PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست کامل سیم کارت رایتل توسط بنده

vahidaaa
2012-01-12, 04:29 AM
سیم کارتشو دریافت و یه تستی انجام دادم به همراه سیم کارت پسر عموم رفتیم نزدیکی یکی از انتن ها و تست کردم این هم نتایج
1 تماس تصویری
یه مکالمه تصویری برقرار کردیم گوشی پسر عموم گلکسی اس برای منم تب تماس گرفت فریمش اصلا خوب نبود یعنی یکم تیک تیک میرفت تصویر صدا هم با تاخیری 1 ثانیه ای میومد یعنی بهتون بگم که اصلا نمیشد یه مکالمه ایده ال داشت
2 تماس صوتی
تماس صوتی تقریبا با کیفیت بود هیچ خش خش و افت کیفیتی نداشت یا قطعی چند بار تماس گرفتم خوب کار میکرد
3 اینترنت
حدود 3 بعدظهر کنار انتن سرعت اینترنت خیلی خوب بود یه اهنگ 3 مگی رو حدود 1 دقیقه دانلود کرد یک از ویژگی های خوبش عدم افت سرعت بود یعنی همیشه سرعتش بالاست فایلهای یوتیوب رو با کمی تیک نشون میده
این رو بگم دانلود همین اهنگو تستهای دیگه اینترنتیش یه 3 تومنی مارو پیاده کرد هه
4انتن دهی ( فعلا تو کرج )
انتن دهی در مرکز شهر که خوبه اکثر نقاط انتن داره منتها بعضی وقت ها انتن تا اخر پر نیست در کل 70 درصد جاهایی که رفتم انتن داشتم داخل اتاق ها هم انتن خیلی ضعیف میشه
5 در کل مفت نمی ارزه
بدرود

vsg24
2012-01-12, 04:45 AM
سیم کارتشو دریافت و یه تستی انجام دادم به همراه سیم کارت پسر عموم رفتیم نزدیکی یکی از انتن ها و تست کردم این هم نتایج
1 تماس تصویری
یه مکالمه تصویری برقرار کردیم گوشی پسر عموم گلکسی اس برای منم تب تماس گرفت فریمش اصلا خوب نبود یعنی یکم تیک تیک میرفت تصویر صدا هم با تاخیری 1 ثانیه ای میومد یعنی بهتون بگم که اصلا نمیشد یه مکالمه ایده ال داشت
2 تماس صوتی
تماس صوتی تقریبا با کیفیت بود هیچ خش خش و افت کیفیتی نداشت یا قطعی چند بار تماس گرفتم خوب کار میکرد
3 اینترنت
حدود 3 بعدظهر کنار انتن سرعت اینترنت خیلی خوب بود یه اهنگ 3 مگی رو حدود 1 دقیقه دانلود کرد یک از ویژگی های خوبش عدم افت سرعت بود یعنی همیشه سرعتش بالاست فایلهای یوتیوب رو با کمی تیک نشون میده
انتن دهی در مرکز شهر که خوبه اکثر نقاط انتن داره منتها بعضی وقت ها انتن تا اخر پر نیست در کل 70 درصد جاهایی که رفتم انتن داشتم داخل اتاق ها هم انتن خیلی ضعیف میشه
5 در کل مفت نمی ارزه
بدرود

میدونستم نمی ارزه بخرمش

TAK TAZ1
2012-01-12, 07:23 AM
1 تماس تصویری
2 تماس صوتی
3 اینترنت
5 در کل مفت نمی ارزه
بدرود
سرعت تقریبا" 409 کیلوبیت بر ثانیه بوده که سرعت دانلود می شود 51 کیلوبایت بر ثانیه

P.A.Y.A.M
2012-01-12, 07:32 AM
به اپراتور های همراه اول و ایرانسل هم میشه زنگ زد و اس داد یا نه؟فعلا فقط رایتل به رایتل هست؟

vahidaaa
2012-01-12, 08:48 AM
نه نمیشه فقط رایتل چند روز دیگه وصلش میکنن به مخابرات

vahidaaa
2012-01-12, 08:49 AM
سرعت تقریبا" 409 کیلوبیت بر ثانیه بوده که سرعت دانلود می شود 51 کیلوبایت بر ثانیه

اره با سرعت خوبی داشت دانلود میشد خودمم تعجب کردم
فعلا از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم رایتله خیلی گرونه نصفه شب تقریبا اندازه ایرانسل یکم بیشتر شارژ میخوره اگه طرح نزنی سرعتش خوبه افت سرعت نداره شاید بخاطر این باشه که فعلا کاربراش کمن زیاد شن شاید سرنوشت دو اپراتور دیگرو پیدا کنه

Nova view
2012-01-12, 02:24 PM
دوستان عزیز

اینترنت نسل سوم رایتل برای کاربران عادی در نام 128، همان 512 کیلوبیت یا حداکثر 64 کیلوبایت در ثانیه فعلا در کرج تنظیم شده.
بنابراین بسته ها را با دید اینترنت 512 کیلوبیتی نگاه کنید.

ویژگی نسل سوم کیفیت بهتر سرعت پایدارتر و پینگ پایین تر هست،
اما تجهیزاتی و سرورهایی که در رایتل استفاده شده تماما چینی هست و با پرشدن ظرفیت استفاده احتمالا اختلالاتی پیش خواهد آورد.
تعرفه های فعلی فقط برای 3 ماه و بررسی بازخورد نسل سوم در ایران هست.
در عید امسال تعرفه ها امکان دارد تغییر کند.

همچنان فعلا رایتل با هیچ شبکه دیگری غیر از ایرانسل اینترکانکشن ندارد و همه ارتباط درون کرج تبادل می شود.

کیفیت مکالمه با توجه به اینکه نسل سوم پهنای باند بیشتری به مشترک اختصاص می دهد، فقط در مکالمه های رایتل به رایتل شما کیفیت بهتر را لمس خواهید کرد.
در مکالمه با سایر خطوط به دلیل نسل پایین تر دیگر اپراتور ها، کیفیت مکالمه همانند قبل خواهد بود.

آنتن دهی داخلی رایتل در کرج که منظور فقط شهر کرج هست نه مناطق توابع آن، برای تعداد 1000 مشترک فعال تقریبا مناسب هست
اما با افزایش بیشتر مشترکان توان آنتن ها کم شده و پوشش نیز کاهش پیدا می کند که مستلزم نصب تعداد بیشتری آنتن در سطح منطقه هست.

Nova view
2012-01-12, 02:25 PM
دوستان دقت داشته باشید
ایرانسل اولین اپراتوری خواهد بود که با رایتل اینترکانکشن برقرار خواهد کرد
در صورتی که مشکلی پیش نیاید تا ساعتی دیگر اولین اینترکانکشن بین ایرانسل و رایتل برقرار خواهد شد!
منتظر باشید

Nova view
2012-01-12, 02:35 PM
مشترکان ایرانسل می توانند برای شنیدن پیام های صوتی رایتل با پیش شماره 0920 و 0921 تماس بگیرند.

همچنین دوستانی که سیمکارت رایتل در کرج فعال دارند امکان و کیفیت تماس با خطوط ایرانسل و بالعکس را تست کنند.

era.emo94
2012-01-12, 03:05 PM
شماره 5 رو خوب اومدی

Arian ios
2012-01-12, 03:14 PM
میدونید چرا سرعت اینترنتش زیاده؟؟؟چون هنوز جا نیافتاده و کاربراش کمه و خلوته....نگران نباشید......1ماه دیگه سرعت دانلودش میشه 3 kb/s

SAEEDBG
2012-01-12, 07:45 PM
اینکه داره همون EDGE میده،با تفاوت 10 کیلو
یکی بره به این بنده خدا ها بگه 3G چیه !!!

+Farhad
2012-01-12, 08:08 PM
اینکه داره همون EDGE میده،با تفاوت 10 کیلو
یکی بره به این بنده خدا ها بگه 3G چیه !!!

اینا میدونن 3G چیه!!!... اشکال از جای دیگه هست! تا وقتی خودشون نمیخوان سرعت رو افزایش بدن حالا ما هرچی اعتراض کنیم درست نمیشه!!

mehdyy
2012-01-13, 01:53 AM
اقا تو یه جمله خلاصه کنم
سوسک رو زرد کردن دارن جای قناری میدن به مردم
نخرید از ما گفتن بود

vahidaaa
2012-01-13, 01:41 PM
مشترکان ایرانسل می توانند برای شنیدن پیام های صوتی رایتل با پیش شماره 0920 و 0921 تماس بگیرند.

همچنین دوستانی که سیمکارت رایتل در کرج فعال دارند امکان و کیفیت تماس با خطوط ایرانسل و بالعکس را تست کنند.

