PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات و مشکلات در مورد سیمکارتهای ایرانسل

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

sorena
2009-07-14, 10:18 AM
توی اصفهان نمیشه از ایرانسل به همراه اول یا بر عکس اس ام اس داد (در حالت بر عکس اگه بره دیر میره ) ولی ایرانسل به ایرانسل یا همراه اول به همراه اول میشه. چراااااااااااااااا ؟

MEAYSAM
2009-07-14, 10:32 AM
سیم کارتهای جدید علاوه برشارژ اصلی موقع خرید یک شارژ هدیه هم موقع خرید وتکمیل ثبت نام مثل قدیم می گیرند یانه؟درضمن تاریخ وصل شدن اس ام اس بازم به تعویق افتاد؟راستی اگر همش باشارژ شگفت انگیزشارژکنی اعتبارهدیه جدا ازاعتبارشگفت انگیز می گیری؟راستی برای درست کردن اس ام اس شبکه را قطع می کنند چون بعضی ازاستانهای شمال کشورایرانسل قطعه بخاطرهمینه؟دوستان خبری از سرویس اس ام اس نشد؟

MEAYSAM
2009-07-14, 04:14 PM
اقا نوا نکنه دیگه نیسنی توسایت که درخواست داده ای خبر ازاس ام اس نداری؟

MEAYSAM
2009-07-14, 10:37 PM
یعنی زیر ساخت مکالمات ما را شنود می کنه ونکنه قضیه اس ام اسم بخاطرهمین ترمینیشن است

MEAYSAM
2009-07-15, 08:49 AM
از دیشب سرویس اس ام اس دیگه مسیج سنترهاش شبکه را نمی شناسند وپیغام عدم پشتیبانی شبکه می دهد بجای بهتربشه ازریشه قطع شد اپراتورسایت هم که ازشانس ما دیگه پاسخگونیست ببینیم مشکل چیه؟

Nova view
2009-07-15, 10:11 AM
از دیشب سرویس اس ام اس دیگه مسیج سنترهاش شبکه را نمی شناسند وپیغام عدم پشتیبانی شبکه می دهد بجای بهتربشه ازریشه قطع شد اپراتورسایت هم که ازشانس ما دیگه پاسخگونیست ببینیم مشکل چیه؟

با درود خدمت شما دوست عزیز
فعلا مشکل من برطرف شده و همچنان در خدمت دوستان خواهم بود.

همانطور که پیشتر هم گفتم تاریخ هایی که می گویم به هیچ وجه نهایی نیست و احتمال تغییر هست.

از دو روز قبل سرویس پیامک در چندین شهر و منطقه در داخل شبکه وصل شده.
همچنان مشکل فنی قطع پیامک برطرف نشده.
یک توضیحی اینجا بدم،
همانطور که می دانید در بعضی شهر ها از جمله تهران و کرج شبکه ایرانسل به طور مستقیم به مخابرات وصل هست.
در این شهر ها به دلیل استمرار مشکل فنی، همچنان پیامک قطع می باشد.
اما در مناطقی که شبکه به طور مستقیم به خارج وصل نیست، فعلا با تمهیدات مسئولین پیامک بین شبکه ای وصل شده ولی پیامک به مقصد خارج از ایرانسل همچنان با مشکل روبروست، یا ارسال نمی شود، یا به مقصد نمی رسد و یا به خاطر قطعی پورت های روبه خارج خیلی دیر به مقصد می رسد.

به هر حال همه به مخابرات وابسته است، تا اینجا اپراتور دوم هر کاری که از دستش بر می آمده برای اتصال پیامک انجام داده و تا به این لحظه توانسته در مناطقی که امکان فنی وجود داشت، این سرویس را برای ارتباط بین خطوط ایرانسل برقرار کند.

باز من تاریخی می گویم که تا به این لحظه احتمال بالایی دارد، اما به هیچ وجه قطعی نیست و حتی امکان زیاد دارد زودتر در این هفته هم وصل شود!ظاهرا باز تا همان اول مرداد دارای بیشترین احتمال است که مخابرات بتواند مشکل را برطرف کند و تا آن روز تکلیف بسته های افزایشی برای دائمی اعتباری مشخص می شود و جشنواره به طور کامل و بدون نقص تا پایان تابستان-31 شهریور اعلام و شروع خواهد شد.

Ashke_Yakhi
2009-07-15, 11:26 AM
باز من تاریخی می گویم که تا به این لحظه احتمال بالایی دارد، اما به هیچ وجه قطعی نیست و حتی امکان دارد زودتر هم وصل شود!ظاهرا باز همان اول مرداد دارای بیشترین احتمال است که مخابرات بتواند مشکل را برطرف کند و در آن روز تکلیف بسته های افزایشی برای دائمی اعتباری مشخص می شود و جشنواره به طور کامل و بدون نقص تا پایان تابستان-31 شهریور اعلام و شروع خواهد شد.

اگر قرار بر این بود که فقط یک ماه از بسته های افزایشی شارژ شگفت انگیز شماره جادویی و ... اجازه استفاده داشته باشیم با این وضعیت کنونی چه عجله ای برای ارائه این سرویس ها بود؟
میتونستن پاییز این کا رو بکنن واقعا من نمیتونم معنی کارشناسی شده رو هضم کنم.

Nova view
2009-07-15, 01:50 PM
اگر قرار بر این بود که فقط یک ماه از بسته های افزایشی شارژ شگفت انگیز شماره جادویی و ... اجازه استفاده داشته باشیم با این وضعیت کنونی چه عجله ای برای ارائه این سرویس ها بود؟
میتونستن پاییز این کا رو بکنن واقعا من نمیتونم معنی کارشناسی شده رو هضم کنم.

چرا یکماه؟
تا پایان جشنواره بیشتر از دو ماه باقی مانده، بعلاوه با توجه به قابلیت تمدید و حفظ اعتبار بسته های افزایشی بیشتر از دو ماه قابل استفاده خواهد بود.

در ضمن در جشنواره بعدی هم بسته ها و هم امکانات جدیدتری از شماره جادویی ارائه خواهد شد.

MEAYSAM
2009-07-15, 07:10 PM
سرویس اس ام اس بدترشد که بهترنشد دیگه امروز کاملا قطع شد وحتی شماره آهنگ پیشواز7575و7573که فعال بود قطع شد وکلا سنترها قطع شد دیگه دریافت از دولتی هم نداریم

saeed 1373
2009-07-16, 11:28 AM
من که از ایرانسل راضییم

MEAYSAM
2009-07-17, 11:59 AM
همچنان دسترسی به اس ام اس وکلیه سرویسهایش وجود ندارد و پیغام اس ام اس ممنوع می دهد دوست من نمی توانند لااقل شماره های داخل شبکه مثل ۱۳۰و ویترین وخط به خط وآهنگ پیشواز را وصل کنند لا اقل از سرویس های ایرانسل بشد استفاده کرد من الان ده روزه قطعه نتوانستم شماره ای کی و رمز خط به خط بگیرم دیگه شورشو در آوردند

M LOVE
2009-07-17, 12:21 PM
چرا یکماه؟
تا پایان جشنواره بیشتر از دو ماه باقی مانده، بعلاوه با توجه به قابلیت تمدید و حفظ اعتبار بسته های افزایشی بیشتر از دو ماه قابل استفاده خواهد بود.

در ضمن در جشنواره بعدی هم بسته ها و هم امکانات جدیدتری از شماره جادویی ارائه خواهد شد.
برو بابا این ایرانسل روز به روز بدتر میشه بهتر نمیشه
اول که از رایگان ها شروع کرد و بعد هزینه 50% تا 75% شد حالا هم که ...
فقط می خواست مشتری جمع کنه بعدش پوست بکنه دریغ از یک ذره اسم طرح رو بجای طرح تشویقی طرح تنبیهی بزارن بهتره
امیدوارم این اپراتور سوم زودتر بیاد لاقل از دست این راحت بشیم

GREEN BERET
2009-07-17, 01:27 PM
دوست عزيز شما بين بد و بدتر كدوم يكي رو انتخاب ميكني ؟ اگه مثل همراه اول هيچ طرحي نباشه خوبه كه يك نرخ ثابت بدون تنوع داره .
اپراتور سوم هم بياد مثل اوايل ايرانسل بعدش ميره به سمت گرونتر كردن نرخها

s603rd
2009-07-17, 03:24 PM
اگه ایرانسل هم 3G داشت خیلی عالی میشد ...

اینترنت سرعت بالا برای موبایل با سرعت 3mb

مکالمه ی تصویری . . .

برای ایرانسل یک خیال است. :wow::wow:

M LOVE
2009-07-17, 04:39 PM
اگه ایرانسل هم 3G داشت خیلی عالی میشد ...

اینترنت سرعت بالا برای موبایل با سرعت 3mb

مکالمه ی تصویری . . .

برای ایرانسل یک خیال است. :wow::wow:
ببخشید میشه بپرسم شما با چه استدلالی میگید که این خیال است؟:not:
آخه تا جایی که من اطلاع دارم ایرانسل مجوز وایمکسش رو هم گرفته که تا چند وقت دیگه فعال میشه
پس همچین خیال هم نیست

MEAYSAM
2009-07-17, 06:52 PM
خدمات مشترکین هم ازعصر تا حالا قطع است

MEAYSAM
2009-07-18, 07:48 AM
سرویس اس ام اس همچنان قطع است و این مسولین ایرانسل و مخابرات در خواب زمستانی بسر می برند یعنی ما از افغانستان و اپراتورهایش بدتریم که نباید اس ام اس داشته باشیم آخه شیراز که آرام است شیراز چرا وصل نمی شد ایرانسل که می تواند منطقه ای سرویس هایش راوصل باشد همانند الان که اصفهان اس ام اس دارد

Nova view
2009-07-18, 09:20 AM
سرویس اس ام اس همچنان قطع است و این مسولین ایرانسل و مخابرات در خواب زمستانی بسر می برند یعنی ما از افغانستان و اپراتورهایش بدتریم که نباید اس ام اس داشته باشیم آخه شیراز که آرام است شیراز چرا وصل نمی شد ایرانسل که می تواند منطقه ای سرویس هایش راوصل باشد همانند الان که اصفهان اس ام اس دارد

دوست عزیز، من یکبار هم گفتم، شهر هایی که زیر ساختش به طور مستقیم در همان شهر به مخابرات متصل است، از نظر فنی امکان اتصال پیامک به طور مجزا را ندارد و باید منتظر مخابرات بود.

Nova view
2009-07-18, 09:31 AM
و باز هم وعده وعید های شیرین مخابرات،
و باز احتمال اتصال مجدد سرویس پیامک طی این هفته و آخر هفته!

که باز تاکید می کنم قطعی نیست و فقط خواستم در جریان باشید.

MEAYSAM
2009-07-18, 09:38 AM
برای ام ام اسم از این وعده ها زیاد می دادند آخرشم نزدیک به هیجده ماه طول کشید تا وصل شد فکر کنم قصه اس ام اسم همین بشه سال ۱۳۹۰ شمسی باید منتظر وصل شدنش باشیم

Nova view
2009-07-18, 09:43 AM
برای ام ام اسم از این وعده ها زیاد می دادند آخرشم نزدیک به هیجده ماه طول کشید تا وصل شد فکر کنم قصه اس ام اسم همین بشه سال ۱۳۹۰ شمسی باید منتظر وصل شدنش باشیم،

MMS فرق می کرد، آن مشکل آیین نامه داشت.
ولی ظاهرا اینبار کمی به خوشان آمدند و یک اقداماتی در دست انجام است، باید منتظر بود

میلاد هکر
2009-07-18, 10:08 AM
سلام من یه سوال داشتم
من سرویس پیامگیر صوتی رو فعال کردم ولی کار نمیکنه مشکل چیه ؟
به قطعی اس ام اس ها مربوط میشه؟

sina123
2009-07-18, 11:37 AM
یه سوال از Nova عزیر
اگه یه سیم کارت ایرانسل تحته کنترل پلیس باشه وقتی به اون شماره sms میزنیم پلیسم میتونه نگاه کنه چی تو sms نوشته شده یا نه؟

Nova view
2009-07-18, 01:08 PM
یه سوال از Nova عزیر
اگه یه سیم کارت ایرانسل تحته کنترل پلیس باشه وقتی به اون شماره sms میزنیم پلیسم میتونه نگاه کنه چی تو sms نوشته شده یا نه؟

پلیس؟
خیر، تنها وزارت خانه ای که می تواند چنین کاری را انجام دهد، وزارت اطلاعات هست و تازه آنهم با هماهنگی و حکم کتبی قضایی!
مگر اینکه پلیس با همکاری وزارت اطلاعات و با حکم کتبی دادگاه در برخی موارد که واقعا نیاز باشد، می تواند چنین اطلاعاتی بگیرد.
مطمئن باشید حفاظت اطلاعات ایرانسل در کشور نظیر ندارد و چون خصوصی است به این سادگی ها امکان دست رسی به چنین اطلاعاتی مقدور نمی باشد، مگر در چهارچوب قانون

Nova view
2009-07-18, 01:13 PM
سلام من یه سوال داشتم
من سرویس پیامگیر صوتی رو فعال کردم ولی کار نمیکنه مشکل چیه ؟
به قطعی اس ام اس ها مربوط میشه؟

اینجا دو مورد وجود دارد،
چون برای برخی شماره های معدود هنوز این سرویس فعال نشده، ممکن است شماره شما جز این شماره ها باشد که به نظرم بعید است، اما احتمالی است که وجود دارد!

چون قسمتی از سرویس پیامگیر صوتی با پیامک کار می کند، فعلا تا قسمتی این سرویس با مشکل مواجه شده.
مطمئنا بعد از اتصال پیامک رفع خواهد شد.

all4u
2009-07-18, 01:49 PM
دوستان الان بدون حکم قضایی هم مستونن شنود داشته باشن!پس لطفا بدون دونستن چیزی به دوستان اطلاعات نادرست ندین!

sina123
2009-07-18, 02:08 PM
من با شنود مشکلی ندارم راشتشو بخوای واسه خونه دوستم دزد اومده از دیروزم چند تا شماره با تلفن همگانی به موبایلش زنگ میزنن امروز پلیس اومده بود خونشون انگشت نگاری کنه قضیه مزاحم تلفنی رو به پلیس گفته حالا احتمال میدم خطش رو پلیس کنترل کنه تا دزدا رو پیدا کنن
حالا وقتی من به این دوستم sms میزنم پلیس میتونه sms منو بخونه

MEAYSAM
2009-07-18, 02:53 PM
چه خبر از اس ام اس دوستان هرموقع وصل شد بگید

Nova view
2009-07-18, 03:39 PM
دوستان الان بدون حکم قضایی هم مستونن شنود داشته باشن!پس لطفا بدون دونستن چیزی به دوستان اطلاعات نادرست ندین!

من هیچ وقت ندانسته هیچ حرفی را نمی زنم،
کاری به مخابرات و همراه اول ندارم، چون دست خودشان است!
در مورد ایرانسل پرسیده شد، من هم با قاطعیت تمام اعلام می کنم هیچ گاه در شبکه اپراتور دوم، نه امکان شنود غیر مجاز هست و نه کسی می تواند اینکار را انجام دهد!
شاید همراه اول که دولتی است، خیلی اینطوری نباشد،
ولی اینجا بخاطر خصوصی و متعهد بودن، شنود مکالمه و حتی پیامک و MMS و GPRS و اینکه محتوای ارسالی و یا دریافتی شما چی بوده، بدون حکم رسمی قضایی آن هم با شرایط خاص امکان پذیر نیست!

Nova view
2009-07-18, 03:47 PM
من با شنود مشکلی ندارم راشتشو بخوای واسه خونه دوستم دزد اومده از دیروزم چند تا شماره با تلفن همگانی به موبایلش زنگ میزنن امروز پلیس اومده بود خونشون انگشت نگاری کنه قضیه مزاحم تلفنی رو به پلیس گفته حالا احتمال میدم خطش رو پلیس کنترل کنه تا دزدا رو پیدا کنن
حالا وقتی من به این دوستم sms میزنم پلیس میتونه sms منو بخونه

بله، همانطور که گفتم هیچ وقت بدون دلیل و مجوز امکان کنترل و شنود اطلاعات نیست،
اگر کمی هم با خود فکر کنید 47 میلیون مشترک تلفن همراه را با چه نیرو و پرسنلی می توان شنود داشت؟
یا اینکه کدام دیتا بیس می تواند مکالمات 47 میلیون مشترک را ذخیره کند؟
بگذریم،
با حکم قضایی و هماهنگی بله، این امکان وجود دارد تا به تمام جزییات ارتباطی خطی دسترسی پیدا کرد!
ولی نه همین طوری و نه دلخواه قسمتی، بخصوص اپراتور دوم که خصوصی هم هست.

در عین حال طبق مفاد پروانه، اپراتور دوم هم وظیفه دارد در موارد پلیسی، امنیتی، مواد مخدر و امثالهم، با سازمانهایی مثل پلیس و وزارت اطلاعات طبق قوانین و با وجود حکم دادستانی، اطلاعات مورد نیاز را در اختیار مسئولین برای پیگیری قرار دهد!

این روند کاملا طبیعی است که مثلا دربرابر دزدی، برای پیدا کردن فرد متخلف، اطلاعات ارتباطی را استخراج و به قسمت مربوطه ارائه داد.
این کاملا با شنود و کنترل همه خط ها و از این حرفهایی که بعضا می شنویم و باور می کنیم، متفاوت است و فرق دارد.

در مورد سوال شما هم بله، این امکان وجود دارد تا بسته شدن پرونده و رسیدن به نتیجه پیامک ها هم کنترل شود، ولی تکیه آنها بیشتر مکالمه خواهد بود و این کار هم در صورت صلاح دید قاضی پرونده انجام می شود، نه اینکه برای هر دزدی ساده ای بیایند خطی را که حریم شخصی محسوب می شود، کنترل کنند.

