PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش UNBRICK Desire HD برای اولین بار در دنی

S@MAN M5
2012-02-08, 11:01 AM
سلام اين مطلب جالبو داشتم گشت ميزدم ديدم گفتم شايد براي دوستان هم جالب و به دردشون بخوره روزي من يكي از اين شحصي كه اينو نوشته خيلي متشكرم
از اونجایی که دوستانی بعد از روت و s-ff با این مشکل مواجه میشن که گوشیشون دیر لود میشه یا اصلا روشن نمیشه این آموزش رو دنبال کنن و انشاا... که به نتیجه میرسن
این مشکل تا به الان برای خود بنده 2 بار پیش اومده و تقریبا مشکل قابل حل هست و متاسفانه نمایندگی ها هیچ علمی در این زمینه ندارن و نمیتونن مشکل شما رو مرتفع کنن
بروز این مشکل از زمانی شروع میشه که تصمیم به s-off کردن گوشی میگیریم تا کاستوم رام بریزیم
در مواردی اندک دیده شده مراحل روت و s-off یا به صورت کامل انجام شده یا حین کار ارتباط قطع شده پس مشکل ما hboot و splash گوشی هست
یعنی اینکه وقتی مراحل s-off رو دنبال میکردیم یا دستی یا با برنامه نتونستیم فایل hboot رو کامل پاک کنیم و فایل جدید رو جایگزینش کنیم
پس الان گوشی با 2 تا فایل hboot میخواد لود بشه که خداییش نمیشه !!! البته این گوشی سرکش تر از این حرفاس و میشه
تنها خبره خوبی که میتونم بهتون بدم اینکه که من با تجربه ی اندکم به این نتیجه رسیدم این گوشی هیچ وقت بصورت کامل dead نمیشه
موقعی که با این مشکل روبرو میشید دکمه ی پاور گوشی رو که نگه میدارید گوشی روشن نمیشه
ولی وقتی باطری گوشی در میارید و مجدد جا میزنید و شارژر گوشی یا کابل usb رو بهش وصل میکنید چراغ نارنجی رنگ گوشی روشن میشه یعنی داره شارژ میشه
حالا میریم سر توضیحات مربوط به رفع مشکل

آموزش رو توی بخش های مختلف دسته بندی میکنم پس تا تکمیلش ما رو همراهی کنید چون هم آموزشش هم آنبریکش واقعا طول میکشه فقط صبور باشید
رفع مشکل

پس گفتم چی کار کنیم که گوشی شارژ بشه
گوشی رو فول شارژ کنید
چرا من میگم این گوشی به طور کامل Dead نمیشه؟
چون وقتی گوشی روشن نمیشه......
در حقیقت با 2 تا فایل Hboot همزمان میخواد گوشی شما رو لود کنه و این کار یا نشدنیه یا با صبر زیاد بالاخره شدنیه
شما بعد از فول شارژ
کلید پاور رو به مدت 30 ثانیه نگه دارید دوست داشتید یک کم بیشتر (منتظری روشن شه؟ الان که خیلی زوده)
گوشی شما دقیقا بعد از 10 دقیقه روشن میشه
میره روی صفحه ای که لوگوی HTC میاد
حالا 3 دقیقه ویبره میزنه ( میتونید ازش به عنوان ماساژور استفاده کنید)
نگران نباشید بعد از گذراندن این مرحله به صفحه ی quietly brilliant یا همون بوت انیمیشن میره
حالا 2 دقیقه طول میکشه تا گوشی بیاد بالا
الان گوشیتون بعد از گذراندن 15 الی 17 دقیقه اومده بالا و مثل ساعت داره کار میکنه
نگران بهم ریختگیه آموزش نباشید به محض تکمیل همه ی مسائل اعمال خواهد شد