تست شد مشکل خاصی نیست برقرار شد کیفیتش مثل وقتیه که به ایرانسل به ایرانسل زنگ میزدم

SAEEDBG
2012-01-13, 05:37 PM
اینا میدونن 3G چیه!!!... اشکال از جای دیگه هست! تا وقتی خودشون نمیخوان سرعت رو افزایش بدن حالا ما هرچی اعتراض کنیم درست نمیشه!!
فقط بگم که خیلی داره در حق مردم ظلم میشه،قانون های من در اوردی. . .

lordparviz
2012-01-14, 12:58 AM
خبری ازین نیست که کی تو تهران را میوفته؟!

drsaeid
2012-01-14, 01:28 AM
آقا نخرید ! آقا نخرید ! بابا مگه ندارید سیم کارت ؟؟ مگه ایرانسل ندارید ؟ مگه همراه اول ندارید ؟
نخرید این مسخره بازی جدید رو ! 3G باید سرعتش 512 کیلو باشه آخه ؟؟
میگیم نخرید ، همه میرن صف میکشن و پیش ثبت نام راه میندازن ..
مثلا میگیم ماشین چینی نخرید میبینم یارو رفته لیفان خریده بعد میاد فحش میده به جنس چینی !
خب این سیمکارتم کسی نخره ، مجبور میشن برای فروش سیم کارتاش امتیاز بیشتری بدن ، سرعت بالاتر بدن
تا خریدار بیاد سمتش .. وقتی با این کیفیت افتضاح برید بخرید ، میبینن مشتری داره همین میشه که الان هست !
نکنید آقا .
من نمیدونم این ملت چرا هرچی بهشون فشار میدن تشکر هم میکنن :(( ای بابا

nima_snp
2012-01-14, 01:47 AM
مشکل از خودمونه. تا یه چیز جدید میاد با این که نمیدونیم می ارزه یا نه اصلا چی هست، صف میکشیم ده تا ده تا میخریم که کلاس بزاریم. که چی آخه.

همین دوست عزیزی که تست کردن و این تاپیک رو راه انداختن گفتن که واسه همین تست سه هزار تومن هزینه پرداختن. چه خبره مگه، سره گردنست؟
اگه از الان دیگه کسی نخره مجبور میشن سرعت اینترنت رو ارتقا بدن، تعرفه هاشم کم کنن.

رایتل فقط یه کلاه برداری خیلی شیک توی بسته بندی قشنگه.

توی یه تاپیک دیگم گفتم وقتی قانون کشور میگه اینترنت ۱۲۸ بیشتر نباید در اختیار کاربر خونگی باشه شما توقع داشتین اینترنت ۵۱۲ بدن بهمون بزاریم تو جیبمون هر جا میخوایم ببریم؟؟؟؟

بازم تاکید میکنم نخرید تا مجبورشن برای جلب مشتری خدمات درست حسابی بدن.

S@MAN M5
2012-01-14, 01:53 AM
سلام به خدمت دوستان بزرگورا
من الان با ايرانسل وصلم هنگام وصل شدن ميگه 128 ك ولي سرعت دانلود الن 35 تاست رايتل هم اگه 128 بده ميشه 35 كيلو
ولي سوالم اينه الان اينجا 3g چه مفهومي داره چرا بايد اين قيمت سرسام ارو بابت هزينش بديم
مكالمه تصويري چه مزيتي داره لاقل با طرفي كه مجبوريم تو مكالمه صوتي حرف بزنيم ازش خوشومن نمياد پشت شكلك در مياريم بهش ولي تصويري اين نويزي كه داره مثل سي دي خش دار شكلك هم در نياريم طرف ميكه چرا صورتتو اينجوري ميكني

از باب مزاح بود دوستان:)

P.A.Y.A.M
2012-01-14, 02:08 AM
خبری ازین نیست که کی تو تهران را میوفته؟!

گفتن تا آخر امسال تهران رو پوشش میدن

S@MAN M5
2012-01-14, 02:17 AM
شهردار تهران گير داده اجازه نميده انتن بكارند:D
واسه همينم از كرج شروع كردن:upsidedwn: برعكسه ديگه

ولي با اين اوضاع راهي نيست اما مگر اينكه مردم با خريدنش حمايت كنند اونم صد در صد
از ماست كه بر ماست

Aliakbari5
2012-01-14, 06:39 AM
رايتل بعد از حيرون كردن مردم بعد از چند وقت خودشو مسخره كرده با اين قيمتها!
از ايرانسل هم زياد تعريف نكنيد كه اونم تحفه اى نيست!
فقط اينترنت ازاد رايتل از ايرانسل و همراه اول ارزون تر هست وديگر هيچ!!!

vahidaaa
2012-01-15, 09:42 AM
حدود 3 4 کیلومتر که از کرج به سمت قزوین یا جاده چالوس رفتم انتن رایتل قطع کامل میشه

+Farhad
2012-01-15, 01:30 PM
حدود 3 4 کیلومتر که از کرج به سمت قزوین یا جاده چالوس رفتم انتن رایتل قطع کامل میشه

نباید اهم آنتن بده چون تازه اول راه هست پوشش جاده ای نداره! توی همین تهران هم به زور آنتن میده!

mostafa026
2012-01-15, 02:02 PM
اقا تو شهرستان نظراباد هم انتن میده؟؟
نظراباد یکی از شهریتان های استان البرزه

vahidaaa
2012-01-15, 02:23 PM
دوست عزیز میگم 3 کیلومتر از کرج به سمت هر شهری حتی اتوبان تهران کرج هم انتن نداره نظر آباد که 40 کیلومتر با کرج فاصله داره

sina2asg
2012-01-17, 10:09 AM
ما تو همین یکیش موندیم از بس هزینه های بالاست رایتل که جای خود داره

jingoolak
2012-01-17, 01:01 PM
باور کنین اینا همش بازیه!
مگه ایرانسل نبود اولش سرعتش عالی بود اما الان بیا ببین چه گنده!
تازه این ایرانسل که کلی ادعا داره هم بعضی وقتا نمی فهمی چرا انقدر گرون در میاد پات!
تا وقتی ملت استقبال کنن همینه دیگه این تازه اوله راهه سرعتش اینه دیگه جاهای دیگه هم راه بیفته معلوم نیست چی میشه!

mrwalt
2012-01-17, 06:07 PM
کلا هرچی تو ایران شروع به اومدن میکنه اولش که میخری خوبه بعد یواش یواش
سرعتش کم میشه هزینشم زیاد

safir_na
2012-01-18, 12:12 AM
سلام..

برادراچرااین قدر دعوامیکنین؟؟چیزی حل نمیشه با این حرفا که این بده,این بدتره..
چیزی که هست و باید استفاده بشه..واسه بچه پول دارا 3000تومن چیزی نیست..اینم واسه اوناست..

بعدم,عزیزا,این ایرانسل رو یادتون میاد هرکی که داشت مسخرش میکردن؟؟الان همه دارن..چون واقعادر مقابل سرویس گرونه همراه اول خوبه..حالایک سری ایرادهایی هم داره..ولی چه کاری از دسته منو شما برمیاد؟؟باانتقادهای من و شما که کله گنده ها و کسایی که توی این کار هستن دلشون به حاله من و تو که نمیسوزه..اوناکاره خودشونو میکنن..کارم به منو تو ندارن که میگیم بده..اوناسرویس میدن..مثلا میگن 3gمی خوایین..بیاین این خط رو بخرین..چشمتون کور.پولشم بدین..

سعی کنین ازچیزهایی که واقعابه درد این تاپیک بخوره استفاده کنین و بگین..دسته اون دوستی که تست کرده درد نکنه.ولی اگه میشه بیشتر توضیح بده..مثلا مکالماتش دقیقه ای چقدره..اس ام اس هاش چقدره..سرعت رسیدن به دسته طرف و کلا امتیازاتی که نسبت به بقیه داره رو بگین..

vahidaaa
2012-01-18, 09:47 PM
تو خبرها زده بود قیمت تماس و اس ام اس فکر کنم دقیقه ای 60 70 تومن کم میکرد فعلا رایتلو قلافش کردم چسبیدم همین ایرانسلو

هیچ امتیاز خاصی نداره کلا فقط همون اینترنتش خوبه اونم گرونه طرح روزانه هفتگی هم که ارایه نداده بی خیالش شید فعلا به درد نمیخره

maysam7026
2012-01-23, 12:08 PM
اصلا به کار نمیاد !!! تعرفه های عادیش چنده ؟ اینا تشوقیه ؟

S@MAN M5
2012-01-23, 12:21 PM
از اطلاع رساني كامل اقا vahidaaa (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=192880) نهايت تشكر و سپاس را دارم زنده باشي

دوستان رايتل با اين تعرفه هاش جايي نميرسه پ صبر كنيد چون اونا ميدونن اين قيمت منصفانه نيست ولي با اين كار ميخواهن به سيم كارت ارزش بدن يعني متماييز كنند با ساير اپراتور ها علتش هم ميدونن 3g اينا با edge ايرانسل يكي با اين كار ميخواهن بگن كه مردم اشتباه ميكنن
مثلا همراه اول سيم كارت دايمش گرونه واسه همين ارزش خاص خودشو داره سيم كارت چه 5 تومن باشه چه 200 ت همون كاري رو كه ميكنند كه سيم كارت بايد بكنه ولي چون قيمتش يكي نيست ارزش همراه اول بالاست رايتل هم ميخواهد به نوعي 3g رو توجيه كنه
ولي ما هم توجيه خاص خودمون رو داريم(گرونه نميخريم)
تشكر كردن برام مهم نيست اما كسي كه تشكر ميكنه يعني با نخريدن حمايت نميكنه در واقع نظر منو قبول داره

nima_snp
2012-01-23, 12:35 PM
اصلا به کار نمیاد !!! تعرفه های عادیش چنده ؟ اینا تشوقیه ؟

http://www.bahannews.com/wp-content/uploads/2012/01/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%BE%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D 8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-437x315.jpg

تعرفه های رایتل (http://www.tamintelecom.ir/News/Details/b927cf66-7ba4-4ec9-807a-9fd4012047e2)

romass100
2012-01-23, 12:55 PM
دوستان رايتل با اين تعرفه هاش جايي نميرسه

اتفاقا میرسه.تعرفه های رایتل نوید گرون شدن تعرفه های اوپراتورهای دیگه را میده !

