PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عکس و خبر مهم از Nokia Carla

PEYMAN.TEH
2012-04-02, 11:57 PM
با سلام

دوستان طبق خبری که الان از سایت gsm arena گرفتم

متاسفانه carla برای گوشی symbian ^3 عرضه نمیشود

نسخه بعدي سيستم عامل نوکيا (يا همان سيمبين) با کد Carla به زودي منتشر خواهد شد و در حاليکه هنوز نوکيا هيچ مطلب

رسمي در رابطه با اين سيستم عامل منتشر نکرده است، تصاويري از آن به بيرون درز کرد.

البته مطلب خاصي را نمي توان از اين تصاوير دريافت کرد به جز بهبود هاي ايجاد شده در مرورگر وب و ظاهر رابط کاربري.

همانطور که در تصاوير پايين ملاحظه مي کنيد، کيبرد qwerty شباهت زيادي به کيبرد گوشي هاي لوميا پيدا کرده است. مرورگر

اينترنت نيز ظاهر جديدي به خود گرفته که ما اميدواريم تغييراتي هم در سرعت اين مرورگر شاهد باشيم.

http://upload.ir-tci.org/img/image.php?id=ACFB_4F7A0437&jpg (http://upload.ir-tci.org/img/share.php?id=ACFB_4F7A0437)http://upload.ir-tci.org/img/image.php?id=6611_4F7A0437&jpg (http://upload.ir-tci.org/img/share.php?id=6611_4F7A0437)

http://upload.ir-tci.org/img/image.php?id=6764_4F7A0437&jpg (http://upload.ir-tci.org/img/share.php?id=6764_4F7A0437)

صفحه قفل گوشي يا همان لاک اسکرين نيز از حالت کلاسيک خارج شده و به همان حالت معروف Swipe to unlock تبديل شده

است. موزيک پلير نيز تغيير ظاهري داشته و صفحه تنظيمات گوشي نيز شبيه سيستم عامل MeeGo شده است.

آپديت سيستم عامل Nokia Carla براي گوشي هاي 700، 701 ،603 و 808 منتشر خواهد شد ولي متاسفانه اين آپديت براي نسل

اول گوشي هاي مبتني بر سيمبين 3 يعني N8، E7، C7 و C6 منتشر نخواهد شد.

The upcoming update to the mobile Nokia OS, carrying the codename "Carla", shows up in screenshot form. The screenshots don't show much, however, you can get a taste of what the update is going to bring.

First, there's the new on-screen qwerty keybord, which seems to have been inspired by its Windows Phone cousin. The Nokia Browser has also been updated to a new version, which features some new UI improvements.
But the most noticeable change comes from the lock screen. Gone is the classic Unlock Button, and replacing it is a Swipe to unlock method. The user interface of the Music player also sees some improvements in the form of a refreshed UI, as does the Options screen, which borrows the looks of the Meego Harmattan UI.
The Nokia Carla OS update is reportedly destined for the Nokia 700, 701, 603 and the Nokia 808 Pureview. Unfortunately, the update won't be coming for the 1st generation Symbian^3 phones such as the Nokia N8, E7, C7 and C6-01

خودم به شخصه خیلی ناراحت شدم !

منبع: GSMArena (http://www.gsmarena.com/nokia_carla_screenshots_leaks_show_new_browser_and _keyboard-news-4042.php)

reza3soot
2012-04-03, 12:39 AM
Symbian^3 هم مثل Symbian^1 به خاطره ها پیوست.
یادش گرامی باد

iman785
2012-04-03, 12:36 PM
اخه همه همه دو روز این گوشی ها اومدن چطور این اپدیت برای اینا نمیده؟

5496
2012-04-03, 12:42 PM
C7 , N8 و... براشون 2 تا آپدیت اومد...بسه دیگه بقیه غیر رسمی بندازین....بازم نوکیا بهتر از بقیه ی برند ها تو آپدیته...البته بعید هم نبود چون کرالا سخت افزار قوی ای میخواست حداقل یک گیگاهرتز یکم سخت میشد...!

