PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزایش یا کاهش قیمت گوشی ؟

irclips
2012-02-22, 04:24 PM
سلام دوستان همینطورکه می دونید به دلیل بالا رفتن دلار متاسفانه قیمت گوشی ها خیلی رفته بالا و هر روز هم بالاتر می ره من چند وقته می خوام گالکسی جیو 5660 بگیرم اما هی 2 دل هستم واسه قیمت بعضی ها می گن قیمت ها بعد عید می یاد پایین و نمایندگی سامسونگ گفته بعد عید قیمت های جدید معرفی می کنه و .......... بعضی ها هم می گن گرون تر می شه خلاصه هرکی یه چیزی می گه می خواستم کسایی که واقعآ می دونن و مطمعآ هستن که قیمت ها بالاتر می ره و یا پایین تر و اگه قراره پایین بره دقاقآ و حدودنشو رو بگن که واقعآ کمک بزرگی بهم می کنن ممنون دوستان

IRAN.MAHAK
2012-02-22, 04:29 PM
عزیز قیمت دیگه پایین نمیاد سه ماهه همه دلشون رو خوش کردن به پایین اومدن اگه می خواست بیاد تا الان اومده حالا هم عبده بعد هم بخاطر لایحه مبارزه با قاچاق کالا که از سال دیگه اجرا میشه گوشی قاچاق دیگه مغازه ها اجازه ندارن بیارن فقط با گارانتی رسمی که اونم خودش 20 در صد قیمتها ذو میبره بالا

IRAN.MAHAK
2012-02-22, 04:31 PM
عزیز قیمت دیگه پایین نمیاد سه ماهه همه دلشون رو خوش کردن به پایین اومدن اگه می خواست بیاد تا الان اومده حالا هم عبده بعد هم بخاطر لایحه مبارزه با قاچاق کالا که از سال دیگه اجرا میشه گوشی قاچاق دیگه مغازه ها اجازه ندارن بیارن فقط با گارانتی رسمی که اونم خودش 20 در صد قیمته میبره بالا

irclips
2012-02-22, 07:30 PM
متاسفانه همینجوریه که شما می گید هست هر روزم داره می ره بالا تر کسی می دونه اگه صبر کنیم بهتر می شه یا نت یا بالاتر می ره ممنون می شم کسی کمکم کنه

mykamran
2012-02-22, 07:36 PM
سلام به نظرم بعد عید ارزون شه

IR/TCI
2012-02-22, 07:36 PM
ببخشید بقیه از کجا باید بدونن؟

+Amin
2012-02-22, 07:57 PM
سلام

قیمت ارز کماکان بالاست و فعلا هم خبری از پایین آمدن نیست

افزایش قیمت نزدیک عید هم کم کم اضافه میشود

به نظر من اگر قصد خرید گوشی دارید سریع تر اقدام به خرید نمایید

NinI bAd
2012-02-22, 08:04 PM
قیمت ها اصلا کاهش پیدا نمی کند حتی در سال آینده اگر قصد خرید دارید عجله کنید.

hamideblis
2012-02-22, 10:00 PM
دوستان ابتدا قیمت به خاطر دلار بالا رفت که روی قیمت خیلی چیز های تاثیر داشت و قیمت ها فوق العاده بالا رفت .. بعد از کنترل قیمت دلار بازهم قیمت ها پایین نیامد و خیلی ها دلیلش رو طمع فروشنده ها میدونستن که احتمالا همینه هست و حالا باز هم افزایش قیمت داریم که به بهانه نزدیک شدن به عید نوروز است .. اما به نظر من بعد از عید و در اردیبهشت احتمالا قیمت ها پایین میاد و دلیلش هم میتونه ورود مدل های جدید باشه در این موقع فروشنده ها سعی میکنن با کاهش قیمت جنس های قدیمی رو بفروشن و هم در اردیبهشت دیگه بهونه ای مثل عید وجود نداره وکه قیمت ها رو بالا ببرن ...
همین الان اگر بخواهیم Xperia S رو از انگیلیس وارد کنیم حدودا 860 هزار تومان اگر ارز رو باقیمت بانک مرکزی حساب کنیم و اگر بخواهیم با ارز آزاد حساب کنیم حدودا 1 میلیون 400 تومان .. فروشنده ها نیز گوشی رو به قیمت آرز آزاد میفروشن .. پس کنترل قیمت بازار آزاد ارز = کاهش قیمت اجناس وارداتی ..چون فروشنده ها دیگه بهونه ای ندارن که قیمت ارز بالاست ..که احتمالا اردیبهشت ماه این میافتد..البته نباید عواملی چون تحریم رو نادیده گرفت ..

در آخر هم از دوستان خواهش میکنم خرید رو متوقف کنن تا فروشنده ها احساس خطر کنن تا شاید کمی منصف تر بشن

تمام حرف های بنده از روی اتفاقاتی که رخ داده بوده و با جمع بندی اونها احتمال میدم قیمت ها بیاین پایین و نمیشه پیشبینی کرد که واقعا چه اتفاقی خواهد افتاد .. این ها نظر شخصی بنده بود که شاید غلط شاید درست باشه ..تصمیم گیری با خودتون

خواهشا کسی با اطمینان درباره کاهش قیمت ها نظر نده . کسی از فردا خبر نداره ..