حالا اگه گوشیمون بعد از لوگوی HTC دوباره خواست reset شه و رام رو لود نکرد چی کار کنیم؟
اول این رو توضیح بدم که اگه رام بالا اومد و گوشی به درستی کار کرد چطوری بریم توی bootloader که ترمیمش کنیم
خوب اینجا نیاز به برنامه androidSDK داریم (توصیه من برای تمام آندرویدی ها اینه که این برنامه رو pc خودشون حتما داشته باشن)
البته میتونید برنامه terminal-emulatur.apk رو هم داشته باشید و از روی خود گوشی بهش فرمان بدید ولی من androidSDK رو پیشنهاد میدم و همون رو توضیح میدم
گوشی رو از حالت fastboot خارج کنید
یعنی مسیر زیر رو پیموده و تیک گزینه ی fastboot رو بردارید
Menu --> Setting --> Applications
تا اینجا اومدید حالا گزینه ی USB deb***ing رو هم تیک بزنید
مسیر
Menu --> Setting --> Applications -->Development
حالا گوشی رو به کابل usb وصل کنید و حالت charge only رو انتخاب کنید
به منوی start در ویندوز رفته و روی run کلیک کنید
اگه برنامه androidsdk شما در درایو c هست در پنجره ی باز شده cmd رو تایپ کنید و در داس به مسیر c:\androidSDK/tools برید
حالا تایپ کنید adb devices تا گوشی رو بشناسه (ضروری نیست برای اطمینان بیشتر که گوشی رو شناخته یا نه ، همین)
حالا تایپ کنید Adb shell reboot bootloader
گوشی ریست میشه و بعد از گذشت 10 دقیقه به حالت bootloader میره
حالا اگه رام گوشی بالا نیومد چی کار کنیم؟
باطری گوشی رو خارج کنید و دوباره جا بزنید
کلید پاور + کم کردن صدا = power + volume down رو تا 10 دقیقه نگه دارید
میدونم انگشتتون درد میگیره و سخته، ولی انگشتاتون قوی میشه و برای تیم ملی سخره نوردی دعوت میشد (میگی نه خودت امتحان کن)

حالا تو بوت لودریم
نگران نباشید هنگ نکرده
حالا اگه رم توی گوشی نباشه بعد از 30 دقیقه دستوراتی که بهش میدید رو انجام میده یعنی اگه یه بار کلید vol down رو بزنید بعد از گذشت 30 دقیقه یه پله میاد پایین ولی برای بار دوم شاید 3 ثانیه طول بکشه
حالا چطوری ترمیمش کنیم؟ (این قسمت ویرایش میشه و تکمیل تر میشه)
فایل PD98IMG رام رو روی مموریتون بریزید و بعد برید توی بوت لودر حالا شروع میکنه بر نصب rom ، نصب bootloader ، نصب hboot ، نصب splash 1 و splash 2 و الی آخر
حالا ما باید تو این مدت چی کار کنیم؟
هیچ کاری نمیخواد بکنید شما 2 تا فیلم میگیرید و تا ببینید انشاا... که رام نصب شده و bootloader و splash, hboot ترمیم شده
اگرم نصب نشده بود 1 ساعت دیگه صبر کنید تا نصب بشه
چون در این مرحله 3-4 ساعت زمان باید طی بشه
برای همین گفتم فول شارژش کنید!
اینو برای بچه های سخت افزاری میگم
میتونید برای جلوگیری از تموم شدن باطری lcd گوشی رو جدا کنید (اینم نکته داره که اعلام میکنم الان خسته شدم خدایی بقیه اش رو شب تایپ میکنم)

نوشته devil762 (http://********.ir/Forum/member28428.html)

MORTEZA-67
2012-02-08, 12:48 PM
خداییش دمت گرم اموزش توپی دادی.

S@MAN M5
2012-02-08, 01:08 PM
مرسي من كاري نكردم يه نسخه از اون رو با اجازه نويسندش اوردم انجمن تا كمي از مشكلات دوستان بر طرف شه
انشالله كه هيچ وقت مشكلي پيش نمياد
يا علي فداي همه دوستان عزيز

S@MAN M5
2012-02-10, 03:31 PM
سلام دوستان
يكي از دوستام همين مشكلوداشتن پيام دادن گفتن اين روش عمليه تونستن گوشيشون رو دوباره راه بندازن

pantera458
2012-02-13, 02:41 PM
سلام دوست عزیز
با تشکر از آموزش خوبی که گذاشته بودی .
من وقتی که گوشیم را روت کردم گوشی خاموش شد و دیگه روشن نشد و من از روشی که شما در بالا توضیح داده بودید رفتم اگر میشه بقیه آموزش را هم بزارید من واقعا به کمک شما نیازمندم .
با تشکر ...............

S@MAN M5
2012-02-13, 02:54 PM
دوست عزيز اين براي موقعي كه گوشي بريك ميشه
گوشي شما نيم بريك شده بايد رام فول فلش دانلود كنيد و نصب كنيد خيلي راحت

pantera458
2012-02-13, 07:34 PM
آقا لطف کن لینک رام فول فلش را برام بزارید
با تشکر ..