MEAYSAM
2009-07-18, 04:35 PM
می گم چرا اس ام اس شیراز پیغام network not suport massageجدیدا می دهد قبلا پیغام اختلال شبکه می دهد نکنه اصلا دیگه شیراز ارایه نشود

Nova view
2009-07-18, 07:18 PM
می گم چرا اس ام اس شیراز پیغام network not suport massageجدیدا می دهد قبلا پیغام اختلال شبکه می دهد نکنه اصلا دیگه شیراز ارایه نشود

نه عزیز
فقط شیراز نیست،
اگر اجازه بدهید و کمی دیگر صبر پیشه کنید، حل خواهد شد

faridbahal
2009-07-18, 10:03 PM
من هیچ وقت ندانسته هیچ حرفی را نمی زنم،
کاری به مخابرات و همراه اول ندارم، چون دست خودشان است!
در مورد ایرانسل پرسیده شد، من هم با قاطعیت تمام اعلام می کنم هیچ گاه در شبکه اپراتور دوم، نه امکان شنود غیر مجاز هست و نه کسی می تواند اینکار را انجام دهد!
شاید همراه اول که دولتی است، خیلی اینطوری نباشد،
ولی اینجا بخاطر خصوصی و متعهد بودن، شنود مکالمه و حتی پیامک و MMS و GPRS و اینکه محتوای ارسالی و یا دریافتی شما چی بوده، بدون حکم رسمی قضایی آن هم با شرایط خاص امکان پذیر نیست!
پس نوا جان این قضیه sms چیه؟ اخر سر کنترل میشه یا نمیشه؟ الان طبق شایعات مگه نرم افزارهای کنترل و ف-ل-ی-ت-ر کننده در حال نصب نیست روش؟ پس چجوری ایرانسل فقط در شرایط خاص این اجازه رو میده؟

arman44
2009-07-18, 10:41 PM
نوا جان یک سوال

ما تو سمنان هستیم و سمنان در شرق تهران قرار داره .سری قبل هم که اس ها قطع بود فکر کنم تنها جاهایی که در آخرین مرحله وصل شد همین سمنان و تهران بود.و ضمنا تا مدتها میگفتن مشکل در استانهای سمنان تهران است.خ,استم بپرسم این دو استان که همجوار هستن آیا ارتباطی بین مشکلات اس ام هاشون هست

Nova view
2009-07-18, 10:43 PM
پس نوا جان این قضیه sms چیه؟ اخر سر کنترل میشه یا نمیشه؟ الان طبق شایعات مگه نرم افزارهای کنترل و ف-ل-ی-ت-ر کننده در حال نصب نیست روش؟ پس چجوری ایرانسل فقط در شرایط خاص این اجازه رو میده؟

این قضیه فرق می کند، اول اینکه نصب نرم افزار و سخت افزار یک عامل ماشینی است، با اینکه گروهی بشینند و پیامک را بخوانند، کاملا متفاوت است.
بعد هم خود شما فرمودید شایعه!

لطفا به سمت این بحث فیل تر پیامک و وقایع اخیر و ... نروید، چون با عرض شرمندگی نمی توانم پاسخگو باشم و عواقبش را بپذیرم.
باسپاس

Nova view
2009-07-18, 10:50 PM
نوا جان یک سوال

ما تو سمنان هستیم و سمنان در شرق تهران قرار داره .سری قبل هم که اس ها قطع بود فکر کنم تنها جاهایی که در آخرین مرحله وصل شد همین سمنان و تهران بود.و ضمنا تا مدتها میگفتن مشکل در استانهای سمنان تهران است.خ,استم بپرسم این دو استان که همجوار هستن آیا ارتباطی بین مشکلات اس ام هاشون هست

این سوال را باید از مسئول شبکه و تیمی که زیر ساخت را ایجاد کردند پرسید!
اما تا آنجایی که من مطلع هستم، شبکه استان سمنان از طریق جاده تهران مشهد که به طور کامل تحت پوشش هست، از تهران تغذیه می شود.
شاید این بتواند باعث بروز مشکلات مشابه در شبکه دو استان باشد.
اما قضیه قطعی اخیر پیامک از این منظر کاملا تفاوت دارد و چیز دیگری است،
ولی عملکرد تا حدودی می تواند به این خاطر در این دو استان و چند استان دیگر که مستقیم از تهران تغذیه می شوند و از پایتخت گسترش پیدا کردند، یکسان باشد

sorena
2009-07-18, 11:03 PM
فرق بین این دو تا کد چیه؟
#1*140*
با
#1*141*
برای من با اولی میزان شارژ معمولی و شگفت انگیز را با هم نشان میده ولی در دومی فقط شارژ معمولی را مینویسه و شارژ هدیه را صفر میزنه.

MEAYSAM
2009-07-19, 08:53 AM
سرویس آهنگ پیشواز هم تو شیراز قطع شد و از راههای غیر اس ام اس هم فعال نمی شوداین دیگه چه مشکل امنیتی داشته که قطعش کرده اند نکنه آهنگهارا هم می خواهند فیل تر کنند!!! ایرانسل داره کم کم توشیراز تعطیل می شود اون ازاس ام اس و ام ام اسش اینم از آهنگ پیشوازو ... خدا راشکر تا این ساعت GPRS هنوز وصله البته ‎ GPRSهم فقط سایت باز می شد و دانلود تعطیل !!مکالمه هم که بسیار بد!!!راستی چرا از شماره شیراز دولتی به ایرانسل اصفهان اس ام اس نمی رود در حالیکه که اصفهان وصل است؟

MEAYSAM
2009-07-19, 10:31 AM
نکنه واقعا جریان اس ام اس مثل ام ام اس است یادمه اون اوایل که ام ام اس قطع بود می گفتند اختلال شبکه داره بعدها معلوم شد دود از کنده بلند شده بود حالا هم واقعا همینه چرا فقط استانهای خاص ازاین سرویس محرومند و این چه اشکال فنی که دوهفته است برطرف نمی شود؟!!!

Nova view
2009-07-19, 12:58 PM
فرق بین این دو تا کد چیه؟
#1*140*
با
#1*141*
برای من با اولی میزان شارژ معمولی و شگفت انگیز را با هم نشان میده ولی در دومی فقط شارژ معمولی را مینویسه و شارژ هدیه را صفر میزنه.

آنچنان از نظر کاربرد فرقی ندارند، اما زیر ساخت و امکانات بهتری برای 141 فراهم شده و از این به بعد هم سعی کنید از این کد استفاده کنید، چون با این شماره کارها پیش خواهد رفت.

سرویس آهنگ پیشواز هم تو شیراز قطع شد و از راههای غیر اس ام اس هم فعال نمی شوداین دیگه چه مشکل امنیتی داشته که قطعش کرده اند نکنه آهنگهارا هم می خواهند فیل تر کنند!!! ایرانسل داره کم کم توشیراز تعطیل می شود اون ازاس ام اس و ام ام اسش اینم از آهنگ پیشوازو ... خدا راشکر تا این ساعت GPRS هنوز وصله البته ‎ GPRSهم فقط سایت باز می شد و دانلود تعطیل !!مکالمه هم که بسیار بد!!!راستی چرا از شماره شیراز دولتی به ایرانسل اصفهان اس ام اس نمی رود در حالیکه که اصفهان وصل است؟

نکنه واقعا جریان اس ام اس مثل ام ام اس است یادمه اون اوایل که ام ام اس قطع بود می گفتند اختلال شبکه داره بعدها معلوم شد دود از کنده بلند شده بود حالا هم واقعا همینه چرا فقط استانهای خاص ازاین سرویس محرومند و این چه اشکال فنی که دوهفته است برطرف نمی شود؟!!!

دوست عزیز
یک قطعی پیامک آنقدر واقعه بزرگی نیست که شما اینقدر فکر خودتان را به این مسئله مشغول ساختید.
فشار بسیار سنگینش بر دوش اپراتور ها بخصوص اپراتور دوم هست، شما به راحتی از قطعی سرویس و مشکلات قطعی گلایه می فرمایید، در عین حال مسئولین واقعا زحمتکش ایرانسل، شب و روز در تلاشند تا مشکلات پیش آمده هر چه سریعتر برطرف شود!

همچنان ارسال پیامک بین اپراتور ها با مشکل مواجه است و باز تکرار می کنم یک مسئله فنی است که باید تا رفع کامل منتظر ماند!
با تلاش بی وقفه، توانسته شد شهرهایی که از نظر فنی امکان داشت، پیامک داخل شبکه به طور موقت وصل شود.
شهر هایی که همچنان مشکل دارند، برخی شهرهای بزرگ و چند شهر دیگر و پایتخت و حومه می باشد که زیر ساخت این شهرها حتی امکان اتصال پیامک درون شبکه ای را نمی دهد و وصل مجدد سرویس پیامک برای این شهرها منوط به برطرف شدن مشکل فنی ذکر شده هست.
اختلالات اخیر هم بله، تا قسمتی عاملش، برطرف کردن همین مشکل فنی پیامک است.
متاسفانه هیچ چاره جز صبر نیست و باید صبر کرد.
مطمئن باشید حداکثر توان و تلاش برای حل این مشکلات به کار گرفته شده و به امید خدا نتیجه می دهد.

mahdi1995
2009-07-19, 01:33 PM
GPRS من قطع شده.

MEAYSAM
2009-07-19, 04:28 PM
(خدمات در دسترس نمی باشد)پیغام آشنایی که متاسفانه برای فرستادن ام ام اس تو شیراز می آید دلمون خوش بودبه ام ام اس که آنهم قطعش کردند مشکل فنی اس ام اس ربطی به ام ام اسم دارد که قطعه؟!!!

mahdi1995
2009-07-19, 04:32 PM
آنچنان از نظر کاربرد فرقی ندارند، اما زیر ساخت و امکانات بهتری برای 141 فراهم شده و از این به بعد هم سعی کنید از این کد استفاده کنید، چون با این شماره کارها پیش خواهد رفت.

دوست عزیز
یک قطعی پیامک آنقدر واقعه بزرگی نیست که شما اینقدر فکر خودتان را به این مسئله مشغول ساختید.
فشار بسیار سنگینش بر دوش اپراتور ها بخصوص اپراتور دوم هست، شما به راحتی از قطعی سرویس و مشکلات قطعی گلایه می فرمایید، در عین حال مسئولین واقعا زحمتکش ایرانسل، شب و روز در تلاشند تا مشکلات پیش آمده هر چه سریعتر برطرف شود!

همچنان ارسال پیامک بین اپراتور ها با مشکل مواجه است و باز تکرار می کنم یک مسئله فنی است که باید تا رفع کامل منتظر ماند!
با تلاش بی وقفه، توانسته شد شهرهایی که از نظر فنی امکان داشت، پیامک داخل شبکه به طور موقت وصل شود.
شهر هایی که همچنان مشکل دارند، برخی شهرهای بزرگ و چند شهر دیگر و پایتخت و حومه می باشد که زیر ساخت این شهرها حتی امکان اتصال پیامک درون شبکه ای را نمی دهد و وصل مجدد سرویس پیامک برای این شهرها منوط به برطرف شدن مشکل فنی ذکر شده هست.
اختلالات اخیر هم بله، تا قسمتی عاملش، برطرف کردن همین مشکل فنی پیامک است.
متاسفانه هیچ چاره جز صبر نیست و باید صبر کرد.
مطمئن باشید حداکثر توان و تلاش برای حل این مشکلات به کار گرفته شده و به امید خدا نتیجه می دهد.

ببخشید که این حرفو می زنم:
مشکل فنیه!!!!!!!!!!!! تو گفتی و ما هم باور کردیم.

MEAYSAM
2009-07-19, 06:09 PM
بقول دوستمون اگر مشکل فنیه پس چرا بسته است هر دوسرویسهای پیام تا چهارشنبه اشکال شبکه می داد ولی ازچهارشنبه تا حالا بسته است!!!

Nova view
2009-07-19, 08:06 PM
(خدمات در دسترس نمی باشد)پیغام آشنایی که متاسفانه برای فرستادن ام ام اس تو شیراز می آید دلمون خوش بودبه ام ام اس که آنهم قطعش کردند مشکل فنی اس ام اس ربطی به ام ام اسم دارد که قطعه؟!!!

فقط شیراز نیست، همه شهر ها و شبکه به این صورت است.
بله، آن مشکل فنی به MMS هم مربوط می شود.

Nova view
2009-07-19, 08:49 PM
ببخشید که این حرفو می زنم:
مشکل فنیه!!!!!!!!!!!! تو گفتی و ما هم باور کردیم.

بقول دوستمون اگر مشکل فنیه پس چرا بسته است هر دوسرویسهای پیام تا چهارشنبه اشکال شبکه می داد ولی ازچهارشنبه تا حالا بسته است!!!

ببینید دوستان،
ماهیت آن مسئله ای که چنین مشکلاتی را پیش آورده فنی و سخت افزاری است.
ولی همانطور که می دانید قابل ذکر نیست.
مطمئن باشید که فنی است.

اما از ذکر جزییات معذورم چون هم برای من هم برای سایت ایجاد مشکل می کند.

بسته شدن سرویس پیامک هم در راستای حل هرچه سریعتر این مشکل فنی است.

arman44
2009-07-20, 01:14 AM
نوا جون حالا چرا این مشکلات فقط برای ایرانسل و همراه آخری ها راحت دارند استفاده کنند. اما ظاهرا این مشکل بیشتر در استانهای اطراف تهران ایجاد شده.من یکی از بستگان رفت بود مشهد گفت همه چیز خوب تا موقعی که وارد استان سمنان که همجوار تهران است شدیم قطعی شروع شد.
کاش نوا جان روزی بشه تمام مسائل پشت پرده روشن بشه

MEAYSAM
2009-07-20, 11:00 AM
سرویس GPRSهم امروز شیراز تو ساعاتی یکدفعه قطع می شود اگراینجور پیش برد GPRS می شد مثل اس ام اس راستی احتمال داره تا پنج شنبه اول مرداد مشکل سرویس های ایرانسل برطرف بشد ؟

Nova view
2009-07-20, 12:23 PM
سرویس GPRSهم امروز شیراز تو ساعاتی یکدفعه قطع می شود اگراینجور پیش برد GPRS می شد مثل اس ام اس راستی احتمال داره تا پنج شنبه اول مرداد مشکل سرویس های ایرانسل برطرف بشد ؟

احتمالات که هست، من هم آخرین بار به اول مرداد اشاره کردم،
ببینیم خدا چه می خواهد.

faridbahal
2009-07-20, 05:33 PM
احتمالات که هست، من هم آخرین بار به اول مرداد اشاره کردم،
ببینیم خدا چه می خواهد.
نوا جان خبری از نظر مدیران خارجی ایرانسل در مورد اتفاقات اخیر نداری؟ پشیمون نیستن از سرمایه گذاری توی همچین کشوری؟

Ashke_Yakhi
2009-07-21, 11:03 AM
خوشبختانه تبریز فعلا مشکلی نداره وضعیت شبکه نرماله فقط منتظر شماره جادویی هستیم بلکه یکم هزینه هامون کاهش پیدا کنه.

MEAYSAM
2009-07-21, 11:22 AM
اینجور که بنظر می آید اس ام اس تعطیلات تابستانی خود را می گذراند چون لااقل دریافت ازسیم کارتهای دیگه یا دریافت از ایرانسلش را برطرف نمی کنند چه برسه به ارسال!!

milad.b
2009-07-22, 09:34 AM
با دروود فراوان
دوستان عزیز اس ام اس ها فعلا در مسافرت خارج از کشور به سر میبرن ، آخه رفتن تعطیلات خوش باشن
انشاالله تشیف میارن عجله نکنید ، عجله کاره شیطونه:atten:

arman44
2009-07-22, 02:27 PM
شوراي تأمين مصوبه‌اي براي قطع پيامك نداشته است

استاندار تهران گفت: شوراي تأمين استان تهران هيچ مصوبه اي براي قطع پيامك نداشته است و اين موضوع به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات مربوط است.
مرتضي تمدن، رئيس شوراي تأمين تهران در گفت و گو با فارس،‌با اعلام بي‌خبري از زمان وصل پيامك‌ها تأكيد كرد: شوراي تأمين مصوبه‌اي براي قطع پيامك‌ها نداشته و اين موضوع مربوط به وزارت ارتباطات و فن ‌آوري اطلاعات است.

MEAYSAM
2009-07-22, 02:54 PM
پس قصه ام ام اس دوباره تکرار شد البته این دفعه با سرنوشت نامعلوم

bobo_0_6
2009-07-22, 04:32 PM
امروز تو ایستگاه امام خمینی بودم sms تو outboxam سند شد بعد هرچی میزدی بازم میرفت بعدش که بیرون اومدم دیگه نرفت برگشتنه تو ایستگاه بازم میرفت اما وقتی اومدم بازم نمیرفت
چطوریه؟/

MEAYSAM
2009-07-23, 01:33 PM
می گم مدارک MMSسیم کارت آشنایم رسیده بعد یک هفته وثبت هم شده ولی فعال نشده چقدر طول می کشه تا فعال بشه!!

mahdi1995
2009-07-23, 01:34 PM
sms وصل شد ولی GPRS من هنوز قطعه.

Nova view
2009-07-23, 05:55 PM
چنانچه مدارک به شبکه رسیده باشد و در فایل مشترک ذخیره شده باشد، این سرویس بلافاصله فعال می شود.
برای اطمینان می توانید با خدمات مشترکین تماس بگیرید و ثبت یا عدم ثبت فرم در فایل را بررسی کنید.

