PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش پارتیشن بندی مموری کارت جهت نصب برنامه ها روی مموری کارت

.:MOHSEN:.
2012-07-17, 12:20 PM
مسئولیت هرگونه مشکل به وجود آمده بر عهده خود شخص می باشد.
این روش رو بر روی دو گوشی سنسیشن معمولی و XE تست کردم و مشکلی پیش نیومده

با این روش میتوانید تمامی برنامه ها را روی مموری ویا روی پارتیشن دومی که ایجاد میکنید، نصب کنید.

در این روش برنامه هایی که برای اجرا نیاز به نصب در حافظه تلفن را دارند نیز داخل پارتیشن دوم نصب شده و براحتی اجرا می شوند.

برای استفاده از این آموزش، باید گوشی آنلاک وروت باشد.

با این کار تمام اطلاعات شما پاک می شود بنابراین از sdcard و رام خود بکاپ بگیرید.( اطلاعاتsdcard را داخل کامپیوتر کپی کنید).

آموزش:

1. فایل زیر را دانلود کرده و آن را داخل درایو C:\ اکسترکت نمایید. فولدر fastboot جاییست که فایل ها اکسترکت می شوند.

http://upload.ir-tci.org/index.php/files/get/oXFUuAlMyG/fastboot.zip

این فولدر دارای ریکاوری تاچ (recovery.img) ، برنامه link2sd.apk و فایل منیجرBluetooth File Transfer(blueftp.apk) نیز می باشد.

سپس وارد پوشه fastboot شوید و با گرفتن shift کلیک راست کنید و open command window here را انتخاب کنید. یک cmd باز می شود.

Usb d-e-b-u-g-g-i-n-g گوشی را فعال و آنرا به کامپیوتر وصل کنید.

دستور زیر را داخل cmd تایپ کنید.

adb reboot bootloader

گوشی بعد از ریستارت به fastboot می رود.

2. فلش ریکاوری

با دستور زیر ریکاوری را فلش کنید

fastboot flash recovery recovery.img

کابل را جدا کرده وبا دکمه power گوشی bootloader را انتخاب کنید ، با vol down روی recovery رفته و با power آن را انتخاب کنید.

3.پارتیشن بندی sdcard :

با واردشدن به محیط ریکاوری ، گزینه advanced را با لمس کردن انتخاب کنید.

سپس partition sd card را انتخاب کنید

درصفحه ظاهر شده مقدار فضای پارتیشن دوم را به دلخواه (مانند M1024) انتخاب ودر صفحه بعد مقدار 0M را انتخاب کنید.

صبرکنید تا مموری کارت پارتیشن بندی شود تا پیغام doneدر پایین صفحه ظاهرشود و گوشی را با انتخاب reboot system now ریستارت کنید.

4. نصب برنامه link2sd و فایل منیجر:

اگر فایل منیجر ندارید مانند مرحله 1 ، یک cmd باز کنید و Usb d-e-b-u-g-g-i-n-g گوشی را فعال و آنرا به کامپیوتر وصل کنید.

برای نصب link2sd این دستور را تایپ کنید:

adb install link2sd.apk

برای نصب فایل منیجر Bluetooth File Transfer این دستور را تایپ کنید:

adb install blueftp.apk

5. تنظیمات برنامه link2sd برای نصب خودکار برنامه ها داخل sdcard :

برنامه link2sd را باز کنید واجازه دسترسی روت بدهید.

فرمت فایل سیستم را ext4 انتخاب کنید، بعد از پیغام ریستارت گوشی را ریستارت کنید.

بعد از بالا آمدن گوشی دوباره برنامه link2sd را باز کنید.

وارد settings برنامه شوید و auto link را فعال کنید، سپس auto link settings را انتخاب و هرسه گزینه را فعال کنید.

به صفحه اصلی تنظیمات برگردید و install location را انتخاب و گزینه external را انتخاب کنید.
پایان

برای بدست آوردن مقدار فضای بیشتر، با برنامه LINK2SD همه برنامه هایی را که نصب کردید به SD CARD انتفال داده وسپس همه آنها باانتخاب actions و CREAT LINK به پارتیشن دوم منتقل کنید.

البته ممکن است مقدار بسیارکمی از حافظه داخلی تلفن نیز اشغال شود.

برای برگشت به حالت اولیه factory reset و erase sd card را ازداخل گوشی انتخاب کنید.

موفق باشید.

