PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب های برنامه گلبرگ شبکه 3 ( مسائل قبل از ازدواج،دوران خواستگاری و نامزدی)

Yar_66
2011-02-25, 02:24 AM
سلام به دوستان عزیز

برنامه گلبرگ از سال 87 آغاز به کار کرده و در زمینه مشکلات جوانان هر پنچ شنبه از شبکه 3 سیما پخش میشه.

مباحث این برنامه در زمینه مشکلات ازدواج ، دوستی های قبل از ازدواج ، سخت گیریهای ازدواج و ... خیلی مباحث دیگه ست که از استقبال بسیار زیادی از سوی جوانان قرار گرفته و توسط حاج آقا دهنوی به این مسائل پرداخته میشه.

من تصمیم گرفتم مطالب مفید این برنامه که به صورت فایل های متنی در سایت شبکه 3 سیما قرار گرفته به صورت pdf در بیارم و در اختیار دوستان قرار بدم پیشنهاد میکنم این کتاب ها رو بخونید و نکات بسیار مفیدی برای زندگی آیندتون فرا میگیرید.

مباحث کلی این برنامه به 4 بخش تقسیم میشه :
الف - مسائل قبل از ازدواج
ب – مسائل دوران خواستگاری و نامزدی
ج – مسائل دوران عقد بستگی
ح – مسائل بعد از ازدواج

کتابهایی که قرار میدم از این 4 مبحث پیروی میکنه و در عنوان ذکر میکنم به کدوم مبحث مرتبط میشه. امیدوارم این کتاب ها براتون مفید واقع بشه.

تمام این کتاب ها مختص به انجمن تخصصی موبایل میباشد و کپی برداری از این کتابها بدون ذکر منبع مجاز نیست.با تشکر

Yar_66
2011-02-25, 02:34 AM
اولین کتاب رو قرار میدم در زمینه مسائل قبل از ازدواج .

چکیده ای از مسائل بررسی شده در این کتاب :

اگردختر و پسری همدیگر را برای ازدواج انتخاب کرده باشند ، اما خانواده آقا پسر راضی نباشد ، آیا مشکل پیش خواهد آمد؟

آیا ممکن است این ملاکهای همسر گزینی در نسل های مختلف متفاوت باشند ؟ مثلا پدر بزرگ و مادر بزرگ بگونه ای فکر می کنند و پدر و مادر بگونه ای و فرزند به گونه دیگری . چه کار کنیم این ها بهم دیگر نزدیک شوند و کدام بر دیگری اولی است ؟

آیا این درست است که فرزندان بدون توجه تجربیات پدر و مادر و فقط با متکی بودن به عشق و علاقه ، ازدواج کنند ؟

رضایت خانواده ها در ازدواج چقدر مهم است و آیا ممکن است نارضایتی والدین ، مشکلاتی را پیش بیاورد ؟

دختری را در دانشگاه پیدا کرده ام و میخواهم ازدواج کنم ولی مادرم مخالفت می کند در حالیکه مادرم اجازه داده بود که خودم انتخاب کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید .

می خواهم با پسری ازدواج کنم خانوداه هایمان مخالف هستند و پسر به من گفته فرار کنیم و بعد ازدواج کنیم . آیا این فرار مشکلاتی را برای من پیش می آورد ؟

تمام این کتاب ها مختص به انجمن تخصصی موبایل میباشد و کپی برداری از این کتابها بدون ذکر منبع مجاز نیست.با تشکر

Yar_66
2011-02-25, 02:43 AM
نام کتاب : ضرورت ازدواج در زندگی

چه مباحثی در باب ضرورت ازدواج وجود دارد ؟

آیا اگر کسی ، اصلا ً نخواهد ازدواج کند ، گناه کرده است ؟

مجردی چه اشکالی دارد که حتما باید ازدواج کنیم ؟

شما میگویید ازدواج کنید تا به کمال برسید . من میگویم به کمال برسید تا ازدواج مناسبی داشته باشید . نظر شما در این ارتباط چیست ؟

چرا عشق را انکار می کنید ؟

می خواهم بدانم جایگاه عشق در زندگی کجاست ؟

آیا فقط آقایان حق عاشق شدن دارند یا خیر ؟

جایگاه عشق در ازدواج کجاست و آیا باید اول عاشق بشوییم و بعد ازدواج کنیم؟

Yar_66
2011-02-25, 03:02 AM
نا کتاب: خواستگاریه آقایان در محیط کار و ...

