 هزار تومان بيشتر پرداخت کند به اين خاطر که شما يک اپراتور سراسري هستيد؟
ما اجبار نمي کنيم يک مشترک از خدمات شرکت مبين نت استفاده کند. مشترک بين ما و اپراتور ديگر انتخاب مي کند. اگر سرويس ما کيفيت نداشته باشد دليلي ندارد که مشترک اين سرويس را گران تر از ديگر اپراتورهاي فعال در اين بخش بخرد. پس هم کيفيت در اين زمينه نقش دارد هم پوشش کلي کشور. در واقع اينها نکاتي است که مشترک به آن توجه مي کند و برايش اهميت دارد. ضمن اينکه ما سعي داريم بسته هايي را تعريف کنيم که اين بسته ها متفاوت از آن چيز باشد که همکاران ما ارائه مي کنند.

در حال حاضر هيچ برنامه اي نداريد تا براي ايجاد رقابت در بازار، قيمت سرويس هاي خود را کاهش دهيد؟
صد درصد. ولي ما آنقدر مي توانيم قيمت را پايين بياوريم که شرکت بتواند پاسخگوي سرمايه گذاري باشد. دو مورد در تعيين قيمت نقش دارد؛ ميزان سرمايه گذاري و ميزان هزينه هاي جاري شرکت. تصور کنيد که در تعداد معدودي شهر سرويس ارائه کنيم و تعداد معدودي آنتن BTS هم در شهر ها داشته باشيم. اين شرايط باعث مي شود که به طور طبيعي ميزان هزينه جاري کاهش پيدا کند. در اين شرايط ارائه خدمات ارزان تر خواهد بود تا در شرايطي که ميزان سرمايه گذاري بالايي داشته باشيد.

با توجه به اينکه تعداد شهرهايي که تحت پوشش شرکت مبين نت است بيشتر از ديگر اپراتورهاي اين حوزه است، طبيعتا اين انتظار مي رود که تعداد مشترکان شما بيشتر از ديگر اپراتور هاي فعال اين حوزه باشد. اين تعداد بالاي مشترک به عنوان يک قابليت شناخته نمي شود تا بخواهيد هزينه کمتر و سود بيشتري را در نظر بگيريد؟
شرکت و سرمايه گذار، سرمايه گذاري کرده تا بتواند در عين حالي که ارائه خدمات مي دهد بهره برداري هم انجام دهد. منطقي است تا جايي که مي تواند قيمت سرويس ها را پايين بياورد تا بتواند مشتري بيشتري جذب کند. در واقع تشکيلاتي که ارائه خدمات مي دهد و مشترکاني را هم مي پذيرد بايد هدفش را اينگونه تعريف کند که مشتري بيشتر و راضي تري جذب کند، اما سود کمتري دريافت کند. درضمن محيط هم يک محيط کاملارقابتي است. يعني اگر مشترکي ناراضي باشد و نياز به جابه جايي زيادي نداشته باشد دليلي ندارد که هزينه گران تري را متحمل شود، مي تواند از شبکه ثابت ADSL استفاده کند. در ضمن مطمئن باشيد که اگر قيمت مناسبي ارائه نکنيم ديگر همکاران ما ميدان را از ما خواهند گرفت و اين را هم بپذيريد که محيطي که ما در آن فعاليت مي کنيم قيمت را خود به خود پايين مي کشد.

شواهد نشان مي دهد که اگر هم رقابتي در حوزه وايمکس وجود داشته باشد تنها بين دو اپراتور مبين نت و ايرانسل است؛ چرا که در حال حاضر از ديگر اپراتورهاي فعال در اين بخش خبر زيادي در دست نيست. بنابراين يکي از مشکلاتي که در بخش خدمات دهي سرويس وايمکس شرکت شما ديده مي شود اين است که شرکت شما در بخش تبليغات بسيار ضعيف عمل مي کند. اين ضعف در بخش ديگر شرکت يعني سيستم پشتيباني هم ديده مي شود. کافي است يک بار با سيستم پشتيباني شرکت تماس بگيريد و از آنها راهنمايي بخواهيد. کسي که پاسخگو است به دليل عدم اطلاعات درخصوص مکان ها و منطقه هاي تحت پوشش نمي تواند کاربر را راهنمايي کند.
هيچ ** نمي تواند ادعا کند که شرکت ما در کمال است و از اينکه ضعف ما را به ما گوشزد مي کنيد از شما تشکر مي کنم. وظيفه همکاران ما در کال سنتر اين است که اطلاعات دقيقي داشته باشند و به مشتريان کمک کنند. اگر همکاري هم اظهار بي اطلاعي مي کند کوتاهي کرده است. اما در کل نقشه سرويس دهي مبين نت در مناطق مختلف کشور در سايت وجود دارد. اين که کسي در کال سنتر در خصوص ارائه اين اطلاعا ت به مشترکان کم لطفي مي کند، دليل بر ناقص بودن اطلاعات و کارکرد شرکت نيست.

ولي خيلي از کاربران هستند که شايد به دلايلي، دسترسي به اينترنت ندارند يا اينکه چندان حوصله ندارند که به سايت شرکت مراجعه کنند و اطلاعات را از اين طريق به دست بياورند. در واقع دريافت اطلاعات از کال سنتر برايشان بهترين گزينه است.
حرف شما را کاملاقبول دارم، ولي عرض من اين است که کوتاهي از سوي همکار ما است که قطعا با او برخورد شده و آموزش لازم نيز به او داده مي شود. نبايد به دليل کم کاري يک نفر فعاليت هاي شرکت را زير سوال برد و سرويس دهي شرکت را ضعيف توصيف کرد.

در اين شرايط شما برنامه اي براي تقويت سيستم پشتيباني و تبليغات خود نداريد؟
تبليغات يک بحث کاملاجدا است. جزو تشخيص شرکت است که چگونه تبليغ کند. اگر شرکت احساس کند که شناخته شده نيست و ضرورت به معرفي و تبليغات دارد، قطعا اين کار را انجام خواهد داد. هر کسي که سرويسي ارائه مي کند بايد اطلاع رساني کاملي انجام دهد. بنابراين اگر تبليغات گسترد ه اي از سوي مبين نت ديده نشده به اين دليل است که ضرورتي وجود نداشته است.

يعني شما معتقد هستيد که در حال حاضر شرکت مبين نت شناخته شده است؟
بله، در حدي که سرويس مي دهيم شناخته شده است. اگر ضرورت ايجاد کند قطعا ما تبليغات خود را گسترده خواهيم کرد. تا الان بيش از 150 ميليارد تومان نقدينگي خرج شده و بيش از 150 ميليارد تومان متعهد هستيم. يعني تا کنون بيش از 300 ميليارد تومان در اين بخش سرمايه گذاري شده است. پس طبيعي است که اگر در بخش تبليغات شرکت احساس نياز کنيم و به اين نتيجه برسيم که در بازار شناخته شده نيستيم تبليغات خود را افزايش خواهيم داد.

شما اظهار مي کنيد که براي تبليغات بيشتر، احساس نياز نمي کنيد. فکر نمي کنيد که اگر تبليغات خود را گسترده تر کنيد مي توانيد ميزان مشترکان خود را افزايش دهيد؟
اولاکه بايد بگويم من اين اظهارات شما مبني بر ضعف در تبليغات خدمات شرکت را قبول ندارم. ما تبليغ مي کنيم اما روش تبليغ ما متفاوت از آن چيزي است که هم اکنون در بازار ديده مي شود که بيان آن به يک بحث طولاني مي انجامد. تبليغ گسترده الزاما تبليغي نيست که در تلويزيون، راديو، مطبوعات و... ديده مي شود.

اين تبليغ نيست که سرويس خوب ارائه کنيد و مشتري راضي باشد و مشتري راضي به ديگران اطلاع رساني کند به نظر شما همين کفايت نمي کند؟ اگر من تشخيص دهم شرکت در جايي حضور ندارد قطعا در آن مکان ها اطلاع رساني مي کنم. شما الزاما استفاده از يک تيزر تبليغاتي يا زدن بيلبورد در سطح شهر را تبليغات مي دانيد؟

نه دقيقا ولي شايد تبليغات اپراتور ديگر خيلي پر سروصداتر از شما است به نظر شما همين باعث جذب مشتري بيشتر به سمت اين اپراتور نمي شود؟
هر ** براي کار خودش روشي دارد. من نمي خواهم بگويم روش آن شرکت غلط است؛ چرا که شرکتي به اين عظمت وقتي دست به چنين تبليغاتي مي زند، قطعا مطالعات و پژوهش هايي در اين خصوص انجام داده است. در مقابل اگر ما هم روشي خلاف روش رقيب خود در بازار انتخاب کرديم متناسب با آن روش مطالعاتي را انجام داده ايم. در کل در محيط رقابت، الزامي وجود ندارد که دو رقيب با يک روش با يکديگر رقابت کنند.

در بخش پشتيباني چطور. همان طور که بيان کرديد تمام تلاش شما اين است که مشتري راضي باشد.
بخش پشتيباني طي سه يا چهار ماه گذشته که کال سنتر راه اندازي شده است، آموزش هاي لازم به همکاران اين بخش داده شده و سعي شده با ايجاد تغييرات در افراد کيفيت کار افزايش داده شود. در حال حاضر هم بر اساس گزارش هايي که در دست دارم آمار تعداد کاربراني که پشت خط مي مانند، کساني که شکايت دارند يا درخواست پشتيباني مي کنند با تعداد آمار سه ماه پيش کاملامتفاوت است.

اين احساس وجود دارد که مبين نت بيشتر به دنبال يکسري کاربران خاص مانند بانک ها و شرکت ها و سازمان هاي بزرگ است؟
قابليتي که در شبکه ما وجود دارد به دليل سراسري بودن براي ايجاد شبکه مجازي اختصاصي يا ***، رويکرد ما را در پذيرش مشتري تغيير خواهد داد.

و اين روي درآمد شما هم تاثير دارد؟
وضعيت خيلي فرق نخواهد کرد. ممکن است که انرژي خود را روي اين موضوع قرار دهيم که *** بگيريم؛ ولي به لحاظ در آمدي چندان متفاوت نخواهد بود.

با توجه به مدت زماني که در حال فعاليت در بازار وايمکس هستيد به غير از تهران، بيشترين مشترکان شما مربوط به کدام استان است؟
استان ها با توجه به تعداد مشترکانشان متفاوت است. طبيعي است که تعداد مشترکان در مراکز استان کوچک تر کمتر است. آمار دقيقي در اين خصوص در دست ندارم؛ اما برآورد هايي که شده نشان مي دهد بيش از 30 درصد کاربران ما تهراني هستند و ساير مشترکان نيز در شهرهاي ديگر پخش شده اند.

چند درصد از مشترکان شما از مشترکاني هستند که دائم در حال جابه جايي از شهري به شهر ديگر هستند؟
آمار دقيقي هم در اين زمينه در دست ندارم. به هر حال اين ها آماري است که در مديريت شبکه قابل بررسي است.

اپراتورهاي وايمکس طبق پروانه بايد 9 ماه بعد از اينکه پروانه فعاليت خود را دريافت کردند، فعاليت خود را شروع مي کردند. ولي مبين نت با يکسال تاخير سرويس دهي خود را شروع کرد دليل کندي فعاليت شما به چه چيز بازمي گردد؟
طبق تعهد در 9 ماه اول، اپراتور بايد تنها پوشش بدهد الزاما اين کار به معني ارائه سرويس نيست. در آن 9 ماه هم پوشش لازم داده و گزارش هم به سازمان تنظيم مقررات ارائه شد. 80 درصد پوشش مراکز استان ها هم انجام شده است؛ اما اينکه مشترک جديد بپذيريم و ارائه سرويس هم داشته باشيم به دليل برخي مشکلات نتوانستيم.

http://www.magiran.com/ppic/3360/2289/25-1.jpg

در گفت وگوهاي اخيرتان به اين نکته اشاره کرده بوديد که يکي از دلايل کند پيش رفتن توسعه سرويس شرکت مبين نت ، به خاطر اهمال کاري شرکت هواوي است گفته مي شود آنها با ايرانسل هم کار کرده اند اما به مشکلي برنخورده اند ؟
من اطلاع ندارم که آن ها با هواوي به مشکل برخورد کرده اند يا خير و اطلاعات من متفاوت تر از اطلاعاتي است که شما داريد. به هر حال در برخورد با پيمانكار، کارفرما تاکتيک هاي مختلفي را انتخاب مي کند. در آن روز من احساس کردم که مي توانم به دليل شرايطي که وجود داشت با آن شرکت برخورد کنم و قضيه را فراتر از برخوردهايي که داخل مجموعه مي شود پيش ببرم. در واقع مسوولان شرکت هواوي از طريق تشکيلات مرکزيشان، کارشناساني را براي ارزيابي مراحل کار فرستاده بودند. در اين شرايط و در جلسه اي که در مرکز همايش برج ميلاد براي ارزيابي کار هواوي در ايران برگزار شده بود من از فرصت استفاده کرده و کم کاري هواوي را به مقامات بالايي گوشزد کردم که نتيجه اين شد که هواوي تغيير وضعيت داد.

در حال حاضر با آمدن همراه اول شما همچنان با پيمانکارهايي مثل هواوي و... سرکار داريد؟
الزاما با ورود همراه اول ما نمي توانيم همه نقاطي که مورد نياز ما است را با سايت همراه اول تطبيق بدهيم.

بالاخره از BTS هاي اين شرکت که مي توانيد استفاده کنيد.
نه اصلااين گونه نيست. همانگونه که اشاره کردم تاکنون نتوانسته ايم بيش از يک پنجم نياز خود تا اين مقطع را از همراه اول برطرف کنيم. دليل اين امر هم اين است که همراه اول به دليل حجم زياد BTS هايي که دارد، از آنتن هايي با ارتفاع کوتاه استفاده مي کند. بنابراين چون ما در مراحل اوليه توسعه هستيم بايد دکل هايي با ارتفاع بالاداشته باشيم به همين دليل، نمي توانيم از دکل هاي اين اپراتور استفاده کنيم . همچنين به دليل افزايش پوشش شرکت همراه اول BTS ها به گونه اي قرار گرفته است که BTSهاي مبين نت با آنها منطبق نيست.

در حال حاضر بحث اينترنت موبيليتي (دسترسي به اينترنت در حال حرکت) بسيار داغ است. در کنار آن ديده مي شود که اپراتور هاي تلفن همراه در کشور به کاربران خود اينترنت پرسرعت ارائه مي دهند. شرايط نشان مي دهد که اپراتور سوم به اين زودي ها شروع به فعاليت نخواهد کرد و مجوز دوسال داشتن نسل سوم خود را هم از دست مي دهد و ايرانسل و همراه اول مي تواند به راحتي وارد شده و ارائه خدمات کنند. فکر نمي کنيد اگر اپراتورهاي تلفن همراه به اين حوزه وارد شوند رقابت براي شما کمي سخت شود؟
اينکه اپراتورهاي ديگر در حال آماده شدن براي ارائه خدمات نسل سوم هستند يا خير را من خبر ندارم، اما به هر حال اپر اتور سوم که مجوز فعاليت را گرفته بالاخره کار خود را آغاز مي کند. همچنين نيازمندي که اين اپراتور در ايجاد شبکه دارد به مراتب بالاتر از شبکه ما خواهد بود. در اين شرايط به لحاظ قيمت يک رقابتي به وجود خواهد آمد که شايد کاربراني که علاقه مند به استفاده سرويس خاص اينترنت پرسرعت هستند ما را ترجيح بدهند، در واقع اين به انتخاب کاربر بستگي دارد. پس با اختلاف فازي که در راه اندازي شبکه وجود دارد و همچنين اختلاف سليقه بين مشتريان، شرايط متفاوتي فراهم مي شود.

اين برنامه را داريد که از مودم هاي بزرگ خارج شده و به سمت مودم هاي کوچک و قابل حمل برويد؟
بله، ما به موازات افزايش پوشش، افزايش ظرفيت خواهيم داشت. به اين معني که تعداد BTS هاي خود را متراکم خواهيم کرد که اين منجر به اين خواهد شد که از مودم هاي USB استفاده کنيم که نيازي به حمل ونقل مدام مودم هاي بزرگ وجود نداشته باشد.

به عنوان آخرين سوال با توجه به مشکلاتي که اين روزها در ارائه سرويس اينترنت ديده مي شود از محدوديت سرعت اينترنت گرفته تا ايجاد اينترنت پاک و ناپاک، شما آينده کاري خود را چگونه مي بينيد؟
وظيفه ما ايجاد زيرساخت ارتباطي پرسرعت است. مسووليت اينکه در اين بزرگراه فناوري چه اطلاعاتي رد و بدل مي شود بر عهده ما نيست. ساختاري که ما ايجاد مي کنيم براي توسعه خدمات کشوري مناسب است. امروزه همه بخش هاي اجتماعي وابسته به آي تي است و کشور براي رسيدن به توسعه مناسب و پاسخ به نيازمندي هاي شهروندان چاره اي جز استفاده از آي تي ندارد و آي تي هم به شدت وابسته به يک زيرساخت قوي پرسرعت است. بنابراين ما با توجه به پروانه اي که در دست داريم خود را موظف به فراهم کردن اين زيرساخت مي دانيم و با کنترل محتوا کاري نداريم. در ضمن شبکه ما در کنار ارائه خدمات اينترنتي، خدمات ديگري نيز در اختيار کاربران و شرکت ها قرار مي دهد. براي مثال يک بانک براي ارائه خدمات آنلاين شبانه روزي نياز به يک شبکه *** سراسري دارد. بنابراين در اين زمينه ما نگراني نداريم، چرا که خدمات ما خدمات زيرساختي و پايه اي است. ما آينده روشن و موفقيت آميزي را پيش رو داريم.

گفتگو: سونيتا سراب پور، م.ر.بهنام رئوف
عكس: آكو سالمي

aminghn
2011-02-06, 02:12 PM
با سلام
کسی در مورد مودم BM632W اطلاعی داره که چند پورت Lan داره؟
و آیا کسی هست که خریده باشه و ناراضی باشه؟
ممنون میشم جواب بدید.

petr-cech
2011-02-06, 06:10 PM
با سلام
کسی در مورد مودم BM632W اطلاعی داره که چند پورت Lan داره؟
و آیا کسی هست که خریده باشه و ناراضی باشه؟
ممنون میشم جواب بدید.

سلام مودم BM632w يك پورت lan داره wireless n/g/b هست من دارم راضي هستم ازش

g900
2011-02-06, 06:39 PM
aminghn عزيز با سلام
مودم BM632W داراي 1 پورت Lan ميباشد و گيرنده وايمكس تعبيه شده در اين مدل از برد باند بالاتري نسبت به مدل هاي قبل برخوردار است . بقيه مشخصات نيز مانند مدل 635 ميباشد . ضمنا يك پورت نيز براي آنتن خارجي تعبيه شده كه فعلا اين آنتن در بازار موجود نمي باشد .

dada11
2011-02-09, 12:25 AM
با درودپوشش منطقه ما زرد رنگ است.کارشناس ایرانسل گفت که مودم داخلی انتن نمیدهد و پول واریز نکنید.من میخواستم مودم وای فای داخلی بگیرم.حال از شما دوستان یک سوال دارم. اگر مودم را خریداری کنم و انرا در پشت بام طبقه دوم در فضای باز قرار دهم ایا میتوان امید داشت که انتن بدهد.؟ اپراتور مرکز تماس گفت که انتن نمیدهد و امکان دارد تا چند سال دیگر هم منطقه شما پوشش زرد باقی بماند.َ

dada11
2011-02-09, 12:28 AM
با درود
این سایت برای من هر چند روز یکبار باز میشود.ایا برای شما دوستان هم همینطور است؟یا فقط من همین مشکل را دارم.
ممنون

petr-cech
2011-02-09, 01:25 AM
با درودپوشش منطقه ما زرد رنگ است.کارشناس ایرانسل گفت که مودم داخلی انتن نمیدهد و پول واریز نکنید.من میخواستم مودم وای فای داخلی بگیرم.حال از شما دوستان یک سوال دارم. اگر مودم را خریداری کنم و انرا در پشت بام طبقه دوم در فضای باز قرار دهم ایا میتوان امید داشت که انتن بدهد.؟ اپراتور مرکز تماس گفت که انتن نمیدهد و امکان دارد تا چند سال دیگر هم منطقه شما پوشش زرد باقی بماند.َ

نمي دونم ولي نصاب كه براي من اومده بود گفت مودم رو بيرون نزارين

yagini
2011-02-11, 07:24 PM
با سلام
من وایمکس ایرانسل خریدم فعال شده ولی وقتی میخوام به سایتی غیر از ایرانسل برم رمز عبور و شناسه می خواهد وقتی میدم ارور میده .
authentication failed
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

petr-cech
2011-02-12, 02:14 AM
با سلام
من وایمکس ایرانسل خریدم فعال شده ولی وقتی میخوام به سایتی غیر از ایرانسل برم رمز عبور و شناسه می خواهد وقتی میدم ارور میده .
authentication failed
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وارد صفحه portal ميشيد ؟
چون براي ورود به اينترنت بايد شناسه وايمكس + رمز عبور + Verfacition code رو در اون فيلدها وارد كنيد

يا اصلاً اون صفحه(portal) هم باز نميشه ؟

يكبار مودم رو از برق بكشيد و دوباره وصل كنيد و ترجيحاً از براي ورود از Internet Explorer استفاده كنيد.

Facon_achi
2011-02-14, 11:26 PM
بهترین مودم چی هست الان؟

petr-cech
2011-02-14, 11:37 PM
بهترین مودم چی هست الان؟

در كل 3 نوع مودم بيشتر وجود نداره .
انتخاب مودم بستگي به منطقه اي كه هستيد داره

™Ali Gsm
2011-02-15, 06:45 PM
یک مودم رایگان و ۳۲% تخفیف در هزینه اشتراک

علاقه مندان به استفاده از وایمکس ایرانسل می توانند با انتخاب هر یک از طرح های تعرفه نامحدود با سرعت های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک ۶ ماه اول در هنگام ثبت نام، از تخفیف ویژه در هزینه اشتراک خود و همچنین یک دستگاه مودم رایگان بهره مند شوند.

بــر این اســاس، کاربران با ثبـت نام و فعالسـازی سرویس وایمکس خود، تا ۳۲% تخفیف در هزینه اشتراک ماهیانه دریافت کرده و نیز از یک دستگاه مودم رایگان بهره‌مند خواهـند شد.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/Sixmonth/tariff_fa.jpg

Nova view
2011-02-15, 10:31 PM
محدودیت سرعت اینترنت بخش خانگی همچنان پایدار ماند

سرعت اينترنت كاربران خانگي افزايش نمي يابد

تلاش نمايندگان كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي براي افزايش سرعت اينترنت كاربران خانگي از 128 كيلوبيت فعلي به نتيجه نرسيد.

' علي مطهري ' رئيس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با ايرنا ، با اشاره به تصويب طرح ' برداشتن محدوديت از سرعت اينترنت 128 كيلوبيت كاربران خانگي '‌در مجلس قبل از تصويب قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ،‌گفت: اين طرح كميسيون صنايع به تصويب نهايي نرسيد.
وي افزود: هر چند طرح افزايش سرعت اينترنت در مجلس شوراي تصويب نشد،اما در ماده 49 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه كشور بر موضوع گسترش شبكه ملي اطلاعات يا اينترانت ( اينترنت داخلي ) تاكيد شده است .
بر اساس ماده 49 قانون برنامه پنجم توسعه ،وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مكلف است نسبت به توسعه شبكه ملي اطلاعات امن و پايدار با پهناي باند مناسب اقدام و با استفاده از توان و ظرفيت بخش غير دولتي، امكان دسترسي گسترده و پر سرعت را براي كليه كاربران اين شبكه فراهم كند.
رئيس انجمن شركت‌هاي اينترنتي يكي ديگر از دلايل توسعه نيافتن اينترنت كشور را محدوديت‌هاي سرعت اينترنت براي كاربران خانگي دانست و گفت: ميانگين سرعت اينترنت خانگي در ايران در پايين جدول مقايسه بين‌المللي قرار دارد.
'‌مسعود رياضيات ' چندي پيش در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در خصوص اين استدلال كه سرعت 128كيلو بيت بر ثانيه براي كاربر خانگي كافي است، گفت: اين طرز برخورد مانند آن است كه بگوييم يك جاده باريك آسفالته داريم و كافي است و لزومي ندارد بزرگراه بسازيم.
به گفته ي وي همان‌طور كه توسعه شبكه جاده‌اي و ساخت جاده‌هاي عريض موجب رشد اقتصادي مي‌شود، دردنياي ديجيتال امروز وجود پهناي باند پرسرعت اينترنت نيز بستر رشد اقتصادي است.
وي تاكيد كرد امروزه اينترنت يك وسيله لوكس و تفنني نيست، يك بستر ضروري براي پيشرفت اقتصادي است و رشد اينترنت موجب رشد اقتصاد كشور مي‌شود.
به گفته ي رياضيات دولت الكترونيك، بانكداري الكترونيك، تجارت الكترونيك، آموزش الكترونيك و بالاخره رشد فرهنگ شهروندي الكترونيك باعث شتاب بخشيدن به توليد و بهره‌وري و شكوفايي اقتصادي و از طرف ديگر باعث كاهش آلاينده‌هاي محيط زيست، كاهش مصرف بنزين و كاهش صرف وقت و انرژي مي‌شود.
سياست هاي كلي در زمينه اينترنت از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، وزارت ارشاد و كميته تعيين مصاديق محتواي مجرمانه تعيين و ابلاغ مي‌شود.

petr-cech
2011-02-15, 11:43 PM

تلاش نمايندگان كميسيون صنايع مجلس شوراي اسلامي براي افزايش سرعت اينترنت كاربران خانگي از 128 كيلوبيت فعلي به نتيجه نرسيد.