وقتی اونا هم گرون کنن قیمت رایتل واسمون منصفانه میشه !

پس عجله نکنید که به زودی یه انقلاب بزرگ تعرفه ای در راهه...

ssiinna1
2012-01-23, 11:24 PM
1 تماس تصویری
2 تماس صوتی
3 اینترنت
5 در کل مفت نمی ارزه
بدرود

بسيار عالي است خالي نبند من خودم تست كردم هيچ كدوم از اين مشكلات رو ندار وبيشترش 100در100حل شده سرعت اينترنتش رو كه ديگه نگو
عاليييييييه

amircji
2012-01-24, 10:34 PM
بسيار عالي است خالي نبند من خودم تست كردم هيچ كدوم از اين مشكلات رو ندار وبيشترش 100در100حل شده سرعت اينترنتش رو كه ديگه نگو
عاليييييييه
درود
اگر ممکنه یه تست سرعت بگیرید بزارید تو تاپیک تا همه ببینیم سرعت واقعی رایتل چقدر هستش؟

vahidaaa
2012-01-25, 12:07 AM
کدوم قسمتو میگی عالی منم گفتم سرعت اینترنتش و بقیه بجز تماس تصویریش خوبه شما کدوم قسمتو میگید عالیه من تست کردم بفرمایید

SAEEDBG
2012-01-25, 12:23 AM
اصلا عالی نیست،کسایی که میگن عالیه مفهوم 3G نمیدونن چیه
سرعت 64 کیلو عالیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ انصافا عالیه؟؟؟؟؟
بابا شما دیگه کی هستین،رایتل حق داره بنده خدا این قیمتارو داده وقتی مشتری های اینجوری رو میبینه:(

vahidaaa
2012-01-25, 10:00 AM
من نمیگیم برای 3g عالیه خیلی هم بده ولی وقتی اعلام میکنن 128 در دسترسه وقتی تست کردم سرعت دانلود خیلی بالاتر از 128 بود

reza3soot
2012-01-26, 01:27 PM
مشکل ایرانیا اینه که اگه یه تکنولوژی در دسترس نباشه و بعدا بیاد بازار فک میکنن اگه نخرن از دستشون میره
همین ایرانسل یادتونه شروع کارش قیمت سیمکارت چقد بود؟ الان چقده؟
خوب عزیز من شما نخری مجبور میشه قیمتارو بیاره پایین خدمات بیشتری بده
فکر میکنی اینجا ایالات متحده است که واسه خرید تکنولوژی صف میکشین؟
اونجا اپراتور واسه خریدارش ارزش قائله,یه مدت که از سیمکارت یه اپراتور استفاده میکنی واست یه جایزه میده دهنت از حیرت وا بمونه
اینجا هم اگه ماهی 200000تومن شارزایرانسل بخری و استفاده بکنی نهایتش یه اهنگ پیشواز رایگان یا یه اس ام اس میاد که "مشترک گرامی با شارژ 1120908 ریال دیگر برنده 1000 ریال اعتبار داخل شبکه ایرانسل خواهید شد".
تو کشورهای اروپایی اگه واسه خرید یه خدمتی مشتاق باشی سعی میکنن هر چه بهتر بهت ارائه بدن اما اینجا چی؟کافیه یه چیزی بخوای بخری یه جوری قالب میکنن بهت که 6 ماه دیگه دوزاریت میفته...

reza3soot
2012-01-26, 01:44 PM
تا اونجایی هم که من میدونم تا چن سال هیچ اپراتوری حق نداره خدمات نسل چهارم رو ارائه بده.
این یعنی چی؟یعنی قصه تکراریه دور نگه داشته شدن ملت از تکنولوژی
آخه مگه ایرانیا چه گناهی کردن که باید گرفتار همچین نفهمایی بشن
این اپراتور سوم چن ساله قراره نسل سوم ارائه اما نداده,حالا چی میشه؟ماهیانه 60 میلیارد تومن باید جریمه بده
به کی؟به خودشون
پولو از این جیب در بیار بذار تو اون یکی جیبت
آقای به اصطلاح فهمیده اگه شما به اپراتور بگی یه رقیب داری یه جوری واست کار میکنه که خودش واست نسل پنجم رو راه میندازه نه اینکه بشینه واسه ملت افه تکنولوژی بیاد
من نمیدونم تو دنیا کشور دیگه ای نیست که اینا پیله کردن به چین؟
ارزونه که ارزونه؟ارزونی هم حتما دلیلی داره دیگه
باید جنس ارزون بیاری که بازم ملت بیفتن تو دردسر چن ماه بعد یه گندی بالا بیاد بعد هم که دلتون نمیاد یه معذرت خواهی خشک و خالی بکنید

reza3soot
2012-01-26, 01:45 PM
من نمیگیم برای 3g عالیه خیلی هم بده ولی وقتی اعلام میکنن 128 در دسترسه وقتی تست کردم سرعت دانلود خیلی بالاتر از 128 بود

صب کن چنتا شهر بیان تو شبکه اونوقت کیلو بایت میشه بایت بعدشم بیت

reza3soot
2012-01-26, 01:54 PM
تنها مزیتی که این سیم کارت داره اینترنت به اصطلاح سرعت بالاست که به وسیله اون از دو تا اپراتور دیگه متمایز میشه
که اونم به حول قوه الهی کاربراش که زیاد بشن این مزیت از لیست خدماتش حذف میشه

amin3zar
2012-01-29, 12:35 AM
دوستان یه سوال دارم ؟
وقتی که گوشی به اینترنت کانکت میشه پایین انتن مینویسه 3G یا EDGE ؟

nasser423
2012-01-31, 08:09 PM
در کل با توجه به هزینه ای که پرداخت می کنیم.خدمات نمی ده.

alirezad93
2012-01-31, 08:25 PM
ارزش خرید داره؟؟
قیمتش؟

™Dr - A.G
2012-01-31, 08:33 PM
قیمت رایتل چقدره ؟

miladsabz
2012-01-31, 09:13 PM
دوستان یه سوال دارم ؟
با توجه به این که رایتل خدمات نسل سوم 3G را پوشش خواهد داد در گوشی 3G نمایان خواهد شد

قیمت رایتل چقدره ؟
اگر در انجمن جستجو می کردید نیازی به سوال نبود
اعتباری 20 و دایمی 120 هزار تومان

r.gharravi
2012-02-02, 07:00 PM
دوستان لطفا ویدئو از تست 3G رایتل بذارید....

roshan11
2012-02-05, 02:57 PM
اصلا بی خیال سرعت اینترنت ایران ...

S@MAN M5
2012-02-05, 03:23 PM
دوستان سلام
رايتل رو تحريم نكنيد چون ميخريم هر چه قدر گرون باشه چون ايرانسل جهت جذب مشتري اقدامات شايستي كرده اما نه واسه خود بلكه رايتل چون رايتل 3G ميده سرعتش مانند edge هست واسه همين سرعت edge رو پايين اورده تا 3G V رو متمايز كنه
اين كار ايرانسل يعني جذب مشتري واسه رايتل

naderblue
2012-02-06, 03:00 AM
سرعت ایرانسل خراب شده :( من یه فایل 150 مگ گرفتم تو 2 ساعت خورده ایی الان سرعت دانلودم 5 بالا نمیره
عجب بدبختی داریم ها رایتل دیگه چی بود همون قبلی ماست مالی میکردید 3g پیشکش خودتون

JAVA1
2012-02-07, 05:00 PM
تو مشهد كي مياد ? اصلا صفحه ي رايگان داره ?

samadbg
2012-02-09, 04:48 PM
سلام به خدمت دوستان بزرگورا
من الان با ايرانسل وصلم هنگام وصل شدن ميگه 128 ك ولي سرعت دانلود الن 35 تاست رايتل هم اگه 128 بده ميشه 35 كيلو
ولي سوالم اينه الان اينجا 3g چه مفهومي داره چرا بايد اين قيمت سرسام ارو بابت هزينش بديم
مكالمه تصويري چه مزيتي داره لاقل با طرفي كه مجبوريم تو مكالمه صوتي حرف بزنيم ازش خوشومن نمياد پشت شكلك در مياريم بهش ولي تصويري اين نويزي كه داره مثل سي دي خش دار شكلك هم در نياريم طرف ميكه چرا صورتتو اينجوري ميكني

از باب مزاح بود دوستان:)
http://img4up.com/up2/16976879423001568891.gif

وای مردم از خنده گل گفتی !

mc.tavish
2012-02-09, 05:23 PM
آقا شما با چی به اینترنت وصل شدی که 150 مگ دانلود کردی مال ما که به زور صفحه ها رو باز میکنه

S@MAN M5
2012-02-09, 07:30 PM
آقا شما با چی به اینترنت وصل شدی که 150 مگ دانلود کردی مال ما که به زور صفحه ها رو باز میکنه
دوست عزيز سلام
عزيزم قبلا اينترنت ايرانسل خوب بود من خودم 3 تا رام دان كردم هر كودوم 400 مگ ولي در عرض 5 ساعت با سرعت 40 كيلو بايت
اما حالا نميتونم صفحه انجمن باز كنم