آیا درست است بعضی از آقایان در محیط کار یا در دانشگاه خواستگاری میکنند؟

Yar_66
2011-02-25, 05:03 AM
نام کتاب : ارتباط قبل از ازدواج با عشق برای شناخت بیشتر

این کتاب یکی از کاملترین مباحث در زمینه دوستی های قبل ازدواج و تمام مسائل در این زمینه است.در این کتاب هموطنان عزیزمون سوال های خودشون پیرامون این مسائل که در زیر براتون قرار میدم رو مطرح کردن و جواب های بسیار منطقی و کاملی داده شده به این عزیزان، اگر دچار مشکلات روحی شدید،احساس گناه میکنید،عذاب وجدان دارید از رابطه های قبل از ازدواج حتما این کتاب رو بخونید و مطمئن باشید مشکلاتتون حل میشه. موفق باشید

سوال ها و صحبت های پیرامون این کتاب و مسائل جوانان در رابطه های اجتماعی :

آیا نان خالی و عشق میتواند آرمانی باشد ؟ بعضی ، عشق های قبل از ازدواج و روابط پنهانی دارند

با ارتباطهای طولانی ما به شناخت نمیرسیم . شما چطو ر انتظار دارید بدون رابطه ، همدیگر را بشناسیم ؟

کسانی که میگویند ما مسلط هستیم ، رابطه برقرار می کنیم و هر جا بخواهیم رابطه را قطع می کنیم

مردی که قبل از ازدواج با او ارتباط داشته ام ، حالا هم که ازدواج کرده ام با تلفن همراهم تماس می گیرد و هر چه می گویم تماس نگیر ، گوش نمی کند . چه کار کنم ؟

آیا شما اینجا توصیه به برخورد تند که مثلا شکایت یا تهدید باشد میکنید؟

آیا ارتباط دختر و پسر قبل از ازدواج ، به قصد ازدواج اشکال دارد ؟

بالاخره ازدواج باید از یک جایی آغاز شود ، شما با هرنوع ارتباط مخالف هستید؟

چرا این رابطه دوستانه نمیتواند منجر به شناخت شود ؟

با آقایی که نمی دانستم متاهل است ، رابطه پیدا کرده ام و بعد از چهارماه ، فهمیدم که متاهل است و آقا میگوید با خانمم تفاهم ندارم و می خواهم با شما ازدواج کنم . آیا این درست است ؟

من ازدواج کرده ام ولی چون قبل از ازدواج ، عاشق همسرم نبوده ام ، الان می خواهم با کسی که عاشقش شده ام ، ازدواج کنم . نظر شما چیست ؟

آیا عشق های قبل از خواستگاری ، قابل اعتماد است ؟

دانشجویی هستم که شیفته همکلاسی ام شده ام چه کار باید بکنم ؟

اگر علاقه به کسی ، انسان را کرو کور نکند . آیا باز این علاقه ، برای ازدواج مشکل پیش می آورد ؟

درباره آشنا شدن با اینترنت و منجر شدن به ازدواج صحبت کنید

اگر قبل از ازدواج رابطه منطقی و براساس عرفی و شرعی بین خانم و آقا باشد ، آیا باز هم ازدواج ناموفق خواهد شد ؟

چرا عشق را انکار می کنید ؟

برای رها شدن از عشق واهی ، که کر و کورم کرده است و می خواهد به ازدواج منتهی بشود، چه کار باید کرد ؟

رابطه ام را با آقایی که عاشقم بود ، قطع کرده ام . بعضی وقتها وسوسه میشوم چه کار کنم؟

چرا دوستی های قبل از ازدواج بد است ؟

مدتی با آقایی از طریق تلفن و اینترنت دوست بوده ام و الان ارتباطم را قطع کرده ام و پشیمان هستم و فکرمی کنم به همسر آینده ام خیانت کرده ام . برای رهایی از این فکرچه کار باید بکنم ؟

با آقایی رابطه ام را قطع کرده ام و نمیتوانم ایشان را فراموش کنم و دچار افسردگی شده ام ، آیا راه کاری وجود دارد ؟

نظرتان در باره ازدواج اینترنتی چیست ؟

آیا با یک جلسه ی خواستگاری می توان به شناخت رسید ؟ درباره ارتباط قبل از ازدواج و راههای شناخت قبل از ازدواج توضیح دهید .