' علي مطهري ' رئيس كميته مخابرات مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با ايرنا ، با اشاره به تصويب طرح ' برداشتن محدوديت از سرعت اينترنت 128 كيلوبيت كاربران خانگي '‌در مجلس قبل از تصويب قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه ،‌گفت: اين طرح كميسيون صنايع به تصويب نهايي نرسيد.
وي افزود: هر چند طرح افزايش سرعت اينترنت در مجلس شوراي تصويب نشد،اما در ماده 49 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه كشور بر موضوع گسترش شبكه ملي اطلاعات يا اينترانت ( اينترنت داخلي ) تاكيد شده است .
بر اساس ماده 49 قانون برنامه پنجم توسعه ،وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مكلف است نسبت به توسعه شبكه ملي اطلاعات امن و پايدار با پهناي باند مناسب اقدام و با استفاده از توان و ظرفيت بخش غير دولتي، امكان دسترسي گسترده و پر سرعت را براي كليه كاربران اين شبكه فراهم كند.
رئيس انجمن شركت‌هاي اينترنتي يكي ديگر از دلايل توسعه نيافتن اينترنت كشور را محدوديت‌هاي سرعت اينترنت براي كاربران خانگي دانست و گفت: ميانگين سرعت اينترنت خانگي در ايران در پايين جدول مقايسه بين‌المللي قرار دارد.
'‌مسعود رياضيات ' چندي پيش در گفت وگو با خبرنگار ايرنا در خصوص اين استدلال كه سرعت 128كيلو بيت بر ثانيه براي كاربر خانگي كافي است، گفت: اين طرز برخورد مانند آن است كه بگوييم يك جاده باريك آسفالته داريم و كافي است و لزومي ندارد بزرگراه بسازيم.
به گفته ي وي همان‌طور كه توسعه شبكه جاده‌اي و ساخت جاده‌هاي عريض موجب رشد اقتصادي مي‌شود، دردنياي ديجيتال امروز وجود پهناي باند پرسرعت اينترنت نيز بستر رشد اقتصادي است.
وي تاكيد كرد امروزه اينترنت يك وسيله لوكس و تفنني نيست، يك بستر ضروري براي پيشرفت اقتصادي است و رشد اينترنت موجب رشد اقتصاد كشور مي‌شود.
به گفته ي رياضيات دولت الكترونيك، بانكداري الكترونيك، تجارت الكترونيك، آموزش الكترونيك و بالاخره رشد فرهنگ شهروندي الكترونيك باعث شتاب بخشيدن به توليد و بهره‌وري و شكوفايي اقتصادي و از طرف ديگر باعث كاهش آلاينده‌هاي محيط زيست، كاهش مصرف بنزين و كاهش صرف وقت و انرژي مي‌شود.
سياست هاي كلي در زمينه اينترنت از سوي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، وزارت ارشاد و كميته تعيين مصاديق محتواي مجرمانه تعيين و ابلاغ مي‌شود.

با اين اوصاف تكليف اينترنت اپراتور سوم چي ميشه ؟
حتماً اون رو هم تا 128 بيشتر نميدن !

Nova view
2011-02-15, 11:57 PM
مالکان ساختمان های مسکونی و برج ها می توانند از خدمات ویژه نصب تجهیزات وایمکس برای اشتراک اینترنت وایمکس ایرانسل استفاده کنند.

اگر در ساختمانی هستید که بیشتر از 10 متقاضی اینترنت وجود دارد بهترین و ارزانترین گزینه وایمکس ایرانسل است.

بدین ترتیب که با ثبت نام در سایت و پرداخت مبلغ پانصد هزار تومان( برای هر مشترک 50 هزار تومان) کارشناسان به محل مراجعه می کنند و با نصب یک دستگاه مودم فضای باز بر روی ساختمان اینترنت را به هر خانه کابل کشی کرده و اشتراک می دهند.

درخواست اشتراک WiMAX براي مجتمع هاي مسکوني
(http://wimax.irancell.ir/layer2/forms/highrisebuildings.aspx)

وایمکس به دلیل داشتن پهنای باندفوق العاده بالا، این امکان را دارد که تعداد زیادی مشترک از یک مودم بدون تقسیم سرعت به طور جداگانه و مجزا استفاده کنند.

نکته مهم در مورد هزینه پانصد هزار تومان تجهیزات این است که طی 10 ماه این مبلغ به حساب مشترکان واریز می شود و می توانید از آن برای پرداخت هزینه طرح ها استفاده کنید.
یعنی عملا شما کلیه تجهیزات را رایگان دریافت خواهید کرد و فقط هزینه اشتراک وایمکس خود را می پردازید.

به طور مثال اگر 10 نفر مشترک باشند، به هر نفر 50 هزار تومان طی 10 ماه پرداخت می شود.
تجهیزات شامل سوئیچ، کابلی که از منازل تا سوئیچ کشیده می شود و رک دیواری و مودم فضای باز وایمکس می باشد.

خدمات وایمکس ایرانسل ویژه برج‌ها و مجتمع های تجاری و مسکونی
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=227)

™Ali Gsm
2011-02-16, 07:19 PM
ارائه اینترنت بیشتر از ۱۲۸ کیلوبیت تخلف نیست

یک مقام مسوول در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که ارائه اینترنت با سرعت بیش از آنچه هم‌اکنون به عنوان 128 کیلو بیت توسط شرکت‌های خدماتی به مشتریان عرضه می‌شود، خلاف قانون نیست.

در پنجمین کنفرانس ارتباطات و فناوری اطلاعات لطف‌الله سبوحی، معاون سازمان تنظیم مقررات در پاسخ به این سوال که آیا ارائه پهنای باند بالاتر از ۱۲۸ کیلوبیت به افراد عادی تخلف است یا خیر؟ گفت: قانون اعلام کرده است که حداکثر پهنای باند مجاز برای منازل و اماکن عمومی مانند کافی‌نت‌ها ۱۲۸ کیلوبیت است، اما این به معنای پهنای باند اختصاصی یا همانdedicate است و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت در حال حاضر یک خطوط اختصاصی را با ضریب حدود ۱۰ به اشتراک می‌گذارند که به طور متوسط ۱۲۸ کیلو بیت از آن قابل استفاده است. وی همچنین گفت قانون برای افرادی با مشاغل خاص مانند اساتید دانشگاه نیز استثناهایی در نظر گرفته است.

وی همچنین در خصوص انتقال مکالمه از طریق اینترنت گفت: انتقال مکالمه از طریق شبکه آی پی بدون مجوز خلاف قانون و قابل پیگرد است.
وی ادامه داد: این کار ممکن است توسط برخی شرکت‌ها به صورت غیرقانونی انجام شود که در صورت مشاهده برخورد می‌کنیم، اما برخی مجوزها این اجازه را در خود دارد، مانند مجوز وایمکس که مجوز انتقال مکالمه را نیز دارد.
گفتنی است برخی شرکت‌های اینترنتی به صورت غیرقانونی اقدام به فروش تلفن اینترنتی کرده‌اند و برخی نهادهای دولتی نیز مکالمات بین‌شهری خود را از بستر تلفن به صوت بر بستر اینترنت یا همان VOIP انتقال داده‌اند.

Nova view
2011-02-18, 12:45 PM
واگذاری وایمکس اسپادان از ماه آینده آغاز می شود

مدیرعامل اسپادان اصفهان از واگذاری سرویس وایمکس تا پایان سال جاری دراین استان خبر داد.
شهرام ستایش درگفت وگو با خبرنگارسازمان خبری موبنا با بیان اینکه اسپادان برای واگذاری سرویس تاییدات لازم را دریافت کرده است، اظهار داشت: تقریبا دریافت مجوزهای مورد نیاز از سازمان ها و نهادهای نظارتی مسوول صورت گرفته وپیش بینی می شود بدون هیچ محدودیتی این سرویس تا پایان سال در اصفهان واگذار شود.
وی با بیان اینکه درشرایط فعلی تمامی تجهیزات نصب شده ، اظهار داشت: با توجه به اینکه نصب و بهره برداری فاز دوم تجهیزات شبکه وایمکس اسپادان در کنار فاز اول انجام شده ، بر همین اساس هیچ محدودیتی برای واگذاری سرویس دراین استان وجود ندارد و می تواند تمام مشترکان اصفهانی را تحت پوشش خود قرار دهد.
شرکت مبین نت در 30 استان، ایرانسل – ام تی ان در شش استان، شرکت مشارکتی اصفهان در استان اصفهان و شرکت رایانه دانش گلستان در استان گلستان پروانه وایمکس را اخذ کردند.
آبان ماه سال 87 سازمان تنظیم مقررات شرکت مبین نت را در تمام استان ها، ایرانسل را در شش استان تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، فارس و خوزستان ، شرکت مشارکتی سیار اصفهان (اسپادان) را در اصفهان و شرکت رایانه دانش گلستان را در استان گلستان به عنوان برندگان مزایده وایمکس معرفی کرد. براساس شرایط پروانه، این شرکت ها باید سرویس دهی خود را پس از 9ماه از زمان دریافت پروانه آغاز کنند.
وایمکس، سیستم دیجیتال ارتباط بی سیم بوده و جایگزینی مناسب شبکه های adsl و بی سیم کوتاه برد نواحی شهری است.

™Ali Gsm
2011-02-19, 02:55 PM
سرعت اینترنت خانگی همچنان 128 کیلوبیت باقی مي‌ماند

بالاخره مجلس‌نشینان هم آب پاکی را روی دست کاربران اینترنت خانگی ریختند و اعلام کردند که محدودیت سرعت اینترنت 128 کیلو بیتی برای کاربران خانگی برداشته نخواهد شد.
تقریبا در مهرماه سال‌جاری بود که کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامي‌به طرح برداشته شدن محدودیت سرعت اینترنت 128 کیلوبیت برای کاربران خانگی رای مثبت داد و اعلام داشت که در صورت تصویب این طرح در کمیسیون تلفیق مجلس، به زودی محدودیت سرعت اینترنت برای کاربران خانگی برای همیشه برداشته خواهد شد. علی مطهری، رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامي‌، در آن زمان در مورد رفع محدودیت ارائه پهنای باند اینترنت برای کاربران خانگی، گفته بود که این موضوع در کمیسیون صنایع مصوب شده و برای تصویب به کمیسیون تلفیق ارائه شده‌است. در صورت تصویب طرح مورد نظر در کمیسیون تلفیق، مجلس نیز آن را خواهد پذیرفت و پس از آن طرح رفع محدودیت ارائه اینترنت برای کاربران خانگی به صورت قانون در‌ می‌آید و اجرا می‌شود. اما حالا و با گذشت تقریبا 4 ماه از اعلام این طرح مطهری اعلام مي‌کند که این طرح در کميسیون صنایع به تصویب نهایی نرسیده است.

تلاش بی‌نتیجه
از اردیبهشت‌ماه سال 89 وزیر ارتباطات در گفت‌وگو‌هاي مختلف خود وعده‌هايي از برداشته شدن محدودیت سرعت اینترنت برای کاربران خانگی داده و اظهار کرده بود که در برنامه پنجم پيشنهاد برداشتن محدوديت براي كاربران خانگي داده شده كه در صورت تصويب، اين ظرفيت در داخل كشور توسعه خواهد یافت.همین خبر نیز انتقادات زیادی را به دنبال خود داشت؛ چرا که اکثر کارشناسان معتقد بودند که ایجاد محدودیت در سرعت اینترنت با تصویب مجلس ایجاد نشده که حالا هم با تصویب مجلس برداشته شود. با تمام انتقادات اما اکثر کاربران و فعالان این حوزه منتظر بودند تا مجلس بتواند کاری انجام دهد و این محدودیت چند ساله سرعت اینترنت برای کاربران خانگی را حذف کند و این درحالی است که بعد از ماه‌ها انتظار نمایندگان مجلس نیز اعلام کردند که این محدودیت برداشته نخواهد شد.

علی مطهری در خصوص این تصمیم می‌گوید: «هر چند طرح افزايش سرعت اينترنت در مجلس شوراي اسلامي تصويب نشد،اما در ماده46 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه كشور بر موضوع گسترش شبكه ملي اطلاعات يا اينترانت (اينترنت داخلي) تاكيد شده است. در واقع ما تصمیم گرفتیم به جای برداشتن سرعت اینترنت، پهنای باند مناسبی را برای کاربران ایجاد کنیم.» به گفته وی بر اساس ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه ،وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مكلف است نسبت به توسعه شبكه ملي اطلاعات امن و پايدار با پهناي باند مناسب اقدام و با استفاده از توان و ظرفيت بخش غير دولتي، امكان دسترسي گسترده و پر سرعت را براي كليه كاربران اين شبكه فراهم كند.

مطهری در حالی از افزایش پهنای باند در برنامه پنجم توسعه سخن مي‌گوید که هر روز خبرهای گوناگونی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت مبنی بر افزایش پهنای باند کشور شنیده مي‌شود؛ ولی در عمل وضعیت هیچ تفاوتی با گذشته ندارد و کاربران همچنان با کاهش سرعت اینترنت و قطع و وصل‌هاي بی‌پایان مواجه هستند. رییس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامي‌ در خصوص این شرایط می‌گوید: «در حال حاضر شبکه اینترنت کشور در وضعیت مناسبی به سر مي‌برد و اگر گاهی کاربران دچار مشکلاتی در اتصال به شبکه اینترنت مي‌شود شاید به خاطر اشکالاتی باشد که در سیستم سرویس‌دهندگان آنها ایجاد شده است.» وی در ادامه تاکید می‌کند که وزارت ارتباطات متعهد شده است که در طول برنامه پنجم توسعه به تمام وعده و برنامه‌هاي تعیین شده در این برنامه عمل کند تا بتوانیم پاسخگوی نیاز کاربران شبکه اینترنت کشور باشیم.

اکثر کارشناسان و فعالان حوزه اینترنتی با بیان اینکه در ورود فناوری به کشور از دیگر کشورهای همسایه بسیار عقب هستیم، اعلام کرده بودند که با رفع این محدودیت‌ها و عرضه سرویس وایمکس در کشور بسیاری از مشکلات فعلی عقب‌ماندگی در بخش اینترنت و کاربردهای آن حل خواهد شد. اما حالا و با تغییر نگرش مجلسیان معلوم نیست که قرار است چه اتفاق دیگری در این حوزه رخ دهد.

Mr.Aras
2011-02-23, 04:46 PM

واقعا برای خودمون متاسفم :ohno::worried:

راستی یه سوال کسی میدونه ایرانسل کی سرویس VOIP را راه اندازی می کنه؟ می خوام برم یه خط تلفن بخرم می خوام بدونم اگر تا سه چهار ماه دیگه VOIP ایرانسل راه میوفته برای اون صبر کنم.

Nova view
2011-02-26, 03:20 PM
واقعا برای خودمون متاسفم :ohno::worried:

راستی یه سوال کسی میدونه ایرانسل کی سرویس VOIP را راه اندازی می کنه؟ می خوام برم یه خط تلفن بخرم می خوام بدونم اگر تا سه چهار ماه دیگه VOIP ایرانسل راه میوفته برای اون صبر کنم.

شرط ارائه این سرویس دریافت مجوز ارائه وایمکس سیار است.
این مجوز نیز احتمال بعد از حضور اپراتور سوم داده می شود.
اما زمان دقیق آن مشخص نیست.

Nova view
2011-02-27, 09:05 AM
یک مودم رایگان با پرداخت یکجای هزینه اشتراک سه ماه

پیشنهاد استثنائی ایرانسل ...

شرکت ایرانسل در نظر دارد طی یک دوره زمانی محدود، به تمامی کاربران جدیدی که هزینه اشتراک سه ماه استفاده از سرویس وایمکس خود را به صورت یکجا پرداخت نمایند یک دستگاه مودم داخلی رایگان ارائه کند.

برای ثبت نام سرویس وایمکس می‌توانید:

به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل مراجعه کنید؛
از طریق شماره 707 (از خطوط ایرانسل) یا ٠٩٣٧٧٠٧٠٠٠٠ (از سایر خطوط)، با مرکز تماس وایمکس ایرانسل تماس بگیرید؛ یا
در صفحه اصلی وایمکس، روی گزینه «ثبت‌نام سرویس وایمکس» کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

به یاد داشته باشید که ثبت نام برای سرویس وایمکس ایرانسل کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

یک مودم رایگان با پرداخت یکجای هزینه اشتراک سه ماه
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=251)

توجه:
• این سرویس تنها مختص کاربران جدید می‌باشد.
• پیش از اتمام دوره 3 ماهه مذکور، تغییر طرح تعرفه و انتخاب سایر گزینه‌ها امکان‌پذیر نمی‌باشد.
• ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ١٢٨ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

جدول قیمت طرح‌های تعرفه سه ماهه:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/threemonth/tariff-fa.jpg

* کلیه قیمت‌های فوق با احتساب 3% مالیات بر ارزش افزوده می‌باشد.

™Ali Gsm
2011-02-27, 07:27 PM
رگولاتور: با رقابتی شدن بازار پروانه وایمکس سیار را صادر میکنیم

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از صدور مجوز برای ارائه اینترنت پرسرعت بی سیم سیار با رقابتی شدن بازار این فناوری خبر داد.
به گزارش مهر، محمد کرم پور امروز یکشنبه در حاشیه دوازدهمین اجلاس شورای رگولاتورهای جنوب آسیا (SATRC) با اشاره به فعالیت اپراتورهای وایمکس در کشور و اعطای مجوز فعالیت برای ارائه سرویس وایمکس ثابت اظهار داشت: با افزایش شمار مشترکان وایمکس در کشور و ایجاد بازار رقابتی برای این فناوری، ارائه مجوز فعالیت در حوزه وایمکس سیار را نیز خواهیم داد.

وی گفت: تا زمانی که اطمینان حاصل نشود که رقابت پایدار در میان اپراتورها با توجه به جذب تعداد مشترک در حال انجام است مجوز وایمکس سیار را صادر خواهیم کرد.
کرم پور با تاکید بر اینکه پیش بینی زمان انجام کار در این خصوص امکان پذیر نیست، ادامه داد: زمان اعطای مجوز به نیاز و درخواست مشترکان و نیز کاربردی شدن استفاده از فناوری وایمکس مربوط می شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در صورت تصمیم برای صدور مجوز وایمکس سیار اولویت ارائه سرویس با اپراتورهایی است که دارای امکانات هستند و شبکه ای در این زمینه نیز ایجاد کرده اند اما ممکن است برای ارائه این سرویس از طریق مناقصه نیز اقدام کنیم.

اثرگذاری نتایج SATRC در اتحادیه بین المللی مخابرات
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به میزبانی ایران در دوازدهمین اجلاس شورای رگولاتورهای جنوب آسیا (SATRC) بر سه موضوع مدیریت طیف فرکانس رادیویی، شبکه های ارتباطی و رادیویی و فناوری اطلاعات و سیاستگذاری و مقررات گذاری در این حوزه و انتقال تجربه به کشورهای مختلف تاکید کرد و گفت: علاوه بر تعامل سازنده و متقابل میان کشورهای عضو، نتایج این اجلاس نیز می تواند اثرگذاری عمیقی در جامعه مخابراتی آسیا و اقیانوسیه – APT – داشته باشد.
وی با بیان اینکه APT یکی از زیرمجموعه های سازمان جهانی مخابرات – ITU – است، خاطرنشان کرد: بهترین روند در حوزه روابط بین الملل این است که از مسیر کنفرانس های منطقه ای حرف های خود را در سازمانهای تخصصی سازمان ملل به کرسی بنشانیم.

علاقه مندی ایران به جذب سرمایه گذاری خارجی
کرم پور با تاکید بر علاقه ایران به جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اپراتورهای بخش خصوصی ما علاقه مند هستند با سرمایه گذاران خارجی در این حوزه کار کنند براین اساس روش ها و زمینه سازی برای ورود و سرمایه گذاری دیگر کشورها به ایران در این اجلاس ساماندهی و اطلاع رسانی خواهد شد.
وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ایران که می تواند آن را به مرکزیت انتقال ترافیک ارتباطی تبدیل کند، گفت: حجم ترافیکی بسیار از شمال به جنوب و غرب به شرق در مسیر ایران قابل انتقال است به نحوی که در جنوب کشور در حال ایجاد دو نقطه اتصال در مسیر فیبرنوری شمال به جنوب و از شرق به غرب هستیم.

petr-cech
2011-03-01, 12:32 AM
دریافت فایل به روز رسانی نرم افزار مودم های وایمکس

http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=252

™Ali Gsm
2011-03-01, 08:15 PM
رشد 5/5 برابری سرعت وایمکس در wimax2

سریع‌ترین شبکه کنونی وایمکس(WiMAX) و LTE جهان امکان ارسال و دریافت سیگنال‌های اینترنتی را فراهم می‌کند با سرعت 60 مگابیت در ثانیه فعالیت می‌کند. اما شرکت سامسونگ از ساخت نسل جدید شبکه اینترنت بی‌سیم وایمکس با نام WiMAX 2 خبر داده است که می‌تواند با سرعت 330 مگابیت اطلاعات را ارسال و دریافت کند.
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات این فناوری جدید سریع‌ترین شبکه وایمکس جهان محسوب می‌شود و در صورت راه‌اندازی می‌تواند تحول بزرگی را در دنیای اینترنت بی‌سیم به وجود آورد.
هم‌اکنون پیش‌نمایش این فناوری توسط شرکت سامسونگ به نمایش درآمده که در آن 16 فیلم ویدیویی با کیفیت HD به صورت همزمان در چهار نمایشگر مجزا بارگذاری می‌شوند.
اگرچه بین سرعت شبکه WiMAX 2 در حالت تئوری و عملی تفاوت فراوان وجود دارد، اما کارشناسان اعلام کرده‌اند که راه‌اندازی این شبکه می‌تواند باعث تفاوت محسوس در سرعت اینترنت بی‌سیم دنیا شود. به عنوان مثال، در کشور آمریکا سرعت بارگذاری اطلاعات در شبکه وایمکس شرکت CLEAR حدود 6 مگابیت در ثانیه است که این سرعت از حد تعریف‌ شده آن در حالت تئوری بسیار کمتر است.پیش‌بینی شده است که شبکه WiMAX 2 به صورت عملی از سال آینده مورد استفاده قرار گیرد.

™Ali Gsm
2011-03-02, 11:04 PM
مدیر عامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت :
خرداد سال آینده 100 مرکز فرمانداری تحت پوشش وایمکس قرار می گیرد

با توجه به پیشرفت پیمانکاران وایمکس انتظار داریم تا اواخر خرداد ماه سال آینده حداقل 100 مرکز فرمانداری تحت پوشش سرویس وایمکس مبین نت قرار بگیرد.
مهندس محمد خاکی مدیر عامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت در گفت و گو با خبرنگار سیتنا در خصوص تعداد سایت های وایمکس اظهار داشت: حدود 300 سایت تاکنون نصب شده است، ضمن آن که به مراکز تابعه رفته ایم و پوشش مراکز استان ها در حال اجرا است.
وی با اشاره به فعالیت های مثبت سه پیمانکار اصلی شبکه مبین نت گفت: هر کدام از این پیمانکاران نیز زیر مجموعه هایی دارند که فعالیت هایشان مثبت بوده و روند رو به رشدی دارند.
وی ادامه داد: در فاز نخست با راه اندازی 300 سایت جذب 100 هزار مشترک را پیش بینی کرده بودیم اما الان بیشتر به دنبال ارتقای کیفیت شبکه هستیم.

.::H.A.M.E.D::.
2011-03-06, 11:36 PM
یه سوال این اینترنت وایمکس کی برای شهرستان ها فعال می شه ما که حدود 60کیلومتر از تبریز فاصله دارییم.

Nova view
2011-03-06, 11:46 PM
یه سوال این اینترنت وایمکس کی برای شهرستان ها فعال می شه ما که حدود 60کیلومتر از تبریز فاصله دارییم.

ایرانسل در کلیه شهر هایی که مجوز داشت وایمکس ارائه کرده است.
اگر جز آن شهر ها نیستید باید منتظر اپراتور سراسری مبین نت باشید.

کامپوبایل1
2011-03-09, 02:36 AM
لطفا قیمت وایمکس را اعلام کنید{تعرفه......

کامپوبایل1
2011-03-09, 02:37 AM
مودم وایمکس فقط 39000 تومان

aminghn
2011-03-10, 12:35 PM
با سلام
من سرویس وایمکس ثبت نام کردم و مودم وای فای داخلی indoor_BM632w رو خریدم.
می خواستم ببینم باید برای وصل شد نبه مودم، حتما کارت شبکه داشته باشم؟
اگه لازمه داشته باشم، چه کارت شبکه ای و با چه قیمتی بخرم بهتره؟
ممنون میشم جواب بدید.

™Ali Gsm
2011-03-10, 12:51 PM
با سلام
من سرویس وایمکس ثبت نام کردم و مودم وای فای داخلی indoor_BM632w رو خریدم.
می خواستم ببینم باید برای وصل شد نبه مودم، حتما کارت شبکه داشته باشم؟
اگه لازمه داشته باشم، چه کارت شبکه ای و با چه قیمتی بخرم بهتره؟
ممنون میشم جواب بدید.

به کارت شبکه احتیاج میباشد و میتونید از مارکهای مانند Dlink و Tplink استفاده کنید.
موفق باشید.

Nova view
2011-03-10, 06:03 PM
جشنواره نوروزی وایمکس

وایمکس ایرانسل، همراه شما در نوروز ۹۰

ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، به اطلاع می رساند شما علاقه‌مندان به استفاده از خدمات وایمکس ایرانسل امکان خواهید داشت، در ایام نوروز ۱۳۹۰ و در فاصله زمانی ۲۰ اسفند ۸۹ تا ۲۰ فروردین ۹۰، با انتخاب طرح تعرفه نامحدود با سرعت ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک ۳ ماه اول در هنگام ثبت نام، از تخفیف ویژه در هزینه اشتراک خود و همچنین یک دستگاه مودم رایگان بهره مند شوید.

یک مودم رایگان با پرداخت اشتراک ۳ ماه!

بــر این اســاس، کاربران با ثبـت نام و فعال‌سـازی سرویس وایمکس خود، از یک دستگاه مودم رایگان USB، داخلی یا Wi-Fi بهره‌مند خواهـند شد.
توجه داشته باشید که در صورت انتخاب مودم داخلی (BM631a)، از حداکثر ۲۹% تخفیف ویژه در هزینه اشتراک نیز بهره‌مند خواهید شد.