S@MAN M5
2012-02-09, 07:38 PM
دوستان یه سوال دارم ؟

سلام دوست عزيز
هيچ كودوم فقط مينويسه
ايران رايتل------اينست سيم كارت 3g ايراني

read
2012-02-13, 12:57 PM
آقایون پیش ثبت نام در شهر کرج از 24 آذر شروع شده، بنده 26 آذر پیش ثبت نام یک خط دایمی رایتل رو انجام دادم ولی هنوز که هنوزه هیچ تماسی با بنده گرفته نشده برای تکمیل ثبت نام. هر روز هم زنگ می زنم به اپراتور و هر روز هم می گن: "ببینید! ما سیم کارت ها رو طبق اولویت های خاص و کلیات خودمون پخش می کنیم".
کلی واسشون ایمیل زدم ولی حتی جواب هم ندادن. آقا سیم کارت ها داغونه می دونم، ولی چرا به دسته کسی که همون 2 روزه اول پیش ثبت نام کرده نمی رسونن؟
کسی می تونه تو این ضمینه راهنمایی کنه دوستان؟

لطفا همه ی دوستانی که سیم کارت به دستشون رسیده 1.تاریخ پیش ثبت نام 2.تاریخ فرایند تکمیل ثبت نام و ریختن وجه 3. تاریخ رسیدن سیم کارت به دستشون 4. نوع سیم کارت (دایمی، اعتباری، دیتا) و 5. محل سکونتشون در کرج یا تهران رو ذکر کنند، البته شاید شماره 5 رو کسی دوست نداشته باشه بگه ولی اگه عرض کنید واقعا کمک شایانی به من و همه ی کسانی که منتظر سیم کارت هستند کرده اید.

read
2012-02-13, 01:16 PM
آقای vahidaaa (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=192880) شما مگه شامل جشنواره ی اولین ها نمی شدید؟ چطوری 3 تومن کم کرده؟ مگه 1 گیگ ترافیک و 150 تا اس ام اس و همچین چیزایی به مدت 1 ماه رایگان نمی داد؟

لطفا به سوال های لایت شده ی بالای بنده هم جواب بدید.
ممنونم

AlintLZ550
2012-02-14, 04:50 PM
ممنون از توضیحات و نتیچه گیری شما دوست عزیز .
پس ثری جی همان ای دی اس ال قابل حمل با 6 برابر قیمت . اینترنت کند هم دایل آپ و جی پی آر اس است ولی پول خوبی بابتش میدیم .
:ohno::cheff::fez:

s.bn
2012-02-14, 04:55 PM
به نظر شما چقدر طول میکشه تا شهر های دیگه هم از این اپراتور جدید استفاده کنن؟

yousefenat
2012-02-14, 05:11 PM
نمی ارزه بخریم

vahidaaa
2012-02-16, 02:03 AM
اقای read دوست عزیز این جشنواره اولین ها اون زمان هنوز اون ترافیک رو نمیداد قبل از تست بنده بعد اراءه داد
همونجور که رایتل اعلام کرد به عده محدود این سیم کارت اراءه شده از شانس خوب ما زودتر دادن ( البته زیاد هم شانس خوبی نبود چون به کارم نیومد ردش کردم) در هر حال شما باید منتظر باشید تا تحویلتون بدن

zartsht
2012-02-20, 11:12 AM
وقتي ماشين 30 سال فرانسه وكره اونم با ساخت ايران به مردم ميدن قيمت 20 مليون كه مردم بي ام و وتويوتا در دبي ميشه وهمراه اولي كه سيم كارت ميداد يك مليون كه ما اون موقع در دبي وامارات سيم كارت و ميخريديم 40 هزار ما چه توقهي از رايتل وايرانسل داريم كه سيم كارت وميدن 20 هزار و 5 هزار ؟خلاصه ما چمون مثل مردم دنيا است كه رايتل مون بهتر باشه

vahid64680
2012-03-03, 10:01 AM
اقا وقتی ایرانسل 2 گیگ رو میده ده تومن تو یک ماه بعد رایتل 2و نیم گیگ رو میده 30 تومن چه کاریه که رایتل بگیرم من که واسه دانلود عجله ندارم !!!

read
2012-03-06, 09:49 AM
نوشته ی حدود 1 ماه پیش من:

آقایون پیش ثبت نام در شهر کرج از 24 آذر شروع شده، بنده 26 آذر پیش ثبت نام یک خط دایمی رایتل رو انجام دادم ولی هنوز که هنوزه هیچ تماسی با بنده گرفته نشده برای تکمیل ثبت نام. هر روز هم زنگ می زنم به اپراتور و هر روز هم می گن: "ببینید! ما سیم کارت ها رو طبق اولویت های خاص و کلیات خودمون پخش می کنیم".
کلی واسشون ایمیل زدم ولی حتی جواب هم ندادن. آقا سیم کارت ها داغونه می دونم، ولی چرا به دسته کسی که همون 2 روزه اول پیش ثبت نام کرده نمی رسونن؟
کسی می تونه تو این ضمینه راهنمایی کنه دوستان؟

لطفا همه ی دوستانی که سیم کارت به دستشون رسیده 1.تاریخ پیش ثبت نام 2.تاریخ فرایند تکمیل ثبت نام و ریختن وجه 3. تاریخ رسیدن سیم کارت به دستشون 4. نوع سیم کارت (دایمی، اعتباری، دیتا) و 5. محل سکونتشون در کرج یا تهران رو ذکر کنند، البته شاید شماره 5 رو کسی دوست نداشته باشه بگه ولی اگه عرض کنید واقعا کمک شایانی به من و همه ی کسانی که منتظر سیم کارت هستند کرده اید.

بچه ها یادتون هست گلگی می کردم که چرا نوبت ما نمیرسه برای تکمیل ثبت نام!؟
آقا 26 بهمن نوبت ما شد که پول رو بریزیم (خودتون حساب کنید چقدر تاخیر! منی که دومین روز پیش ثبت نام کرده بودم) و ما هم پول رو ریختیم و قرار شد تا 3 روز دیگه سیم کارت به دستم برسه که نرسید. چرا؟! چون آدرس از سوی شرکت اشتباه روی بسته درج شده بود، البته رایتلی ها علاقه ی خاصی دارن که به زور تحمیل کنن اشتباه از سوی من بوده ولی خیر! بنده مدرک دارم، پرینت نهایی ثبت نام.
آقا کاری نداریم! سیم کارت برگشت خورد و از طریق TNTsearch.post.ir به این نتیجه رسیدیم که 3 اسفند رسیده دوباره به دست رایتل. سرتون رو درد نیارم امروز 16 اسفند هست و من هر کاری می کنم دوباره برام ارسال نمی کنن. هر روز دو نوبت بعد ناهار و شام (!) هم باهاشون تماس می گیرم و دیگه همه ی رایتلی ها من رو می شناسن و فقط می گن: "باید منتظر بمانی"
پیشنهاد های من به رایتل:
1. آقا من خودم میام شرکتتون ازتون می گیرم، تو رو خدا! ==> خیر، مراجعه حضوری نداریم.
2. 4 برابر هزینه ی پست رو می دم، خود شما پاشید شخصا برایم ارسال کنید! ==> ما به سیم کارت دسترسی نداریم.
3. آقا اشتباه کردم، بچگی کردم ازتون سیم کارت خریدم، پول ما رو بدین. شما رو به خیر و ما رو به سلامت. ==> شما تنها بین دوره ی پیش ثبت نام و تکمیل ثبت نام قادر به انصراف بودین.

نمی دونم چی کار کنم! با همه ی این شرایط باز هم اشاره می کنم که پشتیبانان واقعا محترمی دارد و مشکل از جای دیگر است.

zartsht
2012-03-06, 10:44 AM
1 تماس تصویری
2 تماس صوتی
3 اینترنت
5 در کل مفت نمی ارزه
بدرود
شكل ارم وانتن رايتل در موبايل در صفحه موبايل چطوريه تصويرش رو بفرست

hom hom
2012-03-06, 11:24 AM
خوب دوستان تازه کاره تا بیان عیب و ایراد برطرف کنن ایشالا بعد 100سال دیگه خوب میشه دیگه!

Windows 8
2012-03-06, 11:47 AM
علت اینکه ایراتسل وهمراه بعدازدوسال ازراه اندازی رایتل نمی تونندخدمات 3Gبدنندچیه؟

mehdi_vsgh
2012-03-06, 12:01 PM
علت اینکه ایراتسل وهمراه بعدازدوسال ازراه اندازی رایتل نمی تونندخدمات 3Gبدنندچیه؟
خوب اگه قرار باشه الان همراه اول و ایرانسل این خدمات رو ارائه کنن دیگه چیزی برای رایتل نمیمونه
این قانون برای حمایت از اپراتور جدید هست که بتونه اون مقدار بازار رو در اختیار خودش قرار بده!!

zartsht
2012-03-06, 06:35 PM
لازم نيست براي دوران حفاظت از اپراتور سوم دو سال خدمات نسل سوم را از ايرانسل بگيرند.ما كه در بوشهر هستيم تا كي بايد منتظر رايتل بمانيم همون اول همراه اول و ايرانسل را 3gميكردين تا انتن تمام ايران وصل كنه چند سال طول ميكشه ايا تمام اپراتورهاي دنيا اين كار ميكنن اول طي دوسال شبكه هاتون را مجهز كنين بعد سيم كارت بدين.مسخره كردين مردم ايران رو

zartsht
2012-03-06, 06:40 PM
خوب اگه قرار باشه الان همراه اول و ایرانسل این خدمات رو ارائه کنن دیگه چیزی برای رایتل نمیمونه
این قانون برای حمایت از اپراتور جدید هست که بتونه اون مقدار بازار رو در اختیار خودش قرار بده!!