.::H.A.M.E.D::.
2009-07-23, 10:35 PM
سيم كارت 0935 هديه اش هم 0935 است يا نه؟

GREEN BERET
2009-07-24, 12:12 AM
الزاما اينطوري نيست

MEAYSAM
2009-07-24, 07:52 PM
پیغام محتوا پشتیبانی نمی شود آن هم وقتی ام ام اس بدون محتوا به شماره خودت وباشماره خودت می فرستی درچه صورتی می آید وپیغام اشکال درشبکه بعدا امتحان کنید درچه صورتی می آید وقتی ام ام اس با محتوای مجاز می فرستی واگر ام ام است توسط شبکه غیرفعال بشه و یا باشد چه مشخصاتی موقع ارسال داردوچگونه می توان فهمید چه پیغامهایی دارد؟

.::H.A.M.E.D::.
2009-07-25, 01:46 PM
من را راهنما يي كنيد در قسمت ج فرم ثبت نام كدوم شركت را بنويسم و چه مداركي را به اين برگه بچسبونم و به كجا بفرستم؟

GREEN BERET
2009-07-25, 02:09 PM
پیغام محتوا پشتیبانی نمی شود آن هم وقتی ام ام اس بدون محتوا به شماره خودت وباشماره خودت می فرستی درچه صورتی می آید وپیغام اشکال درشبکه بعدا امتحان کنید درچه صورتی می آید وقتی ام ام اس با محتوای مجاز می فرستی واگر ام ام است توسط شبکه غیرفعال بشه و یا باشد چه مشخصاتی موقع ارسال داردوچگونه می توان فهمید چه پیغامهایی دارد؟

مورد اول مربوط به مشكلاتي در شبكه هستش شما حتي اگر محتواي پشتيباني شده هم بفرستيد زماني كه ميفرستيد اگر شبكه ظرفيت كافي براي دريافت رو نداشته باشه به اين مشكل بر ميخوريد كه با چند بار resend كردن ميفرسته .

پيغام اشكال در شبكه مربوط به زماني هستش كه MMCS شبكه قادر به دريافت پيام شما نيست بعلل مختلف . و اگر mms شما توسط شبكه غير فعال باشه پيغام زير را ميدهد : MMC isnot accepted your Multimedia Message

من را راهنما يي كنيد در قسمت ج فرم ثبت نام كدوم شركت را بنويسم و چه مداركي را به اين برگه بچسبونم و به كجا بفرستم؟

اگر شما يك فرد حقيقي هستيد نيازي به پر كردن اون بخش نداريد . شما بايد بندهاي مربوط به مشخصات فردي آدرس و همچنين خدمات رو بهمراه امضاي خودتان پر كرده و اگر برچسبهاي درون قاب سيم كارت خود را داريد يكي از آنها رو بالا سمت راست در كادر مربوطه بچسبانيد و همچنين بهمراه يك كپي از كارت ملي در وسط يك برگ A4 به يكي از فروشندگان مجاز ايرانسل تحويل بدهيد .

به ياد داشته باشيد...
سرویس MMS تنها درصورتی برای خط شما فعال می شود که:
1. فرم را بصورت کامل تکمیل و امضاء کنید.
2. فرم و مدارک لازم را ازطریق فروشندگان مجاز به ایرانسل ارسال کنید.
3. ارسال فرم و مدارک لازم برای فعال سازیMMS، رایگان است!
4. ثبت نام و فعال سازی MMS رایگان است!

MEAYSAM
2009-07-27, 06:21 PM
چهار روز است موقع ارسال ام ام اسهای مجاز با پیغامهای زیر مواجه می شوم :موقع ارسال ام ام اس خالی با پیغام (محتوا پشتیبانی نمی شود) مواجه شده وموقع ارسال ام ام اس محتوای مجاز زیر صد کیلوبایت با پیغام (خطای شبکه لطفا بعدا امتحان کنید )مواجه می شوم توساعتهای مختلف چک کردم جواب نداده یه جورایی انگار قطعه اپراتور هم فرم پیگیری برام پرکرده فایده ای نداشته است بنظرتان چکار کنم راستی یکی از آشنایان دو هفته است فرم ام ام اس ارسال کرده ولی سرویس برایش فعال نشده اپراتور مرکزی هم بهش گفته یکماه طول می کشد تا فعال شود بنظرتان راست گفته؟چون قبلا نهایتا ده روزطول می کشید نه یکماه!!درضمن کد*۱۴۰*۳*۵# هنوز برایش فعال نیست وپیغام اشکال درشبکه می دهد با فعال شدن ام ام اس این کد هم برایش فعال می شود؟ البته سیم کارتش را روی گوشی من که تنظیمات دارد چک کرد وخطای ارسال ممکن نیست داد

GREEN BERET
2009-07-27, 07:25 PM
مشكل مربوط به شبكه هست سرويس mms بصورت كلي قطع نيست فقط مشكل ظرفيت هست . در مورد پر كردن فرم mms چون اون اوايل متقاضي كم بود سريع به درخواستها جواب داده ميشد ولي الان تعداد متقاضي بالا رفته . كد رو هم كه گفتي اصلا ربطي به فعال يا غير فعال بودن mms نداره اگر تنظيمات رو نفرسته و بگه شبكه با مشكل مواجه هست مربوط به شبكه هست و در حالت عادي هم بايد تنظيمات رو بده .

MEAYSAM
2009-07-28, 09:21 AM
می گم فکر کنم ام ام اس منطقه ما شیراز خیابان بریجستون قطع است چون تونصف شب هم که امتحان کردم همان پیغامهای تاپیک بالا را می داد درضمن نمایندگی مرکزی ایرانسل شیراز هم گفت که شیراز سرویسها و بخصوص ام ام اس هنوز کاملا وصل نشده است

MEAYSAM
2009-07-29, 09:48 AM
دوست من کدهای *۱۴۰*۳*د#و*۱۴۰*۳*۶# آیا پس از تکمیل مدارک و رسیدن فرمها فعال می شود چون در حال حاظر در سیم کارت جدیدم پیغام اشکال در شبکه می دهد(قبل از الزام ثبت نام پارسال اینگونه نبود وسیم کارت قدیمم از اول کدها همه فعال بود) در ضمن پیامگیر صوتیم فعاله ولی نمی دانم به چه شماره دلیور کنم تا پیامها را دریافت کند ؟ وازطریق تلفن با چه شماره ای می توان پیامها را گوش داد راستی MMS ‎ زودتر ازیکماه فعال نمی شودو اصلا تو شبکه وصله ارسالش(چون سیم کارت قدیمیم ارسال نمی کند با توجه به اینکه آخرین ارسالم قبل از قطعی تیر بود؟ (ببخشید همه سوالاتم را تو یک تاپیک پرسیدم برای یکجا پاسخ گرفتن است)؟

GREEN BERET
2009-07-29, 01:24 PM
دوست عزيز شما در جاي ديگري سوال كرديد من هم جواب شما رو دادم و گفتم كه اين كدها اصلا ربطي به فعال بودن يا نبودن mms يا gprs نداره . در مورد پيامگير صوتي هم كه گفتي اگر منظورت از دليور همون دايورت هست كه اصلا نياز به دايورت نداره شما اگر كسي در سيستم براتون پيام بگذاره شما با تماس به شماره 09351000000 يا 09351050000 اگه اشتباه نكنم پيغام رو براي شما پخش ميكنه البته اگر باخط ايرانسل تماس بگيري نيازي به 0935 اولش نداري . mms توي شبكه وصل هست من خودم روزي 2 الي 3 تا رو ميفرستم سرعتش عاليه .

MEAYSAM
2009-07-29, 08:34 PM
می گم شرایط ومراحل دریافت بسته بازگشت را می شد بگید راستی با دریافت بسته بازگشت باید دوباره سرویسهایی مثل ام ام اس را فعال کرد؟(آشنایانم سیم کارتی داشته متاسفانه گم کرده برای همین مراحل وشرایط سیم کارت جایگزین را خواستم )

..::OMIDMCI::..
2009-07-29, 11:08 PM
سلام دوستان
میخوام بدونم ایا راه حلی هست که بشه gprs سیم کارت ایرانسلو با تعرفه ...هر چی که هست رایگان کنم.توی سایت ایرانسل رفتم اما چیزی دستگیرم نشد.
:flower:

bobo_0_6
2009-07-29, 11:37 PM
سلام دوستان
میخوام بدونم ایا راه حلی هست که بشه gprs سیم کارت ایرانسلو با تعرفه ...هر چی که هست رایگان کنم.توی سایت ایرانسل رفتم اما چیزی دستگیرم نشد.
:flower:

به نظر شما تو مغازه ها روش های دزدی از مغازه های خودشونو میگن؟مشخصه تو سایت چیزی نمیگه:nono:
اما اگه منظورتون طرح تشویقی میتونید با طرح رنگی اونو کاهشبدید
برای اطلاعات بیشتر به این سایت سر بزنید
http://irancell.ir/Layer2/?id=305

Nova view
2009-07-29, 11:51 PM
می گم شرایط ومراحل دریافت بسته بازگشت را می شد بگید راستی با دریافت بسته بازگشت باید دوباره سرویسهایی مثل ام ام اس را فعال کرد؟(آشنایانم سیم کارتی داشته متاسفانه گم کرده برای همین مراحل وشرایط سیم کارت جایگزین را خواستم )

مراحل خاصی ندارد،
بدون هیچ توضیحی شما را به سایت رسمی ارجاع می دهم:

بسته بازگشت
(http://irancell.ir/Layer2/?id=42)

گواهی جایگزینی سیمکارت
(http://irancell.ir/Layer2/?id=86)

برای اینکار باید به یکی از نمایندگی های مجاز ایرانسل در شهر خودتان مراجعه کنید.

bobo_0_6
2009-07-30, 12:01 AM
جهارشنبه شب نیم ساعتی sms های 935-937 تو کرج قطع بود

FarManaGer
2009-07-30, 01:03 AM
الان gprs مفت كه نه اما خيلي ارزونتر شده: 5شنبه و جمعه و فكر كنم 11تا6صبح روزهاي عادي كيلوبايتي 2ريال يعني مگي200تومان بهتر شده ديگه!

MEAYSAM
2009-07-30, 11:42 AM
امروز بسته بازگشت آشنایم ازنمایندگی مرکزی گرفت اول چهار هزار تومان ازش گرفتندهزینه درست بوده یا نه؟ دوم چرا فقط اس ام اس و مکالمه اش وصله و اینترنت قطع وپیغام (شما اشتراک نیستید ) را می دهد و ام ام اس هم دوباره ثبت نام کرده احتیاجی به ثبت نام مجدد ام ام اس بوده یانه؟ واینترنتش چه زمانی وصل می شود؟فرم پیگیری هم پر کرده ولی تا الان اینترنت ندارد

MEAYSAM
2009-07-30, 12:09 PM
امروز آشنایایم بسته بازگشت گرفت ولی متاسفانه اینترنت و خط به خطش و ام ام اس قطع بود و بقیه سرویس هایش وصل بود درضمن اینترنت پیغام ابتدا باید اشتراک شوید می داد بنظرتان مشکل چیه؟ درصورتی که قبل از گم شدن کارت وصل بود برای ام ام اسم فرم دوباره پر کرده احتیاجی بوده مکالمه و اس ام اسش وصله

camel_60
2009-07-30, 12:25 PM
کسی از دوستان میدونه این جریان 50% تخفیف اس ام اس چیه؟
میخوام بدونم وقتی میخوام یه شماره ثبت کنم باید شماره خودم رو بدم یا شماره کسی رو که میخوام اس ام اس هاش تخفیف بخوره!!!!
شرایط پلیش هم بگین !!!
چون من اصلا از توضیحات سایت چیزی متوجه نشدم:nono:

bobo_0_6
2009-07-30, 01:09 PM
ببینید دوست عزیز شما با کد دستوری شماره ایرانسل فردی رو که میخواهید sms بهش بدید روبه ایرانسل میدید بعد sms به اون فرد نصف قیمت میشه(اگه بدون طرح باشید 8 تومن و اگه با طرح باشید 4 تومن)
با توجه به اینکه ثبت اولین شمارهخ رایگان و برای شماره های بعدی 200 تومن هزینه کسر میشه
به دو نوکته هم توجه داشته باشید که 1- باید 20000ریال اعتبار اولیه داشته باشید(هرچند از این مبلغ کسر نمیشه) 2- این طرح فقط برای مشترکین جدید است و شامل حال مشترکان قدیم نمیشود

camel_60
2009-07-30, 03:17 PM
ببینید دوست عزیز شما با کد دستوری شماره ایرانسل فردی رو که میخواهید sms بهش بدید روبه ایرانسل میدید بعد sms به اون فرد نصف قیمت میشه(اگه بدون طرح باشید 8 تومن و اگه با طرح باشید 4 تومن)
با توجه به اینکه ثبت اولین شمارهخ رایگان و برای شماره های بعدی 200 تومن هزینه کسر میشه
به دو نوکته هم توجه داشته باشید که 1- باید 20000ریال اعتبار اولیه داشته باشید(هرچند از این مبلغ کسر نمیشه) 2- این طرح فقط برای مشترکین جدید است و شامل حال مشترکان قدیم نمیشود
ممنون از راهنمائی شما
خیلی جالبه من تو طرح هستم !!!
سیم کارتم هم مال 2 سال پیش هستش !!!!
اما اس ام اس اومده که شما واجد شرایط این طرح هستید , من فکر میکنم به خاطر زیاد اس ام اس دادن باشه !!! مثلا میانگین 1500 در ماه دارم :Smile (31):
پس شما مطمون هستید که اگه تو طرح باشم اس ام اس ها 4 تومان میشه؟

Nova view
2009-07-30, 03:33 PM
امروز بسته بازگشت آشنایم ازنمایندگی مرکزی گرفت اول چهار هزار تومان ازش گرفتندهزینه درست بوده یا نه؟ دوم چرا فقط اس ام اس و مکالمه اش وصله و اینترنت قطع وپیغام (شما اشتراک نیستید ) را می دهد و ام ام اس هم دوباره ثبت نام کرده احتیاجی به ثبت نام مجدد ام ام اس بوده یانه؟ واینترنتش چه زمانی وصل می شود؟فرم پیگیری هم پر کرده ولی تا الان اینترنت ندارد

بله، درست بوده
بخاطر تغییر شماره کیت سیمکارت، شبکه سیمکارت شما را ثبت نشده می داند، به همین دلیل باید دوباره ثبت شود تا دوباره بتوانید از GPRS استفاده کنید.
اگر فرم پیگیری پر کرده اید، با داشتن شماره فرم می توانید روند رسیدگی را پیگیری کنید.
برای MMS هم باز به دلیل تغییر شماره کیت سیمکارت، بهتر است دوباره فرم تعهد نامه پر شود.

MEAYSAM
2009-07-30, 05:28 PM
آخه نمایندگی مرکزی شمارسریال سیم کارت را ثبت کرد چطور اینترنتش قطع هست؟

Nova view
2009-07-30, 05:40 PM
آخه نمایندگی مرکزی شمارسریال سیم کارت را ثبت کرد چطور اینترنتش قطع هست؟

باید در شبکه توسط مسئولش ثبت شود تا اعمال شود.

MEAYSAM
2009-07-30, 08:17 PM
شماره پیامهای 8282 و7573برای ویترین و آهنگ پیشواز از بعدظهر تا حالا قطعه و تو صندوق خروجی موقع ارسال پیامهایشان می ماند کسی علت را نمی داند بقیه پیامها راحت دلیور می شود؟

MEAYSAM
2009-07-31, 02:04 PM
دوستان اس ام اس به سامانه 8282 ویترین داده اید امروزدچون برای من این شماره توصندوق خروجی می ماندو ارور شبکه می دهد موقع ارسال در ضمن اس ام اسهای دیگر هم کمی با تاخیر از صندوق خروجی خارج می شوند کسی علت را نمی داند

MEAYSAM
2009-07-31, 02:11 PM
می گم بعد از پر کردن جندین فرم پیگری توسط اپراتورها و تماس مرکز پشتیبانی هاز دیروز تا الان تازه امروز بهم می گویند شما ام ام استان از طرف شبکه غیر مجاز شناخته شده برای همین مسدود شده است اول اینکه ام ام اس خالی و یا عکس وفیلم خانوادگی که یک مورد خصوصی و حریم شخصی است چگونه غیر مجاز شناخته شده است وقتیکه که تازه برای تست بین شماره خودم بوده است نه دیگر شماره ها ؟دوم اینکه هیچ پیغام مبنی بر غیر محاز بودن دریافت نکردم پس چگونه مسدود شده است؟سوم اینکه اینگونه مسدودیتها پس از چند وقت دوباره توسط شبکه باز می شود وآیا نیاز به پیگیری داردوفرم ام ام اس دوباره باید ارسال شود((البته من محصولات چندرسانه ای ویترین و ام ام اس آلبوم ویترین را دریافت دارم و از طریق آلبوم ویترین ارسال هم دارم ولی ارسال به هیچ شماره ایرانسلی با موبایل ندارم)؟

hmmsh
2009-07-31, 03:11 PM
منم چند وقت پيش فرم رو گرفتم و پر كردم و تحويل دادم به نمايندگي اما خبري از mms نشد

Nova view
2009-07-31, 03:24 PM
شماره پیامهای 8282 و7573برای ویترین و آهنگ پیشواز از بعدظهر تا حالا قطعه و تو صندوق خروجی موقع ارسال پیامهایشان می ماند کسی علت را نمی داند بقیه پیامها راحت دلیور می شود؟

دوستان اس ام اس به سامانه 8282 ویترین داده اید امروزدچون برای من این شماره توصندوق خروجی می ماندو ارور شبکه می دهد موقع ارسال در ضمن اس ام اسهای دیگر هم کمی با تاخیر از صندوق خروجی خارج می شوند کسی علت را نمی داند

دوست عزیز
تغییراتی بر روی ویترین در دست اقدام هست که تا ساعات آینده این مشکل برطرف خواهد شد.
ولی در کل در مورد مشکل پیامک ها همانطور که پیشتر هم گفتم به دلیل نصب سیستم جدید تا حدودی سرعت انتقال و ظرفیت ها پایین آمده و رفع آن در حال پیگیری است.