جدول قیمت تعرفه سه ماهه:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/nowruz/wimax_tariff_fa.gif

کلیه قیمت‌های فوق با احتساب ۳% مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.

توجه:
• این سرویس تنها مختص کاربران جدید می باشد.
• ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.
• علاقه مندان به استفاده از مودم فضای باز می‌توانند با پرداخت مابه التفاوت قیمت آن، مودم دلخواه خود را دریافت نمایند.
• پیش از اتمام دوره ۳ ماهه مذکور، تغییر طرح تعرفه و انتخاب سایر گزینه ها امکان پذیر نمی باشد.
• کاربرانی که مایل باشند طرح‌های سه ماهه خود را تمدید نمایند می بایست پیش از اتمام دوره، مبلغ اشتراک مربوطه را پرداخت کنند. در غیر این صورت، تعرفه آنها به صورت خودکار به طرح ماهانه معادل تغییر خواهد کرد.

ترافیک ماهانه × ۲ ... با تمدید اشتراک تا ۳ فروردین!

نوروز ۹۰ برای شما مشترکین وفادار وایمکس ایرانسل ارمغانی دیگر نیز به همراه خواهد داشت؛ بدین ترتیب که اگر اشتراک تعرفه‌های پایه انتخابی خود را تا ۳ فروردین ۹۰ تمدید کنید، حجم ترافیک مربوط به طرح انتخابی‌تان دو برابر خواهد شد. به عنوان مثال، اگر طرح مورد انتخاب شما، تعرفه ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه پایه، با ترافیک ماهانه ۳ گیگابایت باشد، به جای ۳ گیگا بایت امکان خواهید داشت به اندازه ۶ گیگا بایت از سرویس وایمکس ایرانسل بهره‌مند گردید.

کاربران جدید نیز از این فرصت استثنائی بی‌بهره نخواهند ماند، کافیست ثبت نام خود را در فاصله ۲۰ اسفند ۸۹ تا ۲۰ فروردین ۹۰ انجام داده و از این عیدی بی‌نظیر لذت ببرید!به یاد داشته باشید برای بهره‌مندی از این امکان، حتما باید طرح مورد نظر خود را از میان تعرفه‌های پایه انتخاب نمایید زیرا تعرفه‌های نامحدود مشمول این طرح نمی‌باشند.

۲% اعتبار هدیه برای شما که ...

در فاصله زمانی ۲۰ اسفند ۸۹ تا ۲۰ فروردین ۹۰، آن دسته از کاربرانی که هزینه سرویس وایمکس خود را از طریق کارت‌های شارژ ایرانسل پرداخت نمایند، ۲% اعتبار هدیه دریافت خواهند کرد که به عنوان اعتبار در حساب‌شان منظور خواهد شد.

جشنواره نوروزی وایمکس (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=253)

miladsabz
2011-03-12, 12:14 PM
وایمکس ایرانسل نوروز90 مودم، ترافیک و اعتبار هدیه می‌دهد
ICTna.ir - ایرانسل به مناسبت فرارسیدن ایام نوروز 1390، به متقاضیان و مشترکین وایمکس، مودم، ترافیک اضافه، تخفیف اشتراک و اعتبار هدیه می‌دهد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومی ایرانسل، در فاصله زمانی ۲۰ اسفند ۸۹ تا ۲۰ فروردین ۹۰، کلیه متقاضیان وایمکس ایرانسل، با انتخاب طرح تعرفه نامحدود با سرعت‌های ۱۲۸، ۲۵۶ و یا ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت هزینه اشتراک سه ماه اول در هنگام ثبت نام، از تخفیف ویژه در هزینه اشتراک و همچنین یک دستگاه مودم رایگان USB، داخلی و یا Wi-Fi بهره‌مند می‌شوند.

متقاضیان در صورت انتخاب مودم داخلی ایرانسل، از حداکثر 29 درصد تخفیف ویژه در هزینه اشتراک نیز بهره‌مند خواهند شد. همچنین متقاضیان استفاده از مودم فضای باز می‌توانند با پرداخت مابه التفاوت قیمت آن، مودم فضای باز دریافت کنند.
از سوی دیگر و در همین بازه زمانی، ایرانسل به مشترکین قدیمی خود ترافیک اضافه هدیه می‌دهد.

براساس این گزارش، در صورتیکه مشترکین قدیمی ایرانسل، تا سوم فروردین 90 طرح تعرفه‌ پایه انتخابی وایمکس خود را تمدید کنند، حجم ترافیک مربوط به طرح انتخابی‌شان دو برابر خواهد شد. به عنوان مثال، اگر طرح انتخابی مشترکی ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه پایه، با ترافیک ماهانه ۳ گیگابایت باشد، وی می تواند به جای ۳ گیگابایت ترافیک ماهیانه، به اندازه ۶ گیگابایت از سرویس وایمکس ایرانسل استفاده کند.

کاربران جدید وایمکس ایرانسل نیز، در صورتیکه ثبت‌نام خود را در فاصله ۲۰ اسفند ۸۹ تا ۲۰ فروردین ۹۰ انجام دهند می‌توانند از این ترافیک هدیه استفاده کنند.

همچنین، آن دسته از کاربرانی که در این بازه زمانی، هزینه سرویس وایمکس خود را از طریق کارت‌های شارژ ایرانسل پرداخت کنند، دو درصد اعتبار هدیه دریافت خواهند کرد که به عنوان اعتبار در حساب وایمکس‌شان منظور می‌شود.

اطلاعات بیشتر در خصوص طرح‌های تشویقی نوروزی وایمکس ایرانسل، از طریق وبسایت رسمی این شرکت به نشانی www.irancell.ir (http://www.irancell.ir/) قابل مشاهده است.

خدمات وایمکس ایرانسل در حال حاضر با سرعت 128کیلوبیت بر ثانیه تا 2مگابایت بر ثانیه براساس تقاضا، در ١٢ شهر اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، کرج، مشهد، شهریار، خمینی شهر، شهر قدس، قرچک و خوراسگان ارائه می‌شود.

™Ali Gsm
2011-03-13, 10:30 PM
خدمات ویژه وایمکس ایرانسل به مجتمع ها و برجهای تجاری و مسکونی

مدیر روابط عمومی ایرانسل از ارائه خدمات ویژه وایمکس این اپراتور به برج ها و مجتمع های تجاری و مسکونی خبر داد و گفت: ساکنان برج ها و مجتمع های تجاری می توانند بدون کاهش پهنای باند از اینترنت پرسرعت از طریق وایمکس ایرانسل استفاده کنند.

آرش کریم بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ایرانسل نسبت به ارائه خدمات ویژه وایمکس به برج ها و ساختمان های تجاری مسکونی اقدام کرده است گفت: براین اساس در صورتی که حداقل 10 نفر از اعضای برج ها و مجتمع های تجاری و مسکونی متقاضی دریافت خدمات وایمکس ایرانسل باشند و در مجموع مبلغ 5 میلیون ریال بابت هزینه مودم و تجهیزات شامل سوئیچ، رک دیواری و کابل تا سوییچ پرداخت کنند قادر به دریافت این خدمت ویژه خواهند بود.

وی با بیان اینکه در این صورت ایرانسل یک دستگاه مودم فضای باز وایمکس را به همراه تجهیزات مربوطه بر روی ساختمان مورد نظر نصب می کند تاکید کرد: با نصب این تجهیزات، ساکنان متقاضی می توانند به صورت جداگانه و بدون کاهش پهنای باند و تنها با انتخاب طرح تعرفه دلخواه و اختصاصی خود از اینترنت پرسرعت از طریق وایمکس ایرانسل استفاده کنند.

کریم بیگی تصریح کرد: مبلغ پرداختی اولیه توسط ساکنان، در یک بازه زمانی 10 ماهه به حساب وایمکس آنان بازگردانده خواهد شد، به این معنی که هزینه کل تجهیزات بر تعداد متقاضیان اولیه تقسیم شده و طی مدت 10 ماه، به صورت ماهانه به حساب وایمکس آنان بازگردانده می شود. به این ترتیب، کاربران می توانند هزینه اشتراک ماهانه طرح تعرفه خود را با کسر مبلغ مذکور از حساب خود پرداخت کنند.

مدیر روابط عمومی ایرانسل خاطرنشان کرد: در زمان ثبت نام برای این طرح، دست کم 10 واحد از برج یا مجتمع مسکونی متقاضی باید متقاضی اشتراک وایمکس ایرانسل باشند، همچنین هر کاربر باید هزینه طرح تعرفه دلخواه خود به همراه هزینه کابل کشی و کابل به کار رفته از سوییچ تا منزل خود را پرداخت کند.

وی گفت: اطلاعات بیشتر درباره خدمات ویژه وایمکس ایرانسل به برج ها و مجتمع های تجاری و مسکونی و همچنین فرم الکترونیکی ارسال تقاضای این سرویس از طریق وبسایت اینترنتی ایرانسل قابل دسترسی میباشد.

HD2_IPHONE
2011-03-13, 10:41 PM
آیا سرعتش با adsl فرق داره ؟

™Ali Gsm
2011-03-13, 10:47 PM
آیا سرعتش با adsl فرق داره ؟

دوست عزیز وایمکس نیز باسرعت 128kb تا 2mb ارائه میشود ولی خدمات و ویژه گیهای متفاوتی نسبت به adsl دارد.

nimajan107
2011-03-13, 11:22 PM
وایمکس فقط مبین نت 6 ماهه دارم حتی 2 ساعت قطعی و افت ندیدم.

™Ali Gsm
2011-03-16, 04:46 PM
ایرانسل در سه شهر وایمکس با هزینه اشتراک ماهیانه ۵هزار تومان عرضه کرد

ایرانسل در واگذاری سرویس وایمکس خود در استان‌های تبریز، شیراز و مشهد طرح ویژه‌ای را به متقاضیان ارایه داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، بر اساس این طرح، متقاضیان استفاده از وایمکس ایرانسل می‌توانند با پرداخت تنها ۴۰۰ هزار ریال یک دستگاه مودم داخلی خریداری کرده و با انتخاب طرح تعرفه ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه، با هزینه استثنائی اشتراک ماهانه تنها ۵۰ هزار ریال با احتساب ۳ درصد مالیات بر ارزش افزوده، از خدمات وایمکس بهره‌مند شوند.
متقاضیان برای ثبت نام سرویس وایمکس می‌توانند به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل مراجعه کرده، از طریق شماره ۷۰۷ از خطوط ایرانسل یا ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ از سایر خطوط با مرکز تماس وایمکس ایرانسل ارتباط برقرار کرده یا به سایت ایرانسل مراجعه نمایید.

Nova view
2011-03-18, 02:51 PM
پیشنهاد استثنائی برای هموطنان تبریزی، شیرازی و مشهدی

وایمکس ایرانسل این بار با طرحی ویژه به استقبال شما عزیزان تبریزی، شیرازی و مشهدی آمده است. بر اساس این طرح، شما متقاضیان استفاده از وایمکس ایرانسل می‌توانید با پرداخت تنها ۴۰۰.۰۰۰ ريال، یک دستگاه مودم داخلی خریداری نموده و با انتخاب طرح تعرفه ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، با هزینه استثنائی اشتراک ماهانه تنها ۵۰.۰۰۰ ريال (با احتساب 3% مالیات بر ارزش افزوده)، از خدمات وایمکس بهره‌مند شوید.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/threecities/three-cities-fa.jpg

• به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل مراجعه کنید؛
• از طریق شماره ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) یا ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط)، با مرکز تماس وایمکس ایرانسل ارتباط برقرار کنید؛ یا
• در صفحه اصلی وایمکس، روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

محمدhashem
2011-03-19, 05:53 PM
وايمكس در ايران از گذشته تا امروز تابستان 86 سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي اعلام کرد که در حال مطالعات اوليه جهت صدور مجوز وايمکس در کشور است؛ پس از اتمام مطالعات اوليه، تهيه متن پروانه، اسناد مزايده و تصويب اين امر در کميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، انجام روال قانوني براي برگ‍زاري مزايده و واگذاري مجوز، در دستور کار قرار گرفت و سرانجام در هشتم تيرماه 87، با انتشار متن پروانه رسماً فراخوان خريد اسناد مزايده از سوي سازمان تنظيم مقررات انجام شد و هم‌اکنون، پس از انجام مراحل برگزاري مزايده، اپراتورهاي ارايه‌دهنده اين سرويس در تمامي استان‌هاي کشور مشخص شده و پروانه فعاليت آن‌ها صادر شده است.

به گزارش ایسنا نام وايمكس مخفف عبارات Worldwide Interoperability for Microwave Access است و به معناي دستيابي گسترده و جهاني به امواج مايکرويو به گونه‌اي است که از قابليت تعامل و تقابل داخلي برخوردار باشد.

وايمکس در سال 2001 ميلادي، با هدف انتقال داده به صورت بي سيم معرفي شده و فن‌آوري آن شباهت زيادي به واي فاي دارد؛ با اين تفاوت که سرعت انتقال و گستره‌ي آن به مراتب از واي فاي بيش‌تر است.

اتحاديه وايمکس که به‌عنوان مرجع مجوزدهي و تست دستگاه‌ها و تجهيزات وايمکس شناخته مي‌شود، اعلام کرده تا اواخر سال 2008، 62 شرکت در حال توسعه تراشه‌هاي وايمکس و دستگاه‌هاي کاربران نهايي بوده و 37 شرکت نيز در حال ساخت تجهيزات زيرساختي بوده‌اند و محصولات اين شرکت‌ها تاکنون در توسعه شبکه‌هاي وايمکس توسط 407 اپراتور در 133 کشور جهان بکار رفته است.

پيش‌بيني مي‌شود که وايمکس در آينده بسيار نزديک، اينترنت را در کنار شبکه مخابراتى قرار خواهد داد و چنان انقلابى را در اين زمينه به‌ وجود خواهد آورد که روشن کردن اکثر رايانه‌هاى قابل حمل، خانگى و يا خاص، مساوى با اتصال آن‌ها به اينترنت باشد.

تاکنون ايرانسل خدمات خود را در 12 شهر اصفهان، اهواز، تبريز، تهران، شيراز، کرج، مشهد، شهريار، خميني شهر، شهر قدس، قرچک و خوراسگان ارائه كرده است.

خدمات وايمكس ايرانسل در سرعت‌هاي 128 كيلوبيت بر ثانيه تا 2مگابيت بر ثانيه به مشتركان و متقاضيان عرضه مي‌شود. تعرفه اين خدمات در طرح‌هاي تعرفه دايمي و يا اعتباري از ماهيانه حدود 9 هزار تومان تا حداكثر 128هزار تومان ارايه مي‌شود.

هم‌چنين مشتركان با استفاده از طرح تعرفه مصرف آزاد مي‌توانند به جاي پرداخت ماهيانه و ثابت هزينه اشتراك تنها بر اساس حجم و ميزان مصرف خود از وايمكس ايرانسل هزينه پرداخت كنند.

ايرانسل تنها اپراتور وايمكس كشور است كه به سبب پوشش بهتر نسبي توانسته علاوه بر مودم‌هاي داخلي و فضاي باز مودم USB عرضه كند. اين مودم كه تقريبا به اندازه يك حافظه فلش مموري است، نيازي به برق شهري ندارد و به همراه يك سامانه تقويت كننده رايگان به بهاي 70هزار و 900 تومان فروخته مي‌شود، ضمن آنكه مودم‌هاي WiFi و USB ايرانسل در برخي طرح‌هاي تعرفه به رايگان در اختيار مشتركان قرار مي‌گيرد.

براي اولين بار در ايران، کليه کاربران وايمکس ايرانسل مي‌توانند از طريق کارت شارژهاي موجود در بازار (ويژه سيم کارت‌هاي اعتباري ايرانسل) جهت پرداخت هزينه اشتراک ماهيانه خود اقدام كنند.

به طور كلي از مزايا و قابليت‌هاي وايمکس ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

*بي‌سيم بودن:

مهم‌ترين ويژگي وايمکس، بي‌سيم بودن و سيار بودن آن در فواصل طولاني مانند يک شهر بزرگ است. بدون وايمکس امکان متحرک بودن کاربر تقريبا" صفر است يا به محيطي بسته محدود مي‌شود. وايمکس باعث گسترش و افزايش ضريب نفوذ اينترنت خواهد شد.

*پشتيباني عالي از صدا و تصوير:

از ديگر ويژگي‌هاي وايمکس اين است که علاوه بر ديتا، صدا و تصوير را نيز به خوبي پشتيباني مي‌کند و کاربر مي‌تواند بدون محدوديت زماني در تمام شبانه‌روز به هر مقدار که پهناي باندش اجازه دهد، دانلود و آپلود کند.

*قيمت ارزان:

ويژگي‌هاي وايمکس به گونه ايست که آن را به عنوان انتخابي ارزان تر نسبت به گزينه هاي موجود معرفي مي کند.

*امنيت بالا:

وايمکس براي امنيت انتقال اطلاعات از روش‌ها و استانداردهايي نوين استفاده کرده و با رمزنگاري داده‌ها، حريم خصوصي امني در برابر استراق سمع و نفوذ پنهاني (Hack) بوجود مي‌آورد.

*خدمات ارزش افزوده:

در اين فن‌آوري استفاده از خدمات ارزش افزوده اي چون تلفن اينترنتي (VOIP) و شبکه اختصاصي مجازي (***) نيز گنجانده شده است.

به گزارش خبرنگار ايسنا، شرکت ارتباطات مبين نت هم مجوز ارائه وايمكس را در كل كشور داراست و در فاز اول مراکز کليه استان‌هاي کشور را تحت پوشش شبکه وايمکس قرار داده است؛ چندي پيش محمدتقي خاكي - مدير عامل مبين نت - گفته بود: همه فرمانداري‌ها تا پايان شهريورماه سال 90 تحت پوشش وايمكس برده مي‌شوند.

وي درباره ميزان پوشش وايمكس در كشور اظهار كرده بود: اكنون مراكز استان تحت پوشش است و در مراكز فرمانداري‌هاي بزرگ در حال طراحي و اجرا هستيم و اميدوارم تا پايان سال جاري حدود 80 تا 90 درصد فرمانداري‌هاي بزرگ را تحت پوشش قرار دهيم.

XPERIA
2011-03-27, 06:08 PM
سلام. دوستان
میخواستم بپرسم ببینم چنین وضعیتی برای شما هم پیش اومده در مورد وایمکس ایرانسل؟
من روز 5 فروردین ثبت نام اینترنتی کردم و فرداش هم زنگ زدند و گفتند پول رو بریز تا فردا بیایم برات نصب کنیم. من هم مثل یه یچه خوب پول رو تمام و کمال بهشون دادم و تاریه تحویل مودم هم زدم 8 فروردین (یعنی امروز که دارم مینویسم) اما هیچ خبری ازشون نشد!

زنگ زدم به 707 یه خانم محترم برداشت و گفت به شما اشتباه گفتنه اند که امروز برای نصب میایم. چون مودم شما BM632w هست فعلا موجود نیست و حدود 20 تا 25 روز طول میکشه تا بیاد نصب کنم! گفتم خب چرا تو موقع ثبت نام قسمت انتخاب مودم این لعنتی هست؟ گفت به همین دلیل که تو سایت هم نوشته ایم این مودم موجود نیست!
واقعا خنده داره کارهای این شرکت حداقل اگه از مبین نت میخریدم تا الان نصبش هم کرده بودن و من الان با وایمکس میومدم اینجا!!

برای کسانی که الان وایمکس دارند این اتفاق نیفتاده؟ :(

petr-cech
2011-03-30, 12:49 PM
سلام. دوستان
من روز 5 فروردین ثبت نام اینترنتی کردم و فرداش هم زنگ زدند و گفتند پول رو بریز تا فردا بیایم برات نصب کنیم. من هم مثل یه یچه خوب پول رو تمام و کمال بهشون دادم و تاریه تحویل مودم هم زدم 8 فروردین (یعنی امروز که دارم مینویسم) اما هیچ خبری ازشون نشد!

زنگ زدم به 707 یه خانم محترم برداشت و گفت به شما اشتباه گفتنه اند که امروز برای نصب میایم. چون مودم شما BM632w هست فعلا موجود نیست و حدود 20 تا 25 روز طول میکشه تا بیاد نصب کنم! گفتم خب چرا تو موقع ثبت نام قسمت انتخاب مودم این لعنتی هست؟ گفت به همین دلیل که تو سایت هم نوشته ایم این مودم موجود نیست!
واقعا خنده داره کارهای این شرکت حداقل اگه از مبین نت میخریدم تا الان نصبش هم کرده بودن و من الان با وایمکس میومدم اینجا!!

چه اتفاقی قراره بیافته ؟

mmzz637
2011-03-30, 01:09 PM
با سلام
من الان وایمکس مبین نت دارم 512 هستش.
ازش راضی هستم سرعت دانلودم هم با توجه به سروری که دانلود میکنم هست بالای 64 هست تا 110 هم میره البته سرور های خارجی خفن مثل راپیدشیر و غیر لینک مستقیم میکنم از 67 پایین نمیاد.

fpga777
2011-03-30, 03:34 PM
با سلام
من الان وایمکس مبین نت دارم 512 هستش.
ازش راضی هستم سرعت دانلودم هم با توجه به سروری که دانلود میکنم هست بالای 64 هست تا 110 هم میره البته سرور های خارجی خفن مثل راپیدشیر و غیر لینک مستقیم میکنم از 67 پایین نمیاد.

درود بر مبین نت لعنت بر دزد سل

دوست عزيز حداقل سرعت دانلود 64 براي 512طبيعي هست.
اگه كمتر از اون بود بايد شاكي ميشدي.

fpga777
2011-03-30, 03:42 PM
سلام. دوستان

من هم در تاريخ 3فروردين ثبت نام كردم وهمون روز هم بهم تاييديه دادن (زنگ زدن) وگفتن تا72 ساعت وصل ميشه ولي خبري نشد ودوباره تماس گرفتم واپراتور ايرانسل گفت كه يك هفته تا 10 روز طول ميكشه وديروز هم توسايتe-care ديدم كه مودمم تعريف شده مجددا تماس گرفتم وگفتن تادو.سه روز آينده مراجعه ميكنن!!!!!!
درضمن ايرانسل الان فقط مودم داخلي معمولي موجود داره

راستي همون روز براي مبين نت هم پيش ثبت نام انجام دادم ولي هنوز خبري نشده و.....
حتي تلفن مبين هم جواب نميده(كسي پاسخگو نيست)!!!!

Nova view
2011-03-31, 05:00 PM
سلام. دوستان

من هم در تاريخ 3فروردين ثبت نام كردم وهمون روز هم بهم تاييديه دادن (زنگ زدن) وگفتن تا72 ساعت وصل ميشه ولي خبري نشد ودوباره تماس گرفتم واپراتور ايرانسل گفت كه يك هفته تا 10 روز طول ميكشه وديروز هم توسايتe-care ديدم كه مودمم تعريف شده مجددا تماس گرفتم وگفتن تادو.سه روز آينده مراجعه ميكنن!!!!!!
درضمن ايرانسل الان فقط مودم داخلي معمولي موجود داره

راستي همون روز براي مبين نت هم پيش ثبت نام انجام دادم ولي هنوز خبري نشده و.....
حتي تلفن مبين هم جواب نميده(كسي پاسخگو نيست)!!!!

دوستان عزیز
به واسطه تعطیلات عید کار نصب و تحویل اشتراک وایمکس با تاخیر مواجه شده، کمبود مودم ها به دلیل بالا بودن درخواست ها قبل از عید پیش آمده، سفارش سری جدید مودم ها قبل از عید داده شده بود، اما به دلیل عید و تعطیلی کل کشور قرار بود بعد از 5 روز تعطیلی تحویل داده شود که تا به امروز تحویل داده نشده.
اگر مودم ها تحویل شود از 3 روز دیگر به ترتیب تاریخ ثبت نام کارشناسان برای نصب و تحویل اشتراک مراجعه خواهند کرد.

XPERIA
2011-03-31, 11:21 PM
امروز وایمکس من رو برام آوردن البته خیلی اذیتم کردن و امروز و فردا زیاد کردن
سرعت 128 سرعت دانلود حدود 16 تا 20 و فعلا راضیم
در ضمن مودم WiFi گرفتم

petr-cech
2011-04-01, 03:42 PM
امروز وایمکس من رو برام آوردن البته خیلی اذیتم کردن و امروز و فردا زیاد کردن
سرعت 128 سرعت دانلود حدود 16 تا 20 و فعلا راضیم
در ضمن مودم WiFi گرفتم

به دنیای ایرانسل خوش آمدید :)

alimara
2011-04-01, 07:59 PM
سلام من وایمکس ایرانسل با مودم BM631a دارم . میخواستم بپرسم که چجوری میتونم به صورت وایفای استفاده کنم ؟ خودش دو تا جا داره نمیدونم چی میخوره بهش ؟!

XPERIA
2011-04-01, 10:57 PM
سلام من وایمکس ایرانسل با مودم BM631a دارم . میخواستم بپرسم که چجوری میتونم به صورت وایفای استفاده کنم ؟ خودش دو تا جا داره نمیدونم چی میخوره بهش ؟!

