PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برتری n96 بر n95 8gb چیست؟

Mehdi
2008-08-08, 04:09 PM
سلام من پس از مقایسه های بسیار بین دو گوشی قدرتمند نوکیا یعنی N96 و N95 8GB به نتایجی رسیدم که می خواستم به دیگر کاربران انجمن IR TCI هم عرضه کنم
این روزا هر چی می شه سریع همه می گن N96 ولی تا حالا توجه کردین که N96 نسبت به بقیه گوشی های نوکیا چه برتری داری؟(مثلا N95 8GB)
اگه به طور کامل مشخصات این گوشی رو بخونید متوجه ضعف هایی در این گوشی می شید که در گوشی های قبلی وجود نداشته!
در اینجا می خوام گوشی N96 رو با N95 8GB از لحاظ سخت افزار مقایسه کنم
1-سی پی یو n96 از نوع ARM9 و دارای سرعت پردازش 264 مگاهرتز می باشد که در n95 8gb از نوع ARM11 و سرعت پردازش 332 مگاهرتز است!
2-N96 فاقد پردازنده گرافیکی می باشد! که این پردازنده در گوشی های قدیمی همچون n95 نیز وجود داشته ! با توجه به قیمت بالای این گوشی واقعا عجیبه که نوکیا پردازنده گرافیکی رو برای این چنین گوشیی که مخصوص مدیا و بازی ساخته شده قرار نده....
3-باتری ! کسایی که قبلا با گوشیه n95 کار کردن حداقل یک بار از ظرفیت کم باتری این گوشی گلایه کردن ! گوشی ان 95 کلاسیک دارای باتری 950 میلی آمپر بود که اجازه 6 ساعت و نیم مکالمه و 220 ساعت استندبای رو به کاربر می داد ! موضوع عجیب دیگه اینه که نوکیا از همون باتری 950 میلی آمپری در n96 هم استفاده کرده! n96 ای که هم صفحه نمایشش بزرگتر شده هم کیفیت صفحه نمایشش بالا رفته هم 16 گیگ حافظه داخلی داره! البته با توجه به این نکته که n96 دارای symbian 9.3 هست و مصرف باتری در این سیستم عامل تا حد قابل توجهی بهینه سازی شده اما باز هم با نگاه به مشخصات گوشی ان 96 به عدد 3 ساعت و 40 دقیقه برای مکالمه و 220 ساعت استند بای می رسیم ! که تقریبا مثل n95 کلاسیک می شه
4-اینفراردی که اینروزها کاربردش داره از قبل بیشتر میشه دیگه جایی در این گوشی نداره ! (از مهمترین کاربرد اینفرارد می شه به کنترل وسایل دارای ریموت حداکثر تا 1 متر اشاره کرد)

حالا که معایب این گوشی رو گفتیم حالا کمی هم در مورد مزایاش نسبت به n95 8gb بگیم!
1-DVB-h(تلویزیون دیجیتال) یا سیستم تلویزیون ماهواره ای(نه اون ماهواره!) که سرویسشم به تازگی در تهران راه اندازی شده و به وسیله اون می شه شبکه های تلویزیون خودمون رو(وطنیا) روی گوشی نگاه کنیم البته من در یه مقاله خوندم که با اضافه کردن یک کیت به گوشی می شه از این قابلیت روی گوشی های معمولی هم استفاده کرد
2-16 گیگ حافظه داخلی ! که گرچه فکر نکنم کسی بتونه این مقدار حافظه رو حتی نصفش رو پر کنه اما به قول آقا کسری مدیر ارشد انجمن حافظه داخلی غنیمته!:student:
3-لاغر شدن ! این گوشی نسبت به n95 8gb سه میلی متر لاغر شده اما طول و عرضش زیاد شده!

در کل با توجه به اینکه شایعه هایی در خصوص اومدن آپدیت برای n95 8gb و n95 که سیمبیان 9.2 رو تبدیل به 9.3 کنه(می دونم غیر ممکن به نظر میاد اما یه خبرایی هست! آپدیت جدید این دو تا گوشی قراره واقعا بترکونه!) و مصرف باتری این دو گوشی بهینه سازی بشه و از لحاظ سیستم عامل با N96 یکی باشن و با توجه به قیمت N96 ! نتیجه گیری با خودتون!
حالا خودتون بگید !
برتری N96 بر N95 8GB چیه ؟ d:
موفق باشید

geshtapo
2008-08-08, 06:32 PM
الان قیمت n96 تو بازار چنده؟

Mehdi
2008-08-08, 08:25 PM
هنوز وارد بازار نشده اما اینطور که فهمیدیم قیمتش 1180 دلار است(قیمت جدیدشو نمی دونم حدود 1 ماه پیش این قیمت رو اعلام کردن)