+Amin
2012-02-22, 10:40 PM
دوستان ابتدا قیمت به خاطر دلار بالا رفت که روی قیمت خیلی چیز های تاثیر داشت و قیمت ها فوق العاده بالا رفت .. بعد از کنترل قیمت دلار بازهم قیمت ها پایین نیامد و خیلی ها دلیلش رو طمع فروشنده ها میدونستن که احتمالا همینه هست و حالا باز هم افزایش قیمت داریم که به بهانه نزدیک شدن به عید نوروز است .. اما به نظر من بعد از عید و در اردیبهشت احتمالا قیمت ها پایین میاد و دلیلش هم میتونه ورود مدل های جدید باشه در این موقع فروشنده ها سعی میکنن با کاهش قیمت جنس های قدیمی رو بفروشن و هم در اردیبهشت دیگه بهونه ای مثل عید وجود نداره وکه قیمت ها رو بالا ببرن ...
همین الان اگر بخواهیم Xperia S رو از انگیلیس وارد کنیم حدودا 860 هزار تومان اگر ارز رو باقیمت بانک مرکزی حساب کنیم و اگر بخواهیم با ارز آزاد حساب کنیم حدودا 1 میلیون 400 تومان .. فروشنده ها نیز گوشی رو به قیمت آرز آزاد میفروشن .. پس کنترل قیمت بازار آزاد ارز = کاهش قیمت اجناس وارداتی ..چون فروشنده ها دیگه بهونه ای ندارن که قیمت ارز بالاست ..که احتمالا اردیبهشت ماه این میافتد..البته نباید عواملی چون تحریم رو نادیده گرفت ..

در آخر هم از دوستان خواهش میکنم خرید رو متوقف کنن تا فروشنده ها احساس خطر کنن تا شاید کمی منصف تر بشن

تمام حرف های بنده از روی اتفاقاتی که رخ داده بوده و با جمع بندی اونها احتمال میدم قیمت ها بیاین پایین و نمیشه پیشبینی کرد که واقعا چه اتفاقی خواهد افتاد .. این ها نظر شخصی بنده بود که شاید غلط شاید درست باشه ..تصمیم گیری با خودتون

خواهشا کسی با اطمینان درباره کاهش قیمت ها نظر نده . کسی از فردا خبر نداره ..

ما که ارز دولتی ندیدیم

شما دیدید حتما باهاش گوشی وارد کنید و کلی سود کنید!!

hamideblis
2012-02-22, 11:00 PM
درسته و تا اونجایی که من میدونم فقط به مسافر هایی که قصد خروج از کشور رو دارن هر نفر مبلغ یک میلیون تومان ارز میدن به خاطر همین هم گفتم : کنترل قیمت بازار آزاد ارز = کاهش قیمت اجناس وارداتی

amess
2012-02-22, 11:24 PM
باید با قیمت های جدید کنار اومد...
تازه همونور که دوستان هم گفتن نزدیک عید قیمت ها بالا هم میره...

IR/TCI
2012-02-23, 09:31 PM
منم میخواستم گوشی بخرم بیخیال شدم و پولم را دادم سکه خریدم مطمعن هستم بعد از عید میفروشم و یک ایفون با هاش میخرم

S@MAN M5
2012-02-23, 09:57 PM
سلام دوستان
به نظر من با توجه به اينكه قيمت دلار بالاست گوشي هاي كه تازه مياند قيمتشون بالاست گوشي هاي كه مدتي اومدند يواش يواش به دليل اينكه از رده خارج ميشن قيمتشون مياد پايين و همچنين گوشي هاي كه هم بيشترين خريدار دارند.. چون اونا هم بعد مدتي از رده خارج ميشن ولي مشكلي هست كه تا اونوقت هم ديگه بازار نمياند ديگه و يه مشكلي هم كه هست ديگه ارزش پول كم شده اگر اقتصادي حرف بزنيم يعني 1000 تومن امروز برنميگرده بشه 100 ديروز

دوست عزيز شما اين گوشي رو به خاطر نيازتون ميخريد و ميخواهيد استفاده كنيد پس بخريد
منظورم اينه كه شما نميخواهيد گوشي بخريد و بفروشيد تا سود كنيد و بعد عيد اگر ارزون شد بگيد ضرر كردم ..
نميدونم منظورمو خوب رسوندم يا نه
يا علي

irclips
2012-02-23, 10:33 PM
واقعآ خرید گوشی ریسک شده آدم نمی دونه چه کار کنه مخصوصآ گوشی های گرون قیمت بچه ها کسی در مورد اینکه نمایندگی سامسونگ اعلام کرده بعد عید قیمت های جدید معرفی می کنه چیزی می دونه ؟

Amir
2012-02-24, 02:42 AM
ولی پیشنهادی من میکنم

یکی از دوستان من وارد کننده هست و بصورت خیلی عمده هم میفروشه

خودش میگه قیمتها داره میره بالا

میگه بهتره بعد از عید اقدام به خرید کنید . میگه که بعد از عید قیمتها کم میشه اما نه مثل موقعی که بود یعنی یک ماه پیش . میگه بعد از عید قیمتها ثابت میشه و بازار به آرامش میرسه و راحت تر میشه خرید کرد و پیشنهاد میکنه که اگه میخوای گوشی گرون بخری میارزه که صبر کنی ..

من به نظرم الان قیمتها خیلی کذایی بالاست . حرف سامان رو تایید میکنم ولی من خودم زورم میاد یه گوشی 600 تومنی رو 900 تومن بگیرم که میدونم 100 تومنش الکی بالاست . حالا بگیم 200 تومن بخاطر نوسان ارز ولی 100 دیگش الکی بالاست.

پس صبر میکنم تا ثابت بشه مخصوصا گوشی های بالای 500 تومن .. بابا آخه لامصب پول که مفت بدست نیاوردیم اینطوری بدیم پای حرص و طمع چند تا فروشنده و تاجر .. الانم آخر ساله تا بتونن فشار میدن به مردم .

Arash1984
2012-02-24, 04:16 AM
من به نظرم الان قیمتها خیلی کذایی بالاست . حرف سامان رو تایید میکنم ولی من خودم زورم میاد یه گوشی 600 تومنی رو 900 تومن بگیرم که میدونم 100 تومنش الکی بالاست . حالا بگیم 200 تومن بخاطر نوسان ارز ولی 100 دیگش الکی بالاست.