punisher_1
2012-04-03, 12:46 PM
سلام..
بازم خداراشکر کنید.. گوشی مثل N8 و c7 واسه سال 2010 هستند ولی تا الان ساپورت شدن.خیلی از گوشی های 2011 اندروید شاید بعضی هاشون 6 ماه نیست که تولید شدند رو ببنید دیگه کلا به تاریخ پیوستند..
در ضمن اپدیت Carla فقط برای گوشی های 808 701 700 603 هست.ولی حتما کوک شده و غیر رسمیش میاد.
ولی خب گوشی های قبلی هنوز فراموش نشدند اپدیت دیگه ای تحتPR.3.1 براشون ارائه میشه..

punisher_1
2012-04-03, 01:02 PM
فقط بخاطر اینکه فروش گوشی های جدیدشو بالا ببره بااین چیزامردمو مسخره کرده
من جدیدأ باسیمبین خدافظی کردمو آندروید گرفتم!
نمیدونم چرا بعضی ها هنوز نوکیا میگیرن!
هرکسی که یک ذره با آندروید آشنایی داشته باشه 1 لحظه هم درنگ نمیکنة
سیمبین و نوکیا دیگه کارش تمومه
سیمبین3رو بة بلله آپدیت کرد و دل مردم رو خوش کرد خداییش بلله چی داره؟!فقط تبلیغ کردو کردو آآآخر بلله اومد و دیدیم چی داشت!!!
درسته اگه قیمتش کم بود ارزش داشت
نوکیا فقط استفاده باهاش آسونة و برای بزرگسالا خوبه!
کارلا هم میادو میبینید چیة!!!
به نظر من فقط آندروید
اونایی که دارن میدونن من چی میگم!
موفق باشید

سلام..
داداشی تازه اندروید گرفتی..صبر کنم یکم باهاش کار کن..
من زیاد اندروید داشتم XPERIA NEO / Desire Z/XPERIA X8/GALAXY ACE و....
اتفاقا به نظر من سیمبین کاربردیتره... الانم هم Belle دارم هم WP . تنها برتری که اندروید نسبت به سیمبین داره به نظر من فقط تعداد بیشتر نرم افزار و بازی ها هست....
اندروید الان به شدت پراکنده شده.. اینجوری پیش بره سرش رو به باد میده. فکر میکنم اگه سایت هایی مثل xda رو بخونی متوجه میشی..
باشه نوکیا از Belle رو ریلیز کرد به نظر شما هیچی نداشت؟ باشه پس میشه لطفا بگی اندروید 4 مثلا چی داشت؟
در ضمن شاید سیمبین الان محبوبترین سیستم عامل اروپا یا بعضی از کشور ها دیگه نباشه ولی هنوز بیشترین سهم اسمارتفون ها در جهان رو اسمارتفون های سیمبین تشکیل میدند:
http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=559143&stc=1&d=1333444598

punisher_1
2012-04-03, 01:22 PM
سلام..
داداشی تازه اندروید گرفتی..صبر کنم یکم باهاش کار کن..
من زیاد اندروید داشتم XPERIA NEO / Desire Z/XPERIA X8/GALAXY ACE و....
اتفاقا به نظر من سیمبین کاربردیتره... الانم هم Belle دارم هم WP . تنها برتری که اندروید نسبت به سیمبین داره به نظر من فقط تعداد بیشتر نرم افزار و بازی ها هست....
اندروید الان به شدت پراکنده شده.. اینجوری پیش بره سرش رو به باد میده. فکر میکنم اگه سایت هایی مثل xda رو بخونی متوجه میشی..
باشه نوکیا از Belle رو ریلیز کرد به نظر شما هیچی نداشت؟ باشه پس میشه لطفا بگی اندروید 4 مثلا چی داشت؟
در ضمن شاید سیمبین الان محبوبترین سیستم عامل اروپا یا بعضی از کشور ها دیگه نباشه ولی هنوز بیشترین سهم اسمارتفون ها در جهان رو اسمارتفون های سیمبین تشکیل میدند:
http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=559143&stc=1&d=1333444598

حالا نمیشه دو عکس رو داخل یک پست ضمیمه کرد..
اینم نمودار دیگه.
این دو نمودار از March 2011 تا march 2012 هست یعنی از 12 ماه پیش تا الان.
اینم برای دیدن دقیق نواسانات که بازم نشون میده در ماه مارچ بازم سیمبین روند پیشرفت رو پیش گرفته این خبر در mynokiablog دیشب هم قرار داده شده.

