PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاسخگویی تخصصی به سوالات و مشکلات سیمکارتهای همراه اول

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

lechking
2011-06-11, 12:22 AM
سلام
بچه یه سوال میشه یکی بگه پیش شماره همراه اول طرفهای شمال چیه مثلا ماله تهران چرا 0912 هست یا مثلا ماله اذربایجان 0914؟

alimild
2011-06-13, 01:19 PM
سلام من یه مشکلی با خط اعتباریم دارم هروقت شارژم 400 تومن میشه همراه اول شروع میکنه به اس ام اس دادن که شارژ شما 400 تومن میباشد اینقدر میده تا اعصابت خورد شه جالب اینکه موقع برقراری تماس میگه در حساب شما مبلغ کافی وجود ندارد با اینکه تو اکانتم 400 تومن هست امروز زنگ زدم 09990 مشکلم رو گفتم اول گفت طبیعیه همه این مشکلو دارن!!!:ohno: بعدش که من گیر دادم گفتگوشیتون ویروسی شده هر چقدر هم بهش گفتم ایفون ویروسی نمیشه حرف خودشو میزد از اخرم گفت مشکل از ما نیست سیمکارتتو ببر امور مشترکین تست کنن سه تا جواب بیخود به من داد حتی به خودش زحمت نداد شمارمو بپرسه تو سیستمش چک کنه:angry:

G h a s e m
2011-06-13, 02:15 PM
سلام
بچه یه سوال میشه یکی بگه پیش شماره همراه اول طرفهای شمال چیه مثلا ماله تهران چرا 0912 هست یا مثلا ماله اذربایجان 0914؟
سلام
شمال 911 !

سلام من یه مشکلی با خط اعتباریم دارم هروقت شارژم 400 تومن میشه همراه اول شروع میکنه به اس ام اس دادن که شارژ شما 400 تومن میباشد اینقدر میده تا اعصابت خورد شه جالب اینکه موقع برقراری تماس میگه در حساب شما مبلغ کافی وجود ندارد با اینکه تو اکانتم 400 تومن هست امروز زنگ زدم 09990 مشکلم رو گفتم اول گفت طبیعیه همه این مشکلو دارن!!!:ohno: بعدش که من گیر دادم گفتگوشیتون ویروسی شده هر چقدر هم بهش گفتم ایفون ویروسی نمیشه حرف خودشو میزد از اخرم گفت مشکل از ما نیست سیمکارتتو ببر امور مشترکین تست کنن سه تا جواب بیخود به من داد حتی به خودش زحمت نداد شمارمو بپرسه تو سیستمش چک کنه:angry:
دوست عزیز سیم کارت های همراه اول همینه! زیر 400 تومان میشه اس میفرسته! هیچ کاریش نمیشه کرد! اونی که گفت برو امور مشترکین سیم کارتو تست کنن میخواست بپیچونتت! چون تو سیستم امور مشترکین همچین مشکلاتی رو نشون نمیده!
موفق باشی:flower:

alimild
2011-06-13, 02:35 PM
دوست عزیز سیم کارت های همراه اول همینه! زیر 400 تومان میشه اس میفرسته! هیچ کاریش نمیشه کرد! اونی که گفت برو امور مشترکین سیم کارتو تست کنن میخواست بپیچونتت! چون تو سیستم امور مشترکین همچین مشکلاتی رو نشون نمیده!
موفق باشی:flower:[/QUOTE]
ممنون فقط چرا وقتی شارژ میکنم اون 400 تومن تو اکانتم باقی نمیمونه؟منظورم اینه که وقتی یه شارژ 2هزار تومنی میخرم چرا اکانتم 2400 نمیشه؟حتما اینم باید تحمل کنم
یه سول دیگه همه سیمهای اعتباری همراه اول اینجوریند؟

hadygh
2011-06-13, 02:46 PM
سلام
من گوشی samsung omnia-lite دارم که ویندوز موبایله.
از طریق دفاتر و سایت mci.ir اینترنت و MMS سیم کارتم را فعال کردم. اما با تنظیماتی که برای گوشی من به صورت اتوماتیک میفرستن، اصلا نه می تونم MMS بفرستم نه می تونم بگیریم. حتی به 09990 هم تماس گرفتم ( که جوابهای پرتشون عصبیتون میکن)
""""
چندین بار تنظیمات را به صورت دستی و اتوماتیک از سایت و از اینجا گرفتم
تا حالا از omnia-lite هر چی mms فرستادم نشده. (گوشی با MCI-GPRS به gprs وصل می شه، بعد هم انگار فایل را که حجم مناسبی هم داره میفرشته، اما در انتها میگه که mms not send ...)
برای من هم که میاد اولا دانلودش میکنه اما بعد دوباره تو message ها میگه تا 2 روز دیگه باس دانلودش کنی
بعضی وقتها هم میگه دانلود شده اما view رو که میزنی چیزی نشونت نمی ده!!!

من به تنظیمات MCI_GPRS که MMS از طریق اون ارسال می شه شک دارم.. نمی دونم چیکار کنم....
در ضمن سیم کارتو که رو گوشیهای دیگه میذارم براحتی میفرسته!!!

نظرتون چیه ؟

G h a s e m
2011-06-13, 03:16 PM
ممنون فقط چرا وقتی شارژ میکنم اون 400 تومن تو اکانتم باقی نمیمونه؟منظورم اینه که وقتی یه شارژ 2هزار تومنی میخرم چرا اکانتم 2400 نمیشه؟حتما اینم باید تحمل کنم
یه سول دیگه همه سیمهای اعتباری همراه اول اینجوریند؟

چرا باید بمونه .هرچقدر تو حسابتون باشه بقیه اضافه میشه!
بله اکثر سیم کارتهائی که من دیدم همینجوری بودن!
اگه فکر میکنین سیم کارتتون مشکی داره میتونید شماره همراهتون رو برام پیام خصوصی کننین تا تو سیستم چک کنم!

سلام
من گوشی samsung omnia-lite دارم که ویندوز موبایله.
از طریق دفاتر و سایت mci.ir اینترنت و MMS سیم کارتم را فعال کردم. اما با تنظیماتی که برای گوشی من به صورت اتوماتیک میفرستن، اصلا نه می تونم MMS بفرستم نه می تونم بگیریم. حتی به 09990 هم تماس گرفتم ( که جوابهای پرتشون عصبیتون میکن)
""""
چندین بار تنظیمات را به صورت دستی و اتوماتیک از سایت و از اینجا گرفتم
تا حالا از omnia-lite هر چی mms فرستادم نشده. (گوشی با MCI-GPRS به gprs وصل می شه، بعد هم انگار فایل را که حجم مناسبی هم داره میفرشته، اما در انتها میگه که mms not send ...)
برای من هم که میاد اولا دانلودش میکنه اما بعد دوباره تو message ها میگه تا 2 روز دیگه باس دانلودش کنی
بعضی وقتها هم میگه دانلود شده اما view رو که میزنی چیزی نشونت نمی ده!!!

من به تنظیمات MCI_GPRS که MMS از طریق اون ارسال می شه شک دارم.. نمی دونم چیکار کنم....
در ضمن سیم کارتو که رو گوشیهای دیگه میذارم براحتی میفرسته!!!

نظرتون چیه ؟

تنظیماتتون رو از طریق سایت همراه اول گرفتین؟
احتمال داره تنظیماتی که واستون ارسال میشه قابلیت پشتیبانی از گوشی شما رو نداشته باشه!
شما هم شمارتون روبرام پیام خصوصی کنید!
:flower:

1113
2011-06-15, 02:24 PM
سلام من یک سیمکارت همراه اول دارم قبلا به خاطر پولی بودن نمایشگر همراه اول نمایشگر سیمکارتم رو غیرفعال کردم. اما الان که رایگان شده می خواهم فعال کنم ولی تو سایت همراه اول نوشته بود که باید کد #30#* رابزنم تا فعال بشه. ولی وقتی میزنم پیغام میده شماره تماس گیرنده نمایش داده نمی شود. لطفا راهنماییم کنید.اگر یک راهی را بجز مراجعه به دفاتر همراه اول معرفی کنید ممنون میشم.:)

G h a s e m
2011-06-15, 03:21 PM
سلام من یک سیمکارت همراه اول دارم قبلا به خاطر پولی بودن نمایشگر همراه اول نمایشگر سیمکارتم رو غیرفعال کردم. اما الان که رایگان شده می خواهم فعال کنم ولی تو سایت همراه اول نوشته بود که باید کد #30#* رابزنم تا فعال بشه. ولی وقتی میزنم پیغام میده شماره تماس گیرنده نمایش داده نمی شود. لطفا راهنماییم کنید.اگر یک راهی را بجز مراجعه به دفاتر همراه اول معرفی کنید ممنون میشم.:)
با سلام
فعال نمودن نمایشگر فقط از طریق امور مشترکین امکان پذیر است!

http://www.up.*************/images/tz3beuzlaqkp8yfm85p9.png

Azadi...
2011-06-19, 08:27 PM
با درود.قا سم جان کمک ميخوام.عموم پين کدشو اشتبا زده الان پوک کد ميخواد.اما الان به بسته سيم کارت دسترسي نداريم.اگه شماره بدم ميشه کاري کنين.

G h a s e m
2011-06-19, 08:36 PM
با درود.قا سم جان کمک ميخوام.عموم پين کدشو اشتبا زده الان پوک کد ميخواد.اما الان به بسته سيم کارت دسترسي نداريم.اگه شماره بدم ميشه کاري کنين.

سلام داداش
شماره و سریال سیم کارت رو واسم پیام خصوصی کن فردا صبح واست pin و puk بدم!

Armin383
2011-06-30, 01:34 PM
سلام من ميخواستم يك شارژ از اين دستگاههاي كارتخوان بگيرم كه روي اون برگه تا نصفه چاپ شد و قسمت رمز نيامد.

الان شماره سريال و رسيد و تراكنش رو دارم چه جوري ميتونم اينو زنده كنم؟

G h a s e m
2011-06-30, 03:21 PM
سلام من ميخواستم يك شارژ از اين دستگاههاي كارتخوان بگيرم كه روي اون برگه تا نصفه چاپ شد و قسمت رمز نيامد.

الان شماره سريال و رسيد و تراكنش رو دارم چه جوري ميتونم اينو زنده كنم؟
با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما میتوانید برگه تراکنش را به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی یا مخابرات مرکزی شهر خود برده و فرم مربوطه را پر کرده تا از طریق سیستم شارژ شود, البته چند ماهی طول میکشد تا شارژ مجدد انجام شود.
موفق باشید:flower:

ansarweb
2011-06-30, 08:33 PM
سلام
میگم من یه سیم کارت عیدانه امروز انداختم رو گوشیم اما وقتی میخوام بزنگم یا اس بفرستم میشه نمیشه نگاه کردم خود سیم کارت 500 تومن هم اعتبار داره مشکل از کجاست؟
تازه مگه نباید از اون 50 دقیق مکالمه رایگانش بتونم استفاده کنم؟؟؟؟؟؟

G h a s e m
2011-06-30, 09:44 PM
سلام
میگم من یه سیم کارت عیدانه امروز انداختم رو گوشیم اما وقتی میخوام بزنگم یا اس بفرستم میشه نمیشه نگاه کردم خود سیم کارت 500 تومن هم اعتبار داره مشکل از کجاست؟
تازه مگه نباید از اون 50 دقیق مکالمه رایگانش بتونم استفاده کنم؟؟؟؟؟؟

سلام
شمارتو واسم پیام خصوصی کن.

mehdi_p
2011-07-01, 03:27 AM
درود .

یکی از آشناها یه گوشی Samsung D880 داره که هرکاری کردم نتونستم از Gprs استفاده کنم . هم فرم رو پر کردم واسش و هم تنظیمات رو همراه اول فرستاد و سیو کردم .

هیچ سایتی رو باز نمیکنه . دکمه ok روی صفحه کلید رو که میزنم تا وارد اینترنت بشه ارور میده که (شبکه در دسترس نیست) .

نمیدونم باید چیکار کنم . لطفا" راهنمایی کنید .

G h a s e m
2011-07-01, 03:32 AM
درود .

یکی از آشناها یه گوشی Samsung D880 داره که هرکاری کردم نتونستم از Gprs استفاده کنم . هم فرم رو پر کردم واسش و هم تنظیمات رو همراه اول فرستاد و سیو کردم .

هیچ سایتی رو باز نمیکنه . دکمه ok روی صفحه کلید رو که میزنم تا وارد اینترنت بشه ارور میده که (شبکه در دسترس نیست) .

نمیدونم باید چیکار کنم . لطفا" راهنمایی کنید .

سلام
تو همه ی گوشیها همینه یا فقط با همین گوشی مشکل داره؟

mehdi_p
2011-07-01, 03:41 AM
سلام
تو همه ی گوشیها همینه یا فقط با همین گوشی مشکل داره؟
توی همه گوشی ها این مشکل رو داره

G h a s e m
2011-07-01, 04:22 AM
توی همه گوشی ها این مشکل رو داره

خب مشکل منطقه ای هستش.
میتونید با 09990 تماس بگیرید و منطقه خود را اعلام کنید.

mehdi_p
2011-07-01, 04:35 AM
توی بندرعباس که بودم هم این مشکل وجود داشت . الان که توی اهوازم باز هم با این مشکل مواجه هستم:(

Siamak5561
2011-07-01, 02:26 PM
سلام
من سیم کارت دائم دارم و با هر سرویس‌سنتری به غیر از 500 اگه بخوام sms بزنم اصلا سند نمیشه و خطا میده، مشکل از چی میتونه باشه؟

G h a s e m
2011-07-01, 03:42 PM
سلام
من سیم کارت دائم دارم و با هر سرویس‌سنتری به غیر از 500 اگه بخوام sms بزنم اصلا سند نمیشه و خطا میده، مشکل از چی میتونه باشه؟

سلام
ارسال پیام با سیم کارت های همراه اول فقط با مرکز پیام "9891100500+" امکان پذیر هست.
در صورت عوض کردن مرکز پیام , پیام ارسال نمیشود.

Siamak5561
2011-07-01, 04:43 PM
جدیدا اینجور شده؟ چون من قبلن همیشه با 9891100505+ سند میکردم.

G h a s e m
2011-07-01, 09:26 PM
جدیدا اینجور شده؟ چون من قبلن همیشه با 9891100505+ سند میکردم.
بله دوست عزیز
در حال حاضر فقط با همین مرکز پیام ارسال میشود.9891100500+

parvizb
2011-07-02, 03:03 PM
با سلام
دوستان مگر همراه اول مشکل داره آخه از ساعت 10 تا حالا هر چی اس میدم نمیرسه به خط ایرانسل مشکل داره .خطم مال شیرازه ..جریانش چیه ؟؟؟ بعدش من از ایرانسلم sms میدم دلیوری نمیشه ولی زنگ که میزنم گوشی طرف مقابلم زنگ میخوره چرا گوشیش e250 هست آیا رد میکنه اس ام اسام یا نه اشکال از خطه خیلی مهمه جوابم رو بدید لطفا .خیلی مواقع این اتفاق میافته

ansarweb
2011-07-02, 11:44 PM
اگه از همراه اول بخوان شهری رو تحت پوشش ادج قرار بده اینکار رو میکنه؟
برای شهرضا چند نفر باید درخواست بدند؟

parvizb
2011-07-03, 02:47 AM
plz help me

G h a s e m
2011-07-03, 10:22 AM
با سلام
دوستان مگر همراه اول مشکل داره آخه از ساعت 10 تا حالا هر چی اس میدم نمیرسه به خط ایرانسل مشکل داره .خطم مال شیرازه ..جریانش چیه ؟؟؟ بعدش من از ایرانسلم sms میدم دلیوری نمیشه ولی زنگ که میزنم گوشی طرف مقابلم زنگ میخوره چرا گوشیش e250 هست آیا رد میکنه اس ام اسام یا نه اشکال از خطه خیلی مهمه جوابم رو بدید لطفا .خیلی مواقع این اتفاق میافته
با سلام
مشکلی نداره دوست عزیز
اگر پیام ارسال نمیشود مرکز پیام سیم کارت خود را چک کنید: 9891100500+
اینکه اس ام اس(از ایرانسل به همراه اول) دلیور نمیشود ممکن است مشکل شبکه باشد.

amir0411
2011-07-03, 12:09 PM
با سلام به همه ي دوستان گل،چطوري ميشه با همراه اول به يكي ديگه شارژ فرستاد؟ممنون ميشم جواب بدين:)

G h a s e m
2011-07-03, 02:08 PM
با سلام به همه ي دوستان گل،چطوري ميشه با همراه اول به يكي ديگه شارژ فرستاد؟ممنون ميشم جواب بدين:)
این کد را وارد کنید:
#شماره مورد نظر*مبلغ به ریال*رمز*132*