Amir Hosein_Ha
2008-08-08, 08:29 PM
همين كه اين گوشي جديده و يك مدل از n95 8gig بالاتره و دست مردم هم نيست خودش برتريه /

sir Pouya
2008-08-08, 10:30 PM
من تو تبریز دیدم!!
شبیه n81 8gig است!!
گوشی با این امکانات بالا و cpu که این همه ضعیفه و پردازنده گرافیکی نداره به دردی نمیخوره!!
هزار رحمت به n73 خودم!!

2fan
2008-08-14, 04:30 PM
چي ميگي اون !!!!!!!!!!!
كي قبل شركت اصلي گوشي ميده؟؟؟؟؟
بيرون جز كشور دوست وهمسايه چين
من يكي از رفيقام از سايت e bay يكي سفارش داده ولي هنوز تو دستش نديدم

Amin_topol
2008-08-16, 03:43 PM
نظر منو بخواین می گم نوکیا می تونست n96 رو خیلی بهتر از n95 بسازه ولی اگه می ساخت گوشی بعدیو مثلا n97 رو نمی تونست خوب بفروشه چون دیگه n96 به یه گوشی 100% ایده آل تبدیل می شد و مردم دیگه دنبال n97 نمی رفتن.
به همین دلیلم ورشکسته می شد به همین راحتی به همین خوشمزگی.:coca:
http://i35.*******.com/dctrix.jpg
:glass:

Mehdi
2008-08-16, 05:07 PM
در کل n96 گوشیی نیست که بتونه بازار و بترکونه! حالا حالا ها گوشیی نمی تونه اونطور که 2 سال پیش n95 کلاسیک بازارو ترکوند بترکونه!

iceboy_a1
2008-08-27, 12:06 AM
آقا دمت گرم دلگرمی خیلی خوبی بود
خوب شد گفتی تو فکر جور کردن 700 یورو واسه n96 بودم که تا اوومد سریع غلام کنم

msmiran
2008-08-27, 03:24 PM
من هم یه زمانی قصد داشتم وقتیn96 اونو بخرم. ولی بعد از نگاه کردن به مشخصات n95 8gb و n96 به این نتیجه رسیدم که n95 نسبت به n96 برتری داره.

K_h1372
2008-08-30, 10:44 AM
سلام آقاي Mehdi™ من چطوري مي‌توانم كيت DVB-h را پيدا كنم و به گوشي ام اضافه كنم . لطفا كمكم كنيد با تشكر . ( گوشي ام N82 است )

Mehdi
2008-08-30, 02:58 PM
فکر نکنم توی ایران هنوز اومده باشه نوکیا تو فریمور جدید ان 73 یه برنامه به نام mobile tv اضافه کرده و یه دستگاه بلوتوثی dvb-h هم واسه ان 73 تولید کرده اما اینکه کی میاد ایران یا روی بقیه گوشی ها کار می کنه مطمین نیستم
موفق باشید

arshiajan
2008-08-30, 10:03 PM
وضعیت 6120 کلاسیک چطوره؟

mehdi_t7
2008-08-31, 01:22 AM
جدا آپدیت جدید N95 سیمبینش رو عوض میکنه؟؟؟ اگه بکنه که خیلی توپ میشه! Firmware 21 چه مزیتی نسبت به 20 داره؟؟