خود مودم چنین قابلیتی نداره
اما شما میتوانید از Router استفاده کنید که البته به صرفه نیست

mohsenking
2011-04-02, 03:07 AM
سلام به همه من سعادت اباد هستم
باید بگم که خیلی ناکام بودم تاحالا
بعد 6ماه توی صف پارس انلاین موندن مدارکمو تحویل دادم و گفتن خط شما رو استعلام کردیم و مشکلی نداره و یه هفته ای وصل میشه ! بعد از یک ماه و نیم خودم رفتم مخابرات فهمیدم که خط ما ریموته و نمیتونیم بگیریم !
بعد که با مدیر پارس انلاین حظوری صحبت کردم گفتن که ما استعلام نکرده بودیم خواستیم کارتون زودتر راه بیفته.
اینا دردودل بود:-)
حالا مجبورم وایمکس بگیرم
مبین نت:قیمتاش و ترافیک شبانش خوبه ولی میگه منطقه شما Outdoor جواب میده ولی من میخوام مودمم Wifi باشه
ایرانسل:مودم Indoor جواب میده همسایمونم داره (راجب پینگ و سرعت و ایناش پرسیدم اطلاعات نداشت فقط گفت خیلی خوبه زود سایتارو باز میکنه!)ولی قبل از عید رفتم گفت طرح 3ماهه با مودم رایگان بگیرم گفتن مودم نداریم و 1ماه طول میکشه وصل بشه
.
حالا موندم صبر کنم تا شاید 1ماهه دیگه مبین ساپورت کنه یا اینکه ایرانسل بگیرم چون شاید مبین از یه ماه بیشتر بشه وایرانسلم تو یه ماه کیفیت و قیمتاشو بهتر کنه.
ممنون میشم از دوستانی که تو این منطقه از هر کدوم دارن نظر بدن

XPERIA
2011-04-03, 03:48 AM
سلام به همه من سعادت اباد هستم
باید بگم که خیلی ناکام بودم تاحالا
بعد 6ماه توی صف پارس انلاین موندن مدارکمو تحویل دادم و گفتن خط شما رو استعلام کردیم و مشکلی نداره و یه هفته ای وصل میشه ! بعد از یک ماه و نیم خودم رفتم مخابرات فهمیدم که خط ما ریموته و نمیتونیم بگیریم !
بعد که با مدیر پارس انلاین حظوری صحبت کردم گفتن که ما استعلام نکرده بودیم خواستیم کارتون زودتر راه بیفته.
اینا دردودل بود:-)
حالا مجبورم وایمکس بگیرم
مبین نت:قیمتاش و ترافیک شبانش خوبه ولی میگه منطقه شما Outdoor جواب میده ولی من میخوام مودمم Wifi باشه
ایرانسل:مودم Indoor جواب میده همسایمونم داره (راجب پینگ و سرعت و ایناش پرسیدم اطلاعات نداشت فقط گفت خیلی خوبه زود سایتارو باز میکنه!)ولی قبل از عید رفتم گفت طرح 3ماهه با مودم رایگان بگیرم گفتن مودم نداریم و 1ماه طول میکشه وصل بشه
.
حالا موندم صبر کنم تا شاید 1ماهه دیگه مبین ساپورت کنه یا اینکه ایرانسل بگیرم چون شاید مبین از یه ماه بیشتر بشه وایرانسلم تو یه ماه کیفیت و قیمتاشو بهتر کنه.
ممنون میشم از دوستانی که تو این منطقه از هر کدوم دارن نظر بدن

این حرفی که میگن مودم نداریم رو یک بار یکی از اپراتور های 707 به من گفت و من سخت پیگیر شدم و گفتم معنی نداره من 20 روز صبر کنم و این مشکل شماست. اما آخرش اعتراف کردند حرف مهملی زده اند و فعلا فقط مودم USB ندارن.
به نظر من بهترین کار تهیه مودم از ایرانسل و سرویس گرفتن از مبین نت است. چون مبین نت واقعا تو ترافیک و قیمت های ماهانه بهتر از ایرانسله و ایرانسل هم تو قیمت مودم و تنوع مودم بهتر عمل میکنه

Nova view
2011-04-03, 10:57 AM
این حرفی که میگن مودم نداریم رو یک بار یکی از اپراتور های 707 به من گفت و من سخت پیگیر شدم و گفتم معنی نداره من 20 روز صبر کنم و این مشکل شماست. اما آخرش اعتراف کردند حرف مهملی زده اند و فعلا فقط مودم USB ندارن.
به نظر من بهترین کار تهیه مودم از ایرانسل و سرویس گرفتن از مبین نت است. چون مبین نت واقعا تو ترافیک و قیمت های ماهانه بهتر از ایرانسله و ایرانسل هم تو قیمت مودم و تنوع مودم بهتر عمل میکنه

مودم های ایرانسل اختصاصی برای این شرکت ساخته و عرضه می شود و قابل استفاده در هیچ شبکه وایمکسی جز ایرانسل نیست.
باید از مودم های عمومی موجود در بازار برای این منظور استفاده کرد.

™Ali Gsm
2011-04-03, 05:34 PM
تعدادکاربران اینترنت و وایمکس کشور/ رتبه ایران دراتحادیه جهانی مخابرات

وزیر ارتباطات آخرین آمار و وضعیت ایران در 10 شاخص را اعلام کرد و درباره رتبه ایران در جهان بر اساس آخرین ارزیابی انجام گرفته از سوی اتحادیه جهانی مخابرات گفت: ایران در حوزه شاخصهای توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات از میان 159 کشور در رتبه 84 جهان است. رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با ارزیابی آنچه که در سال 89 در حوزه مخابرات، دیتا و فناوری اطلاعات اتفاق افتاده و تحقق اهداف مدنظر در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: در حوزه شاخصهای مخابراتی و فناوری اطلاعات طی سال گذشته تلاش های گسترده ای صورت گرفته که به واسطه آن شاهد رشد زیادی در بخش های مختلف بودیم و بر اساس اطلاعات موجود، اهداف پیش بینی شده در این زمینه محقق شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا در حال حاضر ظرفیت پهنای باند اینترنت بین الملل کشور به 157 لینکSTM1 افزایش یافته و شمار درگاههای متصل به فیبرنوری نیز به 14 درگاه رسیده است. همچنین میزان گستردگی شبکه فیبرنوری در کشور به بیش از 155 هزار کیلومتر رسیده و تعداد کاربران اینترنت به 32 میلیون نفر افزایش یافته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: تعداد ایستگاههای راه اندازی شده انتقال داده ها از طریق ماهواره از سوی اپراتورهای SAP نیز با رشدی 35 درصدی مواجه بوده و از 9 هزار و 151 ایستگاه ماهواره ای در ابتدای سال 89 به 12 هزار و 403 ایستگاه در اسفندماه 89 رسیده است.
وی یکی از بیشترین رشدهای محقق شده در این حوزه را مربوط به اپراتورهای اینترنت پرسرعت بیسیم – وایمکس - عنوان و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 89 تا پایان این سال کاربران اپراتورهای وایمکس رشدی نزدیک به یک هزار و 394 درصدی از خود نشان داده اند که این بیانگر تمایل مردم به استفاده از تکنولوژی های جدید برای بهره گیری بیشتر از خدمات فناوری اطلاعات است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مهر گفت: در آخرین ارزیابی انجام گرفته توسط اتحادیه جهانی مخابرات - ITU - در حوزه شاخصهای توسعه ICT که در سال 2010 منتشر شده، کشور ایران از میان 159 کشور مورد ارزیابی با امتیاز 08/3 با 2 پله صعود در رتبه 84 جهان و رتبه 13 در میان کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: باید درنظر داشت که در این رتبه بندی،‌ کشورهای کوچک با پراکندگی جغرافیایی کم و جمعیت پایین و نیز درآمد سرانه بالا با توجه به نسبت ها و شاخص های تعریف شده به صورت طبیعی در رتبه های نخست قرار می گیرند که به نظر می رسد تا حدودی با واقعیت های موجود فاصله داشته باشد.
تقی پور با تاکید براینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت و سیار در حوزه اپراتورهای موجود کشور به ترتیب به بیش از 34 و 72 درصد رسیده و 52 هزار و 600 روستا دارای ارتباط هستند به مهر گفت: براساس گزارش های منعکس شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد پورت های اینترنت پرسرعت دایری از سوی شرکت های PAP از ابتدای سال 89 با 41 درصد رشد همراه بوده است.

™Ali Gsm
2011-04-04, 02:37 PM
مدیر عامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت :
شرکت ارتباطات زیر ساخت پاسخگوی تمام نیاز ما در تامین زیرساخت ها است

مهندس محمد خاکی در گفت و گو با خبر نگار سیتنا گفت:در تامین ارتباط خود با توجه به همکاری های شرکت ارتباطات زیر ساخت مشکلی نداریم و این شرکت تا کنون سرویس های مورد نیاز ما را به خوبی پوشش داده است.
مهندس محمد خاکی مدیرعامل اپراتور سراسری وایمکس مبین نت در گفت و گو با خبر نگار سیتنا در خصوص مسایلی که این اپراتور در شرایط کنونی با آن مواجه است، اظهار داشت: با توجه به این که در حال توسعه شبکه وایمکس بوده و نیاز به سرمایه کلانی داریم در پرداخت به موقع حق لاینسس با مشکلاتی همراه هستیم.
وی ادامه داد: از انجایی که هنوز سازو کاری برای در امد نداریم پرداخت حق لاینسس برای این اپراتور در حال حاضر سخت بوده که این امر با مساعدت مسوولان زیربط این امر تسهیل می یابد.
وی با اشاره به نیاز 500 میلیارد تومانی برای توسعه شبکه گفت: تامین نقدینگی با در یافت وام و منابع مالی سهامداران انجام می گیرد.
به گفته مدیر عامل اپراتور سراسری مبین نت با توجه به پیشرفت پیمانکاران وایمکس انتظار می رود تا اواخر خرداد ماه سال جاری حداقل 100 مرکز فرمانداری تحت پوشش سرویس وایمکس مبین نت قرار بگیرد

mohsenking
2011-04-05, 08:19 PM
من امروز طرح 3 ماهه ایرانسل رو ثبت نام کردم
مودم 635 دوستم رو خونمون امتحان کردم آنتنش پر بود 5تاش
امروز که ثبت نام کردن مودم 632 رو توی فاکتور زده بود
قیافشو تو سایت دیدم خوشگل تر از 635 هست ولی آنتن نداره
کدوم یکی بهتره ؟
توی عکس که یه پورت Lan بیشتر نداشت
از نظر آنتن دهی نسبت به 635 چطوره؟

این 632 قدیمی تر هست درسته؟
نمیدونم چرا حس خوبی بهش ندارم

petr-cech
2011-04-05, 11:37 PM
کدوم یکی بهتره ؟

نه BM632w جدید هست.
یک پورت Lan داره.
wi-fi n/g/b هست.

ما که ازش راضی هستیم مودم خوبی هست.

mohsenking
2011-04-06, 12:00 AM
نه BM632w جدید هست.
یک پورت Lan داره.
wi-fi n/g/b هست.

ما که ازش راضی هستیم مودم خوبی هست.
یعنی این 632 >> http://up.*************/images/biufyb9xkxvqzmzzdjo8.jpg جدیدتر از 635 هست؟

محمد110
2011-04-06, 12:15 AM
سلام هم قطاران (دوستان)....
قراره که ما هم وایمکس بگیریم! ....
امشب که رفتم نقشه پوشش مناطق رو تو ایرانسل دیدم
منطقه ی ما رو زرد رنگ کرده بوند و توصیه کردند مودم فضای باز بخریم ...
یعنی به غیر از این مودم فضای باز داخلی ها به کار ما نمیاد؟! اگر هم میاد به نظرتون کدوم خوبه ؟

mohsenking
2011-04-06, 12:31 AM
سلام هم قطاران (دوستان)....
قراره که ما هم وایمکس بگیریم! ....
امشب که رفتم نقشه پوشش مناطق رو تو ایرانسل دیدم
منطقه ی ما رو زرد رنگ کرده بوند و توصیه کردند مودم فضای باز بخریم ...
یعنی به غیر از این مودم فضای باز داخلی ها به کار ما نمیاد؟! اگر هم میاد به نظرتون کدوم خوبه ؟
به نظر من اگه از دوستان کسی هست که از ایرانسل سرویس وایمکس داره 5 دقیقه مودمشو بگیر و توی خونتون تست کن ببین جواب میده یا نه
من دیدم توی محدوده قرمز هم Indoor جواب داده !
داخلی 2نوع هست :
USB و wifi
که از اسماشون معلومه !
پیشنهاد میکنم wifi بگیری که بتونی با گوشی و لپ تاپ هم وصل بشی

petr-cech
2011-04-06, 01:38 AM
یعنی این 632 >> http://up.*************/images/biufyb9xkxvqzmzzdjo8.jpg جدیدتر از 635 هست؟

بله .

XPERIA
2011-04-06, 11:37 AM
کدوم یکی بهتره ؟

این مودم BM632w که الان میدن فقط برای ثبت نامی ها تا 20 فروردین هست. و یک مزیت نسبت به 635 داره و به آنتن خارجی بیرون از ساختمان هم وصل میشه
اما مشکلش اینه که فقط 1 پورت LAN داره که تقریبا کافیه (ایشالا که کافیه :D)
اما از نظر پوشش Wi-Fi واقعا عالی هست و طبق تست بنده از مودم های ADSL با دو آنتن TP-Link در خونه ما بهتر جواب داد .

XPERIA
2011-04-06, 11:40 AM
وایمکس ایرانسل این بار با طرحی ویژه به استقبال شما عزیزان تبریزی، شیرازی و مشهدی آمده است. بر اساس این طرح، شما متقاضیان استفاده از وایمکس ایرانسل می‌توانید با پرداخت تنها ۴۰۰.۰۰۰ ريال، یک دستگاه مودم داخلی خریداری نموده و با انتخاب طرح تعرفه ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، با هزینه استثنائی اشتراک ماهانه تنها ۵۰.۰۰۰ ريال (با احتساب 3% مالیات بر ارزش افزوده)، از خدمات وایمکس بهره‌مند شوید.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/threecities/three-cities-fa.jpg

• به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل مراجعه کنید؛
• از طریق شماره ۷۰۷ (از خطوط ایرانسل) یا ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ (از سایر خطوط)، با مرکز تماس وایمکس ایرانسل ارتباط برقرار کنید؛ یا
• در صفحه اصلی وایمکس، روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

XPERIA
2011-04-06, 07:51 PM
دوستان من یه مشکلی برام به وجود اومده
قبلا به PC یه کارت وایرلس وصل کرده بودم و معمولا سرعت نوسانی و پینگ خیلی بالایی به من میداد!
اما الان مودم رو با LAN به کامپیوتر وصل کردم و دیدم شده این: چرا اینطوریه مشکل از کارت منه یا از مودم ایرانسل؟

http://www.speedtest.net/result/1239300907.png

mohsenking
2011-04-07, 05:11 PM
این مودم BM632w که الان میدن فقط برای ثبت نامی ها تا 20 فروردین هست. و یک مزیت نسبت به 635 داره و به آنتن خارجی بیرون از ساختمان هم وصل میشه
اما مشکلش اینه که فقط 1 پورت LAN داره که تقریبا کافیه (ایشالا که کافیه :D)
اما از نظر پوشش Wi-Fi واقعا عالی هست و طبق تست بنده از مودم های ADSL با دو آنتن TP-Link در خونه ما بهتر جواب داد .
یعنی در صورت ضعیف بودن سیگنال منطقه میشه براش آنتی جدا تهیه کرد که بهتر بشه؟

XPERIA
2011-04-07, 08:39 PM
یعنی در صورت ضعیف بودن سیگنال منطقه میشه براش آنتی جدا تهیه کرد که بهتر بشه؟

بله جای سوکت آنتن خارجی داره که میشه یا آنتن از پشت بوم بهش وصل کرد

amin_a_y
2011-04-08, 10:56 AM
سلام دوستان
من شنیدم اگه یک مودم وایمکس عمومی بخرم میتونم هم با ایرانسل هم با مبینت به اینترنت وصل شم
حالا میخواستم بدونم این راسته؟
. اگه حقیقته از کجا می تونم از این مودم ها یدونه بخرم.....!
ممنون میشم
راستی قیمت هم ذکر کنید.

™Ali Gsm
2011-04-08, 11:24 AM
سلام دوستان
من شنیدم اگه یک مودم وایمکس عمومی بخرم میتونم هم با ایرانسل هم با مبینت به اینترنت وصل شم
حالا میخواستم بدونم این راسته؟
. اگه حقیقته از کجا می تونم از این مودم ها یدونه بخرم.....!
ممنون میشم
راستی قیمت هم ذکر کنید.

با سلام
دوست عزیز نمیتوان چنین کاری کرد مثلا مودم ایرانسل فقط در شبکه وایمکس ایرانسل شناخته شده است.

petr-cech
2011-04-08, 12:14 PM
با سلام
دوست عزیز نمیتوان چنین کاری کرد مثلا مودم ایرانسل فقط در شبکه وایمکس ایرانسل شناخته شده است.

بله فقط مودم هایی در شبکه ایرانسل کار می کند که MAC مودم در شبکه ثبت شده باشه

XPERIA
2011-04-08, 01:45 PM
میشه از مودم های دیگر استفاده کرد و MAC را در سیستم ایرانسل یا مبین نت به ثبت رسوند. اما مشکل اینجاست که مودم های وایمکس در بازار موجود نیستند و تقریبا دلیلی برای وارد کردن اونها وجود نداره

miladsabz
2011-04-09, 09:47 PM
اینترنت پر سرعت بی‌سیم از طریق وایمکس ایرانسل

تجربه ای نو برای دوستداران اینترنت!

وایمکس ایرانسل، اینترنت پر سرعت را با کیفیتی مطلوب در اختیار شما قرار می دهد. برای استفاده از این سرویس، شما می‌توانید تنها از طریق یک مودم وایمکس و با استفاده از رایانه خود، به اینترنت بی سیم دسترسی یابید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این سرویس، نیازی به خط تلفن ثابت و یا سیم کارت های ایرانسل ندارید. با این سرویس منحصر به فرد، شما همیشه و در هر مکانی که پوشش شبکه موجود باشد، به اینترنت، با سرعت و استانداردی مناسب دسترسی خواهید داشت. در حال حاضر خدمات اینترنت از طریق وایمکس ایرانسل، در شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، کرج، مشهد، خمینی شهر، خوراسگان، شهر قدس، قرچک و شهریار ارائه می گردد.

مزایای اشتراک وایمکس ایرانسل:
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg ثبت نام آسان
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg پهنای باند بین ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه تا ۲ مگا بیت بر ثانیه، بر اساس نوع درخواست کاربر
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg بازپرداخت مبلغ خرید در صورت عدم رضایت کاربر

مزایا و برتری های وایمکس عبارتند از:
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg عدم تداخل امواج و امنیت بالای شبکه
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در اندازه بسیار کوچک و قابل حمل
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg توسعه ظرفیت تجارت الکترونیک
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg عدم نیاز به کابل کشی و خطوط تلفن

جشنواره بهاره وایمکس ایرانسل
۲۱ فروردین تا ۳۱ خرداد ۹۰
همراه با قرعه کشی و جوایز ارزنده

یک مودم رایگان با پرداخت اشتراک ۳ ماهه!

شما علاقه مندان به استفاده از وایمکس ایرانسل می توانید، در فاصله زمانی ۲۱ فروردین تا ۳۱ خرداد ۹۰، با انتخاب طرح تعرفه نامحدود با سرعت ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک ۳ ماه اول در هنگام ثبت نام، از تخفیف ویژه در هزینه اشتراک خود و همچنین یک دستگاه مودم رایگان بهره مند شوید.
بر این اساس، کاربران با ثبت نام و فعالسازی سرویس وایمکس خود، از یک دستگاه مودم رایگان USB ، داخلی یا Wi-Fi بهره‌مند خواهند شد.
توجه: در صورت انتخاب مودم داخلی(BM۶۳۱a) ، تا ۲۹% تخفیف ویژه در هزینه اشتراک نیز به شما تعلق می‌گیرد.

جدول قیمت تعرفه‌های وایمکس ایرانسل:

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/spring/spring-3months-fa.gif

- کلیه قیمت‌های فوق با احتساب ۴% مالیات بر ارزش افزوده ارائه شده‌اند.
- ارائه خدمات به متقاضیان استفاده از سرعت های بیشتر از ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، مشمول قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور می باشد.

توجه:
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg این سرویس تنها مختص کاربران جدید می باشد.
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg علاقه مندان به استفاده از مودم فضای باز می توانند با پرداخت مابه التفاوت قیمت آن، مودم دلخواه خود را دریافت نمایند.
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg پیش از اتمام دوره ۳ماهه مذکور، تغییر طرح تعرفه و انتخاب سایر گزینه ها امکان پذیر نمی باشد.
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-red.jpg کاربرانی که مایل باشند طرحهای سه ماهه خود را تمدید نمایند می بایست پیش از اتمام دوره، مبلغ اشتراک مربوطه را پرداخت کنند. در غیر این صورت، تعرفه آنها به صورت خودکار به طرح ماهانه معادل تغییر خواهد کرد.

ماهانه یک گیگابایت ترافیک رایگان برای کاربران جدید!
تمامی شما عزیزان که از تاریخ ۲۱ فروردین تا ۳۱ خرداد ۹۰ به جمع کاربران اعتباری وایمکس ایرانسل بپیوندید، با خرید مودم و انتخاب طرح مصرف آزاد، هر ماه یک گیگابایت ترافیک رایگان ماهانه هدیه می گیرید. به این ترتیب تنها کافی است که بهای مودم را بپردازید و بسته به نوع مودم انتخابی بین ۳ تا ۱۲ ماه، ماهانه از ۱ گیگابایت ترافیک رایگان بهره‌مند شوید. به جزئیات این طرح در جدول زیر توجه فرمایید.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/spring/spring-free1gb-fa.gif

ترافیک رایگان پس از ۳ روز برای کاربران فعال خواهد شد.

مصرف آزاد:
با انتخاب سرویس مصرف آزاد وایمکس ایرانسل، علاقه‌مندان می توانند تنها با خرید یک مودم و بدون نیاز به پرداخت هزینه اشتراک ماهانه، از مزایای این سرویس بهره مند شوند. این کاربران قادر خواهند بود با انتخاب طرح های تعرفه با سرعت های ١٢٨ و ۲۵۶ کیلو بیت بر ثانیه و تنها با خرید بسته افزایشی دلخواه خود، به اینترنت پر سرعت دسترسی داشته باشند. در طرح فوق به مدت ۳ تا ۱۲ ماه، ماهانه یک گیگابایت بسته افزایشی به کاربرانی که این طرح را انتخاب کرده باشند، تعلق می گیرد.

- کلیه مبالغ موجود، شامل ۴% مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

جوایز استثنایی وایمکس ایرانسل برای کاربران جدید...
۱۳۹۰ سیم‌کارت
هر کدام با ۱۳۹۰ پیام کوتاه هدیه

برای ۱۳۹۰ نفر در هر استان

در جشنواره بهاره وایمکس، هر یک از شما که از تاریخ ۲۱ فروردین تا ۳۱ خرداد ۹۰ برای استفاده از خدمات وایمکس ایرانسل ثبت نام و پرداخت خود را تکمیل کنید، در قرعه کشی ۱۳۹۰ سیم‌کارت هر کدام با اعتبار ۱۳۹۰ پیام کوتاه ایرانسل به ایرانسل برای ۱۳۹۰ نفر در هر استان تحت پوشش، شرکت داده می شوید.

توجه: ۱۳۹۰ سیم‌کارت به شهرهای تحت پوشش هریک از استان های زیر تعلق خواهد گرفت:

آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس.

همچون گذشته، مراسم قرعه کشی و اهدای جوایز ایرانسل، با حضور نمایندگان محترم دادستان کل کشور و اداره محترم بازرگانی سازمان صدا و سیمای *****ی اسلامی ایران و خبرنگاران صورت می‌پذیرد. اسامی برندگان قرعه کشی های ایرانسل، تنها از طریق وب سایتwww.irancell.ir و روزنامه های کثیرالانتشار اعلام می شود.

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-blue.jpg به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل (که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) مراجعه کنید؛
http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/tick-blue.jpg روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» در صفحه اصلی پورتال وایمکس کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.

جشنواره بهار وایمکس (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=258)

amircji
2011-04-10, 10:05 PM
درود
من میخوام وایمکس ایرانسل بگیرم اما سرعت 128 جوابگوی نیاز من نیست، میخوام 512 بگیرم، میخواستم بدونم نمایندگان فروش وایمکس ایرانسل میتونن کاری برام بکنن؟؟ منظورم اینه که میتونن پارتی بازی کنن و این قانون مزخرف محدودیت 128 رو دور بزنن یا نه؟؟
از دوستان اینجا کسی تونسته وایمکس با سرعت های بالای 128 بگیره؟
اگر گرفته به این آدرس ایمیل بزنه و بگه چجوری تونسته این کار بکونه.
amirmasoud27@gmail.com

ممنون

XPERIA
2011-04-11, 12:22 AM
درود
من میخوام وایمکس ایرانسل بگیرم اما سرعت 128 جوابگوی نیاز من نیست، میخوام 512 بگیرم، میخواستم بدونم نمایندگان فروش وایمکس ایرانسل میتونن کاری برام بکنن؟؟ منظورم اینه که میتونن پارتی بازی کنن و این قانون مزخرف محدودیت 128 رو دور بزنن یا نه؟؟
از دوستان اینجا کسی تونسته وایمکس با سرعت های بالای 128 بگیره؟
اگر گرفته به این آدرس ایمیل بزنه و بگه چجوری تونسته این کار بکونه.
amirmasoud27@gmail.com

ممنون

با پارتی بازی میشه گرفت اما خیلی راحت نیست
شما کافیه یه نامه با مهر رسمی یه شرکت به ایرانسل بدی و بگی نیاز به اینترنت پر سرعت داری و تا 2 مگ رو هم بهت میدن

Cheric
2011-04-11, 07:35 AM
سلام دوستان

من می‌خوام وایمکس بگیرم می‌خوام نظر دوستانو که استفاده کردن بدونم
راضی‌ هستین؟
مبین نترو توصیه می‌کنید یا ایرانسل؟
اگه ممکن در مورد تعرفه‌های ۱۲۸ هم یه اطلاعاتی‌ بهم بدین در تهران

به بهترین مدمی که می‌تونم تهیه کنم و مدت زمان راه اندازیش

™Ali Gsm
2011-04-11, 11:51 AM
سلام دوستان

من می‌خوام وایمکس بگیرم می‌خوام نظر دوستانو که استفاده کردن بدونم
راضی‌ هستین؟
مبین نترو توصیه می‌کنید یا ایرانسل؟
اگه ممکن در مورد تعرفه‌های ۱۲۸ هم یه اطلاعاتی‌ بهم بدین در تهران

به بهترین مدمی که می‌تونم تهیه کنم و مدت زمان راه اندازیش

تعرفه های اشتراک 128 کیلوبیت وایمکس ایرانسل

http://up.*************/images/cb57on8s97cs7cm5olt0.jpg

و دو نوع مودم که میتوانید انتخاب کنید
مودم فضای باز

http://up.*************/images/gk63e4fo56men1qj7b.jpg

مودم داخلی با امکانات wifi

http://up.*************/images/fs4c6b2gcr9leyd2mk1u.jpg

XPERIA
2011-04-11, 09:12 PM
امروز حدود ساعت 8 شب به کلی سرویس وایمکس من قطع بود
زنگ زدم 707 میگه اینترنت کل کشور قطع شده!!! و مشکل از وایمکس ما نیست
اونوقت به GPRS وصل شدم دیدم مثل ساعت داره کار میکنه!!!

