PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات و مشکلات در مورد سیمکارتهای ایرانسل

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

GREEN BERET
2008-12-14, 12:05 PM
منم با سیم دائمی و گوشی 5700 تا حالا بیش از 200 kb نفرستادم . :flower:

nikan4host
2008-12-16, 08:54 AM
من 10 آذر طرح قرمز ایرانسلو انتخاب کردم 24 آذر طرحمو برداشتن! ماماااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااان جیـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــغ!!!

.::H.A.M.E.D::.
2008-12-16, 06:42 PM
وقتي من سيم كارت ايرانسل خودم را در داخل گوشي مي گذارم وبعد از 10دقيقه مي نويسه سيم غير فعال ايراد از كجاست

GREEN BERET
2008-12-16, 06:57 PM
وقتي من سيم كارت ايرانسل خودم را در داخل گوشي مي گذارم وبعد از 10دقيقه مي نويسه سيم غير فعال ايراد از كجاست

با سلام به شما دوست گرامی

مشکل از شبکه هستش و شما باید با خدمات مشترکین تماس بگیرید 130 یا 140 :flower:

GREEN BERET
2008-12-19, 12:34 AM
دوستان عزیز
من که گفتم، تا آخر آذر صبر کنید!!
من همچنان دنبال این موضوع هستم، من پیش بینی می کنم تا اواسط متمایل به اواخر دی این سرویس برای مشترکان یکجا و همزمان فعال شود! (قضیه سلطان بزرگ!!)
پس لطفا تا آخر آذر فعلا در مورد وصل نشدن mms پستی نزنید،
اگر موضوع و مشکل دیگری است حتما بفرمایید، در غیر این صورت اگر دیگر پست اسپم زده شود حتما حذف خواهد شد!!!!!!

<<<<<<تاپیک پاکسازی شد>>>>>>>
با سپاس
موفق باشید

جناب nova view عزیز ماه آذر هم به پایان راه خود رسید ولی خبری از وصل شدن mms ها نشد حالا باز جای شکرش باقیه که سیم دائمی من mms وصل هستش . حداقل آرزو به دل نمیمیرم ! من فکر کنم این قضیه تا پایان سال منتفی باشه به خاطر سیم های ثبت نشده تا مشکل ثبت نامها حل نشه فکر نکنم فعال بشه :flower:

aminkhann
2008-12-19, 04:43 PM
قیمت هر mms که ارسال می کنی چقدره؟

2008-12-19, 04:47 PM
بستگي به اين دارد كه چند كيلو بايت ارسال مي كني

GREEN BERET
2008-12-19, 04:54 PM
بستگي به اين دارد كه چند كيلو بايت ارسال مي كني

با سلام به دوستان گرامی

نه دوست عزیز ! چه یک کیلو بایت چه 50 کیلوبایت و حداکثر 300 کیلوبایت همگی یک قیمت دارند آن هم 48 تومان به ازای هر mms . مثل sms تا حداکثر 160 کاراکتر :flower:

2008-12-19, 05:04 PM
دست شما درد نكنه من اين مطلب را نمي دونستم ومن فرم mmsرا يك ماه است پر كرده ام اما هنوز جوابي نيامده چي كار كنم؟

GREEN BERET
2008-12-19, 05:15 PM
دست شما درد نكنه من اين مطلب را نمي دونستم ومن فرم mmsرا يك ماه است پر كرده ام اما هنوز جوابي نيامده چي كار كنم؟

اول اینکه شما مطمئن شو که فرمت به دست ایرانسل رسیده یا نه با زنگ زدن به شماره های مرکز تماس بعد از اینکه مطمئن شدی رسیده باید بپرسی که چرا هنوز mms من وصل نشده ! تازه بنده هم مثل شما صبر پیشه کرده ام برای سیم دائمی وصل شده ولی برای سیم اعتباری هنوز نه .:flower:

Nova view
2008-12-19, 06:33 PM
با درود خدمت دوستان عزیز
همانطور که گفتم تا آخرین روز آذر صبر می کنیم، من طی سه چهار روز آینده دوباره یک پیگیری خواهم کرد...
البته از یک دوستی در شبکه شنیدم که همزمان با جشنواره زمستانی این سرویس هم به کلیه مشترکینی که فرمشان رسیده ارائه خواهد شد و تمرکز اصلی طرحای رنگی روی mms است!
پس منتظر خبرهای خوش تری باشید...
موفق باشید

sorena
2008-12-19, 08:40 PM
دو ماه گذشت
ما که همچنان منتظریم ...
انشا الله که اینطور باشه.

nikan4host
2008-12-20, 08:00 AM
آقا مژده مژده
من به ایراسل ایمیل زدم گفتم نمیشه به جای فکس فرم رو ایمیل کنم؟؟؟ اونا هم گفتن yes! :student:

منم فرم pdf فعال سازی mms رو پر کردم و بعد به پسوند jpg تبدیل کردم به ایمیل ایرانسل فرستادم (4 روز پیش) بعد دوباره ایمیل زدم گفتم من فرممو attache کردما!!! پس چی شد؟ ببینید واسم چی نوشته :wow:

با سلام و احترام

مشترک گرامی

در حال حاضر فرم فعال سازی سرویس MMS سیم کارت شما در سیستم موجود است . در صورتی که تنظیمات MMS را در گوشی انجام داده اید اما قادر به استفاده از این سرویس نمی باشید در ادامه همین ایمیل با ما در ارتباط بوده و اطلاعات ذيل را در ادامه همين ايميل براي ما ارسال نماييد تا مشکل شما به طور کامل بررسی شود.

1-نام و نام خانوادگي

2-شماره شناسنامه

3-ادرس و پلاك دقيق منزل

4-ذکر دقیق مشکل (در هنگام استفاده از این سرویس چه پیغام خطایی دریافت می نمایید؟)

5-شماره سریال سیم کارت ( کیت نامبر: شماره 9 رقمی روی قاب زرد رنگ سیم کارت و یا پشت خود سیم کارت )

6-شماره تماس ثابت

در صورت تمايل و جهت حل مشكل خود مي توانيد با شماره 140 از طريق خطوط ايرانسل و يا 09351400000 از ساير خطوط تماس حاصل فرماييد تا همكاران ما در اين مركز شما را راهنمايي نمايند.

باتشکر

تازه جالب اینجاست من فرم رو با موس امضا کردم! و نیازی به مهر نمایندگی نبود در مجموع فاصله شما تا mms = فاصله شما با رایانه :beel:
الان مهم اینه ----------->در حال حاضر فرم فعال سازی سرویس MMS سیم کارت شما در سیستم موجود است .

من جواب این ایمیلو الان دادم چون هنوز mms گوشیم نمیفرسته :Smile (31): آخه گوشیم سریال چنجه به زودی رو یه نوکیا سیم کارتمو امتحان میکنم d:

در ضمن یه نکاتی هست که اینجا میگم:
اولا سرویس 140 با سرویس ایمیل ایرانسل انگار دوگانگی دارن چون به 140 بزنگی بگی ایمیل بزنم میگن نه! اونم خیلی شدید!!
دوما اگه ایمیل زدید فایل رو حتما attach کنید چون من یه بار لینک دادم قبول نکردن
سوما اگه کار من راه افتاد دوستان خواستن فایل jpg فرم که آماده ویرایش با فتوشاپ رو بهتون بدم

sorena
2008-12-20, 09:20 AM
آدرس این ایمیل چیه ؟

nikan4host
2008-12-20, 09:52 AM
ایمیلی که میفرستادم به این آدرس بود:

cs@mtnirancell.ir

خداییش اگه میدونستم ایمیل 4 روزه جواب میده 10 آبان کار من راه میفتاد :happy: نه اینکه 2 بار فرم بفرستم و 2 مـــــــــاه منتظر :cry:

saeed820
2008-12-20, 04:50 PM
من که هروقت زنگ میزنم میگه فعال , فرم رسیدگی را هم پر کردم ولی هیچی به هیچی , الان فکر کنم 2 ماهی شده

bobo_0_6
2008-12-21, 04:19 PM
چند وقتیه که هر خط همراه اول به من sms میزته هر کدوم 5بار میرسه
اشکال از همراه اول یا ایرانسل؟
از طرف پول فرستادن 1 sms رو میگیره یا 5تا؟

Nova view
2008-12-22, 07:53 AM
با دورد خدمت دوست عزیز جنابbobo_0_6

این مشکل از همراه اول است، با دستکاری هایی که در سیستم پیامک همراه اول ایجاد شده این مشکل هم پیش آمده!!
خیر، از فرستنده فقط هزینه یک پیامک شارژ می شود.
موفق باشید

Nova view
2008-12-22, 08:24 AM
پیرو خبر بالا ایرانسل جهت رفاه حال مشترکان سیمکارت دائمی دو بانک دیگر جهت پرداخت قبوض را هم معرفی کرده:

کلیه شعب بانک تجارت با شماره حساب 210447
کلیه شعب بانک ملی با شماره حساب 200219290008
و قدیما هم که بانک ملت با شماره حساب 444440/96
به نام شرکت خدماتی ارتباطی ایرانسل
موفق باشید

mesri_funy
2008-12-23, 01:13 AM
سلام می خواستم بدونم با سیم کارتهای ایرانسل فقط به سیم کارتهای همین شرکت میشه mms داد؟
یعنی به اپراتور های همراه اول نمیشه؟

Amiiiin
2008-12-23, 02:30 AM
سلام می خواستم بدونم با سیم کارتهای ایرانسل فقط به سیم کارتهای همین شرکت میشه mms داد؟

سلام دوست محترم !

بله فقط به سیم کارتهای ایرانسل میشه mms فرستاد ... .

sorena
2008-12-23, 08:13 AM

خیر، اگر mms همراه اول ارائه بشه به اونم میشه فرستاد. الان هم میشه فرستاد ولی برای طرف مقابل یک sms حاوی یک لینک اینترنتی میره که با مراجعه به اون لینک میتونه محتوای mms ارسال شده را ببینه.

:student:

bobo_0_6
2008-12-23, 09:11 AM
به نظر من بانک ملت بهترینه چون علاوه بر اینکه قبضو میتونید بهشون بدید شما میتونید با یه فیش جام فراتر از بدهیتونم واریز کنید

Nova view
2008-12-23, 11:43 AM
با درود خدمت دوست گرامی جناب bobo_0_6
نمایندگیهایی که امکان شارژ الکترونیکی را داشته باشند این کار را می توانند انجام دهند بدین صورت که شما پول را به آنها می دهید و آنها همان ثانیه پول را به حساب شما واریز می کنند.
موفق باشید

Nova view
2008-12-23, 11:43 AM
با درود خرمت دوست عزیز جناب mesri_funy
همانطور که دوستان در بالا فرمودند اگر اپراتور مقصد سرویس MMS را ارائه کند، شما می توانید به خط های آن اپراتور MMS بفرستید!
این امر به گفته مسئولین همراه اول تا آخر امسال و به گفته مسئولین تالیا تا نیمه اول سال آینده امکان پذیر خواهد بود.
و حتی بلعکس، از همراه اول به ایرانسل و .... درست مثل پیامک!
موفق باشید

Elnazhh
2008-12-23, 12:33 PM
منم 2 ماهه فرم رو فرستادم 1 ماه پيش زنگ زدم گفتن نرسيده به شماره 09360 فاكس كن منم فاكس كردم ولي بازم فعال نشده برام. ديگه نميدونم چي كار كنم؟!

sorena
2008-12-23, 12:51 PM
منم 2 ماهه فرم رو فرستادم 1 ماه پيش زنگ زدم گفتن نرسيده به شماره 09360 فاكس كن منم فاكس كردم ولي بازم فعال نشده برام. ديگه نميدونم چي كار كنم؟!

ناراحت نباشید من و خیلی های دیگه دقیقا شرایط شما را داریم، منم فقط منتظرم تا ببینیم چی میشه ...

:student:

BeHNaM
2008-12-23, 02:11 PM
منم بعد 1 ماه هنوز هيچ!
زنگ زدم گفت بفرست دوباره با پست فرستادم بعد يه هفته زنگ زدم گفت به دست ما نرسيده!
يا اشكال از پست هست!
يا از نمايندگي!

GREEN BERET
2008-12-23, 08:13 PM
با سلام به دوستان گرامی

mms خط ( اعتباری) بنده نیز بعد از کلی کش و قوس فراوان بالاخره راه افتاد . فقط نکته قابل توجه اینکه با گوشی سونی اریکسون هر کاری کردم نمی فرستاد ولی وقتی سیم رو روی گوشی نوکیا انداختم تونستم بعد از یکی دوبار تلاش بفرستم .
بعضی از دوستان که فکر می کنن هنوز وصل نشده یه امتحانی روی گوشی های نوکیا بکنن . به احتمال خیلی بالا سرور های ایرانسل با گوشی های سونی اریکسون مشکل دارند . :flower:

Nova view
2008-12-24, 07:19 AM
به احتمال 98 درصد 3g ایران برای اتصالات است

Nova view
2008-12-24, 07:30 AM
با درود خدمت دوستان عزیز
من فقط می توانم بگم که تمامی فرمهایی که در نمایشگاه الکامپ پر شده در سیستم وارد و mms آنها فعال شده!
یک توضیحی هم در مورد فکس بدم،
اگر فرم را از طریق فکس می فرستید حتما باید برچسب ثبت نام را در محل مخصوص بچسبانید! این شماره فرمها را به وسیله خودکار می خواند بدون دخالت دست! پس اگر در قسمت مخصوص نتواند شماره خط شما را تشخیص دهد فرمها را تایید نمی کند!
حتما کپی مدرک شناسایی خودتون را هم بلافاصله ارسال کنید.

در مورد مشکل با گوشی های سونی اریکسون هم هیچ فرقی ندارد، اتفاقا چون دستگاههای سرور اعتباری ها سونی است با این گوشی ها سازگاری بیشتری دارد. ممکن است به خاطر بعضی تنظیمات در این نوع گوشی ها این مشکل به وجود بیاید.

به هر حال من پیگیر موضوع هستم و حتما نتیجه اش را به شما دوستان اطلاع خواهم داد.
موفق باشید

bobo_0_6
2008-12-25, 12:08 AM
جناب nova wiew بهتر نیست در قسمت اپراتورهای تلفن همراه یک موضوع برای اپزاتور سوم باز بشه؟
چون الان موضوع داغه

BeHNaM
2008-12-25, 09:52 AM
الان هم با فعال شدن سرویس ام ام اس همراه اول کار راحتتر شده!

Nova view
2008-12-25, 10:10 AM
بزودی این بخش در این انجمن اضافه خواهد شد

2008-12-25, 12:40 PM
من دو ماه فرم را پر كرده ام هنوز خبري نيست و هر چه به اين شماره زنگ مي زنم جواب نمي دهند140.130

sharifie
2008-12-25, 02:04 PM
سلام
اگه تنظیمات رو از ایرانسل گرفتی با کد #3*1*130* و بع انتخاب 3 و بعد انتخاب 5
.گوشیتو ببر پیش یه نمایندگی ایرانسل .میگن یه کد هست که وارد میکنن درست میشه.من اطلاعی از اون کد ندارم. انشا الله وصل میشه.
وصل شدن ام ام اس من 3 روز بیشتر طول نکشید.:coca:

bobo_0_6
2008-12-25, 08:27 PM
میشه با سیمکارت دائمی شارژ فرستاد و پولش روی قبض بیاد؟

Nova view
2009-01-01, 06:10 AM
متاسفانه این امکان به دلیل امکان سوء استفاده افراد سود جو مقدور نمی باشد.

Nova view
2009-01-01, 06:11 AM
با درود
البته حتما همه اخبار مربوط به mms را می دانند و تو این چند روز تعطیلی پیگیر بودند.
اما خب، من هم یک اشاره ای کنم،
این سرویس همزمان با همراه اول برای تمامی مشترکان ایرانسل که فرم مربوطه را پر و امضا کردند فعال شده.
متاسفانه در مورد سقف حجم ارسال از سوی رگلاتوری اخطار به ایرانسل داده شده که 300 کیلوبایت می توانند باعث سواستفاده شود!
بنابراین فعلا سقف کمتر از این مقدار است تا بعد.
حتما دوستان یک تست کنند اگر فرمشان به شبکه رسیده باشد حتما فعال شده است.
موفق باشید

nikan4host
2009-01-01, 08:24 AM
با سلام به دوستان گرامی

mms خط ( اعتباری) بنده نیز بعد از کلی کش و قوس فراوان بالاخره راه افتاد . فقط نکته قابل توجه اینکه با گوشی سونی اریکسون هر کاری کردم نمی فرستاد ولی وقتی سیم رو روی گوشی نوکیا انداختم تونستم بعد از یکی دوبار تلاش بفرستم .
بعضی از دوستان که فکر می کنن هنوز وصل نشده یه امتحانی روی گوشی های نوکیا بکنن . به احتمال خیلی بالا سرور های ایرانسل با گوشی های سونی اریکسون مشکل دارند . :flower:

بله دقیقا منم همین مشکلو دارم! من بعد اینکه فرم رو ایمیل کردم به ایرانسل 2 روز بعد MMS راه افتاد اما چون گوشیم سونی اریکسون w810 متاسفانه نمیتونم MMS بفرستم :Smile (31):

bobo_0_6
2009-01-01, 08:45 AM
متاسفانه این امکان به دلیل امکان سوء استفاده افراد سود جو مقدور نمی باشد.