برای دریافت رمز یک پیام بدون متن به 8910 ارسال کنید.
موجودی حساب شما باید حداقل 15000 ریال باشد.
برای ورود شماره تلفن مقصد به جای 0 عدد 98 را وارد کنید.
مثال: *******0912>
*******98912

ansarweb
2011-07-06, 11:11 PM
سلام
میگم این مراه اول چرا اینطوریه من قبلا با ایرانسل کار میکردم اما فروردین ماه یه سیم کارت عیدانه همراه اول خریدم و نهم تیر ماه اونو برا اولین بار گذاشتمش داخل گوشیم هر کاری کردم نتونستم باهاش تماس بگیرم با اینکه میگن 50 دقیقه مکالمه رایگان برا ماه اول با 500 تومن اعتبار اولیه داره بعد با کمک اقای qasem_n82 در تاریخ 11 تونستم باهاش تماس بگیرم اما خبری از مکالمه رایگان نیست ؟اون 99 تا اس ام اسی هم که تلویزیون میگه که بازم خبری نیست؟ برا یکی از دوستام میخواستیم اهنگ انتظار بزاریم که 09990 میگفت فعال شد اما هیچ اهنگی پخش نمی شد ؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

parvizb
2011-07-08, 12:42 AM
با سلام
دوستان راهی هست برای فهمیدن شارژ وارد سیم کارت شده است یا نه ؟؟؟ یعنی میخوام ببینم این شارژی که فرستادم استفاده شده یا نه .من نمیخوام کد شارژ را وارد خطم کنم که بفهمم ازش استفاده شده یا نه بدون اینکه کد را وارد کنم بفهمم استفاده شده یا نه ؟؟دقیقا راهنماییم کنید

G h a s e m
2011-07-08, 01:08 AM
با سلام
دوستان راهی هست برای فهمیدن شارژ وارد سیم کارت شده است یا نه ؟؟؟ یعنی میخوام ببینم این شارژی که فرستادم استفاده شده یا نه .من نمیخوام کد شارژ را وارد خطم کنم که بفهمم ازش استفاده شده یا نه بدون اینکه کد را وارد کنم بفهمم استفاده شده یا نه ؟؟دقیقا راهنماییم کنید
سلام

یه سر به این تاپیک بزن:

اطلاعات کارت شارژ همراه اول از روی شماره سریال کارت شارژ (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=105495)

راستی اگه سریال کارت شارژ رو هم نداری باز میتونم کمکت کنم.
موفق باشی:flower:

parvizb
2011-07-08, 01:15 AM
من فقط میخوام ببینم از این شارژ استفاده شده یا نه .وارد شده تو سیم کارتش یا نه فقط میخوام اینو بدونم قاسم جان ...یک پ.خ هم بهت دادم در مورد یک کار دیگه

G h a s e m
2011-07-08, 01:18 AM
سلام
میگم این همراه اول چرا اینطوریه من قبلا با ایرانسل کار میکردم اما فروردین ماه یه سیم کارت عیدانه همراه اول خریدم و نهم تیر ماه اونو برا اولین بار گذاشتمش داخل گوشیم هر کاری کردم نتونستم باهاش تماس بگیرم با اینکه میگن 50 دقیقه مکالمه رایگان برا ماه اول با 500 تومن اعتبار اولیه داره بعد با کمک اقای qasem_n82 در تاریخ 11 تونستم باهاش تماس بگیرم اما خبری از مکالمه رایگان نیست ؟اون 99 تا اس ام اسی هم که تلویزیون میگه که بازم خبری نیست؟ برا یکی از دوستام میخواستیم اهنگ انتظار بزاریم که 09990 میگفت فعال شد اما هیچ اهنگی پخش نمی شد ؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا اینطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نگاه کنید زمانیکه سیم کارت عیدانه رو فعال کردین از همان روز تا به مدت 1 ماه باید 2500 تومان ازش استفاده میکردید و تو این یک ماه میتونستید 50 دقیقه مکالمه رایگان داشته باشید.
وقتی میتونید از 50 دقیقه دوم برای ماه دوم از مکالمه رایگان بهره ببرید که کارکرد خطتون در ماه اول از 2500 بیشتر بشه! درحالی که شما از سیم کارتتون اصلا استفاده نکردید پس دیگه مکالمه رایگان به شما تعلق نمیگیره!
در مورد 99 تا پیام رایگان هم باید بگم کسانی که به تازگی یعنی تو همین تیر ماه سیم کارتشون رو فعال کردن تعلق میگیره!
آهنگ انتظار هم هنوز برای سیم کارت های همراه اول به طور کامل فعال نشده.

G h a s e m
2011-07-08, 01:21 AM
من فقط میخوام ببینم از این شارژ استفاده شده یا نه .وارد شده تو سیم کارتش یا نه فقط میخوام اینو بدونم قاسم جان ...یک پ.خ هم بهت دادم در مورد یک کار دیگه

سریال کارت شارژ رو هم داری یا فقط رمز کارت شارژ رو؟!

آره خوندم!اون اصلا نمیشه فقط خطوط دائمی میشه!اونم متاسفانه دست بنده نیست.شرمنده:flower:

parvizb
2011-07-08, 01:23 AM
تو قسمت تاپیک مربوطه گذاشتم شماره سریالش

ansarweb
2011-07-08, 12:56 PM
نگاه کنید زمانیکه سیم کارت عیدانه رو فعال کردین از همان روز تا به مدت 1 ماه باید 2500 تومان ازش استفاده میکردید و تو این یک ماه میتونستید 50 دقیقه مکالمه رایگان داشته باشید.
وقتی میتونید از 50 دقیقه دوم برای ماه دوم از مکالمه رایگان بهره ببرید که کارکرد خطتون در ماه اول از 2500 بیشتر بشه! درحالی که شما از سیم کارتتون اصلا استفاده نکردید پس دیگه مکالمه رایگان به شما تعلق نمیگیره!
در مورد 99 تا پیام رایگان هم باید بگم کسانی که به تازگی یعنی تو همین تیر ماه سیم کارتشون رو فعال کردن تعلق میگیره!
آهنگ انتظار هم هنوز برای سیم کارت های همراه اول به طور کامل فعال نشده.

عزیزم من اصلا سیم کارت رو روز 9 تیر ماه از قابش جدا کردم و داخل گوشی قرار دادم پس 9 تیر ماه فعالش کردم قبلش که حتی از قابش هم درش نیاورده بودم
تازه یه مشکل جدید م پیدا کردم دیروز بسته شماره 4 اینترنت رو فعال کردم و تاییدش کردم بعدش هم برام پیام اومد که تا 15/5 فعاله اما امروز صبح بعد از چند دقیقه که وصل بودم قطع شد و دیگه وصل نشد بعد که نگاه کردم دیدم شارژم رو صفر کرده من نمی دونم به این دیگه چی میگن ؟؟؟؟؟؟؟ با 09990 هم در حال تماس هستم بعد از 30 دقیقه تازه از نفر دوم صف تماس شدم نفر اول صف یعنی میفرمایید 30 دقیقه یه نفر داشته مشکلش رو میگفته نه عزیز به این میگن بی توجهی به مشتری مداری به کم شدن شارژ رو نمی دونم چی میگن واقعا مایه تاسفه :grrr:

G h a s e m
2011-07-08, 01:27 PM
عزیزم من اصلا سیم کارت رو روز 9 تیر ماه از قابش جدا کردم و داخل گوشی قرار دادم پس 9 تیر ماه فعالش کردم قبلش که حتی از قابش هم درش نیاورده بودم
تازه یه مشکل جدید م پیدا کردم دیروز بسته شماره 4 اینترنت رو فعال کردم و تاییدش کردم بعدش هم برام پیام اومد که تا 15/5 فعاله اما امروز صبح بعد از چند دقیقه که وصل بودم قطع شد و دیگه وصل نشد بعد که نگاه کردم دیدم شارژم رو صفر کرده من نمی دونم به این دیگه چی میگن ؟؟؟؟؟؟؟ با 09990 هم در حال تماس هستم بعد از 30 دقیقه تازه از نفر دوم صف تماس شدم نفر اول صف یعنی میفرمایید 30 دقیقه یه نفر داشته مشکلش رو میگفته نه عزیز به این میگن بی توجهی به مشتری مداری به کم شدن شارژ رو نمی دونم چی میگن واقعا مایه تاسفه :grrr:

اینکه شما اولین بار سیم کارت رو از قابش(پوکه) جدا میکنید دلیل بر آن نمیشه که سیم کارت رو همون موقع فعال کردین.
هنگامی که سیم کارت به نام شما تو سیستم ثبت میشه(سند میخوره) تاریخ فعالسازی همون روز محسوب میشه.
در مورد اون شارژ هم باید با 09990 تماس بگیرید.البته ساعت 3 بعداظهر تا 5 تماس بگیرید زودتر جواب میدن.

ansarweb
2011-07-08, 01:36 PM
اینکه شما اولین بار سیم کارت رو از قابش(پوکه) جدا میکنید دلیل بر آن نمیشه که سیم کارت رو همون موقع فعال کردین.
هنگامی که سیم کارت به نام شما تو سیستم ثبت میشه(سند میخوره) تاریخ فعالسازی همون روز محسوب میشه.
در مورد اون شارژ هم باید با 09990 تماس بگیرید.البته ساعت 3 بعداظهر تا 5 تماس بگیرید زودتر جواب میدن.

جالبه پس اینکه اعلام میکنه مهلت فعال سازی سیم کارت عیدانه تا شهریور ماه تمدید شد یعنی چه ؟
روی خود بسته هم نوشته شرط استفاده از 150 دقیقه مکالمه رایگان فعال سازی سیم کارت قبل از 10 تیر ماه 1390 می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه جایی سیم کارت بدون سند میدن که بخوای قبل از 10 تیر بری سند بزنی و فعالش کنی؟

G h a s e m
2011-07-08, 02:05 PM
جالبه پس اینکه اعلام میکنه مهلت فعال سازی سیم کارت عیدانه تا شهریور ماه تمدید شد یعنی چه ؟
روی خود بسته هم نوشته شرط استفاده از 150 دقیقه مکالمه رایگان فعال سازی سیم کارت قبل از 10 تیر ماه 1390 می باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه جایی سیم کارت بدون سند میدن که بخوای قبل از 10 تیر بری سند بزنی و فعالش کنی؟
بله مهلت فعالسازی تا شهریور ماه هست ولی شما فروردین ماه فعال کردین یعنی تا یک ماه بعد از اون روزی که سیم کارتو خریدی و سند زدی فرصت داشتی تا از اون شرایطش استفاده کنی تا از مکالمه رایگان بتونی استفاده کنی.
شرط استفاده از شرایط از روزی که سیم کارت فعال میشود محاسبه میشه.
شما فروردین ماه سیم کارت رو فعال کردین ولی تا 9 تیر ماه ازش استفاده نکردین یعنی بعد از حدود 3 ماه از سیم کارت استفاده کردین! این یعنی دیگه شرایط شامل حال شما نمیشه!

بله سیم کارت ها همه بدون سند هستند, یعنی در واقع سیم کارت ها خام هستند که باید ببری امور مشترکین برات سند بزنن تا فعال بشه.

ansarweb
2011-07-08, 05:01 PM
بله مهلت فعالسازی تا شهریور ماه هست ولی شما فروردین ماه فعال کردین یعنی تا یک ماه بعد از اون روزی که سیم کارتو خریدی و سند زدی فرصت داشتی تا از اون شرایطش استفاده کنی تا از مکالمه رایگان بتونی استفاده کنی.
شرط استفاده از شرایط از روزی که سیم کارت فعال میشود محاسبه میشه.
شما فروردین ماه سیم کارت رو فعال کردین ولی تا 9 تیر ماه ازش استفاده نکردین یعنی بعد از حدود 3 ماه از سیم کارت استفاده کردین! این یعنی دیگه شرایط شامل حال شما نمیشه!

بله سیم کارت ها همه بدون سند هستند, یعنی در واقع سیم کارت ها خام هستند که باید ببری امور مشترکین برات سند بزنن تا فعال بشه.

ممنون از پاسخگوییت
منم باید دوباره برگردم به همون ایرانسل حداقل اینقدر شعورش میرسه چند نفر رو بزاره برا پاسخگویی و مشتری مداری مشتریانش با 700

DJ.Mamal
2011-07-09, 05:18 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان

سوالم اینه که آیا سیم کارت های اعتباری هم مثل سیم کارت های دائمی هزینه ی جابجایی دارند ؟!

و اینکه از بین دوستان کسی اطلاع دقیقی از هزینش داره ؟

با تشکر

G h a s e m
2011-07-09, 05:30 PM
با سلام خدمت تمامی دوستان

سوالم اینه که آیا سیم کارت های اعتباری هم مثل سیم کارت های دائمی هزینه ی جابجایی دارند ؟!

و اینکه از بین دوستان کسی اطلاع دقیقی از هزینش داره ؟

با تشکر
با سلام
بله دوست عزیز
هر دو (اعتباری,دائمی) هزینه جابجائی دارند!

تعرفه سیم کارت دائمی (http://www.mci.ir/web/guest/post-paid-tariff)

تعرفه سیم کارت اعتباری (http://www.mci.ir/web/guest/credit-card-tariff)

sina2asg
2011-07-10, 01:09 AM
ممنون از پاسخگوییت
منم باید دوباره برگردم به همون ایرانسل حداقل اینقدر شعورش میرسه چند نفر رو بزاره برا پاسخگویی و مشتری مداری مشتریانش با 700
دوست عزیز همراه اول هم پاسخگویی برای مشتریانش داره میتونید از شماره 09990 استفاده کنید!

ali4530
2011-07-16, 09:07 PM
سلام خسته نباشید.آقا مایه سیم کارت دائمی هراه اول داریم الان نمیدونم چرا نمیشه باهاش پیام کوتاه بفرستم.هرکاری کردم نشد.مرکز پیامش هم عوض کردم اما انگار که نه انگار.اگه راهی به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین

G h a s e m
2011-07-16, 09:13 PM
سلام خسته نباشید.آقا مایه سیم کارت دائمی هراه اول داریم الان نمیدونم چرا نمیشه باهاش پیام کوتاه بفرستم.هرکاری کردم نشد.مرکز پیامش هم عوض کردم اما انگار که نه انگار.اگه راهی به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگین

سلام
با یه گوشی دیگه تست بفرمائید.
مرکز پیام باید این باشه: 9891100500+

e v i l
2011-07-17, 03:14 PM
سلام

من دیروز یه شارژ 2 تومنی زدم گوشیم 30تا اس ام اس نداده یهو تموم شد خیلی اینطوری شده برام مشکل از چی میتونه باشه :blink:

alino1367
2011-07-17, 03:17 PM
به نظرمن این غیرممکنه به جز این که ازراه دیگهای شارژشما کم شده باشه مثلا به صورت ناخواسته به اینترنت کانکت شدید یا تماسی خودبه خود غیرممکنه

amess
2011-07-17, 03:24 PM
البته من نمیدونم که 30 تا اس ام اس زدم یا نه...
ولی یکی دوباری حس کردم که شارژم یهو تموم شده(خیلی زود)...

البته احتمال زیاد واسه آپدیت آبو هوای گوشیه که رو اتوماتیکه!!!(اینترنت)

alino1367
2011-07-17, 03:41 PM
به هرحال یه کم بیشتر بررسی کنید چون گفتید چندباراین اتفاق افتاده واین غیرممکنه که با 50 پیامک این همه شارژتموم بشه!!

mv333
2011-07-18, 02:06 AM
اقا یه سوال داشتم اونم این بود که اگه از مکالمات سیم کارت پرینت بگیرم اس ام اس رو هم نشون میده:eh:
خیلی ممنون:flower:

e v i l
2011-07-20, 10:54 AM
اقا برای ما فیلمی شده من یه شارژ 2 تومنی زدم اومدم 10 تا اس ام اس سند کردم یه بار به گوشی طرف زنگ زدم برداشته شد ولی پیا پی بوق اشغال میداد قطع کردم بعد چند ساعتش کنترل کردم دیدم 645 تومن شده !!!
پ
داستان چیه ؟؟؟!

G h a s e m
2011-07-20, 11:22 AM
اقا یه سوال داشتم اونم این بود که اگه از مکالمات سیم کارت پرینت بگیرم اس ام اس رو هم نشون میده:eh:
با سلام
بلی دوست عزیز
پیرینتی که از سوی مخابرات ارائه میشود (برای خطوط دائمی) از تمامی سرویس هایی که استفاده نموده اید میتوانید مشاهده نمائید. البته متن اس ام اس های ارسالی را نمایش نمیدهد.