2012-07-18, 10:42 AM
برای دیگر گوشی های اندرویدی، لطفا ریکاوری CWM(clockworkmod) مربوط به گوشی خودرا از بخش آموزش مربوطه فلش کنید و به محیط ریکاوری بروید.

p0172i
2012-09-15, 02:09 PM
fastboot flash recovery recover.img ro mizanam waiting for device minevise bad hichi nemiad power gooshi ro mizanam

2012-09-15, 06:20 PM
fastboot flash recovery recover.img ro mizanam waiting for device minevise bad hichi nemiad power gooshi ro mizanam
دوست عزیز طبق قوانین انجمن فارسی تایپ کنین
شما باید درایورای گوشیتون رو نصب کنین
و از بخش آموزشای مربوط به گوشیتون، ریکاوری مخصوص به گوشیتو فلش کنی.

omid6751
2013-02-03, 05:45 PM
سلام
کافیه گوشیتون روت شده باشه بعد باید گوشی رو خاموش کرده باطری رو در بیارید و بعدش سرجاش بذارید بعد اول کلید ولووم پایین +پاور رو می زنید و منو که ظاهر شد به قسمت ریکاوری و بعد ادوانسید و پارتیشن رفته و اونجا مقدار فضایی که می خواید برنامه ها توش نصب بشه رو از مموری کارت مشخص کنید و تمام
بعد چند دقیقه پارتیشن بندی شما تموم می شه
فقط قبل از این کار از مموریتون بکاپ بگیرید چون که کامل پاک میشه

mahyjooon
2013-03-03, 10:58 PM
من یه اشتباهی کردم اصن نمیددونم چی شد ! با ریکاوری اومدم پارتیشن بندی کنم و الان حجم کل مموریم از 8 مگ شده 3 مگ :( چیکا کنم؟ درست نمیشه؟

2013-03-03, 11:20 PM
من یه اشتباهی کردم اصن نمیددونم چی شد ! با ریکاوری اومدم پارتیشن بندی کنم و الان حجم کل مموریم از 8 مگ شده 3 مگ :( چیکا کنم؟ درست نمیشه؟
سلام

برای برگشت به حالت اولیه factory reset و erase sd card را ازداخل گوشی انتخاب کنید.
قبلش یه بکاپ بگیر

sgorbesia
2013-03-03, 11:36 PM

سلام عزیزجان

نویسنده و اموزش دهنده این روش در پایان درسشان چنین فرموده است :

================================================== ====
آموزش پارتیشن بندی مموری کارت جهت نصب برنامه ها روی مموری کارت

مسئولیت هرگونه مشکل به وجود آمده بر عهده خود شخص می باشد.
این روش رو بر روی دو گوشی سنسیشن معمولی و XE تست کردم و مشکلی پیش نیومده

با این روش میتوانید تمامی برنامه ها را روی مموری ویا روی پارتیشن دومی که ایجاد میکنید، نصب کنید.

در این روش برنامه هایی که برای اجرا نیاز به نصب در حافظه تلفن را دارند نیز داخل پارتیشن دوم نصب شده و براحتی اجرا می شوند.

برای استفاده از این آموزش، باید گوشی آنلاک وروت باشد.

با این کار تمام اطلاعات شما پاک می شود بنابراین از sdcard و رام خود بکاپ بگیرید.( اطلاعاتsdcard را داخل کامپیوتر کپی کنید).

آموزش:

1. فایل زیر را دانلود کرده و آن را داخل درایو C:\ اکسترکت نمایید. فولدر fastboot جاییست که فایل ها اکسترکت می شوند.

http://upload.ir-tci.org/index.php/f...G/fastboot.zip (http://upload.ir-tci.org/index.php/files/get/oXFUuAlMyG/fastboot.zip)

این فولدر دارای ریکاوری تاچ (recovery.img) ، برنامه link2sd.apk و فایل منیجرBluetooth File Transfer(blueftp.apk) نیز می باشد.

سپس وارد پوشه fastboot شوید و با گرفتن shift کلیک راست کنید و open command window here را انتخاب کنید. یک cmd باز می شود.

Usb d-e-b-u-g-g-i-n-g گوشی را فعال و آنرا به کامپیوتر وصل کنید.

دستور زیر را داخل cmd تایپ کنید.

adb reboot bootloader

گوشی بعد از ریستارت به fastboot می رود.

2. فلش ریکاوری

با دستور زیر ریکاوری را فلش کنید

fastboot flash recovery recovery.img

کابل را جدا کرده وبا دکمه power گوشی bootloader را انتخاب کنید ، با vol down روی recovery رفته و با power آن را انتخاب کنید.

3.پارتیشن بندی sdcard :

با واردشدن به محیط ریکاوری ، گزینه advanced را با لمس کردن انتخاب کنید.

سپس partition sd card را انتخاب کنید

درصفحه ظاهر شده مقدار فضای پارتیشن دوم را به دلخواه (مانند M1024) انتخاب ودر صفحه بعد مقدار 0M را انتخاب کنید.

صبرکنید تا مموری کارت پارتیشن بندی شود تا پیغام doneدر پایین صفحه ظاهرشود و گوشی را با انتخاب reboot system now ریستارت کنید.