http://www.ir-tci.org/forum/attachment.php?attachmentid=559146&stc=1&d=1333444908

punisher_1
2012-04-03, 08:05 PM
حس و حال توضیح ندارم و فقط در یه کلمه میگم بدرود نوکیا.البته الان c6_01 دارم و به دوستان پیشنهاد میدم به جای طرفداری کورکورانه به فکر اون دسته از کسانی باشیم که میخوان با خوندن پست کسایی مثل ما برن و گوشی بخرن.به نظرم آپدیت به بله مثل عوض کردن یه تم بود همین و بس.کاملا مشخصه که بعد از آیفون اندروید حرف زیادی برای گفتن داره چون هم نرم افزار و بازی کارایی و... خوبی داره.به عنوان مثال یه گوشی مثل n8 رو عمرا نمیشه با اکسپریا نئو مقایسه کرد.یه گوشی باید هم دوربین هم صدا وضوح صفحه گیم خور خوش دست دارای پشتیبانی خوبی باشه.که فکر میکنم بعد از حدود یه سال از خرید این دو گوشی متوجه شدم که سیستم عامل اندروید واقعا یه چیز دیگست.من اکثر بازیها و نرم افزار های سیمبیان انا و بله و آندروید رو دارم.و باید بگم از نظر تعداد و مزایا اصلا قابل مقایسه نیستن.والبته یه بدی داره آندروید اون هم اینه که برای افراد مبتدی یه کم کار باهاش سخته
سلام..
دوست عزیز منم زیاد مورد این دو سیستم عامل بحث کردم چون جفتشون رو داشتم..
من اتفاقا XPEIRIA NEO رو داشتم.. دقیقا یادمه. قبلش 701 داشتم. وقتی NEO خریدم تنها چیزی که دیدم تعداد بیشتر نرم افزار برای این گوشی بود. در بقیه موارد اصلی حرفی برای گفتن جلو 701 نداشت...
من برعکس شما هروقت اندروید گرفتم فهمیدمم که اینقدر اندروید اندروید میکنند مالی نیست..فقط تعداد نرم افزار و بازی هاش بیشتره.. ولی اصلا سیستم عامل یک پارچه ای نیست. اصلا هم از منابع به خوبی استفاده نمیکنه....

در ضمن شما دارید گوشی مثل n8 که سال 2010 وارد شده رو با گوشی که اخر سال 2011 ارائه شده مقایسه میکنید..
neo رو باید با گوشی هایی مثل 701 مقایسه کنید.

M.a.s.u.D
2012-04-04, 06:20 AM
برای این ها عرضه نشه فایده هم نداره برای اون سری جدید عرضه شه اصل این سیمبین ^3

20025
2012-04-05, 09:35 AM
برای این ها عرضه نشه فایده هم نداره برای اون سری جدید عرضه شه اصل این سیمبین ^3

سلام
دوستان بحث های سلیقه ای رو کنار بذارید
سیمبیان خوبه. اندروید بده.یا اندروید خوبه سیمبیان بده.
تمامی گوشیهای دنیا که بروز هستند همه از لحاظ کاری تو یه سطح هستند
فقط.فقط.از لحاظ رابط کاربری با هم فرقی دارند
حالا یکی منو ش این جوریه یکی اون جوری
یکی دسکتابش اين جوریه يکی اون جوری
یکی تنظیماتش اون جوری هست یکی هم این جوری
اینا همش سلیقه ای هست دوستان.
مهم اینه که همه گوشی ها کارشون یکی هست
با یه نقدها ی جزیی
اگه بخواهیم زیادی ریز بشیم
میبینیم یه گوشی مثل N8£c7امکاناتی داره که حتی بهترین گوشیهای حال وروز هم اصلا از ته ندارند
منظورم ای ن اندروییدیها هستند
fm transmitor
dlna
hdmi
nfc
usb the go
camera12 with flash x zenon
و.....
اما این نیست که بگی دیگه تمام.
تنوع گوشیها بخاطر تنوع سلیقه هاست
این که یه گوشی میگیری حالا یکی دو تا قطعه ی اون بهتره از مدل قبلی بهترین نیست
همه ی گوشیها به نوبه خودشون کارشونokey هست

hoseinmos
2012-04-05, 02:38 PM
دوستان گوشی نوکیا نخرید چون ممکنه امروز بخرید دو ماه دیگه آپدیت جدید بیاد و گوشی شما ساپورت نشه به رحمت خدا بپیوندد
model5800 c7 ...5230
ناراحت نشید دنیا دو روزه

ALIREZAN95
2012-04-05, 05:32 PM
چه ربطی داره قرار نیست نوکیا بره برای n70, 3250 آپدیت جدید بزاره اگه یه سیستم عمل دیگه براشون بزاره جونشون با اون سی پیوهاشون بالا می اد .