متاسفانه این قضایا در اینجا چندان هندسی-ریاضی نیست که n مقدار ارز و.. بره بالا و x مقدار گوشی و...گرون بشه . بلکه یک حرکت خاصی بازار داره که تحلیل پیچیده ای میطلبه (دلیل وجود بورس و.. هم همینه-البته در افتصادهای سالم کارکرد دارند.)
حالا این وسط بی بند و باری و بدون کنترلی بازار ایران و سودجویی دلالان کاسب نما که از آبی که بجای گل آلود بودن در بخش لوازم الکترونیکی دیگه آب سیاه شده میخان نهنگ! شکار کنند هم اضافه کنید،
و به همه اینها جو روانی حاصل از علت اصلی که گرونی ارزها و طلاو.... هم از اون منشا گرفته...
دیگه طبیعیه که اجناس دارن سوبله میرن بالا...:angry:

irclips
2012-02-24, 02:37 PM
بچه ها گوشی های 350 تومان هم احتمالش هست بعد عید خیلی کاهش قیمت پیدا کنه؟ مثلآ 50-100 تومن کاهش ؟

pouya_mob
2012-02-24, 02:41 PM
یه لحظه خودتونو جای مغازه دار بزارین و قضاوت کنین
بگین اگه شما مغازه دار بودین جنستونو به قیمت خرید قدیم میدادین یا جدید؟

AndroArc
2012-02-24, 02:47 PM
یه لحظه خودتونو جای مغازه دار بزارین و قضاوت کنین
بگین اگه شما مغازه دار بودین جنستونو به قیمت خرید قدیم میدادین یا جدید؟

من به قیمت قدیم میدادم وقتی با قیمت جدید آوردم با قیمت جدید میدادم!

NICE♥GIRL
2012-02-24, 02:54 PM
قیمت ها کاهش پیدا کرده ولی نکته بسیار جالب اینه که در ایران قیمت ها گرانتر شده....دوستان که قصد خرید گوشی دارن میتونن گوشی بخرن و دلشون خوش نکنند به بعد از عید یا چند ماه دیگه چون قیمتها تغییر نمیکنه به اون صورت که بخواین چند ماه صبر کنید که ارزان بشه مگر اینکه برین از دبی یا کشورهای دیگه بخرین...پس اگر کسی قصد خرید گوشی دارین بهتره الان بخرین چون عید که دیگه خودتون میدونید تا اسم عید میاد همین طوری خود به خود باز بهانه ای دارن فروشنده ها که گران شده..ولی اگر وقعا کسی احتیاجی به گوشی نداره میتونه خرداد بخره چون گوشیها قیمهاش اون موقع کاهش پیدا میکنه:flower:

pouya_mob
2012-02-24, 02:54 PM
من به قیمت قدیم میدادم وقتی با قیمت جدید آوردم با قیمت جدید میدادم!

تا تو اون موقعیت نباشی نمیتونی بگی
مطمعنم اگه شما مغازه دار باشی اصلا نمیفروشی میزاری واسه شب عید

SAEEDBG
2012-02-24, 02:57 PM
من جنوب هستم،اینجا گوشی و لپ تاپ قاچاق میارن و یه جایی میشیننن سریع میفروشن که پلیس نگیرتشون،البته نمیدونم گوشی هارو از کجا میارن میخرن یا میدزدن معلوم نیس،اما گوشی ها نو هستن

امروز یه لپ تاپ توشیبا دیدم قیمت بازارش حدود 1 میلیون هست،اونجا میدادن 350 البته کم هم میکردن

دوستم گالکسی اس 2 خرید 400 تومن صفر بود،الان 2 روزه استفاده میکنه میگه عالی بوده

البته من ترسیدم لپ تاپو بگیرم :ph34r2:

NICE♥GIRL
2012-02-24, 03:00 PM
من جنوب هستم،اینجا گوشی و لپ تاپ قاچاق میارن و یه جایی میشیننن سریع میفروشن که پلیس نگیرتشون،البته نمیدونم گوشی هارو از کجا میارن میخرن یا میدزدن معلوم نیس،اما گوشی ها نو هستن

امروز یه لپ تاپ توشیبا دیدم قیمت بازارش حدود 1 میلیون هست،اونجا میدادن 350 البته کم هم میکردن

دوستم گالکسی اس 2 خرید 400 تومن صفر بود،الان 2 روزه استفاده میکنه میگه عالی بوده

خوب تنها مشکلی که داره ضمانت نداره ولی خوب من اگر جنوب بودم حتما میخردم چون این ضمانت در ایران هم معتبر نیست ولی در هنگام خرید باید کسی همراه باشه که جنس خوب بشناسه فکر کنم مشکل دیگه ای نباشه:flower:

.AnonYmouS
2012-02-24, 03:13 PM

خوش به حالت رفیق :guilty:
ما که آرزو داریم یه همچین شرایطی به پستمون بخوره

SAEEDBG
2012-02-24, 09:08 PM
خوش به حالت رفیق :guilty:
ما که آرزو داریم یه همچین شرایطی به پستمون بخوره

خوب تنها مشکلی که داره ضمانت نداره ولی خوب من اگر جنوب بودم حتما میخردم چون این ضمانت در ایران هم معتبر نیست ولی در هنگام خرید باید کسی همراه باشه که جنس خوب بشناسه فکر کنم مشکل دیگه ای نباشه:flower:

اقا وسوسه شدم برم بگیرمممممم:D

بنده ازشون یه موتور AX1 بدون پلاک یک میلیون هشتصد گرفتم،الان 3 میلیون مشتری پاش خوابیده:laughing:

کسی از دوستان چیزی خواست بیاد جنوب میبرمش اونجا هر چی خواست بگیره:cool:

mehrshad72
2012-02-28, 02:50 PM
اقا وسوسه شدم برم بگیرمممممم:D

بنده ازشون یه موتور AX1 بدون پلاک یک میلیون هشتصد گرفتم،الان 3 میلیون مشتری پاش خوابیده:laughing:

کسی از دوستان چیزی خواست بیاد جنوب میبرمش اونجا هر چی خواست بگیره:cool:

سلام دوست عزیز
آدرستو بده شاید اومدم یه galaxy s II گرفتم.
من شمال زندگی میکنم.میارزه واسه این تفاوت قیمت تا جنوب بیام.!!؟

+Amin
2012-02-28, 04:49 PM
دوستان در دزدی بودن همچین گوشی ای شکی نیست

گالاکسی اس 2 را با هر ارزی که وارد کنید زیر 950 امکان ندارد پای خودتان دربیاد

خواهشا یه نگاه به قیمت جهانی بندازید

در ضمن من هم بچه جنوب هستم.این چیزایی که رو که میگی تا حالا ندیدم

از هر نقطه ایران بلیط هواپیما تا تهران + هزینه های جابه جایی تهران را حساب کنی + 400 هزار تومان پول گالاکسی اس 2 و بیای تهران بفروشی باز هم سود داره

پس به قول معروف تو اگر طبیب بودی درد خود دوا نمودی

خود شما میزدی تو این کار و کلی سود میکردی

NICE♥GIRL
2012-02-28, 04:55 PM

یعنی این دوستمون که بچه جنوب هست شوخی میکنه که میفروشن با قیمت پایین؟؟؟ 1.قیمت بخاطر ضمانت نداشتن پایین هست 2..و چون داخل مغازه نمیفروشن پول اجاره مغازه ندارن که روی گوشی قیمتشو ببرن بالا یک چیز طبیعی هست ارزان باشه اگر هم شک دارید شما که جنوب هستید میتونید از دوست جنوبی که میگن میفروشن میتونید ادرس بگیرید برید از نزدیک ببینید واقعیت داره یا نه :flower:

K.O.R.O.S.H
2012-02-28, 04:55 PM
حداقل ذکر میکردی کدوم شهرستان . چون اهواز و آبادان هم جنوب هستن ولی چنین چیزی ما که ندیدیم . !

pouya_mob
2012-02-28, 05:07 PM

از هر نقطه ایران بلیط هواپیما تا تهران + هزینه های جابه جایی تهران را حساب کنی + 400 هزار تومان پول گالاکسی اس 2 و بیای تهران بفروشی باز هم سود داره

پس به قول معروف تو اگر طبیب بودی درد خود دوا نمودی

خود شما میزدی تو این کار و کلی سود میکردی

شما اس2 دزدی بیار تعویض شماره سریالش بامن ( تضمینی )

oldadviser
2012-02-28, 05:08 PM
بهترین مکان برای خرید بانه و بخش سلیمان عراق هست
تو تابستون اینجا قیمت آیفون 4 حدود 900 بود اونجا حدود 750 میداد .خود فروشنده هم با همین قیمت خریده بود .البته اینجور چیزها رو باید کاملا زیرو بمشونو در اورد بعد خرید چون بودند کسایی که میخریدند بعد دو روز یا ال سی دی میسوزوند یا کلا یه چیزیش میشد.به نظر من آدم وسایل برقی رو از مغازه ای که میشناسه بخره بهتره حتی اگه میدونه یکم داره گرون میخره چون ریسک نداره/
در من بعید میدونم که قیمت موبایل بیاد پایین مخصوصا تو کلان شهرها حتی بعد از عید .چون قیمت دلار دیگه از این پایین تر نمیاد .خیلی به مردم لطف کنند میاد حدود 1750 پس تغییر آنچنانی نمیکنه.مثلا ایکس 8 که قبلا میشد 160 یا 70 خرید الان از 280 پایینتر نمیاد .یکم هم مشکل از مردم هست که نباید این موقع ها خرید کنند تا مغازه دار وقتی میبینه سرمایش خوابیده و فروش نداره مجبور بشه قیمت رو بیاره پایین .تو مغازه تو اصفهان بودم مشتری اومد و یه هازل سونی از مغازه خرید به قیمت 260 هزار تومن .خوب ببینید این گوشی تا 3 ماه پیش حدود 140 بود این آقا حدود 120 تومن بیشتر خرید . آخه نون شب نیست که یکم یر تر بخره .
من میخواستم یه اچ دی 2 بخرم میگفت 550 تومن قیمت قبلی 400 بود.
نمیدونم والا...

NICE♥GIRL
2012-02-28, 05:17 PM
بهترین مکان برای خرید بانه و بخش سلیمان عراق هست
تو تابستون اینجا قیمت آیفون 4 حدود 900 بود اونجا حدود 750 میداد .خود فروشنده هم با همین قیمت خریده بود .البته اینجور چیزها رو باید کاملا زیرو بمشونو در اورد بعد خرید چون بودند کسایی که میخریدند بعد دو روز یا ال سی دی میسوزوند یا کلا یه چیزیش میشد.به نظر من آدم وسایل برقی رو از مغازه ای که میشناسه بخره بهتره حتی اگه میدونه یکم داره گرون میخره چون ریسک نداره/
در من بعید میدونم که قیمت موبایل بیاد پایین مخصوصا تو کلان شهرها حتی بعد از عید .چون قیمت دلار دیگه از این پایین تر نمیاد .خیلی به مردم لطف کنند میاد حدود 1750 پس تغییر آنچنانی نمیکنه.مثلا ایکس 8 که قبلا میشد 160 یا 70 خرید الان از 280 پایینتر نمیاد .یکم هم مشکل از مردم هست که نباید این موقع ها خرید کنند تا مغازه دار وقتی میبینه سرمایش خوابیده و فروش نداره مجبور بشه قیمت رو بیاره پایین .تو مغازه تو اصفهان بودم مشتری اومد و یه هازل سونی از مغازه خرید به قیمت 260 هزار تومن .خوب ببینید این گوشی تا 3 ماه پیش حدود 140 بود این آقا حدود 120 تومن بیشتر خرید . آخه نون شب نیست که یکم یر تر بخره .
من میخواستم یه اچ دی 2 بخرم میگفت 550 تومن قیمت قبلی 400 بود.
نمیدونم والا...