و این شعار وایمکس ایرانسل برام معنی شد:
هیچ وقت قطع نمیشوید...

XPERIA
2011-04-12, 07:54 PM
یک سوال از مشترکین وایمکس:
دوستان سرعت شما وقتی به WiFi مودم وایمکس خود وصل میشوید چقدر است؟ سرعت شبکه را میگویم
مثلا وقتی با پورت LAN وصل میکنم سرعت 100.0 Mb/s رو نشون میده. اما قبلا وقتی با Wireless وصل میشدم سرعت من 135.0Mb/s بود اما چند وقتی هست شده 65Mb/s و گاهی اوقات میرسه به 13.5Mb/s که دیگه میشه No access to web

میخوام ببینم مشکل از مودم ایرانسل هست یا کارت شبکه Wireless من؟

nikan4host
2011-04-13, 08:07 PM
یک سوال فنی داشتم:

وایمکس ایرانسل با سرعت 256 کیلو بیت (محدود) رو فرض کنید ... 3 گیگابایت ترافیک مجانی میده اینم داشته باشید.. حالا سوالم اینه با خرید اشتراک 6 ماهه که هزینش 70 تومن میشه هر ماه این 3 گیگابایت شارژ میشه؟

اگه شارژ بشه خیلی خوبه دیگه لازم نیست برای دسترسی به اینترنت از سیم کارتهای ایرانسل استفاده کرد

+Amin
2011-04-13, 08:14 PM
یک سوال فنی داشتم:

وایمکس ایرانسل با سرعت 256 کیلو بیت (محدود) رو فرض کنید ... 3 گیگابایت ترافیک مجانی میده اینم داشته باشید.. حالا سوالم اینه با خرید اشتراک 6 ماهه که هزینش 70 تومن میشه هر ماه این 3 گیگابایت شارژ میشه؟

اگه شارژ بشه خیلی خوبه دیگه لازم نیست برای دسترسی به اینترنت از سیم کارتهای ایرانسل استفاده کرد

بله

هر ماه 3 گیگابایت ترافیک ماهیانه دریافت میکنید

chemsoor
2011-04-14, 06:03 PM
سلام. من ازطریق wlan از مودم وایمکس استفاده میکنم ولی حالا میخوام از طریق lan (کابل شبکه ) وصل بشم . باید چکار کنم؟

petr-cech
2011-04-14, 08:34 PM
سلام. من ازطریق wlan از مودم وایمکس استفاده میکنم ولی حالا میخوام از طریق lan (کابل شبکه ) وصل بشم . باید چکار کنم؟

کابل شبکه رو به کارت شبکه مادربورد وصل کنید
اگر کارت شبکه ندارید می تونید از بازار تهیه کنید.

chemsoor
2011-04-14, 08:45 PM
[QUOTE=petr-cech;976186]کابل شبکه رو به کارت شبکه مادربورد وصل کنید
اگر کارت شبکه ندارید می تونید از بازار تهیه کنید.[/QUOT

فقط کابل رو به کارت شبکه وصل کنم و برم اینترنت؟ دیگه نیاری به ساخت کانکشن و تنظیمات مودم نیست؟

petr-cech
2011-04-14, 10:21 PM
[QUOTE=petr-cech;976186]کابل شبکه رو به کارت شبکه مادربورد وصل کنید
اگر کارت شبکه ندارید می تونید از بازار تهیه کنید.[/QUOT

فقط کابل رو به کارت شبکه وصل کنم و برم اینترنت؟ دیگه نیاری به ساخت کانکشن و تنظیمات مودم نیست؟

اگه تنظیمات IP رو اتومات بذارید خودش وصل میشه و فقط باید تو Portal ایرانسل لاگین کنید.

این لینک رو هم نگاه کنید.

http://wimax.irancell.ir/video/config_video.html

chemsoor
2011-04-14, 10:38 PM
[QUOTE=chemsoor;976198]

اگه تنظیمات IP رو اتومات بذارید خودش وصل میشه و فقط باید تو Portal ایرانسل لاگین کنید.

این لینک رو هم نگاه کنید.

http://wimax.irancell.ir/video/config_video.html

ممنون دوست عزیز. تنظیمات ip رو چطور اوتومات کنم؟

Nova view
2011-04-16, 07:50 PM
تخفیف مودم به مناسبت روز ارتش

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/artesh/artesh.jpg

%۵۰ تخفیف ویژه مودم‌های وایمکس

به مناسبت روز ارتش، مودم‌های Wi-Fi و USB در تاریخ ۲۹ و ۳۰ فروردین ۱۳۹۰، با ۵۰ درصد تخفیف ویژه، به قیمت ۴۰۳.۴۰۰ ريال، عرضه می‌شوند.

لطفاً توجه داشته باشید که از زمان ثبت نام، مراحل مربوطه و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۵ روز انجام شود.

تخفیف مودم به مناسبت روز ارتش
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=261)

Nova view
2011-04-16, 07:59 PM
طوس واقع در خراسان رضوی با تجهیز یک BTS مرکزی این منطقه به تکنولوژی وایمکس تحت پوشش وایمکس ایرانسل قرار گرفت
برای مشاهده نقشه پوشش از لینک زیر استفاده فرمایید:

طوس (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=260)

http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=260
همچنین ظرفیت اینترنت این ناحیه نیز افزایش بسیاری داده شده که علاوه بر تامین وایمکس، سرعت EDGE مطلوبی نیز ایجاد شده است.

Goldten
2011-04-16, 08:15 PM
شرایط ثبت نام به چه صورته؟

miladsabz
2011-04-16, 08:46 PM
با درود
به اینجا مراجعه کنید
Wimax.irancell.ir/

Borna Fire
2011-04-16, 08:48 PM
شرایط ثبت نام به چه صورته؟

با سلام
دوست عزیز بهتره برای شروع کار "5 گام تا وایمکس (http://wimax.irancell.ir/Layer1/?id=19)" رو هم یه نگاهی بندازی

miladsabz
2011-04-17, 09:39 PM
سیتنا:
تجهیزات اپراتورهای وایمکس تایید شده است

اپراتورهای وایمکس قبل از استفاده تجهیزات در شبکه، آنها را برای تست و تایید نمونه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرده‌اند.

صادق عباسی شاهکو، رئیس مرکز امور بین‌الملل و مهندسی ارتباطات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت و گو با خبرنگار سیتنا اظهار داشت: انجام مراحل تایید نمونه و اخذ مجوز برای نصب و راه‌اندازی تجهیزات در شبکه‌های ارتباطی مانند وایمکس ضروری است.
وی با بیان این که تمامی اپراتورهای ارتباطی موظف به اخذ تایید نمونه تجهیزات وارداتی و تولیدی از این سازمان هستند، ادامه داد: برخی از تجهیزات در مرحله دریافت تایید نمونه قرار دارند و برخی دیگر مسیر تایید نمونه را طی کرده‌اند.
عباسی با بیان اینکه اپراتورهای وایمکس قبل از استفاده تجهیزات در شبکه، آنها را برای تست و تایید نمونه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرده‌اند گفت: تاکنون مشکلی از بابت تست این تجهیزات وجود نداشته و تمامی آنها تایید نمونه را دریافت کرده‌اند و مشکلی از بابت استاندارد بودن و مضر بودن ندارند.
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مهندسی ارتباطات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان خاطر نشان کرد: برای آنکه مراحل تایید نمونه باعث عقب افتادن کار و زمان تعهدات اپراتورهای وایمکس نشود تمهیداتی در نظر گرفته شده تا اپراتورها بتوانند همزمان که تجهیزاتشان در مرحله تایید نمونه است در شبکه آنها مورد استفاده قرار گیرد به این ترتیب اپراتورها متعهد می‌شوند که در صورت بروز مشکل نسبت به جمع‌آوری تجهیزات اقدام کنند.

mohsenking
2011-04-17, 10:38 PM
ایرانسل با IDM مشکل داره؟
من میزارم دانلود بشه
صبح پامیشم میبینم رو یه درصدی گیر کرده و سرعت روی صفر مونده ! رفته روی اعصابم
من 512 نامحدود دارم (مثلا !)
.
چه دانلود منیجری هست که مثل IDM بتونه دانلود کنه بعد که تموم شد کامپیوتر رو خاموش منه؟

RezaPDA
2011-04-18, 12:09 AM
محسن جان
هی... یادش به خیر تو انجمن پست می زدم...الان دیگه...
منو یادته؟
خلاصه بعد از مدتها تو این انجمن اومدم پست بزنم :)

شما این دو کاری که بهتون میگم انجام بدید...ببینید مشکلتون حل میشه؟

1- همیشه آخر آدرس لینک هایی که دانلود میکنی، علامت سوال رو اضافه کن مثلا:

(?http://download.com/Downloadfile.rar (http://download.com/Down.ZIP))
اگر حل نشد،

2-وارد تنظیمات دانلود منیجر بشید (در بخش ارتباط با شبکه در دانلود منیجر) و یه جایی نوشته: تعداد حداکثر ارتباط با سرور: 8
این عدد رو به 4 کاهش بده و امتحان کن
اگه نشد،
به 16 افزایش بده و دانلود کن

منظورم را گرفتی کجا را میگم؟
منظورم اینه که وارد Options برنامه IDM بشید و سربرگ Connections را انتخاب کنید و در جایی که نوشته شده Default max. conn. number: 8
این عدد 8 را تغییر بدید ببینید مشکلتون حل میشه؟

موفق باشید

mohsenking
2011-04-18, 12:37 AM
محسن جان
هی... یادش به خیر تو انجمن پست می زدم...الان دیگه...
منو یادته؟
خلاصه بعد از مدتها تو این انجمن اومدم پست بزنم :)

شما این دو کاری که بهتون میگم انجام بدید...ببینید مشکلتون حل میشه؟

1- همیشه آخر آدرس لینک هایی که دانلود میکنی، علامت سوال رو اضافه کن مثلا:

(?http://download.com/Downloadfile.rar (http://download.com/Down.ZIP))
اگر حل نشد،

2-وارد تنظیمات دانلود منیجر بشید (در بخش ارتباط با شبکه در دانلود منیجر) و یه جایی نوشته: تعداد حداکثر ارتباط با سرور: 8
این عدد رو به 4 کاهش بده و امتحان کن
اگه نشد،
به 16 افزایش بده و دانلود کن

منظورم را گرفتی کجا را میگم؟
منظورم اینه که وارد Options برنامه IDM بشید و سربرگ Connections را انتخاب کنید و در جایی که نوشته شده Default max. conn. number: 8
این عدد 8 را تغییر بدید ببینید مشکلتون حل میشه؟

موفق باشید
به به
آقا خیلی مخلصیم
اون آهت کشت مارو !
ولی هی...راستی یادش بخیر

میگم نه به اون PDA نه با Nokia....?!

منم حس کردم کلا با زیپ مشکل داره پون اونارو با سرعت پایین دانلود میکنه
ولی یه فیلم داشتم DL میکردم دیشب Zip نبود ولی گیر کرده بود
فکنم ایرانسل اونایی که به نفعش نیت و میدونه حجم بالایی دارم با سرعت پایین و مثلا Mp3 رو مثل بنز دانلود میکنه !
به یه فایل فیلم Mp3. اضافه کردم با 60 تا دانلود میکرد !
ولی این کانکشن هم شنیده بودم امتحان نکردم
ممنون رضا جان:snitch:

محمدhashem
2011-04-18, 12:23 PM
تخفیف ۵۰درصدی مودمهای وایمکس ایرانسل به مناسبت روز ارتش

ایرانسل به مناسبت روز ارتش مودم‌های وایمکس خود را با تخفیف ویژه ۵۰ درصدی عرضه می‌کند.

به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این تخفیف مودم‌عای وای فای و USB روزهای ۲۹ و ۳۰ فروردین ماه ۹۰ به قیمت ۴۰۳۴۰۰ ریال به متقاضیان ارایه می‌شود.
براساس این گزارش، متقاضیان از زمان ثبت‌نام، مراحل مربوطه و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۵ روز انجام شود.
اطلاعات بیشتر در این باره روی سایت ایرانسل به نشانی www.irancell.ir (http://www.irancell.ir/) قرار دارد.

iran100
2011-04-21, 01:42 AM
تعرفه هاي تشويقي وايمكس اسپادان
وايمكس اسپادان در فاز اول شهر اصفهان را تحت پوشش قرار داده است
http://www.mtce.ir/Files/Images/tariffwimax3.png
قابل توجه کاربران دائمی و اعتباری:

- هر بسته افزایشی خریداری شده در طرح اعتباری دارای مبلغ اعتبار و تاریخ انقضا است.
اعتبار زماني بسته هاي افزايشي مشتركين محدود:
- مدت زمان انقضا بسته افزايشي 1 گيگا بايت 30 روز ميباشد و به ازاء هر 1 گيگا بايت بيشتر مدت زمان 15 روز به آن اضافه ميگردد. به طور مثال مدت زمان انقضاء يك بسته 5 گيگا بايتي 90=(15*4+30) روز ميباشد.
- سقف مدت زمان انقضا حداكثر 180 روز مي باشد به طور مثال مجموع اعتبار زماني دوبسته افزايشي 5 گيگا بايت و 10 گيگابايت 255=90****5 روز مي باشد. اما با توجه به اينكه سقف اعتبار 180 روز تعيين شده است اعتبار بسته به 180 روز كاهش مي يابد.

نقشه پوشش شبکه وایمکس اسپادان در شهر اصفهان:
برای دیدن نقشه کلیک کنید (http://www.mtce.ir/Files/Images/Wimaxmap.jpg)

برای ثبت نام سرویس به لینک زیر بروید:
http://www.mtce.ir/ (http://www.mtce.ir/)

iran100
2011-04-21, 02:01 AM
http://up.*************/images/zaw1ohboe2cbvh70hs.jpg

www.mobinnet.ir (http://www.mobinnet.ir)

طرح های ویژه
طرح های ويژه مبین نت هر چند ماه یکبار ارائه می گردد و مشترکین این طرح ها از امتیازات مناسبی برخوردار خواهند گشت.
در بهار امسال طرح های مختلف ویژه زیر با مودم داخلی معمولی رایگان با مشخصات زیر ارائه می گردد:

http://up.*************/images/s0jop4xdjvsjmarn1qh.jpg

در تنظیم طرح های تشویقی خدمات اینترنت پرسرعت اشتراکی با فناوری WiMAX شرکت ارتباطات مبین نت ضوابط زیر در نظر گرفته شده است:

- بر روی هر یک از طرح های فوق یک مودم داخلی رایگان (معمولی) ارائه می گردد.
- هزینه اولیه فعالسازی و تحویل در این طرح ها در قالب هزینه طرح دیده شده است و نیازی به پرداخت جداگانه نمی باشد.
- در هر کدام از طرح های فوق مصرف در ساعات 2 الی 8 صبح و جمعه ها رایگان می باشد.
- در هر کدام از طرح های فوق یک IP معتبر غیرثابت به مشترک در زمان اتصال اختصاص داده می شود. (IP ثابت اختصاصی تحت هیچ عنوان بر روی این طرحها ارائه نمی گردد.)

نواحی تحت پوشش شبکه:

استان : آذربایجان شرقی شهر : تبریز - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Tabriz_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Tabriz_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Tabriz.kmz)
استان : آذربایجان غربی شهر : ارومیه - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Orumieh_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Orumieh_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Orumieh.kmz)
استان : اردبیل شهر : اردبیل - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Ardebil_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Ardebil_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Ardebil.kmz)
استان : اصفهان شهر : اصفهان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Isfehan_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Isfehan_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Isfehan.kmz)
استان : البرز شهر : کرج - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Karaj_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Karaj_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Karaj.kmz)
استان : ایلام شهر : ایلام - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Ilam_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Ilam_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Ilam.kmz)
استان : بوشهر شهر : بوشهر - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Bushehr_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Bushehr_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Bushehr.kmz)
استان : تهران شهر : تهران - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Tehran_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Tehran_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Tehran.kmz)
استان : چهار محال و بختیاری شهر : شهرکرد - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Shahre-kord_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Shahre-kord_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/ShahreKord.kmz)
استان : خراسان جنوبی شهر : بیرجند - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Birjand_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Birjand_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Birjand.kmz)
استان : خراسان رضوی شهر : مشهد - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Mashhad_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Mashhad_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Mashhad.kmz)
استان : خراسان شمالی شهر : بجنورد - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Bojnurd_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Bojnurd_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Bojnurd.kmz)
استان : خوزستان شهر : اهواز - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Ahwaz_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Ahwaz_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Ahvaz.kmz)
استان : زنجان شهر : زنجان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Zanjan_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Zanjan_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Zanjan.kmz)
استان : سمنان شهر : سمنان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Semnan_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Semnan_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Semnan.kmz)
استان : سیستان و بلوچستان شهر : چابهار - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Chab****_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Chab****_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Chab****.kmz)
شهر : زاهدان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Zahedan_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Zahedan_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Zahedan.kmz)
استان : فارس شهر : شبراز - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Shiraz_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Shiraz_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Shiraz.kmz)
استان : قزوین شهر : قزوین - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Qazvin_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Qazvin_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Qazvin.kmz)
استان : قم شهر : قم - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Qom_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Qom_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Qom.kmz)
استان : کردستان شهر : سنندج - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Sanandaj_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Sanandaj_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Sanandaj.kmz)
استان : کرمان شهر : کرمان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Kerman_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Kerman_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Kerman.kmz)
استان : کرمانشاه شهر : کرمانشاه - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Kermanshah_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Kermanshah_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Kermanshah.kmz)
استان : کهکیلویه و بویراحمد شهر : یاسوج - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Yasuj_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Yasuj_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Yasuj.kmz)
استان : گلستان شهر : گرگان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Gorgan_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Gorgan_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Gorgan.kmz)
استان : گیلان شهر : رشت - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Rasht_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Rasht_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Rasht.kmz)
استان : لرستان شهر : خرم آباد - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Khorram-abad_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Khorram-abad_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/KhorramAbad.kmz)
استان : مازندران شهر : ساری - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Sari_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/sari_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Sari.kmz)
شهر : بابل - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Babol_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Babol_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Babol.kmz)
استان : مرکزی شهر : اراک - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Arak_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Arak_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Arak.kmz)
استان : هرمزگان شهر : بندرعباس - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Bandar-abbas_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Bandar-abbas_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Bandar%20Abbass.kmz)
شهر : قشم - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Qeshm_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Qeshm_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Qeshm.kmz)
شهر : کیش - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Kish_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Kish_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Kish.kmz)
استان : همدان شهر : همدان - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Hamedan_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Hamedan_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Hamedan.kmz)
استان : یزد شهر : یزد - پوشش داخلی (http://mobinnet.ir/maps/images/Yazd_In.jpg) - پوشش بیرونی (http://mobinnet.ir/maps/images/Yazd_Out.jpg) - Google Earth KMZ (http://mobinnet.ir/maps/GE/Yazd.kmz)

iran100
2011-04-21, 11:02 AM
این متن زیر توسط یکی از کاربران وایمکس ایرانسل در وبلاگهای اینترنتی نوشته شده که من در اینجا نقل قول کردم:

"با دروغی به نام وایمکس ایرانسل آشنا شوید!"

http://www.anjir.com/upload_images/images_medium/0_0_61271.jpg

وقتی آگهی تلوزیونی وایمکس ایرانسل پخش می شود و آن تصویر زیبا و … واقعا ممکن است تصور کنید، با دو کلیک به اینترنت متصل خواهید شد. اگر حتی فکر خرید وایمکس ایرانسل را کردید، این چند خط را بخوانید و بعد خودتان را از چاله به چاه پرتاب کنید.

وقتی آگهی تلوزیونی وایمکس ایرانسل پخش می شود و آن تصویر زیبا کنار دریا و … واقعا ممکن است تصور کنید، با دو کلیک به اینترنت متصل خواهید شد.
به سایت که مراجعه می کنید، خیالتان راحت است، منطقه زندگی شما در محدوده سبز رنگ وایمکس قرار گرفته و خوب! حتما پوشش مناسبی هم دارد، پس فکر می کنید یک مودم رو میزی 40 هزار تومنی میگرید و باقی … اما وقتی تماس میگرید، به شما می گویند به نقشه کاری نداشته باشید، باید مودم فضای باز ۲۰۰ هزار تومنی تهیه کنید، باز هم راه می آیید و تهیه می کنید.
تماس میگیرید و به سایت هم مراجعه می کنید، چنان برای شما با اطمینان صحبت می کنند که گویی هیچ اشکالی تا یک سال ایجاد نخواهد شد.
مرحله های ورود به وایمکس را یکی، یکی طی می کنید و در تمام مراحل، پشتیبانی وایمکس در کنار شماست.
اما صبر کنید!
این تا دریافت پول از شماست، آن هم پول نقد.
پول را که به حساب ریختید، حالا منتظر باشید تا به شما برسند.
به شما گفتند هزینه نصب و راه اندازی را با همان ۸ هزار تومان، از همین لحظه اول مراجعه کارشناسان(!) وایمکس به منزلتان باید دستگیرتان بشود که دیگر شما پولتان را دادید… درست است که هزینه نصب را پرداختید، اما باید مودم فضای باز را روی پشت بام نصب کنند، جای دگر آنتن نمی دهد! (حتا اگر منزل شما روی تپه واقع شده باشد)
پس در این مرحله هم در حالی که نباید هزینه نصب میدادید، اما باید ۱۹ هزار تومان پول نقد، بابت کابل آنتن تا کامپیوتر پرداخت کنید.
فکر کردید تمام شد… نه! اشتباه می کنید.
ای کاش به همینجا ختم میشد، همه اینها فدای سرشان اگر سرویس خوب کار می کرد. از همان لحظه اول اتصالتان به وایمکس مشکل شروع می شود.
شما در محدوده سرویس بودید، آنتن فضای باز خریدید، پول را تمام و کمال حساب کردید و… اما وقتی می خواهید آن لاین شوید نمی توانید.
تماس میگیرید با پشتیبانی، ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰ عدد یک را وارد می کنید و ده دقیقه منتظر می مانید، دقت کنید، ده دقیقه، اینجا تنها چیزی که مهم نیست وقت شماست! بعد از ده دقیقه بالاخره صدای اپراتور را می شنوید، مراسم بازجویی آغاز می شود:
شناسه وایمکس را بفرمایید، نام و نام خانوادگی را برفرمایید، کد پستی، کد ملی، محل سکونت و…(این هم شد ۳ دقیقه)
حالا مراسم راهنمایی از راه دور، حدودا ۳۰ دققه این مرحله طول می کشد، تا شما پنجره مرورگرتان را باز کنید، وارد منوی تولز شوید و…. تمام کامپیوتر شما را رو زمین می ریزند و دوباره جمع می کنند و در آخر می گویند:
راستی آی پی دارید؟
مشخص می شود که اصلا آی پی دریافت نمی کردید.
پس یک پرونده برای شما افتتاح می شود و قرار می شود تا ظرف ۲۴ ساعت با شما تماس بگیرند.
وارد ساعت ۱۰۰ شدید و هنوز تماس نگرفتند تا اینکه یک نفر به شما زنگ می زند، از شما مشخصات را می گیرد و می گوید مشکل حل خواهد شد.
کدام مشکل حل خواهد شد….؟
الان حدود یک هفته گذشته و همچنان مشکل من حل نشده، می گویند سرویس مناطق بالا رفته و ممکن نیست شما بتوانید آن لاین شوید.
برایشان توضیح دادم، هزار بار، خسته شدم آنقد گفتم:
شناسه وایمکس: ۰۹۴۱۱۱۳۲۹۷۵
نام و نام خانوادگی: امیرهادی انواری
کد پستی:**********
کدملی:**********
نام پدر:-----
شغل:----
کوفت:---
زهر مار:---
آقا، من خبرنگارم، من باید دائم آن لاین باشم، کار دارم، تعهد دارم، وقتم ارزش دارد.
انگار لطیفه تعریف می کنند، آخر سر هم می گویند: متاسفانه کار از دست ما بر نمی آید، باید منتظر بمانید
آقا من به کجا می توانم شکایت کنم؟
متاسفانه جایی برای شکایت نیست!
من ماندم و ۳۰۰ هزار تومان هزینه وایمکس و بیش از چند ساعت صحبت تلفنی با خط ایرانسل(بالاخره هزینه تبلیغات زرد تلوزیونی و کمک به سیما ضرغامی باید جور شود؟) و کلی کار که دیگر نمی توانم انجام بدهم.
حرف این زخم خورده را گوش کنید
خودتان نخرید، به دوستانتان هم توصیه کنید نخرند
** تصمیم دارم در آینده نزدیک، عده ای از زخم خورده های وایمکس را جمع کنم و گزارش هایی را منتشر کنم، همچنین کلک ها و فریب های ایرانسل در آگهی ها و طرح های دروغین را هم در گزارش هایی خواهم نوشت

.:SONY.:
2011-04-21, 11:44 AM
تازه فهمیده؟ نه تنهات وایمکس بلکه GPRS رو هم دروغ میگه +.... !!!!