اقا برای ما فیلمی شده من یه شارژ 2 تومنی زدم اومدم 10 تا اس ام اس سند کردم یه بار به گوشی طرف زنگ زدم برداشته شد ولی پیا پی بوق اشغال میداد قطع کردم بعد چند ساعتش کنترل کردم دیدم 645 تومن شده !!!
پ
داستان چیه ؟؟؟!
سلام با 09990 تماس بگیرید مشکل را بازگو کنید.

ali4530
2011-07-20, 07:07 PM
سلام وخسته نباشد.من یه خط دائمی همراه اول دارم الان یه چند وقته اصلا نمی تونم باهاش براکسی پیام کوتاه بفرستم.مرکز پیامش هم چک کردم وتغییر دادم اما باز نشد حتی رو گوشی دیگه همه چک کردم .مطمئنم که مشکل از سیم کارت هستش.چکار باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

G h a s e m
2011-07-20, 08:03 PM
سلام وخسته نباشد.من یه خط دائمی همراه اول دارم الان یه چند وقته اصلا نمی تونم باهاش براکسی پیام کوتاه بفرستم.مرکز پیامش هم چک کردم وتغییر دادم اما باز نشد حتی رو گوشی دیگه همه چک کردم .مطمئنم که مشکل از سیم کارت هستش.چکار باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام
سیم کارت شما TCI هست یا MCI ؟؟

Rezag2
2011-07-22, 12:21 AM
با عرض سلام.دو روزه كه خطم يك طرفه شده؛يعني فقط من ميتونم تماس بگيرم.ولي وقتي كسي باهام تماس ميگيره ميگه مشترك مورد نظر در دسترس نميباشد.بعضي وقت ها هم كلا آنتن ميپره.گوشي هم سالمه،همچنين منطقه محل زندگيم هم از نظر آنتن دهي بدون مشكل هست.راستي خطم از عيدانه هاي همراه اول هست.

amir_f_74
2011-07-22, 12:29 AM
سلام دوستان من یه گوشی Desire HD دارم یه اس ام اس از همراه اول برا GPRS اومد گفت پشتیبانی میشه حالا برا فعال کردنش دقیق باید چکارکنم
تعرفه های نامحدود GPRS همراه اول را چطور باید فعال کنم ؟ آیا سرعتش به Wimax میرسه یا خیلی کمتره
پیشاپیش ممنون

G h a s e m
2011-07-22, 03:00 AM
با عرض سلام.دو روزه كه خطم يك طرفه شده؛يعني فقط من ميتونم تماس بگيرم.ولي وقتي كسي باهام تماس ميگيره ميگه مشترك مورد نظر در دسترس نميباشد.بعضي وقت ها هم كلا آنتن ميپره.گوشي هم سالمه،همچنين منطقه محل زندگيم هم از نظر آنتن دهي بدون مشكل هست.راستي خطم از عيدانه هاي همراه اول هست.
با سلام
1.مطمئن شوید که خط خود را بر روی خط دیگری دایورت نکرده باشید(برای کنسل کردن دایورت این کد را وارد نمائید:#21#)
2.در صورت عدم برطرف شدن مشکل به امور مشترکین مراجعه فرمائید.

سلام دوستان من یه گوشی Desire HD دارم یه اس ام اس از همراه اول برا GPRS اومد گفت پشتیبانی میشه حالا برا فعال کردنش دقیق باید چکارکنم
تعرفه های نامحدود GPRS همراه اول را چطور باید فعال کنم ؟ آیا سرعتش به Wimax میرسه یا خیلی کمتره
پیشاپیش ممنون
برای فعالسازی GPRS میتوانید عدد 1 را به 8088 ارسال نمائید.
برای دریافت تنظیمات مربوط به گوشی مدل آن یا سریال گوشی را به 8008 ارسال نمائید.
برای اطلاع از بسته های رویایی همراه اول یک پیام بدون متن به 8080 ارسال کنید.

.::Amin::.
2011-07-22, 04:38 AM
با سلام

چه طور میشه جلوی sms های تبلیغاتی رو گرفت؟(خیلی رو اعصابم راه میرن:wac:)

یه سوال دیگه:آهنگ پیشواز هست واسه دایمی ها؟

G h a s e m
2011-07-22, 12:37 PM
با سلام

چه طور میشه جلوی sms های تبلیغاتی رو گرفت؟(خیلی رو اعصابم راه میرن:wac:)

یه سوال دیگه:آهنگ پیشواز هست واسه دایمی ها؟

سلام
با 09990 تماس بگیرید تا پیامهای تبلیغاتی برای خط شما را غیرفعال کنند.

قبلا آهنگ پیشواز بر روی بعضی از خطوط دائمی همراه اول فعال شد و در حال حاضر امکان فعالسازی مجدد آن وجود ندارد.

+Farhad
2011-07-26, 09:27 PM
توی سایت همراه اول تعرفه مکالمه استانی رو زده 671 ریال ولی از من 800 ریال کم میکنه کسی میدونه چرا؟

amirooo000
2011-07-31, 09:02 AM
سلام من یک گوشی htc trophy گرفته ام که باهاش مشکل ارسال sms دارم ولی میتونم دریافت کنم. شماره مرکز پیام هم به هیچ وجه در اون save نمیشه.سیم کارتم مشکل نداره چون با بقیه سیم کارتهای همراه اول امتحان کرده ام. با ایرانسل مشکلی نداره. لطفا" منو راهنمایی کنید. ممنون

Hichkas.m
2011-07-31, 12:38 PM
توی سایت همراه اول تعرفه مکالمه استانی رو زده 671 ریال ولی از من 800 ریال کم میکنه کسی میدونه چرا؟

اون نرخهايى ارائه شده بدون در نظر گرفتن ماليات هستن به احتمال زياد!
چون همراه اينجوريه! البته بايد انتهاى جدول تعرفهاش گفته باشه!

G h a s e m
2011-07-31, 12:40 PM
با سلام
با چه خطی تماس میگیرید؟!

سلام من یک گوشی htc trophy گرفته ام که باهاش مشکل ارسال sms دارم ولی میتونم دریافت کنم. شماره مرکز پیام هم به هیچ وجه در اون save نمیشه.سیم کارتم مشکل نداره چون با بقیه سیم کارتهای همراه اول امتحان کرده ام. با ایرانسل مشکلی نداره. لطفا" منو راهنمایی کنید. ممنون
خب مسلما" اگر سیم کارت شما مشکلی ندارد نمیتوانید مشکل خود را در این تاپیک حل کنید.
متاسفانه بنده اطلاعاتی از این نوع گوشی ها ندارم!
میتوانید به بخش مربوط به گوشی خود مراجعه بفرمائید تا دوستان مشکل را برطرف کنند.

+Farhad
2011-07-31, 02:14 PM
با سلام
با چه خطی تماس میگیرید؟!

با خط همراه اول (دائمی- اعتباری) تماس میگیرم. با ایرانسل هم که تماس میگیرم 1010 ریال ازم کم میکنه در صورتی که 935 ریال باید کم کنه.

G h a s e m
2011-07-31, 05:48 PM
با خط همراه اول (دائمی- اعتباری) تماس میگیرم. با ایرانسل هم که تماس میگیرم 1010 ریال ازم کم میکنه در صورتی که 935 ریال باید کم کنه.
شماره همراه اولتون برای استان خودتونه؟!

+Farhad
2011-07-31, 09:58 PM
شماره همراه اولتون برای استان خودتونه؟!

بله 913 (اصفهان). با 09990 که تماس گرفتم گفت ابن مشکل به ما مربوط نمیشه برو ریز مکالمه بگیر!!!!!!

G h a s e m
2011-07-31, 10:05 PM
بله 913 (اصفهان). با 09990 که تماس گرفتم گفت ابن مشکل به ما مربوط نمیشه برو ریز مکالمه بگیر!!!!!!

مگه سیم کارتت دائمیه که بخوای ریزمکالمات بگیری؟! اصلا چه ربطی به ریز مکالمات داره:whistle: ندونسته یه حرفی میزنن ها:D

اون لینکی که تعرفه همراه اولو زده رو بهم میدی؟!
در ضمن شمارتو پیام خصوصی کن بررسی کنم. ممنون:flower:

+Farhad
2011-07-31, 10:27 PM
مگه سیم کارتت دائمیه که بخوای ریزمکالمات بگیری؟! اصلا چه ربطی به ریز مکالمات داره:whistle: ندونسته یه حرفی میزنن ها:D

اون لینکی که تعرفه همراه اولو زده رو بهم میدی؟!
در ضمن شمارتو پیام خصوصی کن بررسی کنم. ممنون:flower:
http://www.mci.ir/web/mobile/18

G h a s e m
2011-08-01, 06:04 PM
http://www.mci.ir/web/mobile/18
شماره ی شما در سیستم هیچ اشکالی ندارد و از نظر تعرفه با سیم کارت های دیگر هیچ تفاوتی ندارد.
در ضمن همانطور که در لینک بالا به آن اشاره شده به این نکته ها توجه فرمائید:

مکالمات استانی : درصورت برقراری ارتباط ازتلفن همراه درشهرمبدابه تلفن همراه دیگر و یا تلفن ثابت
مکالمات بین استانی :در2حالت نوع مکالمات بین استانی بوده
1. تماس باتلفن همراه ازشهرمبداباتلفن همراه یا ثابت در سایرشهرها
2. تماس با تلفن همراه ازشهری به غیر از شهرمبداباتلفن همراه یا ثابت در همان شهر یا سایر شهرها (درصورت جابجایی مشترک ازمبدا )

breee
2011-08-05, 05:40 PM
سلام
نسیم هستم
گوشی 7610 نوکیا دارم، خط 0918 دائمی همراه اول
دو ماهه که به طور متناوب دو روز پیامک هام ارسال می شن و دو روز نمی شن ... سه چهار روز میشن دوباره یه روز نمی شن
پیامک هام به صورت resend at مثلا یه تامی می نویسه و بعد از چند بار ارسال اتوماتیک در نهایت failed میشن.
مسیج سنترم 500 هستش و روی گوشیهای دیگه هم امتحان کردم و فری نکرده.
در حال حاضر تهرانم ، ولی این مشکل رو تووی مشهد و همدان هم که مسافربودم داشتم.
ممنون می شم جوابم رو بدین .

JASHATI
2011-08-05, 06:15 PM
سلام
این مشکل قاعدتا مربود به سیمکارت میشه
راه حل:
1:اگر احتمالا شما جدیدا سیمکارت را تعویض کردید باید به مخابرات رفته و درخواست تغییر رنج سیمکارت یا ریست سیمکارتتون از طریق مرکز را بدید
2: مرکز پیام سیمکار رو ه +9891100501یا 7 تغییر بدین + یا 00 الزامیست

breee
2011-08-05, 06:32 PM
ممنون از پاسختون
این سیم رو از سال 85 دارم و اون مو قع خشک خریدم
تغییر مسیج سنتر هم اثر گذار نیست

G h a s e m
2011-08-05, 08:36 PM
سلام
نسیم هستم
گوشی 7610 نوکیا دارم، خط 0918 دائمی همراه اول
دو ماهه که به طور متناوب دو روز پیامک هام ارسال می شن و دو روز نمی شن ... سه چهار روز میشن دوباره یه روز نمی شن
پیامک هام به صورت resend at مثلا یه تامی می نویسه و بعد از چند بار ارسال اتوماتیک در نهایت failed میشن.
مسیج سنترم 500 هستش و روی گوشیهای دیگه هم امتحان کردم و فری نکرده.
در حال حاضر تهرانم ، ولی این مشکل رو تووی مشهد و همدان هم که مسافربودم داشتم.
ممنون می شم جوابم رو بدین .

ممنون از پاسختون
این سیم رو از سال 85 دارم و اون مو قع خشک خریدم
تغییر مسیج سنتر هم اثر گذار نیست

با سلام خدمت شما دوست عزیز
سیم کارت دائمی شما به احتمال زیاد TCI میباشد.
سیم کارت های TCI باگ های بسیاری دارند.
در ارسال و دریافت پیام,ام ام اس,و تماس ها دچار مشکل میشوند.حتی در برخی از سیم کارت های TCI شماه های مخاطبین هم دچار مشکل میشود.
برای اینکه بدانید سیم کارت شما TCI هست به لوگوی گوشی خود نگاه کنید.
اگر لوگو بصورت IR-MCI باشد سیم کارت شما جدید هست و نیازی به تعویض آن نیست ولی اگر به صورت IR_TCI باشد سیم کارت باید تعویض گردد تا دیگر مشکلی پیش نیاید.

OVM+13
2011-08-06, 12:52 AM
سلام
من اشتباهي با انتقال شارژ هزارتومن به يه شماره ديگه ريختم و هر چي به اون شماره زنگ ميزنم ميگه در شبكه موجود نميباشد
فكر كنم شماره وجود خارجي نداشته باشه
حالا به نظرتون ميشه شارژمو پس بگيرم و09990 جواب نميده

G h a s e m
2011-08-06, 12:55 AM
سلام
من اشتباهي با انتقال شارژ هزارتومن به يه شماره ديگه ريختم و هر چي به اون شماره زنگ ميزنم ميگه در شبكه موجود نميباشد
فكر كنم شماره وجود خارجي نداشته باشه
حالا به نظرتون ميشه شارژمو پس بگيرم و09990 جواب نميده
با سلام
خیر دوست عزیز
شارژ انتقال داده شده به هیچ وجه برگشت داده نخواهد شد.

..:Exclusive:..
2011-08-06, 01:55 AM
سلام
وقتی که سیمکارتو میزارم تو گوشی دیر بالا میاد و وقتی هم که گوشی بالا اومد آنتنش دیر میاد حتی یه بار رفتم پست بانک گفتم شایدمشکل از سیمکارته عوضش کردم ولی درست نشد الان باید چیکار کنم؟

arash_M3x
2011-08-06, 02:08 AM
آقا من نفهمیدم بلاخره چه جوری آهنگ انتظار واسه خودم بذارم.(راحت ترین راهش چیه؟)
ممنون میشم جواب بدید.

Hichkas.m
2011-08-06, 03:09 AM
سلام
وقتی که سیمکارتو میزارم تو گوشی دیر بالا میاد و وقتی هم که گوشی بالا اومد آنتنش دیر میاد حتی یه بار رفتم پست بانک گفتم شایدمشکل از سیمکارته عوضش کردم ولی درست نشد الان باید چیکار کنم؟

دوست عزيز اين مشكل ابدأ به سيم كارت مربوط نميشه! :دى
مطمعنأ به گوشى شما مربوط ميشه!
آيا با سيم كارتهاى ديگه عملكرد گوشيتون رو تست كردين؟

آقا من نفهمیدم بلاخره چه جوری آهنگ انتظار واسه خودم بذارم.(راحت ترین راهش چیه؟)
ممنون میشم جواب بدید.

متاسفانه گويا اين سرويس فعلأ غيره فعاله!

..:Exclusive:..
2011-08-06, 07:23 AM
سلام
این سیمکارته تو هرگوشی که میزارم اینجوریه.

G h a s e m
2011-08-06, 11:26 AM
این سیمکارته تو هرگوشی که میزارم اینجوریه.
سلام
سیم کارتتو به مخابرات مرکزی نشون بده.

kardva
2011-08-09, 02:00 PM
سلام من یک سیم کارت عیدانه خریدم که با شماره 9130 شروع میشه ولی هر چه اس ام اس به خود همراه اول میدم مثلا برای گرفتن رمز شارژبرای انتقال اعتبار و یا مثلا برای اهنگ پیشواز جواب نمیده ولی اون شمارم که با 9139 شروع میشه جواب میده دلیلش چیست؟

G h a s e m
2011-08-09, 04:42 PM
سلام من یک سیم کارت عیدانه خریدم که با شماره 9130 شروع میشه ولی هر چه اس ام اس به خود همراه اول میدم مثلا برای گرفتن رمز شارژبرای انتقال اعتبار و یا مثلا برای اهنگ پیشواز جواب نمیده ولی اون شمارم که با 9139 شروع میشه جواب میده دلیلش چیست؟
از این پس برای انتقال اعتبار از رمز puk2 استفاده میشود.
بزودی نحوه ی انتقال اعتبار را در همین تاپیک قرار خواهم داد.

G h a s e m
2011-08-09, 09:50 PM
از این پس برای انتقال اعتبار از رمز puk2 استفاده میشود.
بزودی نحوه ی انتقال اعتبار را در همین تاپیک قرار خواهم داد.

نحوه جدید انتقال اعتبار همراه اول :

#...9891*مبلغ*132*puk2*

mahmoud13
2011-08-11, 02:00 AM
اگر کارت شارژ نامشخص یا قفل شده باشد احتمال دارد شرکت پخش کارت شارژها هنوز کارت شارژ را فعال نکرده .بهترین راه برای مشخص شده می تونی به 09990 تماس بگیری و شماره سریال کارت شارژ رو بگی بعد متوجه می شی مشکل از شبکه هست یا کارت شارژ

ansarweb
2011-08-14, 12:39 AM
میگم امکان اینکه گوشی رو به میزان مشخصی مثلا سه هزار تومن شارژ کنیم هست یا فقط باید از شارژهای 2؛5،10،20 هزارتومنی استفاده کرد

parvizb
2011-08-14, 01:08 AM
با سلام
دوستان من خط دایمی دارم ..میخواستم ببینم سرویس مثلا گوشی را خاموش میکنیم و یک نفر بهت تماس میگیره و میگه دستگاه مشترک مورد نظر خاموش هست ...بعد که گوشی را روشن میکنیم اعلام میکنه ..سرویسش اگر فعال هست برای سیم دایمی لطفا راهنماییم کنید

G h a s e m
2011-08-14, 10:24 AM
میگم امکان اینکه گوشی رو به میزان مشخصی مثلا سه هزار تومن شارژ کنیم هست یا فقط باید از شارژهای 2؛5،10،20 هزارتومنی استفاده کرد
سلام
نه این امکان فقط برای سیم کارت های ایرانسل موجوده.

با سلام
دوستان من خط دایمی دارم ..میخواستم ببینم سرویس مثلا گوشی را خاموش میکنیم و یک نفر بهت تماس میگیره و میگه دستگاه مشترک مورد نظر خاموش هست ...بعد که گوشی را روشن میکنیم اعلام میکنه ..سرویسش اگر فعال هست برای سیم دایمی لطفا راهنماییم کنید
سرویس بازیابی تماس های ازدست رفته فقط برای خطوط ایرانسل هست
فعلا فعالسازی این سرویس برای خطوط همراه اول امکان پذیر است:
سرویــس صندوق صوتی همراه اول (VMS) راه اندازی شد (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=125625)

alino1367
2011-08-14, 11:00 AM
سلام من سند سیم کارتمو گم کردم ولی پوکشا دارم وسیم کارتمم سوخته میتونم با پوکه درخواست سیم کارت بدم

G h a s e m
2011-08-14, 11:04 AM
سلام من سند سیم کارتمو گم کردم ولی پوکشا دارم وسیم کارتمم سوخته میتونم با پوکه درخواست سیم کارت بدم
الان دیگه نه پوکه و نه سند هیچ کدوم اعتباری نداره.
فقط با کارت ملی تعویض سیم کارت صورت میگیرد.

ansarweb
2011-08-14, 07:34 PM
سلام
نه این امکان فقط برای سیم کارت های ایرانسل موجوده.