شنیده بودم بانه ارزان هست میشه بگید بانه کجاست دقیقا؟؟؟؟در ضمن فکر میکنید مغازه ها حالا با این کسانی که حراجی میفروشن فرق داره؟؟؟گوشی گرفتم ضمانت فقط واسه باطری زده آخه چه فایده؟؟؟مگه باطری هست کل گوشی؟؟؟فروشنده میگه اینجا همه چیزشو تست کردی پس فقط باطریش 24 وقت داری تست کنی...به نظر حداقل از این حراجیها بهتره ادم بخره نظر شخصی گفتم:flower:

+Amin
2012-02-28, 05:25 PM
یعنی این دوستمون که بچه جنوب هست شوخی میکنه که میفروشن با قیمت پایین؟؟؟ 1.قیمت بخاطر ضمانت نداشتن پایین هست 2..و چون داخل مغازه نمیفروشن پول اجاره مغازه ندارن که روی گوشی قیمتشو ببرن بالا یک چیز طبیعی هست ارزان باشه اگر هم شک دارید شما که جنوب هستید میتونید از دوست جنوبی که میگن میفروشن میتونید ادرس بگیرید برید از نزدیک ببینید واقعیت داره یا نه :flower:

ببخشید شما میدونید قیمت جهانی یعنی چی؟

چه ربطی به اجاره مغازه و از این حرفا داره؟

حداقل ذکر میکردی کدوم شهرستان . چون اهواز و آبادان هم جنوب هستن ولی چنین چیزی ما که ندیدیم . !

والا!

NICE♥GIRL
2012-02-28, 05:28 PM

والا!

شما که میدونید قیمت جهانی یعنی چی توضیح بدید استفاده کنیم:whistle:

S@MAN M5
2012-02-28, 07:59 PM
سلام دوستان عزیز
دوستان حقیقت از نظ من اینه با توجه با اینکه ایران در تحریم هست بسیاری از اقلام مثل گوشی در ایران گران هستد اما منطقی تر به این موضوع بنگیریم بالا بودن قیمیت گوشی به این حد هم نیست یکم افراد سود جو دارن از موقعیت سو استفاده میکنند همه میدونند که گوشی که وارد ایران میشه هزینه گمرگ و سود وارد کننده و سود فروشنده میاد روش خوب الان سوال اینجاست که دوستمون میگن قیمت جهانی اونوقت گوشی که در کشور دیگه مثلا دیزایر اچ دی 850 تومن باشه تو ایران به قیمت 1/200 میرسه دست مصرف کننده ولی الان تو ایران 850 تومنه باشه پس ثابت میشه قیمت گوشی در کشور های دیگه 500 تومن هست پس قیمت جهانی تاثیری در قیمت گوشی در ایران نداره چون هیچ وقت وارد کننده گوشی رو به قیمتی که خریده نمیاد تو بازار پخش کنه .
الانم قیمت گوشی های که بیشترین خریدار رو داره بالاست اونایی که طرفدار ندارند به قیمت معقول به فروش میرسند پس نتیجه میگیریم نوعی سو استفاده کردنه از خریدار هست
دوستانی که قصد خرید گوشی دارند باید ریسک پذیر باشند چون اصلا به قطعیت نمیتوان گفت قیمت گوشی بعد عید چه وضعیتی پیدا میکنه
به نظر خوم من میاد پایین اما نه مثل قبل چون تو پست قبلیمم گفتم 1000 تومن امروز برنمیگرده بشه 100 دیروز
موفق باشید

NICE♥GIRL
2012-02-28, 08:11 PM
سلام دوستان عزیز
دوستان حقیقت از نظ من اینه با توجه با اینکه ایران در تحریم هست بسیاری از اقلام مثل گوشی در ایران گران هستد اما منطقی تر به این موضوع بنگیریم بالا بودن قیمیت گوشی به این حد هم نیست یکم افراد سود جو دارن از موقعیت سو استفاده میکنند همه میدونند که گوشی که وارد ایران میشه هزینه گمرگ و سود وارد کننده و سود فروشنده میاد روش خوب الان سوال اینجاست که دوستمون میگن قیمت جهانی اونوقت گوشی که در کشور دیگه مثلا دیزایر اچ دی 850 تومن باشه تو ایران به قیمت 1/200 میرسه دست مصرف کننده ولی الان تو ایران 850 تومنه باشه پس ثابت میشه قیمت گوشی در کشور های دیگه 500 تومن هست پس قیمت جهانی تاثیری در قیمت گوشی در ایران نداره چون هیچ وقت وارد کننده گوشی رو به قیمتی که خریده نمیاد تو بازار پخش کنه .
الانم قیمت گوشی های که بیشترین خریدار رو داره بالاست اونایی که طرفدار ندارند به قیمت معقول به فروش میرسند پس نتیجه میگیریم نوعی سو استفاده کردنه از خریدار هست
دوستانی که قصد خرید گوشی دارند باید ریسک پذیر باشند چون اصلا به قطعیت نمیتوان گفت قیمت گوشی بعد عید چه وضعیتی پیدا میکنه
به نظر خوم من میاد پایین اما نه مثل قبل چون تو پست قبلیمم گفتم 1000 تومن امروز برنمیگرده بشه 100 دیروز
موفق باشید

