PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش فارسی نوشتن در بلکبری os 10 مخصوص گوشی های z10 - q10 و ...

mohsenshal
2014-02-26, 12:53 PM
سلام به دوستان عزیز - تو این آموزش سعی می کنم که نحوه فارسی نوشتن در سیستم عامل بلکبری 10 رو آموزش بدم براتون

خیلی راحته فقط باید از یکی از قابلیتهای جالب بلکبری که در سیستم عاملهای قبلی هم بود استفاده کنیم و قبلش چند تا کار انجام بدید

1- زبان عربی رو رو کیبورد فعال کنید
2- یک فایل متنی رو وارد حافظه گوشی یا مموری کارت بکنید و محتوی اون فایل متنی باید حروف فارسی باشه که در زبان عربی موجود نیست ( پ گ ژ چ )

خب بعدش باید به مسیر زیر برید

setting >language and input >prediction and correction> word substitution

گزینه word substitutions باید فعال باشه

خب گزینه +add shiortcut رو می زنید
( در این قسمت می خواهیم حرف پ رو برای سیستم عامل تعریف کنیم )

بعد در صفحه بعد قسمت typing حرف ب رو تایپ میکنید و در قسمت پایین از فایل متنی که حروف فارسی رو ذخیره کردیم حرف پ رو کپی می کنیم و در قسمت new word or phrse درج میکنیم و گزینه save را می زنیم تا تنظیمات ذخیره بشه

خب دیگه کار تموم شد برای بقیه حروف هم همین کاررو انجام می دیم البته می تونیم کلمات کاربردیمون رو که بیشترین استفاده رو میکنیم هم اضافه کنیم به همین ترتیب

الان دیگه وقتی بخایم اس ام اس تایپ کنیم یا از کیبورد در جاهای مختلف استفاده کنیم وقتی حرف ب رو انتخاب کنیم به صورت اتوماتیک سیستم پ رو هم پیشنهاد میده که میتونین انتخاب کنین و یا حتی اگه جمله فارسی رو اضافه کرده باشید می تونید درستشو استفاده کنین مثلا به جای کلمه اکر می تونین از اگر استفاده کنین و...

دوستان اگه سوالی بود در خدمتتون هستم

mohsenshal
2014-03-01, 10:48 PM
سلام
ببخشید وقتی نرم افزارهای اندروید روش نصب میشه
بنظرتون از کیبورد های اندروید هم میشه استفاده کرد؟

سلام - من از یکی دوتا نرم افزار فارسی اندروید استفاده کردم اما اصلا کار نکرد فقط نرم افزار فارسی اجرا می شد و وارد تنظیمات می شد اما کارایی نداشت - دوستان اگه نرم افزار فارسی اندرویدی رو نصب کردن و استفاده کردند معرفی کنن تا بقیه هم استفاده کنند .ممنون

ENGSIA
2014-04-21, 11:01 AM
سلام دوست عزیزدستت درد نکنه من اینکارایی که گفتی کردم ولی وقتی کلید مورد نظر رو فشار میدم کلمات پیشنهادی رو نشون نمیده از کجا باید فعال بشه ؟
یه سوال یگه هم داشتم چجوری نرم افزار رو q10 نصب میشه ؟

mohsenshal
2014-04-21, 02:16 PM
سلام دوست عزیزدستت درد نکنه من اینکارایی که گفتی کردم ولی وقتی کلید مورد نظر رو فشار میدم کلمات پیشنهادی رو نشون نمیده از کجا باید فعال بشه ؟
یه سوال یگه هم داشتم چجوری نرم افزار رو q10 نصب میشه ؟

سلام دوست عزیز- احتمالا شما گزینه show predictions رو غیر فعال کردید در مسیر setting >language and input >prediction and correction