کامپیوتر با اون بزرگیش هم به مرور از رده خارج وجواب گوی سیستم عامل ها ی جدید تر نمی شه .

شما می تونی روی کامپیوتر پنتیوم 3 به راحتی وسرعت بالای مد نظر ویندوز 7 نسب کنی پس الکی رو هوا نظر نده.

.:S!NA:.
2012-04-09, 02:58 AM
حالاما1چی گفتیما!
هی کنایةبزنین
خودم الانC6-01دارم کة بلله هست
واقعأ ازش راضی أم
نوکیارو دوس دارم بخصوص تموم گوشیای بلله دار رو
ولی نمیدونم چرا نوکیا نرم افزارای زیادی نداره
الان توگوشیم فوقش10تانرم افزارکاربردی دارم
من تجربه کارباآندروید و بلله رو دارم
بعد از مدتی از آندروید خسته شدمو رأی خودم رو عوض میکنم!
‏51درصد به نوکیا(نة سیستم عاملش)
‏49هم به آندروید!
بنا به دلایلی!
نوکیا از هر لحاظ عالیة
نمیگم نوکیا آندروید بزنة فقط یکم ساپورت نرم افزاریشو بیشترکنة!
درستةقبلأ باتعصب از آندروید خوب گفتم ولی الان نظرم عوض شد و این1نظر واقعأ بدون تعصب هستش!
کوچیک همتونم

apa2008
2012-04-10, 03:26 PM
سلام به همگی دوستان من از اول تا این جای این تایپنگ رو خوندم
و به نظر من یکی از مهم ترین ویژگی یک سیستم عامل بدون باگ بودن اون سیستم عامله و چون سیستم عامل سیمبین خیلی قبلتر از اندروید عرضه شده از این سیستم عامل باگش کمتره و دوم اینکه نرم افزار های سیمبین خیلی خوب مهندسی شدن و از دقت خوبی برخوردار هستند از طرف دیگه یکی از قویترین نقاط قوت سیمبین نیاز چندانی به منابع سخت افزاری چندانی نداره
من چندتا نرم افزار میگم که تو سیمبین هست ولی تو اندروید نیست یکیش ویکیپدیا افلاین که واقعا یک کتابخانه کامل دومیش نوکیا مپ هستش و مایکروسافت اپلیکشن هستش که اگه کسی اشنایی کامل با ابزار های اون داشته باشه همین واسش کافیه و...

M.a.s.u.D
2012-04-18, 03:19 PM
سیستم عامل تلفن شما چی است؟

سلام نحوه فعال كردن آب و هواي گوشي c7را به من ياد بديد با تشكر

به این جا برین

جراي نرم افزار هاي هواشناسي (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=160537)

™ALIR
2012-04-19, 10:26 AM
وقتی می خواستم گوشی بخرم دو دل بودم بین اندروید و سیمبین!! می گن اندروید تنوع نرم افزاریش زیاده ولی کاراییش کمه بر عکس نوکیا که کاراییش خیلی بیش تر از اندرویده!!خلاصه با مشورت نوکیا c6-01 خریدم .کلا راضیم فقط ایرادش تو کیفیت عکسشه(تو محیط بسته)!!! اه اه موقع خرید فروشنده می گفت مجاری این گوشی ها پیدا نمی شه همشون چینی هستن!!نمی دونم می خواست جنسشو قالب کنه یا راست می گفت!!

فقط یه سوالی تو ذهنمه این که وقتی دنبال گوشی دسته دوم بودم هیچ جا گوشی نوکیا پیدا نکردم ولی گوشی سامسونگ و اچ تی سی تو هر مغازه ای چندتایی بود!!!به نظر شما دلیلش چیه؟

درباره ی سی 6-01 بگم که مجاریش پیدا می شه خودم یکیشو دارم (8 اسفند خریدمش و پک اروپا هست چون دفترچه انگلیسی و فارسی ندارد و سیستم عاملش هم از اول بل بود)