سرویس بازیابی تماس های ازدست رفته فقط برای خطوط ایرانسل هست
فعلا فعالسازی این سرویس برای خطوط همراه اول امکان پذیر است:
سرویــس صندوق صوتی همراه اول (VMS) راه اندازی شد (http://www.ir-tci.org/forum/showthread.php?t=125625)

بازم دم ایرانسل همه جوره گرم

صندوق پستی همراه اولم هزینه داره

2011-08-15, 03:34 AM
سلام

چه جوری بفهمم چه قدر به gprs وصل شدم با دایمی؟یا چه قدر پول افتاده برام؟

galiiiver
2011-08-15, 05:48 AM
کسی خبر از 3G نداره زیر پام علف سبز شده از بس صبر کردم

ramin_test
2011-08-16, 04:14 AM
سلام دوستان
من گوشی galaxy s خریدم اما نمیتونم سیم کارت اعتباری همراه اولم رو شارز کنم یعنی وقتی کد شارزو میزنم قبول نمیکنه . بی زحمت اونایی که این کارو کردن راهنمایی کنن ... این برنامه هم که تو سایت هستش جواب نداد ( بعد نصب باز نمیشه ) ممنون میشم اگه کمک کنید .
موفق باشید

G h a s e m
2011-08-16, 12:51 PM
سلام

چه جوری بفهمم چه قدر به gprs وصل شدم با دایمی؟یا چه قدر پول افتاده برام؟

سلام
عدد 0 رو به 8080 ارسال کنید.

سلام دوستان
من گوشی galaxy s خریدم اما نمیتونم سیم کارت اعتباری همراه اولم رو شارز کنم یعنی وقتی کد شارزو میزنم قبول نمیکنه . بی زحمت اونایی که این کارو کردن راهنمایی کنن ... این برنامه هم که تو سایت هستش جواب نداد ( بعد نصب باز نمیشه ) ممنون میشم اگه کمک کنید .
موفق باشید
با 444 یا 09990 تماس بگیرید سپس شارژ مجدد انجام دهید.

aghl2004
2011-08-22, 03:44 AM
سلام
در سایت همر اه اول چندیست که با وارد کردن شماره تلفن و کد پستی میشه قبض را گرفت.مشکل من اینه که اقوام به من میگن برایشان قبض را بگیرم و اکثرا کد پستیشون عوض شده یا ندارند. چطور میشه بدون دانستن کد پستی قبض را گرفت؟

G h a s e m
2011-08-22, 01:21 PM
سلام
در سایت همر اه اول چندیست که با وارد کردن شماره تلفن و کد پستی میشه قبض را گرفت.مشکل من اینه که اقوام به من میگن برایشان قبض را بگیرم و اکثرا کد پستیشون عوض شده یا ندارند. چطور میشه بدون دانستن کد پستی قبض را گرفت؟

با سلام
رویت صورتحساب از طریق پورتال همراه اول فقط با وارد کردن مشخصات صحیح مشترک امکانپذیر هست.
بدون داشتن کد پستی نمیتوانید صورتحساب را مشاهده کنید اگر این طور نبود هر مشترکی میتوانست صورتحساب مشترک دیگر را مشاهده نماید.
راه های دیگری برای دانستن صورتحساب وجود دارد.
میتوانید با 09990 تماس بگیرید و داخلی مورد نظر را برای دانستن قبض دوره یا میاندوره انتخاب نمائید.

m_amirian
2011-08-27, 02:32 AM
با سلام
بنده مدتی است با برنامه ای که با سیمبین روی N73 نوشته ام بدون مشکل کار می کنم اما از دو روز پیش یک ایراد عجیب رخ داده:
برنامه به شماره ای از پیش تعیین شده پیامک خاصی می زند که دو روزه گوشی فقط ادعا می کنه پیامک را فرستاده و اعتبار سیم کارت هم کم نمیشه! جالب تر اینکه بصورت دستی هم وقتی پیامک مذکور را به شماره ای forward می کنم همین اتفاق می افته اما وقتی پیامک جدید می نویسم ارسال میشه!!! با سیم کارت دائمی همراه اول هم همین مشکل رو دارم، اما با ایرانسل کار می کنه! ریست سخت افزاری هم هیچ کمکی نکرد. نتیجه اینکه: از دو روز پیش همراه اول جلوی ارسال پیامک های خاصی که با برنامه ارسال می شوند و یا همانها دستی forward می شوند رو می گیره. آیا تجهیزات همراه اول تغییر کرده اند؟ راه حل چیست؟
به کمک فوری مسئولین یا افراد مطلع نیازمندم.
با تشکر

mohammadi_
2011-08-27, 08:01 AM
سلام دوستان
از 2روز پیش خرابه سایت خرید شارژ آنلاین کسی میدونه تا کی این مشکل ادامه داره؟:flower:
http://sim.mci.ir/evocher/

سایتی دیگه مثل این وجود داره که اتومات رو خط درخواستی شارژ بریزه؟:flower:

™Ultimate
2011-08-27, 12:02 PM
سلام دوستان
از 2روز پیش خرابه سایت خرید شارژ آنلاین کسی میدونه تا کی این مشکل ادامه داره؟:flower:
http://sim.mci.ir/evocher/

سایتی دیگه مثل این وجود داره که اتومات رو خط درخواستی شارژ بریزه؟:flower:
سایت دیگه ای نمیتونه شارژ رو مستقیم روی خط درخواستی بریزه و فقط سایت خود همراه اول هست که میتونه! در ضمن سایت خراب نیست با یک مرورگر دیگه امتحان کنید. بعضی موقع جواب نمیده درست !ولی الان واسه من کار کرد با یک مرورگر دیگه امتحان کن!:cool:

Alcoholic
2011-08-27, 01:08 PM
من قبلا از سایت www.autocharge.ir/ (http://www.autocharge.ir/)
با تخفیف کارت شارژ همراه اول میخریدم و بصورت اتوماتیک خودش سیم رو شارژ میکرد
اما نمیدونم چرا الان سایتشون باز نمیشه

ariax77
2011-08-28, 04:44 PM
چند روزه اس ام اس همراه اول مشكل داره!
ايرانسلي ها بعضي وقتا بهم نميتونن اس ام اس بدن و failed ميشه اس ام اس هاشون!
خودمم كه ميفرستم واسه همراه اولي ها بعضي وقتا SMSم نصفه ميرسه يا اصلا نميرسه! هرچند دليوريش! همين مشكل واسه طرف مقابل همراه اولي وجود داره!
مشكل از كجاس؟!
گوشيمو ريست كامل كردم بازم درست نشد!

اون نرم افزار SMS همراه اول كه قبلا ارائه كرده بودن هم ديگه رو سايتشون نيست چرا؟!

m_amirian
2011-08-28, 10:25 PM
با سلام
بنده مدتی است با برنامه ای که با سیمبین روی N73 نوشته ام بدون مشکل کار می کنم اما از دو روز پیش یک ایراد عجیب رخ داده:
برنامه به شماره ای از پیش تعیین شده پیامک خاصی می زند که دو روزه گوشی فقط ادعا می کنه پیامک را فرستاده و اعتبار سیم کارت هم کم نمیشه! جالب تر اینکه بصورت دستی هم وقتی پیامک مذکور را به شماره ای forward می کنم همین اتفاق می افته اما وقتی پیامک جدید می نویسم ارسال میشه!!! با سیم کارت دائمی همراه اول هم همین مشکل رو دارم، اما با ایرانسل کار می کنه! ریست سخت افزاری هم هیچ کمکی نکرد. نتیجه اینکه: از دو روز پیش همراه اول جلوی ارسال پیامک های خاصی که با برنامه ارسال می شوند و یا همانها دستی forward می شوند رو می گیره. آیا تجهیزات همراه اول تغییر کرده اند؟ راه حل چیست؟
با تشکر

اینجا اصلا کسی از همراه اول جوابگو هست؟

G h a s e m
2011-08-28, 10:40 PM
اینجا اصلا کسی از همراه اول جوابگو هست؟
دوست عزیز اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه پاسختون رو میده.

Nova view
2011-08-28, 11:18 PM
با سلام
با تشکر

با درود خدمت شما دوست عزیز
کاربرد برنامه را ذکر نفرمودید، محتوای پیامک ارسالی چیست؟
شماره مقصد شما چه کد مخابراتی دارد؟
به خاطر روز قدس همراه اول برخی کلمات را در لیست سیاه اضافه کرده است، اگر پیامک شما حاوی این کلمات باشد ارسال نخواهد شد.
عوامل متعدد باعث بروز چنین مشکل می شود که با دادن اطلاعات بیشت شمار امکان پاسخگویی فراهم می شود.

m_amirian
2011-08-29, 08:33 AM
با درود خدمت شما دوست عزیز
کاربرد برنامه را ذکر نفرمودید، محتوای پیامک ارسالی چیست؟
شماره مقصد شما چه کد مخابراتی دارد؟
به خاطر روز قدس همراه اول برخی کلمات را در لیست سیاه اضافه کرده است، اگر پیامک شما حاوی این کلمات باشد ارسال نخواهد شد.
عوامل متعدد باعث بروز چنین مشکل می شود که با دادن اطلاعات بیشت شمار امکان پاسخگویی فراهم می شود.

سلام و تشکر از جوابتون.
محتوای پیام فقط ساعت، وضعیت یک محیط، مقدار شارژ باتری، اعلام نیاز برای شارژ مجدد است و هیچ کلمه مشخصی از لیست سیاه نمی تونه باشه. مثلا: در بسته شد. ساعت 12:23:45
برای اطمینان یکی از همون پیامک ها رو که برنامه با ایرانسل به من فرستاده بود با همراه اول forward کردم بدون مشکل ارسال شد یعنی ایراد از محتوا نیست. مقصد هم کد خاصی نیست. شماره موبایل شخصی شهرستان و تهران و ایرانسل و غیره براش فرق نداره.
فکر می کنم پیامک ساخته شده توسط برنامه نقصی در اجزاء داره که تابحال همراه اول با اون مشکلی نداشته. سایت فروم نوکیا هم که فعلا تعطیله و نمیشه راهنمایی گرفت.

m_amirian
2011-08-29, 04:58 PM
شما درست گفتید. الان مشکل رفع شده. ظاهرا کلمه ساعت ***** شده بود. ولی این اقدام غیر مسئولانه همراه اول موجه نیست.
با تشکر مجدد

rezahtchd2
2011-08-29, 05:05 PM
سلام سیمکارت اعتباری همراه اول من سلب امتیاز شده ایا راهی هست که از سلب امتیاز درش اورد

G h a s e m
2011-08-29, 05:31 PM
سلام سیمکارت اعتباری همراه اول من سلب امتیاز شده ایا راهی هست که از سلب امتیاز درش اورد
اگر وضعیت نامشخص باشد میتوانید مجددا سیم کارت را فعالسازی نمائید ولی اگر سلب امتیاز شده باشد هیچ راهی برای برگشت وجود دارد.

parvizb
2011-09-08, 12:38 AM
با سلام
دوستان هنوز سرویس که گوشی خاموش باشه و یک نفر بهت زنگ میزنه و گوشی را روشن کنیم و شمارش بصورت اس ام اس میاد هنوز راه نیافتاده برای خطهای دایمی ؟؟؟ دقیقا مثل ایرانسل

G h a s e m
2011-09-08, 12:45 AM
با سلام
دوستان هنوز سرویس که گوشی خاموش باشه و یک نفر بهت زنگ میزنه و گوشی را روشن کنیم و شمارش بصورت اس ام اس میاد هنوز راه نیافتاده برای خطهای دایمی ؟؟؟ دقیقا مثل ایرانسل
سلام
نه! منتطر نباش.

//محمد//
2011-09-09, 09:09 AM
با سلام خدمت دوستان خوبم

چند تا سوال در مورد سیم کارت همراه اول داشتم که امیدوارم دوستان راهنمای کنند.
اول اینکه ایا امکان این هست که از بسته های افزایشی ‏GPRSهمراه اول در خارج از کشور استفاده کرد؟
دوم هم اینکه این پیامک های که از طریق سامانه پردیس همراه اول ارسال میکنم رایگان هست یا نه ؟و میشه به خارج از کشور به سایر اپراتور ها از این طریق پیامک ارسال کرد؟

bzsat
2011-09-09, 08:39 PM
سلام دوستان خط دائمیم به دلیل اینکه 10 روزی هست پرداخت نکردم چون قبضش نیومده بود یک طرفه شد ,حالا پرداخت کردم ولی هنوزم یک طرفس , آیا باید کار خاصی بکنم یا با جایی تماس بگیرم؟ کی وصل میکنن؟

G h a s e m
2011-09-10, 10:31 AM
عزیز اینا که شما میگی ماله ایرانسله اشتباه گرفتی , عرض کردم خطم دائمی و 10 روزی به دلیل نیومدن قبض پرداخت نکردم که خطم یک طرفه شد اما حالا که پرداخت کردم قبضو هنوز درست نشده...سئوالم اینه که باید چی کار کنم؟
باید به امور مشترکین مراجعه بفرمائید تا کار وصلی انجام شود.

در ضمن اگر خط قطع باشد در صورت پرداخت با سامانه 09990 (تلفنی)در کمتر از 5 ثانیه قطع وصل خواهد شد!!

shahram pi
2011-09-28, 03:51 AM
سیم کارت دائمی همراه اول من از 5-4 روز پیش دچار یه مشکل عجیب شده: :dont:

1- در بعضی از مناطق تهران (چهارراه کالج، هفت تیر، نوبنیاد و ... که چک کردم) امکان تماس یا ارسال SMS به من به هیچ وجه امکانپذیر نیست درحالی که من میتونم به همه زنگ بزنم. البته در مناطق دیگه (خونه، یوسف آباد) هیچ مشکلی ندارم.
2- گوشیم رو ریست کامل کردم ولی فرقی نکرد.
3- سیم کارتم رو با گوشی همکارم تست کردم کاملا درسته و همین طور سیم کارت همکارم (دائمی همراه اول) توی گوشی من بدون مشکل کارمیکنه.

*****ی رفتم، میگن سیم کارتت نیم سوز شده! آیا تا حالا کسی این مشکل رو داشته؟
نیم سوز که نه فقط افت انتن میکنه تراشه سیم کارت یه جورایی نمیتونه امواج ظعیف رو در یافت کنه رمز گشایی دکل bts رونمیتونه انجام بده

™Ali Gsm
2011-09-28, 11:14 AM
با سلام خدمت دوستان خوبم

چند تا سوال در مورد سیم کارت همراه اول داشتم که امیدوارم دوستان راهنمای کنند.
اول اینکه ایا امکان این هست که از بسته های افزایشی ‏GPRSهمراه اول در خارج از کشور استفاده کرد؟
دوم هم اینکه این پیامک های که از طریق سامانه پردیس همراه اول ارسال میکنم رایگان هست یا نه ؟و میشه به خارج از کشور به سایر اپراتور ها از این طریق پیامک ارسال کرد؟

با سلام
دوست عزیز اگر همراه اول با اپراتور مورد نظر در کشور های خارجی قرارداد استفاده از سرویس gprs داشته باشد میتوان از این سرویس استفاده کرد رومینگ بیشتر برای مکالمه و پیام کوتاه است. ارسال پیامک از طریق پردیس رایگان نیست و قابلیت ارسال به خطوط سایر کشورها را ندارد.

parvizb
2011-09-28, 03:21 PM
با سلام خدمت دوستان گل
یک خط اعتباری هست که حدود 3 ماه دست کسی بوده و خط هم بنامش بوده و حالا میخوام ازش بگیرم و بنام من بکنه ...سوالم اینه که میتونم اون 3 ماه برم پرینت تماسها رو از مخابرات بگیرم ؟؟؟

™Ali Gsm
2011-09-28, 03:27 PM
با سلام خدمت دوستان گل
یک خط اعتباری هست که حدود 3 ماه دست کسی بوده و خط هم بنامش بوده و حالا میخوام ازش بگیرم و بنام من بکنه ...سوالم اینه که میتونم اون 3 ماه برم پرینت تماسها رو از مخابرات بگیرم ؟؟؟

دوست عزیز دریافت ریزمکالمات برای خطوط اعتباری امکانپذیر نیست.

