PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جزییات تازه از نسخه بعدی ویدوز فونapollo

محمد ابی
2012-04-02, 06:59 PM
همینطور که همه شما میدانید قرار است مایکروسافت آپدیت بعدی ویندوز فون را که آپولو نام دارد در آینده منتشر کند. اما شاید خیلی از شما دوستان اطلاعاتی در مورد آپولو نداشته باشید. در این پست قصد دارم تمام اطلاعاتی که فعلا از آپولو میدانیم را با شما به اشتراک بگذارم.

آپولو نام آپدیت آینده ویندوز فون خواهد بود که همان Windows Phone 8 است. Joe Belfiore یکی از رئیس های شرکت نوکیا در یک مصاحبه از بعضی قابلیت های ویندوز فون ۸ “آپولو” پرده برداری کرد.
مشخصات و امکانات “احتمالی” آپولو :

پشتیبانی از ۴ رزولوشن جدید
پشتیبانی از پردازنده های چند هسته ای
پشتیبانی از تراشته NFC برای تجربه Wallet و کیف پول الکتریکی
مموری کارت قابل تعویض
بر اساس کرنل Windows 8 بنا شده و نه WinCE : استفاده از کد های ویندوز ۸ در ویندوز فون ۸ برای مثال از استفاده از کد ها مالتی مدیا, امنیت و شبکه های ارتباطی
دیگر نیاز به Zune نخواهید داشت و رابطه ی آن با کامپیوتر و ویندوز ۸ عمیقتر خواهد بود ( تقریبا شبیه Active Sync سابق )
پشتیبانی بهتر از Skydrive برای اشتراک گذاری آهنگ ها و فایل ها بین ایکس باکس, ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸
کارایی بهتر بخش Local Scout و اضافه شدن علایق شخصی کاربران به این بخش
استفاده از کد ها ۱۲۸ بیتی برای قفل و امنیت بیشتر

این آپدیت در سه ماهه ی آخر سال ۲۰۱۲ معرفی و تا اوایل سال ۲۰۱۳ برای دستگاه های ویندوز فون عرضه خواهد شد. انتظار میرود در حین معرفی این آپدیت بیش از ۱۰۰,۰۰۰ برنامه دیگر معروف برای این سیستم عامل معرفی خواهد شد.
شاید خیلی از شما ها بپرسید که آیا گوشی های کنونی ویندوز فون این آپدیت را دریافت خواهند کرد یا خیر؟ جواب شما بله است. همه ی گوشی های ویندوز فون این آپدیت را دریافت خواهند کرد البته در گوشی های رده پایینتر و قدیمی تر بعضی از ابزار های جدید قابل استفاده نخواهند بود همانطور که در لومیا۶۱۰ بعضی از قابلیت ها در دسترس نیستند.
شایعاتی نیز وجود دارد که به دلیل اینکه پایه و کرنل ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸ یکی هستند تمام برنامه های ویندوز فون ۸ در ویندوز ۸ قابل اجرا خواهند بود
مهم 1:
زبان هایی که در تانگو اضافه شدن
مالاییایی و زبان اندونزی هست...

tighoor : دیگه الان 100% مطمئن هستم که برای پارسی و عربی اصلا نیاز نیست منتظر آپدیت باشیم...
باید منتظر Language Pack با پسوند .cab باشیم که به صورت آپدیت دستی نصب میشه و میشه برای رامهای کوک شده استفاده کرد
از اونجا که مارکت ویندوز فون به تازگی در چند کشور عربی فعال شده ... میتونیم انتظار داشته باشیم که Language Pack فارسی و عربی زودتر از آپولو به دست مردم برسه...

------------

مهم 2:
بیلد های تانگو ساختش متوقف شده... و ماکروسافت دیگه روی بیلد های تانگو کار نمیکنه... حتی اشکال گیری ها هم تموم شده... فقط مونده اینکه آماده ی عرضه ی عمومی بشه...
در عوض Dev های WP OS شروع کردن روی جمع آوری آپدیت آپولو... هنوز هیچ بیلد خاصی برای آپولو حتی عدد بیلدش هم لو نرفته...
من خودم پیشبینیم اینه که کار جمع آوری 2 ماه دیگه تموم بشه... و از 3 ماه دیگه بیلد بتا 1 دست یسری کله گنده ها مثل DFT برسه... و این که چون اساسا ویندوز فون آپولو فرق میکنه قضیش... هر کسی الان بیلد بتاش رو داشته باشه نمیتونه به این راحتی ها برای گوشی های ویندوز فون کوکش کنه... چون قراره به صورت اساسی فرق بکنه... و تا 1ی 2 ماه فقط طول میکشه قفل هاش شکسته بشه و دوباره روش جیلبریک و روت و . . . .. .
برای همین 5 ماه دیگه احتمالا بیلد های تستش کوک میشه...
جالب اینه که اگه خیلی قضیه فرق بکنه... 100% اول برای HTC HD2 کوک میشه... و بعدش هم برای samsung omnia و focus .... چون MGLoader انعطاف پذیر تره تا bootloader خود گوشی...