S@MAN M5
2012-02-13, 07:47 PM
شما بايد بريد بخش گوشيتون قسمت رام ها اونجا هست ميتونيد دانلود كنيد
رام هاي ruu هستن اولشون با فرمت exe

pantera458
2012-02-13, 08:42 PM
اقا اگه میشه خودتون بگید که ما کدوم رام را دانلود کنیم .
چون خیلی زیاد هستن من نمی دونم کدوم دانلود کنم و بعدش هم باید چه کار کنم ؟

pantera458
2012-02-13, 10:02 PM
یکی نیست جواب ما را بده .

S@MAN M5
2012-02-14, 03:39 AM
داداش به اين تاپيك بريد هركودوم خواستي دان كن
رام افيشال ديزاير اچ دي (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=153598&p=1303157)

pantera458
2012-02-17, 02:10 PM
با تشکر از راهنمایی های دوست عزیزم
من یکی از رام های که گفته بودی دانلود کردم و گوشی را با استفاده از کابل به کامپیوتر وصل کردم ولی وقتی که رام می خواهد نصب شود و گوشی ریستارت می شود گوشی من خاموش می شود و دیگر روشن نمی شود .
خواهش می کنم کمکم کنید .
با تشکر از راهنمایی های خوب شما دوست عزیز ..................

S@MAN M5
2012-02-17, 02:16 PM
سلام دوست عزيز شما بايد بريد بوتلودور سپس اقدام به نصب كنبد
مدت فلش هم 5 ساعت طول ميكشه
اموزشش هم گذاشتم تو اموزش بريد نگاه كنيد بعد اقدام كنيد
متشكرم

pantera458
2012-02-17, 02:30 PM
گوشی من به بوت لودر نمی رود حتی حدود 10 دقیقه دکمه پاور + ولوم پایین را می گیرم ولی به بوت لودر نمی رود .

S@MAN M5
2012-02-17, 03:02 PM
داداش گلم باطريتو در بيار بعد 20 ثانيه برن جاش بعد برو بوت لودور

pantera458
2012-02-18, 07:37 PM
سلام دوست عزیز
همه کارهایی که گفته بودی کردم ولی نشد .

S@MAN M5
2012-02-18, 10:41 PM
داداش چند دقيقه صبر كن بعد اقدام كن
دگمه ولوم پايين رو نگهدار و روشن كن

hichk4s
2012-03-04, 11:44 AM
به روش zip زدم اما کماکان حل نشد راستشو بخواین من نمیدوتم از اول چی بوده ...فقظ میدونم cid HTC_102 هست با OTA اپ کردم اما نشذ ک نشد....با بیلد 32 و 28 هم زدم

کسی راه حل قظغی واسه خاموشی و کند شدن بوت نداره حتی jtag هم میزنم بازم حل نمیشه.....
مشکل از اینجا شروع شد ک اس اف کردم با xtc و دانگرید کردم و وقتی به همون روش قدیمی روت کردم خاموش شد و بعد از ده دقیقه روشن شد

vanguard11
2012-04-13, 12:11 AM
سلام دوست عزیز.من اومدم گوشیمو روت کنم نمی دونم کجا اشتباه کردم که گوشیم brick شد! متاسفانه تموم پیج هارو چک کردم ولی نتونستم unbrik ش کنم! تمام کارایی هم که نقل کرده بودید چک کردم ولی بازم فایده نداشت!! برای مثال وقتی به بوت لودر میرم و مموری داخل گوشیه حتی بعد از 2 ساعت هم 1 گزینه پایین نمیره! ولی وقتی مموریو خارج می کنم سریع میره گزینه های دیگه! ولی دیگه مموریو شناسایی نمی کنه!! رام اصلی هم ه با فرمت exe هست چون گوشیم روشن نمیشه و رو صفحه افز گیر میکنه نمی تونم نصب کنم!! تورو خدا راهنماییم کیند :(

sepide_as
2012-07-26, 09:46 PM
مموری گوشی تو فرمت کن ؟ گوشیت روشن میشه؟

enigmafar
2012-07-31, 02:24 AM
سلام من دیزایر دارم اچ دی نه معمولی اس آف کردم روت هم کردم بعد از ریختن آپدیت 2.3.3 RUU یه صفحه مشکی اومده که آرم اندروید وسط و 4 تا گوشه های تصویر عکس یه مثلث کوچیک هست که یه علامت ! توشه ...
من چیکار باید بکنم گوشیم تو بوتشم نمیره فقط باطریش شارژ میشه وقتی وصله به PC:(