kavirom
2008-09-12, 03:40 AM
سلام من پس از مقایسه های بسیار بین دو گوشی قدرتمند نوکیا یعنی N96 و N95 8GB به نتایجی رسیدم که می خواستم به دیگر کاربران انجمن IR TCI هم عرضه کنم
این روزا هر چی می شه سریع همه می گن N96 ولی تا حالا توجه کردین که N96 نسبت به بقیه گوشی های نوکیا چه برتری داری؟(مثلا N95 8GB)
اگه به طور کامل مشخصات این گوشی رو بخونید متوجه ضعف هایی در این گوشی می شید که در گوشی های قبلی وجود نداشته!
در اینجا می خوام گوشی N96 رو با N95 8GB از لحاظ سخت افزار مقایسه کنم
1-سی پی یو n96 از نوع ARM9 و دارای سرعت پردازش 264 مگاهرتز می باشد که در n95 8gb از نوع ARM11 و سرعت پردازش 332 مگاهرتز است!
2-N96 فاقد پردازنده گرافیکی می باشد! که این پردازنده در گوشی های قدیمی همچون n95 نیز وجود داشته ! با توجه به قیمت بالای این گوشی واقعا عجیبه که نوکیا پردازنده گرافیکی رو برای این چنین گوشیی که مخصوص مدیا و بازی ساخته شده قرار نده....
3-باتری ! کسایی که قبلا با گوشیه n95 کار کردن حداقل یک بار از ظرفیت کم باتری این گوشی گلایه کردن ! گوشی ان 95 کلاسیک دارای باتری 950 میلی آمپر بود که اجازه 6 ساعت و نیم مکالمه و 220 ساعت استندبای رو به کاربر می داد ! موضوع عجیب دیگه اینه که نوکیا از همون باتری 950 میلی آمپری در n96 هم استفاده کرده! n96 ای که هم صفحه نمایشش بزرگتر شده هم کیفیت صفحه نمایشش بالا رفته هم 16 گیگ حافظه داخلی داره! البته با توجه به این نکته که n96 دارای symbian 9.3 هست و مصرف باتری در این سیستم عامل تا حد قابل توجهی بهینه سازی شده اما باز هم با نگاه به مشخصات گوشی ان 96 به عدد 3 ساعت و 40 دقیقه برای مکالمه و 220 ساعت استند بای می رسیم ! که تقریبا مثل n95 کلاسیک می شه
4-اینفراردی که اینروزها کاربردش داره از قبل بیشتر میشه دیگه جایی در این گوشی نداره ! (از مهمترین کاربرد اینفرارد می شه به کنترل وسایل دارای ریموت حداکثر تا 1 متر اشاره کرد)

حالا که معایب این گوشی رو گفتیم حالا کمی هم در مورد مزایاش نسبت به n95 8gb بگیم!
1-DVB-h(تلویزیون دیجیتال) یا سیستم تلویزیون ماهواره ای(نه اون ماهواره!) که سرویسشم به تازگی در تهران راه اندازی شده و به وسیله اون می شه شبکه های تلویزیون خودمون رو(وطنیا) روی گوشی نگاه کنیم البته من در یه مقاله خوندم که با اضافه کردن یک کیت به گوشی می شه از این قابلیت روی گوشی های معمولی هم استفاده کرد
2-16 گیگ حافظه داخلی ! که گرچه فکر نکنم کسی بتونه این مقدار حافظه رو حتی نصفش رو پر کنه اما به قول آقا کسری مدیر ارشد انجمن حافظه داخلی غنیمته!:student:
3-لاغر شدن ! این گوشی نسبت به n95 8gb سه میلی متر لاغر شده اما طول و عرضش زیاد شده!

در کل با توجه به اینکه شایعه هایی در خصوص اومدن آپدیت برای n95 8gb و n95 که سیمبیان 9.2 رو تبدیل به 9.3 کنه(می دونم غیر ممکن به نظر میاد اما یه خبرایی هست! آپدیت جدید این دو تا گوشی قراره واقعا بترکونه!) و مصرف باتری این دو گوشی بهینه سازی بشه و از لحاظ سیستم عامل با N96 یکی باشن و با توجه به قیمت N96 ! نتیجه گیری با خودتون!
حالا خودتون بگید !
برتری N96 بر N95 8GB چیه ؟ d:
موفق باشید

دوست عزيز اينا رو كه گفتي از كجا آوردي ؟ :atten:

گوشه اي از ويژگي هاي Nokia N96 :
( گلچين شده از مقاله بررسي تخصصي Nokia N96 منبع سايت ******* )

N96 دارای یک پردازنده DSP برای پردازش صدا و تصویر است که کارایی گوشی را بیشتر می کند. بد نیست نگاهی به کارایی باتری در حالتهای مختلف داشته باشیم :
- کار با GPS←سه ساعت
- ویدیو ←4.5ساعت ( نوکیا N95 8G تا 3.5ساعت )
- جستجوگر وب ( از طریق تکنولوژی ای دی جی ای ) ←3.5 ساعت ( در N95 8G حدوداً 3 ساعت )
- وایرلسلن←3.5 ساعت ( در N95 8G ، سه ساعت )
- موسیقی ( با هدفون ) ←13.5 ساعت ( در N85 8G حدود 10 ساعت )
- تلویزیون ← تا 5 ساعت
بنابر این همانطور که مشاهده می کنید سخت افزار و باتری N96 کارایی و طول عمر بیشتری نسبت به N95 8G دارد .