براي رايتل نمونه كي گفته بياد ايران خودر وسايپا هم بلد نيستن خودرو درست كنن كي گفته خودرو ساز شن همون اول وارد ميكردن ما چرا خودرو 20مليوني خارجي را 50 مليون بخريم بخاطر ايران خودرو و.سايپا دلشون براي مردم سوخته

zartsht
2012-03-07, 10:44 AM

براي رايتل نمونه كي گفته بياد ايران خودر وسايپا هم بلد نيستن خودرو درست كنن كي گفته خودرو ساز شن همون اول وارد ميكردن ما چرا خودرو 20مليوني خارجي را 50 مليون بخريم بخاطر ايران خودرو و.سايپا دلشون براي مردم سوخته

zartsht
2012-03-07, 10:58 AM

خوب دوستان تازه کاره تا بیان عیب و ایراد برطرف کنن ایشالا بعد 100سال دیگه خوب میشه دیگه!

مگه اتصالات چش بود تجربه چند ساله داشت مشكل ابزاري و زيرساختي هم نداشت حالا ماشديم موش ازمايشگاهي بايد منتظر بمونيم تا چند سال رايتل تجربه كسب كنه مثل همراه اول 20 ساله چه خدماتي داره تازه اونم بخاطر ايرانسل بود كه خدماتي ارائه كرد وگرنه تاحالا هم خط را يه مليون به مردم ميدادن من كه در اين اشفته بازار چشمم اب نميخوره

read
2012-03-11, 01:31 PM
شكل ارم وانتن رايتل در موبايل در صفحه موبايل چطوريه تصويرش رو بفرست
ببینید روی Desire HD تست زدم، آنتن معمولی میاد که نصفش همش پره و زیاد بالا پایین می ره و وقتی وصل می شید به اینترنت (Mobile Networks) یک حرف H میاد کنار آنتن که همون HSDPA هست بعضی اوقات هم لحظه ای به جای حرف H آرم 3G میاد! همین.
و روی sony ericsson zylo تست زدم آنتن معمولی، کنارش حرف H داخل مربع به طور دایم نمایش داده میشه و هر وقت به نت وصل شی مثل قبل کره زمین میاد.

zartsht
2012-03-12, 10:37 AM
اره با سرعت خوبی داشت دانلود میشد خودمم تعجب کردم
فعلا از اینترنت ایرانسل استفاده میکنم رایتله خیلی گرونه نصفه شب تقریبا اندازه ایرانسل یکم بیشتر شارژ میخوره اگه طرح نزنی سرعتش خوبه افت سرعت نداره شاید بخاطر این باشه که فعلا کاربراش کمن زیاد شن شاید سرنوشت دو اپراتور دیگرو پیدا کنه

تماس تصويري چطوره .تماس تصويري اعتباري و دائمي دو تا فعال هست يانه

zartsht
2012-03-12, 10:50 AM

معلومه چپاول و سركيسه كردن تا دوسال هر ضعفي داشته باشند كسي نتونه چيزي بگه همراه اول كه دولتي هست كه مرخصه هيچي نداره

zartsht
2012-03-12, 10:56 AM

ببینید روی Desire HD تست زدم، آنتن معمولی میاد که نصفش همش پره و زیاد بالا پایین می ره و وقتی وصل می شید به اینترنت (Mobile Networks) یک حرف H میاد کنار آنتن که همون HSDPA هست بعضی اوقات هم لحظه ای به جای حرف H آرم 3G میاد! همین.
و روی sony ericsson zylo تست زدم آنتن معمولی، کنارش حرف H داخل مربع به طور دایم نمایش داده میشه و هر وقت به نت وصل شی مثل قبل کره زمین میاد.

ببخش قاب سيم كارتش چه جوري هست ؟عكسش بفرستي ممنون ميشم

Emad bk
2012-03-12, 12:31 PM
ببخش قاب سيم كارتش چه جوري هست ؟عكسش بفرستي ممنون ميشم

عکس ضمیمه شد.

zartsht
2012-03-16, 07:58 PM
آقا نخرید ! آقا نخرید ! بابا مگه ندارید سیم کارت ؟؟ مگه ایرانسل ندارید ؟ مگه همراه اول ندارید ؟
نخرید این مسخره بازی جدید رو ! 3G باید سرعتش 512 کیلو باشه آخه ؟؟
میگیم نخرید ، همه میرن صف میکشن و پیش ثبت نام راه میندازن ..
مثلا میگیم ماشین چینی نخرید میبینم یارو رفته لیفان خریده بعد میاد فحش میده به جنس چینی !
خب این سیمکارتم کسی نخره ، مجبور میشن برای فروش سیم کارتاش امتیاز بیشتری بدن ، سرعت بالاتر بدن
تا خریدار بیاد سمتش .. وقتی با این کیفیت افتضاح برید بخرید ، میبینن مشتری داره همین میشه که الان هست !
نکنید آقا .
من نمیدونم این ملت چرا هرچی بهشون فشار میدن تشکر هم میکنن :(( ای بابا

مشکل از خودمونه. تا یه چیز جدید میاد با این که نمیدونیم می ارزه یا نه اصلا چی هست، صف میکشیم ده تا ده تا میخریم که کلاس بزاریم. که چی آخه.

همین دوست عزیزی که تست کردن و این تاپیک رو راه انداختن گفتن که واسه همین تست سه هزار تومن هزینه پرداختن. چه خبره مگه، سره گردنست؟
اگه از الان دیگه کسی نخره مجبور میشن سرعت اینترنت رو ارتقا بدن، تعرفه هاشم کم کنن.

رایتل فقط یه کلاه برداری خیلی شیک توی بسته بندی قشنگه.

توی یه تاپیک دیگم گفتم وقتی قانون کشور میگه اینترنت ۱۲۸ بیشتر نباید در اختیار کاربر خونگی باشه شما توقع داشتین اینترنت ۵۱۲ بدن بهمون بزاریم تو جیبمون هر جا میخوایم ببریم؟؟؟؟

بازم تاکید میکنم نخرید تا مجبورشن برای جلب مشتری خدمات درست حسابی بدن.

از خودم وايراني بودنم تاسف ميخورم ما را مثل خمير هر جوري ميخان در ميارند ملت اسير تكنولوژي/نميدونم چي بگم رفيق

Peyman 90
2012-03-29, 10:33 PM
من که اصلا" سیمکارت رایتل را نمیخرم تا وقتیکه قیمتاش کاهش پیدا کنه و سرعت اینترنت بیشتر بشه:)

vahidaaa
2012-03-30, 10:39 PM
سرعت بعلاوه قیمت
سرعت با یه کارت دانشجویی حله تا یه مگ هم میدن مشکل قیمت بسیار بالاشه سیم کارتشم فکر نکم فعلا افت قیمت کنه حداقل تا 2 ساله دیگه کلا بیخیالش شید

Peyman 90
2012-04-03, 08:34 PM
پس باید چشم امیدمون به ایرانسل باشه:blush:
نکنه یه وقت ایرانسل بیاد به خاطر 3جی قیمتاشو افزایش بده؟؟؟

Peyman 90
2012-04-04, 12:11 AM
نه چون باید وایستی تا فرجه رایتل 3 سال دیگه تموم شه
مگه فرجه رایتل 2 سال نبود؟؟؟از90 تا 92؟؟؟:eh:

Peyman 90
2012-04-04, 11:04 PM
یه سئوال:
ام ام اس رایتل چه جوریه؟مثل ایرانسل باید تعهد بدی تا فعالش کنن؟؟
سرعت ارسال و دریافت چقدره؟؟تنظیمات اش را خود رایتل ارسال میکنه؟؟حداکثر ظرفیت ارسال چقدره؟؟
دلیوری هم میشه؟؟
:whistle:

Emad bk
2012-04-04, 11:10 PM
یه سئوال:
ام ام اس رایتل چه جوریه؟مثل ایرانسل باید تعهد بدی تا فعالش کنن؟؟
سرعت ارسال و دریافت چقدره؟؟تنظیمات اش را خود رایتل ارسال میکنه؟؟حداکثر ظرفیت ارسال چقدره؟؟
:whistle:

فکر کنم به طور پایه فعال باشه هنوز امتحان نکردم
برای هر پیام حداکثر 300کیلو بایت
تنظیماتش فعلا دستیه:D