S@MAN M5
2012-07-31, 02:33 AM
سلام من دیزایر دارم اچ دی نه معمولی اس آف کردم روت هم کردم بعد از ریختن آپدیت 2.3.3 RUU یه صفحه مشکی اومده که آرم اندروید وسط و 4 تا گوشه های تصویر عکس یه مثلث کوچیک هست که یه علامت ! توشه ...
من چیکار باید بکنم گوشیم تو بوتشم نمیره فقط باطریش شارژ میشه وقتی وصله به PC:(
يه رام ديگه نصب كن داداش...درست ميشه

mghboy1
2012-12-05, 01:08 AM
سلام دوستان نیاز به یک کمک شدید دارم.
داشتم با برنامه HTC Quick Root یه فایل boot.img را روی گوشیم میریختم که
یه چیزی هایی نوشت ولی تا به قسمت md5 رسید یه چیز قرمز نوشت و گوشی خاموش شد دیگه بالا نیومد
پاور رو زدم نیومد
ولوم پایین+پاور رو گرفتم بالا نیومد
فقط وقتی به شارژ میزنم چراغ قرمز notification روشن میشه و همین طور میمونه وقتی در میارم از شارژ بازم قرمز میمونه
به امید پر شدن شارژش یه شب تا صبح زدم تو شارژر ولی بازم همون طور قرمز موند

تموم کارهایی که کردم یه طرف کارهایی که تو پست اولم بود کردم اثری نداشت حتی تا یه دقیقی پاور رو نگه داشتم بازم بالا نیومد
این کارها رو چندین بار تست کردم و بعد که زدم تو شارژ چراغ چشمک زن خاموش و روشن می شد از شارژم درآوردم انگار نه انگار بازم روشن موند وخاموش و روشن می شد
راستی وقتی به کامپیوترم وصلش میکنم اصلا نمی شناستش و بردم چند موبایلی با باکس riff هم نتونستن کاری کنند
و گفتند باید حافظه ی داخلی رمش عوض شه یا با باکس j tag تعمیر شه خیلی سر این گوشی میترسم چه کنم در این وضع بازار دیگه هم نمی شه گوشی خرید
خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

alireza558
2012-12-05, 01:49 PM
سلام دوست عزیز شما گفتید وقتی بوت لودر 2تاباشه گوشی ویبره می زنه.این فایل hbootکدوم قسمت گوشی هست گوشی من روت هست می خواستم یکی از فایل های hboot پاک کنم تا شاید گوشی درست بشه

mghboy1
2012-12-19, 07:15 PM
تو رو خدا راه ترميم بوت رو بگيد من گوشيم توش ميره ولي هر دفعه خاموش شدن ويبره ميزنه يه فايلي بديد با كامپيوتر درست كنيم آخه تو بوتلودر:
1دير بالا مياد
2گير ميكنه يا مي ترسم وسط كار از تموم شدن شارژ گوشي كامل بره اون دنيا

S@MAN M5
2012-12-19, 07:40 PM
سلام دوستان نیاز به یک کمک شدید دارم.
داشتم با برنامه HTC Quick Root یه فایل boot.img را روی گوشیم میریختم که
یه چیزی هایی نوشت ولی تا به قسمت md5 رسید یه چیز قرمز نوشت و گوشی خاموش شد دیگه بالا نیومد
پاور رو زدم نیومد
ولوم پایین+پاور رو گرفتم بالا نیومد
فقط وقتی به شارژ میزنم چراغ قرمز notification روشن میشه و همین طور میمونه وقتی در میارم از شارژ بازم قرمز میمونه
به امید پر شدن شارژش یه شب تا صبح زدم تو شارژر ولی بازم همون طور قرمز موند

تموم کارهایی که کردم یه طرف کارهایی که تو پست اولم بود کردم اثری نداشت حتی تا یه دقیقی پاور رو نگه داشتم بازم بالا نیومد
این کارها رو چندین بار تست کردم و بعد که زدم تو شارژ چراغ چشمک زن خاموش و روشن می شد از شارژم درآوردم انگار نه انگار بازم روشن موند وخاموش و روشن می شد
راستی وقتی به کامپیوترم وصلش میکنم اصلا نمی شناستش و بردم چند موبایلی با باکس riff هم نتونستن کاری کنند
و گفتند باید حافظه ی داخلی رمش عوض شه یا با باکس j tag تعمیر شه خیلی سر این گوشی میترسم چه کنم در این وضع بازار دیگه هم نمی شه گوشی خرید
خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید
دوست سلام گوشیتون با جی تگ درست میشه محل عمره درست نشه مگر اینکه گوشیت مشکلی داشته باشه که نشه کاری کرد....جی تگ کارش ترمیم بوت هست اونم صد در صد جواب میده