کاملا با حرفهاتون موافقم...اولا واقعا واسم خودم متاسفم تو چنین مملکتی زندگی میکنم واقعا متاسفم...و نکته دیگه اینه به جرعت میتونم بگم فروشنده راحت دارن سو استفاده میکنن و گوشیها خیلی راحت گران میفروشن ولی واقعا یعنی یک بازرس نیست رسیدگی کنه؟؟؟؟حیف انجمن جای این حرفها نیست خیلی حرفها پیشت پرده هست که همش بر میگرده به سو استفاده از مردم....:flower:

Javad0111
2012-02-28, 08:18 PM
در حال حاضر از گمرک با دلار 1950 وارد میشه و یکی از دلایلش هم همین است

که وزیر بازرگانی گفته بازرگانان باید با دلار 1260 وارد کنند در غیر این صورت حق ورود کالا را ندارند!

saravanani
2012-02-28, 08:22 PM
کاملا با حرفهاتون موافقم...اولا واقعا واسم خودم متاسفم تو چنین مملکتی زندگی میکنم واقعا متاسفم...و:flower:

این جا جای این بحث ها نیست لطفا مراعات کنید:grrr:

NICE♥GIRL
2012-02-28, 08:27 PM
این جا جای این بحث ها نیست لطفا مراعات کنید:grrr:
من بحث نکردم معنی بحث میدونید یعنی چی؟؟؟؟:cool:

_Stranger_
2012-02-28, 08:39 PM
من افزایش قیمت رو از تحریم ایران میدونم.
به نظر میاد که دارن فشار میارن که ایران و ایرانی رو ضعیف کنن. حالا که صحبت لج و لج بازیه ما هم گوشی اندرویدی تولید کردیم!!!

Meha
2012-02-28, 08:40 PM
سلام

دقیقا هدف تاپیک و افراد چیه؟

+Amin
2012-02-28, 10:17 PM
سلام دوستان عزیز
موفق باشید

این تاپیک همش بحث بیخود شده

دوست عزیز منظور من با ایون رفیقمون که میگه گالاکسی اس 2 فلان جا 400 هزار تومان

شما تو مارکت های خارجی بگردید برای گالاکسی اس 2 حدودا به مبلغ 460 یورو میرسید

به نظر شما امکان دارد جنس 460 یورویی بشه 400 هزار تومان؟

به این میگن قیمت جهانی

شد؟

S@MAN M5
2012-02-28, 10:25 PM
سلام امین جان
کاش این متنو نمینوشتید--- این تاپیک همش بحث بیخود شده---همکار انجمن
چون اینکارتون بیاحترامی به پست دیگران هست
شما وقت از یه کلمه استفاده میکنید --قیمت جهانی--توضیح کامل بدید تا من و دیگران بهتر ملتفت شیم که حق یا شماست
دوست عزیز انتظارت از شما بیشتره در مورد کمک و جواب دادن به سوالات شاید ما اشتباه میکنیم اما اگر شما حرفتون صد در صد منطقی یه منطق بیارید
ممنون میشم

m_pixel
2012-02-28, 10:25 PM

چه ربطی به اجاره مغازه و از این حرفا داره؟

والا!

عزیز جان شما که مدیر هستین. حداقل توقع داشتم حرفتون سند داشته باشه.
الان با دلار 1260 تومان گالکسی اس 2 رو میشه با زیر 700 تا فوقش 740 تومان خرید.بیشترم نیست.(همون قیمت 3 ماه پیشش!)
این قیمت یک ملیون و پانصد هزار تومن که بعضیا میگن و بعضی مردم ساده میخرن،تنها درصورتیه که دلار 2600 تومن باشه.:D واقعا آدم باید مغزش ناقص باشه که نیاز نداشته باشه وبره چیزی از 2برابر بیشتر هم پای این گوشی بده!
اینا درحالی بود که بخوایم گوشی رو با دلار وارد کنیم.درصورتی که اصلا اینطور نیست و همه خریدشون (یا قاچاق) از کشورهای عربی هست که واحد پولشون درهم هست!که الحمدالله فرقی نکرده.
(موقع گرون شدن و سود بردن که میشه حالا اومدن دلار رو گذاشتن مبنا!:angry:)
بازار موبایل واقعا وضعش خرابه.این وضعی هم که داره شاید 20% اش هم مربوط به دلار نیست.فقط یه توجیه شده همین!

هرکی از این قیمت ها طرفداری میکنه 2حالت داره:
1-واقعا عمده فروش انقدر سرش کلاه میزاره که طرف فکر میکنه قیمت واقعیه گوشیه! وبی خبره که خیلی خیلی بعیده.
2-فقط فکر سود خودش هست!(چی از پول بهتر؟:angry:)

من واقعا متاسفم که هیچ بازرسی ای از قیمت ها و این وضع بازار موبایل صورت نمیگیره.تا اینجوری بعضی از این موبایل فروش ها خون مردم رو تو شیشه نکنن.
تازه از اون طرف هم اظهار بدبختی میکنن و میگن ماهم ضرر میکنیم.این چه وضعیه؟؟؟

ولی واقعا این پول ها خوردن نداره.مطمئن باشن از یه جایی میزنه بیرون!

دوستان هم تا میتونن دست نگه دارن.تا بعد عید ارزون بشه. کمی هم این موبایل فروش ها ادب بشن.
گرون شدن دلار یه حدی داره.قیمتش فضایی که نمیشه
یا 2600 بالاتر که نمیشه!:D

T E Z A R
2012-02-28, 10:37 PM
کاربر عزیز m_pixelشما میگی که حرف aminسند نداره اونوقت میای و میگی که دلار1260تومان:ohno:
اگه شما دلار دارین که میدین 1260تومان الان پیام خصوصی بده بنده از شما میخرم.