خوب افراد سودجو روی سیمکارت های اعتباری هم میتونند دزدی کنند که
فرقش با سیمکارت دائم چیه؟

Nova view
2009-01-01, 10:42 AM
فرقش اینه که در سیمکارت دائمی می توان مبالغ زیادی را انتقال داد و چون هزینه اش بعدا محاسبه می شود می توان آن هزینه را پرداخت نکرد و ....!
ولی در سیمکارت اعتباری چون اول پولش را می پردازید امکان سو استفاده کمتر است.
موفق باشید

Nova view
2009-01-01, 10:44 AM
ولی من با چند گوشی سونی امتحان کردم مشکلی نداشت! k750 , p1 و ....
یعنی دقیقا چه مشکلی پیش می آید که نمی توانید mms بفرستید؟

nikan4host
2009-01-01, 11:43 AM

آقای Nova view مشکل یکی دو نفر نیست تا این اینجا که تو فروم های مختلف سروگوش آب دادم اکثر k750 و w810 ها با یه گوشی دیگه از سونی اریکسون دقیقا یادم نیست... کلا 3 تا میشن بیشتر آمار عدم ارسال MMS رو داشتن اما دریافتو انجام میدن :beel:
خیلی میگن از سریال چنچی بودنشونه اما این نمیتونه دلیل درستی باشه چون من به شماره 2225 پیام S imei میفرستم نمیگه موبایلت اشتباهه... در ضمن سونی اریکسون هایی که سیمبین دارن 100% جواب داده ارسال و دریافت

مشکل همه هم اینه:

موقع ارسال mms پیام در حال ارساله یه لحظه آیکون کره زمین (همونی که نشون میده الان نت هستیم) میادو یهویی قیبش میزنه بعد mms میره تو outbox گیر میکنه !! و وقتی هم وضیعیتو میزنیم مینویسه : Queued یعنی در نوبت ارسال

nikan4host
2009-01-01, 12:05 PM
تنها متن معتبری که تا الان تو وب گردی پیدا کردم در مورد عدم ارسال MMS توسط سونی اریکسونا اینه:

در رابطه با مشکل ام ام اس فرستادن گوشی های سونی اریکسون من با یه مسئول خیلی کله گنده ایرانسل حرف زدم و دلیل اینکه گوشیهای سونی اریکسون مشکل ام ام اس دارن رو پرسیبدم، جالب اینجا بود که خودشم سونی اریکسون داشت و مشکل رو تایید کرد! بعد یه توضیحاتی راجع به سیگنال و سکتور و پالس و الگو داد که اگه بخام اینجا عامیانه بگم اینطوری میشه گفت که الگوی ام ام اس فرستادن مدلهای سونی اریکسون با الگویی که ایرانسل و بیشتر گوشیهای نوکیا و سامسونگ و ... دارن فرق میکنه(یه چیزی مثل موج سینوسی و موج پله ای) که وقتی حجم فایلت بیشتر از یه حدی میشه(حدود80 کیلو) تو فرستادنش مشکل پیش میاد(این مقدار تو گوشیهای مختلف فرق میکنه)، بعد ازش پرسیدم که اون اوایل که ام ام اس اومده بود که خوب بود و مشکلی نداشت.
جواب داد: به خاطر اینکه اون اوایل ام ام اس برای همه آزاد بود و همه میفرستادن و ثبت نامی(***** مشترکن) نبود همچنین خبری هم از ***** ام ام اس نبود برای همین راحت همه بدون مشکل کار میکردن اما اونقدر بی جنبه بازی درآوردن و چیزایی که فرستاده میشد 90% شون غیر اخلاقی بود که این مسله پیش اومد.
و سئوال آخر، ازش پرسیدم کی درست میشه.
جواب داد: مشکلات شبکست و مشکلات شبکه ای نمیشه زمانی برای حلشون تعیین کرد و اصلاً معلوم نیست.

اینها سوالات و جوابهای من با آقای فرخنده(یه کله گنده شرکت) بودن و من خودمنظری در مورد درست بودن یا غلط بودنشون ندارم.

راستو دروغشو دیگه نمیدونم :dont:

omid_shad
2009-01-01, 02:12 PM
سلام یه سوال داشتم خواستم بدونم میشه ریز مکلمات اس ام اس رو گرفت یعنی مثلا یکی بهت اس ام اس می ده حالا توهین کرد بعد بری شکایت کنی بعد اس ام اس هایی رو که برات فرستاده رو در بیاری دونه دونه شو مثلا مال ایرانسل

bobo_0_6
2009-01-01, 02:59 PM
یه سوال
من هرچی گشتم اصلا نفهمیدم wimax چیه؟

GREEN BERET
2009-01-01, 03:01 PM
با درود
البته حتما همه اخبار مربوط به mms را می دانند و تو این چند روز تعطیلی پیگیر بودند.
اما خب، من هم یک اشاره ای کنم،
این سرویس همزمان با همراه اول برای تمامی مشترکان ایرانسل که فرم مربوطه را پر و امضا کردند فعال شده.
متاسفانه در مورد سقف حجم ارسال از سوی رگلاتوری اخطار به ایرانسل داده شده که 300 کیلوبایت می توانند باعث سواستفاده شود!
بنابراین فعلا سقف کمتر از این مقدار است تا بعد.
حتما دوستان یک تست کنند اگر فرمشان به شبکه رسیده باشد حتما فعال شده است.
موفق باشید

با سلام مجدد به دوستان گرامی بعد از تقریبا یک هفته

در مورد نقل قول اولی باید گفت که من همین امروز یک mms 280 kb ارسال کردم و مشکلی نبود .

ولی در مورد نقل دوم موقع ارسال پیام ( اشکال در ارتباط ) روی صفحه میزنه . :flower:

Nova view
2009-01-01, 08:35 PM
ببینید، وقتی تو outbox resnd میشه به خاطر مسدود بودن خطوط ارتباطی است!
در حال حاضر فقط یک MMS center در شبکه ایرانسل آنهم نصفه و نیمه فعال است و همانطور که در بالا اشاره شد به خاطر *****یگ، کار ارسال با تاخیر و پردازش زیادی صورت می گیرد! بنابر این می توان به نوعی به ناحیه و شلوغی لینکهای GPRS و ترافیک ربط داد!
اما این که در همان جا با نوکیا می شود ولی با سونی نه آدم رو به شک می اندازد!!
من خودم هم معمولا وقتی MMS میفرستم دفعه اول ریسند میشه و بار دوم ارسال می شود.
این آقای فرخنده هم اصلا کله گنده نیست! اونم مثل بقیه کارکنان ایرانسل اطلاعات محدوددی دارد!

اما در مورد صحبتهای ایشان، یک نکته را فراموش نکنیم، اینکه سیگنال ها و تمامی عملکردهای گوشی ها مطابق با استانداردهای جهانی GSM و ... است! بنابراین این دلیلش نمی تواند باشد.

من با چند نفر از دوستان طراح سونی صحبت کردم، ظاهرا با تغییراتی در ****** تنظیمات می توان این مشکلات را برطرف کرد!
متاسفانه من این چند وقت هم به خاطر امتحانات و هم به خاطر مسائل دیگر خیلی فرصت نمی کنم تا تغییرات ****** را به دست آورم.
اما در اولین فرصتی که بدست بیاورم پیگیر موضوع خواهم بود.
شاید تا آن موقع خود ایرانسل این مشکل را حل کرد!
باید روی چند تا گوشی سونی و چندین خط بررسی شود تا به نتیجه برسد!

باز هم اگر به جزییات بیشتری رسیدید(روند خاصی در مدل ها و مناطق خاص و ...) حتما در این قسمت بفرمایید.
موفق باشید

Nova view
2009-01-01, 08:42 PM
با دورد خدمت دوست عزیز جناب omid_shad
بله این کار امکان پذیر است، اگر شما شکایت کنید و حکم دادگاه داشته باشید تمامی ریز پیامکها با ساعت و تاریخ دقیق و .... را می توانید از این اپراتور درخواست کنید.
موفق باشید

hamidi0055
2009-01-02, 11:40 AM
سلام بر همه ی دوستان
از امروز صبح شبکه ام تی ان ایرانسل برای من و چند تا از دوستام به هم ریخته:cry:
هر وقت اپراتور رو میگیرم میگه شبکه موقتا قطع میباشد بعدا مراجعه کنید
اس ام اس هم ارسال نمیشه :Smile (31):
دوستان اگه برای شما هم پیش اومده مطرح کنید ببینم این مشکل فقط در مشهد هستش یا نه در کل شبکه اینجوری شده:nono:
ممنون:flower:

سلام بر همگی
ما اینجا در شهر سیرجان همیشه یعنی اکثر اوقات این مشکل را داریم خصوصآ در برخی محل های سطح شهر که البته شلوغ هم هستند:cry:

doostjoon
2009-01-02, 01:19 PM
با عرض سلام و خسته نباشيد
فرموديد ارايه برچسب!
من تمام برچسب ها رو موقع ثبت نام دادم!
حالا ديگه برچسبي ندارم!
در نمايندگي ها هم جواب قانع كننده اي نميدم و كار رو واگذار به پست مي كنند!
به 140 زنگ زدم گفتن به شماره 09630 فكس كن!
و تا الان هم ام ام اس من فعال نشده! (گوشي من نوكيا ست) :flower:

roniiiz
2009-01-02, 05:52 PM
سلام بچه ها !
یه مشکلی واسم پیش اومده. وقتی گوشیمو خاموش روشن میکنم شماره ی Message Center عوض میشه و یه شماره عجیب و طولانی میشه و نمیتونم اسمس بدم
امکان داره که گوشیم ویروسی شده باشه ؟
ضمنا گوشیم سونی اریکسون W880

ممنون میشم کمکم کنید

Nova view
2009-01-02, 07:55 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب doostjoon
در بالای سمت راست فرم محلی برای چسباندن برچسب تعبیه شده!
حال چرا این کار را انجام دادند؟
به خاطر اینکه اکثر فرمها به خاطر سرعت بخشیدن به صورت کاملا ماشینی ثبت می شوند و آن ماشین شماره هر فرم را از روی برچسب تشخیص می دهد!
حال اگر مشترکی برچسب نچسبانده باشد، فرمش توسط ماشین خوانده نخواهد شد و این کار به طورت دستی توسط پرسنل آنجا انجام می شود.

اگر شما فرم را فکس کنید، چون فکس از ابتدا توسط ماشین خوانده می شود، اگر برچسب نداشته باشد کلا حذف خواهد شد!(البته احتمال وارد کردن دستی توسط پرسنل از این طریق هم وجود دارد ولی کم است!)
بنابراین شما می توانید به جای برچسب شماره خط خود را با دست در کادر مربوطه به انگلیسی بنویسید و ترجیحا از روش های غیر از فکس استفاده کنید.
موفق باشید

Nova view
2009-01-02, 07:56 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب roniiiz
البته مشکل شما دقیقا به این بخش مربوط نمی شود و ای کاش در قسمت سونی مطرح می کردید.

اما ممکن است شما یک برنامه ای نصب کرده باشید که عمدا یا سهوا توسط آن نرم افزار این عمل صورت می گیرد،
به احتمال زیاد مشکل شما با مستر ریست حل می شود چون مشکلی نرم افرازی است،
یا اینکه باید بررسی کنید که اخیرا چه برنامه ای نصب کردید.

موفق باشید

MBLACK2009
2009-01-03, 02:49 AM
با سلام خدمت دوستان
خوب خدا رو شکر ما هم توتستیم بهد از پشت سر گذاشتن هفت خان رستم تنظیمات mms رو از طریق شماره 2225 دریافت کنیم!!!
ولی همچنان مشکلات ادامه داره
مشکل من اینکه وقتی mms رو میفرست نمیره و تو outbox میمونه و وقتی message status رو نگاه میکنم نوشته:queued message اگه کاره دیگه ای از هفت خان رستم مونده بگین انجام بدیم (فرم من هم به دستشون رسیده و فعال هم کردن w200i)
ممنون میشم کمک کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nikan4host
2009-01-03, 09:39 AM
با سلام خدمت دوستان
خوب خدا رو شکر ما هم توتستیم بهد از پشت سر گذاشتن هفت خان رستم تنظیمات mms رو از طریق شماره 2225 دریافت کنیم!!!
ولی همچنان مشکلات ادامه داره
مشکل من اینکه وقتی mms رو میفرست نمیره و تو outbox میمونه و وقتی message status رو نگاه میکنم نوشته:queued message اگه کاره دیگه ای از هفت خان رستم مونده بگین انجام بدیم (فرم من هم به دستشون رسیده و فعال هم کردن w200i)
ممنون میشم کمک کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ایول داداش شما هم به جمع سونی اریکسون دار های نگون بخت اضافه شدید :happy:

تازه ما چه گناهی کردیم تنظیمو از 2225 میگیریم باز هم پامون گیره! دیگه به مرز جنون رسیدم :mixed: از اوایل آبان تو کف یه mms موندم تو کنتور مسیجام میرم

sent Text masege: N ta
sent picture masge: 0

هـــــــــی روزگار :cry:

nikan4host
2009-01-03, 09:45 AM
ببخشید من میخوام سیم اعتباریمو دائمی کنم

فقط دوست دارم هزینه قبضمو پیش پیش بدم یعنی یهویی قبض کولاک جلو چشم بابام نیاد!!! یعنی راهی هست هزینه ی یک دوره هزینه هارو خورد خورد تو همون ایام پرداخت کرد؟

GREEN BERET
2009-01-03, 12:29 PM
ببخشید من میخوام سیم اعتباریمو دائمی کنم

فقط دوست دارم هزینه قبضمو پیش پیش بدم یعنی یهویی قبض کولاک جلو چشم بابام نیاد!!! یعنی راهی هست هزینه ی یک دوره هزینه هارو خورد خورد تو همون ایام پرداخت کرد؟

بله راه داره . شما می تونی بدهی که داری وسط هر ماه یا هر روزی که دلت خواست با فیش بانکی به حساب ایرانسل واریز کنی . اگر بیشتر از بدهی واریز کنی طلبکار میشی و اگر کمتر واریز کنی بدهکار . ولی هر دو ماه یکبار برایت قبض صادر می شود که می تونی با قبض هم بدهیتو صاف کنی با ایرانسل .:flower:

nikan4host
2009-01-03, 12:34 PM
بله راه داره . شما می تونی بدهی که داری وسط هر ماه یا هر روزی که دلت خواست با فیش بانکی به حساب ایرانسل واریز کنی . اگر بیشتر از بدهی واریز کنی طلبکار میشی و اگر کمتر واریز کنی بدهکار . ولی هر دو ماه یکبار برایت قبض صادر می شود که می تونی با قبض هم بدهیتو صاف کنی با ایرانسل .:flower:

خیلی خوبه روش بدی نیست مخصوصا وقتی امکان طلبکار بودنم باشه :student: اگه میشد با کارت شارژم پرداخت کنیم نور علی النور میشد Smile (50)

از حساب e-care باید بفهیم چقدر تا الان مصرف داشتیم؟

Nova view
2009-01-03, 02:44 PM
با درود خدمت شما دوست عزیز
متاسفانه قعلا امکان تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی وجود ندارد،

حسابهای ایرانسل همیشه آنلاین است و همینطور که جناب nancy joon فرمودند می توانید هرچقدر دوست داشته باشید کم کم و یا یکجا هزینه ها را پرداخت کنید،
از طریق کارت شارژها ممکن نیست، مگر اینکه یک خط اعتباری داشته باشید و آن را با کارت شارژ کنید و بعد با p2p به خط دائمی خود منتقل کنید که این کار به صرفه نیست چون هر دفعه ایرانسل 50 تومان کارمزد می گیرد!
اما علاوه بر بانکها شما می توانید با مراجعه به نمایندگی هایی که امکان شارژ الکترونیکی دارند هزینه خود را همان ثانیه پرداخت کنید تا مجبور به مراجعه به بانک و ایستادن در صفهای طولانی نباشید.

علاوه بر e-care با استفاده از کدهای دستوری هم می توانید مقدار مصرف خود را ببینید.
باز اگر سوالی بود لطفا در قسمت مشکلات مطرح کنید، اینجا فقط آخرین خبرها قرار می گیرد!
با سپاس
موفق باشید

Nova view
2009-01-03, 02:45 PM
هروقت ریسند شد بلافاصله دوباره چند بار سند کنید ببینید میره؟

nikan4host
2009-01-03, 02:57 PM
هروقت ریسند شد بلافاصله دوباره چند بار سند کنید ببینید میره؟

این کارو چنیدین بار انجام دادم آخرش یه ارور commionication میده :dont: میگه تنظیمات غلطه از نو چک کنم!

راستی تو e-care بعضی ها میگن 3 تا گزینه برای mms هست

MMS OFFER FOR POSTPAID
MMS SERVICE
POSTPAID MMS

ولی واسه من گزینه ی اولی نیست! یعنی میتونه مشکل از این باشه؟!

البتهPOSTPAID واسه دائمی هاست اعتباری ها PREPAID مینویسه

sorena
2009-01-03, 07:28 PM
برای من فقط یک گزینه هست:
prepaid MMS
البته مال من پیام رسانه ولی قبلا دو تا بود که یکیش پیشنهاد فعال سازی MMS بود که حالا حذف شده.
در ضمن فکر نکنم ربطی به این چیزا داشته باشه.

goldscorpion33
2009-01-03, 08:17 PM
سلام دوستان پیشنهاد می کنم کاری که من انجام دادام رو انجام بدین
اول فرم رو از طریق پست بفرستین
بعد از چند روز از طریق قسمت ارتباط e-care براشون پیام بدین که فعال نشده e-maili هم که ازتون می خواد رو درست بدین
بعد براتون e-mail میاد که مشخصاتتون رو e-mail کنین بعد mms فعال میشه مجموعا 14 روز طول میکشه
برا بعضی ها هم کمتر

bobo_0_6
2009-01-03, 11:08 PM
متاسفانه قعلا امکان تبدیل سیمکارت اعتباری به دائمی وجود ندارد،

حسابهای ایرانسل همیشه آنلاین است و همینطور که جناب nancy joon فرمودند می توانید هرچقدر دوست داشته باشید کم کم و یا یکجا هزینه ها را پرداخت کنید،
از طریق کارت شارژها ممکن نیست، مگر اینکه یک خط اعتباری داشته باشید و آن را با کارت شارژ کنید و بعد با p2p به خط دائمی خود منتقل کنید که این کار به صرفه نیست چون هر دفعه ایرانسل 50 تومان کارمزد می گیرد!
اما علاوه بر بانکها شما می توانید با مراجعه به نمایندگی هایی که امکان شارژ الکترونیکی دارند هزینه خود را همان ثانیه پرداخت کنید تا مجبور به مراجعه به بانک و ایستادن در صفهای طولانی نباشید.