مشخصات سخت افزاری
همنطور که به یاد دارید N95 از سخت افزار TIOMAP 2420 بهره می برد که از همین سیستم در بیشتر گوشی های سطح بالا و مطرح نوکیا استفاده شده است . با حضور N81 ،یک پلات فرم جدید برای گوشی ها در نظر گرفته شد که در حال حاضر نسخه سوم آن به نام STN 8816 از سری Nomadik از ST Micro electronic روی گوشی هایی مثل N96 بکار گرفته شده است که دارای پردازنده ARM 926 EJ با سرعت 334 مگاهرتز است . علاوه بر این N96 دارای یک پردازنده DSP جهت پردازش ویدیویی و صوتی می باشد . همچنین یک سنسور حرکتی وجود دارد که بطور اتوماتیک هنگامیکه گوشی بچرخد تصویر را می چرخاند

Mehdi
2008-09-12, 04:46 AM
من فکر نکنم این اعداد و ارقام درست باشه آخه من وقتی سری اول ان 95 8 گیگ واسه تست اومده بود موسیقی با هدفون رو زده بود 11 ساعت ! به نظرم این همه آپدیت روی باتریش هم تاثیر گذاشته اما حالا اینجا نوشته 10 ساعت!

kavirom
2008-09-13, 11:59 PM
من فکر نکنم این اعداد و ارقام درست باشه آخه من وقتی سری اول ان 95 8 گیگ واسه تست اومده بود موسیقی با هدفون رو زده بود 11 ساعت ! به نظرم این همه آپدیت روی باتریش هم تاثیر گذاشته اما حالا اینجا نوشته 10 ساعت!

mehdi جان اگه رقم دقيقشو مي خاي بايد بگم كه 10 ساعت و 50 دقيقه است ( مدت زمان گوش دادن به موزيك با هدست در گوشي N95 8G )

hallow men
2008-09-17, 04:53 PM
به نظر من فعلآ کسی طرفش نمیره مگر دیوونه هایی مثل من ولی من راضی ام الانم علائدین با یک تا یکو نیم میلیون میشه یکیشو خرید

SHaHRoKH
2008-09-17, 05:06 PM
بزرگترین و بدترین مشکل N96 باتری این گوشی است....عزیزانی که N95 داشتند کمی از باتریش ناراضی بودند.

در N96 باتری N95 استفاده شده...تازه N96 تلوزیون داره...دیگه واویلا موفق باشید:flower:

Shahab
2008-09-20, 03:50 PM

بد نیست سری به بررسی های سایت های معروفی مثل Gsmarena بزنید.
امار و ارقامی که دوست خوبمون داد کاملآ درسته

بزرگترین و بدترین مشکل N96 باتری این گوشی است....عزیزانی که N95 داشتند کمی از باتریش ناراضی بودند.

در N96 باتری N95 استفاده شده...تازه N96 تلوزیون داره...دیگه واویلا موفق باشید:flower:

اولا که مصرف باتری این 2 گوشی رو با هم نسنجید
درسته که باتری از یه مدل هست ولی یکی از مهمترین مسائل در مصرف باتری سیستم عامل گوشی هست که در سیستم عامل به کار برده شده ان96 به صرفه جویی در مصرف باتری بسیار دقت به کار برده شده

همیشه گوشی که جدید به بازار میاد نسبت به دیگر گوشی های اون کمپانی نباید سرتر باشه
این موضوع بر میگرده به سیاست های شرکت تولید کننده
اگر قرار باشه به عنوان مثال همه ی امکانات N96 به N95 سرتر باشه N95 از خاطرات پاک میشه و این موضوع به ضرر شرکت تولید کننده هست

موفق باشید

Farbod
2008-09-20, 03:56 PM
اینجا جاش بهتر نیست؟

Radmehr
2008-09-21, 03:14 PM
من خودم اولا خیلی تو کف n96 بودم
منتها وقتی تو دست دیدم و با 2 تا گوشی دیگه 95 و 82 مقایسه کردم دیدم چیزی نیست که 800 تومن سر تر از اینا باشه
واقعا هم به نظر من اشتباهه
مگه اینکه پول بابا باشه!

Ehsan-TS
2008-10-01, 04:29 PM
با جمله ی آخرت موافقم

souriNTO
2008-10-01, 05:51 PM
ایول.ان 95 8gb خیلی باحال تره..