+Amin
2012-02-28, 10:57 PM
عزیز جان شما که مدیر هستین. حداقل توقع داشتم حرفتون سند داشته باشه.
الان با دلار 1260 تومان گالکسی اس 2 رو میشه با زیر 700 تا فوقش 740 تومان خرید.بیشترم نیست.(همون قیمت 3 ماه پیشش!)
این قیمت یک ملیون و پانصد هزار تومن که بعضیا میگن و بعضی مردم ساده میخرن،تنها درصورتیه که دلار 2600 تومن باشه.:D واقعا آدم باید مغزش ناقص باشه که نیاز نداشته باشه وبره چیزی از 2برابر بیشتر هم پای این گوشی بده!
اینا درحالی بود که بخوایم گوشی رو با دلار وارد کنیم.درصورتی که اصلا اینطور نیست و همه خریدشون (یا قاچاق) از کشورهای عربی هست که واحد پولشون درهم هست!که الحمدالله فرقی نکرده.
(موقع گرون شدن و سود بردن که میشه حالا اومدن دلار رو گذاشتن مبنا!:angry:)
بازار موبایل واقعا وضعش خرابه.این وضعی هم که داره شاید 20% اش هم مربوط به دلار نیست.فقط یه توجیه شده همین!

هرکی از این قیمت ها طرفداری میکنه 2حالت داره:
1-واقعا عمده فروش انقدر سرش کلاه میزاره که طرف فکر میکنه قیمت واقعیه گوشیه! وبی خبره که خیلی خیلی بعیده.
2-فقط فکر سود خودش هست!(چی از پول بهتر؟:angry:)

من واقعا متاسفم که هیچ بازرسی ای از قیمت ها و این وضع بازار موبایل صورت نمیگیره.تا اینجوری بعضی از این موبایل فروش ها خون مردم رو تو شیشه نکنن.
تازه از اون طرف هم اظهار بدبختی میکنن و میگن ماهم ضرر میکنیم.این چه وضعیه؟؟؟

ولی واقعا این پول ها خوردن نداره.مطمئن باشن از یه جایی میزنه بیرون!

دوستان هم تا میتونن دست نگه دارن.تا بعد عید ارزون بشه. کمی هم این موبایل فروش ها ادب بشن.
گرون شدن دلار یه حدی داره.قیمتش فضایی که نمیشه
یا 2600 بالاتر که نمیشه!:D

لطفا اول تحقیق کنید بعد پست بدهید

اولا دلار 1200 تومانی پیدا کردی بیار من رقم بالا خریدارم
با کلی دردسر و دوندگی به صورت مسافر ها با حواله 1000 دلار میدن

بنابر این وارد کننده ها مجبور هستن از روش های دیگه ارز پیدا کنن

دوما درهم دو ماه پیش 300 و خورده ای بود که آخرین قیمت امروز درهم به 515 تومان رسید(البته چند روز پیش تا 590 بالا رفت).آخرین قیمت دلار هم امروز تو بازار آزاد به 1895 رسید

سوما تو اوج گرانی گالاکسی اس دو به یک میلیون و سیصد هزار تومان هم نرسید چه برسد به یک میلیون و پانصد هزار تومان

سلام امین جان
کاش این متنو نمینوشتید--- این تاپیک همش بحث بیخود شده---همکار انجمن
چون اینکارتون بیاحترامی به پست دیگران هست
شما وقت از یه کلمه استفاده میکنید --قیمت جهانی--توضیح کامل بدید تا من و دیگران بهتر ملتفت شیم که حق یا شماست
دوست عزیز انتظارت از شما بیشتره در مورد کمک و جواب دادن به سوالات شاید ما اشتباه میکنیم اما اگر شما حرفتون صد در صد منطقی یه منطق بیارید
ممنون میشم

منظورم من کلی بود

بله حق با شماست اگر به کسی برخورده است معذرت میخواهم
هر ** میاد یه چیزی میگه
یه نفر میاد میگه فلان گوشی فلان قیمت.من

بعضی ها نمیدونن چه خبرهه همین جوری پست میدن

m_pixel
2012-02-29, 12:32 AM
کاربر عزیز m_pixelشما میگی که حرف aminسند نداره اونوقت میای و میگی که دلار1260تومان:ohno:
اگه شما دلار دارین که میدین 1260تومان الان پیام خصوصی بده بنده از شما میخرم.
من دلار بانکی رو گفتم !
نه تو بازار فوق آزاد!

لطفا اول تحقیق کنید بعد پست بدهید

اولا دلار 1200 تومانی پیدا کردی بیار من رقم بالا خریدارم
با کلی دردسر و دوندگی به صورت مسافر ها با حواله 1000 دلار میدن

بنابر این وارد کننده ها مجبور هستن از روش های دیگه ارز پیدا کنن

دوما درهم دو ماه پیش 300 و خورده ای بود که آخرین قیمت امروز درهم به 515 تومان رسید(البته چند روز پیش تا 590 بالا رفت).آخرین قیمت دلار هم امروز تو بازار آزاد به 1895 رسید

سوما تو اوج گرانی گالاکسی اس دو به یک میلیون و سیصد هزار تومان هم نرسید چه برسد به یک میلیون و پانصد هزار تومان

منظورم من کلی بود

بله حق با شماست اگر به کسی برخورده است معذرت میخواهم
هر ** میاد یه چیزی میگه
یه نفر میاد میگه فلان گوشی فلان قیمت.من

بعضی ها نمیدونن چه خبرهه همین جوری پست میدن
من به اندازه کافی اطلاعات دارم.شما خودت هم میدونی اینجوری که شلوغش کردن و گندش رو درآوردن نیست.
دلار بانکی 1200 هست!
وزیر بازرگانی هم گفت به بازرگانان و کسایی که وارد میکنن دلار 1200 تومان میدن!
پس با این حساب نباید مشکلی باشه! مخصوصا برای گوشی های باگارانتی اصلی.
بازم بگیم اگه همه نتونن دلار بانکی بگیرن وبا همه ی این حساب ها این قیمت ها در نمیاد.
و اگه قرار به این باشه میرن سراغ همون روش های دیگه !!
کسی که قاچاق میکنه بلده چیکار کنه بهترین استفاده رو بکنه!