Peyman 90
2012-04-05, 07:29 PM
تا اونجایی هم که من میدونم تا چن سال هیچ اپراتوری حق نداره خدمات نسل چهارم رو ارائه بده.
این یعنی چی؟یعنی قصه تکراریه دور نگه داشته شدن ملت از تکنولوژی
آخه مگه ایرانیا چه گناهی کردن که باید گرفتار همچین نفهمایی بشن
این اپراتور سوم چن ساله قراره نسل سوم ارائه اما نداده,حالا چی میشه؟ماهیانه 60 میلیارد تومن باید جریمه بده
به کی؟به خودشون
پولو از این جیب در بیار بذار تو اون یکی جیبت
آقای به اصطلاح فهمیده اگه شما به اپراتور بگی یه رقیب داری یه جوری واست کار میکنه که خودش واست نسل پنجم رو راه میندازه نه اینکه بشینه واسه ملت افه تکنولوژی بیاد
من نمیدونم تو دنیا کشور دیگه ای نیست که اینا پیله کردن به چین؟
ارزونه که ارزونه؟ارزونی هم حتما دلیلی داره دیگه
باید جنس ارزون بیاری که بازم ملت بیفتن تو دردسر چن ماه بعد یه گندی بالا بیاد بعد هم که دلتون نمیاد یه معذرت خواهی خشک و خالی بکنید
خوب عزیز معلومه ایران تحریمه و ارزه ساخت تکنولوژی نسل سه رو نداره:laughing:
اونوقت رئیس *** با افتخار میگه تحریم ها کارساز نیست ! ما میتوانیم!چرا هست خوبم هست مصداق بارزش همین رایتله که 4 ساله میخواسته نسل سه بده که تحریم ها جلوشو گرفتن
بهتر بود ایرانسل نسل سه میداد نه رایتل که تحریمه و بیخیالش میشدن.:angry:

smfazel
2012-04-09, 01:01 AM
آقا اصلا اول هدف از راه اندازی اپراتور سوم رو بدونیم بعد بیاییم امکاناتش رو نقد کنیم
به نظر شما هدف اینه که اینترنت با سرعت بالا در دسترس عموم باشه؟
ما هنوز روی کامپیوتر اینترنت درست و درمون نداریم، چه برسه به گوشی، اگه این هدف بود مطمئن باشید اول شبکه اینترنت رو درست میکردن و قانون منع سرعت بالاتر از 128 رو بر میداشتند، پس خیالتون رو از این بابت راحت کنید

اگر هم هدف استفاده از کیفیت مطلوب مکالمه و استفاده از مکالمه تصویری بود که این کار رو دو اپراتور دیگه هم میتونستن انجام بدن، نه اینکه اونا هم تا دو سال از ارائه نسل 3 منع بشن

اون چیزی که هدف اصلی هست اینه که فقط ایران هم جزء کشورهای دارای این فناوری محسوب بشه و از این لحاظ جایگاه بهتری در سطح بین المللی پیدا کنه، اگه غیر از این بود اولا رایتل باید کاملا به بخش خصوصی واگذار میشد، ثانیا دست بقیه اپراتور ها رو هم برای رقابت کاملا باز میذاشتند

پس بدانید و آگاه باشید که از این خدمات فقط استفاده ابزاری جهت ارتقاء رتبه ایران در بخش فناوری های ارتباطی خواهد شد، تنها منفعت بزرگش همین هست و بس
و در نهایت خدمات نسل سوم برای ما کاربرها فقط جنبه ی "دمو" بودن رو خواهد داشت.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Peyman 90
2012-04-09, 09:21 PM
سیمکارت رایتل پین کد دوم داره؟؟:eh:

Emad bk
2012-04-10, 01:59 PM
سیمکارت رایتل پین کد دوم داره؟؟:eh:

اگه منظورتون کد پوک هست بله داره.:)

mabdi1374
2012-04-14, 11:36 PM
سلام جدیدا رایتل با کاهش سرعت جدی روبه رو بوده فکر کنم به خاطر افزایش مشترکانش بوده آخه شما که نمی تونید چرا ۳G‏ رو بدنام میکنید؟؟

mabdi1374
2012-04-14, 11:42 PM
ولی نگران نباشید من به آینده امیدوارم با ورود دو اپراتور دیگه به این عرصه مخصوصا ایرانسل تا خرداد ۹۲ (شاید رایتل همت کنه تا اون موقع تهران و قم تحت پوشش قرار بگیره)رقابت بیشتر میشه و ۳G‏ از این حالت تشریفاتی در می آد و فراگیر تر میشه.الهی آمین

zartsht
2012-04-19, 09:38 AM
آقا اصلا اول هدف از راه اندازی اپراتور سوم رو بدونیم بعد بیاییم امکاناتش رو نقد کنیم
به نظر شما هدف اینه که اینترنت با سرعت بالا در دسترس عموم باشه؟
ما هنوز روی کامپیوتر اینترنت درست و درمون نداریم، چه برسه به گوشی، اگه این هدف بود مطمئن باشید اول شبکه اینترنت رو درست میکردن و قانون منع سرعت بالاتر از 128 رو بر میداشتند، پس خیالتون رو از این بابت راحت کنید

اگر هم هدف استفاده از کیفیت مطلوب مکالمه و استفاده از مکالمه تصویری بود که این کار رو دو اپراتور دیگه هم میتونستن انجام بدن، نه اینکه اونا هم تا دو سال از ارائه نسل 3 منع بشن

اون چیزی که هدف اصلی هست اینه که فقط ایران هم جزء کشورهای دارای این فناوری محسوب بشه و از این لحاظ جایگاه بهتری در سطح بین المللی پیدا کنه، اگه غیر از این بود اولا رایتل باید کاملا به بخش خصوصی واگذار میشد، ثانیا دست بقیه اپراتور ها رو هم برای رقابت کاملا باز میذاشتند

پس بدانید و آگاه باشید که از این خدمات فقط استفاده ابزاری جهت ارتقاء رتبه ایران در بخش فناوری های ارتباطی خواهد شد، تنها منفعت بزرگش همین هست و بس
و در نهایت خدمات نسل سوم برای ما کاربرها فقط جنبه ی "دمو" بودن رو خواهد داشت.

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

قربونت اينو راست گفتي ميخوان سر ما رو كلاه بزارند

zartsht
2012-04-19, 10:28 AM
http://acd.comule.com/photos/85217557383c.jpg

s.bn
2012-04-21, 10:51 PM
شما این رو میگی
ما چی بگیم که فکر نکنم تا ۲ سال حتی ثبت نام توی ارومیه شروع شه!!

kelwane
2012-05-17, 08:40 PM
سرعتش که فعلا خوبه

habiba
2012-05-19, 02:21 PM
سيم كارتي كه هيچ نوع امكاناتي نداره را كه فقط در كرج و تهران آنهم فقط در بعضي نقاط آنتن ميدهد 120 هزار تومان ميفروشند عليرغم دائمي بودن سيمكارت 31500 تومان پول بسته اينترنتي را بصورت آنلاين دريافت ميكنند و يك ايميل تحويلت ميدهند كه ظرف 24 ساعت فعال ميشود الان 48 ساعت است كه ميگذرد هنوز فعال نشده انهم براي اينترنت 128 كه ايرانسل با 5 هزار تومان سيمكارت و 10 هزار تومان شارژ ماهيانه در محدود كشور نه فقط بعضي نقاط شهر تهران آن را ارائه ميكند و اقعاً براي سرويس بد رايتل متاسفم ضمنا اس ام اس حتي به همراه اول مشكل دارد به ساير شماره ها مثل 30000 يا 10000 و تلفنهاي ثابت هم انجام نميشود.

Emad bk
2012-05-19, 04:39 PM
سيم كارتي كه هيچ نوع امكاناتي نداره را كه فقط در كرج و تهران آنهم فقط در بعضي نقاط آنتن ميدهد 120 هزار تومان ميفروشند عليرغم دائمي بودن سيمكارت 31500 تومان پول بسته اينترنتي را بصورت آنلاين دريافت ميكنند و يك ايميل تحويلت ميدهند كه ظرف 24 ساعت فعال ميشود الان 48 ساعت است كه ميگذرد هنوز فعال نشده انهم براي اينترنت 128 كه ايرانسل با 5 هزار تومان سيمكارت و 10 هزار تومان شارژ ماهيانه در محدود كشور نه فقط بعضي نقاط شهر تهران آن را ارائه ميكند و اقعاً براي سرويس بد رايتل متاسفم ضمنا اس ام اس حتي به همراه اول مشكل دارد به ساير شماره ها مثل 30000 يا 10000 و تلفنهاي ثابت هم انجام نميشود.

شما درست می گی ولی رایتل تازه اول راهه یکم بهش وقت بدبم ایشالا درست بشه.

Peyman 90
2012-05-21, 06:40 PM
قیمت اینترنت رایتل خیلی خیلی گران است:wac:سرعت اش از ایرانسل پایین تر است:angry:سرعت 128 کیلویی تو دنیا منسوخ شده بهش اینترنت نمیگن اینترنت یعنی متوسط سرعت 2 مگ بر ثانیه
سرویس نا محدود نداره دانلود شبانه نداره:( پس به چه دردی میخوره؟:eh:
من که منتظرم تا انحصار رایتل تموم بشه و ایرانسل وارد عمل بشه.:)

Peyman 90
2012-05-22, 10:50 AM
یه چیزی هست که بدجور فکرم و به خودش مشغول کرده رایتل با این سرعت خجالت آوری داره چه جوری میخواد اینترنت پرسرعت رو در حین حرکت فراهم کنه؟حتما" با سرعت 0 کیلوبیت برثانیه!!:D:D:D:D

+ALIWM
2012-05-22, 10:35 PM
من نمیدونم با این کیفیت اطلاع رسانی و خدمت رسانی رایتل چطوری میخوان روشون بشه بعدش 4G بدن !!

Emad bk
2012-05-23, 02:02 PM
من نمیدونم با این کیفیت اطلاع رسانی و خدمت رسانی رایتل چطوری میخوان روشون بشه بعدش 4G بدن !!