solikh
2011-04-21, 02:17 PM
هه هه جالب شد منتظر حرفهای نوا باشید برای پشتیبانی از ایراندق. بابا ایرانسل چه میدونه مشتری مداری یعنی چی فقط فکر جیبشه هیچوقتم به فکر مشتریهاش نیست . فقط به این فکر میکنه چجوری جیب ماهارو بزنه . اینجا هم مکانی شده که برای ایرانسل روشهای رایگانشو ببندن و مدیرای این سایت هم اصلا به حرفهای دیگران توجه ندارن تا میبینن یکی اعتراض کرد یا پست حضو میشه یا بسته یا طرف بلکل از سایت محروم . این پست منم خیلی زود حضو میشه بدون دلیل . لابد چون علیه ایرانسل جونشون یه حرفی زدم .... بابا ایرانسل اصلا شرف حالیش نیست بخدا اگه مجبور نباشم استفاده کنم سیمکارتمو مینداز تو تویله ( بخدا اونجا هم واسش زیاده ) . احتمالا اپراتور سوم هم اومد آنچنان زیرآبشو میزنن که بدبخت ندونه از کجا خورده و باید به ساز اینا برقصه . اسمس ایرانسل ، اولین بار که اومد طرح قرمز ماهانه رایگان بعد از چند ماه شد 2 تومن ، بعدش که مشتری بیشتر شد شد 4 تومن ، الانم که فارسیش هشت تومن ، البته با هزینه یه ماه 3000 تومن ، یه تحقیق کنین ببینین اولا طرحش چند تومن بود ، 5 شنبه جمعه اینترنتش چجوری بود ا حالا مقایسه کنین با الان دیگه دزدی از این قشنگتر جالبه الانم میگن اسمس فارسی 10 تومن انگلیسی 16 در صورتی که هر 10 تا فارسی یکی 10 تومن میره . وایمکس که همه مشکل دارن . جی پی آراس که کلا همه اعتراض دارن . بعد جالبه باز نوا میاد اینجا ازش پشتیبانی کنه . نوا جان این چیزهایی که من نوشتم رو بخون برام دلیل بیار اینا همه برنامه ریزی نبوده که جیب ملت خالی شه بخدا اگه حرفت منطقی بود خودم از این به بعد از ایرانسل حمایت میکنم

Borna Fire
2011-04-21, 02:38 PM
اتفاقا یکی از دوستای من همین وایمکس رو با سرعت 256 خریداری کرد که توی حداکثر 5 روز همه کاراش حل شد و وایمکسش هم وصل.
این دوست عزیز هم احتمالا اعصابش از یه چیزی خرد بوده اومده سر ایرانسل خالی کرده و اینکه وقتی شما میبینی این ایرانسل خدماتش نسبت به همراه اول ضعیفتره نباید حتما بری ایرانسل بخری و همراه اولی که قوی تره رو انتخاب نکنی. وقتی شما برای ایرانسل ارزشی قایل نمیشی و میخوای اونو بندازی توی "طویله" (نه تویله) چطور انتظار داری خواسته های یه مشترکی مثل شما رو برآورده کنه! حداقل میتونی نارضایتیت از ایرانسل رو با یه لحن دیگه ای بگی تا به قول خودت "حذف" نشی بعدشم میرید میگید که...!!!
فقط میتونم بگم که برای این طرز تفکر متاسفم!!!

iceangle67
2011-04-21, 02:43 PM
سلام.
من تصمیم داشتم یه وایمکس ایرانسل بگیرم ولی حالا پشیمون شدم_مرسی از راهنمایتون.:wac:

solikh
2011-04-21, 02:49 PM
آقای برنا فایر شما نیازی نیست معلم ادبیات باشی آدم و عالم با ایرانسل مشکل دارن شما به جای اینکه بیای غلتهای املایی منو بگیری جوابمو میدادی تا من قانع شم . اینکه من کلمه ای رو اشتباه نوشتم دلیل بر این این نیست سطح سوادم پایینه شما سواد بالا ببین چه خبره بعد پست بزار

G h a s e m
2011-04-21, 02:53 PM
این متن زیر توسط یکی از کاربران وایمکس ایرانسل در وبلاگهای اینترنتی نوشته شده که من در اینجا نقل قول کردم:

"با دروغی به نام وایمکس ایرانسل آشنا شوید!"

http://www.anjir.com/upload_images/images_medium/0_0_61271.jpg

وقتی آگهی تلوزیونی وایمکس ایرانسل پخش می شود و آن تصویر زیبا و … واقعا ممکن است تصور کنید، با دو کلیک به اینترنت متصل خواهید شد. اگر حتی فکر خرید وایمکس ایرانسل را کردید، این چند خط را بخوانید و بعد خودتان را از چاله به چاه پرتاب کنید.

وقتی آگهی تلوزیونی وایمکس ایرانسل پخش می شود و آن تصویر زیبا کنار دریا و … واقعا ممکن است تصور کنید، با دو کلیک به اینترنت متصل خواهید شد.
به سایت که مراجعه می کنید، خیالتان راحت است، منطقه زندگی شما در محدوده سبز رنگ وایمکس قرار گرفته و خوب! حتما پوشش مناسبی هم دارد، پس فکر می کنید یک مودم رو میزی 40 هزار تومنی میگرید و باقی … اما وقتی تماس میگرید، به شما می گویند به نقشه کاری نداشته باشید، باید مودم فضای باز ۲۰۰ هزار تومنی تهیه کنید، باز هم راه می آیید و تهیه می کنید.
تماس میگیرید و به سایت هم مراجعه می کنید، چنان برای شما با اطمینان صحبت می کنند که گویی هیچ اشکالی تا یک سال ایجاد نخواهد شد.
مرحله های ورود به وایمکس را یکی، یکی طی می کنید و در تمام مراحل، پشتیبانی وایمکس در کنار شماست.
اما صبر کنید!
این تا دریافت پول از شماست، آن هم پول نقد.
پول را که به حساب ریختید، حالا منتظر باشید تا به شما برسند.
به شما گفتند هزینه نصب و راه اندازی را با همان ۸ هزار تومان، از همین لحظه اول مراجعه کارشناسان(!) وایمکس به منزلتان باید دستگیرتان بشود که دیگر شما پولتان را دادید… درست است که هزینه نصب را پرداختید، اما باید مودم فضای باز را روی پشت بام نصب کنند، جای دگر آنتن نمی دهد! (حتا اگر منزل شما روی تپه واقع شده باشد)
پس در این مرحله هم در حالی که نباید هزینه نصب میدادید، اما باید ۱۹ هزار تومان پول نقد، بابت کابل آنتن تا کامپیوتر پرداخت کنید.
فکر کردید تمام شد… نه! اشتباه می کنید.
ای کاش به همینجا ختم میشد، همه اینها فدای سرشان اگر سرویس خوب کار می کرد. از همان لحظه اول اتصالتان به وایمکس مشکل شروع می شود.
شما در محدوده سرویس بودید، آنتن فضای باز خریدید، پول را تمام و کمال حساب کردید و… اما وقتی می خواهید آن لاین شوید نمی توانید.
تماس میگیرید با پشتیبانی، ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰ عدد یک را وارد می کنید و ده دقیقه منتظر می مانید، دقت کنید، ده دقیقه، اینجا تنها چیزی که مهم نیست وقت شماست! بعد از ده دقیقه بالاخره صدای اپراتور را می شنوید، مراسم بازجویی آغاز می شود:
شناسه وایمکس را بفرمایید، نام و نام خانوادگی را برفرمایید، کد پستی، کد ملی، محل سکونت و…(این هم شد ۳ دقیقه)
حالا مراسم راهنمایی از راه دور، حدودا ۳۰ دققه این مرحله طول می کشد، تا شما پنجره مرورگرتان را باز کنید، وارد منوی تولز شوید و…. تمام کامپیوتر شما را رو زمین می ریزند و دوباره جمع می کنند و در آخر می گویند:
راستی آی پی دارید؟
مشخص می شود که اصلا آی پی دریافت نمی کردید.
پس یک پرونده برای شما افتتاح می شود و قرار می شود تا ظرف ۲۴ ساعت با شما تماس بگیرند.
وارد ساعت ۱۰۰ شدید و هنوز تماس نگرفتند تا اینکه یک نفر به شما زنگ می زند، از شما مشخصات را می گیرد و می گوید مشکل حل خواهد شد.
کدام مشکل حل خواهد شد….؟
الان حدود یک هفته گذشته و همچنان مشکل من حل نشده، می گویند سرویس مناطق بالا رفته و ممکن نیست شما بتوانید آن لاین شوید.
برایشان توضیح دادم، هزار بار، خسته شدم آنقد گفتم:
شناسه وایمکس: ۰۹۴۱۱۱۳۲۹۷۵
نام و نام خانوادگی: امیرهادی انواری
کد پستی:**********
کدملی:**********
نام پدر:-----
شغل:----
کوفت:---
زهر مار:---
آقا، من خبرنگارم، من باید دائم آن لاین باشم، کار دارم، تعهد دارم، وقتم ارزش دارد.
انگار لطیفه تعریف می کنند، آخر سر هم می گویند: متاسفانه کار از دست ما بر نمی آید، باید منتظر بمانید
آقا من به کجا می توانم شکایت کنم؟
متاسفانه جایی برای شکایت نیست!
من ماندم و ۳۰۰ هزار تومان هزینه وایمکس و بیش از چند ساعت صحبت تلفنی با خط ایرانسل(بالاخره هزینه تبلیغات زرد تلوزیونی و کمک به سیما ضرغامی باید جور شود؟) و کلی کار که دیگر نمی توانم انجام بدهم.
حرف این زخم خورده را گوش کنید
خودتان نخرید، به دوستانتان هم توصیه کنید نخرند
** تصمیم دارم در آینده نزدیک، عده ای از زخم خورده های وایمکس را جمع کنم و گزارش هایی را منتشر کنم، همچنین کلک ها و فریب های ایرانسل در آگهی ها و طرح های دروغین را هم در گزارش هایی خواهم نوشت
با سلام خدمت شما دوست عزیز
این تاپیکو قبلا ایجاد کرده بودید .دیگر لزومی نداشت دوباره تاپیک مجزا ایجاد شود!
با دروغی به نام وایمکس ایرانسل آشنا شوید (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=984306&postcount=918)

هه هه جالب شد منتظر حرفهای نوا باشید برای پشتیبانی از ایراندق بابا ایرانسل چه میدونه مشتری مداری یعنی چی فقط فکر جیبشه هیچوقتم به فکر مشتریهاش نیست فقط به این فکر میکنه چجوری جیب ماهارو بزنه اینجا هم مکانی شده که برای ایرانسل روشهای رایگانشو ببندن و مدیرای این سایت هم اصلا به حرفهای دیگران توجه ندارن تا میبینن یکی اعتراض کرد یا پست حضو میشه یا بسته یا طرف بلکل از سایت محروم این پست منم خیلی زود حضو میشه بدون دلیل لابد چون علیه ایرانسل جونشون یه حرفی زدم بابا ایرانسل اصلا شرف حالیش نیست بخدا اگه مجبور نباشم استفاده کنم سیمکارتمو مینداز تو تویله ( بخدا اونجا هم واسش زیاده ) احتمالا اپراتور سوم هم اومد آنچنان زیرآبشو میزنن که بدبخت ندونه از کجا خورده و باید به ساز اینا برقصه اسمس ایرانسل اولین بار که اومد طرح قرمز ماهانه رایگان بعد از چند ماه شد 2 تومن بعدش که مشتری بیشتر شد شد 4 تومن الانم که فارسیش هشت تومن البته با هزینه یه ماه 3000 تومن یه تحقیق کنین ببینین اولا طرحش چند تومن بود 5 شنبه جمعه اینترنتش چجوری بود ا حالا مقایسه کنین با الان دیگه دزدی از این قشنگتر جالبه الانم میگن اسمس فارسی 10 تومن انگلیسی 16 در صورتی که هر 10 تا فارسی یکی 10 تومن میره وایمکس که همه مشکل دارن جی پی آراس که کلا همه اعتراض دارن بعد جالبه باز نوا میاد اینجا ازش پشتیبانی کنه نوا جان این چیزهایی که من نوشتم رو بخون برام دلیل بیار اینا همه برنامه ریزی نبوده که جیب ملت خالی شه بخدا اگه حرفت منطقی بود خودم از این به بعد از ایرانسل حمایت میکنم

دوست عزیز اینکه میفرمائید :

"اسمس ایرانسل اولین بار که اومد طرح قرمز ماهانه رایگان بعد از چند ماه شد 2 تومن بعدش که مشتری بیشتر شد شد 4 تومن الانم که فارسیش هشت تومن البته با هزینه یه ماه 3000 تومن یه تحقیق کنین ببینین اولا طرحش چند تومن بود 5 شنبه جمعه اینترنتش چجوری بود "
انتظار داشتید برای همیشه رایگان باقی بماند؟؟ هر شخص یا شرکتی برای جذب مشتری خود برای اولین بار طرح های تخفیفی و شاید خدمات رایگان ارائه دهد!اگر قرار بود همه چیز رایگان شود که در شرکت باید تخته میشد!
هر کاری یک روشی دارد.خب شما از بسته های اینترنت استفاده نکنید انوقت ببینید چقدر هزینه اینترنت برای شما محاسبه میشود! ایرانسل راهی برای استفاده از اینترنت نشان داده است که آنهم استفاده از بسته های GPRS است!
با پرداخت 10000 تومان میتوانید از اینترنت به مدت یک ماه استفاده کنید! (2.5GIG)حالا بدون استفاده از بسته از اینترنت به مدت یک ماه استفاده کنید:برای یک ماه (2.5GIG) حدود 260000 تومان باید بابت آن هزینه اینترنت پرداخت شود!
از وقتی که ایرانسل بسته ارائه داده است خود بنده نیز از آن استفاده میکنم وتاکنون هیچ مشکلی نداشتم!حداقل برای بنده هیچ مشکلی پیش نیامده!درسته سرعتش به ADSL نمیرسه ولی خب راضی کننده است!
آیا واقعا همه ی کاربران وایمکس با وایمکس مشکل دارند؟؟!!

solikh
2011-04-21, 02:59 PM
پس تو هم قبول داری دزدی میکنه

Ramin_LEO
2011-04-21, 03:04 PM
باز خدا پدر gprs ایرانسل رو بیامرزه
همراه اول که شاهکاره به زور حتی گوگل را باز میکنه
فقط شبهی از اینترنت تو همراه اول هست

G h a s e m
2011-04-21, 03:11 PM
پس تو هم قبول داری دزدی میکنه
این کار دزدی حساب نمیشود دوست عزیز
روند کار باید به همین صورت پیش برود! فکر میکنم هنوز شما وارد بازار کار نشده اید!
خب اگر فکر میکنید ایرانسل دزدی میکند چرا دوباره از سیم کارت های ایرانسل استفاده میکنید؟؟؟
چرا از همراه اول استفاده نمیکنید؟؟؟
دلیلش مشخص است به خاطر اینکه همراه اول در خدمات رسانی ضعیف عمل میکند!

jojoi
2011-04-21, 03:20 PM
هاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااا. تازه علاوه بر اینا از همون اول هم نرم افزار skype رو بسته که مبادا با استفاده از اون تماس تلفنی کمتر شه.واقعا ضعیف و دزدن

mahdi_p300
2011-04-21, 03:21 PM
با درود

فکر می کنم برای بار n ام هست که چنین مطلبی با چنین تیتری می بینم
قدمت این مطلب هم حداقل 1.5 سال پیش است

موفق باشید

miladsabz
2011-04-21, 03:34 PM
کاربر گرامی iran100
خواهشمند است هرزنامه هایی که در بعضی از وبلاگ های سود جو وجود دارد در این انجمن مطرح نکنید!
و از ایجاد تایپک تکراری خودداری کنید که شامل برخورد خواهد شد

solikh
2011-04-21, 03:51 PM
بیا اینم از جواب با شما برخورد میشه . راستی قاسم میدونی چرا از ایرانسل استفادخ میکنم چون مجبورم تو اپراتور سراغ داری بگو

javadro
2011-04-21, 04:12 PM
عجب بلایی خدا رو شکر سر من نیومد

با تشکر

mohammadi_
2011-04-21, 04:30 PM
واقعا متاسفم واقعا متاسفم

آهای بعضیااااااااااااااااااااا جای حق مردم بچسبید به اپراتورا!! خوبه سخن حضرت علی (ع) تاکید بر حق الناس هست!!:flower:

این اپراتور نیست امپراطوره!!!!داره حکومت زور میکنه! بیاد یکی زود حذف کنه و تذکر بده به درک به قبرستون نونم دس شماس یا آبم:flower:

iran100
2011-04-21, 04:34 PM
هه هه جالب شد منتظر حرفهای نوا باشید برای پشتیبانی از ایراندق. بابا ایرانسل چه میدونه مشتری مداری یعنی چی فقط فکر جیبشه هیچوقتم به فکر مشتریهاش نیست . فقط به این فکر میکنه چجوری جیب ماهارو بزنه . اینجا هم مکانی شده که برای ایرانسل روشهای رایگانشو ببندن و مدیرای این سایت هم اصلا به حرفهای دیگران توجه ندارن تا میبینن یکی اعتراض کرد یا پست حضو میشه یا بسته یا طرف بلکل از سایت محروم . این پست منم خیلی زود حضو میشه بدون دلیل . لابد چون علیه ایرانسل جونشون یه حرفی زدم .... بابا ایرانسل اصلا شرف حالیش نیست بخدا اگه مجبور نباشم استفاده کنم سیمکارتمو مینداز تو تویله ( بخدا اونجا هم واسش زیاده ) . احتمالا اپراتور سوم هم اومد آنچنان زیرآبشو میزنن که بدبخت ندونه از کجا خورده و باید به ساز اینا برقصه . اسمس ایرانسل ، اولین بار که اومد طرح قرمز ماهانه رایگان بعد از چند ماه شد 2 تومن ، بعدش که مشتری بیشتر شد شد 4 تومن ، الانم که فارسیش هشت تومن ، البته با هزینه یه ماه 3000 تومن ، یه تحقیق کنین ببینین اولا طرحش چند تومن بود ، 5 شنبه جمعه اینترنتش چجوری بود ا حالا مقایسه کنین با الان دیگه دزدی از این قشنگتر جالبه الانم میگن اسمس فارسی 10 تومن انگلیسی 16 در صورتی که هر 10 تا فارسی یکی 10 تومن میره . وایمکس که همه مشکل دارن . جی پی آراس که کلا همه اعتراض دارن . بعد جالبه باز نوا میاد اینجا ازش پشتیبانی کنه . نوا جان این چیزهایی که من نوشتم رو بخون برام دلیل بیار اینا همه برنامه ریزی نبوده که جیب ملت خالی شه بخدا اگه حرفت منطقی بود خودم از این به بعد از ایرانسل حمایت میکنم

دوست عزیز
شما حق ندارید به مدیران این انجمن ، بخصوص نوا عزیز بدون دلیل کافی تهمت بزنید.
بنظر من شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در ارائه تمام خدماتش بجز وایمکس موفق بوده است.
موفق باشید.
iran100

symbian‎^‎3
2011-04-21, 04:39 PM
حالا تصور کنید اگه همراه اول وایمکس داشت چه اتفاقی می افتاد؟

iran100
2011-04-21, 05:04 PM
در برنامه ریزی و قیمت گذاری خدمات اینترنت پرسرعت وایمکس mobinnet.ir (http://www.ir-tci.org/forum/mobinnet.ir) همواره برای سه دسته از متقاضیان (کم مصرف، مصرف متوسط و پرمصرف)، طرح های مختلفی برنامه ریزی شده است تا استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت وایمکس مبین نت منحصر به گروه خاصی از مشترکین نگردد. در جدول زیر طرح های مختلف خدمات اینترنت پرسرعت مبین نت در شهرهای مختلف ایران (از جمله مناطق آزاد و ويژه اقتصادی) آمده است که می توانید برای درخواست آنها به بخش اشتراک خدمات مراجعه فرمایید.

http://up.*************/images/jbcftrjwnhnm41aago32.jpg

خدمات اینترنت پرسرعت مبین نت بصورت حجم ترافیک ارسال و دریافت محدود در یک بازه زمانی مشخص ارائه می گردد. برای طرح های با حجم محدود استفاده در ساعات دو الی هشت صبح و جمعه ها رایگان می باشد . درضمن در کلیه طرح های فوق پس از برقراری ارتباط CPE(مودم) با شبکه یک آدرس IP نامشخص معتبر، به مشترک اختصاص داده خواهد شد.

امتیاز پیش پرداخت چند ماهه

در صورت پیش پرداخت پنج ماه، ماه ششم را بصورت رایگان و در صورت پیش پرداخت نه ماه، سه ماه دیگر را بصورت رایگان از مبین نت هدیه دریافت نمایید. (www.mobinnet.ir)

Nova view
2011-04-21, 05:36 PM
هاااااااااااااااااااااااا ااااااااااااا. تازه علاوه بر اینا از همون اول هم نرم افزار skype رو بسته که مبادا با استفاده از اون تماس تلفنی کمتر شه.واقعا ضعیف و دزدن
دوست عزیز
این نرم افزار مدتهاست توسط مخابرات ایران برای کلیه ISP ها فیل تر شده و مختص وایمکس نیست!
لطفا قبل از متهم کردن بیشتر بررسی بفرمایید.

این تاپیک نیز مانند تاپیک قبل قدیمی و فاقد صحت هست و به نظر من فقط قصد سیاه نمایی می باشد.

وایمکس ایرانسل پر ظرفیت ترین و بالاترین نسل شبکه مخابراتی در ایران هست و ظرفیت نجومی این شبکه را طی سالهای دیگر مشاهده خواهید کرد!
لازم به ذکر است هر روز بر تعداد شرکت ها و کارخانه هایی که درخواست استفاده از شبکه مجازی وایمکس را دارند افزوده می شود، زیرا امکاناتی که بر روی وایمکس می توان عرضه کرد بر روی هیچ سیستم مخابراتی در جهان وجود ندارد!
تا به امروز در چندین شهر صنعتی معروف کشور سایت های موبایل به تجهیزات و تکنولوژی وایمکس مجهز شده و چندین کارخانه و شرکت بسیار بزرگ و بین المللی از خدمات وایمکس ایرانسل برای نیاز های مخابراتی ارتباطی استفاده می کنند.

نیازی نیست که بنده بخواهم از مزیت ها و کیفیت این شیوه دسترسی به اینترنت صحبت کنم، چون بالغ بر چند صفحه مطلب و حقایقی هست که بهتر است فعلا بیان نشود، اگر شما همه چیز را راجع به این تکنولوژی آنهم با شیوه و زیرساختی که ایرانسل بنا کرده بدانید، لحظه ای تردید در تهیه اشتراک آن نخواهید کرد!
این مطلب را در طول زمان به چشم و آشکارا خواهید دید و آن زمان احتمالا یاد صحبت های بنده می افتید.

فقط آمار تقاضای خرید وایمکس ایرانسل در همین یک ماه اول سال نشان دهنده اطمینان و علاقه مندی شدید مشترکین به استفاده از بالاترین نسل ارتباط سیار جهان (وایمکس) هست.
این اطمینان نیز جز با ارائه کیفیت مطلوب، خدمات پشتیبانی بی نظیر و دسترسی بسیار آسان به دست نیامده.

در غیر اینصورت مطمئن باشید سرنوشت وایمکس ایرانسل مانند وایمکس مبین نت می شد و حتی در تامین بودجه برای نصب آنتن های پوشش وایمکس دچار مشکل بود!
تا جایی که با حراج و ارائه انواع و اقسام طرح ها و تعرفه ها سعی در احیای هزینه صرف شده در شبکه داشت و عده ای ساده اندیش را اسیر سرویس های بی پشتوانه و بی کیفیت با ضعف شدید آننن می کرد.

این تاپیک نیز به علت کذب بودن بسته شد.

موفق باشید

iran100
2011-04-23, 03:43 PM
http://up.*************/images/gheqju04sfwxtj1usco.jpg
سلام دوستان
همانطور که می دانید شرکت مبین نت یک اپراتور سراسری وایمکس در ایران می باشد. و باید طبق تعهدات خود سرویس خود را بصورت سراسری ارائه کند.
اما حال با گذشت یک سال هنوز نتوانسته است که پوشش خود را در مراکز استان ها، حتی تهران کامل کند.
قرار بود که تا پایان سال 1389 پوشش شهر تهران کامل شود، اما نه تنها این امر عملی نشده، بلکه برای دسترسی به شبکه مبین نت در اکثر نقاط تحت پوشش این اپراتور باید از آنتن خارجی استفاده کرد.
یکی دیگر از مشکلات این اپراتور عدم ارائه کیفیت های استاندارد در سرویس ها می باشد، برای مثال یکی از کاربران وایمکس مبین نت که در تهران است ، تعرفه 1 مگابیت را از مبین نت خریداری کرده اما سرعت دانلود او در کمال تعجب بین 2 ال 6 کیلوبایت است که این مشکل به تازگی بوجود آمده است.
قیمت بالای مودم و عدم پشتیبانی مناسب یکی از نکات منفی وایمکس مبین نت می باشد.

