PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش پارتیشن بندی کارت حافظه با برنامه MiniTool Partition - در Desire Z

S@MAN M5
2012-02-06, 01:46 PM
از اونجایی پارتیشن بندی رم برای سیستم عامل اندروید برای پشتیبانی از App2SD و عملیات Cache To SD و موارد دیگه
با این برنامه کم حجم و رایگان ( البته فقط نسخه home) با نام MiniTool Partition Wizard Home Edition v6.0 به راحتی میتونید کارت حافظه ، هارد دیسک و هر نوع حافظه خارجی رو :
_ پارتیشن بندی کنید
_ پارتیشن ها رو مدیریت کنید...تغییر حجم بدید،با هم ادغام کنید،فرمت پارتیشن رو تغییر بدید،کپی کنید،حذف کنید و ...
از ویژکی های بارز این برنامه نسبت به برنامه های مشابه اینه که بعد ازانجام کلیه این عملیات اطلاعات موجود در پارتیشن ها از بین نمیره و نیازی به بکاپ گرفتن از اطلاعات نیست
ولی به هر حال کار از محکم کاری عیب نمیکنه و حتما از کارت حافظه بکاپ بگیرید تا در صورت بروز مشکل احتمالی خیالتون راحت باشه
http://cdn.spyontech.com/wp-content/uploads/2011/05/1-partition-showcase.jpeg

دقت کنید این برنامه روی ویندوز 2000_XP_Vista_7 نسخه 32 و 64 بیتی قابل اجراست
برنامه رو از اینجا (http://download****et.com/Partition-Wizard-Home-Edition/3000-2094_4-10962200.html?part=dl-6285158&subj=dl&tag=button) با حجم 8.6 مگ دریافت و نصب کنید

حالا فرض کنیم که میخوایم روی رم 8 گیگم یه پارتیشن Ext3 با حجم 256 مگ ایجاد کنیم

یا رم رو با رم ریدر یا گوشی رو در حالت Mass Storage به کامپیوتر وصل کنید
حالا برنامه MiniTool Partition Wizard Home Edition اجرا کنید
همون طور که میبینید هارددیسک دربالاو رم رو در پایین نشون میده که فعلا یک پارتیشن با یه آیکون سبز رنک کوچیک روبروش داره

http://up6.*************/files/761.jpg

حالا Disk 2 که رم ماست رو با کلیک چپ انتخاب میکنم.چون نمیخوایم اطلاعات قبلی پاک بشن با کلیک راست روی پارتیشن و یا از بالای پنجره گزینه Move/Resize رو انتخاب میکنیم.

http://up6.*************/files/2b2aaaaaaaa.jpg

دراین پنجره میبینیم که حجم رم رو به صورت یه نوار سبز رنگ نشون میده که در دو طرفش لغزنده هایی وجود داره.حالا فضایی رو که برای پارتیشن جدیدمون میخوایم با کشیدن لغزنده سمت راست به چپ از این پارتیشن کم میکنیم.درحین انجام این کار میبینید که اعدادی که در3 کادر نشون میده تغییر میکنن که از وسطی (حجم فعلی پارتیشن) کم میشه در کادر سوم اعداد اضافه میشه که نشان دهنده اضافه شدن فضای مورد نظر ما بر حسب مگابایت در انتهای رم هستش .دقت کنید که در ابتدا لغزنده به مقدار محدودی مثلا فقط تا 200مگ حرکت میکنه که این به خاطر حفاظت حداکثر از اطلاعات موجود در پارتیشنه.اگه میخواید پارتیشن حجیم تر مثلا 256 مگ ایجاد کنیم باید تیک بالای پنجره رو بردارید که در این صورت حفاظت از اطلاعات قبلی به طور حداکثر وجود نخواهد داشت.همون طور که در پایین پنجره نوشته شده قویا توصیه میشه که از قبل از انجام عملیات از اطلاعات بکاپ بگیرید
در پایان و تعیین حجم مورد نیاز روی OK کلیک کنید

http://up6.*************/files/6egggggggggggggg.jpg

حالا همون طور که مشاهده میکنید یه فضا با حجم انتخاب شده در زیر پارتیشن قبلی با عنوان Unallocated اضافه شده.روش کلیک راست کنید یا از بالا گزینه Create به معنی ایجاد پارتیشن جدید رو انتخاب کنید.در پنجره ظاهرشده به شما هشدار میده که پارتیشنی که میخواید ایجاد کنید در محیط ویندوز قابل استفاده نیست چون ویندوز تنها قادرر به شناسایی اولین پارتیشن در یک حافظه خارجی هستش و شما Yes رو انتخاب کنید.

http://up6.*************/files/deccccccccccc.jpg

در قسمت بالای پنجره باز شده برای پارتیشن اسم میذارید و من چون پارتیشن ext3 میخواستم به ext نامگذاریش میکنم.چون این پارتیشن برای عملیات سیستمی استفاده میشه با کلیک در کادر پایینی در قسمت Create As نوع اون به Primary تغییر میدیم و در کادر پایین تر در قسمت File System فرمت پارتیشن رو با کلیک در کادر Ext3 انتخاب میکنیم.در پایان Ok میزنیم.