دختر بیست و چهارساله ای هستم که بخاطر ابراز علاقه آقایی برای ازدواج به عقد موقت او درآمدم . حالا فهمیده ام که ایشان همسر و فرزند دارند . حالا باید چکار بکنم ؟

من و همسرم قبل از ازدواج و محرم شدن مرتکب گناهانی شده ایم . حالا که ازدواج کرده ایم آیا خدا گناهان ما را می بخشد ؟

من پس از شنیدن حرفهای آقای دهنوی در باره ی رابطه ی قبل از ازدواج ، رابطه ام را قطع کرده ام ولی فراموش کردن آن برایم مشکل است . لطفا راهنمایی بفرمایید
:flower:

این کتاب ساخته شده توسط انجمن تخصصی موبایل است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.

Yar_66
2011-02-26, 09:16 PM
نام کتاب : ازدواج دختران در سن بالا

گزیده ای از کتاب :

در مورد دخترانی که سنشان بالارفته و فرصتهایی را در این زمینه ، از دست داده اند صحبت کنید .
این یکی از سوالات ازدواجی است که مورد زیاد دارد . ما در مسائل خانوادگی هستیم ولی این سوال فراوانی دارد زیرا تعداد خانم هایی که ازدواج نکرده اند و سنشان بالارفته ، متاسفانه زیاد است . من از این فرصت استفاده میکنم و به خانم هایی که سنشان بالا نرفته توصیه میکنم به علل واهی ازدواجتان را به تاخیر نیندازید . گاهی ممکن است علت دست خود آدم نباشد و بحث قسمت باشد که قبلا مطرح کرده بودیم

Yar_66
2011-02-27, 05:12 PM
نام کتاب : اضطراب

Yar_66
2011-02-27, 05:21 PM
نام کتاب : سن ازدواج و تفاوت ی زن و مرد

چه سنی برای ازدواج آقا و خانم مناسب است و تفاوت سنی چقدر بايد باشد؟

با اينکه خانم من 19 سال دارد ولی رفتارش بچه گانه است و من ميترسم که وارد زندگی مشترک با ايشان
بشوم ، چه کار کنم؟

سن مطلوب ازدواج در آقايان چند سال است ؟

چرا سن مرد باید از زن بيشتر باشد ؟

و....

http://up.*************/images/w8u2irfxq94xnyiootr.jpg

Yar_66
2011-03-01, 04:19 AM
نام کتاب : شناخت تفاوت ویژگی روحیه زن و مرد

توصیه میکنم این کتاب رو بخونید تاثیر زیادی در روابط داره.

ده ماه پیش عقد کرده ام . وقتی هیچ مشکلی نیست ، احساس خوشبختی می کنم و با کوچکترین مشکل، از همسرم متنفر میشوم و احساس بدی دارم . چه کار کنم ؟

همسرم وقتی مرا می بیند ، اظهار محبت میکند . ولی وقتی سرکار به او تلفن میرنم ، برخورد سردی می کند . این رفتار دو گانه اش مرا عذاب میدهد .

آِیا اشکال دارد کتابی در مورد روحیات زنها به مردان بدهیم که بخوانند ؟ یا بهتر است خودم از روحیه عام خانمها و روحیه خاص خودم بگویم . ؟

خانم من در دوران عادتش بد اخلاق میشود . گاهی مواقع باعث میشود که حوصله ام سر برود و بعضی رفتارهای خانم ، برای من دشوار بشود . آیا این علت خاصی دارد؟

آقایی پرسیده است وقتی من به همسرم ابراز محبت میکنم ایشان خیلی خوشحال نمیشوند . آیا مشکل خاصی دارد؟

شناخت زوایا ی روحی همسر و زوایای خاص او ، تا چه حد می تواند در زندگی اثر گذار باشد ؟

و........

Yar_66
2011-03-02, 06:57 PM
نام کتاب : توبه

آیا ممکن است کسی که توبه میکند جایگاهش نزدخدا ، مثل همان موقعی است که گناه نمی کرده است و خداوند او را مثل گذشته دوست داشته باشد؟

آیا شخص برای اینکه توبه کند باید مراحل خاصی را طی کند یا عبارات خاصی را بگوید ؟

آیا کسی که می خواهد توبه کند باید آداب خاصی را رعایت کند یا جملات خاصی را بگوید تا خیالش راحت بشود که توبه اش پذیرفته شده است ؟

Yar_66
2011-03-08, 02:34 PM
نام کتاب : رشد شخصیتی

Yar_66
2011-03-13, 05:42 PM
نام کتاب : نداشتن خواستگار

Yar_66
2011-03-31, 01:46 PM
نام کتاب : بدبینی