برای نصب برنامه هم شما یا باید از مرورگر کروم و نصب پلاگین blackberry play book استفاده کنید یا برنامه های اندروید را از طریق حافظه گوششی نصب کنید یا از بلکبری ورلد دانلود کنید
موفق باشید

jojo8z
2014-04-26, 05:45 PM
سلام داش. اقا ما z10 ftimware 10.2.1 1925 داریم هر کاری کردیم نشد!
اموزش تصویری چیزی میزاری؟
بد اینکه فایل word میسازم باز نمیکه
از تو اس ام اس ور میدارم توی
+add shiortcut هم اضافه میشه اما بازم موقع ردن اس ام اس نیس

kohyar_12
2014-04-28, 11:01 PM
سلام مرسی از زحماتتون
من این کارو انجام دادم جواب داد اما وقتی مثلا برای وارد کردن حرف پ، حرف ب رو میزنم حرف پ رو رو کلید space میاره که با زدن اون در صفحه حرف پ نوشته میشه و مکان نما به خط بعدی میری.
مشکل اینجاست که مجبورم مکان نما رو قبل پ بیارم تا بتونم دنباله حرف پ تایپ کنم و این کلی از سرعت نوشتن کم میکنه؟؟؟؟
اگه راهی است ممنون میشم راهنمایی بفرمائید؟؟

mohsenshal
2014-05-14, 12:04 AM
سلام مرسی از زحماتتون
من این کارو انجام دادم جواب داد اما وقتی مثلا برای وارد کردن حرف پ، حرف ب رو میزنم حرف پ رو رو کلید space میاره که با زدن اون در صفحه حرف پ نوشته میشه و مکان نما به خط بعدی میری.
مشکل اینجاست که مجبورم مکان نما رو قبل پ بیارم تا بتونم دنباله حرف پ تایپ کنم و این کلی از سرعت نوشتن کم میکنه؟؟؟؟
اگه راهی است ممنون میشم راهنمایی بفرمائید؟؟

سلام دوست عزیز خواهش می کنم ما اینجا هستیم تا به هم کمک کنیم---- شما وقتی حرف ب رو میزنید در واقع هم می تونید از ب استفاده کنید هم از پ اگه کلید اسپیس رو یزنید میشه پ که با یک بک اسپیس زدن یا دیلیت کرد اسپیس می تونید در ابتدای جملتون استفاده کنید ازش . اما اگر از پ بخواهید در وسط جمله استفاده کنید سرعت میاد پایین برای راه حل هم باید اینکارو انجام بدید= اون جملاتی که خیلی کاربردی هست رو به گوشی معرفی کنید مثلا با تایپ کردن بس کلمه پس رو هم پیشنهاد میده که اگه اسپیس بزنید خودکار کلمه پس رو انتخاب میکنه اگر بقیه جملتون رو تایپ کنید همون کلمه بس رو انتخاب میکنه---- ضمنا شما میتونید به جای اسپیس زدن از پیشنهادی که موقع تایپ کردن به ما میده استفاده کنید (حدس زدن جمله توسط بلکبری هنگام تایپ) اما اگه ب رو بزنید و بعدش بدون اسپیس حرف بعدی رو تایپ کنید میشه همون ب و برای بقیه جملات و حروف همینطوری کاربرد داره -
امیدوارم دوستان دیگه هم جواب سوالشونو بگیرند

mohsenshal
2014-05-14, 12:05 AM

سلام دوست عزیز حتما یه جا رو اتباه رفتی دوباره از ابتدای آموزش قدم به قدم انجام بده سوالی بود در خدمتم

arashchb
2014-05-25, 08:51 PM
یه سوال خیلی مسخره که تازه کشفش کردم و باعث عذابم شده
چجوری میشه تو اس ام اس enter زد و رفت به خط پایین تر

Catalan007
2014-05-25, 11:59 PM
یه سوال خیلی مسخره که تازه کشفش کردم و باعث عذابم شده
چجوری میشه تو اس ام اس enter زد و رفت به خط پایین تر

سلام، برو به قسمت text messages , گزينه more رو بزن و settings رو انتخاب كن. حالا گزينه text messages رو بزن. اكنون قسمت use enter key to send رو خاموش كن.