علاوه بر e-care با استفاده از کدهای دستوری هم می توانید مقدار مصرف خود را ببینید.
باز اگر سوالی بود لطفا در قسمت مشکلات مطرح کنید، اینجا فقط آخرین خبرها قرار می گیرد!
با سپاس
موفق باشید

میشه در مورد p2p بیشتر توضیح بدید؟
و سوال دوم اینکه ایا تو همه نمایندگی ها امکان پرداخت قبض هست یا خیر؟
چون اکثرا برای تغییر مالکیت و بسته بازگشت دادن ناز میکنند

bobo_0_6
2009-01-03, 11:31 PM
ولی انصافا از حق نگذریم تنضیمات mms همراه اول یه چیز دیگست
تو سایتش که میری اصلا رد خور نداره مدل گوشیت اونجا نباشه که تنضیمات بده
اما ایرانسل جونش در میاد تا تنضیمات گوشی های نوکیا رو هم بده وای به حال سریال چنجی ها(پاکت پی سی هم که ولش کن اصلا) اما همراه اول تنضیمات گوشیاییو داشت که من تا به عمرم نشنیدم

Nova view
2009-01-03, 11:33 PM
دوست من
عاجزانه تقاضا دارم در قسمت مشکلات سوال بفرمایید،
p2p همان سرویس انتقال شارژ است،
خیر همه نمایندگیها این امکان را ندارند، فقط آنهایی که خدمات شارژ الکترونیکی را رائه می کنند می توانند قبوض را هم دریافت کنند.
موفق باشید

Nova view
2009-01-03, 11:37 PM
با ارسال پیامک با متن مخصوص شما هم می توانید به صورت دستی تنظیمات گوشی دلخواه خود را از ایرانسل دریافت کنید..
این ضعف همراه اول است که توانایی شناسایی ندارد.

bobo_0_6
2009-01-04, 12:07 AM
با عرض پوزش خدمت شما جناب nowa view چون میخواستم نقل قول کنم اونجا نوشتم
متن پیام برای تشخیص گوشی برای تنضیمات چی باید باشه؟

MBLACK2009
2009-01-04, 01:49 PM
دوستان ببخشید من یادم رفت بگمگوشیه من سریال چنج نیست و سریال خودشه و در ضمن من از e_care هم نمیتونم استفاده کنم
وقتی وارد سیستم میشم خود به خود منو میندازه بیرون بعد مینیویسه به علت عدم فعالیت شما از سیستم خارج شدید لطفا دوباره وارد سیستم شوید

Nova view
2009-01-04, 02:12 PM
ابتدا به لینک زیر رفته و مدل گوشی مورد نظر را چک کنید:
http://irancell.ir/gprsphone

nikan4host
2009-01-06, 09:23 AM
سلام
در روش انتقال اعتبار p2p حداکثر چقدر اعتبار در شبانه روز میشه به یه سیم کارت انتقال داد

بعد یه سوال دیگه تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی دوباره از کی سر میگره؟ هزینه تبدیل چقدر؟

Nova view
2009-01-11, 08:35 PM
و این در حالی است که همین حالا ایرانسل در حال نصب تجهیزات خود در اماکن و تونل های مترو است و تا پایان سال کلیه اماکن ایستگاهها و مسیرهای مترو تحت پوشش کامل شبکه ایرانسل در خواهند آمد!!

click_dez
2009-01-12, 12:53 AM
ببخشید پا برهنه پریدم وسط
آخه 30 صفحه انصافا خیلیه با اینترنت ذغالی
من گوشیمk750 تنظیمات رو 100 بار گرفتم و لی هنوز نتونستم چیزی بفرستم
ضمنا فرم رو پر کردم و 140 که زنگ زدم گفت فعال شده واسه شما
ضمنا گوشیم چنج نیست

دلربا
2009-01-12, 01:12 AM
سلام من گوشیم n82 e کد و میزنم که تنظیمات gprs واسم بیاد مسیجشم میاد اما تا میخوام سیوشون کنم میگه مسیجه فرمت مسیجو ساپورت نمیکنه و سیوشون نمیکنه چیکار کنم؟ کمکم کنین

nikan4host
2009-01-12, 09:02 AM
سلام من گوشیم n82 e کد و میزنم که تنظیمات gprs واسم بیاد مسیجشم میاد اما تا میخوام سیوشون کنم میگه مسیجه فرمت مسیجو ساپورت نمیکنه و سیوشون نمیکنه چیکار کنم؟ کمکم کنین

واسه دوست من که N82 تنظیمات ذخیره شد :dont: خوب دستی ذخیره کن... چند تا چیز که بیشتر نمیخواد از سایت ایرانسل تنظیماتشو بگیر

maxk10
2009-01-12, 12:40 PM
مشکل تلفن فوری به جای انتن میاد چیست

maxk10
2009-01-12, 12:42 PM
نمی دونم چرا به جای انتنم این حرف میاد؟

mehdi_t7
2009-01-12, 12:59 PM
سلام دوستان!
2-3 روزه توي يزد sms نميشه راحت زد! خيلي گير ميده! نميفرسته دليورش نمياد خيلي اعصاب خرد كن شده! مشكل از كجاست؟
و اينكه مسيج سنتر هاي ايرانسل چيه؟

GREEN BERET
2009-01-12, 01:08 PM
سلام دوستان!
2-3 روزه توي يزد sms نميشه راحت زد! خيلي گير ميده! نميفرسته دليورش نمياد خيلي اعصاب خرد كن شده! مشكل از كجاست؟
و اينكه مسيج سنتر هاي ايرانسل چيه؟

با سلام به شما

این مشکل شما احتمالا با تغییر مسیج سنتر حل میشه . مسیج سنتر های ایرانسل : 989350001400+ و 989350001420+

GREEN BERET
2009-01-12, 01:12 PM
مشکل تلفن فوری به جای انتن میاد چیست

به احتمال زیاد در جایی قرار گرفتید که پوشش شبکه بسیار ضعیف هستش و گوشی شما روی شبکه دیگری می افتد برای همین روی صفحه نمایش گوشی ( فقط تماسهای اضطراری ) نمایش داده میشود . خب البته این مشکل می تواند از شبکه نیز باشد زمانیکه شبکه در حال تست می باشد و شبکه برای مدتی قطع میشود . :flower:

Nova view
2009-01-12, 01:38 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب click_dez
اگر تنظیمات گوشی شما درست باشد و هنگام فرستادن MMS، پیغام در Outbox به حالت ریسند می ماند( در حالی که به GPRS وصل می شوید و حتی انتقال دیتا هم دارید!!)
این مشکل ناشی از انسداد پورت MMS محل شما به هر دلیلی می باشد!
متاسفانه به دلیل مسائل پشت پرده که گفتن آنها درست نیست همچنان ظرفیت این سرویس علیرغم آمادگی شبکه ثابت مانده و نتنها شما بلکه اکثر مشترکین عزیز با این مشکل روبه رو هستند!!
متاسفانه هیچ چاره ای جز صبر نداریم تا آن مسائل پشت پرده به طور کامل حل شود!
اگر شما در جریان این مسائل باشید بعد از چند روز سرتان را محکم به دیوار می کوبید!!!!!
تا حالا مسئولین رده بالای ایرانسل با صبر و شکیبایی این مسائل را دنبال می کنند و به امید خدا این مشکل هم برطرف خواهد شد!!!
برطرف شدن این مشکل، کار یک اقدام یک روزه است تا MMS هم به راحتی پیامک و حتی راحتتر از آن ارسال شود و به مقصد برسد!

همچنان منتظر باید بود
موفق باشید

Nova view
2009-01-12, 01:39 PM
در تکمیل و ادامه صحبتهای دوست عزیز جناب nancy joon باید بگم که این عمل اغلب در گوشی های سونی اریکسون اتفاق می افتد و بسیار مفید است!!
زمانی که گوشی شما شبکه مناسب با سیمکارت شما پیدا نمی کند (به دلیل عدم آنتن دهی) روی اولین و قویترین شبکه ای که پیدا کند قرار می گیرد و چون سیمکارت شما مال آن شبکه نیست، آن شبکه فقط به شما اجازه برقراری تماسهای اضطراری مثل آتش نشانی و .... می دهد.
این کار باعث می شود تا مصرف باتری شما نسبت به حالتی که مدام در حال سرچ است، خیلی کمتر شود ضرر های ناشی از این عمل هم کمتر خواهد بود!
موفق باشید

goldscorpion33
2009-01-12, 02:14 PM
989350001410+

mehdi_t7
2009-01-12, 03:38 PM
با سلام و عرض تشکر
هر مسیج سنتری که فکرش رو بکنید امتحان کردم، نشد! 1400و1410و1420و1450و2400! هیچ کدوم نشد!
در ضمن! الآن سیم کارتم رو گذاشتم رو 2تا گوشی دیگه! با اونا هم نفرستاد! و اما نکته جالب تر، یه سیم کارت همراه اول رو هم گذاشتم رو گوشی خودم، گوشی خودم از سیم کارت همراه اول هم نفرستاد!!!!!!!!!
یکی به من کمک کنه! دارم دیوونه میشم!

nikan4host
2009-01-12, 04:58 PM
يعني گوشيهامون رو نفروشيم؟ يه روزي درست ميشه نقطه ضعفه ايرانسل؟

GREEN BERET
2009-01-12, 04:58 PM
با سلام و عرض تشکر
هر مسیج سنتری که فکرش رو بکنید امتحان کردم، نشد! 1400و1410و1420و1450و2400! هیچ کدوم نشد!
در ضمن! الآن سیم کارتم رو گذاشتم رو 2تا گوشی دیگه! با اونا هم نفرستاد! و اما نکته جالب تر، یه سیم کارت همراه اول رو هم گذاشتم رو گوشی خودم، گوشی خودم از سیم کارت همراه اول هم نفرستاد!!!!!!!!!
یکی به من کمک کنه! دارم دیوونه میشم!

تنها راه باقی مانده مستر ریست گوشی می باشد اگر گوشی شما همونی هست که توی پروفایلتونه با کد زیر میتونی اونو ریست بکنی : #7370#*

Nova view
2009-01-12, 07:16 PM
اصلا نباید شما مسیج سنتر را دستی وارد کنید!! این شماره به طور پیش فرض درون سیمکارت ذخیره شده و هر وقت آن سیمکارت را روی گوشی دیگری بگذارید به طور خودکار شماره مسیج سنتر صحیح تنظیم می شود!! چه ایرانسل چه همراه اول!!

Nova view
2009-01-12, 07:17 PM
این بحث گوشی های سونی به طور کاملا مستقیم به این دستگاههای *****ینگ ربط دارد و با نصب این دستگاهها پدر شبکه درآمده!!
توی کجای دنیا این چنین دستگاهها روی سرور یک اپراتور نصب شده؟!؟!

فعلا هم که قراره نوکیا رو تحریم کنن! ظاهرا توش سرمایه گذار اسرائیلی پیدا کردن!!!
پس مطمئن باشید که حتما این مشکل حل خواهد شد! فقط زمان!
موفق باشید

shahram 67
2009-01-13, 02:18 AM
:glass:كاري با مسيج سنترو اينا نداشته باش خطايه ايرانسل يه 2/3 روزي هس نرمال نيس!!

nikan4host
2009-01-13, 08:16 AM
نميخوام بحث سياسي كنم اما يادم هست اقاي رئيس جمهور قبل انتخابات گفت: مشكلات كشور با محدود كردن جوانان جوانان حل نميشه...
الان فيلترينگ ام ام اس يه محدوديته يكي عمدي داره چوب لا چرخ ايرانسل ميذاره با اين كارا صنعت خصوصي سازي رو فاتحشو بايد خوند...

راستي منظور از انسداد mms در محل ما چيه؟
آخه يه بار به خدمات مشترکين زنگيدم يکي از اپراتور ها همين جمله رو گفت ولي وقت نشد بپرسم معنيش چيه...

Nova view
2009-01-13, 12:47 PM
ما اینجا کاری به سیاست نداریم، به همین خاطر من مشکلات اصلی رو نگفتم چون مطمئنا نمیشد بحث رو کنترل کرد! و اصولا اینجور مسائل گفتن ندارد!

اما در مورد سوال شما دوست عزیز
هر bts یک قسمت از پهنای باند خودشو با یک کاری اختصاص می دهد تا در صورت شلوغی هر سرویس لطمه ای به دیگر سرویس ها نخورد!!
متاسفانه پهنای باند مربوط به سرویس mms که قسمتی از پهنای باند gprs هم هست بسیار کم است!
حالا بعضی مناطق عمدا و بعضی مناطق به خاطر محدود بودن پهنای باند و شلوغی، این قسمت برای شما مسدود می شود!
ببینید،
زمانی که شما یک mms تا سقف 300 کیلوبایت را ارسال می کنید چقدر طول می کشد؟
مسلما چندین برابر ارسال یک sms زمان می برد و شما در این زمان، پهنای باند شبکه را اشغال کردید!
حالا تصور کنید در منطقه شما 50 نفر همزمان در حال ارسال mms باشند!!!

بنابراین mms ، سرور و پهنای باندی چندین و چند برابر sms لازم دارد!
و خوشبختانه چون از ابتدا این سرویس در شبکه ایرانسل تعریف شده بود، پهنای باند لازم برای اینکار از همان ابتدا فراهم شده بود!
با نصب دستگاههای *****ینگ، کار و زمان ارسال و دریافت چندین برابر شد!!! و بنابراین نیاز به ظرفیتهای چندین برابر هم پیدا کرده است!

در حال حاضر ظرفیتها کافی نیست!! اما اینقدر کم هم نیست که الان چنین مشکلاتی را داشته باشیم!
گفتم، بنا به دلایلی ظرفیتها همان ظرفیتهای قبلی است!

مطمئن باشید با ورود اتصالات به جمع رقبای اپراتور ها، ایرانسل دیگر مثل الان در برابر بعضی مسائل کوتاه نخواهد آمد و در آن زمان شاهد مشکلات کمتری خواهیم بود!
تا خدا چه بخواهد.
موفق باشید

nikan4host
2009-01-13, 02:58 PM
این مشکل ناشی از انسداد پورت mms محل شما به هر دلیلی می باشد!
متاسفانه به دلیل مسائل پشت پرده که گفتن آنها درست نیست همچنان ظرفیت این سرویس علیرغم آمادگی شبکه ثابت مانده و نتنها شما بلکه اکثر مشترکین عزیز با این مشکل روبه رو هستند!!
متاسفانه هیچ چاره ای جز صبر نداریم تا آن مسائل پشت پرده به طور کامل حل شود!

حالا 2 هزاريم افتاد!
خدا ازشون نگذره با ابروي ايرانسل بازي ميكنن

مرسي بابت توضيح كامل درباره انسداد mms ،همه چيزو فهميدم
صبر ميكنيم به اميد برطرف شدن اين قضايا

GREEN BERET
2009-01-14, 09:06 PM
با سلام به دوستان گرامی

بچه هایی که گوشی سونی دارند احتمالا میتونن با وصل کردن گوشی به کامپیوتر از طریق برنامه pc suite v3.0 در صورتی که گوشی آنها مشکل در فرستادن داره mms ارسال بکنن .من خودم امتحان کردم فرستاد با گوشی k750 .

:flower:

nikan4host
2009-01-14, 09:56 PM
الان pc suite من ورژن 3 نيست بايد 40 مگ دانلود كنم؟!

ولي اين عجيب نيست به نظرتون؟ خلاصه اول و اخر با گوشي ام ام اس سند ميشه!

eric2003
2009-01-16, 09:23 PM
سلام این سایت ایرانسل قسمت کنترل حساب اینترنتیش من وارد میشم مشخصات و همه قسمتاش میاد قسمت اصل کاریش که کنترل حسابه یک resend میخواد میزنم connection interrupted میده کسی میتونه راهنمایی کنه؟

eric2003
2009-01-16, 09:29 PM
با خود اپراتورمزخرفشم هرچی تماس میگیرم 1تا3دقیقه بایکی صحبت میکنم ارتباط خود به خود قطع میشه دوباره باید زنگ بزنم بایکی دیگه دوباره از اول توضیح بدم باز قطع میشه هزینه 1دقیقه مکلمه هم کم میشه نمیدونم اینم یکی از راههای کسب درامد ایرانسله؟

اخراج شده
2009-01-17, 02:26 AM
سلام. اين ام ام اس چي شد پس؟ 2 ماهه ثبت نام كرديم هنوز نميفرسته :dont:

Haram
2009-01-17, 12:19 PM
salam
goshi k800 tanzimat dasti darad che tor ast

Elnazhh
2009-01-17, 03:03 PM
من تنظيمات رو گرفتم و نصب هم شد ولي گوشيم نميفرسته. چندين بار با ايرانسل تماس گرفتم گفتن گوشيم ارسال MMS رو ساپورت نميكنه. چي كار كنم؟ وقتي سيم كارت رو رو گوشي ديگه ميذارم ميفرسته ولي با گوشي خودم نه. تو رو خدا كمكم كنين بچه ها!! گوشيم W910 هستش :Smile (39)::Smile (39):

bobo_0_6
2009-01-17, 04:39 PM
سلام. اين ام ام اس چي شد پس؟ 2 ماهه ثبت نام كرديم هنوز نميفرسته :dont:

شما اگر به بخش سوالات و مشکلات مربوط به MMS برید حتما جواب خودتون رو خواهید گرفت

http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=22423&page=32

اخراج شده
2009-01-17, 05:00 PM
با سلام. من هنوز نتونستم ام ام اس بفرستم. 2 ماهي ميشه كه ثبت نام كردم ولي هنوز هيچي به هيچي :dont: چرااا؟؟؟ گوشيمم k800 هست. ام ام اسي كه ميفرستم تو outbox ميمونه هيچي ام نميشه. تنظيماتشم 60 بار گرفتم :nono:

GREEN BERET
2009-01-17, 05:13 PM
من تنظيمات رو گرفتم و نصب هم شد ولي گوشيم نميفرسته. چندين بار با ايرانسل تماس گرفتم گفتن گوشيم ارسال MMS رو ساپورت نميكنه. چي كار كنم؟ وقتي سيم كارت رو رو گوشي ديگه ميذارم ميفرسته ولي با گوشي خودم نه. تو رو خدا كمكم كنين بچه ها!! گوشيم W910 هستش :Smile (39)::Smile (39):