MEAYSAM
2009-07-31, 06:33 PM
نوا جان سوال تاپیک ۴۱۸ را پاسخ می دهی چون خیلی مشکلم پیچیده است؟

Nova view
2009-08-01, 10:28 AM
می گم بعد از پر کردن جندین فرم پیگری توسط اپراتورها و تماس مرکز پشتیبانی هاز دیروز تا الان تازه امروز بهم می گویند شما ام ام استان از طرف شبکه غیر مجاز شناخته شده برای همین مسدود شده است اول اینکه ام ام اس خالی و یا عکس وفیلم خانوادگی که یک مورد خصوصی و حریم شخصی است چگونه غیر مجاز شناخته شده است وقتیکه که تازه برای تست بین شماره خودم بوده است نه دیگر شماره ها ؟دوم اینکه هیچ پیغام مبنی بر غیر محاز بودن دریافت نکردم پس چگونه مسدود شده است؟سوم اینکه اینگونه مسدودیتها پس از چند وقت دوباره توسط شبکه باز می شود وآیا نیاز به پیگیری داردوفرم ام ام اس دوباره باید ارسال شود((البته من محصولات چندرسانه ای ویترین و ام ام اس آلبوم ویترین را دریافت دارم و از طریق آلبوم ویترین ارسال هم دارم ولی ارسال به هیچ شماره ایرانسلی با موبایل ندارم)؟

نوا جان سوال تاپیک ۴۱۸ را پاسخ می دهی چون خیلی مشکلم پیچیده است؟

ببینید،
اگر واقعا مشکل شما انسداد سرویس به خاطر ارسال MMS غیر مجاز باشد،
به دلیل حساسیت بالای سیستم پالایش MMS و اختلال شبکه ممکن است برخی پیام های ارسالی شما با برخی محتوی غیر مجاز شناخته شود!
در این صورت از طرف 7575 پیامکی با همین محتوی دریافت خواهید کرد.
حال به خاطر مشکلات اخیر پیامک، ممکن است به هر دلیل این پیامک را شما دریافت نکرده باشید.
در این مواقع شما می توانید با خدمات مشترکین تماس بگیرید و درخواست پیگیری بدهید، قسمت مربوطه پیگیری می کند و اگر واقعا MMS ارسالی شما غیر مجاز نباشد سریعا مشکل برطرف می شود.
چون اگر غیر مجاز باقی بماند، بسته به تعداد، انسداد سرویس از چند روز تا حتی همیشگی خواهید داشت!
هیچ فرقی هم نمی کند چه به خودتان بفرستید و چه به دیگران، فقط کافیست که شما ارسال کنید.

Ashke_Yakhi
2009-08-01, 10:45 AM
دوست عزیز
تغییراتی بر روی ویترین در دست اقدام هست که تا ساعات آینده این مشکل برطرف خواهد شد.
ولی در کل در مورد مشکل پیامک ها همانطور که پیشتر هم گفتم به دلیل نصب سیستم جدید تا حدودی سرعت انتقال و ظرفیت ها پایین آمده و رفع آن در حال پیگیری است.
نمیدونم تا کی این مشکلات ادامه داره...
ما قبل از 1 مرداد هیچ مشکلی با پیامک نداشتیم اما بعد 1 مرداد واقعا وضعیت پیامک در هم ریخته است!
الان هم وقت نصب سیستم جدیده اخه؟! نمیشد در زمان قطعی پیامک این سیستم جدید رو نصب کنند تا اینقدر الان وضعیت آشفته نشه؟

Ashke_Yakhi
2009-08-01, 10:54 AM
ببینید،
اگر واقعا مشکل شما انسداد سرویس به خاطر ارسال MMS غیر مجاز باشد،
به دلیل حساسیت بالای سیستم پالایش MMS و اختلال شبکه ممکن است برخی پیام های ارسالی شما با برخی محتوی غیر مجاز شناخته شود!
در این صورت از طرف 7575 پیامکی با همین محتوی دریافت خواهید کرد.
...

من دوستانی داشتم که که بارها MMS غیر مجاز فرستادند اما مشکلی براشون پش نیومده اونوقت این دوستمون MMS مجاز

میفرسته ، غیر مجاز شناخته میشه واقعا از عجایب هست!

Nova view
2009-08-01, 11:18 AM
من دوستانی داشتم که که بارها MMS غیر مجاز فرستادند اما مشکلی براشون پش نیومده اونوقت این دوستمون MMS مجاز

میفرسته ، غیر مجاز شناخته میشه واقعا از عجایب هست!

دوست من،
پیام های چند رسانه ای غیر مجاز همگی مثل هم نیستند طبق تعریف، درجه بندی های خاص خود را دارد.
بنا به تشخیص سیستم می تواند انسداد سرویس نیز داشته باشد که در برخی موارد هم این فرآیند مثل هر فرآیند دیگری ممکن است خطا داشته باشد.
بعلاوه هنوز کاملا مشخص نیست که مشکل این دوستمان انسداد سرویس به علت ارسال MMS غیر مجاز باشد، باید بیشتر بررسی صورت بگیرد.
گفتم، اگر واقعا دلیلش این باشد روندی برای این امر در نظر گرفته شده که قابل پیگیری است.

Nova view
2009-08-01, 11:20 AM
نمیدونم تا کی این مشکلات ادامه داره...
ما قبل از 1 مرداد هیچ مشکلی با پیامک نداشتیم اما بعد 1 مرداد واقعا وضعیت پیامک در هم ریخته است!
الان هم وقت نصب سیستم جدیده اخه؟! نمیشد در زمان قطعی پیامک این سیستم جدید رو نصب کنند تا اینقدر الان وضعیت آشفته نشه؟

مثل اینکه بد نوشته شد،
این سیستم جدید در زمان قطعی نصب شده و الان وجود این سیستم است که این مشکلات را به وجود می آورد،
تا به این لحظه، شنبه 10 مرداد، ترافیک پیام کوتاه، حتی از مقدار قبل از زمان قطعی، فراتر رفته!!
نیاز به افزایش ظرفیت است که این امر نیاز به تجهیزات و سخت افزار دارد و تهیه و نصب آنها مسلما کمی زمان می برد.

MEAYSAM
2009-08-01, 12:13 PM
دوست من من تمامی پیامها یا محتوای ویترین بوده که اگر غیرمجازاست چرا ایرانسل می گذارد که بخریم وبفرستیم یا کلیپهایی بوده که از پسرم و خانواده ام گرفتم که باز ایرانسل کلیپ خانوادگی را از کجا غیر مجاز می شناسد وقتی که طبق قانون نباید حریم خصوصی دیده ویا شنیده شود این کلیپها نهایتا ۲۸۰ کیلوبایت بوده است یا محتوای خالی حالاشما بگید ایرانسل تو *****کردن و مسدود کردن ضعیف عمل نمی کنه وچرا مثل اینترنت فقط حساس به کلمه وعکس و فیلم غیرمتعارف وغیر اخلاقی نیست الان اپرا مینی هم توبازکردن همه سایتهای مجاز بخصوص همین سایت خودمان دچارمشکل شده وبه سختی بازمی کند و گاهی وقتها اصلا به اینترنت وصل نمی شود بخاطر همین سیستمهای ف.ی.ل.ت.ر جدید بیخود ایرانسل راستی ارسال MMSبا ویترین‎ ‎ کاری به مسدود بودن یاقطع بودن سرویس ندارد چون من با ویترین به راحتی ارسال می کنم

lvlania
2009-08-01, 12:39 PM
نوا جان جريان اين *140*3*3*5*2*1# چيه؟!!
وقتي ميزني يه چيزايي نشون ميده كه مخ آدم سوت ميكشه؟! يه باگه مثل اينكه!

Nova view
2009-08-01, 01:37 PM
دوست من من تمامی پیامها یا محتوای ویترین بوده که اگر غیرمجازاست چرا ایرانسل می گذارد که بخریم وبفرستیم یا کلیپهایی بوده که از پسرم و خانواده ام گرفتم که باز ایرانسل کلیپ خانوادگی را از کجا غیر مجاز می شناسد وقتی که طبق قانون نباید حریم خصوصی دیده ویا شنیده شود این کلیپها نهایتا ۲۸۰ کیلوبایت بوده است یا محتوای خالی حالاشما بگید ایرانسل تو *****کردن و مسدود کردن ضعیف عمل نمی کنه وچرا مثل اینترنت فقط حساس به کلمه وعکس و فیلم غیرمتعارف وغیر اخلاقی نیست الان اپرا مینی هم توبازکردن همه سایتهای مجاز بخصوص همین سایت خودمان دچارمشکل شده وبه سختی بازمی کند و گاهی وقتها اصلا به اینترنت وصل نمی شود بخاطر همین سیستمهای ف.ی.ل.ت.ر جدید بیخود ایرانسل راستی ارسال MMSبا ویترین‎ ‎ کاری به مسدود بودن یاقطع بودن سرویس ندارد چون من با ویترین به راحتی ارسال می کنم

ببینید، اولا همانطور که خودتان هم به درستی اشاره فرمودید، دیدن اطلاعات و محتوی MMS های ارسالی توسط مشترکان خلاف قانون است و هرگز این عمل انجام نمی شود!
کار پالایش دیتا توسط سخت افزار انجام می شود و هیچ عامل انسانی در آن دخالت ندارد.
همانطور که گفتم بنا به اختلال شبکه برخی مواقع چنین مشکلی پیش می آید و قابل پیگیری است.
GPRS هم فقط لیستی که مخابرات اعلام کرده فیل تر شده و تا به حالا بروز رسانی هم نشده و همانطور که می دانید به نرم افزار حتی هیچ محدودیتی وجود ندارد!
در مورد انجمن که فرمودید مشکل از اپراتور دوم نیست، بعضی مواقع به سرور سایت فشار اضافی وارد می شود و دسترسی مشکل می شود و این مسئله ای است که همه با آن روبه رو هستند.

MEAYSAM
2009-08-01, 01:50 PM
دوست من حالا من با ویترین می توانم بفرستم یعنی وصله یا نه؟

میلاد h
2009-08-01, 02:04 PM
نواجان...شماخبری از افتتاح سرویس های جدیدی که مفهوم تلفن همراه رادرایران بالا تر ببره نداریدچون تابستان پارسال ازاول شروع جشنواره ویترین را داشتیم وبعد سرویس خط به خط و... که نواوری های خوبی داشت

Nova view
2009-08-01, 04:29 PM
خب،چند تا هست،
سرویس چت و ... که هنوز مسکوت مانده و طرح هایی برای اجرایشان ارائه شده.
اما همانطور که می دانید سرویس جدید، سرویس ایمیل ایرانسل هست که تا فضای 500 مگابایت و بالاتر به شما فضای ایجاد ایمیل با شماره خط خودتان را می دهد.
ترکیب امکانات پست الکترونیک با امکانات خط تلفن همراه، یک سرویس تازه و نوینی را به ما می دهد که در حال حاضر دوستان در حال تکمیل و بزودی تست آن هستند.
در فاز های اول طرح های رایگان و بعد آبونمان بسیار پایین و به صرفه خواهد داشت که من شخصا فکر می کنم استقبال خوبی از این سرویس صورت پذیرد و شاید هم تا حدودی بار پیامک را بر دوش بکشد.
سرویس بسیار جدیدی است که شاید اولین بار در جهان با پشتیبانی فنی تجهیزاتی MTN و ایرانسل ارائه خواهد شد.
جزییات بیشتر آن بعدا به اطلاع خواهد رسید.

Nova view
2009-08-01, 06:47 PM
دوست من حالا من با ویترین می توانم بفرستم یعنی وصله یا نه؟

ببینید،
مسلما الان من نمی توانم فایل خط شما را باز کنم تا ببینم واقعا مشکل چیست.
اگر مشکل انسداد سرویس بخاطر ارسال پیام غیر مجاز باشد، شما با 140 تماس بگیرید و درخواست پیگیری و بررسی بدهید، اگر هم مشکل دیگری باشد خودشان شما را راهنمایی خواهند کرد.

MEAYSAM
2009-08-01, 09:53 PM
سامانه پیامک ویترین 8282دوباره قطع شده؟چرا؟

میلاد h
2009-08-01, 09:56 PM
[QUOTE=Nova view;330730]خب،چند تا هست،
چت که من امروز ازطریق سایت کلوپ هواداران ایرانسل فهمی دم کار می کنه وکد هم موجود است
و بسیاری موفق شده اند چت کنند ولی من موفق نشدم:coca:

bobo_0_6
2009-08-01, 11:14 PM
منظور از به مقصد نرسیدن چیه؟ failed شدن؟

بله منظور همینه

bobo_0_6
2009-08-01, 11:18 PM
خب،چند تا هست،
اما همانطور که می دانید سرویس جدید، سرویس ایمیل ایرانسل هست که تا فضای 500 مگابایت و بالاتر به شما فضای ایجاد ایمیل با شماره خط خودتان را می دهد.
ترکیب امکانات پست الکترونیک با امکانات خط تلفن همراه، یک سرویس تازه و نوینی را به ما می دهد که در حال حاضر دوستان در حال تکمیل و بزودی تست آن هستند.
در فاز های اول طرح های رایگان و بعد آبونمان بسیار پایین و به صرفه خواهد داشت که من شخصا فکر می کنم استقبال خوبی از این سرویس صورت پذیرد و شاید هم تا حدودی بار پیامک را بر دوش بکشد.
سرویس بسیار جدیدی است که شاید اولین بار در جهان با پشتیبانی فنی تجهیزاتی MTN و ایرانسل ارائه خواهد شد.
جزییات بیشتر آن بعدا به اطلاع خواهد رسید.

تا جایی که من اطلاع دارم تو امریکا تعرفش به صرفه تر از sms هستش
اما باید دید ایرانسل چه میکنه!!!
منم برای همین خیلی منتظرشم!!!!

MEAYSAM
2009-08-02, 06:40 PM
از بعدظهر تا الان ایرانسل دوباره قاطی کرده ام ام اسم برای یک شماره دیگرم هم قطع شد و اس ام اسها هم ارسال می شد ولی تحویل داده نمی شود کدهای تنظیمات که می زنی اصلا اس ام اس تنظیمات نمی آید مکالمه هم که صبح توشیرازبسیاربد بود آرزو کردیم یه بارایرانسل خوب کار کنه سیم کارتهای دولتی والا هنوز خیلی بهتر از ایرانسل هستند نواجان مشکل شبکه است؟

nader008
2009-08-02, 07:04 PM
سلام به همه دوستان!

من MMS ايرنسلم رو فعال كردم و آلان چندين بار MMS فرستادم پيام رو تحويل نداده!!

آيا برا بقيه دوستان همينطوره؟

با تشكر _يا علي

MEAYSAM
2009-08-02, 07:18 PM
فکر کنم از بعدظهر تا الان قطع شده است چون منم بعدظهر راحت ارسال ودریافت داشتم ولی الان اصلا ارسال ندارم درضمن دوست من تاپیکی درمورد MMSتوهمین بخش ایرانسل سایت داریم

Google 64
2009-08-02, 07:22 PM
در زمان ارسال پیام تصویری باید توجه داشته باشید که این سرویس برای مشترک مقصد فعال باشد اگر فعال است تنظیمات پیام چند رسانه ای خودتون رو چک کنید

Nova view
2009-08-02, 07:24 PM
از بعدظهر تا الان ایرانسل دوباره قاطی کرده ام ام اسم برای یک شماره دیگرم هم قطع شد و اس ام اسها هم ارسال می شد ولی تحویل داده نمی شود کدهای تنظیمات که می زنی اصلا اس ام اس تنظیمات نمی آید مکالمه هم که صبح توشیرازبسیاربد بود آرزو کردیم یه بارایرانسل خوب کار کنه سیم کارتهای دولتی والا هنوز خیلی بهتر از ایرانسل هستند نواجان مشکل شبکه است؟

ببینید، البته این روزها زمان بروز رسانی هست و این طبیعی است که شبکه در حال توسعه دارای پایداری کامل نباشد.
بله، مسلما شبکه فریز شده همراه اول خیلی بهتر از ایرانسل هست. بخصوص اینکه هیچ وقت هم زیرساختش توسط مخابرات قطع نمی شود.
شبکه ای که تعرفه هایش چندین سال است دست نخورده و ....
به هر حال در دنیا هر شبکه جدید و در حال توسعه چنین مشکلاتی برایش کاملا طبیعی است.
کشور ما ایران هم مثل بقیه کشورها نیست. همین پایتخت خودمان از بسیاری از کشور های دیگر بزرگتر است.
با این وسعت و پهناوری، بر مشکلات و سختی کار دو چندان اضافه می شود.

فاز جدید توسعه پوشش شبکه در جاده ها و روستاها هم شروع شده و در هر مقطع با اضافه شدن سایت ها به شبکه چنین اختلالاتی را تشدید می کند
اگر کمی به عقب برگردید می توانید وضعیت همراه اول بعد از گذشت 5 سال از تاسیسش را با الان ایرانسل مقایسه کنید.
قصد طرفداری ندارم، اما این مشکلات هم مقطعی هستند و هم منطقه ای.
اصولا نباید پیش بیاید و باید پیگیری شود. اما واقعا اگر بخواهیم برخی کارها را انجام دهیم رخ دادن چنین مشکلاتی اجتناب ناپذیر است.
مثلا خود شما بعنوان یک مشترک ایرانسل انتظار دارید زمانی که به مسافرت می روید، در تمامی طول مسیر و حتی در تمام مکانهای طبیعت آنتن داشته باشید و بتوانید با اطمینان از سیمکارت خود استفاده کنید.
برای رسیدن به این هدف باید به ناچار برخی اختلالات را تحمل کرد.

Ashke_Yakhi
2009-08-02, 07:37 PM
ببینید، البته این روزها زمان بروز رسانی هست و این طبیعی است که شبکه در حال توسعه دارای پایداری کامل نباشد.
بله، مسلما شبکه فریز شده همراه اول خیلی بهتر از ایرانسل هست. بخصوص اینکه هیچ وقت هم زیرساختش توسط مخابرات قطع نمی شود....