لطفا نظرات خود را درباره وایمکس مبین نت در اینجا ذکر نمایید

oldadviser
2011-04-23, 04:36 PM
دوست عزیز
ایرانسل که غولی به نام MTN پشتیبانیش رو به عهده داره ، داره پول مردم رو به غارت میبره اونوقت سما از مبین نت توقع داری که سه تا اپراتور SMS سهامدارشن
نمیدونم واقعا ما خیلی پرتوقعیم یا اونا خیلی ....... تشریف دارن

solikh
2011-04-23, 06:22 PM
اينترنت در ايران از ديال فراتر نرفته

moslemam
2011-04-23, 06:27 PM
سلام دوست عزیز
نمیدونم من از مبین نت استفاده نمی کنم یا شما از اپراتور دیگه ای حرف می زنید
من الان مبین 512 دارم و سرعت دانلودم معمولا 68 یعنی بالاتر از 512 ای هست که خریدم
از قیمتش هم که برا یه سال با مودم بیرونی 300 شده راضیم
فقط محدودیت 20 گیگ داره که اونم شب ها و جمعه ها رایگانه
من که کاملا راضیم
البته بوشهر زندگی می کنم!
حالا هی شما بچسبید به دود و دم و شلوغی تهران! و امکاناتش!

iran100
2011-04-24, 03:08 PM
سلام دوستان
من iran100 کاربر انجمن موبایل هستم و تا دیروز یکی از منتقدین شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل بودم، تا اینکه دیروز اکانت وایمکس ایرانسل من(09411226950) با تعرفه 1 مگ نامحدود فعال شد. و بعد چند دقیقه که از سرویس وایمکس استفاده کردم، واقعا به هوشمندی شرکت ایرانسل پی بردم، در این پست تصویری را قرار داده ام که سرعت دانلود من را با وایمکس ایرانسل نشان می دهد، نکته قابل توجه این است که اگر شما در حین دانلود فایلی را آپلود کنید کنید سرعت دانلود شما کم نمی شود(یعنی پهنای باند دوطرفه همزمان!)
(در آخر از شرکت ایرانسل و دوستان عزیز در انجمن بخاطر ارائه پست های منفی پوزش می طلبم)

سرعت دانلود من با وایمکس ایرانسل:

لینک تصویر تصحیح شد
http://up.*************/images/nucnu1i91nx39p8d6h3.jpg

دوستانی که وایمکس ایرانسل دارند ، لطفا سرعت دانلود خودشان را در اینجا قرار دهند.

casillas
2011-04-24, 03:17 PM
سلام
مي خواستم ببينم
1.مودمش چنده
2.توي شهرباران{رشت} ساپورت ميكنه؟

+Amin
2011-04-24, 03:18 PM
تعرفه 128

سرعت دانلود 15.2 کیلوبایت در ثانیه

javadmahda
2011-04-24, 03:20 PM
دوست عزیز شما گفتید تصویر گذاشتید پس کوششش

haghimahdi
2011-04-24, 03:21 PM
سلام دوستان

من iran100 کاربر انجمن موبایل هستم و تا دیروز یکی از منتقدین شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل بودم، تا اینکه دیروز اکانت وایمکس ایرانسل من(09411226950) با تعرفه 1 مگ نامحدود فعال شد. و بعد چند دقیقه که از سرویس وایمکس استفاده کردم، واقعا به هوشمندی شرکت ایرانسل پی بردم، در این پست تصویری را قرار داده ام که سرعت دانلود من را با وایمکس ایرانسل نشان می دهد، نکته قابل توجه این است که اگر شما در حین دانلود فایلی را آپلود کنید کنید سرعت دانلود شما کم نمی شود(یعنی پهنای باند دوطرفه همزمان!)
(در آخر از شرکت ایرانسل و دوستان عزیز در انجمن بخاطر ارائه پست های منفی پوزش می طلبم)

سرعت دانلود من با وایمکس ایرانسل:

http://tehranpic.net/download.php?img=532135

دوستانی که وایمکس ایرانسل دارند ، لطفا سرعت دانلود خودشان را در اینجا قرار دهند.

دوباره عكس رو بزار :flower:

haghimahdi
2011-04-24, 03:25 PM
تعرفه 128

سرعت دانلود 15.2 کیلوبایت در ثانیه

راضي داداش؟؟

javadmahda
2011-04-24, 03:33 PM
واقعا سرعت وایمکس ایرانسل پاینه من adsl استفاده میکنم 128 سرعت دانلود من 160 هست واقعا ایرانسل اینترنتش به درد نمیخوره

iran100
2011-04-24, 03:34 PM
http://up.*************/images/nucnu1i91nx39p8d6h3.jpg

+Amin
2011-04-24, 03:39 PM
راضي داداش؟؟

واقعا سرعت وایمکس ایرانسل پاینه من adsl استفاده میکنم 128 سرعت دانلود من 160 هست واقعا ایرانسل اینترنتش به درد نمیخوره

با یک تقسیم ساده

128 تقسیم بر 8 میشود 16

حداکثر سرعتی که اینترنت 128 کیلوبیت در ثانیه دارد 16 کیلوبایت در ثانیه است

سرعت 160 حدودا 1.5 مگابیت در ثانیه است

ISP که شما از آن سرویس گرفته اید بیش از حد به شما پهنای باند داده است

در کل خوب است

mansour3
2011-04-24, 03:42 PM
این یک مگابیت هستش سرعتش اینقدره ؟

javadmahda
2011-04-24, 03:45 PM

دوست عزیز من که گفتم ایرانسل اینترنتش به درد نمیخوره واقعا پایینه

petr-cech
2011-04-24, 03:58 PM
128 و 256 نامحدود
سرعت دانلود 16 کیلوبایت در ثانیه برای 128 و 32-34 کیلوبایت در ثانیه برای 256
کاملاً استاندارد هست.
راضی هستم

haghimahdi
2011-04-24, 04:33 PM
دوستان نظرتون در مورد وايمكس مبين نت چيه؟

از دوستان اگه كسي اطلاعاتي دارند ما رو هم بي نصيب نگذارند:flower:

iran100
2011-04-24, 04:35 PM
دوست عزیز
فکر می کنم تعرفه 128 ADSL شما محدود می باشد، و شرکت ها برای اینکه اکانت شما سریعتر خالی شود ، و شما دوباره آن را شارژ کنید این کار را می کند.
یکی از مزیت های وایمکس ایرانسل ارائه آی پی معتبر غیر ثابت جهانی به کاربرانش است ولی شرکت های دیگر آی پی لوکال به مشترکین می دهند،یعنی این که با یک آی پی جهانی چند کاربر ADSL را به اینترنت وصل می کند.

iran100
2011-04-24, 04:50 PM

دوست عزیز
بعضی از کاربران سرعت بیت را بایت اشتباه می گیرند.
در استاندارد های جهانی به مقدار اطلاعاتی که در واحد زمان به وسیله ی تجهیزات شبکه ارسال می شود، سرعت انتقال اطلاعات می گویند و واحد اندازه گیری آن bps (بیت) می باشد.
برای مثال یک کارت شبکه 10 مگابیتی توانایی انتقال 1.25 مگابایت در ثانیه را دارد
برای تبدیل مقدار بیت به بایت از فرمول زیر استفاده کنید:
(مقدار بیت) تقسیم بر (8) = (مقدار بایت)

مقادیر زیر توسط فرمول فوق بدست آمده است:
128 کیلوبیت = 16 کیلوبایت
256 کیلوبیت = 32 کیلوبایت
512 کیلوبیت = 64 کیلوبایت
1 مگابیت = 128 کیلوبایت
2 مگابیت = 256 کیلوبایت

iran100
2011-04-24, 04:53 PM
دوستان نظرتون در مورد وايمكس مبين نت چيه؟

از دوستان اگه كسي اطلاعاتي دارند ما رو هم بي نصيب نگذارند:flower:

دوست عزیز
اگر در منطقه شما ایرانسل پوشش دارد،بهتر است از وایمکس ایرانسل استفاده کنید.
موفق باشید.

haghimahdi
2011-04-25, 04:59 PM
دوست عزیز
اگر در منطقه شما ایرانسل پوشش دارد،بهتر است از وایمکس ایرانسل استفاده کنید.
موفق باشید.

نه متاسفانه .......... منطقه فعلاً تحت پوشش نيست ....

وايمكس مبين نت هم همينطور

محمدhashem
2011-04-26, 04:57 AM
شبکه وایمکس اپراتور مبین نت در شهرستان بابل فردا و پس فردا دچار اختلال می شود.
به گزارش مهر، اختلال در شبکه وایمکس مبین نت در ساعات 11 تا 14 روز ششم و ساعت 11 تا 12 روز هفتم اردیبهشت ماه جاری در شهرستان بابل خواهد بود.
روابط عمومی شرکت ارتباطات مبین نت دلیل این اختلالات را انجام امور فنی ذکر کرده و از تمامی کاربرانی که اینترنتشان در روزهای مذکور دچار اشکال می شود عذرخواهی کرده است.
مبین نت یکی از چهار اپراتوری است که سال 88 مجوز فعالیت در حوزه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم را در 30 استان از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دریافت کرده است.
علاوه بر مبین نت، ایرانسل، اسپادان و رایانه دانش گلستان نیز مجوز فعالیت در حوزه وایمکس را دریافت کرده اند که در این میان دو اپراتور اسپادان و رایانه دانش گلستان تاکنون موفق به ارائه سرویس دهی وایمکس نشده اند

almgti_79
2011-04-26, 04:19 PM
یکساله از وایمکس ایرانسل استفاده میکنم خط 128 پایه (128 کیلوبیت با حجم 3گیگ در ماه)
مودم از نوع کلاه بوقی های زردرنگ (BM632)!!!

محدوده آریاشهر, خیابان پیامبر مرکزی
همیشه 2تا چراغ آنتن روشنه و بعضی نقاط خانه هر3تا چراغ آنتن دهی روشنه

سرعت دانلود 16-20 کیلوبایت برثانیه

سرعت آپلود ماکزیمم 12 کیلوبایت بر ثانیه

گاهی میبرمش سمت میدان نوبنیاد, اونجا هم استفاده میکنم

دو عیب مهم وایمکس ایرانسل:

1-زمان استفاده رایگان برعکس خطوط ADSL و حتی مبین نت نداره:worried:

2-تماس با پشتیبانی واقعا مزخرف و اعصاب خردکن (حداقل 10 دقیقه باید پشت خط باشید تا شاید یکی بالاخره جواب شمارا بدهد ضمنا تلفن پشتیبانی شماره موبایله -09377070000- نه تلفن ثابت):grrr:

almgti_79
2011-04-26, 05:01 PM
دوستان میخوام یک خط دیگه وایمکس ثبت نام کنم, الان توی سایت ایرانسل دیدم یه مدل جدید مودم گذاشته با نام WIXFBR-105, کسی میدونه این مدل بهتره یا BM632w چون هم قیمت هم هستند؟

ضمنا کسی از دوستان تا بحال از مودم USB ایرانسل استفاده کرده؟ آنتن دهیش چطوریه؟

almgti_79
2011-04-26, 05:19 PM
راستی یه نکته به ذهنم رسید, کسانی که میخواهند وایمکس ایرانسل بگیرند توجه داشته باشند به حرف فروشنده و یا نماینده ی ایرانسل برای انتخاب نوع مودم فضای باز توجه نکنند

تجربه شخصی من در دوبار ثبت نام کردن برای وایمکس ایرانسل:

منزل ما سمت آریاشهر، خیابان پیامبر مرکزی (میدان نور سابق) هست، پارسال که میخواستم ثبت نام اینترنتی کنم توی نقشه منطقه ما تحت پوشش قرار نمیگرفت ولی من مودم یکی از دوستانمو گرفتمو تست کردم دیدم با مودم داخلی راحت به نت وصل میشم.
بعد از ثبت نام از شرکت تماس گرفتندو گفتند منطقه شما تحت پوشش نیست و نمیتونید از مودم داخلی استفاده کنید و باید مودم فضای باز بگیرید, با اصرار من گفتند پس ضمانت آنتن دهی با خودتون؛ من هم قبول کردمو بعد از یه هفته مودمو تحویل گرفتم و همونجا که متصدی داشت مودمو تحویل میدادو تست میکرد, انتن دهی با مودمو داخلی کلاه بوقی!!! دو چراغ از سه چراغ آنتن دهی روشن شدو تا الان هم دارم ازش استفاده میکنم:cool:
یک ماه بعد هم همین مشکل را باز برای ثبت نام برای برادرم که خونشون سمت ماست داشتم و باز اپراتور وایمکس گیر داده بود که باید مودم فضای باز بخرید!!!:cool:

Nova view
2011-04-26, 08:21 PM
دوستان میخوام یک خط دیگه وایمکس ثبت نام کنم, الان توی سایت ایرانسل دیدم یه مدل جدید مودم گذاشته با نام WIXFBR-105, کسی میدونه این مدل بهتره یا BM632w چون هم قیمت هم هستند؟

ضمنا کسی از دوستان تا بحال از مودم USB ایرانسل استفاده کرده؟ آنتن دهیش چطوریه؟

آن دو در کارایی تفاوت خاصی ندارند و هر دو WIFI هستند، فقط BM632W از کمپانی هووای خریداری می شود.
مودم های USB به همراه سامانه تقویت کننده ارائه می شوند و از نظر گیرندگی تفاوتی با سایر مودم ها ندارد.

Nova view
2011-04-26, 09:31 PM
مناطق زیر جدیدا تحت پوشش وایمکس ایرانسل قرار گرفته اند همچنین نفشه های مناطق قبلی نیز با گسترش تعداد آنتن ها و نواحی سبز بروز رسانی شده است
جهت مشاهده نقشه پوشش بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

شاهین شهر
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=262)
شور آباد (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=263)

فردیس
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=264)
اندیشه (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=265)

کرج
(http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=266)

appel
2011-04-27, 08:41 PM
aya to qeshm anten mide wimax irancell?????

petr-cech
2011-04-27, 10:16 PM
aya to qeshm anten mide wimax irancell?????

نه متاسفانه .

http://wimax.irancell.ir/Layer1/?id=175

kinder
2011-04-28, 07:41 PM
آن دو در کارایی تفاوت خاصی ندارند و هر دو WIFI هستند، فقط BM632W از کمپانی هووای خریداری می شود.
مودم های USB به همراه سامانه تقویت کننده ارائه می شوند و از نظر گیرندگی تفاوتی با سایر مودم ها ندارد.

سلام یه سوال داشتم این bm632w همون طور که خودتون گفتین مال چینه حالا یه سوال این مودم جدیده مال چه شرکتی هست؟

mosaviamin
2011-04-29, 06:55 AM
فوری فوری تخفیف 50 درصدی مودم وایمکس به مناسبت روز کارگر
مودم وایمکس wixfbr-105 با مودم bm632w چه فرقی دارد الان من می خوام ثبت نام کنم کدام یک از مودم ها(ازهمه) را خریداری کنم ؟ :cool:
لطفا انهایی که خریده اند راهنمایی کنند .

Nova view
2011-04-29, 12:52 PM
فوری فوری تخفیف 50 درصدی مودم وایمکس به مناسبت روز کارگر
مودم وایمکس wixfbr-105 با مودم bm632w چه فرقی دارد الان من می خوام ثبت نام کنم کدام یک از مودم ها(ازهمه) را خریداری کنم ؟ :cool:
لطفا انهایی که خریده اند راهنمایی کنند .

تخفیف مودم به مناسبت روز کارگر

http://wimax.irancell.ir/Webfiles/Files/image/Promotion/labour/page.jpg

%۵۰ تخفیف ویژه مودم‌های وایمکس

به مناسبت روز کارگر، مودم‌های Wi-Fi و USB در تاریخ ۱۰ و ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰، با ۵۰ درصد تخفیف ویژه، به قیمت ۴۰۳.۴۰۰ ريال، عرضه می‌شوند.
لطفا توجه داشته باشید که از زمان ثبت نام، مراحل مربوطه و عملیات پرداخت باید ظرف مدت ۵ روز انجام شود.

برای ثبت نام سرویس وایمکس می توانید:
• در پورتال وایمکس روی گزینه «ثبت نام سرویس وایمکس» کلیک کرده و فرم ثبت نام را تکمیل نمایید.
• به یکی از فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل )که اسامی آنها در وب سایت ایرانسل آمده است) و یا مراکز خدمات ایرانسل مراجعه کنید؛ یا
• با شماره ۷۰۷ از خطوط ایرانسل یا شماره ۰۹۳۷۷۰۷۰۰۰۰ از سایر خطوط تماس بگیرید.

تخفیف مودم به مناسبت روز کارگر (http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=261)

almgti_79
2011-04-30, 01:21 AM
دوستان من همین الان ثبت نام کردم, با تخفیف 50% مودم وای فای

هرکی میخواد سریعتر ثبت نام کنه:santa:

miladsabz
2011-04-30, 12:59 PM
مودم های WiFi و USB ایرانسل به مناسبت روز کارگر با 50 درصد تخفیف عرضه می شوند

اپراتور وایمکس ایرانسل مودمهای وای فای و USB خود را به مناسبت روز کارگر با 50 درصد تخفیف ویژه عرضه می کند.
به گزارش مهر، مودمهای Wi-Fi و USB وایمکس ایرانسل در روزهای 10 و 11 اردیبهشت جاری به صورت نیم بها به قیمت 403 هزار و 400 ریال عرضه می شوند. این در حالی است که قیمت اصلی مودمهای وای فای و USB وایمکس ایرانسل 806 هزار و 800 ریال، مودم داخلی 403 هزار و 900 ریال و مودمهای فضای باز 2 میلیون و 18 هزار و 500 ریال است.

متقاضیان استفاده از وایمکس ایرانسل تا پایان خرداد 90 می توانند با انتخاب طرحهای تعرفه ای نامحدود با سرعت های 128، 256 و 512 کیلوبیت بر ثانیه و پرداخت یکجای هزینه اشتراک 3 ماه اول در هنگام ثبت نام از تخفیف ویژه در هزینه اشتراک وهمچنین یک دستگاه مودم رایگان بهره مند شوند.

همچنین علاقه مندان به اسـتفاده ازسرویس اعتباری وایمـکس می توانند با انتخاب هر یک از طرحهای تعرفه پایه با سرعتهای 128 و 256 کیلوبیت برثانیه و پرداخت 6 ماهه اشتراک به صورت یکجا در هنگام ثبت نام از 25 درصد تخفیف ویژه در هزینه اشـتراک ماهیانه خود بهره مند شوند.

همچنین کاربـران علاقه مند به سرعتهای بـالاتر می توانند با انتخاب طرح تعرفه پایه 512 کیلوبیت برثانیه از 17 درصد تخفیف در هزینه اشتراک ماهیانه سرویس خود استفاده کنند.

به گزارش مهر، در حال حاضر اینترنت پرسرعت بیسیم ازطریق وایمکس ایرانسل باپهنای باند بین 128 کیلوبیت تا 2 مگابیت برثانیه براساس تقاضا درشهرهای اصفهان (و دانشگاه نجف آباد)، اهواز، تبریز (و شهرکهای صنعتی اطلس و چرمشهر)، تهران، شیراز، کرج، مشهد ( و شهرک صنعتی طوس)، شهریار، خمینی شهر، شهر قدس، قرچک و خوراسگان ارائه می شود.

almgti_79
2011-05-01, 12:51 AM
دوستان دیشب ساعت سه نیمه شب (جمعه) توی سایت ایرانسل درخواست خط جدید دادم, امروز ظهر (شنبه) باهام تماس گرفتن, امروز عصر بصورت اینترنتی پولشو پرداخت کردم، فکر کنم فردا (یکشنبه) هم تشریف بیارن نصبش کنن!!:specool:

ولی ایندفعه برخلاف دوتا خط ثبت نامی قبلیم دیگه گیر ندادن که منطقه تون تحت پوشش نیست و بهتره مودم فضای باز بگیرید!!:cool:

ضمنا یه نکته مثبت هم اینکه خیلی سریعتر از دو سری قبلی در عرض 48 ساعت میخوان مودم و خط جدید رو بهم تحویل بدن، واقعا جای بسی تشکر داره...:flower:

petr-cech
2011-05-01, 01:20 AM
دوستان دیشب ساعت سه نیمه شب (جمعه) توی سایت ایرانسل درخواست خط جدید دادم, امروز ظهر (شنبه) باهام تماس گرفتن, امروز عصر بصورت اینترنتی پولشو پرداخت کردم، فکر کنم فردا (یکشنبه) هم تشریف بیارن نصبش کنن!!:specool:

ولی ایندفعه برخلاف دوتا خط ثبت نامی قبلیم دیگه گیر ندادن که منطقه تون تحت پوشش نیست و بهتره مودم فضای باز بگیرید!!:cool:

ضمنا یه نکته مثبت هم اینکه خیلی سریعتر از دو سری قبلی در عرض 48 ساعت میخوان مودم و خط جدید رو بهم تحویل بدن، واقعا جای بسی تشکر داره...:flower:

مودم WIXFBR-105 سفارش دادید ؟

™Ali Gsm
2011-05-01, 06:07 PM
نايب رئيس هيئت مديره مخابرات در گفت‌وگو با فارس:
همراه اول مالك 40 درصد سهام مبين‌نت شد

http://media.farsnews.com/Media/8901/Images/jpg/A0826/A0826355.jpg

خبرگزاري فارس: نايب رئيس هيئت مديره مخابرات ايران گفت: همراه اول با خريد 40 درصد سهام اپراتور وايمكس مبين‌نت، سهامدار مبين‌نت شد.
مصطفي سيد هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس، در پاسخ به اين پرسش كه چگونه سهام اپراتور وايمكس مبين‌نت را خريداري كرده‌ايد، اظهار داشت: ما ( مخابرات) سهام مبين‌نت را نخريده‌ايم؛ همراه اول خريده است.
عضو هيئت مديره شركت مخابرات ايران افزود: همراه اول 40 درصد از سهام مبين‌نت را خريداري كرده است.
به گزارش فارس، بعد از خصوصي سازي مخابرات، مديران اين شركت به منظور گسترش‌ سرويس‌ها و خدمات خود، در پي خريد سهام اپراتور وايمكس مبين‌نت بر آمدند كه اين اقدام از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به استناد بندي از پروانه مخابرات با مخالفت روبرو شد.
بر اساس يكي از بندهاي پروانه شركت مخابرات، اين شركت از سرمايه‌گذاري در شركت‌هاي با زمينه فعاليت مشابه منع شده كه رگولاتوري به استناد اين بند از پروانه، از خريد سهام شركت وايمكس مبين‌نت توسط مخابرات يا شركت‌هاي زيرمجموعه‌ مخابرات ( همراه اول) ممانعت به عمل مي‌آورد.
بنا بر اين گزارش، طي يك سال گذشته ورود به حوزه ارائه سرويس‌هاي وايمكس، همواره يكي از برنامه‌هاي آينده شركت مخابرات و همراه اول اعلام مي‌شد كه در اين بين تنها مسئله ناتمام مذاكره و حصول تفاهم با رگولاتوري و يافتن راه‌حل قانوني براي اين موضوع بود.

Nova view
2011-05-01, 07:18 PM
دوستان دیشب ساعت سک نیمه شب (جمعه) توی سایت ایرانسل درخواست خط جدید دادم, امروز ظهر (شنبه) باهام تماس گرفتن, امروز عصر بصورت اینترنتی پولشو پرداخت کردم، فکر کنم فردا (یکشنبه) هم تشریف بیارن نصبش کنن!!:specool:

دوست عزیز
نصب و تحویل اشتراک وایمکس برای ایرانسل واقعا در حد چند ساعت زمان نیاز دارد، چون نیاز به هیچ آماده سازی و سیم کشی نیست و فقط مانند تلفن همراه کافی هست مودم روشن و به شبکه متصل شود.
اینکه گاهی پیش می آید این مدت به چند روز و چند هفته تبدیل می شد، به دلیل کمبود مودم در شرکت بود، سفارش شما داده می شد و تا دریافت مودم زمان صرف می شد.

اخیرا با توجه به جهش ناگهانی درخواست های اشتراکات وایمکس، در اکسل وسیعی از انواع مودم ها بخصوص دو مدل پرطرفدار در WIFI و USB به طور انبوه خریداری شده و به همین دلیل پاسخ به درخواست بیشتر به آزاد بودن وقت کارشناسان بستگی دارد.

Cheric
2011-05-05, 05:48 PM
سلام دوستان
من از کاربرای gprs ایرانسل هستم و یکی‌ از منتقدینش

دیروز مودم usb وایمکس دوستمو برای تتست گرفتم اول توی کانکت شدن مشکل داشتم وقتی‌ با ۷۰۷ تماس گرفتم با صبرو حوصله راهنماییم کردن تا تونستم کانکت بشم که البته مشکل از نابلدی خودم بود

سرعتش ۲۵۶ بود که ۳۲ثابت dlesh بود که استانداردشم همینه خیلی‌ ترغیب شدم از ایرانسل وایمکس بگیرم
ولی‌ ۲تا مشکل داشتم
۱.وقتی‌ دل‌ می‌کردم دیگه هیچ صفحه‌ای نمیتونستم باز کنم به دلیل افته صورت

۲.مسنجرم باز نمی‌شد از دوستانی که اطلاع دارن خواهش می‌کنم راهنماییم کنن

مخصوصا باز نکردن هیچ صفحه‌ای با مروگر درهنگامی که داری دل‌ میکنی‌ طبیعی هستش یا خیر اونم با ۲۵۶

ممنون میشم جوابمو بدن دوستانی که اطلاع دارن:flower:

dan24
2011-05-06, 10:32 PM
سلام به همگي . من چند وقته ميخوام وايمكس بگيرم . ولي چند تا سوال واسم پيش اومده :
1- ميخوام با يكي از همسايه هام به صورت مشترك از نت استفاده كنم ،‌ با يه مودم واي فاي ميشه با pc به وسيله كارت شبكه هم به نت وسل شد ؟
2-آيا به من (كاربر خانگي) سرعت 256 ميدن ؟ اگه ميدن چطور ؟‌
3- منطقه اي كه هستم آتندهيش خوبه . توي مدل مودمها يه نوع مودم هست ولي جاي ديگه اسمي ازش نيست . مودم BM635 . كدوم يكي از مودمها بهتره ؟
4-بعضي از قسمتهاي سايت ايرانسل قيمت شارژ سه ماه با مودم رو نوشته ولي بعضي از جاهاي سايت قيمت شارژ سه ماه با انتخاب مدل مودم عوض ميشه .
اگر ممكنه و كسي ميتونه جواب بده ، از نمايندگي ها كه چيزي دستگيرم نشد !!!
مرسي :blush:

petr-cech
2011-05-07, 12:13 AM
سلام به همگي . من چند وقته ميخوام وايمكس بگيرم . ولي چند تا سوال واسم پيش اومده :
1- ميخوام با يكي از همسايه هام به صورت مشترك از نت استفاده كنم ،‌ با يه مودم واي فاي ميشه با pc به وسيله كارت شبكه هم به نت وسل شد ؟
2-آيا به من (كاربر خانگي) سرعت 256 ميدن ؟ اگه ميدن چطور ؟‌
3- منطقه اي كه هستم آتندهيش خوبه . توي مدل مودمها يه نوع مودم هست ولي جاي ديگه اسمي ازش نيست . مودم BM635 . كدوم يكي از مودمها بهتره ؟
4-بعضي از قسمتهاي سايت ايرانسل قيمت شارژ سه ماه با مودم رو نوشته ولي بعضي از جاهاي سايت قيمت شارژ سه ماه با انتخاب مدل مودم عوض ميشه .
اگر ممكنه و كسي ميتونه جواب بده ، از نمايندگي ها كه چيزي دستگيرم نشد !!!
مرسي :blush:

با عرض سلام
نیازی نبود به نمایندگی مراجعه کنید چون سایت ایرانسل همه چی رو کامل توضیح داده

پاسخ سوال اول :

اشتراک مودم بدون کاهش پهنای باند (برای اولین بار در ایران)

امـکـان به اشتـراک گـذاری یک مـودم بین کاربران متعدد، سـرویسـی اسـتثنایـی و منحصر به فرد است که ایرانسل در اختیار کاربران وایـمکـس خـود قرار می دهد. فرض کنید که شما در یک مجتمع مسکونی ساکن هستید و به همراه چند تن از همسایگان خود قصد استفاده از خدمات ما را دارید. خبر خوب این است که هر کـدام از شما به تنهایـی نیاز به یک مودم جـداگانه ندارید، چرا که فناوری وایمکـس ما، به چندین کاربر این امکان را می دهد تا بدون کاهش سرعت، بطور همزمان از یک مودم مشترک و از سرعت اختصاصی طرح تعرفه انتخابی خود استفاده کنند. این تکنولوژی نوین (اشتراک مودم بدون مداخله در پهنای باند دیگر کاربران) می تواند در شرایط بسیاری مورد استفاده قرار گیرد. مهم نیست که شما کجا هستید، چرا که می توانید با استفاده از یک مودم ایرانسل و شناسه وایمکس خود به راحتی به اینترنت متصل شوید. بطور مثال، اگر در جایی هستید (مسافرت، منزل دوستان، غیره...) که شخصی در آن از کاربران سرویس وایمکس ایرانسل است، می توانید به سادگی و تنها با وارد کردن شناسه کاربری خود، از طریق مودم وی به اینترنت بی سیم خود دسترسی داشته و از اعتبار حساب خود استفاده نمایید. در به اشتراک گذاشتن مودم، هیچ ** از پهنای باند دیگری استفاده نمی کند و شما پهنای باند خود را با دیگران به اشتراک نمی گذارید.