با سلام. من هنوز نتونستم ام ام اس بفرستم. 2 ماهي ميشه كه ثبت نام كردم ولي هنوز هيچي به هيچي :dont: چرااا؟؟؟ گوشيمم k800 هست. ام ام اسي كه ميفرستم تو outbox ميمونه هيچي ام نميشه. تنظيماتشم 60 بار گرفتم :nono:
با سلام به شما دوستان عزیز

اگر شما عزیزان تنظیمات درست رو گرفتید و نصب کردید و از فعالسازی mms خط خود نیز مطمئن هستید پس شما نیز به جمعیت گوشیهای سونی اریکسون که تنها مشکل این گوشی ها عدم پشتیبانی شبکه ایرانسل از گوشیهای سونی اریکسون برای فرستادن mms هست پیوستید . به شما همین جا تبریک میگم . :lol:

nikan4host
2009-01-17, 06:36 PM
من 2ماهی میشه سرویس پیام گیر صوتیم رو فعال کردم خیلی خوبم کار میکنه شکر خدا
اما یه چیز اذیتم میکنه سرویس ذخیره شماره هم خودشو آویزون کرده!!! هر کی زنگ میزنه 80 تا پیامک از ایرانسل میاد که فلانی بهت در این تاریخ و ساعت بهت زنگ زده (مثل اینکه گوشیه ما گوشت کوبه که miss call نداشته باشه) دیگه دیفووونم کرده http://www.mtnclub.ir/images/smilies/20.gif خواهش میکنم اگه کسی بلده ای سرویس ذخیره شماره رو چطوری مسدودش کنیم کمکم کنه.... از E-care نمیشه؟

تازه جدیدا هرکی پیام صوتی میذاره ایرانسل پول دایورتو ازم میگیره :atten:

اخراج شده
2009-01-17, 07:21 PM

اگر شما عزیزان تنظیمات درست رو گرفتید و نصب کردید و از فعالسازی mms خط خود نیز مطمئن هستید پس شما نیز به جمعیت گوشیهای سونی اریکسون که تنها مشکل این گوشی ها عدم پشتیبانی شبکه ایرانسل از گوشیهای سونی اریکسون برای فرستادن mms هست پیوستید . به شما همین جا تبریک میگم . :lol:
واي چقدر عاليييييييييي :Smile (42):

Nova view
2009-01-17, 08:33 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب nikan4host

زمانی یک شخصی در دسترس نیست، یکی تماس می گیره و پیغام می زاره، بعد میاد تو دسترس!
اون بنده خدا از کجا باید بفهمه که کسی با اون تماس گرفته و پیغام گذاشته!؟!؟
(ببخشید خیلی خودمونی توضیح دادم)

این یکی از مزیت های این سرویس هست، بنابراین نمی توان مسدودش کرد.
متاسفم.
موفق باشید

nikan4host
2009-01-17, 08:55 PM
منظورم اینه 2 تا سرویس که نباید با هم فعال بشن... آخه خود ایرانسل هم میگه یا سرویس پیام صوتی رو راه بنداز یا سرویس ذخیره شماره

من سرویس پیام صوتی رو فعال کردم این وسط حالا کسی زنگ بزنه من جواب ندم یا BUSY کنم 10-20 تا پیامک حاوی متن:
تعداد تماس های دریافت شده از فلانی .... میاد

البه inbox گوشی رو که پر نمیکنه (ا پیامک هستش که چند بار تکرار میشه) بعضیا هم میگن کلاهمو 100 متر بندازم هوا چون 2 تاش واسم کار میکنه :dont: اما اگه این پیامک قضیش اوکی بشه خیلی خوبه ها هر دو سرویس واسم خوب کار میکنن اونوقت Smile (50)

Nova view
2009-01-17, 09:04 PM
برای اطمینان بیشتر که واقعا به این جمع اضافه شدید، با سیمکارت خودتان در یک گوشی نوکیا هم امتحان کنید!
چون ممکن است مشکل ارسال شما از مسدود بودن لینک mms منطقه شما باشد!!
به امید خدا این مشکل گوشی های سونی اریکسون(البته بعضی مدل ها) هم به زودی حل می شود...
موفق باشید

Nova view
2009-01-17, 09:04 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب eric2003
البته من دقیقا مشکل شما را متوجه نشدم، منظورتان از خواستن resend چیست؟

ولی در کل، اگر شما وارد صفحه آغازی E-care می شوید و نام و وضعیت حساب به صورت نقاله افقی در بالا نوشته می شود، نمی توان مشکل را به ایرانسل ربط داد!
بیشتر در پی مشکل سیستم خود باشید، تعویض ISP و استفاده از مرورگر های مختلف و تعویض ویندوز و یا استفاده از کامپوتر دیگر و یا رفتن به کافی نت و تست در آنجا!
چون با توضیحات شما دوست گرامی این طور به نظر می رسد که مشکل از سیستم شماست.

موفق باشید

Nova view
2009-01-17, 09:15 PM
منظورم اینه 2 تا سرویس که نباید با هم فعال بشن... آخه خود ایرانسل هم میگه یا سرویس پیام صوتی رو راه بنداز یا سرویس ذخیره شماره

من سرویس پیام صوتی رو فعال کردم این وسط حالا کسی زنگ بزنه من جواب ندم یا busy کنم 10-20 تا پیامک حاوی متن:
تعداد تماس های دریافت شده از فلانی .... میاد

البه inbox گوشی رو که پر نمیکنه (ا پیامک هستش که چند بار تکرار میشه) بعضیا هم میگن کلاهمو 100 متر بندازم هوا چون 2 تاش واسم کار میکنه :dont: اما اگه این پیامک قضیش اوکی بشه خیلی خوبه ها هر دو سرویس واسم خوب کار میکنن اونوقت smile (50)

شیر و ماست با همه!!!
به نوعی ذخیره شماره زیر مجموعه پیامگیر هست و پیامگیر در عین حال ذخیره شماره هم هست، چون شما باید بدانید که چه کسی با شما تماس گرفته!
ولی چرا 10-20 تا پیام میاد؟!
معمولا باید یکی ارسال بشه!

ولی در کل نمی توان کاری کرد!

bobo_0_6
2009-01-17, 10:13 PM
شیر و ماست با همه!!!
به نوعی ذخیره شماره زیر مجموعه پیامگیر هست و پیامگیر در عین حال ذخیره شماره هم هست، چون شما باید بدانید که چه کسی با شما تماس گرفته!
ولی چرا 10-20 تا پیام میاد؟!
معمولا باید یکی ارسال بشه!

ولی در کل نمی توان کاری کرد!

نه جناب nikan4host راست میگن
ایرانسل گفته این 2 سرویس با هم فعال نمیتونه باشه اما ماله منم جفتش با هم فعاله
جالبیش اینجاست که میخوام غیر فعالشونم بکنم نمیتونم بکنم

sharifie
2009-01-17, 11:54 PM
اول کل خدماتت رو غیر فعال کن بعد دوباره هر کدوم رو که خواستی فعالش کن

اخراج شده
2009-01-18, 01:04 AM
برای اطمینان بیشتر که واقعا به این جمع اضافه شدید، با سیمکارت خودتان در یک گوشی نوکیا هم امتحان کنید!
چون ممکن است مشکل ارسال شما از مسدود بودن لینک mms منطقه شما باشد!!
به امید خدا این مشکل گوشی های سونی اریکسون(البته بعضی مدل ها) هم به زودی حل می شود...
موفق باشید
يه گوشي 3100 هم دارم . با اونم امتحان كردم نشد. يعني موند داخل outbox :dont: با pc suit سوني اريكسون نميشه ؟؟؟

Nova view
2009-01-18, 10:43 AM
خب، پس فعلا به این جمع اضافه نشدید،
شما چند بار پشت سر هم سند کنید و یا در مناطق دیگر امتحان کنید، ببینید چی میشه.

bobo_0_6
2009-01-18, 01:36 PM
اول کل خدماتت رو غیر فعال کن بعد دوباره هر کدوم رو که خواستی فعالش کن

مشکل اینجاست که صد بار اون کد زدم اما غیر فعال نمیشه:nono:

Nova view
2009-01-18, 06:15 PM
من یکبار که گفتم، نمی شود از این دو سرویس در حال پیغام گیر، مجزا استفاده کرد.

Elnazhh
2009-01-19, 08:37 AM

ولي من سيم كارت رو رو گوشي k800 گذاشتم فرستاد!! انگار w910 مشكل داره. حالا هيچ راه حلي نداره؟!

GREEN BERET
2009-01-19, 12:46 PM
ولي من سيم كارت رو رو گوشي k800 گذاشتم فرستاد!! انگار w910 مشكل داره. حالا هيچ راه حلي نداره؟!

با سلام به شما دوست عزیز

بله یک سری از گوشی های سونی اریکسون رو شبکه ایرانسل ساپورت نمیکنه نه همش رو . خب البته یک سری هم که ساپورت میشه به قول جناب nova view بعلت مسدود بودن لینک mms منطقه نمیتونن mms بفرستن . که شما با امتحان کردن بر روی گوشی دیگه از این قاعده مستثنی شدی . :flower:

bobo_0_6
2009-01-19, 01:23 PM
من یکبار که گفتم، نمی شود از این دو سرویس در حال پیغام گیر، مجزا استفاده کرد.

پس چرا ایرانسل اعلام کرد که یکیش میتونه فعال باشه یا اینکه 2 کد فعال کننده براش وجود داره؟

Nova view
2009-01-19, 02:14 PM
ببینید، در حقیقت یکم شیر تو شیره!!

سرویس ذخیره شماره جدا است و سرویس پیغام گیر هم جدا!!!
تا اینجا درست؟
کار سرویس ذخیره شماره که کاملا معلوم است!
کار سرویس پیغام گیر این است که اگر کسی به شما زنگ زد و شما به هر دلیلی قادر به پاسخ نباشید، از تماس گیرنده پیغام ضبط می کند!
و برای اطلاع مقصد، یک پیامک حاوی شماره و زمان تماس گیرنده می فرستد تا هر وقت شما در دسترس آمدید بفهمید که چه کسی با شما تماس گرفته!!

حالا این وسط قسمت ارسال پیامک بین این دو سرویس مشترک شده! وگرنه این دو سرویس از هم جدا هستند!
امیدوارم منظور من را فهمیده باشید.

hj2008
2009-01-19, 03:31 PM
دوستان از کجا بفهمم سیمکارت ایرانسلم به نام کیه

GREEN BERET
2009-01-19, 03:53 PM
دوستان از کجا بفهمم سیمکارت ایرانسلم به نام کیه

با سلام به شما

بهترین راه : کنترل حساب اینترنتی یا همون e-care هستش

برای اینکار یک sms با متن e-care به شماره 130 ارسال کن بعد که رمز ورود برات اومد وارد آدرس زیر که مال کنترل حساب هستش بشو . بعد روی سربرگ آخر یعنی خدمات مشترکین کلیک کن اونجا مشخصات کامل مالک sim card نوشته شده البته راههای دیگری برای این کار وجود دارد که این بهترین آن هست . :flower:

https://ecare.mtnirancell.ir:8443/ecare/StartUp

Emad
2009-01-22, 11:26 PM
سلام خدمت دوستان عزیزم
یک چندتا سوال داشتم ممنون می شوم جواب دهید !
1- ایرانسل هزینه جابه جایی داره ؟ ( می دونم که تلویزیون 10000 بار می گه که ایرانسل هزینه جابه جایی نداره ولی من خودم به شخصه امتحان کردم مقدار مکالماتم در شهر خودم هزینش کمتره تا مثلا از کرمان با گرگان تماس بگیرم !!! )
2- گفتگوی ایرانسل به ایرانسل هزینش با ایرانسل به دولتی و خط ثابت فرقی داره ؟ چه قدر !؟
3- من الآن از طرح قرمز استفاده می کنم ولی هزینه gprs هنوز خیلی زیاد برام می افته کدوم طرح برا gprs بهتره ؟
4- ـا چندم هر ماه وقت داریم طرح رو فعال کنیم ؟
5- تغییر طرح چه جورییه اصلا امکان داره وقتی طرح قرمز فعاله اون رو به آبی تبدیل کرد؟

ممنونم از توجهتون !

saheli
2009-01-24, 09:08 PM
سلام همشهری.
والا من امشب قراره ایرانسلمو راه بندازم اگه مشکلی بود اینجا میگم.
ولی فکر کنم دست گوشیته چون با همراه اول هم مشکل داشتی.

GREEN BERET
2009-01-24, 09:31 PM
سلام خدمت دوستان عزیزم
یک چندتا سوال داشتم ممنون می شوم جواب دهید !
1- ایرانسل هزینه جابه جایی داره ؟ ( می دونم که تلویزیون 10000 بار می گه که ایرانسل هزینه جابه جایی نداره ولی من خودم به شخصه امتحان کردم مقدار مکالماتم در شهر خودم هزینش کمتره تا مثلا از کرمان با گرگان تماس بگیرم !!! )
2- گفتگوی ایرانسل به ایرانسل هزینش با ایرانسل به دولتی و خط ثابت فرقی داره ؟ چه قدر !؟
3- من الآن از طرح قرمز استفاده می کنم ولی هزینه gprs هنوز خیلی زیاد برام می افته کدوم طرح برا gprs بهتره ؟
4- ـا چندم هر ماه وقت داریم طرح رو فعال کنیم ؟
5- تغییر طرح چه جورییه اصلا امکان داره وقتی طرح قرمز فعاله اون رو به آبی تبدیل کرد؟

ممنونم از توجهتون !

با سلام به شما دوست عزیز

1.نه هزینه جابجایی نداره من خودم توی چندین شهر امتحان کردم هیچ فرقی نمیکنه .
2.هیچ فرقی نمیکنه (دائمی دقیقه ای 62.5 . اعتباری دقیقه ای 85 تومن ) حالا چه از ایرانسل به ایرانسل چه ایرانسل به دولتی و خط ثابت
3.هر سه تا طرح یک قیمت برای gprs داره چه اعتباری چه دائمی از ساعت 11تا 6 صبح 2 ریال و 6 تا 11 شب 5 ریال و 5شنبه وجمعه تمامی ساعات 2 ریال البته ساعت شبکه gprs ایرانسل به نظر میرسه تنظیم نیست و این تخفیف از ساعت 3 صبح الی 10 هستش .
4.مهلت خاصی نداره
5.بله البته (در صورت انتخاب هر یک از طرحهای تعرفه تشویقی، مشترکین سیم کارت اعتباری نمی توانند پیش از پایان دوره مربوطه مبادرت به تغییر تعرفه نمایند، اما قادر خواهند بود طرح تعرفه موجود را مجددا تمدید نمایند. )

Mo(-)3n
2009-01-24, 11:22 PM
دوستان من رمز سیم کارتم رو برای انتقال شارژ گم کردم ... به 130 هم اس ام اس خالی زدم . جواب نیومد ...

چی کار کنم ؟

GREEN BERET
2009-01-25, 12:04 AM
دوستان من رمز سیم کارتم رو برای انتقال شارژ گم کردم ... به 130 هم اس ام اس خالی زدم . جواب نیومد ...

چی کار کنم ؟

این کار اصلا ربطی به انتقال شارژ نداره . این کار فقط برای بدست آوردن رمز کنترل حساب هستش . شما باید به 130 یا 140 بزنگی .:flower:

Nova view
2009-01-25, 01:57 PM
ضمن سپاس فراوان از جناب nancy joon به خاطر پاسخ کامل و جامع ایشان،

فقط من کمی توضیحات ایشان را اصلاح و تکمیل می کنم،

2.هزینه مکالمه از ایرانسل به ایرانسل بسیار ارزانتر از ایرانسل به ثابت و همراه اول است،
هزینه یک دقیقه مکالمه ایرانسل به ایرانسل برای دائمی ایرانسل فقط 49 تومان و برای اعتباری ها حدود 72 تومان می باشد،
همانطور که مشاهده می کنید تفاوت بسیار زیادی دارد!
و این به خاطر نبود SLA و رومینگ هست.(جریانش رو که خودتان می دانید)
به امید خدا اگر بعضی ها راضی شوند و اجازه بستن قرارداد SLA و رومینگ را بدهند، این اختلاف بسیار کمتر خواهد شد!

3. همانطور که جناب nancy joon فرمودند، بدون طرح هرکیلوبایت 5 ریال در ساعات پیک و 2 ریال در ساعات غیر پیک هست و اگر طرح تشویقی انتخاب کنید(هیچ فرقی نمی کند چه طرحی، همه یکسانند) به ازای هر کیلوبایت در تمامی ساعات شبانه روز 2 ریال محاسبه می شود.

جای نگرانی نیست، ساعت شبکه با ساعات جهانی تنظیم می شود و سر ثانیه تعرفه ها تغییر می کنند.
4.شما تا حدود 10 تا 20 روز مانده به اتمام هر جشنواره می توانید طرح تشویقی را فعال کنید، در صورت اتمام این زمان، شما باید تا جشنواره بعدی منتظر بمانید.

موفق باشید

bobo_0_6
2009-01-25, 03:12 PM
ضمن سپاس فراوان از جناب nancy joon به خاطر پاسخ کامل و جامع ایشان،

2.هزینه مکالمه از ایرانسل به ایرانسل بسیار ارزانتر از ایرانسل به ثابت و همراه اول است،
هزینه یک دقیقه مکالمه ایرانسل به ایرانسل برای دائمی ایرانسل فقط 49 تومان و برای اعتباری ها حدود 72 تومان می باشد،
به امید خدا اگر بعضی ها راضی شوند و اجازه بستن قرارداد SLA و رومینگ را بدهند، این اختلاف بسیار کمتر خواهد شد!

3. همانطور که جناب nancy joon فرمودند، بدون طرح هرکیلوبایت 5 ریال در ساعات پیک و 2 ریال در ساعات غیر پیک هست و اگر طرح تشویقی انتخاب کنید(هیچ فرقی نمی کند چه طرحی، همه یکسانند) به ازای هر کیلوبایت در تمامی ساعات شبانه روز 2 ریال محاسبه می شود.

جای نگرانی نیست، ساعت شبکه با ساعات جهانی تنظیم می شود و سر ثانیه تعرفه ها تغییر می کنند.
4.شما تا حدود 10 تا 20 روز مانده به اتمام هر جشنواره می توانید طرح تشویقی را فعال کنید، در صورت اتمام این زمان، شما باید تا جشنواره بعدی منتظر بمانید.