کلا تو کشورای دیگه ام اینجوری هست که مثلا شبکه یک اپراتور اینقدر بهم ریخته باشه؟

Ashke_Yakhi
2009-08-02, 07:44 PM
فکر نکنم به فعال بودن MMS مقصد ربطی داشته باشه دوست عزیز اگر هم فعال نباشه باز هم دریافت میکنه فقط به همراه اول نمیشه فرستاد.

Nova view
2009-08-02, 07:49 PM
سلام به همه دوستان!

من MMS ايرنسلم رو فعال كردم و آلان چندين بار MMS فرستادم پيام رو تحويل نداده!!

آيا برا بقيه دوستان همينطوره؟

با تشكر _يا علي

البته همانطور که دوستان فرمودند،گوشی گیرنده باید تنظیمات مربوط به MMS را هم داشته باشد.
شما می توانید با کد *140*3*5# برای اعتباری و *130*3*5# برای دائمی این تنظیمات را دریافت و به طور خودکار ذخیره کنید.

اگر حل نشد، حتما بفرمایید تا بیشتر بررسی شود.

MEAYSAM
2009-08-02, 08:15 PM
دوست من برای شماره دوم هم متاسفانه از بعدظهر تا الان مشکل مسدودی ام ام اس پیش آمد بازهم بیجهت وبه اشتباه توسط ایرانسل کلا این پیغام( خطای شبکه ارسال ممکن نیست)مگه مال مسدود بودن سرویس نیست البته پیغام تو گوشی نوکیا است درضمن همکارتان از بروز رسانی شبکه واحتمال اختلال تو هفتاد ودو ساعت آینده خبر دادند ممکن است بخاطرهمین باشه ؟(همین الان از ایرانسل اس ام اس هم دریافت کردم که به دلیل بروز رسانی شبکه ممکن است طی هفتاد ودوساعت اختلال درعملکرد سیم کارت داشته باشید)آیا قطع بودن ام ام اسم ربطی به این مساله دارد ؟این بروز رسانیهای ایرانسل کی تمام می شد خدا داند

parsa5564
2009-08-02, 08:35 PM
گوشی من nokia 5800 هست.روی گوشی قبلیم mms فعال بود.از وقتی گوشیو عوض کردم دیگه نمیشه فعالش کرد.همه راه هارو رفتم.کمک کنید

MEAYSAM
2009-08-02, 08:38 PM
همین الانم خود ایرانسل پیغام داد که شبکه تا هفتادودوساعت یعنی تاجمعه اختلال دارد و ممکن است عملکرد سیم کارتتان دچار مشکل شود فقط یه سوال دارم ایرانسل زمان قطع بود اس ام اس و GPRS نمی توانست بروزرسانی کنه که حالا که سرویسهایش وصل تازه فیلش یاد هندوستان افتاده!!اونم توجشنواره وخیلیها مثل من که ازطرحها هم داریم استفاده می کنیم جالبه که اینترنت هم علامتش از E ‎ به G ‎ تبدیل شد اینم یه جور بروزرسانیه!!

Nova view
2009-08-02, 09:04 PM
همین الانم خود ایرانسل پیغام داد که شبکه تا هفتادودوساعت یعنی تاجمعه اختلال دارد و ممکن است عملکرد سیم کارتتان دچار مشکل شود فقط یه سوال دارم ایرانسل زمان قطع بود اس ام اس و GPRS نمی توانست بروزرسانی کنه که حالا که سرویسهایش وصل تازه فیلش یاد هندوستان افتاده!!اونم توجشنواره وخیلیها مثل من که ازطرحها هم داریم استفاده می کنیم جالبه که اینترنت هم علامتش از E ‎ به G ‎ تبدیل شد اینم یه جور بروزرسانیه!!

دوست عزیز
دلایل بروز اختلالات خارج از برنامه مواردیست که در بالا ذکر کردم.
متاسفانه برخی دلایل کلا قابل ذکر نیست.

MEAYSAM
2009-08-02, 09:49 PM
متوجم اخبار تلویزیون گفت فقط این مسایل کی تمام می شد نمی دانم

MEAYSAM
2009-08-02, 10:38 PM
عزیز با کد *۱۴۰*۳*#۵تنظیمات را گرفتی؟چون خود من نوکیا دوتا دارم ۵۳۲۰ و ۳۱۱۰ کلاسیک هر دو با تنظیمات ایرانسل ام ام اس جواب می دهد وبا تنظیمات دستی ارور خدمات در دسترس نیست می دهد ..راستی دوستان پیغام SERVICE DENEAD ‎ یعنی چه که بجای ام ام اس می آید؟

Nova view
2009-08-02, 11:53 PM
عزیز با کد *۱۴۰*۳*#۵تنظیمات را گرفتی؟چون خود من نوکیا دوتا دارم ۵۳۲۰ و ۳۱۱۰ کلاسیک هر دو با تنظیمات ایرانسل ام ام اس جواب می دهد وبا تنظیمات دستی ارور خدمات در دسترس نیست می دهد ..راستی دوستان پیغام SERVICE DENEAD ‎ یعنی چه که بجای ام ام اس می آید؟

این پیغام در صورتی که سرویس MMS از طرف شبکه مسدود و بلوک شده باشد نشان داده می شود.

milad.b
2009-08-03, 09:19 AM
با دروود فراوان
اس ام اس بايد چندتا بفرستي تا يكيش به مقصد برسه و جالب اينه كه بعد از چند ساعت اونا هم دليورد ميشه
اين ها همش براي جبران خسارت كه مشترك گرامي بايد پرداخت كنه

MEAYSAM
2009-08-03, 09:53 AM
این چه بروز رسانیه که دقیقا تاصبح پنج شنبه طول می کشد؟

MEAYSAM
2009-08-03, 10:04 AM
دوست من یعنی ام ام اس سیم کارت من مسدود شده است ؟یاسرویس تو شبکه مسدود است ؟راستی نوا جان موقع ارسال پیغام خالی پیغام محتوا توسط سرور پذیرفته نشد می دهد این پیغام نشانه چیه؟(چون همه ساعات استفاده کردم و این پیغام را به همراه پیغام ارسال امکان پذیر نیست می دهد)

bobo_0_6
2009-08-03, 10:37 AM
این اختلال ها شامل چی هست؟

Nova view
2009-08-03, 01:30 PM
قسمتی از اختلال ها بخاطر برخی تغییر سرور ها، امکان دارد سیمکارت برخی مشترکان در شبکه غیر فعال شود.
به همین خاطر بهتر است هر چند ساعت یک سری به گوشی بزنید تا اگر پیغام Inactive sim بود، یا با Flight mode یا با ریستارت کردن گوشی برطرف شود.
مورد بعدی اختلال در سیستم پیام کوتاه خواهد بود، به این صورت که پیامک ارسال می شود و یا به مقصد نمی رسد یا بسیار دیر خواهد رسید و دلیوری نخواهید داشت.

به ترتیب کمترین اختلال را GPRS و بعد از آن مکالمه خواهد داشت.

Nova view
2009-08-03, 01:49 PM
دوست من یعنی ام ام اس سیم کارت من مسدود شده است ؟یاسرویس تو شبکه مسدود است ؟راستی نوا جان موقع ارسال پیغام خالی پیغام محتوا توسط سرور پذیرفته نشد می دهد این پیغام نشانه چیه؟(چون همه ساعات استفاده کردم و این پیغام را به همراه پیغام ارسال امکان پذیر نیست می دهد)

در حال حاضر بخاطر مشکلات اخیر، این سرویس هم فعلا با مشکل مواجه شده.

MEAYSAM
2009-08-03, 01:53 PM
ام ام اس هم اختلال دارد یا نه؟

Nova view
2009-08-03, 02:15 PM
بلی، MMS هم تا پایان زمان اعلام شده. برای برخی مشترکین مختل خواهد بود.

Nova view
2009-08-03, 03:13 PM
فقط یک مورد را ذکر نکردند، آنهم این است برای کاهش تاثیر این اختلالات، عملیات های اصلی در ساعات غیر پیک و بخصوص شب انجام می شود.

MEAYSAM
2009-08-03, 05:59 PM
عزیز این سایت موبنا همیشه مخالف ایرانسل بوده سعی کن اخبارش نگذاری !!من الان راحت دارم از شارژشگفت انگیز وطرح استفاده می کنم حتی GPRS هم سرعت خوبی دارد فقط مشکل ام ام اس دارم

bobo_0_6
2009-08-04, 12:43 AM
عزیز این سایت موبنا همیشه مخالف ایرانسل بوده سعی کن اخبارش نگذاری !!من الان راحت دارم از شارژشگفت انگیز وطرح استفاده می کنم حتی GPRS هم سرعت خوبی دارد فقط مشکل ام ام اس دارم

منطقه با منطقه فرق داره!!!!

میلاد h
2009-08-04, 10:11 PM
:Smile (49)::Smile (49)::Smile (49):لعنت بر موبنا:Smile (49)::Smile (49)::Smile (49):

parsa5564
2009-08-05, 12:10 AM

این کد رو الان 2 ماهه می زنم.میگه شبکه موقتا با مشکل مواجه هست.

MEAYSAM
2009-08-05, 02:02 PM
ام ام اس فقط خالی می شد بفرستی وبا محتوا نمی رود چرا؟

Nova view
2009-08-05, 02:46 PM
همکاران در حال کار هستند، بزودی مشکل برطرف می شود

parsa5564
2009-08-07, 06:04 PM
ام ام اس فقط خالی می شد بفرستی وبا محتوا نمی رود چرا؟

قبل از اینکه گوشیمو عوض کنم نزدیک 50 تا عکس فرستادمو گرفتم.اما الان وقتی برام ام ام اس میفرستن یه لینک بهم میده که از اینترنت عکس رو ببینم

Ashke_Yakhi
2009-08-07, 09:27 PM
قبل از اینکه گوشیمو عوض کنم نزدیک 50 تا عکس فرستادمو گرفتم.اما الان وقتی برام ام ام اس میفرستن یه لینک بهم میده که از اینترنت عکس رو ببینم
شما مطمئنی گوشیت قابلیت ارسال و دریافت MMS داره؟چون این مورد وقتی پیش میاد که گوشی MMS نداشته باشه

parsa5564
2009-08-08, 12:28 AM
شما مطمئنی گوشیت قابلیت ارسال و دریافت MMS داره؟چون این مورد وقتی پیش میاد که گوشی MMS نداشته باشه

گوشیم 5800 هست

MEAYSAM
2009-08-08, 03:32 AM
کلا ام ام اس مشکل فنی دارد وتوشیرازکه اکثرا قطع است ودوتاسیم کارت دارم اصلا نمی فرستد

Nova view
2009-08-08, 10:09 AM

این مشکل زمانی پیش می آید که شبکه یا گوشی شما را اشتباه تشخیص داده باشد، یا اینکه شما تنظیمات MMS را به درستی در گوشی خود ذخیره نکرده اید.
برای مورد اول به ویترین قسمت محصولات چند رسانه ای مراجعه کنید و در نوار کناری سمت راست بر روی شناسایی گوشی کلیک کنید و مدل گوشی خود را چک کنید.
برای گرفتن تنظیمات نیز از کد زیر استفاده کنید:
*140*3*5#

Ashke_Yakhi
2009-08-08, 10:57 AM
اگر به صورت خودکار تنظیمات انجام نشد بصورت دستی انجام بدید.

http://www.irancell.ir/Webfiles/Files/image/inline_img/MMS-Manual-settings.gif

MEAYSAM
2009-08-08, 11:42 AM
دوستان تهرانی ودیگر استانها راحت دارند از ام ام اس ودیگر سرویسها استفاده می کنند و ما همچنان با اس ام اسش هم مشکل دریافت داریم چه برسه به ام ام اس که تو شیراز قطع نصفه است واصلا ارسال ودریافت با گوشی نداری (من باسه گوشی نوکیا 3110 کلاسیک ونوکیا ۵۳۲۰ وسونی اریکسون W810امتحان کردم هرسه خطای عدم دسترسی به سرویس و عدم ارسال داده اند درضمن باسه شماره هم امتحان کرده ومشکلی ازلحاظ تنظیمات ندارم)

MEAYSAM
2009-08-08, 11:52 AM
دوست من نواجان شما هم خودت اخبارموبنا که همیشه مخالف ایرانسل بوده قبول داری وآیا واقعا مشترکان ایرانسل ۶میلیون است؟ (اگرچه با این کیفیت بعیدیم نیست!!)

میلاد هکر
2009-08-08, 11:56 AM
سلام هین سرویس پیامگیر صوتی ما فعاله ولی کار نمیکنه مشکل چیه؟

arman44
2009-08-08, 01:36 PM
نوا جان سلام وقت بخير

تو كنترل اينترنتي سيم هاي دائمي دوتا گزينه هست يكي POSTPID GPRS SERVICE و يكي POSTPAID SMS SERVICE خواستم بدونم اين دو چكار ميكنه و اگر فعال بكنيم چه اتفاقي مي افته آيا هزينه داره

Nova view
2009-08-08, 04:32 PM
دوست من نواجان شما هم خودت اخبارموبنا که همیشه مخالف ایرانسل بوده قبول داری وآیا واقعا مشترکان ایرانسل ۶میلیون است؟ (اگرچه با این کیفیت بعیدیم نیست!!)

آمار دقیق مشترکان اپراتور دوم جز اطلاعات خصوصی می باشد و قابل ذکر نیست.
دو سال پیش می گفتند 6 میلیون مشترک فعال، الان هم همین را می گویند،
اولا تعریف مشترک فعال بسیار می تواند متفاوت باشد!
بستگی به این دارد که شما مشترک فعال را چه تعریف کنید.
اما با رشد جمعیت و افزایش اسقبال از سیمکارت های اعتباری، تعداد، بسیار بیشتر از 6 میلیون هست.

Nova view
2009-08-08, 05:10 PM
نوا جان سلام وقت بخير

تو كنترل اينترنتي سيم هاي دائمي دوتا گزينه هست يكي POSTPID GPRS SERVICE و يكي POSTPAID SMS SERVICE خواستم بدونم اين دو چكار ميكنه و اگر فعال بكنيم چه اتفاقي مي افته آيا هزينه داره

در جشنواره تابستان 88، بستر استفاده از بسته های افزایشی بر روی MOBILE LOADEDPORTAL-POSTPAID به طور کلی ارائه می شود که فعلا شامل 3 بسته فعال پیامک می باشد.

این دو گزینه بستر اشکال دیگر از بسته های افزایشی را در بر می گیرد که در حال حاضر ریلیز نشده و در صورت فعال سازی کاربرد خاصی برای مشترکین عادی ندارد و شارژ ماهیانه برایش تعریف نشده.
ترجیحا برای جلوگیری از هر گونه مشکل احتمالی فعال نشود، بهتر است، چون هنوز آزمایش کامل نشده و ممکن است مشکلاتی داشته باشد.

shahram 67
2009-08-10, 03:19 AM
يه سوال؟:flower:
چرا با اينكه مدتها پيش سيم كارت رو ثبت و فعال كرديم باز همش sms مياد كه جهت جلو گيري از قطعي sim مدارك خود را تكميل و ارسال كنيد؟
با اين كه ميدونم ثبت نامم كامله؟؟؟؟؟؟
sim خيليارو ديدم اين حالته!

Nova view
2009-08-10, 09:40 AM
يه سوال؟:flower:
چرا با اينكه مدتها پيش سيم كارت رو ثبت و فعال كرديم باز همش sms مياد كه جهت جلو گيري از قطعي sim مدارك خود را تكميل و ارسال كنيد؟
با اين كه ميدونم ثبت نامم كامله؟؟؟؟؟؟
sim خيليارو ديدم اين حالته!

این دسته از پیامک ها جز پیامک های اطلاع رسان محسوب می شود و البته ارسال آن به شما این را ثابت نمی کند که شما ثبت نامتان تکمیل نیست.
پیشتر ارسال این پیامک ها خیلی دقیق نبودند، یعنی به صورت سریالی به یک سری شماره ارسال می شد.
البته اخیرا هم به همین صورت هست، اما به تدریج قصد این است که ارسال این پیامک ها کمی هوشمند تر شود.
قبلا برای سیمکارت دائمی من که جز 100 سیمکارت اول تولید شده توسط ایرانسل هست، این پیامک ارسال می شد.
اما با دسته بندی که اخیرا در حال انجام هست، دیگر شاهد این کار نخواهیم بود.

MEAYSAM
2009-08-10, 11:42 AM
امروز اپراتور به من گفت سیم کارت شما که بسته بازگشتشو گرفتی دارای مشکل فنی است وفرم پر کرد درصورتیکه من فقط ام ام اسم به اشتباه مسدود شده است و قطع است !!