artontash
2014-06-02, 10:47 PM
از سایت بلک یری نمیشه نرم افزار دانلود کرد میشه راهنمایی کنید؟؟؟

Catalan007
2014-06-03, 08:41 AM
از سایت بلک یری نمیشه نرم افزار دانلود کرد میشه راهنمایی کنید؟؟؟

دوست عزيز سوالاتت رو تو قسمت پرسش و پاسخ مطرح كن.
ايران تحريمه و نميشه از سایت بلک بري دانلود كرد، البته راه داره ولي ارزششو نداره، از برنامه هاي Bar و APK استفاده كن كه هم فراوونه هم راحت.

Sent from my Z10 using Tapatalk

sarh
2014-06-11, 03:12 PM
سلام، برو به قسمت text messages , گزينه more رو بزن و settings رو انتخاب كن. حالا گزينه text messages رو بزن. اكنون قسمت use enter key to send رو خاموش كن.
لازم به این همه کار نیست دکمه shift رو بگیر enter رو بزن

Catalan007
2014-06-13, 11:16 PM
با انجام اين تنظيم ديگه نيازي نيست هر بار shift رو بگيري و enter رو بزني چون خسته كننده ميشه و سرعت تايپ پايين مياد.

رامینا 10
2014-07-03, 06:04 PM
سلام به دوستان عزیز - تو این آموزش سعی می کنم که نحوه فارسی نوشتن در سیستم عامل بلکبری 10 رو آموزش بدم براتون

خیلی راحته فقط باید از یکی از قابلیتهای جالب بلکبری که در سیستم عاملهای قبلی هم بود استفاده کنیم و قبلش چند تا کار انجام بدید

2- یک فایل متنی رو وارد حافظه گوشی یا مموری کارت بکنید و محتوی اون فایل متنی باید حروف فارسی باشه که در زبان عربی موجود نیست ( پ گ ژ چ )

بعد در صفحه بعد قسمت typing حرف ب رو تایپ میکنید و در قسمت پایین از فایل متنی که حروف فارسی رو ذخیره کردیم حرف پ رو کپی می کنیم و در قسمت new word or phrse درج میکنیم و گزینه save را می زنیم تا تنظیمات ذخیره بشه

خب دیگه کار تموم شد برای بقیه حروف هم همین کاررو انجام می دیم البته می تونیم کلمات کاربردیمون رو که بیشترین استفاده رو میکنیم هم اضافه کنیم به همین ترتیب

الان دیگه وقتی بخایم اس ام اس تایپ کنیم یا از کیبورد در جاهای مختلف استفاده کنیم وقتی حرف ب رو انتخاب کنیم به صورت اتوماتیک سیستم پ رو هم پیشنهاد میده که میتونین انتخاب کنین و یا حتی اگه جمله فارسی رو اضافه کرده باشید می تونید درستشو استفاده کنین مثلا به جای کلمه اکر می تونین از اگر استفاده کنین و...

ه :4:

رامینا 10
2014-07-03, 06:09 PM
دوستان من یه سوالی داشتم ممنون میشم جوابم رو بدین! من دیروز z10 خریدم ... هر کاری میکنم کیبوردش از انگلیسی تغییری نمیکنه! مگه نباید از قسمت setting به قسمت language بریم و اونجا تغییرات رو انجام بدیم؟
جالب اینه که قسمت region گوشیم iran(persion رو هم داره! ولی کیبوردم فقط انگلیسیِ! میخوام مسیج فارسی بدم !

Catalan007
2014-07-03, 06:51 PM
سلام، در قسمت اموزش، تايپيك آموزش كامل براي تايپ كردن در بلك بري 10 رو بخون مشكلت حل ميشه.