موفق باشید

جناب nowa view |چرا همیشه حرفای شما بو داره و فقط یه ذره از مسائل پشت پرده رو میگید"به امید خدا اگر بعضی ها راضی شوند و اجازه بستن قرارداد SLA و رومینگ را بدهند"!!!!
آدم حس میکنه چه مافیایی پشت ای کار هست.:student:

bobo_0_6
2009-01-25, 03:36 PM
اگر سم کارتو تغییر مالکیت بدم تنضیمات mms از بین میره؟

GREEN BERET
2009-01-25, 05:59 PM
اگر سم کارتو تغییر مالکیت بدم تنضیمات mms از بین میره؟

اگه منظورت تنظیمات mms گوشی هستش که اصلا ربطی نداره ولی اگه منظورت فرم فعالسازی mms هستش . بله باید به نام مالک جدید فرم مجدد فرستاد . و تا اون زمان mms قطع میشه .

GREEN BERET
2009-01-25, 06:12 PM

موفق باشید

بله ممنون یاد این نکته نبودم من بصورت کلی نوشتم البته فکر کنم این کاهش برای جشنواره اعمال بشه . :flower:

amir_8460
2009-01-25, 06:17 PM

موفق باشید

من صحبت های شما رو تصحیح میکنم نرخ تماس از اعتباری ایرانسل به سایر خطوط ایرانسل دقیقه ایی حدود 62 تومن هست نه 72 تومن ...... 10.33*60 = 619 ~ 62 تومن

در ضمن دوستمون Bobo راست میگه خب یه بار توضیح بده چه خبره .... من خودم خیلی دلم میخواد بدونم .... اینجوری حداقل میدونیم از کجا آب میخوره ....

Nova view
2009-01-25, 08:37 PM
بله حق با شماست، من دقیقا یادم نبود، واسه همین گفتم حدودا(البته یه خورده از حد گذشت)

Nova view
2009-01-26, 09:56 PM
راستش نمی خواستم اصلا در این مورد صحبت کنم،
تا الان دوبار تایپ کردم،
حتی می خواستم تاپیک جداگانه بزنم، ولی پشیمان شدم!!
من حوصله دردسر ندارم!
به خصوص در این زمینه!
بنابراین خواهشا من را قاطی این موضوع نکنید!

شرمنده،
گفتم چون دو دوست درخواست کردند، بی احترامی است اگر پاسخی ندهم.
موفق باشید

Nova view
2009-01-28, 10:02 AM
دروغ هم حدی دارد!!!!
یک قانون و مقررات دو سال طول می کشد تا تصویب شود؟!؟!
تازه می گویند فرا سازمانی بوده!!!!
من شخصا واقعا متاسفم!!!

Nova view
2009-01-28, 10:11 AM
با درود خدمت دوستان عزیز
در حال حاضر تمامی مشکلات کمبود ظرفیت mms و خطوط mms در شبکه ایرانسل به طور تقریبا کامل حل شده است و ارسال و دریافت mms تا سقف 300 کیلوبایت به راحتی امکان پذیر است!

ولی همچنان مشکل mms برخی از مدل های سونی اریکسون پا برجاست!
به زودی این مشکل هم حل خواهد شد!

ولی دیگر گوشی ها و مدل های سونی اریکسون می توانند به راحتی هر نوع mms با هر ترکیبی تا سقف 300 کیلوبایت را درون شبکه ایرانسل ارسال کنند.

موفق باشید

اخراج شده
2009-01-28, 01:53 PM
با سلام. منم گوشيم k800 هست اما هنوز نتونستم بفرستم. يعني ميمونه تو outbox. يكي ميگفت با pcsuit ميشه فرستاد. ميشه؟ :lol:

Nova view
2009-01-28, 06:22 PM
ممکن است بشه، شما امتحان کنید، نتیجه اش را به ما هم بگید.

matrix2008
2009-01-28, 06:23 PM
سلام
اقا چطور میشه طرح قرمز روزانه ایرانسل رو فعال کرد؟راستی چقدر واسه طرح روزانه کم میکنه؟ در ضمن من sms زیاد میزنم:glass: کدوم طرحو انتخاب کنم بهتره؟:beel:

Nova view
2009-01-28, 06:47 PM
با درود خدمت دوست عزیز جناب matrix2008

بدون هیچ توضیح اضافه ای، تمامی پاسخ های سوالات شما در لینک زیر می باشد:
http://www.irancell.ir/Layer2/?id=222

برای افرادی که پیامک زیاد می فرستند، طرح قرمز مناسب تر است.
اگر باز سوالی داشتید حتما بفرمایید.
موفق باشید

amir_8460
2009-01-28, 08:41 PM
راستش نمی خواستم اصلا در این مورد صحبت کنم،
تا الان دوبار تایپ کردم،
حتی می خواستم تاپیک جداگانه بزنم، ولی پشیمان شدم!!
من حوصله دردسر ندارم!
به خصوص در این زمینه!
بنابراین خواهشا من را قاطی این موضوع نکنید!

شرمنده،
گفتم چون دو دوست درخواست کردند، بی احترامی است اگر پاسخی ندهم.
موفق باشید

اگه قراره برای شما مشکل ایجاد کنه ما راضی نیستیم .... ولی آخه مگه چیه که شما اینقدر هراس دارید .... فوقش سنگ اندازیهای همراه آخر برای ایرانسل هست دیگه ... که اینم همگی مطلع هستند .... آیا چیزی غیر از اینه ؟؟؟؟ لااقل دربسته یه جوری به ما هم حالی کنید .... من که دیگه دارم واقعا تعجب میکنم که مگه چه خبره ؟؟؟؟!!!

sina123
2009-01-28, 09:15 PM
تو شهر خراب شده ما من از ساعت 6 عصر به بعد به هیچ ** نمی تونم اس ام اس بزنم ارسال میشه ولی نصفه شب میرسه
از دیروز هم کلا اس ام اس میره میرسه اما یک اس ام اس نمی یاد مشکل از کجاست
دیگه اعصابمو خراب کرده اگه همراه اول اس ام اس هاش 21 تومن نبود یک دقیقه هم معطل نمی کردم یه سیم کارت همراه اول میخریدم خلاص
حالا میگید به 140 یا 130 زنگ بزن این کار اصلا فایده نداره
اینقدر از دست ایرانسل عصبانی بودم گوشیمو کوبیدم زمین شکست

matrix2008
2009-01-28, 10:00 PM
مرسی Nova view،فقط وقتی وارد طرح شدم هر sms هزینش چقدر میفته؟:glass:

bobo_0_6
2009-01-28, 10:18 PM
مرسی nova view،فقط وقتی وارد طرح شدم هر sms هزینش چقدر میفته؟:glass:

بین خطوط ایرانسل 40 ريال و بین سایر خطوط 80ريال

Nova view
2009-01-29, 10:03 AM
دوست عزیز جناب amir_8460
در حقیقت شما تقریبا درست می فرمایید، اکثرا به همراه اول بر می گردد، ولی متاسفانه باز پشت همراه اول هم خبر هایی است که به سازمان ها و افراد کله گنده کشور و به خصوص سپاه و وزارت اطلاعات بر می گردد!!
به همین خاطر من پشیمان شدم،
بگذارید هر کاری دوست دارند انجام دهند، به ما هیچ ربطی ندارد!
یک بار هم گفتم، مدیران اصلی چه MTN و چه ایرانسل، کاملا هوشمندانه مشکلات را پیگیری و حل می کنند!
اما خب، بالاخره مشکلات به طور دائم ایجاد می شود! و یکی از دلایل اصلی اختلالات که دوستانی مثل جناب sina123 ازش رنج می برند، همین است!

من این وعده را می دهم که بعد از اتمام دوسال انحصار اپراتور سوم(اگر تا آن موقع برای ایرانسل مشکل جدی پیش نیاید!) تمامی مشکلات برطرف می شود!
چون در این مدت تمرکز از ایرانسل برداشته می شود و این اپراتور فرصت نفس کشیدن و حل کردن مشکلات را پیدا می کند.
اگر اجازه بدهید این بحث را در همین جا به پایان ببریم، فکر کنم خیلی از موضوع تاپیک منحرف شدیم.

با سپاس
موفق باشید

Nova view
2009-01-29, 10:04 AM
البته قیمت های بالا برای طرح قرمز است،
برای دیگر طرح ها قیمت ارسال پیامک به غیر ایرانسل همان 8 تومان و متناسب با ارزش هر طرح قیمت ارسال پیامک به ایرانسل حداکثر تا 1 تومان هم کاهش می یابد.
موفق باشید

bobo_0_6
2009-01-29, 12:24 PM
نحوه فرستادن sms , mms از طریق WEB چطوریه؟

Nova view
2009-01-29, 05:16 PM
شما با استفاده از رمز ورود E-care می توانید از سایت ویترین ایرانسل MMS و SMS را با هزینه کمتر ارسال کنید.
ارسال هر پیامک از ویترین 10 تومان!!

bobo_0_6
2009-01-29, 08:29 PM
شما با استفاده از رمز ورود E-care می توانید از سایت ویترین ایرانسل MMS و SMS را با هزینه کمتر ارسال کنید.
ارسال هر پیامک از ویترین 10 تومان!!

اما انگاری الان با همون موبایل sms بزنیم به صرفه تره( 4 تومن و 8 تومن):lol:

Ghazal
2009-01-29, 09:33 PM
نحوه فرستادن sms , mms از طریق WEB چطوریه؟
سايت هايي مثله اس ام اس ايران هم هستن .. كه البته دعوت نامه مي خوان :lol:

bobo_0_6
2009-01-29, 11:44 PM
سايت هايي مثله اس ام اس ايران هم هستن .. كه البته دعوت نامه مي خوان :lol:

اونا رو میدونم اما سایت ایرانسل اعلام کرده بود که میتونید از خود سایت ایرانسل بزنید کنجکاو شدم

Nova view
2009-01-30, 09:58 AM
البته یک سوءتفاهم را اصلاح کنم،
هزینه 10 تومانی که گفتم برای زمانی است که شما بدون طرح هستید!

اگر شما از طرحی استفاده نکنید هزینه ارسال هر پیامک 16 تومان است! در صورتی که در همین وضعیت، اگر پیامک خود را با ویترین ارسال کنید فقط هر پیامک 10 تومان برای شما هزینه دارد!
منظورم ارزانتر بودن بدون طرح بود!
این اختلاف قیمت به منظور تشویق مشترکین برای ارسال پیامک از طریق ویترین است!
چون با این روش، ترافیک شبکه دقیقا نصف می شود!

موفق باشید

bobo_0_6
2009-01-30, 11:26 PM
ایرانسل داران عزیز کسی امروز مشکل در پیامک دادن نداشت
من امروز از بعد از ظهر هم در تهران هم در کرج اصلا پیامک هام نمیرفت
وقتی هم بعد از کلی زور فرستاده میشد اصلا دلیور نمیشد

2009-02-01, 12:30 PM
آيا mmsايرانسل در تبريز فعال شده و من هم سه ماهه فرم را پر كرده و به فروشنده داده ام.؟

GREEN BERET
2009-02-01, 12:53 PM
mms ایرانسل در هر جایی که آنتن دهی بکنه فعال هستش چون mms از طریق شبکه gprs ارسال میشه . بنابراین چون شهر تبریز جز اولین شهرهای تحت پوشش ایرانسل هستش همچنین مرند gprs آنها خیلی وقت هستش که فعاله .:flower:

shahram 67
2009-02-03, 04:17 AM
چه طوري ميشه فهميد ثبت نام سيم كارتي كه تازه خريديم تكميله تكميل شده؟

Nova view
2009-02-03, 10:56 AM
دوست من
سوالات را فقط در قسمت مشکلات ایرانسل بپرسید!

1. تماس با 140 130
2.E-care
موفق باشید

GREEN BERET
2009-02-03, 01:38 PM
MMS بسته‌اي چند تومان؟ نگاهي به تعرفه‌ي پيام چندرسانه‌يي تلفن همراه در كشور

سرويس پيام چندرسانه‌يي يا MMS در كشور براي نخستين بار توسط اپراتور دوم تلفن همراه راه‌اندازي شد كه پس از دوره‌اي توقف با صدور مجوزهاي لازم و ابلاغ آيين‌نامه مربوطه دوباره براي مشتركان سيم‌كارت‌هاي اين اپراتور فعال شد همچنين سرويس پيام چندرسانه‌يي همراه اول هرچند با تاخير اما از روز پنجم دي‌ماه جاري براي مشتركان دايمي اين اپراتور راه‌اندازي شد.
به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، MMS، سرويس پيام‌رسان چندرسانه‌يي يا MultiMedia Messaging Service است که ساختار جديد و بهتري از سرويس پيامك به شمار مي‌رود.
اين سرويس به کاربران تلفن‌هايي که با يکديگر همسازي دارند، اجازه مي‌دهد که پيام‌هاي چندرسانه‌يي را بين يکديگر مبادله کنند، پيام‌هايي همانند کارت پستال‌هاي گرافيکي، انيميشن‌ها يا پويانمايي‌ها، کليپ‌هاي ويدئويي، نقشه‌ها و کارت‌هاي ويزيت تجاري و غيره.
ظرفيت هر MMS براي مشترکان ايرانسل 300 کيلوبايت است و به مشتركان اين امکان را مي‌دهد تا فايل‌هاي صوتي و تصويري را به همراه متن‌هاي طولاني به صورت يکجا به ساير مشترکان ايرانسل بفرستند يا به ايميل آن‌ها ارسال كنند.
مدير روابط عمومي ايرانسل در گفت‌وگو با خبرنگار ارتبطات ايسنا درباره‌ي ظرفيت و حجم ارسال پيام چند رسانه‌يي براي مشتركان اين اپراتور گفت: ظرفيتي كه براي مشتركانمان در نظر گرفتيم در واقع مي‌توان گفت بيشترين ظرفيت ارائه شده را شامل مي‌شود.
آرش کريم‌بيگي درباره‌ي هزينه ارسال هر MMS تاكيد كرد: تعرفه ارسال پيام چند رسانه‌يي ايرانسل بر اساس تعداد پيام‌هاي ارسال شده، محاسبه مي‌شود؛ به عبارت ديگر، مهم نيست که حجم پيام ارسالي و يا نوع فايل ارسال شده چه ميزان باشد؛ يعني هر پيام، شامل عکس، صوت و يا متن تا سقف 300 کيلوبايت، يک پيام چند رسانه‌يي محاسبه شده و تعرفه تشويقي آن معادل 480 ريال خواهد بود.
گفتني است براي ارسال پيام چندرسانه‌يي، گوشي مشترک بايد داراي قابليت استفاده از اين سرويس باشد و همچنين، تنظيمات پيام چندرسانه‌يي بايد برروي آن ذخيره شده باشد.
سقف تعرفه براي ارسال هر پيام به صورت MMS براي مشتركان همراه اول نيز مبلغ 100 تومان است يعني مشتركان مي‌توانند پيام‌هاي تصويري و صوتي خود را با حجم حداكثر 100 كيلوبايت ارسال كنند؛ يعني هر كيلوبايت براي مشترك يك تومان هزينه دارد.
مشتركان دائمي سيم‌كارت‌هاي همراه اول براي استفاده و فعال‌سازي سرويس MMS (پيام چندرسانه‌يي) مي‌توانند به دفاتر خدمات ارتباطي مراجعه كنند كه ‌البته بايد خود مالك سيم‌كارت با در دست داشتن كارت ملي به دفاتر مراجعه كند تا بتواند اين سرويس را راه‌اندازي و فعال كند.
فعال‌سازي اين سرويس براي مشتركان رايگان است و بعد از تكميل تعهدنامه مربوطه و ارايه درخواست و تكميل مراحل ثبت‌نام فعال خواهد ‌شد.
به گزارش ايسنا تفاوت پيام كوتاه و پيام چندرسانه‌يي در اين است كه سرويس پيامک، تنها داراي قابليت ارسال يک متن نهايتاً 160 کاراکتري است؛ درحالي که پيام چندرسانه‌ي به مشترك امکان مي‌دهد تا حجم بيشتر از اين مقدار كه در همراه اول و ايرانسل متفاوت است، متن، عکس و کليپ ويديويي را تنها در يک پيام ارسال کند.