درباره ی گوشی های دست دوم هم بگم که من 6 ماه سامسونگ ویو 533 داشتم و همان روز دوربینش خراب شد و بعد از چند روز درست شد و لی کلی اشکال متفاوت داشت. همه ی سامسونگ ها (البته زیر 400 تومنی هاش) این جوری میشن ولی من اچ تی سی هارو نمی دونم

™ALIR
2012-04-19, 10:30 AM
در مورد تحریم موافقم.
مسلمه که نوکیا داره حال می کنه که ایران رو تحریم کرده و ایرانی ها هم با این مشکلات باز هم گوشی نوکیا می خرند. واقعا کاش یه گوشی درست و حسابی ایرانی داشتیم که اون رو می خریدیم ، هم حمایت می شد از تولید ایرانی و هم نوکیا و امثال اون می فهمیدند که بازار ایران کم بازاری نیست و از دست دادنش به ضرر خودشونه.
اما در مورد سیمبین باید بگم (قبلا هم گفتم) داره رشد می کنه. با بل خوب شد و با fp1 بهتر و حتما با کارلا و دانا بسیار خوب میشه ولی واقعا باید یه سری تغییر درست و حسابی بده تا بتونه با اندروید رقابت کنه.

هم درباره ی تحریم و هم درباره ی رشد سیمبین موافقم.

romass100
2012-04-20, 09:32 AM
طرفدارای اندروید اصلا ثبات و تعادل ندارن !

معلوم نیست پدر کشتگیشون با نوکیاست یا سیستم عاملش !

هی این دوتارو با هم قاطی میکنن !

سیستم عامل یه بحثه و سخت افزار یه بحث دیگست.

اما متاسفانه دوستان اندرویدی میان و این دوتا چیزو معایبشو با هم قاطی میکنن که شبهه به وجود میاد !

من از همین جا اعلام میکنم که گوشی های نوکیا با این قیمت ، از گوشی های هم رنج خود هم از نظر سیستم عامل بالا تر هستند و هم از نظر سخت افزار.

اگه اپلیکیشنی سراغ دارید که مشابهش توی نوکیا نباشه لطف کنید و ارائه بدید دوستان اندرویدی ، اگه هم ندارید که...

دیگه از نظر اپدیت هم بخوایم حساب کنیم سیستم عامل های نوکیا بالا رفت !

اندروید مگه چند نوعه؟نان زنجفیلیو اب هویج بستنیو...

اما نوکیا هم سمبین 3 ، اننا ، بلله ، کارلا و...

پس دیگه کلا اندرویدی که سورسش همون سیمبینه هیچی نگه لطفا.:)

tohid67
2012-04-20, 10:34 PM
درباره ی سی 6-01 بگم که مجاریش پیدا می شه خودم یکیشو دارم (8 اسفند خریدمش و پک اروپا هست چون دفترچه انگلیسی و فارسی ندارد و سیستم عاملش هم از اول بل بود)

درباره ی گوشی های دست دوم هم بگم که من 6 ماه سامسونگ ویو 533 داشتم و همان روز دوربینش خراب شد و بعد از چند روز درست شد و لی کلی اشکال متفاوت داشت. همه ی سامسونگ ها (البته زیر 400 تومنی هاش) این جوری میشن ولی من اچ تی سی هارو نمی دونم

با این تفاسیر گوشی رو به ما انداخته!!!
گذشته از این حرفها به نظر شما مجاری با چینی تفاوت داره؟؟

گوشیم قبله اینکه ارتقاء بدم خیلی می هنگید اما از وقتی بل اومد بهتر شد ولی بازم یکم اذیت داره!!

Damir
2012-04-20, 11:32 PM
کلیه پستهای اسپم پاک شد!
هر پست غیر مرتبط با عنوان تاپیک = اخطار

™ALIR
2012-04-21, 02:07 PM
با این تفاسیر گوشی رو به ما انداخته!!!
گذشته از این حرفها به نظر شما مجاری با چینی تفاوت داره؟؟

گوشیم قبله اینکه ارتقاء بدم خیلی می هنگید اما از وقتی بل اومد بهتر شد ولی بازم یکم اذیت داره!!

زیاد با هم فرقی ندارند ولی مجاری ها بهترند چون 2 تا از پسر عمو هام n8دارند ولی یکیشون چینی هست و دیگری فنلادی . چینی بری آبدیت خیلی اشکال داشت ولی اصلی به راحتی آبدیت شد و سرعتشم خیلی بهتر از چینی است