G h a s e m
2011-09-28, 03:49 PM
با سلام خدمت دوستان گل
سلام
اگر از شرایط قانونی هراس دارید که مشکلی برایتان بوجود نیاید مسلم است شرایط و ضوابط استفاده از سیم کارت از زمانی که امتیاز سیم کارت برای شما شد بر عهده ی شما میباشد. قبل از آن بر عهده ی مشترک قبلی میباشد که اطلاعات در سیستم موجود هست.
اما در مورد ریزمکالمات همانطور که اشاره شد برای خطوط اعتباری مراحل قانونی خود را دارد که خیلی سختگیرانه هست و اگر هم مراحل قانونی طی شد ریزمکالمات در اختیار مشترک جدید از زمان ثبت تغییر نام در سیستم به بعد اعمال میشود.

ali j m
2011-10-07, 02:20 PM
کمک - کمک

سلام
من چند روز پیش یک گوشی جی ال ایکس 2690 خریدم با یک سیمکارت اعتباری همراه اول (برای مادرم)
چند روز اول مشکلی نبود و همه چیز خوب بود بعد چند روز متوجه شدیم که گاهی اوقات گوشی توان تماس گرفتن ندارد و هنگامی هم که تماس برقرار می شود با نویز شدید و قطع و وصل صدای ارسالی از گوشی ، طرف مقابل نمی تواند صدای ما را بشنود (البته صدای دریافتی گوشی هیچ مشکلی ندارد)
با خدمات GLX تماس گرفتم (چند بار) آنها گفتند آیا سیمکارت دیگری هم داخل گوشی انداختی؟ من هم یک سیمکارت ایرانسل داخل glx انداختم دیدم هیچ مشکلی ندارد هرچه زور زدم تا یک مشکل کوچک پیدا کنم الحق هیچ ایرادی وجود نداشت ، دوباره سیمکارت 0919 رو انداختم باز همان مشکلاتی که عرض کردم ایجاد شد!!!
باز به خدمات GLX تماس گرفتم و مسئله را گفتم گفتند سیمکارت همراه اولت خراب است و گوشی ما هیچ ایرادی نداره!!
در مرحله بعد سیمکارت همراه اولمو تو گوشی نوکیا انداختم هیچ مشکلی نداشت.

به امور مشترکین همراه اول (0990) زنگ زدم گفتن سیمکارت تو سالم است چرا که در گوشی نوکیا کار می کنه!!

باز به خدمات GLX زنگ زدم گفتن گوشی تو سالم است چرا که با سیمکارت ایرانسل درست کار می کنه!!

خلاصه به مخابرات رفتم مشکل رو گفتم ،، گفتن ما که سیمکارت سالم را عوض نمیکنیم برو به دفاتر ارتباطی و 5000 ت بده ویک سیمکارت جدید بگیر (اگر میخوای)
رفتم دفتر ارتباطی گفت شاید با عوض کردن سیمکارت مشکل تو حل بشه شاید هم نشه ؟؟
دل را به دریا زده و سیمکارتم رو عوض کردم و از یک سری دیگه گرفتم (رنگ بنفش) تا سیمکارته فعال شد با خونه تماس گرفتم - صدا شفاف و هیچ مشکلی نبود من هم خوشحال و خندان از فروشنده تشکر کردم و به خونه رفتم.5-6 بار هم امتحان کردیم هیچ مشکلی نبود...
اما وقتی گوشی را خاموش و دوباره روشن کردم باز هم صدای ارسالی نویزدار شد و مشکلات قبلی دوباره شروع شد....
لازم به ذکر است سیمکارت همراه اوله سالم است و در گوشی نوکیا به خوبی کار می کند اما در GLX این مشکلاتو که گفتم داره...
ارسال اس ام اس هم هیچ مشکلی نداره و مشکل فقط در هنگام مکالمه هست....

یک نکته دیگر:
هنگامی که این مشکل وجود داره در موقع تماس گرفتن ، گوشی یک علامت قفل کوچک زرد رنگ در کنار علامت آنتن نشان میده اما
وقتی سیمکارت جدید همراه اول تازه فعال شده و وقتی سیمکارت های ایرانسل را داخل GLX-2690 می اندازم این علامت نشان داده نمی شود؟؟!
(خدمات GLX گفت آن علامت قفل صفحه کلید است!!!!!)

سوال:
1-خاموش و روشن کردن گوشی من چه اثری بر سیمکارت همراه اول می گذارد ؟؟
2- چرا سیمکارت همراه اول من در سایر گوشی ها مشکلی ندارد ؟؟
3- چرا گوشی من با سیمکارتهای ایرانسل هیچ مشکلی ندارد ؟؟

4- راه حل مشکل من چیست ؟؟؟؟

چشم انتظار راهنمایی شما هستم....

ngame
2011-10-07, 02:34 PM
مشکل نه از گوشیه نه از سیم کارت.
آنتن گوشی های جی ال ایکس و کلا گوشی های چینی(بگردی این گوشی ها میفهمی ایرانی نیست فقط یه مارک جی ال ایکس داره و گر نه چینیه البته 2690 که داد میزنه چون سیستم عاملش هم سیستم عامل گوشی های چینیه)یکم ضعیفه فاصله ی آنتن های همراه اول از هم زیاده برای همین هست که گوشی آنتن درست و حسابی نداره.
اما ایرانسل آنتن هاش به هم خیلی نزدیکه امتحان کن 90% جاهایی که همراه اول بد آنتن میده یا آنتن نداره ایرانسل به بهترین شکل آنتن میده و در ضمن آنتن های ایرانسل از یه نسل جدید تر از همراه اوله.
گوشی های نوکیا و سامسونگ و سونی اریکسون و زیمنس که عموما معروف تر هم هستن از آنتن های فوی تری استفاده میکنن پس این نویز رو ندارن اما گوشی های با آنتن ضعیف مثل همین جی ال ایکس رو شما در جاهایی که نزدیک آنتن های BTS همراه اول هست امتحان کن می بینی سالمه.
یه پیشنهاد هم بهت بکنم اونم اینه :
ایرانسل چه اعتباریش چه دائمیش از همراه اول بهتره.
حداقل توی مشهد تهران اصفهان شیراز که اینطور بود و همچنین توی جاده ی مشهد تا شیراز و مشهد تا بابلسر.
من امتحان کردم توی تمام مناطقی که گفتم ایرانسل با GPRS و MMS و حتی EDEG آنتن داشت و آنتنش از همراه اول خیلی خیلی بهتر بود.
اینم که دیدی آنتن گوشی بعد از فعال شدن سیم کارت خوب بوده دلیلش اینه که منطقه ات عوض شد برو همونجا دوباره امتحان کن میبینی که مشلی نداره.

ali j m
2011-10-07, 02:43 PM
آقا ولی وقتی سیمکارت را عوض کردم مشکلم حل شد و مشکل دوباره از لحظه ای شروع شد که گوشی را یکبار خاموش و روشن کردم!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

اما یک نفر می گفت که باید گوشیت فلش بشه تا درست بشه
آیا چنین کاری اثری هم دارد ؟؟؟

ngame
2011-10-07, 02:55 PM
ببین شما توی مغازه ی همون نفر گوشیت رو خاموش روشن کردی دوباره امتحان کردی یا نه؟
اینطور نبوده دیگه
شما برو همون جا صد بار گوشی رو خاموش روشن کن تست کن ببین مشکل داری بازم یا نه؟
فلش کردن یعنی همون سیستم عامل گوشیت رو دوباره روی گوشیت بریزن .
اگه این مشکل گوشیت نرم افزاری باشه که بعید میدونم نرم افزاری باشه مشکلت صد در صد حل میشه اما شما برو جای همون مغازه یا جایی که نزدیک به آنتن همراه اوله امتحان کن میبینی که درسته.

ali j m
2011-10-07, 03:01 PM
آخه اونجا به خونه ما نسبتا نزدیکه...
بعد اونجا که روشن کردم و به خانه آمدم هیچ مشکلی نبود
وقتی در خونه گوشی را خاموش کردم و دوباره روشن--باز مشکل ایجاد شده
باشه به پیشنهاد شما دوباره به آنجا رفته و روشن خاموش می کنم نتیجه رو هم میگم.
=========
راستی شما درباره اون علامت قفل زرد رنگ :
((یک نکته دیگر:
هنگامی که این مشکل وجود داره در موقع تماس گرفتن ، گوشی یک علامت قفل کوچک زرد رنگ در کنار علامت آنتن نشان میده اما
وقتی سیمکارت جدید همراه اول تازه فعال شده و وقتی سیمکارت های ایرانسل را داخل GLX-2690 می اندازم این علامت نشان داده نمی شود؟؟!
(خدمات GLX گفت آن علامت قفل صفحه کلید است!!!!!))
اطلاعی ندارید ؟؟

Nova view
2011-10-07, 09:46 PM
کمک - کمک

سلام
من چند روز پیش یک گوشی جی ال ایکس 2690 خریدم با یک سیمکارت اعتباری همراه اول (برای مادرم)
چند روز اول مشکلی نبود و همه چیز خوب بود بعد چند روز متوجه شدیم که گاهی اوقات گوشی توان تماس گرفتن ندارد و هنگامی هم که تماس برقرار می شود با نویز شدید و قطع و وصل صدای ارسالی از گوشی ، طرف مقابل نمی تواند صدای ما را بشنود (البته صدای دریافتی گوشی هیچ مشکلی ندارد)
با خدمات GLX تماس گرفتم (چند بار) آنها گفتند آیا سیمکارت دیگری هم داخل گوشی انداختی؟ من هم یک سیمکارت ایرانسل داخل glx انداختم دیدم هیچ مشکلی ندارد هرچه زور زدم تا یک مشکل کوچک پیدا کنم الحق هیچ ایرادی وجود نداشت ، دوباره سیمکارت 0919 رو انداختم باز همان مشکلاتی که عرض کردم ایجاد شد!!!
باز به خدمات GLX تماس گرفتم و مسئله را گفتم گفتند سیمکارت همراه اولت خراب است و گوشی ما هیچ ایرادی نداره!!
در مرحله بعد سیمکارت همراه اولمو تو گوشی نوکیا انداختم هیچ مشکلی نداشت.

به امور مشترکین همراه اول (0990) زنگ زدم گفتن سیمکارت تو سالم است چرا که در گوشی نوکیا کار می کنه!!

باز به خدمات GLX زنگ زدم گفتن گوشی تو سالم است چرا که با سیمکارت ایرانسل درست کار می کنه!!

خلاصه به مخابرات رفتم مشکل رو گفتم ،، گفتن ما که سیمکارت سالم را عوض نمیکنیم برو به دفاتر ارتباطی و 5000 ت بده ویک سیمکارت جدید بگیر (اگر میخوای)
رفتم دفتر ارتباطی گفت شاید با عوض کردن سیمکارت مشکل تو حل بشه شاید هم نشه ؟؟
دل را به دریا زده و سیمکارتم رو عوض کردم و از یک سری دیگه گرفتم (رنگ بنفش) تا سیمکارته فعال شد با خونه تماس گرفتم - صدا شفاف و هیچ مشکلی نبود من هم خوشحال و خندان از فروشنده تشکر کردم و به خونه رفتم.5-6 بار هم امتحان کردیم هیچ مشکلی نبود...
اما وقتی گوشی را خاموش و دوباره روشن کردم باز هم صدای ارسالی نویزدار شد و مشکلات قبلی دوباره شروع شد....
لازم به ذکر است سیمکارت همراه اوله سالم است و در گوشی نوکیا به خوبی کار می کند اما در GLX این مشکلاتو که گفتم داره...
ارسال اس ام اس هم هیچ مشکلی نداره و مشکل فقط در هنگام مکالمه هست....

یک نکته دیگر:
(خدمات GLX گفت آن علامت قفل صفحه کلید است!!!!!)

سوال:
1-خاموش و روشن کردن گوشی من چه اثری بر سیمکارت همراه اول می گذارد ؟؟
2- چرا سیمکارت همراه اول من در سایر گوشی ها مشکلی ندارد ؟؟
3- چرا گوشی من با سیمکارتهای ایرانسل هیچ مشکلی ندارد ؟؟

4- راه حل مشکل من چیست ؟؟؟؟

چشم انتظار راهنمایی شما هستم....

در بالا به درستی مشکل شما بررسی شد.
در تکمیل صحبت ها
فرکانس شبکه همراه اول با ایرانسل متفاوت هست. فرکانس شبکه ایرانسل در رنجی قرار دارد که کیفیت و پهنای باند بهتر برای سرویس های جدید را بهتر پشتیبانی می کند.
امکان دارد از نظر سخت افزاری گوشی شما در محلی که مشکل وجود دارد رنج فرکانسی همراه اول را با تداخل دریافت می کند.
اینکه می فرمایید فقط صدای رفت مشکل دارد و صدای برگشت دچار این مشکل نیست، کاملا این موضوع را تایید می کند.
این مشکل نیز احتمال بسیار زیاد فقط در منطقه شما وجود دارد و اگر در سایر مناطق تست بفرمایید برطرف می شود.
در مورد قفل زرد رنگ باید به راهنمای گوشی مراجعه بفرمایید تا مشخص شود چه نوع پیغامی را به کاربر می دهد.

راههای مختلف نرم افزاری را تست بفرمایید، آپدیت نرم افزاری فلش و ... امکان دارد مشکل را برطرف کند.
اگر رفع نشد یا باید گوشی را تعویض کنید یا اپراتور.

hosseinzen
2011-10-13, 11:32 PM
سلام
من گوشیم pin code میخواد که گمش کردم ,,, چجوری میشه قفلشو شکست؟؟؟
البته منظور سیم کارت هست.

Borna Fire
2011-10-13, 11:40 PM
سلام

دوست عزیز!!
فکر کنم اگه به دفاتر خدماتی بری و درخواست بدی پین کد رو بهت بدند!!:cool:
چون یکی از اقوام ما هم همین اتفاق براش افتاه بود و وقتی رفته بود دفتر خدماتی و مشکلشو گفته بود شماره پین کدش رو بهش دادند!:blush:

mehrdad20o
2011-10-14, 01:01 PM
سلام, داستان همکاری سامسونگ با همراه اول چیه?

G h a s e m
2011-10-14, 02:23 PM
سلام
سلام
برای دریافت pin code و puk code سیم کارت خود بایستی مالک سیم کارت با در دست داشتن کارت شناسائی به مخابرات مرکزی شهر خود مراجعه نماید.
دفاتر خدماتی سیستم استعلام پین و پوک کد را ندارند.

سلام, داستان همکاری سامسونگ با همراه اول چیه?

در این پست کاملا به این موضوع اشاره شذه است:

http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=1156043&postcount=2363 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=1156043&postcount=2363)

masoud3902
2011-10-15, 11:12 PM
سلام دوستان
واسه داداشم گوشی نوکیا 6720 گرفتم
سیم کارتش که همراه اوله( تقریبا 3-4 سالی هست که این سیم کارت رو داره) رو گذاشتم سرش ، هیچ مشکلی نداشت تا اینکه سیم کارت گم شد و از مخابرات سیم کارت جدید گرفتم ،
بعد از اون، انتن گوشی مدام میپره ، دوباره بردمش مخابرات و یه سیم کارت دیگه ای دادن ،که باز تغییری نکرد ،
گوشی رو هم دادم تعمیر کار موبایل ،که نتونست درستش کنه
الان اگه سیم کارت همراه اول قدیمی، یا ایرانسل میزارم روش درست کار میکنه

ممنون میشم راهنمایی کنید

bigman
2011-10-16, 11:45 AM
سلام

اين درسته كه تماسهاي زير يك دقيقه ( در حد چند ثانيه ) به اندازه يك دقيقه محاسبه ميشوند ؟؟

آيا miss call هم هزينه اي داره ؟؟؟

نحوه محاسبه مسافت شهرها براي مكالمه هاي بين شهري چطوريه ؟؟ ( مسافت مستقيم حساب ميشه يا
همين مسافت جاده اي ) براي تعيين مسافت دو تا شهر دلخواه چكار بايد كرد ؟؟

G h a s e m
2011-10-16, 12:32 PM
سلام دوستان
سیم کارتش که همراه اوله( تقریبا 3-4 سالی هست که این سیم کارت رو داره) رو گذاشتم سرش ، هیچ مشکلی نداشت تا اینکه سیم کارت گم شد و از مخابرات سیم کارت جدید گرفتم ،
بعد از اون، انتن گوشی مدام میپره ، دوباره بردمش مخابرات و یه سیم کارت دیگه ای دادن ،که باز تغییری نکرد ،

ممنون میشم راهنمایی کنید

رنج سیم کارت را اعلام بفرمائید.

سلام

اين درسته كه تماسهاي زير يك دقيقه ( در حد چند ثانيه ) به اندازه يك دقيقه محاسبه ميشوند ؟؟

آيا miss call هم هزينه اي داره ؟؟؟

نحوه محاسبه مسافت شهرها براي مكالمه هاي بين شهري چطوريه ؟؟ ( مسافت مستقيم حساب ميشه يا
همين مسافت جاده اي ) براي تعيين مسافت دو تا شهر دلخواه چكار بايد كرد ؟؟
سلام
خیر صحت ندارد. تماس ها بر حسب ثانیه محاسبه میشود.
missed call نیز هزینه ای ندارد.