ارسال پيام چندرسانه‌يي براي مشترکان ساير شبکه‌هاي تلفن همراه در ايران تا زمانيکه اين شبکه‌ها به سيستم MMS مجهز شوند، امکان‌پذير نخواهد بود.
سرويس پيام چندرسانه‌يي شركت ارتباطات سيار ايران هم از روز پنجم دي‌ماه براي همه مشتركان دائمي همراه اول راه‌اندازي شد كه وحيد صدوقي - مدير عامل شركت ارتباطات سيار - درباره فعال سازي اين سرويس گفت: مشترکان مي‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطي، فرم مربوطه را دريافت و تکميل کنند و بلافاصله بعد از اين مرحله سرويس براي آن‌ها فعال مي‌شود كه کليه هزينه‌ راه‌اندازي اين سرويس و فعال‌سازي آن براي مشترکان به صورت رايگان است.
براي ارسال يک بسته 50 کيلوبايتي، مبلغ 50 تومان محاسبه مي‌شود و سقف تعرفه براي اين سرويس 100 تومان است که به ازاي ارسال يک بسته ‌100 کيلوبايتي است و در واقع سقف تعرفه 100 تومان است.
ارايه‌ي سرويس پيام چندرسانه‌يي (MMS) براي مشتركان در حالي آغاز شد كه نكاتي درباره‌ي امكان سوءاستفاده از اين سرويس در سيم‌كارت‌هاي اعتباري و پيام‌رسان به علت هزينه‌ي كمترشان و يا قابليت ساده‌ي نقل و انتقال آن‌ها از سوي كارشناسان گوشزد شد و اين سوال وجود داشت كه ضمانت اجرايي قانون و آيين‌نامه‌ي مرتبط با تلفن همراه در قبال مزاحمت‌هاي احتمالي چيست و چگونه مي‌توان و بايد قبل از ارايه‌ي چنين سرويسي، زيرساخت‌هاي فرهنگي و حقوقي آن را در كشور فراهم كرد؟
تا اينكه آيين‌نامه‌ي ارايه‌ي خدمات پيام چندرسانه‌يي (MMS) تلفن همراه كه در اجراي بند "د" ماده پنج قانون وظايف و اختيارات وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات، به‌منظور ضابطه‌مند کردن ارايه‌ي خدمات پيام چند رسانه‌يي تصويب شده بود، منتشر شد.
طبق اين آيين‌نامه مشترک موظف است در زمان درخواست استفاده از خدمات چندرسانه‌يي مشخصات دقيق فردي و نشاني کامل خود را ارايه و هرگونه تغييرات بويژه نشاني خود را حداکثر ظرف مدت 10 روز به فراهم کننده شبکه اطلاع دهد.
در صورت فروش يا سرقت تلفن همراه (سيم‌کارت) مشترک بايد نسبت به انجام مراحل قانوني (بر اساس مقررات مربوط) اقدام کند. درغير اين صورت عواقب ناشي از هرگونه سوء استفاده از اين تلفن همراه و خدمات مرتبط به عهده مشترک است.
همچنين طبق اين آيين‌نامه ارسال پيام‌هاي چندرسانه‌يي به شرح زير ممنوع است: ارسال هرگونه پيام حاوي اطلاعات طبقه‌بندي شده. ارسال هرگونه پيام حاوي اطلاعاتي که موجب خدشه‌دار شدن امنيت ملي شود.
ارسال هرگونه پيام حاوي اطلاعات حريم خصوصي اشخاص حقيقي و حقوقي ديگر بدون رضايت آن‌ها؛ ارسال و يا انتشار ويروس، نرم‌افزارهاي مخرب، بازي‌هاي حاوي ويروس، کرم و هرزنامه از طريق شبکه.
ارسال هرگونه پيام مستهجن و خلاف شئون اسلامي- ايراني، ارسال هرگونه پيام تهديدآميز، ارسال هرگونه پيامي که موجب تخريب و يا هتک حرمت اشخاص حقيقي و حقوقي شود.
ارسال هرگونه پيام حاوي اطلاعاتي که موجب خدشه دار شدن امنيت رواني، اقتصادي و اجتماعي افراد حقيقي و حقوقي شود كه تشخيص موارد مذکور به عهده مراجع ذي‌صلاح قانوني است.

GREEN BERET
2009-02-03, 03:59 PM
ارسال mms هاي مبتني بر تهديد افراد ممنوع است

موبنا- ارسال پيام هاي چند رسانه اي که امنيت رواني، اقتصادي واجتماعي افراد حقيقي و حقوقي را خدشه دار مي کند ، ممنوع است.

به گزارش خبرنگار موبنا بر اساس مصوبات کميسيون سازمان تنظيم مقررات ، ارسال هرگونه پيام چند رسانه اي حاوي اطلاعات طبقه بندي شده که موجب خدشه دار شدن امنيت ملي شود، همچنين پيامهاي حاوي اطلاعات حريم خصوصي اشخاص حقيقي و حقوقي ديگر بدون رضايت آنها، انتشارويروس، نرم افزارهاي مخرب، بازيهاي حاوي ويروس، کرم و هرزنامه از طريق شبکه، پيام مستهجن و خلاف شئون اسلامي، ايراني، پيام تهديد آميز و پيامهايي که موجب تخريب و يا هتک حرمت اشخاص حقيقي و حقوقي شود، ممنوع است.
تشخيص موارد مذکور و نوع پيام ها بر عهده مراجع ذيصلاح قانوني است.
همچنين بر اساس آيين نامه سرويس mms اپراتور ملزم به اقداماتي چون تخصيص يک کد اختصاصي براي برگرداندن پيامهاي غيرمتعارف توسط گيرنده پيام ، ايجاد امکانات سخت افزاري و نرم افزاري براي دريافت ثبت پيامهاي برگردانده شده است.
استفاده از کد برگرداندن پيام، بدون هزينه خواهد بود.
اپراتور شبکه تلفن همراه ، موظف است که در ظرف زماني مجاز (48ساعت) و در مدت 90 روز، نسبت به ثبت مشخصات مشترک برگرداننده پيام، مشترک انتشار دهنده پيام، محتوا و تاريخ و زمان دقيق ارسال پيام و اطلاع از مشخصات واقعي فرستنده پيام تدابير کافي اتخاذ کند.
درصورت سهل انگاري، تمامي عواقب ناشي از تحويل پيامهاي فاقد مشخصات صحيح فرستنده بر عهده اپراتور شبکه خواهد بود.
از پنجم دي ماه گذشته ، سرويس mms همراه اول در تهران و 10 مرکز استان ديگر راه اندازي شد.
اين سرويس در بسته‌هاي پنجاه و صد کيلوبايتي فرستاده مي‌‌شود که هزينه هر بسته پنجاه کيلوبايتي، پنجاه تومان و بسته صد کيلو بايتي صد تومان در نظر گرفته شده است و مشترکان مي توانند تا حجم‌هاي نامبرده متن، صدا و تصوير ارسال کنند.

bobo_0_6
2009-02-05, 10:30 PM
من از همون 2 سال پیش که سیم کارتمو گرفتم نفهمیدم این sim service چیه؟
کسی میدونه این چیه؟

Nova view
2009-02-06, 12:40 AM
در حقیقت تمامی خدمات موجود که شما با کدهای دستوری به آنها دسترسی دارید، قرار بود در این قسمت باشد!
این قسمت قابلیت های بسیار متنوع دیگری دارد، نظیر دسترسی به انواع اخبار ها،آب و هوا و خدمات بانکی و .... توسط اپراتور!
اصولا یکی از پرکاربرد ترین قسمت در اپراتور های کشور های خارجی است!
اما بنا به دلایلی فعلا این موضوع معلق مانده!

شاید در آینده شاهد استفاده از امکانات این بخش باشیم!

موفق باشید

bobo_0_6
2009-02-06, 12:45 AM
در حقیقت تمامی خدمات موجود که شما با کدهای دستوری به آنها دسترسی دارید، قرار بود در این قسمت باشد!
این قسمت قابلیت های بسیار متنوع دیگری دارد، نظیر دسترسی به انواع اخبار ها،آب و هوا و خدمات بانکی و .... توسط اپراتور!
اصولا یکی از پرکاربرد ترین قسمت در اپراتور های کشور های خارجی است!
اما بنا به دلایلی فعلا این موضوع معلق مانده!

شاید در آینده شاهد استفاده از امکانات این بخش باشیم!

موفق باشید

پس اگه فعال بشه برنامه جالبی خواهد بود

Nova view
2009-02-06, 07:32 AM
نیازمند زیر ساختهای بسیاری است که هنوز انجام نشده!

Nova view
2009-02-06, 07:59 AM
من که نفهمیدم!؟!؟
شما فهمیدید به من هم بگید!
چگونه ایرانسل کلا 5/14 میلیون سیمکارت داده که از این تعداد 6 میلیون فعال باشه!؟!؟!

گیریم فونت اشتباه به کار بردند و اعداد بر عکس شده!
تو پاراگراف دوم گفته 12/5 مشترک فعال دارد، تو خط آخر گفته 6 میلیون سیمکارت فعال وجود دارد! و کلا 14/5 میلیون مشترک دارد؟!؟!؟

اگه شما فهمیدید به من هم بگین

amir_8460
2009-02-06, 10:04 AM
من که نفهمیدم!؟!؟
چگونه ایرانسل کلا 5/14 میلیون سیمکارت داده که از این تعداد 6 میلیون فعال باشه!؟!؟!

تو پاراگراف دوم گفته 12/5 مشترک فعال دارد، تو خط آخر گفته 6 میلیون سیمکارت فعال وجود دارد! و کلا 14/5 میلیون مشترک دارد؟!؟!؟

آقا شما که اطلاعات داری میتونی دقیق بگی ایرانسل دقیقا چند تا مشترک فعال داره ؟؟؟؟ امیدوارم نگی اینم جزو مسائل پشت پرده هست !!!

bobo_0_6
2009-02-06, 10:39 AM
من که نفهمیدم!؟!؟

منم همینو الان تو موبنا خوندم اومدم تو سایت بزارم و دقیقا همین سوال رو مطرح کنم(چون قبلا بحث شده بود) که دیدم شما زحمتشو کشیدید
خودش گفته که منبع غیر رسمی بوده

GREEN BERET
2009-02-06, 12:18 PM
بابا این موبنا یک روده راست توی شکمش نیست خیلی اخبار چرت توی سایتش پیدا میشه که اصلا سندیت نداره . :flower:

bobo_0_6
2009-02-07, 07:24 PM
اما من خودم به شخصه دیروز شارژ فرستادم و بازم اینکه بحث 6 ملیون مشترک فعال رو مطرح کرده

Nova view
2009-02-08, 07:39 AM
اما من خودم به شخصه دیروز شارژ فرستادم و بازم اینکه بحث 6 ملیون مشترک فعال رو مطرح کرده

بعلاوه اینکه این اختلالات را فقط برای ایرانسل مطرح می کند! انگار که شبکه همراه اول در این مدت اصلا مشکل نداشته!

و اینکه حدود دو ماه پیش قضیه سیمکارت های بدون نام و نشان برای همیشه تمام شد!

وقتی نویسنده قصد داشته باشه.....

ببخشید، من این تعداد مشترکین فعالو بگم!
این رقم دقیق نیست! یعنی جزییاتش یادم نماند!
این دو عدد از خود سرور مرکزی سوئچینگ ایرانسل استخراج شده!
بعلاوه اینکه تعریف سیمکارت فعال یعنی خطی که در 24 ساعت حداقل یکبار توسط شبکه شناسایی شده باشد!!

تعداد کل مشترکین ایرانسل اعم از دائمی اعتباری و پیام رسان تا پایان ماه دی رقمی نزدیک به 15 میلیون!
تعداد سیمکارت های فعال با توجه به تعریف بالا چیزی در حدود 10.5 میلیون مشترک!!!!
این اختلاف بیشتر بخاطر قضیه سیمکارت هدیه بوده که اخیرا رواج پیدا کرده!
وگرنه بیشتر از 80 درصد تعداد مشترکان، مال سال 86 و 85 هستند!

یعنی یه کم فکر هم بد نیست!!!
شبکه ای با 6 میلیون مشترک فعال آنهم در گستردگی کل کشور، چگونه این قدر شلوغ و مشغول است؟!!!!!!!!!!؟!؟!؟!
به طوریکه در اکثر آنتن ها ما شاهد پر بودن کامل ظرفیت ها هستیم!؟؟!؟!؟!!؟
شبکه برای 16 میلیون طراحی شده، آنوقت با 6 میلیون اینقدر شلوغ باشه؟!!

Nova view
2009-02-08, 11:02 AM
با درود خدمت دوستان عزیز
جدیدا شایعاتی در رابطه با کنترل mms های ارسالی پخش شده و بعدش توی سایتها بحث های عجیب و غریب شده و یک سری حرف های بی پایه و اساس هم گفته شده و می شود که واقعا هرکی ندونه فکر می کنه چه خبره!!!!!!!

یکبار برای همیشه این مسئله را روشن می کنم، دوستانی که این مطلب را خواندند، اگر جایی با این بحث ها برخورد کردند، بی زحمت ارجاعشان دهید به همین تاپیک! تا اینقدر شاهد شایعه پردازی و حرفهای عجیب نباشیم!!!!!!

خب،
از اول شروع کنم،
همانطور که همه می دانید ارائه سرویس mms به خاطر مشکلاتی که باز خودتان بهتر می دانید منوط به رعایت شرایط خاصی است!
و هر اپراتوری که در کشور بخواهد این سرویس را ارائه کند، باید زیر ساخت و تجهیزات مناسب را تهیه، نصب و کاملا تست کند!!

ایرانسل هم از این قاعده مستثنی نبوده و نیست و نخواهد بود!
تمامی بندهای آیین نامه mms در همین تاپیک موجود می باشد(صفحات قبل) در صورت تمایل می توانید آنرا نیز مطالعه کنید،
ولی در کل منظور من بیشتر قسمت مربوط به *****ینگ mms است!

Mms به دلیل داشتن حجم بالاتر بخصوص در شبکه ایرانسل که تا حداکثر ممکن این حجم بالا می باشد(300k) ، دارای شرایط ویژه تری نسبت به پیامک می باشد، چرا که دامنه سوء استفاده از این سرویس هم گسترده تر است!

بنا به درخواست دادگاه شورای انقلاب اسلامی و پس از آن رگلاتوری، هر اپراتور موظف به ایجاد شرایط خاصی برای ارائه این سرویس می باشد!

چیزی که در حال حاضر در شبکه ایرانسل در جریان است کاملا خودکار است!
دستگاههای کاملا هوشمند ***** mms با هزینه بسیار وحشتناک از کشور های خارجی خریداری و نصب شد!

این دستگاهها از آخرین تکنولوژی تشخیص و آنالیز دیتا بهره می برند!
سیستم پالایش دیتای این دستگاهها بسیار پیچیده می باشد و توضیح آن در اینجا امکان پذیر نیست!

ولی در کل، ضریب عملکرد این دستگاهها بالا است.
این سیستم نسبت به هر مدل رمزی، هرگونه تصاویر و فیلم و متون ناجور و به طور کلی نسبت به هر چیزی که فکرش را بکنید بشود ازش سوء استفاده کرد، حساس است!
یک سیستم خفنی است که باید به طراح آن جایزه نوبل داد!

در این فرایند هیچ عامل انسانی دخالت ندارد!!!!!!!!!!
دوباره تکرار می کنم، حتی یک نفر هم در این فرایند دخالت ندارد و اصولا دخالت عامل انسانی خلاف قوانین است!
بخصوص در شبکه ایرانسل که یک شبکه خصوصی است!

تمامی mms های ارسالی در یک سرور جداگانه در محیط کاملا ایزوله و خارج از دسترس تا حدود دو ماه نگهداری می شود! تا در صورت وجود شاکی خصوصی بتوان پیگیری کرد!

حفظ حریم شخصی افراد بخصوص در ایرانسل یک اصل مهم است! و مطمئن باشید هیچ احدی دسترسی به mms های ارسالی ندارد!
و همچنین هیچ انسانی در *****ینگ mms دخالت ندارد!!!

تمامی این کارها فقط به خاطر اینست که اگر شاکی خصوصی پیدا شود، این اپراتور بتواند پاسخگو باشد و مشکل را پیگیری کند!!!!

و اما مشکلات این فرایند،
متاسفانه بعضی وقتها این سیستم بعضی mms ها که شاید اصلا هیچ موردی ندارند ایراد می گیرد! که باز این مسئله قابل پیگیری است!
البته درصد این احتمال بسیار پایین است، اما وجود دارد!

متاسفانه عمل پالایش دیتا در هنگام ارسال انجام نمی شود!! یعنی ابتدا mms برای آنالیز ارسال می شود، بعد mms به مقصد فرستاده می شود! که در این بین زمان ارسال mms به دوبرابر افزایش پیدا کرده است، که خود این هم باز باعث اشغال بی مورد پهنای باند می شود، اما چاره ای نیست!

وجود این دستگاهها باعث شده تا ارسال mms در بعضی مدل های سونی اریکسون و چند مدل دیگر با مشکل همراه باشد!
علت آن هم اینست که نحوه کدینگ ارسال mms در این نوع گوشی ها طوری است که دیتای فرستاده شده از این گوشی ها وارد سیستم پالایش نمی شود!
این هم شاهکار دوستان فنی است که تا به این لحظه هنوز راه حلی برایش پیدا نکردند!
البته یک سری تغییرات دادند که دامنه مشکل کمتر شود، و تا حدی هم موفق بودند! اما به طور کامل رفع نشده است.

این مسئله صرف به گوشی مربوط است و هیچ ربطی به نوع سیمکارت ندارد،

در کل در شبکه ایرانسل امنیت و حفظ حریم شخصی بسیار بالاتر از همراه اول است!
باز خود این موضوع داستان بلندی دارد،

امیدوارم متوجه قضیه شده باشید،

هرگونه سوال و ابهامی در این مورد را پاسخگو هستم،

موفق باشید

soroush_66
2009-02-08, 10:06 PM
سلام . گوشی n82 دارم 4 هفته شایدم بیشتر mms فعال کرم ولی نمی فرسته .تنظیمات هم قبلا گرفتم save کردم .الان که می زنم میگه موجود نیست .چه جوریاست فعال شده نشده؟از کجا باید بفهمم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Nova view
2009-02-08, 10:40 PM
کافیست با 140 تماس بگیرید و از آنها بپرسید

JuPiTeR Pluvius
2009-02-09, 10:46 AM
Nova View عزیز میشه بیشتر توضیح بدی و بگی که این سیستم فوق هوشمند خفن *****ینگ چه چیزایی رو و تا چه حدی ***** میکنه؟ مثلاً عکسهای زیر تو این ***** گیر میکنن یا ازش رد میشن؟
و وقتی یه MMS ***** میشه چه اتفاقی میافته؟ منظورم اینه که فرستنده خبر دار میشه یا نه؟ همینجوری باید تو خماری بمونه که MMSش قراره برسه...!
و یه سوال دیگه: آیا گوشی S500i جزو همون گوشیاییه که با این سیستم مشکل دارن؟ واسه همینه که MMS نمیگیره یا ناقص میرسه؟

http://i44.*******.com/mcy81s.jpg http://i40.*******.com/smxczt.jpg http://i42.*******.com/1ota8l.jpg

Nova view
2009-02-09, 06:07 PM
همه چیز احتمالی است و برای اطمینان باید تست شود!
در همین حد می توانم بگویم که عکسهای دارای نوشته و متن(بر روی عکس مثل بالا) با معانی عشق و .... با درجه و دقت و حساسیت بالاتری تجزیه و آنالیز می شود،
فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید.
غیر از یک عکس!

اگر MMS غیر مجاز تشخیص داده شود، حتما یک پیامک به فرد فرستنده با همین مفهوم ارسال می شود!
حالا این وسط ممکن است به خاطر شلوغی این پیامک به شما نرسد!
ولی حتما ارسال می شود!