MEAYSAM
2009-08-11, 04:08 PM
می گم برای سیم کارت هدیه باید فرم ام ام اس جدا پر کرد و کپی مدارک که همان کپی سیم کارت اصلی بسه یا نه؟راستی اگر برای سیم کارتت فرم ام ام اس رسیده باشد وتوسیستم ثبت باشد ولی کپی مدارک شناسایی نرسیده باشدسرویس برایت فعال نمی شود؟

Nova view
2009-08-11, 10:48 PM
می گم برای سیم کارت هدیه باید فرم ام ام اس جدا پر کرد و کپی مدارک که همان کپی سیم کارت اصلی بسه یا نه؟راستی اگر برای سیم کارتت فرم ام ام اس رسیده باشد وتوسیستم ثبت باشد ولی کپی مدارک شناسایی نرسیده باشدسرویس برایت فعال نمی شود؟

به دلیل تفاوت شماره خط، شماره کیت سیمکارت حتما باید در فرم درج شود، بنابراین فرم جداگانه پر و ارسال شود بهتراست.
اگر مدارک برای ثبت نام قطعی به شبکه نرسد، خیر، MMS هم فعال نخواهد شد، حتی در صورتیکه فرم MMS رسیده باشد.

shahram 67
2009-08-12, 02:21 AM
Nova view (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=57020) جان خيلي خيلي ممنون و تشكر از اين كه اينقدر دقيق و كامل جواب سوالهاي ما رو ميديد!:flower:
بعد يه سوال ديگه اينكه بعضي مواقع حتي زماني كه مي خوام بزنگم هم ميگه حساب شما مسدوده ايا اينم در همون راستاس و رندوم برا همه اتفاق ميوفته؟

Nova view
2009-08-12, 08:56 AM
Nova view (http://www.ir-tci.org/forum/member.php?u=57020) جان خيلي خيلي ممنون و تشكر از اين كه اينقدر دقيق و كامل جواب سوالهاي ما رو ميديد!:flower:
بعد يه سوال ديگه اينكه بعضي مواقع حتي زماني كه مي خوام بزنگم هم ميگه حساب شما مسدوده ايا اينم در همون راستاس و رندوم برا همه اتفاق ميوفته؟

با درود مجدد خدمت شما دوست عزیز
و ضمن سپاس فراوان از لطف شما،
مشکل شنیدن پیغام حساب شما موقتا مسدود می باشد اگر خارج از واقعیت اعلام می شود، چنانچه ادامه دار بود، حتما باید با اپراتور تماس بگیرید و درخواست پیگیری بدهید.!
البته من فکر می کنم منظور شما از همان راستا، عملیات ارتقا شبکه می باشد، بله به احتمال بسیار زیاد چنین است، اما اینکه رندوم اتفاق بیافتد، خیر، بنا به نوع طراحی شبکه ایرانسل در کشور در طول زمان و نوع سوئیچ های مخابراتی، با تغییراتی در ساختار شبکه که مسلما در حین انجام دادن آن مشکل ایجاد می کند، برای برخی مشترکین اختلال ایجاد می شود.

به هر حال اگر واقعا حساب شما مسدود شده و امکان برقراری هیچ تماسی را ندارید حتما پیگیری کنید.

arman44
2009-08-12, 11:25 PM
نوا جان چرا میخواهی در سیم دائمی صورت حساب بگیری بجای مانده بدهی حد اعتبار رو نشون میده

Nova view
2009-08-13, 07:48 AM
نوا جان چرا میخواهی در سیم دائمی صورت حساب بگیری بجای مانده بدهی حد اعتبار رو نشون میده

بله، این یک اشتباه تایپی است که گوشزد هم شده و بزودی برطرف می شود،
رقمی که الان با کد *130*1*1# بعنوان حد اعتبار اعلام می شود، همان میزان کارکرد خط شما در این دوره و صورت حساب است و درست می باشد.

MEAYSAM
2009-08-13, 01:24 PM
برای سیم کارت هدیم هرچه می خواهم با پیامک خالی به 130رمز ورود به کنترل حساب بگیرم فقط پیغام درخواست شما درحال بررسی است می دهد و هیچ رمزی برایم نمی آید مشکل ازچیه ؟فرم پیگیری هم پرکردم ولی فایده نداشته است

Nova view
2009-08-13, 08:46 PM
برای سیم کارت هدیم هرچه می خواهم با پیامک خالی به 130رمز ورود به کنترل حساب بگیرم فقط پیغام درخواست شما درحال بررسی است می دهد و هیچ رمزی برایم نمی آید مشکل ازچیه ؟فرم پیگیری هم پرکردم ولی فایده نداشته است

فکر نمی کنم مشکلی باشد،
شما به اپراتور بگویید رمز ورودم را فراموش کردم، آنها رمز را ریست می کنند و همان لحظه پیامک آن را دریافت خواهید کرد.

MEAYSAM
2009-08-14, 07:07 AM
آخه اصلا رمز دریافت نکردم می توانم بازازطریق اپراتور رمزبگیرم!

Nova view
2009-08-14, 11:47 AM
بله، زمانی که اپراتور در سیستم رمز شما را ریست و یا فعال می کند، پیامک آن همان لحظه ارسال خواهد شد.

MEAYSAM
2009-08-14, 06:35 PM
اگر دریافت محصولات ویترین چند رسانه ای داشته باشی نشانه اکتیو بودن ام ام اس نیست چون من یکی ازشماره ها فقط دریافت ام ام اس ویترین دارم وارسال به هیچ شماره ای ندارم!

MEAYSAM
2009-08-14, 07:17 PM
نواجان کدها بخصوص کدهای تنظیمات و ویترین امروز مشکل داشت آیا بازهم بروزرسانی است؟

Nova view
2009-08-14, 11:40 PM
در حال حاضر مشکلی نیست.

MEAYSAM
2009-08-15, 06:20 AM
پس چرا قطعه من سه تا شماره دارم هرسه کدها بخصوص تنظیمات قطع شده قبلا جواب می داده!

MEAYSAM
2009-08-15, 10:34 AM
می گم مدارک شناسایی آشنایم امروز رسید ومدارک ام ام اسش هم چهار روز پیش رسیده بود چقدر طول می کشد تا ام ام اسش فعال شود؟!

MEAYSAM
2009-08-15, 02:13 PM
نوا جان اپراتوربه آشنایم گفتند بعد از رسیدن مدارک ده روز طول می کشه تا ام ام اس فعال شود چقدر صحبتهایشان درست است!!

Nova view
2009-08-15, 03:09 PM
نوا جان اپراتوربه آشنایم گفتند بعد از رسیدن مدارک ده روز طول می کشه تا ام ام اس فعال شود چقدر صحبتهایشان درست است!!

در این روند ممکن است مشکلاتی باشد که باعث تاخیر شود، به همین دلیل معمولا 10 روز اعلام می شود که مشکلی نباشد.
ممکن است زودتر و یا کمی احتمال دارد دیرتر فعال شود.

MEAYSAM
2009-08-15, 03:38 PM
نشانه فعال شدن سرویس فقط با تست می شد یا کدهای تنظیماتش فعال می شود چه نشانه ای دارد؟

Nova view
2009-08-15, 03:56 PM
نشانه فعال شدن سرویس فقط با تست می شد یا کدهای تنظیماتش فعال می شود چه نشانه ای دارد؟

فقط با تست امکان پذیر است و اینکه می توانید از اپراتور استعلام کنید.

MEAYSAM
2009-08-15, 05:38 PM
عزیز زدن یک دکمه به قول خودت تو همین تاپیک سی ثانیه تاچند دقیقه ونهایتا طبق بروشور باید ۷۲ ساعت طول بکشد نه ده روز ده روزاگرهواپیما هم بخواهند بسازند ساخته شده نکنه تحقیقات محلی و نیرو انتظامی هم داره(مثل موقع استخدام داره) اینقدر بعد از رسیدن مدارک آنهم امسال ( نزدیک به یک سال از ارایه سرویس طول می کشد !)تا ام ام اس وصل شود !!

Nova view
2009-08-15, 05:46 PM
عزیز زدن یک دکمه به قول خودت تو همین تاپیک سی ثانیه تاچند دقیقه ونهایتا طبق بروشور باید ۷۲ ساعت طول بکشد نه ده روز ده روزاگرهواپیما هم بخواهند بسازند ساخته شده نکنه تحقیقات محلی واستشهاد نیرو انتظامی هم داره(مثل موقع استخدام داره) اینقدر بعد از رسیدن مدارک آنهم امسال طول می کشد تا ام ام اس وصل شود !!

چنانچه مدارک برای ثبت نام رسیده باشد و فرم هم در شبکه ثبت شود، خیلی سریع این سرویس فعال می شود.
10 روز برای این گفتند که ممکن است طی روند این مسیر، کمی طول بکشد، بخصوص از شهرستانها که بیشتر زمان می برد.
وگرنه مطمئن باشید اگر مدارک برسد سریغ فعال می شود.

Nova view
2009-08-16, 10:39 AM
پس چرا قطعه من سه تا شماره دارم هرسه کدها بخصوص تنظیمات قطع شده قبلا جواب می داده!

دوست عزیز
من همان موقع که شما فرمودید و نیز الان، چک کردم، مشکلی نبود.
عملیات ارتقا همچنان ادامه دارد، ولی به صورت کاملا محدود و جزیی.
چون قسمت اعظم آن با موفقیت به انجام رسید.
ممکن است همانطور که شما فرمودید در برخی مناطق، مشکلاتی پیش بیاید.
اما در سطح کلی مشکلی در حال حاضر وجود ندارد.

MEAYSAM
2009-08-16, 11:28 AM
سرویس GPRS ‎ شیراز کمی مشکل قطعی و کندی وبالطبعش باعث شده ام ام اسم تو اکثرساعات قطع باشد وپیغام ارسال ممکن نیست بدهدراستی اگر ام ام اس توسط شبکه برایت قطع شود اپراتورها متوجه می شوند که سرویس ام ام اس خطت مسدود شده است ازهمراه اولم که بهت تماس می گیرند در حین صحبت تماس قطع می شود

Ashke_Yakhi
2009-08-16, 11:41 AM
وقتی کسی به من ام ام اس میزنه پیغام میاد Service denied منظورش چی هست؟

DIJI
2009-08-16, 12:27 PM
بابا این ایرانسل که خیلی اذیت میکنه .
فقط تو مراکز استانها خوب جواب میده.
ما میخواستیم بفرستیم 10kb ارسال میکرد و قطع میشد!
البته با تلاش بیشمار رفقا و همکاران یک عکس 2kb رو فرستادیم!

MEAYSAM
2009-08-16, 01:50 PM
امروز ام ام اس همه مشکل داشت تو فرستادن یا فقط برای من قطع بود چون از صبح تا لان دیگه نتوانستم بفرستم درضمن همش مجاز هم بوده است!!!!

MEAYSAM
2009-08-16, 08:20 PM
امروز عصر باشماره خودم ام ام اس دادم ولی دوستم ام ام اس من را بایک شماره دیگر دریافت می کردنه شماره من ،مشکل ازشبکه یا شمارم (البته نوا جان شاید باور نکنید ولی این مشکل چندین بار تو روزهای قبل هم برایم بوجود آمده جالب تر اینکه تو سیستم اپراتور ثبت نمی شود)(البته اگر تاپیک ازسکوت خارج شود!)

MEAYSAM
2009-08-17, 06:07 AM
ببخشید کسی دیگه تو این سایت پاسخگو نیست !!

Nova view
2009-08-17, 12:35 PM
به دلیل تجهیز برخی مراکز ارتباطی و دیتا مرکزی به فناوری وایمکس، در برخی شهر ها بنا به نوع زیرساخت، مشکلاتی در شبکه، بخصوص سرویس های GPRS و MMS ممکن است ایجاد شده باشد که طی زمان های آینده برطرف خواهد شد.

MEAYSAM
2009-08-17, 03:03 PM
چقدر طول خواهد کشید؟

Nova view
2009-08-17, 06:48 PM
چقدر طول خواهد کشید؟

بستگی به همکاری قسمت های مختلف و شرکتها دارد.
اما زیاد طول نخواهد کشید.

MEAYSAM
2009-08-17, 08:28 PM
شیراز که اگر خدا بخواهد بعد از دوماه مشکل ام ام اس حل شد امروز عصر البته من صبح به مرکز تماس اپراتورگفتم که شیراز مشکل دارد چون پرش آنتن هم دو ماه بود داشتم!!

talakhanom
2009-08-17, 08:45 PM
من که هیچ وقت سراغ mms نرفتم

darasara
2009-08-18, 01:22 AM
سلام من یه سیم کارت ایرانسل دارم میخوام دایورتش کنم رو 0919 دایورت میشه اما وقتی به سیم کارت ایرانسل زنگ میزنم میگه کلیه خطوط اشغال می باشد آیا کد دیگری برای دایورت هست؟ممنون...

sina123
2009-08-18, 11:12 AM
سلام
من یه سوال داشتم. من اگه سیم کارت ایرانسلمو به پاکستان ببرم رومینگشو فعال کنم هر sms که از اونجا به ایران میزنم چند تومن کم میکنه؟اون شخصی که از ایران به من sms میزنه چند تومن اعتبار کم میکنه؟

arakwwe
2009-08-18, 03:40 PM
سلام.دوستان من یک مشکل دارم که خیلی خوشحال میشم اگه کمکم کنید.

من جدیدا جی پی آر اس گوشیم قطع شده و سرویس نمیده.علامت G اون هم روش خط کشیده شده.چی کار کنم؟خیلی مهمه.تورو خدا کمکم کنید.

گوشیم:سونی اریکسون K810i
شماره:0936901

Nova view
2009-08-18, 03:47 PM
سلام من یه سیم کارت ایرانسل دارم میخوام دایورتش کنم رو 0919 دایورت میشه اما وقتی به سیم کارت ایرانسل زنگ میزنم میگه کلیه خطوط اشغال می باشد آیا کد دیگری برای دایورت هست؟ممنون...

چنانچه شماره دایورت را صحیح وارد کرده باشید، اصولا نباید مشکلی باشد، احتمالا مشکل از خود شبکه همراه اول در منطقه شماست که پیغام اشغالی خطوط را می دهد.
اما در کل همان کدی که وارد فرمودید صحیح است و مشکلی ندارد.

سلام
من یه سوال داشتم. من اگه سیم کارت ایرانسلمو به پاکستان ببرم رومینگشو فعال کنم هر sms که از اونجا به ایران میزنم چند تومن کم میکنه؟اون شخصی که از ایران به من sms میزنه چند تومن اعتبار کم میکنه؟

با درود خدما شما دوست عزیز
چنانچه سیمکارت شما اعتباری ایرانسل می باشد، چون تازه برای اولین بار در ایران بحث رومینگ سیمکارت های اعتباری مطرح شده، زمان می برد تا با همه اپراتور ها قرارداد رومینگ اعتباری بسته شود.
در حال حاضر رومینگ سیمکارت های اعتباری ایرانسل در کشور های عربستان، ترکیه، امارات، سوریه، افغانستان، قبرس، بلژیک و عراق برقرار شده.
به همین دلیل در کشور پاکستان سیمکارت های اعتباری ایرانسل فعلا رومینگ ندارد، اما با بحث و گفتگو هایی که صورت گرفته رومینگ اعتباری ایرانسل در پاکستان هم برقرار خواهد شد، اما فعلا چنین امکانی وجود ندارد.

اما چنانچه از سیمکارت دائمی ایرانسل استفاده می کنید، این نوع سیمکارت، تنها سیمکارت ایران است که در تمامی نقاط دنیا و در اکثر اپراتور های جهان قابل استفاده است.
فقط کافیست در سایت رسمی، قسمت رومینگ، تقاضای سیمکارت رومینگ بدهید و با پرداخت مبلغ 200 هزار تومان ودیعه که بعد از اتمام سفر قابل بازگشت هست، بدون هیچ مشکلی در تمامی کشور های جهان از سیمکارت دائمی خود استفاده کنید.

Nova view
2009-08-18, 05:02 PM
سلام.دوستان من یک مشکل دارم که خیلی خوشحال میشم اگه کمکم کنید.

من جدیدا جی پی آر اس گوشیم قطع شده و سرویس نمیده.علامت G اون هم روش خط کشیده شده.چی کار کنم؟خیلی مهمه.تورو خدا کمکم کنید.

گوشیم:سونی اریکسون K810i
شماره:0936901

دو حالت بیشتر امکان پذیر نیست،
یا مشکل از گوشی شماست، یا مشکل از شبکه
چنانچه در منطقه شما دیگر خطوط ایرانسل نیز با این مشکل مواجه هستند از طریق شماره 140 منطقه خود را به اپراتور برای بررسی اعلام فرمایید.

بیشتر به نظر می رسد مشکل از شبکه باشد، چون خطی که بر روی حرف G نشان داده می شود، به این معناست که شبکه به خط شما اجازه اتصال و ثبت نام GPRS نمی دهد.
ترجیحا گوشی خود را یکبار ریستارت و تنظیمات مربوطه را چک کنید.

MEAYSAM
2009-08-18, 07:24 PM
دوباره از امروز بعدظهر ام ام اس دوشمارم بی دلیل موجه قطع شد متاسفانه راستی یکی ازشماره ها صبح فرم پیگیری پر کردند اپراتور و همان صبح وصل شد ولی دوباره قطع شد دربعدظهر که اپراتورها می گویند نواجان بخش فنی داره روی شمارت کار می کند برای همین ممکن است موقتا وصل شود ولی دوباره قطع می شود درضمن گفتند امکان پرکردن مجدد فرم پیگیری تا جواب فرم پیگیری وجود ندارد نواجان چرا اپراتورها گزارش وصلی وقطعی مجدد ام ام اسم تا دادن نتیجه فرم پیگیری را به بخش فنی نمی دهند ؟ درضمن تاکی باید مضحکه دست ایرانسل من وامسال مشترکان مثل من باشیم و ام ام اس و حتی آنتن ایرانسل قطع ووصل بیجهت و بی دلیل شود همش چرا شبکه پایداری وتضمینی اصلا ندارد؟

sina123
2009-08-18, 09:24 PM
با درود خدما شما دوست عزیز
چنانچه سیمکارت شما اعتباری ایرانسل می باشد، چون تازه برای اولین بار در ایران بحث رومینگ سیمکارت های اعتباری مطرح شده، زمان می برد تا با همه اپراتور ها قرارداد رومینگ اعتباری بسته شود.
در حال حاضر رومینگ سیمکارت های اعتباری ایرانسل در کشور های عربستان، ترکیه، امارات، سوریه، افغانستان، قبرس، بلژیک و عراق برقرار شده.
به همین دلیل در کشور پاکستان سیمکارت های اعتباری ایرانسل فعلا رومینگ ندارد، اما با بحث و گفتگو هایی که صورت گرفته رومینگ اعتباری ایرانسل در پاکستان هم برقرار خواهد شد، اما فعلا چنین امکانی وجود ندارد.