اصلا مسافتی نیست دوست عزیز.
هزینه جابجائی ثبت میشود. هزینه جابجائی ربطی به مسافت ندارد.
مثلا : هزینه جابجائی تا 100 کیلومتر با هزینه جابجائی تا 600 کیلومتر نیز هیچ تفاوتی ندارد.
تعرفه ها در سایت mci.ir موجود هست.

masoud3902
2011-10-16, 02:20 PM
سلام دوستان

ممنون میشم راهنمایی کنید

کسی نیست جواب این بنده خدا رو بده :دی :whistle:

G h a s e m
2011-10-17, 06:50 PM
کسی نیست جواب این بنده خدا رو بده :دی :whistle:

احتمالا سیم کارت با گوشی همخوانی ندارد.
در پست بالا گفتم رنج سیم کارت را اعلام بفرمائید*

masoud3902
2011-10-18, 08:00 PM
احتمالا سیم کارت با گوشی همخوانی ندارد.
در پست بالا گفتم رنج سیم کارت را اعلام بفرمائید*

ببخشید عزیز
916346
مرسی

G h a s e m
2011-10-18, 10:07 PM
ببخشید عزیز
916346
مرسی
سریال سیم کارت رو برام پ.خ کن.
همون که با 8998 شروع میشه. 19 رقمی.

mymore
2011-10-19, 04:57 PM
سلام
ببخشید یه سوال دارم:
من یه کارت شارژ دو هزار تومنی خریدم با کلید کاورو پاک کردم 5 رقمش مخدوش شد
حالا دیگه راهی برای فهمیدن رمز وجود نداره؟

G h a s e m
2011-10-19, 07:36 PM
سلام
ببخشید یه سوال دارم:
من یه کارت شارژ دو هزار تومنی خریدم با کلید کاورو پاک کردم 5 رقمش مخدوش شد
حالا دیگه راهی برای فهمیدن رمز وجود نداره؟
با سلام
با ارائه کارت شارژ به یکی از امور مشترکین تلفن همراه میتوانید فرم مربوطه را پر کرده و بعد از حدود 2 تا 3 ماه خط شما شارژ شود.

masoud3902
2011-10-21, 02:45 PM
سریال سیم کارت رو برام پ.خ کن.
همون که با 8998 شروع میشه. 19 رقمی.

دوست عزیز فرستادم:flower:

haydar8881
2011-10-21, 08:20 PM
سلام . کسی میدونه این سرویس 20:30 رو چجوری میشه غیر فعال کرد ؟

BARBYBOY
2011-10-21, 11:12 PM
سلام

دوستان این جرینگ برای انتقال پول چطوریه؟؟ تو912

میخوای پول بفرستی شماره موبایل میخواد چه ربطی داره؟؟مگه به عابر نباید بفرسته
اصلا معلوم نیست چی به چیه

setare1373
2011-10-25, 11:11 AM
کمکم کنیــــــــــــــد
من چند بار پشت سر هم شارژمو اشتباه وارد گوشیم کردم الان سیم کارتم غیر فعال شده....وقتی هم میخوام زنگ بزنم یا مقدار اعتبارمو ببینم اینو میگه:
operation failed.
please contact the call center
چیکار کنم؟

G h a s e m
2011-10-25, 03:34 PM
کمکم کنیــــــــــــــد
من چند بار پشت سر هم شارژمو اشتباه وارد گوشیم کردم الان سیم کارتم غیر فعال شده....وقتی هم میخوام زنگ بزنم یا مقدار اعتبارمو ببینم اینو میگه:
operation failed.
please contact the call center
چیکار کنم؟
سلام
به امور مشترکین مراجعه بفرمائید.

G h a s e m
2011-10-26, 12:56 PM
دوست عزیز فرستادم:flower:
سلام
مشکل بررسی شد .
سیم کارت شما هیچ مشکلی ندارد.
با گوشی دیگری تست بفرمائید و نتیجه را اعلام کنید.

سلام . کسی میدونه این سرویس 20:30 رو چجوری میشه غیر فعال کرد ؟

http://mci.mobinone.com/img/fa/tabella.png

sazman1
2011-10-26, 01:00 PM
سلام
من وقتی سیم کارت دائمی Tci رو با Mci تعویض کردم حدود 1دقیقه زمان می بره تا سیم کارت بالا بیاد!
دلیلش چه چیزی میتونه باشه

G h a s e m
2011-10-26, 01:02 PM
سلام
من وقتی سیم کارت دائمی Tci رو با Mci تعویض کردم حدود 1دقیقه زمان می بره تا سیم کارت بالا بیاد!
دلیلش چه چیزی میتونه باشه
مدل گوشی؟

sazman1
2011-10-26, 01:03 PM
ضمنا چند روزی هست که متوجه شدم که هروز 1000ریال به قبض میاندوره من اضافه میشه!با توجه به این از خطم تحت هیچ شرایطی استفاده نمیکنم! دلیل اینم میشه بفرمایید!

G h a s e m
2011-10-26, 01:06 PM
ضمنا چند روزی هست که متوجه شدم که هروز 1000ریال به قبض میاندوره من اضافه میشه!با توجه به این از خطم تحت هیچ شرایطی استفاده نمیکنم! دلیل اینم میشه بفرمایید!
100 تومن نیست کمتره .حدود 50 تومن.

sazman1
2011-10-26, 01:07 PM
مدل گوشی؟

متاسفانه مربوط به گوشی نمیشه و تو همه ی گوشی ها به همین منواله

sazman1
2011-10-26, 01:10 PM
100 تومن نیست کمتره .حدود 50 تومن.

ولی 100 تومانه! بخاطر چیه این؟!

kalkadar
2011-10-26, 01:10 PM
سلام
مدتی است gprs همراه اول خیلی قطع و وصل میشه یادرطول روز چنین ساعت قطعه ایا شما هم این مشکلودارین؟

G h a s e m
2011-10-26, 01:14 PM
متاسفانه مربوط به گوشی نمیشه و تو همه ی گوشی ها به همین منواله
خیلی وقته فعال کردین؟

ولی 100 تومانه! بخاطر چیه این؟!
عوارض , مالیات و آبونمان.

sazman1
2011-10-26, 01:21 PM
بله! حدود یکسال! فکر میکردم ممکنه بخاطر شبکه باشه و به مرور زمان درست بشه . اما هنوز ..

masoud3902
2011-10-26, 01:30 PM
سلام
مشکل بررسی شد .
سیم کارت شما هیچ مشکلی ندارد.
با گوشی دیگری تست بفرمائید و نتیجه را اعلام کنید.

دوست عزیز با 6720 دیگه ای امتحان کردم ولی فرقی نکرد
با گوشی های دیگه مشکلی نداره

خیلی ممنون از پیگیریتون:x

G h a s e m
2011-10-26, 02:37 PM
بله! حدود یکسال! فکر میکردم ممکنه بخاطر شبکه باشه و به مرور زمان درست بشه . اما هنوز ..

فکر نکنم مشکل آنچنانی باشه.

sazman1
2011-10-26, 02:49 PM
فکر نکنم مشکل آنچنانی باشه.

مشکل آنچنانی وقت بوجود میاد که شما نیازمند کمک باشید.شما اگر سیم کارت خودتون رو تو گوشی قرار دهید میبینید که به سرعت بالا میاد ولی اگر یه کار ضروری پیش بیاد متوجه میشید بالا نیامدن سیم کارت پس از یک دقیقه چقدر آزار دهنده است.

یکی دیگه هم تو این انجمن با کندی سیم کارت پس از تعویض مواجع شدند که ظاهرا پاسخی دریافت نکردند.

G h a s e m
2011-10-26, 06:00 PM
مشکل آنچنانی وقت بوجود میاد که شما نیازمند کمک باشید.شما اگر سیم کارت خودتون رو تو گوشی قرار دهید میبینید که به سرعت بالا میاد ولی اگر یه کار ضروری پیش بیاد متوجه میشید بالا نیامدن سیم کارت پس از یک دقیقه چقدر آزار دهنده است.

یکی دیگه هم تو این انجمن با کندی سیم کارت پس از تعویض مواجع شدند که ظاهرا پاسخی دریافت نکردند.
شاید با تعویض مجدد سیم کارت , درست شود.

tohid67
2011-10-27, 01:58 AM
می خوام اینترنت همراه اول رو از کار بندازم چیکار باید بکنم؟؟

آخه خودم اینترنت با سرعت بالا دارم دیگه نیازی به همراه اول ندارم

G h a s e m
2011-10-27, 10:15 AM
می خوام اینترنت همراه اول رو از کار بندازم چیکار باید بکنم؟؟

آخه خودم اینترنت با سرعت بالا دارم دیگه نیازی به همراه اول ندارم
تنظیمات رو پاک کن
یا عدد 5 رو بفرست به 8088

ReziOnline
2011-10-27, 02:30 PM
سلام. یه شارژ اینترنتی همراه اول خریدم وقتی کد رو زدم پیام اومد که این کد وجود ندارد! چند بار تکرار کردم که خط غیر فعال شد. الان یه کارت دیگه گرفتم اما نمیتونم کد رو بزنم. راهی به غیر از رفتن به دفاتر خدماتی وجود داره که بشه خط رو فعال کرد؟

™Ultimate
2011-10-27, 02:36 PM
سلام. یه شارژ اینترنتی همراه اول خریدم وقتی کد رو زدم پیام اومد که این کد وجود ندارد! چند بار تکرار کردم که خط غیر فعال شد. الان یه کارت دیگه گرفتم اما نمیتونم کد رو بزنم. راهی به غیر از رفتن به دفاتر خدماتی وجود داره که بشه خط رو فعال کرد؟

سلام چه عجب یادی کردی این طرفا

راستش قاسم خان یه زمانی رفع مسدودی رو انجام میداد اما الان به دلایلی نمیتونه!!

در صورتی که تو اینترنت آشنایی نداشته باشی هیچ راهی وجود نداره..

باید بری امور مشترکین هزینه اش هم 500 تومان هستش

موفق باشید.:flower:

M.I.L.A.D
2011-10-27, 03:12 PM
سلام دوستان سیمکارتم با مشکل عدم انتن دهی مواجه شده و ارور network registry میده. مطمنم مشکل از گوشیم نیست . لطفا کمک کنید

ReziOnline
2011-10-27, 04:29 PM

سلام. لطف داری. هنوزم میام سر میزنم به انجمن.
اگه همراه اول مسدود شدن رو 24 ساعته میکرد بهتر میشد. حالا بخاطر ندونم کاری اینا باید برم امور مشترکین. مرسی

™Ultimate
2011-10-27, 05:57 PM
سلام دوستان سیمکارتم با مشکل عدم انتن دهی مواجه شده و ارور network registry میده. مطمنم مشکل از گوشیم نیست . لطفا کمک کنید

سلام..

دوست من سیم کارت شما یا سوخته یا سلب امتیاز شده ولی به احتمال زیاد سوخته..

قاب سیم کارتتون رو ببرید (+کارت ملی صاحب خط) امور مشترکین تا براتون سیم کارت جدید صادر کنند .

موفق باشید.

G h a s e m
2011-10-27, 08:01 PM
اگر به امور مشترکین دسترسی ندارید میتوانید با 09990 تماس گرفته و گزینه ی خروج از لیست سیاه را انخاب نموده تا مسدودی رفع شود.

خروج از لیست سیاه هزینه ای ندارد.
دریافت هزینه بابت آن تخلف محسوب میشود.

3 حالتِ ارور برای سیم کارت وجود دارد.

اولی rigestion failed

دومی sim rejected

و سومی sim not valid

در صورتی که ارور اولی را مشاهده نمودید مبنی بر آن است که خط قطع و یا غیر فعال شده است.

حالت دوم و سوم سیم کارت سوخته محسوب میشود.

.::H.A.M.E.D::.
2011-10-28, 06:58 PM
یه سوال من یه سیم کارت 150دقیقه مکالمه ی رایگان خریدم آیا برای فعال سازیش باید باز هم هزینه کنم یا رایگانه؟

ReziOnline
2011-10-28, 09:15 PM
اگر به امور مشترکین دسترسی ندارید میتوانید با 09990 تماس گرفته و گزینه ی خروج از لیست سیاه را انخاب نموده تا مسدودی رفع شود.
من این کار رو انجام دادم اما همچنان مسدوده! گوشی رو خاموش کنم برای چند ساعت جواب میده؟

G h a s e m
2011-10-30, 10:02 AM
یه سوال من یه سیم کارت 150دقیقه مکالمه ی رایگان خریدم آیا برای فعال سازیش باید باز هم هزینه کنم یا رایگانه؟
خیر فعالسازی سیم کارت بصورت رایگان در تمامی دفاتر خدمات ارتباطی صورت میگیرد.
تمامی سرویس ها اعم از فعالسازی سیم کارت,فعالسازی تمامی سرویس ویژه (mms,محدودیت مکالمه,vmsو . . .) رایگان بوده و دفاتری که هزینه دریافت نمایند متخلف محسوب میشوند.
زیرا هزینه فعالسازی از حساب مخابرات به حساب دفاتر واریز میشود.

من این کار رو انجام دادم اما همچنان مسدوده! گوشی رو خاموش کنم برای چند ساعت جواب میده؟
رفع مسدودی از طریق مرکز 09990 کمی زمانبر است.

2011-10-30, 10:31 PM
من دیروز رفتم برای سیم کارت همراه اولم که اعتباری mmsرا فعال کردم که 500تومان از من پول گرفت یعنی تخلف کرده.

G h a s e m
2011-10-30, 11:12 PM
من دیروز رفتم برای سیم کارت همراه اولم که اعتباری mmsرا فعال کردم که 500تومان از من پول گرفت یعنی تخلف کرده.
ببینید اگر تمامی اعمال یعنی فعالسازی , دریافت و نصب تنظیمات mms بر روی گوشی را انجام داد خب طبیعتا بایستی هزینه دریافت نماید, ولی اینکه از طریق شبکه فقط سرویس را فعال نمود نبایست هزینه دریافت نماید.

شینوبی
2011-10-31, 11:24 PM
سلام

برای اینکه این فال حافظ برام نیاد باید چیکارکنم همش از اعتبارم کم میشه

G h a s e m
2011-11-01, 10:29 AM
سلام

برای اینکه این فال حافظ برام نیاد باید چیکارکنم همش از اعتبارم کم میشه
یا hafez off رو بفرست به 2030 یا از لینک زیر استفاده کن.
http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=1182977&postcount=40 (http://www.ir-tci.org/forum/showpost.php?p=1182977&postcount=40)

neoanderso
2011-11-01, 11:43 AM
من به خاطر پرداخت نکردن سیم کارتک یه طرفه شد
الان با 09990 (استان اصفهان ) پرداخت کردم

خودش وصل میشه یا باید رفت دفتر خدماتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟

G h a s e m
2011-11-01, 11:52 AM
من به خاطر پرداخت نکردن سیم کارتک یه طرفه شد
الان با 09990 (استان اصفهان ) پرداخت کردم

خودش وصل میشه یا باید رفت دفتر خدماتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟
اگه با 09990 پرداخت کردی الان وصل شده!
2 ثانیه طول نمیکشه وصل میشه:whistle:

neoanderso
2011-11-01, 11:57 AM
بله وصل شد .
حدود 10 دقیقه طول کشید

با تشکر

sokoot67
2011-11-06, 08:58 PM
سلام

من یک سیم کارت همراه اول اعتباری دارم اوایل بعد از مکالمه اعتبار استفاده شده و باقی مانده را نمایش می داد الان چند وقتی هست نمایش نمی دهد اعتبار استفاده شده را بعد از مکالمه سیم کارت را هم روی گوشی دیگه گذاشتم جواب نداد گوشی خودم ان 8 هست چکار کنم؟
ممنون

G h a s e m
2011-11-06, 11:44 PM
سلام

من یک سیم کارت همراه اول اعتباری دارم اوایل بعد از مکالمه اعتبار استفاده شده و باقی مانده را نمایش می داد الان چند وقتی هست نمایش نمی دهد اعتبار استفاده شده را بعد از مکالمه سیم کارت را هم روی گوشی دیگه گذاشتم جواب نداد گوشی خودم ان 8 هست چکار کنم؟
ممنون
سلام
مدتیست این سرویس برای تمامی مشترکین غیر فعال شده است.

ali _h
2011-11-15, 08:41 PM
سیم کارت همراه اول من روی گوشی سونی اریکسون m600 و بلکبری در بعضی مواقع ایراد sim reject میزنه که با خاموش و روشن شدن آنتن بر می گردد . دوبار هم سیم کارت رو عوض کردم اما مشکل حل نشد

™Ali Gsm
2011-11-16, 04:43 PM
سیم کارت همراه اول من روی گوشی سونی اریکسون m600 و بلکبری در بعضی مواقع ایراد sim reject میزنه که با خاموش و روشن شدن آنتن بر می گردد . دوبار هم سیم کارت رو عوض کردم اما مشکل حل نشد

دوست عزیز احتمالا گوشی شما با خطوط همراه اول سازگاری کامل ندارد.گوشی مورد استفاده باید به صورت کامل به اپراتورهای کشور شناسانده شده باشند.

+Farhad
2011-11-17, 12:18 PM
سیمکارت های طرح گلچین تا چه مدت بعد از ثبت نام به دستم میرسه؟

+Farhad
2011-11-17, 12:33 PM
وقتی میخوام شماره گلچین رو ثبت نام کنم بعد از انتخاب شماره این پیغام رو میده:

اين شماره براي استان و شهرهاي زير قابل دسترسي مي باشد.
اصفهان - تیران
اصفهان - دهق
اصفهان - عسگران
اصفهان - علویچه
اصفهان - گلدشت
اصفهان - نجف آباد
اصفهان - رضوان شهر
اصفهان - کهریزسنگ
منظورش چیه؟

2280628473
2011-11-17, 12:35 PM
سلام دوستان من سیم کارت 910 دارم مدام مشکل داره وقتی بهم زنگ میزنن میگه خاموشه در صورتی که روشنه یا میگه در شبکه موجود نیست یا اس ام اس هام نمی یاد چی کارکنم

2011-11-18, 08:01 PM
من سرویس پ نه پ را فعال کرده ام وروزانه برای من پیامک می فرسته واز سارژم کم می کنه چه طوری این سرویس را قطع کنم هر کاری می کنم قطع نمی شه؟

G h a s e m
2011-11-19, 12:49 AM
سیمکارت های طرح گلچین تا چه مدت بعد از ثبت نام به دستم میرسه؟
پس از ثبت نام با ارائه اصل کارت شناسائی , سریال ثبت نام و کد فعالسازی سیم کارت به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی استان میتوانید سیم کارت را تحویل بگیرید.