حالا میبینیم فضای اضافه شده قبلی تبدیل به یک پارتیشن با نام ext با یه آیکون نارنجی رنگ جلوش شده .

حالا پارتیشن مورد نظر ایجاد شده و برای اتمام عملیات در قسمت بالای پنجره روی Apply تیک آبی رنگ کلیک میکنیم و منتظر میشیم که کار تموم شه......تبریک میگم...عملیات با موفقیت انجام شد

حالا شما با همین روش میتونید هر نوع پارتیشنی که خواستید exe2_3_4 و با هر حجمی که خواستید در رمتون ایجاد کنید

موفق باشید

ALI MID
2012-09-08, 05:54 PM
سلام دوست عزیز .

برادر چطور میشه با این برنامه فرمت Ext4 ساخت ؟

ممنون .

nasrabbas
2012-12-24, 01:08 AM
آقا شدیدا و عمیقا تشکر . الان 4 ساعته دارم راه را اشتباه میرم چون آموزش قبلی که خوندمش کامل نبود ولی مال شما یه دمت گرم دارم

satan_64
2013-02-08, 10:31 PM
سلام من با این برنامه sd card پارتیشن بندی کردم امارم تو گوشی xperia go بالا نمیاد اما باکامپیوتر بالا میادعلت چیه؟

saeedrah
2013-05-05, 01:31 AM
من مموریم داغون شد از 16 گیگ فقط ده گیگ رو نشون میده بقیه سیستم ها ههم چک کردم فقط ده گیگ
من قبلش اومدم پارتیشن اولی رو ده گیگ ساختم
بقیش رو هم مابقی فضا ولی الان فقز ده گیگ رو نشون میده

S@MAN M5
2013-05-07, 01:48 AM
خب دادش یبار با برنامه اس دی فرمتر فرمتش کن....ایریز دیسک بزن تا کش و سکتور بندی کنه ....تمام

milad147
2013-05-07, 03:37 PM
سلام.رو ارک اس هم جواب میده.رام رسمی 4.0.4 روت شده دارم.یه جا خوندم این پارتیشن بندی رو رام رسمی جواب نمیده و باید کاستوم داشته باشی.

naserhtc
2013-10-08, 12:16 AM
سلام من گوشی hd2 دارم خواستم پارتیشن بندی کنم فقط 300 می خواستم شد ولی از الان به بعد فقط 256 مگابایت میشناسه حافظمو میشه کاری کرد که همون 8 گیگ بشه؟

hrs_eng
2013-12-04, 12:03 AM
کسی پیدا میشه جواب پست7 رو بده یا جمع کنیم بیریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قاصدک.ارم
2014-05-27, 11:23 AM
دنبال یه برنامه میگردم واسه پارتیشن بندی رم گوشیاکه تقریبا بیشتر مدل هاروجواب بده.درمغازه بدرد بخوره

قاصدک.ارم
2014-05-27, 11:27 AM
انجمن خوبیه من بیشتر جواب سوالاتم رو اینجا میگیرم

hrs_eng
2014-05-27, 10:44 PM
انجمن خوبیه من بیشتر جواب سوالاتم رو اینجا میگیرم

والا ما که چیز زیادی ندیدیم

Sent from my LT18i

Bahman31
2014-08-27, 12:07 PM
با سلام : ضمن تشکر و قدر دانی از سایت خوب شما متاسفانه من اطلاعی از سیستم سخت و نرم افزازی موبایلها ندارم و هنوز در ابتدای راه یادگیری هستم ! آنهم فقط بعنوان یک اپراتور . اما اگر احیانا اطلاع از مطلب بدرذ خوری پیدا کردم با کمال میل آنرا در اختیار هموطنان عزیزم قرار خواهم داد .
با تشکر و سپاس از زحمات مدیران و تمامی فعالین سایت . بااحترام - بهمن 31 - 5/6/93

1357851
2014-12-05, 02:02 PM
سلام من رم رو پارتيشن بندي كردم حافظه داخلي اضافه شد همه چيز خوبه تا اينكه بخواي گوشي رو خاموش كني ديگه بالا نمي آيد گوشيم htc desire a818 هستش متشكرم دوستان