رامینا 10
2014-07-03, 08:02 PM
خودم پیدا کردم درست شد :4d564ad6:

neunasi
2014-07-27, 04:17 PM
سلام خسته نباشيد.....من گوشيم z10 هست....هركارى ميكنم نميتونم تو تنظيمات كيبوردمو عوض كنم تا از كيبورداي اندرويد استفاده كنم راهي نيست واسه مشكلم؟ مشكله ديگم نداشتنه emoji است كه رو كيبردم نيست؟

Mehdi/Sh
2014-07-27, 06:12 PM
سلام خسته نباشيد.....من گوشيم z10 هست....هركارى ميكنم نميتونم تو تنظيمات كيبوردمو عوض كنم تا از كيبورداي اندرويد استفاده كنم راهي نيست واسه مشكلم؟ مشكله ديگم نداشتنه emoji است كه رو كيبردم نيست؟
سلام
تا اونجایی که بنده تست کردم هیچ کیبورد آندرویدی روی بلک بری جوابگو نیست .

rhosseini
2014-08-10, 08:04 PM
بسيار عالى بودازشمامتشكرم

afshinja
2014-10-30, 12:17 AM
سلام

جهت بروز شدن تاپیک

BBmsk
2014-11-22, 12:31 AM
سلام به دوستان
من تازه گوشی Z10 رو گرفتم و تا حالا نیز گوشی بلک بری نداشتم.
یک راه راحتتر برای نوشتن حروف گ چ پ ژ بهتون معرفی میکنم امیدوارم بدردتون بخوره.
توی تصویر زیر میتونید ببینید.

600359

فقط یکی لطف کنه بگه چرا این اینترنت سیمکارتش اینقدر داغونه؟ همش قطع میشه و وقطی هم که وصله خیلی سرعتش پایینه با اینکه داره از EDGE استفاده میکنه!!!
البته ورژن من 10.3.0.675 است.

Catalan007
2014-11-22, 08:23 PM
سلام،
دوست عزیز نت سیم کارت كه در كل كند هست تو ایران، اما بلك بری با شبکه 3G مخصوصا رایتل خوب جواب میده. اما قطع نمیشه شاید به ندرت. در كل اگر زیاد قطع میشه ورژن دیوایست رو آپدیت كن و یا میتونی فقط رادیو ورژن رو آپدیت كنی.

akhosravis
2014-11-28, 10:06 PM
دوستان کیبرد فارسی در os10.3 موجوده ار امکانات کیبورد هم میتونید استفاده کنید مثل کلمات پیش فرض خیلی حال میده امتحان کنید

amirbz
2014-12-05, 11:37 PM
سلام دوستان
بنده z30 دارم
فایل تکست که یصورت فارسی وارد کردمو بد نشون میده یعنی حروف به شکل مربع نشون میده
تو برنامه ها مثل لاین و وایبر هم اسامی که فارسی هستن بصورت مربع نشون میده
لطفا راهنمایی کنید
باتشکر
600463

boyka
2014-12-06, 08:45 AM
فريمور10.3.1.938 به بالا نصب كن كيبورد فارسي كامل اضافه شده با كليه حروف

mohsenshal
2014-12-06, 02:38 PM
سلام دوستان
بنده z30 دارم
فایل تکست که یصورت فارسی وارد کردمو بد نشون میده یعنی حروف به شکل مربع نشون میده
تو برنامه ها مثل لاین و وایبر هم اسامی که فارسی هستن بصورت مربع نشون میده
لطفا راهنمایی کنید
باتشکر
600463

سلام دوست عزیز شما باید قبل از اینکه فایل تکست و وارد گوشی کنی اونو با یک نام دیگر و encoding:unicode زخیره کنی مشکلت حل میشه - واسه مشکل فارسی لیست کنتاکت ها هم در نرم افزارهای لاین و و ایبر و .... هم فعلا در ورژن 10.2 هست - اما شاید در ورژن 10.3 حل بشه

saragoli23
2014-12-10, 12:41 PM
سلام خسته نباشید. سوال من راجع به عوض کردن سریع زبان نوشتاری هنگام تایپ هست توی بلک بری کیو 10. این آیتم روی گوشیم فعال بود اما الان نزدیک یه هفته است که یهو دیگه کار نکرد یعنی وقتی مثه همیشه دکمه آلت رو میزدم و بعد اینتر دیگه زبان ها برام باز نمیشه تا انتخابشون کنم. به تنظیماتم دست نزدم . نمیدونم این آپشن رو چه طور برگردونم ممنون میشم راهنماییم کنید.