اما چنانچه از سیمکارت دائمی ایرانسل استفاده می کنید، این نوع سیمکارت، تنها سیمکارت ایران است که در تمامی نقاط دنیا و در اکثر اپراتور های جهان قابل استفاده است.
فقط کافیست در سایت رسمی، قسمت رومینگ، تقاضای سیمکارت رومینگ بدهید و با پرداخت مبلغ 200 هزار تومان ودیعه که بعد از اتمام سفر قابل بازگشت هست، بدون هیچ مشکلی در تمامی کشور های جهان از سیمکارت دائمی خود استفاده کنید.
مرسی از جوابتون ولی هزینه رو نگفتین؟سیم کارتم اعتباریه ولی اگه تقاضای سیمکارت رومینگ بدم اون وقت هزینه هر SMS چند میشه؟

Nova view
2009-08-18, 10:10 PM
مرسی از جوابتون ولی هزینه رو نگفتین؟سیم کارتم اعتباریه ولی اگه تقاضای سیمکارت رومینگ بدم اون وقت هزینه هر SMS چند میشه؟

همانطور که گفتم فعلا امکان استفاده از سیمکارت های اعتباری در کشور مورد نظر شما وجود ندارد،
سیمکارت رومینگ مخصوص دارندگان سیمکارت های دائمی ایرانسل می باشد.

در مورد تعرفه سوال فرمودید، من پیشتر فایل مربوط به کلیه تعرفه های رومینگ دائمی بین الملل را قرار داده بودم، در این پست هم قرار می دهم.
چون این رومینگ از طریق شبکه بین المللی MTN برقرار است، تعرفه ها بر حسب واحد پولی کشور مورد نظر می باشد که با توجه به نرخ روز ارز به واحد ریال ایران محاسبه خواهد شد.

MEAYSAM
2009-08-19, 07:36 AM
از دیروز تا حالا ام ام اس قطعه دوستان آیا برای شما هم قطعه؟

Nova view
2009-08-19, 11:04 AM
دوباره از امروز بعدظهر ام ام اس دوشمارم بی دلیل موجه قطع شد متاسفانه راستی یکی ازشماره ها صبح فرم پیگیری پر کردند اپراتور و همان صبح وصل شد ولی دوباره قطع شد دربعدظهر که اپراتورها می گویند نواجان بخش فنی داره روی شمارت کار می کند برای همین ممکن است موقتا وصل شود ولی دوباره قطع می شود درضمن گفتند امکان پرکردن مجدد فرم پیگیری تا جواب فرم پیگیری وجود ندارد نواجان چرا اپراتورها گزارش وصلی وقطعی مجدد ام ام اسم تا دادن نتیجه فرم پیگیری را به بخش فنی نمی دهند ؟ درضمن تاکی باید مضحکه دست ایرانسل من وامسال مشترکان مثل من باشیم و ام ام اس و حتی آنتن ایرانسل قطع ووصل بیجهت و بی دلیل شود همش چرا شبکه پایداری وتضمینی اصلا ندارد؟

از دیروز تا حالا ام ام اس قطعه دوستان آیا برای شما هم قطعه؟

باید قسمت فنی حل مشکل را در فرم پیگیری تایید کند، تا آن بسته شود. ارسال چندین فرم اصولا تاثیری هم ندارد. مراحلی دارد که باید طی شود.
همانطور که پیشتر هم گفتم، متاسفانه عدم پایداری از ویژگی های اپراتور های در حال توسعه هست.
شبکه GSM که با امواج رادیویی کار می کند، آنهم در این گستردگی، در بهترین شرایط هرگز خالی از اختلال نخواهد بود!
در طی زمان، تراکم مراکز اتصال که بیشتر شود، به تدریج این چنین مشکلات قطعی هم بسیار کم خواهد شد.
اصولا هم اواسط فصل تابستان تا اواسط فصل پاییز، زمان گسترش پوشش و افزایش ظرفیت هاست.
شبکه تلفن همراه یک شبکه آنلاین است، نمی شود که مثلا یک هفته خاموشش کرد، کارها را انجام داد و بعد روشن کرد.
کلیه عملیات باید با دقت انجام شود تا حداقل مشکل پیش بیاید.
هرگونه کار هم توازن ترافیک را بهم می زند و مشکلاتی ایجاد می کند.

در فصل گرما هم مشکل چند برابر می شود و لینکهای رادیویی مشکل پیدا می کنند.
البته تکنولوژی وایمکس در مناطق حساس، این مشکل را برطرف خواهد کرد.

مشکلاتی که بوجود می آید هم کلی نیست، در اکثر مناطق هیچ گونه اختلالی دیده نمی شود!
بنا به نوع زیر ساختی که مخابرات به ایرانسل می دهد، مناطق کاملا متفاوت است.
حتما چنانچه گزارشی داده شود، پیگیری خواهد شد.
خیلی کم پیش می آید که مشکل از خود شبکه باشد، اکثرا موارد در قطعی های لینکها و مشکلات آنتن دهی دیده می شود.

اگر هم زمانی اختلال عمدی صورت بگیرد، مثل مورد اخیر حتما اطلاع رسانی خواهد شد.

mahdi_o
2009-08-19, 05:30 PM
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من یک سیم کارت ایرانل دارم (935) که متاسفانه نه قاب سیم کارت رو دارم و نه سندش رو!!
الان سیم کارت ایرانسل من قفل شده!!! و در خواست PUK رو داره
یه جایی خوندم که گفته بود PUK اکثرا 12345 هست
میام و PUK رو با توجه به اون حرف وارد میکنم 12345 ، بعد از من میخواد که پین کد جدید رو وارد کنم
و این کار رو میکنم و بعد میگه که پین کد رو تکرار کنم و یکبار دیگه پین کد رو وارد میکنم
بعد پیغام میده که پین کد قفل هست!!
چی کار باید بکنم؟ که سیم کارت فعال بشه؟!؟!؟
من به این شماره سیم کارتم علاقه دارم :beel:

Google 64
2009-08-19, 06:02 PM
برای رفع این مشکل دو راه وجود داره 1 به 140 تماس بگیرید و رمز pukخود را دریافت کنید
2
به نمایندگی ایرانسل با مدارک معتبر و سند مالکیت رفته فروشنده با باز کردن صفحه شما به قسمت اطلاع حساب رفته و با دادن شماره ایرانسل خط دیگر رمز شما به اون شماره ارسال می شود

mahdi_o
2009-08-19, 06:38 PM
برای رفع این مشکل دو راه وجود داره 1 به 140 تماس بگیرید و رمز pukخود را دریافت کنید
2
به نمایندگی ایرانسل با مدارک معتبر و سند مالکیت رفته فروشنده با باز کردن صفحه شما به قسمت اطلاع حساب رفته و با دادن شماره ایرانسل خط دیگر رمز شما به اون شماره ارسال می شود

سلام
دوست عزیز من که گفتم هیچ مدرکی ندارم!!
اگه با 140 تماس بگیرم اونها PUK رو به من میدن؟
یعنی هیچ اطلاعاتی از من نمیخوان؟

Nova view
2009-08-19, 06:44 PM
سلام

اپراتور جهت شناسایی شما، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و پلاک منزل را خواهد پرسید.
با اعلام این مشخصات شما مالک سیمکارت شناخته می شوید و می توانید از اپراتور کمک بگیرید.

mahdi_o
2009-08-19, 07:58 PM
حالا که من این اطلاعات رو ندارم چی کار کنم؟ یعنی هیچ راهی نیست؟

faridbahal
2009-08-19, 08:02 PM
حالا که من این اطلاعات رو ندارم چی کار کنم؟ یعنی هیچ راهی نیست؟
پس سیم کارت ماله کیه؟! توی خیابون که پیداش نکردی؟!

mahdi_o
2009-08-20, 01:02 AM
پس سیم کارت ماله کیه؟! توی خیابون که پیداش نکردی؟!

نه خیر!!!
برای یکی از دوستانم هست ولی خب الان رووم نمیشه برم بهش بگم ، فلانی بیا و آدرس و شماره شناسنامه و ... رو بده
من لازم دارمشون!! :dont:

sefrtime
2009-08-20, 01:42 AM
نه خیر!!!
برای یکی از دوستانم هست ولی خب الان رووم نمیشه برم بهش بگم ، فلانی بیا و آدرس و شماره شناسنامه و ... رو بده
من لازم دارمشون!! :dont:
با سلام پس بیخیال سیم شو

mimi_n95
2009-08-20, 02:50 AM
سلام دوستان می خواستم ببینم این اتفاق واسه خط 919 بیفته و قاب نداشته باشم چیکار کنم؟

Nova view
2009-08-20, 11:18 AM
سلام دوستان می خواستم ببینم این اتفاق واسه خط 919 بیفته و قاب نداشته باشم چیکار کنم؟

مشکل خود را در تاپیک زیر مطرح کنید تا به طور کاملا تخصصی پاسخ داده شود:

پاسخگویی تخصصی به سوالات و مشکلات سیمکارتهای همراه اول
(http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=12959&page=26)

bobo_0_6
2009-08-20, 04:46 PM
اپراتور جهت شناسایی شما، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و پلاک منزل را خواهد پرسید.
با اعلام این مشخصات شما مالک سیمکارت شناخته می شوید و می توانید از اپراتور کمک بگیرید.

ببینید جناب nova view برای من یکبار یه اتفاق شبیه این افتاد مسئول اپراتور بعد از 10 دقیقه سوال جواب آخرشم گفت من نمیتونم فایل شما رو باز کنم چون مدرک شناسایی شما بعد از یک سال به دستم نرسیده
یا حتی برای یه خط دیگم sms اومد سیم کارتت تکمیل ثبت نام نشده در حالی که شارژ هدیه سیم کارت هدیه و حتی پسورد انتقال شارژمو گرفتم و همه ی مدارک رو همون شب اول براشون فرستادم

megaboy
2009-08-21, 02:19 AM
میخواستم بدونم چه جوری با ایران سل و باn78 میشه رفت تو اینترنت

MEAYSAM
2009-08-21, 10:18 AM
سرویس ام ام اسم دوباره قطع شد از دیروز تا الان بی دلیل موجه ایرانسل یک روز کامل این سرویس را برای من فعال نکرد همش قطعه خودشو مسخره کرده با این سرویس دهیش اگر نمی تواند ارایه کند خیلی راحت بگه نمی توانم! راستی شماره جدیدم دو هفته است مدارکش رسیده اما همچنان ام ام اسش غیرفعاله فقط قسمت دریافت تنظیماتش فعال شده است مراحل فعالسازی ام ام اس برای شماره جدید می شد بگید درضمن تو کنترل حساب اینترنتی قسمت سرویسها شماره جدیدم هنوز گزینه ACTIVE MMS ندارد!

MEAYSAM
2009-08-21, 10:58 AM
امروز فرم پیگیری برای ام ام اسم که قطعه پر کردم بعد این پیغام ازطرف ایرانسل برایم آمده معنیش چیه: Dear subcirber your problem is under investigation with ‎2810300 icident number thank you.‎ نواجان معنیش چیه ممنون از لطفت؟

Nova view
2009-08-21, 11:15 AM
امروز فرم پیگیری برای ام ام اسم که قطعه پر کردم بعد این پیغام ازطرف ایرانسل برایم آمده معنیش چیه: Dear subcirber your problem is under investigation with ‎2810300 icident number thank you.‎ نواجان معنیش چیه ممنون از لطفت؟

سیستم جدید در مرکز خدمات در حال اجرا و تکمیل است که شماره و نحوه پیگیری فرم ها و ... از طریق پیام کوتاه به مشترک اطلاع رسانی شود.

این پیامک شماره پیگیری فرم شما را اعلام می کند و اینکه برای بررسی، در خواست شما به قسمت مربوطه ارجاع داده شده.

Nova view
2009-08-21, 11:40 AM
میخواستم بدونم چه جوری با ایران سل و باn78 میشه رفت تو اینترنت

ابتدا باید با وارد کردن کد زیر تنظیمات مورد نیاز را دریافت کنید:

*140*3*5# برای سیمکارت های اعتباری
*130*3*5# برای سیمکارت های دائمی

بعد از دریافت تنظیمات، آنها را در گوشی خود ذخیره کنید.
سپس می توانید با مرورگر خود گوشی و یا برنامه های جانبی مرورگر نظیر Opera mini و ... از اینترنت همراه استفاده فرمایید.

MEAYSAM
2009-08-21, 12:27 PM
نواجان سوال بخش دوم تاپیک 472من ازهمین انجمن پاسخش را می دهی ؟ ممنون ازلطفت

Nova view
2009-08-21, 01:49 PM
سرویس ام ام اسم دوباره قطع شد از دیروز تا الان بی دلیل موجه ایرانسل یک روز کامل این سرویس را برای من فعال نکرد همش قطعه خودشو مسخره کرده با این سرویس دهیش اگر نمی تواند ارایه کند خیلی راحت بگه نمی توانم! راستی شماره جدیدم دو هفته است مدارکش رسیده اما همچنان ام ام اسش غیرفعاله فقط قسمت دریافت تنظیماتش فعال شده است مراحل فعالسازی ام ام اس برای شماره جدید می شد بگید درضمن تو کنترل حساب اینترنتی قسمت سرویسها شماره جدیدم هنوز گزینه ACTIVE MMS ندارد!

چنانچه برای حل مشکل فرم پیگیری ارسال شده، باید منتظر بمانید تا بررسی و رفع شود.
از روند و مراحل هم می توانید با اعلام شماره پیگیری به اپراتور، مطلع شوید.

سرویس MMS برای خط زمانی فعال شود، که هم مدارک ثبت نام رسیده باشد و هم فرم مربوط در سیستم وارد شود و در آنصورت گزینه MMS SERVICE در قسمت خدمات ارزش افزوده اضافه خواهد شد و شما می توانید از این سرویس استفاده کنید.

MEAYSAM
2009-08-21, 03:40 PM
آخه برای شماره جدیدم یک هفته پیش مدارک اصلیم ودو هفته پیش مدارک ام ام اس رسیده ولی هنوز فعال نشده

kalirad
2009-08-21, 09:44 PM
با با شمام دلتون خوشه.من 3 هفته هست كه فرم رو پست كردموزنگ زدم اپراتور گفت هنوز نرسيده
روال كاريشم تا وصل بشه 15 تا 20 روز طول مي كشه

MEAYSAM
2009-08-25, 06:07 PM
خدمات آنلاین ایرانسل سیم کارتهای ایرانسل حذف شد نواجان چرا حذف شد؟راستی سرویس پیامگیر صوتی هنوز هست یا آنهم درشرف حذف شدن است چون امروز پیغام((بسته پیامگیر صوتی تا بیست وچهارساعت آینده غیر فعال می شود )) دادچرا؟

Google 64
2009-08-25, 07:05 PM
خدمات آنلاین ایرانسل سیم کارتهای ایرانسل حذف شد نواجان چرا حذف شد؟راستی سرویس پیامگیر صوتی هنوز هست یا آنهم درشرف حذف شدن است چون امروز پیغام((بسته پیامگیر صوتی تا بیست وچهارساعت آینده غیر فعال می شود )) دادچرا؟

منظور شما از سرویس ان لاین چه سرویس هایی هست ؟ در ضمن سرویس پیامگیر فعال می باشد البته این پیام که برای شما ارسال شده شاید به منظور به روز رسانی سرویس باشد برای راهنمایی بیشتر می تونید با 140 تماس بگیرید و دلیل کامل راجویا بشید

MEAYSAM
2009-08-25, 07:53 PM
عزیز یک آیکن تو قسمت سرگرمی بعضی گوشیها و فهرست گوشی نوکیا جاوا بود باسیم کارت ایرانسل بنام خدمات آنلاین ایرانسل که با آیکن سیم کارت بود که قرار بود برای همراه بانک ایرانسل استفاده شود ولی مثل اینکه کلا این گزینه حذف شده است چرا جوابش را نواجان می داند؟راستی چرا این سرویس پیامگیر رسما افتتاح نمی شود بخدا طرفدار زیاد دارد

Nova view
2009-08-25, 09:54 PM
عزیز یک آیکن تو قسمت سرگرمی بعضی گوشیها و فهرست گوشی نوکیا جاوا بود باسیم کارت ایرانسل بنام خدمات آنلاین ایرانسل که با آیکن سیم کارت بود که قرار بود برای همراه بانک ایرانسل استفاده شود ولی مثل اینکه کلا این گزینه حذف شده است چرا جوابش را نواجان می داند؟راستی چرا این سرویس پیامگیر رسما افتتاح نمی شود بخدا طرفدار زیاد دارد

طبق مطالعات صورت گرفته، خدمات آنلاین به آن صورتی که بود در ایران قابل اجرا نیست،
این سرویس همانند اپراتور های دیگر جهان قابلیت های بسیاری داشت که نیازمند یک سری زیر ساخت ها بود.

به همین دلیل فعلا به طور نرم افزاری کد حذفش از طریق GSM و پیام کوتاه ارسال شده و فعلا محو گردیده.
کار مطالعاتی بر رویش ادامه دارد.
بحث بانکداری الکترونیکی متاسفانه باز هم با تبعیض رو به رو شده و بانک مرکزی پایلوت این سرویس را در اختیار همراه اول قرار داده.
همراه اول هنوز کدهای دستوری ندارد، این سرویس را گرفته، اپراتور دوم که کدهای دستوریش فعال است، هنوز چیزی دریافت نکرده، البته بحث و مشاورات در این زمینه ادامه دارد، چنانچه زیر ساختش در اختیار ایرانسل قرار بگیرد هیچ مشکلی در زمینه اجرا وجود ندارد. اما ظاهرا قرار است اول همراه اول ارائه کند.

به طور کلی قرار شده ترجیحا سرویس های این چنینی بر بستر کدهای دستوری USSD ارائه شود، هم امکانش فراهم است و هم دارای امنیت و کمترین اختلال است.