-------

نکته: بین تانگو و آپولو شاید آپدیت های تکمیلی عرضه بشه که فقط جهت اشکال گیری و افزودن ترفند های امنیتی جدید هست... مثل مثلا آپدیت 8107 که برای مانگو 7720 اومد.

hdboy360
2012-04-02, 10:24 PM
ویندوز فون 8 قابلیت ارسال و دریافت با بلوتوث رو داره یا بازم نمیشه؟

The.3zar
2012-04-02, 10:31 PM
همینطور که همه شما میدانید قرار است مایکروسافت آپدیت بعدی ویندوز فون را که آپولو نام دارد در آینده منتشر کند. اما شاید خیلی از شما دوستان اطلاعاتی در مورد آپولو نداشته باشید. در این پست قصد دارم تمام اطلاعاتی که فعلا از آپولو میدانیم را با شما به اشتراک بگذارم.

آپولو نام آپدیت آینده ویندوز فون خواهد بود که همان Windows Phone 8 است. Joe Belfiore یکی از رئیس های شرکت نوکیا در یک مصاحبه از بعضی قابلیت های ویندوز فون ۸ “آپولو” پرده برداری کرد.
مشخصات و امکانات “احتمالی” آپولو :

پشتیبانی از ۴ رزولوشن جدید
پشتیبانی از پردازنده های چند هسته ای
پشتیبانی از تراشته NFC برای تجربه Wallet و کیف پول الکتریکی
مموری کارت قابل تعویض
بر اساس کرنل Windows 8 بنا شده و نه WinCE : استفاده از کد های ویندوز ۸ در ویندوز فون ۸ برای مثال از استفاده از کد ها مالتی مدیا, امنیت و شبکه های ارتباطی
دیگر نیاز به Zune نخواهید داشت و رابطه ی آن با کامپیوتر و ویندوز ۸ عمیقتر خواهد بود ( تقریبا شبیه Active Sync سابق )
پشتیبانی بهتر از Skydrive برای اشتراک گذاری آهنگ ها و فایل ها بین ایکس باکس, ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸
کارایی بهتر بخش Local Scout و اضافه شدن علایق شخصی کاربران به این بخش
استفاده از کد ها ۱۲۸ بیتی برای قفل و امنیت بیشتر

این آپدیت در سه ماهه ی آخر سال ۲۰۱۲ معرفی و تا اوایل سال ۲۰۱۳ برای دستگاه های ویندوز فون عرضه خواهد شد. انتظار میرود در حین معرفی این آپدیت بیش از ۱۰۰,۰۰۰ برنامه دیگر معروف برای این سیستم عامل معرفی خواهد شد.
شاید خیلی از شما ها بپرسید که آیا گوشی های کنونی ویندوز فون این آپدیت را دریافت خواهند کرد یا خیر؟ جواب شما بله است. همه ی گوشی های ویندوز فون این آپدیت را دریافت خواهند کرد البته در گوشی های رده پایینتر و قدیمی تر بعضی از ابزار های جدید قابل استفاده نخواهند بود همانطور که در لومیا۶۱۰ بعضی از قابلیت ها در دسترس نیستند.
شایعاتی نیز وجود دارد که به دلیل اینکه پایه و کرنل ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸ یکی هستند تمام برنامه های ویندوز فون ۸ در ویندوز ۸ قابل اجرا خواهند بود
مهم 1:
زبان هایی که در تانگو اضافه شدن
مالاییایی و زبان اندونزی هست...

tighoor : دیگه الان 100% مطمئن هستم که برای پارسی و عربی اصلا نیاز نیست منتظر آپدیت باشیم...
باید منتظر Language Pack با پسوند .cab باشیم که به صورت آپدیت دستی نصب میشه و میشه برای رامهای کوک شده استفاده کرد
از اونجا که مارکت ویندوز فون به تازگی در چند کشور عربی فعال شده ... میتونیم انتظار داشته باشیم که Language Pack فارسی و عربی زودتر از آپولو به دست مردم برسه...