SHaHRoKH
2008-10-01, 06:24 PM
N96 گوشی فوق العاده ای نیست... میشه گفت نوکیا با اضافه کردن تلوزیون و 16 گیگابایت حافظه به n95 و کمی تغییر در ظاهر می خواست یه چیزی بده به بازار تا عقب نمونه.
ظاهرش هم که n81 ... پس کار خواصی نکرده.

Mehdi
2008-10-03, 08:31 PM
البته
بايد اضافه كرد كه پس از به بازار اومدن اين گوشي
معلوم شد كه باتريش از n95 8gb به خاطر بهينه سازي هايي كه در سيستم عامل انجام شده عمر بيشتري داره همچنين ! به احتمال زياد مي شه باتري n95 8gb رو روش گذاشت كه اين به عمر باطري كمك بسياري مي كنه...(باتري ان 96 950 ميلي آمپر هست و ان 95 8 گيگ 1200 ميلي آمپر)
موفق باشيد

chicken_k
2008-10-04, 12:43 AM
N96 گوشی فوق العاده ای نیست... میشه گفت نوکیا با اضافه کردن تلوزیون و 16 گیگابایت حافظه به n95 و کمی تغییر در ظاهر می خواست یه چیزی بده به بازار تا عقب نمونه.
ظاهرش هم که n81 ... پس کار خواصی نکرده.

من خودم ان 96دارم به قیمت 840هزار از ان ور آب گرفتم این گوشی اینهو ان 95 گشویی و از دوطرف باز میشه
بعدش همه چیزش مثل ان95 است درست ولی تلویزیونی داره که صد تا تلویرزون معمولی رو می ارزه تازه رادیوشو نیدی حرف نداره تازه عکس میگره باقلبا تازه فیلم میگره با گیفیت mpeg4برو حال کن
بعدش هم کی گفته داخل تهران ازش گیر میاد که الکی شلوغش کردید
دومن موازب باشید چینیش زود تر از خودش آمده توبازار سرتون کلاه نره
سومن سرعت این گوشی یه چیزی تو مایه های رویاهای که تو خواب می بینی

آخه من عقدده تو دلم مونده که حتی جی اس ام هم به جای عکسش عکس n81گذاشته بعدش بقیه ورداشتن می کن این ان 96
رو بابا همتون سر کارید
بعدش هم تا حالا هر چی فرمت ،فایل ،فیلم بوده حتی دی وی دی روش ریختم خونده حتی می تونید تنظیم کنید که با کدوم زیرنویس باشه
بعدش هم خدا حافظ
راستی بگید به بقیه که توی این خماری نمونن
راستی بگردید ببینید می تونید عکساشو پیدا کنید وگر نه خودم براتون بزارم
درضم اصلیش قابش آلومنیومیه
در ضم پیشتش هم یه پایه داره که می توانید وقتی می خوید فیلم نگاه کنید بگذارتش رو پایه کج و تلویزیون نگاه کنید

خلاصه اگه n96بخرید زندگی خودتون رو متحول می کنید
درضم usb2هم هست درضم من خودم تا حالا با هاش 6تا 8ساعت مدام فیلم نگاه کردم درضم دوتا باتری هم داخل جهبش داره درضم
آنتش خیلی توی گیرندگیش تاثیر داره اگه گرفتید یادتون نره آنتنشو همیشه بیارید تا بالا درضم dvb-sهم داره ولی توی ایران تا چند وقت دیگه راه میفته
درضم در مورد چینیاش بگم که چینیاش فلش ندارن بعدش هم دوربینشون 3.2بعدش هم قیمتشوت 230هزار هستش اگه خواستد من خودم یکی دارم یه ماهی کار کرده ولی خوب ارزونتر هم میدم اگه خواستد ولی اگه اصلیشو بخرید مثل من واقعا یه زندگی جدید رو برای خودتون خلق کردید .
فقط یک بار امتحانش کنید و توی دستتوت بگیردش انقدر سبکه که انگار n95معمولی رو توی سدتتون گرفتید درضم با 16'گیگش گرونتره ولی 8هم ارزونتره و هم راحت تر گیر میاد درضم یه صری جدید هم هست که 60گیگ داره ولی فقط حرفشو توی یکی از تاپیک ها دیدم نمی دونم واقعیت داره یا نه
درضم lcdاز n95هم یکمی بزرگتره +کیفیتش هم حرف نداره با هاش فیلم در حد hd می بینم البته به پای تلویزوینش نمی رسه ولی خوب کیفیت خیلی عالیه
درضم اگه کسی اصلیشو گیر اورد فقط قیمتش 840تا 900تومان بیشتر نیست پول بیشتر نده که سرش کلاه رفته درضم مواضب باشید چینیشو بهتون قالب نکننن
درضم در مورد چینیش بگم که چینیش هم چینیه یعنی باز هم حرف نداره هم تلویزیونش بد نیست هم رادوش و هم سرعتش و هم آنت دهیش و .... می ارزه به جای اینکه 130تومن پول چینی n95بدی به جاش 180بدی یه ان96بگیری چینی