najme jhn
2014-12-31, 07:51 PM
سلام . منم هرچی این مسیرو میرم تو اس ام اسم نمیاد :( 100 بار امتحان کردم :((
ولی اینکه برم خط بعد درست شد ممنوووووون

mohsenshal
2015-01-01, 09:49 PM
سلام خسته نباشید. سوال من راجع به عوض کردن سریع زبان نوشتاری هنگام تایپ هست توی بلک بری کیو 10. این آیتم روی گوشیم فعال بود اما الان نزدیک یه هفته است که یهو دیگه کار نکرد یعنی وقتی مثه همیشه دکمه آلت رو میزدم و بعد اینتر دیگه زبان ها برام باز نمیشه تا انتخابشون کنم. به تنظیماتم دست نزدم . نمیدونم این آپشن رو چه طور برگردونم ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام وقت بخیر - متاسفانه من به گوشی q10 آشنایی ندارم اما ظاهرا شما اتفاقی شورتکات تغییر زبان رو غیر فعال یا عوض کردید. به قسمت مربوطه (تنظیمات کیبورد و تایپ) برید مطمئنا مشکلتونو حل می کنید

mohsenshal
2015-01-01, 09:52 PM
سلام . منم هرچی این مسیرو میرم تو اس ام اسم نمیاد :( 100 بار امتحان کردم :((
ولی اینکه برم خط بعد درست شد ممنوووووون

سلام- شما سعی کنید مراحل رو با دقت و حوصله دنبال کنید احتمالا یه قسمت از مراحل رو نادیده گرفتید- اگه قسمت خاصی ازون مراحل مشکل دارید عنوان کنید تا راهنمایی کنم

61081
2015-01-09, 01:26 AM
سلام آقا من اوضام خیلی خرابه اصلا نمی دونم باید چی کار کنم یه جزوه راهنمایی فایلی چیزی برای بلک بری هست ؟
ممنون می شم آدرسشو بزارید

mohsenshal
2015-01-09, 09:47 PM
سلام آقا من اوضام خیلی خرابه اصلا نمی دونم باید چی کار کنم یه جزوه راهنمایی فایلی چیزی برای بلک بری هست ؟
ممنون می شم آدرسشو بزارید

سلام دوست عزیز هیچ دلیلی برای نگرانی نیست در مورد بلاکبری 10 هر مطلب و هرمشکلی داشته باشی با درایت میتونی تو انجمن پیدا کنی تو بخش مربوطه خودش - حالا اگه مشکل خاصی داری بگو تا راهنماییت کنیم

61081
2015-01-09, 10:10 PM
سلام دوست عزیز mohsenshal (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=144158)ممنون از پاسخ شما
من می خوام یه داکیومنتی فیالی تکستی در رابطه با استفاده از گوشی پیدا کنم از کجا بگیرم

mohsenshal
2015-01-11, 11:53 PM
سلام دوست عزیز mohsenshal (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=144158)ممنون از پاسخ شما
من می خوام یه داکیومنتی فیالی تکستی در رابطه با استفاده از گوشی پیدا کنم از کجا بگیرم

سلام دوست عزیز
فکر نمی کنم شما داکیومنتی پیدا کنی که به زبان فارسی در مورد استفاده از گوشی پیدا کنی اما به زبان اصلی زیاد موجود هست و البته اگه تو این سایت خوب بگردی مطالب مفید زیادی پیدا خواهی کرد که خودت اونارو به صورا داک می تونی ادیت کنی