اگر هم می خواهید از رسیدن MMS خود مطمئن شوید، می توانید از دلیوری مانند پیامک استفاده کنید، با این فرق که شخص گیرنده هم باید اجازه ارسال دلیوری بدهد!

در مورد مدل گوشی که فرمودید، اگر با سیمکارت های مختلف تست کردید و MMS درون outbox می ماند و سند نمی شود، این مدل هم جز گروه بد شانسهاست!

فقط ارسال!!
وگرنه در زمینه دریافت هیچ گوشی هیچ مشکلی ندارد!!!
حتی تمامی گوشی هایی که در ارسال مشکل دارند، MMS ها را به خوبی دریافت می کنند! فقط کافیست که تنظمیات درست باشد.

Nova view
2009-02-11, 03:39 PM
ببخشید، من اعداد خبر بالا(198) را اصلاح کردم،
به خاطر تغییر فونت، اعداد بر عکس می شود!
دوستان حواسشان جمع باشد.

bobo_0_6
2009-02-15, 11:31 PM
من همیشه وقتی قبضم 22 هزار تومن میشه قطع میشه در حالی که برای دوستم همیشه تا 60 هزارتومن کار میکنه و از اون طرف اون یکی خطم امروز دیدم یکطرفه شده اونم با 6 هزار تومن بدهی
کسی سر در میاره چطوریه؟

CPu.Full
2009-02-19, 11:12 PM
آقا یکی یگه من جرا وقتی می خوام شارج بفرستم اس ام اس می یاد می گه خدمات برای شما مسدود است می شه بگید چی کار کنم؟:Smile (31):

CPu.Full
2009-02-19, 11:13 PM
آقا یکی یگه من جرا وقتی می خوام شارج بفرستم اس ام اس می یاد می گه خدمات برای شما مسدود است می شه بگید چی کار کنم:cry::cry:؟:Smile (31):
بگید لطفا

matrix2008
2009-02-19, 11:37 PM
سلام
امروز خواستم طرح قرمز روزانه رو فعال کنم،نتونستم وارد طرح بشم!واسه شما هم همینظوره؟:atten:

Nova view
2009-02-20, 09:37 AM
با درود خدمت دوست عزیز جناب CPu.Full
این بخاطرمسائل امنیتی و تغییراتی در ساختار این سرویس است،
در اواخر اسفندماه یک تغییر کوچولو در قسمت رمز این سرویس داده می شود،
اما به هر حال چاره اش یک تک زنگ به 140 و درخواست فعالسازی مجدد است.

با درود خدمت دوست گرامی جناب matrix2008
به دلیل به پایان رسیدن سال و نزدیک شدن به زمان اتمام جشنواره زمستانی امسال، ایرانسل محاسبات مالی پایان سال بخصوص هزینه های رومینگ و ... را شروع کرده و به دلیل اینکه درصد خطا در محاسبات پایین بیاید، طرح های تشویقی فعلا غیر فعال شده!
یعنی امکان انتخاب آن نیست!
بعلاوه اینکه در حال برنامه ریزی برای دو جشنواره داغ بهار و تابستان 88 هم هستند!

ممکن است این تسفیه حساب زودتر از اتمام جشنواره تمام شود و امکان استفاده از طرح های تشویقی دوباره فراهم شود.
که من چشمم آب نمی خوره! با این همه مشترک!
اما فعلا انتخاب و تغییر این طرحها با مشکل مواجه است.

موفق باشید

CPu.Full
2009-02-20, 11:37 AM
باشه آقا Nova
فکر کنم شما تنها کسی هستید که به سوال من جواب بدین و تاپیک هم زدم اما نرفت تو فورم آقا من گوشیم K770 دارم بعد با My Phone Exploer که می خوام روش اس ام اس بریزم نمی شه یعنی می شه اما بعضی حروفاش مثل (( ی )) به صورت ؟و علامت سوال می یاد می شه یکی بگه چطوری این مشکل برطرف بشه ؟ بگید لطفا :happy:
<<< http://lover.parsaspace.com/11111111.JPG
می دونم جاش اینجا نیست ولی بگید لطفا

Nova view
2009-02-20, 02:10 PM
همین طور که خودتان هم گفتید، جاش اینجا نیست،
ولی مطمئنا به نرم افزار خاصی نیاز دارید،

بنابراین به شما پیشنهاد می کنم که مشکل خودتان را با دوستان و همکاران در قسمت سونی اریکسون در لینک زیر مطرح کنید تا پاسخ دقیق دریافت کنید
http://www.ir-tci.org/forum/forumdisplay.php?f=35
موفق باشید

k_a
2009-02-21, 06:09 PM
mms من بعد از سه ماه فعال شد...

Nova view
2009-02-21, 06:46 PM
مبارکه، پس شیرینیش کو؟!؟!

2009-02-21, 07:00 PM
من تا الان نديدم كسي بگويد ام ام اس من فعال شده من امروز به نمايندگي ايرانسل در شهرستان مان رفتم گفت هنوز ام ام اس در اينجا فعال نشده من مي خواهم بدانم كي فعال مي شود ؟

Nova view
2009-02-21, 07:15 PM
احتمالا آن نمایندگی خواسته با شما شوخی کنه!
mms ایرانسل از همان ابتدای تاسیس در کل کشور فعال بوده و هست.

jeegar3245
2009-02-22, 10:06 PM
mms من هم فعال شد سیم کارت من هم اعتباری بود ولی خیلی مشکل داره .:dont:

Nova view
2009-02-23, 10:53 AM
یعنی چه مشکلی دارد؟

Ashke_Yakhi
2009-02-23, 12:05 PM
با درود خدمت دوست گرامی جناب matrix2008
به دلیل به پایان رسیدن سال و نزدیک شدن به زمان اتمام جشنواره زمستانی امسال، ایرانسل محاسبات مالی پایان سال بخصوص هزینه های رومینگ و ... را شروع کرده و به دلیل اینکه درصد خطا در محاسبات پایین بیاید، طرح های تشویقی فعلا غیر فعال شده!
یعنی امکان انتخاب آن نیست!
بعلاوه اینکه در حال برنامه ریزی برای دو جشنواره داغ بهار و تابستان 88 هم هستند!

ممکن است این تسفیه حساب زودتر از اتمام جشنواره تمام شود و امکان استفاده از طرح های تشویقی دوباره فراهم شود.
که من چشمم آب نمی خوره! با این همه مشترک!
اما فعلا انتخاب و تغییر این طرحها با مشکل مواجه است.

موفق باشید

اگه اینطور بود که عملاً باید طرح ها رو برای دائمی ها لغو می کردن!!!
به این علت که هزینه رومینگ که شما بهش اشاره کردین، فقط برای دائمی ها معنی داره!
شخصاً فکر می کنم برای حذف مشکلات و باگ های بوجود اومده در سیستم این کار رو می کنن.
همونطور که می دونید، طرح های قبلی با هم تداخل پیدا می کردن!
مثلاً بودند کسانی که در زمستان، طرح پاییزی داشتن! و این قطع سیستم به دلیل اینه که همچین مشکلاتی رو از این به بعد نداشته باشیم.

k_a
2009-02-23, 11:33 PM
آره یه مشکلاتی داره...
مثلا خیلی با تاخیر میرسه(ممکنه یه روز یا ...). ممکنه در فرستادن ایرادی پیش بیا و نفرسته (unable to send...) شما مجبورشید دوباره بفرستید و ....

Nova view
2009-02-24, 09:56 AM
بله، کاملا حق با شماست،
در مورد مشکلات رسیدن MMS، متاسفانه چون این سرویس بر پایه GPRS کار می کند، هرگونه ضعف و کمبود آنتن باعث می شود تا MMS به مقصد دیر برسد!
خیلی حساس است و باید آنتن فول داشته باشید تا بدون مشکل دریافت شود.
چیزی که در شبکه ایرانسل کمتر بدست می آید.

ولی در کل هنوز این سرویس در شبکه کاملا جا نیوفتاده، نیاز به MMS center بیشتری است!
راستی، آیا می دانستید که ایرانسل رتبه نخست در ارسال و دریافت موفق MMS را دارد؟
البته که جز این انتظار نمی رفت!
همراه اول که کاملا تو آفسایده،
بزودی هم آمار تعداد MMS ارسالی در روز توسط ایرانسل منتشر می شود.
بزودی یعنی بعد از نوروز که مطمئنا آمار ارسال موفق MMS در ایام نوروز جالب خواهد بود

GREEN BERET
2009-02-24, 06:09 PM
با سلام به دوستان گرامی

mms ایرانسل چند وقتی هستش که مشکلش شدیدتر شده اینترنتش هم که از حالت edge به همون gprs معمولی تبدیل شده . mms ها یا نمیروند یا اینکه بعد از چند بار resend شدن فرستاده میشوند تازه به دست شخص گیرنده نمیرسند.

bobo_0_6
2009-02-25, 01:23 AM
با سلام به دوستان گرامی

mms ایرانسل چند وقتی هستش که مشکلش شدیدتر شده اینترنتش هم که از حالت edge به همون gprs معمولی تبدیل شده . Mms ها یا نمیروند یا اینکه بعد از چند بار resend شدن فرستاده میشوند تازه به دست شخص گیرنده نمیرسند.

برای من که هنوز همون edge هست اما خیلی ضعیف شده نه تنها اون sms هم به زور میره

Nova view
2009-02-25, 09:17 AM
خلاصه اینکه پایان سال است و تمامی سایت هایی که تا به حال نصب شده باید طبق قانون تا قبل از سال88 وارد شبکه شوند،
و این خود باعث ناپایداری زیادی را در پی دارد.
بنابراین مشکلاتی هم که بوجود می آید سراسری نیست! و منطقه ای پیش می آید.
منظور جناب MTN Irancell هم منطقه و شهر خاصی است،

B_Rostamii
2009-02-26, 11:29 PM
سلام دوستان
MMS من فعال شد ، 2-3 روزی هم 40-50 تا فرستادم که همش واسه4-5 تاش پول کم کرد . خیلی هم دیر نمیرسیدن ، حداکثر 5 دقیقی
ولی دیروز از شماره 7878 یه مسج بهم داد که گفت : شما اقدام به ارسال پیام غیر مجاز کرده اید
ولی من چیز خاصی نفرستاده بودم
بعد از اون هم دیگه نمیفرسته!!!!!
حالا ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه تا بتونم دوباره بفرستم
:dont::dont:

Ashke_Yakhi
2009-02-26, 11:55 PM
مختصری میخواستم در مورد Edage توضیح بدید.و اینکه الان کدوم استان ها فعال هست.ممنون

Nova view
2009-02-27, 11:45 AM
والا یکی از دوستان در انجمن همراه اول همین سوال را مطرح کرده بود، و من آنجا پاسخ مختصری دادم:
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=228231&postcount=64
اما شبکه ایرانسل در کل کشور دارای فناوری EDGE است.

موفق باشید

Nova view
2009-02-27, 11:57 AM
والا تا آنجایی که من اطلاع دارم، قرار بود این مسئله خود به خود حل شود!
یعنی قرار بود که اگر mms نامتعارف با سیستم ارسال شد! سرویس mms مشترک بعنوان تنبیه تا یک بازه زمانی قطع شود!
تازه اگر شاکی نباشد! چراکه در صورت شکایت که احضار دریافت خواهید کرد.

اخیرا رو خبر ندارم که چه برنامه ای روی شبکه ریختند.
باید پیگیری کنم!
ولی در کل می توانید با 140 تماس بگیرید و به آنها مشکلتان را بگویید، احتمال زیاد برطرف خواهد شد. و برایتان مجدد فعال خواهند کرد.
چراکه کلیه mms های ارسالی تا دو ماه در سیستم به طور کاملا محرمانه نگهداری می شود و امکان پیگیری مشکل شما وجود دارد.

Ashke_Yakhi
2009-02-27, 05:43 PM
والا یکی از دوستان در انجمن همراه اول همین سوال را مطرح کرده بود، و من آنجا پاسخ مختصری دادم:
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=228231&postcount=64
اما شبکه ایرانسل در کل کشور دارای فناوری EDGE است.

موفق باشید
یعنی از همون اول بود؟ولی من باخبر شدم تازه این سروبس برای شهر ما فعال شده!اگه اینجوری باشه نصف عمرمون فنا شده:dont:

و یک سوال دیگه سرویس خط به خط الان در دسترس نیست؟چون به 1112 اس ام اس ارسال نمیشه.شنیدم این سرویس از 17 اسفند با شیوه ای جدید قراره ارائه بشه درسته؟

متشکر

nikan4host
2009-02-27, 11:13 PM
دوستان کسی PC suite سونی اریکسون ورژن 3 سراغ داره به ما ندا بده من رفتم ورژن آخریش (ورژن 4 رو دانلود کردم) گفت گوشی w810 رو ساپورت نمیکنه ... گویا جوات شده :happy:

bobo_0_6
2009-02-27, 11:27 PM
شما میتونید در پست 202 مطالعه فرمایید
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=18205&page=21

bobo_0_6
2009-02-27, 11:36 PM
دوستان کسی PC suite سونی اریکسون ورژن 3 سراغ داره به ما ندا بده من رفتم ورژن آخریش (ورژن 4 رو دانلود کردم) گفت گوشی w810 رو ساپورت نمیکنه ... گویا جوات شده :happy:

البته اگه شما تو قسمت نرم افزار سونی اریکسون درخواست کنی زود تر جواب میگیرید

http://www.ir-tci.org/forum/forumdisplay.php?f=129

hamedtuta
2009-02-28, 01:13 AM
با سلام مگه شماره انتقال شارژ 1112 نيست؟پش چرا براي من اس ام اس نميره؟؟unable to send

Nova view
2009-02-28, 08:57 AM
بله، کاملا درسته، فقط به تاریخش زیاد تکیه نکنید، شاید کمی زودتر و شاید کمی دیرتر! ولی تقریبا همان حوالی است،
تغییر خاصی داده نمی شود، فقط یک قابلیتی اضافه می شود که دیگر امکان تعیین رمز درجا نیست!
شما با ارسال پیامک به 1112 ابتدا باید درخواست رمز بدهید! یک چیزی مثل E-care!
با این روش، احتمال سوءاستفاده از این سرویس خیلی کم می شود، چرا که اگر شما بخواهید اعتبار انتقال بدهید، کاملا آگاهانه این کار را انجام می دهید و رمز دریافتی را باید وارد می کنید.
یعنی دیگر از این پیامک ها که شما برنده شدید و کد زیر را ارسال کنید خبری نیست!
چراکه فقط شما رمز P2P را می دانید و اگر هم کد را ارسال کنید، کاملا آگاهانه است! و دیگر مسئولیتی متوجه ایرانسل نیست!

پوستر های این مورد به تعداد کافی در مارکتینگ چاپ شده و بزودی بر روی سایت رسمی هم قرار خواهد گرفت.
از این بابت نگران نباشید!

به همین علت، چون ابتدا باید بر روی شبکه تعریف شود، و بعد روی چندین سیمکارت از انواع مختلف هم تست شود، زمان می برد!
بخاطر همین از حالا این کار شروع شده و شما باید تا زمان اتمام و ارائه رسمی، فعلا این قطعی را تحمل کنید.

موفق باشید

GREEN BERET
2009-02-28, 10:41 AM
والا تا آنجایی که من اطلاع دارم، قرار بود این مسئله خود به خود حل شود!
یعنی قرار بود که اگر mms نامتعارف با سیستم ارسال شد! سرویس mms مشترک بعنوان تنبیه تا یک بازه زمانی قطع شود!
تازه اگر شاکی نباشد! چراکه در صورت شکایت که احضار دریافت خواهید کرد.

اخیرا رو خبر ندارم که چه برنامه ای روی شبکه ریختند.
باید پیگیری کنم!
ولی در کل می توانید با 140 تماس بگیرید و به آنها مشکلتان را بگویید، احتمال زیاد برطرف خواهد شد. و برایتان مجدد فعال خواهند کرد.
چراکه کلیه mms های ارسالی تا دو ماه در سیستم به طور کاملا محرمانه نگهداری می شود و امکان پیگیری مشکل شما وجود دارد.

ولی من فکر کنم تا سه ماه یعنی 90 روز در شبکه نگهداری میشوند توی آیین نامه mms بود . :flower:

Ashke_Yakhi
2009-02-28, 01:43 PM
جناب اپراتور من با 1222 انتقال دادم ولی با 1112 نمیشه اگه قطع شده چرا این فعاله هنوز؟عجیبه:atten:

MBLACK2009
2009-02-28, 08:09 PM
سلام به همه دوستان بالاخره تونستم ام ام اس ارسال کنم این موفقیت رو تبریک میگم البته با گوشی سونی اریکسون که قبلا نمیشد ارسال کرد و تو اوت باکس می موند.

Nova view
2009-02-28, 08:44 PM
چون تغییر روی شماره 1112در حال انجام است!
در سیستم جدید شما با ارسال پیامک حاوی متن مخصوص به 1112 می توانید رمز خود را دریافت کنید.

Nova view
2009-02-28, 08:45 PM
ولی من فکر کنم تا سه ماه یعنی 90 روز در شبکه نگهداری میشوند توی آیین نامه mms بود . :flower:

بله، اشتباه از من بود، ممنون.

MBLACK2009
2009-03-01, 02:50 PM
سلام دوستان ببخشید من یه سوال داشتم آیا درسته که می گن ایرانسل می خواد ویدئو کال رو راه اندازی کنه یا نه؟
اگه نه آیا این امکان هست که بشه راه اندازی کرد؟

Nova view
2009-03-01, 04:50 PM
این سرویس جز خدمات نسل سوم به بالا است!
و طبق قانون مجوز نسل سوم دو سال پس از اپراتور سوم یعنی حدود سال 90 به ایرانسل داده می شود، و تمامی مشترکان ایرانسل بعد از اتصالات می توانند از خدمات نسل سوم که یکی از آنها تماس ویدیویی است استفاده کنند.

موفق باشید

nikan4host
2009-03-02, 02:27 AM
سلام به همه دوستان بالاخره تونستم ام ام اس ارسال کنم این موفقیت رو تبریک میگم البته با گوشی سونی اریکسون که قبلا نمیشد ارسال کرد و تو اوت باکس می موند.