وقتی میخوام شماره گلچین رو ثبت نام کنم بعد از انتخاب شماره این پیغام رو میده:

اين شماره براي استان و شهرهاي زير قابل دسترسي مي باشد.
اصفهان - تیران
اصفهان - دهق
اصفهان - عسگران
اصفهان - علویچه
اصفهان - گلدشت
اصفهان - نجف آباد
اصفهان - رضوان شهر
اصفهان - کهریزسنگ
منظورش چیه؟
سیم کارت برای استان اصفهان میباشد, در هر شهری از اصفهان میتوانید بدون هزینه جابجائی از سیم کارت استفاده نمائید.

سلام دوستان من سیم کارت 910 دارم مدام مشکل داره وقتی بهم زنگ میزنن میگه خاموشه در صورتی که روشنه یا میگه در شبکه موجود نیست یا اس ام اس هام نمی یاد چی کارکنم
سلام
از اینترنت استفاده میکنید؟

من سرویس پ نه پ را فعال کرده ام وروزانه برای من پیامک می فرسته واز سارژم کم می کنه چه طوری این سرویس را قطع کنم هر کاری می کنم قطع نمی شه؟
با 09990 تماس گرفته و داخلی صفر را بگیرید.

+Farhad
2011-11-19, 12:57 AM
پس از ثبت نام با ارائه اصل کارت شناسائی , سریال ثبت نام و کد فعالسازی سیم کارت به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی استان میتوانید سیم کارت را تحویل بگیرید.

سیم کارت برای استان اصفهان میباشد, در هر شهری از اصفهان میتوانید بدون هزینه جابجائی از سیم کارت استفاده نمائید.

ممنون از پاسختون
من وقتی میخوام ثبت نام کنم شماره رو که انتخاب میکنم میگه مربوط به یکی از شهر های زیر می باشد و من باید یکیشو انتخاب کنم. حالا سوالم اینه که فرقی نمیکنه کدوم رو انتخاب کنم؟ میتونم از دفاتر خدمات ارتباطی شهر اصفهان سیمکارت رو تحویل بگیرم؟

gony
2011-11-19, 01:26 AM
با درود

از سالم بودن گوشیت مطمئنی؟

G h a s e m
2011-11-19, 01:50 AM
ممنون از پاسختون
من وقتی میخوام ثبت نام کنم شماره رو که انتخاب میکنم میگه مربوط به یکی از شهر های زیر می باشد و من باید یکیشو انتخاب کنم. حالا سوالم اینه که فرقی نمیکنه کدوم رو انتخاب کنم؟ میتونم از دفاتر خدمات ارتباطی شهر اصفهان سیمکارت رو تحویل بگیرم؟
انتخاب هر شهری از یک استان در هنگام ثبت نام هیچ مشکلی ندارد.
فقط هنگام ثبت نام توجه داشته باشد که سیم کارت گلچین شده برای استان خودتان باشد تا بتوانید از هر شهری از استان خود با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی بصورت رایگان سیم کارت را تحویل بگیرید.
به عنوان مثال اگر هنگام ثبت نام شهر گلدشت را انتخاب نموده اید در هر شهری در استان اصفهان میتوانید سیم کارت را دریافت نمائید.

amin-kery
2011-12-09, 02:46 PM
با سلام
قبلا وقتی که اس ام اس میدادم یا با جایی تماس مس گرفتم بعدش یه پیامی مبنی بر میزان مصرف شارژ و هم چنین مانده حساب رو بهم می داد ولی خیلی وقته که دیگه این امکان انگاری برداشته شده.
می خواستم بدونم چطوری و با چه کدی دوباره می تونم این حالت رو فعال کنم.

(واسه این کار برای سیم کارت ایرانسل یه پیامک خالی به 3940 می فرستادیم)

+Farhad
2011-12-09, 03:23 PM
با سلام
قبلا وقتی که اس ام اس میدادم یا با جایی تماس مس گرفتم بعدش یه پیامی مبنی بر میزان مصرف شارژ و هم چنین مانده حساب رو بهم می داد ولی خیلی وقته که دیگه این امکان انگاری برداشته شده.
می خواستم بدونم چطوری و با چه کدی دوباره می تونم این حالت رو فعال کنم.

(واسه این کار برای سیم کارت ایرانسل یه پیامک خالی به 3940 می فرستادیم)

این سرویس یه مدت واسه سیمکارت های همراه اول فعال بود ولی الان خوده شبکه غیر فعالش کرده.

2280628473
2011-12-10, 12:28 PM
سلام
از اینترنت استفاده میکنید؟

.
سلام قبلا استفاده میکردم ولی الان نه واقعا مشکل شده چون شماره گوشی واسه کارم استفاده میکنم تازگیا 913 هم همین مشکل رو داره ممنون میشم راهنمایی کنین

G h a s e m
2011-12-10, 01:03 PM
سلام قبلا استفاده میکردم ولی الان نه واقعا مشکل شده چون شماره گوشی واسه کارم استفاده میکنم تازگیا 913 هم همین مشکل رو داره ممنون میشم راهنمایی کنین
هنگام استفاده از اینترنت ارتباط دچار مشکل میشود.برای تمامی خطوط اینگونه هست

h_kh_1367
2011-12-11, 08:59 PM
یه مدت بود اس ام اس که ارسال می کردم به یه شماره گوشی پیام میداد : send filed to ...
یعنی ارسال با مشکل مواجه شده و نرفته و اینا ...:ph34r2: در حالی که شخص پیام دریافت می کرد - البته هم با ایرانسل و هم با همراه اول اینجوری هست ولی شماره مقصد همراه اوله
یه مدت خوب بود یعنی این اشکال مشاهده نشد و پیام با موفقیت ارسال میشد و شماره مقصد دریافت می کرد
ولی باز اینجوری شده:ohno::( میشه یه مقدار توضیح بدید !؟ آدم باید 1000 دلشوره تحمل کنه که کفتر نامه برش سالم به مقصد میرسه یا نه !!:D:wac::D

:x:x:flower::x:flower::flower:

Abbasgh72
2011-12-23, 11:22 AM
سلام امروزيه شارژخريدم هركاري كردم واردنشودواردكه نشدهيچ سيمكارتم هم مسودشد حالاچيكاركنم امروزم جمعه هست كسي ميتونه كمكم كنه

G h a s e m
2011-12-23, 11:35 AM
سلام امروزيه شارژخريدم هركاري كردم واردنشودواردكه نشدهيچ سيمكارتم هم مسودشد حالاچيكاركنم امروزم جمعه هست كسي ميتونه كمكم كنه

سلام
برای رفع مسدودی میبایست به امور مشترکین مراجعه کنید.
کمتر دفتری هست که در روز تعطیل باز باشد.
تا شنبه تحمل بفرمایئد یا با 09990 تماس گرفته و گزینه ی خروج از لیست سیاه را انتخاب نمائید .طی چند ساعت آینده مشکل برطرف خواهد شد.

Abbasgh72
2011-12-23, 12:47 PM
ببخشيدقاسم جان ميشه بگي وقتي زنگ زدم به 09990بعدچه شماره هاي بزنم ممنون ميشم كمكم كني

G h a s e m
2011-12-23, 09:04 PM
ببخشيدقاسم جان ميشه بگي وقتي زنگ زدم به 09990بعدچه شماره هاي بزنم ممنون ميشم كمكم كني

عدد 3 برای خدمات غیر حضوری-عدد 4 برای خدمات تلفن های اعتباری - سپس وارد کردن شماره -عدد 3 خروج از لیست سیاه.

3>>4>>شماره تلفن همراه>>3

rezahtchd2
2011-12-28, 01:52 PM
سلام سیمکارت اعتباری همراه اول که سلب امتیاز شده رو میشه کاری کرد

+Farhad
2011-12-28, 01:58 PM
سلام سیمکارت اعتباری همراه اول که سلب امتیاز شده رو میشه کاری کرد
باید دوباره از خوده مخابرات بخریش!!!

rezahtchd2
2011-12-28, 06:37 PM
من میرم مخابرات میگه هیچ کاری نمیشه کرد

+Farhad
2011-12-28, 06:50 PM
من میرم مخابرات میگه هیچ کاری نمیشه کرد

راست گفته هیچ کاریش نمیشه کرد!!!

shabadi
2011-12-28, 06:56 PM
با سلام و درود فراوان
چطوری می تونم اهنگ پیشوازمو غیر فعال کنم
سیم کارتم اعتباری هستش
با تشکر

+Farhad
2011-12-28, 07:21 PM
با سلام و درود فراوان
چطوری می تونم اهنگ پیشوازمو غیر فعال کنم
سیم کارتم اعتباری هستش
با تشکر
عدد"5" را بصورت لاتین به شماره 8989 ارسال کن

shabadi
2011-12-28, 08:14 PM
دوست عزیز چطور می تونم اهنگ پیشوازو تعغییر بدم ؟

+Farhad
2011-12-28, 08:16 PM
دوست عزیز چطور می تونم اهنگ پیشوازو تعغییر بدم ؟
http://mci.ir/web/guest/avaye-entezar
توی این لینک در مورد سرویس آوای انتظار همراه اول کامل توضیح داده شده!!

mhdganji
2011-12-30, 02:54 PM
سلام
من سیم کارت 912 دارم که MCI هم هستش و گوشیم Nokia X2

یک هفته ای هست که مشکلی پیدا کردم و گوشی در طول روز هفت هشت بار یا بیشتر قطه و وصل میشه
منظورم از قطعی اینه که آنتش میره و میزنه SIM Card Registration Failed
خدمات همراه اول که گذاشت تو سیم کارت خودش گفت ببین اکی هستش گفتم بابا یک نیم ساعت بذار باشه گفت نه دیگه تستش همینه
همین سیم کارت رو تو گوشی دیگه هم میذارم این مشکل وجود داره ولی کمتر البته دیگه اونجا SIM Failed نمیزنه و لی آنتنش میره و میاد

به نظرتون بالاخره مشکل از گوشیه یا خط ؟

™Ali Gsm
2011-12-30, 03:07 PM
سلام
من سیم کارت 912 دارم که MCI هم هستش و گوشیم Nokia X2

یک هفته ای هست که مشکلی پیدا کردم و گوشی در طول روز هفت هشت بار یا بیشتر قطه و وصل میشه
منظورم از قطعی اینه که آنتش میره و میزنه SIM Card Registration Failed
خدمات همراه اول که گذاشت تو سیم کارت خودش گفت ببین اکی هستش گفتم بابا یک نیم ساعت بذار باشه گفت نه دیگه تستش همینه
همین سیم کارت رو تو گوشی دیگه هم میذارم این مشکل وجود داره ولی کمتر البته دیگه اونجا SIM Failed نمیزنه و لی آنتنش میره و میاد

به نظرتون بالاخره مشکل از گوشیه یا خط ؟

سلام

دوست عزیز اگر با گوشی های دیگر نیز ازمایش کردید خط مشکل دارد میتوانید به یک مرکز خدمات ارتباطی مراجعه کنید و درخواست تعویض سیمکارت دهید.

javad6546
2011-12-31, 01:38 PM
با عرض سلام و خسته نباشید سند(کاغذ ابی رنگ) سیم کارت اعتباری همراه اول رو گم کردم.سیم کارتم یک طرفه است آیا امکان فعال سازیش وجود داره؟

™Ali Gsm
2011-12-31, 02:10 PM
با عرض سلام و خسته نباشید سند(کاغذ ابی رنگ) سیم کارت اعتباری همراه اول رو گم کردم.سیم کارتم یک طرفه است آیا امکان فعال سازیش وجود داره؟

سلام

اگر سیمکارت به دلیل پایان مدت زمانی یکطرفه شده با شارژ مجدد مشکل برطرف میشود.در غیر این صورت میتوانید به یکی از مراکز خدمات ارتباطی مراجعه کنید و با همراه داشتن کارت شناسایی این مشکل برطرف خواهد شد.

G h a s e m
2011-12-31, 06:27 PM

در حال حاضر سرویس دهی امور مشترکین بدون نیاز به سند انجام میپذیرد. فقط ارائه اصل کارت ملی الزامیست.

vorujax
2012-01-05, 05:06 PM
سلام
به نظر شما برای مکالمه همراه اول هزینش کمتره یا ایرانسل؟
خط : اعتباری

sohiran
2012-01-05, 06:02 PM
سلام
به نظر شما برای مکالمه همراه اول هزینش کمتره یا ایرانسل؟
خط : اعتباری

بستگی به افرادی داره که باشون مکالمه می کنید اگر از خط ایرانسل استفاده می کنند بهتر است که خط ایرانسل بخرید

http://up98.org/upload/server1/01/z/ltgw1jii49fopso0o64.jpg

vorujax
2012-01-05, 10:02 PM
تماس استانی خارج شبکه یعنی چی؟
تماس استانی داخل شبکه یعنی چی؟
یعنی من خط تهران بگیرم 0919 مثلا ، ببرم شیراز ! چه قدر هزینه میفته در دقیقه به شیرازی ها که تماس میگیرم باهشون به خط های همراه اول :0917 شیراز

G h a s e m
2012-01-05, 10:56 PM
تماس استانی خارج شبکه یعنی چی؟
تماس استانی داخل شبکه یعنی چی؟
یعنی من خط تهران بگیرم 0919 مثلا ، ببرم شیراز ! چه قدر هزینه میفته در دقیقه به شیرازی ها که تماس میگیرم باهشون به خط های همراه اول :0917 شیراز

از اسمشون مشخصه.
استانی خارج شبکه یعنی به اپراتور دیگه.
استانی داخل شبکه یعنی تماس با همون اپراتور.

اون شرایطی که گفتی میشه تماس بین استانی داخل شبکه با جابجائی یعنی دقیقه ای حدود 120 تومن :whistle:

+Farhad
2012-01-05, 11:18 PM
تماس استانی خارج شبکه یعنی چی؟یعنی اینکه شما در استان خودت باشی و با شماره ای غیر از همراه اول تماس بگیری( منظورش ایرانسل هست)

تماس استانی داخل شبکه یعنی چی؟یعنی اینکه شما در استان خودت باشی با یه شماره که ماله شبکه همراه اول در استان خودت هست تماس بگیری! ( این حالت شامل تلفن ثابت ، تالبا ، اسپادان ) هم میشه!!

در این حالت تعرفه ها بر اساس تماس بین استانی داخل شبکه خواهد بود!

karampuor
2012-01-07, 11:52 AM
باسلام

سیکارت دائمی من مرکز پیام آن 501......مشکل دارد و هرچه قدر آنرا به 500...........تغییر میدهم باز به همام شبکه
باز میگردد و پیام ارسال نمی کند.مشکل از کجاست.

باتشکر

™Ali Gsm
2012-01-07, 06:41 PM
باسلام

سیکارت دائمی من مرکز پیام آن 501......مشکل دارد و هرچه قدر آنرا به 500...........تغییر میدهم باز به همام شبکه
باز میگردد و پیام ارسال نمی کند.مشکل از کجاست.

باتشکر

سلام

دوست عزیز تا زمانی که خطتان را با خط دیگر جایگزین نکنید مرکز پیام تغییر نمی یابد.

MoHaMMaD™
2012-01-08, 12:42 AM
سلام
کار نمیکنه یعنی سیم کارت رو جواب نمیده ؟

ariax77
2012-01-12, 05:37 PM
همراه اول شورشو در آورده
اين رقابت كثيفي كه با ايرانسل انجام ميده واقعا مايه بي شرفيه! (با عرض شرمندگي از صاحابش!)
يه اس ام اس رو بايد 3-4 بار از ايرانسل فرستاد تا دليور بشه به همراه اول! اما برعكسش هيچ مشكلي وجود نداره! واقعا حال به هم زنه اين حركت!

pouyasolhi
2012-01-20, 06:00 PM
پس چرا همراه اول ها اینطور شدن؟؟
اولا هر وقت به همراه اول زنگ میزنم خط رو خط میوفته و به شماره ی دیگه میزنگه.
دوما یه ماه همه جا خوب آنتن میداد ولی حالا توی خونه بعضی وقتا حتی نمیشه اس ام اس فرستاد
مشکل از چیه؟

2012-01-20, 07:15 PM
چرا اسم اس هایی که از ایرانسل برامون میفرستن دلیور نمیشه؟کجا باید اعتراض کرد؟چرا یه حرکت جمعی انجام نمیدیم؟

+Farhad
2012-01-20, 08:17 PM
چرا اسم اس هایی که از ایرانسل برامون میفرستن دلیور نمیشه؟کجا باید اعتراض کرد؟چرا یه حرکت جمعی انجام نمیدیم؟

مشكل از طرف همراه اول هست! همراه اول اصلا اهميت نميده كه مشكل رفع كنه!