گوشی evo 3d الان بعضیا 1 میلیون میدن!قیمت اصلی همون 670 نهایت هستش.
قیمت رندش الان تا 840 هست.
یه آدم میاد از رو حالت مزاجیش قیمتی میزاره. و اگه همه با راه های زیرکانه 170 تومن سود میکنن.ایشون دوبرابر سود میکنه!(واقعا متاسفم براشون)
تنها کسانی که سود میکنن فقط موبایل فروشان.فقط
بعد دوباره تو همین برند desir z 420 تومن بوده الان 520 هست!
اصلا معلومه قضیه ربطی به دلار نداره!این یه تناقض کامله که هیچ دلیلی براش نیست!
البته شایدم مثلا اینطوری باشه:

بیان گالکسی 2 رو چون محبوبه مثلا با دلار 1800 و قیمت شما بخرن بعد دیزایر چون از دور افتاده یکمی.مثلا 400 تومن کمک هزینه بدن واسه هر دلار که منو شما ترقیب بشیم بخریم؟!!!!!!!!

دقیقا قیمت 1,400 و 1,500 برای گالکسی بوده!حتی توی همین انجمن های موبایلم میتونی یه نگاهی بندازی و ببینی.
الان این قیمت نیست ولی خودم پرسو جو کردم یادمه تا یکو نیم هم اومد. که بعضیا گوشیشون رو تا 1,200 و بالا تر هم فروختن دست دوش رو!شما اطلاعاتت کافی نیست!
این که رو گوشی گالکسی 2 هرجور بخوان میخورن شکی نیست.شمام فقط بدون خودت رو توجیه میکنی.
سامسونگ اگه بدونه یه سری آدم گوشیش رو دوبرابر میفروشن.خودشو میکشه.:D
بعضیا سود چند سال کارشون رو تونستن توی همین چند ماه بکنن!و توی آب گلالود ماهی بگیرن.

Javad0111
2012-02-29, 08:46 AM
من دلار بانکی رو گفتم !
نه تو بازار فوق آزاد!

من به اندازه کافی اطلاعات دارم.شما خودت هم میدونی اینجوری که شلوغش کردن و گندش رو درآوردن نیست.
دلار بانکی 1200 هست!
بازم بگیم اگه همه نتونن دلار بانکی بگیرن وبا همه ی این حساب ها این قیمت ها در نمیاد.

یه آدم میاد از رو حالت مزاجیش قیمتی میزاره. و اگه همه با راه های زیرکانه 170 تومن سود میکنن.ایشون دوبرابر سود میکنه!(واقعا متاسفم براشون)

بیان گالکسی 2 رو چون محبوبه مثلا با دلار 1800 و قیمت شما بخرن بعد دیزایر چون از دور افتاده یکمی.مثلا 400 تومن کمک هزینه بدن واسه هر دلار که منو شما ترقیب بشیم بخریم؟!!!!!!!!

دقیقا قیمت 1,400 و 1,500 برای گالکسی بوده!حتی توی همین انجمن های موبایلم میتونی یه نگاهی بندازی و ببینی.
الان این قیمت نیست ولی خودم پرسو جو کردم یادمه تا یکو نیم هم اومد. که بعضیا گوشیشون رو تا 1,200 و بالا تر هم فروختن دست دوش رو!شما اطلاعاتت کافی نیست!
این که رو گوشی گالکسی 2 هرجور بخوان میخورن شکی نیست.شمام فقط بدون خودت رو توجیه میکنی.
بعضیا سود چند سال کارشون رو تونستن توی همین چند ماه بکنن!و توی آب گلالود ماهی بگیرن.

دقیقا با حرفای شما موافقم.

تا دبروز همه قاچاق میاوردند. الان چهره مظلومانه به خودشون گرفتند که قاچاق نمیارند و گرون میخرند و گرون میفروشند ....

یک گوشی میبینی ضریب 100 گرفته و یک گوشی دیگه ضریب 300 الی 500!!

واقعا بر چه اساسی این قیمت های تخیلی را برای کالای خودشون تعیین میکنند؟!

نمیدونم این تعضیرات کجاست پس ... :whistle:

+Amin
2012-02-29, 09:28 AM
من دلار بانکی رو گفتم !
نه تو بازار فوق آزاد!

دلار بانکی 1200 هست!

از همون نرخ درهم معلوم بود شما چه قدر اطلاعات دارید!!

شما دلار 1260 تومنی بیار من میخرم

روشش رو نشون بده شیرینیش هم محفوظ

اگه دلار 1260 تومنی تو بازار پر بود که الان وضع بازار این نبود.

اون موقعی هم که گالاکسی شد 1.5 فکر کنم من خواب بودم!

http://ir-tci.org/forum/showthread.php?t=62025

http://ir-tci.org/forum/showthread.php?p=1293341#post1293341

بحث من هیچ ربطی به این حرفا نداشت.من جواب اون کاربری رو دادم که گفت گالاکسی اس 2 400 هزار تومان

ختم بحث

S@MAN M5
2012-02-29, 09:43 AM
سلام دوستان
ببخشید اینو میگم اما بحث از موضوع اصلی خارج شده و وارد حاشیه شده
الان تاپیک بحثش شده درمورد سیاست ( تحریم و اقتصاد )
لطفا ادامه ندید چون موجب بیاحترامی به هم دیگه میشه که واقعا کار قبیح هست .
ممنون میشم بزرگواران

P.A.Y.A.M
2012-02-29, 09:49 AM

دوست عزیز یه آیفون 4 و یه آیفون 4 اس هر دو 16 گیگ هم واسه من قیمت بگیر من می خوام.

+Amin
2012-02-29, 09:51 AM
بسته شد

هر کسی مشکلی داره بیاد تو پروفایل من با هم بحث میکنیم