ورود 4G به ایران با سرعت عالی 128 کیلو بیت :D:D:D:santa:

™ALIR
2012-05-29, 01:42 AM
ورود 4G به ایران با سرعت عالی 128 کیلو بیت :D:D:D:santa:

10 سال دیگر شاید بیاد. اونم شاید:angry::angry::angry::angry: سرعت:128 میکرو بایت

arianat
2012-05-29, 02:32 AM
درود
دادا شما اصلا از سیم دیتای رایتل استفاده کردید که اینا رو میگید.
من الان باهاش راحت از طریق اسکایپ و یاهو تماس تصویری میگیرم و خیلی خوبه.
تازه الان ۱۲۸ داده ولی سرعت دانلود حدود ۶۰ کیلوبایت است. چون با پورت اختصاصی سرعت شما دیگه تقسیم نمیشه. واسه همین اصلا افت و افزایش نداره و سرعتش ثابت است.
من زنگ زدم بهشون بابت بسته اس ام اس و درباره سرعت های بالاتر هم پرسیدم و گفتند که به زودی به واجدین شرایط( مدارج بالای علمی و ...) این امکان رو میدن.
یعنی تا اول تابستون شما با یه کارت دانشجویی هم میتونید سرعت های بالاتر رو بگیرید.
رایتل تازه اومده. زمان میخواد تا به شرایط خوبتر برسه. اینقدر عجول نباشید.
اوایل ایرانسل هم یادتون است. چرا الان کسی اون زمان یادش نمیاد.
خواهشا یه بار با دیتای رایتل کار کنید تا فرقش رو با ایرانسل بفهمید.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

nokia c601
2012-05-31, 11:04 AM

4g رو همراه اول اريه ميده:D:D

+ALIWM
2012-05-31, 11:31 AM
درود
دادا شما اصلا از سیم دیتای رایتل استفاده کردید که اینا رو میگید.
من الان باهاش راحت از طریق اسکایپ و یاهو تماس تصویری میگیرم و خیلی خوبه.
تازه الان ۱۲۸ داده ولی سرعت دانلود حدود ۶۰ کیلوبایت است. چون با پورت اختصاصی سرعت شما دیگه تقسیم نمیشه. واسه همین اصلا افت و افزایش نداره و سرعتش ثابت است.
من زنگ زدم بهشون بابت بسته اس ام اس و درباره سرعت های بالاتر هم پرسیدم و گفتند که به زودی به واجدین شرایط( مدارج بالای علمی و ...) این امکان رو میدن.
یعنی تا اول تابستون شما با یه کارت دانشجویی هم میتونید سرعت های بالاتر رو بگیرید.
رایتل تازه اومده. زمان میخواد تا به شرایط خوبتر برسه. اینقدر عجول نباشید.
اوایل ایرانسل هم یادتون است. چرا الان کسی اون زمان یادش نمیاد.
خواهشا یه بار با دیتای رایتل کار کنید تا فرقش رو با ایرانسل بفهمید.

من يدونه دكل رايتل نديدم كجاي كرج آنتن ميده حتما كنار كافينت:laughing:

arianat
2012-06-04, 04:54 AM
من يدونه دكل رايتل نديدم كجاي كرج آنتن ميده حتما كنار كافينت:laughing:

درود
حالا چون شما کرج هستید همه باید توی کرج زندگی کنند.
دوست عزیز من تهران و حوالی بلوار کشاورز زندگی میکنم و همون جا رو گفتم.
حالا نمیدونم شما کرج رو از کجا اوردی.
شما که اینقدر کارت درسته خواهشا پرتقال فروش رو هم پیدا کن.
با تشکر

solikh
2012-06-13, 04:34 PM
آقا برین adsl بگیرین بخدا خیلی بهتره وقتتونو هدر نمیدین تونت

mabdi1374
2012-06-27, 11:13 AM
سیمکارت های رایتل به زودی در اراک اهواز بجنورد و تبریز و هم اکنون در تهران کرج قم شیراز و مشهد...

mabdi1374
2012-07-23, 06:28 PM
رایتل یک ویژگی داره که هم می تونه به نفعش باشه و هم ضررش! اون ویژگی اینه که جمعی از اون قدیمی های مخابرات رو جمع کرده. این کار مزیتش اینه که این افراد تجربه ی زیادی در این صنعت و شرایط فرهنگی سیاسی کشور دارند اما عیبش اینه که اینا با شرایط جدید کشور به روز نشدند.هنوز هم تو حال و هوای سیم کارت دائمی های یک میلیونی و کلاس گذاشتن های الکی هستند.اینطوریه که مدیر عامل این شرکت میاد میگه سیمکارت اعتباری برامون افت داره و مشترکامون خاصن(از فضا می خوان بیارن) و دنبال اینیم که برندمون ارزش ورداره و .... اما باید بدونند صنعت مخابرات کشور حداقل در بخش سیار از وضعیت انحصار سال های پیش فاصله گرفته و به سمت ارایه خدمات با کیفیت و آسان در پیش است و همینطوره که این اپراتور به اصطلاح خردمند بویی از آن نبرده و همچنان با سرعت لاک پشتی خود به ارایه حداقل خدمات با بدقولی های فراوان مبادرت می ورزد.

mabdi1374
2012-07-23, 06:33 PM
دوستان مثل این که رایتل و ایرانسل پس از عقد قرارداد اینترکانکشن به دنبال بستن قراردادی جدید به نام "رومینگ داخلی" هستند البته این خبر هنوز اعلام رسمی نشده اما زمزمه هایی شنیده میشه. آیا کسی خبر داره ؟؟ لطفا نظر بدهید.

mabdi1374
2012-07-24, 11:52 AM
کسی می دونه سرعت اینترنت سیم کارت دائمی های رایتل جدیدا چقدره؟

+Farhad
2012-07-24, 02:01 PM

طبق گفته ها سرعت بر روی 512 کیلوبیت تنظیم شده.
اما طبق تست هایی که من از دوستان دیدم در حد 256 بوده.

mabdi1374
2012-07-24, 05:09 PM
یعنی ممکنه از ۲۵۶ هم در زمان شلوغی شبکه پایین تر بیاد؟ چون تو سایت رایتل سرعت مشخصی ذکر نکرده.

+Farhad
2012-07-24, 06:34 PM
یعنی ممکنه از ۲۵۶ هم در زمان شلوغی شبکه پایین تر بیاد؟ چون تو سایت رایتل سرعت مشخصی ذکر نکرده.

نسل سوم مثل نسل دوم نیست که ترافیک مکالمه با ترافیک GPRS رابطه مستقیم وجود داشته باشه.
در نسل سوم حتی در زمان ترافیک شبکه هم نباید افت سرعت چندانی وجود داشته باشه.

Amjadnezam
2012-07-26, 03:21 AM

پس از پیگیری از طریق خود شرکت اعلام کردند سرعت خط های ثابت و اعتباری 128 میباشد. به همین دلیل هم در سایت هیچ اشاره ای به سرعت خط های ثابت نشده است.

Sent From Amjadnezams (GT-P6800) By TapaTalk2

mabdi1374
2012-08-03, 03:03 AM
نسل سوم مثل نسل دوم نیست که ترافیک مکالمه با ترافیک GPRS رابطه مستقیم وجود داشته باشه.
در نسل سوم حتی در زمان ترافیک شبکه هم نباید افت سرعت چندانی وجود داشته باشه.

من هم منظورم همان ترافیک دیتا بود راستی اعتباری ها چقدره سرعتشون؟

iran100
2012-08-03, 10:38 AM
من هم منظورم همان ترافیک دیتا بود راستی اعتباری ها چقدره سرعتشون؟
دوست من
تا به این زمان سیم کارت اعتباری از طرف رایتل ارائه نشده است.

breath74
2012-08-18, 03:10 PM
فک کنم تا بخواد اینجا بیاد ایرانسل اینا اپراتور سوم میشن!:D

agahosein
2012-09-21, 03:22 PM
خوب چه همه تعریف ازرایتل شنیدیم من رفتم یکی بخرم بای:guilty:

Greatone
2012-12-24, 01:47 PM
شما چرا متوجه نیستید
3g مدل خارجی داریم مدل ایرانی داریم
رایتل هم 3g ایرانی ارائه میده ( مدل جدید )
مثلا *****ی مدل اروپایی داریم مدل ایرانی داریم و ما الان در *****ی مدل ایرانیش هستیم
اصلا به یک مهندس مخابرات خارجی بگید سرعت دانلود 3g بیشتر از 35 نمیره باورش نمیشه ! این که 3g نیست !
توی همین کشور دوست و همساده ترکیه سرعت دانلود 3g تا 800 رفت برای من....!!!:ohno:
بعد تازه با این قیمت .... متاسفم واقعا !

vahid_itc
2012-12-26, 01:38 PM
کسی تو جاده مخصوص (حوالی ایران خودرو) و اتوبان همت آنتن رایتل رو امتحان کرده؟

mamad0229
2013-01-14, 10:02 PM
آقا یه سواااال؟
میخواستم بدونم این سیم کارتهای دیتای رایتل هم میشه باهاش تماس صوتی گرفت؟؟؟
یا فقط برای استفاده از نت هستش؟

mamad0229
2013-01-14, 10:04 PM
فقط یکم سریع بگید چون دارم میگیرم

miladsabz
2013-01-14, 10:30 PM
آقا یه سواااال؟
میخواستم بدونم این سیم کارتهای دیتای رایتل هم میشه باهاش تماس صوتی گرفت؟؟؟
یا فقط برای استفاده از نت هستش؟
با درود
سیم کارت های دیتا فقط قابلیت استفاده از اینترنت و ارسال پیامک را دارند

mehrdadjj
2013-01-15, 10:03 AM
سلام.
دوست عزيز اين سيم كارت هاي رايتل از نظر ام ام اس و تماس تصويري چطوري هستن؟
يعني ام ام اس با همون سرعت اس ام اس مي رسه دست طرف؟تماس تصويري چطور؟لگ نداره يا مثلا هنگ كنه؟
با سپاس فراوان.

mamad0229
2013-01-15, 10:36 AM
سلام.
يعني ام ام اس با همون سرعت اس ام اس مي رسه دست طرف؟تماس تصويري چطور؟لگ نداره يا مثلا هنگ كنه؟
با سپاس فراوان.