خوب در مورد صدای گوشی بگم که در حد n95است ولی خوب صداش به پای n95نمیرسه راستی داشت یادم میرفت گوشی اصلیش دو سیم کارته است ولی چینیش تک سیم کارته

Mehdi
2008-10-04, 06:48 PM
اولا لحنتونو درس كنيد...
ثانيا يه چيزاايي اينجا مشكوكه:
1- 2 تا باتري داره؟!
2-آنتن داره؟! Dvb-h تا اونجايي كه من اطلاع دارم نياز به آنتن نداره...
3-دو سيمكارته اس
اينا مشخصات يه گوشيه چينيه! نوكيا گوشي كه تو جعبه اش 2 تا باتري باشه نزده...همچنين دو سيمكارته هم نزده
يا اطلاعاتتون خيلي كمه و كلاه سرتون رفته يا خواستين كاربران رو بخندونين:wow:

hesam4388
2008-10-06, 09:08 AM
منم موافقم. محاله این تعریفات مال نوکیا باشه. من با n95 8gb ام دارم حال میکنم ماشالله و فعلاها هم قصد تعویض گوشیرو ندارم. وقتی اون 8گیگ کافی باشه و dvb هم تو ایران کار نکنه بهتره n95 8gb رو داشته باشیم که هم ارزونتره نسبت به 96 و هم عالیه.

reza1reza1
2008-10-06, 11:25 AM
آقایون من تازه n96 خریدم اوایل زود باطری خالی می کرد و هنگ هم زیاد داشت ولی نوکیا جدیداً آپدیتی براش داد که هم سرعتش بالاتر شده هم صدای ویدئو آن دوبرابر شده و هم کیفیت و آنتن gps آن بالاتر رفته و هم دیگه هنگ نمی کنه ضمناً سرعت چرخش صفحه هم بهتر شده و دیگه گیج نمی زنه .
در مورد دریافت کانالهای تلویزیونی بعد از تماسی که با صدا و سیما گرفتم گفتند که فعلا به علت مشکلات سخت افزاری امکان پخش روی گیرنده های همراه موبایل نوکیا را ندارند ولی گفتند بزودی مشکل حل می شود .
به نظر من اگه یه کم قیمتش بیاید پایین تا حدود 700 واقعا نسبت به n95 8gb سر تر است چون کلاسش یه چیزه دیگه است

GOLABI35
2008-10-11, 10:15 PM
آقا من N95 8GB دارم تقریبا 2 هفته هم n96 دستم بود شاید باورتون نشه بعد از 2هفته بردم کوبیدم تو چشمه صاحبش (البته نه با این شدت) گوشی خودمو گرفتم بوسیدمش.

SHaHRoKH
2008-10-12, 12:29 AM
من خودم ان 96دارم به قیمت 840هزار از ان ور آب گرفتم این گوشی اینهو ان 95 گشویی و از دوطرف باز میشه
بعدش همه چیزش مثل ان95 است درست ولی تلویزیونی داره که صد تا تلویرزون معمولی رو می ارزه تازه رادیوشو نیدی حرف نداره تازه عکس میگره باقلبا تازه فیلم میگره با گیفیت mpeg4برو حال کن
بعدش هم کی گفته داخل تهران ازش گیر میاد که الکی شلوغش کردید
دومن موازب باشید چینیش زود تر از خودش آمده توبازار سرتون کلاه نره
سومن سرعت این گوشی یه چیزی تو مایه های رویاهای که تو خواب می بینی

آخه من عقدده تو دلم مونده که حتی جی اس ام هم به جای عکسش عکس n81گذاشته بعدش بقیه ورداشتن می کن این ان 96
رو بابا همتون سر کارید
بعدش هم تا حالا هر چی فرمت ،فایل ،فیلم بوده حتی دی وی دی روش ریختم خونده حتی می تونید تنظیم کنید که با کدوم زیرنویس باشه
بعدش هم خدا حافظ
راستی بگید به بقیه که توی این خماری نمونن
راستی بگردید ببینید می تونید عکساشو پیدا کنید وگر نه خودم براتون بزارم
درضم اصلیش قابش آلومنیومیه
در ضم پیشتش هم یه پایه داره که می توانید وقتی می خوید فیلم نگاه کنید بگذارتش رو پایه کج و تلویزیون نگاه کنید