در صورتی که شما از یک مودم مشترک استفاده می کنید، می بایست تنها هزینه طرح انتخابی خود را بپردازید و نیازی به پرداخت هزینه های اضافی نظیر بهای مودم و غیره نمی باشد. در صورتی که در هنگام ثبت نام، گزینه مودم اشتراکی را انتخاب می کنید، نیازمند ارائه شناسه وایمکس مالک مودم و آدرس MAC مودم هستید، که در این حالت مالک مودم پس از درخواست شما، از طریق پورتال کنترل حساب اینترنتی (e-Care) و یا از طریق پیام کوتاه از ارسال درخواست اشتراک مطلع خواهد شد. تائیدیه ارسالی از جانب وی نیز از طریق پیام کوتاه، پست الکترونیک و یا پورتال کنترل حساب اینترنتی برای کاربر جدید ارسال خواهد شد. اشتراک مودم فقط در صورت تایید مالک مودم مجاز می باشد، در غیر اینصورت کاربر جدید می بایست با مراجعه به سرویس کنترل حساب اینترنتی خود، نحوه مالکیت مودم در فرم پیش ثبت نام را تغییر داده و یا آدرس MAC جدیدی را وارد نماید. لطفا توجه نمایید که کاربر متقاضی، پیش از دریافت پاسخ از مالک مودم قادر به انجام سایر مراحل ثبت نام نمی باشد.

http://wimax.irancell.ir/Layer3/?id=128
پاسخ سوال دوم :

بله می توانید ولی باید یک معرفی نامه از یک شرکت یا دانشگاه داشته باشید .

پاسخ سوال سوم :

انتخاب مودم بستگی به نیاز شما دارد ( در حال حاضر دو نوع مودم وایمکس با امکانات Wi-Fi موجود است)

پاسخ سوال چهارم :

بله اگر مودم BM631a را انتخاب کنید از تخفیف بیشتری بهره مند می شوید ( توجه کنید که مودم BM631a ساده ترین مودم موجود ایرانسل می باشد ) همچنین قیمت تعرفه های نامحدود با محدود تفاوت می کند.

http://wimax.irancell.ir/Layer2/?id=251

Cheric
2011-05-07, 05:07 PM
یعنی‌ توی این تایپیک هیچکس از waimax استفاده نمی‌کنه که جواب منو بده حتما باید سرو کل مدیر اینجا پیدا بشه تا یه مشت آدم .. بیان برای تملقو چاپلوسی تشکر کننو امتیاز بدن واقعا واسه اینجور افراد متاسفم

petr-cech
2011-05-07, 09:16 PM
یعنی‌ توی این تایپیک هیچکس از waimax استفاده نمی‌کنه که جواب منو بده حتما باید سرو کل مدیر اینجا پیدا بشه تا یه مشت آدم .. بیان برای تملقو چاپلوسی تشکر کننو امتیاز بدن واقعا واسه اینجور افراد متاسفم

هیچ کدام از این مشکلاتی که شما دارید رو من ندارم.

Cheric
2011-05-08, 04:36 PM
هیچ کدام از این مشکلاتی که شما دارید رو من ندارم.
یعنی‌ همزمان با دانلود میتونی بدون هیچ مشکلی‌ وب گردی کنید؟
می‌تونم بپرسم از چه سرویسی استفاده می‌کنید؟

petr-cech
2011-05-08, 07:42 PM
یعنی‌ همزمان با دانلود میتونی بدون هیچ مشکلی‌ وب گردی کنید؟
می‌تونم بپرسم از چه سرویسی استفاده می‌کنید؟

بله مشکلی ندارم.

تعرفه 6 ماه نامحدود 128

roolee
2011-05-10, 05:22 PM
سلام
دیروز داشتم با اینترنت کار میکردم یهو دیدم چراغ های آنتن مودم خاموش شدند ولی بقیه چراغ ها کار میکردند (مودم BM632W WIFIi ), مودم رو از پنل پشتش ریست کردم بازم درست نشد , زنگ زدم پشتیبانی راهنمایی ام کرد و اتصال مجددا" برقرار شد ولی چراغ های آنتن خاموش بود , امروز دوباره تماس گرفتم و مشکلم رو گفتم - گفتن از گارانتی با شما تماس میگیرن , ولی من دیشب فضولیم گل کرد و درب مودم رو باز کردم ولی همه چیز سالم بود , فقط یه برچسب کوچیک روی پیچ زیر مودم بود که پلمپش بود که من کندمش , حالا اگر از گارانتی بیان شاید به اون پلمپ گیر بدن , میخواستم از دوستانی که مودم BM632W WIFIi دارند خواهش کنم یه عکس از برچسب پلمپ زیر مودم بگیرن برام ایمیل کنن یا همینجا آپلود کنن .
ممنون

iran100
2011-05-11, 05:49 AM
http://up.*************/images/1dwy88in0d62vkio6zr.jpg
سرویس‌های اینترنت بی‌سیم WiMAX داتک‌تلکام به‌صورت نامتقارن، با پهنای باند اختصاصی(Dedicated) و اشتراکی (Shared) ارائه می‌شوند.

مودم های وایمکس داتک تلکام:

مودم رومیزی مدل UH350 USB

http://datak.ir/static/images/wimax/modem/modem2.png

دارای یک پورت USB
قابلیت حمل
دارای طول ۹۸ میلی‌متر، عرض ۷۰,۵ میلی‌متر، پهنا ۱۶,۵ میلی‌متر
وزن ۷۰ گرم
قیمت : ۷۵،۰۰۰ تومان

دریافت دفترچه راهنما (PDF) (http://datak.ir/static/downloads/manual_wimax_modem_setup.pdf)

مودم رومیزی مدل DX350

http://datak.ir/static/images/wimax/modem/modem.png

دارای دو پورت (LAN)
دارای دو پورت تلفن بین الملل (VoIP)
دارای قابلیت WiFi
دارای طول ۱۹۶,۲ میلی‌متر، عرض ۱۷۱,۹ میلی‌متر، پهنا ۹۵,۲ میلی‌متر
دارای وزن ۴۵۰ گرم
قیمت : ۱۰۰,۰۰۰ تومان

دریافت دفترچه راهنما (PDF) (http://datak.ir/static/downloads/manual_wimax_modem_setup.pdf)

مودم فضای باز Outdoor

http://datak.ir/static/images/wimax/modem/modem3.png

دارای یک پورت (LAN)
قیمت: ۳۰۰,۰۰۰ تومان

محدوده پوشش سیگنال اینترنت وایمکس داتک تلکام:

برای دیدن نقشه کلیک کنید. (http://datak.ir/pages/indoor_coverage)

تعرفه اینترنت وایمکس داتک تلکام:

http://up.*************/images/3ofx2rhxktsrskg385st.jpg

http://up.*************/images/qf3gzr0l8nzwl3dyybya.jpg

http://up.*************/images/rjmcekwrf3w07h0ijc6g.jpg

nikan4host
2011-05-11, 09:35 AM
داتک واسه استان تهران فقط وایمکس ارائه میده درسته؟

رگلاتوری چند بار یقه داتک رو چسبیده چه ضمنانتی داره اگه ساقطش نکنن؟ فقط 4 اپراتور وایمکس داریم این چه جوری روش میشه وایمکس ارائه بده :-؟ پارتیش کلفته حتما D:

elec88
2011-05-17, 01:42 PM
کسی می دونه تفاوت دو مودم BM632w و WIXFBR-105 چیست؟ آنتن دهی کدوم بهتره؟ اینجا کسی مودم WIXFBR-105 گرفته؟

XPERIA
2011-05-17, 06:42 PM
کسی می دونه تفاوت دو مودم BM632w و WIXFBR-105 چیست؟ آنتن دهی کدوم بهتره؟ اینجا کسی مودم WIXFBR-105 گرفته؟

بنده قبلا مودم BM632w داشتم و الان یک مودم WIXBFR-105 خریده ام.
فرق عمده این دو تفاوت در اندازه هست که یه مقدار حجم BFR-105 زیاد هست اما از لحاظ ظاهری از 632 قشنگ تره
کارشناس ایرانسل گفت از نظر آنتن دهی و پوشش WiFi مدل BFR-105 بهتر هست اما یک مشکل هست که مدل BFR-105 از WiFi-802 n پشتیبانی نمیکنه یعنی فقط این استاندارد قدیمی رو داره: WiFi-802 b/g که در مقابل استاندارد BM632w اینگونه هست: WiFi-802 b/g/n که جدیدتره

elec88
2011-05-17, 10:10 PM
من ظهر مودم WIXFBR-105 رو ثبت نام کردم چند تایی از ایرانسل اس ام اس فرستادن ولی تا حالا زنگ نزدن فردا پول رو واریز کنم بعد زنگ می زنن یا منتظر تماسشون باشم؟

XPERIA
2011-05-17, 10:41 PM
من ظهر مودم WIXFBR-105 رو ثبت نام کردم چند تایی از ایرانسل اس ام اس فرستادن ولی تا حالا زنگ نزدن فردا پول رو واریز کنم بعد زنگ می زنن یا منتظر تماسشون باشم؟

موقع پول گرفتن خیلی زود و به موقع زنگ میزنن اما وقتی پول رو گرفتند دیگه شما براشون مهم نیستید
فردا حتما بهتون زنگ میزنن و ممکنه تا شب طول بکشه (به من ساعت 10:30 شب زنگ زدند)
وقتی پول رو واریز کردین بشینین و چند روز منتظر باشین تا بیان نصب کنن

elec88
2011-05-18, 10:32 AM
بنده قبلا مودم BM632w داشتم و الان یک مودم WIXBFR-105 خریده ام.
فرق عمده این دو تفاوت در اندازه هست که یه مقدار حجم BFR-105 زیاد هست اما از لحاظ ظاهری از 632 قشنگ تره
کارشناس ایرانسل گفت از نظر آنتن دهی و پوشش WiFi مدل BFR-105 بهتر هست اما یک مشکل هست که مدل BFR-105 از WiFi-802 n پشتیبانی نمیکنه یعنی فقط این استاندارد قدیمی رو داره: WiFi-802 b/g که در مقابل استاندارد BM632w اینگونه هست: WiFi-802 b/g/n که جدیدتره ممنون از پاسختون. لپ تاپ من WiFi-802 b/g/n رو پشتیبانی می کنه ولی مودمی که ثبت نام کردم BFR-105 هستش که شما گفتید WiFi-802 n رو پشتیبانی نمی کنه. یعنی من نمی تونم از این استاندارد استفاده کنم؟

XPERIA
2011-05-18, 06:04 PM
ممنون از پاسختون. لپ تاپ من WiFi-802 b/g/n رو پشتیبانی می کنه ولی مودمی که ثبت نام کردم BFR-105 هستش که شما گفتید WiFi-802 n رو پشتیبانی نمی کنه. یعنی من نمی تونم از این استاندارد استفاده کنم؟

شما تو ایران براتون فرقی نداره حتی میتونید از 802 b استفاده کنید. تفاوت این استاندارد ها تو سرعت هست و وقتی شما سرعت 128 داری برات فرقی نداره از اینفرارد استفاده کنی یا وصل باشی به فیبر نوری
مثلا استاندارد WiFi 802.11 - n تا سرعت 300 مگابیت بر ثانیه هست اما به چه درد شما میخوره؟ این سرعت برای ما یک افسانه هست

petr-cech
2011-05-18, 10:53 PM
شما تو ایران براتون فرقی نداره حتی میتونید از 802 b استفاده کنید. تفاوت این استاندارد ها تو سرعت هست و وقتی شما سرعت 128 داری برات فرقی نداره از اینفرارد استفاده کنی یا وصل باشی به فیبر نوری
مثلا استاندارد WiFi 802.11 - n تا سرعت 300 مگابیت بر ثانیه هست اما به چه درد شما میخوره؟ این سرعت برای ما یک افسانه هست

آره ولی برای share کردن بین چندتا سیستم و لپ تاپ سری n می تونه مفید باشه.

.:Samiaviper:.
2011-05-22, 02:15 PM
اگه سرویس 256 KB ایرانسل رو بگیرم متوسط سرعت دانلودش چنده؟

XPERIA
2011-05-22, 09:13 PM
اگه سرویس 256 KB ایرانسل رو بگیرم متوسط سرعت دانلودش چنده؟

سرعت استانداردش 32 کیلوبایت بر ثانیه است اما طبق تجربه ممکنه یه چیزی حدود 25 تا 45 کیلوبایت باشه که نوسان داره

LinuxBox
2011-05-23, 12:53 PM
سلام
دوستان کسی اطلاع داره که مودم های WIFI ایرانسل قابلیت اضافه کردن اکانت V-P.N داخل خود مودم رو دارند یا نه؟
بنده قصد استفاده از سرویس وایمکس ایرانسل رو دارم چون روی فیبرنوری هستم و امکان گرفتن ADSL نیست. ظاهرا دو مدل مودم WIFI ارائه میشه که طبق گفته دوستان یک مدل از استاندارد وایرلس 802.11g و دیگری از استاندارد 802.11n استفاده میکنه. بنده داشتن استاندارد 802.11n برام در شیرینگ مهم هست در صورتی که مودم ها تفاوت دیگه ای نداشته باشند. اما اگر آنتن دهی مودم ها خیلی با هم فرق میکنه میتونم بیخیال استاندارد 802.11n بشم.

سؤال دیگه اینکه چه سرویسی رو به بنده پیشنهاد میکنید؟ تقاضای خودم سرویس 512 با محدودیت 4 گیگ در ماه هست. اگر دوستان نظری در این مورد هم دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

™Ali Gsm
2011-05-23, 01:46 PM
مودم Wi-Fi ایرانسل در تاریخ 3 خرداد 1390، با پنجاه درصد تخفیف ویژه

ایرانسل اعلام کرد به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و سالروز آزادسازی خرمشهر دقایق رایگان مکالمه و مودم وایمکس نیم بها به متقاضیان ارائه می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مودم Wi-Fi ایرانسل در تاریخ 3 خرداد 1390، با پنجاه درصد تخفیف ویژه، به قیمت 403هزار و 400ريال، به متقاضیان عرضه می شود.
این تخفیف مشمول آن دسته از مشترکینی می‌شود که در روز 3 خرداد 1390 اقدام به ثبت نام سرویس وایمکس با مودم Wi-Fi نموده و از زمان ثبت نام، مراحل مربوطه و عملیات پرداخت خود را حداکثر ظرف مدت 3 روز انجام دهند.

ثبت نام وایمکس ایرانسل از طریق وبسایت رسمی ایرانسل به نشانی www.irancell.ir (http://www.irancell.ir/) ، فروشندگان مجاز منتخب ایرانسل که اسامی آنها در وبسایت ایرانسل آمده، مراکز خدمات ایرانسل و یا تماس با مرکز تماس شبانه روزی وایمکس ایرانسل به شماره 707 برای تماس از خطوط ایرانسل و 09377070000 برای تماس از سایر خطوط ممکن است.

درحال حاضر خدمات اينترنت پرسرعت بي سيم از طريق وايمكس ايرانسل با پهناي باند بين 128 كيلوبيت تا 2 مگا بيت بر ثانيه براساس تقاضا، در شهرهاي اصفهان (و دانشگاه نجف آباد)، اهواز، تبريز (و شهركهاي صنعتي اطلس و چرمشهر)، تهران، شيراز، كرج، مشهد (و شهرك صنعتي طوس)، شهريار، خميني شهر، شهر قدس، قرچك و خوراسگان ارائه مي شود.

XPERIA
2011-05-23, 03:30 PM
سلام
دوستان کسی اطلاع داره که مودم های WIFI ایرانسل قابلیت اضافه کردن اکانت V-P.N داخل خود مودم رو دارند یا نه؟
بنده قصد استفاده از سرویس وایمکس ایرانسل رو دارم چون روی فیبرنوری هستم و امکان گرفتن ADSL نیست. ظاهرا دو مدل مودم WIFI ارائه میشه که طبق گفته دوستان یک مدل از استاندارد وایرلس 802.11g و دیگری از استاندارد 802.11n استفاده میکنه. بنده داشتن استاندارد 802.11n برام در شیرینگ مهم هست در صورتی که مودم ها تفاوت دیگه ای نداشته باشند. اما اگر آنتن دهی مودم ها خیلی با هم فرق میکنه میتونم بیخیال استاندارد 802.11n بشم.

سؤال دیگه اینکه چه سرویسی رو به بنده پیشنهاد میکنید؟ تقاضای خودم سرویس 512 با محدودیت 4 گیگ در ماه هست. اگر دوستان نظری در این مورد هم دارند ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

خود من هم میخوام از وی پی N در مودم استفاده کنم و باید زنگ بزنم از 707 بپرسم که چجوری این کار رو کنم

اما مودم هایی که میفرمایید مدل های BM632W و WIXBFR-105 هستند که مدل BM632W از استاندارد 802.11n پشتیبانی میکنه و علاوه بر اون قابلیت اتصال به آنتن خارجی هم داره و سبک تر و جمع و جور تره و فقط حالت ایستاده است. اما مدل BFR-105 ظاهر قشنگ تری داره و چند حالت قرارگیری مثل ایستاده ، خوابیده داره و حتی میشه روی دیوار نصبش کرد. اما حجم بیشتری داره و قابلیت اتصال به آنتن خارجی هم نداره.
کارشناس ایرانسل گفت که مدل BFR-105 آز دستگاه های بیشتری برای اتصال Wi-Fi تا 16 عدد پشتیبانی میکنه و آنتن دهی Wi-Fi آن تا 160 متر است و گیرندگی بالاتری داره در صورتی که BM632W تا اتصال 10 دستگاه پشتیبانی میکنه و پوشش Wi-Fi آن 100 متر (شعاع) است.

یک مورد دیگه هم هست که BM632W ساخت شرکت HUAWEI هست اما BFR-105 مشخص نیست ساخت کجاست و هر دو Made in China هستند.

در مورد سرویس هم به صرفه ترین حالت 3 ماه نامحدود با مودم رایگان در روزهای جشنواره های 50% تخفیف است که به اشتباه 40.000 تومان کمتر از شما گرفته میشود. مثلا 512 پایه با یک مودم میشه 100.000 تومان اما 512 - 3 ماه نامحدود و یک مودم رایگان در جشنواره ها میشه 140.000 تومان که خیلی به صرفه تر هست.

موفق باشید

LinuxBox
2011-05-23, 08:01 PM
خود من هم میخوام از وی پی N در مودم استفاده کنم و باید زنگ بزنم از 707 بپرسم که چجوری این کار رو کنم

اما مودم هایی که میفرمایید مدل های BM632W و WIXBFR-105 هستند که مدل BM632W از استاندارد 802.11n پشتیبانی میکنه و علاوه بر اون قابلیت اتصال به آنتن خارجی هم داره و سبک تر و جمع و جور تره و فقط حالت ایستاده است. اما مدل BFR-105 ظاهر قشنگ تری داره و چند حالت قرارگیری مثل ایستاده ، خوابیده داره و حتی میشه روی دیوار نصبش کرد. اما حجم بیشتری داره و قابلیت اتصال به آنتن خارجی هم نداره.
کارشناس ایرانسل گفت که مدل BFR-105 آز دستگاه های بیشتری برای اتصال Wi-Fi تا 16 عدد پشتیبانی میکنه و آنتن دهی Wi-Fi آن تا 160 متر است و گیرندگی بالاتری داره در صورتی که BM632W تا اتصال 10 دستگاه پشتیبانی میکنه و پوشش Wi-Fi آن 100 متر (شعاع) است.

یک مورد دیگه هم هست که BM632W ساخت شرکت HUAWEI هست اما BFR-105 مشخص نیست ساخت کجاست و هر دو Made in China هستند.

در مورد سرویس هم به صرفه ترین حالت 3 ماه نامحدود با مودم رایگان در روزهای جشنواره های 50% تخفیف است که به اشتباه 40.000 تومان کمتر از شما گرفته میشود. مثلا 512 پایه با یک مودم میشه 100.000 تومان اما 512 - 3 ماه نامحدود و یک مودم رایگان در جشنواره ها میشه 140.000 تومان که خیلی به صرفه تر هست.

موفق باشید

سلام
دوست عزیز ممنون که با حوصله پاسخ دادید.
بنده با ایرانسل تماس گرفتم و کارشناسی که باهاش صحبت کردم فرمودند که فردا به مناسبت روز مادر فقط مودم BM632W شامل 50% تخفیف خواهد بود و مودم BFR-105 تخفیفی نخواهد داشت.
و اما سؤال دیگه اینکه آیا آنتن خارجی برای مودم BM632W قابل تهیه هست یا خیر؟ منزل ما به تازگی درست وسط منطقه سبز رنگ قرار گرفته اما چون ما طبقه اول هستیم و اطراف هم با ساختمان های 4 5 طبقه محصور شده ممکن هست که آنتن دهی خوبی نداشته باشه و مجبور به استفاده از آنتن خارجی بشم البته کنار پنجره اتاق بنده هم سیم کارت ایرانسل و هم سیم کارت همراه اول آنتن فول دارند ( منظور اینکه امواج به کنار اتاق بنده حتی با توضیحات بالا خوب میرسند )
بنده هم طبق توصیه شما قصد خرید اشتراک سه ماهه 512 نامحدود دارم که هزینه آن در حال حاضر 184 هزار تومان هست و اگر اشتباه نکنم شما فرمودید که 50% تخفیف به مودم این سرویس هم خواهد خورد و هزینه به 140 هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد. ( درست گفتم؟ )
ممنون

XPERIA
2011-05-23, 10:09 PM
سلام
دوست عزیز ممنون که با حوصله پاسخ دادید.
بنده با ایرانسل تماس گرفتم و کارشناسی که باهاش صحبت کردم فرمودند که فردا به مناسبت روز مادر فقط مودم BM632W شامل 50% تخفیف خواهد بود و مودم BFR-105 تخفیفی نخواهد داشت.
و اما سؤال دیگه اینکه آیا آنتن خارجی برای مودم BM632W قابل تهیه هست یا خیر؟ منزل ما به تازگی درست وسط منطقه سبز رنگ قرار گرفته اما چون ما طبقه اول هستیم و اطراف هم با ساختمان های 4 5 طبقه محصور شده ممکن هست که آنتن دهی خوبی نداشته باشه و مجبور به استفاده از آنتن خارجی بشم البته کنار پنجره اتاق بنده هم سیم کارت ایرانسل و هم سیم کارت همراه اول آنتن فول دارند ( منظور اینکه امواج به کنار اتاق بنده حتی با توضیحات بالا خوب میرسند )
بنده هم طبق توصیه شما قصد خرید اشتراک سه ماهه 512 نامحدود دارم که هزینه آن در حال حاضر 184 هزار تومان هست و اگر اشتباه نکنم شما فرمودید که 50% تخفیف به مودم این سرویس هم خواهد خورد و هزینه به 140 هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد. ( درست گفتم؟ )
ممنون

در مورد آنتن خارجی تا حالا ندیدم کسی این کار رو بکنه و سوکت اتصال آنتنش هم با همه دستگاه ها مثل رسیور ماهواره فرق داره ولی قطعا باید این قابلیت باشه و بتونی استفاده کنی.
اما در مورد آنتن دهی وایمکس با شبکه GSM فرق داره. امواج وایمکس ماکروویو هست و از دیوار راحت رد نمیشه و من تجربه داشتم که یک دیوار که مانع میشد دیگه آنتن نمیداد اما میتونین پشت پنجره بذارین و موانع رو به حداقل برسونین.
هزینه هم شما درست گفتین من هم اشتراک 3 ماهه 512 نامحدودم شد 142000 تومان

مودم هم طبق تجربه شخصی همون BM632W رو بگیرین بهتره

NinI bAd
2011-05-25, 03:10 PM
سلام
من دیروز درخواست سرویس وایمکس از ایرانسل کردم تمام کار ها را هم انجلم دادم و الان در قسمت وضعیت نوشته تایید نصب مودم یعنی باید صبر کنم که کارشناسان ایرانسل مودم برای من بیارند و بعد من تایید کنم ؟