p_sh_63
2015-02-19, 02:42 PM
سلام دوستان من میخوام یه بلکبری کلاسیک یا q10 بگیرم واسمم مهمه با کیبور سخت افزاری فارسی تایپ کنم خیلی گشتم ولی ظاهرا نمیشه تا اینکه بیخیال شدم رفتم تحقیق راجب اچ تی سی چاچا بعد متوجه شدم یه اقایی یه کیبور واسه چاچا طراحی کرده که تو سایت بازار اندرویده و میگه واسه تمام گوشی ها که کیبورد سخت افزاری دارن کار میکنه و خودتون میتونین به صورت دستی تنظیمش کنین و حروف فارسی رو واسش تعریف کنین حتی حروف پ ژ گ چ مثلا الت بزنی با ب حرف پ رو تایپ کنه یا یدونه ازون کلیدا فلش دار پایین و بزنی واسه تغییر زبان اینجوری از دوستانی که گوشی q10 یا q5 یا کلاسیک یا مدلا دیگه که کیبورد سخت افزاری داره اگه میشه این کیبورد و یه تست کنن نتیجه رو به بقیه دوستان بگن لطفا دوستانی که خیلی حرفه ای هستن و خوره گوشی اینکارو کنن که یه موقع اشتباهی چیزی پیش نیاد بگن نمیشه و امیدمونو از دست بدیم

hitman2004
2015-02-28, 12:13 PM
سلام
منم همین مشکل رو دارم و راه حلی جز خاموش روشن کردن گوشی پیدا نکردم:riz277:

Arsal4n
2015-04-21, 07:42 PM

دوست عزیز با تشکر از اموزشت اما یه انتقاد
در اموزش باید در نظر بگیرید که همه مبتدی هستند یعنی هر کسی بخونه باید متوجه بشه
این فایل متنی که میفرمایید یاید چه محتوایی داشته باشه؟فقط اون ۴ حرف کفایت میکنه؟یا باید جمله و کلمه باشه؟
این فایل متنی چه فرمتی باید داشته باشه؟
این فایل در چه مسیری در حافظه گوشی باید ذخیره بشه؟نحوه دسترسی به اون چطوره؟
لطفا یا اموزش رو کاملتر کنید یا اموزش تصویری قرار بدین
باز هم ممنون از زحمتت

یه نکته عرض کنم به دوستان
حتما نیاز نیست که فایل متنی ایجاد کنید و داخل گوشی کپی کنید.میتونید با یه گوشی دیگه یه پیام روی گوشی بلک بری تون بفرستید و اون 4 حرف گچ پٰٰژ محتوای پیام باشه.بعد از اونجا کپی کنید به مسیر مورد نظر.من در q10 تست کردم و جواب داد ورژن هم ۱۰.۳ هست اما در تورچ 9810 با ورٰٰژن ۷.۱ جواب نداد اگه کسی تونسته انجام بده لطفا به اشتراک بگذارید.

ali1372123
2015-05-12, 09:17 PM
سلام. چگونه می شه اهنگ زنگ بلک بری z10 روعوض کرد

masih94
2015-06-12, 04:52 PM
سلام دوستان ممنون میشم اگر کسی کمکم‌ کنه من z10 دارم و اپدیت کردم به ۱۰.۳ کیبورد فارسی اضافه شده اما هنوز کیبردش پ چ گ ژ نداره، چیکار کنم؟

Catalan007
2015-06-13, 12:54 AM
سلام دوستان ممنون میشم اگر کسی کمکم‌ کنه من z10 دارم و اپدیت کردم به ۱۰.۳ کیبورد فارسی اضافه شده اما هنوز کیبردش پ چ گ ژ نداره، چیکار کنم؟
درود،
ب رو نگه دارید پ رو هم پیشنهاد میده و همینطور :
برای چ دكمه ج
برای گ دكمه ک
برای ژ دكمه ز

masih94
2015-06-13, 02:18 PM
درود بر شما، درست شد و راحت شدم

Catalan007
2015-06-13, 05:20 PM
موفق باشید،

Amoliaei
2018-08-27, 12:01 AM
سلام فایل word که تهیه کردید رو حتما ۲۰۰۳ ذخیره کنید و حتما با نرم افزار خود BB باز کنید(WORD TO GO)