خلاصه اگه n96بخرید زندگی خودتون رو متحول می کنید
درضم usb2هم هست درضم من خودم تا حالا با هاش 6تا 8ساعت مدام فیلم نگاه کردم درضم دوتا باتری هم داخل جهبش داره درضم
آنتش خیلی توی گیرندگیش تاثیر داره اگه گرفتید یادتون نره آنتنشو همیشه بیارید تا بالا درضم dvb-sهم داره ولی توی ایران تا چند وقت دیگه راه میفته
درضم در مورد چینیاش بگم که چینیاش فلش ندارن بعدش هم دوربینشون 3.2بعدش هم قیمتشوت 230هزار هستش اگه خواستد من خودم یکی دارم یه ماهی کار کرده ولی خوب ارزونتر هم میدم اگه خواستد ولی اگه اصلیشو بخرید مثل من واقعا یه زندگی جدید رو برای خودتون خلق کردید .
فقط یک بار امتحانش کنید و توی دستتوت بگیردش انقدر سبکه که انگار n95معمولی رو توی سدتتون گرفتید درضم با 16'گیگش گرونتره ولی 8هم ارزونتره و هم راحت تر گیر میاد درضم یه صری جدید هم هست که 60گیگ داره ولی فقط حرفشو توی یکی از تاپیک ها دیدم نمی دونم واقعیت داره یا نه
درضم lcdاز n95هم یکمی بزرگتره +کیفیتش هم حرف نداره با هاش فیلم در حد hd می بینم البته به پای تلویزوینش نمی رسه ولی خوب کیفیت خیلی عالیه
درضم اگه کسی اصلیشو گیر اورد فقط قیمتش 840تا 900تومان بیشتر نیست پول بیشتر نده که سرش کلاه رفته درضم مواضب باشید چینیشو بهتون قالب نکننن
درضم در مورد چینیش بگم که چینیش هم چینیه یعنی باز هم حرف نداره هم تلویزیونش بد نیست هم رادوش و هم سرعتش و هم آنت دهیش و .... می ارزه به جای اینکه 130تومن پول چینی n95بدی به جاش 180بدی یه ان96بگیری چینی

خوب در مورد صدای گوشی بگم که در حد n95است ولی خوب صداش به پای n95نمیرسه راستی داشت یادم میرفت گوشی اصلیش دو سیم کارته است ولی چینیش تک سیم کارته

مطمئن باش کلاه سرت گذاشتن.
من خودم تمام وسایلشو که تو جعبه هست دیدم...رفته بودم یکی از نمایندگی های نوکیا اونجا دیدم... حتی یکم هم باهاش کار کردم...چون واسه یکی از دوستام خریدیم. باتری یکی بیشتر نداره...با گارانتی هم خریدیم. عکس هاش هم همونه که تو سایت ها گذاشتن.

roya2007
2008-10-12, 01:42 PM
مرسی خیلی استفاده کردیم

.::H.A.M.E.D::.
2008-10-12, 02:41 PM
n95 8gbخيلي خوب است واز اين مطالب استفاده كرديم

d_e
2008-10-17, 09:35 PM
بد نیست ولی گوشی جالبیم نیست.خیلی پهنه! قیمتشم تو بازار 890000تومنه.

Esmaeil
2008-10-23, 12:30 PM
با توجه به اینکه یه وسیله امده که امکان گرفتن تلویزیون دیجیتال را برای n95 فراهم میکنه n96 دیگه برتری به خصوص به n95 نداره به جز دومورد یکی خز نبودن و یکی دیگه بهینه شدن مصرف باطری

aria22
2008-10-28, 04:17 PM
تنها تفاوتشون اینه که n96 خیلی بیریخت تر از n95 هست و مثل یه لنگه کفش گنده میمونه

تشکر یادتون نره

behjaf
2008-10-28, 04:56 PM
بد نیست ولی گوشی جالبیم نیست.خیلی پهنه! قیمتشم تو بازار 890000تومنه.