سلام دوست عزیز شما گفتید وقتی بوت لودر 2تاباشه گوشی ویبره می زنه.این فایل hbootکدوم قسمت گوشی هست گوشی من روت هست می خواستم یکی از فایل های hboot پاک کنم تا شاید گوشی درست بشه
داداش این فایل بوت نمیشه دست یافت دستی بتونی پاکش کنی.....یعنی نمیشه کلا

تو رو خدا راه ترميم بوت رو بگيد من گوشيم توش ميره ولي هر دفعه خاموش شدن ويبره ميزنه يه فايلي بديد با كامپيوتر درست كنيم آخه تو بوتلودر:
1دير بالا مياد
2گير ميكنه يا مي ترسم وسط كار از تموم شدن شارژ گوشي كامل بره اون دنيا
داداش بوت اگه بپره میپره ربطی به خاموش کردن نداره بپره خودش خاموش میشه
اگه منظورتو اینه سیستم عامل لود میکنه مشکل بوت ندارید رامتون مشکل داره با فلش رام رسمی حل میشه
موفق باشید

mghboy1
2012-12-19, 07:52 PM
ه دادش گلم من يه فايل به اسم hboot repair يجا ديدم اون رو ميخام

Creative1
2013-02-16, 11:20 PM
سلام دوستان.
من الان یک مشکلی با گوشیم دارم که واقعاً نمیدونم از کجاست و باید چه کار کنم!
وقتی یکبار دکمه پاور رو برای روشن شدن میزنم ، 3 تا ویبره میزنه و چراغ نارجی هم چشمک میزنه و گوشی روشن نمیشه! حالا جالب اینجاست گوشی رو 5 دقیقه میذارم کنار ، نمیدونم چی میشه! سرد میشه؟!! به شکل عجیبی روشن میشه!
این اتفاق وقتی افتاد که خواستم با Advance ace hack گوشی رو s-off کنم.
همه چیز خوب پیش میرفت تا جایی که گوشی خاموش شد و کامپیوتر خواست درایور Qualcomm CDMA Technology رو بشناسه که نشناخت و گوشی همینجوری موند!
هر جای این اینترنت رو گشتم درایور رو پیدا نکردم!
از اون به بعد گوشی همیشه اینجوری روشن میشد! یعنی باید 5 دقیقه صبر میکردم بعد روشن میکردم!
حتی بعد از اون 5 دقیقه میتونستم وارد بوت لودر و ریکاری 4EXT که نصب کردم هم بشم!
برای همین یک رام اندروید 4.2.2 نصب کردم. الان همه چیز درست کار میکنه!
اما هربار میخوام گوشی را ریست کنم باید 5 دقیقه صبر کنم. انگار گوشی مریضه!
رام رسمی هم نصب کردم اما درست نشد. رادیو آخرین ورژن هم با رام اصلی نصب شد. Hboot هم ورژن 0.85 هست. به نظر شما مشکل از کجاست؟ به نظرتون با این شرایط که وارد بوت لودر و ریکاوری میشه و حتی گوشی کاملا روشن میشه و کار میکنه جی تگ لازمه؟!! :(
ممنون از راهنماییتون و وقتی که میذارید... :flower:

emadparkou
2013-08-03, 04:15 PM
سلام داداش من گوشیم دیزایر اس هست .. خواستم آنلوکش کنم ک دیگه گوشیم بالا نیومد یعنی وقتی روشنش میکنم وفقط صفحه T موبایل میاد و دیگه هیچ ... خواهش میکنم اگه راهی هست بهم بگید

ALAGHA
2013-11-18, 04:16 PM
من با همه این روش های که دوستان عزیز گفتن نتونستم گوشی رو درست کنم با hboot repair درست نمیشه تنها چیزی که بدردم خورد همون بالا اوردن گوشی است چون من از اخرین ورژن به ورژن پایین تر فلش زدم البته کامل فلش خورد ولی hbootهم 2 تاشد برای همین ده دقیقه کارش بود تا بالا بیاید وبعد از بالا امدن با وای فای به اینترنت وصل شدم و از خود گوشی اپدیتش کردم و گوشی فلش دوباره خورد وکاملا درست شد

تشکر یادتون نره

ashuor
2015-09-21, 09:40 PM
سلام
گوشی desire 500 ds دارم وقتی ریست زدم دیگه روشن نشد و به bootloader رفت و گیر کرد دادم تعمیر گاه کاری نتونست بکنه الان بعد از زدن به شارژ چراغ پاور روشن خاموش میشه و بعد هفتا ویبره میزنه و دیگه هیچی میخواستم بدونم این روش شما برای گوشی کارایی داره

adelsanaee
2016-05-12, 03:01 PM
منم همین مشکل دارم کمک کنید