چه خبر خوبی :flower:

Nova view
2009-03-02, 11:06 AM
ايران در فهرست 10 کشور برتر استفاده کننده از اپرا ميني در خاورميانه

ايران در بين کشور هاي خاورميانه در فهرست 10 كشور برتر استفاده کننده از سرويس اپراميني قرار گرفته است.
اپرا ميني، مرورگر وب است که براي انواع تلفن همراه ، گوشي هاي هوشمند و ابزار هاي ديجيتالي شخصي استفاده مي شود و توسط شرکت اپرا سافت وار ساخته شده است.

در گزارش اپرا آمده است : در ژانويه 2009 ميزان استفاده از سرويس "اپرا ميني" با 12/1 درصد افزايش نسبت به ماه گذشته به 20 ميليون كاربر رسيده است و مراجعه به صفحات وب از افزايش بيشتري نيز برخوردار بوده است و با 18 درصد رشد در همين بازه زماني به 6/7 ميليارد رسيده است.
انتقال داده ها نيز با ارايه سرويس "اپرا ميني" براي تمام اپراتورهاي سراسر جهان از دسامبر 2008 تا پايان ژانويه 2009 با 18 درصد افزايش به بيش از 122 ميليون مگابايت رسيده است.
ارمنستان از لحاظ استفاده از سرويس اپرا ميني با 2800 درصد رشد از ژانويه 2008 تا ژانويه 2009 در راس ديگر كشورها قرار دارد و پس از آن نيجريه با 1854 درصد رشد در زمينه استفاده از اين سرويس جايگاه دوم را به خود اختصاص داده است.
كشورهاي ديگر كه در اين زمينه رشد قابل توجهي داشته اند شامل مصر (1391%) ، فيليپين (570%) و قزاقستان (419%) مي باشند و از لحاظ بازديد از صفحات وب بار ديگر ارمنستان با 669 صفحه وب كه در ژانويه امسال مورد بازديد كاربرانش قرار گرفته در ميان 35 كشور در جايگاه اول قرار دارد.
10 كشور برتر استفاده کننده از سرويس اپراميني در کل جهان روسيه، اندونزي، اوكراين، چين، هند، آفريقاي جنوبي، آمريكا، بريتانيا، لهستان و آلمان هستند.

2009-03-02, 11:07 AM
اين وایمکس چيست؟

bobo_0_6
2009-03-02, 11:10 AM
الان یه sms از 139 اومد که حاوی متن زیر بود
" مشترک گرامی لطفا توجه داشته باشید اطلاعات جدید هر یک ماه یکبار ثبت می شود"
این یعنی چی؟

Nova view
2009-03-02, 11:24 AM
به آدرس زیر مراجعه کنید
http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?p=242279#post242279

Ashke_Yakhi
2009-03-02, 10:34 PM
الان یه sms از 139 اومد که حاوی متن زیر بود
" مشترک گرامی لطفا توجه داشته باشید اطلاعات جدید هر یک ماه یکبار ثبت می شود"
این یعنی چی؟
مربوط به اعتبار هدیه نیست؟؟

Ashke_Yakhi
2009-03-02, 10:42 PM
آیا کارت شارژ1000 تومانی توی بازار وجود داره ؟ چون من توی سایت بانک ملت و پارسیان دیدم شارژ 1000 تومنی میفروخت!

Nova view
2009-03-03, 08:38 AM
البته این شارژ 1000 تومانی خیلی وقت است که از طریق بعضی خود پرداز ها و از طریق الکترونیکی ارائه شده!
بعلاوه اینکه حالا که سرویس p2p برای مشترکین و سرویس شارژ الکترونیکی برای بعضی نمایندگی ها وجود دارد، زیاد عجیب نیست.
ولی کارت شارژ 1000 تومانی در بازار موجود نیست و اصولا تولید نشده که موجود باشد،
چراکه کارت شارژ 1000 تومانی با توجه به هزینه و تعداد کارت، در عین حال که باعث رفاه مشترکین می شود، باعث ضرر شرکت هم خواهد شد!
چون باید تعداد بیشتری از کارت شارژ ها تولید و پخش شود و هزینه این کار با قیمت 1000 تومان متناسب نیست!

کلا یک طرح است! وضعیت ارائه آن بستگی به وضعیت بازار و تعداد مشترکین دارد.
ولی من احتمال می دهم در آینده خیلی نزدیک نیاز به کارت شارژ 1000 تومانی هم باشد.

bobo_0_6
2009-03-03, 09:12 AM
مربوط به اعتبار هدیه نیست؟؟

نه سیم کارتم دائمه

bobo_0_6
2009-03-03, 12:14 PM
خبری از جشنواره بهاری نیست؟
زمزمه هاش به گوش کسی نرسیده؟
من منتظر این سرویس ای-میلشم!!!

pro-boy
2009-03-03, 12:36 PM
دوستان یه مشکل برام پیش اومده:happy:
چند روزی یه بار خطم مسدود میشه وه میگه حسابتون مسدوده نه میشه زنگ بزنی نه به اینترنت کانکت میشه
اصابم خورد شده
به نظرتون مشکل کجاست؟>

Nova view
2009-03-03, 01:18 PM
پیامکی که دوست عزیز جناب bobo_0_6 به آن اشاره کردند، جناب ashkeyakhi کاملا درست فرمودند!
منظور این است که ثبت میزان اعتبارات شما هر سر هر یک ماه انجام می شود!
و اعتبار هدیه برای دائمی و اعتباری یکسان است.

در مورد جشنواره بهار و تابستان ، در حال برنامه ریزی است! البته کمی هم احتمال دارد سرویس ایمیل در این جشنواره ارائه نشود. البته کمی!!

با درود خدمت دوست عزیز جناب pro-boy
این مشکل شما هم مشکل بقیه مشکلات به دلیل اقدامات اخیر است! برای من هم گاهی چنین موردی پیش می آید،
ترجیحا اگر تا اوایل فروردین ادامه داشت، یک تماسی با 140 یا 130 بگیرید، البته اگر مشکل زیاد حاد نیست.

2009-03-03, 03:09 PM
من يك بار فرم فرستاده ام مي خواهم با زهم بفرستم بايد چه چيز ديگر روي فرم بگذارم وبه كجا بدم ؟

GREEN BERET
2009-03-03, 08:50 PM
من يك بار فرم فرستاده ام مي خواهم با زهم بفرستم بايد چه چيز ديگر روي فرم بگذارم وبه كجا بدم ؟

همون کاری که دفعه قبل انجام دادی نیازی به انجام کار جدیدی نیست !

1. پر کردن فرم فعالسازی mms
2. کپی گرفتن از کارت شناسایی معتبر بر روی یک کاغذ A4 و در وسط آن

در مورد اول باید اگر برچسب سیم کارتت هست روی آن بچسبونی . :flower:

NinI bAd
2009-03-04, 12:04 AM
سلام !!
من یک 2 ماه و نیم است که فرم MMS تو یک دفتر خدماتی دادم هنوز هم وصل نشده با این که دو تا خط دارم ! چند بار هم خواستم به اوپراتور وصل بشم بگم این موضوع که شلوغ بود با این وضعیت آدم از خیر MMS می گذره !! :lol:

Nova view
2009-03-04, 02:36 PM
اگر شما مدارک و فرم فعالسازی را فکس کنید، مطمئن باشید که حداکثر تا سه چهار روز mms شما فعال خواهد شد.

2009-03-04, 04:21 PM
بايد از كجا فكس كنم وچه چيز هايي همراهم ببرم وآيا از من پول مي گيرند؟

Nova view
2009-03-04, 09:06 PM
معمولا اکثر کافی نت ها فکس دارند،
شما فرم مربوطه را کاملا خوانا به همراه یک مدرک شناسایی(ترجیحا کارت ملی) به شماره09630 فکس کنید.
معمولا دویست یا سیصد تومانی بابت ارسال فکس می گیرند.

Nova view
2009-03-05, 09:32 AM
منظور از امکانات پیشرفته دو مورد است!
1.سیستم جدید دریافت رمز p2p
2.سیستم جدید تغییر رمز p2p

چون دیگر موقعش شده، یک توضیح نسبتا مختصری در تاپیک جدیدخواهم داد تا دوستان در جریان باشند.
هرچند که بزودی روی سایت رسمی هم قرار می گیرد.
موفق باشید

NimaN96
2009-03-05, 03:33 PM
من بارکد سیمکارتم رو گم کردم چطور باید برای mms ثبت نام کنم؟

Nova view
2009-03-05, 07:10 PM
منظورتان از بار کد چیست؟
آیا شماره سیمکارت را می فرمایید؟
اگر اینطور است، شماره سیمکارت هم بر روی قاب و هم بر روی بدنه سیمکارت حک شده.

NimaN96
2009-03-05, 10:01 PM
منظورتان از بار کد چیست؟
آیا شماره سیمکارت را می فرمایید؟
اگر اینطور است، شماره سیمکارت هم بر روی قاب و هم بر روی بدنه سیمکارت حک شده.

نه اون 4تا برچسب بارکد که توی بسته سیمکارت هست باید یکش رو بالای فرم چسبوند
http://upload.*************/1/1236315686.jpg

Nova view
2009-03-06, 08:38 AM
آهان، حالا متوجه شدم.
اصلا نیازی به آن برچسب نیست!

این برچسب برای این استفاده می شود که چون تعداد فرمها بالاست، مسئولین قسمت، این فرمها را به طور اتوماتیک، بسته بسته وارد دستگاه اسکن می کنند!
یکی از برنامه های تعریف شده، این است که این دستگاه به طور هوشمند شماره خط واقع در آن کادر مخصوص را می خواند و به طور خودکار، فرم را در پرونده آن شماره ثبت می کند!

حالا این وسط شما حتی می توانید با دست شماره خودتان را در کادر ذکر کنید.
یا اصلا خالی بگذارید(مثل من)
در انتهای اسکن فرمهایی که اسکن شدند ولی شناسایی نشده اند توسط پرسنل آنجا به طور دستی در پرونده ثبت می شود!

کلا اگر هیچی هم مثل من ننویسید، فرقی نمی کند، ثبت و فعال می شود!
فقط یکم کار به پرسنل آنجا می دید.
این کار فقط برای سرعت بخشیدن به کارها تعریف شده، وگرنه بودن و نبودن برچسب، مهم نیست.

موفق باشید

NimaN96
2009-03-06, 02:24 PM
آهان، حالا متوجه شدم.
اصلا نیازی به آن برچسب نیست!

این برچسب برای این استفاده می شود که چون تعداد فرمها بالاست، مسئولین قسمت، این فرمها را به طور اتوماتیک، بسته بسته وارد دستگاه اسکن می کنند!
یکی از برنامه های تعریف شده، این است که این دستگاه به طور هوشمند شماره خط واقع در آن کادر مخصوص را می خواند و به طور خودکار، فرم را در پرونده آن شماره ثبت می کند!

حالا این وسط شما حتی می توانید با دست شماره خودتان را در کادر ذکر کنید.
یا اصلا خالی بگذارید(مثل من)
در انتهای اسکن فرمهایی که اسکن شدند ولی شناسایی نشده اند توسط پرسنل آنجا به طور دستی در پرونده ثبت می شود!

کلا اگر هیچی هم مثل من ننویسید، فرقی نمی کند، ثبت و فعال می شود!
فقط یکم کار به پرسنل آنجا می دید.
این کار فقط برای سرعت بخشیدن به کارها تعریف شده، وگرنه بودن و نبودن برچسب، مهم نیست.

موفق باشید

من بدون این برچسب هم فرم رو پر کردم و با کپی شناسنامه انداختم توی صندوق پست(هفته گذشته شنبه) ولی تا امروز هنوز فعال نشده

Nova view
2009-03-06, 06:07 PM
این موضوع به برچسب ارتباط ندارد،
کلا پست، خیلی زمان می برد!
ای کاش به نمایندگی می دادید یا فکس می کردید.

esijani
2009-03-07, 06:41 PM
دوستان من اوایل بهمن فرم درخواست رو پرکردم و دادم به نمایندگی ایرانسل ت وشهرمون هنوزم که هنوزه خبری نیست قریب به 1 ماه و 15 روز شده و به 140 زنگ می زنم می گه مدارک به دست ما نرسیده می شه راهنمائیی کنید چه کار باید بکنیم یا اینکه اصلا این سرویس برای شهرستان ها راه اندازی شده یا خیر ؟

GREEN BERET
2009-03-07, 07:44 PM
دوستان من اوایل بهمن فرم درخواست رو پرکردم و دادم به نمایندگی ایرانسل ت وشهرمون هنوزم که هنوزه خبری نیست قریب به 1 ماه و 15 روز شده و به 140 زنگ می زنم می گه مدارک به دست ما نرسیده می شه راهنمائیی کنید چه کار باید بکنیم یا اینکه اصلا این سرویس برای شهرستان ها راه اندازی شده یا خیر ؟

با سلام به شما

اولا باید گفت که شهرستان و روستا با پایتخت هیچ فرقی نمیکنه هر جا که ایرانسل آنتن دهی داشته باشد در همون جا هم اینترنت و mms راه اندازی شده است . در مورد فرم mms هم باید گفت که شما مجددا فرم را ارسال کنید به همون روشی که قبلا فرستادید به همراه یک کپی از مدرک شناسایی :flower:

nikan4host
2009-03-08, 12:24 AM
بعضی از دوستان که سونی اریکسون داشتن نمیتونستن mms بزنن الان کارشون راه افتاده اما من .... :Smile (39): نکنه پورت ما هنوزم بستست
تازه دنبال pc suite واسه SE بودم ورژنی گیرم نیومد که w810 رو ساپورت کنه هـــــــی روزگار اگه کسی pc suite سراغ داره که w810 رو واسه mms ساپورت کنه لطفا آدرس بده ..

bobo_0_6
2009-03-09, 10:00 AM
دیروز یه پیامک از یه خط ایرانسل اومد که مثلا از جانب ایرانسل بود و میگفت شما برنده ی یک دستگاه n95 شدید برای اطلاعات بیشتر کد زیر را وارد کنید که همون کد انتقال شارژ بود
نمیدونم اینا انقدر مردم رو خر فرض میکنن آخه؟
راهی وجود نداره که این شماره هارو به ایرانسل اعلام کرد تا حالشون رو بگیرن(اخه دزدیم حدی داره)

Ashke_Yakhi
2009-03-09, 10:33 AM
دیروز یه پیامک از یه خط ایرانسل اومد که مثلا از جانب ایرانسل بود و میگفت شما برنده ی یک دستگاه n95 شدید برای اطلاعات بیشتر کد زیر را وارد کنید که همون کد انتقال شارژ بود
نمیدونم اینا انقدر مردم رو خر فرض میکنن آخه؟
راهی وجود نداره که این شماره هارو به ایرانسل اعلام کرد تا حالشون رو بگیرن(اخه دزدیم حدی داره)
من قبلا اطلاع داشتم که میتونستیم شماره اون طرف به اپراتور بگیم و اونها سیمکارتشو میسوزوندن.

اما با امدن سیستم جدید انتقال اعتبار دیگه نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت زیاد توجهی نکنید.

Nova view
2009-03-09, 11:38 AM
شماره طرف رو به من از طریق پست خصوصی بدید تا به قسمت پیگیری بدم تا دوستان یک احوال پرسی باهاش داشته باشند!!

Nova view
2009-03-09, 11:38 AM
دوست من،
به انجمن سونی اریکسون مراجعه کنید،
مطمئن باشید حتما پاسخ خواهید گرفت.

Nova view
2009-03-16, 07:25 PM
با درود خدمت دوستان،
در جریان باشید، کلیه امکانات کنترل حساب اینترنتی E-care به طور کامل برای اعتباری و دائمی راه اندازی گردیده است.

shyhan
2009-03-16, 10:03 PM
با درود خدمت دوستان،
در جریان باشید، کلیه امکانات کنترل حساب اینترنتی e-care به طور کامل برای اعتباری و دائمی راه اندازی گردیده است.
دوست عزیز یعنی تمام امکاناتی هم داغئمی ها دارن ما اعتباری هم میتونیم داشته باشیم مثل عوض کردن تعرفه و انتخاب طرح تشویقی و یا دریافت صورتحساب عادی و تفکیکی ،راستی خیلی وقته که قسمت صورت حساب ها مشکل داره و وا نمیشه اپراتور ها هم قبول نمیکنند و میگن که مشکل داره من چک کردم دیدم خیلی هااین مشکل رو دارند

GREEN BERET
2009-03-16, 10:15 PM
دوست عزیز یعنی تمام امکاناتی هم داغئمی ها دارن ما اعتباری هم میتونیم داشته باشیم مثل عوض کردن تعرفه و انتخاب طرح تشویقی و یا دریافت صورتحساب عادی و تفکیکی ،راستی خیلی وقته که قسمت صورت حساب ها مشکل داره و وا نمیشه اپراتور ها هم قبول نمیکنند و میگن که مشکل داره من چک کردم دیدم خیلی هااین مشکل رو دارند

عوض کردن تعرفه رو که اعتباریها هم دارن انتخاب طرح هم همینطور . دریافت صورتحساب مخصوص دائمی هاست
در مورد قسمت صورت حساب ها هم باید گفت که این سیستم در حال تغییر هستش و برای همه مشکل داره .

Nova view
2009-03-17, 08:54 AM
در حال حاضر قسمت صورت حسابها برای سیمکارت های دائمی مشکلی ندارد،
صورتحساب هر دوره بین 10 تا 20 ام ماه بعد از هر دوره در E-care قرار می گیرند و شما می توانید آنها را بصورت PDF دانلود کنید.
اگر هم ایمیل دادید که چه بهتر، همان PDF به ایمیل شما هم ارسال می شود.

فقط لطفا مشکلات و سوالات را در قسمت مربوطه مطرح کنید تا امکان بحث و تبادل نظر، بهتر وجود داشته باشد.

با سپاس

Ashke_Yakhi
2009-03-17, 02:38 PM
دوستان ایرانسل واسه عید هیچ عیدی نمیده ؟؟؟

مثلا شارژ رایگان ؟
دوست عزیز برای اطلاع از طرح نوروزی ایرانسل به تاپیک مربوطه رجوع کنید.

http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=31143