------------

مهم 2:
بیلد های تانگو ساختش متوقف شده... و ماکروسافت دیگه روی بیلد های تانگو کار نمیکنه... حتی اشکال گیری ها هم تموم شده... فقط مونده اینکه آماده ی عرضه ی عمومی بشه...
در عوض Dev های WP OS شروع کردن روی جمع آوری آپدیت آپولو... هنوز هیچ بیلد خاصی برای آپولو حتی عدد بیلدش هم لو نرفته...
من خودم پیشبینیم اینه که کار جمع آوری 2 ماه دیگه تموم بشه... و از 3 ماه دیگه بیلد بتا 1 دست یسری کله گنده ها مثل DFT برسه... و این که چون اساسا ویندوز فون آپولو فرق میکنه قضیش... هر کسی الان بیلد بتاش رو داشته باشه نمیتونه به این راحتی ها برای گوشی های ویندوز فون کوکش کنه... چون قراره به صورت اساسی فرق بکنه... و تا 1ی 2 ماه فقط طول میکشه قفل هاش شکسته بشه و دوباره روش جیلبریک و روت و . . . .. .
برای همین 5 ماه دیگه احتمالا بیلد های تستش کوک میشه...
جالب اینه که اگه خیلی قضیه فرق بکنه... 100% اول برای HTC HD2 کوک میشه... و بعدش هم برای samsung omnia و focus .... چون MGLoader انعطاف پذیر تره تا bootloader خود گوشی...

-------

نکته: بین تانگو و آپولو شاید آپدیت های تکمیلی عرضه بشه که فقط جهت اشکال گیری و افزودن ترفند های امنیتی جدید هست... مثل مثلا آپدیت 8107 که برای مانگو 7720 اومد.

ببخشید یه سوال جالب!

کی گفته کسی رو تانگو کار نمیکنه؟! عزیزم تو اکانت من تو مایکروسافت و همچنین فروم MSDN همه ی بچه ها دارن رو تانگو کار میکنن! دامپ هایی که تا حالا Leaks شده همه Tango/Mango هستن یعنی مثلا Build 8107 با فایل های سیستمی (دامپ) Build 8773

آدم هر خبری رو میبینه که نمیذاره اونم با اطمینان کامل یه ذره تحقیق کنید قبلش لطفا

Amir
2012-04-02, 11:16 PM
دوست عزیزی که این مطلب رو گذاشتی .... اول از همه ممنون . اما :

## شما که مدل گوشی خودت C6 هست چجوری راجع به این مساله انقدر مطمئن صحبت میکنی ؟

## در ضمن خواهشمندم اگه داری از انجمن دیگه ای که معلومه کدوم انجمنه مطلب کپی میکنی سعی کن یه مقداری تغییرات بدی و نظرات خود مدیران اونجا رو مستقیما نگی.

## با توجه به اخباری که من دارم باید بگم کماکان روی نسخه تانگو داره کار میشه .. شما ببین ویندوز فون Nodo از 7392 شروع شد بعد شد 7403 بعد شد 7720 .. توی نسخه منگو از 7720 شروع شد بعد رفت 7740 بعد 8107 . تانگو هم از 8753 شروع شد الان 8773 هست و بعدش هم هست اینطوری نیست که تموم بشه . اگه قرار بود مایکروسافت اینطوری کار کنه که الان 4 تا نسخه بعد از آپولو هم داده بود بیرون و آخرش این بود .. معلومه که بیلدی از آپولو نیست چوت هتوز روی تانگو داره کار میشه . اصلا حرفات ضد و نقیضه گل من .

## دوست من شما خیلی مطمئنی که اول برای HD2 کوک میشه ؟ از کجا میدونید ؟ چیزی که هنوز نیومده نباید کسی رو امیدوار کنید ... حتی اگر درست باشه.

## کی گفته که زبان پارسی میاد برای ویندوز فون ؟ من به صحبت های یکی از کارشناسان مایکروسافت و همچنین مرصاد عزیز استناد میکنم که زبان پارسی نمیاد بلکه عربی میاد و اون هم توی آپولو هست.

## این مطلب هم که میگی قضیه آنلاک کردن و جیلبریک کردن به کلی فرق میکنه و 2 ماه طول میکشه قفلش شکسته بشه رو از کجا آوردی داداش ؟ کدوم منبع ؟ من که ندیدم اگه از بچه های ویندوز فون کسی دیده بگه منم بدونم . شما چجوری میتونی راجع به جیلبریک نسخه ای که نیومده نظر بدی ؟؟ بنده خدا الان Titan و Radar نسل دوم وین فون هست و ورژنش همین الان هم هست و نیمتونیم آنلاک کنیم چه برسه به چیزی که هنوز به قول خودت بیلدش هم نیومده ..

## خواهش میکنم اطلاعاتت رو ببر بالا و اگه قراره اطلاع رسانی کنی درست اینکارو بکن تو که داری زحمت میکشی داداشم.

تاپیک بزودی بسته میشه

لطفا بعد از این پست به هیچ عنوان ادامه ندید ... ممنونم

یاعلی