760 :beel:

meysam63310
2008-10-28, 09:10 PM
باسلام
یکی از برتریهاش اینه که شما توی هر منویی که باشید ساعت رو بالای lcd نشون میده که تا حالا توی نوکیاهای سیمبیان نبود

pedram_a
2008-11-05, 04:07 PM
دنیا n95 کلاسیک!!!!

vpic
2008-11-11, 06:33 AM
اگه مشکل باتری دارید هنوز گوشی بالا دست N82 ندیدم.
کل گوشی های سری n رو باهاشون کار کردم و حداقل هر کدوم سه چهار روز دستم بوده.
عجب باتری داره این صاب مرده

afshin1987
2008-11-15, 02:37 AM
كاملترين اطلاعات گوشي N96 به نقل از سايت رسمي نوكيا
ديگه هم دعوا نكنيد:Smile (7):
از اينجا (http://www.farsi.nokia.com/A4917202)

bahador_24
2008-11-15, 12:48 PM
n95 hafezeh 8g dareh vali ram nemikhooreh
n96 16g hafezeh dareh ramam mikhooreh
n95 pardazandeh nadareh
vali n96 33 gigahertz sorateh pardazandeh dareh
n96 risever dareh n95 8g nadareh
lcd n96 bozorgtar az n958 g
ghemateh n96 : 650.000
n95 8 g : 450.000

XmaN.
2008-11-15, 01:03 PM
n95 hafezeh 8g dareh vali ram nemikhooreh
n96 16g hafezeh dareh ramam mikhooreh
n95 pardazandeh nadareh
vali n96 33 gigahertz sorateh pardazandeh dareh
n96 risever dareh n95 8g nadareh
lcd n96 bozorgtar az n958 g
ghemateh n96 : 650.000
n95 8 g : 450.000
دوستعزيز لطفا طبق قوانين عمل كنيد و فارسي تايپ كنيد

popeye001
2008-11-16, 11:18 PM
درست حرف بزنید cpu n96 معمولی نیست باکه dual ه . پس اصلاً کند نیست . باطریشم خیلی ضعيف نيست و از همه مهمتر کیت پردازش صدا داره . این گوشی محشره و اصلاً نبايد از اون بد گفت .

popeye001
2008-11-16, 11:46 PM

از شما زدن همچين حرفی بعيده ! 96 SYMBIAN 9.3 داره و تو این ورژن مصرف باتری شديداً بهينه شده ! در ضمن آقا احسان در مورد n96 انقدر يک طرفه قضاوت نکن . مخصوصاً حالا که قيمتش رو 600 اومده . تو تاپیکهای دیگه هم اگه دیده باشین همه گفتن از 85 و 79 سره .

arvintaker
2008-11-17, 01:05 AM
من تو تبریز دیدم!!
شبیه n81 8gig است!!
گوشی با این امکانات بالا و cpu که این همه ضعیفه و پردازنده گرافیکی نداره به دردی نمیخوره!!
هزار رحمت به n73 خودم!!

الحق كه گل گفتي !

آخه چرا اين نوكيا نمياد يه گوشي رو كامل بسازه و همه ي امكاناتو درش به كار ببره ؟
همش توي گوشيهاش يه چيزييو كم ميذاره !

popeye001
2008-11-26, 04:40 PM
arvintaker عزیز .
پاسخ سؤال شما خییییییییلی سادس . نه فقط نوکیا،بلکه هیچ شرکتی نمیاد همه امکاناتو تو یه گوشی بزاره . چون با اینکار بقیه گوشی هاشو نابود کرده .

تشکر هم ضرر نداره

popeye001
2008-11-26, 04:50 PM
آقایون من تازه ود باطری خالی می کرد و هنگ هم زیاد داشت ولی نوکیا جدیداً آپدیتی براش داد که هم سرعتش بالاتر شده هم صدای ویدئو n96 خریدم اوایل زآن دوبرابر شده و هم کیفیت و آنتن gps آن بالاتر رفته و هم دیگه هنگ نمی کنه ضمناً سرعت چرخش صفحه هم بهتر شده و دیگه گیج نمی زنه .
در مورد دریافت کانالهای تلویزیونی بعد از تماسی که با صدا و سیما گرفتم گفتند که فعلا به علت مشکلات سخت افزاری امکان پخش روی گیرنده های همراه موبایل نوکیا را ندارند ولی گفتند بزودی مشکل حل می شود .
به نظر من اگه یه کم قیمتش بیاید پایین تا حدود 700 واقعا نسبت به n95 8gb سر تر است چون کلاسش یه چیزه دیگه است
منظورتون از آپدیت جدید چیه ؟ مگه اصلاً آپدیت اومده واسه n96 ؟ اگه دارید لینکش رو هم بذارید لطفاً