G h a s e m
2012-01-21, 11:14 AM
همراه اول شورشو در آورده
اين رقابت كثيفي كه با ايرانسل انجام ميده واقعا مايه بي شرفيه! (با عرض شرمندگي از صاحابش!)
يه اس ام اس رو بايد 3-4 بار از ايرانسل فرستاد تا دليور بشه به همراه اول! اما برعكسش هيچ مشكلي وجود نداره! واقعا حال به هم زنه اين حركت!

پس چرا همراه اول ها اینطور شدن؟؟
اولا هر وقت به همراه اول زنگ میزنم خط رو خط میوفته و به شماره ی دیگه میزنگه.
دوما یه ماه همه جا خوب آنتن میداد ولی حالا توی خونه بعضی وقتا حتی نمیشه اس ام اس فرستاد
مشکل از چیه؟

تمامی سرویس های همراه اول در حال بروز رسانی میباشد.
البته سرویس SMS مدت زیادیست مشکل دار شده است.
به هرحال اقدامات لازم برای رسیدگی به مشکلات به کندی انجام میشود.یا نمیشود!!

اپراتور 09990 هم پاسخگو نیستند. اگر این وضعیت را گزارش کنید پاسخ های جالبی میشنوید !
اصلا روح اپراتورها هم از این وضعیت بیخبر است!

HemOdd
2012-01-21, 10:13 PM
از دوستان کسی میدونه کد دلیوری همراه اول چیه؟ اگر میدونید ممنون میشم بگید.

+Farhad
2012-01-21, 10:32 PM
از دوستان کسی میدونه کد دلیوری همراه اول چیه؟ اگر میدونید ممنون میشم بگید.

کد دلیوری؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم منظورت Delivery Report اس ام اس هست!! دلیوری کد نداره بسته به نوع گوشیت توی تنظیمات اس ام اس باید فعالش کنی!!

HemOdd
2012-01-21, 11:07 PM
کد دلیوری؟؟؟؟؟؟؟ فکر کنم منظورت Delivery Report اس ام اس هست!! دلیوری کد نداره بسته به نوع گوشیت توی تنظیمات اس ام اس باید فعالش کنی!!

منظورم همون کدی ه که اگه اول اس ام اس وارد کنی برات دلیوری ریپورت میاد. مشکل اینجاست که من از آیفون استفاده میکنم و برنامه ای که برای ریپورت استفاده میشه رو گوشی من مشکل داره برای همین باید دستی کدش رو وارد کنم. همه اپراتورها دارن این کد رو، مثلا برای ایرانسل *N یا یه همچین چیزیه اما برای همراه اول هرچقدر گشتم پیدا نشد.

+Farhad
2012-01-21, 11:19 PM
منظورم همون کدی ه که اگه اول اس ام اس وارد کنی برات دلیوری ریپورت میاد. مشکل اینجاست که من از آیفون استفاده میکنم و برنامه ای که برای ریپورت استفاده میشه رو گوشی من مشکل داره برای همین باید دستی کدش رو وارد کنم. همه اپراتورها دارن این کد رو، مثلا برای ایرانسل *N یا یه همچین چیزیه اما برای همراه اول هرچقدر گشتم پیدا نشد.

میتونی توی انجمن آیفون مطرح کنی! شاید از کسایی که آیفون دارن بتونن کمک کنن!!

ElmO
2012-01-25, 12:39 AM
سلام دوستان

یه مشکل عجیب که تازه بهش برخوردم !

سیمکارت همراه اولم گوشیم رو کند میکنه !! .. ولی با ایرانسل هیچ مشکلی نداره ! (با این سیمکارت همراه اولم از ابتدا همین مشکل رو داشت!)
گوشیم Elm هست اما سیمکارت روی توی این لپ لپ های 1203 هم که میذارم اون رو هم کمی محسوس کند میکنه!

مثلا توی Elmم وقتی سیمکارت همراه اولم توش باشه، وقتی دکمۀ سبز رو میزنم که یکی از شماره های توی لیست رو شماره گیری کنه، یک یا دو ثانیه طول میکشه که عمل کنه و شروع به شماره گیری کنه !!
اما در همون حال اگه سیمکارت ایرانسلم رو توش بذارم، بدون هیچ مکثی این کار رو انجام میده! خیلی سریع !!
علت چیه دوستان ؟؟؟!!

ممنون
.

™Ali Gsm
2012-01-25, 12:57 AM
سلام دوستان

سیمکارت همراه اولم گوشیم رو کند میکنه !! .. ولی با ایرانسل هیچ مشکلی نداره ! (با این سیمکارت همراه اولم از ابتدا همین مشکل رو داشت!)
گوشیم Elm هست اما سیمکارت روی توی این لپ لپ های 1203 هم که میذارم اون رو هم کمی محسوس کند میکنه!

مثلا توی Elmم وقتی سیمکارت همراه اولم توش باشه، وقتی دکمۀ سبز رو میزنم که یکی از شماره های توی لیست رو شماره گیری کنه، یک یا دو ثانیه طول میکشه که عمل کنه و شروع به شماره گیری کنه !!
اما در همون حال اگه سیمکارت ایرانسلم رو توش بذارم، بدون هیچ مکثی این کار رو انجام میده! خیلی سریع !!
علت چیه دوستان ؟؟؟!!

ممنون
.

سلام

دوست عزیز احتمالا گوشی شما با سیمکارت همراه اول کاملا سازگار نیست میتوانید به انجمن مربوط به گوشی خود مراجعه نمایید.

G h a s e m
2012-01-25, 09:36 AM
سلام دوستان

علت چیه دوستان ؟؟؟!!

ممنون
.

اینکه سرعت گوشی کند میشود مربوط به سیم کارت میشود که با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد.

behnam129
2012-01-26, 11:13 AM
سلام دوستان
من حدود دو سال پیش دو عدد سیم کارت دوقلوی همراه اول خریدم و یکی از آنها را استفاده کردم و یکی از آنها را کنار گذاشتم تا هر وقت لازم شد راه اندازی کنم (با اطمینان کامل از اینکه سیم کارت های اعتباری صفر، سلب امتیاز نمیشوند)
اما در کمال تعجب وقتی اخیرا سیم کارت را در گوشی انداختم متوجه شدم شرکت حروم خور و کثیف همراه اول سیم کارت رو سلب امتیاز کرده
به نظرتون آیا من اشتباه میکنم و یا اینکه قانون استفاده از این سیم کارت ها قبلا فرق داشته (و جدیدا" دارن سیم کارت های صفر رو هم سلب امتیاز میکنند)
دوستان لطفا اگه کسی خبر داره ، راهنمایی کنه.

G h a s e m
2012-01-26, 04:08 PM
سلام دوستان
من حدود دو سال پیش دو عدد سیم کارت دوقلوی همراه اول خریدم و یکی از آنها را استفاده کردم و یکی از آنها را کنار گذاشتم تا هر وقت لازم شد راه اندازی کنم (با اطمینان کامل از اینکه سیم کارت های اعتباری صفر، سلب امتیاز نمیشوند)
اما در کمال تعجب وقتی اخیرا سیم کارت را در گوشی انداختم متوجه شدم شرکت حروم خور و کثیف همراه اول سیم کارت رو سلب امتیاز کرده
به نظرتون آیا من اشتباه میکنم و یا اینکه قانون استفاده از این سیم کارت ها قبلا فرق داشته (و جدیدا" دارن سیم کارت های صفر رو هم سلب امتیاز میکنند)

سلام
ببینید سلب شدن سیم کارت های صفر بستگی به وضعیت خط دارد.
اگر سیم کارت در حالت "خط صفر" بوده امکان سلب شدن آن وجود ندارد, ولی اگر در همان ابتدا با سیم کارت تماس گرفته شده تاریخ آخرین تماس در سیستم ثبت میشود.
در صورت تمایل میتوانید شماره را برای بنده پ.خ کنید تا چک شود.

G h a s e m
2012-01-26, 08:05 PM
سلام دوستان
شماره در سیستم چک شد.
همانطور که عرض کردم وضعیت سیم کارت در حالت خط صفر نبوده ! به همین دلیل در حال حاضر سیم کارت شما سلب امتیاز شده است:

http://photo.tak98.com/images/8nzgx65uc2d2x7jt69d.png

البته فعلا استعلام گزارشات مربوط به سیم کارت های اعتباری قطع شده و قادر به مشاهده گزارشات نیستم.
باید منتظر شوید تا گزارشات مربوظ به خطتتان را مشاهده نمایم تا دلیل اینکه چرا وضعیت خط در حالت خط صفر نبوده است را بیان کنم.

behnam129
2012-01-27, 09:43 AM
شماره در سیستم چک شد.
همانطور که عرض کردم وضعیت سیم کارت در حالت خط صفر نبوده ! به همین دلیل در حال حاضر سیم کارت شما سلب امتیاز شده است:

http://photo.tak98.com/images/8nzgx65uc2d2x7jt69d.png

البته فعلا استعلام گزارشات مربوط به سیم کارت های اعتباری قطع شده و قادر به مشاهده گزارشات نیستم.
باید منتظر شوید تا گزارشات مربوظ به خطتتان را مشاهده نمایم تا دلیل اینکه چرا وضعیت خط در حالت خط صفر نبوده است را بیان کنم.

سلام آقا قاسم ، باز هم به خاطر پیگیری سریعتون نهایت تشکر رو دارم:x
خب حالا که اینطوریه ، دیگه کجا میتونم مراجعه کنم برای رسیدگی(چون همونطور که گفتم خطم خشکه)

G h a s e m
2012-01-27, 09:49 AM
سلام آقا قاسم ، باز هم به خاطر پیگیری سریعتون نهایت تشکر رو دارم:x
خب حالا که اینطوریه ، دیگه کجا میتونم مراجعه کنم برای رسیدگی(چون همونطور که گفتم خطم خشکه)

خواهش میکنم دوست عزیز
برای پیگیری و دریافت مجدد سیم کارت بایستی به مخابرات مرکزی مراجعه فرمایید.
البته یکسری از سیم کارتهای سلب شده را مجددا برگشت میدهند.

behnam129
2012-01-28, 06:45 PM
سلام
ببینید سلب شدن سیم کارت های صفر بستگی به وضعیت خط دارد.
اگر سیم کارت در حالت "خط صفر" بوده امکان سلب شدن آن وجود ندارد, ولی اگر در همان ابتدا با سیم کارت تماس گرفته شده تاریخ آخرین تماس در سیستم ثبت میشود.
در صورت تمایل میتوانید شماره را برای بنده پ.خ کنید تا چک شود.
سلام آقا قاسم ، طی تماسی که با همراه اول داشتم ، گفتند سیم کارت شما به دلیل اینکه سندش به نام شما خورده دیگه صفر محسوب نمیشه(حالا چه استفاده کرده باشید چه نه)
آیا واقعا اینطوریه که گفتن

1356hamid
2012-01-30, 03:08 PM
باسلام.مدتی است بدون استفاده خاصی از گوشیم خودبخود از مبلغ و اعتبار سیم کارت من کم میشود.نه تماس میگیرم و نه پیامک میزنم.یعنی هر لحظه که مبلغ اعتبارم را چک میکنم میبینم حدود 30 تا 40 تومان کم شده است.آیا مربوط به گوشیم میشود یا از خط من است؟خط من همراه اول اعتباری 0911شمال است.گوشیم hd mini htc است.فعلا کرمان زندگی میکنم.

™Ali Gsm
2012-01-30, 04:56 PM
باسلام.مدتی است بدون استفاده خاصی از گوشیم خودبخود از مبلغ و اعتبار سیم کارت من کم میشود.نه تماس میگیرم و نه پیامک میزنم.یعنی هر لحظه که مبلغ اعتبارم را چک میکنم میبینم حدود 30 تا 40 تومان کم شده است.آیا مربوط به گوشیم میشود یا از خط من است؟خط من همراه اول اعتباری 0911شمال است.گوشیم hd mini htc است.فعلا کرمان زندگی میکنم.

سلام

احتمالا نرم افزاری بر روی گوشی شما از gprs استفاده میکند و از اعتبار شما کاسته میشود.

appel
2012-01-30, 11:28 PM
اقا قاسم اين خط رو زحمتش رو ميكشي من تا حالا بازش هم نكردم ميخوام بدونم سلب شده يا نه؟0917*******

G h a s e m
2012-01-31, 10:53 AM
اقا قاسم اين خط رو زحمتش رو ميكشي من تا حالا بازش هم نكردم ميخوام بدونم سلب شده يا نه؟0917*******

خط صفر بوده و تا زمانی که هیچ استفاده ای از آن نشود به همین حالت باقی میماند و سلب امتیاز نخواهد شد.

joe_2011
2012-02-03, 04:19 PM
با سلام خدمت دوستان.
سیم کارتهای اعتباری همراه اول که کد 0915 هستن رو نمیشه به دائمی تبدیل کرد؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

موفق باشید.

™Ali Gsm
2012-02-03, 05:37 PM
با سلام خدمت دوستان.
سیم کارتهای اعتباری همراه اول که کد 0915 هستن رو نمیشه به دائمی تبدیل کرد؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید.

موفق باشید.

سلام

تبدیل خطوط اعتباری همراه اول به دایمی امکان پذیر نیست.

amir1691
2012-02-04, 10:31 AM
سلام
مشکل از کجاست که پیامک ایرانسل به همراه اول ارسال نمیشه؟

G h a s e m
2012-02-04, 10:32 AM
سلام
مشکل از کجاست که پیامک ایرانسل به همراه اول ارسال نمیشه؟

قبلا هم بیان شد .
مشکل در ورودی همراه اول است.

alino1367
2012-02-05, 09:05 PM
سلام اساتید عزیز من یه خط همراه اول دایمی دارم ولی چند روزه که پیامک از هیچ خطی حتی همراه اول وازهر100پیام هیچ کدوم بهم نمیرسه مشکل ازچیه؟

G h a s e m
2012-02-05, 10:27 PM
سلام اساتید عزیز من یه خط همراه اول دایمی دارم ولی چند روزه که پیامک از هیچ خطی حتی همراه اول وازهر100پیام هیچ کدوم بهم نمیرسه مشکل ازچیه؟

سلام
سیم کارت رو تو گوشیهای دیگه تست کردین؟
سیم کارت رو تو یه گوشی دیگه بذارید سپس امتحان کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر.

alino1367
2012-02-05, 10:43 PM
سلام
سیم کارت رو تو گوشیهای دیگه تست کردین؟
سیم کارت رو تو یه گوشی دیگه بذارید سپس امتحان کنید ببینید مشکل حل میشه یا خیر.

تست کردم باز همین مشکل را داره

hamid3726
2012-02-07, 02:09 AM
سلام.مدتی هست که یه شماره ایرانسل برا من پیام میده.بعضی مواقع خوب میاد ولی گاهی هم هرچی میفرسته نمیاد ....بعد یهو با هم میاد.
یا مثلا دیدید وقتی موبایل کنار رادیو یا اسپیکر کامپیوتره قبل از اومدن پیام یه صدایی میده ؟
یا مثلا گوشی من کنار اسپیکر هست ....بعد چندین بار این صدا رو میده که داره پیام میاد ولی چیزی نمیاد تا اینکه طرف یه پیام میده که هر چی میفرستم نمیاد !!!!!!
گوشی هم خطش پره.
جالب اینجاست دیروز یه پیام دادم براش.بعد جواب داده که پیام قبلی که فرستاده 60 بار اومده و همچنان داره میاد !!!!!!!!! :ohno:

الان من باید چیکار کنم ؟ به کجا مراجعه کنم ؟

™Ali Gsm
2012-02-07, 11:30 AM
سلام.مدتی هست که یه شماره ایرانسل برا من پیام میده.بعضی مواقع خوب میاد ولی گاهی هم هرچی میفرسته نمیاد ....بعد یهو با هم میاد.
یا مثلا دیدید وقتی موبایل کنار رادیو یا اسپیکر کامپیوتره قبل از اومدن پیام یه صدایی میده ؟
یا مثلا گوشی من کنار اسپیکر هست ....بعد چندین بار این صدا رو میده که داره پیام میاد ولی چیزی نمیاد تا اینکه طرف یه پیام میده که هر چی میفرستم نمیاد !!!!!!
گوشی هم خطش پره.
جالب اینجاست دیروز یه پیام دادم براش.بعد جواب داده که پیام قبلی که فرستاده 60 بار اومده و همچنان داره میاد !!!!!!!!! :ohno:

الان من باید چیکار کنم ؟ به کجا مراجعه کنم ؟

با سلام

مشکل فنی از همراه اول است باید صبر کنید تا این مشکلو برطرف کنند.

+Farhad
2012-02-08, 10:49 PM
شماره مرکز تماس همراه اول به ۹۹۹۰ تغییر کرد

از تلفن هاي ثابت و خطوط ساير اپراتورهاي تلفن همراه با شماره 09129990 تماس مي‌گيرند.

4 روز از 15 بهمن میگذره ولی نمیشه از ایرانسل با 09129990 تماس گرفت!
شماره ای که با آن تماس گرفته اید اشتباه است!!

G h a s e m
2012-02-09, 09:53 AM
4 روز از 15 بهمن میگذره ولی نمیشه از ایرانسل با 09129990 تماس گرفت!
شماره ای که با آن تماس گرفته اید اشتباه است!!

فعلا با همون 09990 هم میشه تماس گرفت.
البته فعلا با ایرانسل مشکل داره.