من خودم ندارم اما دوستم داره میگه سرعتش خوبه لگ هم نداره!!!!من که تعجب کردم:wac:

mamad0229
2013-01-16, 10:42 AM
کسی میدونه محدوده اسلامشهر هم آنتن میده یا نه؟؟
دمتون جیــــــــــــز!!

Nova view
2013-01-16, 01:56 PM
سلام.
با سپاس فراوان.

با درود
به دلیل نسل سوم بودن، سرعت ارسال پیام چند رسانه ای بالاتر از نسل دوم هست، اما به سرعت پیامک نمی رسد. این اختلاف سرعت در پیام چند رسانه ای حجیم بیشتر قابل لمس است، در پیام های کم حجم سرعت برابری دارند.
تماس تصویری همچنان مطلوب نیست. مشکل فریز شدن تصویر، تاخیر صدا با تصویر بخصوص در مناطقی که آنتن دهی کمی ضعیف است به شدت محسوس می باشد.
می توان گفت مکالمه تصویری رایتل تا به امروز ناموفق بوده، امیدواریم کیفیت این سرویس بهتر شود.

کسی میدونه محدوده اسلامشهر هم آنتن میده یا نه؟؟
دمتون جیــــــــــــز!!

با درود
فعلا در چهاردانگه آنتن نصب شده، طی ماههای آینده پرند و اسلامشهر نیز تحت پوشش رایتل قرار خواهند گرفت.

MASOUD_MW2
2013-01-17, 01:06 AM
نوآ جان سلام.
عزیز این رایتل قرار بود قبل از بهار 100 شهر رو گوشش بده!
چرا خبری نیست؟ آخرین اخبار این اپراتور رو از کجا میشه پیگیری کرد؟ قطعا جایی غیر از سایت خودش هست!

esi-cola
2013-01-22, 05:12 PM
من سیمکارت رایتل رو باسه خانوم بچه هامون گرفتم . الان یه هفته هست که داره
تست هایی که کردیم این بود که تماس تلفونیش کیفیت خوبی داشت
بعد با برنامه اسکایپ با هم چت تصویری داتیم و کاملا راضی بودم ! البته فقط با اسکایپ و چون با یاهو و او وو واقعا افتضاح بود کیفیت ! ( دقیقا نیمدونم چه فرقی دارن)
با همون اسکایپ تماس تلفنی برقرار کردیم و فوقالعاده خوب بود . اگر اشتباه نکرده باشم برای هر 10 دقیقه 8 مگابایت مصرف داشت
جالبیش اینجاست که جایی که خانوم بنده از خدمات اینترنتی استفاده میکردن توی نقشه ی آنتن دهی رایتل فقط تماس تلفنی امکان پذیر بود !! ولی اون راحت داشت با اینترنت کار میکرد :)))
من خودم میخوام باسه تبلتم یه دیتا بخرم

اینم بگم من ساکن تهران هستم نه کرج ( خانومم پیروزی )

straxico
2013-01-27, 08:51 PM
هنوز یادم نرفته اینترنت ایرانسل با سرعت ۱ kbps...یادش به خیر...به رایتل هم باید فرصت داد

Sent from my Xperia Pro using Tapatalk 2

MASOUD_MW2
2013-01-28, 09:11 PM
هنوز یادم نرفته اینترنت ایرانسل با سرعت ۱ kbps...یادش به خیر...به رایتل هم باید فرصت داد

Sent from my Xperia Pro using Tapatalk 2

واسه شما خاطرست! واسه من همین الانم ایزانسل همون 2 تا 3 کیلوبایت سرعت داره.

esi-cola
2013-02-03, 04:09 PM
پیشنهاد من به دوستان برای برقراری تصویری فقط skype هستش ! خیلی بهتر و ارزون تر جواب میده ...
دوستان دانشجو حتما مدارک رو هم بفرستید برای افزایش سرعت اینترنت

miladsabz
2013-02-04, 11:51 PM
نتیجه تست رایتل در یزد

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/5837_386407184789166_1016068033_n.jpg

محمد ابی
2013-02-05, 08:22 AM
نتیجه تست رایتل در یزد

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/5837_386407184789166_1016068033_n.jpg

سلام.اعتباریه؟512 هست؟

miladsabz
2013-02-06, 01:16 AM
سلام.اعتباریه؟512 هست؟
بله سیم کارت اعتباری با سرعت 512

hacker_pak
2013-02-17, 01:27 PM
سلام بچه ها
تو سایت همه چی نوشته www.rightel.ir/News فقط چنتاش دروغ بود اومدم که روش کنم سرعت دانلودش کمه نسبت به اینکه نسل سومه 65 60
تماس تصویریشو نمیدونم چه کلمه ای بهتر از افتضاح بگم
صوتیش معمولیه بدک نیست
خلاصه به پولش نمی ارزه فعلا مثل اولای ایرانسله مونده تا همه چیشو ارتقا بدن . خدا میدونه شایدم ندن .ایرانه دیگه تا بیان با شهردلریو مترو و ...این ارگانو اون ارگان کوتاه بیان شاید نسل 6 بیاد :shades2:

K.O.R.O.S.H
2013-02-18, 11:33 PM
من تماس تصویری رو تست کردم. در منطقه تحت پوشش هم بودم ولی شدیدا بد بود و همش لگ میزد !!

ولی سرعت اینترنتش برای پیج باز کردن میتونم بگم فوق العاده است . واسه دانلود من با گوشی حدود متوسط 30 kb/s بود و هست ! ولی مثلا تا 50 هم میره و بعد میاد پایین تا 30 و جابجا میشه !

نوع سیمکارت هم اعتباری با همون 1 گیگ فکر کنم 128 که واسه هدیه روش هست !

:flower:

Arian ios
2013-02-18, 11:56 PM
تهران
http://axgig.com/images/56723900101289089591.png

parvizb
2013-02-19, 11:33 PM
با سلام ..دوستان من یک اعتباری گرفتم میخوام ببینم چکار کنم اینترنتش راه بیافته ؟؟؟ کد اعتبار شارژش را زدم 10 تومن اعتبار داره و 1024 مگ هم اینترنت چه جوری فعالش کنم دقیقا ؟؟؟؟

K.O.R.O.S.H
2013-02-20, 12:42 AM
با سلام ..دوستان من یک اعتباری گرفتم میخوام ببینم چکار کنم اینترنتش راه بیافته ؟؟؟ کد اعتبار شارژش را زدم 10 تومن اعتبار داره و 1024 مگ هم اینترنت چه جوری فعالش کنم دقیقا ؟؟؟؟

توی سایتش کامل توضیح داده ...:flower:

hoka1731
2014-01-10, 08:49 PM
سلام . روی رایتل سرویس چیز چی ان جواب میده ؟ یکی از دوستام داره میگه جواب نمیده روش

sjgh
2014-01-10, 09:26 PM
الان سال 2014 شده من سیرجان از توابع کرمان خود رایتلی ها میگن اینجا هنوز راه اندازی اولیه است برای همین اینترنت مالی نیست الان که میگن ب علت مخالفت....مکالمه تصویری قطعه اما انتن دهیش با باقی سیما فرقی نداره ا لحاظ اینترنتی از باقی سیما سره اما در کل افتضاح اما جاتون خالی نصف شب تقریبا 2 ب بعد سرعت 512 ک خریده بودم رو تست کردم اوووووم گور بابای ی مگ چ سرعت خفنی داشت.ب امیدی ک اینجا انتنای ب قول خودشون تجاریش راه بیفته و از راه اندازی اولیه در بیاد ما هم ا 3 جی لذت ببریم اما درکل ما چقد بدبختیم که تمام دنیا رفتن سمت 4 جی ما تازه دنبال 3 جی افتادیمو تست میکنم ی توضیح بدم ک برای خودم سوال بود.خودم فکر میکردم باید مودم بخرم اما گوشیها هم سرعتای بالا رو پشتیبانی میکنن و فقط کافیه 3 جی رو پشتیبانی کنن هرچند ک هرچی گوشی مدل بالا تر باشه و سی پی یو قدرت مند تر .....اما در کل قابل استفاده است بای دوستان

sasha66
2014-02-18, 06:01 PM
به بعضیها خیلی خندم گرفت :4d564ad6: طرح نگرفتن به صورت ازاد نت استفاده کردن هاااا گل بدید شادی کنید:25: اول کامل امارش دستتون بیاد بعد نظر بدید البته یه سری نه همه

فدای همگی