4. نصب برنامه link2sd و فایل منیجر:

اگر فایل منیجر ندارید مانند مرحله 1 ، یک cmd باز کنید و Usb d-e-b-u-g-g-i-n-g گوشی را فعال و آنرا به کامپیوتر وصل کنید.

برای نصب link2sd این دستور را تایپ کنید:

adb install link2sd.apk

برای نصب فایل منیجر Bluetooth File Transfer این دستور را تایپ کنید:

adb install blueftp.apk

5. تنظیمات برنامه link2sd برای نصب خودکار برنامه ها داخل sdcard :

برنامه link2sd را باز کنید واجازه دسترسی روت بدهید.

فرمت فایل سیستم را ext4 انتخاب کنید، بعد از پیغام ریستارت گوشی را ریستارت کنید.

بعد از بالا آمدن گوشی دوباره برنامه link2sd را باز کنید.

وارد settings برنامه شوید و auto link را فعال کنید، سپس auto link settings را انتخاب و هرسه گزینه را فعال کنید.

به صفحه اصلی تنظیمات برگردید و install location را انتخاب و گزینه external را انتخاب کنید.
پایان

برای بدست آوردن مقدار فضای بیشتر، با برنامه LINK2SD همه برنامه هایی را که نصب کردید به SD CARD انتفال داده وسپس همه آنها باانتخاب actions و CREAT LINK به پارتیشن دوم منتقل کنید.

البته ممکن است مقدار بسیارکمی از حافظه داخلی تلفن نیز اشغال شود.

موفق باشید.

================================================

شاید منظورشان رفع مشکلی است که شما با ان روبرو شده اید.

البته بنده کلا به این روش اعتقادی ندارم . جسارت نباشد قصد اهانت ندارم انشائ الله نویسنده از این حقیر دلگیر نشوند . ولی باید عرض کنم با هر موردی که نوشته میشود براحتی گوشی ام را بخطر نمی اندازم .

موفق باشید
gorbesia

mahyjooon
2013-03-04, 07:09 PM
وای دستت درد نکنه درست شد کلی ترسیده بودمااا :D

matador555
2013-11-04, 09:55 PM
سلام دوستان ، من هر جایی گشتم که این سوالمو بپرسم بهتر از اینجا پیدا نکردم، سوال من در مورد پارتیشن بندی هست ولی برای گوشی HTC Explorer ، پس فکر نکنم نیازی باشه برم به تاپیک این گوشی چون در مورد پارتیشن بندی سوال دارم :
من یه رام رو از XDA دانلود کردم که کوکر رام گفته باید برای نصب این رام حتما ریکاوری Yannou's Recovery را نصب بکنم که نصب کردم و نکته مهمتر اینکه 3 تا پارتیشن EXT4 نیاز داره که من تا حالا همچین کاری نکردم و نمیدونم چطور این کارو انجام بدم خواهشا راهنماییم بفرمایین ، لینک رام در XDA هم میزارم که بهتر بفهمین :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2443528

در ضمن کوکر گفته اینکار هارو انجام بدم :

YOU NEED TO CREATE 3 EXT4 PARTITIONS ON YOUR SD-CARD and PARTITION ORDER SHOULD BE AS FOLLOWED :

SD-EXT ===> 1.5 GB
SD-DATA ===> 1 GB
SD-CACHE ===> 250 MB

FIRST BOOT WILL TAKE VERY MUCH TIME SO DONT GET PANIC.

mohammad7f
2014-04-01, 04:45 PM
سلام من هرچی پارتیشن میسازم خطای you are not using parted v1.8.8.1.197.aef don!رو میزنه کمک کنید لطفا

Majid1313
2014-04-02, 03:32 PM
سلام من هرچی پارتیشن میسازم خطای you are not using parted v1.8.8.1.197.aef don!رو میزنه کمک کنید لطفا

از نرم افزار mini tool partition استفاده کن

1357851
2014-12-05, 07:41 AM
سلام پارتيشن بندي رو انجام دادم حافظه داخلي هم اضافه شد منتها بعد از يكبار خاموش كردن ديگه بالا نمي اد لطفا كمك كنيد چند تا رم و رام هم استفاده كردم هميجوري شدند گوشيم هم htc desire a8181 هستش متشكرم

Majid1313
2014-12-06, 11:25 AM
سلام پارتيشن بندي رو انجام دادم حافظه داخلي هم اضافه شد منتها بعد از يكبار خاموش كردن ديگه بالا نمي اد لطفا كمك كنيد چند تا رم و رام هم استفاده كردم هميجوري شدند گوشيم هم htc desire a8181 هستش متشكرم

مموری رو دربیار ببین گوشی بالا میاد؟