درباره سرویس پیامگیر هم تا قسمتی در دست اجراست.

amir_8460
2009-08-27, 10:14 PM
بحث بانکداری الکترونیکی متاسفانه باز هم با تبعیض رو به رو شده و بانک مرکزی پایلوت این سرویس را در اختیار همراه اول قرار داده.

نوا جان سوالی که مطرح است .... و من رو خیلی ناراحت و درگیر میکنه .... اینه که چرا ایرانسل در برابر این همه تبعیض و ظلمی که در حقش میشه و به دنبال اون به مشترکینش که همون مردم خودمون هستند میشه اینقدر مسامحه و سکوت میکنه اگه تونستی یه جواب قانع کننده به من بدی خیال منو راحت کردی .....

بيتا
2009-08-28, 03:57 PM
سلام مي خواستم بدونم چطوري شارز انتقال بديم؟ فوري plz:dont:

bobo_0_6
2009-08-29, 01:13 AM
یه سر اینجا بزن کامل توضیح داده:
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=30545

MEAYSAM
2009-08-29, 10:06 AM
ویترین قسمت چندرسانه ای چرا سه روزه قطعه یعنی هرچی محصول درخواست می کنی هیچی نمی آید؟

Google 64
2009-08-29, 10:59 AM
با سلام به شما دوست عزیز من همین الان حسب اعلام شما به این قسمت رفتم و وارد سیستم شدم و پیامک هم ارسال کردم ام ام اس هم ارسال کردم احتمالا ایراد از سرور پشتیبانی خط شما است

MEAYSAM
2009-08-29, 05:48 PM
منظور من این بود که محصول چندرسانه ای توسط ویترین با کد وسایت ارسال نمی شود البته خدا راشکر سرویس ها نرمال شده اند بخصوص ام ام اس البته اگر ایرانسل خرابشان نکندراستی نواجان کجایند؟

mgh1899
2009-09-03, 10:17 PM
الان یک ماهه که وقتی می خوام از gprs استفاده کنم این ارور رو میده no gateway replay لطفا راهنمایی کنید

Google 64
2009-09-04, 12:45 PM
الان یک ماهه که وقتی می خوام از gprs استفاده کنم این ارور رو میده no gateway replay لطفا راهنمایی کنید

تنظیمات گوشی رو بررسی کنید ببینید GPRS ایرانسل توتنظیماتش هست روش OKکنید اگر هم نیست از کد دستوری یا 140 استفاده کنید

Google 64
2009-09-04, 12:53 PM
نوا جان سوالی که مطرح است .... و من رو خیلی ناراحت و درگیر میکنه .... اینه که چرا ایرانسل در برابر این همه تبعیض و ظلمی که در حقش میشه و به دنبال اون به مشترکینش که همون مردم خودمون هستند میشه اینقدر مسامحه و سکوت میکنه اگه تونستی یه جواب قانع کننده به من بدی خیال منو راحت کردی .....

این طبیعیه که با توجه به این که اپراتور اول دولتی است دولت سرویس های در امد زارو در اختیار این اپراتور قرار بده و با استفاده از این ترفند سعی در جذب مشترکین بیشتر داشته باشه البته ایرانسل با خدمات ارزش افزوده و با محصولات جالب و خدمات منحصر به فرد مثل شارژ شگفت انگیز و سیم کارت هدیه در جذب مشترکین موفق بوده همچنین در دسترس بودن خدمات 24 ساعته 140 و بحث مشتری مداری در ارایه کارت پارژ و بهای اندک سیم کارت از همراه اول جلو تر زده همچنین شما می تونید این کثرت مشترکین رو در انجمن اپراتور ها به عینه ببینید امید وارم این پاسخ شما رو قانع کرده باشه

RMEEN
2009-09-07, 10:05 AM
سلام

نه دوست عزیز puk را بت نمیدن از کجا ملوم که صاحب سیم کارت باشی دوست عزیز یه سیم کارت ایرانسل که اینهمه دنگا فنگ نمیرزه بابا حداقل دائم بود یه چیزی بابا برو یکی دیگشا بخر دوتاشا بت میدن چون هیچ جوره نمیتونی بگیری

Google 64
2009-09-07, 10:30 AM
سلام

در سیستم ایرانسل کسی مالک خط شناخته میشه که مشخصاتش در سیستم ثبت شده در غیر این صورت شما مالک خط نیستید

ttabriz
2009-09-07, 03:06 PM
سلام من یه خط ایرانسل دایمی دارم میخواستم ببینم میتونم اونو به اعتباری تبدیل کنم یا نه

nilon
2009-09-07, 05:33 PM
سلام

من یه سیم کارت اعتباری ایرانسل خریدم و میخوام خودم ثبت نام کنم

کسی لینک ثبت نامو داره بده من ثبت نام کنم

حالت اضطراری داره لطفا کمکم کنینین

مرسی

Google 64
2009-09-07, 05:46 PM
سلام

من یه سیم کارت اعتباری ایرانسل خریدم و میخوام خودم ثبت نام کنم

کسی لینک ثبت نامو داره بده من ثبت نام کنم

حالت اضطراری داره لطفا کمکم کنینین

مرسی

سلام در اوایل راه اندازی ایرنسل این قسمت تو ثبت نام بود ولی الان این امکان فقط از طریق نمایندگی مجاز امکان پذیر است و در گذشته از طریق 120 امکان پذیر بود به همراه مدارک شناسایی معتبر به نمایندگی ها مراجعه کنید تا در اسرع وقت ثبت نام صورت بگیرد

Google 64
2009-09-07, 05:46 PM
سلام من یه خط ایرانسل دایمی دارم میخواستم ببینم میتونم اونو به اعتباری تبدیل کنم یا نه

این امکان وجود ندارد تبدیل اعتباری به دایمی امکان پذیر است ولی بالعکس خیر

mhd609
2009-09-07, 11:26 PM
تعرفه يك دقيقه مكالمه بين خطوط ايرانسل چقدره؟

dani_music
2009-09-08, 01:19 AM
سلام خسته نباشید .

راستش الان یکی دو روزه هیچ اس ام اسی نمیتونم سند کنم و با پیغام : message barred مواجه میشم . مشکل از چیه؟
اس ام اس بهم میرسه و زنگ هم مشکلی نداره فقط من نمیتونم اس ام اس بفرستم

Nova view
2009-09-08, 01:48 PM
تعرفه يك دقيقه مكالمه بين خطوط ايرانسل چقدره؟

تعرفه یک دقیقه مکالمه از ایرانسل دائمی به ایرانسل به ازای هر دقیقه 499 ریال و از ایرانسل اعتباری به ایرانسل به ازای هر دقیقه 620 ریال محاسبه می شود.

سلام خسته نباشید .

راستش الان یکی دو روزه هیچ اس ام اسی نمیتونم سند کنم و با پیغام : message barred مواجه میشم . مشکل از چیه؟
اس ام اس بهم میرسه و زنگ هم مشکلی نداره فقط من نمیتونم اس ام اس بفرستم

شما ابتدا حتما شماره مرکز پیام کوتاه در گوشی خود را چک کنید.
شماره عادی آن +989350001400 می باشد.

این پیغام به معنی انسداد سرویس هست، چنانچه شماره مرکز پیام کوتاه درست بود حتما با مرکز خدمات تماس بگیرید.

shojaee
2009-09-08, 02:52 PM
با سلام
از امروز صبح وقتي به شماره اي از ايرانسل ميخوام اس ام اس ارسال كنم
ميگه اين شماره به كسي اختصاص نداره در حالي كه كاملا به شماره مطمئنم :dont:
و از اون شماره هم به من زنگ مي خوره هم اس ام اس مياد
ممنون ميشم از كمكتون
با تشكر

Nova view
2009-09-08, 05:10 PM
با سلام
از امروز صبح وقتي به شماره اي از ايرانسل ميخوام اس ام اس ارسال كنم
ميگه اين شماره به كسي اختصاص نداره در حالي كه كاملا به شماره مطمئنم :dont:
و از اون شماره هم به من زنگ مي خوره هم اس ام اس مياد
ممنون ميشم از كمكتون
با تشكر

به دلیل افزایش ظرفیت در یکی از مراکز پیام کوتاه ممکن است مشکلاتی پیش آید،
شما می توانید شماره های دیگر مرکز پیام کوتاه را تست کنید:
989350002400
989350002410
989350002420
و..

shojaee
2009-09-08, 05:26 PM
به دلیل افزایش ظرفیت در یکی از مراکز پیام کوتاه ممکن است مشکلاتی پیش آید،
شما می توانید شماره های دیگر مرکز پیام کوتاه را تست کنید:
989350002400
989350002410
989350002420
و..

جواب داد
خيلي ممنون:flower:

doom3
2009-09-11, 04:36 AM
دوستان سیم کارتی که قبلا ثبت نم نشده باشه چه کی ماک اونه:wow:

MEAYSAM
2009-09-17, 09:39 AM
سرویس ویترین ازصبح تا حالا قطعه نواجان مشکلی بهم زده راستی ازعید فطر به بعد با خدمات مشترکین بخواهیم تماس بگیریم باید ازشماره 700استفاده کنیم پس 140چی می شد و کدها قطع می شد؟

میلاد h
2009-09-17, 11:29 AM
سلام نوا جان:flower:امروز یک اس ام اس حاوی تنظیماتWAP+MMSدریافت کردم و2 تا دیگه اس ام اس هم بعدش رسید که گوشی شما تنظیمات را پشتیبانی می کنه و اون یکی نوشته برای راهنمایی با شماره120 تماس بگیرید یا بروید سایت ایرانسل...من فرم ام ام اس را3_4 بار ارسال کردم حالا نمی دونم مفهوم این ااس ام اس چیه من که تتظیمات ام ام اس وجی پی ار اس را از قبل ذخیره کرده بودم:Smile (31):با تشکر

Nova view
2009-09-18, 04:37 PM
سلام نوا جان:flower:امروز یک اس ام اس حاوی تنظیماتWAP+MMSدریافت کردم و2 تا دیگه اس ام اس هم بعدش رسید که گوشی شما تنظیمات را پشتیبانی می کنه و اون یکی نوشته برای راهنمایی با شماره120 تماس بگیرید یا بروید سایت ایرانسل...من فرم ام ام اس را3_4 بار ارسال کردم حالا نمی دونم مفهوم این ااس ام اس چیه من که تتظیمات ام ام اس وجی پی ار اس را از قبل ذخیره کرده بودم:Smile (31):با تشکر

احتمالا فرم های دیگر شما تازه به شبکه رسیده و به همین دلیل تنظیمات برای شما ارسال شده.

desert2004
2009-09-19, 12:10 AM
من چهارشنبه و پنجشنبه از هر فروشگاه و نمایندگی که سراغ سیم کارت 5000 تومانی رو میگرفتم میگفتن سیم کارت الان 7000 تومانه! و سیم کارت 5000 تومانی به ما ابلاغ نشده! (اهواز)

می خواستم بدونم چند روز طول میکشه تا این طرح به شهرستان ها هم ابلاغ بشه؟!

یه سوال دیگه هم داشتم.
الان وقتی سیم کارت رو می خریم وضعیت خط چجوریه؟ ( یک طرفه، دو طرفه یا مسدود؟ )

با تشکر

Nova view
2009-09-19, 11:56 AM
من چهارشنبه و پنجشنبه از هر فروشگاه و نمایندگی که سراغ سیم کارت 5000 تومانی رو میگرفتم میگفتن سیم کارت الان 7000 تومانه! و سیم کارت 5000 تومانی به ما ابلاغ نشده! (اهواز)

می خواستم بدونم چند روز طول میکشه تا این طرح به شهرستان ها هم ابلاغ بشه؟!

یه سوال دیگه هم داشتم.
الان وقتی سیم کارت رو می خریم وضعیت خط چجوریه؟ ( یک طرفه، دو طرفه یا مسدود؟ )

با تشکر

تعرفه جدید به همه نمایندگی ها ابلاغ شده،
نهایت تا اول مهر!
چنانچه نمایندگی چنین موردی را گفت، حتما مورد را گزارش دهید تا برخورد شود.
این عمل خلاف بند قانون نمایندگی های طرف قرارداد است.

سیمکارت ها در ابتدا یک طرفه است، پس از ثبت سیمکارت به نام شما مدتی دو طرفه می شود تا شما بتوانید اولین تماس را با خط خود بگیرید،
چنانچه بعد از یکماه مدارک شناسایی به شبکه نرسد، مجدد خط شما یکطرفه می شود.

reza_sat
2009-09-20, 09:36 AM
سلام
ايرانسل من قفل شده اعلان رو گوشي زده سيم كارت قفل است چند بار پين كد اشتباه وارد كردم اين توري شد حالا چي كار كنم

Nova view
2009-09-20, 10:03 AM
سلام
ايرانسل من قفل شده اعلان رو گوشي زده سيم كارت قفل است چند بار پين كد اشتباه وارد كردم اين توري شد حالا چي كار كنم

می توانید با وارد کردن PUK سیمکارت را از قفل خارج کنید و بعد پین کد مورد نظر خود را تنظیم کنید.

Emad
2009-09-20, 06:09 PM
سلام خدمت دوستان عزیزم ! :flower:

دو تا مشکل با سیمکارتم دارم امیدوارم راه حلی براش باشه

1- قدیم ها ( البته زیاد نه ها d: در حد 3 4 ماه پیش ) خیلی سرعت GPRS ایرانسلم خوب بود ! تا سر جریان انتخـ ابـ ات که کلا قطع شد و بعد از اون دیگه اصلا سرعتش مثل سابق نشده ! می خواستم بدونم اشکال از کجاست ! مثلا اگر 935 یا 936 بگیرم بهتر می شه یا نه ؟!

2- سیم کارت بعضی وقت ها می سوزه ! یعنی گوشی میزنه Please Insert sim Cart ! نمی دونم چرا اینجوری می شه ولی بعد از چند بار جابه جا کردن و خاموش روشن کردم بر می گرده !!!
البته روی گوشی های دیگه هم تست کردم که مطمئن بشم عیب از گوشی نیست !!! راه حل ؟!

راستی نرخ قیمت GPRS در ساعات معمولی روز با شب ها چه فرقی می کنه ؟!
و اینکه قیمت SMS کدام طرح رنگی ایرانسل 4 تومان هست !؟

ممنون

Nova view
2009-09-20, 08:27 PM
سلام خدمت دوستان عزیزم ! :flower:

دو تا مشکل با سیمکارتم دارم امیدوارم راه حلی براش باشه

1- قدیم ها ( البته زیاد نه ها d: در حد 3 4 ماه پیش ) خیلی سرعت GPRS ایرانسلم خوب بود ! تا سر جریان انتخـ ابـ ات که کلا قطع شد و بعد از اون دیگه اصلا سرعتش مثل سابق نشده ! می خواستم بدونم اشکال از کجاست ! مثلا اگر 935 یا 936 بگیرم بهتر می شه یا نه ؟!

2- سیم کارت بعضی وقت ها می سوزه ! یعنی گوشی میزنه Please Insert sim Cart ! نمی دونم چرا اینجوری می شه ولی بعد از چند بار جابه جا کردن و خاموش روشن کردم بر می گرده !!!
البته روی گوشی های دیگه هم تست کردم که مطمئن بشم عیب از گوشی نیست !!! راه حل ؟!

راستی نرخ قیمت GPRS در ساعات معمولی روز با شب ها چه فرقی می کنه ؟!
و اینکه قیمت SMS کدام طرح رنگی ایرانسل 4 تومان هست !؟

ممنون

با درود خدمت Emad عزیز

1. سرعت اینترنت به پیش شماره بستگی ندارد، سرعت منطقه ای یا شهری احتمالا پایین آمده.
2. اگر در گوشی دیگری تست کردید اما باز همین مشکل بوده، مشکل از سیمکارت است. ممکن است سیمکارت از نظر فیزیکی آسیب دیده باشد و کیت داخل آن اتصالی داشته باشد. برای حل باید از بسته بازگشت استفاده کنید و سیمکارت خودتان را تعویض کنید.
نرخ تبادل دیتا در ساعات پیک به ازای هر کیلوبایت 7 ريال و در ساعات غیر پیک به ازای هر کیلوبایت 2 ریال محاسبه می شود.

در حال حاضر هیچکدام از طرح های رنگی فعال نیست.
باید تا جشنواره بعدی منتظر بمانید تا با طرح های جدید به این مورد برسید.

Emad
2009-09-20, 09:10 PM
با درود خدمت Emad عزیز

1. سرعت اینترنت به پیش شماره بستگی ندارد، سرعت منطقه ای یا شهری احتمالا پایین آمده.
2. اگر در گوشی دیگری تست کردید اما باز همین مشکل بوده، مشکل از سیمکارت است. ممکن است سیمکارت از نظر فیزیکی آسیب دیده باشد و کیت داخل آن اتصالی داشته باشد. برای حل باید از بسته بازگشت استفاده کنید و سیمکارت خودتان را تعویض کنید.
نرخ تبادل دیتا در ساعات پیک به ازای هر کیلوبایت 7 ريال و در ساعات غیر پیک به ازای هر کیلوبایت 2 ریال محاسبه می شود.

در حال حاضر هیچکدام از طرح های رنگی فعال نیست.
باید تا جشنواره بعدی منتظر بمانید تا با طرح های جدید به این مورد برسید.

ببخشید ولی الآن یعنی همه جا سرعت خوبه ؟! :dont:

بسته ی بازگشت چیه ؟! :lol:

Senator 07
2009-09-20, 09:41 PM
ببخشید ولی الآن یعنی همه جا سرعت خوبه ؟! :dont:

بسته ی بازگشت چیه ؟! :lol:

با اجازه :

در اکثر جاها سرعت به حالت عادی برگشته و مشکلی نداره

بسته ی بازگشت به بسته ای میگن که شماره ی شما رو به یک سیم جدید منتقل کرده و اون سیم رو به شما میدن ولی با همین شماره فعلی
هزینه اشم 4000 تومانه

موفق باشید